Új privát üzeneted érkezett!

ZOÉ

Az utrot én úgy hagytam abba hogy a betöltött 12. hét után kezdtem el csökkenteni az adagot. Először 4-5 napig 3x2-t dugj, aztán ha ez letelt akkor megint 4-5 napig 3x1-et és akkor kész, FINISH!!!! :)

De ha kicsit barnázol a csökkentésnél akkor konzultálj a dokkerral.
Nekem semmi nem volt.

El kell hogy keserítselek mert nem fogsz megnyugodni a 12. hét után sem! :wink: Én még most sem vagyok teljesen nyugodt hogy érzem mocorogni. Igaz nem olyan intenzíven. Lehet hogy ha már rendesen rúgdos akkor én is nyugodtabb leszek de egyelőre még mindennel kapcsolatban bennem van a félsz.

dita75
 
 


Ez így igaz, szerintem majd akkor lesz kicsit megnyugvás, ha megvan a betöltött 37. hét is, mozgások is vannak, stb, de igazán szerintem akkor sem nyugszik meg az ember. Talán csak egy kicsit.
Sokszor vagyok én is úgy, hogy aggódom, nem csináltam valami gondot? Akár, ha nem olyan a széklet, ha nem érzem annyira a mozgást, vagy bármikor, ami más, mint a megszokott. Ha tehetném hetente mennék ultrahangra, s nézném minden ok-e. De nem lehet, így be kell érnem 4-5 hetente.

Nekem azt mondta anno a doki, ha vérzés lenne vissza kell állni a napi 3X3-ra, egyéb esetben ahogy Dita írta, nekem is úgy kellett. A 16. hétig be kell fejezni, ami azt jelenti, addig nem okoz gondot. Tehát ha csökkented az adagod, és gond lenne állj vissza a 3X3-ra és menj dokihoz. Ha nincs gond, akkor 10 napon belül túl leszel rajta. Szerencsére nekem sem volt gon, mert én a 14. héten kezdtem, mikor már egyéb barnázásom sem volt, s nem okozott gondot a leszoktatás.

remény73
 
 


És szerintetek a 3x1 utrót is így kell csökkenteni? 1 hétig 2x1 és még 1 hétig 1x1 és kész? Nem nagyon merném csak úgy abbahagyni. Még azt sem tudom, hogy a merckformint hogy kéne abbahagynom, mert a doki azt mondta hogy hagyjam abba, de aki a 12. hétig szedte és utána csökkentette, annál állítólag csökkenti a vetélés kockázatát és a terh. cukor kialakulását. Ezt szedte valamelyikőtök?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Babakocsira visszatérve, én is azért választottam olcsóbbat, azaz félig használtat, mert ez volt a gazdaságosabb számomra, s nem utolsó sorban párom 3 kerekűhöz ragaszkodott. A mózes része kivehető, így ha azt kinőttük, akkor sima babakocsiként is használható lesz. Gondolom 3-4 hós koráig jó lesz a mózes is, utána meg ha ficánkol már beköthető lesz. :)

180000 az nagyon sok, de van aki megengedheti magának. Itt szerintem sokunknak elvitte a kezelés a megtakarított vagyonkáját, s ott van a szülés, és persze egyebek, amik nem olcsók, és sokunk táppénzből nem tudjuk megoldani, de szerintem felesleges is lenne. Mindenki megtesz mindent, hogy a legolcsóbban, de a legjobban oldja meg, hogy minden ami kell meglegyen. Ott ahol bepottyan a baba lehet más a helyzet, látom ezt a tesóméknál is, de már rájöttek ők is arra,hogy nem árt ezen-azon spórolni. Sajnos, vagy nem nem tudok hatni rájuk tanácsokkal, amiken én már túl vagyok, más emberek, más gondolkodással.

remény73
 
 


Vicky, sajnos nem tudok neked pontos tanáccsal szolgálni, de szerintem az utró csökkentése nálatok sem árt. Az elképzelésed nekem tetszik, s talán lesz valaki, kinek csak ennyit kellett anno feltenni.

A másikra nem tudom a választ, mert én anno 2 éve a meforaltól rosszul lettem, s pikk-pakk abbahagytam, ami lehet nem jó, de nem volt más választásom. Talán erre is tud valaki tanácsot adni.

remény73
 
 


Sziasztok!

Nem akarlak titeket elkeseríteni, de ez az aggódás mostmár sohasem szűnik meg... Én is azt hittem, hogy majd a 36. hét után, de nekem már akkor jött manó, aztán amint kibújt volt más amin aggódhatok. Eleget eszik? Jól fejlődik? Van elég kaki? Miért büfizik annyit? :lol:

Lányok!

Lenne egy eladó mellszívóm (elektromos Medela - ah jól írom), egy 68as sötlt rózsaszín overálom (nem használta a csajszi,mert mire jó lett volna nem kellett overál), és lesz egy 3 funkciós babakocsim is, mert kapunk külföldi barátoktól egy másikat :) Abban jobban fér az én kis gombócom :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Koszonom szepen a valaszt,Dita! Akkor kb jol emlekeztem az utro abbahagyasra,tehat a betoltott 12. utan jon a csokkentes!!!Szoval,akkor teljesen normalis,hogy aggodom!!!azert egy kicsit megnyugtattatok,hogy ti sem nyugodtok meg igazan!!Ezt most jol megfogalmaztam...!!!!Es ilyenkor nem kellene valami progi szintet,vagy valamit nezni,ez normal esetben igy kell,hogy mukodjon,marmint az utro elhagyasra gondolok!!!Na de majd csak tulleszek ezen is.Witch! nagyon szep nevet attal,a kislanyodnak!!!Puszi mindenkinek!Ami meg a babakocsi es egyeb dolgot illeti,mielott meg nem tudtuk,hogy nekunk lombik babynk lesz,mi is megbeszeltuk a parommal,hogy csak a legjobbat,legujabb dolgokat vesszuk majd meg,de persze igy,amilyen kiadasaink lettek,igy azert atertekelodtek a dolgok.Itt nem ugy ertem,hogy ami draga,azt akartuk megvenni,hanem csak,ami tetszik,es uj.De azert talan,jobban atgondoljuk,es szetnezunk mielott,majd beszerezzuk.Mar nagyon varom.Amikor Ronyval setaltunk a Kikaban,nezelodtunk a babreszen,es a legdragabb babakocsit is megvehettuk volna,amit mar gyogyszerre koltottunk.Hat azert ez is eleg durva.Es az meg csak a gyogyi ara,a tobbirol meg nem beszeltem,de ezt itt mindenki jol tudja.Na tenyleg mentem!!!
zoe33
 
 


Üdv az újaknak, és nagyon gratulálok! 3 picur, nem semmi!

Én az Utrot egy kicsit hamarabb kezdtem csökkenteni.... :oops:
Nekünk a betöltött 12. hétig tiltott volt a szex, és a férjem 12+3-on költözött Németországba - nélkülem, mert én csak egy hónap múlva követtem...
Ezért úgy intéztem, hogy aznap, mire betöltöm a 12-t, pont leálljak az Utróval... :roll:
Aztán izgultam, hogy ha esetleg barnáznék, akkor majd nem fogom tudni, hogy melyiktől - de szerencsére nem volt semmi. Én is úgy csináltam, hogy 3 napig 3x2, aztán 3 napig 3x1, és én még csináltam egy olyan napot is, hogy 2x1, mert nekem a vége nagyon nagy váltásnak tűnt... És mindezt úgy, hogy az utolsó Utro napom a 11+6 volt. Minden ok volt egyébként, no barna.

Hát lányok, tényleg nem hoz teljes megnyugvást egyik mérföldkő sem, amit az ember kijelöl magának.... :) Mert akkor jön a következő. De azért tény, hogy mégiscsak egy kicsit jobb, ha már az ember betöltötte a 12-t, aztán ha már mozog, ha már megvan a 35. hét, stb.....

Babakocsi: hát igen, nem könnyű a választás. Nekem a mózes-kérdés volt a legnehezebb, mert az tényleg max. 6 hónapos korig jó, és ált. tök sokba kerül, hogy ezt is tudja, és úgy éreztem, ahogy remény is írta, hogy ha csak 6 hónap, akkor nincs is igazán kihasználva... Persze utána a sport funkció azért még működhet...
Én sok vacillálás után végül a Haberkorn márkát választottam - azért írom, hátha valakinek majd segít. Magyarországon sajna nehéz megkapni, korábban az arzuhanas.com-on lehetett rendelni, de most az az oldal nem működik. Mindenesetre a kikában is lehet kapni, ott megnézhető élőben (én is ott néztem meg, aztán megrendeltem egy német bababoltból ide No-ba. De az e-bay-en is van (újonnan), és ezeken a helyeken még postaköltésggel is jobb, mint pl. a kikában...) Konkrétan a Haberkorn Variosportot vettem. Eddig még csak itthon tologattam üresen, de nagyon tetszik... :) :)

Ezt a has-simogatós dolgot a másik topikomon is pont nemrég hozták szóba. Én akkro utánaolvastam, de tényleg nincs semmilyen tanulmány, ami a méhkontrakciókkal összefüggésbe hozná. Szóval én nem álltam le a simogatással... :) Bár azért tényleg jellemzőbb, hogy inkább csak ráteszem a kezem a hasamra, és ott tartom, minthogy körkörösen simogassam. De ez nem ezért van, egyszerűen csak így esik jól.

Kép
bikmakk
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat mindenkinek!
Az Utrot nekem a doki kedden abbahagyatta, csak úgy egyszerűen leálltam vele (semmi csökkentésről nem volt szó). Azt mondta, hogy lehet, hogy az tartja meg a 3. gyereket. Egy nap múlva felhívtam, hogy jó-jó, de mi mindhárom gyereket szeretnénk és akkor Utrozzak-e tovább, azt mondta, hogy ezt már előző nap megbeszéltük (tehát hogy nem kell nekem). A lényeg azt hiszem az (bár nem egyértelmű), hogy az inszemeseknél nincs olyan nagy szerepe az Utronak és ha a gyerek meg akar maradni (gondolom ha egészséges), akkor Utro nélkül is megfog. Azóta parázok azért, hogy nehogy elmenjen valamelyik baba, de úgy gondoltam, hogy rábízom ezt felsőbb erőkre és ha mindhárom megmarad, akkor tuti egészségesek lesznek. Kedden kell visszamenni a BMC-be ott kiderül majd.

Babakocsi: Benéztem ma a Brendonba hármasiker babakocsi + három autóshordozó összesen 310 ezer Ft. Csak kíváncsi voltam a lehetőségekre, de csak ez az egyfajta volt.
Felmerült még egy kérdés bennem, ha nem veszek most babakocsit (kertes házban lakom és 3 gyerekkel eleinte úgysem megyek vásárolni), akkor hogyan viszi haza a babákat az ember a kórházból, ehhez muszáj gyerekülés nem? Vagy mózeskosár, de abból három nem fér a kocsiba? Esetleg ötlet?
Tudom úgy tűnik túlságosan előreszaladtam a kérdésben, de én igazi tervezős fajta vagyok, szeretem ha a fejemben összeáll a kép, vásárolni ráérek még.
Köszi az ötleteket.

Kép
tigriske1978
 
 


Szia!

Ha csak hazavinni szeretnéd a babákat benne, lehet 1 napra is bérelni mind hordozót, mint mózest. Kérdés milyen távra tervezed ezt. Ha csak 1-szeri érdemes bérelni.

remény73
 
 


Tigriske: Ezt találtam:
2009-05-28 15:58:39 Hozzászóló: ***.97.4.82
Eladó egy tökéletes állapotban lévő, fél évet használt hármasiker babakocsi.
USA-ból való.

A babák egymás mellett fekszenek ill. ülnek benne.
-kék színű
-4 óriás kerék
-lapra csukható
-terepen is könnyen irányítható

Képet és bővebb infót kérésre küldök.
Ide írjatok: trigemini2006@gmail.com
remény73
 
 


TIGRISKE
Ha mindhárom baba megmarad akkor összehozlak virtuálisan a szomszédommal akinek hármasikrei vannak!
Nekik egy kettes ikerkocsijuk volt és a harmadik babának egy külön kocsija. Mivel egy évig kirendelnek ingyen egy segítőt a hármasikrekhez így az egyes kocsit mindig az a csaj tolta.
Sok minden tudok róluk de úgy az igazi hogy ha nem közvetítek hanem neki teszel fel kérdéseket. NAgyon ari csajszi, segíteni fog. Lombikos volt, és kettőt ültettek neki vissza de az egyik pete ketté osztódott igy két kiscsaj lett teljesen egyforma meg egy kiscsávó. Amúgy már volt egy fia. :)

VICKY
Sztem abba lehet hagyni amikor mondja a dokker mindenféle csökkentés nélkül, de azért kérdezz rá. Azért lombiknál más mert hatalmas adagot kapunk, konkrétan 3x annyit mint ti inszemesek.

REMÉNY
Bizony mi is így voltunk a párommal, hogy mindenből a legjobbat, közben kiürült a kassza. Mi se gondoltunk hogy ennyi évünkbe és pénzünkbe fog kerülni ez a dolog. Aztán közben még a házat is újítottuk, sőt még mindig dolgozunk rajta. A garázs felújítása és bővítése kétszer annyi lett mint amennyire számoltunk úgyhogy a Bogyónak félretett mani felét fel kellett használni. :(
Úgyhogy most az a szitu hogy ami nem olyan fontos azt majd a születési segélyből fogom később megvenni.

ZOÉ
Nem kell különösebben foglalkozni ezzel a dologgal, nem is néznek semmit, egyszerűen el kell kezdeni csökkenteni és ha ez problémát okoz, vérzés vagy barnázás jelentkezik miatta akkor vissza kell állítani az eredeti adagot és dokihoz fordulni vele. Ennyi.

BIKMAKK
Teszel fel majd képet a kocsiról? Kiváncsi vagyok milyen kinézetre!
Jó hogy nem okozott gondod az elhagyás neked sem. Én is elhagytam volna már szívesen előbb de nem mertem. Eleve nem volt annyi gyogyim. A neten vettem egy lánytól még egy dobozzal hogy végig elég legyen.

Kisütöttem egy kiló lisztből készült palacsinta tésztát. Egy hegy lett! :lol: :lol: :lol: :lol: És mind elfogyott! :roll:
Kitakarítottam a konyhát és most itt pihegek. Pedig még kapálni is akartam egy kicsit a kertben. :roll:

dita75
 
 


Dita, látom te még jól bírod. Megkívántam a palacsinkit most tőled, lehet én is nekilátok pár darabnak:) Igaz most uzsiztam, de mire elkészülök vele megéhezem :)

remény73
 
 


Szóda hiányában és liszt hiányában lemondtam róla, majd holnap bevásárolok...

remény73
 
 


dita: Hát ez az, hogy a doki az utróra nem mondott semmit. Mondtam, hogy Zeke azt mondta hogy a 12. hét környékéig hagyjam abba és ő meg bólogatott. A csökkentéshez ezek szerint nem igazán ért. Valószínűleg a 11. héten elkezdem csökkenteni és ha nem lesz barnázás, akkor a 12. hét környékére le is állok vele.

tigriske: Én is láttam most egy hérmasiker-babakocsit valamelyik használtas oldalon, de az már ülős babáknak való. Szerintem három hordozó lenne a jó megoldás, csak beférjen a kocsiba.

Palacsintát én is nagyon szeretem. Nyami-nyami.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


REMÉNY
Hát bizony ezek nélkül nehéz lenne ....... küldenék fénypostán de már nincs mit! :P

VICKY
Én is ezt csinálnám a helyedben! 8)

dita75
 
 


Sziasztok Csajok!

A hétvégén nem jutottam nethez, ezért nem jelentkeztem.
Látom termeltetek rendesen!

Brigi üdv. itt közöttünk, már végigolvastam a történetedet! Boldog babavárást kívánok neked is!!! :lol:

Később majd még jövök! :wink: 8)

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok a hétvégén! Én napoztam egy csomót (persze csak árnyékban, nehogy leégjek.) Most végig olvastalak titeket.

Zoe!

Nekem teljesen a dokim vezényelte le az utro csökkentést. Sok lombikos kismamija van és volt, mert ő is foglalkozik gyógyszeres meddőségi kezeléssel, és ismeri is a BMC-seket.
Mivel nekem volt vérzés az elején így kellett csökkentenem az adagokat. (Egyébként még Szűcs is ezt mondta Pesten nekem.)
1 hétig 3*2
1 hétig 3*1
1 hétig 2*1
1 hétig 1*1
Egyébként a betöltött 12. héten kellett elkezdeni a csökkentést.

Csajok!

Hazahoztuk a kiságyat szombaton. Összeszereltük, de sajnos szét is kellett szednünk, mert még nem fér el. Majd októberben összerakjuk, ha a helyére tudjuk tenni.
Elkészült a kötött hálózsák is. Teszek fel néhány képet. A kiságyason egy kicsit látszik a pocak is. :)

[/img]

Kép

Kép
vevikk
 
 


A képek:
Kép
hálózsák
Kép
hálózsák 2
Kép
kiságy
Kép
kiságy 2
Kép
kiságy 3

Kép

Kép
vevikk
 
 


Ma megyünk dél körül uh-ra, meg belső vizsgálatra. Remélem minden ok lesz. Már alig várom, hogy láthassam a kis tornászt.
Tegnap ugyanis teljesen lefárasztott a torna órájával.
Akkorákat rúgott, hogy végre apa is érezte.
Délután nem engedett aludni. Mikor le akartam pihenni, folyton izgett mozgott, mint egy sajtkukac, meg bukfencezett.

Apa mondta is, hogy: "Eddig azt akartad, hogy mozogjon már, most meg azt, hogy hagyja abba!?"
Végül is igaza van. Tényleg így volt.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Vevikk: nagyon szép lett a hálózsák, ügyi vagy! :)
Nagyüzemben nem vállalod??? :lol:
Nekem mindjárt duplán kéne....... :roll: :lol:
A kiságy is jópofa, még nem láttam ilyet.

Na és a poci, persze a poci a lényeg! :lol: Gratulálok!!!

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Vevikk!
Ez a kiságy szuper! Hol lehet ilyet lőni? :)

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Az az iagzság, hogy nem tudom ki a gyártó.
Itt az üzletben ez volt az utolsó darab, és azt mondták, hogy nem is hoznak több ilyet, mert kifutó széria.
Ez elég hülyeség, mert szerintem tök praktikus.
Doboza nem volt, mert akkor szerelték szét az üzletben, amikor a férjem ment érte.

Trix!
Egyelőre csak saját használatra gyártok! Nem megy olyan gyorsan az egyéb dolgaim miatt. :)
De lehet, hogy egyszer ezzel fogok bizniszelni :)

Kép

Kép
vevikk
 
 


Sziasztok!

VEKIKK
Bakker jól kigömbölyödtél mióta nem láttalak! :wink: :lol:
Nagyon szép kismami vagy, az ágy is csúcs (még nem is láttam ilyet, de ötletes) és a munkád .......... hát az pedig profi!
Komolyan nem gondoltam volna hogy ilyen állatkirály lesz!
Tényleg csinálhatnád nagyüzemben! 8)
Szép a kecó is (nekünk is ilyen kazis álmenyónk van! :) )

Örülök, hogy Rizsa vad mozgásba lendült. Tegnap Bogyónak is ilyen napja volt, de én még mindig nem érzem annyira erőteljesen, de megnyugtatóak a jelzések odabentről! :)

dita75
 
 


Sziasztok!

Dita! Köszi a virtuális tali jó ötlet lesz pár hónap múlva.

Remény, Vicky! Az ülős babakocsit én is láttam, de arra ráérek még. A bérlés nagyon jó ötlet, köszi.

Vevikk! Nagyon szép munka és a kiságy is szuper.

Hétvégén én is a palacsintát kívántam meg + a bundáskenyeret. Na apa fel is kelt vasárnap reggel, elkészíti a bundást, hozza be az ágyba, hát nem volt pofám azt mondani, hogy ezt most már mégsem kívánom. Mivel csak egyet ettem, egy szó nélkül felkelt és hozott nekem pirítóst, látom a gyerekeim mást kívánnak reggelizni felkiáltással. Hát nem egy tündér?

Kép
tigriske1978
 
 


Vevikk: Tök jó ez a kiságy és a hálózsákok is. Szép a lakásotok, bébi jól fogja érezni magát. És úgy hallom bent is jól érzi magát.

Tigriske: Apa tényleg egy tündér. Nem semmik lehetünk ezekkel a kívánságokkal, nem nagyon lennék terhes nő férje. :D
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Hát Vicky én sem lennék terhes nő férje, de nekem szerencsém van a férjemmel. Nem azt mondom, hogy nem morog néha, de a legtöbb esetben csak röhög rajtam és odaszól a pocakomnak: Gyerekek mit csináltok anyátokkal? Pedig vannak hülyeségeim. Bár próbálom én is visszafogni magam, hogy ne terheljem állandóan. Alapvetően annyira boldogok vagyunk, hogy sikerült, hogy most már bármivel megbirkózunk. :lol:

Kép
tigriske1978
 
 


tigriske: Az én párom sem tehernek fogja fel, de azért én is visszafogom magam. Mondjuk most a hétvégén megfőzettem vele a kukoricát, akkor kicsit mérgeske volt. Nem rám, hanem magára amiért elfelejtette, hogy vettünk. Már azt hitte minden kész és erre én emlékeztettem a kukoricára. De azért megfőzte és nagyon jól esett.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Tigriske
Nálunk is vasárnap reggel bundi volt csak nem kenyér hanem zsemle.

Nekem esélyem sincs ilyesmire hogy ágyba kapjam, apa sztem még be se tudja kapcsolni a tűzhelyet. :roll: :roll: :roll:
A kisfia már fél órája ült vasárnap az étkezőnél..... várta a reggelit, én meg mivel egész éjjel nem aludtam miattuk, (egyik balról másik meg a fejem mögött horkolt) még feküdtem. Párom szólt neki hogy vegye elő a hűtőből a reggelinek valót, töltse meg a bögréket tejjel, vegye elő a szeletelt kenyeret amíg ő a fürdőben van. Majdnem fél óra telt el mire onnan kijött. gyerek ugyanúgy ült a széken meg se moccant.
Addigra már én is éhes lettem, meg nem akartam felvágottat kajálni úgyhogy felkeltem és megcsináltam a bundizsemlét. Ha a fiúkra várok akkor még délben sem ettünk volna!

Pedig gyakorolhatnák a dolgokat, mert ha meglesz Bogyó nem garantálom hogy ki fogom szolgálni őket. :twisted:

dita75
 
 


Sziasztok!!

vevikk nagyon jó kiságyat találtál nagyon szupin néz ki.
A Lidliben van nagyon helyes hálózsák kék és rózsaszin szinben. Remélem mire kiderül,hogy ki van a pocakban kiskukis vagy lányka addig nem fogy el. Pár napja mozgolodik a babánk és nagyon helyezkedik hol jó neki olyan fura érzés ahogy rugdos.
Jaj soha nem lesz péntek,hogy végre kiderüljön az AFP végeredménye+ az nap megyek a 18.heti ultrahangra. Szerintetek apukát beengedik az ultrahangra??? Csináltatok már 4D-s ultrahangot??? Ahol én néztem ott 12 ezer forint gondolom ennél nincs olcsóbb de nem akarok tul smucignak látszodni.
remény73 neked majd írok privit.

Puszi minden kismaminak és nagyon vigyázzatok ebben a beigért melegben.

Kép
Kép
colin
 
 


Sziasztok!!!!!

Ha valakit érdekel Progesteron injekció akkor jelentkezzen, mivel 38db-om megmaradt. Tel.számom: 06-70-4533342.

Mindenkinek nagyon szép kismamiságot kívánok!!!!

Sziasztok: Emese
mimóka
 
 


Dita,
itt küldök két linket a babakocsiról: az egyiken magyarul olvashatóak a tudnivalók róla, a végén vannak képek is, de mi nem abban a színben vettük:
https://ssl.teszvesz.hu/item623670246_h ... al_uj.html

Ezen a linken pedig a német bababolt van, ahonnan vettem, és a narancssárga-barnát választottuk:
http://images.google.com/imgres?imgurl= ... u%26sa%3DG

Ehhez autósülés (eddig) nem jár(t), csak két adapter, amiknek segítségével rá lehet pattintani az autósülést: az egyikkel a saját márkásat (amilyet még sosem láttam, szerintem venni sem lehet olyat... :shock: ), a másikkal a Maxi Cosit - mi azt vettük hozzá, az pedig a Brendonban volt a legolcsóbb úgy 2 hónapja.

Vevikk, nagyon furfangos a kiságy, nekem is tetszik! A hálózsák is nagyon aranyos! Tök jó, hogy tudsz kötni, én annyiszor szerettem volna megtanulni (még kislány koromban, a nagymamámtól), de végül sosem sikerült. Így később is köthetsz holmikat a babónak! Emlékszem, nekem a nagymamám nagyon szépen kötött, és sokszor volt, hogy "rendeltem" nála ruhát. És tök jó volt, hogy meg tudta a kívánságom szerint csinálni.

Kép
bikmakk
 
 


COLIN
Én 17 hetesen voltam 4D-n de szerintem még várhattam volna vele.
Egyrészt nem is derült ki a neme, pedig főnként amiatt mentem, másrészt ilyen korban még olyan kis csontvázkák, és az én lustaságom nem is igen akart semmit csinálni hiába böködte a dokinéni. Én 13-at fizettem, de ebben benne volt a dvd, és egy cédé pár képpel meg egy nagy A4-es laminált kép.

BIKMAKK
Ez a kocsi tényleg nagyon tutkeráj!!!!!!!!!!!!!!!! 8)

dita75
 
 


Sziasztok Kismamik !

Csak egy gyors bekukk, mert nincs nagyon időm ! Befejeztem a nagytakarítást és elkezdtem kimosni a kisruhákat, a héten ezek is meglesznek, na meg a kórházi pakk is be lesz csomizva ! .....de úgy megkönnyebbűltem, hogy a végére értem a dolgoknak, mert az augusztusi babaváróknál már 5 baba megszületett (idő előtt), féltem hogy nehogy előbb jöjjön ki Kristóf baba, mielőtt elkészülnék otthon a dolgokkal .....

Remélem mindenki jól van és remélem, hogy a héten már jobban lesz időm jönni !

Tigriske !
Gratulálok !! :lol:

Kép
Kép
rilla_
 
 


Dita: Szerintem a fiúkat az önállóságra nyomatékosan figyelmeztesd, mert úgy látom nem veszik ezt komolyan. Pedig tényleg több dolog lesz Bogyóval, mint velük. A drága gyermek meg ne hogy már egy szelet kenyeret ne tudjon magának elővenni! Más 12 évesen már megcsinálja magának a reggelit. Nem akarom azt mondani, de az egyik barátnőm öccse autista és még ő is pl. meg tudja magának az ebédjét melegíteni a mikróban. Szóval hajrá. Bocsi hogy belepoff már megint.

Colin: Szerintem pont a 18. heti az az uh, amin már apuci is ott lehet. Az már hasi és a genetika miatt elég hosszú és alapos is. Kérdezz rá legfeljebb telefonon. Én 4d-set majd csak a 24. hét utánra tervezek, állítólag akkor már szép húsos a baba, de még nem olyan nagy, hogy ne férne rá a képre. A barátnőmék a 20. héten voltak.

Bikmakk: Babakocsi tényleg jó.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


RILLA
De jó neked hogy már itt tartasz! :)
Ha kész vagy mindennel majd kérünk képeket: babaszoba, pocak... :)

VICKY
Nyugodtam poff bele ..... én is tudom hogy igazad van ...... és majd ők is megtudják hamarosan hogy mi a magyarok istene! :wink: :lol:
Csak pár hónap! Ha nem akarnak éhenhalni akkor tenniük kell érte.
Legfeljebb átmennek a mamához engem még az se érdekel.
Amúgy jövő hónaptól már mosni meg vasalni se fogok a gyerek után mert egyszerűen már nem bírom, pláne ebbe a melegbe. Kiveszem szépen a szennyesét ha megy haza és becsomagolom a táskájába. Vigye csak szépen haza anyucinak! :wink:

Majd elmesélem milyen volt a 4D mert én is 23-24 hetes körül megyek (névnapomra ezt kértem) ha addig nem derül ki Bogyó neme. Elvileg jövő héten megyek dokihoz de nincs időpontom, mert egy hónapra előre nem lehet már kéni annyira be van táblázva. :roll: Nem tudom hogy lesz-e idő ultrahangra meg hogy egyáltalán megmutatja-e magát végre.
Ha nem akkor irány megint a 4D. Ennyi idősen 20 perc alatt a csajszi már csak meg tudja valahogy nézni a nunust vagy a kukacot! :)

dita75
 
 


dita: Ez a szennyes hazavitele tetszett. Tökös csaj vagy te, látod! :D Lassan meg kéne mutatnia mi van a lábikói között. Remélem cunus.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Dita
Még van 1-2 apróság a szobácskában (dekort készítek a falra), ha az is megvan (remélem 2 héten belül), akkor teszek fel képet ! :D

Állj a sarkadra otthon a baba érdekében !!

Vevikk
Szép a kiságy ! NA és a pocak is ! :D

Kép
Kép
rilla_
 
 


Helyzetjelentés a tegnapi uhu-ról:

Rizsával minden ok, csak nem hallgat a szüleire! (Neveletlen kölök:) )
Megbeszéltem vele, hogy ha már vasárnap olyan nagy mozgásban van, akkor úgy fészkelődjön, hogy mindent láthassunk hétfőn.
Mit csinált? Befeküdt kereszbe és háttal. Így láthattuk a hátát és a fenekét. Kis hisztis. És még rá mondják, hogy fiú!?
Úgyhogy most nem láttuk a kukiját, de majd jövő hétfőn az AFP kontroll-on hátha úgy fekszik.

A tegnapi vizsgálat nem fog a kedvenceim közé tartozni. Megcsinálta a doki a rákszűrést is, mert augusztusban lenne esedékes, de akkor megint be kellene kutakodnia, de mivel most úgyis nézett PH értéket meg ecsetelgetett (bár az nem tom' mire jó), így azt mondta, hogy nem jó sokszor bekukucskálni, tudjuk le egy füst alatt.
Mindenesetre túléltem, de elég szar volt.

Szednem kell továbbra is a Magnéziumot, és most már vasat is.
a külső méhszájam egy kicsit nyitva van (azt mondta épphogy), ezért sokat kell feküdnöm meg pihennem. Nem mintha eddig olyan sokat ugráltam meg mentem volna.

Ráadásul apának külföldre kell mennie holnap és csak pénteken jön haza. :( :(
Most nem érzem magam túl boldognak... :(

Kép

Kép
vevikk
 
 


Rilla: a képeket nagyon várjuk már. :wink: Hogy bírod a meleget?

Vevikk: örülök, hogy minden ok Rizsával. :lol:
Pihenj sokat és vigyázz magatokra!

Dita: a kiscsávót fel kéne pofozni, nem? Kapott már valaha egy fülest? :wink:
Állj csak a sarkadra és a kiszolgálást most már vetesd át apjukkal. :lol:
Oszt a 4D UH-ra menj csak el 8) , hamarosan még egyszer mi is elmegyünk. :wink:

Bikmakk: szép a babakocsi, gratula! Hogy vagy így közel a vége felé? Hátra tudtál már dőlni a karosszékben? :wink:

Remény: merre jársz? Vagy pihizel te is ebben az őrült melegben?

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


sziasztok!

VEKIKK
A fiúk is tudnak ám úgy hisztizni, hogy csak na! Úgyhogy ettől nem menekülsz. Párom fia már 12 de úgy be tudja vágni a durcát (meg az ajtót) hogy csak lesünk. Az ajtaja körül a fal már tök meg van repedve annyit csapkodta. :twisted:
Elvégre már biztos a kuki, úgyhogy gondolta csak úgy a szülők örömére nem fogja mutogatni a nemi szervét. :wink:
Sajnálom hogy a párod elutazik, esetleg addig barátnőzhetsz, meg szüleiddel lehetsz.
Én ettől félek hogy fekvésre itélnek majd. Egyrészt utálok sokat feküdni (bár ebben a melegben most én sem igazán csinálok mást).

RILLA
Biztos szép lesz a dekor!
Nálunk minden micimackós lesz. Remélem a gyerekkel nem utáltatom meg hogy mindenhol csak Micimacit és barátait látja majd. Még a lepedője is micimacis :)

TRIX
Ha lehül a levegő majd biztos megyek 4d-re addig marad a hálószoba. Itt van a leghűvösebb.

Tőlem 2 éve kapott amikor nyaraltunk. Már nagyon benne volt a bögyömben egy hete csak hisztizett a tengerparton, pedig a valaga ki volt nyalva és mindent megkapott. Aznap már nagyon tele volt a púpom vele, mert utolsó nap volt és gondoltam a maradék euróból végre veszek magamnak is valamit. Akkoriban volt divat a lányoknál is a katonai sapka. Minden olasz csaj olyanban flangált és nagyon vágytam én is egy olyanra. Makarskán a bazársoron elindultunk és csak a sapkásoknál álltam meg, de a gyereknek nem tetszett hogy válogatok, meg hogy most nem ő kap valamit. Úgy beverte a hisztit hogy mindenki minket nézett. Az apja akkor adott egy jókorát a valagára és kiabált vele hogy mit képzel magáról, egész héten az ő picsája volt nyalva, és most az egyszer nem ő van központban már nem tetszik neki.
Azelőtt már többször sírtam is miatta mert elrontotta az egész nyaralást. Még jó hogy anyuék meg a családom ott voltak, mert különben meghülyültem volna. Egyébként mindenki kerülte mert nagyon bunkó tud lenni. Elkérte az unokatesómtól a kajakot és szinte egész nap abból szekálta a népet. Tesómékkal matracoztunk és mindig beevezett közénk és ott kalimpált a lapátjaival meg fröcskölte a csajokat. A kajakból ki se lehetett parancsolni, már égett a pofánk hogy mindig ő használja.
Aztán vettünk neki egyet több mint 30 ezer forint volt átszámolva pedig egy felfújható szar az egész. Ezt is megkapta, de neki semmi sem elég. Este mondtam hogy feküdjön le vagy játszanak normálisan az unokahúgommal mert anya készítette össze a konyhában a holmikat, mivel másnap hajnalban indultunk haza és csak láb alatt voltak. 40x szóltam neki hogy fejezze be a kergetőzést. Anya a hűtő mögött guggolt és úgy nekiment a hűtő ajtónak hogy felborította anyut. Na akkor végképp elszakadt a cérna és teli torokból üvöltöttem és akkorát rávágtam a fenekére hogy szaladt is le az apjához a teraszra bemószerolni.
A párom persze egyből jött fel hogy én mi jogon verem a gyereket.
Anyával megmondtuk neki hogy mit csinált de így sem tetszett neki hogy én vágtam rá. Anya azt mondta ha én nem vágok rá akkor ő vágott volna. Látnod kellett volna az arcukat.
Gondolom nem zárta a szívébe a párom anyut aznap este.
De ki nem szarja le??? Életem első tengerparti nyaralása volt, és sikerült jól elcseszni az egészet. Anya fizette a szaros szállásukat ami majdnem egy százas volt és még csak meg se köszönte a kis neveletlen kölke. Köv. nyáron vége lett a sulinak és így állított be hozzánk hogy "idén hová megyünk külföldre nyaralni???"
NA akkor mondtam neki oda ahová az anyád visz! Én ugyan egy tapodtat nem megyek vele mégegyszer sehová nyaralni. Inkább itthon ülök a négy fal között.

Bocsi egy kicsit hosszúra sikeredett de jó volt kiírni magamból.

Más téma:

Amúgy megfigyeltem hogy hétfőn van a hétfordulóm és mindig akkor alakít Bogyó újdonságokat.
16. hét kezdődött hétfőn és aznap éreztem őt először, stb.
Tegnap 21. hét és most először éreztem annyira a rúgásokat, hogy a kezemmel totál ki lehetett tapintani. Annyira jó volt! :)

dita75
 
 


Ditus: tényleg nem irígyellek a kiscsávó miatt, de nagyon megérdemelte az ütést!!! :twisted:
Nagyon jól tetted!!! :)
Megértem, hogy totál ki vagy miatta kattanva, szerintem a szülei válása miatt lett ilyen, legalábbis én ezt így vélem.
Sajnos, az ilyen kölköket nem nagyon lehet megváltoztatni, de próbálj most Bogyira koncentrálni!!! Most Ő a legfontosabb! :lol:

Örülök, hogy Bogyesz jól van és lubickol Anyuci pocakjában! :lol:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


dita: Sajnálom, hogy a gyerek nevelésében ennyire nem egyeztek a pároddal, remélem Bogyóval nem így lesz, mert ha apához fog állandóan rohangálni és ő téged csesz le, akkor mindig te leszel a rossz. A gyereket egyébként én már az első nap elküldtem volna a fenébe, örüljön hogy mehetett veletek. Én biztos nem hagytam volna, hogy ennyire tönkretegye a nyaralásomat. Apuci és anyuci is túl engedékenyek, nem? :?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Vagyok, de háttérben :)

Dita nem könnyű, de most a baba fontosabb az idegeskedésnél.

Én tegnap megkaptam a lecseszésem anyukámtól. Vettem vatelint, de csak 3 métert vehettem egybe, kisebb kiszerelés nem volt, s kérdeztem tőle mit tudok a maradékból csinálni, mert a falvédőből maradni fog. Na erre megkaptam minek a falvédő, és hogy ennyi pénzem és időm van a hülyeségekre? Na onnantól csak a lecseszések jöttek.
Pedig azt hittem, hogy az én fotelágyam mellé a gyerekszobába csinálok egy falvédőt, mert 1500-ból kihozom mindenestől, s legalább védem a tapétát, s ha odaülök nem a hideg falat érzem. Hát csak a negatívum jöttle belőle, s most kicsit el vagyok miatta keseredve, s agyalok jó döntés volt-e, s ha igen milyen anyagot válasszak. Egyszínűt, vagy gyerekmintásat? Először olyat akartam, mint a függöny, de arról lemondtam a nagy minta miatt. De még változhat, esetleg 2 sor mintával és kerettel. Ez a létrás maci.
A másik az egy drapp méhecskés lenne sárga márványos kerettel, vagy csak sima sárga márványos egyszínű. Teszek fel képeket kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Így most ezen agyalok, s gondolkozom, hogy jól teszem-e, hogy csinálok, s emiatt kicsit kevésbé vagyok jó hangulatban a beszélgetésekhez :) Elnézést érte, talán ha túl jutok rajta jobb lesz....

Vevikk lesz még jobb is Rizsával. Ma szegénykémet reggel nagyon a szopipárnához nyomtam (hasam nekitámasztottam), azóta nem nagyon kommunikál velem :( remélem majd megenyhül és újra aktív lesz a fiam...
Kép Kép
Kép

remény73
 
 


Az a gond ilyenkor, hogy mindkettő szülő (az elváltak) „jó akar lenni” a gyereknél, be akarnak vágódni nála, így sikerül kellően elcseszni. És a legnagyobbat az elvált szülők új párjai szívnak - sajnos. Nem egyszerű helyzet. És nagyon nehéz megtalálni a közös hangot. Nagyon sajnállak, Dita.

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Dita! Azt hiszem a gyerek megérdemelne egy kiadós verést, vagy ha nem is verést, de valamit amitől magához térne végre. Sajnos a szülei elrontották, apa mindent megtesz érte, hogy jó apa legyen, csak sajnos neked okoz problémákat, s ezt nem képes senki megérteni, s változtatni rajta. Te meg kevés vagy hozzá sokszor, hiszen, ha apa is ellenez dolgokat, amiket teszel nem könnyű a helyzeted. Kamasz kölyök, s ha nem figyelnek rá, fejedre nőhet. Talán ha Bogyi megszületik, s apa is jobban vele van, talán a kamasz is változik, de lehet nem lesz jobb.

Felettünk lakik egy fiatal pár két kisgyerekkel, na a kisebb nagyon el lett rontva, sokszor azt érzem most szedik szét felettem a lakást, olyan hangok vannak. Csapkodás, verik a radiátort, ütögetik felettem a járólapot, vagy fogalmam nincs, de iszonyat zajjal vannak állandóan. Ma is olyan sikítást, üvöltözést, hisztit levágott a gyerek, majdnem felmentem szólni a szülőknek nekem ez már sok, ami fent megy, de nem tehetem. Így értem a problémád, s tudom mennyire nehéz, főleg, hogy nem a te gyereked, s nem sokat tehetsz.

remény73
 
 


Sziasztok!

Köszi a jókívánságokat! Nem tűntem ám el, csak tegnap vizsgáztam (utolsó mérlegképes vizsgám-sikerült szerencsére), meg a párom szétkapta a gépet...Ilyenkor megáll az élet.Most délutános, enyém a világ!!! :lol:
Visszanézek, és írok mindenkinek (remélem).

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


REMÉNY
Sajnálom hogy anyukád sem partner az örömödben.
Enyim anyum már megszokta hogy vásárlómániás vagyok! :)
Párom szokott inkább leszídni amikor valamit túlzásba viszek, pl. a múltkor amikor már megvettem a fotelágyat. Aztán a hűtőnk meg hetekig pangott az ürességtől! :oops:

Nekem az összes anyag tetszik.
Talán jobb lenne minden egységesen. Én legalábbis ennek a híve vagyok. Nálunk úgy lesz hogy a függöny, baldachin és ágynemű egy anyagból lesz. Falvédőn én is gondolkoztam már. Kinéztem a diegoban a micimacis szőnyeget is talán egy olyan darab is megállná a helyét a falon, bár elég drága. :roll:

KAKTI
Most tényleg rátapintottál a lényegre. Pont ezt akartam írni hogy bizony teljesen így vannak a szülők már évek óta. Már majdnem 10 éve nem élnek együtt. 2-3 éves volt csak a gyerek amikor különmentek. Azóta ez megy, és mesélte a mama is hogy mindig ment a rivalizálás. Az anyuka még szarabb anyagi helyzetben van nálunk sokkal, hisz albérletben élnek, kevés fizuval, meg az új pasinak is van gyereke, de ő is minden szart megvesz neki, próbálják egymást túlszárnyalni mindenben. Engedékenység, megvenni mindent..... stb.... de hogy valamelyik is egyszer leülne vele hogy foglalkozzon értelmesen. Azt már nem! Pedig ez kéne neki!
Olvasni vele (nem is tud olvasni csak nyökög, írásáról ne is beszéljünk) rejtvényt fejteni, olyan helyekre vinni ahol tanulhat nem mindig az ökörség. A hét végén elmentek valami nagy kerekű autókat nézni, csak a belépő 10 ezer volt és 500 egy kóla. Na most nagyon megérte az a másfél-két óra, hogy ilyen autók lapítják össze a ladákat meg a skodákat. Semmi értelmes dolgot nem csinál vele senki. Nem csoda hogy hülye mint a segg!

Végülis ha nincs itt nem gondolok rá sokat, csak akkor ha esetleg beszél vele az apja telefonon és kihallom hogy megint valami ökörségen töri a fejét. Most pl. tegnap megtudtam hogy tiszta tetüsen volt itt a gyerek. Tele van a haja. Épp most húztam le az ágyneműjét meg nagyítóval mászkálok a szobájában meg a lakásban, hogy hová potyogtatta el. Még a végén valami fertőzést hoz ide nekem!

Amúgy mindig Bogyóval foglalkozom, egész nap ő jár a fejemben. Nézegetem a holmijait, számbavetem mi van, mi kell még. Gondolatban már meg van hogy lesz berendezve a szobácskája.
Olvasgatom a kismami és gyereknevelős könyveimet. Most egy nagyon jót kölcsönöztem ki. Csecsemők és tipegők játékos nevelése. Nagyon hasznos kis olvasmány. :) Megyek is elolvasom azt a pár oldalt még mert holnap kell visszavinnem a könyvtárba.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dita75 2009.07.14 11:55-kor.

dita75
 
 


Szia Brigi már hiányoltalak! :lol:

Gratula a vizsgaeredményhez! Ügyes vagy!

dita75
 
 


Brigi, gratulálok én is a sikeres vizsgához.

Dita, így már érthető, hogy a két szülő nem nevel, hanem rivalizál, s ez nagyon elszomorító dolog. Mi lesz ebből a gyerekből, ha nem neveli meg senki? Nagyon elkeserítő dolog erre gondolni is, nemhogy megélni.

remény73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?