Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Betti!
Tasnádiné nem csak kedvesnek tünik, hanem az isKép Nekem program császárom volt, tehát nem volt nagy jelentősége a szülésznőnek, de nagyon sokat köszönhetek nekiKép Az előkészítést ő csinálta, végig bátorított (rettenetesen féltem), annyira el tudta terelni a figyelmemet, hogy a végén nevetve mentem a műtőbeKép
Én a 30. héttől bent feküdtem, azt hiszem eléggé kiismertem mindenkit. Nagyon szeretik őt az anyukák, meg a kollégái isKép

Ada!
Nagyon sajnálom, hogy ennyire rossz élmény maradt a szülésKép De annyit azért szeretnék elmondani, hogy engem minden nap UH-oztak, kedden született Zsófi, hétfőn 2600g "volt", ehez képest 3100 grammal születettKép Ez az UH-os súlybecslés annyira hozzávetőleges, hogy jól fejlődő magzatnál nem is veszik figyelembe.

Orsi!
KépKépKép

Bea
Vendég
 


Szia Orsi!

Köszi nagyon megnyugtattál. Ha te is féltél tudod milyen érzés ez. Szóval minden jó szó használ. Próbálom magam programozni, hogy nem lesz semmi probléma, túl leszünk rajta stb. De mindig van ami miatt beparázok.

Köszi mégegyszer
Betti
betti1977
 
 


Szisztok!

Tasnádiné Erzsikét én is csak dicsérni tudom, másodszorra őt választottam, szintén 2 hét bent fekvés után, mert mindenki nagyon jókat mondott róla, de nekem az is szimpatikus volt, hogy nem játszotta az istent mint egyes szülésznők /tudnék mesélniKép/, hanem nagyon emberi és közvetlen volt.

Becsi
becsi
Iklad
 
 

 
 

Sziasztok!
Senkit nem akartam el/megijeszteni,csak leírtam,hogy én hogy éltem át mindezeket.Semmi "hátsószándék" nem volt bennem.Én ezekszerint egy rossz napjukat fogtam ki,bár ez szerintem semmire sem mentség nekik.Például arra sem,hogy kézzel rátágít,megkérdezésem nélkül a méhszájra.Azt hittem bepisilek a fájdalomtól.Nekem ő mondta,hogy legyek szíves hamar megszülni,mert siet haza.Nem tudom kinek milyen a "szülésznő-ideálja",de mindenesetre nekem tuti nem ilyen.A mi esetünk egyébként odáig fajult,hogy a férjem már a peren gondolkodott.Azt mondta,ha a kicsi nem jön helyre,bepereli őket.És ebben igaza lett volna.Egyébként nem fogadott szülésznőm volt,egyszer taliztam csak vele azelőtt,amikor körbevezetett a szülőszobákon..pont ő volt ott.Szóval nekem nagyon nagy pechem volt sajnos,de ez még nem jelenti azt,hogy másnak is ilyen élményei lesznek.
Mégegyszer bocsi,ha megijesztettem valakit.
Puszi:Adri
Remélem nektek minden jó lesz.Írjátok meg a tapasztalataitokat,ha van kedvetek.
Ui.:Ja!És mielőtt még valaki azt hinné,hogy esetleg azért volt ilyen,mert hisztis kismama voltam,akkor kikell hogy javítsam.Nem!!!De szinte már arra gondolok egyre többet mostanában,hogy talán az kellett volna,mert akkor lett volna magyarázata a viselkedésére.Persze akkor sem teljesen jogosan,mert tudtommal nem azért vannak a szülésznők,hogy mégjobban megkeserítsék a szülés óráit.
gada
 
 


Oké Gada semmi gond, én megértem hogy milyen szőrnyű lehetett nektek. Reméljük ez tényleg csak egy peches nap volt és másnak, pl nekem, nem lesznek ilyen élményei.
Egy kis bátorításként mondom, hogy pénteken szűlt egy ismerősöm Debrecenben, első babát, két óra alatt. Három nyomás és kint volt a kislegény. Hát szerintem ez is legalább olyan ritka mint Gada esete, de inkább ezt szertném.
Remélem most már minden rendben a kicsivel és lassan elfelejtitek ezt a szőrnyűséget.

Betti
betti1977
 
 


Szia Betti!
Nagyjából mostmár minden rendben vele,szerencsére nagyon kiegyensúlyozott baba,állandóan mosolyog.Mindezek ellenére szeretnénk neki majd kistestvért,bár még nem most.KépA gyerekben az a szép,hogy annyi jót,és szépet tud adni,hogy napról-napra mintha kitörlődnének szépen lassan az emlékezetemből a fájó képek,és csak a jó jut az eszembe.Szóval köszi a kérdésed,minden okés vele..
Te mikor fogsz szülni,és kinél?(kerestem az eddigi üzijeidben,de nem találtam;bár lehet,hogy ez csak a nagy melegnek köszönhetőKép).
Mindenestre nagyon drukkolok neked,sok sikert,és boldogságot az "új" kis családodhoz.
Puszi:Ada
gada
 
 


Szióka!
Október 2re vagyunk kiírva, de az utolsó számítás szerint szept. 28. Surányi Tibor az orvosom, eddig nagyon okés, de éles helyzetben még nem láttam, de mindenki dícséri.
Én örülnék ha szeptember végén megérkezne, mert már nagyon várom, de attól tartok a neheze még előttem van. Tegnap a 40 fokban alig bírtam hazamenni. Remélem lassan hozzászokunk a meleghez.
Ti hogyan bírjátok, a baba tud aludni?

Betti
betti1977
 
 


Szia Betti!
Hát ez a meleg minket is rendesen megvisel,főleg a kicsit.Õ általában este 8-kor már aludni szokott,de ezen a pár nagyon meleg napon,még volt amikor este 10-kor is kint ültünk az erkélyen.Õ még csak akkor kezdett éledezni,sikongatott,nagyon tetszett neki,hogy enyhült a levegő.Egész nap nyűgös,sírdogál,semmi sem jó neki,pedig csak pelusba van ilyenkor,úgy mászik a lakásban fel-alá.De most,hogy tegnap ilyen hűvös volt,nagyon tetszett neki.Egész nap kacarászott,ficergett-mocorgottKép
És te,hogy bírod ezt a meleget pocakkal?Én is októberben szültem,szóval tudom milyen rossz ilyen melegbe nagy pocakkal..Kitartást neked,hűsölj sokat,és vigyázz magatokra nagyon.Gondolom,mivel itt fogsz szülni Kistarcsán,itt laksz a környéken..Merre?Én nagytarcsai vagyok..
Puszi:Ada
gada
 
 


Szia Betti!
Hát ez a meleg minket is rendesen megvisel,főleg a kicsit.Õ általában este 8-kor már aludni szokott,de ezen a pár nagyon meleg napon,még volt amikor este 10-kor is kint ültünk az erkélyen.Õ még csak akkor kezdett éledezni,sikongatott,nagyon tetszett neki,hogy enyhült a levegő.Egész nap nyűgös,sírdogál,semmi sem jó neki,pedig csak pelusba van ilyenkor,úgy mászik a lakásban fel-alá.De most,hogy tegnap ilyen hűvös volt,nagyon tetszett neki.Egész nap kacarászott,ficergett-mocorgottKép
És te,hogy bírod ezt a meleget pocakkal?Én is októberben szültem,szóval tudom milyen rossz ilyen melegbe nagy pocakkal..Kitartást neked,hűsölj sokat,és vigyázz magatokra nagyon.Gondolom,mivel itt fogsz szülni Kistarcsán,itt laksz a környéken..Merre?Én nagytarcsai vagyok..
Puszi:Ada
gada
 
 


Na megint én vagyok,szia!:D
Véletlenül kétszer tettem fel az üzim,bocsi.
Küldök neked egy képet a manócskámról,remélem nem baj...már semmi sem látszik rajta,makk egészséges....SOK-SOK PUSZI!!!!Ada
gada
 
 


Kicsit lelassultam, de azért itt vagyok. Volt egy csomó munkám, és nem tudtam írni.
Ezt az időt már sokkal jobban viselem, én nem bánnám, ha ilyen maradna a nyár.
Veresi vagyok, már 1,5 éve. Ezért választottam a Kerepesi kórházat, de azért is mert a dokimról sok jót hallottam már előtte is.
Sajna nem tudom megnézni a képeket bár nagyon szeretném, segíts.
Tegnap este voltam dokinál, jó fáradt vagyok mert este 9,30ra kaptam időpontot. Mindig ilyen maratoni rendelései vannak. Ez abból a szempontból jó, hogy még soha nem utasított el.
Minden rendben, volt egy kis para, mert egy hónapja még a méhszájon volt a lepény. Ez mára felemelkedett szóval nagyon hepi vagyok.
Remélem ez már így is marad.
puszi
Betti
betti1977
 
 


Szia Betti!
Azért nem tudtad megnézni a képeket,mert n em sikerült felraknom,mert nagyok,és nem engedélyezték.Ha van kedved,add meg a mail címed,és elküldöm őket úgy.Örülök,hogy minden okés veled és a babával...Voltál már 4D-s ultrahangon?Én amikor terhes voltam,elmentünk a férjemmel,és állíthatom,ez egy életre szóló élmény volt.Próbáljátok ki ti is.
Puszi:Adri
gada
 
 


Sziasztok lányok!
Kérdésem lenne mindenkihez, hátha valaki tud tanácsot adni. 22 hetes vagyok most és egyfolytában pattogzok ki. Kezdődött azzal, hogy a nyakamon jöttek a pattik de most már a hátamon is. Máshonnan már úgy ahogy visszahúzódtak, de a hátam katasztrófális. Soha nem voltak ilyen problémáim. Kérdeztem a dokimat, a védőnőt, gyógyszerészt hogy mit lehet használni, de senki nem foglalt állást. Amit a gyógyszerész adott arról a védőnő letiltott, amit védőnő javasolt az már nem árulják és így tovább...
Tud valaki valamilyen megoldást. Nem hiúsági kérdésből panaszkodom, hanem azért, mert nem tudok pántos ruhát, trikót felvenni. 30 fokban pedig jó lenne, de nem szívesen mutogatom a pattis hátam.
Adri!
Voltunk már 4dn a 15ik héten szuper volt, tervezzük hogy megyünk megint mert nem lehet betelni vele. Küld el nekem a képeket a betti1977@freemail.hu-ra itt meg tudom nézni őket.
Sziasztok
Betti
betti1977
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
moflymaci
 
 


SziasztokKép

Jó darabig nem jártam erre, mert elég betegek voltunk, mér most lábalunk ki belőle.

Adri
Ha képeket akarsz ide feltenni, azt bizonyos programokban le lehet kicsinyíteni. Ha érdekel megírom priviben.
Dokival kapcsolatban Betti már írta a magánrendelést, ha esetleg még valami érdekel szívesen válaszolok.

Betti
Megnyugodhatsz, mert a doki élesben is ugyanilyen nyugodt!Kép
Pattik: egy tippem van, lehet hogy használ: fürdés után azokat a részeket, ahol vannak, ne töröld meg, hanem hagyd magától megszáradni. Nekem tizenéves koromban volt egyszer hasonló bajom, nekem is a nyakamon, meg a fél arcomon jöttek ki és egy idő után ezzel a módszerrel elmúltak. Remélem Neked is használ!
Esetleg még valami olyat lehetne használni rá, ami leszárítja. Vannak különböző kozmetikumok.

Sziasztok

Orsi

avocado
 
 


Köszi csajok a tippeket. Sajna rengeteg a munkám nem tudok aktívan résztvenni a fórumban. De igyekszem.

Sziasztok
Betti
betti1977
 
 


Szia Orsi!
Megköszönöm,ha megírod nekem!g.ada@vipmail.hu...köszi előre is...

Betti!
Remélem minden rendben veled és a picivel!Tudod már hogy fiú lesz-e,vagy lány?

Puszi mindenkinek,Adri
gada
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
A matrica, tea, kiskanál stb. is ide tartozik, ja és melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy időt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak így belekotyogok a levelezéseitekbe, de én is Kistarcsán szűltem az első gyerekemet, most korházat váltottam, no meg orvost!
A Surányi doki tényleg nagyon kedves és precíz, bár amikor bent voltam nála, mert elment a nyákcsap (ami ugye a szülés megindulását jelenti) azzal küldött haza, hogy még van két hetem, úgyhogy még nem kell befeküdnöm. Mondanom sem kell, hogy egész este görcsöltem, alig tudtam aludni, reggel pedig bevitettem magamat a párommal, mert már 6 perces fájásaim voltak. Mikor beértem a korházba közölték velem, hogy menjek a szülőszobára mert szűlni fogok. Az én dokim be sem jött a szülésre (Várkonyi doki), az éppen ügyeletes orvos látott el. (Õ maximálisan teljesített és a szülésznő is (nem tudom, hogy hívták a szülésznőt, egy idősebb nő volt, de nagyon segítőkész és kedves volt)).

A szülőszobát egész szépen felújjították Kistarcsán, sőt a vajúdó szoba is kellemes volt. Én 2004-ben szűltem, de akkor a 6 ágyas szobák borzalmasak voltak, bár pont akkor végezték a felújítási munkálatokat, úgyhogy azóta tutira változott a helyzet, vagy mégsem?! A kétágyas szobákban van tv, és két szobához tartozik 1 wc és 1 fürdőszoba, 1 hűtő és 1 mikró.
Ebben a korházban jobb ide kerűlni, még ha 3000 ft/nap fizetni is kell érte, mert én pl. úgy jártam, hogy a 6 ágyasban egy olyan anyuka mellé kerűltem, aki már bent feküdt egy jó hónapja, valami miatt nem engedték még haza, de az a csaj 1 hónapig nem fűrdött, képzelhetitek milyen büdös volt! Átkértem magamat az alapítványi szobába.

A Csecsemős nővérek között van egy idős vén banya, aki nagyon gonosz, és senki sem merte rábízni a pici babáját, mert ha beadtad a gyereket felügyeletre, ő sohasem tartózkodott a gyerekkel a szobában, mindíg csavargott. A kismamákkal bunkó volt, és az én mellemet is úgy megcsípte, hogy azt hittem ott halok meg, pedig masszírozznia kellett volna, azaz megmutatnia, hogyan is kell azt helyese csinálni, mivel első szülésem volt!

Most nem írok le mindent, mert mennem kell.

sziasztok
kormosmzs
 
 


sziasztok,

én is a kistarcsai kórházban szültem, idén február elején. A dokim Dr. Surányi, és nagyon elégedett voltam/vagyok vele. Szerintem korrekt, alapos és mindig a szemedbe néz ha beszél. Szülés közben több helyen volt egyszerre, de sosem éreztem, hogy nincs ott, amikor kellene. (többen szültünk egyszerre)
A szülésznőt mi nem fogadtuk külön, de vele is nagyon elégedettek voltunk. Zita (másik nevét nem tudom) megnyugtató, rutinos és nagyon kedves.
Részükről sok odafigyelést kaptunk. Maximálisan meg voltunk velük elégedve.

A szülőszobák tényleg nagyon klasszak, minden van benne, ami kell/kellhet :o)

Sajnos a csecsemős nővérekről már nem tudok ilyen szépeket mondani.
Van kettő-három, akik nagyon kedvesek és segítőkészek, közüllük is kiemelkedik a Teri néni (ha jól emlékszem) - de onnan észre lehet venni, hogy nem rutinszerűen dobálja a babákat, beszél hozzájuk...
aztán van egy pár, akik elírták leányom születési súlyát, aztán elkezdtek ijesztegetni, hogy túl sokat fogyott, kezdjünk tápszerezni. Szerencsére Teri néni volt az éjszakás az utolsó éjszakánkon és rengeteget segített - azóta is csak szoptatok :o)

Az alapítványi szobákat tényleg érdemes megfontolni! Külön fürdőszoba, WC, max. 1 szobatárs, kevesebb látogató, zaj... És az adódból is leírhatod majd :o)

Aki még nem nagyon tetszett, az a gyerekorvos volt. Kedves volt a babákhoz, de semmi infot nem közölt az anyukákkal. A vizsgálatkor annyit tudtam kihúzni belőle, hogy minden ok, de a zárójelentésre ráírta, hogy lazák a csipőizületei a babának. Vártam volna, hogy 1-2 szóval megmagyarázza a zárójelentést.

A folyósón ügyelő szülésznők kedvesek voltak, még kiderült hogy az is, aki a szívhang-vizsgálatok alatt mindig morózus volt.

Ha valakinek még van kérdése, vagy valamit nem írtam le, szóljatok.

zsuzsa
pluzsu
 
 


Szia Zsuzsa!
Örülök, hogy a Surányi doktorról írtál, én is nála fogok szülni, szept. végén. Arra lennék még kiváncsi, hogy kértél-e epidurálást. Próbáltam belőle kihúzni valamilyen javaslatot, hogy az én esetemben kérjek-e vagy sem, de teljesen kismamákra bízza a döntést. A kórház álláspontját elmondta a kérdésben de Õ nem javasolta sem ezt sem azt. Ez valahol szimpi hiszen nem erölteti ránk az akaratát, de így első baba előtt nehéz a döntés. Igazából nem szeretnék kérni, nem tudom abban a helyzetben hogyan fogok reagálni.
Milyen volt a szülés? Első baba?
Nekem eddig szintén csak pozítív véleményem van a dokiról (kivéve talán az hogy olyan halkan beszél, hogy egy dolgot háromszor meg kell kérdeznem), és remélem ez így is marad.

Szia Betti
betti1977
 
 


Szia Betti!

Engem altatásban császároztak, és ez adott volt az esetemben. Én szerettem volna természetes úton szűlni, pedig tudom, hogy az fájdalmas nagyon, mégis ez a természetes! Én nem akartam kérni fájdalomcsillapítót, de ha majd úgy érzed, hogy nem bírod tovább, akkor nyugodtan szólj emiatt az orvosnak! Már jogod van hozzá! Nekem a fejemben el van vékonyodva egy ér, ezért nem lehetett természetes szülésem! Sajnos! Egy kicsit hagytak ugyan vajúdni, ami azért nem volt pite, pedig még alig éreztem valamit a többi lány beszámolója alapján, de a többiek is kibírták, gondolom én is kibírtam volna a szülést, ha nem lenne ez a gond a fejemben lévő érrel!
Ha van kedved írj az email címemre, mert én is szeptember tájékán fogok szűlni, és egy darabig nem fogok tudni felnézni a babanetre, viszont az emailjeimet megnézem majd! kormosmzs@citromail.hu
szia
kormosmzs
 
 


szia Betti,

szerintem nem kell kérned semmilyen fájdalomcsillapítást normál esetben. Nekem az egész szülés alatt az első tolófájás és a végén a gátvarrás fájt. A többi tolófájás elviselhető volt, főleg hogy a doki emlekeztetett a "helyes" légzésre, és tényleg. (pedig előszőr azt gondoltam, ő is csak egy pasi, honnan tudná :o))

Egyébként azt olvastam, hogy mind a babának, mind a mamának nagyobb élmény, ha nincs fájdalomcsillapítás. (egyik unokatesóm kért anno - másik kórház, másik doki, és nem nyilatkozott pozitívabban, sőt...)

Mindenesetre a "helyes" légzéstechnika segít - amit gyakorolhatsz előre, de ha elfelejtenéd, mint én, akkor elmondjak helyben is :o)

Nálunk a szülés nagy élmény volt - és jobb, mint vártam. Igaz meg kellett indítani, mert Virág nem akart kibújni. (pedig már lépcsőztem is :o)) Úgyhogy 8 körül beültünk a szülőszobába, bekötötték a fájdalomcseppeket. 11-kor kezdtem érezni a fájásokat (enyhén, 10 percenként), és a doki megrepesztette a burkot. Ekkor még viccelődtünk a párommal.
Mivel kötött voltam a cseppek miatt, ezért csak a labdát tudtam használni, de az nagyon jó volt.
A tolófájások 2 körül indultak meg. Az első nagyon rossz volt, de az utánna lévő szünetben a doki nyugodtan elmagyarázta, mit csináljak, és utánna 3/4 3-ig kitoltuk a babát.
(közben még fogadtunk is, hányra leszünk készen)
Utánna varrás - az nem volt túl kellemes, és kb. 1 óra megfigyelés - ugyanott.
Mielőtt visszavittek a szobába, pisilni kellett volna, de csak a párom kapott ihletet, és amikor kiment, leszédültem az ágyról - alacsony a vérnyomásom. Külön felügyeletet kaptam és a szállító pasitól kezdve az összes ügyeletes tudta, hogy figyeljenek rám - be is jöttek időnként érdeklődni később is. Ez az odafigyelés is nagyon pozitív volt.

Ugyhogy ne hagyd magad elrémiszteni. (miközben szültünk, egy anyuka 7 perc alatt "végzett") - mindenki más, de a Surányiban bízhatsz. Két barátnőm is szült nála, az egyik ikreket. Nyugodt és tudja mit csinál. Nem kockáztat.

Ja és ami még fontos: nekem sokat segített, hogy a párom bent volt. De ezt a döntést magától kell meghoznia, és nem a te kedvedért.

zsuzsa
pluzsu
 
 


Szia Zsuzsa!
Hát ez igazán jól esett. Nagyon jó ilyeneket olvasni, köszi szépen mégegyszer.
Úgy néz ki a férjem bejön, nem kényszerítem, de azt mondta hogy ott lesz. Majd meglátja hogy fogja bírni.
Azt hiszem nem kérek előre fájdalomcsillapítást, csak akkor ha ezt javasolni fogja a doki.
Betti
betti1977
 
 


szia Betti,

hajrá! és egészséges, szép kisbabát :o)
ha van, még valami, írj. (akár ide is: pluharzs@ludens.elte.hu)

zsuzsa
pluzsu
 
 


sziasztok,
ha van monori, vagy monor környéki köztetek, akkor: baba-mama klubot szeretnék indítani augusztus második felétől a műv.házban, ez jelenleg erősen szervezés alatt áll (tárgyalásban vagyok) Kép)
szeretném, ha egy jó kis társaság gyűlne össze, ahol megbeszélhetjük az aktuális problémáinkat a gyermeknevelés vagy az anyaság, stb. terén, szakemberek segítségével, vagy csak úgy, egymás között..
akit érdekel, emilt írjon: laszlotimea@freemail.hu, hogy tudjam értesíteni, ha végre beindultunk..

egy egy hónapos gyerkőc édesanyja, Ezerjó

Ui. boldog babázást kívánok mindenkinek!
ezerjó
 
 


sziasztok!Szeretnék hozzászólni ezekhez a nem túl pozitív üzikhez.Inkább a csecsemősök védelmében tenném,mert látom,hogy a szülészetes résszel nagyjából meg vagytok elégedve.Az a tapasztalatom,hogy az anyukák nagyon keveset kérdeznek,és ha nincs kérdés akkor elég nehéz kitalálni,hogy éppen mi foglalkoztatja az anyukát.Sokszor probléma /de ez is csak hallomásból/,hogy minden nővér minden műszakban mást mond.Ez így természetes,hiszen a babák soha nem viselkednek egyformán.Az adott szituációban próbálnak megoldást keresni a nővérek.Egyet higgyetek el nekem minden nővér csak a legjobbat akarja a babáknak és az anyukáiknak.Mindent megtesznek azért,hogy abban a pár napban amíg a kórházban tartózkodnak jól érezzék magukat és megismerjék a babájukat.Ahogy olvasom itt a társalgásokat kicsit szomorúvá tett,hogy regéket zengtek a szülészekről és a szülésznőkről/amit persze biztosan megérdemelnek/és csak helyenként látok írni egy pár sort a csecsemősökről,az sem túl vidám.Ez azért is fáj,mert tudom,hogy nem ezt érdemlik.Ugyan nem velük dolgozom,de közvetlen rálátásom van a munkájukra.Szeretném,ha bővebben írnátok a velük kapcsolatos problémákról,hogy javítani tudják.Köszi hogy figyeltetek rám.
lamar
 
 


Csecsemősök témához hozzászólva : pont aktuális, mert útban a 3. baba és egyetlen dolog amitől borsódzik a hátam az a csecsemősökkel való találkozás.Mindkét gyerekkel nagyon rossz szájízzel jöttem el a kórházból.Egyáltalán nem éreztem segítőkésznek, kedvesnek őket /tisztelet a kivételnek/.Második babánk nem akart szopni egyáltalán, ami számomra óriási csalódás volt, és hát tehetetlen voltam.Segítséget semmit nem kaptam, úgy voltam beállítva mint aki nem akarja szoptatni a gyerekét, és csak egy-egy oda dobott ötletet kaptam, amit ha következő napra ha teljesítettünk akkor az éppen aktuális csecsemős rögtön megvétózott.
A szobatársam egy volt szülésznő volt akit ismertem, láttam, hogy bántak vele és velünk sima mezei kismamákkal…….Utolsó nap szólt ez a kismama /úgy ment a csecsemős után a folyósóra/, hogy tényleg próbáljanak máshogy állni a dologhoz, mert ő is azon van hogy segítsen nekem, de ezt a babát képtelenség rávenni , hogy szopjon. Akkor már 3. napja csak bőgve láttam a lányom, meg voltam róla győződve, hogy biztos valami baja van, mert egy csecsemő nem így viselkedik, de mindig csak azt kaptam meg hogy szoptatni kell és kész………A szobatársam után teljesen megváltoztak, segítőkészebbek lettek, bár eredményt nem értünk el, úgy hoztam el a lányom, hogy szoptatni egyszer sem tudtam……..de legalább mehettünk haza.Jó szopó babaként adták ki aki üvöltött az éhségtől……..
Szóval ha nem ragaszkodnék az orvosomhoz, biztos meggondolnám a dolgot, de így reménykedem hogy 2 egyforma baba nincs és túl éljük a 4 napot.
Még most 3 és fél év után is nagyon felzaklat ez a dolog.
becsi
Iklad
 
 


Szia Becsi!Nagyon sajnálom,hogy ilyen rossz tapasztalatod volt a csecsemősökkel szemben.Biztos vagyok benne,hogy most másképpen lesz.A Te részed ebben az lenne,hogy kérdezz és kérj segítséget.Minden anyuka azt szeretné ha csak vele foglalkoznának.Jelen pillanatban is 20 baba van az osztályon és ez eléggé nehézzé teszi,hogy mindenkivel sok időt töltsön a nővér.Ilyenkor a felmerülő problémákat lehet csak megoldani,persze csak akkor ha tudunk róla.Ha az anyukák nem mondják el a gondjaikat ,csak a neten olvassuk,hogy nem megfelelő az ellátás akkor nehéz segíteni.Persze nem mondom hogy mindig minden tökéletes de éppen ebben tudnának segíteni az anyukák.Elmondhatnák,hogy szerintük mi az ami nem jó és változtatni kellene rajta.Sokszor hallom,hogy a kolleganő elmondja a szokásokat, informálja az anyukát,majd másnap az anyuka közli,hogy neki senki nem mond semmit.Jó ezek is végletek.Mintahogy az sem gyakori,hogy valaki elégedetlen,legalább is remélem.Azok a problémák amiket nem mondunk ki az "nincs is". Tehát sokat kérdezni!!!Köszi,hogy meghallgattál.Várnám a többi hozzászólásokat.
lamar
 
 


Szia Lamar!

Sajnos én is az elégedetlenek táborát erősítem...
Kedden reggel császármetszésel megszületett a lányom. Este bejött a barátnőm meglátogatni minket, én ugye még nem kelhettem fel, látni akarta Zsófit, mondtam neki, hogy mellettünk vannak a csecsemősök, menjen be, és kérje el. Eltelt vagy tíz perc, mire visszaértek (5 méter), kérdeztem tőle, hogy nem akarták odaadni? Ja, nem hanem eddig várt, hogy megjelenjen valaki, de már megunta, és kisétált a gyerekemmel... Tehát akkor már minimum tíz perce egyedül voltak a babák, és ennyi erővel akár haza is vihetett volna egyet-kettőt... Másnap reggel felkelhettem, onnantól kezdve csak akkor adtam be Zsófit, amikor zuhanyoztam. Este megyek érte, nincs a kocsijában...első rémületem után megláttam a nővérke kezében tápszert vacsorázni... Nincs semmi bajom a tápszerekkel, 6 hónapos korunk óta esszük, de a megkérdezésem nélkül ne etessék már meg! Mint kiderült, "sokat" fogyott, ezért adták neki. Szerintem egyszerűbb lett volna a kezdő (béna) anyukának azt mondani, hogy többször tegye mellre, mert valószinüleg kevés neki, mint rögtön cumisüveget nyomni a szájába! Vasárnap jöhettünk haza. Reggel megkérdeztem a nővért, hogy hívhatom-e a férjemet, mert az én záróm már kész van? Persze, mehetünk. Apuka beér, viszem a ruhát meg a gyereket, hogy akkor öltöztessük fel. Ja, még vért vesznek, sárgaságot néznek, és csak órák múlva lesz eredmény... Akkor már nagyon ideges voltam. Ha nem fél órája kérdeztem volna, hogy jöhet-a apuka... Mindegy, végülis hazaértünkKép Két hét múlva ajánlott levél, melyben értesítenek, hogy nem lett jó Zsófi PKU eredménye. Újra le kell venni, és megismételni. Lerohantam vele a gyerekorvoshoz, megszúrta, szenvedett vele egy ideig, mire tökéletesen átitatta a karikákat... Anyuka nem bírta a várakozást, felhívta a labort, ahol kiderült, hogy nem rossz lett az eredmény, hanem értékelhetetlen!!! A távozásunk napján dolgozó nővérke még hetekkel későbbre is szerzett nekem egy pár álmatlan éjszakát.
A szülészeten viszont pont az ellenkezőjét tapasztaltamKép

Talán nem véletlen, hogy majdnem mindenki rossz szájízzel távozik???

Bea
Vendég
 


SziasztokKép

Nagyon rég nem jártam erre, most meg jó volt újra régi ismerősöket látni!Kép

BEcsi, Bea(FifianyuKép)
Sziasztok!Kép

Sajnálom, hogy ilyen sok a negatív tapasztalat a csecsemősökkel! Nekünk szerencsénk volt, én csupa jót tudok elmondani, igaz én pofátlanul mentem és kérdeztem. Velem nagyon kedvesek voltak, főleg az egyik idősebb csecsemős, ha jól emklékszem Kati, vagy Judit volt? Mindenesetre Õ nagyon sokat segített, de a többiek is segítőkészek voltak.

Becsi
Remélem a 3.babóval jók lesznek a tapasztalataid!Kép Hány hónapos most a picurka? És tudjátok már, hogy kisfiú, vagy kislány? Jó rég nem írtunk egymásnak!

Bea
Ti jól vagytok? Lánykád mekkora?

Most már húz az ágy.

PusziKép

Orsi

avocado
 
 


Mégegyszer had tanácsoljam mindenkinek,hogy sokat kérdezzenek a csecsemős nővérektől,onnan fogják tudni,hogy mi az amivel az anyuka nincs tisztába.Fifianyunak:Az,hogy 10 percig nem jött a nővér a babaszobába ezer oka lehetett,ebből csak párat említenék.10 korterem van azon az oldalon,ott bármelyikben lehetett dolga.A legkézenfekvőbb,hogy szülésnél volt,ha 10 percig nem volt elérhető.Ilyenkor érdemes megkérdezni a szülészetes nővért,mert ők felügyelnek a gyerekekre ha a csecsemős szülésnél van.A másik dolog,hogy ezen az osztályon roomingines rendszer van.Ez ugye azt jelenti,hogy a babák a megszületés utántól álandóan az anyukájukkal vannak.Mondhatnád,hogy egy császár után közvetlenül hogyan tudnád ellátni a gyerekedet?.Ezt mi is tudjuk,ezért vannak bevéve azok a babák akiknek erre szükségük van.Elvileg a nővér feladata az lenne ha szülés van,hogy a bentlévő gyerekeket kitolja a mamájukhoz.Ez nem mindig lehetséges,főleg ha sürgösen kell a szülőszobára menni.Ha ehhez még egyedül is van,márpedig ez előfordul/szabadságolások stb./akkor mégnehezebb.Most is 21 gyerek van.Egyszerűen lehetetlen mindenkinek megfelelni.Hidd el mindenki megpróbálja.A hazameneteletekkel kapcsolatban:közben jöhetett az orvos és elrendelhetett vérvételt,ami egyébként sürgösséggel kérve kb.20 perc alatt megvan.PKU: Többször is szoktak-értékelhetetlen címszóval - ismétlést kérni,pedig kitöltödik rendesen a papír.Egyszóval sajnálom a kellemetlenségeket, mégis szeretném ha nem maradna rossz szájízed ettől.Kívánok sok sikert és sok sok örömöt a kislányodhoz.Ha bármi kérdésed van,szivesen veszem. Szia
lamar
 
 


Sziasztok!

Orsi!Kép
Picurkák vagyunk még, csak a héten vált hivatalossá a dolog, 8 hetes.
1 évet vártunk rá, gyógyszerrel segített a doki, ikreknek indult, de az egyik felszívódóban........
Remélem vele már minden oké leszKépVigyázunk rá nagyonKép
Olvasgatlak ám mindig, csak írni lusta vagyok.

Lamar próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz és remélem jól szopó, ügyes babánk lesz, és én is ügyes leszekKép
Úgy gondolom nálam a kérdezéssel nem volt gond, mégis úgy éreztem nem túl barátságosak velem, az is biztos hogy szuper érzékeny voltam, főleg a lányom esetében.Teljesen megértem ,hogy embertelen ennyi munkát 1 vagy 2 embernek elvégezni, és a felelőség sem kicsi, így tényleg csak abban tudok bízni, hogy velünk most nem lesz semmi gond.

Egyébként érdekelne a véleményed hogy vajon lehet -e az az oka a lányom nem szopásának amire én gondolok.
Hiper szuper gyorsasággal született.3/4 8-kor értünk a kórházba, mikor a kocsiból kiszálltam akkor indult be a fájás igazán, és 8,10-kor kint volt a csajom.Nagyon megviselt mindkettőnket, én is csak kapkodtam a fejem, felfogni sem volt időm.Õ is csak sírt és sírt, 2 órán keresztül és semmit nem tudtak vele csinálni, hogy megnyugodjon.Folyamatosan a cicit próbálták a szájába nyomkodni, amitől csak még dühösebb lett, aztán kifáradt és elaludt.Innentől kezdve pedig nem volt hajlandó bekapni, hiába fogták le, tömték a szájába stb.
Azóta is úgy gondolom, hogy ez születés körüli dolog okozta neki ezt, ami rendesen padlóra tett engem is, nagyon rosszul esett, hogy nem fogad el engem.
A kórházban egész nap kint bőgött éhesen, aztán este mikor megunták bevitték, gondolom megetették, minden éjszakát végig aludt /nem csoda/, aztán reggel minden kezdődött előről.
Itthon ezt még egy nap egy éjjel végig csináltuk, aztán elővettük a cumisüveget és 8 hónapig fejtem neki /meg még 7 gyereknek , mert napi 3 liter tejem volt/.
Gondolom ritka az ilyen baba, és a kórházban is már a cumisüveg lett volnaa megoldás, de gondolom a fejemet leszedték volna ha ezt megemlítem /eszembe sem jutott akkor még/.
Szóval csak arra lennék kiváncsi, hogy szerinted én voltam oka a nem szopásnak, vagy így alakult?
Mai napig bánt és ezért is parázok a következőtől./első babával semmi gond nem volt, a világ legjobb kisbabája volt a kórházba, ha csöndes babát hoztak akkor tudtam, hogy az enyém jön/Kép.

Bocsi, hogy kipanaszkodtam magam, de olyan jó volt kiírni magamból.

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

OrsiKép
Jól vagyunkKép Csak egy pár hülye miatt elment a kedvem az írogatástól... Gondolom, érted.
Zsófi múlt héten volt egy éves Kép, hogy repül az idő! 11 kg, és 77 cmKép Már megy, sőt fut! Huncut nagylány lett belőleKép
Ti jól vagytok? Néztem a képeket a talitokról, Gergő még mindig egy tüneményKépKépKép

Lamar!
Kérdés (bár kötekedésnek tünhet): Ha tíz (vagy akár 5) percig egyedül vannak a gyerekek, akkor ki a felelős, ha esetleg valami baj történik??? Az egyik ismerősöm gyereke (nem itt, és évekkel ezelőtt) azért halt meg, mert megfulladt a saját büfijében, amikor nem volt senki velükKép Az pedig, hogy egy újszülöttnek visszajön a tejcsi, bármikor előfordulhat... Tíz perc alatt pedig simán meg lehet fulladni!
Azzal nem volt problémám, hogy nem tolták ki nekem a lányom. Délelőtt, és délután is megkaptam. A barátnőm azért ment érte, mert ő is szerette volna látni. Az akasztott ki, hogy egyedül voltak! A szülészetis nővér pedig elég nehezen tud felügyelni a babaszobára, csukott ajtón keresztül...
Lehet, hogy túlaggódom a dolgot, de nekem ez az egy gyerekem van, sajnos nem is lehet több. Tudom, aki nap mint nap újszülöttekkel foglalkozik, annak már rutin, nem aggódik minden apróságonKép

Bea
Vendég
 


Szeretném megelőzni a következő kérdést! Nem, otthon sem ültem folyamatosan a gyerek mellett, de be volt kapcsolva a bébiőr, és a kórházi gyakorlattal ellentétben soha nem fektettem hanyatt.

Bea
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem is csak rosz élményem volt a csecsemős nővérekkel, bár volt köztük egyetlen egy, aki viszont tünemény volt! A lelkét is kiadta a picikért és az anyukákért! Én azért nem értem, hogy miért a sok panasz a munkára, meg, hogy mi mindent kell ellátnia egy egy nővérnek, amikor ez az egy hölgy (a csecsemősök közül egész este egyedűl teljesített szolgálatot), mégis ellátott minden babát, segített az anyukáknak is, mellette pedig végtelenűl kedves volt! Nem hiába, akkor ment a legtöbb anyuka, mert kedvességet, odafigyelést és segítséget kaptak tőle! A nővérnek volt ereje mosolyogni, nem vágott pofákat és nem várta meg, hogy én kérdezzek, ő magyarázott el dolgokat nekem. Mivel kezdő anyuka voltam, kevés kérdés jutott az eszembe, mert nem is igazán tudtam milyen kérdéseket tegyek fel. Ezzel nagyon sok anyuka így van! A legtöbb csecsemős nővéren látszott, hogy nagy rutinnal rendelkezik, de az is látszott rajta, hogy unja, amit csinál, és semmi kedve nincs ahhoz, hogy az anyukák (látszólag bugyuta, és számukra igen egyszerű) kérdésekre válaszolgasson. Nekem ez a meglátásom, tapasztalatom, és azt hiszem nem csak én lennék a legboldogabb, ha ez nem így lenne! A legtöbb anyuka az első babájánál meg van ijedve, nem tudja mit csinál jól és mit rosszúl. Szerintem megértőbbnek és szeretetteljesebbnek kellene lenniük, mert sokat segítenének vele az anyukáknak. Ez növelné az önbizalmukat is. Én is emberekkel foglalkoztam, rengeteg, igen felelősségteljes munkám volt (sokszor úgy mentem haza mint egy hulla), mégsem bántottam meg soha senkit, mindenkinek segítettem amiben tudtam, és ami a lényeg mosolyogtam még akkor is, amikor alig volt erőm hozzá! Ez igen nehéz dolog, tudom, mégis kibírtam. Ja, és nem mentség a babák egyedül hagyására, hogy mást feladatot is el kell látni, mert a baba élete függhet akár 1 percen is, nem, hogy 10 percen! Ez elég kemény kritika, de gondoljon bele az az ember, akinek a felelősségén múlik, ha egy pici élet elveszeik, hogy az anyukának meg kell mondani, hogy baba nélkül kell hazamennie (főleg, ha nem lehet több gyermeke). Ez borzalmas! Azt a fájdalmat le sem lehet írni! Gondoljatok bele! Meg tudnátok magyarázni egy anyukának, hogy azért veszítette el a gyermekét, mert mint nővérnek más munkát kellet elvégeznie, és előtte nem volt ideje beadni a gyermeket az anyukának?
Bocsi, ha egy kissé borúlátó voltam, nem akarok megbántani senkit sem. Mondom, ez az én véleményem és meglátásom.

Zsuzsa
kormosmzs
 
 


Írtam egy elég hosszú véleményt,ami eltűnt.Nem csak Becsinek szeretném mondani hanem mindenkinek aki nem érzi ,hogy segítenének neki a csecsemős nővérek.Először is kérdezzetek!!!Senkitől nem várható el, ill. nem is tudja megcsinálni,hogy minden egyes anyukához odamenjen ,esetleg félóránként, hogy nincs e valami problémája.Ha pl. bemegy az egyik szobába és ott elbeszélget az anyukákkal ami esetlegesen eltarthat akár félórát is,akkor mit mondhat a többi 10-15 anyuka ,hogy hol van a nővér mert lehet,hogy ő akkor vitte a babaszobába a babáját és kért volna segítséget.Röviden arra szeretnék mindenkit kérni,hogy ha bármilyen problémájuk van akkor kérdezzenek és ne arra várjanak,hogy majd valaki megkérdezi.Senki nem gondol arra,hogy a csecsemős nővérnek egyszerre többanyukának kell megfelelnie és egyszerre több babát kell ellátnia.Higgyétek el mindenki a legjobb tudása szerint ad tanácsokat.Pl. a szülésznőnek általában egy szülőnővel kell foglalkoznia, így sokkal könnyebb az ellátása ill.a felvilágosítása,problémái kezelése.Nem mondom ott is előfordul,hogy egyszerre több anyuka szűl.Egy biztos mindenki szeretné jól végezni a munkáját és amikor negatív véleményeket olvas vagy hall bizony rosszul esik neki.Főleg úgy,hogy 12 órán át csak ment ,dolgozott talán tudott ebédelni.Mindannyian szeretjük a munkánkat ,hiszen azért dolgozunk itt.Ha még meg is becsülnének érte ,az már maga a kánaán lenne.Várom a véleményeteket vagy kérdéseiteket.Köszi a figyelmet.
lamar
 
 


fifianyunak.Szia.Nálunk az osztályon soha nem fektetjük hanyatt a babákat csak oldalt vagy hason,de az ritka.A hanyatt fektetés azért is rossz megoldás mert ahogy írtad is,félrenyelhet a baba.Ezért otthonra is az oldaltfektetést szoktuk ajánlani.Ha történne valami a babákkal az természetesen a nővér felelősége és gondolhatod,hogy mit érezhetünk még akkor is ha wc-re megy el az ember.Végül is a rooming-in rendszer azért van,hogy a babák az anyukákkal legyenek álandóan.Ezt az anyukák nem mindig viselik könnyen.Csak egy mondat a barátnőddel kapcsolatban - a babaszobába csak anyukák mehetnek be és szerintem nem volt helyes ,hogy kihozta a babádat.Ha nincs bent a nővér akkor soha nincs becsukva az ajtó és a szülészetes nővérnek figyelnie kell a babákra,ha már bent vannak. Mégegyszer mondom,hogy a cél az ,hogy a babák mindig kint legyenek a mamákkal.Köszi a figyelmet. szia
lamar
 
 


Becsinek.Bár elég ritka a ti esetetek,de szerintem a Te babád "ilyen"Mostmár ne foglalkozz ezzel. Lényeg az,hogy egyen és szépen fejlődjön.Az meg külön jó,hogy a saját tejedet kapja.Az is biztos ,hogy a kis rosszcsont megfosztott mindkettőtöket a szopás ill. a szoptatás örömétől,de szerintem,ezt a kontaktus hiányt Te majd máshol fogod pótolni.Köszi ,hogy olvastál.szia
lamar
 
 


Kormosnak.Az emberek nem egyformák.Akik ilyen helyen dolgoznak empátia készséggel kellene ,hogy rendelkezzenek.Ez szerintem meg is van,de lehet valakinek rossz napja hiszen emberek vagyunk. Hiába mondják,hogy a munkahelyre nem vihető be magán jellegű probléma.Mindannyian tudjuk,hogy ez nem működik.Azonkívül az emberi természetek is másak.Azért mert valaki nem mézes -mázos attól még lehet segítőkész és adhat jó tanácsokat és ő is csak a legjobbat akarja.Köszi,hogy olvastál .Szia
lamar
 
 


Szia Lamar!

Tudom, úgysem tudlak meggyőzni, de megnéztem a kórházban készült képeket. Én csak hanyatt fekvő babákra emlékszem, akárhányszor bementem a csecsemősökhöz. Nem csak az enyém, hanem mindegyik. A lányom azokon a képeken, amit a férjem készített a születése napján, mindegyiken hanyatt fekszik! Én még mozdulatlanságra voltam ítélve, apuka pedig erősen kétlem, hogy elkezdte volna forgatni a gyereket...
Ajtó: akkor volt a két utolsó kórterem átépítése, állandóan huzat volt, ezért a nővérek határozottan megkértek minket is, hogy mindig legyen becsukva a kórtermünk ajtaja, mert huzatot kapnak a babák! Egy másodpercre sem láttam, hogy ők nyitvahagyták volna az ajtót! Szülés előtt több mint egy hónapig élveztem a kórház vendégszeretetét, tehát nem csak annak a pár napnak a tapasztalatára támaszkodom...
Én azt is megértem, hogy mindenkinek van rossz napja, nem lehet mindenki mosolygós-kedves. Ezt nem is vártam. De azt igen, hogy amikor rájuk bízom fél órára a gyerekem, akkor igenis legyen valaki a szobában! Tudom, a beosztásról, meg arról, hogy kevesen vannak, nem ők tehetnek. Ez már egy másik téma, amibe végképp nem szeretnék belemenni...

Bea
Vendég
 


sziasztok,

amikor én töltöttem pár napot a kórházban, akkor leányomat is, és akiket még láttam babákat is, az oldalukra fektettek és a takaróval támasztották meg. Egy-két nagyon aprót láttam, akik hason feküdtek.
(mi akkor szoktunk át a hátonfekvésre, amikor babakocsiban szellőztettem és nagyon fel kellett öltöztetni - szegény nem bírt oldalt feküdni :o()

Abban Lamar-nak igaza van, hogy kérdezni/kérni kellene, hiszen akkora teltháznál, ami néha ott van, honnan tudnák ránézésre, hogy mi bajod. és itt üthet vissza az, hogy nincs senki a szobában. Hiszen amig pl. nekem segített éjszaka T.néni a szoptatás megkezdésében, addig nem lehetett a szobában - szegény rohangált is rendesen.

Azt viszont sajnos tartanom kell nekem is, hogy vannak -szerintem 2-en -, akikhez nem szívesen adtam be még fürdetésre sem a babát, ők ijesztettek meg a tápszerezéssel, és segítségül annyit kaptam: "próbálkozzon a tápszer elött mindig".
és ha mogorva leutasító hangnemben közöl valamit elsőre, akkor nem állsz utánna oda kérdezni.

zsuzsa
pluzsu
 
 


Tényleg nem kötekedni akarokKép Ezek a képek akkor készültek, amikor én még feküdni kényszerültem

Kép

Kép

Bea
Vendég
 


Sziasztok!

A véleményem továbbra sem változott, hiszen a tapasztalataimat sem tudom megváltoztatni! Én sem azt vártam volna el, hogy mindíg mézes-mázosan, no meg állandóan velem foglalkozzanak(ez lehetetlenség is lenne), és hidd el tudatában voltam annak, hogy rajtam kívűl még egy jó pár anyuka van az osztályon. Szerintem úgy is lehet valaki kedves, ha nem negédeskedik állandóan, és mosolyogni sem kell hozzá! Nem általánosítani akarok, mert mondom egy nővér a végtelenségig kedves volt(kár, hogy vele csak egyszer találkoztam - bár a többiek mondták, hogy mindíg ilyen volt), de volt egy idősebb nővér, akit még álmomban sem kívánnék vissza! Tehát nem az összes nővérre igaz ez a meglátás! Igaz, hogy az embernek lehetnek rosz napjai, de sajnos én kifogtam azt az időt, amikor ez az idősebb nővér helyettesített is valakit (vagy műszakot cserélt valakivel), és kizártnak tartom, hogy valakinek három napig rosz napja legyen! No meg próbálja meg a rosz hangulatát ne az éppen szűlt, vagy császározott anykákon levezetni, akiknek egyébként is van elég bajuk, főleg, ha az első babájukat tartják a kezükben! Akinek nem inge, ne vegye magára! Ja, és amikor én szűltem, akkor is minden baba hanyatt feküdt a kis kocsiban, még a fiam is. Mondom! Kérdezni én is kérdeztem, ami csak az eszembe jutott, de első babás anyukaként, nem tudtam mi az ami igazán fontos, amit mindenféleképpen meg kellene kérdeznem! Nekem szerencsém volt, mert anyósom tudott itthon segíteni (ő is nővér volt csecsemőosztályon), és nagyon sokmindent elmondott, megmutatott nekem.

Én pl. nagyon féltem attól, hogy valamit rosszúl csinálok. Nem mertem elaludni, nehogy a babának baja legyen, aminek az lett a következménye, hogy mikor hazahoztuk a babát elájúltam, és alig tudtak felébreszteni több óra alvás után. Első babám volt, most szeptemberre várom a másodikat. Most már tapasztaltabb vagyok, határozottabban fogok csinálni mindent! Azért írtam ezt le, mert sok anyukában túlteng az ijedtség az első babával kapcsolatban! Rájuk férne, ha legalább az első napokban nem pofavágást kapnának, mint pl. én ettől az idősebb nővértől! A negyedik napon kikészűltem a korházban, sírógörcsöt kaptam. Ezt a nővérnek köszönhettem! De még egyszer mondom, tisztelet a kvételnek!

Zsuzsa
kormosmzs
 
 


Sziasztok.Nagyon örülök annak,hogy leírjátok legalább itt a véleményeteket.Sajnos sokszor olvastam azt,hogy a "csecsemősök".Tehát nem szabadna általánosítani.Ha tudnánk a problémákat akkor megpróbálnánk orvosolni.Volt már hogy konkrét személlyel kapcsolatban merültek fel gondok,akkor azt kinyomtatuk és kitettük,hogy elolvashassa.Sokszor olvasom Teri néni nevét is pozitívan feltüntetve.Így kellene mindenkivel és tanulhatunk a hibáinkból esetleg érvelhetünk az igazunk mellett.Pl.Szoptatás ill. tápszer.Nyilván mindenki a szoptatás mellett van ,mivel ez a legjobb a babának,az anyukának és a nővérnek is.Vannak olyan esetek amikor kénytelenek vagyunk tápszert adni,PL. Még nincs elég teje az anyukának,de a baba sokat fogyott vagy alacsony lett a vércukra vagy sárga, ilyenkor lustább is vagy ha a mamának sebes a melle stb.Vannak olyan anyukák,akik az első időben kérik,hogy pótoljuk meg a babát mert nem bírja,hogy óránkét éhes.Minden babának más az igénye.Ez általában súlytól is függhet.Nyilván az első nap /norm. esetben /csak egy pár korty is elegendő lehet 2-3 óránként, hiszen a babának is ki kell pihennie a szülést.Ahogy a napok múlnak úgy lesz egyre nagyobb az igényük,és remélhetőleg egyre több a mama tejcsije is.Azért nem kell pánikba esni ha mégsem elég a tej csak legalább legyen valamennyi.Fontos az immunvédelem miatt és a baba -mama kontaktus miatt.Ma már a tápszerek is tartalmaznak minden olyan anyagot amire a babáknak szükségük van.Persze nem a tápszer mellett vagyok,de ha kell hát kell.Az első időkben nagyon fontos a mell masszírozása / nem simogatása/ezáltal a csomók megjelenésének elkerülése.A szoptatós teák is nagyon jók de csodát tenni nem tudnak.Tehát a tej megindulásának a legjobb módja a szoptatás.Bocsánat ha elkanyarodtam a témától, de ezeket fontosnak tartom és hátha bepótoltam valamit a fejetekben lévő kérdőjelekből.A fektetésekről egy pár szót.Meggyőződésem,hogy a legjobb fektetési mód a hasonfekvés.Ezek a babák erősebbek lesznek hamarabb fordulnak stb.Tudom,hogy mostanság a csecsemőhalálozásnál olvashatjuk,hogy gyakrabban fordult elő hasonfekvő gyerekeknél.Ez csak statisztika.Ha valaki fél ettől akkor oldalt fektesse de semmiképpen ne hanyatt,esetleg csak akkor ha van mellette valaki/félrenyelés/.Később ugyis ugy fog feküdni ill. aludni ahogyan ő akar.Még egy kérés: ne zaklassuk a babánkat 3 óránként evéssel,ha nyugodtan,elégedetten alszik.Ha éhes lesz azt jelezni fogja.Egyenlőre ennyi.Köszi,hogy olvastatok.Sziasztok.
lamar
 
 


Sziasztok!

Már jó rég jártam itt, látom jól beindultatok. Én még a nagy nap előtt állok, tehát tapasztalatom nincs, de szerintem Lamar javaslata helytálló lenne. Meg kellene neveznetek pontosan, hogy kivel volt probléma és szembesíteni vele. Ezzel a jövendő anyukáknak is talán könnyebb dolga lenne.
Más. Kismama tornára járok minden csütörtökön nagyon szuper. Amit hiányolok a légző gyakorlatok. Hol tanítják meg nekünk, várjak arra hogy majd a tornán megtanuljuk, vagy a kismama klubban?
Zsuzsa! Te írtad, hogy megtanultad és elfelejtetted. Hol tanították meg?

Köszi Betti
betti1977
 
 


Sziasztok!

Lamar!

Nagyon jó,amiket leírtál! Ahogy visszaemlékszem én is nagyon kétségbe voltam esve, hogy a fiam nem akart két óránként enni, no meg, hogy végigaludta az egész éjszakát, mire az anyósom mondta, hogy hagyjam aludni nyugodtan, fog jelezni nekem, ha éhes lesz. Ez persze nem a korházban derül ki, hanem otthon. Én még a korházban végignéztem az esti fürdetéseket, a köldökápolást, és ha úgy éreztem nem evett eleget a fiam, vagy nem tudtam megszoptatni rendesen, akkor kértem a tápszeres pótlást is. Nekem sokat segített az Avent mellszívó! Persze sokat maszíroztam is a mellemet, de az nagyon fájt, míg a gépi megoldás megkönnyebbülést jelentett a mellem számára. Mindíg tiszta vízzel tisztítottam a mellemet (nem használtam olyan anyagot, ami a babának káros lehetett volna) és utána bekentem bepanten kenőccsel, amire azt mondták, hogy nem árt a babának. Nem is lett sebes a mellem! Csak a tej beindulásakor fájt, feszített nagyon. Fiam is nehezen kezdett enni, viszont mostanra (lassan másfél éves lesz) elég rendesen összeszedte magát. Imád enni! Én is ittam a szoptatós teát, de nem tudom, hogy igazából segített-e vagy sem! Nem tudtam mihez viszonyítani, ezért ittam tovább és most is azt fogom tenni.
A csecsemőhaláltól én is rettegtem, ezért vettem légzésfigyelő készüléket, de a legnagyobb gondom az volt, hogy ha valami baj lenne, nem tudtam volna, hogyan segítsek a fiamon. Egy párszor megszólalt a készülék (talán az elem nem volt megfelelően feltöltve, nem tudom, de mind a ketten rémülten ugrottunk fel az ágyból és mozdítottuk meg a gyereket, mert azt hallottuk az is segíthet a légzés beindulásánál.
Hól lehet ilyesfajta elsősegélynyújtást megtanúlni? Ez szerintem nagyon fontos lenne!

Köszönöm a segítséget! Zsuzsa
kormosmzs
 
 


Szia Zsuzsi! Először is a légzésfigyelővel kapcsolatban.Alvás közben lelassul a légzés és kissé felületessé válhat.Ez a felnötteknél is így van, csak mi nem vesszük észre.Ezért is lehetett,hogy megszólalt az alarm,ha utánna minden rendben volt.Azért meg kell nézni,hogy nem-e csúszott ki a vezeték a gépből vagy az elem nem merült-e le vagy nem -e mászott le a baba az érzékelőről.Ha mégis komolyabb lenne a baj, az első legfontosabb lenne,hogy le kellene szívni az orrát és a száját hátha felbüfizte a kaját.Ezután jöhet a hát dörzsölgetése és ha eredménytelen akkor korházba juttatás.Egyébként a Madarász utcai kórházban folyik ilyen oktatá,ami pár óra csak.De majd utánna nézek van -e erről könyv.Más. Lehet,hogy furcsának fog hangzani,de az otthoni fertőtlenítést nem kell túlzásba vinni.A hazamenetel után a babának meg kell szoknia a számára " idegen emberek" baktérium flóráit /Apa,mamák,papák stb./Amíg a kórházban volt több veszélynek volt kitéve ,hiszen sok ember foglalkozott vele,ezért fontos nekünk a minimum fokozott kézmosás.Elég ha otthon is a kézmosás lesz a legfontosabb,de azt mindenkitől követeljük meg.Azt szokták mondani,hogy én csak a kezét simogattam meg.Na hát az éppen elég hiszen az az első amit a szájába vesz.Ez persze nem jelenti autómatikusan ,hogy megfertőződik a baba,hiszen van egy immunrendszere,ami védekezik.Ha viszont ez sokszor történik meg, lehet,hogy már nem tud tenni ellene,mert hirtelen"sok lett neki a feladat".Tehát nem kell burokba zárni,de azért norm. keretek között vigyázzunk rá.A mell lemosást sem kell tulzásba vinni.Te jól csináltad.A fejőgépet sem kell álandóan fertőtleníteni vagy kifőzni.Szerintem minden anyuka ha az ösztöneire hallgatna a babákkal kapcsolatban,akkor szinte semmi nem okozna problémát. Csak hajlamosak vagyunk,hogy várjuk a segítséget,minthogy gondolkodjunk egy kicsit.Gondoljatok csak bele.A kórházban elmondja a nővér és az orvos az esetleges kérdésekre a véleményüket.Hazamentek ott elmondja a körorvos és a védőnő,majd a nagyik és a barátnők stb.Ezt mind végighallgatjátok és a végén a saját belátásotok szerint cselekedtek.Csak közben idegeskedtek,hogy mindenki mást mond.A másik,hogy nincs két egyforma gyerek.Mindegyik másképpen viselkedik,tehát ne próbáljuk hasonlítgatni a testvérhez vagy ismerős babákhoz.Mindegyik külön egyéniség és nekünk ehhez kell alkalmaszkodnunk.Egyenlőre ennyi.Szívesen veszek továbbra is minden kérdést.Köszi,hogy olvastok.
lamar
 
 


Mindenkinek írnám.Kórházunkban szülésfelkészítési foglalkozások vannak minden hónap1.-és 3.keddjén.Ahogy a programot olvastam érdemes lenne résztvenni ezeken.Hosszú lenne most ezt leírnom,de érdeklődjetek.Szervezők: Ács Rozália és Ulicsák Éva.Előadásokat szülészorvosok ,szülésznők,gyermekorvos és csecsemősnővérek tartják.
lamar
 
 


Becsi
Gratulálok a picurkához!Kép Minden rendben lesz, ebben biztos vagyok!Kép Azért majd adj hírt magatokról!

Bea
ÉrtemKép
Gratula Zsófi méreteihez! Szép nagy lány lesz Õ is!Kép SzaladásKép
Gergő 11 hónaposan volt 12,120 kg és 80,5 cmKép Õ még nem indult el, de már nagyon akar, állandóan próbálgatja, milyen is egyedül megállni, szerintem pár hét és Õ is menni fog.Kép
Amúgy jól vagyunk, csak anyagi csődben, mert kerítést csinálunk és baromi sokba kerül.Kép De ha kész lesz szép lesz nagyon!Kép
Ha van kedved, néha írj priviben.Kép

Puszi Nektek!Kép

Orsi

avocado
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: