Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Fanna! Igazából csak azért figyeltem fel erre a betegségre/oltásra, mert a védőnő a kezembe adta a szórólapját. Mindenféleképp jó dolognak tartom, jövőhéten úgy is megyünk 3 hónapos oltásra, akkor beszélek a doktornővel is. Most nézem a szórólapon, hogy van webjük is: www.pneumo.hu

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Köszke Lányok!

Megnézem :roll: :wink:

fanna3
 
 


sziasztok!

Látom itt is megállt az élet:-(
azért majd néha benézek hogy mi újság veletek:-D

Vicának én is gratulálok:-D

puszi
Betty

Kép
kbernadett
 
 

 
 

Sziasztok!

Vica üzeni, hogy köszöni szépen a gratulációkat, és kb 2 hét múlva tud képeket, meg szüléstörténetet hozni.

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Már régen írtam, de volt egy alapos okom, mely szerint Leti baba megszületett, 2007. 02. 14-én, igazi szerelem babaként, 49 cm, és 2510 g-mal.
Ja, és milyen kicsi a világ, Vicával egy szobában feküdtünk!

Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Judit!


Gratulálok Leti babához!
Jó egészséget és tejcsit kívánok!



Mesélj mi újság,ezek szerint már otthon vagytok....
Márc.5-re voltatok kiírva,mi történt?Mikor kerültél be?
És a testvérke hg fogadta?
Ha lesz időd és energiád meséld el az egészet :P

Várjuk!!!
Ja és ha fotót is tudsz a lánykáról mutatni..... :wink:

Üdvi: Anna

fanna3
 
 


Judit!!!!

Nagy nagy gratula a picihez!!!!!

Milyen volt a szülés? Utánna a gyermekágyon?
VIcáék is jól vannak?
Hát igen tényleg kicsi a világ

ÉN is itt a babaneten chateltem s az osztálytársam legjobb barátnőjével ismerkedtem meg, mind e kettő zentai jó mi?
Na de most nem én vagyok a lényeg..

Egyik helyi asszisztens meg mondta hogy kecskeméti keresztlánya fog szülni valahogy áprilisban, remélem nekem is lesz szerencsém és megismerem...

Nah Judit tényleg rakjál majd fel képet a piciről. Testvére Gréti hogy viszonyul hozzá?

Mégegyszer gratulálunk

Írj
puszi
Betty

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok!Még új vagyok itt,de kívncsi lennék a kórházra,minden érdekességet szivesen olvasok!

Kép

Kép
katlina
 
 


Judit! Gratulálok Leti babátok érkezéséhez! Sok örömet és nagyon jó egészséget kívánok mindanyiótoknak!
Érdeklődve várom a szülés történetét!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Judit! Hatalmas gartula a kislányod születéséhez!!!! Jó egészséget és sok boldogságot kívánok nektek!!!

Anna! Hogy vagytok? Mikor kezded az Nst-t? Várod már a nagy találkozást? Én már nagyon-nagyon türelmetlen vagyok, de azért még remélem legalább három hétig benn marad Enike! :oops: :wink:

A lényeg! Voltam hétfőn a Polgármesteri Hivatalban -harmadjára :evil: - hogy kikérjem a házassági anyakönyvi kivonat másolatát, ahol közölték, hogy nem adnak ki másolatot, az eredetit kell becsatolni, az alapján egyeztetik az adatokat a rendszerben és úgy anyakönyvezik a kicsit! Szóval aki teheti, spórolja meg magának ezt az utat!

Olga! Hogy állnak az éjszakáitok? Tudsz azért pihenni?

Betti! Te hogy állsz a vizsgákkal? A szülészeten vagy még?

Elin! Na most meg te hová tűntél??????? Jelentkezz!!!!!!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasz! :lol:




Swenson- én is úgy tudtam hg 30 napnál nem régebbi házassági a.kivonat kell,köszi még jó hg nem másztam be érte.........
Hogy vagytok a lánykával? Nekem Nimi mostanában elég sokat szunyókál,tudom én hg nem olyan sok már a hely,de düböghetne többet! Meg sokat csuklik szegényke.
Mi jövőhét kedden megyünk a kórházba,várom már azt is,hátha Picúrom megfordult az utolsó vizsgálat óta......
Jöttök ti is? Ki a dokid?
És persze a szülést is,olyan kíváncsi vagyok hg mikor dönt úgy hg elindul....Már annyira szeretném látni,megölelni,etetni :!: :!: :!: :roll: :!: :!:
Nana,azért még picit csak több mint 3hét :wink:(bár annyiban én is kiegyezék:) ,bár a szakirodalom szerint a második babák hamarabb jönnek.

Anyukák :?: :?: :D

fanna3
 
 


Sziasztok!!

Judit! Én is cstlakozok a gratuláció-özönhöz!!

Mesélj el minden élményt, érzést! Várjuk nagyon a beszámolót a szülésről és a mindennapokról!

Hát igen Swenson: mindig csak néztem-néztem, ír-e valaki, de hát nem...aztán fel is adtam, már nem is néztem.

Mostanában jutott eszembe, hogy tavaly ilyenkor már én is elkezdtem az nst-re járást. De jó is volt...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szia Anna!

Enike mozgására még egyelőre nem panaszkodom, elég aktív a lánykám, oly annyira, hogy bizony fájdalmas is egy-egy megmozdulás. Na jó nyilván nem esem össze, de ez azért új nekem, mert Botonddal ilyen nem volt. :wink:

Én tegnap voltam uh-on, minden rendben velünk, nekem két hét múlva kell mennem NST-re. Szerencsére továbbra is koponyafekvésű, a doki szerint már nem is nagyon lenne helye megfordulni. :) Sőt annyira lenn van a feje, hogy teljesen olyan, mintha leszállt volna a pocakom, de nekem mindig ilyen volt, így szerencsére a légszomj meg efféle kellemetlenség nem gyötör/t most sem!

A három hetet azért írtam, hogy legalább a 38-at várja meg a pocakomban, utána ugye már nem koraszülött, de én most úgy készülök, hogy március 29-én szülök, akkor amikor ki vagyok írva. Botonddal ugyanis mindig azt mondták, hogy biztos egy-két héttel hamarabb jön, mivel nagy baba és olyan rossz volt várni meg várni, aztán ő is csak egy nappal a kiírás előtt született meg. De azért most is türelmetlen vagyok nagyon! :oops: Persze annyira nem, hogy össze is pakoltam volna, ahhoz valahogy nincs kedvem, arra mindig úgy gondolok, hogy ráérünk még! :) De akkor úgy látom te is siettetnéd az időt, ha lehetne! :D

Nem tudom miket hallottál az NST-ről, de készülj fel, hogy annak az eredményével is rád hozhatják a frászt minden ok nélkül. Az NST görbe ugyanis a magzati szívhangot mutatja, s a dokik meg a nővérkék annak örülnek, ha aktív a baba és csúcsíves hullámvonalat produkál a papírra. De persze a babák jó része ilyenkor alszik vagy nem mozog, ezért aztán a nővérkék előszeretettel nyomkodják meg rázzák a kismamák pocakját, hogy mozgásra ösztönözzék a babákat. Brrrrr én ezt nagyon utáltam, úgyhogy most sincs nagy kedvem menni. Meg van olyan is, hogy a baba elmászik, így ahol korábban volt szívhang, ott utána már nincs, így aztán rémisztgetik az anyukákat, hogy mi van a babával, meg miért túl egyenes a görbe. Na meg elvileg mutatja a műszer a méhösszehúzódásokat is, de az én tapasztalatom az, hogy amikor már benn voltam a vajúdóban és öt perces fájásaim voltak, akkor sem mutatott semmit a gép, s az ügyeletes nővér közölte is, hogy ezek nem lehetnek fájások, mivel a gép nem mutatja....még jó, hogy hamar jött a váltás, s hívták a dokimat, mert két óra múlva már meg is született Botond! :) Mindezt csak azért meséltem el, hogy ne várd, hogy a gép megmondja, hogy szülsz-e vagy sem, illetve hogy ne hagyd magad ijesztgetni azzal, hogy épp nem mozog Nimród, s egyenesebb a görbéje!

A dokim Dr. Georgievics János Katlinának már írtam, hogy én nagyon meg vagyok vele elégedve. S te végül is választottál?

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Hát igen Georgevics dokit csak ajánlani tudom én is,nagyon rendes doki!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a jókívánságokat!

Azt gondolom, hogy most van egy kis időm, de képeket nem lesz időm felrakni, az tuti, majd legközelebb. Egy kicsit feszített tempó szerint élünk, de azért megpróbálom kialakítani a minden napok rendjét, hogy azért minden beleférjen, és senki sem szenvedjen hiányt. Még apa itthon van, meg még a jövő héten is, így ha valami azonnal kell, rögtön lehet neki kiabálni. Na de aztán...?!

Való igaz, hogy március 5-re voltam kiírva, de Leti hamarabb meggondolta magát. Éjjel 1/2 12-kor volt az első fájásom, amiről persze azt gondoltam, hogy jósló, de egyre csak jöttek, még végül 1/2 4-kor jelentkeztünk a 7.-en, mondván, hogy úgy gondolom, hogy szülni fogok. Nem az ügyeletes orvos vizsgált, hanem a szülésznő, aki nagyon kedves volt, és ami ilyenkor szokás mindenről kikérdezett. Mivel az első szülésem is, mondhatni gyors volt (mindössze 2 óra 40 percet töltöttem a szülőszobán) ezért úgy határoztak az ügyeletes dokival, hogy hívják a fogadott orvosomat, aki azt mondta, hogy igazat beszélek beöntés sem kell, csak borotválás, és már mehetek is felfele a szülőágyra! 1/2 5 körül burkott repesztett, a 15-20 perc alatt megérkezett dokim, aztán behívták apát is, és egy óra múlva, a második nyomásra meglett Leti baba. Olyannyira gyorsan, hogy semmilyen szerszám nem volt bekészítve, a dokim is elment bemosakodni, meg átöltözni, és úgy kiabáltak neki, hogy jöjjön azonnal, mert már tolom ki a babát. Még a férjem segített cibálni lefele az ágy végébe, meg ő adta rám a "zoknit", addig a szülésznő pakolta a doki elé a tűt, ollót stb. A második nyomásnál már éreztem az érzéstelenítő injekció szúrását, és egy pillanat múlva már fel is sírt babóca.
37 hét 2 napra született. nem tudok most nagyon visszaolvasni, mert őrült sebességgel gépelek, csak valaki írta, hogy mikor koraszülött egy baba. 37 hét előtt az , és 2500 g alatt. Igazából mi is alatta voltunk, a férjem látta, mert elment vele, de mivel a szülésznő úgy látta, hogy 10/10apgar értékkel teljesen ok minden így 2510 g-ot írt.
Ja, még valami, amit mi nem tudtunk, mert vidékiek vagyunk, és nem Szolnokra jártam NST-re. Apás szüléshez egy 900.- Ft-os csekket kell vinni, hogy megkapja az apuka a zsilipruhát. Szerencsénkre nálunk volt éppen raktáron, és így utólag kellett vinnem a csekket, de azt mondták, hogy ezt ne reklámozzuk, mert egyedi eset, hogy van nekik plussz ruha.
A többit majd később!

Sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Húú Judit! Akkor tényleg elég gyors volt a kis Leti! Még jó, hogy kisebb súllyal jött...., "megkönnyítette" ezzel egy kicsit anya dolgát :wink:
De ilyen egy klassz szülés, ugye? Én is 1 órát vajúdtam az előkészítőben, utána 2 órát voltam a szülőágyon és jött Lilcsi :lol:

Sok puszi picurnak!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


És várjuk a képeket!!!!
elin
 
 


Azta Judit! Gratulálok még egyszer! Kicsi lányod nem sokat teketóriázott! Biztos nagyon jó babuci lesz, ha már a szülésnél is így megkönnyítette a dolgodat! Nagyon örülök, hogy semmi baj/gond nem lett a kicsivel, bár ez a három hét már nem sokat számít, állítólag ilyenkor már csak zsírt kapkodnak magukra! Hát igen, igen! Ha figyelmesebben tetszett volna olvasni az én szülésemet, akkor tudtál volna a zsilípruháról! Nem voltatok apás szülés felkészítő tanfolyamon? Nekünk akkor adták ide a csekket.

Swen! Az NST-n úgy látszik mindenkivel eljátszák ezt! Nekem is megakarta magyarázni egy szülésznő a vajúdóban, hogy ezek még nem igazi fájások, 10* ennyire fog fájni az igazi. Ja. Jól leolvasta a gépről. Nem mondom, hogy merő időpocsékolás, de rengeteg negatív eredményt ad az NST.
A házassági anyakönyvi kivonatról jut eszembe, hogy velünk ezt az apasági nyilatkozatnál játszották el, mivel mi nem vagyunk házasok. A negyedik helyen végre azt mondták, hogy igen jó helyen vagyunk, de ide is mégegyszer vissza kellett menni a lepecsételt, iktatott papírokért. Pont erre a bürokráciára van szüksége egy 37 hetes kismamának. Legalábbis én ennyi voltam, mikor intéztük. Ráadásul az épület legfelső szintjén van a gyámhivatal, ahol persze lift nincs!

Alvás még mindig hmmmmm. Mostmár annak is örülünk ha enni kell fel 3 óránként, plusz még 4*-5* felsír a cumiért vagy valamiért. Akkor már jók vagyunk. Sose jön el az az idő, amikor átalussza az éjszakákat!!!!!! :cry: Komolyan, emiatt már elgondolkoztunk, hogy Balázs lesz a mi egyetlen és utolsó babukánk. Nem azt mondom, hogy előtte mormoták lettünk volna a párommal, de ez tényleg kikészít minket. Persze éjszaka rossz, nappalra már összeszedjük magunkat.

Na üdv mindenkinek!

Elin! Nem tudom mostanábban mikor jártok az ebédért, de olyan régen futottunk össze!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Csak gyorsan pár sort (átugrottunk hirtelen felindulásból Anyósomékhoz) úgyhogy képet se hoztam.

Mindenkinek nagyon köszönöm a jókívánságokat, nagyon szeretnék már mindent elolvasni.

Jól vagyunk, Ati éppen elaludt Anyósom ölében.
Kezd beállni valami halvány rendszer az életünkben, az éjszakák jók, eszik alszik, a nappalok kevésbé jók, mert olyankor sírni szokott és a szivem szakad meg. De majd lesz még így se!

Mégegyszer köszönök mindent, nagyon hiányoztok, alig várom, hogy legyen babakocsi és jöhessek sűrűbben, meg mehessünk sétálni.

Vasárnap megpróbálok átjönni megint, vagy hétfőn, még nem tudom. Addig otthon legépelem a szüléstörténetet, meg készülök képekkel is.


Millió puszi Nektek!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok!

Röpke 10 percem van, ennyit engedélyezett a nagylányom.

Olga!
Való igaz, hogy nem olvastam el mindent, minkor csatlakoztam, de szerencsénk volt. apás felkészítőn nem voltunk, mert a férjem bent volt az első gyerek születésénél is, így már képben volt, és akkor is ösztönösen sokat segített, most m,eg már a szülésznőnek is Ő "aszisztált".
Egyébként Gréti egy éves volt pont aznap, amikor végig aludtuk az éjszakát! Volt olyan éjszaka, hogy 10-15 ször ébredtünk anya- és cici hiányra. Na így lett az, hogy a fáradtságtól már majd' összeesve odakerült mellénk az ágyba, amit azóta sem bánok, bár Letit nem akarom odaszokatni.
Már tapasztaltabb szülők révén több praktikát bevetek annak érdekében, hogy minél jobbak legyenek az éjszakáink, bár a tegnapi nem sikerült valami fényesre.
Az nálunk beválni látszik, feltéve hogy egy kicsit hasfájósabb babáról van szó, hogy 3 órán belül csak az egyik mellet kapja meg szopira, és csak aztán váltunk.

Más.

Tőlem nem kérték s házassági anyakönyvi kivonatot, sem eredetit, sem 30 napnál nem régebbi másolatot. A nagy kapkodásban itthon maradt, és az ügyintéző azt mondta, hogy rendben van minden, bemondásra ment.

Swen
Én is így jártam Grétivel, mikoris a szülésznő a NST görbéket nézve közölte velem a vajúdóban, hogy szerinte ez csak jósló fájás, bár én nagyon igazinak éreztem, és nekem lett igazam. Gyűlöltem most is, amikor rámtették a szülőszobán. Tudom, hogy szükség van rá a baba miatt, de írtózatosan idegesített, nem beszélve arról, hogy állandóan besípolt, mert ahogy mocorogtam, hogy minél kényelmesebb legyen a méhösszehúzódásoknál, elcsúszott.

Sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Judit! Köszönjük, hogy leírtad a szüléstörténeted!!! :) El tudom képzelni azért biztos volt egy kis riadalom, hogy ilyen korán érkezik a kisasszony vagy nem? De igazán nagyon ügyesek voltatok, s a legjobb, hogy mindketten jól vagytok és főleg, hogy már otthon vagytok!!! :D A képeket továbbra is nagyon várjuk!!! Én tudtam úgy, hogy a 38. hét előtt született babák koraszülöttnek számítanak, úgyhogy köszönöm az infót! Gréti hogy fogadta a kistesót? Ő bölcsis vagy otthon van veled? S hogy alakulnak a mindennapjaitok? Gréti elfogadja, hogy sokat kell a kicsivel foglalkoznotok? Éjszakák?

Na akkor neked sincs valami kellemes élményed az NST-vel. :evil:

Elin! Azért írhatnál magatokról, hogy hogy vagytok, mint vagytok, miket csinál már Lilcsi. Nosztalgiád van az NST után? Hajrá kistesó!!!!! :D :D :D

Olga! Annyira sajnálom, hogy így el vagy keseredve! :( Tudom, hogy sokszor hallottad már, de hidd el ahogy telnek a hetek-hónapok egyre könnyebb lesz minden!!! Egyet értek Judittal, szerintem - s ez a tapasztalatom is- ha nagyon fáradt vagy, s az első egy-két ébredés után odafekteted magad mellé Balázst, s együtt alszotok, azzal nem fogod elrontani!!!! Viszont te is jobban tudsz pihenni, a kicsi is nyugodtabb mert közel érez magához, s a párod is tud aludni. Ha így működik az alvás, nyugodtan aludjatok így, ebben az időben tényleg az a legjobb mindenkinek, ha minél jobban kipihenitek magatokat!!! Nálunk is volt olyan Botond hat hónapos kora körül, amikor kezdődtek az alvási gondok, hogy heteket-hónapokat aludt velünk, s mára már egyedül alszik a saját ágyában. Semmiféle odaszokás nem történt. Viszont a mai napig van olyan, hogy néha felkel éjszaka -hiába kérdezem miért, azt nem tudja megmondani- s átjön a mi ágyunkba. Akkor hagyom, hogy aludjon ott egy kicsit, megnyugodjon, s aztán átviszem a saját helyére. Ezek egyszeri alkalmak, aztán hetekig-hónapokig megint semmi.

Hát igen ezek miatt az élmények miatt én sem lelkesedek az NST-ért, remélem minél kevesebbet kell mennem! A papírral akkor téged is jól megjárattak!! :evil:

Anna! Hol vagy??????

Jó hétvégét mindenkinek!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Vica! Nagyon várom a képeket! Majd megevett a fene kíváncsiságtól, mert tudtam, hogy a másik topik lakói már látták Atit mms-ben.

Olga! Nekem is a napokban jutottál eszembe, hogy milyen régen találkoztunk már :cry: ! De úgy gondoltam, biztosan másfelé mentek. 1/2 11-11 körül szoktunk sétálni ebédért, most, hogy átszokattam Lilcsit az alvás előtti evésre. De mondjuk valamelyik nap két falat közt aludt el szegényem. Akkor bevittem, letettem aludni.

Swenson kedves! Egyedül vagyok Lilcsivel, a bizalmam elfogyott a férfinép iránt, úgyhogy ha csak a Szentlélek meg nem száll, kistesó nem lesz sajna!
Lilcsinek 2 napja kijött a 6. foga, ez elég simán ment. Az 5.-kel 1 hónapig szenvedtünk. De valahol jön a 7. is, mert dől a nyála, és éjjelente is ébreszt sűrűn- Olga, kitartás, lesz még rosszabb is!- és mindent rágna.
Mindig viteti magát az ablakhoz, szeret kukucskálni kifelé. Csak hát nehéz sokáig tartani azt a 11 kilóját. És 78 cm.
Most vágtam le a haját, mert már megint a szemébe lógott. Ha kitartóan kunyerálom tőle, adja a puszit is, olyan édes! Tudja a pá-pát, tapsi-tapsit, csip-csip-csókát, tánci-táncit, nem-nem-nem. Ágy mellett ügyesen totyog, de máshogy még nem megy neki. Sok ismerősömnek fiatalabb a babája és már szaladnak, de nem bánom, hogy Lilcsi még nem csinálja. Szellemileg érettségéhez képest is jobb, hogy még nem megy. Ráérek még rohanni utána.
Az apasági nyilatkozattal én is megjártam. A kiadással nem, az ment simán, 2x mentünk el, 1x időpontot kérni, utána meg kitölteni. Aztán vártunk 1/2 órát és a kezünkbe adták. Hanem, amikor szültem: Már a szülőágyon voltam, markoltam a vasrudat, mert elég erős fájások voltak, mikor jöttek a papírért. Az meg kint volt a szekrényben a táskában. Elég "kellemes" volt lemászni az ágyról, sétálni egyet és visszamászni....

Mára ennyit.
Kép
A síró Lilcsi:
Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Ajaj! Nem vigasztalódtam meg ám az alvással kapcsolatosan! Sőt! Tudom, ha jön a foga még rosszabb lesz, de nem tudom ezt mennyire lehet még fokozni...

Nóri! Érdekes, de általában mi is 11 körül megyünk az ebédért. Hmmm... Na, majd hátha jövőhéten.
Kicsit meglepődtem azon, amit írtál. Ha jól értem egyedül neveled Lilcsit? Azta, le a kalappal előtted! Nagyon szép még mindig Lilcsi! Olyan bájos talpig rózsaszínben!

Swen! Én úgy tudtam, hogy a 36.hét előtt érkező manók a koraszülöttek!

Megyek, a kicsi felébredt, és ordít. Úgyhogy pancsi-pancsi következik.

Sziasztok!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


:roll:

Sziasztok!

Megvagyunk,csak lustulunk,jó egy kicsit mozizni,olvasni Benneteket!!!!!!!! :roll: :lol:

:P

fanna3
 
 


Sziasztok!

Swen!

Nem, nem bölcsis Gréti, itthon vagyunk, és nem is akarom októberben oviba adni (akkor tölti a hármat), karácsony előtt nem akarok betegségekkel vacakolni, meg még féltem a picit a maga akkori 8 hónapjával a betegségektől. Bár ha olyan egészséges lesz, mint Gréti, ami nem igazán tudom, hogy mennyire köszönhető az anyatejnek (18 hónapos koráig szopizott) doktor nénit, csak a kötelező vizsgálatokon látott. Majd csak inkább február-márciusban kezdenénk az ovit, feltéve, hogy nem unja majd velünk az itthonlétet, de gondolom akkor már még élvezetesebb lesz neki, hiszen Leti is már mászik akkorra!

Elin!

Le a kalappal előtted! Én képtelen lennék egyedül végig csinálni a gyereknevelés minden gondját-baját, bár tudom, hogy a szükség törvényt bont!
Úgy látom Ti is rózsaszín pártiak vagytok! Nálunk is az a legmenőbb, illetve minden árnyalata! Sőt, amióta megvan Gréti én is előszeretettel felveszek egy-két jól sikerült rózsaszín darabot, már csak hogy anya-lánya összhang az öltözködésben is meglegyen.

Sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!
Új vagyok itt,bár már elég régóta olvasgatlak Benneteket.Aranyosak vagytok és mindenki babája tündéri.Elég kezdő vagyok babázásban, így hát lehetséges,hogy lesz egy-két buta kérdésem. De azt hiszem,mindnki így kezdte... :) Nekem nincs még babám,de már tervezzük a férjemmel.Elöljáróban ennyit,megpróbálok beilleszkedni Hozzátok és továbbra is szívesen olvasgatok majd itt,mert sok jó dolgot megtudtam.Nyilván mindenki első gondolata az orvos kiválasztása,hiszen szerintem ez a legfontosabb.Üdv Nektek:Yda
yda
 
 


Szia Yda!


Üdv a csapatban! 8) :)

Így ahogy mondod, a doki a legfontosabb első körben,akiben teljes mértékig meg tudsz bízni!
Sajnos nekem csak a 18. hétben sikerült megtalálnom,addig ettem a kefét rendesen és sok megválaszolatlan kérdésem is volt és gyötrődtem........ Na de azóta :wink: csípem :wink: ő dr. Erdődi Z.

anna

fanna3
 
 


Szia Yda!!

Üdv közöttünk!
Ne fogd vissza magad, írjál bátran! Akkor is, ha csak még terv a picurka! Írj magatokról, mindenre kíváncsiak vagyunk!
Eddig volt fix nőgyógyászod? Az, hogy butákat kérdezel, ne aggasszon, igazad van, mi is így kezdtük, de még most is vannak és lesznek is butának tűnő kérdéseink.

Lányok! Én azt hittem, tudjátok, hogy egyedül nevelem Lilcsit, nem azért írtam, hogy most itt kalapot emeljetek nekem :oops: ! Szerintem már párszor leírtam ebben a topikban. Mindegy. Azt, hogy mennyire leszek sikeres ebben, majd az évek megmondják...

Judit: én személy szerint utálom a rózsaszínt. Legszívesebben sárgába és zöldbe öltöztetném, de még így rózsaszínben is van, aki megkérdezi, hogy "lány"? Őrület...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szió Elin!

Durva.........
Láttam Lilcsi Hollywood-i csókos képeit a másik oldalon...a szupersztárok is így kezdték...Tündéri! :lol:
Jól van,de azért csak én is csatlakozok: Le a kalappal!!!!

fanna3
 
 


Sziasztok Kismamák!

A segítségetekkel sikerült orvost választanom (Dr. Dinya Tibor) és most megint kérném a tanácsotokat szülésznő ügyben.
Én most 19. hetes vagyok, mi a tapasztalatotok, érdemes külön szülésznőt választani, ha igen mikor kell vele beszélni és főleg, hogy kit tudtok ajánlani (mebízható, türelmes, odafigyel és persze érti a szakmáját is)?

Előre is köszi a segítséget!

Kriszta
kiss krisztina
 
 


Sziasztok!

Elin! Én sem tudtam, hogy ketten vagytok Lilcsivel, úgyhogy bocsi a kistesós megjegyzésért! :oops: Bááár, nem hiszem hogy az a fajta nő vagy, aki egyedül, pontosabban pár nélkül fogja leélni az életét, úgyhogy majd csak szorítunk még érted is az NST-n! :wink: Húúúú ez a fogzás nálunk is ilyen brutál volt, minden részvétem! :cry: Hát nem tudom kik azok a vak emberek, akik a lányod fiúnak nézik, szerintem első látásra igazi kislány! S milyen szép hajasbaba!!!! Beszéddel meg járással is nagyon ügyes!!!Bár én már semmim sem csodálkozom azóta, mióta egyszer megkérdezték az utcán, hogy hogy hívják a kisfiamat, majd mikor mondtam, hogy Botond, akkor meg megkérdezték, hogy és fiú vagy lány???? :shock:

Csak tudnám mi a fenének kellett nekik az apasági ott a szülőszobán???? :shock: :shock: :shock:

Judit! Nem írtad meg, hogy fogadta Gréti a kistesót, pedig nagyon kíváncsi vagyok!!!

Yda! Szia!!!! Tényleg írj minél többet magatokról, s kérdezz bátran, ha tudunk segítünk!!! Buta kérdés pedig nincs!!!!

Fanna! Tessék sokat írni, az is pihentet ám! Nem ér csak olvasni!!!! :D

Szia Kriszta! Gratula a pocaklakóhoz!!! Örülnénk ha te is többször és hosszabban jönnél közénk! Szülésznő témában nekem az a véleményem, hogy először a dokiddal kéne beszélned a dologról, hogy lásd ő hogy áll a kérdéshez. Nekem az első szülésemnél se volt fogadott, s kifogtam egy tündér nőt. Most sem lesz szülésznőm, remélem hasonlóval hoz össze a jó szerencse! Mivel végig benn volt a dokim is meg a férjem is, úgy gondoltam hogy szülésznőt nem fogadok. Egyébként rossz szülésznőről én nem is hallottam még itt Szolnokon. De majd a többiek kiokosítanak! :)

Mi egyébként jól vagyunk, pénteken megyek az utolsó laborba, hétfőn meg úgy tervezem, hogy az utolsó tanácsadásra. :wink:

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Yda!
Üdv közöttünk! Tényleg nincsen buta kérdés, mert lehet, hogy Neked az a világon a legfontosabb, hogy megtudd! Kérdezz bátran, szívesen segítünk, feltéve hogy tudunk!

Kriszti!
Jó választás! Nekem is ő már a nőgyógyim évek óta. Kétszer szültem nála, és mindenkinek csak ajánlani tudom! Szülésznő ügyben én is Swen véleményén vagyok. Nekem sem volt egyik gyereknél sem fogadott szülésznőm, és mind a kétszer rendes szülésznőket fogtam ki. Sőt műszakváltás is volt, és a következő nővérke is nagyon kedves volt! Szerintem elég csak apának bent lenni. A mellettem lévő ágyon ott volt fogadott sazülésznője a kismamának, és szegény mindent megtett volna, hogy könnyítse a kismama szenvedéseit. Én ezt nem szerettem volna, hogy valaki ott ugráljon körülettem, feleslegesen. Ami meg kellett, azt apa is megcsinálta, gondolok itt a vizes ruhával való törülgetésre.

Swen!
Úgy látom, mi nagyon hasonlóképpen gondolkodunk!
Gréti nagyon ügyes volt, még sírtam is, amikor hazajöttünk, akkora szeretettel fordult a kicsihez, ami azóta is tart, hogy legmerészebb álmaimban sem gondoltam volna. Nagyon sokat beszéltem vele már az utóbbi időben Letiről, meg az elkövetkező időszakról, és úgy látszik nem hiába. A féltékenység halvány szikrája sincs benne, amikor szopizunk, vagy puszilgatjuk Letit, sőt jön Ő is oda, és akkor Ő is puszizza a kicsit. Mindent együtt csinálunk, az egész család fürdet, pelenkáz, öltöztet. Botond hogy áll a kérdéshez?
Nálunk is volt már, hogy megkérdezték, hogy a nyakig rózsaszínbe öltöztetett lányom, kisfiú, ugye? Az ilyen ember lát egyáltalán?

Sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


képzeljétek,vizitdíjat fizettem,hogy kismamiknak nem kell??

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Katlina: Hol fizettél vizitdíjat? Tudtommal a "felmentetteknek" is csak akkor nem kell fizetniük ha a betegségükkel kapcsolatos ellátásokat,gyógyszereket,kezeléseket veszik igénybe. Amúgy igen,kell. Pl.egy cukorbetegnek is ha nem közvetlen kapcsolódik az ellátásához.

Swenson: gyanús vagy nekem hg egy környéken lakunk ha hétfőn szándékozol utoljára tanácsadásra menni.(nekem is akkor szokott lenni.... :D ) Nem akarsz végig járni? vagy az utolsó labor után nem veszélyesen kötelező? Nekem ma mondták hg hetente kell menjek.Persze megkaptam megint hg diétázzak...jól van....híztam de azért nem vagyok vizilóóóó,van nálam súlyosabb kismama is! Tudom csajoktól pláne nyilvánosan nem kérdezünk ilyet,de te mennyit szedtél fel....tudod...név nélkül... :lol:

Holnap megyek Nst-re,felvértezve a tapasztalataitokkal....és nem fogok kétségbe :twisted: esni!!!!!

fanna3
 
 


Sziasztok!

Fanna! Csak neked gyorsan: a Vosztokon lakunk, eddig 12.5 kg-t híztam, s engem is cseszegetnek, de nem érdekel. :D Igen a terhesgondozásnak roppant nagy jelentőséget tulajdonítanak az ott lévők, de mivel van saját dokim, járok rendszeresen NST-re, utána mindig találkozom a dokimmal, meglesz minden laborom, szerintem semmi értelme a tanácsadásnak. (Eddig is csak a labor miatt jártam) Egyébként is négy kötelező az anyaságihoz, az meg már bőven megvan. :twisted:

Megyek fürdetni!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Először is: Lehet, hogy már unjátok, hogy folyton okoskodom, de nem bírom megállni, nagyon dühös lettem mikor olvastam, ugyanis terhesgondozásért, szülészeti ellátásért NEM KELL VIZITDÍJAT FIZETNI!!!! Nekünk volt bedobva múlthéten a postaládába tájékoztató: Lakossági tájékoztató a vizitdíjról és a kórházi napidíjról. Abban áll: Mentesülnek a fizetés alól a terhesgondozásban, gyermekágyi és szülészeti ellátásban részt vevő anyák!!! Itt is utánna lehet nézni:www.terapia2007.hu

Na, most meg jegyzeteltem annyit írtatok! :lol:

Hát igen, vakok az emberek. A babakocsink kék, a fiam talpig kékbe, még a cumija is, de az emberek többségének első kérdése: Kislány?

Yda! Üdvözöllek én is a csapatban! Az én orvosom Dr. Zoboki Zsolt, aki szerintem egy félisten! :lol: Szóval én mindenkinek csak ajánlani tudom.

Kriszta! Ugyanazon a véleményen vagyok, mint a többiek előttem. Nekem sem volt szülésznőm, az ügyeletes is nagyon kedves, rendes volt.

Swen! Én is úgy gondoltam, hogy a 36. hét után nem megyek tanácsadásra, többek között azért sem, mert a 34-36 hétig kórházban voltam. A 38.héten, meg az orvosomhoz mentem el ultrahangra, gondoltam nem várok a terhesgondozóba ezért 2 órát. De aztán a védőnő csak jött a 39. hétben, hogy menjek el megismerkedni a gyerekorvossal, meg csak menjek már el az SZTK-ba terhesgondozásra, még egy-két visgálatra. Ami persze tök felesleges volt, mert a következő hét szerdán töltöttem a 40.hetet, tehát nem is mentem vissza az eredményért, meg aztán nem is nézte meg senki. Na mindegy. De akkor haragudtam, hogy így megsétáltatott a semmiért. Gyerekorvoshoz szerintem érdemes volt elmenni, mert írtak fel egy csomó receptet, pl.: köldökápoláshoz, fürdetőkrém, popsikrém, vitaminok. Amik már az első hazatért naptól kezdve kellenek. És mivel minket vasárnap engedtek ki, jó volt, hogy előtte párom ki tudta váltani őket.

Anna! Én 14 kg szedtem fel, de soha senki sem kifogásolta. Sőt, Zoboki doktor úr meg volt elégedve, nem sokalta.

Na, mára ennyi.

Üdv mindenkinek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Jó régen írtam, de talán nem is baj... :)

Judit, gratulálok neked is a kis Letihez!!! :D Mikor lesznek képek? :wink:
"Nálunk is volt már, hogy megkérdezték, hogy a nyakig rózsaszínbe öltöztetett lányom, kisfiú, ugye? Az ilyen ember lát egyáltalán?"

Persze, csak az eszét nem használja :?

Elin, Lilcsi nagyon cuki lányka, akinek nem koppan le elsőre a neme, az ássa el magát. Hát rá van írva, hogy hölgyből van! :D

Szia Yda :) Szinte minden szolnoki szülész-nőgyógyász képviseltetve van páciensei által a topicban :D Az én orvosom Dr. Jakab Tamás, és abszolút elégedett vagyok vele. Ma is jártam nála, és ezúton halkan megjegyzem, hogy Annalucánk szépen fejlődik! :)

Elin, Olga, nekünk is apasági nyilatkozat procedúra lesz, hol kell ezt intézni? Milyen papírok kellenek hozzá? Időpontot kell kérni, vagy csak úgy be kell menni? Lényeges, hogy szülés előtt mennyivel van megcsináltatva?

Ma én is majdnem beálltam az sztk-ban a kartonozó előtt kígyózó sorba vizitdíjat fizetni... :shock: Aztán bevillant, hogy kismamáknak mintha nem kellene. Furcsa érzés volt, én még soha semmi alól nem mentesültem. Nem is arról a 300HUF-ról van szó, de azt a sort kiállni?!... :? Örültem, hogy nem kellett 8) :oops:

Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Szia Balwin! Jó, hogy néha benézel, kmmm-kmm-kmm...!

Apaságit mi tavaly ilyenkor csináltattuk. A Néplap székházban van az ügyintézés. Először csak időpontot kaptunk, utána a papírt is intézték. Személyi, vagy más ilyesmi kell csak hozzá. Mi még a földszinten intéztük, de Olgáéknak, ahogy írta, már az emeletre kellett menni. De a portás megmondja, rögtön ott van a bejáratnál jobbra. Úgyhogy jobb lesz hamarabb megcsináltatnod, míg jobban mozogsz a pociddal :lol: :lol: :lol: !

Olga! Merre jártok ti az ebédért??? Ma ott kóvájogtam jó sokáig a kínai sarkánál (telefonáltam közben), de nem jöttetek. Azért táboroztam le ott, hátha összefutunk.

Yda!! Hahó!!

Azt én is nagyon utáltam, hogy minden héten tanácsadásra kellett mennem!! És volt, hogy nem is fértem a váróba, hanem kint ültünk a sebészet előtt. Mert ugye akik bent ülnek, azok nem az idén barnultak, ott volt apa is, fia is, és azok is ültek, át nem adták volna a helyet. De az ablakot sem lehetett kinyitni, mert akik előtte ültek, azoknak a hátukra ment volna a hideg. Szóval kész katasztrófa volt.
Az utolsó két hétben meg már nst-re is 2 naponta mentem. Az utolsó hónapban mondta a dokim, hogy már ne kocsikázzak, csak ha visznek, inkább busszal menjek. Na, de abban sem volt köszönet. 1-1 kanyar meg fékezés kellemes görcsöket csinált, úgyhogy visszalopakodtam a kocsikámba. Meg egy párszor gyalog is jöttem haza. :lol:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Én Grétivel 2, míg Letivel 4 kg-ot híztam, hozzátéve, persze, hogy súlyfelesleggel kezdtem. Ennek ellenére 6 hónapos terhesen beírták a +1,5 kg-om mellé, hogy diéta! A dokim, is enyhén szólva röhögő görcsöt kapott, és csak a fejét rázta! Még most a kórházban a szülésznő is rákérdezett, hogy ezt miért is kellett?

Csak ennyit akartam!

Sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Na, most tele lesz velem az oldal.

Szüléstörténet:
Nagyon hosszú lesz, előre szólok.
Szóval az előzménye az egésznek ugye az volt, hogy 5 napot kórházban voltam, amiatt a hülye CTG eredmény miatt. Nagyon rossz volt. Főleg azért, mert tudtam, biztosan éreztem, hogy Babunak semmi baja, csak ráfeküdt a köldökzsinórra és amiatt csökkent le szegénykémnek a kis pulzusa. Rossz volt az „igazán” betegek közt lenni. Sokan feküdtek ott az osztályon harmadfokban érett méhlepénnyel, nyitott méhszájjal, vérzéssel, stb. Nekem meg tulajdonképpen semmi bajom nem volt, azon az egy rossz eredményen kívül. Mondták, hogy többé ne engedjem, hogy hanyatt fekve kössenek rá a CTG-re, mert ez lesz belőle. No, én még olvasni se mertem ezután hanyatt fekve. Szóval esténként a kórház wc-jében pityeregtem, hogy mennyire utálok itt lenni, és hogy mennék már haza. Közben éjjelente erős fájásaim voltak. Pénteken aztán eléálltam a fődokinak, hogy lesz szíves már megmondani, hogy én minek fekszek itt? Megvizsgált, zárt a méhszáj (tehát az eddigi fájások „hatástalanok voltak), jók az eredmények, mehetek isten hírével. A zárójelentés viszont csak szombat reggelre lett meg (ó, átkozott bürokrácia!!!), de azt már fél lábon is ki lehetett bírni. Mondtam is a szobatársaimnak, hogy lehet, hogy jövő héten jövök is vissza szülni, mert nekem az nagyon fontos volt, hogy otthonról együtt az Uracskámmal menjünk be, úgy ahogy azt réges-rég elterveztük. Szombat délelőtt hazamentem. Este a vacsoránál mondtam a férjemnek, hogy olyan mindenórásnak érzem magam. Semmi testi tünetem nem volt, mégis ezt éreztem (hetek óta lestem pedig a nyákdugót, hátha látom távozni, de nem). Lefeküdtünk és éjjel arra ébredtem, hogy ugyanolyan fájásaim vannak mint a kórházban, csak mintha rendszeresek lennének. De mérni nem tudtam őket, mert bealudtam mindig két hullám között és elfelejtettem az órát nézni. Mindegy, legalább kipihentem magam. Reggel jókedvűen ébredtem végre a saját ágyamban és nem neonfényben (a kórházban állandóan égett a villany, és bevilágított a szobánkba, pont az én fejemre, marha sokat lehetett így pihenni). Viszont kissé ijedten konstatáltam, hogy atomóra pontosságú 5 perces fájásaim vannak. Igaz, kibirhatóak voltak, de hát mégiscsak 5 percesek!!! Villámgyorsan kimostam a kórházi cuccomat, mert ugye, az előzőleg gondosan a szüléshez összerakott csomaggal mentünk be, és a hálóingeket, törölközőket ki kellett mosni, meg újra összerakni az egészet.
A férjem kérdezte, hogy elmehet-e gipszkartonozni. Mivel kezdtek rendszertelenné válni a fájások, mondtam, menjen nyugodtam, majd szólok, ha lesz valami. Délben, mikor hazajött enni, még mindig rendszertelenek voltak, kimaradt egy fél óra is fájás nélkül. És az én naív kis Uracskám még megkérdezte, hogy akkor mikor megyek legközelebb CTG-re. Mondom, mi már nem megyünk sehova CTG-re, itt ma vagy holnap baba lesz. Hát nem tudom, hitte is meg nem is. Műszaki ember, a számokat leste, amiket a papírra írtam, hogy mikor voltak fájásaim. Hiába mondtam neki, hogy nekem higgyen, ne a számoknak, én érzem már, hogy ez nem marad abba. De azért elküldtem, menjen, fejezze be a munkáját, elleszek egy darabig még itthon. Aztán kezdtek nagyon erőssé válni a fájások, és egy jó ideje nem mentek 10 perc fölé a szünetek, éreztem is, hogy ezek már hatásosak és nyílok. Rájöttem, hogy ha sétálok, akkor szépen rendszeressé válnak, és 1 óra séta után olyan 3 percesek lettek, hogy ihaj…
Fél 4-kor felhívtam a férjem:
- Hogy álltok?
- Éppen pakolunk össze, mindjárt megyek haza.
- Jó, annyit még kibírok.
- Úgy állunk?
- Úgy…
Hazajött, gyorsan lezuhanyozott, én már előtte lefürödtem és megmostam a hajam (olyan sok szülés-történetben olvastam ezt, és tényleg jó volt, mert a kórházban amúgy se tudom megmosni, meg a közérzetem is jobb lett).
Kocsiba ültünk, és elindultunk. Ekkor írtam Csanitának az sms-t. Közben már nem szóltunk egymáshoz egy szót sem, olyan erős fájásaim voltak. Csak szorítottam az ajtó fogódzóját, meg néztem ki a fejemből. Valahol olvastam régen, hogy a száj a méhszáj megfelelője, tehát jobban teszi ilyenkor az ember lánya, ha nem szorítja össze, hanem ha jönnek a kontrakciók, elengedi, hogy laza legyen, és így a méhszáj is tud puhulni, tágulni.
Odaértünk 5-re, az ajtóban találkoztam pár szobatársammal, azok meg nevetve néztek, hogy mi van, máris visszajöttél? Igen, mondom, jöttünk szülni. Na, ezek vitték is a hírt az osztályra, szóval az egész Terhes-pathológia értem szurkolt.Smile Közben a lift előtt ismét fájásom lett, nem tudtunk beszállni, inkább megvártuk a következőt. Felértünk, csengetni kellett egy kaputelefon-szerűségen, és be kellett mondani, hogy „Szülni jöttünk”. Ezt még az Apás felkészítő tanfolyamon elmondták, nagyon okosan, mert akkor ott nem jutott volna eszembe, hogy mi a fenét mondjak, pedig a helyzet egyértelmű, de aki szült már az tudja, hogy ilyenkor nincs teljesen eszénél az ember. (Vagy csak én nem voltam)
Jött is egy kedves szülésznő, elvette a csomagomat, Apát leültette kint, engem bevezetett a vizsgálóba, és hívott egy dokit. Nekem hálóingre kellett vetkőznöm (héé, nem úgy volt, hogy adnak hálóinget???...hát nem adtak…volt, de most nincs…Magyarország 2007) Jött egy doki, akit már a terhes pathológiáról ismertem (Balogh Artúr), nagyon alapos, ő nem akart hazaengedni rögtön másnap, és ennek most nagyon örültem, mert itt az alaposságára volt szükségem. Megvizsgált, 2 ujjnyira nyitott a méhszáj, csinált aminoszkópiát (egy csővel bekukucskál, hogy tiszta-e a magzatvíz.---tiszta volt) Szívhangot néztek, miegymás. Aztán leültettek egy kisszékre, hogy várjak, mert 2 szülés is megy, az egyik ikres ráadásul és nincs szabad szülésznő. Hát azt az időt nem kívánom senkinek, azt hiszem az volt az egészben a legrosszabb. Ülni egy kisszéken a fülledt, ablaktalan helységben, a férjem sehol, a fájások baromi erősek, és senki sem jön segíteni. Amolyan ’kis Vuk-szituáció’ volt („Egyedül vagyok, kicsi vagyok, éhes vagyok, segítsen valaki a kis Vuknak!”)
Végre jött egy szülésznő, és fiatal csaj, és adott beöntést. Azt mondja 1,5 liter víz, mondom mennyi??? Annyi. A víz folydogált, a fájás jött, a hasam emelkedett és én azt hittem ennél rosszabb már nem lehet. Azt mondta, sétálgassak 1-2 percig. Ez hülye, gondoltam. Örülök, ha le tudok szállni innen, nem hogy még sétálgassak. Na mindegy, nem részletezem a továbbiakat, utána le kellett zuhanyozni. Az nagyon jól esett, mert a melegvíz enyhítette a fájdalmakat egy picit. De aztán siettem, mert már nagyon hiányzott a férjem. Kimentem, hogy kész vagyok, felfektettek a szülőágyra, a doki megint megvizsgált, azt mondta jól haladunk, már 2-3 ujjnyi. Burkot repeszt. Én kifaggattam, hogy miért kell? Azt mondta, így hatékonyabbak lesznek a fájások, ha a baba feje közvetlenül nyomja a méhszájat, nem tompítja el a víz, meg a burok. Rám kötötték a CTG-t megint (tekintettel a „múltamra”). Itt megjegyzem, hogy tudjátok, egész terhességem alatt mennyire óvtam a Kicsikémet a vizsgálatoktól, igyekeztem csak a legszükségesebbekre elmenni, pl. 10 hétig nem voltam UH-n, meg ilyenek. Hát a kórházban töltött időm alatt bepótoltattak velem mindent, szegénykémet annyi felől megnézték, hogy csoda, hogy maradt színe.Smile Na, de vissza a szüléshez.
Kb fél órát voltam ott, TOVÁBBRA IS AZ URAM NÉLKÜL, mellettem üvöltve szült egy nő, megint jött a doki, jól van, mondta, jól reagál a Babóka a fájásokra, és nehogy úgy szüljek, mint a szomszédom, mert az brazil szappanoperába illő, nem ide. Most már behívják a férjemet. Na végre…már úgy volt hogy sikítok! Hát milyen apás szülés ez???
Olyan megkönnyebbülés volt, amikor jött. Leült mellém, fogta a kezem, törölgette a homlokom, meg a számat a vége felé. Nyomta belém a szőlőcukrot, mindig egyel többet akart, mint én. Olyan kis lelkes volt, úgy imádom. Aztán olykor vagy a doki, vagy a szülésznő jött, kérdezték van-e már székelési inger, mondom nincs. A doki ajánlotta, hogy keljek fel, amíg a CTG zsinórja engedi, mert úgy jobban halad a dolog. Hát volt vagy 5 perc, míg leszálltam az ágyról, pedig a férjem emelt le félig. Kértem, hogy hozzon egy labdát, arra akarok ülni. (Apás felkészítőn ezt is megmutatták, volt bordásfal is, szivacs meg kötél, stb.) Olyan jó volt! Tényleg! Nagyon puha, de rugalmas, és úgy igazítottam a csípőm, ahogy akartam. Közben a férjem melegítette a kezével a derekamat. (Arany keze van!) Én meg majd eltörtem a másik kezét meg a vaskorlátot, annyira szorítottam. Ekkor éreztem, mintha kakilnom kellene. De nem voltam benne biztos, hogy ez már toló fájás, így kivártam még egyet. Na ez már erős volt. Mondtam, szóljon a szülésznőnek, mert kezdődik. Szólt is gyorsan, jött a doki is. Vissza kellett másznom az ágyra (kínkeservesen… tuti, hogy valami isten barma férfi tervezte ilyen magasra, aki életében nem szült!!!) Megvártunk egy fájást, a doki még „igazított” a méhszájon, hogy teljesen eltűnjön (azt hittem fájni fog, de ez nem fájt), aztán gyorstalapaló tanfolyamot tartott arról, hogyan kell nyomni. (Ő mondta így.) Ha jön a fájás, megfogom a térdem, levegő kifúj, szem, száj becsuk, nagylevegő, és nyomni, nyomni, nyomni. Egy fájás alatt 3x. Tök jó volt, hogy határozottan vezényelt, és így tudtam rá figyelni. Megdicsért, hogy nagyon ügyes vagyok, és nem üvöltök közben, mint a szomszéd. Mert van aki üvölteni jön ide, van aki meg szülni. Mondta, hogy ha ügyes leszek, könnyebb lesz a babának is, mert neki ott most nagyon rossz, igyekezzek, hogy tudjon jönni minél gyorsabban kifelé a szülőcsatornából. Kértem, hogy próbálja már meg épen hagyni a gátat, próbálta is, de aztán mondta, hogy annyira ráhajlik a baba fejére, hogy nagyon akadályozza, vágni kell. Hát legyen. Babu az első.
Mikor nyomtam, éreztem, mennyire éget belül, ahogy halad kifelé, egyre jobban feszít, és nagyon örültem, de nem lepődtem meg, mikor mondták, hogy látszik a feje, hiszen tudtam, hol tart. Ekkor olyan bugyuta kérdést tettem fel, amit csak ilyen elborult aggyal lehet: „Van haja?” Istenem, mintha számítana egy cseppet is, de hát ha akkor ez engem érdekelt.Smile
Mondta a férjem, hogy van, és én megnyugodtam. (Hülye, hülye, hülye.)
Még egy fájás és olyan melegen, puhán, csusszant ki Ati baba, hogy öröm volt nézni. Jól lepisilte a dokit.Smile Egyszer a nyakán volt a zsinór, de abszolút nem volt vészes, igazából csak a szülés után pár nappal jutott ismét eszembe, hogy tényleg így volt. A hasamra tették egy pár másodpercre, megfogtam a kezét, és valami lükeséget mondtam, hogy Szia Baba vagy ilyesmit. Olyan hihetetlen volt, Úristen ez az én fiam? Az én kicsi fiam! Megszületett a kisfiam!!!
Aztán elvágták a köldökzsinórt és elvitték Atit, a férjem ment vele. Pár perc múlva megszületett a méhlepény, kértem, hagy nézzem meg, segítettek felülni, megnéztem, mutogatták, hogy ez a burok, emez volt a méh felőli része, aztán magamban megköszöntem neki az éltető munkáját, és majd megszakadt a szívem, mikor egy zsákba dobták. Felnevel egy gyereket és ez a hála…Na mindegy, érzékeny a lelkem. Főleg ilyenkor.
A doki összefoltozott, nem volt kellemes, de vészes sem. Aztán hoztak teát, hogy meg kell innom. He-he, azt hitték majd nagyot nézek, hogy 2 litert meg kell innom. Nem tudták, hogy én az utóbbi időben napi 5-6 litert megittam, mert állandóan szomjas voltam. Szóval kértem az előre elkészített szívószálamat és beszipákoltam a teát. Mert itt pisilés a távozás kulcsa.
De hol van már a kis családom??? Sikítsak? Kell a fenének a teájuk, hozzák a gyerekemet!!!
Nagy sokára megérkezett a férjem karján a bepólyázott kis Csöppünkkel, és én elsírtam magam. Most is könnyes lesz a szemem, ha rá gondolok. Megpuszilt, odanyújtotta és én megláttam a világ leggyönyörűbb kisfiúját, aki úgy nézett rám, hogy hullt a könnyem, mint a záporeső. (A férjem itthon bevallotta, hogy mikor a vizsgálóban nézte Atit, ő is pityergett…a drága) Jött a szülésznő, segített mellre tenni, és másfél órán keresztül szopizott a kis Drágám. Apával meg csak néztük megindultan, hogy megérkezett a kisfiunk.
Ilyen befejezés után nem akarok a neonfényes kórházi napokról írni, ami hol jobb, hol rosszabb volt. Végig velem volt Ati és ez a lényeg. Csütörtökön hazajöhettünk, Apát sose láttam még ilyen ellágyultnak és büszkének, hogy ő fuvarozza haza a kis családját. Azóta ismerkedünk, igyekszünk mindenben a segítségére lenni, hogy be tudjon illeszkedni a mi világunkba és életünkbe. Van elég tejem, ha sikerült elaludnia nappal akkor 3 órákat alszik szopi után, de ha nem akkor nézegetés és sírás-rívás váltogatja egymást. Éjjel jó baba, eszik, alszik, így szerencsére kipihentem magam. A gátsebem tökéletes, ha nagyon akarnék, már biciklizhetnék is. Apával együtt fürdetjük, sokszor ő pelenkázza, magyaráz neki, nagyon édesek együtt. Elolvadok, ha rájuk nézek. Mondtam Atinak, hogy hiába ordít akkor is nagyon szeretem. És nagyon-nagyon örülök, hogy Anya lettem.

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


És akkor a képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Elin!

Nagyon tündér Lilcsi! A sírós kép is aaaanyira jó! Jól elkaptad. vagy nem volt nehéz? :wink:
Ja, és én tudtam, hogy egyedül neveled a kistündért. Sajnáltalak is néha, mikor mindig újra és újra utalnod kellett rá, hogy már leírtad egy párszor.

Olga!
A mi babkocsink sárga lesz (nem volt kék, elfogyott) akkor már tudom mire számítsak a kérdéseket illetőleg. :?

Judit!
Örülök, hogy jól vagytok, hátha elmúlik az a hasfájás is. Néha én is arra gondolok, hogy nekünk is az van, de a védőnő szerint még várjunk egy hjetet, aztán kipróbálunk pár cseppet, hátha segít.

Bocsi, a többiektől, hogy nem írok. Anyósom otthon van nálunk Atival, nem akarom sokáig magára hagyna, hátha megéhezik a szentem.

Sok puszi Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


:lol: :cry: :lol: :cry: :lol: :cry: :lol: Nincs olyan ember-lánya aki ezen ne sírna..................

Mégegyszer gratulálok!!! :lol: :cry: :lol: :cry: :lol:

fanna3
 
 


Szépjóestét :)

Elin, köszi az infót, hamarosan nekilátunk ügyintézni :)
Azért rajtatok tartom ám a szemem, csak néha kényelmesebb olvasgatni... :oops: :D

Vica, ez egy minden igényt kielégítő szüléstörténet :D
Nagyon szép kisfiad van, de az a kislábikós fotó mindent űberel :lol:

üdv:
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!


Vica! Nem semmi egy szüléstörténet! Olyan jókat kacagtam néhány részen! Már 2* is elolvastam! :lol: A szappanoperás szülésről annyit, hogy én sajna végigordítottam. A hálóing is csak átverés, már nekem sem adtak tavaly novemberben. Az, hogy apuka nem lehet ott a vajúdástól kezdve szerintem is érdekes. Hozzám is Petit burokrepesztés után engedték be. A beöntésről pedig annyit, hogy nekem is mondták, hogy sétálgassak pár percet mielőtt wc-re megyek. Aha. Azt hittem ki se érek a mosdóba, nemhogy még sétálgassak nekik. Még mindig kuncogok, ha a "hajas" kérdés jut eszembe!!! :lol: Képzeld, én még azt sem kérdeztem meg, mikor a babuci megszületett, hogy egészséges-e, megvan-e mindene. :oops: Valahogy eszembe se jutott ott és akkor, hogy baja lehet.
A kisfiad nagyon fotogén! Gyönyörű kisfiú! Nekem a keze tünt fel, hogy milyen nagyok! Ha már régebben írtad, akkor bocsi a kérdésért, de milyen méretekkel született a kicsi? Hasfájás téma: Balázs is rengeteget sírt eleinte (mondjuk azóta is), de mi 1 hónaposan kezdtük neki adni az Infacol-t. Nagyon bejött. Múlthéten álltunk le róla, és szerencsére nincs semmi gond sem azóta babucival.

Balwin! Nekem a terhesgondozóban volt az orvosom a te dokid (Dr.J.T.), de én egyáltalán nem voltam vele megelégedve. Hozzám se szólt, semmit nem mondott, a szülés várható idejét sem számolta ki, egyszer sem vizsgált meg, pedig akkor észrevehették volna hamarabb is, hogy baj van a méhnyakkal. És teljesen véletlenül ő volt a 12 hetes ultrahangon. Ezt úgy értsd, ahogy írom: hozzám se szólt, csak diktálta a méreteket az aszisztensnek. Mikor már a papír a kezembe volt és az ajtónál álltam, akkor kérdeztem meg, hogy minden rendben a babával? Mire nehezen kinyögte, hogy igen, igen. Szóval nekem csak rossz tapasztalatom van vele kapcsolatban. Na mindegy, nyílván mindenkire lehet jót is, rosszat is mondani.
Az apaságit mi is a volt Néplap székházban csináltattuk, a Városi Könyvtár mellett van. És sajna valóban a legfelső szintre kellett felmenni. Lent a földszinten is van egy gyámügy, de ott azt mondták, hogy ők másfajta gyámügyekkel foglalkoznak, fent intézik ezeket a dolgokat. Megjegyzem akkor ép felújítás volt, lehet azóta át-visszaköltöztették azt a részleget az épületen belül. Időpontot nem kellett kérni, csak akkor hirtelen felindulásból felmentünk. Rögtön ki is töltötték a nyomtatványokat. Személyi és lakcímkártya, terhesgondozási könyv, valamint a terhesgondozóban adnak egy igazolást, hogy valóban terhes vagy, hány hetes, jársz terhesgondozásra, orvosi pecséttel. Ezt ne felejtsd el kérni a védőnődtől! Úgy emlékszem, hogy a 30. hét körül csináltattuk. Néhány nap múlva majd egyikőtöknek vissza kell mennie a lepecsételt, iktatott nyomtatványokért.

Elin! Te kis drága! Ma (kedden) egyedül voltam ebédért, babuci alukált, negyed 1-ig vártam, hogy felkeljen. Nem kelt. Úgyhogy a 80 éves szomszéd pótnagyi jött át vigyázni rá, még én elugrottam az ebédért. Azért remélem szerencsénk lesz, és csak összefutunk valamikor, és végre dumcsizhatnánk anélkül, hogy a hurrikán erejű szél elvinné a babakocsikat. :lol:

Judit! (bbj) Olyan kis izé vagy! Ilyeneket irsz, hogy 2 kg-ot, meg 4 kg-ot szedtél fel! A múltkor ráálltam a mérlegre és olyan büszke voltam, hogy már csak 3 kg plusz van rajtam. Sajna azóta szerintem kaptam hozzá fel. Nem tudom ti hogy vagytok/voltatok vele, de én állandóan süteményt és édességet zabálnék! Évek óta nem ettem csokit, most meg simán befigyel! :oops: Éjszaka, mikor Balázst altatom azon gondolkodom, hogy mit süssek másnap!

Na üdv csajok!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


VICA!!! Gyönyörű szép a fiad! Nekem az első kép tetszik, olyan mint egy Anne Geddes kép! De a talpacskás is tuti!!
És te egy mázlista vagy!! Tényleg Balogh Artúrnál szültél??? Az én félistenemnél (hogy itt mennyi félisten van :lol: ?)
De nagyon ügyes vagy! Ha visszagondolok az én szülésemre, rengeteg a hasonlóság. Ugye, milyen jó érzés volt? Te ott és akkor nem gondoltad azt, hogy akár 100-at is szülnél, olyan szép volt? Na, megint bőgök....És nem bántad meg, ugye, hogy nem volt fogadott dokid??
Mostmár majd írogatsz gyakrabban, ugye?
Puszi pici Atinak!

Nekem is Jakab volt a tanácsadó dokim, de csak meghallgattam és kész, hiszen jártam közben Balogh Artúrhoz. Az ő szava volt a szent, miután egyszer majdnem bezavart Jakab. De a barátnőmnek Jakab volt a fogadott dokija, neki is ő volt a szent ember. Tényleg mindenkinek más jön be.

Olga! Én egyszer megadtam neked privátüziben a tel.számomat! Nem kaptad meg??

Vajúdni én is a saját hálóingemben vajúdtam, míg szültem, addig adtak rám egy zsákot. Aztán visszacserélték szülés után.

Na, megvolt a mai boldogságom is, Vicának hála :lol:
Jó éjt

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Fanna! Mi volt Nst-n????

Bbj-Judit! Akkor Gréti nagyon ügyes kislány!!!! :) Botondnak mi is folyamatosan beszélünk a hugiról, én is elmondtam a szoptatástól kezdve mindent, hogy mi mindent fogunk majd együtt csinálni Enikével, s egyelőre nagyon lelkes. Mostanában már magától beszél róla nemcsak akkor ha mi felhozzuk a témát, puszilgatja a hasam és azt mondja már nagyon várja. :) De igazából nem hiszem hogy felfogja milyen lesz, ha itt lesz velünk állandóan az új családtag, bár lehet hogy csak én gondolom ezt így, majd meglátjuk. Igazából csak azon aggódok, hogy mi lesz, amikor anya nem tud rögtön menni hozzá vagy játszani vele, vagy ölbe kapni amikor akarja, mint most amikor még csak ő van a középpontban. Na de mások is túlestek már ezeken a problémákon, majd csak túl leszünk rajta mi is! Fő az optimizmus! :wink:

Ezt a plusz 2 kg-t meg 4kg-t meg sem hallottam.... :D :D :D Egyébként engem is csak a terhesgondozóban oktatnak ki a helyes hízási folyamatra, a dokim szerint jó ez így ahogy van. :wink:

Vica! Ez a születéstörténet annyira szuperül meg van írva, hogy ki is adhatnád!!! :D Nagyon jó volt olvasni, annyira szemléletesen és izgalmasan írtad le a dolgokat, hogy én is ott izgultam veletek! :) Meg teljesen előjöttek a régi emlékek!!! Köszönöm szépen!!!!

A kisfiad gyönyörű!!!!!!! :) :) :) Na és a szobája is!!!!

Olga! Nekünk a gyerekorvos ugyanaz lesz, aki Botondnak. A recepteket meg előre kihozza a lakásra a védőnő még szülés előtt, legalábbis Botondnál így volt. Vagy ha nem hát bemegyeka
dokihoz előtte, de én hétfőn megyek utoljáta terhesgondozásra slusz pasz!!!! :wink:

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Elin!

Majdnem egyszerre írtunk! Jó éjt nektek is!!!! :)

Én találkoztam Balogh Artúrral is meg Jakab Tamással is, nekem mind a kettő nagyon szimpi volt!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Hát én még ilyet nem is hallottam ennyit hízni :lol: :? én egy vasárnapi ebéd után hízok ennyit....bruhaha (tizen x-nél tartok)nem baj,de a pofim helyes........

Elin!
igen ezek a Félistenek.......bár még egyikünk sem dicsekedett itten női dokiról...Férfipártiak vagyunk mind??? :roll:

Swen!
mi is ott lakunk... :D Tegnap Nst-n rendben volt minden,féloldalt feküdtem talán azért,ülve más lett volna az eredmény.
És ami a legfontosabb hír Nimi megfordult!!!!!!!!!! Olyan boldog vagyok és büszke rá hg meghallgatta a kérésemet hg szeretném ha apa is ott lehetne,ez pedig császárral ugye nem lehetséges. Madarat lehet velem fogatni:)
Hát ha te így,én is így,elmegyek még egyszer S.A-hoz aztán én ugyan még tüdőszűrőre se!!! (mondjuk az sem volt teljesen normális aki ezt kitalálta)

Gyerekorvos téma. Ki kire esküszik,hg ne csak a nődokikat sztároljuk :P

Ja és én a védőnőmet kb.12 hete még a helyén sem láttam, nemhogy eljött volna egyszer is családlátogatásra :twisted: nem minősítem.......ha ő nem ér rá, legalább helyettesítsék! na!

:twisted: sziasztok :twisted:

:P :P :P

fanna3
 
 


Sziasztok!

Lányok!
Amint írtam, súlyfelesleggel kezdtem, úgyhogy rajtam még mindig van mit fogni, hiába ment már le szülés után, na de majd pár hónap múlva!

Mi nem kaptunk semmilyen receptet előre, mert állítólag már nem lehet, a dokik nem tudják kiírni az anyuka taj számára + egy nyolcas, mint annak idején Grétivel volt, mert megbüntetik őket. A doki néninket már meg is büntették, mert kiírta valakinek, és ki kellett neki fizetnie a tb által támogatott részt, plussz a büntit. Már csak akkor kapjuk meg, hogyha megjön a gyerek taj kártyája, addig ami kell, mert azért 2 hétig csak kell valamivel fürdetni, meg a köldök sem ártana, ha a 6-10. nap között leesne, azokat meg kell vásárolni teljes áron. A Konakion, és a többi vényköteles, meg ráér, ha itt a taj szám! Hát ennyit az új reformokról! Még hogy nem fog fájni? Na, de kinek?

Mi már most adjuk az Infacolt Letinek, de ahogy a neten árakat, és hatóanyagokat összehasonlítottam, ki fogjuk próbálni az Espumisant is, igaz, hogy az csak az ízében tér el, babános, viszont 600.- tal olcsóbb!

Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok Lányok!

Igaz ritkán írok, mert munka mellett egyelőre még nincs túl sok időm, de ha van akkor nekiugrok és elolvasom, hogy miket írtatok. A helyzet az, hogy nagyon sok mindent megtudtam így tőletek!!

Vica ez a szülés leírás tényleg nagyon klassz volt, és hát az olyanoknak, mint én, akik még előtte állnak igazából egy csomó infót is adott, hogy mi hogy fog történni:), mert nem tudom, ti hogy vagytok-voltatok, de azért bennem van egy csomó bizonytalanság, meg kérdés :)

Swenson, Judit, Olga! Köszi a választ, tényleg nagyon egy véleményen vagytok és hát ez nagyon biztató, hogy mindem szülésznő rendes.

Ha lesz egy kicsit több időm, igyekszem jobban bekapcsolódni (persze én mondom, hiszen nektek meg már a baba tölti ki minden időtöket:))).

Köszi mégegyszer és jó babázást!

Kriszta
kiss krisztina
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: