Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, most csak beugrok.

Bentley, nagyon nagy gratula Fannihoz. Olyan szépen írsz róla, hogy nosztalgiázok egy kicsit.

Csuti, nagyon édes Emma, és milyen vígan elvan :D

KépKép
trinky
 
 


Trinky,nagyon aranyos vagy,imádjuk Őt,így nem is tudnék másképp írni Róla:)Örülök,hogy egy kicsit nosztalgiáztál,repülnek a hónapok :roll:
Csutika, nem is esett le eddig,hogy Fóton laktok:)Fannus leendő keresztanyujáék is ott laknak..:)Nagyon tetszik Zsóka kis hintája,Apa épp most szerkesztgeti az ötletet,hogy hogy lehetne "házilag" megoldani,nemsoká indul "hozzávalókért":)Szereti a Babócád??Látom abszolút jó dolgotok van Mellette,több,mint egy hónapja 9-7-ig??????Nem semmi:)

Esztke,hogy vagytok???
bentley86
 
 


Sziasztok!

Jól eltűnt már megint mindenki :D

Hát nekünk sem egyszerűen telnek a napjaink... Bulcsú konkrétan nem alszik semmit éjszaka... fél óránként kel, és cicivel tudom csak visszaaltatni... most vagy az van hogy nem bírja ilyen gyorsan feldolgozni ezt a hirtelen fejlődési ugrást (mert már kúszik, mászik, stb., és ezt így hirtelen mind) + a foga is jöhet talán... de éjszaka már velem alszik, így látom mi történik vele éjszaka, és hát forog, dobálja magát, kúszik, sírdogál és ezt mind álmában, csukott szemmel, nincs magánál... és csak cicivel tudom megnyugtatni... hiába alszok vele az sem tökéletes... de legalább nekem könnyebb, mert már enyhén szólva a kimerültség határán vagyok...
És persze nem kell mondanom ezáltal napközben is elég nyűgös mert hát ő sem piheni ki magát... nappal alszik a szokásos módon azzal nincs baj, de hát éjszaka...és sajnos apa meg kiszorult a nappaliba, szóval valamit ki kell találnunk, mert ezt nagyon nem szeretném!! Most azzal próbálkozunk hogy az ő szobájába a földre ágyazok neki nagyon vastagon és jó nagy helyre... hogy tudjon mozogni, mert ugye a kiságyban nincs helye és lehet erre is riad fel... így legalább apa is visszajöhet az ágyba és legfeljebb én alszok a a gyerekkel a földön, ha nagyon nincs el egyedül...
Feladtam az elveimet... mert nem igazán akartam a gyerekkel aludni... nemtudom ez valahogy mindig olyan tabu volt, hogy nem, a gyerek aludjon csak külön, de olyan szinten sűrűn kel, hogy kb. le sem tudok feküdni... szóval muszáj volt, hogy ne legyek egy idegbeteg a fáradságtól :D sajnos néha így is meg esik, és utána órákig kivagyok, hogy hogy lehetek ilyen a gyerekkel, de mindent megpróbálok hogy mindenki ki tudja magát pihenni, és most már nem érdekel senki véleménye, együtt alvásról stb. mert sajnos ha ezt betartom akkor egyszerűen nem tudok 1 percet sem pihenni... és annak nem lesz jó vége.... egy szó mint száz valami megoldást kell találnunk ami mindenkinek jó, elvek ide-oda...mert ha ezen múlik hogy mindenki nyugodt legyen akkor együtt fogunk hárman aludni ( mondjuk ehhez még be kell szerezni egy giga matracot..) de még megpróbálom neki a külön szobába... ezt a földre ágyazást, és ha bejön ő kap egy nagyobb matracot...

Ezen kívül minden oké, mondom úgy fejlődik napról-napra h iszonyat, talán kicsit gyorsan is.... pedig nincs egyáltalán erőltetve... az étvágya is nagyon megjött...már húsit is eszik, egyszóval már szinte mindent... csak hát az éjszakák... de valahogy meg fogjuk oldani hogy mindenkinek jó legyen :)

Bentley, Csuti hogy vagytok, babókkal??
Na meg a többiek??
Andy, nálatok éjszaka?? Ti hogy oldjátok meg?

Bentley, még tartozol egy sztorival!!! :D

tücsi85
 
 
 

 
 

A földön alvás nem jött be, nagyon megijedt nem tudta mivan.... :)
Szóval marad a kiságy, és zűrös éjszakákon a köztünk alvás... most éjjel két óránként kelt, de percre pontosan.... ez most elég tűrhető volt.... így keltem hozzá és ő meg ment vissza a kiságyba... ha megint nagyon kaotikus lesz a helyzet... akkor jön közénk arra az időre... hogy mindenki nyugodt és kiegyensúlyozott legyen...

tücsi85
 
 
 


Tücsi

olvass utána, nem lehet, hogy a szeparációs szorongás kezdődött Bulcsúnál?

Nikilány


tudom adós vagyok... :oops: nagyon el vagyok havazva...de nem felejtettem el..

Kép
Kép
tengdi
 
 


Tücsi, kitartás! Valahogy biztos megoldjátok vagy megoldódik a helyzet. Szerintem is az a legfontosabb, hogy tudj pihenni, hogy nappal türelmes és jókedvű anyuka légy. :) Én biztos használhatatlan lennék, ha nem alhatnék eleget.

Bentley! Akkor biztos jöttök majd Fótra a keresztanyuhoz. Nagyon jó kirándulóhelyek vannak itt: a fóti tó, a Somlyó természetvédelmi terület és a gyermekvárosban lévő park.
Elkészült a hintátok? Zsóka van, hogy nézelődik a hintában, van hogy el is alszik benne, de ha nincs türelme épp, akkor ki kell venni belőle. Még egy rugó kell a hintához és akkor le-föl is fog mozogni.

Zsóka mindjárt 3 hóapos. Teganap mértem 6580 g. Mostanában sokat nyúlt, már 68-as rucikat hord. Jó alvó, jó evő, minden oké. Tegnap 3 órát aludt napközben egyhuzamban, ilyen már rég volt. Már használja a kezecskéit, felfedezte a hangját és mosolyog. Édes kis manó! :)

Kép
Kép
csuti25
 
 


Sziasztok!

Zsóka baba szépen fejlődik,lassan beéri a többieket,ma megyünk hannát mérni kiderül mennyivel jár előtettek.

tücsi: tengdinek igaza lehet,szeparációs szorongás lehet,hannának is így kezdödőtt és van hogy jobb van hogy rosszabb.pl ma éjjel is volt hogy óránként kelt,cici és ment vissza az ágyába,ez kb 5 perc,de ha nem veszem cicire akkor kitör a balhé. elég fárasztó,de nincs szívem keménykedni vele és a felvesz letesz módszert alkalmazni,meg hát mi egy szobában vagyunk vele és így elég nehéz,egy lépésre van tőlem.vannak jó alvók meg olyanok mint a mi kis csöppségeink.ez van,de csak ennyi bajunk legyen az életbe.kopp,kopp
teljesen ne szoktasd közétek,mert nagyon nehéz lesz elválasztani onnét.ki be módszer fárasztó sajnos,de én nem akarom,hogy 2-3 évesen is köztünk legyen.

nem tudom tudjátok e börze lesz itt a 10 kerületbe.marcsival megyünk árulni.elég nagy rendezvényt szerveztek,sok programmal akit érdekel elküldöm privibe a progit.

mikorra szervezzünk talit csajok? jó lenne már talizni,
mert itt eléggé ellustult a csapat és ritkán jön mindenki

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!

Lassan szülésznőt kell választanom, bár még nem döntöttem el, hogy lesz a fogadott vagy sem. Mindenesetre ajánlottak egy Ilona nevű szülésznőt vékony testalkatú, de a teljes nevét nem tudták megmondani. Ha esetleg valaki ismeri és tudja a telefon számát azt nagyon megköszönném.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!


Rég jártam erre...

Bentley-nek gratulálok, sok boldogságot Fannihoz!

Csuti!

Zsóka nagyon nagyot nőtt, és a súlya..jól belehúzott....

Susytunder!

Én Ilonánál szültem, de nem fogadott volt, aznap ő volt bent, de én meg voltam vele elégedve. Nagyon kedves nő, kicsit karakán talán...de velem nagyon kedves volt, és segítőkész. Még másnap is benézett hozzám szülés után, hogy vagyunk. Sajnos telefonszámot nem tudok adni...de ha épp arra jársz, ultrahang stb. benézhetsz a szülőszobák felé, és megérdeklődheted mikor van bent, vagy esetleg szülésfelkészítők nem tudom most vannak-e épp...de lehet ott is összefuthatsz vele, szoktak szülésznők is beszélni ezeken, vagy szülőszoba-látogatáskor is "megkörnyékezheted", vállal-e. Más ötletem nincs. Talán még Dia szült nála, úgy emlékszem......de ő sem fogadottként ha jól tudom.

Elnézést ha nem tudok reagálni most mindenkire....igyekszem többet jönni, és naprakész leszek! :-)

A mai napunk nagyon rossz..Beni egész nap sír, nyűglődik..ja és piszkálja már megint az ínyét,..komolyan mondom már vagy 2 hónapja szenvedünk ezzel a foggal, látszik a helye, fehér, de nem akar kibújni...ma már másodjára kapott dentinoxot, most végre sikerült elaludnia.
Amúgy megjött az étvágya, még jó egy hónapja (másfél) semmit nem fogadott el a tejen kívül, most már ismeri az almát, őszibarackot, sárgabarackot, banánt, krumplit, répát, sütőtököt, csirkét, rizst..most jön a brokkoli, cukkini, borsó..stb. Igaz nem eszik nagy adagokat, örülők ha 100-at megeszik, de eszi. Délelőtt gyümölcs, ebédre főzelék, és délután még egy gyümölcs, vagy gabonás pép.

És újabban elkezdett kúszni, de nagyon aktívan, állandóan a nyomomban van, félig már átmenetet képez néha a mászásba, négykézlábra áll. Ha ezt hallom:hiiii, iiiii....akkor tuti akcióban van a gyerek és épp a papucsomra startolt rá. Éjjel nagyon sokat fent van, állandóan dobálja magát, néha nyöszörög, van hogy másfél óránként kelek hozzá..állandóan beszorul a kiságyba, mert kúszik álmában, meg forog..kaparja az ágyat. Mostanság hason alszik (sose szerette), és oldalt.
És nagyon anyás lett.
Majdnem minden nap járunk most sétálni Hunorékkal ahogy összejön. Már mi is kocsizunk, mert a hordozókendőt most már hanyagolom, a 7, és fél kilójához ami 3 hete volt. akkor volt 7460 g és 72 cm, úgyhogy már 80-86-os rucikat keresgélek, nem tudok mit ráadni, minden rövid rá.

Reméljük hamar jön a jó idő és meg is marad..akkor a találkozót is meg lehetne szervezni. De megint havat mond. ááááááááá KÉSZ VAGYOK


Kép
fruzsa7
 
 


Andy! hogy vagy? elmúlt az izomfájás? mi volt, kiderült?
Dia! ja, várom is :)
Tücsi! kitartást! ha ez tényleg "csak" egy korszak az életébe, akkor gondolj arra, hogy előbb-utóbb el is múlik...
Csüti! hát nem semmi "kiscsajod" van! :) tényleg jó lehet az a hinta!
Bentley! hogy vagytok? várjuk a sztorit! :)

remélem azért nem írtok, mert mindenki a jóidőnek örül! mi is eddig minden nap voltunk sétálni. már csak a kövi hidegfrontot kell kibírni, aztán jöhet a nyár!!! legalább is bízzunk benne!

Mi megvagyunk, elkezdtem a hozzátápit. Almalé fintorogva, de ment, a baracklére nincs fintor, viszont nem megy :) Ha holnap sem eszi, akkor megint kap almalevet. Viszont ma nem adtam neki, mert mióta ezeket eszi alig van kakija. Megvárok egy jó kis teletrotyis pelust, aztán folytatom a barackkal, vagy az almával.
Ma tök nyűgös volt és nem hiszem, hogy az idő miatt, és elég sokat hányt kifelel, ami nem jellemző Hunorra. szóval a pociját inkább még kímélem. pedig azt hittem, ha egyszer elkezdünk enni, akkor nem lesz megállás! :roll:

Dia! te hogy állsz Ábellel? gondolom, már te is próbálkozol...

tali jó lenne!

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok,

úgy látom h szinte mindenkinek ez a béna lila vonalzó jutott....majd kiiktatom.
De ami a lényeg: Gratulálok a kis Fannihoz, nagyon szép a neve, biztos a tulajdonosa is, Bentley majd küldjél képet ha tudsz!!!!

Védőnő: hol laksz, melyik kerületben? Mert ha itt a 17-ben, lehet oda jársz te is ahova én.....jaja, lányok jól emlékeztek, én akartam leváltani a védőnőmet még anno a 21. hét tájékán, de nem lehet. Nincs védőnő-csere, hivatalból nem engedik. Szóval vagy az van, hogy közlöd vele h legyen kedves és kopjon le, mert boldogulsz, vagy igyekszel elviselni és időnként rendreutasítani a nőcit.
Sajnos vannak akik túljátszák a szerepüket és inkább elszámoltatják + riogatják az anyukákat. Az enyém nem ilyen, mert egy 30 éves csajról beszélünk, gyereke nincs, ami nem is lenne baj, de annyira suta szegény, semmit nem érek vele, de soha nem is kértem a segítségét semmiben, boldogultam nélküle is. Én mindent a gyerekdokival beszélek meg, az a nő profi, szülész-nőgyógy a férje az Istvánba, az anyósa csecsemős, szóval van némi köze a pici babákhoz. Na meg ott az anyukám, aki 5 gyereket szült, van egy kis rutinja... :lol:

Egyébként tök normál viszonyom van a védőnővel, idejön kb. 2 havonta, meg az egészséges rendelésen találkozunk, oszt ennyi. Még az elején érzékeltettem vele, hogynem igénylem a tanácsait, de nem is nagyon voltak tanácsai. Asszem egyszer kérdeztem vmit, közölte hogy nem tudja és nézzek utána a neten....hahaha.

Szóval nyugodtan légy határozott és mondd meg a nőnek h vegyen vissza az arcából, ne paráztasson és ne számoltasson el, hanem inkább segítsen ha igényled.

Egyébként abban meg egyetértek a többiekkel h ne teáztasd Fannit, tök felesleges, plána ha bőven van tejed akkor minek? Max. nyáron ha 35 fok meleg lesz, de akkor is vizet adj neki, az bőven megteszi. Luca júniusi gyerek, talán 1-2szer adtam neki vizet, de akkor már dögmeleg volt és el is fogadta.
Abban viszont nem értek egyet, hogy egyátalán ne adj neki üvegből anyatejet, sztem ez hülyeség, ha néha üvegből kapja az anyatej pótlást semmi baja nem lesz, és nem fog leszokni a ciciről. Ez is hiszti, mint egy csomó más dolog. Persze nem kell orrba-szájba üvegből etetni, de néhanapján lehet, semmi baja nem lesz.
Én próbálkoztam pohárból itatással, a nagy része mellé ment, fulladozott, baromi szar volt éjjel félkómásan poharazni, merthogy Luca nagyon lustán szopizott, hát ezért is lett 3 hós korától tápszeres.

Crissy bocs h még nem irtam vissza privit, egyszerűen semmi időm netezni, ez is csoda h itt vagyok.
Luca egész napos melót jelent+főzni+minden egyebet megcsinálni.....plusz most megint betegek voltunk, hát a t.....m is tele van az egész náthával meg betegségekkel!!!!!
Múlt héten én voltam taknyos 3 napig, majd Luca belázasodott péntek estére, meg elkezdett taknyolni, de szerencsére a láz vasárnapra elmúlt, a takony viszont maradt. Úgy érzem ennek sose lesz vége.....a dokinő aszonta h most minden gyereknek ez a baja. Hurrá! Viszont a férjem annyira kidőlt, hogy ma egész nap feküdt, lázas, fáj a torka, tök szarul van, tiszta para vagyok nehogy elkapja Luca.

Egyébként minden OK, és jelentem Luca felállt kb. 2 hete. Mostanra már az a mániája h szinte egész nap áll, mindenbe felkapaszkodik amibe csak tud, sőt, félkézzel is tud kapaszkodni, a másik kezével meg a játékait babrálja, vagy csak hadonászik vele, közben olyan fülsüketítően sikoltozik h beszakad a dobhártyám. :lol:
Állandóan pakol, rendezkedik, egész nap pörög. Néha már nagyon idegel h nem bír nyugton maradni, de hát túl leszünk ezen is. :roll:
A nappalink úgy néz ki, mint egy játszóház, naponta többször akarok pofára esni a játékaiba.
Tépi a pálmát, rágja a leveleit, na erre tök ideg vagyok én is+apja is, de marhára nem izgatja, kiröhög minket ha rászólunk. Múltkor már ráütöttem 1 kicsit a kezére, mert direkt galád módon tépte a növényt, közben sasolta h mit szólok, persze azon is röhögött h picit ráütöttem a kezére h nem szabad. Ezen persze nekem is röhögnöm kell, de próbálok komoly pofát vágni.

Megtanítottam tapsolni, nagyon cukin csinálja, meg már tud pápát inteni. (néha kis fáziskéséssel)
És tegnap megtett kb. 30 centit úgy, hogy kapaszkodott a járókájába, rakosgatta a kezeit+lábait, nem hiszem el ha nem látom. Ha így halad, 10 hósan már segítséggel járni tud, 1 évesen meg már rohan.

Tegnap adtam neki túrót gyümölccsel, meg már adom neki a Humana joghurtokat, ezerrel eszi, pedig nem akartam joghurtozni, de ha mi eszünk, odajön és bámulja meg tátja a száját. Na ennyit az elvekről Tücsi......ha Luca uazt csinálná mint Bulcsú, én is odavenném magunkhoz, nagyon szar lehet ez a vergődés éjjel.
A múlt héten volt az, hogy egy csomószor felkelt éjjelente, volt hogy 2szer is, hát reggel hulla voltam, mert ugye nem ehhez vagyok szokva. Na de ő sem, és volt hogy a hajnali 6-os kelést követően délelőtt 11-ig aludt!!!!!

Ja, és foga még nincs, és egyelőre nyoma sincsen. Dokinéni szerint örüljek neki, mert minél később van fog, annál később kezd romlani. Hát emiatt nem is izgatom magam, majd csak előbújnak a nyuszifogak.

Remélem lesz tavasszal tali, vmit hozzunk össze!

üdv mindenkinek,

Rita

Kép
szolnoki rita
 
 


Sziasztok lányok!
Nincsen valamelyikőtöknek egy eladó magyar nyelvű mászó micimackója????

Kép
baba0727
 
 


Helló,

andy, mikor lesz börze? Tényleg ellustultunk, bár én megint az elvérzés határán álltam, úgyhogy felmentést kérek :D :D

Niki, nagyon ügyes Hunor, biztosan megszokja majd az új ízeket. Nálunk az alma megfogta a pocit, így én a szilvát is hamar bevezettem, mert elég hatásosnak bizonyult kakafronton.

Csuti, Zsóka nagyon édes, látom szeret hintázni.

Rita, totál egyetértek veled, a vízitatásban meg mindenben. Nálunk Lotti az esti tejet, sokáig cumisüvegből kapta, mert anappal összekapargatott tejet adtam oda neki. Nem volt semmi zavar.
Lotti is visít, általában olyan helyen ahol csendben kellene lenni.

Baba, nézd meg a kisfiadnak a Taftoys kisautóját is. Egy nyúl ül benne, és megnyom a baba egy gombot és már megy is, közben jazz zene megy, világít is. Szerintem jobb mint a micimackó.
http://www.taftoys.hu/categories.php?cat=1
A jobb oldalon van az autó. Lotti pillanatok alatt megtanulta a gombot megnyomni, és mentünk utána.

KépKép
trinky
 
 


trinky: ma volt a börze.szerintem nagyon jó volt.kövi 04,17 lesz.
kismamaújhegy.hu van infó róla

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


óóóó teljesen elfelejtettem a börzét!!!!!!!!!!!!!! :(

múlt hétvégén menni akartam, most meg elfeljetettem! Legközelebb előző nap szólj már rám Andy!!!

Ábel igazán még csak szopizik, bár szerintem már több alkalommal nem elég neki a tejem, mert sokszor 2 óránként eszik. De igazán mérhető mennyiséget eddig nem fogadott el másból, almával és Sinlaccal próbálkoztunk, de akkor is mindig meg akar szökni, jár mindene, a kaja köti le legkevésbé.

Már támaszkodva felül, négykézláb hintázik, mászni kezdett, olykor kézen támaszkodva lábujjhegyre áll, fordított V alakban...

foga még nincs, anniyra nem is látom duzzadtnak, hogy 1-2 napon belül kint lenne

7 kg.

most megyek is almát reszelni.

Marcsi miért nem jön???? jössz??

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég jártam erre! De látom mindenkinek akad elfoglaltsága bőven!
Mi most lábaltunk ki egy náthából, 2 éjszakát nem aludtunk, de mostmár 2. éjjelünk van, hogy csak 2szer ébred fel.
Dia, Nikilány! Mi kb. egyidősek vagyunk, azaz a Babáink. :) Ti keltek még éjjel? Nekünk volt egy hónapunk, amikor végig aludta az éjszakákat Orsi, de sajnos elmúlt. Mindíg megpróbálom visszaaltatni, de csak akkor sikerül, ha megszoptatom. Orsi már eszik almát, krumplit, őszibarackot, répát, sütőtököt, a héten pedig megkóstolja a céklát. Ebédre szoktam neki adni, de mivel nem szeretném még abbahagyni a szoptatást, ezért először szopizik és utána kap fincsiségeket. NAgyon szeret enni, eddig mindent szó nélkül elfogadott és a kakija is jobb lett tőle, eddig általában 2 naponta volt, most végre minden nap. 7420g, azt nem tudom, hogy hány cm, de már bőven hordjuk a 68-asokat.
Orsi is közlekedik, de csak 15-20 centiket, viszont minden irányban, előre-hátra-oldalra. Forog minden irányban, nyúl mindenért. És eszméletlen, hogy mennyit dumál. A sogórnőm mondta, hogy hihetetlenül kommunikatív... :) Fog még nálunk sincs.

Már megint itt ez a fránya hideg, jöhetne már a tavasz!!! Remélem lesz találka, mert jó lenne összejönni!!!

Kép

Kép
esztke
 
 


Kép Mindíg eldőlök... :)

Kép

Kép
esztke
 
 


Esztke!

Szerintem teljesen normális, ha ennyi idős korukban kelnek éjjel, a fogzás, a mozgásfejlődés az új ételek, a szeparációs szorongás miatt 10-12 hónapos korig ez szerintem benne van. Főleg szoptatott babáknál.
Van, aki szerencsés, de én a többségtől azt hallom nem alusszák át.

Ábel egyszer sem tette még, 2-5-ször kelünk.
5-kor igényelné a lefektetést, de ez iszonyú korai, ez totál borítana mindent, ezt mindig megpróbálom kitolni 6-7-re, de nyáron még az is korai...nem tudom hogy fogjuk megoldani.
És 5-kor kel is!! Jutalom, ha fél hat hatkor ébred.

És ez újszülött kora óta így van!

Kép
Kép
tengdi
 
 


ja igen, nagyon szép és aranyos baba Orsi! Gyönyörű szemei vannak!

Kép
Kép
tengdi
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Eszméletlen hogy nőnek ezek a gyerekek, Orsi is olyan nagy baba már, nagyon szépen ül. Benus még egyáltalán nem ül, csak ölben szokott, de már nem olyan esetlen ott se, mert jobban tartja magát, de még tartani kell. Viszont nagyon izgága, egyre többet van négykézláb, bár hivatalosan még csak kúszik, de szerintem lassan mászni fog, és néha úgy kiteszi a popóját, mit aki ki akar ülni.

Esztke!

Neked akartam írni, mielőtt elfelejtem, hogy valóban ahogy Dia írta-én is így tudom, és így olvastam több helyen- hogy a fogzás, és a mozgékonyabb "életvitel" kihozza a babákból az éjjeli keléseket. Mondjuk mi sose aludtuk át az éjszakát, nekem annyira nem szembetűnő, azt leszámítva hogy nagyon sokat sír álmában nyöszörög és dobálja magát, vándorol, régen csak szopizni kelt, de most többször kell megnyugtatni, igazítani. Néha popsival felfelé alszik, és amikor kiveszem szopizni éjjel, akkor is álmában négykézlábra áll. De nyilván nálatok mivel Orsi végigaludat már az éjjelt, feltűnőbb. De elméletileg normális, mármint ez ilyenkor ezzel jár.

Dia! Hát ledöbbentem, hogy Ábel már ilyen ügyes, mászik, felül....néha kicsit megijedek, hogy ha a szeptemberi babák (fiúk is) már így belehúztak, mi lesz velünk. Mi júliusiként még nem mászunk, nem ülünk és nem állunk fel..de tudom minden bab más. Na mennem kell mert áll a bál.

Szép napot!


Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok!
csak rövidre jövök, mert Hunor alszik, és szalad a lakás... aztán megpróbálok utána szaladni :lol:

Hunor egészen a múlt hétvégéig átaludta az éjszakát, 20-22 között elaludt és reggel 4-6 között kelt. Aztán cici és aludt velem tovább 8ig :) De 4 napja 7kor felkel, cicim már nem kell neki, és vinnyog, hogy már uncsi az alvás :( Kivéve a ma éjszakát, amikor 2óránként kelt!!! nem tudom mi van vele, de remélem ez csak vmi egyszeri alkalom volt!

A kajával egészen jók vagyunk már! kb 2 hete eszünk. elszőr volt az almalé, ami jelentősen megfogta Hunor pociját, aztán a baracklé nagy nehezen, és tegnap óta az almapép a király, mert ma reggelre el is fogyott a 125 g (kisüveges). Ezután már én is az itthoni almákat adom neki, és 2-3 nap múlva kap krumplit is. Az szerintetek főzve vagy sütve jobb?

A mozgás is nagyon megy, a seggünket az égig tudjuk tornázni, de aztán eldőlés van belőle, viszont a pelenkázón határozottan mászik már! a kb fél m2-nyi területen... viszont a szép nagy játszóhelyén csak kúszik-mászik, de mindehova eljut már, amit kinéz magának. Közben egyfolytában panaszkodik. tipikus pasi :(

Ábel tök király,hogy már az üléssel próbálkozik. Nekünk az még nem megy.
Orsi tök édi! igazi kiscsajos! :)
Mikor kezdted a hozzátápit, hogy már ennyi mindent eszik?

Dia! én is azért kezdtem meg a hozzátápit, mert már úgy láttam, hogy nem elég neki a tejem... néha még panaszkodott is szopi után, ami azért óriási jelzés! Most már nincs semmi gond, és remélem a kajákkal még jót is teszek neki. Naponta kétszer kap szopik között, mert különben tejcivel együtt kijön belőle.. legalábbis az első napokban így volt. és így 4 órára tolódott a cicizések közötti idő, ami sztem azért is jó, mert többet termelek addig :)

Megyek, felébredt.. a lakást most sem értem utol :)

Kép
Kép
nikilány
 
 


Köszi Lányok! Tudom, hogy igazából normális, hogy nem alszik végig éjjel, csak olyan jó volt az az egy hónap!!! :(

Orsi sem ül még, csak esetleg néhány másodpercig, ha felültetem, aztán eldől. :)

Febr. 1-én kezdtem a hozzátáplálást. Így ki tudtam váltani egy tápszerpótlást. Addig kellett adnom ebédre is tápszert neki, Így most csak vacsorára kap tápit, a többi tejci.

Tegnap megkóstolta a céklát, de estére nagyon piros foltos lett a kis arca, szóval egy ideig pihentetjük. Pedig ízlett neki...

Dia! Orsi is korán kel.... Együtt érzek Veled!! :)

Kép

Kép
esztke
 
 


Fruzsa!

Hidd el, semmi gond nálatok, teljesen rendben van Beni. Ábel élen jár a mozgásban, sok szeptemberi baba még most fordult meg a másik irányba, Ábel egy napon karácsonykor, 3 és fél hónaposan...de ő nagyon mozgékony, ami nem mindig előny.

De Máté épp az ellentéte volt, már utáltam, ha bármire rákérdeztek, mert mindig mindenre azt kellett mondanom, hogy nem még nem...most sem viszi túlzásba. Szerintem Ábel be fogja hozni egy év múlva lazán csinálni fogja, amit most 3 évesen Máté.
Egyikük inaktív, másik meg hiperaktív mozgásilag, hogy fogunk így közös programokat csinálni később, ha ez így marad :D :shock:

De alvásban is - bocs, ha már írtam - Ábel ritmusa újszülött kortól 5-5-ig de ébredt mindig is, sosem aludta át az éjjelt. Mátéé 10-7-ig.
Valahogy össze kell hangolni, mert ez így nagyon energiarabló.

Na szóval én Máté után örülök, hogy Ábel aktív, de pl nem is tudom hogy fogom eteteni, egyszerűen nem képes pár percnél tovább megülni az etetőszékben, fordul ki, de szopi közben is jár a lába keze, markolászik, cibál, pofozgat, karmolászik, csipked, rugdos, forog...még nem sikerült 4-5 kanálnál többet adnom, mert addig bírta.
Hogy ezt hogy fogom megoldani??? :shock:

Niki

a lakást hagyjuk! Elkezdtem a tavaszi nagytakarítást!! áhhh talán őszre végzek.

Kép
Kép
tengdi
 
 


Dia!

Kösz a megnyugtatást. Tényleg minden gyerek más, csak annyira idegesítő, amikor egy kaptafára veszik őket, most elsősorban a dokira és védőnőre gondolok. És mindegyiktől ugyanazt várják el. Mármint hogy a gyereknek x hósan ezt kell csinálnia..tudom vannak azért támpontok, hogy kb. mikor mit csinálnak a gyerekek, csak amikor ezt mereven veszik az szerintem nem jó. A múltkor is kijelentette a védőnő, hogy nem baj ha nem ül még, végül is 9 hós koráig van ideje, addigra "várják el tőle", hogy üljön. És mi van ha ő csak 10 hósan fog felülni??? Ráadásul a dokink néha hajlamos rögtön küldözgetni, ha valamit nem csinál a gyerek, rögtön gyógytornász. Néhány hónappal ezelőtt még Beni nem fordította teljesen el a fejét egyik irányba (oldalra nézett, de nem teljesen fordult el), kicsit merev volt a nyaka, mert egy oldalon szeretett aludni. Rögtön küldtek gyógytornászhoz (persze télvíz idején, Karácsony előtt néhány nappal nem jutottunk el), azóta se voltunk. De Benivel azóta minden oké. Elfordítja mindkét irányba a nyakát rendesen. Megoldottam, amikor elaludt, elfordítottam a fejét, és mindig a másik irányba tettem érdekessé a világot neki, hogy arra forduljon. Így kikupálódott. Ja és persze pénzes lett volna gyógytornász, mert a sima sztk-nál nálunk hónapos várakozás van, és mivel "sürgős volt" küldtek a fizetős gyógytornászhoz, több ezer egy alkalom. De máskor is ez van...Bocs Niklány hogy előhozakodom veletek, de Hunorékat meg rögtön azért küldte volna védőnő gyógytornászhoz, mert a gyerek nem fordította ki x hósan az öklét, inkább zárva tartotta hason. Na mindegy..amúgy jó fej a védőnő és az orvos is, de néha előre izgulok, most mibe kötnek bele. Holnap megint megyünk méredzkedni, kíváncsi vagyok, elég lesz-e hogy 7, és fél hónaposan kúszunk, és néha négykézlábra állunk.

Amúgy segítsetek, mert Beni nem nagyon eszi a kajáimat. Hiper szuper turmixom és aprítom van, de valahogy nem olyan állagú lesz a főztöm mint a bébiétel. Pedig olaj is megy bele kicsi hogy jobban csússzon, ilyenkor már lehet olívaolajat is rakni.
Na meg a bébiételt se mindig eszi meg, ill. semmiből se sokat. Ha 100 ml-t megeszik az nagy szó, néha kicsit többet, de csak is gyümölcsből. Főzelék ennyi se, kb.60-80 ml. Pedig szinte mindig kerül bele édesebb cucc, gyümölcs, mert anélkül nem eszik meg semmit. Pl. ma krumpli, csirke volt, és kis Hipp őszibarackot kevertem bele, édes miatt meg az állaga miatt. De 40-et evett csak, pedig nagyon fini volt ízre. Pedig gondoltam ha keverem a sajátot és a boltit megeszi és idővel kivonom a boltit, de nem nagyon jön ez se be. Na meg az új ízeknél is ez van, ha én adom az új ízt sajátból, nem kell, felbontok egy bébiételt abban az új ízben (tehát bébiételből se kostólta még azt soha) az jó neki. Pedig némelyik tök íztelen a bébiételből is de eszi....mert bolti. Ja és csak cukormenteseket veszek.
És minden nap káosz a konyha, mert főzők neki, és nem nagyon kell, már sírógörcsöt kapok...ja és kíváncsi vagyok a dokinak "elég lesz-e" hogy csak ennyit eszik. Mondjuk ő után mindig szopizik még elég sokat, néha kevesebbet, nem váltottunk ki még semmit. Lehet a szopira startol? ja és kénytelen vagyok szopi előtt adni a szilárdat mert szopi után már nem eszi annyira teli eszi magát, hogy csak játszik a szilárddal. :cry:


Kép
fruzsa7
 
 


Fruzsa! Hogy szoktad adni a bolti bébiételt? Az üvegéből vagy kiveszed belőle? Én egyedül az őszibarackot veszem bébiételben, de mindíg átteszem az edényébe, amiből eszik és így nem tudja összekombinálni, hogy mi micsoda.
Mikortól eszik Beni? Lehet, hogy még nem igazán "kívánja". Mindíg mindenhol azt hallom, hogy ami nem izlik neki, azt 1-2 hét múlva újra kell próbálni.
Orsinak mindent megpróbálok én készíteni, de sose lesz olyan állagú, mint a bolti, de szerintem olyat mi nem is tudunk. Az a lényeg, hogy ne legyen darabos és száraz... (de szóljatok, ha rosszul gondolom) Amúgy nekem is mindíg kell gyümölcsöt keverni mindenhez, mert nem eszi meg másképp. Főleg a krumplit.
Szerintem ne aggódj, ha éhes lesz és szüksége lesz a szervezetének ezekre az ízekre, akkor úgy is meg fogja enni. Mindezt laikusként mondom.

Kép

Kép
esztke
 
 


Képzeljétek, voltunk ma zenebölcsiben. Annyira tetszett Orsinak. Már írtam régebben is, hogy megyünk, de csak most jutottunk el.
Amúgy ma vagyunk 6 hónaposak!!! Hihetetlen!

Kép

Kép
esztke
 
 


Esztke!

Sose adtam az üvegből, kis via pohárba teszem, vagy a kistányérjára...Másfél hónapja eszünk kb. Krumpli, rizs, őszibarack, sárgabarack, banán, alma, borsó, csirke, répa, sütőtök, kb ennyi jutott eszembe, ...és ha ízlik eszi, de általában a bolti ízlik. vagy ha banánt rakok a sajátba, és szinte azt érzi csak..jó édes. Még nem volt olyan ami nagyon kiütötte volna biztosítékot nála, mindent többször kapott már....de a legtöbbször a saját landol a kukába. Mert én nem eszem meg, és másnap se kéri. van hogy apa megeszi amit hagy.

Kép
fruzsa7
 
 


Orsinak gratula a fél évhez! :D
fruzsa7
 
 


Nem tudom, hogy szoktad készíteni az ételeit. Főzöd, párolod, sütöd? Minden módon más íze van. Esetleg, ha ezzel még nem próbálkotál....


Köszi a gratulációt!
esztke
 
 


Sütöttem , pároltam is már, sok variációt kipróbáltam.., anyatejjel összekeverve is ment már, nem kell...... :cry:

Jól elvagyunk itt mi ketten...! :D
fruzsa7
 
 


Akkor szerintem csak az idő a megoldás!!!! Ne aggódj!!! :lol:
esztke
 
 


Fruzsa!
szerintem ne légy egyáltalán elkeseredve! a másfél hónap elég kevés, hogy tapasztalatot tudj levonni. egyenlőre még szerintem még mindig ott tart, hogy ismerkedik az ízekkel. lehet az üvegesek hasonlóak, és azok bejönnek neki, de később majd biztos megkívánja a te főztödet is. pl, látja ahogy esztek az asztalnál, és akkor majd azt akarja enni, amit ti.

Én pl ma elmentem üveges almapépet enni, mert azt imádja, viszont a saját almából kiköpi óriási fintorok közepette. Már két napja, és többszöri próbálkozás után is ezt csinálja.. így feladtam, majd később visszatérünk rá.

és szerintem az adag miatt meg főleg ne aggódj, mert Beni nem az a hústorony, és már eleve tele van a tejciddel! örülj, hogy ennyit eszik.

Képezeljétek! ma megszületett a barátnőm kisfia!!! teszek fel képet róla! Az első néger babánk! a kórházban majdnem sírva fekadtam! Mióta megszültem, azóta nem voltam bent, és most bemenni főleg kisbabához! AKAROK MÉG EGY BABÁT!!! vagy ötöt! :lol:

Kép
Kép
nikilány
 
 


Kép Nolan baba

Kép
Kép
nikilány
 
 


Ja, és képzeljétek, mikor csodáltuk a kis Nolant, a szülésznők és csecsemősök elkezdtek le-fel rohangálni, és képezeljétek egy kismama az onkológia folyosóján szült meg :) a büszke apuka, óriási vigyorral vitte a kis véres csomagot be a szülészetre, aztán a ágyon betolták télikabátban az anyukát!
Az egyik szülésznő megszólalt: itt még a folyosón is babák potyognak! gondolom nagyüzem volt ma a szülészeten :lol:

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy érdekelne-e valakit univer bébiétel. Nekem megmaradt pár üveggel 6 hós. 100.-/db áron.

Bocsi a zavarásért. :oops:
cunci
 
 


Esztke, tündéri Orsi, rengeteget nőtt! Hol van a zenebölcsi, minket is érdekelne ebben a zord időben.

Fruzsa, igaza van Nikinek, jó, hogy ennyit szopizik Beni. Az új ízeket meg majd megszokja. Lotti sem eszi meg a tökfőzelékemet, csak a bolti kell neki. Én mondjuk elég sok bolti kaját adok neki, mert a múltkor a zöldséges lebeszélt a répáról és egyéb zöldségekről is. Úgyhogy ezért veszek üveges répát és azt dúsítom főtt husival, Pannónia sajttal. Brokkolit, spenótot fagyasztottból főzök neki, és teszek hozzá kukoricadarát is. Nagy finom. Ja, és botmixerrel pépezek, így nagyon krémes lesz, olyan mint a bolti.

A mozgásról csak annyit, hogy ebben is nyugi. Tényleg nincs két egyforma gyerek, és én is utálom a papírformát. Lotti pl. nem mászik, de hét hónapos kora óta kúszik előre, 8 hónapos korától csúszik ülésben fenéken. 10 hónapos kora óta feláll, és most már a tárgyakba kapaszkodva lépeget. A mászás kimaradt. Meg is értem, hiszen ülésben hihetetlenül gyors, ráadásul mindkét keze szabad.
Mindenesetre pénteken visszük Dévény-tornára, mert csak kellene másznia. Nem hiszem, hogy bármi gond lenne, egyszerűen csak így tartja úri kedve.

Niki, nagyon szép a barátnőd babája, gratulálok neki.
Nagyon durva a folyosós szülős sztori. ez a Bajcsyban volt? Jó gyors lehetett.

Dia, jövő héten séta? Majd beszámolok a tornáról.

Jaj, csajok, holnap elhagyjuk a reggeli szopit, és kb két hét múlva az estit is. Fáj a szívem, de tudom, hogy így lesz a legjobb. Nem gondoltam, hogy ez ilyen nehéz lesz.....

KépKép
trinky
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a méredzkedésből, szakadó hóban toltam a babakocsit, jó volt...sajnos már a kendőben nem tudom vinni, mert nagyon nehéz már ahhoz, a derekam nem bírta, pedig a kendő még derekat, és hátat kímélőbb, mint a kenguru. Na szóval Beni 250 g-t gyarapodott (ami még jó, ilyenkor már 250-500 g-t szoktak), nagyon sokat mozog, és hát az étvágya..de doki mondta, ez a fog miatt van, mert megnézte neki, és már nagyon végét járja. nagyon be volt már dagadva az ínye, és érezni is lehet ha megdörzsölöm neki. Azt mondta a fog kibújása előtt 1-2 héttel a babák étvágya nem túl jó, különösen a főzelékeket nem szik, de sokszor semmi kanalasat. Szoptassak azt mondta, ha azt elfogadja. Meg adjak neki kenyérhéjat, puhább, szikkadtabb változatát, csak figyeljek rá, nehogy nagyobb darab lekerüljön róla. Azt mondta azt szeretik rágcsálni, amúgy is kapott már glutént, szóval már csócsálhat ilyeneket, csak hát még nincs foga, szóval majszolja.
Ja a lényeg, mert csak írok...7710 g, és 73 cm. És tegnap az ölemben ülve elengedtem egy pillanatra, és megtartotta magát ülve, igaz azért még nem ültetem....dől a gyerek utána.


Kép





Kép


Kép

Kép

Kép


Ja és ha valaki kérdezné..ne én vágtam le Beni haját, ilyen rövidke neki elől... :D és sokszor fel is áll a haja, mert elfekszi. :D
fruzsa7
 
 


Trinky!
Az Újhegyi ltp-en van a zenebölcsi, a Széchenyi Ált. Isk-ban. Minden szerdán délelőtt 10, negyegy 11-től kb. 40perc vagy talán fél óra, nem néztem az időt. 500 Ft/alkalom. Szerintem mindenképp érdemes eljönni.

Fruzsa! Nagyon-nagyon édes Beni!Az az alvós póz! :) Kis huncut szemei!

Nikilány! Nem semmi a történet! Gartula a barátnődnek, nagyon édes a baba!

Tegnap elfelejtettem írni, hogy Orsi is csak 100 ml-t eszik meg kb. a rendes ételből. Igaz én szopi után adom, mert kevés a tejem, ezért marad még hely a pocójában és még nem szeretnék egy étkezést sem teljesen kiváltani... Ugye ez nem baj?
Szerintetek adhatok már neki husit?

Fruzsa! Beni milyen gluténos kaját kapott már? Kekszet? Én is szeretnék valamit adni Orsinak, de csak olyat, amiben nincs cukor. Találok ilyet?

Kép

Kép
esztke
 
 


Esztke!

Én Hipp gabonás gyümit adtam neki, alma-banán és gabona (zab és már búza is van benne). Nem olyan nagy mennyiségű a glutén még benne, de én ezzel vezetem be, meg majd keksszel, szintén Hipp babakeksz, glutén van abban is, de nincs cukor ezekben, a Hipp nem cukrozza ezeket. Nekem a háztartási kekszek nem szimpik... az agyoncukrozott babpiskótáról nem is beszélve, sajnos a mostani babpiskótákról vakarni lehet a cukrot, és teljesen más mint a gyerekkoromban kaphatóak. Én a kekszet gyümivel párosítom. Néha sima gyümölcs, néha ilyen gabonás, kekszes változat, kicsit laktatóbb és változatosabb. De vannak búzapelyhek is, nem a corn flakes, meg társai..:-), hanem sima pehely, mint a zabpehely, kukoricadara, rizspehely, csak búzában. Sima intersparban is lehet kapni, nem kell bio, meg reformbolt hozzá. De lassan jöhet a kiflivég is nekünk, csak jó lenne ha legalább 2 fogunk lenne már, talán avval könnyebb.

Kép
fruzsa7
 
 


Eszke!

ja és nem baj, ha utána adod, elméletileg "így is kéne", mert így később vált ki étkezést. csak nálunk ez nem jött be. Mondjuk szerencsére a tej is sok most megint, ..és hát Beni teli eszi magát vele, utána már nehezen eszeget. De amilyen mennyiséget megeszik ő...szóval így is sokat szopik még utána. Lehet arra fája foga...

Én 7 hósan adtam először neki húst, el is múlt 7 hós, mert én úgy tudom 7 hótól adható csirke, pulyka, de van aki előbb adja. Ki hogyan csinálja, én megvártam a 7 hót. De mondjuk mi eleve 6 hósan kezdtük a hozzátápit, szóval ha ti már régebb óra gyűritek, szerintem mehet már.

Kép
fruzsa7
 
 


Köszi! Nem tudtam, hogy a hipp-nek van keksze. Igazad van, a mai babapiskóták tele vannak cukorral és én sem szeretnék háztartási kekszezni sem.
Köszi a tippet! A banános kaja sajnos nekünk nem jó, mert így is elég bajunk van a kakival...:(

Kép

Kép
esztke
 
 


Esztke!

Van körte gabona kombinációban is, ha nem jó a banán nektek!

http://www.hipp.hu/hipp/termekek/kekszek/

Szép napot!


Kép
fruzsa7
 
 


A Holle kölespépet ismeri valaki?

Kép

Kép
esztke
 
 


Esztke!

Nem ismerem, de az biztos, hogy bitang drága, ha Holle........... :D :D :D


Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok!

Hát csajok nem egyszerű napokon vagyok túl... vasárnap rosszul lettem ki kellett hívni itt a gyáli mentőszolgálatot, a kimerültség, nem alvás miatt benyeltem valami bacit ami nagyon durván kikészített.... fájt a fejem bezsibbadt a mellkasom, karom, kimerevedtek az ujjaim, nem bírtam mozgatni őket, láz, durva hasmenés, és zilálás, jah és hányinger, ezek a tünetegyüttesek jelentkeztek, na hát ezt nem kívánom senkinek.... szó szerint halál közeli élmény volt... zacskóval tudták visszahozni normálisra a légzésem, nyugtatót kaptam stb... nem is részletezem... nagy nehezen lement ez roham rólam úgymond... megmaradt a hasmenés, fejfájás, és a láz....na a hasmenés olyan szintre jutott hogy semmi nem maradt meg.... de szó szerint.... olyan szinten kiszáradtam, kimerültem... hogy felkelni nem bírtam.... férjem ugye Bulcsúval 0-24, ugye vasárnap mikor kaptam az injekciókat, akkor nem szoptathattam, így tápszert kapott, nem volt egyszerű menet mire elfogadta, szegény nem értette mi van... a férjem lelkileg szenvedte meg a dolgokat mert Bulcsú nem keveset üvöltött éjjel stb.... hétfőn már szoptathattam miután leszívtam a mellem ... de a kiszáradás miatt nem gyengén lecsökkent a tejem, szóval huuhhh nem egyszerű menet volt ez az egész.... most a héten itthon maradt a férjem így pihenőn vagyok, ő altat és minden mást....és most éjjel teát kap Bulcsú remélem valamelyest leszokik az éjszakai ciciről, mert valami megoldást kell találnunk....

Egyébként minden a legnagyobb rendben Bulcsúval, mi is voltunk a 8 hós mérésen, és 10 kg 15 dkg és 75 cm. Felül magától, mászik és már feláll. Már mindent megeszik, az én főztömet is szerencsére... Nekünk is már következnek a kekszek és társai... ínyencségek...

Nikilány nem semmi a sztorid és gratula a babához! :D Jah és nagyon jó látni a képet, Bulcsú is ebben a kék takaróban volt :D

tücsi85
 
 
 


A Holle nagyon jó, minden belőle, bár tényleg nagyon drága, de az ilyesmikből annyira nem fogy sok.

Fruzsa
megint Mátéval tudok jönni, ő 10 hónapos mkoráig csak szopott. Egyszerűen nem volt hajlandó elfogadni semmit, csak kölesgolyót, de attól meg fuldoklott, így azt nem adhattam
Még az is lehet Beninek túl sokféle a kaja, lehet nála lassabban kell az új ízeket bevezetni.

Kép
Kép
tengdi
 
 


húúúú Tücsi!!!
És ez amiatt, mert legyengült az immunrendszered?

Jaj borzalmas lehetett!!! Mind a hármótoknak.
Lehet ezt tényleg meg kell próbálni kihasználni, hogy Bulcsú kevesebb cicit kapjon..ha már így alakult.
Nekem ugyanettől volt félelmem állandóan Máténál, jajj még csak szopik, mi lesz, ha orvoshoz kerülök??? mert egyik késő este elkedztem minden átmenet nélkül vért pisilni...pontosabban vér is jött, de cirka 4 óra volt, menzesznyi mennyiségű vérrel, nagyon durva és félelmetes volt, és el is múlt. Na de akkor abban a pár órában, meg utána attól való félelmemben, hogy lesz e valami folytatása, állandóan az járt az eszemben, hogy mi lesz, ha bekerülök...Máté meg csak még szopik?
Végül erre nem került sor, de 15 hónapos korában - mikor még napi 10-szer legalább szopott- olyan gyulladást kaptam, ami azonnal antibiotikum plusz injekció, s így pont mint nálad egyik pillanatról a másikra nem volt cici.
No nem magamról akartam ennyit, csak a lényeg, hogy abszolút átérzem mit élehetett át apuka is Bulcsú is és te is.
Remélem teljesen meggyógyulsz, s minél előbb felerősödsz...ekkora nagy legényhez kell a kondi!!

Kép
Kép
tengdi
 
 


Hello,

Tücsi, horror amiket írsz, ez akkor a nem alvástól és a kimerültségtől volt valóban??? Doki mit mondott mi a megoldás? Hát az éjjeli szopit akkor valóban el kéne hagyni vagy csökkenteni a saját érdekedben, és Bulcsú miatt is, mert neki sem jó ha tropa a mamája.
És akkor én pofámat befogom, h Luca tegnap éjjel is másfél órát fent volt a hülye takonyfolyás miatt, mert ez nulla a te nem alvásodhoz képest....gyógyulást és mielőbbi felépülést!

Fruzsa, sztem ne görcsölj ennyit ezen a kaja ügyön, ha boltit eszik, akkor egye azt, lényeg h eszik és izlík neki. És sztem felesleges naponta pepecselni neki a mikro-adagokkal, inkább főzz nagyobb adagokat és rakd be a fagyóba, én mindig ezt csinálom. Egyszerre 4-5 adag kaja, és nem kell naponta főzöcskézni, mert persze h idegesít ha nem eszi meg a kaját amit gondosan minden áldott nap megcsinálsz neki. Engem is idegelne!

Nekem továbbra is mákom van Lucával kaja ügyben, mert a spenót kivételével mindenevő: megeszi a házi kosztot és a boltit is. Univert, HIPP-et vegyesen adok neki, Kecskemétit elvétve, mert bénák és cukrosak, illetve abban van a legkevesebb zöld+gyümi tartalom.

Esztke, sztem nyugodtan adhatsz csirkét és pulykát Orsinak, én pontosan 6 hós kortól adom Lucának, és azonnal megszerette.
Az Univer sütőtök-csirke pl. tök jó, elég édes is, az állaga is jó, és érezhető benne a csirke íze, mi pl. azzal kezdtünk, és utána kezdtem el főzöcskézni neki húsos kajákat.

Egyébként Luca él-virul, jelentem már van repertoár:

1. Annya-annya (kitartóan mondja naponta többször, közben sóvárgó szemekkel néz rám és nyújtogatja a kezét)
2. Nyem-nyem (biztos onnan tanulta meg, hogy naponta többször elmondom neki h NEM nyúlunk a konnektorhoz)
3. nyam-nyam (ezt éccsapa tanította meg neki, és ebéd vagy uzsi előtt rendszeresen mondja)

És még nincs a kiscsaj 9 hós!!!! Nagy dumás lesz az tuti! És már lépeget körbe a járókájába, úgy hogy közben kapaszkodik és marhára koncentrál. Asszem elég korán csinál mindent.
Ellenben foga egy szál se, de még jele sincsen, hát kérem lehet hogy fogatlan lesz Luca baba, majd veszünk neki vmi frankó műfogsort. :lol: De majd csak kinő vmikor, legfeljebb ez lesz a szülinapi ajink. :)

Kérdés: van vkinek ernyőkocsija? Most akarunk venni, milyet érdemes? 25-30ért már nagyon jó Neonato, CAM meg Chiccho van.

Kép
szolnoki rita
 
 


esztke: müllerbe lehet kapni jó babakekszeket és olcsóbb mint a hipp.

tücsi: hát remélem már jobban vagy,igen a szervezeted nem bírta,pihenj sokat.irigylem a jó evő babákat.hanna is csak nyámnyog,szinte alig eszik valamit cicin kivül,mikor milyen kedve van,én is néha elkeseredem,de mivel írja tengdi és még más is,hogy az ő manójuk sem volt jó evő,így megnyugszom,nem vézna hanna és erőltetni nem lehet,de így nincs szívem a cicit se elvenni tőle

rita: sajna esernyőkocsi témába nem tudok segíteni,már megnézném,hogy ügyeskedik a kis luca.

hihetetlen találkozásunk óta ,mennyit változtak.

fruzsa: nekem hanna már 5hónaposan tök sok mindent megevett,üveges,főztőm(cékla,cukkini)de miután kijöttek a fogai elkezdett sztrájkolni.most virsli,csirkehúsi,levesek,kekszek,kölesgolyó,abonett,kifli,hát kb ennyi amit eszik,gyümölcsről hallani nem akar,pedig régen azt is ette.

na lépek ,mert elaludt és pakolnom kell megyünk anyumékhoz vidékre.

pusz

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Tücsi! úristen! ez nagyon gáz lehet! nekem, ha gyengül az immunrendszerem, akkor herpeszem lesz, vagy megfázok, mint most, pedig csak 2 napig volt éjszaka gond Hunorral emiatt a hótól.
Tényleg pihenj sokat és ne csinálj semmit! Férjeden most nagy lesz a nyomás, de muszáj segítenie. Viszont ez az egy hét nem biztos, hogy megoldja a problémát... nincs vki, aki akár mindennap menne hozzád pár órára, átvenni pár otthoni melót tőled? Mondjuk szüleid, kósza anyós? :)

Trinky! miért szoktatod le Lottit a ciciről?

Rita! tök király, hogy Luca ilyen dumacsaj lesz! édi lehet! tegyél fel képeket, már rég láttuk őt.

Csajok! amint véget ért ez a hosszú tél, talizhatnánk. Én meghívnám a társaságot hozzánk, ha nem vagyok túl messze... meg az a gond, hogy 3. emelet és lift nincs... Én abban reménykedem, hogy húsvét előtt véget ér a tél... 8)

Kép
Kép
nikilány
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: