Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Bea
Én is sajnálom hogy ilyen rossz tapasztalataid voltak Szt. Imrében.
Én három gyermeket hoztam a világra ott, még nem ilyen szuper körülmények közt, bár amikor a lányom született 2002. ben már azért alakult de...
Ahogyan olvastalak szerintem neked sem igazából csak ezek a külsőségek számítanak, hanem a bánásmód.
Csak azt kérdezném tőled hogy amennyiben egy magán kórházban szülsz ott jobb bánásmódban részesülsz mert megfizeted azt?
Nézd ennyi erővel itt is megfizethetted volna.
Nekem is volt fogadott orvosom, ő is készült konferenciára, bár január volt és nem a szabdságolásos dömping,ezt meg is beszéltük és felajánlotta hogy arra az időre ha nem lenne itt mert nem születik meg a kicsi időre, átad, előtte bemutat egy álltala nagyrabecsült kollegának, tehát együtt megbeszéljük a másik orvossal hogy nála szüljek, vagy választhatom az ügyeletest is ha gondolom.
Őszintén szólva én ez utóbbit választottam mert vagy a saját dokim kellett vagy mindegy volt.
Szerencsére a kicsi lányom ugyan ráhúzott egy hetet de még az orvosom indulása előtt megszületett /nem volt indítás ügyeleti időben!/.
De volt választásom.
És szülésznőm is aki foglalkozott velem csak velem kedvesen előzékenyen, nekem senki nem mondta hogy csöndbe legyek és egyebek, mindezt negyed annyiért mint ha magánba fizettem volna.
A lényeg ugyan az, fizetsz itt is ott is,úgy hogy én nem ítélem el ha valaki pl. a Telkiben szül, tegye azt, valóban pénz kérdés mint minden az életben.
Amit azonban én megfigyeltem a három szülés alatt az hogy nagyban függ az, hogy hogyan viszonyulnak hozzád -a személyzet-a te hozzá állásodtól. Ha határozott vagy de nem arogáns akkor sok mindent el lehet érni. Voltak főleg csecsemősök akik nálam is probálkoztak gorombaságokal, lepereg nem érdekel, emberek lehetnek rossz napjaik, ha te is ápolónő vagy ezt érezhetted már elég gyakran.
A lényeg az hogy szerintem nem érdemes így nyilatkozni és egy egész kórházat lehurrogni csak mert néhány dolgozó nem állt a helyzet magaslatán.
Sajna senki sincs az egészségügyben megfizetve és ennek mi isszuk meg a levét.
Tényleg szomorú hogy ilyen rossz szájízzel távoztál, remélem a következő babád, egy másik kórházban, tapasztaltabb anyukával -ami azért majd meglátod sokat számít-kellemesebb körülmények között látja meg a napvilágot.
Minden jót nektek:

Dzsili
dzsili
 
 


Dzsili!
"A lényeg az hogy szerintem nem érdemes így nyilatkozni és egy egész kórházat lehurrogni csak mert néhány dolgozó nem állt a helyzet magaslatán"

Nem hurrogtam le a kórházat ez volt az én tapasztalatom ill véleményem és nekem is jogom van ezt közzé tenni és mindenki levonhatja a következtetését.

"Csak azt kérdezném tőled hogy amennyiben egy magán kórházban szülsz ott jobb bánásmódban részesülsz mert megfizeted azt?
Nézd ennyi erővel itt is megfizethetted volna."

Rengeteg anyukával találkoztam akik megfizették azt a bizonyos összeget és még sem kaptak érte semmit.
Egy magánkórháznál egy kicsit másképp vannak ezek a dolgok hisz ott azon vannak hogy az egész kórházzal ill személyzettel meglegyél elégedve.

"nagyban függ az, hogy hogyan viszonyulnak hozzád -a személyzet-a te hozzá állásodtól. Ha határozott vagy de nem arogáns akkor sok mindent el lehet érni. Voltak főleg csecsemősök akik nálam is probálkoztak gorombaságokal, lepereg nem érdekel, emberek lehetnek rossz napjaik, ha te is ápolónő vagy ezt érezhetted már elég gyakran."

Ők errre tették fel az életüket el mehetnek pénztárosnak is ha nem tetszik lehet rossz napjuk de én nem 3 napot voltam bent.
Biztosan súlyosabb problémával küszködtek.
Csak ez nem rám tartozik.
A csecsemősök gorombasága nem igazán tudott leperegni rólam mivel a katétertől és az infúziotól mozdulni se bírtam és nem hozták ki szoptatni a gyerekemet.
Császárral született meg a gyerekem és hát "elfelejtették kihozni" Ami ellen nem tudtam semmit tenni Egy orvos nagy unszolására meg mozdultak.
az hogy néhány személy nem állt a helyzet magaslatán igenis fontos mert ezek az emberek dolgoznak ott.
2 hetet töltöttem bent.
Természetesen voltak kivételek de egy kezemen
megtudom számolni.

köszönöm a jó kívánságodat én is remélem ,hogy a következő babámnál mindez nem fordul elő.
Bea
 


Sziasztok,

En ma jottem haza a Telkibol, ahol csutortokon szuletett meg a masodik lanyom. Szerencsere konnyu szulesem is volt, de az utanna elkovetkezo par nap amit a korhazban toltottem felulmulta elvarasaimat (pedig azok sem voltak alacsonyak). A korulmenyek, a banasmod, a noverek kedvessege es szaktudasa, a tisztasag es a nyugalom mind hozzajarult ahhoz, hogy nagyon gyorsan megerosodtem, es kipihentem a szules faradalmait. Az elso szules utan napokig alig birtam megmozdulni, es ket hetig csak remeltem, hogy egyszer meg a fenekemen ulhetek. Most szules utan vigan kacsaztam vegig a folyoson, es a vacsoram mar asztalnal ulve fogyasztottam. Az elso babat persze allami korhazban szultem, ahol nagyon kiszolgaltatva ereztem magam az eppen ugyeletes noverek hangulatainak. A kaja ehetelen volt, a szobak, furdoszobak piszkosak. Az egesz rossz szajizt hagyott maga utan. Nem akarok most dicshimnuszokat zengeni a Telkirol, de tenyleg van ami megfizethetetlen. Nekem ez az elmeny az volt.
Kati
kati
 

 
 

Kati!
Gratulálunk!
Ha tudsz, később is nézz be ide, és te is válaszolj a felmerülő kérdésekre, hisz te vagy itt a legfrissebb hírforrás!
kna@alfred.hu
Névtelen
 


Bea
Teljessen igazad van jogod van írni rossz tapasztalatot is, ezt nem is vonom kétségbe!
Így teljes a kép, biztossan többen is vannak akik hozzád hasonlóan gondolkodnak és nagyon is érdemes ezekt a hozzászólásokat is elolvasni és figyelembe venni!
Ne értsd félre tudom én mennyire ki vagyunk szolgáltatva szülés után és hogy mennyire fontos lenne hogy emberként törödjenek velünk csak azért elgondolkodtató az is hogy mi van mögötte!
Tényleg kívánok nektek minden jót!

Kati
Gratulálok a kicsi lányodhoz!
Tudod én mind a hármat egy helyen szültem mégis a második és harmadik után sokkal gyorsabb volt a felépülésem szerintem ez nem a csak a kórháztól függ hanem attól is hogy nem az első babókádat szülted.

Dzsili
dzsili
 
 


kata & kna,

ugye, tényleg nem hiszitek el, hogy ez az élmény máshol is átélhető, nem csak Telkiben?
Kár, mert tényleg igy van.

Hamburgban sokszor jártam, egyszer aludtam a "Négy évszak" luxushotelben (cégem révén persze). De, ha választhatok, a KuckucksEi cimű panziót választom... komolyan.
Akármilyen hihetetlen.

A lényeg a lényeg. Örülök, hogy szép élményekkel távoztatok, de kérlek .. ez máshol is lehetséges.

Mindenkinek boldog karácsonyt, vigyázzatok magatokra.

Üdv.: Fruzsi
cinderella
 
 


Fruzsi:
Most menjek körbe, és minden kórház topicjába írjam be az ott megelégedett hozzászólóknak címezve, hogy
-ugye, tényleg nem hiszitek el, hogy ez az élmény máshol is átélhető, nem csak a MÁVban?
-ugye, tényleg nem hiszitek el, hogy ez az élmény máshol is átélhető, nem csak a SztImrében?
-ugye, tényleg nem hiszitek el, hogy ez az élmény máshol is átélhető, nem csak Jáhn Ferencben?
-ugye, tényleg nem hiszitek el, hogy ez az élmény máshol is átélhető, nem csak a pásztói kórházban?
...

(Mit szeretél olvasni tőlünk? Hogy mennyire bánjuk a sok-sok pénzt, amit Telkire kidobtunk, és nagyon szeretnénk visszacsinálni az egészet, és inkább időt és energiát nem kímélve megkeresnénk a lehető legrosszabb felszereltségű kórházat és ott szülnénk! Igen, lehetőleg tíz ágyas kórteremben, koszos vécé a folyosó végén, zuhanyrózsa nélküli málócsempés fürdő, koszoskörmű műtősfiú beretváljon és a folyosón vajúdjunk, de jó is lett volna!
Ezt szeretnéd olvasni?)

Tényleg nem értelek. Majd ha túl leszel a szülésen, neked tetszene, ha valak a Kútvölgyi topicba azt magyarázná, hogy máshol is szülhettél volna feleannyi hálapénzért stb...

kna
Névtelen
 


Névtelen:
Nem veszed észre (vagy nem akarod észrevenni) hogy az embereket nem az zavarja, hogy dícséritek Telkit, hanem hogy egyidejűleg fikázzátok az ÖSSZES többi kórházat.
És ezt egyik kórházas topicban sem tapasztaltam eddig.
Más:
ha az én férjem beszélne így nőkkel, nőkről (anyákról) qrrrvára szégyellném magam...
Névtelen
 


KépKépKép
Beteg ember vagy kna, nem kétség.
Ha jól tudom Telkiben működik pszichiátria is, szerintem látogasd meg!
klp
Névtelen
 


Nem veszed észre (vagy nem akarod észrevenni) hogy engem nem az zavar, hogy egyidejűleg dícséritek _itt_ az ÖSSZES többi kórházat, hanem hogy fikázzátok Telkit.

Olvass bele a többi kórház topicjába! Aki dehonesztáló megjegyzéseket tesz saját tapasztalataira támaszkodva, kellemetlen élményekről számol be, azt lehurrogják. (Például MÁV!)
Itt, ebben a topicban az a szokás, hogy 0 tapasztalattal néhányan idejártok köpködni.
Én meg válaszolok, úgy ahogy, mire te/ti nem tudtok értelmesen reagálni marad a bunkózás, a betegezés, és a legújabb színfolt, hogy "így beszélek nőkkel, nőkről (anyákról)".

Katinak tetszett Telki. Leírta. Katinak nem tetszett az a kórház, ahol korábban szült. Nem írta le a kórház nevét. Szerintem végtelenül korrekt volt.
Én leírtam volna. Akkor itt lenne annak a szülészetnek az összes rajongója és virtuálisan felkoncolna.
kna

(Majd megyek hisztizni a szerkesztőhöz, hogy névtelen topicromboló sérteget!)
Névtelen
 


Szerintem inkább az Indexre menj vissza, nyiss ott egy topicot. Bár igaz, ott pikkpakk kimodiznának...
Névtelen
 


Felőlem hisztizhetsz, kna, ki is nézem belőledKép (bár csendben megjegyzem ez is valami idegi gyengeségre utal)

Te vagy az, aki nem érti itt a csíziót.
Számodra két véglet van: Telki és "megkeresnénk a lehető legrosszabb felszereltségű kórházat és ott szülnénk! Igen, lehetőleg tíz ágyas kórteremben, koszos vécé a folyosó végén, zuhanyrózsa nélküli málócsempés fürdő, koszoskörmű műtősfiú beretváljon és a folyosón vajúdjunk, de jó is lett volna!"

Gondolom te azért nyilatkozol ilyen magabiztosan, mert végigjártad az ország összes szülészetét, sőt a feleséged esetleg mindenhol szerzett tapasztalatokat is. Kérlek.....

Én értettem Fruzsi mit akart írni, szerintem más is, rajtad kívül.
Az élmény maga a szülés élménye akar lenni, a csoda, az anyává válás. És EZ sok nő számára igenis elérhető nagyon sok kórházban, mindenféle körítés nélkül. De te már csak tudod, hiszen te is ANYA vagy! Ugye?

Szerintem sokunkat nem Telki, hanem a te személyed irritál. A mikiünnepélyes szöveged volt a csúcs, azt már nem tudom, hogyan tudnád überelni.

Ez egy mindenki által elérhető, olvasható, hozzászolható, nyílvános topik. Sehol nem láttam behajtani tilos táblát. Szóval hisztizz csak nyugodtan, Gabi biztosan értékelni fogja.Kép


klp
Névtelen
 


Bocsesz, de nekem abszolút semmit nem mond virtuális frímélkati hozsannája, mert érdemi infót nem nyújt a szülészetről. Mondjuk a klinika honlapja sem túl informatív, inkább reklámnak tekinteném, végül is jó üzleti fogás, menj ki, ha meg akarsz tudni valamit.
Azt hiszem, ezt a topicot inkább hanyagolom a jövőben, mert azt hiszem, nem ez az a hely, ahol választ kapok a kérdéseimre.
Névtelen
 


Kérdezz!
Mert kérdezned eddig nem sikerült.
kna
Névtelen
 


Ó, köszönöm a lehetőséget!Kép De olvastam a legutóbbi kérdezőnek adott válaszod, úgyhogy inkább hagyjuk. Majd utánajárok, nagylány vagyok márKép.
Névtelen
 


Sziasztok,

Hat mit mondjak, meglehetosen meglepoek voltak a reakciotok a szereny kis elmenybeszamolomra. Van aki fikazasnak tudta be a kozkorhazakkal szemben, van aki tul altalanos hozsannazasnak... Egyiknek sem szantam. Mindossze azert irtam le szemelyes elmenyeimet az elso felindultsagomban, mert arra gondoltam, hogy tapasztalataimat a korhazzal kapcsolatban megosztom azokkal, akiket ez a tema igazan erdekel. Gondoltam elsosorban azokra a kismamakra, akik most keszulnek a szulesre, es esetleg a Telkit valasztottak, illetve meg gondolkodnak rajta. Szulestortenetemmel, es a korhazzal kapcsolatos altalanos informaciokkal nem akartam senkit sem untatni - van beloluk ezen a forumon eleg.
Tehat ha valakinek konkret kerdese van, nyugodtan kerdezzen. Ezert is irtam le a freemail-es cimemet.

Egyebkent kivanok Nektek nagyon boldog unnepeket, es legalabb az elkovetkezo par napban hanyagoljatok a civakodast, szerintem felesleges energiaveszteseg.

Udv,

Kati
Kati
 


WOW...!

Kati!Kép

Gratulálok a kicsihez, és örülök, hogy leírtadKép
Engem igazán érdekelKép

Boldog Karácsonyt!Kép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Kati!
Az ide negatívan íróknak nem veled és az általad leírtakkal van problémája szerintem. A gond ott kezdődött, hogy jött Kna és az egekig magasztalta a Telki korházat, ami nem lett volna gond, miközben a többi korházat és az ott szülő nőket lenézte, na ez volt a gond. Azt mondja ez nincs így, de én végigolvastam a topicot és nagyon irritált ahogy írt. Most ahogy látom ott tart a topic, hogy jön vki kérdez, erre Kna a semmiből előtünik és válaszol. Tök mindegy most már, hogy mit ír.

Egyébként nekem semmi bajom se a Telkiben, se a máshol szűlt anyukákkal. Mindenki ott szül ahol akar. Gratulálok a babádhoz. Az első babámnál én se bírtam menni egy jó darabig, de a másodiknál már aznap vígan szaladgáltam ugyanott szültem mind a kettőt. Ez nem hiszem, hogy a korházon, vagy az orvoson múlott.
Abi
 


"ugye, tényleg nem hiszitek el, hogy ez az élmény máshol is átélhető, nem csak Telkiben?
Kár, mert tényleg igy van. "

"Az ország szülészetein több mint 1300 kismama, főorvos és szülésznő bevonásával készített kutatás szerint az indított szülések 36 százalékában az említett, kifejezetten tiltott módszereket alkalmazzák. A kutatatás azt igazolta, hogy a szülés előtt állók kórházba kerülve nemigen ússzák meg valamilyen orvosi beavatkozás nélkül. A legrosszabb helyzetet a fájdalomcsillapítás és a gátmetszés alkalmazása mutatta, illetve az a gyakorlat, hogy a történtekről vagy arról, mi várható, az érintetteket sok esetben egyáltalán nem is tájékoztatták. Az adatok szerint a nők 70 százalékánál, de az első szülőknél szinte rutinszerűen minden alkalommal végeznek az orvosok gátmetszést, ehhez pedig jórészt nem kérik előzetesen a kismamák beleegyezését. Fájdalomcsillapítást az esetek többségében nem kapnak, néha még akkor sem, amikor azt kérnek. Ha mégis kapnak, a fájdalomcsillapító hatását sokszor nem várják meg az orvosok. De ennél még érdekesebb az, hogy a megkérdezettek csaknem nyolc százaléka kap úgy fájdalomcsillapítást, hogy azt egyértelműen nem kérte. Még riasztóbb helyzetet mutat az egyik pszichológus önálló felmérése, amelyet 17 budapesti szülészeten készített. Eszerint a 120 szülésre kiterjedő mintából egyetlen olyan sem volt, amelyik természetesen, spontán, beavatkozások nélkül zajlott volna. Jóllehet az orvosi szakma szerint is elismert, hogy az esetek legalább 60 százalékában semmi ilyesmire nem lenne szükség."

kna
Névtelen
 


"erre Kna a semmiből előtünik és válaszol."
Ilyesmi már volt vád:
"Elküldve 2003 November 11 kedd - 09h 54:
Én azt nem értem, hogy KNA hónapokig sehol nincs, aztán egyszer valaki megpendíti, hogy talán a Telki mégsem olyan jó választás,erre ő hirtelen előkerül"
:oP
kna
Névtelen
 


Hú, most megkaptukKép.
Én állami kórházban, _beavatkozások nélkül_ szültem, mondjuk fájdalomcsillapításról nem tudok nyilatkozni, nem került szóba. Egyébként a Telkiben praktizáló orvosok ha jól tudom, más kórházakban is működnek, többnyire az Istvánban. Akkor ott milyen elvek szerint dolgoznak? Ott gátmetszenek, indítanak, tiltott szereket használnak? Telkiben viszont még szikét sem tartanakKép?

Kna,
szerintem szakadj le erről a szüléses témáról, mert nem vagy túl hitelesKép. Gondolom szétszülted magad, kisujjadban a gátmetszés gyakorlata, indikációja, vágod a szülés közben esetlegesen fellépő komplikációkat, stb.

Kati,
egyetértek Abival.
Névtelen
 


Nem tudlak megszólítani, mert nincs neved. Nem tudni, milyen indíttatásból látogatod a topicot, gondolom ha másért nem, hát szórakozásból. Feltételezem, te már "szétszülted magad" ráadásul szülész is vagy, ezért a "kisujjadban a gátmetszés gyakorlata, indikációja, vágod a szülés közben esetlegesen fellépő komplikációkat, stb." Ugye?

"Ez egy mindenki által elérhető, olvasható, hozzászolható, nyílvános topik. Sehol nem láttam behajtani tilos táblát."
Ez gondolom rám is vonatkozik, azaz annak ellenére hozzászólhatok, hogy nem vagyok szülész, nem vagyok nő, és még mindig jóvéleménnyel vagyok Telkiről.
kna
Névtelen
 


Nem kell, hogy megszólíts, kitalálom, mi szól nekemKép.
Nem, nem vagyok szülész, nem is állítottam. Ezzel a kis gondolatsorral arra kívánat rávilágítani, hogy az ember ne nyilatkozzon olyan témákban, amiről láthatóan fogalma sincs. Főleg ne ilyen önbizalommal. Mert csak hülyét csinál magábólKép.
Én sem megyek autós fórumokra osztani az észt. (bár biztosan jókat kacagnának az ott írogatók.)
Névtelen
 


Te kis figyelmetlen!
Ismered ezt a jelet ""?

Te írod meg Kun J. Viktóriának, vagy én, hogy hülyét csinált magából és láthatóan fogalma sincs arról amiről írt?

http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=149922&DocID=129896#129896

Ha telerakom én is Képkal a hozzászólásaimat, akkor jófej leszek?
kna
Névtelen
 


kna, te persze, hogy hozzászólhatsz, hisz nélküled nem is létezne a topik.
Még azt is meg merem kockáztatni, hogy kna=katiKép

Nagyon hiteles a kis idézeted, megtudhatnánk milyen forrásból származik?
Képzeld, én mindenféle gyorsítás, fájdalomcsillapítás nélkül szültem, igaz gátmetszés volt, túléltem, már nem is emlékszem rá. De te márcsak tudod milyen az!

Komolyan, most elképzeltem a férjemet, mint a babaneten osztja az észt szülés témában. Brrrrrr, morbid.

klp
Névtelen
 


kna, te bármit csinálsz jófej vagy!
klp
Névtelen
 


Kna, nemmmmmondod! Én balga! Hova is tettem a hamut... pedig istibizi szórnám a fejemre gazdagon!
Én ált. nem szoktam első olvasatra benyalni egy írást, csak mert a szerző neve előtt dr. szerepel. Főleg nem idézgetek belőle a neten. Egyébként a 120-as minta nagggggyon komoly, nálunk kb. évfolyamdolgozat szint volt. Mielőtt írnád: igen, olvastam az 13000-as "kutatást" is az idézetben, s követ ide, az sem hat megKép.
Eztán sem olvasok népszabit, ha nem haragszol.

Klp,
pont erre gondoltam én isKép. A férjem valószínűleg belebetegedne, ha egy betűt is le kellen írnia a BnetenKép. Szerintem is bizarr lenneKép.
Névtelen
 


Ki az a Kun J. Viktória? Mert számomra csak egy cikk szerzője, semmi utalás nincs, hogy honnan vette az adatokat. Még csak nem is dr., hogy legalább egy incifincit is hitelt érdemlő legyen.
Szóval ő csak kjv. Semmi más. Hitele nincsen.
Próbálkozzál kna, próbálkozzál.
klp
Névtelen
 


Ja, most látom, hogy nem is doc a nőci. Tényleg figyelmetlen vagyokKép.
Névtelen
 


Névtelen, egyetértek! Népszabi ügyben is...
klp
Névtelen
 


klp:
Nincs szükségem itt több nickre, van működő mélcímem: kna@alfred.hu
Ott a link, kattints rá!
Csipetnyi nősovinizmus?
kna
Névtelen
 


Komolyan mondom, egy élmény ezt a topicot olvasni Kép


 


ezt én most nem értemKép

Minek nekem a mélcímed? Ha priviben szeretnék csacsogni nem jövök a babanetre. Érdekes, már annyi fórumon megfordultam, és még mindig kifejthettem a véleményemet nyílvánosan. Nekem nincs mit takargatnom. És neked?
klp
Névtelen
 


Kna, én veled is egyetértek, nem tűnik fel???? Kép
Irgumburgum.
De azt kérlek tényleg fogadd már el, hogy a fekete és a fehér között nagyon sok árnyalat van! Ne gondolkozz végletekben.
Egyébként 100 %, hogy az ott dolgozó orvosok közül sokan máshol is dolgoznak (egyet ismertem Budakesziről).
Köszönöm jókivánságaidat, majd beszámolok a szülésemről...!

Amúgy a napokban jártam arra, tényleg megnyugatató a környezet, nagyon szép.

Üdv.:

Fruzsi
cinderella
 
 


Fruzsi:
kna nem ismer árnyalatokat. A topic eleje óta többen nyomták a betűket ezügyben, de valamiért nem ment át.
Névtelen
 


Névtelen,Kép klp
Névtelen
 


Nem hiszem el, kna már a MÁV-os topikban is reklámozza a cikkecskéjét.
Méghogy ő nem szokott más kórházak topikjaiba írogatni.
Névtelen
 


Jajj, dehogynem, még a szopitopicot is olvassa! Na az már tényleg bizarrKépKépKép!
Névtelen
 


No, én mára visszavonulok a fránya gátmetszésemmel együtt.
Mindenkinek Boldog Karácsonyt!
kna, lazíts te is egy kicsit. A szakirodalom megvár.
klp
Névtelen
 


Nem érted? Ezzel azonosítom magam. Nem regisztrálok ide, de van mélcímem. Nem free, működö.
Ez neked a fixaideád, hogy nem fejtheted ki a véleményedet. (Mellesleg a legtöbb fórumon pont azt szokták kérni, hogy OFF vitákkal ne terheljék a topicot, hanem magánban intézzék el a nézeteltéréseiket.)
Mit takargassak? Hamarabb utolérhető vagyok mint az általad kizárólagosan ezen a topicon újabban használt "klp".
Névtelen
 


"erre Kna a semmiből előtünik és válaszol."
Ilyesmi már volt vád:
"Elküldve 2003 November 11 kedd - 09h 54:
Én azt nem értem, hogy KNA hónapokig sehol nincs, aztán egyszer valaki megpendíti, hogy talán a Telki mégsem olyan jó választás,erre ő hirtelen előkerül"
:oP
kna"

Akkor ezek szerint nem csak én vettem észre.
Egyébként tényleg vicces lenne, ha a párom itt osztaná az észt a szüléssel kapcsolatban:-)
Abi
 


Kna, tényleg lazíccs!Kép Ték it ízi! (csak még annyit, hogy szerintem klp nem az azonosítás végett említette a nickhalmozást, és is nem azért, mert levelezni kíván veled, hanem azért, mert volt már olyan a bneten, hogy valaki egy topicban kreált magának vagy 15 nicket, és mindig marhára egyetértettek ők 15en, érted? )
Én is jobbra elKép.
Szép karácsonyt mindenkinek!Kép
Névtelen
 


Jaj, nem bírom ki...
mi az, hogy ne terheljük a topikot?
kna, ha mi nem lennénk a te kis topikod már rég meghalt volna!
Ki akar itt téged utolérni? Hé, emberek, utol akarja valaki érni kna-t?

Az én klp-m van annyira hangzatos, mint a te kna-d. Kikérem magamnak!
Névtelen
 


Kna, még annyit, hogy te óriási tévedésben vagy, ez itten már nem vitaKép. Ahhoz vitapartner is kell, különben uncsivá válik. Van egy olyan mélység, amikor már nem áll le az ember vitatkozni. Inkább remekül szórakozikKépKépKép.
Névtelen
 


Klp,
hát te sem tudsz elszakadni?Kép
Komolyan, nagyon kíváncsi vagyok, ki lehetszKép.
Névtelen
 


Szerintem mi ismerjük egymást, a stílusod nagyon ismerősKép
Igen, a névtelenségnek határozottan vannak előnyei
és hátrányai isKép
klp
Névtelen
 


Nem tehetek róla, be lettem zárva ide a szobába.
Férjuram bőszen csomagolja az ajándékomat.
klp
Névtelen
 


Akkor most engem meg fog ölni a kíváncsiság?Kép. Annyit tudok, gátmeccéssel szültélKép.
Mondjuk valószínű, hogy összefutottunk már, elég régóta nyomom itt a gombot.
Névtelen
 


Ja, és no népszabi. Azért ez már jó kiindulásnakKép.
Névtelen
 


Ki lettem engedveKép
Majd éjszaka töröm a fejem, hogyan deríthetnénk fényt egymásra.
Kezdetnek: gyerekek neme, száma?
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: