Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

zita, elküldenéd a burgonyás pogi receptjét?

köszi

ildi
matt07
 
 


Sziasztok,

Timi, jobbulást neked, aztán egy állatkertes talit beszervezhetnénk végre.

Kriszit,

nálunk nincs ilyen probléma a trimax-al, Dorka teljesen jól elfér benne.

Voltunk pénteken Kósa dokinál, Bence szépen fejlődik, sokat mocorog. Múltkor a Dorka belefejelt a hasamba, a picuri meg tepert felfele, mint a fene, aztán kétszer úgy vesén böködött, hogy azt hittem bepislantok a fájdalomtól. Szóval vannak jó dolgok, de alapjában véve minden oké.

Pusz

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit,

Júúúj Bence lesz, aranyos név!!! Dorkának mesélitek, hogy lesz testvére?


Iza,

Küldhetnél némi jóidőt itt cudarra fordultak a dolgok Kép

KÉRDÉS:
kiságy vs. "junior" ágy
Mikor? Hogyan? Leesésgátló? stb....

Kriszti

cuiccolo
 
 

 
 

Sziasztok! A joidot kuldom, nemsokara oda is er!
Itt kb 20 fok van, es nap nap utan egy felho sincs az egen.Kép

mi Kaidinak valamivel ket eves okoraban vettuk meg a "nagylany agyat", amibe kb ket evesen fekudt bele.
elozor baratkozott vele, es nem raktuk at azonnal. Pesze o szeretett volna de firekt csak probalgatni engdetuk (par perc, fel ora). kb 5-6 het mulva felajanlottuk, hogy ha segit szetszedni a gyerekagyat, akor attol kezdve abban aludat.
Vannak ismeroseim, akik nem csinaltak ekkora prblemat belole, megis bejott. Nekunk igz semmi broblema nem volt az atmenettel.
leeesgatloja van, kis allatkformak vannak kivagva beole. Eloszor felem, hogy beakad a kze, de nem, es nagyon tetszik neki ez meg ma is. Mi brendonban vettuk, de azota lehet kapni RSben is.
na, sziasztok. a felreutesekert bocs, atnezem, de annyi van, hogy bztos nem tudom minden kijavitani. Szokatlan a billentyuzet.

Riley eppen azt mondogatja, hgy mammammammam Kép es kozben ramnez!!!!Most megyek es osszepuszilom!
masodik
 
 


Kriszti,

persze, már ha kérdezzük Dorkától, hogy hol a Bence, felhúzza a pólómat és mutat a pocakomra (bár még biztos nem érti, csak megtanulta, ha ezt kérdezzük ezt kell csinálni, hogy megdícsérjük), de előfordult már, hogy a saját pólóját húzta fel, és mutatta a saját pociját, olyan édi volt ilyenkor.
A barátnőmék 5 hetes kisfiát szoktuk látogatni, Dorka érdeklődik utána, mindíg át akarja venni tőlem, ha sír ő az első ,aki odaér, hogy "segítsen", szóval féltékenység nem látható, de biztos más lesz, ha már állandóan itt fog nyifogni egy kisbaba és ő is már 2 éves lesz.

Ágy: mi most készülünk venni az RS-ben leesésgátlós ágyat (olyan mint amit Második írt).Április 24-Május 4 között le lesz értékelve 26 ezerre (Brendonba 33 ezer), csak ezen nincsenek formák.

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


<font color="0000ff">Ildi!

Receptet elővadászom, mert a számítógépes verziója megsemmisült egy számítógép által bemutatott hattyú halála alkalmával. Nem ígérem, hogy azonal meglesz, de igyekszem.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Iza, Judit,

Köszi az ágy tanácsokat Kép Marci ágya 70 X 140 es tehát junior ággyá alakítható, van hozzá leesésgátló is csak nem tudom, hogy mikor próbáljuk leszedni a rácsokat.
Az írásaitok alapján itt az ideje, 2 hó múlva 2 éves lesz Kép
Mivel az emeleten van a szobája kicsit aggódom a vándorlástól. A kiságyból nem tud kimászni :d

Kriszti

cuiccolo
 
 


Kriszti,

ja mi már Dorka 14 hós korában levettük a rácsot, mert ha a miénkből 2 rács kivehető és azt nem tudta használni csak felmászni.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


<font color="aa00aa">Hellosztok!
Most látom hogy rácsoságy vs. junior-ágy a téma:

hát szerinte-e-e-m:

1: nekem addig van nyugtom, amig rácsos ágyban pihen a gyermek.
2: a barátnöim, (akiknek már mind 5-6 éves a gyermekük) asszem kb. átlag 3 éves orig azt használták

ugyhogy lehet hogy az enyim gyerek kicsit retardált lesz, de én nem sietem el ezt (sem)...bili is csak ma jött elö, hosszas vakáció utánKép

Bár Márk még csak aug. ban lesz 2 , de nem gondolom hogy a 2. szülinapjára uj ágyat fog kapni...még ha csak szét is kell szednem a régit..

Zita Te ebben(is ) menö vagy, mi a véleményed?</font>
timili
 
 


Köszi az ágy tanácsokat, nálunk már minden haver, pajti, pajtinő (na jó Márk még nem Kép)) új ágy tulaja lett.
Marci még a rácsosban nyomja Kép
Nem szándékozom újat venni csak átalakítani heverővé de még azt hiszem várok.....
Para-mama vagyok az emelet miatt.

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Ed,

Megkapatam az emiled, ne haragudj de megint vacakol a levelezőm. Vettem az adást, jövő héten rádcsörgök és összehozunk egy közös Tárnokot Kép

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Szült valaki dr. Kósánál? Õt ajánlották, de nem találok rólsa semmit azonkívül, hogy "babagyáros". (azon pedig már túl vagyunk, lévén 19.hétben vagyok)
előre is köszönöm
floramama
 
 


szia! én három és fél éve szültem nála, meg most 2 nap múlva fogok - ha meg bírom várni, de lehet, hogy már nem.... ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok, de inkább magánban!

A.
kajamán
 
 


Kriszta, ok, de előbb hívd fel Barbit, utána engem. Mi tegnap voltunk náluk, szuper volt ismét.

Floramama, én nem nála szültem, de nem is mennék hozzá. Láttam nála szülést, én lebeszélnélek róla. Sok, nála jobb doki van a kórházban. Szerintem.
Timili, Matt-Ildi nála szült, ők viszont csak jót mondanak róla.

Üdv
Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Floramama,

én is a Kósánál szültem másfél éve és most szeptemberben is. Mintha azt olvastam volna, hogy te is szeptemberi vagy.

Én csak jót tudok róla mondani, nagyon meg vagyok vele elégedve. Mit szeretnél róla tudni?

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Floramama!

Nekem nem a Kósa a dokim, de az első szülésemnél pont egy kismama ikreket szült nála természetes uton. Nekem nagyon kedvesnek és jó fejnek tűnt.

Viki
iviki
 
 


Ytong!
Igen szeptember közepére várom a másodikat. Úgy juttam Kósához, hogy olyan kórházat kerestem ahol van csecsemő intenzív és rendellenesség esetén tudnak mit kezdeni helyben a babócával. Így jött szóba ez a kórház. Aki Kósát ajánlotta azt mondta, hogy szakmailag jó, de "egy pénzéhes, személytelen sztárnőgyógyász". Ez alapban nem zavarna, de tekintve a helyzetemet és a lelkiállapotomat ennél egy kicsit empatikusabb bánásmódra vágyok. Szóval leginkább ez érdekelne róla ill. az, hogy mit jelenthet a "pénzéhes" jelző.
Előre is köszi, floramama
floramama
 
 


Floramama!

Nem tudom mit jelent Kósánál a pénzéhes szó. De párom kolleganője 2002-ben nála szült, ill. hozzá járt. Nem tudott neki annyit adni, amennyit kért akkor, egy 10-sel kevesebbet adott, és nem történt semmi se.
De én úgy tudom, hogy nem a Kósa a legdrágább. Egyébként én 2004-ben mikor másodszor szültem, kiakadtam azon, hogy a kórházon belül milyen eltérő pénzeket elkérnek a szülésért. A szobatársakkal ugye beszélgettünk. Jó pár doki azonos összeg körül mozgott, de volt olyan is aki dupláját kérte el, vagy többet. De a Kósáról ezt nem hallottam.
Viki
iviki
 
 


Floramama,

hát nem tudom, Viki, írta, hogy úgy tudja, hogy a Kósa a legdrágább, ami sztm. nem igaz, pl, azt pontosan tudom, hogy Szőnyi doki vizit díja drágább, mint az övé. Az hogy személytelen lenne, ezt sem tartom igaznak, engem mindíg meghallgat, minden kérdésemre válaszol. Persze van, akinek nem szimpatikus a stílusa (szeret viccelődni), de azt hiszem, hogy mindenkinek vannak barátai és ellenségei egyaránt, ezért vagyunk különbözőek. Szakmailag tényleg nagyon jó, de szerintem emberileg is.

Egyébként nekem konkréten nem mondta azt, hogy a szülés ennyi és ennyi.

Még valami? Irhatsz privit is.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit!(YTONG)

Bocsi, de én nem azt írtam, hogy a Kósa a legdrágább, olvasd már vissza légyszí. Én a Ferencziről hallottam magas összeget, ha már itt tartunk. Nekem szimpi volt a Kósa, egyszer ultrahangozot is, és láttam nála szülést, tényleg nagyon tud viccelődni.

Viki
iviki
 
 


Viki,

bocsi, bocsi, valóban valahogy a nem szó elkerülte a figyelmemet.

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Kriszta!

Irtam e-mailt.

Anikó
janiko
 
 


Sziasztok!

Hát nálunk is nagy hír van!! Jön a második baba! Most kezdtem a 14. hetet.

Judit!

Ugye jól emlékszem,hogy azt írtad,hogy most jobban vagy a fiúval,mint Dorkával voltál?

Én is jobban vagyok! Akkor lehet,hogy kisfiú lesz???

Anikó
janiko
 
 


Anikó, gratulálunk! Nekem is könnyebb és jobb volt Barangóval az első 3 hónapKép, viszont az utolsó 3 nehezebb.Kép Ég és föld volt a 2 pocakosság, legalábbis nálam.

Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


ED!

Köszi!
Hát majd meglátjuk.
Gondolom a 18. hét körül csak kiderül,hogy fiú-e vagy lány. Mert én szeretném tudni!

Anikó
janiko
 
 


Sziasztok!

Anikó!Gratulálok!!!!
Nekem a 20.héten mondták meg/4D/hogy kisfiam lesz!!
Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Anikó,

gratulálunk mi is. Valóban a kisfiúval jobban vagyok, de én ezt már többektől is hallottam, hogy amikor a lánnyal voltak terhesek, akkor nagyon rosszul voltak a fiúval meg nem.

Igy hát elképzelhető, hogy kis tökös lesz.

Nekem egyébként a 9. héten már lehetett látni a fütyit, úgyhogy mi elég gyorsan megtudtuk, reméljük ti is minél hamarabb megtudjátok.


Ed,

nálam egyenlőre nincs sok különbség, csak annyi, hogy a Dorci, miatt fáradtabb vagyok néha (meg ha olyan az idő), de szerencsére most is nagyon sok az energim, mint a Dorkával volt.
Remélem az utsó 3 hónap sem lesz nehezebb mint az előző.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziaszotk!
Én is mindenkinek nagyon gratulálok a második babához! Annyira más a másodikat várni!
Úgy látszik erre sincs szabály, mert én az elsőt, aki kislány,nagyon jól bírtam, szinte észre se vettem a terhességet. Most pedig rettenetesen kinlódok. Õ ugyan nem mutatta meg magát a 18hetes UH-n, de voltam genetikai vizsgálaton, abból majd kiderül 2 hét múlva.
Ytong, Kósa mellett lesz választott szülésznőd? VAn annak értelme?
floramama
floramama
 
 


Anikó!

Gratulalok, nagyon örülök a jó hirnek! Jó pocakosodást!!!
Üdv,
Iza
masodik
 
 


Iza,

Lassan gazság lesz bitorolni a "második" nevet mert mindenki beáll a csapatba Kép
Nem, én nem Kép!! Amúgy merre jártok? Tengerentúl?
Figyu, Hongkongban nem jártatok véletlenül?

Gratula ANIKÓÓÓ!

Bár én ugye már rég tudom Kép

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a gratulációt! :-)

Anikó
janiko
 
 


sziasztok!
én is gondoltam erre, hogy érkeznek a második babák!!Kép
Mar itthon vagyunk, tegnapelőtt érkeztünk.

Hongkongban nem voltunk, de voltunk Laoszban, Vietnamban és Thaiföldön, mindezt 3-4 hónapos terhesen. (mármint közben telt az idő)Kép. Ha ebben a témaban tudok segiteni, szivesen.

Üdv,
Iza
masodik
 
 


Köszi Iza,

Kifejezetten Hongkong kellett volna Kép
Üdv itthon!

K.

cuiccolo
 
 


Floramama,

igen lesz szülésznőm, a Fehérfi Kriszti. Szerintem szükség van rá, mert a szülésnél ő van veled és ő segít mindenben, a doki max. utána rendberak, ha nincsen komplikáció.

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Hm... nekem pont ez a bajom Kósával, amit Judit írt: "a doki max. utána rendberak, ha nincsen komplikáció. " Nekem mindkét szülésnél a dokim ott volt velem, beszélgettünk, vizsgált folyamatosan, pedig nem volt ügyeletes. No mindegy, ez csak az én véleményem.

Anikó, é drukkolok, hogy ne mutassa meg magát a babó. Izgulj csak, az olyan jó!

Judit, azt hiszem, én azt a +1,3 kilót éreztem meg, de nagyon. Barangó sokkal nagyobb volt, mint Kincső.

jó hétvégét!
Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Van egy olyan szavazás, hogy ki legyen az év szülésznője.

www.szuleteshete.hu Itt a rendezvények alatt található egy olyan hogy az év bábája díj. Itt lehet szavazni azokra a szülésznőkre akiket már beajánlottak. Fehérfi Kriszti is fent van meg vannak még más schöpfis szülésznők is. Szavazzunk lányok!!

Viki
iviki
 
 


Ed,

jó ez azért egy kicsit túlzás volt amit mondtam, persze, hogy ott volt a doki is, persze, hogy fogta a kezem, persze, hogy nyomás alatt őt löktem a lábammal, stb. De a beöntést, borotválást, derékmasszást a Kriszti csinálta.

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok,

Ma este 19 óra 31 perckor megszülettett "zsoldosari" kicslánya Zsoldos Emma Flóra.
Mindketten jól vannak!!

Gratula Nekik!!!

Kriszti

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Anikó
Gratuli a második gyermekhez!

Flóra
Isten hozott!

Nem vagyok ám bagoly inkább pacsirta... együtt fekszünk és együtt kelünk, de ilyenkor csak én kukorékolok és végre gép elé jutok Kép

SZülésznőre szavaztunkKép

Holnap, azaz ma pedig - szóval vasárnap - lemegyünk az Arany10-be SZületéshete programokra... jön valaki? A gyermek Dana rám lesz kötve egy BabyJörg kenguruban vagy egy házi skék törökmintás ronggyal...

A;)
kisbora
 
 


Sziasytok!
Emma Flóra, gratulalok!
(van egy baratnőm az ő egy eves kislany Emma Sára, ok igy együtt használjak,:Emmasára)
Andi, örülök, hogy irtal.
Nálunk nem tul jo hir, Riley-nak vesemedence gyulladasa van, a z I-es gyerekklinikára kellett bevinni, tegnap hazajöhettünk, de hetfőn vissza kell menni meg sok-sok vizsgálat miatt. Jo hir az, hogy nem faj neki (nem sirdogal), nincs láza sem, valószinuleg eleg koran eszrevettük, bar a pisi nagyon csunya volt. (par napja időnként fel-felment a láza 38-38,5-ig, aztan egy kúp levitte, és nem is ment fel 1-2 napg megint. Aztan ismet)
szoval holnap megyunk, de az igeretek szerint nem kell ott aludnunk.
Szívesen olvasok véleményt a klinikáról, ha van.
Puszi,
Iza
masodik
 
 


Gratulálunk Flóra, Isten hozott.

Szülésznőre mi is szavaztunk!

Riley-nek gyors gyógyulást kívánunk.

Mi jól vagyunk, már a 21. hetet nyomjuk, szedán megyünk dokibácsihoz. Egyenlőre a kiskrapek kissebbnek tűnik, mint Dorka volt ennyi idősen, ami nem is baj.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Iza,
Miharabbi gyógyulást!!! Mi is ott voltunk, rendesek, kedvesek, azért nem árt odafigyelned, DE vannak őrangyalok is Kép !!!
(ezzel most nem akartalak megijeszteni, csak magamból indulutam ki, hogy én annyira de annyira bizom/tam az orvosokban, de vannak dolgok amit csak te látsz és érzékelsz a gyereknél, és szólni, szólni és nem belenyugodni a "semmittevésbe"... de mint "Második" talán neked ezt nem kell mondani, már rutinos róka vagyKép )

Más:
Voltunk a Születés hetén, egész jól viseltük. Dani pld. remekül, csak anyuka dőlt ki végül is az éhségtől szomjúságtól, így 3kor hazajöttünk. Ez is inkább társasági élet volt. Dani mindent nagyon élvezett, a fények, lámpák, emberek, gyerekek, alig bírtam a délelőtti alvására bírni. No és a kamera volt a legérdekesebb. De azért sikerült egy előadásra is bemenni, Ranschburg Jenőére, nagyon jó volt.

MelllleslegKép benne voltunk a tv-benKép), az rtl híradón ha láttatok egy zizi csajt, akit nem lehetett érteni mit is akart mondani, nahát mi voltunk... Dani pedig lebírkózta a mikrofont. Szóval bármennyire is igyekeztünk nem sikerült elkerülni a kamerát, sajnos...tiszta ciki.

No, JóÉjt vagyJóReggelt?
A.
kisbora
 
 


Judit,
Rendes kis pocaklakód vanKép és szerencsések vagytok, hogy nem használja ki a már bejáratott helyszíntKépKépKép

További szép gömbölyödést!
A.
kisbora
 
 


Andi, köszi!
nem néztem a híradót, de biztos szépek voltatok!
Iza
masodik
 
 


Sziasztok!

Beadatta valaki a kullancs elleni oltást? Mit tudtok róla? Tegnap a híradóban kissé összezavartak. Azt mondták a lyme kór ellen is véd. Én úgy tudom, hogy az ellen nem, csak az agyhártya-gyull ellen. A dokink is így mondta, és a neten is csak erről találok információt. Van valami új fajta? Vagy rosszul mondták a híradóban?

Viki
iviki
 
 


Andi!
Köszi!

Gratula Arinak, Emmának!

Iza!
Jobbaiást Riley-nek!

Anikó
janiko
 
 


Andi!
Köszi!

Gartula Arinak,Emmának!

Iza!
Jobbulást Riley-nek!

Anikó
janiko
 
 


Andi,

Pont lemaradtam Kép((

Viki,

CSAK agyhártyagyulladás ellen véd, Lyme kórt antibiotikummal tudják jól kezelni ha időben észreveszik. Sajnos friss a tapasztalat szomszéd apuka most kapta el egy kullancstól az óvodai kiránduláson. Kezelték orbánccal, influenzával mire rájöttek, hogy lyme Kép

Kriszti

cuiccolo
 
 


Iza,

Jobbulást Rileynak!!! I sz. még a legjobb helyen van, egyetértek Andival észnél lenni, mindennek utánajárni (már aminek lehet) majd pedig kiállni érte Kép

Kriszti

cuiccolo
 
 


Kriszti!

Köszi szépen, akkor ezek szerint a híradóban rosszul mondták. Pedig még a teltexten is azt írták, hogy azt javasolják, hogy oltassuk be magunkat lymekór ellen.
Te be adattad? Magadnak is? Mennyibe kerül? Csüt. viszem vissza a lánykám dokihoz, akkor rákérdezek úgy is.
Állítólag hiány cikk lesz, ha most emiatt sokan fogják kérni. Nálunk amúgy sincs a gyógyszertárba, csak megrendelésre hoznak.
A szomszédotoknak lett valami komoly baja?

Viki
iviki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: