Új privát üzeneted érkezett!

Köszi csajok!

Kriszta, nem akkora gáz! Diétával simán karbantartható!!Ha kell segítség, írj privit, hátha épp nem olvasok, csak felületesen, vagy ilyesmi...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jóreggelt!

Kriszta...Ripley is tud majd ebben segíteni Neked. Ha jól emlékszem, ő is diétázott Zalánnal.

Nálunk ma Zsolti volt a fél6-os ébresztő...lassan már a mobilt be se kell állítani :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Gyorsan bekukkantok, de sajnos nem nagyon tudtam visszaolvasni. Nem leszek gépközelben a héten, mert Blankámmal átmegyünk a nővéremékhez, hogy "segítsünk" ellátni a pici Vilit. Sógoromnak váratlanul vissza kellett mennie dolgozni ezért most nagyon el vannak veszve szegénykék. Meglátjuk mi sül ki belőle, mire elég másfél hónapnyi tapasztalat és Blanka hogy viselkedik majd idegenben. Vak vezet világtalant, mi? :lol:
Majd mesélek és esténként megpróbálok benézni, mikor hazaérünk...

KépKép
Kép
szecs
 
 

 
 

Szecs, én inkább azt mondanám, hogy "összefogásban az erő":)

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Húúúúúúúú, nagyon hosszú éjszaka volt. Nagyon fájt a pocija Lillácskának. Vagy nem is annyira az éjszaka, mert akkor még vissza-vissza aludt, de reggel 5-től most tudtam elaltatni szegényt, úgy sírt most reggeltől, hogy a szívem szakadt meg.

Szecs, ügyik lesztek, már tapasztalt anyuka vagy!

Lányok segítsetek!
Felmentem az államkincstár honlapjára. Böngésztem egy kicsit. Pénteken megjött Lilla tajkártyája, most már intézhetem a dolgokat.
A családi pótlékot és az anyasági támogatást tudom most intézni ugye?
Személyesen intéztétek, vagy lehet levélben is?
A terhességi gyermekágyi segélyt a munkahely intézi ha jól tudom és az fél évig jár.

Köszi előre is!

Kép
judit70
 
 


Judit...igen :)
Ha tudod, töltsd le és nyomtasd ki a nyomtatványokat.
Nekem annyiból volt szerencsém, hogy anyum bevitte személyesen. Sajnos elég sokat kell várakozni szinte mindig (3-4 óra)...de így is a következő hónapban jött az anyasági, a CSP pedig január elején jött először.
Lehet levélben is, de akkor az eredeti anyakönyvi kivonatot is mellékelned kell...mindenképpen tértivevényesen-ajánlva add fel, ha postán küldöd.
A TGYÁS-t kapod mint fizetést fél évig.

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Timi, nagyon szépen köszönöm! :-)

Most volt itt a védőnéni, hát sokkal okosabb nem lettem. Infacolt javasolt és kamilla teát adjak neki, ill. ne igyam a tejserkentő teát, ill. kitartás még pár hónapig. Valószínű, hogy az anyatej + a tápszer okozza a görcsöket. Jó lenne, ha már lenne annyi tejcsim, hogy a tápszer nem kellene kiegészítésnek.

Csak annyira rossz, hogy ha eszik utána is görcsöl és nagyon sír, ha éhes akkor azért. Na, mindegy ez van.
Azt mondta, hogy látszik, hogy nagyon fáradt vagyok, hát hogyne, amikor szegényke folyamatosan sír, alig alszik.
Ez azóta van /kb. 4 napja/ amióta csak napi 1 kaki van, az is úgy, hogy köményes teát adtam neki, de szegény olyan nagy görcsök közepette kakilt. Legalább sikerült ma már 1x, derékig kakis volt.

Szecs, Babaim, nektek nem hasfájósak a lánykáitok?

Kép
judit70
 
 


Babai, tényleg eltelt egy hónap :D ! Elképesztő, milyen gyorsan megy az idő...

Kriszta, a 6,5 vércukorszintet nem értem, miért találják magasnak. Úgy tudom, 7-től számít annak. Nekem 8,7 volt és diétázni kellett kb. 6. hónaptól.

Mennem kell, mert sír itt egy éhenkórász...

Kép

Kép
ripley
 
 


Judit, probald meg a babamasszazst. Keress ra a neten hatha vannak kepekkel is oldalak. En is keresek neked ha nem felejtem el. Annaval jartam amikor kb 3 honapos lett. Tudom, hogy Lilla meg kisebb, de hatha segit ha masszirozod a pocakjat. Bal oldalon lefele pocak also reszen balrol jobbra, jobb oldalon fel es pocak felso reszen jobbrol ballra. Ez a belek iranya is.
Youtube-on van egy csomo video. Nem hiszem, hogy linket szabad ide betenni de az egyiknek a cime: "Indiai Babamasszázs Otthon - hasfájós babáknak kifejezetten jó"

Remelem segit.
sunflow
 
 


Judit, dehogynem! Emlékezz csak, hogy mennyit sírtam a hsasf.miatt. AZ Infacol segít! Én Hipp Natal teát iszom és tegnap óta DM-eset is Babylove. Remélem, bejön. Pedig csak tejcit kap, tápit nem is.Így is van hasf., de mérsékeltebb és ritkább!

Ma füllyukasztás lesz. A szívem szakad meg, úgy sajnálom. Legszívesebben nem tenném, de később rosszabb lenne neki.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim...szerintem megállt a vonalzód. Fannika már régóta egy hónapos :)
Sajnálom a füllyukasztást. Én nem tudom, hogy ha lányom lenne, mit tennék. Én középiskolás koromban lövettem ki a saját fülem :)

Timi
Kép
vt72
 
 


én is évettem a vonalzót, de nem tudom, mi baja...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


csináltam újat, de az sem számol, csak hónapot, úgy látszik, ez ilyen..

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nekem az a füllyukasztás nagy dilemmája, hogy nem tudnak-e véletlenül belekapni vagy megsebezni a fülüket. Hisz olyan picik még.

Képet kérünk és néha kicsit hosszabb beszámolót, hogylétetekről :)

Szecsék vajon hogy bírják a dupla babázást?

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Sunflow:Nekem a cukor terh: 4.4.ill,5.4 volt.
Judit:Nekem sincs sok tejem,fejni sem tudok,meg nem is csöpög,próbáld sokszor ciciztetni,bár ez nekem nem jött be,inkább a hosszú séták,legalábbis nálunk Bálint akkor alszik,ha ringatják a popoját :)
Amikor felkel nekem is sírdogál,de nem feltétlen azért,mert éhes.
Az első fiamnál volt mérlegem állandóan mértem,az egész család azt nézte,hogy mennyit mutat,aztán jött,hogy éhes a baba,mert sír,és elkezdtem adni neki a tápszert kieg-nek aztán 2 hónap alatt el is apadt,szóval ne add fel,
...bár nekem Dani tápszeres volt,és egyáltalán nem beteges,sőt nagyon anyás.Most Bálintnál,még csak cici van,most is van mérlegem,néha elalszik a cicin,látszik,hogy tök jól lakott, lemérem és min 50 gr mutat.
....Úgyhogy inkább csak fürdésnél mérem.
Van valakinek pihenőszéke?
Szeretnék egyet csak nem tudom jó e?
Valamelyik terhes kismamának nem kell elevit? 26 db maradt szívesen elküldeném :D

ildibildi
 
 


Ildi...nekünk volt pihiszékünk, de csak pár hónapig tudtuk használni, mert nagyon hamar forgolódós lett Zsolti. Mi kaptuk...de venni nem biztos hogy vettem volna. Inkább olyan Adamo hintát vennék, ami Szecsnek is van. Az szimpi nagyon.

Szerintem a vitamint Te is beszedheted...nekem anno javasolta a védőnő a multivitamin szedését. Igaz Zsolti téli baba volt és olyankor kevesebb a bevihető vitaminforrás :)

Nekünk nem volt mérlegünk. Igaz az első hónap után hetente mentünk a védőnénihez egy mérésre. Így én is nyugodt voltam, mivel láttam, hogy Zsolti gyarapszik. MEg volt egy fix programunk a hétre :) Ez fél éves koráig volt így...utána két hétre ritkítottuk a menetelt. Most már csak havonta járunk :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Ildi, szerintem is szedd csak be a vitamint. Az így a testednek juttatott "plussz" elősegíti a tejtermelődést.
Én is úgy látom, hogy a tápszeres babák nem feltétlenül betegeskedőbbek, mint az anyatejcisek.

A mérleg nálunk fel sem merült - mindkét gyerek egy "sonkagyár" volt már picinek is. Ahogy én is, és Apa is, kiskorunkban... :)

Judit, a babamasszázs tényleg JÓ! A pocakfájáson kívül még más szempontokból is. Igaz, Timi :) ?!

Szecs, én is kiváncsi lennék, hogy megy a családi nagybabázás :) ?

Kép

Kép
ripley
 
 


Igen...mi Zsoltival jártunk babamasszázsra és nagyon szerette a fiatalúr. Addig persze, amíg nyugton tudott maradni hanyattfekve :D

Sajnos már nincsenek meg a papírok...így nem tudom Neked elküldeni. De ha rálelek, szólok...és postázom :)
Ripley...Neked sincs már meg?

Timi
Kép
vt72
 
 


De megvan!
Judit, ezek rövid leírások rajzzal: a babamasszázst hogy kell csinálni a babán. Ha gondolod, valahogy eljuttatok neked.

Lányok!
Szeretnélek bejelölni titeket az iwiw-en. Küldök privit.

Üdv.

Kép

Kép
ripley
 
 


Basszus, délelőtt 10 óta írtam nektek levelet, most akartam elküldeni erre az egész elszállt. Most Lilla kint alszik a babakocsiban, végre sikerült elaltatnom, így újra írok.

A lényeg mindenkinek köszönök minden segítséget!

Sunflow, köszi a tanácsot, megnézem a neten a babamasszázst.
Tegnap a védőnéni is megmutogatta, még a tornáztatást is, mondta, hogy majdnem jól is csináltam.

Ildibildi, az Elevitre nekem a doki azt mondta amikor megkérdeztem, hogy szedjem-e mert maradt, hogy nyugodtan heti kettőt. Nekem most fogyott el, majd veszek.
Pihenőszékem nekem nincs, de amit Szecs használ hintát, azt nagyon dicsérik.
Megpróbálom Lillát minél többször cicire rakni.
Ma már volt, hogy 1 evésnél 50-et szopizott :-)

Timi, nagyon jó kép Zsoltiról, nem tudod felrakni, hogy nagyban is megcsodálhassam???????
Timi, Ripley köszi a masszázsos segítséget, ha nem megy szólok és valahogy elmegyek érte, vagy a férjem, vagy hármasban :-)

Babaim igen emlékszem, hogy neked is nagyon hasfájós volt Fannika, remélem, hogy az Inflacol nekünk is beválik.
Hipp teát ittam először, most a Laktoherb-et, de erről leállított a védőnő, hogy ez is görcsöt okozhat a babának!

Mesélj majd, hogy milyen volt a füllyukasztás. Én is szeretném majd, de még félek. Pont attól amit Timi írt, hogy belekapnak esetleg.
Kórházban csináltatjátok?

Szecs, hogy boldogulsz a babázással, Vilikével?

Kép
judit70
 
 


Bocsi, Infacol-t akartam írni.

Kép
judit70
 
 


Kép

Judit...kérésed parancs :)

Azt akartam még írni, ha több részletben írsz ide...érdemes word-be írni inkább és azt bemásolni, mert egy bizonyos idő után kidob a babanet és amit írtál elveszik :(

Örülök, hogy jobban van Lillácska, hidd el, minden nap jobb lesz majd.
Tejszaporításra próbáld még a mákot, a kesudiót is. Hallottam már olyat, hogy valakinek a rostos innivaló volt ilyen hatással. Mindenki más, így a hatások is mások :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi! Köszi! Persze gondolhattam volna, hogy reggeltől kidob a babanet délutánig.
Bízom benne, hogy napról-napra jobb lesz, ma már egy kicsit jobb napja volt, nem sírt szegény órákon keresztül folyamatosan, csak időnként kajcsik után. Igaz a szopis teát sem ittam és a védőnő tanácsára kamillás teát itattam vele. Szegénykém állandóan tátog, de többet nem mertem neki enni adni, így a tea telítette a gyomrocskáját. Annyira picike még, nem akarom terhelni a gyomrát, pedig tudna még cicizni is :-)

Hát, valami tünemény ez a kis bogárka. Nagyon vagány ez a kép!
Így már jobban látom! :-)
Az aláírásod alatt még egy picurka fiúcska van, ezen a képen meg már egy nagy fiú!!!!!!

Kép
judit70
 
 


Judit...szerintem ha kér, akkor adjál neki enni. Én anno Zsoltinak minden kis nyikorgására először cicit adtam. Nagyjából most is, ha itthon vagyunk. Ha nem, akkor buláta vagy kölesgolyó a nyugtatás eszköze :)

Nekem furcsa a teáztatás...hisz a tejcsivel a szomját is oltja. Én egyszer próbálkoztam teával Zsoltinál, de nem jött be :)

Köszönöm a dicséretet! A férjemet illeti. Ez a kép Szegeden készült a Vadaspark pelenkázójában :) Valamivel mindig el kell terelni a figyelmét, különben lehetetlenség átpelenkázni már...annyira ficereg :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi, aranyos ez a kép :) !
Nálunk is állandó ficergés kíséri a pelenkázást. Valamit mindig oda kell készítenem Zalánnak, hogy lekösse addig a figyelmét.
Ma láttam egy 21 hónapos kisfiú pelenkacseréjét, és ugyanakkora méretű pelust hord, mint mi :o (már mint Zalán)

Teát én sem adok Zalánnak, csak vizet.

Sunflow, én még nem köszöntem neked, most pótlom: SZIA :) !

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Judit, én is úgy szoktam, hogy beírom a szöveget, majd az egér jobb gombjával kimásolom, és ha elszáll, beillesztem.
Szerintem sem kell semmiféle tea Lillusnak, az anyatej bőven elég, hadd egyen, a pocifájást úgysem tudod megelőzni. A kamilla állítólag nem jó egy ilyen pici babának, semmilyen formában.
Szerintem már teljesen össze lehetsz zavarodva, írjuk mi is a véleményünket és tapasztalatainkat. Nem baj, visszagondolva majd nem fog ennyire nehéznek tűnni ez az egész :D

Ripley, hányas pelust hord ez a nagyfiú??

Timi, édes zsolti fiú, gyöngy fogai vannak. Hány van neki?
Vivinek min naponta 2X sikálom fogkefével, fogkrémmel, mégis vannak sárga fogai. Hát hova sikáljam jobban? Nem sokára viszem fogorvoshoz, majd rákérdezek.

Babaim., milyen lett a fülbevaló? Vivi sosem kapott bele, én egyszer, és akkor begyulladt, de azóta sem. Örülök, hogy akkor kilyukasztattam neki, már nincs vele gondom.

KépKép
b_judyt
 
 


Jó reggelt!
Csak picit benézek, nincs jó hangulatom, bocsi mindenkitől, önzőzök. Többször volt már mellgyuszim, de mindig sikerült elmulasztani, de most 4-5 napja nem megy és nagyon fáj. Van egy nagy csomó, piros a bőr, nagyon fájdalmas. Meleg zuhany, masszírozás, fejés, szopi nem használ. :cry:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Később visszaolvask.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok,

babaimado: Jobbulást, tudom milyen sz..r ilyenkor, én is átéltem :-)

Judit70: szerintem sem kell a tea, bár volt már vitám emiatt egy-két emberrel. Én is úgy tudom, hogy nem lehet még ilyenkor kamillateát adni a babának.

Alakul a babaszobánk, újdonság nekem a csajos szoba, nagyon élvezem...felraktam a függönyt, baldachint... elkezdtem kimosni a ruhácskákat...csak ez a vacak idő nem kellett volna, ... így nem száradnak :-(

Nézegetem, hogy karácsonyra mit tudok előre beszerezni.... akkor épp mással leszek elfoglalva :-)


Ma van Bálintkám születésnapja!!! Isten Éltesse a kis drágámat!!! :-)

Puszi Nektek

Kép
Kép
Kép
mkriszta75
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok am csak nem nagyon irogatok, de minden nap elolvasom amit Ti irtatok es koszonom az udvozleseket . Olyan helyesek ezek a kis emberkek... :) Nagyon jo kep Zsoltirol.

Balintot Isten eltesse :)

Babaim jobbulast neked.

Judy, a sarga fog lehet siman attol, hogy neki genetikailag ilyen. Vagy ha esetleg szines folyadekot iszik (teat, gyumolcslet).

Jovo het kedden megyek genetikai UH-ra de eddig akivel talalkoztam mindenki azt josolja hogy kislany. Az mondjuk praktikus lenne. Nem kellene Anna szobajat atdekoralni. Az agyat tervezzuk megemelni, hogy a baba ala tudjon majd koltozni. Tervezem meg, hogy a furdoszoba ajtot megforditjuk es kifele nyiljon, mert nagyon kicsi es a furdetesnel azert kell a hely. Persze az egesz hazat azert nem akarom lebontani es ujra felepiteni.

Mindenkinek szep mosolygos napot kivanok ebben a borongoban.

KépKép
sunflow
 
 


Sziasztok!

Timi, Ripley, Judyt: én is néztem bambán a kamillás teára, amikor a védőnő mondta. Tegnap délutántól inkább újra cicire raktam amikor még mindig tátogott. Legalább megnyugodott. Csak félek, hogy nehogy túlegye magát, mert akkor is fáj az a csepppppppp gyomrocskája.

Már 2. éjszaka, hogy nem akar felkelni enni, ráadásul én is nagyon elaludtam és csak 2.45-kor riadtam, hogy nem nyöszörgött még kajcsiért, előtte 1/2 9-kor evett. Ez nagyon hosszú idő nem? És még akkor is aludt volna.
Szerintetek ez normális?

Timi, Ripley ekkora fiúkat már nehéz lehet pelenkázni! :-)

Babaim, szegényke. Jobbulást neked!

Kép
judit70
 
 


Fannusnak is nyűgös a napja.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


sziasztok,

hétfőn fél 10-re megyek GI-hez 28 hetes UH-ra! majd jövök a beszámolóval!!! Remélem a lepény nem meszesedett tovább!!!

babaimado: nekem is nyűgös napom van.....:-( ...nem csoda, hogy a lurkóknak is!!!

Kép
Kép
Kép
mkriszta75
 
 


Kriszta! Bálintnak boldog születésnapot kívánok!
Neked sok sikert a hétfőhöz! Hát, éééén is remélem, hogy nem meszesedett tovább a lepény.

Mi holnap megyünk a 4 hetes csípőszűrésre, majd mesélek.

Szerintetek az mennyire normális, hogy Lilla (jövőhéten lesz 1 hónapos) napközben nagyon nehezen, soká és nyűgösen alszik el a kaják után és elég éberen alszik, sűrűn felsír. Éjjel pedig úgy kell ébresztenem. Ez most a héten kezdődött.
Várom a segítséget, ti már tapasztaltabban vagytok.

Kép
judit70
 
 


Sunflow, jövőhét keddre sok sikert, és várjuk a beszámolót! :-)

Kép
judit70
 
 


Judyt...még mindig 8 foga van Zsoltinak. Fél éves kora óta nem jött még újabb. De mostanában mintha látnék valamit :)

Babaim...jobbulást!!

Kriszta...Boldog Születésnapot Bálintnak!
Hétfőn hová mész GI-hez? A kórházba?
Külön szobája lesz a kislánynak? :)

Judit...vannak babák akik pár hetes koruktól átalusszák az éjszakát. Ln nem ébreszteném fel, ha ő nem kéri. Nem tudom, hogy meddig kell ébresztgetni őket evés miatt.
Nálunk ilyen hosszú alvás nem volt. 4,5 óra a rekord :)

Sunflow...és mi lesz, ha kisfiú a jövevény? Akkor is egy szobában lesz Annával?

Timi
Kép
vt72
 
 


Én úgy tudom, addig kell ébreszteni, amíg vissza nem nyerte a szül.súlyát, nekünk ezt mondta a vnő.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Lilla a születési súlyát, másfél hetesen visszanyerte. Én azt hallottam /még a kórházban/, hogy azért kell felkelteni, mert kiszáradhat.
Most éjszaka pl. felébredt és kért enni, viszont engem az aggaszt még jobban, hogy miért nem alszik csak kb. 1 1/2 óra múlva vissza.
Most hajnalban ugyanez volt /de napközben is/, mire vissza tudtam altatni, aludtunk egy picit, utána kelt újra, mert éhes volt, azután pedig készülnünk kellett, mert mentünk a csípőszűrésre.

Csípőszűrés: volt sírás, nem olyan vészes, csak keserves. /mondjuk, ha az én lábaimat így megtekergetik én is sírnék :-( /
Azt mondta a doki, hogy kérjünk időpontot a Bethesda Kórházba ultrahangra, ha az negatív, akkor 3 hónap múlva kontroll, ha pozitív akkor rögtön kell menni hozzá, terpesz pelust javasol, mert lazábbak egy kicsit a csípő izületei.
Remélem az uh-n nem találnak semmi.

Mielőtt indultunk apa tette tisztába és odarotyogott az orra alá! :-)
Olyat nevettünk, mert még szaga is volt :-) /pedig előtte kakilt egy nagy adagot/. Úgy látszik az infacol dolgozik.

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Judit, feltetlenul beszamlok a keddi UH-rol. Mar nagyon kivancsi vagyok. Remelem nalatok minden rendben lesz majd a csipo UH-n.

Ezek a szegeny picikek ugyanugy megszenvedik ezt a hulye idojarast. Es ma megint melegfront van.... Egy egeszseges felnott embert is probara tesz. Hatmeg oket.

Timi, igen akkor is egyutt marad Annaval ha kisfiu. Sajnos a lakasunk eleg kicsi es csak ket szobank van. Viszont annak idejen en ugyanabban a szobaban laktam az ocsemmel es nem volt problema.

Picit meg dolgozom, aztan vegre itt a hetvege. Mar nagyon kell egy kis reggeli lustalkodas. Az eso miatt meg ugyis be leszunk zarva a lakasba.

Mindenkinek tovabbi csendes esonapot.

KépKép
sunflow
 
 


Sziasztok!

Judit, ekkora babát már nem kell kelteni éjjel, gondolom nem 12 órát alszik egyhuzamban.
Mellesleg az esti tejcsi a legzsírosabb, pont azért, hogy a baba ne legyen éhes éjjel. Ezért is jön a hasfájás általában este. Tápszerrel nem tudom mi a helyzet. De mivel még kicsi a gyomruk, sűrűbben megéheznek, mint egy nagyobb baba.

Bálint nagyfiúnak boldog születésnapot kívánunk!

Lányok, tanácsra lenne szükségem.
Vivinek van egy barátnője, vele egyidős. Az anyukája ad neki állandóan nasit, cukorkát, ropit, nyalókát, gumicukrot. És ha ott vagyunk, természetesen Vivinek is. De állandóan ezt eszik. Én pedig nem akarom, hogy Vivi ilyeneket egyen, így is 17kg, 4 kg-mal több, mint a társai. Igaz egy jó fél fejjel magasabb is. Nem akarom, hogy elhízzon. Vivi már rászokott a nyalókára, tőlem is állandóan kéri. Én nem veszek neki. Dobozos üdítőt szokott kapni, a jobbik fajtát, vitatigris-t.
Most hogyan mondjam meg a bnőmnek? Nem akarom megbántani. Azt csinálom, hogy én nem adok Vivinek édességet, amikor pedig kap, azt megeheti. De tőlem nem kap. Félek, hogy meg fog utálni, hiszen anya nem ad neki finomságot, ellenben a másik gyerek anyukája igen.
Azt nem akarom, hogy ne menjünk át sosem, hiszen a két gyerek örül egymásnak.
Amúgy sem vagyok annak a híve, hogy egy 2és fél éves gyereket tömjünk édességgel, neki másra van szüksége.

KépKép
b_judyt
 
 


Judy, en sem adtam Annanak sosem edesseget, nasit vagy ilyesmit. Amikor masoktol kapott azt megehette. De ha ugy gondoltam, hogy tulzasba viszi megmondtam neki, hogy a felet megeheti es majd ebed/vacsora/egyeb etkezes utan megeheti a tobbit vagy hatarozottan raszoltam, hogy most mar eleg a nasievesbol. Nem fog Vivi azert megutalni mert nem adsz neki olyasmit amirol te ugy gondolod, hogy nem kene. A gyerekszeretet nem nasi fuggo (hala istennek :)) A baratnodnek pedig szerintem nyugodtan szoljal, bizalmasan, hogy "olyan rosszul eszik ez a gyerek... ne adjon neki nasit hatha akkor megeszi az ebedet/vacsorat". A masik megoldas, hogy latogataskor viszel magaddal repat/almat vagy mas ragcsalni valo zoldseget, gyumolcsot es azzal kinalod a baratnot is. Ha a masik elfogadja akkor Vivi is sziveses fog ropogtatni. :)
Nem te irtad, hogy sargulnak a fogai? Az nagyon is lehet a gyumolcsletol, a Vitatigris meg szivoszalas nem?
sunflow
 
 


[quote="sunflow"]a írta:sunflow Vitatigris meg szivoszalas nem?

De igen. De hát csak vizet nem ihat a gyerek, a közértben mindig kiválaszthat egy üdítőt, azt megissza, ennyi.
Meg néztem a barátnője fogait, azok is sárgák, szerintem ennyi belefér. :lol:

Azt nem mondhatom, hogy rosszul eszik Vivi, mert mindig nagyon jól eszik, a játszóházban általában Vivi az, aki repetázik :D És ezt tudja a barátnőm is. Bár volt már olyan, hogy benasizott és nem vacsizott itthon, ilyenkor ideges vagyok.
Múltkor vittünk joghurtot, almachips-et, megették, majd utána csak előkerült a csokigolyó és a gumicukor :?
Úgy vagyok már vele, hogy másfél hónap és kezdi a bölcsit, örülök majd, ha itthon megfőzök, nem hogy átmenjünk bnőzni.

De azt hiszem legközelebb viszünk 1 kg almát, hátha..., bár a kislány követeli a nasit az anyjától, az anyja pedig ad neki...., így Vivi is kér.

KépKép
b_judyt
 
 


Judyt...mi lenne, ha ők jönnének Hozzátok játszani? Akkor Te döntenéd el, hogy mit adsz nekik nasi gyanánt.
Én biztos megkérném a barátnőmet, hogy az én gyerekemnek kevesebbet adjon. Nem kell minden alkalommal megkínálnia, ha az ő gyereke vesz...hátha Vivi magától nem is kérne belőle.

Az almát én is jó ötletnek tartom. Zsolti is nagyon szereti :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Köszi Timi a te véleményedet is, de sajnos nem ilyen egyszerű :cry:
Ők is jönnek hozzánk, és akkor mindig hoznak nasit. Vivikém nagyon nasimániás, de kissé már elfajult a helyzet, mert ő gyorsan megeszi a nyalókáját és elveszi :!: a másik kislánytól, hogy azt is megegye. Ha van vmi finom kirakva egy tányérra, maga elé veszi és megeszi, nem adva a többieknek. Ha vki eszik a játszótéren vmit, odamegy és kér. Úgyhogy Vivi kissé "pofátlan" lett és úgy látom, hogy függő is, és nem tőlem kapja az édességet. Lassan ott tartunk, hogy elkezd hisztizni, ha nem kap pl kindertojást. Pedig mindig arra voltam büszke, hogy szófogadó, rendes kislány, most pedig lassan kezdi átvenni a másik kislány szokásait. Lekopogom, Vivi még sosem hisztizett, mindig azt csinálta, amit én mondok neki.
DE az édességért megőrül, és kivetkőzik önmagából. Mellesleg el fog hízni, amit nagyon nem akarok. Mert fiatalon én is mindig súlyproblémával küzdöttem, igaz ma már nem.

Lehet az lesz, megmondom a barátnőmnek, hogy nem adhat neki többé semmit, mert Vivi komolyan megváltozott, és csak rosszabb lesz. PL. az a kislány felborítja az asztalt és addig hisztizik, amíg nem kap édességet. Na én ezt nem fogom megvárni Vivinél!

Köszi, hogy leírhatom, és meghallgatjátok a problémámat, mert már nem tudok kitől tanácsot kérni ez ügyben... :cry:

KépKép
b_judyt
 
 


Most, ebben a pillanatban ébredt a lányom, és mit kér?? Nyalókát :evil:

KépKép
b_judyt
 
 


Megvolt életem negyedik fürdetése :)
Ketten vagyunk Zsoltival holnap estig. Gyorsak voltunk és ügyesek :D
Már alszik is a kincsem...igaz, ma nagyon kevés volt a nappali alvás. Meg a délutáni sétánk is rövidke lett, de legalább kijutottunk és nem esett :)

Judyt...mit kapott nyalóka helyett Vivi?

Timi
Kép
vt72
 
 


Judyt, köszi a megnyugtatásod, hogy nem feltétlenül fontos ébreszteni, este-éjszaka az evéstől számított 5 óra után magától ébredt és kért enni, alvás ebből csak 3 és fél volt. (hozzáteszem, hogy én sem ébredtem fel, a majdnem 4 órát úgy átaludtam mint a bunda). Utána reggel 3 óra alvás után újra magától ébredt, hogy éhes.
Reggel 1/2 6- kor ettünk és 7-kor aludt el, addig sírt, nyűglődött. Lassan újra éhes lesz, de így viszont ha felébred az éhségre, nagyon kevés lesz megint az alvás, hát kíváncsi leszek mikor ébred.

Az édességekkel én is gondban leszek majd, mert nem szívesen fogok adni, most még tanácsot sem tudok írni.

Timi, gratula a fürdetéshez, gondolom már közel 10 hónaposan nem olyan egyszerű megfürdetni, mint nekünk. Bár Lilla is úgy ficánkol, hogy néha alig bírom fogni.
Az nem jó, ha ketten vagytok, de már nem sokáig, hamarosan jön apa haza :-)

Milyen az a csípő uh? Valaki tud róla valamit?

Babaim, ha lesz időd mesélj a füllyukasztásról. Hol csináltattad és hogy viselte Fanni baba?

Sunflow van valami megérzésed arra vonatkozóan, hogy fiú, vagy lány érkezik a családba? Mondjuk kedden valószínű, hogy kiderül, csak kíváncsiságból kérdezem.

Kép
judit70
 
 


Judit....a fürdés kemény 5 percig tartott...nem tudtam tovább a kádban tartani a fiatalurat :) Még szerencse, hogy most még nem koszolódik annyira :D

Csipőuh nem tudom milyen, de szerintem fájni nem fáj...legalábbis, ha a felnőtt uh-kból indulok ki. Mikor mentek?

Lehet ám, hogy Lilla most már eléri azt a kort, amikor nem csak alvás-evésből áll az élet, hanem rövid ébrenléti szakaszok is vannak. ilyenkor már egy-egy pici játék vagy bármi más leköti a figyelmét szerintem.

Nekem ma ki kellett kötni a ruhaszárítót a szobabiciklihez, mert reggel Zsolti feldöntötte. Ez a háromszintes, szobaszárítónk van, így kellően megijedtem, de szerencsére nem történt semmi sérülés. Se Zsoltin, se a szárítón. Most már nem tudja felborítani, legalább a szobabicikli se hiába porosodik :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Elromlott az én vonalzóm is :(
Zsolti tegnap volt 10 hónapos :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Kép

Egy kis vidámság...ezt egy barátom készítette, hogy lássuk a jövőnket Zsolti mellett :D

Timi
Kép
vt72
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?