Új privát üzeneted érkezett!

Szia Persela!

Én mínusz 7-7,5 dioptriáról indultam, másfelet ígértek anno, most tartok -3-3,5-nél. És csak romlik tovább. Cilinderek egyre rosszabbak, és természetesen én sem tudok lencsét hordani.
Nem emlékszem hány hegem van, annyi biztos hogy szemészeti kuriózum vagyok (legalábbis a szemészorvosok reakciójából erre tudok csak gondolni), a legutóbbi azt mondta, hogy prímán belelógnak a hegek a pupillámba :?
Már én is megbántam ezt a beavatkozást, pár évet kellett volna csak várni egy "ártalmatlanabb" műtétre. bár ki tudja...
Sokmindent elfelejtettek az oroszok közölni...
Mindenesetre köszönöm az infót.

L.

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
luckó
 
 


Szia Luckó!

Na ez is elég cifra, most képzeld el, hogy nekem az egyik szemem -2,5, a másik -3,5 volt, és úgy operálták, hogy megmaradjon köztük az 1 dioptria különbség, hogy az egyiket -0,5-re, a másikat +0,5-re. Ez az idők során úgy romlott "vissza", hogy most a jobb szemem +1,0-es, a bal meg -1,75-ös, 2,5-ös cilinderrel... Hát, volt már szemüvegem, amit a boltban elrontottak, mert azt hitték, az optikus elírta a papírt, hiszen olyan nincs, hogy valakinek az egyik szeme plusszos, a másik meg mínuszos...:-)
Hát igen, 17 évesen én is annyira akartam ezt a műtétet, hogy nagyon, de ha most belegondolok, hogy ezt már sosem fogják tudni rendbehozni, és tényleg csak pár évet kellett volna várni a lézerre, hát verem a fejem a falba...
Egyébként állítólag az orosz főbácsi nem is végezhetett volna ilyen műtéteket Magyarországon, csak valahogy úgy megtalálták a kiskapukat, hogy mégis évekig operálgatott ezerrel. Később volt is belőle botrány, jellemző egyébként, hogy amikor engem operáltak, az volt a gazdasági igazgatója a cégének, aki később megcsinálta a Margitszigeten működő lézeres szemklinikát...:-)
Na mind1, késő bánat. Mindenesetre, normál vagy császáros szülés, sok sikert és boldogságot neked a babával!

Üdv!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Persela,

köszönöm a jókívánságokat.
Még egy uccsó hozzáfűzés a fentiekhez:
amikor engem operáltak (még fennt a Vadasparknál), az akkori főorvossal - aki engem sosem látott, csak aláírta a papírjaimat - pár év elteltével az Örsön futottam össze a rendelésen, és amikor meglátta a szememet, csak annyit mondott, hogy "na ezért jöttem el onnan...". Ez engem nagyon nem vígasztalt, gondolhatod...
Még egyszer köszi a hozzászólást és minden jót neked is!

L.

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
luckó
 
 

 
 

Lányok! Nagyon durva ez a szemműtétes dolog. :o
Luckó! Mindenesetre a legjobbakat kívánom Nektek. És tényleg az a lényeg, hogy egészségesen megszülessen a babád. :)

Kriszti: Nagyon izgulok. Néha türelmetlen is vagyok, de azt gyorsan legyőzöm magamban, mert nem akarom sürgetni a picúrt. Nagyon várom már, hogy megszülessen, de azért teli vagyok aggódással is, hogy minden rendben lesz-e. Persze miért ne lenne? :)
Hétfőn talán kicsit magabiztosabb leszek, akkor végre találkozom a dokimmal, UH, ctg és minden egyébre. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mond. :)

Viszont tegnap pakolásztam a leleteimet és nincs köztük a hepatitises papírom. Igaz, hogy a kiskönyvben benne van az eredmény, de nem tudom, hogy az elegendő-e. :?: És mivel ezt a vizsgálatot nem az sztk-ban csinálták, fogalmam sincs, honnan igazoltathatnám, hogy negatív. Valami tipp? Gondoltam, hogy még ma felforgatom a lakást, de a nagy pakolásban fogalmam sincs, hova keveredhetett. Pedig minden más lelet egy helyen volt. De ciki. :oops:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szia Tekiroll!
Szerintem ne aggódj a papír miatt! Mi történhet? Szülés közben azt mondják majd "bocsánat anyuka, de tartsa vissza még 2 hétig, amíg megjön az újabb laboreredmény" ? :wink:
A dokid is biztos emlékszik rá, h rendben voltál, a helyedben én nem túrnám fel ezért a lakást.
Kicsit irigyellek is titetek, hogy nemsokára megölelhetitek a kisbabátokat, egy kicsit meg nem, mert annyira élvezem a terhességet. A tudat, hogy növekszik bennem egy új élet, és a kis rúgásai, amivel jelzi, hogy jól van. Tudom, h közhely, de ez tényleg egy akkora csoda, és akkora ajándék Istentôl nekünk nôknek, amihez foghatót elképzelni sem tudtam eddig...

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusimi: Mondjuk bármennyire is várom, hogy megszülessen, már felmerült bennem, hogy hiányozni fog a pocakom, és hogy valaki néha rugdalózzon odabent. :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Tekiroll: Ha elkérik a kiskönyved, akkor azért mindenképp szólj, hogy hol van beleírva a Hepatitis leleted, mert ha esetleg netalán tán nem veszik észre, akkor a babát elkezdik oltani ellenanyaggal születése után. Nekem a doki beletűzte a hátlaphoz a leletet, ő mondta ez a biztos, így tuti meglesz. Lényeg, hogy a kiskönyvedben benne van. :wink:

Én is ezen gondolkodtam valamelyik nap, hogy hiányozni fog a pocakom. Bár olykor azért szívesen letenném egy félórácskára, nagyon nehéznek érzem olykor, meg akadályoz a mozgásban is. De a rugdosódás tuti hiányozni fog :D Bár néha az se kellemes.

Még mindig jól érzem magam, nem érzem hogy közeledik a szülés. Úgy érzem, még lelkiekben nem készültem fel a nagy napra, pedig igyekszem barátkozni a gondolattal.......talán a vajúdás alatt fogok hozzászokni a gondolathoz? :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok,

Azt mondják, a szülés csodálatos élménye és a gyermek kézbevétele, megcsodálása, a "külvilággal" való léte egy fantasztikus élmény, s semmilyen más boldogsághoz nem fogható... másrészt viszont, az első elszakadás az ember lányának a saját gyermekétől. Amikor már nem a testében van, hanem a "világon". A második az lesz, amikor először adod bölcsödébe/óvodába, utána a kamaszkor és amikor elköltözik/családot alapít. Én személy szerint bele sem merek gondolni ezekbe az elszakadásokba. :) Pedig tudjuk, ez az élet rendje. :-)

Az egész élet mostanra vált még nagyobb misztériummá számomra, hogy a hasamban mocorog Annácska/Gitácska, egész egyszerűen felfoghatatlan, még most is. :-)

Meg a hormonok... persze, most is elbőgtem magam, mint annyiszor az elmúlt 8 hónap során. :-)

Kép
andalka
 
 


Sziasztok!
Meg tudnátok nekem írni, hogy vajúdás alatt milyen fájdalomcsillapítási lehetőségek vannak az Uzsokiban, ill. hogy császármetszésnél EDA-t vagy spinális érzéstelenítést alkalmaznak-e?
Egyelőre úgy néz ki, hogy császárral szülök néhány hét múlva az Uzsokiban, ezért az is érdekelne, hogy műtétesek is mehetnek-e fizetős, ill. egyágyas kórterembe?
Ancsa

takita
 
 


Sziasztok lányok!

Andalka!
Nekem is Mecsér doki az orvosom! Én kezdegetem a 35 hetet, és Aug16-ra vagyok kiírva, uzsokiba....

Az én tapasztalatom is az, hogy nagyon korrekt a doki, mindenre válaszol. Mondjuk nem az a bájgúnár vagy laza típus, igazi érzelmeket én még csak nagy ritkán tudtam az arcán felfedezni :)

Mellesleg ha az Örsön jársz hozzá, a terhesrendelőben (ahol a súlyt és a vérnyomást mérik, ha bemész a jobb oldali falon, az ajtó mellett (ahol az orvosok és nővérek közlekednek) van egy kép Mecsér dokiról, egy ikerpárral... Élből kiszúrtam!

Egyébként én úgy kötöttem ki a doktor úrnál, hogy Anyukám a hőhullámai elején gyakori látogató volt az sztkban, végigjárta az összes ott rendelő dokit, és neki Mecsér volt a legszimpibb.
Gondoltam, ha neki jó, akkor nekem is az lesz :)

Kép
metrum
 
 


Lányok!

Tényleg jól beindult a fórum, nem győztem visszaolvasni :o

Nálam a baba csak a 30hetes Uhn volt hajlandó úgy fordulni, hogy végre nyilatkozzanak a nemét illetően. Eszerint lány! De persze még nem veszem tutira, majd ha megszületik, és akkor sem lesz kukaca, na akkor elhiszem.
A vicc, hogy az Uh óta Zitusnak hívom, a Zita ugyanis a lánynevünk.
(mondjuk van tartalék is : Levente)

A pocakkal kapsolatban: tegnap mind a postán, mind a zöldségesnél elkezdték találgatni az emberek hogy fiú vagy lány a pocakom állása alapján.. Én meg nem győztem vigyorogni.
Azért jólesett ám!

Kép
metrum
 
 


dolli: szerintem,ha nagyon kell a hepatitiszes papír a kórházban (ezt kérdezd meg hétfőn) akkor be kell telefonálni oda ahol csinálták, hogy adjanak egy másolatot. én az afp-t hagytam el és megoldották.

ancsa: a császárnál spinálist adnak, de amúgy rendes szülésnél nem adnak szívesen epidurálist. a fizetős szoba meg mindenkinek jár,ha épp szabad,de ez állítólag szerencse kérdése.

barbi: örülök, hogy még te is egyben vagy :lol:
én már nagyon szeretnék szülni,nekem már inkább a babám hiányzik,nem is annyira a pocak :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!
Örömmel tudatom, hogy június 28-án megszületetett a kislányunk. Minden rendben volt. Igaz előtte én is voltam háromszor szemészeten. 3 éve műtötték a rövidlátásomat -10.5, -9.5 volt a szemem, most -0.5 mind a kettő. Világ életemben császárra készültem emiatt. Ahol műtötték, ott is ezt javasolták, le is írták, de a dokim nem fogadta el, mondván, hogy az régen volt, de ma már nem biztos, hogy feltétlenül vágni kell. Ezért voltam az Uzsokiban is szemészeten, ahol megállapították, hogy minden ok, és sima szülést javasolt. Csak egy pár hetem volt, hogy erre felkészüljek. Így utólag azt mondom jobb volt, de nagyon be voltam tojva.
Egyébként mindenki kedves volt bent, segítenek ahol tudnak.
orsica
 
 


Sziasztok!

Andalka: Aranyos amit írtál. Én is érzékenyebb vagyok az eddig megszokottnál. Mikor megyek ctg-re a kórházba és látom, ahogy visznek haza egy-két babát, úgy meg tudok hatódni, majdnem elbőgöm magam :wink:

Brinza: Én még nem szeretnék szülni, bezzeg a drága férjem már nagyon szeretné. Nagyon kíváncsi, milyen lesz a baba arca, meg elképzeli milyen lesz, mikor mellette szundizik :lol: Én nem érzem még, hogy lelkileg felkészültem a szülésre, persze lehet, hogy ezt nem is fogom érezni, gondolatban próbálok ráhangolódni. Mindenesetre a baba már kevesebbet mozog a hasamban, azt érzem. :)

Orsica:Nagyon nagy gratula és jó egészséget a babához! :D Kitartás az első hetekben és pihenj, amennyit csak tudsz :D Majd ha lesz fotó a babáról, tedd fel :D

Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Orsica: Gratulálok a babához! Sok egészséget, jó erőt és kitartást kívánok! :D

Lányok! Köszi a tanácsokat leletügyben. Én is arra a megoldásra jutottam, hogy valószínűleg pótolható a papír. Már írtam a védőnéninknek, mert oda küldték meg első körben is. Persze azért holnap rákérdezek a dokitól is...

Barbi: Következő babánál már okos leszek, és sk fogom beletűzni! :)
Én már nagyon érzek valamiféle fájásokat, azt mondják az okosok, hogy ezek már tuti jóslók, és nincs sok hátra. :)
Párom már nagyon babázna... Most zsongott be a drága. :)
És persze én is, de azért nem sürgetem a dolgot. Viszont érzem, hogy már nincs sok idő (azt hiszem, rákészültem olyan 80 %-osan). Huh! Nagyon várom a holnapi vizsgálatot.

Metrum: Hány százalékban találták el a baba nemét? :)

További szép hétvégét!
Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


sziasztok

orsica: hát nagyon gratulálok nektek, és sok boldogságot kívánok a kisbabucihoz :lol: irigyellek ám, hogy már együtt lehettek, de már nekem sem kell sokat várnom :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok
még új vagyok,csak ma regisztráltam.jó hogy van egy egy ilyen uzsokis oldal.sok kérdésemre kaptam választ tőletek.aug.31.-én érkezik a kicsi lányunk.Hábermájernél fogok szülni.
Még nem voltam szülés előkészítőn,de gondolom még nem késő.
Tudja valaki,hogy mikor van ilyen az uzsokiban és hogy tudok bejelentkezni,milyen tel.számon?
Előre is köszi
Judit
hejja judit
 
 


hejja judit írta:Sziasztok
még új vagyok,csak ma regisztráltam.jó hogy van egy egy ilyen uzsokis oldal.sok kérdésemre kaptam választ tőletek.aug.31.-én érkezik a kicsi lányunk.Hábermájernél fogok szülni.
Még nem voltam szülés előkészítőn,de gondolom még nem késő.
Tudja valaki,hogy mikor van ilyen az uzsokiban és hogy tudok bejelentkezni,milyen tel.számon?
Előre is köszi
Judit

még a szoptatásról akartam kérdezni.miből lehet tudni,hogy lesz-e tejem?már van "előtejem" de nagyon félek hogy nem tudok majd szoptatni
hejja judit
 
 


Hello..

Tekiroll: Igazából a doki nem mondott százalákot..
Alulról nézte a két kis tappancsát és közötte nem látott semmit...
(Kaptam róla képet is :D )

Orsica!
Hatalmas gratula!!

Kép
metrum
 
 


Szia Judit!

Én úgy tudom, nyáron sajna nem indítanak szülésfelkészítőt...

Kép
metrum
 
 


Sziasztok!

Van mostanság terhestorna az Uzsokiban? Vagy esetleg t.jóga?

Köszönöm előre is az infót.

L.

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
luckó
 
 


Szia Luckó,

Nekem legutóbb azt mondták, hogy nyáron nincs szülésfelkészítő, és a tornáról sem nyilatkoztak biztosat... így letettem róla... :( Helyette igyekszem naponta sétálni 40-60 percet, valamelyest javítsak a kondimon, mert arra szükség lesz.

Orsica, szívből gratulálok a kislányodhoz, s jó egészséget kívánok mindannyiotoknak! Ha esetleg lélegzetvételnyi időhöz jutsz a csöppségtől, örömmel hallanék/hallanánk beszámolót azzal kapcsolatban, hogy a szülésznők hogyan álltak hozzád, mennyire voltak segítőkészek.. stb.


Kép
andalka
 
 


Sziasztok!

A terhestorna és a szülésfelkészítő tanfolyam szeptemberben indul újra, ha jól tudom. Kismama jóga az van, a faházban minden pénteken délután 17 órától, úgy tudom 1000 Ft-ba kerül egy alkalom. A torna és a tanfolyam egyébként ingyenes szokott lenni.

Judit: Üdv köztünk, én is Hábi páciense vagyok, remélem te is meg vagy vele elégedve :wink:

Vigyázzatok a nagy melegben, kitartás
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Tekiroll!

Majd írj, mi volt a dokinál! Nálam még mindig semmi előjel, sőt olyan fitt vagyok ma, erőm teljében érzem magam, hogy csak na :wink:

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gratulációkat. Nagyon béna vagyok, mert nem látom át hogy kell képet felrakni. Segítség!!!

Mázlim volt, mert amikor mentem be, ez szerda este 8-kor volt, én kezdtem meg az aznapi szüléseket. Tehát az elején egyedül voltam, és csak velem foglalkoztak. Rendes volt a szülésznő, mindig mondta mikor mit ajánl, mit próbáljak ki. A doki is állandóan jött-ment. Pedig felkészítettek, hogy nem is fogom látni csak a végén. De szerencsémre még ügyeletes is volt, úgyhogy végig ott volt, még poénkodott is, mert aznap volt az ő szülinapja is.
Aztán utánam beindult a nagyüzem. :lol:
Van most egy kezdő vagy tanuló lány a szülészeten, hát ő nem volt a helyzet magaslatán, később a szobatársaim is panaszkodtak rá. De gondolom majd belejön.
Az osztályon is rendesek a nővérek, sokat mondjuk nem foglalkoztak velünk, de nem is kellett hál' Istennek.
A csecsemősök 1-2 kivételével kedvesek és segítőkészek. Én a 3. napon pánikoltam, mert nem kellett a cici a babónak, én meg már majd szét durrantam, de közben éhes volt. Nem tudtam mit csinálok rosszul, aztán közözlték, hogy annyira éhes már, hogy csak hergeli magát, és ezzel letudták. Na ekkor jött a teljes kétségbeesés, az egyik lány kijött megnézte, hátha vmit rosszul teszek, de nem ...
Most itthon már egy kis haspók, beindult ő is, meg én is. :lol:
Mindent összevetve tűrhető volt a bentlét, csak a végén már unalmas és jöttem volna már haza.
[/img]
orsica
 
 


Bocs, hogy ilyen hosszú lettem.
A többieknek meg kitartást, most megint jön egy front!
orsica
 
 


Sziasztok!
Tudnátok olyanban segíteni, mit jelent a magas AFP szint?82,1 ng/mol és valami 2,5 mom. Légyszi ha tudtok segítsetek, mert fogalmam sincs és egy kicsit félek és nincs dokim akit megkérdezzek. A védőnő se mondott semmit, csak hogy biztos nincs semmi gond és beutalt genetikai ultrahangra.
Köszönöm a segítséget!!!
Viki

Kép
nyafi
 
 


Orsica: Nyugodtan írjál még bármit, ami eszedbe jut a szülésről, kiéhezve várjuk az infókat :wink: Például szülés után gyalogosan kellett visszamenned a szobádba? Meg mielőtt a szülőszobához mentél volna meg mutatták hol van a kórtermed, leraktad a cuccot aztán mentél a vajúdóba?

Nyafi: Az afp miatt ne aggódj. A felső határ ha jól emlékszem 2.5, nekem 2.1 volt. Engem is küldtek genetikai uh-ra a Baross utcába. Semmi eltérést nem találtak. Ha ide kell menned, vigyél magaddal kaját és innivalót! Én fél 11 körül mentem, úgy volt időpont és délután 4 körül jöttem el. Valaki menjen veled, aki bírja a várakozást. Baromi lassan megy, idegörlő várni. Tulajdonképpen ott részletesebben megnézik a baba méreteit, mint a "hagyományos" vizsgálatnál. Nem is túl kedvesek, arra is készülj. Csak legyél túl rajta, azt kész. De ne izgulj......sok orvos szerint, sőt ha jól emlékszem még a Ceizel doki is azon a véleményen van, hogy ez már elavult vizsgálatnak számít.
Szóval nyugodj meg és kitartás a várakozáshoz :wink:

Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Orsica!
Gratulálok és jó egészséget kívánok :lol:

Üdv az újaknak is :wink:

Lányok!
Kell még az Uzsokiba a házassági anyakönyvi kivonat 300 napnál nem régebbi másolata vagy sem? Mert hallottam olyan kórházról, ahol eddig kérték, mostanában viszont már nem. Mit tudtok erről?

Én a héten megyek vérvételre, aztán szombaton doki, jövő héten pedig kezdődik nekem is a ctg :)

Köszi
Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Azt nem tudom, hogy a régit elfogadták-e volna, de mi vittük a 300 napnál nem régebbi ház.anyak. kivonatot.

Amikor besétáltunk a kórházba, már a folyosón kérdezték, hogy szülni jöttem-e, aztán találkoztam a dokimmal, mázlim volt, mert ügyeletes volt. De állítólag, ha nem az lett volna, akkor vártak volna reggelig, ill. addig amíg 2 ujjnyira tágulok. Csak akkor hívják be. Ezt utólag tudtam meg az egyik szülésznőtől. De így rögtön kézbe vett. Rögtön a szülőszobába kellett menni táskástúl együtt, ott kb. fél óra adminisztráció, aláírás hegyek, majd megvizsgált a doki. Aztán apuci is bejöhetett, kaptam egy tágítót, és onnan pörögtek az események. Amikor megjött a babó, felöltözve mellém rakták amíg varrtak. Aztán elvitték a csecsemősökhöz. Engem meg kitoltak a kórterembe, nem tudtam volna egyébként a lábamon átsétálni. De mindenkit kitolnak, és segítenek, sőt még az első pisit is együtt végeztük a nővérrel, mondjuk ő nagyon ki lelkis lány volt. Már a szülőágyon kérdezgettek, hogy akarok-e fizetős ágyat, nem voltam nagyon beszámítható állapotban, úgyhogy aztán hagytak, átmehettem volna később is fizetősbe, de egy 4 ágyasba kerültem , és első éjszaka egydeül voltam, majd reggel hoztak egy lányt. Vele 2 napig kettesben voltunk, majd jött egy front :lol: és kaptunk még 2 szobatársat, de nagyon jól el voltunk így.
Egyébként sem akartam volna egyedül lenni, totál kezdő anyukaként, meg nem tudok kihez szólni.

Állítólag 2010-re kész lesz a másik szárny is, tehát a szülészet is fel lesz újítva. A szülésznő mondta, aki nálam volt. Úgyis kb. úgy szeretnénk időzíteni a másodikat. :D
orsica
 
 


Sziasztok Lanyok,

Rendszeresen olvasom a topicot, csak ritkan irok:). Nagyon jo "nezni", hogy milyen izgalommal varjatok a "nagy" napot es emlekeztet arra, hogy par honapja en is mennyire kerestem az infokat a korhazrol.
Elvezzetek ki az utolso pillanatig mert utanna hianyozni fog a poci.
En aprilisba szultem az Uzsokiba es osszehasonlitva a tobbi korhazzal egy "Hilton" (foleg, ha van sajat orvosod). Ha van kerdesetek nyugodtan kerdezzetek, meg frissek a tapasztalatok.

Udv.

Angelke
angelke
 
 


Orsica en is gratulalok igy utolag.

A hazassagi anyakonyvi kivonatrol nekem azt mondtak, hogy 30!!! napnal ne legyen regebbi.
A "forgatokonyv" nallam is kb. ugyanez volt, nekem nagyon hianyzott, hogy nem tettek a hasamra a babat, hanem elvittek azonnal - hosszu kitolas miatt - es utanna csak bebugyolalva kaptam meg egy rovid ideig.
A tanulo szuleszno Nekem se volt szimpi, kicsit lekezelo volt, ellenben a szulesznovel, aki vegig nagyon kedves volt, annak ellenere, hogy eleg sokat "hisztiztem".
Kulonben en is azt ajanlom Nektek - foleg elsogyerekes anyukaknak - hogy ne menjetek olyan szobaba, ahol egyedul vagytok (mondjuk beallitottsag kerdese), mert nagyon unalmas lesz. En az 5 agyasba voltam, megbeszeltuk, hogy mindannyian beadjuk a babocakat ejszakara, hogy tudjunk pihenni es teljesen jol mukodott minden.
En nagyon orulok, hogy kiemelt korhaz lett, mert igy szepen felujjitjak, ugyanakkor felek attol, hogy elvesziti az ugymond "csaladias" hangulatat es a szuleszet is egy "gyerekgyarto uzem" lesz, mint mas nepszeru szuleszetek, ahol egyszerre 5-8 szules is van.:((
angelke
 
 


Szia Nyafi!

Nekem is nem rég volt az AFP vizsgálatom, így frissek az infóim. A normál érték 1 MOM, de 0,7- 4-ig normálisnak számít. Neten néztem után, ha beírod a keresôbe, millió linket kidob, én vagy huszat elolvastam, de mind hasonlókat ír. Szerintem olvass utána, h megnyugodj. Nem a mg-ot kell nézni, hanem a MOM-ot, mert figyelembe veszik a korodat és a súlyodat is. Ritkán lesz az érték egyébként 1MOM, mert ha picit elôbb vagy késôbb veszik le, akkor is más lesz. Ill. pl. mély lepényfekvésnél is magasabb érték várható. A te értéked a normálison belül van bôven, de tényleg olvass után, a neten részletesebb leírást találhatsz.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Szia Nyafi!
Találtam is neked két linket az afp-rôl. Sajnos rosszul emlkézetem, 2,5MoM a felsô határ, de még akkor is normális nálad! Valahol azt is olvastam, hogy nyugat-európában már nem is végzik a vizsgálatot, mert elavult, sok a bizonytalansági tényezô, csak a kismamákat idegesítik vele.
http://www.babanet.hu/faq/tergon05.php
http://www.babazo.hu/szakertok/20061102mire.html

Szia Angelke és Orsica!
Elôször is, én is gratulálok Orsica, hogy ilyen ügyes voltál! :wink: Kihordtad és megszülted a kisbabád! Jó egészséget nektek!
Kérdeznék is kettôt. A tágító alatt oxitocint értettél? Automatikusan bekötik vagy megkérdeznek elôtte. Az orvos utasítására kötik?
A másik a pocakra-rakás dolog. Nem lehet kérni, h rakják rá rögtön? Elviszik szó nélkül? Egyáltalán hova?
Köszi a válaszokat elôre is. Ezek fontos dolgok, úgyhogy én lehet egy cetlivel a kezemben megyek majd szülni, h el ne felejtsek valamit és kikövetelhessem magamnak, amit nagyon fontosnak érzek.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusimi,

Sztem a pocakra-rakas dolog problemamentesseg eseten automatikus.(legalabbis a tanfolyamon ezt mondta a szuleszno).
Nallam elegge elhuzodott a kitolas, gondolom ezert volt, hogy mire pislantottam kettot mar el is vagtak a koldokzsinort es elvittek a babat a szuloszoba melletti helyisegbe ahol ellatjak.
Es en ugy vettem eszre, hogy ha ugy latjak, hogy "gond" van, akkor nem igazan kerdezgetik, hogy "akarod-e" a beavatkozast.
Sajat jo tanacs: mikor en is meg elotte voltam, akkor eldontottem, hogy minel kevesebb beavatkozas, aztan mikor ott voltam, barmit csinalhattak csak, hogy "gyorsabb" legyen a dolog. Aztan utolag meg jott a lelkiismeretfurdalas, hogy en nem igy terveztem....
En nem mondom, hogy ne legyen egy elkepzelesed, hogy mit szeretnel, de ahogy a draga szuleszno is mondta, ne legyenek ELVARASAID magaddal szembe, mert, ha netan vmi nem ugy jon ossze akkor lehet honapokig eszed majd magad. A legfontosabb, hogy bizz a szemelyzetben, az en tapasztalatom az, hogy az Uzsokiban tudjak, hogy mit csinalnak.
De azert kerdezz meg mas kismamat is ok mit gondolnak errol. En mar tobb olyan kismamaval beszeltem, akik a divatos kismamaujsagok (itt nem irnek nevet, biztos tudjatok) hatasara szulesi tervvel mentek, aztan, ha nem jott ossze valami, akkor jott a depresszio. Sztem senkinek nem hianyzik a gyerekagyas idoszakban ez.
Bocs, hogy hosszura sikeredett, de sztem ez az oldala a dolognak kevesbe van publicitalva a kismamak kozott.
A.
angelke
 
 


Sziasztok Lányok!!!
Köszönöm az infókat. Megvolt a genetikai uh. a Schöpf-Méreiben csinálták. 3 órát vártam rá, de megérte. A doki ugyan nem találta meg a gyerek egyik kezét :roll: , de én már láttam a 12 hetes uh-on, hogy van neki. Mindenesetre normális volt és két hét mulva kontrollra is visszahívott. Ja és nem esküdött meg, de azt hiszi kislány.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Tekiroll-lal nem tudja vki mi újság? Tegnap volt dokinál, vasárnap óta nem jelentkezett, talán már babázik? :)

Csaju: Kell az a 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat, én külön rákérdeztem. Ahol nem házasok ott meg az apasági kell hogy legyen 30 napnál nem régebbi. Az értelme nem tudom micsoda, önkormányzat függő, nekünk azt mondták a tornán. Megszenvedtem vele kicsit én is, mivel Nyíregyházán volt az esküvőnk.....de sikerült postai úton elintézni, úgyhogy egy szavam sincs. :)

Szerintem sem érdemes a-tól z-ig felkészülni a szülésre, mert kiszámíthatatlan, minden szülés más és más. Én próbáltam minden eshetőségről minél többet megtudni, aztán meglátjuk majd ott bent, hogy mi lesz. Mennyire tudok én segíteni a babának hogy kibújjon és mennyire lesz szükség külső segítségre. Szerintem is jobb a több személyes szoba, én is arra szavazok.....van egyágyas is, de azt eddig nem ajánlotta senki....én nem vágynék oda......

Holnap megyek a dokihoz, kíváncsi vagyok mit mond, csütörtök reggel meg ctg. Én már csak a ház elé a boltba megyek egyedül, valahogy nem merek már messzebbre elindulni, mondjuk ki se bírnám pisilés nélkül :lol:

Angelke és Orsica: A szülőszobánál nem tudom, ti kaptatok-e beöntést, de ott van wc-papír? Csináltam egy külön vajúdó csomagot, legfeljebb bele dobom azt is a nagytáskából, ne kelljen külön keresgélni....Nektek elment otthon a magzatvíz vagy jöttek a fájások? Én még mindig nem érzek semmit, jósló fájást se....

Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Barbi,

A szuloszobara ajanlatos WC papirt vinni, ugyanis nincs. Beontest kaptam, bar nem tartozik eletem legszebb elmenyei kozze:), foleg, hogy mas apukak ki be jarkaltak kozben, 1 perces fajasaim voltak es folyamatosan hanytam:).
En befekudtem tulhordas miatt, aztan jottek valami fajas felek, de mivel nem voltak eleg "erosek" en is kaptam mehszaj tagito zselet.
Kitartast...
Angelke
angelke
 
 


Szia Tusimi!
Nem oxitocint kaptam, hanem felhelyezett egy zselés anyagot ( ha jól emlékszem Prepidil, vagy valami hasonló a neve). Nekem semmi fájásom nem volt, 16.30-kor elfolyt a víz, kb.8-ra beértünk a kórházba, nagyon nem akartam menni, úgyhogy nem siettünk. Akkor megvizsgált, és úgy rakta fel ezt a valamit, jobb volt így, mert az egész éjszakát végig szenvedtem volna, így is azt mondta majd reggelre lesz baba. 00.30-ra meglett. Ahogy kijött rögtön odatették a hasamra 1-2 percre, aztán elvitték, ment vele apuci is, fürdetés, öltözés, centizés :lol: , és utána visszatolták már készen, ott volt mellettem amíg varrtak, ill. utána 2 órát még a szülőszobán voltunk, és akkor már teljesen mellettem.
Az első nap 3 óránként kihozták hozzám a kórterembe, az első éjszakát még bent töltötte, utána igény szerint lehet kérni, hogy be akarod-e rakni a csecsemősökhöz, vagy nem. Én még a 2 . éjjelen beraktam, mert se tejem, se bátorságom nem volt, de aztán kint volt végig.
Esténként 8 óra körül be kell őket vinni, akkor fürdetés van, átöltöztetik, majd szólnak, hogy ki lehet őket hozni. Reggel pedig fél 8-kor kell bevinni, akkor orvosi vizit, utána jön a doki néni, és elmondja, hogy mi újság van a babókkal, majd ismét a tied.
orsica
 
 


Szia Tusimi!
Nem oxitocint kaptam, hanem felhelyezett egy zselés anyagot ( ha jól emlékszem Prepidil, vagy valami hasonló a neve). Nekem semmi fájásom nem volt, 16.30-kor elfolyt a víz, kb.8-ra beértünk a kórházba, nagyon nem akartam menni, úgyhogy nem siettünk. Akkor megvizsgált, és úgy rakta fel ezt a valamit, jobb volt így, mert az egész éjszakát végig szenvedtem volna, így is azt mondta majd reggelre lesz baba. 00.30-ra meglett. Ahogy kijött rögtön odatették a hasamra 1-2 percre, aztán elvitték, ment vele apuci is, fürdetés, öltözés, centizés :lol: , és utána visszatolták már készen, ott volt mellettem amíg varrtak, ill. utána 2 órát még a szülőszobán voltunk, és akkor már teljesen mellettem.
Az első nap 3 óránként kihozták hozzám a kórterembe, az első éjszakát még bent töltötte, utána igény szerint lehet kérni, hogy be akarod-e rakni a csecsemősökhöz, vagy nem. Én még a 2 . éjjelen beraktam, mert se tejem, se bátorságom nem volt, de aztán kint volt végig.
Esténként 8 óra körül be kell őket vinni, akkor fürdetés van, átöltöztetik, majd szólnak, hogy ki lehet őket hozni. Reggel pedig fél 8-kor kell bevinni, akkor orvosi vizit, utána jön a doki néni, és elmondja, hogy mi újság van a babókkal, majd ismét a tied.


A szülőszobára WC papírt, törülközőt, bugyit vinni kell.
Nekem nem volt szörnyű a beöntés, ettől féltem a legjobban, de akkor már elindultak a fájások, és egyáltalán nem éreztem semmit. Rögtön mellette van a wc, zuhanyzó, a szülésznő még a vizet is megengedte nekem, hogy melegedjen. De mázlim volt , mert akkor még egyedül voltam, aztán öten lettünk utána.
orsica
 
 


sziasztok!

Na voltam ma a kórházban vizsgálatokon (CTG),úgy hogy összefoglalom nektek mizu van odabent. Szóval a szívműködés és a babamozgás teljesen oké, nagyon szépen ver a szívecske, jó sokáig hallgathattam. Aztán megvizsgált a doki,ami már nem volt olyan jó muri, ahogy ő fogalmazott "eddig voltam édi-bédi" ez azt jelenti, hogy alig bírtam leszállni az asztalról,mert mostantól mindig tágít egy kicsit a méhszájon,ami iszonyú fos érzés, kb mintha az egész kezét bedugta volna oda... dehát minden a cél érdekében történik. Szerinte Rebeka még legalább egy hétig odabent lesz,mert még nagyon fent van a pociban, igaz már egy újjnyira nyitva van a méhszáj, de szerinte még nem sieti el a bébi. Hát mindenesetre jó lenne, ha inkább előbb szépen kinyílna 4 újjnyira a méhszáj, hogy ne kelljen ezt a szar tágítgatást csinálnia,mert szt hittem besz...rok, mire kijöttem onnan,annyira fájt.Amúgy tök rendes a doki, igazából nem egy állat,szóval nem is haragszom rá emiatt. Csak hát ősem akarja, hogy meg kelljen indítani a szülést. Azt mondta, hogy most van még egy hét, aztán még egy kicsit türelmesek leszünk (mert nekem 35 naposak a ciklusaim,és emiatt csúszik az egész) de ha túlléptük a 40.hetet (jövőhét pénteken akkor naponta be kell majd menni a kórházba ellenőrzésre, és a 42. hét körül el kell indítani,ha nem akar kibújni magától, mert akkor már ő is veszélbe kerülhet. De én tudom, hogy nem ez lesz,henem szépen a jövőhéten meszületik majd magától a Rebeka :-)
És képzeljétek a kórházban pont kihozták a babákat a csecsemős-osztályról, hogy vigyék az anyukákhoz és mindegyik olyan szép volt, és olyan picike, majdnem loptam egyet magamnak. ezek tényleg nagyon aranyosak. és az az érdekes,hogy amíg egymás mellett fekszenek sokan,addig tök csöndben vannak, meg sem mukkanak.
azért mostmár egy kicsit én is belegondoltam ezután a vizsgálat után, hogy ez azért nem lesz egy mesedélután, lehet, hogy tényleg nagyon fog fájni a dolog.. na mindegy mostmár ki kell jönnie.
:lol: :lol:
ez a zselés tágító ,amit írtatok nagyon érdekes, de legalább nem fáj annyira,nem?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Brinza!
Hűűűűűű, ez már nagyon izgi :lol:

Sajnálom a kézzel tágítást, sógornőm mesélt róla :o Beszéld meg Rebekával, hogy ez anyának fáj és jó lenne, ha időben megjelenne :wink:

Orsica!
Köszi a beszámolót :D

Barbi!
Köszi az infót, meg is kérdeztem ma mikor van ügyfélfogadási idő, sajnos nem postázzák ki (18. kerben volt az esküvőnk), így mehet be a férjem az egyik hétfőn, akkor vannak legtovább.

Ma rendbe raktuk Mátéval a gyerekszobában a játékokat, most már van Máté-doboz és Barni-doboz tele játékokkal és persze szép rend (de meddig?) :lol:

Szombaton megyek dokihoz, aztán jövő héten nekem is megkezdődik a ctg :)

ÜDv
Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


szerintetek ez a hányás dolog általános? mert egyre több mindenkitől hallom,hogy hányt szülés közben.. :cry: ez azért van mert ettek elötte? tökre elveszi az energiát ha még hányni is kell, nem? :cry:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kriszti,

Sajna a hanyas dolog eleg altalanos, a szulesznom azt mondta, hogy azert nem lehet elotte enni(-inni), mert "1 fajas 1 hanyas"...:)).Es sajna nallam elege bejott.(igy utolag mar poen a mondoka miatt).Mivel masnapra tervezett volt az inditas en nem ettem estetol, nem ittam ejfeltol, megis hanytam vmi savfelet.

A "szules meginditas" nem olyan nagy para, nekem mondom voltak vmi kis fajasaim, de a menetrend az volt, hogy 7kor Prepidil, ugyhogy fel is tettek. 5 ora mulva megvolt a baba.Igaz volt egy olyan erzesem, hogy egybol bedobtak a mely vizbe, mert utanna mar nem ugy fajt:)).

En is nagyon imadtam, ha pont akkor mentem CTGre mikor jottek ki a babok a 2be. Irto imadni valok mikor olyan picik. es olyan hamar eltelik az az ido. Mikor pici volt, mindig azon sirtam, hogy lenne mar kicsit nagyobb es kevesbe torekeny, most meg azt az idot sirom vissza.Borzalom vagyok mi:))

Apropo kezzel tagitas dolog. Az elejen nekem is nagyon fajt (nem mikor a dokim csinalta, hanem miikor az egyik szuleszno), de mikor a vegen "segitettek" 3.5rol 4 ujnyira tagulni, akkor mar egyalltalan nem, sot szte jol esett, hogy vegre nincs akadaly es johet a dragasag kifele. Pedig en mindenhol csak azt hallottam, hogy borzasztoan faj. szoval nem kell egybol elkonyvelni ezt.

A.
angelke
 
 


angelke: köszi az infókat..pedig én úgy utálok hányni ( a terhesség elején sokat hánytam és már örültem,hogy ezt letudtam) :lol: az is lehet, hogy ez azoktól az anyagoktól van ,amit adnak ,nem? pl: oxitocin, meg ez a prepidil. azt meg nehéz kiszámítani,hogy mikor ne egyél, mert nem tudod mikor fogsz szülni :roll: de az tök jó, hogy 5 óra alatt meglett a babád, lehet ,hogy azért hánytál,mert annyira erősek lettek a fájásaid ettől a cucctól,amit kaptál...na jó nem tippelgetek, ha ki kell bírni,akkor ki kell bírni. majd megírom neked, hogy mi volt velem. (volt e hányás) :lol:
a kézzel tágítást nekem most csinálták elöször, gondolom azért is fájt annyira...a meglepetés erejével hatott,mert eddig a dokim úgy vizsgált, hogy szinte észre sem vettem.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Szia Csaju!

Én május elején voltam az uzsoki faházában, szülés felkészítőn, ott is 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot mondtak. A védőnő is ezt mondta.

(spec mi Kőbányán esküdtünk, és kb2 hete ki is kérdtem egy másolatot, és az ottani anyakönyvvezető azt kérdzete: hol szülök? Bajcsy? Mert ha ott, oda nem kell, mivel a kerületben esküdtünk..... :shock: Talán on-line kapcsolatban van a kórház és a Polgármesteri hivatal.?? Hát ki érti ezt, nemigaz?)

Kép
metrum
 
 


Sziasztok,
én új felhasználó, fórumozó vagyok, de már olvaslak titeket egy ideje. Gondoltam végre én is aktiválom magam, eddig csak olvasó voltam mindenfelé, de itt sok hasznos információt olvastam, és talán most már én is tudok pár infoval szolgálni.
Mi augusztus közepére várjuk a babát, kisfiú érkezik hozánk.
Az Uzsokiban fogok szülni Sztakó Péter dokinál.
Üdv, magdi.
magdalena
 
 


Szia Csaju,

én új vagyok, nem ismerjük egymást, de ha jól olvastam egy orvoshoz járunk, és én is szombaton megyek hozzá vizsgálatra.
Majdnem egy időben fogunk szülni, én augusztus 23 ra vagyok kiirva. Lehet, hogy már láttuk is egymást a rendelésen, általában kilenc elött szoktam időpontot kapni, te is ilyenkor szoktál menni?
Bocs, ha esetleg túl bizalmaskodó voltam, de úgy megörültem.

üdv, magdi.
magdalena
 
 


Sziasztok!

Átmásolom, amit a másik topicban már leírtam, hátha valaki nem szomszédol máshová :wink:

Voltam ma dokinál, holnap reggel megyek ctg-re.

Helyzet a következő:
Doki megvizsgált, kiscsaj seggel lefelé van és nem akaródzik neki kijönni. Hétfőn megyek uh-ra, megnézik milyen pózban van és kábé hány kilós a kicsi. 19-re vagyok kiírva, ha addig nem történik semmi, akkor 19-től mindennap kell mennem ctg-re, 23-án pedig motyóval bevonulni a kórházba.
Lényeg, nagyban kérdés az, hogy fog-e még fordulni, nagyon kicsi az esély rá, a másik kérdés az, hány kilós lehet. Mert mondjuk egy 3.5-4 kilós gyereket természetes úton megszülni nehézkes, ha még fejjel lefelé lenne akkor talán.....Tehát nagyon úgy néz ki eddig, hogy császármetszés lesz a dologból. Viszont mivel sejhajjal lefelé van, ezáltal ritkábban indul meg a szülés magától, mintha fordítva lenne, úgyhogy lehet hogy majd meg kell indítani.
Kicsit sok a "ha", de majd meglátjuk mi lesz, várni kell, nincs más megoldás.
Nem izgulok, a baba jól van egyenlőre és én is, más nem érdekel.

Sokaktól hallottam, hogy hánytak szülés közben, anyám is mesélte, neki is kellett. Én már attól rosszul vagyok, ha laborvizsgálatra étlen-szomjan kell menni. Tuti hogy elkezdek szédelegni mert nem ettem és szomjan akarok halni.....nemszeressem :shock:

Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Barbi,

Szules elott az volt az egyik legnagyobb problemam, hogy hogy a csodaba fogom kibirni etlen szomjan. Igy utolag baromi viccesnek tunik a dolog, ugyanis meghalltam volna, ha meg le is kell nyeljek valamit:).

En szoritok neked, hatha megfordul a babad, nekem volt mar olyan ismerosom, akiknek a 39. heten fordult meg a babajuk, igaz, hogy Nekik "rossz iranyba" es 3.8 kg volt akkor a baba. Hatha nallad is...

Valahol olvastam, hogy ha az anya tudat alatt "fel" a szulestol azt erzik a babak es ezert nem fordulnak be. Ezt baromi hulyesegnek tartom, mert legyunk oszintek, elso babat varok kozzul, ugyan ki ne tartana egy kicsit tolle.

Amugy biztataskent mondom, hogy annak ellenere, hogy voltak kemeny percek, eletem legszebb elmenyei kozze tartozik es igy utolag visszasirom azokat az utolso heteket:)(pedig akkor mar turelmetlenul vartam a babocat).Hozza kell tennem, hogy csodalatos terhessegem volt (es meg utolso reggel, mikor mentem be a korhazba is utanna szaladtam a trolinak) es nem volt ekkora kanikula se...

Kitartast.

A.
angelke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: