Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mivel friss a kédés és még nem válaszolt senki ranikonak,így gondoltam leszek az első. :wink:

Anikó!
Azt a gesztenyés almás csirkét én adom Rasinak már 5 hós korától.Nagyon szerti! :D Annó az ikrek is ették már ilyenkor...kutya bajuk. :) Szóval szerintem nyugodtan eheti már Milán is. :wink:

Kis betegeskedőknek jobbulást,pocakos kismamiknak jó babavárást! :)

Puszi mindenkinek

Ági

pálgi
 
 


Pálgi nagyon köszi a választ, akkor holnap Milán azt kap!!!! :D

Kérdéesm lenne még. :roll:

Mikor feláll a baba utána mennyi idő, hogy el is induljon?
Nem szeretném siettetni csak kíváncsi vagyok.
Ehez tartozó kérdésem mikortól kell adni rá szobacipőt?(vagy lehet hogy nem is kell? :oops: )

Kép

Kép
raniko
 
 


Na és amit elfelejtettem.
Szánkót is keresek, olyan egy személyes háttámlás, esetleg biztonsági övest.
Valakinek nincs eladó, vagy hogy hol juthatok egy ilyenhez?
Nézegetem a netet de nem nagyon találok.

Kép

Kép
raniko
 
 

 
 

Eani!
Gesztenye mehet, nálunk nagy sláger volt.
Szánkót passzolom, nekünk valami monstrum kéne, amire 4 gyerek ráfér.
Szobacipő: enyémek mezítláb vannak (szó szerint, mivel édes jó apjuk zoknifóbiás, sz összes kölköm is lecibálja), szóval nekünk soha nem volt.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Rani!
Az elindulás is változó.Nálunk pl. Ábel 9 hós korában állt fel és csak 15 hósan indult el.
Szobacipő :arrow: itthon az enyémek is zoknisok...nyáron mezítláb vannak.A zoknikból érdemes azokat a kis tappancsosakat,csúszásgátlósakat venni.

Szép napot mindenkinek

Ági

pálgi
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok a válaszokat.
Milán is vastagabb zokniba van itthon aminek a talpa olyan csúszásgtlós, ahogy írtad Plági.

Még eszembe jutott két kérdés. :roll:

Az egyik, ha még nincs foga mit lehet adni neki, hogy rágcsálja?
Kiflicsücsközünk ovatossan mindíg persze ott vagyok ha nyammogja, de van e még ötlet.

A másik, hogy baj-e ha nem váltunk cumit.
Milán azzal alszik el és kipróbáltam már a 6 hóstól ajánlottat, el is fogadta, de nem jó alváshoz nem alszik el tőle.
Utána betettem a szályába a megszokottat és be is ájult! :roll:
Van jelentősége a méretnek?
Mi Nukosat használunk amúgy.

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani!
Rágcsálni adhatsz kölesgolyót, bulátát, ezek szétáznak a szájában. Nálunk egyébként a kenyérhéj volt a sláger. :D
Cumi: a mérete tér el a nagyobb babáknak való cuminak. Én direkt nem adok nekik nagyobbat, Dani már le is szokott róla, teljesen magától, Réka még nagy cumis. Abban bízom, hogy ahogy nő a szájuk, úgy lesz egyre kisebb a cumi, kipotyog, nehezebb lesz bent tartani, és elhagyja ő is könnyebben. Szóval szerintem maradjon csak a megszokott.

Hoztam pár ruhát, ha valakit érdekel, írjon privit.

Vadiúj szoknya, 18-24 hós, 400 Ft:
[törölt kép]


Ugyanez csíkosban:
[törölt kép]


Szoknya+kiskabát, vastag pamutból, 12 hós, 600 Ft:
[törölt kép]

Kertészfarmer, 12 hós, térdnél picit megkopott, 300 Ft:
[törölt kép]

Farmer ruha, a méret hiányzik belőle, olyan 9-12 hós, ha kell, mérek, 400 Ft:
[törölt kép]
vovanda
 
 


SZiasztok! Nekem is van kérdésem: 100 %-os gyümölcslevet vehetek-e a babának 1 l-es dobozosat? Milyen fajtát? Mert a bébiital nagyon drága és csak 2 dl, amiből kettőt is megiszik egy szuszra Dorka és olcsóbb lenne a dobozos felnőtt gyümölcslé.
Vendég
 


Twist!
Azt nézd meg mindig a dobozon, hogy ne legyen benne tartósítószer, és vegyél nyugodtan.
vovanda
 
 


Én is vagyok, olvasó módban. :D

Lois, nagyon csábos a kölök! 8) Vagány szerkó.

Baba, Fannika egy kis zabagép! :wink:

Vanda, fűtés hurrá!!

Rani, az én kislányom 13 hónaposan indult el. Zokniban nyomjuk. Először tapadókorongos volt, most már sima.

Twist, jobbulást Dorcinak!

Rólunk csak röviden: cumit elhagytuk, úgy néz ki végleg. Eszti a textil pelenkát gyűrögetve, szopogatva alszik el. Kibújt a negyedik örlőfog is, így már 12 foga van, ebből még három növőben, és már fehérlik a két felső szemfog is. Napok kérdése, hogy azok is kibújjanak.

skrisz72
 
 


Sziasztok!!

Skrisz, szupi Esztikének ez a sok fogacska.
Nekünk még egy sincs! :roll:

Köszönöm a válaszokat!

Mi nem vagyunk jól ilén igen csak betaknyosodott.
Északa többször szívni kellet az orrát és az istenért se jön ki mindíg az összes truty pedig fújom elötte sós oldattal, utána meg Nasivint kap.
Rajtam aludt hajnali 4 től hát nem vagyok a toppon.
Én ültem mert csak úgy kapott levegőt, ha lefeküdtem már fel is kelt és jött a sírás.
Most hívom a dokit jöjjön ki és hallgasson rá.

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok Lányok!

Életjel. :oops:
Most már jól vagyunk mi is. Domi elkapott valami vírust. Folyamatosan folyt az orra és köhögött. Ez volt két hétig, utána meg hányt szegénykém. Már nálunk volt a beutaló a kórházba. Félt a doki, hogy kiszárad, de szerencsére nem történt semmi baj.

Baba,
nagyon sajnálom a cicit. :( Jobbulást neked. Viszont Fannikának jó az étvágya szerencsére.

Keny,
Ti hogy vagytok? Tejcsi?

Lois,
édes kispasid van. :lol: gyönyörűűűűűűű!!

Raniko,
Szegény Milán! Gyógyuljon meg minél hamarabb. Szörnyű mikor betegek a babák. Jók a képek a keresztelőről. Nagyon dögös volt Milán!

Hogy lehetne rászoktatni Domit a gyümölcsre vagy a Sinlacra? Nem eszi, sőt!!! Ha már a nyakába akasztom az előkét sírva fakad. A tápszeren kívül semmi nem kell neki. Kezdek kétségbe esni. :?

Twist,
jobbulást Dorkának!! Úgy látom, hogy nem csak mi voltunk betegek sajnos. :(

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Rani: jaj, sajnálom Milánkát! Kíváncsi vagyok, mit mondd a doki, majd írj! Nálunk is éjjel 2.18-kor szólt a porszívó, mert hörögve ébredt Dorka, már megint nem kapott levegőt. Mi már másodszor voltunk dokinál, még mindig nem kell antibiotikum szerencsére, csak sok orrszívás és Cebion C vitamin cseppek pluszban.

Skrisz, gratula, hogy már ilyen sok szép fogacskája van Esztinek! Így biztosan jól tud enni. És éljen a cumi nélküli élet!

Lili: almalevet sem eszik egy kanállal sem? Azt írják a szakkönyvek, hogy ha nem kell neki, akkor egy hét szünet és próbáld meg később újra és újra.

Vandus: köszi a választ, akkor veszek gyümileveket végre, az biztosan jobban megéri anyagilag.

Mi tegnap voltunk a megnyert fotózáson. Sajnos olyan sokat várattak, hogy Dorka kikészült. Fetrengett a kanapén és zokogott. Pedig már megetettem, tisztába tettem, itattam, ringattam, de iszonyúan elege volt. Így otthagytuk az egészet, hangosan üvöltő gyerekkel hagytuk el a helyszínt. A kocsiban 2 mp alatt bealudt és végig aludt hazáig. Nem tudom miért kell váratni egy pici babát, pedig időpontra voltunk odarendelve. 1,5 óra után mentünk el onnan, úgy, hogy még 4 ember előttünk lett volna és még azokat is végig kellett volna várni. Meg aztán ha Dorka sír, akkor nem fog mosolyogni a fotósra, ezért nem láttam értelmét kivárni a sorunkat. Jól megszivattak:(
Vendég
 


Lili ti szegények!
Szupi, hogy Domi jobban van , sajna Milánnál i svalami hasonló van, szürcsög és köhög! :(

Gyümit szerintem ha kitartó vagy tuti megeszi.
Valami édessel próbálkozz pl. öszibarack (szerintem az minden gyerek szereti)
Én nem artom jó ötletnek de valaki higítja míg át nem megy a cumisüvegen és úgy adja.

Twist ezt a .............. társaságot!
Nem hittem volna, hogy így kitolnak egy babával.
Úgy sajnállak pedig tudom annyira készültetek! :(
Nézd a jó oldalát van egy szupi fényképezőtök és malyd te csinálsz róla olyan képeket, hogy csak na.
Ha át küldöd én még szerkesztek rajtuk ha gondolod! :wink:

Nekünk ahogy írtam szintén rossz volt az északa.
Milán mindíg kézben alszik el (tudom rossz szokás) és most annyira fáradt volt, hogy miközbe hiszti volt anya betette a kiságyba és egyszer csak csönd lett.
Alszik a drága.
Remélem fog is és nem dugul ez az orra ami felkeltené, vagy a szomszéd kutyák akik duóba ugatják a postást! :evil:
Lehet, hogy most meg fogtok kövezni de úúúgy utlom, hogy nem szólnak rá a kutyákra basszus, nekem is volt és én mindíg fegyelmeztem ha ugatott.
Milán nem egyszer kelt már fel rájuk! :evil: :evil: :evil:

Kép

Kép
raniko
 
 


Lili!
Ne erőltesd. Tudom, hogy tápszeres babáknál azt mondják, hogy el kell kezdeni 4 hósan a hozzátáplálást, de ha ennyire elutasító, felesleges erőltetni. Hagyj ki legalább 2 hetet, és ha legközelebb próbálkozol, ne előkézz, ne rakd etetőszékbe, csak úgy,ahogy elkapod a lurkót, próbáld meg.

Twist!
Barmok...
vovanda
 
 


sziasztok!

Gyógyulást küldök a sok kisbetegnek!

Rani, szólj a szomszédoknak a kutyaugatás miatt, biztos megértik. (vagy nem?) :?

Skrisz, nagyon nagy csajszi már Eszti! Tipegős-fogacskás! Szuper! :D

Angel már olyan rég írt. Remélem jól vannak.

Mától igazából is itthon vagyok, ez az első nap, mikor már nem csörög az óra! :lol: (bár pénteken fog, mert megyek cukkerterhelésre a mens-be)
Ellenben sok a dolgom, mindenféle elintéznivaló : javítási munkák szervezése, posta, házidoki-papírügyek miatt, 30. heti uh-ra időpontkérés......meg ilyesmik.
Úgy terveztem, hogy az elkövetkező 2 hónapban szépen letudok mindent, és az utsó hónapban már nagypocakkal csak láblógatok. :D NA majd meglátjuk mi lesz belőle.

Mindenkinek szép hetet, puszi
25+4
nani72
 
 


Köszi Lányok!! Megpróbálom.

Twist,
:twisted: :twisted: Ezek nem normálisak!

Nani,
de jó!!!! :lol: :lol: Most már jöhet a vásárolgatás, készülődés. Jaj de imádtam. :lol:

Rani,
lehet, hogy én át is szólnék a szomszédba. Nálam eljön az a pillanat, mikor a biztosíték kicsapódik és ezzel egy időben elszáll az agyam. :? Olyankor nem vállalok felelősséget magamért. 8)

Kinek milyen etetőszéke és autósülése van? Most még a bébihordóba teszem Domit mikor próbálom etetni, de lassan szükség lesz az etetőszékre is.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Köszönjük a kedves dicséreteket pózoló csemetémnek :roll:

Lili!
Én sem erőltetném egyáltalán, szerintem cseppet sem vagytok elkésve, sőőőt, szóval én várnék hogy elkezdjen érdeklődni ő. Hidd eljön az is. Az is fontos kritériuma a hozzátáplálásnak, nem csak a kor. Ha mindig látja hogy ti esztek, és ez milyen jó móka, ő is rákap majd. Az előkét már mindenesetre gondolom eléggé megutálta, szóval én azt hanyagolnám :wink:
Nekünk Peg Perego Prima Pappa székünk van, én nagyon szeretem.

Twist!
Nekünk csak orrfolyás volt, még a nyaralásból hoztuk haza, csak mivel kitartott egy hétig, ezért adtam neki orrspray-t a végén, el is múlt másnapra :) Jobbulást Dorkának most már aztán tényleg!!!
Én nem nagyon adok gyümölcslevet, illetve most a héten kóstolt 100%-os narancslevet, meg még Olaszországban kaptam 70% baracklevet, de az utóbbi szívószálas volt, azért próbáltuk ki. Én víz párti vagyok és a gyümölcsöt eredeti formájában adom, nem lének feldolgozva. De az én gyerekem iszonyú sok gyümölcsöt eszik, szóval könnyen beszélek :roll:

Skrisz!
Mennyi fog, továbbra is csak ámulok...mi leragadtunk a bűvös 7-nél :oops:

Nani!
Láblógatás, éljenéljen :D Azért néha tényleg lógasd is :wink:

Rani!
Szegény Milán jobbulást neki is!! :roll:
Gesztenye első körben mehet már, én adtam nagyon hamar. Bár én nem bébiételeztem, de lehet kapni tök jó szemes gesztenyét (bio) meggyel az én Kölköm imádta!
Itthoni lábbeli :arrow: Mi puha talpú bőrcipőcskében nyomjuk itthon, most rendeltem meg a követező két méretből négy párat :roll: Én ezt adom zoknira. Meg van egy táskámban is mindig, ebben vagyunk csiribirin, meg ringatón is, meg mindenhol máshol, ahol leveszem róla a kinti cipőt. Nekünk nagyon bevált már kicsi kortól. A tapadós zokni nekem simán levette a lábáról.
Szánkó??? Huhh, én ennyire még nem gondolkodom előre :oops: Bár overallt meg téli sapit már vettem :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Kutyaugatás :arrow: Khöm, enyémEb is próbálkozik vele (pl. mikor talál egy sünit), de én istibizi rögtön felparancsolom olyankor, mert én is hülyét kapnék tőle :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Köszi a jobulásokat!
Szegénykém orra be van dugulva mindíg.
Megy a sós cucc és a Nasivin de így is.

Lili nekem szerintem a két legjobb választásom az etetőszék és az autósülés volt!

Autósülés Concord ultimax dobok róla képet.
Ezt és a Römert hozták ki legbiztonságosabbnak viszont nnek az ára szerintem jó.Mi 49-ért vettük.(szín miatt volt akciós de szerintem a szine tök jó olyan mint a képen)
0-18kg-ig van.Menetiránnyal háttal is köthető!
Valaki szintén javasolta itt nekem!

Kép

Az etetőszékem chicco amit szintén nagyon szeretek.
Van kereke dupla tálca, jól hátra hajzható és van + egy ülés szűkítő amiba akár ujszülöttet is tehetsz.
Állítható rajta minden és van hozzá egy játszó ív is, így pihiszék is lehet!

Kép


Lois köszi nézek akkor itt a bioboltba gesztenyét.
tudsz dobni képet a cipőtökről? :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


loislane írta:Kutyaugatás :arrow: Khöm, enyémEb is próbálkozik vele (pl. mikor talál egy sünit), de én istibizi rögtön felparancsolom olyankor, mert én is hülyét kapnék tőle :roll:


Lois de ez a normális!
Ezek ugatnak ha kell ha nem éjjel is! :evil:

Kép

Kép
raniko
 
 


Én ajánlottam az Ultimaxot :roll: Örülök, hogy bevált 8)
Gesztenyét (Sarkpontos) én a Sparban vettem, de van Tescoban, Auchanban, Corában is. Közben rájöttem hogy hülyeséget írtam, a szemes gesztenyéjük nem bio, de van gesztenyemasszája ami bio. De én a szemeset adtam neki.
Én ezeket a cipellőket vettem most:
Kép
Kép
Kép
Kép
Az utolsóból hord még most egy kisebbet (meg van egy munkagépes most), de abból vettem nagyobbat, mert azt annyira tetszik még mindig :roll:.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois ezek a cipők nagyon arik!
Meg tudod adni az oldalt ahonnan rendelted?
Milánnak amúg nem könnyű cipőt venni mert elég széles és duci a lábfeje, de ahogy látom ezek se keskeny cipők! :D
Mi most 18-ast hordunk.

Volt a doktornéni is monden ok csak sima megfázás.
Mondta hogy aloe försztel (ne tudom hogy írják :oops: ) is lehet az orrba fújni.
Most ürül kp pont egy punpás spray abba bele kell tölteni és mehet kicsinek nagynak!

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani!
Az ebay-ről rendeltem. De itthon is lehet kapni, pl. Hannáék is árulnak ilyeneket. Kizárt hogy Zéténynél mackótalpúbb itt bárki (ezért is szeretem rendes cipőben a Falcont, ott van ducilábú kollekció :wink: ), naszóval ezek a puhatalpúak teljesen jó az erősebb lábfejekre is. Ott gumis ahol kell.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois köszi az infót!
Na az ebay-hez én pont hülye vagyok tehát onnan Milánnak nem lesz cipője! :(
Háááát Milán szintén nagyon mackótalpú!! :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, rendelj innen cipőt:
http://www.babatrend.blogspot.com/

skrisz72
 
 


Skrisz!
Igen, ezek Hannáék :wink: Nekünk is van innen :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois!
Dani lábára hosszban jó a 22es, de olyan buci tappancsa van, hogy rá sem megy, 23ast kellett venni.

Lánykák!
Eladó a két gyerekhám. Kölkeim roppant ügyesek már, ha kéri valaki, kurjantson.
vovanda
 
 


Skrisz köszö a linket megnézem! :D

Kép

Kép
raniko
 
 


Vanda!
EnyémGyereknek is dettó, bizonyos márkák eleve ki is vannak csukva. Nyáron próbáltunk olyan szandikat, amiknek a pántja egyszerűen át sem érte a lábfejét. A szandálcipőket meg mind mintha Barbie-lábra tervezték volna. De a Falcon -cipik nekünk vannak kitalálva :wink:
Nem jött be a hám?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois!
Bejött nagyon, és már nincs rá szükség. Dani is teljesen belejött a közlekedésbe, ha kell, fogja a kezem, meg az oviba újabban motorral járunk, ha az időjárás engedi. Nagyon szófogadóak és nagyon élveziik. Hátul a parkban, ahol megyünk nincs autóforgalom, így garázdálkodhatnak. :D
vovanda
 
 


Öööö, Lois nem volt túl okos, szóval úgy fest van 11 felesleges jegyem a karácsonyi Ringatóra a MÜPÁ-ba.... :oops: :oops: :oops:

Ha valakit érdekel kurjantson :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois engem lehet, hogy érdekelne és itt a szomszéd csajszit is.
Tudsz valami infót adni erről még?

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani: jobbulát pici Milánkának! Kíváncsi vagyok, nektek milyen kezelés jön be. Dorka még hurutosan köhög sajnos, semmi javulást nem látok. Viszont már nem nagyon tudok az orrából mit szívni. Szörcsög a kiscsaj és nem jön ki semmi. Érdekes....

Ide is felteszem, ha valakit érdekel, hogy még 6 napig lehet regisztrálni a nyereményjátékra és a kutyád éves kényeztetését meg lehet nyerni. Tápot, fekvőhelyet, játékokat, kozmetikáztatást stb.
http://kutyajo.aegondirekt.hu/?ref=qxf6yr
Ilyet frankó lenne megnyerni:)
Vendég
 


Twist!
Én már regeltem :wink:

Rani!
Dec. 15.-én lesz 10.15-kor. Állítólag nagyon klassz.
A másik topikommal lesz ott össznépi ringatózás, és botor módon vettem a gyerekeknek is jegyet (én intéztem a kollektív jegyvételt), és nem kellett volna, mert egy jeggyel megy be Anya és gyerek is. Persze ez nem volt sehol sem feltüntetve :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, jól tetted, hogy regiztél:) A többieknek is mondom, hogy havi 20 000 Ft-ot adnak utalvány formájában 1 éven át, amit a kutyusokra lehet költeni. Hát minden kutyus örülne neki!:)

Még mutatok egy jó helyet, ahol lehet bazi jó dolgokat nyerni:
http://www.noiportal.hu/nyeremenyjatek/cimlap.html
Minden héten valami jó cuccot feltesznek, ha jól olvastam. Nyertem már itt fittness belépő jegyet, csak az volt a baj, hogy Bp-en személyesen lehetett átvenni és nem tudtuk megoldani, így elúszott. De aki Pesten lakik, annak nem gond.)
Vendég
 


Szasztok! Ma aludta végig Dorka először az éjszakát, lehet, hogy ezek szerint már meggyógyult:) A párom szerint már nem is szipog (én még hallom). Gyorsan leírtam, mert örülök.)
Vendég
 


Sziasztok!

Lois az szupi hogy nem tüntették fel, hogy egy jeggyel megy be anya és baba!
Remek!
Körbe kiáltok én is és aztán szólok.

Twist szupi ha javul Dorka!
És köszi a nyereményjátékokat!!

Mi nem vagyunk jól.
Miéá tegnap óta be van rekedve és egyre rosszabb. :(
Én is szívom az orrát és nem jön ki a benne hallható cucc!
Twist én a porszívó erösségével szoktam picit játszani, na persze csak finoman.
Ma olyan nehezen alukált el szegény, hogy csak na.
ŰŰŰvöltöttttt!
Olyan álmos volt, hogy felállt a kiságyba és elesett, ennek következtébe beverte az ínyét és vérzett!
Mondanom se kell annyira sajnáltam. :(
Most végre alszik és remélem nem ébreszi fel semmi.
(pl postás, kutyaugatás! :evil: )
Ma hívom megind a dokinénit a torka miatt, mert tuti fály is neki.
Még azon parázok, hogy nem e fály a füle is mert néha a bal fülét megcibálja és a fejét meg rázza. :roll:
(nem csinálja csak nagyon ritkán de ki tudja)

Kép

Kép
raniko
 
 


Összhang – Együtt a változásban


A Perinatus Alapítvány munkatársai évek óta foglalkoznak a várandósság, szülés és születés lelki vonatkozásaival. Az „Összhang – Együtt a változásban” csoportunkat azok számára indítjuk, akik szeretnék a várandósságuk más-állapotát a mindennapok szintjével összehangolva is megélni, érzelmileg mélyebben ráhangolódnának babájukra, és tudatosan szeretnék gondozni a várandósság időszakában felmerülő helyzeteket, teret engedve az örömteli tapasztalatok mellett a nehezebben megélt érzéseknek, gondolatoknak is. Ez a fajta tudatosság segíthet abban, hogy szorosabb köteléket alakítsunk ki érkező babánkkal, egyben kapcsolati és érzelmi alapozást is jelent, amelyből a továbbiakban is fontos erőforrásokat meríthetünk.

Az öt alkalmas csoport lehetőséget kínál a relaxáció elsajátítására és gyakorlására, a résztvevők igényeit követő beszélgetésekre a várandóssággal és szüléssel kapcsolatban, valamint a babával való kapcsolat különböző eszközökkel történő elmélyítésére.
nováky_rita
 
 


Rani!
A fülét egyszerű tesztelni: picit nyomkodd meg, ha sír, vagy elkapja a fejét, akkor valszeg fáj neki. Az orrát szívd, az is segíthet.
vovanda
 
 


Vanda, köszi!!!
Úgy néz ki nem fáj a füle!!!
JEEEEEEEEEEEEE! :wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok !

Bocsánat ,hogy kívülállóként zavarlak titeket!
Bár régen én is a topik rétvevője voltam,Krizsa dr.pártfogoltjaként.

Én egy gyermekszakápoló vagyok,és mivel már nem éri meg Bp-re feljárnom dolgozni (újszülött osztályon dolgozom),elkezdtem gondolkodni,hogy mit tudnék vállalkozás keretében csinálni,hogy a szakmai tudásommal segíthessek...és mellesleg pénzt is keressek.

Az jutott eszembe,mivel ismerem a védőnői munka során kapott segítséget, egy elsőszülő kismama esetében igen kevés,és nem mindenhol van nagymama aki segíteni tud,fekészítő összejöveleteleket tartanék hetente.Papás-mamás,pelenkázós,köldökkezelős ,kelengye....,szoptatás-fejés..... Vannk még ötleteim.:-)

A saját munkám során látom,hogy a csecsemősök segítségére lenne igény,de nincs idő sajnos(mennyiség a minőség javára megy).

Kérlek titeket ,írjatok erről néhány sor véleményt,hogy lássam,neki merjek -e fogni.Ötleteket is várok.Azt is ,hogy ebben a zord gazdasági helyzetben ki ,mennyit tudna erre ,mint kezdő szülő ,kismama áldozni anyagilag.
Persze arról is szó lenne,hogy akár születés után házhoz mennék ,együtt megtanunánk fürdetni,köldökkezleni,későbbiekben szoptatós probléma esetén,mellel kapcsolatban fejés megtanulásához segédkezés......rengeteg minden......

Előre köszönöm segítségeteket, kérdéseiteket!

Zsuzsa
kavicska
 
 


Hoztam pár képet:

[törölt kép]


[törölt kép]


[törölt kép]


[törölt kép]
vovanda
 
 


Vanda, imádom Rékát! :lol:

Kavicska, szerintem tök jó ötlet. Nagyon sok elsőgyermekes anyuka megy haza kétségbeesve a kórházból, hogy semmit sem mutattak meg neki. Nem igazán tudnám, mennyi lenne az elfogadható ár ezért. Ki kéne számolnod, hogy mennyibe lenne neked az utazás, mennyit keresel most, ha átszámolod órabérbe. Nem szégyellem leírni az összeget, én 5000 Ft-ot adtam a csecsemősöknek, mikor eljöttem a kórházból. Ezért az összegért egyszer megmutatták mit kell csinálni, én bejártam az osztályra megnézni a fürdetést, segítettek fejni. Nyilván attól is függne az összeg, ki mennyi időt igényel. Nekem elég volt egyszer megnézni mindent, és utána már ment. De van aki napokon át küzd. Ha kijön a gyerekorvos házhoz, az is ennyibe kerül, pedig 15 perc alatt végzünk. Legyen az recept vagy oltás. Szóval nálam szóbajöhetne egy egyszeri ötös. Ha többször kéne jönnöd, akkor már sok lenne alkalmanként 5 ezer.

skrisz72
 
 


Rani!
köszi :)

Vanda!

Nagyon jóképűek a legények, Réka meg zabálnivaló én is akarok egy ilyet.... :roll:

Kavicska!
Én még emlékszem Rád.... :)
Az ötlet szerintem is jó, de én olyan nagy üzletet nem látok benne. Nehézkesen találkozna a kereslet a kínálattal, mert túl sok kritériumnak kellene klappolnia, legyen rá pénze, akarjon is rááldozni, plusz ne legyen családi-baráti segítsége-rutinja, és még legyen elégtelen a védőnői ellátás.

Én pl. több kritériumnak is megfelelnék, nem volt segítségem a kezdeteknél sem, a csecsemősökre a kórházban khöm...inkább semmit se mondanék. Még áldoznék is rá esetleg. Viszont a támadónénim szuper :) Tehát itt már borult is a dolog. Legalábbis nálam.
Voltam szülés előtt több felkészítő előadás félén, de ott számomra világossá vált, hogy ezekre a gyakorlatias dolgokra "előre" nem igazán lehet felkészülni.

Vagyis szerelemből lehet ilyesmit csinálni, de megélhetésszerűen pénzt keresni vele...szerintem nem. De azért nagyon sok sikert kívánok Neked hozzá :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Kavicska: Én jó ötletnek tartom. De internetes tanácsadással is kiegészíteném. Ugyanis én sem jártam be Pestre vidékről szülés felkészítőre és utána sem tanácsadásra. Egyszerűen az ember nagy hassal nem szívesen jár be Pestre a tömegbe. Szívesen vettem volna egy on-line netes tanácsadást, kérdésekre válaszolást stb. Esetleg ezt találtam ki.
Vendég
 


Sziasztok!

Vanda nagyon jók a képek!
Gyerkőcök nagyon édik!
(ez egy jó nap lehetett a képeken ez látszik)

Twist hogy van Dorka?

Milán még mindíg göthös.
A torka se javul, főleg, hogy tegnap egy órán át űűűvöltött a köcsiba mert nem akart aludni és olyan álmos volt amúgy hogy csak na.
Már mindent adtam neki csak, hogy nem űvöltsön de semmi nem használt, így a torka se lett jobb mára.
Ma jön a védőnéni és kicsit bezsélgetünk 8 hónaptól miket ehet már a baba és +-ba amiket már mi is eszünk.
Valaki esetleg sorolna pár dolgot mit adott mikor apróság 8 hónapos lett?! :roll:

Lois Ebay függő lettem! :oops: :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Most csak árulni jöttem :oops:
Ha valakit érdekelnek téli rucik, nézze meg az aukcióimat a teszveszen:
http://teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=6553381

Bocs az offért :oops: :oops:

Puszi mindenkinek!!!!!!!!!

Szandra

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Rani: már éppen jól volt Dorka, de sajnos el kellett mennünk vásárolni és mindenki ránktüsszögött és azóta neki is újra folyik az orra, én meg alig tudok beszélni, úgy elment a hangom. Viszket a torkom is, nagyon kell köhögni....

Tényleg, adom is neki a C-vitamin cseppet, amit a doki javasolt, hátha segít.

Milánka, szegényke! Nem lázas a torokgyuszitól? Jó a kedve, az étvágya?
Vendég
 


TWIST, JOBBULÁST!

Én még mindig szarul.Lehet, hogy keresnem kell egy másik sebészt! Totál depi vagyok már az egésztől.Ma megyek a nőgyógyászhoz (sajnos az enyém külföldön van, így egy kollegájához megyek) és megbeszélem vele ezt a cici-ügyet is.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: