Új privát üzeneted érkezett!

Szia Sasha!
Én közel 3 hónapja szültem és meg tudom erõsíteni Krisztát!
A hálós bugyi neked jó , mert hamar szárad , nem szorít , szellõzik. Különben azt veszel fel amit akarsz. Ezt értem bugyira , hálóingre , pizsamára.
Mindkettõtöknek vigyél ruhát. Napi 5 pelust adnak , de nem árt még párat bevinni.
Betétet a nõvérpultról lehet elvenni.
Vigyél evõeszközt , poharat , bögrét , szalvétát , konyharuhát. Papírt , tollat (szükség lehet rá).
Textilpelust , popsitörlõt.
Azt hiszem ennyi.
Üdv
Kanga

Ui:. Én kispárnát is vittem. Kép Ja és egy szopismelltartó sem árt , ha beindult a tejcsi. (Addíg nem kell)
Kanga-Zsebibabák
 


Jaj Lányok!

Nagyon kösznöm! Utoljára 5-6 évesen voltam kórházban és fogalmam sincs milyen lehet a több napos ott-tartózkodás. Igaz látogatóba voltam, de az mégsem ugyanaz! Eszembe sem jutott pl. a pohár és egyéb kérdése, nagyon köszönöm KangaKép
Kriszta! Köszi! Viszek akkor a baba számára is 1-2 dolgotKép
A Tena elvileg inkotencia betét, de olvastam itt a neten, hogy sokan ilyet vittek, mert nem találtak sima pelenkabetétet. Majd körülnézek ez ügyben is mégKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!
Törülközöt vagy fürdõlepedõt a babának!
Takarót a kicsinek amibe be tudod tekerni (van aki úgy könnyebben tudja tartani a kicsi babát) mert amikor én voltam 2 napig nem volt pólya mert nem kapták meg a mosodából a huzatokat.
A párna jó szolgálatot tehet (szoptatásnál is) mert ami bent van nagyon nagyon lapos.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 

 
 

Sasha

Talan ezt kerested, habar mar nem vagyok benne teljesen biztos.
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/731.html?1005488702" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/731.html?1005488702[/url]
Babanet Társalgó: Ötletek, tippek: Babakelengye
Talan inkabb ez az amit keresel:

[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/1261.html?" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/1261.html?[/url]
Babanet Társalgó: Anyaságról: Kórházi lista, tudnivalók, mit vigyünk...

Napocska
Napocska
 


Malacka!

Köszönöm! A párna mindenféleképpen kelleni fog köszi!

Napocska!!!

Azaz! Pedig megnéztem mind a két tpoikot 2x is de egyszerüen nem láttam megKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Szia Vivien!

Márciusban szültem az Istvánban, és Schlenker Éva volt a fogadott szülésznõm. Nekem az orvosom javasolta. CTG-re is hozzá jártam fel a szülõszobára. Mindig segítõkész volt és határozott, szerintem nem fogsz csalódni, ha õt választod.

Doma
doma
 


Szia Doma!
Eddig csak jókat hallottam Éváról, másik kérdésem, hogy mennyire foglalkozik a gátvédelemmel, mert ha lehet,én gátmetszés nélkül szeretnék szülni.
Ha vkinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, írjon!
Üdv
vivien
 
 


Szia Vivien!

Én sokmindenrõl kifaggattam az Évát szülés elõtt, a gátvédelemrõl viszont sosem esett szó köztünk. Mivel két kolléganõm is szült nála gátvédelemmel, gondoltam, ha lehet, biztosan így csinálja. Érdekes módon,ez az egy része volt talán a szülésnek, amirõl az orvosommal sem beszéltem elõre. Annál jobban örültem viszont, amikor a szülés után kiderült, hogy nem kellett gátmetszést alkalmazni (az EDA miatt nem éreztem), mindössze egy kicsi varratom volt.
Nekem ez volt a második szülésem, az elsõt gátmetszéssel szültem (nem is akármilyennel, ugyanis a dokinak - nem a mostaninak - nem volt ideje fájást várni, anélkül vágott), összehasonlíthatatlan a kettõ utáni állapot. Az elsõ szülés után két hétig ülni sem bírtam, a második szülést követõen már aznap simán ültem, gyalog felmentem egy emeletet, stb.

Sok sikert!

Doma
Doma
 


sziasztok!
nekem csak pozítív tapasztalataim vannak az istvánról.
az elsõ terhességemmel a nyírõbe jártam azt hagytam hál istennek ott a szülés elött 1 hónappal. az istvánba minden gond nélkül átvettek, faros babámat megpróbálták megfordítani. igaz nem sikerült így császárral szültem. a második babámat is az istvánba szültem természetes úton.az orvosommal maximálisan meg voltam elégedve (dr koiss) . mikor értesítették hogy bent vagyok a korházban mert beindult a szülés , természetesen rögtön indult, s mikor megérkezett rögtön megkeresett, hogy itt van már csak elszalad átöltözni.természetesen a harmadik babámat is nála fogom szülni.
az tetszik igazán a szülészeten hogy a felesleges dolgokat nem alkalmazzák pl. nincs beöntés , borotválás. maximálisan arra mennek rá hogy szoptassad a babádat
na ez elég hosszúra sikeredett.
Névtelen
 


Kedves névtelen!
Dr Koiss ügyben totál egyetértek!!!!! Imádom! És én is nála szülöm a harmadikat!
És szerintem is ez legjobb kórház!Kép
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Szia Vivien!

Én lassan 3 éve szültem az Istvánban, Böröndi Zsuzsa volt a szülésznõm és gátvédelemmel segítették világra a fiamat. Szerintem, ha lehet így járnak el, de beszéld meg vele, hogy szeretnéd. Ne keseredj el akkor sem, ha ott és akkor nem mûködik a dolog, ezt õk látják és jobb egy vágás, mint a repedés. Nekem is odakészítették a célszerszámokat és úgy látták nem kell és nem is használták.
szia: Florka
florka
Göd
 
 


sziasztok
Feleségem 4 hete szült az Istvánban. Már a második Babánk, aki ott született.
3 év alatt jócskán romlott a helyzet. Igaz, a saját doki épp akkor volt szabin, Siklós dr-nak adta át.
Burokrepesztés történt, véleményem szerint azért, mert Siklós is szabira akart menni, nem reszkírozta meg, hogy másnap be kelljen mennie. Kisfiunk fején még mindig ott a nyoma a repesztésnek, 2 x kb. 3,5 cm seb.
A vajúdás: mellettünk Kismama aki már szült, nem volt hely a kórteremben. Ugyanígy Nejem is a vajúdóban kezdte szoptatni Fiunkat. Az ágyára vajúdás közben ültettek másik kismamát, mert nem volt hely.
Elõzõ szülésnél enyém lehetett az elsõ fürdetés, most ilyenrõl szó sem volt, elvitték a Kicsit, be a csap alá.
Szülés elõtt 10 perccel Siklós dr. közölte Feleségemmel, még legalább másfél óra van a szülésig. Szegénynek már a közvetlen szülés elõtti õrjítõ fájdalmai voltak, így nem foglalkoztunk avval mit mond a doki, elindultunk a szülõszoba felé. Szerencsénkre, mert 10 perc és kint volt a Baba. Múltkor volt gátmetszés, most hagyták, hadd repedjen... és még számos ilyen illúzióromboló, nekünk nagyon nem tetszõ dolog történt.
na ennyi
sziasztok
Névtelen
 


Szia Névtelen!
Na ja. Így jár aki csúcsidõben szül. Kép
Remélem a babuci kárpótol benneteket.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Szia Malacka!

Biztosan emlékszel rám, én kértem Tõled Petik Dóra telefonszámát még annak idején. Nagyon-nagyon vártam a Friss kismamákban és itt is a beszámolódat a szülésrõl, de sajnos csak nem érkezett!

Milyen élményed maradt a szülésrõl? Meg voltál elégedve a Dórival?

Kérlek írj nekem egy pár mondatot, amit elõre is köszike:

Ági
22+3
Névtelen
 


Malacka :-) A Babuci szebben énekel mint Pavarotti :-)

és még félszóra visszatérve a csúcsidõre:
ez a csúcsidõ kissé generált volt. Rengeteg szülést indítottak meg, hogy ne kelljen bejönni az aug. 20-i hétvégén..... ez is rosszpont a szememben. és végülis én vagyok a vevõ, nem?

szia
névtelenmiki :-)
Névtelen
 


Szia Ági!

Leírtam Kristóf születését a szüléstürténetek topicban. Ha elolvasod megérted, hogy miért írom, hogy...
tulajdonképpen elégedett vagyok a doktornõvel de valahogy ez a terhességem és a szülés körülményei elbizonytalanítanak abban, hogy mit is gondoljak úgy általában az egész eseményrõl és benne a doktornõrõl.
De azért azt hiszem újra õt választanám Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Valaki írna nekem, ha Hetényi Gábor dr-ral volt vagy van kapcsolata?

Nyúlandi
nyulandi
 
 


Sziasztok!

Egy kérdésem lenne a fogadott szülésznõkkel kapcsolatban. mennyit illik, vagy kell adni Nekik. Esetleg amikor felfogadom megmondják Õk?

Tizenegyeske
Tizenegyeske
 


Szia Tizenegyeske!

Tapasztalataim szerint tíz- és húszezer forint között adtak, adtunk. Én nem kérdeztem meg a szülésznõmet, hogy mennyit kér, a többi kismamával beszélgettem errõl, ennek alapján a tizenötezer forint mellett döntöttem.

Üdv.

Doma
Doma
 


VivienKép

A barátnõm Lázár Gábor-nál szült. 20.000-t adtak, mert végig a magánrendelése nem kevés tarifáját fizették. Kicsit sértett volt, mert a szülés után nem ment be hozzá megnézni. Ezt sajnos én is megtapasztaltam más mûtét kapcsán. A szülés simán zajlott, a szakértelmével meg volt elégedve. Rendes doki, de nagyon anyagias.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Szia Cateye!
Nagyon elkeserít, amit írtál, mostanában már vannak problémák a dokival(ha vmi panaszom van, nem igazán foglalkozik velem stb.), pedig az elején nagyon rendi volt.
Most 35 hetes vagyok, mindenképpen az Istvánban szeretnék szülni,ezért másik dokit elég ciki lenne így a végén választani, úgyhogy maradok a Lázárnál.A 9 hónap alatt kb.70-80e ft-ot kifizetek neki, úgyhogy a szülésnél én 20000 ft-ra gondoltam, szerintem ez bõven elég.A baj az, hogy nem igazán bízom benne, pedig szerintem a szülésnél ez fontos, nem tudom miért, de kb. 2 hónapja nagyon flegma lett.Szerinted válsztanom kellene másik dokit?Ezen kicsit bepipultam, hogy megsértõdött, mert nem 50-60 e ft-ot kapott(vagy ki tudja, hogy mennyire számít, lehet, hogy többre),nem tudom mit képzel.Minden nõgyógyász ilyen, mert én sajnos eddig csak ilyen anyagias dokikkal találkoztam.
vivien
 
 


VivienKép
Írtam Neked magánba.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Szia Cateye!Én is írtam,lehet hogy többször elküldtem, bocsi, de rosszalkodott a gépem.
Üdv
vivien
 
 


Sziasztok!

Én is az Istvánban fogok szülni, Turányi dokinál. Az SZTK-ban hozzá mentem mikor a menses késett és azóta is hozzá járok terhesgondozásra. Mikor problémák léptek fel (24-25. héten megrövidült méhszáj, keményedés hegyek) akkor igenis 2 hetente kellett visszamennem ellenõrzésre. Most igy a végén is túl a 41. héten is nagyon "kedves", vagyis ugyanolyan. De mindig alaposan megvizsgál, ha kérdezek válaszol. Nem mindig van jó kedve, de attól nem néz át rajtam. Egyébként senkinek sincsen minden nap jó napja... Eddig egy fillért sem látott tõlem! Egyébként ezt a dokit is van aki kedveli, van aki nem, DE létezik olyan orvos is aki nem anyagias, de azt hiszem bõvebbet csak akkor tudok mondani, ha végre kibújt a babaKép

puszi
sasha
41

Kép
sasha
 
 


Sasha!
Mindenhol követlek és sokat gondolok rád!!!Már nagyon várom a híreket!!!

Különben az én dokim sem anyagias!!!
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Sziasztok Istvános kismamák!
Tudna nekem valaki segíteni?Röviden vázolom problémámat.36 hetes kismama vagyok, választott orvosom van, akihez már a terhességem elsõ hónapja óta járok.Egy ideig minden rendben ment a dokival, de az elmúlt pár hónap altt teljesen kiábrándultam belõle.Az elején nem volt semmi problémám, de a 6-7. hónap körül toxémiára utaló jeleim voltak.Mind a 3 tünet egyszerre jelentkezett(magas vérnyomás, cukor, fehérje a vizeletben), ráadásul 20 kg-t híztam, úgyhogy elég gyanús volt az a sok egybeesés.Ennek ellenére a dokim nem foglakozott a problémával(szerencsére a védõnõm nagyon rendi, hozzá jártam kétnaponta vizsgálatokra),hosszú lenne leírni, hogy mi mindent csinált ill. nem csinált még, a lényeg az, hogy a bizalmam teljesen megrendült.Elkezdtem utána érdeklõdni más kismamáknál is, és megdöbbentõ dolgokat hallottam.Már teljesen beparáztam, pedig nem vagyok egy érzékeny tipus,de szó szerint elkezdtem rettegni a dokitól.Mindenképpen az Istvánban szertnék szülni, már szülésznõt is választottam, de most gondolkodom, hogy orvost kellene váltani.Szerintetek átvesz vki egy 36 hetes kismamát?Persze biztos megkérdeznék, hogy miért váltok orvost,lehet, hogy a végén még én járnék rosszul.Az orvosomról tudnék még mesélni, sajnos csak akkor derült ki, hogy valójában milyen, amikor probláma merült föl(nem beszélve arról, hogy csak a pénz érdekli, ezt nyíltan fel is vállalja).Szerintem ez a legrosszabb, amikor az ember nem bízik a dokijában, de nem tudom, hogy így pár héttel a szülés elõtt érdemes-e bármit csinálnom.Ha esetleg vki járt már közületek hasonló cipõben, vagy tudtok tanácsot adni, írjatok!
Üdv
nyuszifül2
 
 


Nyuszifül2!
Ne parázz! Kép Nem ismerem a dokit de valójában mindegy, az újat sem lenne idõd megismerni. Kép Egy jó szülésznõ állítólag legalább annyit tud mint egy doki. Bízz a korházban, ha eddig bíztál benne, azok is szépen megszültek akik az ügyeletes dokinál szültek. Ha szereted a dokidat az megnyugtató ugyan de egyetlen orvos sem tud helyetted vajúdni. Kép Ha papás szülés lesz, a férjed nagyobb támasz mint egy orvos.
Mennyire komoly a toxémiád?
Csákány dokitól kaphatsz tanácsokat itt a neten.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Kedves Nyulandi!
Gabi vagyok es Hetenyi doktorrol szeretnek neked irni!En most terhes vagyok az elso babammal,ugyhogy szulesi tapasztalatom meg nincs vele,de evek ota hozza jarok nogyogyaszatra,sot az anyukamat es a nagyimat is o kezeli!Nagyon udvarias,turelmes,vizsgalatokkor gyenged,en ugylattam,hogy kivetel nelkul mindenkire egyforman odafigyel.Maganrendelesen es a korhazban is ugyanugy szolgalatkesz.En most kulfoldon elek,a kozepso trimeszterben vagyok,de szulni hazamegyek,Hetenyi doktorhoz!A legfontosabb ami mellette szol a biztonsagerzet ami belole arad,persze a lenyeg a vegen dol el!Szia,sziasztok!G.
Névtelen
 


Szia GabiKép

Meg tudnád nekem adni Hetényi dr. elérhetõségét, valamint magánrendelése címét. Ha nem terhellek akkor magánban kérlek írj részleteket a tarifákról is (ha a nevemre kattintasz felül akkor kihozza ez elérhetõségemet).

Köszönöm szépen !

CatEye

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az Istvánban mi a szabály, hányadik héttõl vállalják el a szülést? Vagy a baba súlya a döntõ? Emlékeim szerint nincs koraszülöttosztály, és mikor én szültem, az Üllõi úti klinikára vitték a problémás anyukákat. Most a 33. héten vagyunk, remélem 35.-ig legalább kihúzzuk, és akkor szülhetek az Istvánban, de azért szeretnék minden eshetõségre felkészülni.
köszi
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok lányok!
Szeretnék érdeklõdni tõletek,hogy ismeritek-e Tóth Ágnes doktornõt az Istvánban,és ha igen,kinek mi a tapasztalata vele kapcsolatban?Fiatal,úgy 30 körüli.Köszi az infókat!
sziasztok ,Marcsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Örülök, Gabi, hogy más is ilyen jó véleménnyel van dr. Hetényirõl, én is hozzá járok. A barátnõm ajánlotta, akinek a kolléganõje mindkét csemetéjét nála szülte, és 100%-osan meg volt vele elégedve. Elõször a terhességem elõtt voltam nála, már akkor nagyon szimpatikus, kedves és figyelmes volt. Azt is meg lehetett vele beszélni, hogy anyagilag nem tudjuk megengedni, hogy minden alkalommal a magánrendelõjébe menjek, és így az Istvánban fogad. Persze így is adok neki valamennyit, de meg is érdemli! Mindenkinek ajánlani tudom!!!
Köszi a megerõsítést!

lucica
Névtelen
 


Sziasztok !

Én is az Istvánba járok dr. Gajdos Edit doktornõhöz. Nagyon kedves, figyelmes. Csak jót tudok róla mondani. Valaki esetleg még jár hozzá itt a fórumon ?

Bogyó
Névtelen
 


kedves bogyó!
sajnos orvost kell váltanom és a gajdos drnõt ajánlották,még nem találkoztam vele,de nagyon örülnék ha írnál róla részletesebben.pl a UH-t is õ csinálja,van magánrendelése? mennnyibe kerül a vizsgálat....?
kriszti0114@hotmail.com
kriszti
 


Bocs az offért...
Kedves I.T., ha még olvasod az oldalt!
Te ajánlottad nekem Gajdos doktornõt. Fel is kerestem õt, s azóta egy 4 hónapos kisfiú boldog édesanyja vagyok. A doktornõvel nagyon-nagyon meg voltam elégedve, az elvárásaimnak teljes egészében megfelelt, köszönöm!
Monó
Monó
 


Szia Bogyó!

Én is a Gajdos doktornõhöz járok, tavaly októberben a lányomat is nála szültem, miután 20 hetesen orvost váltottam és õ szó nélkül átvett. Nagyon meg voltam vele elégedve, ezért is szülöm majd nála jövõ márciusban a második babát is. Én nem bánom, hogy a kórházba járok hozzá a vizsgálatokra, mert az elõzõ orvosom magánrendelésén rendszeresen 2-3 órákat kellett várni egy pár perces "fizetõs foglalkozásért". Tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom a Gajdos doktornõt, nagyon lelkiismeretes!
A kórházzal azért annyira nem voltam megelégedve, de szerintem nincs tökéletes kórház a magyar egészségügyben.

Üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Veszter !

Osztom a véleményedet. Tökéletes kórház tényleg nincsen, legalábbis Mo.-on, de akkor legalább már az orvos legyen olyan, akinél szívesen szül az ember. Én is tökéletesen meg vagyok elégedve Gajdos doktornõvel, nagyon kedves, szívén viseli a betegei sorsát, és szerintem elég tapasztalt orvos. Én is nála szeretnék szülni.

Sziasztok: Bogyó
Bogyó
 


Haliho Lanyok!

Meg tudna adni valaki Koiss dr. elerhetoseget? Meg persze hogy mikor maganrendel vagy a korhazban, stb. Egy baratnom szeretne orvost valtani igy a 31. heten, szerintetek elvallalna?

koszi: orsoly
orsoly
 


Orsoly!

Kanga biztosan fog tudni segíteni, nála szült. Ha sûrgõs írj mail- nekem (profilban a cím) továbbítom Kangának.

Norci
norci
 
 


Drága Orsoly!
Már itt is vagyok!!!Kép
Dr Koiss Róbert
06-20-9-692-995
A Városmajor utcában van a magánrendelõje , de õ ugyis mindent elmond a telefonban.
Jó választás!!!!!!!!!
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Koszi Kanga, tovabbitottam az infot a baratnomnekKép Kivancsi leszek, elvallalja-eKép

Koszi Norci neked isKép

orsoly
orsoly
 


Sziasztok!

Azt hiszem itt az ideje, hogy én is leirjam tapasztalatomat errõl a kórházról. Nekem nem volt fogadott orvosom igy errõl sokat nem tudok mondani. A szülõszoba és a vajúdó számomra megfelelt, bár az a szülõszoba ahol én szültem egy kis luk volt. Ágy, asztal CTG géppel, meg egy szék és kész. De kit érdekelt akkor már milyen a szülõszoba!?Kép Végig a vajúdás alatt mászkáltam a vajúdoban össze vissza, ami szerencsére tök üres volt. Se feküdni se ülni nem birtam a fájások alatt. Amikor már állva, meg járva sem volt jó akkor mentem be a szülõszobába és félülve vészeltem át a dolgokat. A szülésznõk, a dokik mind rendesek voltak, jöttek mindig, kérdezték, minden rendben?Kép Lehet kérni fájdalomcsillapitó inekciót is és elvileg kötnek be gerincérzéstelenitõt, de ahhoz nagyon az elején kell szólni! Én kértem sima inekciót amitõl nem fájt kevésbé, de átaludtam tõle a fájások közti idõt ellenben 8 cm után nem tágultam tõle semmit, pedig piszkosul fájt. Szóval mégegyszer nem kérnék! Kb 4-5 órával meghosszabitotta a vajúdási idõt ami azért nem mindegy ám! Igy késõ délután bekötötték az oxitocint és 1 órán belül meg is volt a fiam. Gátat metszettek mert nagyon nagy buksija volt/van a gyerkõcnekKép A dokit aki "levezette" a szülést HOrváth Tamásnak hívják. Jókedvüen mosolygott végig a szülés alatt ami eléggé sokat számitott, erõt adott, bátoritott. Kellemes benyomás ért vele szemben! Azt viszont nem tudom, hogy azért viselkedett igy, mert jó kedvében volt, vagy mindig ilyen, mert az a fél óra kevés volt megitélniKép

Amint megszületett a baba egybõl a hasamra rakták még mázasanKép Aztán elvitték "mázsálni", fürdeni, öltözni és rögtön hozták is vissza. Megszoptattam a szülõágyon. Kb 1 órára választottak el minket amig felvettek az osztályra...
folyt köv. csak felébredt a babóKép
sasha

Kép
sasha
 
 


Na itt vagyok újraKép

Szóval felvettek az osztályra ahol egy 3 ágyas baba-mama szobába kerültem külön zuhanyzóval és WC-vel amit minden reggel rendesen ki is takaritottak. Mint emlitettem a Gabit csak 1 órát nem láttam a többi 4 napban 1 pillanatra sem vitték el tõlem! A csecsemõs nõvérek maxi szopi pártiak, és segitenek is szoptatni, ha valami gond van. Medela fejõgépek vannak a csecsemõs osztályon ahol 3-nál több babát egyszerre nem láttam bent sosem az anyja nélkül. Az elsõ két napban a csecsemõsök jöttek kérdezni, hogy minden rendben van-e a szopival, megnézték hogy szopik stb. Behivtak "próbafejésre" megnézni, jön-e az elõtej és ha igen akkor mennyi, meg a fejéstõl csak még jobban beindul a tejtermelés. Nem jött sok kb 10 g, de elõtte evett a gyerek. A tejet üvegbõl odaadták a babának. A nõvérkék közül egyre sem lehetett kifogásom, mindegyik iszonyuan aranyos volt!Kép A vizitek nem valami nagy durranások. Jön egy doki egy nõvérrel és kész. Még a nagyvizit is ebbõl áll, de mivel semmi gondom bajom nem volt igy nem is zavart hogy nem járnak a nyakamraKép Báár a mellettem lévõ ágyon fekvõ anyuka igencsak paprikás hangulatban volt a csecsemõsök hanyagsága, az orvosa nemtörödömsége miatt.Hát tény, hogy a dokiját egyszer sem láttam, de Õ sem a 3 hét alatt, pedig több 10 ezreket perkált neki... Szegény mondjuk nagyon kivolt: súlyos toxémia miatt a 34. héten befektették és a 36. héten császárral megszületett a lánya. Elvileg semmi baja nem volt, de valami miatt felpuffadt és átszállitották valami gyerkkórházba. Szóval amúgy sem volt jókedvében, egyfolytában panaszkodott, de megértem az álláspontját annak ellenére, hogy (mint mondtam) teljesen elégedett voltam mindennel. A kajáról nem tudok mesélni, mert a látogatók elhalmoztak 2 havi élelemmel a 4 napraKép Annyi a biztos, hogy 2 fajta menü van minden nap. Ami még szimpi volt, hogy nincs hétvége! Mi vasárnap jöttünk hazaKép
Hát nagyjából ennyi igy hirtelen, ha valami még eszembe jut majd leirom, de ha valakinek kérdése van szivesen válaszolok!Kép

puszi
sasha és a 7 hetes Gábor

Kép
sasha
 
 


Szia Sasha!
Nagy, nagy gratula a kisfiadhoz! Kép
És örülök, hogy neked is kellemes emlék maradt a szülés az Istvánban.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Sziasztok!

Gondoltam leírom az Istvános élményeimet (november végiek), de Sasha nagyon részletesen mesélt, nem sok mindennel tudnám kiegészíteni.

Szoba
3 ágyasban voltam, elõnye: nem vagy egyedül, van kihez szólni, hátránya: rengeteg látogató, volt hogy apukák egész nap ott voltak. Ágy végében kiságy amit mindenki csak a szatyroknak használ, a baba nem kap ágynemût csak egy pólyát, neked kell vinned takarót neki. Babák anyjuk mellett fekszenek az ágyban.

Fürdõszoba
A folyosón volt közös zuhany és WC.
Az egész kórház elég lepukkant - pontosabban: szokványos magyar kórház. Persze takarítanak mindennap.

Kaja
Szerintem ki kell egészíteni: én kisevõ vagyok, de nekem sem lett volna elég. Pl. reggeli 2 zsemle 1 kockasajt, ebéd: lebbencsleves, tökfõzelék + parizer (de vízszerû, mint egy rossz menzán) vacsi: reggelihez hasonló. Gyümölcsöt, zöldséget, felvágottat, húst, ilyeneket vinni kell.

Babának vinni:
-teljes ruhatárat (én kombidresszeket és rugdalózókat vittem)
-fürdõlepedõt
-tartalék nadrágpelenkát
-textilpelenkákat (büfihez, baba alá teríteni)
-takarót

Babának adnak:
-köldökcsonk ápoláshoz mindent
-popsikenõcsöt, törlõkendõt (kismamacsomag)
-pólyát
-napi 5 Liberót

Neked adnak: intimbetétet korlátlan mennyiségben (nekem nagyon bevált), + vittem 2 tenafix bugyit, azt mostam.

Magadnak vigyél: tányér, pohár, evõeszköz, szalvéta, WC-papír! + szokásosak, vittem laktoherb teát, a csecsemõsök lefõzték

Csecsemõsök
segítõkészek, szopiban, fejésben, mindenben.
Õk fürdetik este a babákat 8 körül a csecsemõosztályon. Elég nagy a tumultus, anyukák-apukák csak nézik.
Babát nem viszik el (max. oltás vagy vérvétel, de mehetsz vele), de ha szeretnéd, akkor "leadhatod" egy kis idõre az osztályra (pl. 1. éjszaka, ha aludni szeretnél egy kicsit). A gyerekorvos a szobában vizsgálja mindennap.

Sima szülésnél 72 órát kell bent tölteni, császárnál 5 napot.

Egyelõre ennyi, remélem segítettem, Pilinke
pilinke
 
 


Pilinke!

Jééé, mennyi mindent kihagytamKép Nekem is bevált az a betét, mert jó nagy és kényelmes is... puha. Mikor én voltam (okt eleje) akkor a fürdetés volt 6-kor is és 10-kor is.
Ha a gyerek bõre száraz, a túlhordás következményeként akkor gyógyszertári napraforgó olajat ajánlottak amit nekem kellett megvenni az nem volt egyedül.
Hát igen tömegtumltus az van a szobákbanKép Engem nem zavart, hogy mások hozzátartozói ott voltak, persze mert nálam busójárás volt 4 napigKép Nem is tudtam, hogy annyi embert érdeklek, de ténylegKép

Na megyek mert megyünkKép
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!
tudna vki segíteni,hogy milyen idõpontokban van szülésre felkészítõ tanfolyam januártól?az is érdekelne,hogy mineez mennyibe kerül,érdemes-e járni,stb.
köszi
kriszti
kriszti
 


Szia Sasha!

Gratulalok a BABÁhoz.Te már biztos nem emlékszel rám ,én is irogattam a "kispestiek "topicba április környékén .
Én is a Horváth Tamásnál szûltem mert szintén nem volt dokim,szerintem egy nagyon rendes ember ,sajnálom hogy nem igazán olvasok rola ,ugy látszik Õ ilyen "beugrós"DOKI.
Nem is ismertük egymást elötte ,de Õ minden nap bejött kétszer megnézni minket hogy minden rendben van e .
Szóval csajok ,ha már mindenképp saját dokit akartok ,bár szerintem anélkül megszületik egy gyerek akkor válasszátok a Horváth Tamás doktor urat .
Lucky079
lucky079
 


Szia Kriszti!
Nálunk is aktuális lesz lassan elkezdeni azt a bizonyos szülésre felkészítõ tanfolyamot. Legutóbb meg is kérdeztem a dokinéninket, és (sajnos nem találtam a papírt ahová feljegyeztem, ezért lehet hogy nem 100% pontos adatok) szóval mintha azt válaszolta volna, hogy az István Kórház központi ebédlõben szoktak szerda 14.30 körül tartani elõadásokat. A mi dokinénink javasolta, bár nem agitált nagyon, és szerintem ezek ingyenesek (remélem). Valaki mintha azt is mondta volna, hogy ez egy 6 hetes sorozat és a végén megmutatják a szülõszobát is.
Ha idõközben hozzád is befutnak infok, megtennéd hogy megosztod velünk? Aztán lehet, hogy még találkozunk is, és együtt készülünk majd a nagy eseményre.
Szia,
BOrsi
BéOrsi
 


Sziasztok!
Bár én az elsõ csemetével vettem részt ezen a felkészítõn azért beszámolok.
Akkor is az ebédlõben volt szerdánként. INGYENES! 6 hetenként ismétlõdik és bármikor be lehet jelentkezni. Akkor volt egy füzet amibe be kellett írni , melyik szerdán akar az ember lánya a párjával (lehet egyedül is) szülõszobát látogatni. Azért volt elõjegyzés , mert meg van szabva hányan mehetnek ehgyszerre , ne árasszák el a helyiséget.
Ezen kívül még ajánlhatom a terhestornát és a baba-mamatornát is! Mindkettõ ingyenes!

Remélem tudtam segíteni!
Üdv
Kanga
Kanga
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: