Új privát üzeneted érkezett!

SZIA MONCSUR!!!

De jo, hogy itt vagy! Igen, en vagyok az a Viki, akivel sokat dumcsiztal az UH-ra varvaKép! Hogy vagy? Ezek szerint elkeszult otthon az inernet? De orulokKép!!!
A baba merete miatt meg ne aggodj, mert azota sok olyanrol hallottam, hogy megallapitottak a baba meretet, es a szulesnel persze kiderult, hogy a meret az teljesen mas...
A masik topicban olvashattal egy aranyos storirol, hogy a dokik bent akartak meg tartani babat, mert hogy tul kicsi, de a baba eroszakosabb volt, es ugyebar neki volt igaza, mert 4 kilos volt marKépKépKép

Ugyhoyg fel a fejjel! De ha meg mindig bent van a hasadban, akkor amugy is megnohetett marKép

A Harsanyirol olvashatsz a regebbi, juniusi levelekben, ha jol emlekszem. Egyebkent a lanyoktol, akikkel beszelgettem neha a MAvban, meg egy baratnomtol csak jokat hallottam rola.
Ha akarsz irni maganban, az e.mail cimem: sarmany@blavo.hu

ZAfi, Beja!!

Aranyosak vagytok:-!
Hetfon CTG-re megyek, meg vedonohoz, ugyhogy az nem jon ossze, de szerdan tutira jovok! Sotetbarna, vallig ero hajam van, sotetbarna szemem, es 170 cm magas vagyok. Majd en is megkerdezem, hol vagytok, biztos ismernek titeket.
Ja es nagyon eloreallo, nagy pocakom van, mintha egy nagy gorogdinnyet digtam volna a polom alaKép Ugye jovo heten mar a 37. heten leszek...


Sok puszi

Vikoca
Viki
 


Sziasztok,

én most olvastam el a leveleket, és mivel dr H. 2 tehrességemet is gondozta, van nekem is véleményem. Szerintem maximálisan emberi a hozzáállása és figyelmes a kismamákkal. A rendelőjében kért vizitdij mértéke is több mint elfogadható, láttam jó néhány pesti rendelőt, és a minőség és a betegekkel való bánásmód eléggé eltérő volt....
A szülés esetén kért pénz valójában nem hálapénz, hanem egy készenléti dij. Az a tény hogy bármikor (hétvége, hajnal, ...stb) egy telefonra ugrik és megy be a kórházba, szerintem nem egy normál munkaidős foglalkozásra jellemző. Ha valaki elvárja, mint pl. én ragaszkodtam hozzá, hogy jelen legyen a szülésnél, hogy a választott orvosa alármikor rendelkezésre álljon, annak ára van. Az én véleményem szerint egyáltalán nem magas amit kér.
MIndenkinek joga ahhoz járni, akihez akar, de ha az egyik legjobb kell, azt meg kell fizetni.
Egyébként mint orvos szülők gyereke elég sokat és régóta hallok az egészségügy dolgairól, és felháborit ha egyesek hozzáértés és elég információ nélkül jelentenek ki dolgokat és piszkálják az orvosokat. Akire nem vonatkozik ne vegye magára!

Bahia
Névtelen
 


Szia Vikóca!
Örülök, hogy sikerült a beazonosításunk, mindenképpen írok majd neked külön is.Köszi a Harsányiról az infó tippet-megnézem a júniust.Én még jól vagyok-egyben,bár bármelyik órában indulhat a nagy menet.A múltkor azt mondta a H. nem kell aggódni a méret szerint úgy látja beindult a drágám, remélhetőleg nem lesz olyan mini, mint amilyennek mondták.Egy hete 3000 gr volt a becsült súly.Remélem te is jól vagy, most hanyadik hétben is jársz? Mindenképpen írok, ha csend van körülöttem, akkor mennem kellett, de szülés után legkésőbb jelentkezek. Moncsúr
Mihályi Monika
 

 
 

Szia Vikóca!

Akkor várunk szerdán!
Csak a könnyebbség kedvéért: én szőke, fül alá érő hajú, 173 cm magas vagyok és általában streetballos pólóban szoktam lenni.
Gyere! Kép

Zafi
Zafi
 


Én rendszergazdaként dolgozom és ha külső munkára megyek, bizony az órabérem (elit cégeknél) 8-10 ezer forint. Na már most, a szülés is eltart egy pár órát, (az enyém 16 órán át tartott,a kitolási szak 2 órát), úgyhogy boldogan fizettem ki a Herczeghnek anno a kialkudott pénzt.
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Keves Sarolta, toled idezve:
"Nagyon csóró voltam akkoriban, a kialkudott akkori 20ezer forint helyett csak 10et tudtam neki adni, amit 6 hét múlva visszaadott egy borítékban. "
Igy én is boldogan adakoznék. Mindenkivel ilyen rendes?
N.
Névtelen
 


Kedves N!

Nem tudom mire véljem fenti soraidat, nem hiszem hogy tudatosan akartál bántani, na mindegy. Azért, hogy tisztábban láss és hogy máskor ne kötekedj vaktában...

Íme:

Szerinted tudtam én akkor, amikor odaadtam neki a pénzt, hogy vissza fogja adni? S akkoriban nem kerestem még jól, idézek magamtól "csóró voltam". A bátyámtól kaptam pénzt a szülésre, melyet adtam a H. dokinak - de boldogan, mire ő ezt visszaadta. De most hogy jobban állok anyagilag, egy pillanatig sem gondolkodnék, hogy mennyit is érdemel az orvos és hogy de jó is lenne ha nem kéne ezt az összeget kifizetnem. Tudod, én 3 éve szültem, nem pedig mostanság, de attól az emberi értékek még nem változtak, ellentétben az anyagiakkal.


Dévai Sarolta
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Kedves N!

Még valami. Én előbbi megjegyzésemmel nem azt akartam érzékeltetni, hogy hu de jó nekem, hogy milyen fizetésem van, hanem azt, hogy ha én, egy mezei rendszergazda ennyi pénz kapok pár órai melóért minden kukacoskodás nélkül, nehogymár egy orvos, akinek óriási felelőssége van egy szülésnél, ne érdemelje meg esetleg egy ilyen fizetés többszörösét vagy legalábbis többet. És most nem a H. dokin van a hangsúly, hanem azon, hogyha már magándokihoz megyünk, igenis vállaljuk fel, hogy fizetünk a koncentrált figyelemért, kedvességért, biztonságért. Aki pedig nem szeretne vagy nem tud plussz pénzt fizetni, az ideiglenesen kérjen valakitől, vagy ne menjen magánrendelésre. Ez durván hangzik - tudom, de van más megoldás?

Dévai Sarolta
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Csak egy megjegyzés:

Úgy gondoltam, hogy ezeken már túl vagyunk, mármint a témát tekintve.
Nem érdemel több szót ezen a topicon.Kép

Üdv. Chris
Chris
 


Mavos lanyok!

Jon ertem a parom, es vegre eljutunk a szerdai szuleselokeszito tanfolyamra.

Melyik bejaratnal kell bemenni? Csak annyit tudunk, hogy a 2. emeleti eloadoterem.

Koszi a gyors valaszt - mar 3/4 5 vanKép.

puszi, holnap irok bovebben

Vikoca36
Viki
 


Vikoca!
Melyik része ment most az elökészítönek és mi volt a véleményetek róla??
Kössssz.
Kinga
kinga
 


Sziasztok!
Váratlanul igaz, de lehet, hogy babát várok. Szorítsatok, hogy így legyen.

Kép

Saci
Dévai Sarolta (sarolta)
 


KInga!

En nem tudom, hogy melyik resze ment, mert mi tegnap voltunk eloszor. AZt mondta a prof, hogy most elterunk a rendszertol, mert tobbek keresere a gatmetszest, gatvedelmet, csaszarmetszest vesszuk. Tehat igazabol a szules volt szerintem, azon belul is ezek a temak. A letobbet a gatmetszesrol es gatvedelemrol volt szo, aztan a csaszarmetszesrol, vegul a szules utani ujszulottellatasrol es szoptatasrol.

Nekem tetszett, mert a prof nagyon jopofa stilusban adta elo a dolgokat, es a hozzaallasa nagyon kozel allt hozzam ( pl. azt mondta, amit anyukam is, hogy nem igaz, hogy jobb a gyereknek a csaszar, hisz az evolucio soran is mindig huvelyen keresztul szulettek, es ha kuzdelem aran jon vilagra, minden szempontbol vedettebb lesz a vilaggal szemben. Es 3-szoros a legzesproblema csaszar utan, stb).

A prof taglalta a gatvedelmet is, probalta "ravenni" a kismamakat, hogy ha eleg erot ereznek magukban, akkor erdemes ugy hozzaallni, hogy megprobaljak.
A szuleszno viszont lebeszelt minket rola, hogy csak 10% szokott siekrulni az elso szulo noknel, es ha az legnehezebb pillanatban nincs eleg onuralmunk, akkor pont a forditottja tortenik, es beszakadhat a gat, ami rosszabb a vagasnal. Tehat nem lettunk ilyen szempontbol okosabbak...

AMi rossz, hogy orult meleg volt, es alig volt levego a teremben. Azert mindenkeppen erdemes egyszer elmenni. Szerintem minden alkalommal mindenrol szo van egy kicsit. A vajudasrol is ejtett par szot.

Utana viszont a szuloszoba latogatas szuper volt. NAgyon tetszettek a szuloszobak, fotocellas ajtokkal, egyszemelyesek, es a kinti varo olyan, mintha nem is korhaz lenne, baratsagos, szep, tiszta, otthonias, stb...
NAgyon feldobodva jottunk elKépKép

Puszi

Vikoca
Viki36
 


KInga!

En nem tudom, hogy melyik resze ment, mert mi tegnap voltunk eloszor. AZt mondta a prof, hogy most elterunk a rendszertol, mert tobbek keresere a gatmetszest, gatvedelmet, csaszarmetszest vesszuk. Tehat igazabol a szules volt szerintem, azon belul is ezek a temak. A letobbet a gatmetszesrol es gatvedelemrol volt szo, aztan a csaszarmetszesrol, vegul a szules utani ujszulottellatasrol es szoptatasrol.

Nekem tetszett, mert a prof nagyon jopofa stilusban adta elo a dolgokat, es a hozzaallasa nagyon kozel allt hozzam ( pl. azt mondta, amit anyukam is, hogy nem igaz, hogy jobb a gyereknek a csaszar, hisz az evolucio soran is mindig huvelyen keresztul szulettek, es ha kuzdelem aran jon vilagra, minden szempontbol vedettebb lesz a vilaggal szemben. Es 3-szoros a legzesproblema csaszar utan, stb).

A prof taglalta a gatvedelmet is, probalta "ravenni" a kismamakat, hogy ha eleg erot ereznek magukban, akkor erdemes ugy hozzaallni, hogy megprobaljak.
A szuleszno viszont lebeszelt minket rola, hogy csak 10% szokott siekrulni az elso szulo noknel, es ha az legnehezebb pillanatban nincs eleg onuralmunk, akkor pont a forditottja tortenik, es beszakadhat a gat, ami rosszabb a vagasnal. Tehat nem lettunk ilyen szempontbol okosabbak...

AMi rossz, hogy orult meleg volt, es alig volt levego a teremben. Azert mindenkeppen erdemes egyszer elmenni. Szerintem minden alkalommal mindenrol szo van egy kicsit. A vajudasrol is ejtett par szot.

Utana viszont a szuloszoba latogatas szuper volt. NAgyon tetszettek a szuloszobak, fotocellas ajtokkal, egyszemelyesek, es a kinti varo olyan, mintha nem is korhaz lenne, baratsagos, szep, tiszta, otthonias, stb...
NAgyon feldobodva jottunk elKépKép

Puszi

Vikoca
Viki36
 


Szia Viki!
Segíteni sajnos nem tudtam, de örömmel tátom, hogy sikerült. Kép

NAGY DRUKK SACI! Kép

Pusszzz. Chris
Chris
 


Lányok, a MÁV kórházról hallottam egy kiábrándító történetet! Aki komplikált szülésre számít, fontolja meg az alább leírtakat! Az érintett kismama Dr. Herczegh Szabolcsnál szült, aki idõ elõtt akarta kinyomni az anyukából a bébit (amikor még nem tágult ki), megmûteni nem merte, mert nincs elég tapasztalata, a lány a szülés után annyira vérzett, hogy meg kellett mûteni, kivették a méhét (mint késõbb kiderült, állítólag ez is elkerülhetõ lett volna), a mûtét során véletlenül elvarrták mindkét vese vezetékét... A lány hetekig nem is láthatta a kisbabáját. Én úgy terveztem, hogy Herczegh Szabolcsnál fogok szülni legközelebb, de ezek után meggondolom! A történetet a kismama jó barátnõjétõl hallottam, de akit érdekel a dolog, szerintem érdeklõdjön utána a MÁV kórház szülészetén, biztos vagyok benne, hogy tudni fognak róla!

Az esetet nem rémhír terjesztésként írtam le ide, hanem mert úgy érzem, mindenkinek joga van tudni az ilyen hibákról, amiknek véleményem szerint egyszerûen NEM SZABADNA megtörténniük.

Üdv: a Babanet egyik "öreg motorosa", Krisztina (Luptákné Kovács Krisztina, Bp.)
krisztina (krisztina)
 


[url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9008377&w=4880" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9008377&w=4880[/url]

859
861
Névtelen
 


Szia Krisztina!
Ez a szülés mikor történt?És nem Értem,mi az hogy nem volt tapasztalata a mûtétben,mert úgy tudom,sebész orvos is,és nem ma kezdte a pályát sem.Akkor most végül is ki mûtötte a kismamát,ki volt hibás a mûtétben?
Maszi
Névtelen
 


Kedves Krisztina!

Én is a Herczegh dokihoz járok és hallottam már felöle rosszat is a sok jó mellett, nem beszélve az általam is tapasztalt jó dolgokról. Igazat adok neked abban, hogy mindenkinek joga van tudni az igazat, de csakis az IGAZAT. Orvosként sok betegtöl hallottam, hogy milyen "mühibák" történtek velük. El tudom képzelni, hogy a fele igaz is volt. De amíg nem látom a mûtéti leírásokat, zárójelentéseket, lázlapokat és nem hallgatom meg a szóban forgó esemény egézségügyis szereplöit is, nem vagyok hajlandó 100%-ig hinni az elmondottak valódiságában. És nem is terjesztem ezeket a híreket, mert nem látom azt, hogy építö jellegûek lennének, söt, inkább csak rombolóak.
Kérlek ne értsd félre: nem bántani akarlak, hanem arra kérni, hogy csak azok után terjessz ilyen híreket, (azzal a felkiáltással, hogy mindenkinek joga van erröl is tudni) hogy teljesen biztosan meg is bizonyosodtál annak valódiságáról.
Ezzel bevallom nem csak a dokimat akartam kicsit megvédeni, hanem saját magunkat is a további rémhírektöl.
Mégegyszer: nem bántani akartalak és nagyon tisztellek, hogy vállaltad a nevedet is.
Menta
menta (menta)
 


Kedves Maszi!

Úgy tudom, az illetõt nem Herczegh doki mûtötte. Kedves Menta! Megértem az álláspontodat, és sokat vívódtam is azon, hogy leírjam-e, amit írtam. Végül úgy döntöttem, igen. Épp azért írtam a végén, hogy aki érdeklõdik, az vegye fel a kapcsolatot a MÁV kórház szülészetével. Egyébként azért írtam le, mert 100%-ig megbízható forrásból hallottam, az illetõ maga is Herczegh doktor híve volt, és komoly lelkiismeret-furdalása volt, amiért ajánlotta õt a barátnõjének, akivel az eset megtörtént.

Azért írtam le mindezt, mert úgy érzem, ilyesfajta hiba megengedhetetlen az orvosi pályán, ha emberileg megmagyarázható is, hisz néha oly kevésen múlik minden... Mindenkinek saját belátására bízom, figyelembe veszi-e, amit írtam, és azért tettem oda a nevem (ami egyébként egyszerûen lenyomozható, mivel nem mindennapi név a férjem vezetékneve), mert teljes mértékben vállalom a következményeket!

Mellesleg hozzáteszem, hogy én is a MÁV kórházban szültem 5 hónappal ezelõtt, és Herczeg doki volt akkor éppen az ügyeletes orvos, és nagyon-nagyon szimpatikus volt, ezért is terveztem, hogy ezentúl õ lesz a szülész-nõgyógyászom. Sajnos azonban a kedvesség és figyelmesség nem pótolhatja a szakmai hozzáértést.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Mellesleg ha már a téma fölmerült, jó lenne, ha a MÁV kórház részérõl egy kompetens személy feltenné ide nekünk a pontos részleteket, mûtéti leírást, zárójelentést, lázlapot, vagy ha ez titkos, akkor egyszerûen hiteles bizonyítékokkal megcáfolnák az esetet.

Én örülnék neki a legjobban, mert a MÁV kórházat a legjobbnak tartottam az összes közül eddig!!!!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Kedves Vikóca!
Köszi a részletes beszámolót!
Igyekszem egyszer-kétszer eljutni szülés elött én is.
További jó babavárast!
KINGA
kinga
 


Krisztina, köszi az "infót", bár - és kérlek ne haragudj meg - én ezt csak pletykánek nevezném, mert, ha jól belegondolunk: az anyuka, akivel ez megesett, elmondta a legjobb barátnõjének, az meg elmondta Neked... szóval ilyenkor az ember már gyököt is vonhat akár a történetbõl...
Biztos ismered azt a gyerekjátékot, amikor a gyerekek egy körben állnak, és az elsõ súg valamit a második fülébe, amit pedig az hall, belesúgja a harmadik gyerek fülébe... mire végül a kör végére érnek, egy érhetõ szót sem tudnak már a gyerekek kisilabizálni...

Sziasztok,
Beja
Beja
 


Sziasztok!

Bocsánatok kérek, hogy idekontárkodom, hisz semmi közöm a MÁV-hoz. Viszont Krisztinát a netrõl jól ismerem, hisz öreg motoros, habár az újabbak nem ismerhetik, hisz szülése (ill. valamivel elõtte óta) nem nagyon fér nethez. A sztorit is szinte csak az õ neve miatt olvastam el. Szerintem õ nem pánikot akar kelteni, hanem azt teszi, amit mindenkinek kéne, elmeséli a megtörtént sztorit. A Kórházak, orvosok -negatív oldal topikban pont ezt kértem mindenkitõl. Aki olvasta a Kende könyvét, ott bíróságig jutott esetek vannak, olyan orvosokkal, akik azóta is praktizálnak és követnek el hibákat. Viszont ha én X-rõl azokat tudom, tuti nem õt választom.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Aki ismer, tudja, hogy nem csak a jokat szoktam dr. H-tol irni, DE....

En sokat olvastam aterhesseg alatt mindefelel orvosi cikkekrol, es emlekeztem, hogy olvastam a lepeny koros megtapadasarol is. Idemasolom nektek, mert szerintem ez azt bizonyitja, hog ysajnos van nagy ritkan ilyen, es akkor a dokik sem biztos, hogy barmit tudnak tenni, es az anyuka elete erdekeben van szukseg a meh kivetelere. Azt hogy dr. H. nem merte megcsinalni a csaszart, azt kicsit furcsanak tartom, mert en is tudom, hogy remek sebesz, es ha nagyon kell, akkor csaszarozik. De a Mavos elokesziton, meg mas dokiktol is azt hallottuk, hogy a MAV-ban nagyon nem csaszarmetszes partiak a dokik ( aminek en szemely szerint orulok), es hogy csak legvegso esetben szoktak alkalmazni.Az eros verzes meg a lepeny tul mely megtapadasa miatt van, es ilyen szempontbol mindegy, hogy csazsarral vagy termeszetes uton szuletik a baba.

De ez is csak egy velemeny. Ime a reszlet:


" A lepény élettani körülmények között a méh falához tapad a terhesség legvégéig, csak a magzat megszületését követõen válik le. A lepény tapadásának helye többnyire a méhfenék, illetve a méh elülsõ vagy hátulsó fala. Kórosnak tekintjük a tapadást, ha a méhszáj területén vagy azt csak elérve történt, ilyen esetben a méhszáj feletti területbõl súlyos vérzés támadhat. A lepény tapadásának mélysége finoman szabályozott folyamat eredménye. Bizonyos esetekben a lepény a méhizomzatba mélyen behatolva tapad, onnan a szülést követõen sem válik le, és leválasztása során erõs, nem csillapítható vérzés forrásává válik, melyet csak a méh gyors eltávolítása szüntethet meg."


puszi

Vikoca37
Viki
 


Sziasztok !

A Herczegh betege vagyok. igazán kialakult véleményem még nincs rola.eddig szimpatikus és segitökész volt. nem is az ö védelmében irom amit elmesélek. sokan tudjak mar a neten hogy nagyon fiatalon szültem az elsö fiam. a terhességgel komolyan semmi gond nem volt de a szüléssel annál több. 1986-ban a dél-pestiben szültem akkor nagyon jo korház volt. a fiam 16 oras vajudás után vákumozva jött a világra többszörös törésekkel.
a méhlepény hátsofali volt és letapadt. a dokim két kézzel nyukált bennem hogy rendesen kitisztitsa a méhem és hogy ne kelljen kivenni.
pokoli volt de megérte. és még igy is egybe szedte ki a lepényt!! nagyon sok vért vesztettem és csak azért nem adtak vért, mert RH negativbol pont nem volt a korháznak.ezt utolag nem bánom mert addig nem szürték a vért AIDS ellen.
szoval ez kiszámithatatlan.nálam sem gondolták.
akkor már 3 hete voltam bent mert nagyon vizes voltam.napi szinten vizsgáltak és még sem gyanitották hogy gond lehet, különben császároztak volna. a dokim akkor nagyon lelkiismeretes volt és alapos.láttam rajta hogy mindent megtesz hogy ne a kezei között vérezzek el és még szülhessek.remélem most is ilyen tapasztalataim lesznek.
Kisbence
Kisbence
 


A mai teszt nem mutatott semmit. Sajnos. Kép Szerintetek mi az a legrövidebb idõ, mely alatt kimutatható a terhesség? (az esemény utántól számítva.)
Köszi a segítséget.

Saci
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Kezd tetszeni ez a kishercegrol csak jot vagy semmit. En nem tudok senkit, aki csaszarral szult volna nala, erdekelne a sztori, ha olvassa ezt a topikot, aki igy szult. Egy masik kerdes, miert kellett a mamabol kinyomni a gyereket? Mi volt az ok?
Judit
 


Kedves lányok!

Ha létezik ez a "negytív oldal"-as topic akkor légyszíves ott folytassátok a konkrét eset kitárgyalását. Akit érdekelnek az ilyen "megnyugtató" dolgok szülés elött, az biztosan be fog lépni abba a topicba, vagy vesz egy Blikket, vagy egy Zsaru magazint.
Továbbra sem hiszek abban, hogy bármilyen érdemleges következtetést le tudnánk vonni az adott információkból.
Saci!
Attól függ, milyen tesztet veszel. Létezik olyan is ami már 3 nap múlva kimutatja.
Menta
menta (menta)
 


Kedves Menta!

Én nem kívánok vitát nyitni, csupán azért ide írtam le a dolgot, mivel a téma a MÁV kórházas szülésekkel foglalkozik, s mint ilyen, idevágónak találtam.

Kedves Ildi!

Köszönöm a támogatást, nagyon jól esett!

xxx

Mellesleg az eset erkölcsi oldalát megbeszéltem a férjemmel is, vívódtam rajta, de most õszintén mondjátok meg: kitõl értesülhetnek a kismamák az ilyen esetekrõl? Ha nem lesz per a dologból, akkor sehonnan, és ez nem jó. Különben is, aki nem hiszi, járjon utána.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Kedves Krisztina!
Szerintem akit érdekelnek az ilyen esetek azok tényleg elõbb-utóbb rábukkannak a negatív oldalas topicokra is. De szerintem eléggé stresszelõ az ilyen rémhírek ismerete és szerintem nem sül ki belõle semmi jó.
Engem nagyon zavar, hogy tisztában vagyok az összes szövödménnyel és tudom, hogy miböl mi lehet. Szerintem kevésbé izgulnék, ha nem tudnék róluk.
A Herczeghben pedig a hallottak ellenére megbízom, mert tudom, hogy nem csak emberileg, hanem szakmailag is jó. Azt is tudom, hogy nem tökéletes... De ekkora erõvel nem találnék orvost akit meg mernék bízni a szülésem segítésében.
Menta
menta (menta)
 


Sziasztok!

Bár az archív üzenetekben többször is feltették a kérdést, most mindenesetre aktualitása miatt felteszem mégegyszer: Ismeri-e valaki Dr. Marton István doktor urat?

Köszönettel:
Boci
Névtelen
 


Kedves Boci!
Dr. Marton az osztalyvezeto foorvosa a szuleszetnek. En szemelyesen nem ismerem. Annyit tudok rola, hogy o vezette be a reformokat a szuleszeten amikor azok meg ujnak szamitottak Mo.-on: az apas szules, az, hogy korulnezhetsz az osztalyon meg szules elott, az, hogy megnyugtato kornyezetben es legkorben (szulesznok!) szulheted meg a gyerekedet stb. Nagy resze van abban, hogy olyan a MAV szuleszete amilyen. Ezeket olvastam rola.
Masfelol amikor en szultem, az egyik szobatarsamnak o volt a fogadott orvosa es a hajnali szulesere nem ment be, igy az ugyeletes vezette le. Neki ez a 2. gyereke volt Marton doktornal es egy sima lefolyasu, szimpla szules volt. Lehet, hogy a szules egyszerusege miatt, vagy a kenyelmetlen idopont miatt nem volt ott. Ennek a lanynak az elso terhessegekor a baba farfekveses volt, akit megforditott Marton doktor kivulrol meg jo par hettel szules elott es ezekutan az a szules is normalisan zajlott le.
Nekem az a kep alakult ki ezek alapjan rola, hogy a problemasabb eseteket reszesiti elonyben, de ehhez meg is van a kello tudasa es tapasztalata. Valoszinu, hogy mivel osztalyvezeto, adminisztrative is elfoglaltabb mas orvosoknal.

Udv:
Kriszmasz
kriszmasz (kriszmasz)
 


Sziasztok!

Két hete született a kisfiam a MÁV kórházban és én nagyon elégedett voltam mindennel és tulképpen mindenkivel. Nyilván nem szállodáról van szó, de kórházhoz képest nagyon tuti. A Herczeges témához annyit, hogy mindkét szobatársam nála szült és nagyon meg voltak vele elégedve.Ja! Az egyik császárral. A szülészeten nekem Király Évához és egy Ani nevû szülésznõhöz volt szerencsém a szó szoros értelemben, mert nagyon sokat segítettek és nagyon kedvesek voltak. A gumilabdát ajánlom kipróbálni, fõleg a vége felé, sokat segít. Persze a legnagyobb segítség a férjem volt, nélküle nem is tudom, hogy hogy bírtam volna.Kép

Sziasztok, Katica
Katica
 


Szia Katica!

Gratulálok a kisfiadhoz Kép és örülök, hogy pozitív élményeid voltak a MÁV-ban, jó végre ilyen híreket hallani Kép

Sok boldogságot!
Pussz,
Zafi
Zafi
 


Szia Katica!

Gratulálok a kisfiadhoz! Mit lehet tudni róla?
A mamája mindenesetre elég "fitt", ha ilyen hamar újra a neten :-)))

Üdv:
Kriszta
Kriszta (nyúl)
 


Katica!

Nagyon gratulálok Neked a picihez. Kép Én is a Herczeghnél fogok szülni, és nagyon várom már ezt a másfél honap mulva történö csodát.

Kérdésem lenne Hozzád, mégpedig a labdárol. Bocs, ha hülye a kérdés, de elsö szülésem lesz, nem tudom, mi vár rám. Mondtad, hogy a vége felé használtad, és hogy jo volt. Én a tornárol ismerem a lasztit, tényleg szuperül ellazít. De: ha a labdán ülsz, akkor nem akadályozod a picit a kibujásban? Hogy van ez?

Köszi a választ,

Niki 34
Niki
 


Szia Niki34!

szerintem a labdát a tágulás alatt lehet használni,annak segitésére, hogy lazuljon a derekad és tompitsa a fájdalmakat. a végén a tolófájások alatt már biztosan nem lehet lasztizni, igy szerintem nem akadályozza a picit a kibújásban.
én is a Herczeghnél fogok szülni. nagyon kiváncsi vagyok hogy neked hogy fog tetszeni. én kb dec végén fogok szülni.eddig nagyon szimpatikus volt nekem.elmondtam neki hogy milyen vágyaim lennének a szüléssel kapcsolatban és nem nézett hülyének.
hát sok sikert neked és nagyon várom majd az infoidat.
Kisbence 32-33
Kisbence
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat, a legcsodálatosabb érzés a világon anyának lenni.Kép Még akkor is ha a kisfiam hajnal négykor tágra nyílt szemekkel szemléli az anyukáját.KépMost meg itt szuszog a kezemben, mert másképp nem volt hajlandó elaludni. A védõnõ elájulna, ha látná, mert szerinte egy ilyen pici baba még nem igényel különösebb törõdést, be kell tenni a kiságyba szopi után, aztán kész. Szóval elkényeztetem a kisfiam, de nem bánom.Kép
Kedves Kriszta! Zolika okt.9-én született 17 óra 5 perckor 3000g-mal és 53cm-vel. Ami a fittségemet illeti, igyekszem összeszedni magam, de azért az elsõ hét igen rázós volt. Maga a szülés sem volt egy "fáklyásmenet", bár azt mondták, hogy elsõre nem is rossz eredmény, hogy fél nyolckor indult a történetünk és délutánra már meg is volt a pici fiú. Mivel túlhordtam egy hetet, 9-re berendelt a doki cuccostul és miután megvizsgált és kétujjnyira nyitva volt a méhszáj, úgy döntött, hogy burkot repeszt, úgyhogy mentünk a szülõszobára férjestül. Délután kettõig nem sok minden történt, voltak ugyan fájásaim, de nem elég erõsek, ráadásul kaptam lazító injekciót is, mert nehezen tágultam. Nem egészen így képzeltem a természetes szülést, jobb szerettem volna, ha magától indul, de nem indult, így igazából fel sem fogtam, hogy tényleg látni fogom a picikémet. kettõ után viszont kaptam egy kis oxitocint és utána már igencsak megéreztem azokat a várva-várt fájásokat. Négy órától szinte egyik a másik után jött és én mindegyiknél azt hittem, hogy már nem bírom tovább. A férjem rengeteget segített, bíztatott, nélküle sokkal nehezebb lett volna. Érdekes egyébként, hogy az ember teste mennyire tud tiltakozni a fájdalom ellen, néha csak arra gondoltam, hogy mikor lesz már vége. Ilyenkor a párom bíztatott, hogy nemsokára látjuk a kicsinket, akit annyira vártunk és ez sokat segített, hogy felülkerekedjek saját magamon és a kisbabánkra gondoljak. De ennek is csak vége lett és ahogy megszületett a kicsi fiunk, azzal együtt a fájdalom is a mútté lett. Már csak benne gyönyörködtem, akirõl végig azt hittük, hogy kislány(az uh szerint az volt) és aki olyan kis védtelen volt és olyan szép még maszatosan is.Kép Leírhatatlan érzés és aki ezt nem éli át, szerintem a legnagyszerûbb élményt hagyja ki az életébõl, azt hogy életet adsz egy kis apróságnak, akiért onnantól kezdve örökre felelõs vagy.
A szülés így szép élmény maradt, csakhogy utána elkezdtem vérezni, mire azt megtalálták, hogy hol van és összevarta a doki szép kis csillagokat láttam. Szerencsére a kicsi végig a páromnál volt, így mégiscsak együtt voltunk. De még jött a ráadás, megint elkezdtem vérezni, így jött az újabb varrás, most már altatással. Éjjel féltizenegyre el is készültem, meg "ki" is. A végeredmény tiszta lila voltam, a szemeim vérben forogtak, de boldog voltam.Kép Szerda reggel még elájultam, de kaptam dupla adag vért meg egy kis infúziót, úgyhogy szerda délutántól végig nálam volt a kisfiam, csak fürdetni adtam oda.Kép
Hát "röviden" ennyi.Kép
Kedves Niki és Kisbence!
A labda tényleg a vajúdásnál van, én azért írtam, hogy a végén, mert a kitolási szakasz nagyon gyorsan ment, röpke negyed óra volt és elõtte kb. egy órán keresztül ücsörögtem a labdán. Ha a fájdalmat nem is tompítja, de a babának segít, hogy lejjebb csússzon és így rövidíti a vajúdást.
Ha szeretnétek még valamit tudni szívesen segítek.Kép

Sziasztok Katica
Katica
 


Szia Katica !
köszönöm a történetedet.miért véreztél annyira?
a méhlepény nem jött ki teljesen? remélem most már jól vagy?
a babákat minden nap fürdetik? az anyukák nem csinálhatják?nem szeretném ha más fürdetné Kisbencét, ha egyáltalán muszáj mindennap.
egyre több helyrõl hallom hogy nem kell az újszülötteket minden nap megfürdetni, elég ha memossuk a popsijukat és a hajlatokat kitöröljük.
nekem logikus, elvégre mitõl lennének koszosak?
mi a véleményed errõl? Roland fiam a kórházi fürdetésnek köszönhetõen hetekig üvöltött a vizben,bármit tettünk...
minden jót neked, sokszor gratulálok és jó egészséget.
nyugodtan kényeztesd a kisfiadat,te vagy az anyukája.
Kisbence
Kisbence
 


Szia Katica !
Csak megköszönöm neked a történetetek leírását.
Valahogy erõt ad sok mindenhez.
Gratula nektek!
És igen, szerintem is kényeztesd, ahogy csak te akarod! Kép
Pussz. Chris (28.)
Chris
 


SZiasztok!

Kisbence,

NEkem sajat tapasztalatom nincs, de anyukam, aki 4 gyereket szult, azt mondja, hogy teljesen felesleges az ujszulotteket naponta furdetni, es plane felesleges barmilyen babaszappant hasznalni. Szerinte sima vizzel eleg lemosni heti egyszer, max ketszer. Mostanaban arrol is sokat olvasok, hogy szuletes utan az elso egy-ket nap nem is ajanlatos lemosni, mert sokkal jobban vedi a termeszetes maz, amivel vilagra jonKép.

Egyebkent ma voltam a Mavban, es rakerdeztem, ha nem jon meg idore a baba, mennyit hagyjak tulhordani az embert. Azt mondta a dokim, hogy egy hetet azert szoktak, de az a legidealisabb, ha a betoltott 39. hetre jon meg a baba. EZt most probalom is megbeszelni pici fiammal ( vagy lanyommal? - sose lehet tudni, hisz most irta Katica is, hogy vegig mast mondtak neki) hogy akkor par napon belul illik elobujnia. KIvancsi vagyok, hallgat-e ramKép. Egyenlore szerintem meg nagyon jol erzi magat bent, mert meg nagyon egnek all a hasam, es cseppet sem szallt lejjebb, sot, meg joslofajaokat sem produkalok.... NA mindegy, szedaig meg dolgozgatom, aztan otthon vegleg befejezzuk a gyerek szobajat, meg egyeb atalakitasokat, remelem gyorsan eltelik majd az ido. Csak azt nem szeretnem, hogy beinditsak, jobb lenne, ha magatol szepen menne.

Egyik baratnom most szult a hetvegen Fehervaron, szegenynek 5 kilos bbaja volt, 60 cm-rel. 5 nappal a terminus utan beindultak a fajasai, 3 percesek egezs nap, aztan masnap semmi. HArmadnap ujra, de nem tagult. EZek utan beinditottak, es rafektettek a szuloagyra. Ott eltoltott 6!! orat, mikozben masik 5 anyuka megszulte gyermeket. CSak szenvedett szegeny, de nem akartak csaszarozni, mert a korhazban az az alapelv, hogy az eletveszelyes. AZtan amikor mar a szivhangok nagyon romlani kezdtek, megiscsak raszantak magukat. Kb 10 percig tartott a dolog, es szegeny baratnom neme rtette, mert kellett elotte 3 napig ennyit szenvednie. Annyira ki volt merulve, hogy meg magat sem birta ellatni, es csak masnap volt kepes felemelni a gyermeket.

Bocsanat, hogy elmeseltem, nem Mavos tema volt, de hatha erdekel mast. Raadasul az egyik lany a szobaban meselte neki, hogy neki sem voltak hajlandok csaszarozni, csakhogy neki rament a babaja.
En nem vagyok csaszar parti, de azert szornyu, hogy vannak meg korhazak, ahol annyira elvetik, hogy babak mennek erre ra. Egyre tobb helyrol hallom, hogy jo, ha ott van veletek valaki, aki hatarozott, es amikor ti nem vagytok magatoknal, akkor helyettetek is gondolkozik.

Na mindegy, ilyen szempontbol 100%-osan bizom a MAV-ban, es orulok, hogy ott fogok szulni.

Chris, megirod maganban az otthoni telefonodat?
(sarmany@blavo.hu)


puszi

Viki
Vikoca
 


Szia Katica!

Gratulálok én is és nyugodtan kényeztesd a kisfiad! Mostanában olvastam két gyereknevelési könyvet is egy tök normális pasitól (4 gyerek apja) és õ is azt írja, hogy adjuk meg a kicsiknek ami kell nekik, fõképp a feltétel nélküli szeretetet.
Egyébként te kinél szültél?
Szióka!
Menta
menta (menta)
 


Sziasztok!

Katica, szerintem is nyugodtam kényeztesd Zolikát mert megérdemli. Sõt te is megérdemled, ugyanis akármennyire is fárasztó a kényeztetés biztosan élvezed te is. Az ember különben sem tud racionálisan gondolkodni ha elönti a húdejóanyánaklenni érzés, és ez így van jól.

Mi minden nap fürdedtjük Ádámot (3,5 hónapos), annyira élvezzük mindhárman, hogy nem lenne szívünk kihagyni ezt a jó mókát. Sõt már egy pár hete a nagy kádban fürdetjük, tele vízzel, mert a kiskádjából az összes vizet kilocsolja. Szóval ez nálunk nem a lemosdatás, hanem a boldogság céljából van.

Kriszta
Kriszta (nyúl)
 


Szia Kriszti !

a fürdetés témát én hoztam fel és csak ezért folytatnám. ne érts félre, én csak a kórházi fürdetést nem akarom. szülés után fürdessék meg, szívem szerint ezt is én csinálnám ha tudnám és utána a 2-3 napban hagyják békén. ha haza értünk fogom fürdetni de az én módszeremmel. lassan, játszva, idõt hagyva mindenre. tudom hogy a babák általában imádják a vizet, hiszen 9 hónapig abban voltak. alig várom hogy velem fürödhessen a nagy kádban. Roli fiam is akkor kezdett megnyugodni amikor áttértünk a közös fürdésre.
de a kórházi fürdetés nem a boldogságról szól.
nem is szólhat, idõhiány stb miatt.
csak ennyivel szerettem volna kiegészíteni.
Kisbence
Kisbence
 


Bocs, bocs, bocs Kisbence, így utólag újra elolvasva tényleg félreértettelek!!!
Mellesleg ugyan jó lenne ha már elsõ naptól magunk fürdethetnénk (bár én lehet, hogy nem is mertem volna rögtön), de képzeljétek milyen "cirkusz" lenne este egész este a szülészeten, ha mindenki maga bénázna...:-)))

Kriszta
Kriszta (nyúl)
 


Kedves Menta!
Ez rendben van, de nem biztos, hogy jó ötlet volt a netre nyilvánosan feltenni. Azt hiszem, ez mégiscsak magánügy, méghozzá elég érzékeny téma.
Névtelen
 


Szia Boci!

Ha már voltál Marton doktornál,meg tudnád mondani,
hogy hol és mikor rendel,esetleg mi a telefonszáma?

Köszönöm:ANCSA
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Teljesen igazad van abban, hogy elég érzékeny a téma és igazából magánügy. Gondolkoztam is rajta, hogy feltegyem-e vagy sem. Azért döntöttem így, mert anno voltam olyan hülye, hogy azt is itt a neten osztottam meg a többiekkel, hogy babát várnak. És bízom abban, hogy akik ide "járnak" azok vannak olyan okosak (okosabbak nálam), hogy diszkréten kezelik a témát. Csak ha már egyszer az elején elcsesztem... Kép Próbáltam jóvá tenni.
Menta
menta (menta)
 


Szia Ancsa!

Marton dr. telszáma: 06-30-940-6966
A kórházban is lehet hívni, ott Hajnit keresd és ad idõpontot!
Boci
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: