Új privát üzeneted érkezett!

Szia szosz :)

Várkörútra mentem, ott voltam már 7:08-kor. Előttem a védőnőnél csak egy hölgy volt. 8-kor kezdődik az orvosok rendelése és harmadik voltam ott, szóval hamar végeztem. Nagyon rendes volt Vas doktornő, mindent megmutatott hogy ott a gyomra meg egyik keze másik keze, felét sem láttam de hiszek neki :) nem mertem képet kérni... sosem merek majd ha megyek magánba akkor már kérni fogok. :)
Ti hogy vagytok? Neked is nemsokára menned kell igaz? Nekem a CSNK szimpibb.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok Lányok! :)
Ne haragudjatok,hogy nem tudtam jönni!Látom voltak kérdések,szükségetek lett volna rám!:(
Azt is látom,hogy már válaszoltak helyettem,köszi,hogy segítitek egymást!:)
Örülök,hogy jól vagytok,gratulálok a szépen növögető babuciknak!:)
Sarmon,nem lesz semmi baj,növöget Ő a maga kis ütemében!:)
Trundike!:) Naugye,hogy 12 hetes a babó,csak pár napja elbújt!:)
Jöhetnétek majd akkor a szülőszobalátogatásra,mikor én is ott leszek!:)
Üdv. Mindenkinek!Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Szia Tündi!

Én is voltam ma CSNK-ba, de csak 10-kor. Akkortól rendelt a védőnő. Viszont mivel nekem az ultrahang két hetes elmaradást mutat a vonalzómhoz képest, azt mondta a védőnő, ráérek majd négy hét múlva menni a kötelező uh-ra. Bár ez nekem túl távolinak tűnik. Lehet választani ott, hogy ki csinálja meg az uh-t? És minél szimpibb a CSNK?

Mindig elfelejtem kitenni ezeket a fejeket. De így a végén küldök egyet. :D

Szösz

KépKép
szosz
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi az infót a szülőszoba látogatásról.

Gólyanéni!

Majd írd meg priviben mikor leszel és akkor megyek.:))

Szia Szosz!

Az ultrahangon nekem sem tudják pontosan bemérni hány hetes vagyok. Most 21. hétben vagyok. De mensi szerint, meg egyéb méretek szerint már 23.-ban lennék. A végén vissza szoktam kapni álltalában a heteket. :))

Tünde
tucsinke
 
 


Szia Tucsinke!

A 12.heti uh-n mikor voltál? Azt mihez képest számolták? Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mikor menjek. :cry:

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szosz!

Én is mikor voltam pár napja azt mondták 10 hetes aztán most meg pont 12 hetesnek mérték Tüneménykémet :)
A CSNK a kórházi nőgyógyászati ambulanciánál szimpibb. :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!
Tud valaki segíteni nekem vércukorérték témában?
24.heti labornál az éhgyomri érték5,4;a terheléses 7,5volt!Az éhgyomrival elvileg minden ok,a terheléses 7,8 felett kóros!Tehát nekem megközelíti!Védőnő szerint van olyan orvos,aki már 7,2-nél is dietetikushoz küld és diétáztat!A neten mindenhol a 7,8-at találtam a határértéknek!Jövő héten megyek dokihoz,addig izgulhatok!Nincs valakinek tapasztalata vagy véleménye ezzel kapcsolatban?
Köszi!
Mokika
mokika80
 
 


Sziasztok!
Most csatlakoztam hozzátok. Én tegnap voltan a CSNK-ban és végre most először (18. hét) láttam a picit. Párom is bent volt, és hatalmas élmény volt!!! Csak azt sajnálom, hogy nem kaptam képet róla. :( Ezzel kapcsolatos lenne is a kérdésem. Melyik doki adna képet már most a törpéről és ki írná-e CD-re is? Légyszi!! Szüleim messze laknak, nekik is szeretnék képet küldeni, meg emléknek sem lenne utolsó.
Köszi!
ZsuLa
zsula
 
 


Halihó

Mokika: Sajnos ebben a témában nem tudok segíteni, bár véleményem szerint nem kell izgulnod. Gólyanéni ha tud biztos válaszol majd :)

Zsula: Szia! :) Képet én is bátrabban kérek magánrendelésen, de hogy CD-re? 4D-n megteszik a Gólyafészekbe bár annak a vizsgálatnak is megvan az ára.
Szerintem megkérdezni hogy tudnak-e képet adni nem kerül semmibe :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Én a z sztk rendelésen is kaptam képet még 5 évell ezelőtt is,igaz 500 ftért.

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Szia Zsula!

Szerintem kérdezd meg legközelebb, hogy kaphatsz-e képet. Sajnos azt nem tudom, hogy a CSNK-ban adnak-e, mert én ott soha nem jártam. Az itteni SZTK-ban nem adtak, bár nem is kérdeztem. A Pesti SZTK-ban változó. Van ahol adnak, van ahol nem. Sőt, SZTK-n belül is attól függ, hogy melyik doki van :? . Egy kérdést megér. A magánrendelés is dokifüggő. Van akinél kaptam CD-re képeket, van akinél nem. A 4D-n viszont tutira kapsz.

Remélem szerencsével jársz :!:
Edina
edinanak
 
 


Mokika!

Milyen terhelésed volt? Cukorosvizes 75g szénhidráttal, vagy 1 zsemle 2 dl tej? A határérték ettől is függ.
Sajna nagyon kiképeztem magam a témában, mert a várandósságom alatt diétáznom kellett, mert kialakult a terhességi cukrom.
jaffa4
 
 


kellemes hétvégét mindenkinek!

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Szia Jaffa4!
75gr glükoz után 2 órával lett 7,5 a vércukor érték!Mindenhol 7,8-at találok a határértékek,de védőnő beijesztett,hogy egyes dokik már 7,2-nél is a diétázást kérik!
Szerinted mire számíthatok?
Én nagyon tarton még a diétázástól is!
Köszi!
Mokika
mokika80
 
 


Szia Szosz!

Voltál már dokinál, ő mit írt a papírra hány hetes vagy?
Az alapján menjél.

Tünde
tucsinke
 
 


Mokika!

Ne aggódj. A 7,5 glükoz után nem rossz. NEkem 8,3 volt, de csak diétáznom kell. Viszont akinek zsemle után ennyi azt szigorúan veszik. Ja meg doki függő. Egyik ismerősőmnek 8,6 lett és el sem küldték. Tudok olyat akinek majdnem 12 és ugyanazt a diétát kell csinálnia mint nekem.

Max diétázol és nem hízol sokat. :)

Tünde
tucsinke
 
 


Tucsinke!
Akkor attól is függ,hogy milyen diétát kell csinálni,hogy milyen magas lett az érték?Nem azt jelenti a diéta,hogy semmi cukor,semmi szénhidrát,6-szor étkezés,figyelve hogy mikor,mit mennyit eszel?
Én ugyanis nagyon szeretem a tésztát,édességet!Nehéz lenne megállnom,de persze a baba érdekei az elsők,s nem akarok nyafogni!
Köszi,hogy írtál!
Mokika
mokika80
 
 


Szia Mokika!

A 7,5 teljesen normál tartományban van. Nekem 10,8 lett, akkor kezdtem el a 180g-os szénhidrát diétát. Tényleg 6x ettem egy nap, és meg volt határozva, hogy melyik étkezésre mennyi szénh.-ot ehetek. Annyira nem volt vészes, mert rájöttem, hogy hogyan lehet kombinálni a normál kaját a csokival. :D
Kb. 2 hónapot csináltam, az előnye annyi volt, hogy nem híztam meg annyira.
Egyébként meg tök nagy hülyeség diétáztatni a kismamát azért, mert a normál tartomány felső határát súrolja az érték. Benne van a normál tartományban? IGEN! Az, hogy hol, ne foglalkozz vele. :) :) :)
jaffa4
 
 


Mokika!

Én is 180g-os diétán vagyok. 5x ehetek, de én sokszor csak 4x bírok. Én azért odafigyelek, mert apukám cukorbeteg és inkább nem játszom a tűzzel. Az első terhességemnél is kellett diétáznom és akkor igy csak 10 kg-ot híztam. Elég sok mindent ehetsz. Húsból szinte mindent. Zöldség és gyümölcsből is. Persze banánt, meg ilyeneket nem, de ez logikus. Túró rudit és kinder tejszeletet is lehet uzsira beszúrni. Annyi hogy se reggel és se este ne igyál tejet. Inkább azt délutánra rakd. Nem nagy a szénhidrát tartalma, de valami miatt nagyon megemeli a reggeli és az esti értéket. Én időközben mérem magam az apu cukormérőjével, de az sem gáz. Egy kis bőkés és kész. Nálunk itt Móron már a 12. héten elvégzik a cukorterhelést.

Én például már rájöttem ha kívános vagyok és éhes, akkor mondjuk megeszek egy csomó uborkát, meg párizsit és abban semmi szénhidrát. Ha kell küldök neked egy táblázatot az ételek szénhidrát mennyiségéről.

Amúgy tök egyszerű és simán ki lehet bírni terhesség végéig. Én már tapasztalatból mondom.
tucsinke
 
 


Azt akartam ezzel kifejezni, hogy azért kell szénhidrát is a babának, meg a kalciummal teli tejci. :)
tucsinke
 
 


Sziasztok!
Köszi nektek az infókat!Majd megírom,mit mondott a doki csütörtökön,és ha kell diétázni akkor majd megköszönném a táblázatot is!
Addig is minden jót nektek!
Sziasztok:
Mokika
mokika80
 
 


Egész délelőtt rettenetes hányingerrel küzdöttem,de én se a kekszre se semmire még csak ránézni sem tudtam,hú még egy ilyen reggelt nem élek túl... :cry:
Ebédre már megjött az étvágyam,mostmár jobban vagyok. :lol: Csak félek a holnap reggeltől!!! :shock:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!!

Sarmon!
Először is gratula.Túl fogod élni a rosszullétet.KITARTÁS!! :)
Terveztétek a 3. gyerkőcöt???
Mi is szeretnénk még a kettő mellé.

lini
lini28
 
 


Szia lini!Igen terveztük a 3dik gyerköcöt,csak nem gondoltuk h elsőre össze is jön,azt hittük majd valamikor jövőre lesz meg,erre már idén karácsonykor babázhatunk.Ha tehetném lenne legalább 6 gyerekem,imádom öket.De a 3-nál azért szeretnénk megállni.neked mekkorák a csemeték?Fiúk lányok?Mesélj.


Többiek?Hogy vagytok csajok??

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket, bár már túl vagyok rajta. Azért is kértem segítséget. Dokitól már kértem képet, csak nem adott, mondván, hogy patronproblémájuk van és nem tud adni. Azért köszi mindenkinek!
Amúgy hétvégén rengeteget ficánkolt a törpém! :) Sőt, már ahogy vakarászom a pocim válaszolgat is. Élvezem nagyon!
Szép napot mindenkinek!
ZsuLa
zsula
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy mindneki jól van :)
Akik diétáznak kitartás. Nekem is kellene, bár nem a cukrom miatt hanem a kilók miatt de ugye ami nem kötelező az el van sinkófálva :)

Zsula: Sajnálom hog ya fránya patron miatt nemsikerült képet szerezned. Én holnap megyek magán rendelésre és megmondom a dokinak hogy kép nélkül onnan sehova... :)
Hogy hogy ilyen "későn" láttátok először a picurkát?

Szia Lini! :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Gólyanéni!!! Hogy vagy?

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Szia Tündi!

Azért csak most láttuk, mert a doki nem hajlandó megmutatni. Nem fordítja felém a képernyőt, külön kérnek kell, hogy én is had nézhessem meg. ja és csak kimerevített képet tudott nekem mutatni, egyedül párom látta, hogy mi történik a pocakban. Ugyanis ő a doki háta mögött volt. Pedig annyira szeretném látni én is!!! :(
Majd legközelebb én azt mondom, hogy kép nélkül egy tapodtad sem! :)
Holnap neked sok sikert!!:)
zsula
 
 


Zsula!

CSNK-ba dr Vas Aleftyina nagyon kedves volt. Mondjuk kicsit fel kellett emelnem a fejem hogy lássan a képernyőt, de szépen mindent elmagyarázott hogy mikor mit látok, mi hol van, mit néz és mit mér.
Te kinél voltál?

Néha mondjuk csodálkozom hogy milyen "természetes" nekik hogy magzatot látnak, valószínűleg azért, mert nem ez az első, de nekünk az! (vagy a második :) ).

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tündi!

Ifj. Dr Nagy Lászlónál voltam. És csak múlt héten mutatta meg, külön kérésre.. Én is épp ezt mondtam, hogy Ő már sok milliót látott, de nekem még csak az első csöppségem.. És minden mozzanatot tudni és látni szeretnék! :)
Szerinted elmenjek Aleftyinához? Ő hétha elmond mindent? Vagy gáz menet közben máshoz is elmenni?
ZsuLa
zsula
 
 


ZSula!

Nem tudom hog ygáz-e. A Barninál hozzá jártam, és most is oda akartam menni mert ő adott anno képet de sajna nem volt. Kérdezd majd meg a védőnénit hogy mennyire szeretik vagy nem ha időközben váltasz.
Szerintem annyira nem gáz mivel nem ő a fogadott dokid mivel nála nem lehet szülni.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tündi!

Az igazság az, hogy most már lassan nem érdekel, hogy gáz-e.
Kép kell nekem és kész! :))
Igazából váltani nem akarok, csap képet szeretnék. Remélem vlami megszán. :)
ZsuLa
zsula
 
 


Akarom mondani valaki megszán.. :oops:
zsula
 
 


Szia Sarmon!

Köszi hogy válaszoltál.Nekem is van fiú lány.
1 évesek ikrek.Így már ismerős????????
Szeretnék még én is tervezzük is,csak nehogy kettő jöjjön egyszerre. :lol:
Bár én nem bánnám.

lini
lini28
 
 


Sziasztok!

Mikor először voltam a CSNK-ban ultrahangon (5.hét), akkor Nagy doktornál voltam, és ő sem mutatott nekem semmit a babóból. Szomorú is voltam. De aztán voltam magánrendelésen, és ott a doki megmutatta a kis picúrt.

Lehet azt tudni előre, hogy a CSNK-ban melyik nap ki az ultrahangos doki?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szosz: Szerintem ketten UH-znak a CSNK-ban. Az Ifj Nagy doktor és Vas doktornő.
Én a védőnővel beszélem emg hogy kihez vigye bew a kiskönyvem

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Szosz!

Ifj. Nagy doki amokor rendel, mindig van nála UH. Én eddig csütörtök és kedd délelöttönként voltam nála.
ZsuLa
zsula
 
 


Sziasztok!!

Én is jártam a nővédelmibe anno.....
Igen csak az ifj Nagynál és a Vas dokinőnél van uh.
De ki van ott írva h mennyiért adnak képet.
Úgy emlékszem hogy 600ft.
Ahol jeletkezni kell vizsgálatra oda van kiírva.

lini
lini28
 
 


Lini!

Ez jó ötlet, legközelebb megnézem!
Köszi!
Zsula
zsula
 
 


Sziasztok!:)
Nagyon örülök,hogy mindenki jól van!:)
Jó látni,hogy van több új kismami is közöttünk!:) Üdv Nekik is a "csapatban"! :lol:
Köszönöm,jól vagyok,csak ez a fránya időhiány ne lenne mindig....:)
Szép napot Mindenkinek!:)
Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Lini!Ez igen,gratula,az ikrekhez biztos hatalmas türelem és kitartás kell.Hova valósi vagy?

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


jajj,lini azt hiszem beugrott ki lehetsz... :lol:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék vonalzót! :)
Segítsetek! :roll:
zsula
 
 


Sziasztok! :)
Zsula!
Én terhességem elején a csnk-ba jártam a Schwarzinger dokihoz,és képzeljétek el,amikor megállapította a terhességemet uh-on,kinyomtatta a képet,és a kezembe nyomta(kérés nélkül,és nem is fizettem érte)
Nagyon jó érzés volt! :)
És amikor utána mentem,minden alkalommal kértem,db-ja 500 ft volt!
20.héttől,magánba jártam hozzá,és ott kértem dvd-t is,és minden uh-os felvétel utána rá lett véve,erre a lemezre! :)
Remélem tudtam segíteni! 8)

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Andesz!

Köszi, mindenképp kell kép! Olyan rossz volt látni a CSNK-ban az anyukákat akiknek volt kép a kezükben.. én meg ott árválkodtam és kapaszkodtam páromba, hogy nekem is kell kép! :D
Legközelebb nem megyek haza kép nélkül ezt már most eldöntöttem.
Köszi!!
zsula
 
 


Sziasztok!!!

Zsula!

Nincs mit.Örülök hogy segíthettem.

Sarmon!

Na meg vagyok?? :D
Igen türelem az kell hozzájuk.Nagyon sok.Amúgy imádom őket.
Klassz hogy vannak.
Nagyon szertnék még egyet!De egyet!!!!!!!!!!!!!!

lini
lini28
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Legyen szép napotok!
ZsuLa
zsula
 
 


Sziasztok!

Lini: nekem is van egy ikertestvérem. Na hát anyukám mondta nem voltunk egy kispiskóta. Egyszer felkentük ez előszoba padlóját olajjal mert korcsolyázni akartunk.
:) De jópofa, csak tényleg nagyon fáasztó lehet :)

Zsula: Sajnálom... Szegényke, de hát ha nem kérdezel ... :) Hány hetes terhes is vagy te?
Te szeretnél vonalzót ugye?
- www.babafalva.hu
- Vonalzók (fenn van a menüben)
- Kiválasztod milyet szeretnél, majd alul van két gomb.
Az egyik a Vonalzó megtekintése: Ezzel megnézheted milyen lett, a másik a Vonalzó létrahozása. Ennek hatására létrejön két "link". HTML és PHPBB. (érdemes ezeket valahova elmenteni) Ez utóbbit (PHPBB) kell az itteni aláírásba (Profil) - ha ne makarod mindig az üzenetbe másolni - bemásolnod [img]-től[/img]-ig
Kb így néz ki:
[img]

http://babafalva.hu/tickers/r3s.png

[/img]

(persze egy sorban)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Jaj lányok! Ne hagyjátok magatokat!!! A dokik néha olyan érzéketlenek...

Amikor én először láttam meg a pocakomban izgő-mozgó kis "csontvázacskát" alig bírtam ki, hogy ne bőgjem el magam. Azonnal fel kellett hívnom valakit és zokogva meséltem milyen fantasztikus volt. Hozzáteszem vetélés gyanúsan kórházban voltam. Akkor dőlt el bennem, hogy nem lehet semmi gond velünk. Nekem ez a picuri kell és drukkoltam neki, hogy elég erős legyen. Fehérváron egy nagyon kedves szülésznő mondta, hogy a baba reagál az anyukája gondolataira. Ha azon rettegek, hogy elvetélek akkor nem küzd ő sem. De az orvosoktól elég lenne egy ilyen apró gesztus, hogy nézze anyuka ezt a kis ficánkolót. Ki tudja, ha nem látom akkor talán nem is így alakulnak a dolgok...

Szóval hajrá lányok!!! Tessék a sarkatokra állni és követelni a látványt és a képet. De ha képet nem is kaptok, legalább láthassátok élőben a picurikat. Tudom én is teljesen megváltoztam a várandósság alatt. De így utólag rájöttem, hogy nem szabad mindent a dokikra ráhagyni. Másodszorra én sem fogom!

Gyögyörű reggel van ma! Mindenkinek szép napot!

Üdv:-)Hettuli
hettuli
 
 


Tündi!

18. hetes vagyok, csütörtökön töltöm a 19. És megünneplem egy vérvétellel. :)
Köszi a vonalzót, hétvégén megcsinálom.

Gyönyörű az idő, aki teheti menjen ki a levegőre! :lol:
Én sajni nem, dolgozom. :?
Zsula
zsula
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: