Új privát üzeneted érkezett!

Tök jó!!!Már én is várom a 4Ds uH-t....mikor az első kettő babám volt nem voltam ilyen extrákon!!!Mire mentem volna a 2.al, már túl nagy volt ahoz, hogy jó kép legyen, és ledumáltak róla....Elhatároztam, ha törik, ha szakad elmegyek ezzel a pocaklakóval!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ráadásul mostmár elég sok helyen csinálják és viszonylag nem is olyan vészes árakon. Mi Dunakeszin voltunk, jó volt, hogy nem kellett csak ezért beutazni pestre. És persze nagyon rendesek is voltak!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


lkverus: Hány órára mész ma a dokihoz? Megtudod mondani, hogy mettől-meddig van? Köszike.


Kép

Üdvözlettel:
töri
 
 

 
 

Szia! Hétfőn megyek majd, asszem negyed 6ra...és úgy tudom 4-7, vagy 8ig rendel, de ebben nem vagyok biztos... Gödön talán 6tól-8ig. De már erre se igen emlékszem!Bocsi :) Te mikor mész?

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Szia lkverus: Én tegnap voltam, Down-vérvétel miatt. Szegénykém alig találta meg a vénám, végül a csuklómról vett, be is dagadt. Egyébként rákérdeztem a AFP-beutalóra, nekem azt mondta ezt ő adja, de csak Vácon tudja a terhesgondozáson, így megyek 15-én oda is, majd 22-én vérvételre. A mostani vérvétel eredményét telefonon fogja megmondani, jövőhét pénteken. Kicsit izgulok.

Tegnap nagyon ideges lettem, elmentem végre fogorvoshoz, 13-tól volt én 14.30-ra értem oda, már 8-an voltak előttem, vártam 15.40-ig, de csak nem akar végezni a 2.dik emberkével a doki , aki előttünk be ment. Gondoltam, ha ez így halad én nem fogok felérni így Vácra. Feleslegesnek tartottam várni, hisz, ha egy ember 40-perc akkor tuti, hogy 1/2-19-re végzek. És még haza kellett mennem, mert a biciklik csak nem viszem magammal. Aztán megjelent az első igazán beteg ember, és akkor végképp elment a kedvem a fogorvostól. Úgy döntöttem jövőhéten ismét megpróbálom, de akkor már 12-kor ott fogok csücsülni.
Védőnőhöz is akartam menni, ő meg pont szabin volt, így az is jövőhétre marad.


Hát ennyi.....az AFP-vizsgálat után a 18 hetes UH-Gödön csinálja már? Te beszéltél vele arról, hogy ő lesz a fogadott dokid, és , hogy el-e vállal, vagy ez adja magát, most, hogy már hozzá járok.
töri
 
 


Szia!Nekem ő a fogadott, és elvállalja a szülésem....annak ellenére, hogy gázos volt az első kettő....
Afp eredményem hamar meglett, me hívott a védőnő....magasabb mint kéne egy kicsit, így hétfőn megyek védőnénihez is, mert ad papírt...úgy látszik a másodikat már adhatja ő......Mégegyszer meg kell csinálni, bár szerintem 18 hetesen már késő.:(
Fogorvosnál még nem voltam, az általad említett borzalmak miatt...nekem van egy jó dunakeszin, csak el kéne már mennem....Máv rendelőben, és nagyon jó szakember...még kicsit aranyos is, bár stílusa kicsit kemény nekem, de gyönyörűen megcsinálta a fogaimat...igazi elkötelezett fogorvos!
(Csak fizetős, de nem olyan drága mint egy magán.)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!!!! Felicitas ügyben kérdeztem a védőnénit, azt mondta áll. nincsenek szerződésben, ezért nincs ilyen könyv-osztás....Erre a felicitás azt mondta, hogy pl. alsógödre nemrég szállítottak, mert elfogyott, ezek szerint van aki osztja....felveszik a védőnőkkel a kapcsolatot, hogy mindenkihez eljuthasson a termék, mert hát ingyenes is, és jó is!!!!!

Aki mégse kap, és szertene, az ezen a honlapon: (http://felicitas.qwertynet.hu/index.php ... s_mamaknak) vegye fel a kapcsolatot a felicitassal, és írja meg nekik, hogy nem kapott, szeretne hozzájutni, és hol lakik, és esetleg azt, hogy már folyamatban van a védőnőkkel a kapcsolatéppítése a cégnek! Ill. van baba-csomag is, amit a kórházakban(szülés után) osztogatnak, és van olyan kórház, ahol nem, ezek a kismamák is írjanak nyugodtan, hogy megkapják!!!!!
Meg azok is, akik már szültek, de nem kaptak annak idején várandós csomagot, mert utólag is lehet kérni!!!!!!

Köszönöm a figyelmet, remélem tudtam vele segíteni!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


lkverus: Ez a Felicitas ügy milyen port fog még kavarni ? Én is megemlítem a védőnőnek, biztos ki fog akadni, hogy ennyien érdeklődnek utána. Mondjuk nem értem miért nem tettek eddig semmit azért, hogy ilyet osztogathassanak, hisz pénzükbe gondolom nekik sem kerül.

AFP: a dokim szerint a picur 1 héttel kisebb, így 16+1nap megyek vérvételre, viszont a menzi első napjától számolva 17+1nap lesz. Szerinted is jó, hogy a doki által mért idő alapján megyek AFP-re.

Kép
töri
 
 


Szia Töri! Nekem szerintem nem jól lett az afp csinálva, magas is lett, pedig nekem a mérésből is meg a mensesből is a 16-17. hét volt a vétel.....nem tudom mikor jó, nem sokat jelent az eredmény. A doki profin végignézett mindent a csemetén, semmi kóros, amire az afp utalhatna....és FIÚ!!!!!! Szóval már ezt is tudjuk. Kést izgi. A doki olyan jófej volt, apa meg végig viccelődött...és csinált 4D-s képeket, meg kisvideót, amit ráírt a CDre, amit a múltkor adott, és csak 10ezer ft--ot kért el mindezért! Szerintem nagyon nem drága, mert mások egy ilyen genetikai UH-t ilyen géppel 25ezerért csináltatnak...
Kondér jó doki.
Na szép hetet, rohanok, sok a dolgom!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


lkverus: Tők jó, hogy megmutatta magát a kis kukis :lol: . A nevét kitaláltátok már? Akkor a 18 hetes Uh-ra majd Vácra kell menni?
Mi úgy döntöttünk, nem csináltatunk 4D, végig néztünk ilyen képeket és nagyon minimális eltéréssel lehet szerintem kivenni a vonásokat, a párom szerint mindegyik egyforma. Tehát marad a képzelőerő
:oops: , de nem bánom. Én kivárom a drágám világrajövetelét.
Csütörtök védőnő, és már 12-kor a fogorvosnál fogok ülni.


Kép
töri
 
 


Szia töri! Mi azért megyünk 4Dre, mert akarom látni, hogy a méhlepény mennyire "nőtte be " magát, áll. azzal lehet, meg mégiscsak lássak olyan képet, ki tudja lesz e rá valah lehetőség....amúgy szerintem is tök egyforma minden baba arca odabenn, nekem meg aztán amúgy is alig tűnik fel valami...én még a fütyikéjét se láttam, pedig áll. ott volt, zacsikkal....hát nekem más a fontos, nem úgy mint apának :):)
Fogorvosnál még nem voltam, szégyenlem is magam....már kéne menni....Te hova mész?

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ikerverus: Megkaptam a Felicitas kiscsomit, a védőnő mondta, hogy most már osztogatja csak kérni kell. Én a Felsőgödi Sándor Csabához járok, nekem ő vált be.

Kép
töri
 
 


Gratulálok, a csomaghoz! Remélem szegény védőnéni nem sértődött meg, hogy intézkedtem ebben az ügyben, de ha ők nem tesznek semmit!!!!
Sándor Csaba jó??? Azt mondták gyerekekt is vállal! Én is hozzá mennék szívesen!Lehet rá is szánom magam

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


lkverus: Fogorvos mizéria már az agyamra megy, megint potyára mentem tegnap, továbbképzés miatt nem volt. Komolyan mondom már 1 hónapja próbálok eljutni hozzá, vagy szabin van, vagy továbbképzésem, vagy olyan sokan vannak, hogy lehetetlen bejutni. :oops: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Kép
töri
 
 


aha! ez kissé kellemetlen! Ha kell egy megbízható jó fogorvos, megadok egy számot, szerintem biztos fogadnak, de kell minimális árat fizetni...Dunakeszin. Bejelentkezős, és ált.ban negyed óránál többet nem vártam. a dokinő nem épp mondhatnám kedvesnek, viszont rettentő jól, szépen dolgozik, él-hal a fogakért...az asszisztense tüneményes!Öt imádom! Ő miatta mentem, mert ő ajánlotta magukat!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ikverus: Neked mikkor kellett AFP-re menned. Én 15+4hétre kell mennem. Ez nem korrai? Nem a 16. hét betöltésénél kell menni, vagyis mondjuk 16+1, mert nekem pont vasárnapra esik a váltás.
töri
 
 


Áll. a 16-17. hét közt kell menni!!! Szerintem a 15. korai, bár attól függ honnan számolták, és hogy a baba mérete mekkora! Az se jó ha túl korán mész, de az se ha később....Ne aggódj miatta, ha nem lesz jó az eredmény, elég semmitmondó manapság már az AFP.
Nem jössz kismama aquafitnesssre vácra a honvéd utcai usziba??? A kondér rendelője melett van, mi oda járunk a gyerekekkel úszni, és ma indul a kismamás, este 8-tól, minden kedden....1000ft/alkalom!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Azt hiszem felhívom a dokit és rákérdezek, mert félek nem jó az időpont.

Nagyon aranyos vagy, de sajnos az üzlet ahol dolgozom 2 hét múlva elköltözik innen, ezért minden szarságot meg kell még csinálom. Estére meg olyan dög fáradt leszek, hogy örülök, ha végre lefekhetek. Ráadásul nincs jogsim, busszal, meg elég körülményes a Váci dolog. A férjem meg dolgozik, mint a güzü, mert van még 5hónapja :lol: , hogy megcsinálja a helyünket a családban. Így most a nagy megmagyarázás után sajnos azt kell, hogy mondjam most tuti nem fogok tudni menni, de jó ötlet, és majd megemlítem az embernek.
Kép
töri
 
 


Megkérdeztem a dokibácsit, nagyon aranyos volt, egyre szimpibb...... :lol: a 12 Uh eredmény után kell nézni, így jól sejtettem, hogy jövőhéten kell mennem hétfőn(16+1).
Az aki adta a beutalót a menzesztől számolta, rá is volt írva a lapra, hogy 16 hét, viszont én még ugye nem vagyok annyi.:lol:
Kép
töri
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam dokinál és megbeszéltük, hogy mikor lesz a NAGY NAP.
Úgy néz ki, hogy dec. 10 vagy 12-én meglesz a babám. Sajnos császár lesz ez is, de már nem bánkódom, a lényeg úgyis a "végeredmény"! Azt mondta, hogy nagy baba, már most 1,20 kg. Hihetetlen és csodálatos... :D :D :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Jó rég voltam már itt. Nem volt netem, meg voltak-vannak gondjaim is.

Visszaolvastam mi történt veletek ezidő alatt. Ikverusnak igaza van, az AFP manapság már nem annyira mérvadó önmagában, mivel sokszor mér egy kicsit eltérőt, ugyanis csak két allélt vizsgálnak Magyarországon a 4 helyett ami biztosabb eredményt mutat.(Anglia) Az után való genetikai UH-n elég jól látszik minden, ha ott rendben van, akkor általában nincs baj. Nekem Lilivel is és most is magasabb volt egy kicsit, bár a pontos fogamzás megállapíthatatlan, főleg most, így ebből is fakadhat eltérés. A genetikain viszont minden rendben volt.

Ami gond viszont, hogy a cukorterhelésem nem lett jó. Nagyon magas lett a 120 perces értékem, ezért elküldött a Kondér diabetológiára, ahol tök bunkók voltak és képzeljétek, már rendelési idő előtt negyed órával beadtam a papíromat és rendelési idő végén, legutolsónak szólítottak, pedig más is volt aki nem előre bejelentett időpontra jött és később, mint én. Ki voltak akadva, hogy miért nem kezdtem rögtön diétázni és miért csak most megyek... persze én mit sem tehettem a dologról. A házi orvos azt montda, majd a nőgyőgyász elmondja kell-e valamit.. ő szabin volt aztán meg egy hét múlvára kaptam időpontot, ez volt múlt szerdán 10-én. Nem voltam jól, így nem tudtam rögtön menni, így tegnap, hétfőn mentem. Ja és az UH szerint amit szerdán csinált a doki, bő egy héttel nagyobb a picurkám, ezt még felkerekítette a leleten, a háziorvos véletlenül még egy héttel nagyobbnak írta, így azt hitték, hogy a terheléses cukor után hat héttel mentem el, ezért szivattak. A diabetológus doki nem igazán magyarázott alaposan és értelmesen és pattogós volt. Ha nem kérdezek rá dolgokra, akkor nagy baj is lehetett volna.. és táblázatokat kaptam meg ilyesmi és méricskéljem magamnak, hogy mennyi 10 dkg ebből és abból.. hogy számolgatni tudja a szénhidrát értéket, mert naponta 170-nél többet nem ehetek, cukrot meg egyáltalán. És heti 3-4-szer méressem gyorsteszttel a háziorvosnál, úgy hogy reggel 8-kor eszem és fél 10-10kor mérje.. csak az a bibi, hogy összesen kétszer rendel úgy a dokim, hogy ezt meg tudjuk tenni. Persze közel s távol nincs olyan gyógyszertár a környéken, ahol csinálnak ilyet. Jövő hétfőn újra cukros vérnyomás, de tilos terhelésest és két hét múlva újra diabetológia. Megnézik az eredményeket és eldől, elég-e a diéta vagy inzulint kell kapjunk. :cry: Mikor Lilit vártam egy másik kismama aki cukros volt, olyan listát kapott segítségnek, amin pontosan le volt írva, hogy reggeli, ebéd, vacsorára miből mennyit ehet, hogy a diétát tartani tudja. Nem kellett méricskélnie!!! Amúgy nincs is mérlegem pillanatnyilag, így csak saccperkábé... :oops:

No, hát nem volt elég a magasvérnyomás és a vonzata: só és fűszermentes diéta stb.. még ezt is megkaptuk desszertnek.
Eddig sem híztam egy dekát sem az egész terhesség alatt, sőt még a -5 kg-is tartom amit az első 3h-ban leadtam, de most aztán mire szülünk bombázó leszek :wink:

Viszont az jó hír, hogy nem kellett emelni a vérnyomás gyógyszer adagját, még mindig a kezdeti adagot szedem, immár 8 hete. Lilinél ennyi idő alatt kétszer emelték. Viszont vele nem voltam cukros.

Ma elmentem vásárolni, hogy vegyek diétás ezt-azt, de a környéken kapható nagyobb boltokban sem igen lehet kapni mindent amit enni szeretnék, vagy amiből tudnék olyanokat főzni amit ehetek is. Az Auschant meg egyedül már nem szívesen vállalom be, de férjestől sem, rettentően kifáraszt, nagy és messze és.... de ha nem akarok éhen halni kénytelen leszek. Borzasztó az evés ízek (só, fűszerek, cukor) nélkül, meg az édesítő utóízével.. már nekilátni sincs kedvem. Na hát ennyi a nyavajgás, végül is ez nem akkora áldozat a gyermekemért, csak már kezdek nyűgős lenni. :oops:
Közeledik a vége és még sehol sem tartunk, lakás, kipakolás stb.. én meg egyre kevesebbet bírok. Egyedül nem igen haladok, főleg, hogy nem mindig vagyok toppon..

Ja és hogy valami vidámat is írjak, végre láttuk biztosan Kondérnál, hogy kislány :D és mint írtam nagyobb lehet.. nem tudjuk a szülés várható időpontját pontosan. Valmikor nov. közepe és vége felé. De a vonalzót nem javítom ki, mert ki tudja a köv. UH-n megint változhat. Szerdán a méretei és súlya alapján (picit több, mint 1500 g) 30 hét 4 naposnak mérte, a leletre 31. hetet írt. A doktor úr tündéri volt és jót beszélgettünk is. Lilivel is annyira helyesen viselkedett. Neki is van egy hosszúhajú lánykája akinek szokta copfozni a haját. Tök jó, hogy ilyen közvetlen volt. Kiderült, hogy együtt dolgoztak a korábbi orvosommal meg azzal, aki a genetikai vizsgálatot csinálta (nekem ez 14 000 Ft volt az Istenhegyi Genetikánál) és mondta, hogy ha ő csinálta akkor tuti jó!!
Ja és itthon megszólalt a komoly korral rendelkező kislányom: "anya én szerelmes vagyok abba a bácsiba ahol voltunk" :D :D :D

Ikverus: ügyi vagy, hogy elintézted a Felicitas könyvecskét. Nem értem miért ilyen teszetoszák a felsőgödi védőnők, nekem sem volt velük jó tapasztalatom Lili idején sem. Szerencsére az itteni védőnőnk nagyon klassz, csüt. megyek hozzá. Ő talán többet tud segíteni nekem ezzel a cukor diétával kapcsolatban is.

Töri: sajnos a családi kapcsolatokat nem nagyon ismerem, csak egy két családnál tudom, kinek ki a nagymamája az utcában, így annyira nem tudlak beazonosítani mert a temető utcából meg alig ismerek valakit. Csak látásból azokat a fiatalokat akikkel az öcsém barátkozott, meg persze a Markó urat... A szőlőkertből meg a volt apósomat (az is milyen rég volt már), és a házszomszédait. Gondolom az ő szomszédjuk a nagymamád, mert a többi sarki házban fiatalok laknak. Köszi a bíztatást, én is remélem nem lesz több tragédia, mert nem csak egy volt, ami oda kapcsolódik. :cry:

Szerintem fantasztikus élmény a 4D-s uh, ha jó helyen csinálják. Sajnálom, hogy kihagyjátok, mert mégha valaki számára nem is annyira kivehetők a vonások, a baba kis személyisége annál inkább .... Lili nagyon csibész volt: szándékosan bújkált és kukucskált ki a kezecskéi mögül, meg elfordult, aztán egyszer csak egy teljes arcoska hatalmas vigyorral aztán megint elbúljt és jókat nevetgélt. Pontosan tudta, hogy nagyon kíváncsi vagyok rá, a neme nem is érdekelt... és huncut volt, annak is külön története van. Most is épp ilyen huncut, anyu meg is jegyezte, hogy mennyire jól átjött, és most is ilyen és most ezt a babát egész másnak látja. Szerintem is szelídebb mint Lili és inkább szégyenlőségből bújkál és nagyon bújós lesz. Egyébként most Dunakeszin csináltattuk mi is és nagyon helyes volt az UH-os hölgy, végig babusgatta és látta a testvérek közti hasonlóságot. Nézte Lilit és a babut és részletesen sorolta, az álla, a fitos orrocskája, stb... ugyanolyan mint Lilié.. :D és azt is láttuk, hogy a feje formája is pont olyan, tehát apáé és valószínűleg nagyon nehéz lesz kinyomni, mintahogy Lilinél nagyon megszenvedtem azt a részt. :( Na sebaj, valahogy most is megcsináljuk.
Egyébként a genetikain ha csinálnak akkor 4D-n is nézik, mert többet látnak, csak ott a rendellenességeket pásztázzák nagyon, nem azt amit te szeretnél látni. Más egy babamoziban és több idő is.

Na későre jár. Az esetleges helyesírási vagy elírási hibákért bocsi mindenkitől, de már összefolynak a betűk.
Jó egészséget és jó eredményeket kívánok mindenkinek a vizsgálatok során. Remélem mostmár sűrűbben lehetek itt újra.

Kchriske
kchriske
 
 


Sziasztok!

Töri! Ha jössz, szólj mindenképp! Fantasztikusan jó volt tegnap!!!!Mindenkinek csak ajánlani tudom!Afp-vel meg ne nagyon törődj! Izgulni semiképp se izgulj miatta!

Gyurmi! Gratula a hatalmas babómérthez...nehéz is lenne kituszkolni! És tényleg a végeredmény számít!!!!!!

Kchriske! Jó sokat írtál!!!!Örülök hogy jól vagy azért, nem irigyellek a cukor miatt! Én félek tőle, még előttem áll....:( Még annyira nem vároma végét...imádok kismama lenni...de persze jó lenne látni a kis buksit idekinn!!!!Viszont amíg benn van csak az enyém, és mindig velem van!!! :):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Az AFP miatt tényleg nem érdemes idegeskedni, nekem mindkét gyerkőcnél alacsony volt és el kellett menni genetikai UH-ra, ahol alaposabban megnézték őket és minden rendben volt. Mondjuk a mostaninál csak annyi volt a pláne, hogy kicsit több magzatvizet láttak, ezért még kellett futnom egy kört a szívUH-ra is, de ott is mindent rendben találtak. Úgy voltam vele, hogy inkább nézzék meg még egyszer feleslegesen...
Ma voltam védőnőnél és kicsit elszontyolodtam, mert kezd megint felszökni a vérnyomásom. Most pont határérték volt, de már mérnem kell. Nagyfiamnál csak a 36.héttől emelkedett és két hetet kórházban is voltam, ezt most nagyon szeretném kihagyni!

Kchriske! Nem mondom, kijutott neked a jóból, de kitartás, már nincs sok hátra. Hogy fogják hívni a kisasszonyt? Nagylányod várja már a kistesó érkezését?

Ikverus! Én is így vagyok vele, hogy már jó lenne ha itt lenne, de most is jó... :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Én a 33. héten járok, rakom össze a pakkomat a kórházba és készül a babaszoba is szépen lassan.

Tud valaki szülésznőt ajánlani? Estleg telefonszámot is megadni? Próbálok többektől szerezni, de a legtöbb barátnőm császáros volt , és ezért ők nem választottak szülésznőt.

hhencsy
 
 


Sziasztok!

Ikverus: ebben teljesen igazad is van, addig csak a tiéd amíg odabent bokszolgat. Én is így vagyok vele, csakhát azért aggódom a kis sallangok miatt. Mostmár kezdek magamhoz térni. Szerencsére fantasztikus védőnőnk van, ő sokat segít, nagyon jó tanácsai és tudása van, valamint őáltala eljutottam a dietetikushoz itt Vácon, ő is egy tündér. Rengeteg fontos dolgot mondott el, és még mérgesebb vagyok a diabetológusra, hogy az alapvető fontosságú dolgokat nem említette egy szóval sem. Pedig létfontosságú.
Mindegy, mostmár jó kezekben vagyunk, eddig jó cukrokat mértem. Az elszomorító csak az, hogy a dietetikus tájékoztatott, hogy kismamák és kisgyermekek, csak és kizárólag Canderell édesítőszert használhatnak az összetétel miatt, az pedig nem olcsó és az ebből készült cuccok sem és persze csak a Kaiserben vannak széles körű diabetikus termékek, pl gyümi joghurt stb.) Egy vagyont hagytam ott. Ja és a szoptatás alatt is folytatni kell a cukordiétát. Akkor hagyhatom abba, ha már leválsztottam a kismanót.

Gyurmi: Ne aggódj. Még csak mérni kell egyelőre a vérnyomásodat, nem? Nekem Lilivel kb. olyan idősen kezdtük a gyógyszert a magasvérnyomásra, mint amekkora most a picikéd és 3-szor emelték, mert rohamosan emelkedett. És kapásból 3 féle gyógyszert szedtem. Most a második babánál mi is hamarabb kezdtük (22. hét) és csak Dopegytet szedek, még mindig a kezdő adagot, 10 hete. Tehát enyhébb. Olvastam is, hogy a második gyerkőcnél ez enyhébb lefolyású szokott lenni. Arra figyelj, hogy ha 6 órán át, vagy annál hosszabb ideig tartósan 140/90 vagy a fölött mérsz, akkor orvos vagy ügyelet és el kell kezdeni a gyógyszert. De gondolom ezt te is tudod. Ne aggódj. Csak arra gondolj, hogy minden rendben lesz. Ez nagyon sokat számít, ha igazán hiszel benne. Név? Letícia Hanna. Ez a kettő ami tetszik is nekünk és passzol a vezetéknevünkhöz. Lettinek, Lettikének becézzük majd. Lili is beleegyezett, úgyhogy teljes az összhang. Lili persze hogy várja nagyon. Már vagy két éve nyúzott minket, hogy neki bizony kell egy kistesó, aztán már a végén 4-nél tartottunk, fiúk lányok vegyesen és még a nevüket is kitalálta. :lol: Most nagyon hugit akart, így ez a kívánsága is teljesült.
Neked a nagyfiad is nagy baba volt? Mert nekem Lili elég jól megnőtt. Meg is viselte őt is a természetes szülés, már lila volt a végére és csak 6/9-es lett az apgarja. Ha a doki azt javasolja, akkor biztos jobb a császár, már csak a baba miatt is.
kchriske
 
 


Sziasztok!! Mostanában csak olvasgatlak titeket. KCHRISKE:Én mindkét gyerekemmel cukros voltam,a 2.-al elöször diétáztam,de a végére már inzulint kaptam minimális egységeket napi 3-szor. Velem mindig normálisak voltak a dietetikán,lehet rossz napjukat fogtad ki...Engem mindig behivtak soron kivül,az ajtó közelébe állj,hogy az aszisztens lássa a pocakod..!!!! A Kékesi gyors az tény,mert mindig rengetegen vannak..De ha kérdezel segit.. Ha tudsz vegyél egy cukorméröt,vagy kérj kölcsön,akkor nem kell a rendelöbe menned.. Ja,nem minden diétás kaja jó,mindig ovasd el,mi van benne!!!! Én nem vettem drágát,vannak jó kaják aminek kevesebb a szénhidrát tartalma,mint a diétásnak...Én egyébként mindig éhes voltam,de hát kilehet birni a baba miat... Nekem a Kékesi azt mondta a szülés után ne diétázzak,csak azért figyeljek oda hogy mit eszek...Szülés után rendezödik a cukrod,biztos lehetsz benne..Nekem is visszament,majd ha abbahagytam a szoptatást akkor megyek majd egy vizsgálatra...Na,most megyek,mert ébredeznek...Kitartás!!!! Mindenkinek jó Várandóságot kivánok!!
hébe
 
 


Sziasztok!

Hébe: köszi a bíztatást és a jótanácsokat. Tudod személyesen adtam be a papíromat a diabetologián és a pocimat nem lehet nem észre venni, mert nagyobb az átlagosnál. Mindenki azt hiszi vagy most szülök, vagy ikrek. Egyszerűen szivattak, mert nem tudtam az eredmény után azonnal ott teremni, már a nővér előre hisztizett.. és az sem elhanyagolható, hogy bár kaptam némi anyagot, nagyon fontos dolgokat nem mondtak el, és én kérdezős vagyok ám, de egy egyszerű kérdésre sem kaptam választ, Kékesi csak hadarta a magáét tovább. A dietetikus Csilla viszont tök normális. Ő és a védőnő együtt többet segítettek. Mindegy, lényeg, hogy jó kezekben vagyunk már. Csilla azt mondta, pontosan, hogy nem muszáj a szoptatás után folytatni, de az elmúlt hosszú évek tapasztalatai alapján javasolja, sőt kéri, mind az én mind a baba szempontjából, ugyanis addig még nagyon egy test vagyunk.. De ő is azt mondta, hogy ez csak emelkedett cukor és ne tekintsem magam cukorbetegnek.
Kiderült, hogy a védőnő tud adni mérőt, már itt is van nálam. :)
Én nemhogy nem vagyok mindig éhes, de borzasztó nehéz betartani az 5-szöri étkezést. Nekem ez túl sok. Nem eszek nagy adagokat, de mire újra ennem kell, még nem vagyok éhes.. szörnyen megterhelő, hogy nem szabad az 5-ből egyet sem kihagyni. Én eddig vacsira pl. nem is ettem csak gyümit meg salit, vagy turmixot mert ez esett jól... mostmeg a gyümihez is meg kell ennem fél zsömit, mert magában tilos! :(
De azért már jól elvagyunk, csak ez sokszori evés nehéz tényleg.
Na de minden csak megszokás kérdése (majdnem).

Jó pihit és köszi.
kchriske
 
 


kchriske! Nem irigyellek, kitartás, már nem sok van hátra....:)
Barátnőm is cukros volt, de csak terhesség alatt, utána mintha elfújták volna ezt a borzalmat!
Sokszori étkezés nálam nem lenne gond...én egyszerre nem birok enni eleget, így napi többször....meg folyton kívánom a kaját! bár ha muszájból kéne, biztos nekem se menne....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Nahát micsoda éhes banda... :D

Köszönöm a bíztatásokat :)
kchriske
 
 


Töri! Hogy vagy? Úgy eltüntél!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok.
Az eltünés oka: sajnos megszünt a munkahelyem kirendeltsége, ezért leltározni kellett, de időközben lebetegedtem, és a doki kötelezőből kiírt, de jövőhéttől Pestre fogok járni dolgozni, így egyébként sem lesz időm napközben írni. Este meg szerintem örülni fogok annak, hogy hazaérek. De ahogy lesz időm megpróbálok feljönni a netre. AFP-én hétfőn voltam, ezzek után nem tudom mi a teendőm, gondolom 18 hét után felkeresem a dokit, előtte meg majd felhívom a vérvételeseket az eredmény miatt. A csöppet szept.19-én mozdult meg először, azótta mindennapos, főleg akkor mikkor lefekszem. Apa hangját követi, néha olyan erősen, hogy kiakar jönni a pocakból :lol: :lol: . Röviden ennyi történt vele.
Kép
töri
 
 


Sziasztok!

Már igen régóta olvasgatom, hogy mit írnak a váci kórházról. Én a 23. hétben járok és január közepére vagyok kiírva.
Érdeklődnék, hogy szült-e valaki mostanság a kórházban??? Régebbi írásokban olvastam (2007-ben szülteknél), hogy a szülésnél kikötik a kismama lábát.... ez nagyon megrémisztett. 2008-ban is ez a jelemző, vagy változtattak ezen??
Nagyon köszönöm a válaszokat.
Üdv,
egy nyugtalan kismama
picuribaba
 
 


Sziasztok!
Dubecz doktor úrról szeretnék információt kérni Tőletek. Egy barátnőm nála kezdte meg a terhesgondozást, egyszer járt nála, így túl sok infoja még nincs. Én csak egy közeli, megbízható,lehetőleg finoman vizsgáló nőgyógyászt keresek, hogy az éves rákszűrés miatt ne kelljen beutazni Budapestre...köszi szépen minden ajánlatot, segítséget előre is...

Kép
Kép
paklincs
 
 


Sziasztok!! : Kchriske: Eszembe jutott,ha olyan gáz lett volna a cukor értéked,akkor a doki befektetett volna 2 napra a kórházba,ahol csinálnak egy "cukorprofilt"...Ugyhogy nincs vész,csak diétázz!!! Picuribaba: Én 5 hónapja szültam Vácon,és kikötik a lábat!! De nincs miért nyugtalankodni,mert csak az utolsó percekben csinálják,addig ahogy neked jó,ugy vajudsz... A kitolásnál van a lábad a tartóban..Egyébként,nem gáz a helyzet,és ha utánna varrnak is akkor ugyis megtennék akkor....(a dokinak is biztinságosabb..) Paklincs: Én csak a Kondért tudom ajánlani,mert 14éve járok hozzá,és még soha nem volt rossz vagy kellemetlen nála egy vizsgálat sem....!!!!! De érdeklödj még,hátha kapsz még valami infót!
hébe
 
 


Paklincs!
Én hozzá járok már 8 éve, az első babámat és a mostanit is nála szültem. Én meg vagyok vele elégedve, rendes fazon és nagyon "emberi", csak ajánlani tudom. Ha van még kérdésed írj nyugodtan, megpróbálok válaszolni rá! :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Akarom mondani: a második is nála fog megszületni! :D :D :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


paklincs! Én is Kondért tudom ajánlani, hozzá járok, nála fogom szülni a 3. babát, és nagyon kedves, finom, nyugodt....tök természetes, egyszer se éreztem szarul nála magam....voltam valami öregebb fazonnál ügyeletben vérzés miatt, hát ő kellemetlen volt!
Kondér jó, csak jót hallani róla. Van Gödön is és vácon is rendelője!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Töri: Pestre bejárni főleg babásan bizony nem gyerekjáték. Én is ingáztam, nagyon kimerített. Ha megteheted, gondolkozz el azon, hogy inkább otthon maradsz, vagy ha van rá lehetőség, akkor otthonról dolgozz a cégednek. Mindenesetre vigyázz magatokra.

Hébe: 8,4 lett a terhelés utáni cukrom. Azt modták 7,3-ig tolerálható, és most diétával 7,0 alatt kell tartani. A cukorprofilt hogy csinálják? Mert elküldtek vérvételre, ahol olyan vizsgálatot kértek, amiből kiderül, hogy korábban fenn állt-e cukorbetegség. Hétfőn megyek vissza kontrollra, akkor megnézik miket méregettem, meg a vérvétel eredményét. (de tudom,hogy korábban nem voltam cukros)

Paklincs: én még friss vagyok Kondér dokinál, de csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, méghozzá úgy, hogy én leginkább női dokihoz ragaszkodtam, mikor keresnem kellett, de a doktor úr bevált nálam is.

Átvettem a várandós csomagot. Leírjam mit tartalmaz, vagy inkább legyen meglepetés?
kchriske
 
 


Kchriske: Az én éhgyomri cukrom 8 volt,a 120perces 11.8 !!! Na,látod a tied semmi!! Nekem is 7 alatt kellett tartani a diétával,meg az inzulinnal...Nem lesz veled se semmi gáz.. A cukorprofil az az,hogy 24óra altt kb 10-12szer vasznek vért,és a vizelete is gyüjtik,aztán abból állapitják meg mi a teendő... Most nézem már nincs sok hátra..De jó!! Vigyázz magadra. sziasztok.
hébe
 
 


Hébe: Hát az tényleg nem lehetett semmi, olyan értékekkel. Igen, tudom, hogy az enyém nem olyan vészes, inkább attól szenvedek, hogy a kedvenc dolgaimat nem ehetem, és ha van is belőle diabetikus, akkor az íze nem stimmel. Mivel a vérnyomás is játszik, így aztán abszolút íztelen minden. De nem baj, mostmár fél lábbal is kibírjuk. Már tényleg nincs olyan sok hátra, főleg, hogy a vonalzóm le van maradva. Az első hivatalos vizsgálatok alapján mutatja az korunkat, de a dokinál legutóbb nagyobb volt a picúr, így a szerint már a 33. hetet is betöltöttük szombaton :D
Egyébként senki nem akarja elhinni, hogy "még" ennyi idő hátra van, mert akkora pocim van, amekkorával mások már szülnek. A következő kérdése mindenkinek az: ikrek?

Ma muszáj volt szőlőt ennem, persze főétkezés után, és próbáltam a kevésbé édes szemeket, de azért 3 szemnél jóval többet ettem, egy kis fürtnyit. Aztán mértem cukrot fél órával utána, 7,1 volt, két óra múlva pedig 5,1. Teljesen jó, úgyhogy belefér pár szem szőlő is. Hónapok óta erre vágytam, egy dézsával meg tudnék enni belőle, úgy kívánom. :oops:

Azt szerettem volna még kérdezni tőled, hogy akkor is kikötik a szülés végén a lábunkat, ha nagyon tiltakozunk ellene? Elviselek bármit, csak ne kötözzenek meg, azt tuti nem bírnám. Az, hogy a tartóban van a lábam, egy dolog, de még hozzá is kötik????
kchriske
 
 


ez a lábkikötés nagyon elborzaszt!!!! Tényleg van ilyen? Kondérnál is??? Hát én írásba adom a tiltakozást, ez már biztos!
Ja ha már itt tartunk! Van beöntés, meg borotválás? Vagy ezt már elhagyják?...Van egyáltalán ezekre idő????Nekem elsőkkel semmi ilyent nem csináltak! Voltam zuhizni, meg Wc-n....hagytak, mindent természetesen!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


hébe: köszi a gyors választ! Hát, őszintén?! Nem tetszik a kikötéses szülés... :( Na, de ha nem tehetünk mást... akkor ez van.
Én is érdeklődnék, hogy beöntés/borotválás van? Azt hallottam, hogy beöntés nincs. De mi van akkor, ha szeretnék kérni? Barátnőim mesélték, hogy jobb, ha kapok beöntést, mert nyugodtabban nyomok... ha érted mire célzok...
Vannak alternatív vajúdási lehetőségek (labda, kád, bordásfal stb...)???
Jesszus, annyi kérdésem van... pedig csak januárban fogok szülni. :)
picuribaba
 
 


Sziasztok!!! Kád sajna nincs azt hiszem,pedig tervezték,de labda,bordásfal van!! Nekem egyik sem jött be... Beöntést nem csinálnak,de borotválnak ha van mit... én azt lerendeztem itthon.. A lábkikötözést azért kérdezzétek meg a dokitól,nem tudom mennyire muszály. Engem személy szerint akkor már nem nagyon érdekelt ,igazán képben sem voltam,nem éreztem egyáltalán szörnyünek a dolgot.. Örültem,hogy már kint lesz a baba,és az a pár perc mig kikötöttek ???!!! Szóval rosszabbul hangzik mint amilyen!!!!! Ja,a beöntés dolgot is kérdezzétek a dokit,nem tudom adnak-e ha kéri az ember.. Én vajudás alatt többször voltam wc-n,de gözöm sincs volt-e valami a szülés alatt...Ugyis tök sürün takaritanak alattunk,a pisit se tudja olyankor kontrolálni az ember....Na téma löve... helló lányok!!
hébe
 
 


Köszi Hébe a nyugtató írásod....végül is így belegondolva már tök mindegy mit csinálnak, mert akkor tényleg nem kontrolál az ember....Na nem is izgulok tovább....nekem a beleim olyan üresek lettek a vajúdás alatt, nem hiszem, hogy a gyereken kívül más lett volna benn....:)mindekttővel voltam eleget a wc-n alatta....apa kérdezte is, hogy nem szültem még meg, annyit voltam odabenn, de hát ott nyugi volt, meg valahogy nehéz volt felállni, kikecmeregni...
Andrissal voltam kádban max. 2 percet....mentem is szülni....
labda, egyebeket nem használtam jó volt nekem a rács az ágy végében...:) na meg apa keze, félt is tőlem!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Lányok,
köszönöm szépen a válaszokat!

lkverus, gyurmi,
kereslek majd Benneteket privátban az elérhetőségek(rendelési helyre, időre gondolok) miatt, ha nem gond. Aztán majd kiingázom, hogy melyiket szeressem...
Köszi mégegyszer

Kép
Kép
paklincs
 
 


Picuribaba!Üdv itt! Írj valamit! Fiú, vagy lány? Első baba? Merre laktok? Van választott orvosod?

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Szia Ikverus!

Üdv!!! :D
Első baba... és már nagyon várjuk. FIÚ lesz a drága!!! :D
Oh, ha jól látom, csak 1-2 hét a különbség köztünk. Én a 24.hétben járok.
A Váci Kórházban fogok szülni. Először Findt Mónika volt az orvosom, de mivel elköltözött (ha jól tudom Esztergom), így váltottam. Szerintem jól választottam, mert Szaniszló Zsolt mellett döntöttem és nagyon meg vagyok eddig vele elégedve.
Neked a Kondér a dokid?
Gödön lakunk, novemberben költöztünk ki az Oázis lakóparkba! A nyugodtabb részébe... :D
Ti hol laktok?
Gyerkőcök várják a tesót? Fiú vagy lány lesz a harmadik baba?
Én nagyon izgulok... pedig eddig minden rendben van.

Köszi Hébe a válaszod. Teljesen igazad van, de azért a dokimnál rá fogok kérdezni... :)
picuribaba
 
 


Szia!!! Fiú lesz a pindur itt is, örülök hogy írtál! Nekem Kondér a dokim!Én is meg vagyok vele elégdve....az Inceffy patikából ismerem, mert ott dolgoztam....fura is volt felmenni hozzá így, de nem bántam meg, mert nagyon diszkrét, és nagyon normális.... Oázisban lakunk mink is!!!:):):) Mi nem épp a nyugottabb részén, akkor még mikor jöttünk (2 éve) nyugis volt.....A borzalom "kocsmánál"-boltnál lakunk az U alakúban kertben lenn a golfpály felé nézve.... :)
Ha erre sétázol csak nyugodtan kiabálj be! :)
Tök jó, mert itt a házban már 3 kismami van, és nagyjából egyidőben szülünk.... :) Jó sok pocakost látok sétálgatni amúgy!
gyerkőcök várják a tesókát, lányzó kicsit féltékenykedős szerintem, de remélem sikerül jól lekezeni, belevonni a dolgokba.... :)
Ne izgulj!!!! Én hidd el jobban izgulok, mert már tudom mi vár rám! :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok. Az Afp eredményért nekem kell zaklatni a Váci kórházat, vagy automatikusan a dokinál fogom megkapni a 18 hetes Uh-on?
töri
 
 


A védőnőhöz küldik ki.

Kép
Kép
gyurmi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: