Új privát üzeneted érkezett!

lányok!
tudja vki, hohy a gyvenac-os buli mennyi időt vesz igénybe,és mennyibe kerül?
lola29
 
 


Lola! :D
Nekem tavaly nyáron volt!
Ha jol emlékszem 10 naponta kellett beadatni de van aki hetente adatja be ez változo!Az árára nem emlékszem pontosan de nem drága az tuti és egy dobozban 5 ampulla van az egy kura!


Wish! :D
Szerintem nem rossz az eredményed egyáltalán!
Nekem a kisfiammal az afp volt nagyon rossz és mondta az orvos hogy az ultrahangon minden ok lépjünk tovább!És igaza lett mert egészséges gyermekem született!Hála Istennek!!!!

Erika! :D
Szerintem nagyon jo sulyban van a pici fiad!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok!

Viki!
Örülök,hogy jelentkeztél!Köszi,jól vagyunk,a hasam nekem is szinte napról-napra nő.A vásárlással az a helyzet,hogy listám már van,egyenlőre csak nézelődök.Nem merek semmit sem előre venni,mert 3 éve is mindent megvettünk,(szóval 1 mindenből van) és tragédia lett a vége.Pedig nem vagyunk babonásak,de ehhez ragaszkodunk.Nemsokára be kell feküdnöm a kórházba,úgyhogy majd Anyu mindent megvesz,ha meglesznek a babák.Győrbe csak pelust kell vinni,mellszívom meg van.

Anikó!
Babakocsit is már nézegetek,jó lenne használtan venni egy egymás mögötti Peg Peregot,a harmadik babát a már meglévő 1-es babakocsiba fogom rakni.Az a baj,hogy a 3-as PP nagyon hosszú,és állítólag kicsi a hely benne.A 2-est lehet egymással szembe is fordítani.Szóval nehéz lesz.
Kisfiad tud már a tesóról?

Lola!
Mi tavaly év végén kaptuk meg a Gynevac kúrát,(igen,a férjem is),10 naponta,2x5 ampullát.Úgy emlékszem,hogy kb.10.000 ft volt.
Nem tudom,hogy nekünk segített-e,de nem árt,ha megkapjátok.

Andi
Kép
aanda
 
 

 
 

Lola!
A gynevacos buli 5 X 1 hét nekem a Lázár Erika (egyik kitalálója mondta hogy hetente adjuk be) 5 ampulla volt 5000 forint szóval kettőtöknek 10000, mert érdemes a pár mindkét tagjának beadatni. De gyorsan menjél mert állítólag megint nem lehet majd kapni egy ideig. :(
www.gynevac.hu oldalán részletesen van róla írva.

Viki!
Nem láttuk még hogy milyük lesz. :) Nektek továbbra is vegyes páros?

Andi!
Én is így vagyok babonából nem merek semmit venni, de nézelődöm és hát most találtam egy tök jó állapotban lévő használt ikerkocsit az ára is jó adnak hozzá egy csomó mindent de nem merem megvenni. Mire meg megvenném már biztos eladják. Ami érthető.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

Mindenkinek szép vasárnapot kívánok

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1159705438.89.gif[/img] mindenkinek ezt kívánom

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok.Csak pár napja fedeztem fel ezt az oldalt.De teljesen felháborítónak tartom melcsi1967 megjegyzését,miszerint Ő fajgyülölö.Szeretném megkérdezni hogy miért gyülöli az embereket?Vagy inkább csak engem,/mert én cigány vagyok amire büszke vagyok/mikor nem is ismer?Miért kell általánositani!Tudod milyen nehéz munkát találni itt pesten,vagy vidéken,mert kicsit barnább a böröm mint a Tiéd!Hiába van szakmád.ELUTASÍTANAK!!!A másik hogy mi csak szaporodunk!Talán azért mert mi mindenél jobban szeretjük a gyerekeket.Az anyukám tavaly december 22-én 45 évesen meghalt./Gondolom neked ez jo hir mert eggyel kevesebben vagyunk./Egyébként a férjem nem cigány és 7 éve együtt vagyunk.Mi is lombikra járunk. Éjjel nappal dolgozunk hogy fizetni tudjuk a gyógyszereket.De én nem panaszkodom.Ezzel csak azt akkarom mondani hogy ismerd meg a másikat mielött itélkezel!Még cak annyit hogy elnézést kérek mindenkitöl,senkit nem akkarttam megbántani.Sok sikert mindenkinek.
zsuzsa26
 
 


Sziasztok

Zsuzsa 26
bocs hogy ezt írom, de kívételek mindig vannak, csak az a baj hogy a cigányok között túl sok azoknak a száma akik inkább vissza fele húzzák a cigányságot. Itt nálunk is van egy félcigány iker pár. Nekik mindent szabad, igazhogy mégcsak kb. 11év körüliek, de nekik mindent szabad még az iskolában, ha valaiért nem mennek suliba az osztály jóformán pezsgőt bont. Ha a környéken (a faluban) valaki betelefonál a rendőrségre és csak a vezetéknevüket bemondja a rendőrség már tudja hogy hova kell jönni pedig még csak gyerekek (lopnak mindenhol, az iskolában a gyerekeket verik, volt hogy idősebb néniket kergettek késsel) és erre mi a válaszuk, hogy nekik szabad, nekik mindent szabad mert ők a kisebbség, de meddig. Én ismerek rendes dolgos cigányokat is, de sajnos ők-ti vagytok a nagy táborban kisebbségben, mert a többség mindent ingyen akar, merthogy alanyi jogon jár neki. Nekem meg mi jár, csak a szám.
Remélem, hogy nem bántottalak meg. Én tisztellek meg minden, a fehérek között is van jópár alja, de na mindegy. Kész csak ennyit akartam.

Szia Erika

és remélem, hogy nektek is mielőbb sikerül

Kép

Kép
erika13
 
 


Kedves Zsuzsa!
A haragom nem személy szerint Neked szól, és nem is akarok többet erről irni, mert felmegy a pumpám, de csatlakozom Erikához. Még annyit, hogy Érden lakom, nem tudom mond-e ez Neked valamit.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Zsebi,

Hát, a 20.heti UH-n nem mutatták magukat, de remélem a 4D után már többet fogunk tudni. Bár tök mindegy csak egészségesek legyenek. :lol:

Te fiúkat szeretnél vagy inkább kislányokat?

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Andi :lol:
Megértem a babona dolgot, én is így voltam ezzel, aztán a védőnéni mondta, hogy jó lenne, ha megvásárolnánk szépen mindent, mert nemsokára az idő is szar lesz még én sem leszek ennyire sem mobil, mint most. :lol:
Tegnap elhozta a párom a kiságyakat, szivacsokat meg a pelenkázót, már "csak" tapétázni, festeni kell és kész is van minden. :lol:

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Viki!
Nagyon szépen haladsz! Drukkolok!Mint ahogy az összes kismaminak!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Viki!
Ha kívánság műsor lenne én vegyespárost szeretnék. Valamiért (talán azért mert azt mondják ICSI-s gyerekeknél sokkal több a fiú) azt nem gondolom hogy két kislány, de annak is örülnék és a két fiúnak is. Tulajdonképpen ha nem kapnák innen onnan egy csomó dolgot akkor nem is kérdezném meg előre legyen meglepetés.

Végül mekkora és milyen kiságyat vettetek? Miolyen matracot vettetek bene (sima szivacs, vagy kókusz) nektek lesz légzésfigyelőtök?
Ruhákat is megvettetek már mindent vagy csak ezeket a nagyobb dolgokat? És te milyen babakocsit szeretnél?

Hihi jó sokat kérdeztem.

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok :)

Anikó:)
Nem aggódom egyelőre :) Majd az afp és a genetikai UH után kiderül merre tovább, bár az amnióval az is a fenntartásom, hogy egyáltalán nem tudom milyen döntést, hoznék, ha olyan eredmény jönne ki, hogy esetleg beteg a baba. Azt hiszem ha nem élettel összeegyezhetetlen a betegség akkor nem tudnék dönteni.
De egyéltalán nem hiszem, hogy bármi baja lenne, nem véletelenül sikerült most ez a lombik, egy egészséges rosszcsont gyerkőc lakik odabenn. Punktum! :)

Zsebi :)
Nálunk a párom türelmesebb a "tudjuk meg a nemét" kérdésben. Mivel neki mindegy hogy kisfiú vagy kislány. Hát nekem is tök mindegy, de azért én nagyon kíváncsi vagyok rá :), de persze ezt nem érti az ő férfilelke :)

Viki :)
Engem is érdekel, hogy mit, hol és mennyiért? :)

wish
 
 


én nem vagyok fajgyűlölő,a családom sem az,akkor anyukám már nem tanítana, múltkor döbbent rá a napközi 100%-os összetételére.nővérem meg kertvárosban tanít.
de hozzáálásról az 5 év munkaügyiben eltöltött idő után nekem is van egy kis tapasztalatom.
de ne általánosítsunk kérem!
no comment!!!!
lola29
 
 


Wish!
Az én párom is teljesen nyugodt hogy most milyen neműek lesznek. Tőle indult hogy meg se kérdezzük, de hát a fenti okok miatt megkérdezzük, de én szeretném akkor megtudni mikor mindkét baba látszik és ő is ott van. Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Érdekes ez a nem kérdés :D merthogy én anno nem szerettem volna tudni... de valahogy mindenki annyira kiváncsi volt, hogy a végén végülis beadtam a derekam.

de azt hiszem legközelebb az utolsó pillanatra hagyom... már van 2 fiam :D a többi csak ráadás, akármilyen nemű is lesz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hát igen ez nálunk is így van hogy mi annyira nem szeretnénk tudni a lényeg az egészség, de mindenki (család, barátok, munkatársak) ezt kérdezik először és az ember így felbuzdul hogy tényleg kérdezzük meg. De az enyémek egyenlőre egyetértenek a szülőkkel és el vannak fordulva. :)

Orsi!
Hogy vagy hogy bírod a pocakod? Remélem herpesz eltűnt teljesen.

Jaj lenne egy kérdésem nem tudom tud-e valaki segíteni. Nekem alapból tökre össze van nőve a köldököm eddig úgy láttam kezd megnyilni még örültem is neki, de mára totál összeragadt és úgy viszket, nem piros meg semmi. Mit lehetne csinálni vele?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :)
képzeld :D a petefészkeim 3-4 napja nem érzem :D tök vcicces, pedig nem is kevés, nem is kicsi tüsző van benne :D

huhh ezt a köldök dolgot nem értem :oops: :oops:
nem kerülhetett bele valami, amitől viszket? pl. tusfürdő?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi :lol: ,Wish :lol:
Szóval, tulajdonképpen elmentünk 126 bababoltba és nagyjából a bútorkínálatban nem volt túl nagy különbség /pl:Faktum bútor szinte mindenhol van/ csak az árak voltak mások.
Az Elefáni-ban volt a legolcsóbb az a kiságy ami tetszett is meg átalakítható is és elég masszívnak tűnik /Rozi típusú:25.290.-/, a pelenkázóból másik típust vetünk /Tomi:44.700.-/ + a két kókuszmatrac /13.000.-/db/.
Ezen kívül még vettünk kádállványt, "avent" készletet, ágyneműket, textilpelenkát, popsitörlőt, egy pár rugdalózót meg kombidresszt és még sok kis apróságot.
Tehát, seggünk kinnt van a gatyánkból jelen pillanatban. :lol:
Leginkább a bútor miatt vásároltunk itt, meg azért mert Ikreseknek élből adnak 10% kedvezményt, de nem ikreseknek is 90 e Ft vásárlás felett jár a 10%.
Tulajdonképpen otthagytunk egy kisebb vagyont, de remélem örülni fognak a babák a sok cuccnak. :lol:

Légzésfigyelőt még nem vettünk, de mindenféleképpen szeretnénk, én mondjuk elég para vagyok meg leszek is.

A babkocsit hagyjuk a végére asszem', mert ugye kb.januárra érkeznek és mi a faluban lakunk Békáson, tehát nem valószínű, hogy
lefagyott havas,jeges úton elindulok a hegyről bárhová is gyalog.
A levegőztetést persze valahogy meg kell oldani, azt még nemtom' hogy. Amúgy először úgy gondoltam, hogy egymás melletti babakocsi kéne, aztán rájöttem, hogy nem férünk be a kapun, tehát egymás mögötti kellene, de olyan amit egymással szembe is lehet fordítani.

Egy kicsit hosszú lettem, bocsi...

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Orsi!
Úgy van a köldököm alapból hogy van az a mélyedés és nekem nem látsz le az aljáig széthúzni is alig lehet mindig fültisztitóval törötem szárazra. Erre egy hete észrevettem hogy kezd megnyilni már nem kellett széthúni meg tudtam törcsi sarkával törtölni furdés után erre mára totál picike lett az egész és viszket. A héten megyek dokihoz majd megkérdem mit tegyek vele, de este most azt hiszem teszek rá hintőport attól soha nem volt bajom.

Viki!
Értem szépen bevásároltatok. Ezekből az árakból jön még le a 10 %-ék vagy ez a csökkentett ár? Mondjuk ha a csökkentett akkor is jó ár az ágyakra. :)
Ügyesek vagytok. :)

Wish biztos nem haragszik meg, de elmondom neked hogy állítólag a Madarász utcai kórházban van valami két alkalmas tanfolyam és ha arra elmész és veszel egy légzésfigyelőt a másikat egy évig köldsönadják.

Illetve nekem a kedves kolleganőm akinek unokája született igaz egy és igaz hogy koraszülött volt 31. hét és nekik a körzeti rendelőben totál ingyen adtak légzésfigyelőt és mikor kérdezték miért azt mondták az önkormányzat vett egy párat és mindig annak adják akiknek kell. Szóval esetleg kérdezz ott is rá.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :)
a madarászban tényleg így van, csakhogy ott a babysense II-t árulják, ami 50e Ft. Az angel care-ből meg a 2 db 50e ft :D és mondjuk más klinikákon meg ezt ajánlják - pl. a sote IIn az összes koraszülött és megfigyelt újszülött alatt is ilyen van.
(a sote IIn a veszélyeztetettnek ítélt babá alá tesznek légzésfigyelőt az újszülött osztályon)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Ja értem bár én nem vagyok otthon a márkákban és a minőségben. Csak mint infot írtam, de jó hogy ilyen fontos dolgokkal kiegészíted. :)

Remélem a mi babáink a Klinikán nem kapnak ilyet.

Ja azt nem is meséltem képzeljétek velük álmodtam mindkettőnek sötét hajacskája volt. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Jó éjszakát mára elmentem aludni. :)

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kismamik, szerintem is vegyetek légzésfigyelőt, és legalább másfél éves korukig használjátok is! Ezen nem mulhat. Minden többi más dolog nélkül jól lehet nevelgetni Őket, nem sértődnek meg a lányok a fius ruhákon vagy forditva :lol: De az életük mindennél fontosabb!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Erika!
Most beszél Gimes a tv-ben. Az RTL Klubon. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :lol:
No igen, azt nem írtam.... Ezekből az árakból jön le még a 10% kedvezmény amiket írtam. :lol:
Köszi a légz.figyelős tippet.

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Szia Zseboroszlán

Igen láttam, akartam is kérdezni, hogy láttad-e.
És épp most is beszél. Hát én már nagyon várom, hogy mikor mehetek már megint hozzá is.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Melcsi,
bildiboldi szülinapot! :lol: Nagyon jó nap ez az október 2-a! :lol:

Lányok, most jöttem UH-ról: egy 5mm-es dobogó szívű maszatkám van! :lol: Nagyon boldog vagyok! :lol:

Hajni
20140901102739
 
 


Hajni!
Köszi! Mondtam, hogy az okt. 2. a legjobb napok egyike! A Kismaszatkához nagy-nagy gratula, jó növesztgetést hozzá!
Erika!
A másikra elfelejtettem irni, hogy megkaptam, és válasz is ment.Puszi

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Köszi Melcsi! Ugyan egy baba lett, de ennek vmiért biztosan így kellett lennie! :lol:

Megkérdeztem a doktornőt, a lombik-rémhírekről. Azt mondta, hogy vszínűleg igazak, de ők még nem kaptak semmilyen tájékoztatást. Úgy gondolja, hogy senki nem lesz kivétel a max. 4 lombik alól, úgyhogy ez szerinte tutira úgy értendő, hogy a régieknek is max. 4 lombik! :twisted: :evil: Nagy szemétség! :evil:

Hajni
20140901102739
 
 


Melcsi!
Nagyon sok boldog szülinapot kívánok. Kívánom hogy jövő ilyenkor épp a kórházba igyekezzél szülni.

Kép

Viki!
Így még jobban hangzik. Megyek meglesem az ágyatokat. :)

Erika!
Igen láttam mindkét részt.

Hajni!
Gratulálok a babádhoz nagyon vigyázz magatokra és nagyon boldog babavárást kívánok neked.
Van már elképzelésed kinél és hol szeretnél szülni?

Anikó!
Tényleg neked sikerült előrelépni az orvosválasztás ügyében? Hogy vagy a héten ismét láthatod a kismanot. Már nem csak egy dobogó szív lesz hanem lesz keze lába feje olyan aranyosak.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

Hajni
nagyon gratulálok
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1159788640.47.gif[/img] gratulálok

Ja és még annyit szeretnék kérdezni, hogy az marad-e a régi, hogy ha a 4-be belefér akkor lehet menni kistesóért is, ügye ezt nem akarják elvenni?

Melcsi
Nagyon Boldog Szülinapot
[/img] Kép Nagyon Sok Sok Boldog Szülinapot
és azóta kaptál már választ a csajtól

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Köszi szépen a grytulációkat! :D

Zsebi,
igen, mindenképp a MÁV-ban szeretnék, a nőgyógyászommal tök jóban vagyok, nagyon birom, és ő a MÁV-ban van - hál' Istennek! :D Csak azt nem tudom, mikor illik értesíteni, meg hogy még beleférjek a keretbe. (Úgy tudom, csak 10 szülést vállalhat egy szülész egy hónapban. )
Ti mikor szóltatok az orvosotoknak?

Erika,
nagyon cuki a kép :lol: , szerintem nekem pont ilyen golyó fejű, nagy szemű gyerekem lesz! :lol: Szerintem a 4-be belefér a kistesó project is, de erre nem kérdeztem rá. Szerintem ne aggódj ! :)

H.
20140901102739
 
 


Sziasztok

Hajni
Én még nem hallottam erről az 1hónap=10 szülés témáról. Mikor én szültem januárban az én orvosomnak 2 nap alatt szült 4 anyuka 1-1 babót. Én ebből arra következtettek hogy én nem tudom elképzelni hogy 1 hó=10 szülés. Most azért kéne másik dokihoz mennem mert az én dokimnak már megvolt a 10 szülése, ha ez igaz akkor odafenn egyre hülyébbek a fejesek, nekem ne mondja meg senki hogy kinél szüljek csak azért mert neki már megvolt a havi adagja.
Bocsi de ez kijött. Ja meg a babónak nem lehet megmondani, hogy mikor kell jönnie. Az mienk is február helyett januárban született, igaz orvosi döntésre.
De Te azért csak szépen vigyázz nagyon magatokra.

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1159798368.57.jpg[/img] remélem örülsz majd a szép virágszáladnak

Szia

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika,

Mintha erről hallottam volna nemrég. Persze lehet, hogy elértettem vmit... :oops: Többiek mit tudtok?
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Viki!
Jó vásárlást kívánok!

Hajni!
GRATULÁLOK!

Melcsi!
Boldog szülinapot kívánok!

Kismamik!
Van egy ötletem!Mi lenne,ha közzétennénk a vásárlási listánkat és akkor könnyebb lenne összeállítani,hogy pontosan miket is kell venni?Ráadásul a tapasztalt anyucik is tudnának nekünk segíteni!Én folyamatosan egészítem ki a listámat,de félek hogy valami kimarad vagy esetleg fölöslegesen veszek majd meg valamit!)
Én elkezdeném leírni a listámat,ha szerintetek is jó ötlet ez,akkor folytassátok lécci!
-kiságyak kókuszmatraccal
-gumis lepedők
-ágyneműk+plédek
-hálózsákok
-légzésfigyelők
-törölközők(kapucnis)
-textilpelenkák(min.15db/baba)
-eldobható pelusok
-bébihordozók,babakocsik
-Avent termékek(mellszívó,anyatej gyűjtő zacskók,cumisüvegek,bimbókiemelő és védő,melltartóbetét)
-bébi manikűrkészlet
-digitális lázmérő
-szobába hőmérő
-orrszívó
-babaápolási szerek(fürdető,popsikrém,)

Egyenlőre ezek jutottak az eszembe.
Köszi!

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi :lol:

-kiságyak kókuszmatraccal
-kombidressz /56-os, 62-es/
-rugdalózó /56-os,62-es/
-sapka /téli+nyári/
-zokni
-gumis lepedők
-ágyneműk+plédek
-hálózsákok
-légzésfigyelők
-törölközők(kapucnis)
-textilpelenkák(min.15db/baba)
-eldobható pelusok
-levegőztető zsák
-bébihordozók,babakocsik
-Avent termékek(mellszívó,anyatej gyűjtő zacskók,cumisüvegek,
bimbókiemelő és védő,melltartóbetét,műanyag fertőtlenítő mikrós tál)
-bébi manikűrkészlet
-digitális lázmérő
-szobába hőmérő
-fürdővíz hőmérő
-orrszívó
-babaápolási szerek (hajkefe,fürdető,popsikrém,
popsitörlő,vatta,gézlap)
-cumik
-műanyag kiskanál
-almareszelő
-botmixer
-műanyag szűrő /kicsi/
-fedeles vödör /textil pelenkának/
-pedálos szemetes
-szennyestartó

Így gondoltad?
Nekem a védőnéni azt mondta, hogy kapucnis törölköző helyett tetra kifogót vegyek, így azt vettem /olyan mint a textilpelenka csak nagyobb/
Most ennyi ami eszembe jutott. :lol:

Hali

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Viki, Andi!
Jó ötlet ez a kelengye lista én még annyival megtldanám hogy miből mennyi kell, bár változik ikresekre és azon belül is úgye ahárom babára. hihi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Viki,
köszi,hogy írtál,mert volt közte nekem új dolog.
Zsebi,
Neked nem jut eszedbe még valami?

Köszi,

Andi
Kép
aanda
 
 


egy kis tapasztalat :)

a kapucnis kifogó helyett szeritnem is nagyságrendekkl jobb a nagy tetra. itt annyira figyeljetek, hogy van 90x110es és 140x140es is, d enem mindig lehet kapni.
ha tudtok, a nagyobbat vegyétek.
mi ma is azt használjuk.

bébi manikür szett szerintem felesleges
vízhőmérő felesleges - könyék maximálisan jó, a vízhőmérő meg kb. 10 perc után ad pontos adatot, anno én annyi idő alatt mindkettővel végeztem.

ez a vödör a textil pelenkának mit takar? Te mosni akarod?

itt az én listán. szerintem eléggé teljes, és vannak kommentek is, mennyiségek is.
azt hiszem egyedül a textilpelenka mennyiségét nem növeltem megfelelően, abból olyan 40db-bal nyolutunk.

1159888973.04.xls

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ja meg még valami.
ha fülhőmérőt vesztek, akkor eléggé meg kell nézni hogy mekkora a "feje".
ami anyunak van, az annyira nagy, hogy a hallójáratba még most sem lehet a fiúknál bevezetni, így náluk teljesen pontatlanul mér.
én csak a braunt ismerem, mert nekünk olyan van, de az újszülött kortól jó volt nekünk, pedig nem születtek óriásbabáink.

az ikreseknek meg az 44-50es csomag felajánlás továbbra is áll. 2 db lyen csomagunk van, mindkettőben elég ruci 2 db pöttöm részére ebbl a méretből.
szóval szóljatok.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


és még egy :D ha valaki a pelenkamosáson törné a fejét...
szóval 1 újszülött átlagban mindene evésnél kakil, vagyis az elején olyan napi 7-8 pelenka/fővel kell számolni.
textilpelenkával szerintem ez kivitelezhetetlen, különösen ikreknél.

de ezt a számot csak infónak is írtam... hogy mennyi időre elég mondjuk 2 gyereknek egy legnagyobb 88dbos huggies az elején :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


na, ma velem lesz tele a rendszer....

szóval rá kellett jöjjek 2 gyerekkel kicsit más, mint anno volt.
mire most lenyomtam őket úgy érzem a 2 petefészkem mint még sosem. Anno nem éreztem, persze nem is hajoltam 100szor 1 nap, és nem emelgettem 2 kispasit.

úgyhogy most agyalok ezerrel... mert bár úgy gondoltam, hogy minden marad a régiben, valamit akkor is kell tennem, mert sokszor emelek és sokszor hajolok.
de ötletem sincsm hogy küszöböljem ki az éjszakai kiságyba hajolást, az összebújós felemelést, a hisztis elráncigálást és egyebeket.
ez a ma esti feladatom.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :lol:
Köszi az infókat.
Bevallom őszintén úgy gondoltam, hogy megpróbáljuk a textilpelenkát, mert ahogy te is írtad baromi sokat fognak elhasználni és attól tartok, hogy nem fogjuk tudni finanszírozni.
Én nem tudom, hogy más hogy van vele, de én beparáztam miután megláttam mennyi gyed-et, gyes-t fogok kapni.
Őszintén úgy gondolom, hogy ennyi pénzből nem lehet kijönni két babával több éven keresztül. Persze biztos megoldjuk valahogy, de akkor is van bennem egy félsz. Befejeztem a parát... :lol:

Te milyen kisollót használtál?
Én nem fülhőmérőt vettem, hanem popsiba tevőset, az nem jó?
Vettem már egy pár darab rugit meg kombidresszt 56-os és 62-es méreteket, mert ezt mondta a védőnő. Vegyek kisebbeket inkább?

Köszi a válaszokat.

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Orsi :lol:
Mi az a termálvizes spray?
Hol vettél és milyen hálóinget?
Léghajó program?
KZSV levétel?

Te természetesen szültél vagy császárral?

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Orsi :lol:
Most olvasom, hogy közben egyszerre írunk :lol:
Hát, hallod nem lehet egyszerű most neked.
A párod nem tud segíteni, legalább éjszaka?

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Viki :)
én körömcsipeszt használtam meg kisollót is. Amikor kicsik voltak sokszor vágtam ollóval. Most már csak csipesszel, mert hadonásznak állandóan, és féltem őket.
a popsis hőmérő is teljesen jó. a füles talán gyorsabb és kényelmesebb, de sima higanyossal is lehet hőt mérni :)

a kisebb rucikra írtam, hogy van 2 manócsomagunk, ikreseknek összállítva, ismerősök kapják, ahol kell, hogy 44-50es ruhát ne kelljen venni, mert nem biztos, hogy kell.
ha meg kell, akkor a mami vagy kórházban a babákkal, vagy korababákhoz jár be és kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy ilyen mini rucikat szerezzen be.
szóval ha megmondjátok, mikor vagytok a 34-36. hét környékén, akkorra félre tudom tenni, mert mindkettőt visszakapom addigra.
bocs, ha nem voltam világos első körben.
(az meg tapasztalat, hogy a 34-36. héttel kell szmolni, mint hazameneteli idővel, mert ha korábban jönnek akkor min. eddig garantál a kórház, ha meg időben jönnek akkor úgyis ki kell várni :D)

ezt a pelusdolgot meg tényleg gondold meg, mert én végigcsináltam egyedül 2 gyerekkel, és nem volt egyszerűen annyi szabadidőm, amíg a pelust mostam meg vasaltam volna... az energiáról nem is beszélve.
kis méretű pelust már olyan 24-26 ft/dbtól lehet kapni, nem tudom, hogy a textil ennél olcsóbbra jön-e ki mosószerrel, árammal és mindennel együtt.
ha meg mosni akarod a 15db/gyereke iszonyú kevés, mi tényleg 40 dbt forgattunk úgy, hogy hetente mostam. Kellett ennyi a szopihoz, a büfiztetéshez. A fejük alatt nem is pelenka volt.
textilből szerintem min. 4-5 napnyi adag meg kell, hogy legyen/fő. azaz kb. 8x4x2... kb.64 db minimum, hogy ne 2 naponta kelljen mosni, vasalni.

huhhh hosszú lettem :D bocs :oops:

jah, peluslelőhely:
http://www.diaper.hu/

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Viki :)
termálvizes spray: no nem feltétlenül kell :D nekünk van egy la roch-posay termálvizes spaynk - gyógyszertárban lehet venni.
ennek magas a szeléntartalma és kisebb gyulladások, égések kezelésére tökéletes. Én magamon is használom, mert tipikusan az a nő vagyk, aki ha süt, tuti valahol megégeti magát :D :D

hálóing: no én a kórházban melegítőben meg pólóban nyomtam. 1 hálóingem nem volt :D ezt sem javítottam ezek szerint :D
nekem ez a hálóinges dolog nem jött be, sosem hordok itthon sem.
szoptatni meg pólóban is szuperül lehet, 1 évig műveltem :D

léghajó prgram: ha van rá keret, akkor én azt mondom, aki tudja menjen el.
http://www.leghajo.hu/
alapvetően gyerekbetegségekről és életmentésről van szó. tudni, hogy ha baj van mit kell tenni.
nekem döbbenetes élmény volt, mert sosem gondoltam volna, hogy ha egy csecsemőt újra kell éleszteni, akkor milyen nagyon be kell nyomni a mellkasát, vagy hogy hogyan kell pontosan lélegeztetni.
Ha van légzésfigyelő csak akkor van értelme, ha tudjuk, mit kell tenni ha baj van, és nem téves a riasztás.
Addig csináltatják egyébként veled a gyakorlatokat, míg nem csinálod jól. És adnak egy nagyon jó írásos összefoglalót a betegségekről a gyerektünetekről, mérgezésről.... stb.

én császárral szültem, mert Máté -A- faros baba volt, és ikreket így megszülni nem lehet, mivel nincs helye megcsinálni a faros születéshez szükséges forgásokat :)

éjszaka: a párom éppen projektben, szóval ő hétfőn megy pestre, szerdán hazajön és péntekig megint fenn van.
úgyhogy az éjszaka az enyém.
ha itthon van, akkor meg nem ébred fel :D :D :D
de reggel segít :D

KZSV: köldökzsinórvér levétel. mi levetettük.
többféle nézet is van.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


bocs a szómenésért :oops: :oops: :oops: :oops:
látszik, hogy egyedül vagyok itthon :shock:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Viki!
A pelenkamosás szerintem is nagyon nagoynsok idődet el fogja venni. Gondold át és nem olcsóbb szerintem. Én találtam nagyon jó minőségű (tesóm kipróbálta) pelust Bella baby Háppy nadrágpelenka 0-2 kg is van ami a koraszülött babáknak kell a Bellán kívűvl talán még a Pampersnek van. A tesómék a mostani mérteükből 45 forint/darabnál olcsóbat nem találtak és ez csak 32 forintra jön ki.

Nekem ami még eszembe jutott:
Kiskád
kocsikabát (kardigán féle)
harisnyanadrág (igény szerint)
pártedlik

Én is félek hogy anyagilag hogy fogunk kijönni, de a héten megörültem hogy legalább 2 éves koruktól nem 25 ezret kapunk hanem 51 ezret azért már ez is nagy segítség. De valóban meg kell gondolni majd minden forintot hogy hova tesszük.

Orsi!
Én szeretnék az egyik manócsomagra felíratkozni én 33-34 hetes terhes ha jól számolom január 2-3 hetében leszek. . Basszus most nézem én betájoltam hogy február 14-nél előbb nem szeretnék szülni az meg már a 38. hét akkor már tuti előbb jönnek. Fú de szeretném minél tovább bentartani őket.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: