Új privát üzeneted érkezett!

Azt én is szoktam csinálni neki, de Niki sem kéri csak nagyon ritkán... Most épp kamillateát csináltam neki, a kakihiány miatt ezt javasolta a doki. Ha még mindég nem lesz kakink akkor kénytelen leszek a gyümölcslét bevezetni a 4. hónaptól...

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Jó meleg lett!

Mi jelenleg (még) Óbudán a Flóriánnál lakunk, de túl sokat nem tartózkodunk itt, ugyanis mindkét nagyi otthon van, kertes övezetben, így ingázunk Solymár-Szentendre és Óbuda között. Plussz ezerrel elindult az építkezésünk Pilisszentivávon, így oda is ki-ki nézünk szinte minden nap. Előbb-utóbb odavalósiak leszünk :)

Judy!
Tündéri Zsombi!

Logi!
Vizet én csak 6 hónapos kora után kínáltam Balának, de nem kellett neki. S ez így van a mai napig. "Rászoktunk" a teákra, ami miatt a dokink nagyon dühös. Szerinte ha szomjas a gyerek, akkor a vizet is megissza. Ezt kipróbáltam, de nem jött be. Inkább nem iszik egész nap. Úgyhogy mi Hipp teázunk.

Panni!
Ez a hasi és fej uh kérdés érdekes. Doki függő. VAn doki, aki minden picit, rögtön az elején elküld. A mienk ezt nem tette, s a frászt hozta ránk, amikor kitalálta, hogy túl nagy a BAla feje, így el kell mennünk koponya uh-ra, a beutalóra pedig ráírta, hogy vízfejűség. A szívbaj kerülgetett két hétig, míg eljött az uh ideje. Aztán nem volt semmi gond. Az uh-s doki csodálkozott is, hogy hogy-hogy nem voltunk pár hetesen. Jobban örültem volna, ha rutinellenőrzés szerűen elküld minket, s azt mondják akkor, hogy minden renben, mint így. Na mindegy, szerencsére minden renben.

Reni!
Két képet is átküldök, nem tudom melyik lesz egyszerűbb feladat. Most is próbáltam, de nekem ez most valahogy nem akar összejönni. Ha van egy kis időd azért majd leírod nekem, hogy mik a fő lépések a Photoshopban ezügyben? Előre is köszi az avatarokat és a leírást is!

Jó hétvégét mindenkinek!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

hú rengeteget írtatok, alig bírom követni.

Lehet hogy már tágytalan, hiszen 70 fok van, de nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy ha fázik a gyerek akkor a tarkója hideg. Ha a keze vagy a lába hideg az még nem jelent fázást. (Ezt az öltöztetés témához gondoltam hozzáfűzni).

Judy, nekem is olyan a mellem hogy estére teljesen puha lesz, de Farkas szopi után mindig hány egy csomó fehéret ebből gondolom, hogy talált valamit. Könyvek szerint a puha cicibe is van tej. :)

Kriszta, nem te voltál ma 6 hetes kontrollon a Serfőzőnél?(péntek).Mert amikor kijöttem vki ment utánam hathetesre, visszapillantottam és mintha te lettél volna, de nem tudom.
Neked is írt fel cerazette fogamzásgátlót? Te szeded? Nekem azt írta fel, de félek tőle.
Tényleg csajok valaki ismeri ezt a gyógyszert? Kifejezetten szoptatás alatt szedhető fogamzásgátló, nincs benne ösztrogén csak sárgatesthormon. De én félek, hogy elapad a tejem, viszont terhes sem szeretnék lenni!!!!!

Mindenkit nagyon irígylek aki alszik!!!! Mi mostanában egyszer alszunk két órát éjjel aztán néhány felet még és ennyi. Napközben is csak felekre-háromnegyederkre alszik el, na meg a séta alatt, de akkor én nem tudok vele aludni :). Ja meg most a kezemben ahogy ülök a gép előtt. :)

Kriszta, Farkas egyébként nem hasfájós, és nem is hisztis, ő olyan szemlélődős.

Na sziasztok!

A képek tök jók, a babák gyönyörűek! Judy, Zsombi nagyon édes, ezt már emailben is akartam írni csak elfelejtettem.

Nóri
nóri8
 
 

 
 

Teszek fel én is egy képet. Itt hathetes a kis Farkas. (Mondjuk még most is csak 3 nappal több :) ) Kép
nóri8
 
 


Sziasztok!

Hát az oltásból egész napos alvás lett, majd du. 5-re 38 lett a láza. Úgyhogy túl vagyunk az első kúpon is, és estére le is ment. Este volt egy kis sikítozás, valószínüleg igazi hasfájás, aztán elájult a sok sírástól és aludt fél órát, majd felébredt és a peluscsere után jöhetett a vacsi és az elalvás. Azt hiszem én jobban kimerültem az oltástól, mint ő.

Timtom - akkor egész közel leszünk egymáshoz, Sztiván itt van szomszédban. Mi Piliscsabán lakunk, de a férjem családja Solymáron.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Kedves Nóri!

Farkas nagyon édi ebben a szerelésben és milyen nagy legény már.
Cerazettet nem ismerem, én sosem szedtem ilyesmit. De itt a babaneten a legtöbben ezt szedik és azt még nem olvastam, hogy kevesebb lett volna tőle a tej. Sajnos többet nem hallottam róla.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Nóri, Farkas nagyon édes kisfiú! :D Milyen kis érdeklődő, nagyon komolyan nézelődik a kiságyában!

Én sem szedek most semmilyen gyógyszert, többek között azért nem, mert az orvosom szerint a Cerazette megváltoztathatja a tej minőségét és mennyiségét, és bár ez nem gyakori mellékhatása ennek a gyógyzernek, én nem merem bevállalni. Egyébként szedhető szoptatás alatt is!

Szegény Márk, akkor ez a 2. oltás eléggé megviselte! Most u.azt kapják,mint az elsőnél? Akkor nem volt semmi probléma?
A lényeg, hogy már nincs láza! Én is nagyon le tudok fáradni, ha beteg valamelyik gyerkőc. Annyira tudom őket sajnálni! :cry:

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Kedves Zsóka!

Igen ez ugyanaz, mint a múltkor, de akkor nem volt semmi tán egy kis hőemelkedés. De most 37.7 és 38 között a mutatott a hőmérő. Nekünk ilyen fülbe mérős van és természetesen mindíg mást mutat, de azért érezhető volt, hogy sokkal melegebb, meg egész nap csak aludt, hol az ágyában, hol szopi közben, úgyhogy az néha eltartott egy órát is, mert amint felemeltem azonnal felébredt és úgy cuppogott, mintha nem kapott volna enni. De ma reggelre már minden rendben volt.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Most látom, hogy MÁRK ma 3 hónapos!

ISTEN ÉLTESSEN MÁRK, BOLDOG 3. HÓNAPOT!!!!![ :lol: :D :) :wink: Kép

KépKép
logi
 
 


Kedves Zsóka!

Köszönjük a felköszöntést. A 3. hónap betöltését egy nyugis nappal ünnepeljük, mert már 1/2 11 óta alszik. Igaz előtte jót játszottunk. Most lassan indulunk ebédelni.

Szép napot mindenkinek.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!
Még vissza kell olvasnom, kicsit betegek voltunk, illetve én nagyon, most csak a képet néztem meg Farkasról, nagyon édi!
Olvasás után majd írok is :)
Üdv. M.
mircike
 
 


Minden másnapra egy ünnep.

Isten éltesse Marcit és még sok-sok ilyen szép napot!

Kép

Kép

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Jaj de aranyos!!!! Panni, köszönjük szépen a köszöntést!! :D

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Hétvégén idén először kimentünk a telkünkre, Nagymarosra. Annyi de annyi szúnyog volt, hogy bemenekültünk a házba,ki sem tudtunk mozdulni. Estére haza kellett jönnünk, mert egyszerűen nem lehetett kint maradni az udvaron. Hallottam, hogy sok a szúnyog az árvíz miatt, na de hogy ennyi??!!

Marci fiam imádja ezt a hőséget. Egész nap kint alszik a teraszon, csak kajálni ébred fel. Hétvégén próbáltam neki vizet adni, de csak öklendezett tőle, marad a tejci, az is csak ciciből. Nálatok hogy bírják a bébik ezt a meleget?

Borka meg szombaton buliba volt hivatalos, ahol szerelmet vallott neki a négy és fél éves ovistársa. Megáll az eszem!!! Még nem is olyan régen ő is picibaba volt. Hogy megy az idő!!!! Kép Bori a buli után.... Kép Marci hűsöl a teraszon...
logi
 
 


Sziasztok!

Tegnap jöttünk meg a balcsiról isteni volt. Zsombi nagyokat aludt meg egész nap kint voltunk a levegőn, nagyon élvezte :D
Viszont szegénykém néha úgy izzadt mint a ló. Főleg ha a kocsiban volt a hordozóban, szakadt róla a víz, pedig próbáltunk óvatosan klímázni, meg ablakot húzni. De akkor is tök jó volt, sajnálom,hogy haza kellett jönni.

Reni nálunk is előjött a kaki nélküliség: 2 napig naponta csak 1x volt, de jó tele rakta, tegnap semmi ma meg egy csík, de az is zöld. Én is adtam neki cukros kamilla teát, ezt mondta a drnő, hát majd meglátjuk. Neked is volt, hogy zöld volt? Az mitől van? Állítólag ha túl eszi magát, de fertőzés is okozhatja. Most azért eléggé be vagyok sz--va! Remélem nincs fertőzése, mert akkor hülyét kapok! Meg vettem a patikában Normaflor nevű ampullát, ha holnapra se lesz semmi, akkor lehet, hogy adok be neki egyet. Nálunk ilyen még sose volt, hogy nincs kaki. Ettől függetlenűl eszik meg alszik rendesen, de erőlködik is szegénykém közben, most is sirdogál.

Köszönjük mindenkinek a dícséretet Zsombiról.

Farkas és Marcika is tök édesek , na meg a kislány azzal a pillangóval! Nem csodálom ,hogy szerelmet vallottak neki :lol:

Na megyek mert rázendített

J
judy1
 
 


SZiasztok!

Panni!
Igen, közel kerülünk :lol: , főleg úgy, hogy Szentiván túlsó végén leszünk. Csaba melyik részén vagytok? Mióta?

Zsóka!
Húha! Hát én sem csodálkozom a szerelmi vallomáson! Ilyen gyönyörű kék szemek, meg ilyen mosoly nem egy fiút fog lenyűgözni!
A szúnyogokat mi is csapkodjuk egész nap, meg állandóan megy valami riasztó, hogy tűrhető legyen.


Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Hát mi is nehezen bírjuk a meleget. Nálunk is csak a cici a menő, víz nem kell a cumisüvegből. Pedig két hónapos kora körül egész jól ivott belőle, de azóta elkényelmesedett és csak a cici kell. Márk is egész sokat alszik ebben az időben, de szerencsére ez nem befolyásolja az éjszakai alvókáját.

Kedves Timtom!

Mi 2004. ősze óta lakunk itt. Ahhoz képest már rengeteget haladtunk,mert úgy költöztünk be, hogy kész volt egy fürdőszoba, meg volt az ágyunk. Se burkolat, se fűtés... Melegvíz volt villanybojlerből. De a miénk volt és szép lassan haladtunk előre, majd júliusban Márk is jelentkezett, hogy beköltözne a szobájába.
A pontos helyet a privibe írom.

Jó esti lehülést mindenkinek.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Judy, Marcinak is sokszor zöld a kakija, de ha rendesen eszik és gyarapszik, nem kell vele foglalkozni. (legalábbis a mi doki bácsink ezt mondta). Sokmindentől lehet, a leggyakoribb okok: túlevés, sok epefesték termelődése(ez normális a kicsi babáknál),fertőzés (de ha ez van, rosszabb lesz az étvágya, nem nő a súlya).
Nekünk is ajánlotta a doki a Normaflore nevű ,egyébként a bélflórát egészségesen tartó bacikat tartalmazó ampullát. Nyugodtan beadhatod Zsombinak, ez nem gyógyszer, és a kakira is jó hatással van. Olyan bacik vannak benne, mint a kefírben, joghurtban.

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Zsóka, köszi a megnyugtatást. TEgnap du. adtam Zsombinak cukros kamilla teát. Nem tudom lehet, hogy ennek hatására, de este akkorát pakolt a naciba, hogy egy hangyányi fehér foltot nem lehetett rajta találni. De zöld volt a kaki. Egyébként rendesen eszik, azt nem tudom hány kg, majd a héten amikor megyünk kontrollra leméretem.

Ma sem kakilt még, most szerintetek megint adjak neki cukros kamilla teát? De akkor nem alakul ki az hogy csak akkor kakil ha iszik cukros kamilla teát? Vagy ne adjak neki semmit és várjak???

judy
judy1
 
 


Sziasztok!

Judy!
Nálunk ez már rendszeres, hogy nincs kaki 4napig.... Ezért nyugodj meg, a két nap az még nem gáz egyáltalán. Én majdnem minden nap adok neki kamilla teát, de nálunk csak ritkán hat... Mivel a köményes "teát" nem akarja inni, csak nagyon ritkán, és valami folyadékot meg muszály adnom neki mert szomjas. Ha meg cicit adok neki inni, akkor nem hagyja abba ameddig ki nem ürül, szoval kajál... A kamillát pedig megissza. Én a negyedik nap ha nincs kaki fél Glicerines kúpot szoktam neki adni. Az tuti hat. De az tényleg "függőséget" okozhat. Szerintem a kamillatea nem okoz függőséget, de szerintem várj vele holnapig.

Nálunk iszonyú meleg van :oops: Alig élünk... Ti sima foralt vizzel próbálkoztatok itatni?

Niki először fürdött medencében! Az elején kicsit meg volt szeppenve, de a végén már majdnem kirugta magát a kezemből :lol: Nagyon édi volt! Meg is örökítettük!

Apa ma füvet nyírt és az ujjából is sikerült egy jókora adag bőrt levágnia :cry: A balesetin kötött ki... Egy ideig nem tudja Nikit cipelni meg fürdetni sem.... Pedig olyan jó volt mikor kicsit leváltott...

Gyönyörüek a csemeték :-)


Kép Niki fürdik! Kép Pancsi

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Kedves Reni!

Nálunk nagyon meleg van. Én próbálkozom a sima forralt vízzel, de Márknak nem kell. Inkább két óránként kér enni. Ennek megfelelően minden pelusban volt ma kaki is. Én nem tudom megitatni semmi mással, mert ha kanállal adom a vizet kiköpi, a cumisüveget meg csak nyalogatja.

Szupik a medencés képek. Már én is várom, hogy mehessünk valami medencébe, mert szerintem Márknak is tetszene, mert a kiskádban már nagyon hancúrozik, meg ott még a legrosszabb kedvében is mosolyra fakad.

Párodnak jobbulást!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Niki, nagyon jók a képek! Pénteken már remélem Zsombi is uszikálni fog :wink:

Már adtam neki kamilla teát. Most fejezte be a cicit, de alig tudtam leszedni pedig már nem evett, csak a pocija miatt lógott rajta.

Most is erölködik úgy sajnálom :(

Én egyenlőre nem adik neki forralt vizet csak a tea.

Hál isten nincs túl meleg idebenn, de nemsokára kiviszem sétálni.

j
judy1
 
 


Jaj de jók ezek a pancsolós képek! Látszik, hogy Niki nagyon élvezi a vizet.
Tervezi valamelyikőtök a babaúszást? Én gondoltam rá, hogy el kéne vinni Marcit most nyáron,csak lusta vagyok utánanézni. De ezeket a képeket látva most kedvet kaptam.. :lol:

Őrület meleg van! Marci is kétóránként eszik, kizárólag ciciből!
(a víztől, teától öklendezik. Csúcs egy pofa!!!)
Pedig júli 14-én doktorrá avatják a barátnőmet és szeretnék elmenni, de egy három-négyhónapos csecsemőt nem hiszem hogy szerencsés lenne elvinni. Na de így senki nem fogja elvállalni... :roll: :cry:

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Kedves Logi!

Én mindenképpen tervezem a babaúszást . Már magam miatt is, mert tavaly június óta nem voltam a kádon kívül vízben és már nagyon hiányzik. De én is lusta vagyok utána nézni, meg úgy hallotam, hogy csak 4 hónapos kortól lehet vinni. De tömeghelyre sem szeretnék menni. Szóval lassan el kell kezdeni nézelődni a neten mi a kínálat.

Ma még nem próbáltam a vizet adni neki. De közben eszembe jutott, hogy hátha az a baj, hogy még mindíg az újszülött cumi van a cumisüvegen (Avent) és hátha nem jön belőle eléggé. De hát szerencsére nem vagyok nagy szakértő cumisüveg témában. Lehet, hogy ki fogom próbalni a következő méretet, hátha azzal érek valamit.

Hát igen ez a cicizés rendkívül kényelmes itthon, meg zárt helyen. De egy ünnepségen? Meg hát a három óra nálunk nem nagyon akar csökkeni.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Ez a babaúszás engem is érdekelne, azt hiszem a MOM-ban van valami ilyesmi és nem is túl nagy a medencéje. A honlapjukat nézzétek meg hátha tetszik www.momwellness.hu. Én nem tudom hány hónapos kortól lehet vinni a babócáka, ráadásul az enyém koraszülött, de majd megkérdezem és akkor én is csatlakozom hozzátok.

Nálunk is cici megy, bár már megivott 50ml cukros kamillateát, azóta alszik. Tényleg nálatok mennyit alszanak egyhuzamban napközben a babák? Zsombi kb. fél 2 óta alszik. És nálatok hányszo esznek egy nap? Nálunk most pár napja 5x eszik, de olyan is van, hogy 6x. Többször vagy kevesebbszer nem.

j
judy1
 
 


Helló lányok!

A gépem a ház leghűvösebb helyiségében van :)

Babaúszás: mi egy hónapig jártunk a Kalovits módszer egyik helyszínére, a Rubin hotelbe. www.babauszas.hu
Én megvártam az öt hónapos oltást, kellett egy igazolás a doki nénitől is, hogy egészséges. Fiam nagyon élvezte az úszást, én is, hogy kikapcsolódhattam otthonról, bár maga az oda-vissza utazás, átöltözés stb. nagyon fárasztó volt. Rengeteg időpontjuk van, nagyon jó az öltöző, babáknak minden van, ami kell, de a befizetett négy alkalomnál többre már nem igen akartam menni, jött a tél, a macera, és az utolsó két úszáson megfázott a drága gyermek. Ezért a nyárra halasztódott az úszás, most meg már bárhol fürcsizik, mert nagykisfiú :) És ezért már nem kell pénzt kiadni! :)

Én alapvetően ajánlom, mert nem rossz a babaúszás, csak totál felesleges :) Van babauszas.lap.hu is, ahol rengeteg link van, érdemes mindet végignézni.

M.
mircike
 
 


Szia Reni!

Nagyon szépen köszönöm az avatar képeket !!!
Elnézést, hogy csak most reagálok rá, de a leveleimet innen Anyuméktól nem tudom megnézni, csak Apa segítségével, mert egy kissé komplikált. Így ma tudtam elolvasni a többnapja felhalmozódott e-mailjeimet, így a Te leveledet is.
Mivel itt nincs Photoshop, így nem tudom kipróbálni az avatar készítést, de azt is nagyon szépen köszönöm. Majd ha hazakeveredünk (hqvösebb napokon), akkor kipróbálom.

Tündéri Niki a vízben! Nagyon élvezhette!
Párodnak meg jobbulást az ujjaihoz!

* * *

Ebben a dög melegben mi tuképpen kiköltöztünk Anyumékhoz. Itt a kertesház udvarán, a fák lombjai alatt, meg a hqvös házban könnyebb elviselni ezt a döglesztQ meleget. Bent a panelban megfQnénk.
Ráadásul nekem sikerült valamit összeszednem Apán keresztql, így igen csúnyán köhögünk, meg fáj a torkom, s nem kapok levegQt. :evil:

Kitartást a meleghez!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit utánanéztem a babaúszásnak :roll: :shock: .Az első,amin megakadt a szemem, az ára! Issszonyú drága! Egy alkalom 2500-3400 forint, legalábbis amiket én nézegettem, ott ennyibe kerülnek. Ez nagyon-nagyon sok, nem?
Persze ennek ellenére ki kéne próbálni, kíváncsi lennék, hogy tetszik Marcinak. Három hónapos kortól lehet vinni a babákat, de gondolom ez változó, mert csak egy helyen találtam javasolt életkort, a többinél nem írtak semmit erre vonatkozóan.
Ja, meg a barátnőmet is megkérdeztem, ő is három hónapos korától vitte a kislányát.

Szerintem most nyáron kéne elkezdeni, mert ősszel lehet, hogy úgy járnánk, mint Timiék. Most még egyszerűbb öltöztetni és nem kell annyira szárítgatni a babókat.
Panni én is nagyon vágyom már egy kis pancsolásra, úgy vagyok vele mint te, tavaly nyár óta szinte csak a kád vizét ismerem... :cry:

Húú de meleg lesz ma is! Én nem mertem tegnap kitenni Marcit a teraszra,pedig jó árnyékos. De annyira forró volt a levegő, hogy féltem, nehogy vami baja legyen. Ti hogy vagytok ezzel?

Zsóka

KépKép
logi
 
 


"Szerintem most nyáron kéne elkezeni, mert ősszel lehet, hogy úgy járnánk, mint Timiék"

nem Timiék, hanem Mircikéék! Bocsi!

Timinek mielőbbi gyógyulást kívánok!!
logi
 
 


Sziasztok!

Timi - jobbulást!!!!!!!!!! Nem elég kín ez a meleg, még a betegség is.

Zsóka - én csak egy-két helyen láttam árakat, de én is sokkolódtam. Viszont a budakeszi www.babafitness.hu oldalon olvastam érdekeset, hogy a babákat fokozatosan hozzá kell szoktatni a 30 fokos vizhez, tehát minden nap hidegebb vízben kell fürdetni. Én is kipróbálnám, de ahol néztem (MOM) ott 9-kor kezdődik, nekünk ahhoz 6-kor kéne elindulni. Ebben a melegben meg nem szívesen megyek sehova. Én sem tettem ki Márkot a teraszra sem, mert az árnyékban volt 30 fok, igaz a lakásban is. Szerintem ma beiktatok egy extra fürcsit du. ha nagyon nagy lesz a meleg. De Márk nem nagyon van fönn, max félórát. Alszik, kaki, félóra játék, aztán már éhes is. Ezt váltogatjuk 2 óránként. Remélem lesz elég tejcsi ehhez a megterheléshez. Ma már megittam egy üveg vizet, meg 1/2 liter laktoherb teát.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Marci is szinte egész nap alszik. Ez a melegtől lehet? Mert előtte nem volt ilyen kis hétalvó!

Igazad van, ebben a melegben nekem sincs kedvem kimozdulni itthonról, elég az oviba bevinni-elhozni Borit!
de azért én nem adom föl, ha egy kicsit enyhül ez a nagy kánikula elviszem Marcit, kipróbáljuk ezt az úszást..

Sziasztok, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Hát Niki nem nagyon aludt napközben a napokban, de ma már fél órája alszik :)

Ti este mit adtok a kicsire? Akkor is dög meleg van és nem tudom mit adjak rá... A napokban egy hosszú ujjú vékonyabb pamut hálócsákban altattam. De szerintem még az is meleg neki... A takaró meg nem marad meg rajta 2percig sem mert lerugja...

Niki már egyszál pelusban van, meg egy spagettipántos haspólóban :lol: Így is izzad szegény....

Timi!
Nagyon szivesen!


Üdv. mindenkinek! Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Kedves Reni!

Én csak egy rövid újjú bodyt adok rá éjszakára, de Márk szerencsére nem rúgja le a takarót, így egy pamut takaróval takarom be. Van hálózsákunk is, de az olyan tavaszias, szerintem most meleg lenne, még ha nem is adnék rá alá semmit.

Most mintha egy kicsit hűvösebb lenne, hogy nem tűz annyira a nap, vagy már hozzászoktam a meleghez.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Szia Reni!

Két napja már csak egy rövid ujjú bodyban alszik éjjel Marci. Előtte én is vékony hálózsákban altattam, de nagyon izzadt, ezért váltottam. Mondjuk így sem jobb, szegény nagyon izzad.
Takaró nálunk sem marad meg.

Zsóka
Reni, a bónt feladtad? Csak azért kérdezem, mert elég kelekótya postásunk van, sok levelmet tüntette már el! :cry: :? )

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Kérem szépen csináljon nekem is valaki olyan bal oldali képet ami a név alatt van. Már mindenkinek van és megesz a sárga irigység :(

Na lehet, hogy kihagyjuk ezt az úszást, ha tök felesleges. Egyébként, ha kinti medencében fürdetjük annak kell vmi fertőtlenítőt tartalmaznia? Vagy csak síma víz? Hány fokos ?

Timi, gyógyulj meg gyorsan. Nagyon rossz lehet ilyen dög melegben betegnek lenni :evil:

Zsombika is alszik, szinte egész nap. Most jöttünk haza a barátnőmtől, ott is aludt, hazajöttünk evett és megint alszik :D Ja és volt nagy kaki, hasi közepéig!

Már mi se megyünk ma sehova, így is ömlött róla a víz a kocsiban, a hordozója is dögre melegíti.

Nálunk itthon most egy bodyban van, ami rövidujjú és rövid szárú. Ebben alszik este is, hál istennek ő sem rugja le a takaróját :P csak ha fáj a poci, de arra meg felébredek, mert nyögdécsel és akkor takargatom.

puszi
J
judy1
 
 


Én rövidujjú bodyt és vékony pamut nadrágot adok rá, mert az a fóbiám, hogy összeizzad a combja :) Zoknit nem adtam rá kicsinek se. Hálózsák nekünk is meleg már, néha betakargatom vékony takaróval.

Judy: Nyugodtan lehet kint fürdetni ugyanolyan vízben, mint amiben este fürdeted, amihez szintén testmeleg a legjobb. Ha pici műanyag medencétek van, akkor nem gond, abba olyan vizet öntesz, amilyet csak akarsz. Ha nagy medencétek van, akkor se kell fertőtleníteni külön, ott nehezebb a hőfokot is eltalálni, de ha sokat süti a Nap, akkor nem lehet gond :)

A babaúszáson 28-30 fokos a víz, ezért kell fokozatosan az első alkalom előtt otthon mindig egy-egy fokkal hidegebb vízben fürdetni este. De fürdésre nem valami jó a 30 fok, úgyhogy annyira nem fogják szeretni! Úszni viszont nagyon jó, mert a medencében sokat kell mozogni, és tényleg nem érezni, hogy hideg lenne.
A 2500-3000 Ft az tényleg annyi mindenhol. Ezért is hagytuk abba végül. Az a négy alkalom elég volt arra, hogy nagyjából lássam, hogy milyen mozgások mennek, de saját kútfőből is tudhatja ezt az okosabbja :)
Végülis azért éri meg, hogy látni ahogy a pici babád mennyire örül az ilyen érdekességnek.

Most néztem Niki medencés képeit... nagyon édes! :) És tök jó a beállítása a képnek, amin felfelé néz!

M.
mircike
 
 


Kedves Judy!

Bal oldali kép a név alatt: Start- programok - Paint - Kép - Nyújtás-döntés - 10% ra lecsökkentettem - mentés másképp, és kicsi képet megegyszer 10%-ra kicsinyítettem. Utána meg be tudod tölteni a profilba. Ha nem sikerül küldd el a pelter@freemail.hu címre.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok :)
Hogy birjátok ezt a pokoli meleget?És a picik akik gyönyörűek ilyenkor mindig elgyengülök egy picit .....
Már ittthon vagyok a műtét után ha jobb erőben leszek akkor irok ha valakit érdekel a dolog...
TimTom :jobbulást kivánok.
Üdv.Vera
vera70
 
 


Sziasztok!
Üdv minden jánosos anyukának!
Hú, ezer éve nem jártam a babaneten, alig hiszek a szememnek, annyi változás van.
Magamról röviden: némi túlhordás után 2003. május 17-én szültem Máté fiamat a Jánosban. Terhesgondozásra Márkus doktorhoz jártam (és azóta is hozzá járok), de dr. Baltschik Miklósnál szültem, mert előbbi éppen akkor volt betegszabadságon. Ha valakit érdekel, megtalálja a szüléstörténetemet a kórháztopikban, 2003. május végén.
Ha lesz időm benézek még hozzátok, addig is mindenkinek kellemes nyaralást és babázást!
Réka
Őurasága 2 naposan:
Kép

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az együttérzést ezzel a hülye kánikulai takonykórral! Lassan kifele mászok belőle, de köhögni még nagyon tudok :twisted:

Vera!
Már éppen hiányoltalak volna!
HOgy vagy?
Milyen volt a műtét?
Milyen lett a pocid?
Megérte?
Tapasztalatok?
Jobbulást!


Reka!
Üdv közöttünk!
Nagyon aranyos Máté! Kapunk róla mostani képet is nagyban?


Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Kedves Judy - az előbb kifelejtettem, hogy az attribútumoknál tudod ellenőrizni, hogy megfelelő meretű-e (80x80 , 6 kbyte).

Kedves Zsóka - elküldtem a képet az avatarhoz, remélem sikerül feltenni.

Kedves Vera - jó hogy újra otthon vagy, minden jót és gyors felépülést.


Szia Réka - üdvözlet itt köztünk, Máté nagyon édes, gyere gyakran.

Ti hogy bírjátok ezt a meleget? Szerintem ma van a legmelegebb. Szegény Márk is izzad, már pancsiztunk is. Az evésbe is elfárad alig eszik valamit és már alszik is. Igaz én csak ülve tudom etetni, így jól összemelegszünk. 20 perc alvás, majd ébredés, újabb evés. Estére szerintem kicsit el fogok fáradni. Amit meg megiszom, az azonnal kiüt rajtam.

Mindenkinek jó esti hűs levegőt kívánok!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


KEdves Panni,
köszi, sikerült kicsinyíteni, de a profilomba hogy tuodm betenni? Rákattintottam, feljött az adatlap ,de onnan hogyan tovább?

J
judy1
 
 


Kedves Judy!

Ennek a lapnak a tetején van SEGÉDLETEK - Profil - Avatar feltöltése a gépről (lap alján) - Tallózás - elküld. Remélem sikerül!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi az esti öltözködési tanácsadást :D

Jaaaj de jóóó! Végre egy kis hüvösebb levegő :D

Azért hétvégére remélem jó idő lesz mert megyünk a Balcsira!


Üdv.!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Panni, köszönöm szépen, sikerült feltennem a képet!!!! :lol:

Réka, nagyon szép baba volt Őurasága. Tényleg jó lenne egy mostani kép róla! Tegyél fel egyet!! :D

Vera, jó, hogy itt vagy megint!
Mesélj, mi volt? Hogy sikerült a műtét?

Jó meleg lesz ma is. Marci is nagyon izzad, viszont szereti ezt a meleget. Mediterrán tipus :lol: .én már kevésbé bírom ezt a fülledt időt. Tegnap már nagyon vártam az esőt, de elkerült minket :cry: .
Talán ma....

Zsóka

KépKép
logi
 
 


[/b]Sziasztok!
Köszönöm a kedves érdeklődést...már alakulok de pokoli meleg van és nagyon nehezen viselem a haskötő alatt ötszáz fok van :oops: .....de sajna hat hétig muszáj hordani ...
az eredményegyenlőre még kezelgetem a sebet és jövő csütörtökön lesz varratszedés utána valószinűleg már máshogy fog kinézni ...viszont a formája az nagyon jó lett végülis visszakaptam a "régi" hasamat....de a gyógyulás még messze van
egyenlőre azt mondhatom hogy még nem szeretnák nyilatkozni hogy megérte vagy sem mert még nagyon az elején vagyok ma vagyok nyolc napos.....
A tapasztalataimróla Szent Imre kórház eme részlege nagyon jól felszerelt igen jó orvosokkal és nagyon segitőkész kedves nővérkékkel ....idénre már semmilyen műtétre nincs időpont de aki a rendelésre odamegy az már kaphat januári időpontot....
képzeljétel elhogy napi szinten végzik ezeket az un.helyreállitó műtéteket ....mindennap három mellkorrekciót és hasplasztikát végeznek igen jó eredményekkel....és még jövőre is TB-re mennek a műtétek.
Köszönöm a jókivánságaitokat a babáknak is és a mamáknak is puszi ....igyatok rengeteget ebben a hőségben
Vera
vera70
 
 


Sziasztok!

Panni, köszönöm a segítséget a baba korát jelző csík miatt, remélem sikerült. Kiderül, mikor elküldöm az üzenetet :)

Zsóka, Nóri 2006.03.26-án született, bár most már majd látható lesz alul a kora.

Mi ezt a meleget nem nagyon szeretjük, mikor elkezdődött Nórika 2 napig sírt, de már kezd hozzászokni. Amúgy egy szál ujjatlan bodyban altatom és pelenkával takarom le. Mivel hason altatom, nem rugja le, még jó, mert nem tudom, hogy bírná a hálózsákot olyan meleg van még éjszaka is.

Ez a babaúszás nekem is tetszik, a barátnőmék is járnak csak ők vidéken. Azt mondta, hogy 3 hónapos kortól lehet, de jó elkezdeni 6 hónapos kor előtt, mert akkor még bennük van a reflex, hogy ne vegyenek levegőt. Ahova ők járnak ott először megtanítják, hogy később is automatikus legyen ez a reflex. Nem tudom, hogy itt miket tanítanak, körbe kellene nézni. Mondjuk ez nálunk leghamarabb augusztusban lesz aktuális, mert akkor már nagyobb 3 hónaposnál.

Reni, nagyon édes Niki a vízben, látszik, hogy tetszik neki!

Nóri! Farkas már kész nagyfiú a képen, nagyon cuki! Nálunk azóta már voltak rosszabb éjszakák, de nem vészes. Nála inkább az van, hogy napközben, ha nem alszik, akkor foglalkozni kell vele, beszélni hozzá, mert magától nincs el, csak ha szórakoztatja valaki, ha pedig nem, akkor jön az ordítás, úgyhogy nemigen tudom mást csinálni mellette. Viszont nagyon édes, már elég sokat nevet tele szájjal, ha "beszélgetünk". Serfőzőnél 16-án voltam, kicsit később, mint 6 hetesen, mert nem volt szabad időpontja, szabin volt előtte. Nekem is a Cerazette-t írta fel, én már elkezdtem szedni, de nincs változás tejügyileg, nem lett kevesebb, mondjuk így is pótolni kell, pedig már sokmindennel próbálkoztam.

Puszi Kriszta

KépKép
krisztan
 
 


Küldök néhány képet Nóriról:
Kép Bébihordóban
Kép Alszom

KépKép
krisztan
 
 


Sziasztok Lányok!

tudtok írni nekem valami a pocak leszállásáról? látni fogom? mennyivel a szülés előtt következik be? stb. ti megéreztétek, hogy kb mikor fogtok szülni? és bejött?

köszönöm alőre is a válaszokat
lassan én is csatlakoznék majd hozzátok.

Zsófi
kerekpocak
 
 


Sziasztok,

azt hiszem nekem is illendőbb már ide irogatnom, mint a másik topikba... :D

Babaúszás: a fiamat én is vittem, 4 hónapos korától, a Rubin hotelbe. Szerintem is nagyon jó, bár neki - reflex ide-oda - nem jött be a víz alatti úszás. Most a lányomat is vinném, de már ősz lesz, mire betölti azt a kort, hát majd meglátjuk milyen idő lesz.

Ivás: nagyon ne aggódjatok, ha nem iszik vizet, vagy teát a baba, az anyatej elég neki. Ezt is tapasztalatból tudom, ugyania a fiam, aki januári, 13 hónapos koráig egy csepp folyadékot sem volt hajlandó elfogadni. Nyáron a legnagyobb hőségben sem. Én halálra idegesítettem magam ezen, és ilyenkor nagyon leleményes tud lenni egy anya, mert olyanokat csináltam, hogy pl. babapiskótát vízben áztattam, csak hogy folyadékhoz jusson :lol:

Babák nagyon édesek,
Logi, a nagylányod tüneményes!

Zsófi, én nem láttam a pocakomat "leszállni", bár nekem nem ékelődött be a szülőcsatornába a lányzó.

Jó éjt,
Doren
doren
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: