Új privát üzeneted érkezett!

C.Vali!

Igen,term.úton fogantak és kétpetéjüek.A SOTE II.fogok szülni(legalábbis remélem!)1 éve voltam kénytelen váltani dokit(leváltani ezáltal a Nyíröt is),és az új dokinál még csak pár alk. voltam,de remélem beválik.Olvastam,hogy fekvésre"ítéltek".Ettöl az egytöl félek én is.

sziasztok
enci70
 
 


Szia Vali!
Szerintem is hívd fel a Katit. Lemaradtam egy kicsit. Miért fekszel bent?
Timi
timu
 
 


Még nem fekszem bent, csak ijesztgetnek vele, mert megrövidült a méhnyak és puha lett a méhszály. Ha nem romlik tovább az állapotom itthon is feküdhetek, de ha romlik be kellesz feküdnöm, már csak az ikrek miatt is.
Ezért most itthon is komolyan veszem a fekvést, semmit nem csinálok, bár igaz nem is bírnék sok mindent. Szerencsére ülnöm még szabad egy kicsit, így néha , ha már nagyon fáj a hátam hintaszékezni szoktam.
Szurkoljatok nekem csütörtökön!

Sziasztok!

Vali
29+1
cvali
 
 

 
 

Vali, akkor ezek szerint neked is ennyi volt a felkészítő... :-((((
(Én ma megyek dokihoz, szintén reménykedem, hogy nem romlott a méhszáj, neked nagy drukk csütörtökre!!!!)

Üdv,M.
(30+0)
zana
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire igazak a kórház bezárásáról szóló hírek. Mi még csak próbálkozunk a párommal, így a szeptemberi időpont, amit írtatok nekem nem jönne jól. Végre találtam egy az otthonomhoz közeli kórházat jó orvossal, és most bezárják? Ez már teljesen biztos, már meg is szavazták? Különben jár valaki a Mészáros doktornőhöz?

Móni

Kép
móni23
 
 


Móni, én tegnap megkérdeztem a dokimat erről, ő azt mondta, hogy még semmilyen határozat nincsen, és ha egyáltalán lesz is valamilyen átalakítás, az csak nagyon hosszú távon lehetséges.
zana
 
 


Móni!
Én a Csepegő doktorral találkoztam a múltkor a liftben, amikor nála rákérdeztem, azt mondta ez marhaság és rövid távon semmi esély nincs rá!

M!
Képzeld el a többi kismamának is 2000 a méh nyaka, és az ő orvosuk azt mondta ez nagyon szép és jó, csak így tovább. Most nem tudom, hogy akkor mivan? Az Enyém ugyan a 27. hétig 3000 volt akkor lett 2000 és csütörtökön kiderül mennyi most, de lehet, hogy jó a 2000-es érték is, csak az ikrek miatt kell jobban vigyáznom, mert nagyobb súly jön még rám és hogy bírjam a terhelést?

Vali
cvali
 
 


M! (Zana)

Mi volt az orvosnál?
cvali
 
 


Vali!
Mondjuk ez nem mérvadó,de most nézem a kiskönyvemet,28 hetesen még 3100 volt a méhszájam és rá két hétre 2111KépMásnap be is kellett költöznömKép
Pihenj sokat és meglátod maradhatsz még de azt gondolom már Te is tudod ha arról van szó akkor nem kegyelmez V. és ezt nagyon jól is teszi!!
És ne feledd ott nagyon jó helyen vagy és kéznél van bármikor orvos.
De drukkolok hogy minden ok legyen és maradhass otthon.Amúgy mit beszéltetetk meg hogy mikor kell befeküdnöd?
Fekszik bent egy lány,ő is ikreket vár,35 hetes.Bent volt akkor is mikor én már bent feküdtem,de ő nem sokáig szerencsére.Biztos fogsz vele talizni ha még bírja sokáig egyben.Jó fej nagyonKép
Szilvi
pandamaci
 
 


Sziasztok!
Ma voltam a korhazban AFP meg egyebek vervetelen es olyan gyorsan mondtak el az infokat, hogy kicsit osszezavarodtam. Jol ertettem, hogy az AFP eredmenye az 2-3 nap alatt megvan? En Meszaros Marta maganrendelesere jarok (kerdesedre valaszolva, Moni!), most voltam eloszor a korhazban es nem vilagos nekem, hogy az eredmeny hogy jut hozzam vagy a doktornohoz... Nem tudjatok hova kell utanamenni? A korzeti vedono olyansmit mondott, hogy neki kipostazzak. Nagyon orulnek, ha meg a heten meglenne, mert jovo heten megyek a doktornohoz...
Koszi

Ildi
szildi
 
 


Ildi!

Amit a kórházban végeznek vizsgálatot azt mind felküldik az orvosodnak, vagy a kórház védőnőjének, Bilics Katalinnak. Ezek alól csak a hepatitis B vizsgálat kivétel, amit nem tudom miért nekem is a körzeti védőnőhöz küldtek. ( Azóta nem szekál, mert e révén derültek ki az egészégügyis kapcsolatok.Kép )
Neked nem kell semmi után menned.

üdv. Melinda
szokolka
 
 


Melinda!

Koszi a gyors valaszt.
Mi a helyzet veled? Mikozben varakoztam, rad gondoltam, hogy lehet mar megvan a baba...

Udv
Ildi
szildi
 
 


Ildi!

Megkérdezhetem, hogy milyen vizsgálatokra jársz a kórházba és mi az, amit a doktornő a magánrendelőjében el tud végezni (uh, ctg, stb.)? Milyen gyakran mész hozzá vizsgálatokra? És ha nem indiszkrét a kérdés, akkor a terhesgondozásért mennyit szokott kérni? Én még csak kétszer voltam nála, egyszer általános kivizsgáláson, ahol jól meg is ilyesztett, egyszer pedig tanácsadáson a "baba projekt"-el kapcsolatban. Nagyon kedves volt, csak mindig egy hónappal későbbre tudtak csak időpontot adni.

Móni

Kép
móni23
 
 


Vali,

sajna az én méhszájam már 1100-nál tart... :-( Érdekes módon most nem merült fel a befektetés gondolata, viszont szigorú fekvés van, itthon. Három hét múlva kell visszamennem - illetve bármi gyanús jel esetén a kórházba -. De remélem nem lesz semmi ilyen. Bébi a szombati UH szerint jól van, 1300 gramm körüli, remélem még minimum hat hétig kihúzzuk...

Lányok, van egyáltalán valami a fekvésen és a magnéziumon kívül, amivel vissza lehetne fogni egy ilyen folyamatot? Nem visszafordítani, de legalább stagnálásra bírni??

Üdv,M. (aki aggódik)
(30+1)
zana
 
 


M! (Zana)

Nekem a Magne B6-on kívűl Seducsent kell szednem 3x1/2, de ha erősödne valami fájás 2x1. Ezt csak orvosi receptre adják, és a terhesség alatt is szedhatő, a papírja szerint is. Neked nem írta fel? E izom lazítóként működik ilyenkor és aludni, pihenni is jobban bírsz tőle.

Írj az e-mail címemre és megadom a mobil számomat, ha mégis befekszünk tudjunk sms-n kommunikálni.

Vali
cvali
 
 


Sziasztok!
Vali!
Nagyon drukkolok, hogy ne legyen semmi baj!
Én holnap megyek terheléses vérrukor vizsgálatra. Ha jól számoltam, 4-szer vesznek majd vértés közben még innom sem szabad, még vizet sem Kép
Üdv mindenkinek!
Timi
timu
 
 


Ildi!

Én még itthon vagyok, fiú lesz, a fiúk pedig lusták, legalábbis ezt mondják. Az orvosom a múlt héten úgy engedett haza, jövő héten ctg, "ha megindulna a szülés" akkor mit csináljak. De csütörtökön kell szülnöm, ez lesz a párom születésnapi ajándéka. Kép
üdv. Melinda
szokolka
 
 


Melinda!

Drukkolok neked a csütörtökhöz, de akkor is örülni fogtok szerintem, ha valamikor más napon születik meg. Nem?

Vigyázz magatokra!

Vali
cvali
 
 


Vali!

Köszönöm a drukkot. Hát persze, hogy örülni fogunk ha más napon is születik a baba.
Bár látom te is éjszakai üzemeben voltál, én sem tudtam aludni ma éjszaka.
A párom pont most reklamálta, hogy szerinte már kéne lenni valami fájás féleségnek, mert nekem az nincs. ( Neki már nem az elős gyerek, így van benne gyakorlata. Kép )

üdv. Melinda
szokolka
 
 


C Vali!
Köszönöm az infókat, az lesza legjobb, hogy ha személyesen is találkozok a tanárúrral. Elég rázós, ha ilyen mereven ragaszkodik a természet rendjéhez, (mármint ami a szülést illeti).
jós
 
 


Melinda!

Csutortokon ujbol megyek a korhazba, majd akkor is gondolok rad es szoritok, hogy minden jol menjen. En mar most (17 het) szoktam arra gondolni, hogy barcsak meglenne mar a baba, igy a finisben nagyon varnam mar. Szoval vigyazz nagyon magatokra!

Moni!

Most voltam eloszor a korhazban vervetelen AFP meghatarozashoz, minden nogyogyaszati vizsgalatra a maganrendeloben kerult sor. Van UH ketto is, CTG, mas talan nem is kell. Havonta kell menni, van kulon nap kismamaknak, mindig akkor mondjak meg legkozelebb mikor kell menni. Amikor a pozitiv teszttel eloszor bejelntkeztem en is 3 hetre ra mehettem, de igy sem kestem le semmirol. Altalaban negyed oranal tobbet nem kell varni. Az UH az nem rendelesi idoben van, kulon kapsz ra idopontot. 5e egy konzultacio. Mivel ijesztett rad? Nekem eddig (4 eve jarok hozza) csak pozitiv elmenyeim vannak, mindig maximalis optimizmussal allt mindenhez.

Bocsanat a regenyert

Ildi
szildi
 
 


Melinda!

Vigyázz magatokra! Mindent bele! Már nem emlékszem, kinél fogsz szülni? Természtes v. császárra készültök?

Majd írd már meg milyen volt, akár privátban is, bár szerintem a többi kismamit is biztosan érdekelni fogja.

Vali
cvali
 
 


Ildi!

Akkor lehet, hogy találkozunk? Holnap megyek én is ctg-re!

Vali!

Benyónál fogok szülni. A múlt heti diganózis az, hogy megvárjuk meginduljon a szülés magától, de utánna nagy az esélyem a császárra. ( én kicsi vagyok a baba meg nagy) Hát majd meglátjuk. De szülés előtt a nők hasa le szokott " menni", hát nekem még mindig fent van a gyomorszájamnál. Lehet, hogy nekifutásból jön majd jön ki a baba, ez a humoros változat. Kép

üdv. Melinda
szokolka
 
 


Melinda!

En d.e. fogok menni, kilenc elott biztos nem, hogy ne kelljen tul sokat varni. Orulnek, ha szemelyesen is talalkoznank. Szokesbarna nemnagyonrovid haj, szemuveg, 160 cm korul, varhatoan egy farmer kertesznadragban.
Majd korulnezek a nagypocakosok kozott Kép

Udv
Ildi
szildi
 
 


Ildi!

10h-ra megyek a terhesgondozó mellett lévő ultrahangra. Én is szemüveges vagyok, barna haj, amit most feltűzve hordok és fekete nadrág lesz rajtam. Remélem találkozunk!

üdv. Melinda
szokolka
 
 


Szia Ildi!

Én is tökéletesen meg vagyok vele elégedve szakmailag. Engem csak azzal ilyesztett meg, hogy amint egy kis lehetősége is felmerül annak, hogy terhes vagyok, akkor azonnal látni akar, mert minimum 50% az esély a méhen kívüli terhességre nálam, egy korábbi problémám miatt. De nagyon remélem, hogy minden rendben lesz majd.
Szeretnék mégegyet kérdezni. Neked javasolta a doktornő a próbálkozási időszakban valamilyen vitamin szedését? Én ugyanis elfelejtettem megkérdezni tőle a legutóbb, és ezek úgy is receptnélküliek.
Remélem minden rendben volt az AFP vizsgálaton. Holnap milyen vizsgálatra mész?

Móni

Kép
móni23
 
 


Zana

Gondolkodtam a dolgodon. Biztosan 3 hét múlva kell menned? Mi az oka? Elutazik az orvosod? Engem sokkal korábban már 1 hétre rá visszarendelt, amikor 3-ról 2000-re ment össze.
Menszesz előtti állapothoz hasonló görcseid nincsenek? Ha vannak, azonnal menjél vissza a kórházba!
Én ma megyek. Kiváncsi vagyok mi lesz?

Melinda
Mikor megy föl a nők hasa? Nekem inkább alsó-közép tájon van amióta csak nő. Most vagyok a 30. hétben. Ezután nem értem hova megy le?
Hogy vagytok?

Vali
cvali
 
 


Vali, remek kérdés, fogalmam se nincsen, mert amikor 3000-ről 2100 lettem, akkor kéthetente rendelt vissza, most meg 3. Fene se érti, talán azért, mert azóta eltelt 4 hét?
Hálistennek görcs egy szál sincs (nem is volt az egész terhesség alatt), és keményedés is max 4-5 naponta, az is leginkább akkor, ha valami rossz testhelyzetet találok (leginkább ha hanyattba keveredek...). De persze, ha bármi gyanús jel felmerül, rögvest iszkolok befelé, nem fogok rajta gondolkodni egy percet se.

Írj majd, hogy mi volt a vizsgálaton, jó?

Üdv,M.
zana
 
 


Vali!

Egy gyermek esetén ( ikerek esetén nem tudom) a baba fent van majdnem a gyomorszájnál a terhesség utolsó időszakában, bár szerintem a gyerek nagyságától is függ. . Azt mondják, de majd figyeld meg másokon, hogy szülés előtt pár nappal max 2 héttel a terhes nő hasa lejjebb megy, ekkor könnyebbül meg. Ekkor már nem nyomja a tüdőt, gyomrot stb. 30. héten még nekem sem volt ilyen gondom.
Ma voltam orvosnál és mivel mára vagyok kiírva ezért holnap be kell feküdnöm a kórházba. Bár még holnapra sem jósól semmit a dokit. Ezt azért kihagytam volna és reménykedtem, hogy olyan nehéz helyzetben vannak a kórázak, hogy a hétvégén akit lehet hazaengednek, vagy be sem fektetik már pénteken. Hát ez nem jött össze. Kép
üdv. Melinda
szokolka
 
 


Melinda, drukkolok, hogy minél kevesebbet kelljen bent töltened!!! :-)

Üdv,M.
zana
 
 


Zana, köszönöm szépen.

üdv. Melinda
szokolka
 
 


Sziasztok!

Melinda!
NAGY DRUK!!!!!

Magunkról röviden:
Ma voltunk kontrollon. A sok fekvés meghozta az eredményt, nem rövidült és nem is nyíltam tovább (2100). Most kaptam további két hétet.
A babák is jól vannak. Az egyik 1300 a másik 1500 gramm körül van. Remélem, tudom tovább is tartani ezt a kímélő életmódot, de fogalmam sincs, hogy tudnám megvalósítani, ha már lenne gyerekünk.

Jó éjt!

Vali
29+4
cvali
 
 


Ildu!

Mi van veled?
Ma találkoztam a rendelésen egy párral akiknek elsőre sikerült a lombik!
Ha van kérdésed nyudodtan kérdezz, mindannyian biztosan próbálunk segíteni.

Vali
cvali
 
 


Moni!

En ket honappal a fogamzas elott elkezdtem szedni az Elevitet, persze sosem lehet tudni mikor jon ossze a baba. Eleg sok hasznos tanaccsal lat el az Optimalis Csaladtervezesi Kozpont a Bolgarkerek utcaban, ha gondolod keresd fel oket 363-2229. Par napon belul adnak idopontot, szurnek rozsahimlore, jodra, felmerik a papanal a kiscsavok egeszsegi allapotat meg ilyenek. Mindezt ingyen. Van nogyogyi is, aki rogton megultrahangoz ha pozitiv lett a teszted, pontosan a mehenkivuli terhesseg kiszuresere. En meg voltam/vagyok veluk elegedve, most is oda jarunk szulotanfolyamra, tornara. Nem Marta iranyitott oda, de mondtam neki, hogy voltunk ott es helyeselte a tanacsaikat.

Udv
Ildi
szildi
 
 


Sziasztok!

Új orvost kell keresnem sajnos. Szeretném megkérdezni, hogy Mészáros Mártát ki ismeri? Megtudnátok adni az elérhetôségét? Ô régen a MÁV-ban dolgozott? Mindenre kiváncsi vagyok. A régi orvosommal csúnyán megjártam. Kép

Margaréta
margaréta
 
 


Ildi!

Köszönöm a válaszodat, azt hiszem, hogy én is megkeresem őket, hátha nekem is tudnak jó tanácsokat adni, és lehet, hogy intimtornát is tartanak, mert én arra szeretnék járni. Én is úgy gondoltam, hogy elkezdem az Elevitet szedni, csak egy kis megerősítésre volt szükségem. Remélem veletek minden rendben van és szépen fejlődik a baba.

Margaréta!
Én ugyan még csak kétszer voltam a Mészáros doktornőnél, de teljesen meg vagyok vele elégedve. Kedves, figyelmes és minden kérdésemre készséggel válaszolt. A rendelőjének a számát meg tudom adni 06/1-311-0175, 06/1-302-4346 és a rendelő a Bajcsy-Zsilinszky út 65 szám alatt van, a kaputelefonra az van írva, hogy rendelő majd a harmadik emeletre kell felmenni. Rendelési idő kedden 9-11 és 14-17 valamint pénteken 9-11-ig van. Először én is csak egy hónapmúlvára kaptam időpontot, de a rendelőben csak 10 percet kellett várnom.

Móni

Kép
móni23
 
 


Margaréta!
Én 11 éve járok a Mészáros doktornőhöz, mind a három gyerekemet nála szültem. A két nagyot még az Uzsokiban, a kicsit pedig három hónapja a Nyírőben. Én is csak jókat tudok mondani róla. Különösen ez az utolsó szülés volt nagyon szép élmény. Ebben szerintem a kórháznak is szerepe volt, az Uzsoki sokkal merevebb volt (akkor, de lehet, hogy 8 év alatt ők is változtak).
Anna
tinalila
 
 


Margaréta!
Még csak annyi, hogy az Uzsoki és a Nyírő között valóban a MÁV-ban dolgozott.

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat!
Ha valaki még írna, szívesen olvasnék még róla. De azt hiszem elmegyek hozzá.
Amikor az elsô kislányomat szültem, ô volt az ügyeletes orvos, és nekem is szimpatikus volt. Amikor a második babánk megfogant, felmerült a neve, de miután az elsônél elégedettek voltunk az orvosommal, nem látttam okát, hogy feladjuk a járt utat a járatlanért. Most két hete szültem, és a szülés hihetetlen szép volt, de ami utána volt, szerintem kritikán aluli volt. És nem csak az én orvosommal volt problémám (nem várta meg, míg felkerülök a szülôszobáról az osztályra, hanem elment, nem számolva azzal, hogy bármi probléma felmerülhet Kép ), hanem az ügyeletes orvossal (aki egy lúdtojás nagyságú vérömleny ellátása után bennem felejtett egy törlôbucit, amitôl szerencsére két nap után megszabadítottak), de az osztályon is csak poénkodtak rajtam, próbálva elbagatelizálni a dolgokat. Kép
Miért vált a doktornô kórházakat? Errôl lehet tudni?
Margaréta
margaréta
 
 


Margaréta!
Szerintem az az általános gyakorlat, hogy ha a szülés komplikációmentes (nem tudom Nálad az volt-e), akkor az orvos nem várja meg a megfigyelési időt. A doktornő is elment, miután engem ellátott. De biztos vagyok benne, hogy visszajött volna, ha hívják. Szerencsére erre nálam nem volt szükség.
Én bármi ennél konkrétabbat csak privátban írnék róla, mert nem értek vele egyet, hogy ennyire nyilvános fórumon "kibeszéljük". De mindenkinek csak ajánlani tudom! Ha gondolod, írok Neked e-mail-t. De nyugodtan menj el hozzá. (Ehhez valóban érdemes minél hamarabb időpontot kérned.)
Anna
tinalila
 
 


Anna!

Az orvosom nem a szülôszobából ment csak ki, (ami természetes, hogy nem fog két órát velem ott ücsörögni), hanem elhagyta a kórházat, és nem volt elérhetô telefonon se. Kép
Amit nem bánok, mert ha visszahívják, azalatt az idô alatt, amíg visszaér, nem tudom mi lett volna velem. Kép A vérömleny jobban fájt, mint az egész szülés. Kép

Az e-mail címem: szabadhelyi@axelero.hu
Szívesen olvasnék róla. Elôre is köszi.

Margaréta
margaréta
 
 


Sziasztok!


Csóka Dávid Dániel 2004.05.09-én 12.15-kor megszületett.
Ma jöttünk haza, majd írok élménybeszámolót.

üdv. Melinda
szokolka
 
 


Szia Melinda!

NAGY GRATULA!és várom az élménybeszámolót!

üdv.Enikö
enci70
 
 


Szokolka!

Nagy nagy GRATULA!!!!!!!
Vérjuk a beszámolót!

Vali
cvali
 
 


Melinda, gratulálok, jó egészséget nektek! :-)))

Üdv,
M.
zana
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a jó kívánságokat!
Azt elfelejtettem írni, hogy a "kicsi" 4000 gr-mal és 60 cm-el született.
Akkor azzal kezdem, hogy mivel 04.29-re voltam kiírva ezért 04.30-ától "élvezhettem" a Nyírő Gyula Kórház szolgáltatásait.
Naponka kétszer csináltak ctg-t, illetve vérnyomást mértek, vizeletet ellenőríztek. Illetve kétnaponta magzatvíz vizsgálatot is csináltak. Ezeken kivül nem sok mindent csináltak, de naponta háromszor volt vizit.
A kismamákat 5-kor keltették, mert 6-kor már hozták a babákat szoptatni.
A kaja nem túl sok, de amíg "csak" terhes voltam addig nem volt, gond, de mikor megszületem már nekem is kevésnek bizonyult.
A növéerek nagyon rendesek voltak, segítőkészek, főleg szülés után.
Én több mint egy hétig csak várakoztam, és a dokim szerint semmi apró jel nem mutatott arra, hogy a szülés meg akarna indulni.
Múlt hét szombaton reggel a ctg-m alapján az ügyeletes orvos közlete, hogy nekem a szülőszobában a helyem. De hát semmi fájásom nem volt. Kb ugyan ez volt a helyzet az esti ctg-n is. Na de azért este 9-kor elkezdődtek a fájások, először 15, majd 10 percesek. Kb fél egykor sétáltal át a szülőszobába, ahol ismét ctg-re tettek, és a szülésznő közülte, hogy pihenjek mert még messze vagyok a végétől. kb fél öttől voltak 8 perces fájásaim, ekkor szóltam páromnak, hogy jöjjön be hozzám. Az orvosomnak 7 körül szóltak, de nem volt a telefonja bekapcsolva, csak üzenetet tudtak hagyni. Eközben volt egy császár is és kb fél 10-kor, amikor is a szülésznő már többször telefonált az orvosomnak de sajnos sikertelenül, szólt az ügyeletes orvosnak. Ekkor az ügyeletes orvos jött ( dr. Csepegő) és megvizsgált és közölte, hogy a méhlepén be van állva vagyis áll a szülés és nem halad előre, de öröm hírként közölte, hogy már 3 ujnyira nyitva vagyok. Ekkor csinált egy burokrepesztést és a szülésznő meg ő vitába keveredtek, hogy a gyerek bele szart e magzatvízbe vagy nem. Mert ha igen akkor császár. Az orvos azt mondta, hogy szerinte nem, ezért egy órát ad, ha addig megszületik a baba akkor ok, ha nem akkor császár. De kell kapnom infúziótt ami gyorsítja a szülési folyamatot. Ezzel egy óra alatt 4 perces fájásaim lettek, de ez még minidg nem volt elég mert a méhszáj nem simult el, ezért kaptam egy injekciót is. Kb 11-kor sétáltam át a szülőágyra, ahol aztán elkezdődött a tágítás, mert még mindig nem volt elsimulva méhszáj. Ekkor megint fájás gyengeség lépett fel, amire ismét kaptam valamilyen injeckciót. Ezután a doki úgy dönött, lesz ami lesz ez a baba normál úton fog megszületni. Folyamatosan tágítottak és és 12 körül szóltak a csecsemőnek, hogy jöjjön mert lesz baba. Ekkor már a kengyelből háromszor kijött a lábam, ami kétszer az ovsoson egyszer pedig a szülésznőn landolt, folyamatosan oxigént kaptam és 12.15-kor megszületett a kisfiam. Megtisztitották és odaadták, amikor a méhlepény is kijött a párom összeesett. Ekkor ellátták Őt is , engem még összevartak, majd kivittek a megfigyelőbe.
Megvallom nagyon fáradt voltam és a cikorszintem nagyon alacson volt, a szájam ki volt száradva és a párom csak hozta a folyadékot, illetve az ebédemből a levest megmelegítették a növérek.
Kb másfék óra múlva toltak át a szobába, ahol 2 óra múlva segítséggel úugyan de elmentem zuhanyozni.
Csütörtökökn szedték ki a varratokat, és pénteken jöttünk haza.
A kicsivel sikerült rekordot dönteni mert az én magaságommal nem sűrűn szoktak ilyen nagy babát normál úton szülni. Volt is beszédtéma ez az ovosok között. Kedden szült egy kismama ikreket normál úton, ő és én egy szobába kerültünk , ezért csak csúcsrészlegnek hívták a szobát.
Szép élmén volt, bár most pihenem a fáradalmakat, de megérte.
A csecsemős növérek közül nem mind segítőkész, illetve mondták a szülésfelkészítő tanfolyamon, hogy mindenkit megtanítanak szoptatani illetve fejni, hát ez az én esetemben nem történt meg, de a szobatársam esetében sem.
Most ennyit majd még írok mert vannak élmények, de most nincs több időm.

Üdv. Melinda

UI: Bocs ha egy kicsit kaotikus volt az irományom.
szokolka
 
 


Szia Melinda!

Hát nem volt egyszerü a történeted.Elég sokáig elhúzódott a dolog,de jó,hogy jól vagy ennek ellenére.Ezek szerint nem tubtad megtapasztalni a "Benyó szülést"(Talán jobb is).A varratokat ki szedte ki?Vagy már felszívódót kaptál?Nem estél kétségbe amikor nem találták a dokidat?A csecsemösök nekem sem segítettek egyáltalán,pedig nagy szükségem lett volna rá.Ne búsúlj,a második babaánál már sokkal merészebb és követelözöbb az ember a csecsemösökkel is.Akkor már nem tudnak olyan könnyen lerázni,mert tapasztaltabb az anyuka.Dehát,éppen az elsö babásokat kéne a legjobban segíteni,csak sajnos néha kihasználják a "naivitásunkat".
Sok egészséget nektek!!Ha lesz idöd írj még!
enci70
 
 


Szia Enci70!

Köszönöm a jó kívánságot.
Nekem máér mindegy volt amikor nem találták a dokit, a lényeg az volt, hogy valaki segítsen már rajtam. A varratokat Csepegő szedte ki. Már felszívódót használnak, csak a kintieket kiszedit. Azt hiszem jobb is mert, már ülni sem tudtam egyik úgy húzodott és fájt. Mikor szedte ki akkor közölte, hogy melyik fáj, hát igaza volt. Az összes többit nem éreztem.
Utánna viziten volt is humor, mert kérdezte a doki, hogy milyen volt a varratszedés, féjdalmas? Mondom neki, hogy nem , erre visszakérdezett, hogy az orvosnak sem. Azt hiszem híre ment, hogy megrugdotam szegényeket, de nem akarattal ez a mentségem.
Az egyik csecsemős, azt hiszem valami vezető féle nagyon sokat segített, bár szerintem a Dávidot szerette nagyon, mindenféle nevet kapott tőle is és az orvosoktól is.
Na most ennyit, még kavarognak bennem a dolgok de szépen tisztul le.
Itt van egy kép Dávidról, kb 3 órás, de még látszik rajta a nehéz szülés. Most már jóval szebb.
Kép
üdv. Melinda
szokolka
 
 


Szia Melinda,

NAGYNAGY gratula, nagyon orulok, hogy hallotam feloletek. Es foleg annak, hogy jol vagytok.
Koszi a beszamolot is, nekem sokszor jut eszembe, hogy mi van, ha a valasztott orvos nem elerheto amikor szul az ember, biztos nem tul megnyugtato.

Sok egeszseget mindkettotoknek (meg a parodnak is Kép )!

Udv.

Ildi
szildi
 
 


Az elobb gyorsabb volt a kezem, mint ahogy szerettem volna.
Vali, M., hogy vagytok, mi van veletek?

Udv,

Ildi
szildi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: