Új privát üzeneted érkezett!

Virág, nagyon sajnálom, hogy ilyenmegrázó dolog történt veletek. És nagyon örülök, hogy rendbe is jöttetek. A kislányod neve gyönyörû, gondolom õ maga is.

Nyugodj meg, mert ha te nyugodt vagy azt õ is érzi, és annál jobban fejlõdik.

Ha tudsz irjál azért, kiváncsi vagyok mi van veletek. Meg persze a többiekkel is. Kép

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Szia Virág!

Sok-sok gratula a picidhez és nagyon drukkolok nektek, hogy most már minden rendben legyen! Eddig én csak olvastam a babanetet, kisbabát csak 1-2 év múlva szeretnénk. Külön figyelemmel kísértem a beszámolóidat, mert én is a Kaszás doktorhoz járok és majd nála szeretnék szülni. Ha majd stabilizálódik veletek minden, akkor majd elmeséled magát a szülést és a dokival kapcsolatos tapasztalataidat? Nagyon kíváncsi lennék rá.
Minden jót kívánok nektek és vigyázzatok magatokra!

Timi
Névtelen
 


Sziasztok

Remélem Virág minden rendben van veletek.

Mi nemrég tértünk vissza a nyaralásból. Pénteken voltunk UH-on. Picurka rendben van még mindig nagyobb egy héttel. 86 mm a feje és 87 mm a mellkasa. A sulya 2,5 kilo körül van.
Egyszóval Õ sem lesz egy apró termet.Fõleg, hogy van még 8 hét.

Veletek mi ujság? Mindenki nyaral, hogy senki nem ir?

L.
L.
 

 
 

Sziasztok!

Januárban fogok szülni Moksony doktor úrnál. Legyetek szívesek segíteni, hogy mire számíthatok.
Most a 14. héten járunk.

Elõre is köszönöm.
Claire
Névtelen
 


Mivel mire? A kórházban töltött idõ tapasztalatai fenntebb. De úgy látom nincs kedved kikeresni itt vannak a támpontok. Jól felismerhetõek ezek a levelek, mert nagyon hosszúak. Kép Kép
2002 április 26 19h és 2002 április 26 23h
2002 május 12 (enyém Kép )
2002 júni 17

zsunya
 
 


Szia Zsunya!

Köszönöm szépen a segítséget. Igyekszem végig olvasni a leveleket, amiket a kismamát-kispapák írnak (többnyire nagyon érdekfeszítõek, fõleg a szüléstörténetek), de olyan sok van és kevés az idõ rá napközben.

Engem leginkább Moksony doktor úrral kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek. Sajnos nem találtam olyan kismamát, aki nála szült volna.

Claire
Névtelen
 


Én sem emlékszem, hogy itt szóba került volna a neve. Amúgy az elsõ dátumtól vannak érdemi és ma is aktuális dolgok leirva, mert akik most tavasszal szültünk, mi újitottuk fel a topikot. Szóval elõtte csak a tépelõdés van. Kép Azért irtam ki, mert igy talán gyorsabban át lehet futni. Kép Irj, hogy mi van veled, meg hogy vagytok.
Ha a kórházba fogsz menni CTG-re, le a terhesambulanciára, az nagyon jó. Szerintem az a legjobb vizsgálat, nagyon jó fej a csajszi aki csinálja.

Zsunya

zsunya
 
 


Szia Zsunya!

Mi a tapasztalatod a higiéniáról a kórházban? Életemben elõször jártam ott július elején a 12. hetes ultrahangon. Pechemre el kellett mennem mosdóba a II. emeleten, míg vártam. Megdöbbenésemre WC használat után nem volt sem víz, sem kézmosó folyadék, sem papírtörlõ.
Nagyon kellemetlenül éreztem magam, hogy után mentem vizsgálatra. (Nagy kedvem lett volna megmondani az orvosnak, hogy nagyfokú igénytelenségre vall, hogy a szülészeten nem lehet WC használat után kezet mosni!).
Remélem a szülõszobán, illetve a csecsemõ osztályon jobb a helyzet.

Van lehetõség 1 ágyas szobába kerülni? Ha igen mennyibe kerül?

Hogy van a kisbabád? Hogy viselitek ez a nagy meleget?

Claire
Névtelen
 


Szia Claire!
Ahogy emlékszem volt viz a csapban. Kép Zuhanyoztam ezret is, azzal sem volt baj, de szappan és kéztörlõ valóban nem volt. De szeretném felhivni a figyelmed, hogy a János az egyok legjobban eladósodott kórház Budapesten. Nem telik nekik. Nekem nem jelentett gondot, hogy wc után a szobában mossak kezet, ugyanis ott is van mosdó és ott van folyékony szappan és türülközõ taró. A türülközõt meg te viszed.

A szülõszobán nem mostam kezet. Ott csak egy fülke van, hogy a beöntés után ne kelljen a folyosón mászkálj. De bevallom eszembe sem jutott kezet mosni. Folyt ott folyamatosan minden kifelé. Ennyi kell. a csecsemõs részen minden rendben van. Be is lehet menni megnézni a fürdetést. Ha bemész akkor elmondja a nõvér fürdetés közben, mutogatva, hogy mit hogy kell csinálni. Szerintem nagyon hasznos. Van egy fekete haju mosolygós csaj, az talán a leg kedvesebb. Mikor én bent voltam minden babához volt valami kedvessége. Egy puszi a fenekére, egy kis simi, vagy egy kis gügyögés. Szóval nekem szimpatikus volt, hogy nem mint a futószallagon. Kép

Ahogy tapasztaltam, hüvelyi szülés után nagyon enyhit a fájdalmakon a zuhanyozás. Nem tudom miért, de mûködik.

Van egyszemélyes szoba. Árfolyamát valahol fentebb leirta valaki. Az én tapasztalatom az, hogy aki nem különösen magabiztos annak talán jobb ha valakivel együtt van. Én kétágyasban voltam, és van még vagy három háromágyas. Az sem lehetett rosszabb. mi megbeszéltük, hogy ki mikorra engedi be a látogatókat, és hogy fél óránál tovább nem marad senki, csak az apukák. És ami a legjobb volt, hogy csomót tanultunk egymástól. Én azt pl., hogy mit kell csinálni ha fullad a gyerek, mert félre nyelt. Ilyenek. Szóval én kicsit elanyátlanodva éreztem volna magam egyedül. De ezt te tudod jobban. Ha nem elsõ gyerek, akkor persze ez nem számit.
A csecsemõsöket természetesen meg lehet kérni, hogy segitsenek, akkor jönnek és türelmesen elmondanak mindet. Megmutatják, ami kell. de maguktól nem kérdeznek rá, hogy van e valami gond. Kevesen vannak és sok a dolguk tényleg.

A nõvértõl lehet kérni hashajtót, ha nem megy a kakilás. Az székletlazitó valami. Nekem nem csinált semmit.

Ha olyan ágyon vagy ami nem az a vájú forma, próbálj meg fekve szoptatni. Sokkal egyszerûbb. Én azt sem tudtam, hogy lehetséges fekve, és ott kinlódtam, hogy hogy üljek, hogy ne fájjon annyira. Kép

Ha bármit tudok még segiteni irj. Hiába töröm a fejem más nem jut eszembe hirtelen, ami fontos lehet.

Mi jól vagyunk továbbra is. Peti egy jó baba. Két hétig volt csak nyûgös, de annak a felét meg átaludta a sárgaság miatt. Azóta rendre alszik éjjel 6-7 órát egyben. Napközben nézegetia babáit és vigyorog, meg cseveg velünk.
A profilomban meg is lehet nézni. Mindjárt frissitem is. Kép

Zsunya

zsunya
 
 


Szia Zsunya!

Köszönöm szépen a jótanácsokat.

Sajnos még bent az osztályon nem jártam, csak kint az elõtérben, ahol az ultrahangra lehet várni.

Tudsz ajánlani egy jó szülésznõt, aki türelmes és megbízható?

Nekünk ez lesz az elsõ babánk. Változó a hangulatom, néha nagyon lazán fogom fel a szülés tényét, néha meg agyon szorongom magam.

Sok örömet és boldogságot kívánok Nektek pici fiútokhoz? Õ az egyetlen gyerkõcötök? (Sajnos nem olvastam végig az összes levelezést.)

Claire
Névtelen
 


Zsunya!
Zuhanyzásra azért van lehetõség a szülõszobán, mondjuk a khm... beöntéses esemény után? Vagy mehetsz a fülkébe, aztán onnan a szülõágyra?
Köszi.
M
moncaberta
 


Neem, ez nem ilyen. A beöntés nem azt jelenti hogy úszunk a trutyiban. Betöltik a vizet, aztán pár perc mulva kijön a wc-n a kaki. Ennyi. Semmi borzadáj, meg fujfuj. Kép A fülkétõl a szülésig hosszú órák telnek el. DE el lehet menni zuhanyozni kia kórtermekhez a zuhanyba. Mondják is, ha nem akarsz éppen meghalni.

A szülõágyon pedig mindig cserélik a lepedõt és a szülõinget az emberen, ha összetrutyizza vajúdás közben. Ez engem nagyon meglepett, és nagyon jól esett.

Kérdezzetek, mert tök jó megnyugtatni másokat. Mert én nagyon tartottam a kórházi körülményektõl, de nem nagyon volt senki aki tudott volna válaszolni. Kép

zsunya
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék hozzátok csatlakozni, mert én is a János kórházban fogok szülni. Magamról egyenlõre csak annyit, hogy 38 hetes kismama vagyok és az orvosom Dr. Balog Imre. Az elsõ babámat várom, akit kisfiúnak "jelzett" az ultrahang.

Kedden megyek CTG-re, bár az orvosom jövõ hét szombatig szabadságon van, ezért fogalmam sincs, hogy mutatott-e már valamit elõzõ CTG, mert "csak" elvitték a papírt aláíratni egy orvossal és nekem nem mondtak semmit. Hát reméljük a legjobbakat.

További kellemes hétvégét mindenkinek!

Sziasztok, Angi
mancika
 
 


Szia Angi!
Ha a CTG-vel van valami baj, akkor rögtön visszaültetnak ismétlésre. De ha a földszinten csinálták a Jánosban, ott az egyik gép szokott rendetlenkedni, az sem jelent sokat. Engem egyszer ültettek vissza, de mondták, hogy ne izguljak, mert akad a papir a gépben, valószinûleg az a baj.

Ha nincs semmi baj vele, akkor nem mondanak semmit. Ha baj van akkor felküldenek az ultrahangra hogy nézzék meg ott is, aztán ha ott nem talál semmit, akkor megint a CTG ellenõrzés képpen.

Szóval addig jó amig nem mondanak semmit, csak a kezedbe nyomják a papirt. Vicces ott, ha elalszik a baba, akkor egy kis dudával felébresztik. Kép

zsunya
 
 


Szia Zsunya!

Köszönöm a megnyugtatást! Mostmár csak kibírom ezt az 1 hetet, amíg visszajön az orvosom. Bár tegnap délelõtt és most is 14.00 óta vannak nagyon enyhe fájásérzeteim, mert ugye mint elsõ babásnak nem nagyon van fogalmam róla, hogy mit is kéne éreznem. Egyenlõre csak azt érzem, hogy néha görcsöl a hasim, fáj a derekam. Lehet, hogy ma is elmúlik. De már nagyon várjuk a babát, úgyhogy az sem lenne baj ha nem múlna el. Majd szülök annál az orvosnál aki éppen bent van.

Szia, Angi
mancika
 
 


Drukkolok, hogy neked is könnyen és gyorsan menjen minden. Kép

zsunya
 
 


Köszönöm, nagyon jólesik.

Most megyünk egy kicsit bûnözni a kispapával, elmegyünk palacsintát enni. Ha egyszerûen kívánom nem lehet mit tenni...

Fájások egyébként semmi, nagyon ritkán érzek valamit. Úgyhogy még kedden biztos megyek CTG-re.

A. (38. hét)
mancika
 
 


Sziasztok

Mancika drukkolok neked, hogy minél elöbb tul legyél rajta és gyönyörü babával hamar otthon legyél.

Én valahogy egyre nyügösebb vagyok. Jó lenne már tul lenni rajta. Tegnap vettünk babakocsit, ugyhogy ugy néz ki minden megvan.Még a gyogyszertárba kell csak lemenni, de az ráér.

Jövö héten még van vérvételem, remélem rendbe van a vérképem.Utánna valo héttöl nekem is ctg.

Liz mi ujság veletek? Nyaraltok? Picijány mekkora?

Most hirtelen ennyi.

Sziasztok

L.
L.
 


L.
Te hány hetes terhes vagy? Választottál már szülésznõt? Én szeretnék, mert ha a dokim még nem lesz, legalább õ legyen akit nem aznap ismerek meg. Csak még nem tudom kit érdemes. Zsunya, neked ki volt a szülésznõd? Nem tudod esetleg a nevét?

Már nekem is csak a gyógyszertárba kell elmennem, meg kedden a CTG után még elmegyek a védõnõhöz.

Szerintetek miért csak ilyen kevés kismami ír ebbe a topikba?

Angi (38.)

Ui.: A palacsinta nagyon fincsi volt!
mancika
 
 


Pont akkor volt váltás. Három is volt ott, de igazán az számitott lelkileg aki akkor volt amikor bementem. Fizikailag az aki kitolásnál volt. Ez utóbbival kb két szót váltottam. Szerintem bármelyikhez kerülsz jó kezekben leszel. Sajnos bár bemutatkoztak nem emlékszem a nevekre. Kép

zsunya
 
 


Köszönöm a segítséget, de azt hiszem már találtam egy ismerõs segítségével szülésznõt. Csak a keresztnevét tudom, Barbara.

Holnap megyek CTG-re, remélem akkor is ilyen hûvös idõ lesz.

A. (38.)
mancika
 
 


Zsunya!
Köszi a megnyugtatást :-)).
Pont ez érdekelt, hogy akkor zuhanyozni ki kell menni a szülõszobából.... Az említett örömökben volt már részem (második babával készülök majd egyszer a Jánosba), szóval tudom, hogy azért nem úgy megy, de én utána egy órán keresztül zuhanyoztam, nekem ez minimum higiénia (még akkor is ha öt perc múlva cserélhetik a lepit). Na mindegy, ezt végül is kibírjuk.
Monvaberta
 


Sziasztok

Mancika

holnap fogom betölteni a 34. hetet. Még elég sok van hátra, de ez már a visszaszámlálás Kép
Szülésznöt nem választottam. Valoszinüleg nem is fogok, még nem tudom...

L.
L.
 


Sziasztok!

Kaszás dokinál szültem ha érdekel benneteket leírom, milyen volt de már annyi történet van, hogy fölöslegesen nem akarlak untatni benneteket, csak ha van rá igény!

Köszönöm a jókivánságokat, nagyon jól vagyunk Bibor Blanka babuci teljesen egészséges és sokat szopizik, ma 5 hetes.
Voltunk vele kontrollon a szemészeten és semmi károsodást nem találtak amiatt, hogy 3 napig kapott oxigént.
Nagyon megnyugodtam. Jól fejlõdik 3 hét alatt 500 g-ot hizott, már kezd kicsit hájasodni, de inkább hosszú baba, mint kövér.
Az éjszakákat végig alussza, de napközben szokott nyûgösködni, fõleg este felé.
Valószinûleg hasfájós kicsit amire én Espumisan cseppeket adok neki szoptatás után.
Zsunya, Liz!
Nálatok milyen a napirend lenne néhány kérdésem:
Ha megszoptattad és tisztába tetted és még mindig sir mit lehet vele csinálni?
Sokszor csak kézbe van el, ha leteszem sir, de nem tudom mindig tartani, fõleg amikor már este van és hulla fáradt vagyok.
Ha már végképp elcsigázodtam leteszem és a sirás után elalszik!
Kijöttek rajta kiütések,az arcán és nyakán a doki szerint valami vegyi anyag okozza pl. fürdetõszer, öblítõ stb.
Korábban csak néhány volt az anyai hormonok miatt szeborreás lett a bõre.
Volt ilyen nálatok?
Mikortól lehet vele eljátszani?


Válaszok náhány fenti kérdésekre:

Én június 18-án szültem a Jánosban és a szülésznõm a Barbara volt õ nekem nagyon bejött, amikor bementünk még az éjszakás csaj volt bent Henrietta, mert este 7-tõl reggel 7-ig vannak és mivel én reggel 8-ra szültem meg igy pont váltották egymást de jobb is, mert a másik csaj eleinte elég morcos volt velünk, igy a szülést a Barbara vezette.
Tök kedves és ügyes! Tudom ajánlani!

Egyetértek a Zsunyával, hiába zuhanyozol le a beöntés után még jó párszor elmehetnél. Én pl. összepisiltem magam a szülõágyon az egyik igen erõs fájásnál + minden fájásnál hánytam, de akkor már mozdulni sem volt kedvem, csak fekve tudtam eliviselni a 3 percenként érkezõ iszonyú durva fájásokat, tényleg cseréltek mindent alattam és tiszotgattak ha kellett.

Én 1 ágyas szobában voltam és nagyon élveztem, pedig nem tartom magam annyira magabiztosnak elég jól elboldogultunk a babucival és pótolhatatlan volt a külön fürdõszoba kényelme + én jobb szeretek egyedül lenni ilyen helyeken és akkor minden ugy történik ahogy nekem kellemes senkihez nem kell alkalmazkodni. 7000 Ft éjszakánként a szoba és nagyon szuper, ugy éreztem magam mintha a szállodában lennék.

Gátsebre én a következõket alkalmaztam:
Egy hét alatt begyógyult olyan szintre, hogy az ülés nem fájt:

1., Naponta legalább 4-szer zuhanyoztam
2., Minden wc-zés után leöblítettem (egy 0,5 l-es üditõsüvegben szopókás összekevertem langyos vizet tusfürdõvel.)
3., Tisztasági betétet bevizeztem és lefagyasztottam és behozták nekem a kórházba másnap és bettettem a mélyhûtöbe minden nap 10 percet betettem a bugyiba a Tena betét fölé és igy jegeltem a sebet, vigyázni kell nehogy felfázz nem szabad túl sokáig bent tartani.
4., Bioptron lámpával 2 percet lámpáztam naponta.
Megéri a sok macera nekem gyönyörû lett a sebem a doki szerint!

Ritkán érek rá irni a kicsi miatt de akkor kiadósat.
Kérdezzetek szivesen irok! Mindenkinek sok sok örömet kivánok!!!
Puszi:
Virág
flower
 
 


Virág!
Nálunk már eleve az más, hogy én kaja elõtt teszem tisztába, mert a cicizéstõl elfárad, kicsit elbambul. Büfizés is laposabb szögben történik, bambulás folytatódik. És ha volt büfi (vagy nem) kb 10 perc után lerakom. Legtöbbször kis nyünny, aztán már alszik is.
Ha mégsem, nálunk apa lába a nyerõ. Kicsit feltámasztott lábbal ülõ apjának hanyatt a combjára hever. Ilyenkor apa beszél hozzá és bicikliznek vagy simogatja a pociját. Ilyenkor sokszor nagy pukik képzõdnek. Mert a szopizáskor erõsen beindul a bélmûködés, ami ugyan nem fáj, csak nem tud tõle elaludni. Peti a mai napig napi harmincat pukizik, de csak az izmosabbakra nyög egyet.

Azt is szokták szeretni álitólag, ha az alkarodat a hasa alá téve a fenekét fogva lóghat. Tehát a karod magad elõtt viszintesen könyök hajlitva. Baba rajta úgy hogy a (bal karban) jobb karja és lába a hasad mellett, a jobb karja és lába kifelé van, a feje a könyökhajlaton arccal kifele a pelus meg a tenyeredben. Ez hasfájós babáknál szokták javasolni.

Napirennedel mi a probléma?

Szigorúan gyógyszertári cuccokat használunk. Gy-i fürdetõt és posikenõcsöt. Ezek receptre potom pénzbe kerülnek és tutifix nem alergizáslnak. (popsikenõcs kb 50 ft). Nedves törlõkendõt sem használok, hanem ha kaki van autómatikusan megmosom a csap alatt. Szereti, és annál biztos hogy minden törlõkendõnél hatékonyabb. Kép A babaolaj ami nem gyógyszertári csak.

A szülõágyon nem a higénia a lényeg. Ahogy a rómaiak mondták szar és hugy között születünk. Ez csúf de igaz. Kép

A gátsebrõl csak annyit, hogy én szerdán szültem és vasárnap mentem haza, hétfõn már gyakorlatilag nem éreztem, csak akció közben. Kép Azt viszont még most is kicsit.

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Szia Virág!

Engem nagyon érdekelne maga a szülés története és a Kaszás doktor tapasztalatok. Mennyit volt veled, hogyan segített, milyen a felfogása stb.
Ha lesz egy kis idõd, kérlek, meséld el!
Elõre is köszi!

Timi
Névtelen
 


Virág!

Elõször is örülök, hogy veletek minden OK.

Csatlakozom Timihez, engem is érdekelne a történeted és a véleményed a dokiról. Az elsõm nála született, az sem volt szimpla ügy, a másodikkal még nem tudom biztosan hozzá készülök-e. Segítene a döntésben a minél több info.
Köszi.
M
Moncaberta
 


Virag,

nagyon örülök, hogy jol vagytok és latszolag minden ok a kezdeti rémalom utan.

Nekem is lenne egy két kérdésem a napirendhez. Maté ma 5 hetes, éjjelente egyszer kel fel és az esetek 99 %aban rögtön vissza is alszik szopas utan. Viszont még mindig nincs egy elfogadott napirend. Ha pl 2-3 napig kb ugyanabban az idöben kel fel, akkor utana biztos megvaltozik minden. Néha 3 ora utan kell szoptatni, néha meg ugy elalszik, hogy 6 ora is elmulik egy-egy etetés közt. Veletek is elöfordul ez? Nalatok, hogy sikerült egy ritmust kialakitani a babanak? Felkeltetik-e, ha pl elalussza a fürdetés idejét?

Nekünk is elég sokat kellett hordozgatni az elején. En is tudom tanacsolni a Zsunya férje modszerét, valamint én néha beültetem az autosülésbe és szépen elnézeget maganak. Mar megtanulta magat hintaztatni és nagyon tetszik neki.
Ti hogy "altatjatok"? Maté altalaban akkor sir, ha faradt és nem tud elaludni magatol. En mindig beteszem az agyaban és ha sir probalom az agyaban megvigaztalni. Nem veszem ki. Néha 10 percig is eltart, de szinte mindig sikerül. En rengeteget énekelek neki, ez megnyugtatja. Ti hogy csinaljatok? Ha nem szopja alomba magat, hogyan alszik el a baba?

kivancsi vagyok a tapasztalataitokra.
Üdv, Orsi
Névtelen
 


Orsi!
Azt szokták mondani hogy amig teljesen nem múlik el a sárgasága addig fel kell kelteni szopizni, mert attól múlik el. És amig kicsit is sárga addig nagyon aluszékony. Én is igy voltam ezzel, amig el nem magyarázta végre valaki, hogy mi mitõl van. Szóval 5 hetesen én felkelteném négy óra után. És akármennyire nem akar enni azért oda tenném a cicihez, hogy hátha.
Amúgy ahogy olvasom és tapasztalom, ahogy beállna valami rendszer azonnal változik is. Peti most 12 hetes aszem KépNálunk most pár napja, vagy több mint egy hete is talán, az megy, hogy este 8-9 között van fürdetés, utána szopi és onnan van kb 6-7 óra alvás. Akkor kiveszem és fekve szopizik, én bealszom egy perc alatt, õ meg kb reggel nyolcig nagyjából óránkét rájár a cicire. Szerencsére ha végzett kiköpi. aztán kilenckor akármi volt elõtte õ követeli a reggelit. Majd 11-kor aztán délután kettõkor 5-6 között, aztán pedig a fürdés után. Ez igy fix, de mint látod az evések közötti idõ nagyon változatos. Õ adja a ritmust amihez tartja is magát.

Elaltatni nem szoktam. Õszintén szólva eszembe sem jutott. Ami lehet hogy baj. (?) Este berakom a kiságyba evés után és õ ott próbálgatja a hangocskáját, nézgeti a babákat esetleg cumizik, kalimpál. Aztán lassacskán elalszik.
Napközben meg hol a nagyágyon van, ahol játszunk meg beszélgetünk, vagy a kiságyban. De a dolog ugyanaz. Ha álmos elalszik. Ha nyünyög mert fáradt esetleg hasraforditom. Ez mostanában azt jelenti hogy azonnal elalszik ha hasra teszem.
Énekelni nem tudok, igy csak nagyon ritkán teszem. De ezt nagyon sajnálom. Az olyan jó ha az anyuka énekel a babájának. Kép

Ha valakit érdekel itt vannak a Petirõl képek:
[url=http://kep.tar.hu/ankhmorpork/index.phtml?aid=27523080" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/ankhmorpork/index.phtml?aid=27523080[/url]
(nekem most az utolsó a kedvencem Kép)

Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!

János-ügyben nem tudtam még segíteni, merthogy nem ismerem, de a napirendes témában talán tudok.

Annak idején én is nagyon szerettem volna valami "rendszert" stb bevezetni. Nem ment!!! Egy pár hetes gyereknek nincs napirendje, vagy csak nagyon laza. Ha éjjel alszik, csak enni kel fel, az már nagyon jó, a nappali napirendet meg szerintem felejtsétek el. Engem az zavart a legjobban, hogy soha nem tudtam, mikor fürdünk, mikor ér véget -úgy hivatalosan- a nap. Ezért azt csináltam, hogy kitûztem , hogy fürdeni 7-8 között fogunk, és akkor az ahhoz legközelebb esõ ébredéskor fürdettem. Pár nap alatt beállt a gyerek az esti 8-as fürdésre. Ez az egy fix pont volt az életünkben. Napközben meg evett, amikor akart, de lassan magától beállt a három -négy órára.
A legtöbb babának van napközben is egy hosszabb 5-6 órás periódusa, amikor nem kér enni, én emiatt nem ébreszteném fel. Ha egy 5 hetes gyerek még sárga, akkor szerintem meg kell kérdezni az orvost, hogy mit tegyünk. De Orsi, nálatok ha jól értem nem az a helyzet, hogy mindig aluszékony a kicsi, csak egyszer -egyszer kihagy több órát. Szerintem ez tök normális.
Alvás -témához nem merek hozzászólni, minden gyerek annyira más. Csak egy tapasztalat: a lányomat négy hónapig kézben altattuk, mert hasfájós volt, mindenki azt hitte, majd mindig altatni kell, de amikor elmúlt a hasfájása, egyszerûen letettük és aludt magától. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor altattam (16 hónapos). Szerintem erre nincs szabály. Na befejezem az igehirdetést, mert most viszont hisztizik, mennem kell (mit ronthattam el ?! :-))
Moncaberta
 


Halihó!

Virág! Mi is örülünk, hogy végül elrendezõdtek a dolgok nálatok. Üdv Bíborkának!

A napirendrõl: mi a gyerekorvosra hallgattunk, aki a család régi barátja és kórházban dolgozik gyerekosztályon, úgyhogy ha valaki, akkor õ tudja mivel lehet elrontani egy gyereket, hiszen nap mint nap találkozik az eredményével...
Azt javasolta, hogy reggel 6, de 10, du 1, 4, 7, 10-kor legyen etetés, és próbáljunk 5-10 percnél többet nem eltérni ettõl. Lehet, hogy az elsõ 1-2 hétben nyûgös lesz, éjjel felébred, sír, nem tud senki aludni, viszont 1-2 hét után beáll erre a ritmusra, és tervezhetõvé válik a nap. Nekünk bejött, 3 hetes kora óta max teli pelus miatt sírt éjszaka, de ez is ritka, és tisztába tevés után némi dajkálás hatására vissza is alszik szépen. Reggel 5-6 között kel - és kelt minket Kép -, de volt hogy csak 6 után ébredt. És eleinte bizony volt, hogy úgy kellett felkelteni enni (no attól aztán senki ne féljen, legalábbis nálunk nem volt, hogy ne kérne enni, ha már 3 órája nem evett), meg olyan is, hogy folyamatosan dajkálni kellett 1 órán keresztül, hogy megússzunk egy plusz etetést.
Én mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy igenis próbálja rászoktatni valamilyen rendszerre a gyereket (nem kell feltétlenül pont erre). A kezdeti kényelmetlenségek bõségesen megtérülnek mindenkinek késõbb.
Egyébként mi délelõtt 11 körül és 1/2 6 - 6 körül szoktunk sétálni (már 1-1 órát kb) és 1/2 7 - 3/4 7 körül fürdetünk.
Egyébként meg ha ébren van és nyugtalan, vagy nyüszög, akkor foglalkozunk vele, beszélünk hozzá, tornászunk (kar és lábtorna, nagyon élvezi), mászkálunk, vagy csak egyszerûen magunkra vesszük.

Altatás: altatni Lilit se nagyon kell, letesszük, és többnyire pillanatokon belül elalszik. Ha nagyon nem megy, akkor fel szoktuk venni, ilyenkor kiderül általában, hogy bent marad egy kis böfi és utána alszik. Ha már a dajkálás sem segít akkor szoktuk hagyni sírni, általában pár perc sírás után szintén bealszik. Szóval igyekszünk úgy intézni a dolgokat, hogy érezze, ott vagyunk, számíthat ránk, de agyondajkálni sem jó, mert utána csak rosszabb lesz.

Fürdetés: mi egyelõre csak tiszta vízben fürösztjük, még gyógyszertári fürdetõt sem használunk. Gyógyszertári popsikrém, nedves törlõkendõ (ha nagyon becsinált, akkor zuhany ill. csap Kép )

Kiütések: Lilinek is jöttek az ún fekvõfelületekre (arcára fõleg) a doki szerint ez fõleg attól van, hogy a ruháink anyaga, amire adott esetben felvesszük a gyereket és ráfekszik a vállunkra, hasunkra, stb mindig tartalmaznak valamilyen allergén nayagot, mûszál, festék, még a tiszta fehér "100% pamut" pólók is. Ettõl jöhetnek kiütések, erre a legjobb módszer, ha mindig tiszta pelenkát terítünk magunkra, és arra tesszük a bébit. Ezen kívül felírt valami kenõcsöt is, sajnos a nevét nem tudom (Aluin, Alcuin?? valami ilyesmi), reggel-este kenjük vele az arcát, és már nagyon szépen eltûnt a nagyja.

Hirtelen ennyi. ;)

M.
Névtelen
 


Hm, most látom csak, hogy Moncaberta is M-ként ír alá, ezután akkor én inkább "Mac"-ként jelentkezem, nehogy félreértés legyen.

Még annyit, hogy a fenti rendszer, amit leírtam a babának is jó, mert így elkerülhetõ a túletetése, és az emésztése sem megy gallyra. Õneki ugyanis az életösztöne azt diktálja, hogy egyen, ha van mit. Vagyis ha a szájába dugod a cicit, tutira enni fog valamennyit. Viszont ha sokat eszik, akkor nem tudja megemészteni rendesen a tejcit, és beindul egy erjedési folyamat a gyomrában és a beleiben, felfújódik, hasfájós lesz. A dokink szerint egy gyerek sem születik hasfájósan, csak azzá lehet tenni...
Elvileg egyébként az elsõ pár hétben napi 6-7 x 40-60 ml lenne a normális adag (mondjuk Lili 80ml-es átlagot produkál, de nincs felfújódva és normális a széklete is, tehát nem probléma).

Mac (ex-M.)
Névtelen
 


Sziasztok!

Kérésetekre leirom a szülést egy külön üzenetben.

Köszi a hozzászólásokat. Megnyugtató, hogy másnál is hasonló a napirend, mint nálunk.
Fürdetés 9-körül van.
Én nagyjából a fent leirt idõpontokban szoktam szoptatni azzal az eltéréssel, hogy az utolsó szoptatás általában este 11 v. 12-kor van és a baby menetrend szerint 6-6:30 ébred reggel. Akkor megszoptatom és még kb. 10-ig visszaalszik, de utána általában fent van szinte egész nap bár ez változik mindig más. Van amikor egész nap sokat alszik és van ha rossz napja van egész nap nyûgös, sirdogál.
2 hetes korában nálunk is sokszor elõfordult, hogy 6 órát is aludt egyhuzamban kihagyva igy 1 szoptatást és utána óránként akart enni, hogy bepótolja a kimaradt adagot, a védõnõ mondta, hogy keltsük fel 4 óra után.

Szerencsére a gyógyszertárban kevert krémtõl elmúltak a pöttyei és azóta csak tiszta vizzel fürösztjük.
Lehet, hogy a fürdetõre lett allergiás...

Elalvás: Szoptatás után mindig kicsit elszundizik, de ahogy észreveszi, hogy nincs a cici a szájába többnyire felébred, bár van amikor bealszik és akkor nem bolygatom. Amikor nem akkor mindig böfiztetem és amiatt, hogy fel kell venni fel is ébred és olyankor vissza kell altatni.
Én is az éneklõs-altatós anyuka vagyok, de ha nagyon nyûglõdik és nincs már erõm altatgatni akkor hagyjuk sirdogálni kicsit és kisvártatva elalszik... végsõ esetben ez bevált.
Mindig más praktika válik be, van amikor elviszem sétálni és a babakocsiba alszik el, vagy autókázunk és azt imádja a babyülésben szinte mindig csendben van, a lényeg hogy ne ordítson a gyerek, hanem valahogy le legyen foglalva ha már nem hajlandó alukálni.

Virág
flower
 
 


Na igen, a zötykölõdést nagyon szereti. Babakocsi, autó egyremegy. Sõt, babakocsiban reklamál, ha lassan toljuk vagy túl sima az út. Kép Ilyenkor tud a legjobban aludni. Persze ahogy hazaérünk kezdõdik a nyügi...

Mac
Névtelen
 


Sziasztok

Merre jártok? Mindenki nyaral?
Velünk igazából nem történik semmi számoljuk a hátralévö napokat. Pénteken megyünk ctgre.

Jelentkezzetek

L.
L.
 


Velünk meg csupa olyan van ami már nem kórházas téma.
Úgy várom az élménybeszámolókat, de olyan ritkán irtok. Kép

Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok,

köszi a napirendes hozzaszolasokat.

Zsunya,
Maté nem sarga (nem is volt soha), csak elég jo az alvokaja altalaban. Itt mindnki azt mondja, semmiféleképpen nem kell szopashoz felkelteni a gyereket, ha éhes ugyis felébred. En nem is keltem fel soha, egyszer probaltam, de negyed ora alatt sem sikerült. Es mivel a sulya normalisan (söt kicsit gyorsan is) gyarapszik, eleget eszik valoszinüleg. A mult héten mar mi is eljutottunk odaig, hogy aludt éjjel egyhuzamban 6-7 orakat, de ennek a hétvégén végeszakadt, mert ettem valami nem jot, és egész vasarnap éjjel orditott, összesen 3 orat aludtunk. Most elöször csinalta ezt velem, borzaszto volt.
Nekem is tanacsolta a gyerekorvos, hogy szoktassam fix szopasi idöpontokhoz, de ugye ahhoz fel kellene kelteni és én ezt egyelöre nem akarom. Azt hiszem, varok még 2-3 hetet, hatha talal sajat maganak valami ritmust, ha nem, akkor fel fogom kelteni néha néha egy-egy fix idöponthoz, pl fürdés.

a jövö héten megyünk haza Magyarorszagra, kivancsi vagyok, hogy fogja viselni a gyerek a hosszu utat. nektek van-e tapasztalatotok hosszu utazasrol ilyen pici babaval?

Ciao, Orsi
Névtelen
 


Mi autóval egy órás úton voltunk, ami nem hosszú. De mindig végig aludta az egészet. Barátnõmék Németországba mentek két hónapossal. Idõnként megálltak kivették és vizszintesbe rakták, megtornáztatták. De csak ha nyügösködött. Igy hosszabb volt az út egy kicsit, de nem volt sirás. A nagyrészét átaludta.

Zsunya

zsunya
 
 


Orsi: a gyerekülést mindenképpen tömjétek/párnázzátok ki, mert nagyon nem tesz jót a gerincének az a nagy törés ami ezekben van. Egy törölközõt összehajtva beletesztek akkor már OK. Egyébként Lili is végigalussza általában az autóutat. Persze sok-sok órán át utazni azért más, mint két etetés között fél-egy órát utazni. Szóval sok szerencsét.

Nálunk is volt hasonló, hogy egész nap üvöltött, sõt véreset is kakilt. Elég kiborító, hogy azt se tudod mit tehetnél érte, és pláne hogy igazából semmit. Valószínûleg sok hagymás/fûszeres dolgot ehetett Edina és attól volt probléma. Másnapra elmúlt és azóta se volt semmi ilyesmi.

Mac
Névtelen
 


Sziasztok

Hogy vagytok?

Mi már nagyon a vége felé járunk . Illetve csak én mert picurka nagyon jol érzi magát bent. Voltunk ma Uh-on és ctg-n is. Méreteink: fej 97 mm, mellkas: 107mm becsült suly 3600 g. Egyszoval nem leszünk aprok. Elvileg a kiirásig van még 19 nap.

L.
L.
 


Akkor még van idõ! Kép
Nagyon drukkolok, hogy minden rendben menjen. Légyszives ird majd meg, hogy mi volt. Mummyt azóta sem láttuk, és ez szomorú.
Velünk minden rendben. Peti szépen fejlõdik, eszik, minden okés.

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!
János kórházból abszolut felkészültem! Három fiam van, mindhárom a Jánosban született, mindhárom császárral, ugyanannál a dokinál, kérdezzetek bátran.
Ugyan nem szeretnék több gyereket, de ha mégis, akkor újra a Jánost választanám.
Írjatok
Anna
orbananna
 
 


Szia Anna

Ki az orvosod?

Én szivesen olvasnék a császárról is, hogy milyen a Jánosba.

L.
L.
 


Szia L.!

Az orvosomat Dr Balog Imrének hívják, és remekül varr, engem is gyerekeimet is, mivel gyermeksebész is, és fitymaszûkület partiba is bevettük.
A császár mindenhol nagy vidámság ezalól a János kórház sem
kivétel. Ha elõre tudod, hogy császár, a hrlyzet némileg
egyszerübb, mert tudod mi vár Rád.
Néhány jótanács: keresd Hajnit! Õ anesztes nõvér, egy angyal, nagyjából az egyetlen, aki tudja, mit is érez ilyenkor, aki az asztalon fekszik
- az örzõ trutyi, hamar kerülj le az osztályra
- ha megengedheted magadnak, menj egyágyasba, én próbáltam
ezt is azt is, napi nyolcezerért hidd el megéri
- a nõvérek tündériek, a csecsemõsök is, a Phenolphtaleint
ne vedd be, max felet,
- bármi bajod van, szólj, segítenek, fõleg a nagydarab csecsmõsnõvér, olyan 35 körüli, elfelejtettem a nevét,
- vigyél magaddal Algopirynt, akkor biztos gyorsan be tudod venni
- a kaja gyakorlatilag ehetetlen, néha ebédre sárgaborsót adnak, újdonsült mamák csodálkoznak ,miért üvölt a bébi,
szervezd meg mindennapra a kedvenc nem fújós ételeidet,
gondokodj sok innivalóról, jeges tea, víz, almalé,baracklé,
az egyágyasba saját hûtõd és tévéd van, az éjszakák hosszúak
- ha császár, nyugodtan zuhanyozz, elázott kötés cserélhetõ
- a Kati nevü csecsemõs nem õrmester, csak annak látszik
a fõnõvér állítólag nem eszik embert
Más most nem jut eszembe. Írj magadról! Hol tartasz, kinél szülsz, hányadik baba, hogy vagytok, fiú lesz, vagy esetleg lány, Neked mi volt a benyomásod a kórházról?
Szia Anna
orbananna
 
 


Szia Anna!
Eszerint napi 8 ezer Ft az egyagyas szoba?
(Ha anyagilag birjuk, akkor) mikor kell bejelentkezni?????Kinek kell szolni? Szules utan azonnal esetleg?
Kosz a valaszt:
Zsike
Zsike
 


Sziasztok!
Én is a János kórházban fogok szülni kb. egy hónap múlva. Nemrégiben találtam rá erre a fórumra, és örülök, hogy elolvashattam a véleményeteket a kórházról, a szülésrõl stb. Egyébként elsõ kisbabánakt várjuk a férjemmel.
Vöcsök
Névtelen
 


Zsike$
Amikor bszülni, akkor kell jelezni, hogy fizetõs szobát szeretnél. Ilyenkor persze ha foglalt akkor nem lehet. Ha idõre mész be (mármint egy kijelölt napon szülsz fájásokat nem megvárva) akkor valószinûnek tartom, hogy elõre le lehet foglalni szobát.

A fõnõvér nagyon rendes szintén. Kép

Vöcsök te kinél fogsz szülni? És hogy vagytok?

zsunya
 
 


Szia Vöcsök!

Az egyágyast a dokid el tudja intézni, lényeg az, hogy amint beérsz a kórházba azonnal cuccoltasd be Apukát, hogy amíg Te vajúdgatsz, vagy valami más miatt nem érsz rá, nehogy elfoglalják. Egyébként alapítványas számlát kapsz a befizetett összegrõl, leírható. JÓTANÁCS: NE a WC melletti szobát válaszd, mert áthallatszik az öblítés, frissen szült nõk rossz szokása, hogy sûrûn látogatják a mellékhelységet.
Tapasztalat, én voltam ott.
Az elõtérnél lévõ szoba csak vasárnap gáz, meg reggelente kissé nagy a forgalom arrafelé, legjobb a konyha és a nõvérpult közt lévõ, viszonylag csendes. A kórház fûtési szezonban úgy 100 fokos, vigyél rövid cuccokat és egy nagy törcsit takarózni, plusz a babának takarót, mert a folyosó viszont tökhideg. A fõnéni tényleg rendes, sokat nem fogod látni, leginkább a lányok melóznak az anyukákkal. Ja, WC papírt is vigyél, vmi puhát, szülés után kínos a crepto,de az se nagyon van.
Nagyon szívesen olvasnám a Ti élményeiteket, szült ot valamelyikõtök az alábbi dátumok környékén?
98,07,01 99,12,13 02,02,18
Anna
orbananna
 
 


Szia Vöcsök!

Az egyágyast a dokid el tudja intézni, lényeg az, hogy amint beérsz a kórházba azonnal cuccoltasd be Apukát, hogy amíg Te vajúdgatsz, vagy valami más miatt nem érsz rá, nehogy elfoglalják. Egyébként alapítványas számlát kapsz a befizetett összegrõl, leírható. JÓTANÁCS: NE a WC melletti szobát válaszd, mert áthallatszik az öblítés, frissen szült nõk rossz szokása, hogy sûrûn látogatják a mellékhelységet.
Tapasztalat, én voltam ott.
Az elõtérnél lévõ szoba csak vasárnap gáz, meg reggelente kissé nagy a forgalom arrafelé, legjobb a konyha és a nõvérpult közt lévõ, viszonylag csendes. A kórház fûtési szezonban úgy 100 fokos, vigyél rövid cuccokat és egy nagy törcsit takarózni, plusz a babának takarót, mert a folyosó viszont tökhideg. A fõnéni tényleg rendes, sokat nem fogod látni, leginkább a lányok melóznak az anyukákkal. Ja, WC papírt is vigyél, vmi puhát, szülés után kínos a crepto,de az se nagyon van.
Nagyon szívesen olvasnám a Ti élményeiteket, szült ot valamelyikõtök az alábbi dátumok környékén?
98,07,01 99,12,13 02,02,18
Anna
orbananna
 
 


Szia Anna!
En 2000. marc-*ban szultem a Zeke Jozsef dokinal, o amugy a Meddosegi centrumban van naponta 14-ig , ami a szuleszettel szemben levo epulet. Egyebkent ugyel, szoval " mukodik" a szuleszeten is persze.
Engem o " bedugott" a korhazba, mikorra kiirva voltam, utolag tudom, hogy igaza volt, de engem elegge megzakkantott a korhazi let, foleg a szules utan.
En minimalis segitseget kaptam a noverektol, pedig mentem, kerdeztem, es igazan jol felkeszultem, dehat egy elo babus az mas. Oszinten, a bedurrent cicimre ezt kaptam tanacsnak: Tudja, ez az az osuztaly , ahol jo, ha faj.
ASmugy a szulesen rendben , nyugiban ment, egyedul szultem, gondolom az is szamit.
En azert szeretnek egy agyasba menbni, mert azt akarom, hogy ejjel is velem legyen a babus, a multkor nagyon nem valt be nalunk a kulon ejszakazas. A pihentsegrol meg annyit, hogy Marci fiam koel 2 eves koraig ejszakazos volt egyis-ugyis.
En a Judit nevu szulesznonel szultem, ha moist is ot szeretnem, nem tudom, hogy CT-n szoljak neki, beszeljem meg vele, vagy megis hogyan??? Ki tudja a szulesznovalasztas technikajat???
Zsike
Zsike
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: