Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ket dolgot szeretnek Toletek kerdezni. Az egyik: ha valasztott szulesznonel szulok, akkor is ugyanugy adjam neki oda a penzt? Csak arra gondoltam, hogy szegenynek talan nincs is muszakja es miattam van ott, akkor varja meg, amig en bekerulok a szobaba? Van mas megoldas?

A masik: ha a valasztott szulesznonek az orvosnak adott penz 50%at adom, az OK?

Evey, Noemi,
en is Czikmantory foorvoshoz jarok, es nekem is nagyon kellemes benyomasaim vannak rola :-))) mondjuk puding probaja az eves, nekem elso baba lesz, de nagyon megbizom benne, mert kedves, melegszivu, ugyanakkor hatarozott orvosnak ismertem meg :-)))
Mondjuk en kapasbol maganba is akartam jarni hozza, vegul is nem volt egy foldhoz vero osszeg, es szamomra sokkal kellemesebb volt a helyzet, mint a buveszkedes a boritekkal...

Elore is koszi a segitseget, es minden jot Nektek!

Kaska
kaska
 
 


Sziasztok!

Én is a Péterfyben szültem és fogok. Látom, hogy sokatokat zavar, hogy nem adfják oda elsõ éjszaka a babát.
Annó én is rákérdeztem, hogy miért nem. Nekem azt mondták azért -mert ilyenkor a babák még gyakran öklendeznek vissza magzatvizet és fulladozni kezdenek töle. Ilyenkor a babát fölveszik a tenyerükre rakják és segitenek nekik kiköpni a vizet.- Alighogy befejezte a magyarázatot odarohant a tíz baba közûl az egyikhez és már kapta is fel a csecsemõt. Én mint kezdõ anyuka észre sem vettem, higy köhécsel a baba de talán az enyémnél ha észre is veszem biztos, hogy rögtön nemt udom így ellátni. Most már tudom mit hogyan kell csinálni. De a koház dolgozói nem tudhatják, hogy melyik anyuka tudja és melyik nem. Ráadásul vannak akik egy hosszú nehéz szülés után bizony ha rövid idõre is de mélyen elalszanak. A lényeg ez az egész a baba érdekét probálja szolgálni.

Petra
Azt meg hog
Petra
 


Sziasztok!

Én is beadtam a kislányomat éjszakára az elsõ éjjel. Hajnalban született, tehát én elõzõ nap reggeltõl a szülés napjának estéjéig semmit nem aludtam. Jó volt az a kis pihenés, és hajnalban (azt hiszem 6 körül) már hozták is, és onnantól végig velem volt.

Szila
Szila
 

 
 

Kubuka!

Ha esetleg ráérsz írni majd megírhatnád, hogy milyen volt a szülés, illetv császár és a Zaher fõorvos. Jöhet magánban is. Egyébkén gratulálok és sok boldogságot és örömet a babához.

Köszi
valaki
 


Sziasztok!

Kaska! Szülésznö ügyében nemigen tudok segíteni, de az az 50% soknak tűnik egy kicsit, sima szülésnél többet tesz a szülésznö, akkor én is többet adnék, de nekem ez már a 3. császár, én ajándékot adtam neki utólag. Mikor fogsz szülni?

és te Petra? Hátha vkivel együtt fekszünk bent. Én: október 9.
Nekem császár után, ahogy kitoltak (kb. délelött 11-kor), rögtön odaadták a babát szopizni, aztán elvitték, még egyszer aznap hozták (hosszas kérlelés után), éjjelre egyáltalán nem hozták be. Másnaptól végig velem volt.

Sziasztok, Evey
evey
 
 


Sziasztok!
Andi vagyok, és nagyon boldog 12 hetes terhes! Igaz, 2004 Január 1-re vagyok kiírva, de szerintem már Decemberre meglesz a baba. Mivel egy előző terhességet már elvesztettem, most végig itthon kell maradnom táppénzen. Rengeteg időm van mindenre, amit főleg a 4 éves Kitti lányommal töltök. Szívesen megismerkednék velem egyidőben szülő kismamival, akinek ugyancsak lenne sok ideje és szervezhetnénk programokat. A neten csak hetente egyszer-kétszer szoktam lenni. Várom jelentkezésetek!
Mindenkinek sok boldog babavárást kívánok!
Andi
andi68
 
 


sziasztok!
autóval be lehet állni a Péterffy kórház területére? És merről kell behajtani, és ha bent alszik velem majd a férjem éjszakára is maradhat ott az autó? És mennyibe kerül?

Kubuka,
gratulálok a babához, és ha visszatérsz ide a topikba akkor kérlek írj mert sok kérdésem van. A pco-mat azóta megműtötték és lombikkal sikerült a baba, és valószínűleg visszamegyek Zacherhoz.
HUrki
hurki
 
 


Sziasztok lányok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy van-e arra esélyem, hogy Boros doktornő elvállaljon?
Vidéki vagyok és a 36. hetemet taposom.
Esetleg Bárdos doktort ismeri valaki? Szültetek nála? Bírja az alternatív dolgokat?
Tarifákról esetleg tudnátok írni valamit?
emailcímem:leo111@freemail.hu
Névtelen
 


Sziasztok!

Hurki! Bent aludhat veled a férjed? Az egy ágyasban?

Névtelen! A Boros doktornö egy annyira kedves, segítökész embernek látszik, hogy szerintem tuti elvállal.

Sziasztok, Evey
evey
 
 


Köszi a biztatást Evey! És azt nem tudja valaki véletlenűl, hogy mikor veszi ki a doktornő a nyári szabadságát, mert , ugye....
közel az augusztus eleje.
Sziasztok:
Leoka
Leoka
 


Sziasztok!

Én tavaly szültem a Péterfyben és most várom a következő babát. Segítséget szeretnék kérni orvosválasztásban. Tudtok ajánlani olyan orvost, aki megengedi, hogy olyan testhelyzetben szüljél, ahogy neked kényelmes? (pl. gugolva, ülve).
Babicskó
 


Hallo!

Jár valaki a Boros dnőhöz vagy a Rácz dr-hoz? Mennyit kérnek magánrendelőben egy (terhes) vizsgálatért és szülésért?

köszi a segítséget

Doli
xxx
 


Sziasztok!

Attól tartok, hogy az utóbbi hozzászólásokra én nem tudom a választ, mert túlképp nekem nem a Boros doktornö a dokim, csak ott megismerkedtem vele, meg hát a Kismamában is többször olvastam töle irásokat.

Leoka! Szerintem csörögj be a kórházba infoért.

Babicskó! Te mikorra vagy kiírva? Nekem császár volt/lesz, így nem tudom, hogy az enyém mennyire rugalmas, de ha ráér e hó 21-ig és érdekel, akkor megkérdezhetem neked!?

Sziasztok, Evey
evey
 
 


Szia Evey!

December közepére vagyok kiírva, tehát bőven van időm. Köszönöm, hogy megkérdezed az orvosodat. Majd várom a választ.

szia

Babicskó
Babicskó
 


Sziasztok!
Keresnék valakit, aki ismeri Serfőző doktort. Ő is Péterffyben ténykedik. Szóval van valakinek valamilyen tapasztalata???
Egy kicsit elbizonytalanítottatok az első napot illetőleg. Szóval, hogy most a magzatvizes fulladás-kontra-hiányos bevésődés. Ha olyan egyszerű, hogy csak a tenyerünkere kell tenni a kicsit, akkor miért nem mondják el, és hagyják ott a pindúrt.
Judit
holophernes
 
 


Sziasztok!
7 hetes terhes vagyok, és a Péterfyből dr. Zacher Pálhoz szeretnék járni, illetve először a magánrendelőjébe. Az orvos hozzáállása nagyon szimpatikus, illetve az egész kórházé, tetszik, hogy alapjáraton megy az EDA, nem kell vívni érte, és ilyesmi.

Ismeri valaki ezt a rendelőt? Milyen felszereltségű? A címe és a száma már megvan, csak precízen szeretnék tájékozódni, mielőtt először felhívom. Esetleg van-e más péterfys orvosnak is magánrendelője?

Előre is köszönöm: Banka
Banka
 


Kedves Banka!
Péterffyben szült a nővérem, ugyannannál a Serfőző nevű dokinál, akinél én is fogok/szeretnék.
Neki van magánrendelése, tudok adni telszmot, meg címet, de számíts rá, hogy sokan vannak, bejelentési kötelezettség ellenére is sokat (2órát) kell általában várni. Nagyon kedves, amolyan pszihológus beállítottságú férfi, két helyes gyermek anyja, és nagyon aggódik és félt és szigorú is egyszerre. Én 13éves korom óta ismerem, szóval, egy normális pofa.
Ami a szülészetet illeti, arra emlékszem (meg kell jegyeznem, hogy szeptemberben lesz 6 éve, mikor ez történt, tehát azóta csak jobb lehet!!!), hogy a dolgozók/orvosok nagyon szakszerűek voltak. Nem locsonak sokat, nem ráncigálnak agyon, a végén meg helyén van a fejük. Bent voltam végig a nővérkém szülésénél, és a vajúdás nem valami ideális. Van egy folyosó, ahol nappal a betegek/kismamák várakoznak, üldögélnek, és a lépcsőház. Remélem ez már mostanra megváltozott, mert jó magam is ott szeretnék szülni. Van természetesen privát szoba, estére elviszik a picit, ha akarod.
Na ennyi jutott eszembe elsőre. A címet inkább emailben elküldöm, ha jelzel, hogy érdekel.
cupa
Judit
holophernes
 
 


Kedves Banka!

Én a Zacher Pálnál szűltem, de én a kórházba jártam hozzá, mert nagyon közel laktunk, ezért a magánrendelőjéről csak hallomásból tudok, de egyébként minden más, amit én tapasztaltam nála, azzal meg voltam elégedve.

Üdv:
Barbara
jimma
 
 


Szia Banka!

Zacher magánrendelőjébe jártam a terhességem alatt.Milyen felszerelésre gondolsz?UH van.

Mariann
mariann
 
 


Sziasztok, köszönöm mindenkinek az információt, azóta jártam Zacher dr.-nál, és maximálisan elégedett vagyok vele.

Banka
Banka
 


Sziasztok!

Babicskó! Megkérdeztem a dokimat, azt mondta, hogy ö nem szereti az ilyesmit, mert pl. guggolva nem tudják a gátvédelmet megoldani és nem szereti/né, ha a mama össze-vissza repedne. Ha mégis érdekel, akkor szívesen megadom az elérhetöségét. Aki eddig szült vele, mind meg volt elégedve.Kép

Sziasztok, Evey

U.i.: még mindig senki, aki október 9-13 között van kiírva?
evey
 
 


Szia Evey!

Köszi, hogy megkérdezted. Még nem választottam orvost, akinél szülnék, úgyhogy érdekel a tiéd, főleg, hogy azt mondod, hogy jó.

Leírom, hogy jártam, másoknak több szerencsét.

A napokban voltam ultrahangom a kórházban. Már egy hónappal korábban bejelentkeztem a vizsgálatra, sikerült is az első helyet megkapnom. Ennek ellenére másfél órát kellett várnom. Vittem kazettát is. Előre szóltam, hogy kérek fényképet és felvételt. Az orvos is, én is, nekikészülünk a vizsgálatnak, beteszi a videómagnóba a kazettát, kb. 3 perce vizsgál. Kisbabámat figyelem az ágy fölötti kivetítőn, combcsont mérése közben akár láthatnám is hogy fiú-e vagy kislány, ha nem lenne olyan messze a monitor. Megkérdezem, mi a neme. Válasz: Azt csak a 30. hét után látható. Aha. Előző gyermekemnél már a 17. héten megmondták, hogy kislány. Na mindegy, gondoltam, majd a videón megnézem én alaposan. Fél perc múlva szól az orvos, hogy a vizsgálat végén szóljak neki, hogy indítsa el a videót. Döbbenet. Miért, még nem indította el? Nem, hiszen most dolgozik, majd ha befejezte, elindítja a kazettát és elmagyarázza mi hol van. Felvétel. Ez a feje, ez a szíve, ez a köldökzsinór. Kész. Fel lehet öltözni. Ezért az egy percért fizessek 1000 Ft-ot, kérdezem. Ez több volt mint egy perc, kapom a választ.
Otthon visszanéztem a felvételt. Íme.
52 másodperc mozgókép, élvezhetetlen minőségben, és a végén 3 másodperc állókép.
Kicsit sajnálom, hogy a kb. 5-6 perces vizsgálatból csak ennyi van meg kazettán.
A lényeg az, hogy mindent rendben találtak, és a baba egészséges.

sziasztok
Babicskó
 


Sziasztok!

Babicskó!Sajnálom, h. igy jártál az UH-os videóval. Nekem ez azért furccsak, mert az én dokim felvette az egész vizsgálatot (Péterffybe) mikor UH-zott. Tök rendes volt. az legalább 5 perces anyag lett.
Ez hol történt, melyik kórházba?

Giti
Giti
 


Sziasztok!

Szült valaki EDA-val? Milyen? Meddig kell utána feküdni mozdulatlan?
Kiwi
 


Szia Kiwi,

Krasznai Péternél szültem EDA-val tavaly, bár nem ő, hanem az ügyeletes doki adta be. Nagyon oda kell figyelni, hogy ne mozdulj be beadás közben.
Nálam nagyon bevállt, már a tesztanyagtól elaludtam, és nagyjából végigaludtam a tágulási részt. (állítólag mázlim volt!) A tolási fázisnál (azonkívül, hogy mikor kell nyomnom) semmi fájdalmat nem éreztem. Szülés után 2 órát kell a szülőszobán maradnod, aztán áttolnak a szobádba. Nekem szerencsém volt, mert megúsztam a gátvágást, azonnal kikönyörögtem a gyerkőcöt és egész nap babáztam a családdal. Ha megengedhetitek, mindenképpen ajánlom az alapítványi szobákat. Nem mindegy, hogy milyen távolságban vagy a mosdótól, zuhanyzótól, és ide a rokonok is bejöhetnek.
P.
Névtelen
 


Sziasztok!

Babicskó! Képzelem milyen csalódás nektek ez az UH! Amikor a kórházban néztek minket, akkor én nem is kértem, hogy vegyék fel, mert a saját dokim éppen műtött, az UH-os doki, Dr. Mensch, hát az egy eléggé tuskó egy pasi, inkább börtönörnek ment volna, mint dokinak. Szerintem ö volt nálad is! Ha majd választasz saját orvost, az szépen felveszi neked az UH-t videora!

Kiwi! Én is EDA-val szültem, de császárral. Szerintem egy szuper dolog, mi nagyobb dózist kapunk és műtét után 5 órával már felkelünk.

Sziasztok, Evey
evey
 
 


Szia Evey!

Igen ő volt nálam is.
Rosszul esett, hogy nem vette fel az egészet, de végülis úgy döntöttem, hogy elmegyek egy 3D UH vizsgálatra. Így elkészült a kívánt felvétel, csak sokkal többe került (8 ezer/ 11-12 perc).
Végre megtudtam, hogy kisfiú.

sziasztok
Babicskó
 


Sziasztok!

Én szeptember 18-ra vagyok kiírva, Dr. Boros Györgynél. Róla van valami információtok?
A terhesség közben egyébként végig nagyon rendes volt.
Szlopi
 


Az egyik ismerősöm szült nála kétszer. Magánrendelőbe járt hozzá a terhesség alatt, de még az önkormányzati rendelőben ismerte meg korábban. A második szülése után otthagyta, mert nem volt vele megelégedve. A második babát lényegesen túlhordta, végül indított szülése volt, akkor amikor az orvos ügyeletben volt. Az EDA-t az ismerősöm szerint rosszul adta be. Úgy döntöttek, hogy a szülésért külön nem adnak pénzt, mivel az orvos úgyis ügyeletben volt. A 6 hetes kontrollra az önkormányzati rendelőbe ment hozzá, ahol azzal fogadta az orvos, hogy az anyagiakat még nem rendezték. Szerintem ez elég húzós beszólás! Onnantól fogva nagyon szemtelen volt vele, így orvost váltott.
Én ennyit tudok róla, de személyesen csak látásból ismerem, saját tapasztalatom nincsen.
Bár én az említett "anyagias" beszólás miatt nem mennék hozzá.
Livi
 


Sziasztok!
Fog valaki idén Decemberben (vagy 2004.Januárban) a Péterfyben szülni? Vagy én leszek az egyetlen? Kép
Esetleg tud valaki valamilyen tanfolyamról vagy előadásról?
Túl sokat kérdezek?
Mindenkinek minden jót!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!
Nekem mindkét gyerekem a Péterfyben született és mindkettőt beadtam első éjjelre a csecsemőszobába.
Az első baba éjjel született, a szülésznő ajánlotta (nem követelte!), hogy adjam be és féltem is, hogy esetleg elalszom és nem ébredek fel, amikor kell. Összesen három órát töltött ott, aztán hozták is reggel. Napközben viszont 2-3-szor öklendezni kezdett a magzatvíztől, ami nagyon ijesztő volt. Azt mondták, ez az első 24 órában fordul elő. A biztonság kedvéért éjjelre megint beadtam, de egyébként velem volt mindig.
A második baba nappal született, így őt csak az első éjjel adtam be. Szopni akkor is kihozták, amikor felébredt. Nekem ez biztonságosabbnak tűnt.
Én egyébként Rácz doktornál szültem mindkettőt és jó tapasztalataim vannak. Kedves és alapvetően rugalmas. A magánrendelőbe hívott, de nem bántam, mert nem tudtam volna pénzt csúsztatgatni neki, így meg nyiltan adtam oda, amennyit kért.
monka
 
 


Kedves Andi!
Én ugyan júniusban szültem, de úgy tudom, a Péterfyben mindig szerveznek előadás-sorozatot a terhességről, szülésről, babagondozásról. Ez ingyenes, azt hiszem, hétfőn vagy kedden este 6 körül van úgy három hetente, és orvosok, szülésznők tartják. A szülőszobákat is meg lehet nézni, lehet kérdezni is. Az előadások témái pedig a terhesrendelő és a szülészet falán ki vannak téve általában.
monka
 
 


Szia Móni!
Köszi, hogy válaszoltál. Képzeld, én is a Rácz dokinál fogok szülni. Mivel a magánrendelőjébe járok, nem láttam a tanfolyami kiírást, de holnap úgyis arra megyek, majd megnézem. Nekem is nagyon szimpi a doki.
Üdv.
Andi
andi68
 
 


Szia Andi!

Én is decemberi babás vagyok. Dec.20.
Az orvosodat én is ismerem. Igaz, hogy a magánrendelője már nem a Blahán van, hanem a kórház mögött?
Babó
 


sziasztok
Én is itt fogok szülni, igaz csak február végén, de ajánlom mindenkinek az előadásokat:
<!--attachment: BABAV_R_-37329.doc*mime_msword.gif*application/msword*44.0**BABAV%c1R%d3%2edoc --><center><pre>
Kép
BABAVÁRÓ.doc (44.0 k)</pre></center><!--/attachment-->

Judit
holophernes
 
 


Szia Judit!

Honnan töltötted le a dokumentumot? Van a kórháznak honlapja?

Tinka
tinka
 
 


Tinka
elképzelésem szerint még pénteken válaszoltam a kérdésedre, de valami mágia történt, mert úgy látom, hogy mégsem. Vagy időutazás, vagy kitörölte valaki, vagy bohócot csináltak belőlem, vagy mást???

Na de a lényeg:
Van honlapja a kórháznak, de sajnos a melléklet dokumentumnem található,mert azt nem sikerült frissíteniük. Ezt a Péterffyben szolgálatot teljesítő védőnénitől kaptam, nyomtatva, és kicsit kacsóimmal hoztam emészthető, küldhető formátumra ...Kép
Íme a cím:
http://www.orvosok.com/peterfy/

Judit, a Kép
holophernes
 
 


Sziasztok!
Na végre már nem érzem olyan egyedül magam!

Babó!
Én úgy tudom, a Blaha mögött még rendel keddenként, de a Bethlen G. téren is csütörtökönként. Én inkább ide járok, de el fogok menni a másikba is majd a 30. hét körül, mert ott jobb UH. van, és képet is adnak.
Nekem itt a Bethlen téren soha nem ad képet, csak megnézi és meg sem méregeti, hogy hány milliméter ez, meg az. Szóval nem sokra megyek ezekkel az UH-kkal, csak azért jó hogy mindent rendben talál.

Judit, köszi a tanfolyami anyagot, még nem néztem meg,de most fogom. Sajnos amit igazán szerettem volna, a szülésznőkkel megismerkedni, azt lekéstem, mert múlt hét hétfőn volt és én kedden voltam ott. Nem ismerem őket sajnos, majd a dokimat megkérdezem kit tart jónak.
Nagyon jók lettek a képek!

Sziasztok!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok! Én is a Péterfyben szültem szept. elején,én nagyon megvoltam elégedve az osztály dolgozóival,a csecsemősök erejükön felűl teljesítettek,mert teli volt az osztály kisbabákkal, ha jól tudom akkor volt kb.25.De bármiben kértem a segítségüket segítettek./van ott egy idősebb csecsemős azt hiszem Beának hívják,és az Erika/ őket mindig vártam hogy müszakba legyenek,mert akkor minden problémám megoldodott. Szépen bántak a babámmal,meg a többi kisbabával.Köszönöm az oszály orvosainak/ csecsemős doktornéninek/dolgozóinak/csecsemőseinek/ a lelkiismeretes munkájukat, és sok sikert kívánok mindenkinek.
Névtelen
 


Andi
ne aggódj a magány miatt, gondolom a szülészeten nem leszel magányos KépKépKép
ami meg a szülésznőket illeti: minden előadás után van lehetőség meglátogatni a szülészetet, és a szülésznőket. Ha nincsenek sokan, akkor mindenki mehet, ha sok a hallgató, akkor pedig pocakrend alapján rangsorolnak. Esélyes vagy!!!
Judit
holophernes
 
 


Halihó!
Köszi az infókat! OFF.
Kicsit idegbeteg vagyok, mert a gépem hibája miatt 38 perc alatt tudtam csak megnyitni ezt a topikot! Már majdnem feladtam! A Friss kismamákba már be sem tudok menni. Senki nem tud rajtam segítenei? Már két szakértőt hívtam, de nem tudják az okát, mivel csak a Babanet nem akar működni. Fú de mérges vagyok!
Amúgy valszin nov. 3-án fogok menni az előadásra, akkor remélem még esélyesebb leszek! Remélem találkozunk!
Üdv:
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Én augusztusban szültem a kórházban, Boros Juditnál. Éppen ügyeletes volt, így szerintem kevesebb ideje maradt rám, de nem bánom. A tágulás elég lassan ment és teltház miatt reggel 8-tól csak délután fél 4-re jutottunk be a szülőszobára. Eleinte nem akartam érzéstelenítés, de nagyon elfáradtam, így EDA lett belőle, amit a másik ügyeletes doki nagyon profin beadott. Nem bántam meg, mert így gyorsabban meglett a baba és a szülésznő segítségével gátvédelemmel. A szülőszobán töltött két óra nagyon kellemes volt, együtt végre a család! És utána saját lábamon mentem ki a mellékhelységbe, tehát nem kellett órákig feküdni. Estére lett meg a baba, kb fél 10-re kerültem be a szobába és 11 körül vitték el a babát. Igazából kaptam kis időt pihenni, mert reggel már hozták is. Magzatvizet tényleg visszaköpött a baba, még 2 naposan is! Elég ijesztő volt, de ha oldalára fordítod a babát egyszerűen kiköpi.
A csecsemősök tényleg segítőkészek, máramelyik... De emberileg némelyik elásta a szememben magát, olyan beszólásai voltak. Minimális emberi érzés sem volt néhányban vagy egyszerűen csak érzéketlenek, ezzel nagyon bántóak voltak. Kismamik, erre készüljetek fel!
Kellemes babavárást!
mankati
 
 


Kati
Először is gratula a babádhoz, és a leírás alapán azért minden simán ment. A tágulás egyéni dolog, de a gátvédelem, meg a rövid lábadozás engem mindenképp megnyugatott. Köszi.
Szeretnélek kérni, hogy esetleg adj pontosabb infót a rémcsecsemősökről. Nevet, vagy egyebet, csak tudjuk, hogy ki az, akitől távolságot érdemes tartani, pusztán a magunk érdekében!
Köszi, és mégegyszer gatulálok (bár a legjobb az lenne, ha gyönyörködhetnénk a kicsiben egy digitális fénykép segíségével a profilodban Kép ), és sok tejcit kívánok!
Judit
holophernes
 
 


Sziasztok!
Kati!
Engem a gátvédelem érdekelne, sajnos ebben nem volt részem 5 évvel ezelőtt. Elég kellemetlen volt, igaz maga a vágás egyáltalán nem fájt, sőt a varrás sem, de amikor kezdett kimenni az érzéstelenítő hatása, akkor már nem ücsörögtem olyan vidáman semmin, csak másnap amikor a párom hozott egy úszógumit. Szóval szeretném ezt megúszni. (gumi nélkül Kép ) Pontosan mit is csinál a szülésznő? Gondolom több annál, hogy odateszi a kezét....
Üdv.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!
Kati!
Engem a gátvédelem érdekelne, sajnos ebben nem volt részem 5 évvel ezelőtt. Elég kellemetlen volt, igaz maga a vágás egyáltalán nem fájt, sőt a varrás sem, de amikor kezdett kimenni az érzéstelenítő hatása, akkor már nem ücsörögtem olyan vidáman semmin, csak másnap amikor a párom hozott egy úszógumit. Szóval szeretném ezt megúszni. (gumi nélkül Kép ) Pontosan mit is csinál a szülésznő? Gondolom több annál, hogy odateszi a kezét....
Üdv.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok, mindenki!

Én először szólok hozzá, mert eddig csak csendben nézelődtem. A fiam, Ábel szept. 30-án született császárral a Péterfyben, és most úgy gondolom, talán értékesek lehetnek a tapasztalatok másoknak is.
A szülészettel semmi komolyabb gond nincs, de van egy néhány praktikus infó:

Mindenképpen érdemes bevinni (alapítványi szoba esetén is):
- evőeszköz, kistányér, nagy bögre
- WC-papír (nem tudnak adni, ha elfogy)
- ehető kaja, bőségesen innivaló (főleg uzsonna/tízórai, illetve a reggeli és vacsora kiegészítésére). Ez cukrosoknál a legfontosabb, mert betarthatatlan a diéta, ha az ember a kórházi kajára hagyatkozik. Szoptatás alatt sokan szomjaznak, legyen nálatok ásványvíz vagy gyümölcstea (nekem a Twinings Csipkebogyó-hibiszkusz nagyon bejött Kép)
- 1-2 tiszta kising a babónak, mert néha olyan lehetetlen darabokat adnak, amit muszáj sajáttal lecserélni
- újszülöttnek való pelenka (ők a Libero Minit használják, az én pufók, 3600 gr-os fiamnak a térdéig lógott, mert szélesebb, mint a Newborn Kép)
- popsitörlő (egyáltalán nincs nekik)
- napi több tiszta póló magadnak, mert ha megindul a tejed, időnként, lehet, hogy úszni fogsz benne Kép
- betét a vérzéshez (szintén nem tudnak adni, csak papírvattát). Nekem az inkontinencia-betét csak első 2-3 nap kellett, viszont praktikusabb volt a nagyobb méretű. Utána rendes mensi-betétből a legnagyobb a kényelmes, mert nem csúszik el annyira az ágyon való fészkelődés közben.

Amit az ott dolgozókról tudni érdemes:
- Felvételkor mindenképpen megvizsgál egy doki, akár vajúdva mész be, akár nem. Ha nem ismered, érdemes kérni, hogy legyen óvatos: vannak nagyon kemény kezűek is, de ők is kedvesek és figyelmesek, ha te szólsz.
- A szülésznők csodálatosak, gondosak és kedvesek -- velem legalábbis mind az volt.
- A csecsemősökkel nagyon vegyes élményeim voltak. Némelyik sokat segít, némelyik alig. Tény, hogy ha az ember lánya szól és kér kedvesen, akkor ők megpróbálnak segíteni. Mindenképpen kell némi türelem, mert nagyon kevesen vannak.
- Neonatológus (Nóra): nagyon kedves, fiatal nő. A babákkal csodálatosan bánik, a felnőttekkel még nem boldogul ilyen jól, de mindenképpen szeretnivaló és gondos!
- Osztályos nővérek: nagyon vegyes, csakúgy, mint a csecsemősöknél. Ha kérsz, mind segít, ki így, ki úgy Kép A baba körül nem mind hajlandó segíteni, de nem is az ő dolguk.
- Takarítók: szintén vegyes. Szóljatok, ha kosz marad (ez is megtörténik)!!!
- Konyhásnénik: mindkettő, akivel találkoztam, tündéri, mosolygós és segítőkész! Kérjetek, szóljatok, ők megpróbálják megoldani. Az egyiküknek ráadásul nov. végén fog születni a következő unokája a Péterfyben Kép

Ha valaki részletesebb infót szeretne a tapasztalatokról, szívesen válaszolok emilre is.

Ágnes

PS: az EDA egyáltalán nem fáj!!!!!! minden ellenkező híreszteléssel szemben Kép
filou
 
 


Ági!
Köszi a részletes beszámolót!
Szívből gratulálok a kisfiadhoz!
Üdv.
Andi
andi68
 
 


Kedves Kismamák!

Én is Ági vagyok, de még nem írtam Nektek, csak nosztalgiázva olvaslak Benneteket.
Nekem egy fiam és egy lányom van, Ôk már nagyok, 17, ill. 13 évesek. Mindketten a Péterfyben születtek, de más dokinál (szabadságolás miatt).
A lányom (második gyerek) a Zacher-nál.
Rég volt, de nekem csak jó emlékeim vannak a szülészetrôl, kedvesek, szakszeru˝ek voltak.
Pedig lehetett volna baj is, 12 nappal hordtam túl a lányomat, reggel indították, de csak nem akart kibújni. Estére derült ki, hogy az egész testére rátekeredett a köldökzsinór, elhalt a szívhangja, így császár lett a vége. Nem baj, a lényeg, hogy egészségesen született meg 3700 gr.-mal.
Mostanában arra jártam, bizony felnéztem az osztályra, persze csak a folyosóra.
Olyan jó nektek, hogy Ti most vártok babát......
Jó egészséget, én csak ajánlani tudom.

Sziasztok, Ági
Ági
 


Sziasztok!!
Én még csak most várom az első kisbabámat,aki remélem nemsokára meg is születik.Szeretnék többet megtudni a csecsemösökröl,hogy milyenek mert olvastam hogy nem mindegyik való csecsemösnek ha tudnátok valami ismertetőt irni/vagy ha tudnátok a nevüket/, nagyon hálás lennék, mert én nagyon féltem a babámat, és nem szeretném ha olyanok kezébe kerülne.Elöre is köszönöm segitségeteket benne.Az orvosom nagyon aranyos, és választottam szülésznőt is.
Ha megszületett a baba megirom én is a véleményemet.
sziasztok: Timea
Névtelen
 


Én hála istennek nem szültem a Péterffyben, de nekem sajna rosszak a tapasztalataim. Jelenlegi terhességem elég problémás, és gondoltam megnézem mi a helyzet ebben a kórházban, hiszen korábban jókat hallottam róla. Dominikát (első kislányom) 2002 februárban a SOTE I. női-n szültem dr. Ádám Zsoltnál, és mindennel meg voltam elégedve. Sajnos most mikor kiderült, hogy gond van a terhességemmel ő külföldön tartózkodott huzamosabb ideig, így a barátaim, ismerőseim ajánlatára bementem a Péterffybe. Eleinte nem volt gond, egy főorvossal meg is beszéltük, hogy ő lesz a kezelőorvosom, stb. Sajnos a bevérzések miatt be kellett feküdnöm, így egy reggel a kórház felvételi irodája előtt álltam a kis motyómmal. A nem túl kedves és roppant elfoglalt felvételes nővér, elirányított a szülészeten lévő vizsgáló szobához, és otthagyott. Rövid idő múltán behívtak, kifaggattak, hogy mi a baj, mik voltak az előzmények, majd egy laza :" ugorjon ki a bugyiból, és feküdjön fel az székbe" megjegyzéssel gyorsan le is döbbentettek. =>ugyanis a szobában kb. 10 orvos + nővérkék voltak. Én mondtam, hogy így nem szeretném ha megvizsgálnának, ugyanis rosszul viselem ha közönség kukucskál, és ezt jeleztem is az épp felvevő orvosnak. Neki az volt ezzel kapcsolatban a fő gondja, hogy miért vagyok ilyen ideges? ... Próbáltam elmondani neki, hogy ugyan már szültem egyet, majd idén májusban elvetéltem egy babát, és most ismét vetélésgyanúval vagyok itt, és ezt megfejelve még tizenx ember akarja végignézni, hogy megvizsgálnak, hát valóban szinte számomra is érthetetlen, hogy miért is vagyok ideges. Hálisten vizsgálat elmaradt, az orvos részéről hihetetlen sértődöttség érződött, hogy valaki vissza mert utasítani Őt! Befeküdtem, majd uh-ztak állandóan. Másnap jött a hidegzuhany : választott orvosom bejött, és közölte: nem vállalja a szülésemet, mert az ő betegei ennél szerényebbek, és itt nem jellemző az orvosok visszautasítgatása. Ezen sikerült annyira felhúznom magam, hogy még aznap saját felelősségre távoztam is. Ez mondjuk csak az egyik része a történteknek, hiszen ezután az orvos küldött nekem egy táviratot, hogy a BHCG szintem 115000 lett (a harmadik hónap végén) és azonnalk menjek be. Bementem a férjemmel, majd az UH közben rezzenéstelen arccal közölte: szerinte ez MOLA terhesség, ami azzal jár, hogy vetessem el ezt a gyereket, mert ha nem úgyis a saját méhlepényem fogja megölni. Tájékoztatott róla, hogy ilyenkor nem ritka, hogy a méh elrákosodik, de nyugi mert a kemoterápia segíthet és akkor nem kell kivenni a méhet. Ezt végighallgatva a férjemmel sóbálvánnyá meredtünk, és egy a Szabolcs u-i kórház MOLA ambulanciájára szóló beutaloval pánikszerűen kimenekültünk a kórházból. (adalék ehhez: ő volt a 6. orvos aki meg uh-zott, és egyedül ő látta csak ezt így). sajnos akármennyire is biztos voltam benne, hogy nem így van, a bogár a fülembe lett ültetve, így irány a Szabolcs utca még aznap. Ott megvizsgáltak, meg UH-tak és megnyugtattak: 98 % nem MOLA, és egyáltalán nem értik hogy miért küldtek oda, hisz semmilyen erre utaló jelet nem láttak. Biztonság kedvéért okt. 15-én kontroll. Ez is megvolt, ismét UH , a diagnózis: 100% nem MOLA!!!, és többet ne is lássuk egymást! Iszonyatosan megkönnyebbültem, de az a 2 hét amíg bizonytalanságban telt, idegőrlő volt. (az ellenségemnek sem kívánnám). Akinek eddig ezt elmeséltem , mindenkinek az volt a véleménye, hogy ekkorát nem szokott egy orvos bakizni, valószínűleg a sértődöttség állhat a háttérben. Én nem tudom, nem is érdekel, az életben többet be nem teszem a lábam a Péterffybe. (hozzátartozik, hogy valószínű, ha ezzel a dokival nem hoz össze a sors, semmi gondom nincs a kórházzal, hiszem rajta kívül (valamint a felvételes nővéren kívül) mindenki nagyon kedves, és szerintem a dolgához értő volt. Szintén az igazsághoz tartozik, hogy ami még nagyon furcsa volt: ami alapítványi felújított szobának volt mondva, és elég szép pénzt kell fizetni egy éjszakáért, az igen lepusztultnak tűnt számomra. A falak össze vissza voltak fröcskölve (inkább nem gondoltam bele hogy mivel), az ágynemű tele volt rászáradt vérfolttal, a függöny úgy szintén. Ennek a szobának egy hihetetlenül nagy előnye van: bent van a fürdőszoba és a WC, nem kell a folyosó végére járni. (igaz a WC folyt, de az a többihez képest csak apró szépséghiba volt).
Ezek után végre visszajött külföldről Ádám doktor , és irány a SOTE!!! Ezt a babát szintén ott fogom szülni ha Isten is úgy akarja.

A kórházakkal kapcsolatban nekem az a véleményem, hogy lehet, hogy valaki esküszik egy helyre, egy orvosra, de mivel mindannyian különbözőek vagyunk, nem biztos, hogy ami, és aki másnak szuper volt az nekem is bejönne, vagy fordítva. Hozzátartozik még, pont az én példám bizonyítja, hogy egy fatális tévedés, egy véletlen találkozás egy nem megfelelő emberrel is nagyon negatívan befolyásolhatja az ember véleményét.
Tehát én nem ítélem el ezt a kórházat, nagyon sok embernek biztosan nagyon bevált (valamint nagyon híres a császármetszéseik sikeréről, kifinomultságáról, főképp a Krasznai docens úr, valamint a Zacher Pál főorvos), és szívesen szül itt többször, de és sajnos rossz időben rossz helyre kerültem, így nekem egyáltalán nem tetszett.

Bocsi a hosszúságért, de e rövidebben nem ment
goczane
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: