Új privát üzeneted érkezett!

Dia,

Bulcsúnak olyan két és fél hósan vágták fel a nyelvfékét. De valóban nem fájt neki inkább csak megijedt, hogy miért fogták le :) Ott nincs ideg, csak egy in, egy-két vércsepp jött, ennyi volt az egész, hazafele békésen aludt :) Nekem ijesztőbb volt :D egy kis kanálszerű eszközzel felemelik a nyelvét egy kis ollóval kettőt nyisszantott, fél perc se volt az egész....

tücsi85
 
 
 



Hát csajszikák írjatok ám hogy milyen volt a tali??,!!!
És ha készültek képek, várjuk ám :wink:

Bentley, gondolom te meg már anyuci vagy :) ha majd lesz egy kis szusszanatnyi időd írjál majd!

tücsi85
 
 
 

 
 

Sziasztok!
A tali jól sikerült! A két 5 hónapos jól elvolt egymással, Hannacsajszi uralta a terepet, Máté pedig atyáskodott fölöttük. Mi meg dumcsizhattunk :) Az élet szép! 8)
Kép Ábel és Hunor Kép Hannacsajszi Kép Mátémosoly

Kép
Kép
nikilány
 
 


niki: köszi a képeket.

dia: én is jól éreztem magam,majd ismételjük.

sajna nincs időm olvasni és írni,ma már kezdődik a suli és utána vidéken leszek egy hétig,majd utána jövök és mesélek.
Addig is jó babázást és babavárást.

pusz

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok,

jó nagyot nőttek a gyerekek, Máté is! És Hannának rövid a sérója? nagyon jól áll neki, cuki!

Csajok, van vkinek kölcsönbe (akár havi bérleti díj ellenében is) elektromos mellszívója, lehetőleg AVENT vagy Medela? Barátnőm 6 napja szült, és kéne neki, de venni nem akar. Pár hónapra kéne, mert valszeg 5 hó múlva már mennek vissza Brüsszelbe, ők ott melóznak.
Ha vki adna kölcsönbe - mondom akár havi X ezer ft-ért- akkor szóljon nekem, előre is köszi!

Egyébként én voltam bent a barátnőm szülésén, ugyanis a bébi tegnapra volt kiirva, ehhez képest múlt pénteken du. elkezdett szivárogni a magzatvíz, a férj meg vasárnapra jött volna haza. Így én mentem be a szülésre, hát mit mondjak: óriási élmény volt!!!!!
A köldökzsinórt én vágtam el, elég bizarr érzés volt, olyan mintha egy slagot kéne elvágni, nem könnyű. A Kútvölgyiben voltunk, marha nagy mák volt h aznap éjjel mi voltunk az egyetlenek a szülőszobán, tök nyugi volt és béke. A szülésznő ISTEN volt, szuperjó, le a kalappal, vérprofin csinálta a dolgát, és ami a legjobb, hogy a szülőszobán a 2 órás megfigyelés alatt addig nyüstölte a gyereket (Márk) meg a barinőmet, amíg a 2. óra végére a gyerek megtanult szopizni, amit azóta is kiválóan csinál. Na ez az ami hiányzik a Bajcsyban, mert ott senki nem veszi a fáradtságot h 2 órán keresztül tanítsanak szoptatni! Bár hangsúlyozom, h rajtunk kívül senki nem volt a szülészeten, és valszeg ezért is volt erre lehetőség.
Szóval nagyon nagy élmény volt! Az meg külön jó volt h nem nekem kellett kinyomni, hahaha. :))) Bár nagyon szép és könnyű szülés volt, de azért nem irigyeltem a barátnőmet a tolófájásoknál...

Nálunk az a nagy hír, hogy Luca tegnap megtanult előre felé is kúszni-mászni, ennek következményeképpen tegnap az ebédet f5-re sikerült megcsinálnom, mert percenként kellett figyelnem a kiscsajt h merre mászik. Pillanatok alatt az előszobában van, és nem akarom h sorozatban fejelje le a járólapot, meg a nappali asztalról 3 sec alatt lelopná az újságokat, aminek a szélét azonnal megcsócsálja. Szóval asszem h eddig tartott a viszonylagos nyugalmunk, bár az a jó h délelőtt a járókájában bandázik, és tök jól elvan benne órákig is, néha beszorul a lába, de akkor segítek neki.

Ja és be kellett vezessem a tízórait, mert nem bírta ki reggelitől ebédig kaja nélkül, bazi sokat eszik- nem látszik rajta- és mindent szeret, marha nagy szerencse. Az új ízekre azonnal vevő, először van egy kis pofavágás, de a 3. kanálnál már simán eszi az újdonságokat is. Adtam neki HIPP zöldséges sonkás tésztát, tuképpen olyan mint egy mixelt bolognai, sztem tök jó, simán befalta. El kell kezdenem újdonságokat adni neki, most már ízesebben főzök neki, hadd érezze az ízeket meg fűszereket.

Kérdés: ti mikor adtatok a gyereknek először natúr kefirt vagy joghurtot? van ahol azt irják 10 hós kortól lehet, van ahol azt olvasom h 8 hós kortól. Luca bámulja ahogy esszük a joghurtokat, de a tejes cuccokkal óvatosan akarok bánni. Láttam mindenféle Humana pudingot meg joghurtot, az vajon más mint a sima mezei Danone kefír vagy natúr joghurt? Vhogy tartok ezektől a dolgoktól, de anyám már nyomatná neki a Petit Danone joghurtot meg a túrókrémet, de azzal még tuti várok!

Egyébként apuka tegnap savanyú uborkával is megkínálta Lucát, szopogatta, vágta a pofákat, de tetszett neki.

üdv,
R.

Kép
szolnoki rita
 
 


Sziasztok,még mindig 2 in 1,csak gondoltam,hogy gyorsan bejelentkezem:)Már kínomban mindent elkövetek,csak menjen az idő:)Pogi sütés,husika rántás...mosás,pakolás..mégsincs sose vége:)
Köszönöm szépen a dokikról az infokat,hétfőn még egy magánrendelésre megyek,az utsó kismami gondozásra Palczerhez,utána keddtől minden egyes nap nst-re,kedden konzultálnom kell az ügyeletes dokival,hogy mi lesz velünk....rengeteget keményedik a pocim,sokat-sokat nyilalok...talán ezek már valóban "jósló" jelek:)
szép hétvégét Mindenkinek!!!!!!!
Nikilány,Tücsike,jelentkezem,ha valami történik...mindenképpen!!!!!!!!
KöSzÖnÖm az érdeklődést:)!!!!
bentley86
 
 


Bentley még egyben???? Aszittem már túl vagy rajta...hányadik hétben vagy? Vagy így elszámolták magukat?

Én jelentkeztem az MTA-s kutatásra, de 10 hós kortól lehet bevinni a babákat. Megadtam Luca adatait, és hívnak ha betölti a 10 hónapot, úgy tervezem h elmegyünk.

Mellszívó ügyben aki tud segíteni jelezzen pls!

Ja, és fasza ez az újabb 20 cm hó ami leesett, így garantáltan nem tudunk sétálni menni....itt ugyanis hókotrás zéró. :twisted:

R.

Kép
szolnoki rita
 
 


Rita,

Sajna nekem csak kézi avent van.... de ha újra kezdhetném én is elektromosra ruháznék, mert hát a kézi hagy kivetni valókat....

Azért jó hogy pozitív élmény maradt meg így is a szülés, más szemszögből, biztos izgi lehet. :) Velem is a férjem volt bent, meg a legjobb barátnőm, és szerencsére... nem ijesztettem el, sőt.... :)

Itt is giga a hó.... és hát holnap mehetünk doki bácsihoz, Bulcsú jól lebetegedett.... nagyon csúnyán köhög... volt a múlt héten is egy kis köhögés de akkor elmúlt... csak beijesztett... viszont most tegnap kezdődött, és mára már elég csúnya.... :( az orra is be van dugulva.... és mivel ugye ő hörög hát nagyon ijesztő hangokat ad ki.... :( olyan mint egy tüdőbeteg, aki kapkod a levegő után :cry:

Hát Bentley, tényleg jól kihúzod a végéig :) nem ad belőle a csajszi :lol:

tücsi85
 
 
 


Sziasztok! Még nagyon új vagyok ezen a fórumon, tegnap találtam rá a neten. 28 hetes kismama vagyok, és én is a Bajcsyban fogok szülni, a fogadott orvosom Dr. Polgár. Én is érdeklődnék a különböző véleményekről a kórházzal, nővérkékkel kapcsolatban, gondolom már sokan leírták jó pár oldallal ezelőtt is. :)Ja és szeretném azt is megkérdezni, hogy szülésznőt kell e választani és neki is kell e majd adni pénzt a végén. Sajnos ezt sem tudom, hogy megy. És ha vannak jó tanácsok a terhességgel, a szüléssel kapcsolatban, azokat is szívesen fogadnám, mert még eléggé informálatlannak és tapasztalatlannak érzem magam, pedig rengeteg utána olvasok és utána érdeklődöm a dolgoknak. Remélem azért elmúlik!! Köszönöm előre is! :D
emera0112
 
 


Kép
emera0112
 
 


Sziasztok!
Rita! hát nem semmi, hogy te voltál a bába! :) Az én barátnőm is nemsokára szülni fog, de még nem kért meg, hogy menjek be vele, de azért annyira nem is akarok... nem tudom hogy bírnám ki, nézni, ahogy más szenved... gyenge lélek vagyok :oops: :D

A kajákhoz gratula! mármint, hogy Luca ennyi mindent megeszik. Viszont már jó ideje nem voltatok levegőn... nem fogtok ettől becsavarodni? Lehet azért nem fog ártani ha kimerészkedsz vele legalább egy fél órára...

Bentley! kitartást! már nem lehet egyszerű közlekedned sem a pocakoddal! mennyire mocorog a babó?

Tücsi! kitartást a betegséghez! remélem pár nap és elmúlik! majd írd meg mi volt a dokinál!

EMera! ha a doki nem mondja, akkor nem kötelező szülésznőt fogadnod, de jobban érzed magad, akkor válassz te magadnak és kérd meg, de ekkor persze kérdezz rá, hogy mennyiért tenné... Annyi előnye van, ha fogadott szülésznőd van, hogy jobban odafigyel rád, és tolerálni fogja a kérésed mikor vajúdsz. Míg ha nem és netán szülésdömping lesz, akkor nem fog veled a kutya sem foglalkozni. Ez volt az én tapasztalatom. Engem kikötöztek az nst-hez és mozogni sem, még sétálni sem tudtam, amivel azért megkönnyítették volna szülésemet...
De inkább olvass vissza, nagyon sok mindent leírtunk már, ki kivel szült, hogyan. Jó tapasztalatgyűjtés! :)

Kép
Kép
nikilány
 
 


Babauszi:
Képzeljétek szombat délelőtt mentünk másodjára Hunorral és eszméletlenül jól éreztük magunkat! Most már ő is! :) Egész végig vigyor, gagyarászás! most tök gyakorlottan kimentünk a medence végébe és ott elvoltunk, még nem csináltuk a gyakorlatokat. mondta az "edző" is, hogy jól csináltuk, majd ha teljesen megszokja,akkor kapcsolodjunk csak be, de legközelebb majd odajön és mond még feladatokat, amiket csinálhatunk még, hogy a merülést is előkészítsük. Egy jó fél órát úszkáltunk, aztán szauna, és még utána is bementünk a vízbe, mert akkor bent voltak még a közös játékok, labdák, és azokat kergették az apjával, szóval kétszer is fürcsizett. Aztán megint szauna, hogy felmelegedjünk. szóval jó hosszúra sikeredett, de egy panasz szava nem volt! Tök vagány volt! Úgy bámult a többi babára, mint aki teljesen otthon van :) Aztán 2 órát aludt! és még vasárnap is aludt velünk 2 órát, ami ugye Hunorra egyáltalán nem jellemző!

Crissy! ti jártok még úszni?

Kép
Kép
nikilány
 
 


akkor az is lehet Niki az atitka az uszinak, hogy nem este kell menni, mert az késő Hunornak, hanem délelőtt...nem?

Kép
Kép
tengdi
 
 


Nikilány, én nagyon szeretnék menni úszni, mert Emma rettentően élvezte meg mi is imádjuk a vizet és mostanában másképp nem "jutnánk hozzá", csak az a baj, hogy a férjem kellene hozzá, hogy átkocsikázzunk ő meg műszakban dolgozik, sokszor esik neki délutánra, hétvégére és így már jó ideje nem tudtunk menni. De legutóbb már mi is hétvégén akartunk menni nem szerda este. Szombaton is olyan sokan voltak? Vagy jobban eloszlottak? Nem tetszett, hogy szerdánként mindenki abban az egy darab, picike öltözőben nyomorgott. :? De mindenképpen szeretnénk menni mi is.

Emera, üdv itt, nekem is Emmám van! :lol: A szülésznővel kapcsolatban csak annyit, hogy nekem első perctől kezdve volt fogadva és ő csinált minden vérvételt, nst-t, végül mégis úgy jártam, hogy pont akkor szültem mikor egyébként is bennt volt dolgozni, nem külön miattam jött be és így nem is tudott velem annyit foglalkozni. :? Persze jó volt, hogy volt egy ismerős arc, de nem részesültem külön ellátásban, mert rengetegen szültük akkor este.
Szerintem olvasgass vissza, mert rengeteg mindent írtunk már, biztos sok infot találsz!

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Hello,

Tücsi köszi a választ mellszívó ügyben.
Barátnőmék vettek egyet, mert már nagyon kellett neki. Szegény kicsit több mint 1 hete vannak otthon, és már kezd hullafáradt lenni, pár napja a fürdésnél a popsikrémet kente a gyerekre és nem értették h mér' nem lehet lemosni??? :lol:

Niki, azért megyünk sok helyre, nem ülünk itthon, csak épp a babakocsiban tologatás nem megy itt nálunk a hóhelyzet miatt.
Becsavarodásról szó nincs, nem vagyok az a csavarodós fajta. Luca sem szerencsére. Meg most hogy elkezdett előre közlekedni, marhára élvezi h bejárhatja a nappalit és pakolhat....ha hagynám persze. :lol: Azért van amit engedek neki, hadd tanulja a dolgokat, de azt pl. nem szeretem amikor a yucca pálma fél méteres lelógó leveleit kezdi el rágcsálni.
Szegénykém ma lekoccolta a cumiját (4kézláb állásban menő módon csak le akarta hajtani a fejét, hogy beszippantsa a cumiját), kicsit elkezdett vérezni a szája, de semmi komoly, persze bebőgött azonnal, de amint felvettem már röhögött. Hát így jár az aki nagymenősködik. :roll:

Persze marhára hiányzik a mindennapi séta, de kengurunk nincs, és én nem vagyok hordozókendő párti, de holnap felmérem a terepet hogy hol lehet szánkót venni és beszerzünk egyet. Annál is inkább, mert szerdától brutál havazást jósolnak egészen vasárnapig.
Csak mert olyan kevés hó esett mostanában...

Kép
szolnoki rita
 
 


Nagy Szia Mindenkinek!:)Gyorsan végig olvastalak Titeket,huh...41. hetünk..holnaptól minden egyes nap nst,két naponta uh:(((Rengeteget keményedik a pocim(ami már mega-giga méretű),folyamatos alhasi fájdalmaim vannak,amire azt mondta a doki,hogy annak csak örüljek,mert az könnyebb szülést feltételez,mintha elfolyik a magzatvíz és oxitocyn kell:(Viszont mikor megvizsgált,totál kiakadt,hogy még egy ujjnyira sem tágultam...egyszerűen nem puhul a méhszájam:(((Nagyon emlegeti,hogy egy hét múlva,reggel 7-kor befekvés,ha addig nem történik semmi:((((Amivel mégjobban elkeserített,hogy ha minden rendben van a kicsivel és velem is,akkor akár még 10 napig húzhatják a császárt is:((((((Nem tudom már,hogy miben bízzak:(Volt olyan kismami másik fórumon,aki azt mondta,hogy a dokija azzal bíztatta,hogy akár 3 óra alatt is kitágulhat az ember,emiatt ne pánikoljon(hasonló cipőben járunk)...holnap állítólag ügyeletes doki megnézi a papírjaim,meg az uh eredményt,nst-t..aztán megbeszéljük,hogy Ő hogy látja...vagy gondolom nem mond semmi extrát és legközelebb majd péntek körül megint konzultálnom kell valakivel...szóval semmi jó,igaz rossz hírekkel sem szolgálhatok:((((
Azért remélem,hogy még holnap nem szülök,mert hazafelé "mérgemben" élve a Mc'Donalds nyújtotta lehetőségekkel,benyomtam két Big Mac szenyót:)
Minden Babának és Mamának Kellemes Estét,nagyon köszönöm,hogy érdeklődtök...ha esetleg nem járnék erre mostanság:rakonczaigaborne@mailbox.hu az e-mail címem..azt Apa is szokta nézegetni és tud szólni,ha valami esemény van!!!!!!!
Ígérem szülés után azért sokkal fittebb leszek,és ha jól emlékszem,még "tartozom" egy találkozón való részvétellel is:)!!!
bentley86
 
 


Bentley, ez nem semmi, drukkolok h mielőbb 3an legyetek! Kitartó a kiscsaj az biztos.
A tágulás miatt ne aggódj, valóban pár óra alatt változhatnak a dolgok. És különben is rá tudnak segíteni pl. oxytocinnal, bajod nem lesz tőle.
És hogy döntöttél, akarsz EDA-t?

Jelentem Luca tegnap felállt, pont anyukáméknál volt egész napos bandázáson. Férjemtől jött az sms, hogy felállt a gyerek! :lol:
Asszem tehetjük te a matracát a legalacsonyabb szintre, ezzel csak az a baj h leszakad a derekam mire berakom meg kiveszem az ágyából. :roll:

R.

Kép
szolnoki rita
 
 


Rita,

Gratulálok az új mutatványhoz :) És hát együtt érzek veled, gondolhatod, hogy nekem milyen Bulcsú közel 10 kilóját teljesen elernyedten lerakni....

Nálam a hír: menstruálok.... és hát meg kell mondjam nem kicsit fáj... :(

Bulcsú már jobban van, szerencsére hurutos köhögése volt, így jön fel neki a cuccos, taknya-nyála folyik... :) Szegény már nagyon kivan a porszívótól, ketten kell hogy lefogjuk.... és még így sem egyszerű a dolog... :( és két napja nem eszik a cicin kívül semmit.... egyszerűen nem tudok semmit bele tuszkolni.... remélem javulni fog a helyzet....

Bentley, nagyon drukkolok hogy minden simán menjen!!

tücsi85
 
 
 


Szia Ritus,Tücsike!:)

Remélem,hogy valóban segítenek majd tágulni,nagyon beijesztett a doki,hogy még csak nem is puhult a méhszájam:(Utoljára,hogy vizsgált,már vérezgettem(nem durván),de bízom benne,hogy ez annak lehetett a jele,hogy alább hagyott a makacsságából a méhszájam...
Holnap megint nst és uh,legkésőbb pénteken már bent kell maradnunk,vagyis úgy sejtem,hogy reggel 7-kor felvételi iroda:(,DE,azt mondták,hogy nem szentírás a pénteki nap,így már ma is vittük a motyómat...lehet a csüti uh után,már maradás van...félek,hogy a nem tágulósdi miatt meg fogok szenvedni a kiscsajjal,de azért titkon még reménykedem a könnyű szülésben...
EDA-t nem szeretnék,ha minden simán megy,igyekszem kitartó lenni,és legfőképpen a császárt elkerülni...
Tényleg,csajok..akiket császároztak:csaszi előtt a műtőben adják be a spinális érzéstelenítőt és műtét után kitolnak onnan a szülőszobába és csak onnan a szobába,vagy hogy műkszik a techinkai része???Ha nincs hely a szülőn,akkor meg rögtön a szobába??Csak azért,mert mindenhol olyan pici a hely,hogy egyáltalán a műtőben tuszmákolják át az embert a saját ágyára,amin utána marad??
Ez már múltkor is eszembe jutott,mikor voltunk szülőszoba látogatáson:)
Sok pusza Nektek,ahogy tudok,még holnap menet előtt benézek,hátha kapok felvilágosítást:)))
bentley86
 
 


Helló csajok,

bocs, nagyon eltűntem, de legöthösödtünk. Nem komoly, Lotti jól bírta, csak én nem :oops: :oops:

Tücsi gyógyuljon meg Bulcsú nagyon hamar. Szegénykém, rossz lehet, hogy folyik mindene. A porszívózás nálunk is ment éjjel-nappal, de még mindig jobb, mintha nem kap levegőt.

Bentley, drukkolok, hogy kezdődjön el magától a szülés. Nyugi pillanatokon belül kitágulhatsz. Én is teljesen zárt méhszájjal mentem vizsgálatra, és mégis beindult. Pedig a doki azt mondta, hogy itt még tuti nem lesz baba. Egy kis séta, lépcsőzés csodákra képes.
A császárt meg sajnos nem tudd elkerülni, ha muszáj. A lénye, hogy rendben legyetek mindketten. Amúgy szerintem először megpróbálják természetesen világra hozni a babát, csak akkor császároznak ha muszáj. Én végig vajúdtam, és csak a kitolási szakasz előtt mondták, hogy császár. Sebaj jó volt ez így. Mindensetre azért készítsd magad erre az eshetőségre is, én is ezt tenném a mai fejemmel. Utána nem lettem volna legalább lelkileg magam alatt. Amúgy műtőben adják be az érzéstelenítőt egy fájás közben (meg sem érzed). Ha készen vagy, megszületik a baba, utána visszatolnak a szülőszobába, és attól függően hányan vannak ott fekszel. Nekem 6 órát kellett. Nem emelheted a fejed, a lábad nem érzed, de nem olyan gáz. Hozzák a babát, ha segít valaki lehet szopiztatni. Kérj homokzsákot, ha nem adnának!!!!! Kapsz infúziót trombózis ellen, amitől a lábfejed olyan lesz mint a karfiol. :D :D
Utána fel kell állnod, ami nagyon kemény és áttolnak a szobába. Katétert kapsz már a műtőben, amit érdemes hamar kiszedetni a fertőzések miatt. Persze utána egyedül kell kievickélned a mosdóba, de sikerülni fog. Fáj, de ha nem hagyod el magad és ha hiszed, hogy meg tudod csinálni, akkor menni fog. "You can do it!!!" :lol:

Rita, gratula Lucának az álláshoz! Ismerős a heyzet. Lotti ágya olyan mély, hogy néha szinte bedobom :oops:

Dia, jó lehetett a találkozó. Sajnálom, hogy nem tudtunk menni. Hogy vannak a fiúk?

KépKép
trinky
 
 


Trinky,nem semmi milyen széleskörű tájékoztatást kaptam:)Nagyon szépen köszönöm,holnap 7-re kell mennünk,de gondolom lesz vagy 10 óra mire kapok helyet,úgyhogy a holnaptól nem sokat várok.A csajszim nemigen akar indulni,pedig ma már azt írták az uh-n,hogy lényegesen kevesebb magzatvíz,3-ad fokú lepény..
Nem igazán aktívkodik,de azt bent is hallottam,hogy a császár az utsó megoldás...remélem,hogy sikerül természetesen világra hozni...tényleg köszönöm a sok hasznos infot!!!!!
Most pár napig nem leszek gépközelben,de amit meglesz a csajszim és hazaengednek,már jövök is és élménybeszámolok:)
Vigyázzatok Magatokra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bentley86
 
 


Sziasztok!

Bentley, kitartás!

Jelentem,Roli már annyira kúszik-mászik,hogy nem győzök utána rohangálni!!! :D
A kutyapóz is nagyon megy már.
Hétfőn ki bújt a fogacskánk,nem is 1 hanem 2!!!Élvezkedik a kis hapsi!Imád harapdálni!!!!Szerencsére egyáltalán nem viselte meg a fogzás.Ő már 3 hónapos kora óta végig alszik éjszaka és most fogzás alatt annyi volt,h fölkelt,magam mellé tettem 2 perc cici és már aludt is.
Próbálja magát felhúzni az ágyban.Már beszélgetünk ezerrel.Mi mást is mondhatna......vau-vau-vau.Hát igen, a 2 kutyánkkal is imád birkózni.De azért megy a táj-táj-táj,bö-bö-bö és már a puszi adás is.
Csúcs egy gyerek!Nem semmi,úgy fejlődnek,mint a veszedelem.
Rajtuk lehet igazán látni,hogy megy az idő.Nem rég bújtak ki és már szaladni kell utánuk!!!
Szerencsére a hörgésünk teljesen elmúlt.Nagyon ritkán hörög még egyet aztán ennyi.
A pancsi a kedvence.1 héten egyszer már velem vagy apával is fürdik a nagy kádban!Imádja....jó sok vízben úgy lubickol,mint a halak.
Már a kompba is beszoktuk rakni egy kicsit!Hát azt is imádja,löki magát rendesen,sikítozik.....
Kajából már meg eszünk mindent,gyümit,zöldséget,pépet egyedül a húslevesem nem megy még neki.Már kóstoltuk a babapiskótát a krémtúrót(ebből az enyémet is meg ette.2 dobozzal be vágott :shock: )
Már 68 cm és 7150gr. Jól be hoztuk a lemaradást :D

Később még utáűnatok olvasok,de most megyek,mert föl kelt a Roli.Felöltöztetem aztán játék.

Puszi mindenkinek!!! Kép Kép Kép

Kép
baba0727
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem igazán volt időm írni, mert a férjem térdét 2 hete műtötték és így sokkal több dolgom lett...de szerencsére minden jól sikerült.
Orsi már nagyon nagy lány. Forgolódik, rázza a csörgőket ezerrel, kacag, gagyog, néha pár centit kúszik is. Már 1-je óta alázunk, e hét eleje óta krumplizik is, igaz még csak almával keverve, de nagyon bírja. :) Már 7 kg és kb. 67 cm. Sajnos éjjelente viszont többször is felsír, nem ébred fel, nem kell neki enni, csak kicsit ringatjuk és már alszik is, éjjel 1 körül, aztán 3 körül csinálja ezt, aztán 4-5 között "reggelizik". Jó lenne, ha visszatérne az alvós kedve. De így sincs semmi baj.
Teszek fel róla friss képet.

Bentley nagyon szorítok!!!! Minden rendben lesz. Én éjfél körül mentem be a kórházba 1 újjnyira voltam kitágulva, reggel 6kor már kezemben volt a Kincsem!!!!!

Tücsi, ha jól emlékszem Nektek van fürdőkarikátok? Mikor kezdtétek el használni? Bulcsú már tudott ülni magától? Köszi az infót...

Kép

Kép
esztke
 
 


Bocsánat, nem újjnyi, hanem ujjnyi... :roll:

Kép

Kép
esztke
 
 


Kép Orsi a játékrengetegben..... :lol:

Kép

Kép
esztke
 
 


Esztke,

Igen, már azért tudott ülni Bulcsú mikor elkezdtük használni a karikát... és Orsi is mekkorát nőtt... hihetetlen, hogy változnak....

Baba,

Roli nagyon sokat nőtt, és változott, ő is tiszta pasi.... és hát jól belehúzott a hízásba, senkinek egy szava nem lehet...

Mi is tegnap voltunk tanácsadáson: 75 cm., és 9520 gr. :) nagyon sokat nőtt egy hónap alatt közel 5 cm-t a doki el sem hitte, kétszer mérte meg :)
Lassan de biztosan javulunk, még mindig taknyos de már azért kicsit javult a helyzet, már 3 napja nem eszik mást csak cicit :( , kúszik már ő is ezerrel... négykézláb még csak kutyázik, de már húzza fel magát a járókában...

Bentley, sokat gondolok Rád!!! :wink: És várunk!!!


Kép

tücsi85
 
 
 


Hát nagyon cuki ez a Bulcsú baba, vannak ott hurkák rendesen. :D
Orsi meg hatalmasat nőtt, tökre megváltozott a pofija, és nagyon tündérpofa! Szép kiscsaj! Látom h kb annyi haja van, mint Lucának volt, nem egy séróbáró, de fog még lobogni az tuti! Lucának kb. 1 hónapja kezdett látványosan nőni a haja, jó lenne ha belehúzna, mert a Hello Kittys hajcsattkészlet a fiókban lapul. :lol:

Tücsi, tök jó, hogy már a nagy kádban fürdetitek ti is, Luca amint betöltötte a 3 hót, azonnal ment a nagykádba apjával, és azóta sem ült a kis kádjában. Már bele sem férne.
Egyébként milyen az a fürdőkarika? Érdemes venni? Mert már tök stabilan tud ülni, de azért nem tudjuk önállóan beültetni a kádba, mert elcsúszik a fenekén. Most vagy veszünk egy ilyen karikát, vagy az IKEA-ban láttam csúszásgátlót.
Egyébként mi már a fürdetőkrémről is leszoktunk, már menőzünk, és Johnson babafürdetővel fürdetjük, szinte semmi illata nincs, de sokkal jobban lehet vele fürdetni mint az összeállt krémmel, és a bőre is bírja. A flakont meg imádja rágcsálni fürdés közben, akárcsak a hőmérőt.

Tücsi még annyit, h jan-ban amikor Luca olyan szarul volt 10 napig, ugyanúgy alig evett, és volt hogy csak tápszert volt hajlandó inni, és naponta csak 3-szor....le is fogyott. De mikor meggyógyult, hamar visszaállt a régi kajálási és alvási rend. Szóval természetes h szegény Bulcsú vergődik, és alig eszik. Gyógyulást!

Ezen a rohadék időjáráson folyamatosan ki vagyok akadva, itt nálunk a 17-ben havaseső esik, ocsmány idő van, utálom, gyűlölöm.
A kertvárosban van ismerős, tegnap beszéltem vele, aszonta még mindig balkáni állapotok vannak, szóval ez katasztrófa.
Számolom vissza a napokat márciusig!!!

Kép
szolnoki rita
 
 


Rita,

Ilyen a biztonsági fürdető: http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=25

Viszont valószínű hogy nem venném meg most hogy van és tapasztaljuk, igaz így sem vettük mert kaptuk karácsonyra... de Bulcsút elég nehézkes benne fürdetni... kis vasgyúró, arra jó hogy ücsörög benne és játszik, de mosdatni nagyon nehezen lehet benne, főleg fiút a kuki miatt :D Elég ritkán használjuk akkor mikor egyedül fürdetek akkor jó mert biztonságosan stabilan tartja őt, de egyébként én is vele fürdök már régóta a nagykádban és együtt mókázunk, szóval nincs sűrűn használva, de mondom arra jó ha egyedül vagyok akkor stabilan tudom fürdetni...

tücsi85
 
 
 



Gratulálok Bentley! Kiváncsian várlak vissza!!!!!
Nagyon sok boldogságot! :D

Kép

Kép
esztke
 
 


Végre-végre! Gratulálok Bentley! :) Jó egészséget Neked és Fanninak is!
Kíváncsian várom a beszámolót. :)

Kép
Kép
csuti25
 
 


Bentley: szívből gratulálok és jó egészséget kívánok nektek!

MAjd visszaolvasok,hogy mi történt veletek amíg nem voltam,

Jelenetem hanna baba egyedül megy,egy hete elindult,azóta le sem tudom lőni,nagyon cuki.ügyesen egyensúlyóz.
alvás,evés nem változott.

tegnap este jöttünk haza és van melóm rendesen.

majd írok ha lesz egy kis időm.

pusz

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Bentley! Gratulálunk! sok tejcsit kívánunk Fanninak!

Andy! Hanna babának sok puszi! végül férjed látta az első lépéseket?

Tücsi! jobbulást Bulcsúnak! remélem már meg is gyógyult!

Esztke! Orsi baba tök csajos lett! :)

mennem kell...

Kép
Kép
nikilány
 
 


folyt.köv.

Rori is nagyot változott! tök jó sérója lett :)

Súlygyarapodás:
Hunornak is nő a haja, legalábbis látom az új kis pihéket a fején :)
Viszont a súlya továbbra sem akkor, hogy a dokinéninek elég legyen. szóval most mérlegelünk... azaz mérném, ha nyugton maradna, de nem marad, így folyamatosan más értéket mutat, amiből lehetetlenség kiszámolni pontosan, hogy mennyit eszik. Hiába, már nem kisbaba, akit ha letesznek, nyugton marad. Tudtam én, hogy nehéz lesz a mérlegelés...
Viszont volt ránk ideje, mármint a dokinőnek, és kérdezgetett, hogy velem mi van, szedem-e még a vitamint, hullik-e a hajam, nem vagyok fáradékony. Mert lehet nekem van vitaminhiányom, konkrétan vas, és ettől lehet, hogy a tejem nem elég tápláló. Szóval voltam pénteken vérvételen. Majd meglátjuk mi lesz...
A hajam mondjuk tényleg csomókban hull, nektek is?
és fáradékony is vagoyk, de kisbaba mellett ki nem az???
Viszont annyira nem gáz, mert kérdeztem, hogy akkor kezdjem-e meg a hozzátápit, és azt konkrétan elutasította, mondta, hogy szigorúan várjam meg a 6 hónapot.

Ettől függetlenül, lehet megyek dm-be és veszek pár löttyöt neki, mert amikor eszem, azt annyira átéléssel nézi, hogy a szája is mozog :) szóval lehet a leveket már most megkóstoltatom vele :)

Majd beszámolok mi van velünk...

Kép
Kép
nikilány
 
 


Óriási gratula Bentley-nek, Isten hozott ezen a világon Fanni!

Sok-sok boldogságot és tejecskét kívánok nektek! Várunk vissza! :lol:

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


GRATULÁLOK BENTLEY! VÁROM A BESZÁMOLÓD!

NIKILÁNY

mennyi a súlya Hunornak? dokker jó fej, ritka ez a hozzáállás.


ANDY

gratula Hannának, na innentől aztán mégúgyse unatkozol :)

majd jövök, egykezezni úúúúúúúútálok, olyan lassú, s Máté ki nem mászik az ölemből...

Kép
Kép
tengdi
 
 


Esztke

te csak szoptatsz még?

Kép
Kép
tengdi
 
 


súlygyarapodás:
Múlt héten 6260 g volt, amit keveseltek. Ma szintén megmértem meztelenül: 6340 g. szóval hízik, csak lassan. és szerintem nem eszik meg 900 milit, amit a védőnő javallott... de pontosan nem tudom menyit eszik, mert a hajnalit és a reggelit nem mérem.
Ábel hány kiló?
Hát igen, most én is örültem, hogy komplexebbül álltak a dologhoz! De azóta voltam vérvételen, és a háziorvos aszonta hogy nincs gond, de csak telefonon, majd személyesen azért jobban kifaggatom, mert azért volt némi eltérés pár értékben...

Tegnap este voltunk babauszin!!!
Hunor tök jól bírta. Nem ordított, sőt egy fintor nem volt a száján. Már apjával csinálta a merülést is, és csak pislogott. Remélem legközelebb már erre is mosolyogni fog.

Egyébként tök édi. Kapok tőle Hunor puszikat :) kicsit kinyitja a száját,és bekapja az államat, arcomat, ahol ér. szerintem a puszikat utánozza ezzel, mert nem nyalogat, nem is szívja, csak odaérinti, aztán elfordítja a fejét :) Elolvadok tőle!

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok!
Nagyon köszönöm a gratulációkat és jókívánságokat,ami be is jött,rengeteg tejcike van,nem is győzi erővel a kiscsaj,úgyhogy fejegetjük és cumisüvegből pótoljuk a többi szükséges mennyiséget:)
Jajj,csajok..nehéz szülés volt:)
Nem ígérem,hogy holnap,de a napokban összeszedem a gondolataim és lefirkantom,hogy hogy zajlott a szülés...3800 gramm és 54 cm lett a lányzó,gátvédelemmel született,így "csak" belül repedtem,de feltette mindkét kezét a feje mellé,úgyhogy hála a széles csípőmnek,nem kellett császározni.Ezt persze csak a végén tudtam meg:)
Lenne egy gyors kérdésem,nagyon elkélne a jótanács...iszonyat stílust vett fel a védőnőnk,és már kétszer kint volt hétfő óta,mióta hazajöttünk,holnap meg hív,hogy mennyiket eszik Fanni.2-3-4 óránként kel enni,nagyon édes baba,tényleg nem nyügi,csak a pocak miatt:(30-35 ml-ket eszik (csak anyatejcsit),de van,hogy 40 ml-t,de akkor utána 4 óra alvás...szerintem teljesen jóllakott,sokszor bele is izzad és már alszik is.Mennyire normálisak ezek a mennyiségek...???A pocira Mecsek teát iszik,1-2 alkalommal,este-reggel...úgy látom segít Neki,de ezt már el sem mondtam a védőnőnek:(Ihatja a teát nyugodtan,ugye jól tudom?0-6 hónapig van írva 1 filter fél l vízhez...
Mérnem kellett volna ma,hogy evés előtt ill. után milyen súlya van,de totál zaklatás a gyerekkel szemben,mikor abszolút jó az étvágya.Szerintetek lehet védőnőt váltani úgy,hogy orvost is váltunk???Vagy területileg mindenképpen ő marad???Nagyon kellene a segítség ebben,mert totál kiborít agyilag:(Még azt is meg kellett mutatnom,hogy hogy szoptatok,én hülye meg még meg is mutattam:(Akadékoskodik egy anyatejes babával,mikor azt mondják,hogy nem tudom vele túl etetni....Tartozom a kötelezően előírt méréseken kívül bármivel is a védőnő felé????????
Segítsetek,kérlek,mert abszolút tanácstalanok vagyunk:(((
bentley86
 
 


Szia Bentley! (Mi a keresztneved, mert sose tudom elsőre leírni :(?

Tanácsaim:
-kapja be a védőnő
- ne adj neki teát!!! szerintem egyáltalán nem kéne, ha annyi tejed van! lehet azért se eszik annyit, mert a tea eltelíti
- ha azt gondolod, hogy fáj a pocija, akkor inkább azt figyeld, hogy te mit eszel, és az hogy hat a pici pocijára, meg van infacol, amit adhatsz neki, de nekünk ettől többet hányt vissza, mint amennyit megevett :) szóval nekünk nem jött be
-kapja be a védőnő, mert nem vagy köteles mérned a babát, és egyáltalán nem vagy köteles betartani amit mond, ő csak javaslatokat tehet, szeirntem. Asszem Crissy vagy Rita balhézott össze a védőnőjével, kérdezd őket, hogy kell elküldeni őt a fenébe :lol:
- annyit eszik, amennyi jól esik neki! én sosem mértem, én is szoptattam és sosem adtam neki még mást a tejcicin kívül! Az elején úgy tudtam mérni, hogy leszívtam a tejem, megnézteztem az mennyi ml, mert kb ennyire szívta le Hunor is. de hogy mennyit evett az elején már nemigen emlékszem, de minden baba más! ha jól bealszik a tejcizés után és nem ordít szopi után, akkor minden ok!
- szerintem óvatosan bánj a cumisüveggel is,mert attól csak ellustulhat a baba, mert abból könnyebben jön a tejci, mint amiért meg kell dolgozni. ha van sok tejed, akkor inkább azt beszéld meg a védőnővel, hogy tudod leadni más babáknak, vagy fagyaszd le. fél évig a fagyasztott tejet fel lehet használni!
- és végül: küld el a fenébe a védőnőt :lol:

Várjuk a beszámolót!!!

Kép
Kép
nikilány
 
 


Bentley,

Még egyszer Gratulálok Nektek, és nagyon sok boldogságot!!

Hát védőnőt nem tudom hogy tudsz e váltani... szerintem nemigen... bár mondom fogalmam sincs... hivatalosan mi a helyzet...
Szerintem teljesen jó ez a mennyiség amit eszik... főleg ha tényleg utána nyugodtan alszik, nincsen vele gond...
Hál istennek nekem óriási szerencsém van a védőnőmmel, mert imádom és teljesen segítőkész.... egyébként nekem is megnézte hogy szoptatok, engem nem zavart, mondjuk tényleg hozzáteszem nagyon jó a kapcsolatom vele!
Azt tudom javasolni, hogy ne mérd minden egyes alkalommal Fannit, ha macerásnak érzed, én konkrétan az elején reggel, este mértem aztán egy idő után már egyáltalán nem... mert nekem sem evett mennyiségre sokat, viszont jól lakott és valószínű laktató volt nagyon a tejem... főleg ha most Bulcsú súlyára nézek közel 10 kg. :) Nekem is kérdezték mennyit eszik ezért mértem meg hát persze magam miatt is, reggel-este...
Nyugi hamarosan már nem fog olyan sűrűn járni a védőnéni... :) nekem 3 hónapos koráig járt két hetente, aztán azóta csak mi járunk...
A hasfájásban mi profik vagyunk aztán igazán, majdnem 4 hós koráig keményen hasfájós volt... valóban míg ilyen pici Fanni az infacolt tudod neki adni... ha beválik a mecsek tea és rendesen eszik én nem látom hátrányát... én is teáztattam Bulcsút igaz később nem ilyen picinek de ha a hasának jó és tényleg jól eszik... szerintem simán mehet...
Írj nyugodtan, és várjuk a beszámolót!!!!

tücsi85
 
 
 


Sziasztok!

Bentley, én is gratulálok mégegyszer! Várjuk a beszámolót!
Teljesen jól eszik Fanni! Főleg, ha ilyen jól alszik, akkor biztos! A Védőnőmmel én sem vagyok kibékülve, utána néztem, de sajnos nem lehet váltani! :( Tök nagy szenyaság, mert engem teljesen kiborított, de szerencsére ő nem az a sűrűn járó tipus. Szerintem sem gáz, hogy meg akarta nézni a szoptatást, végülis ez a feladatuk... Ne idegeskedj és szerintem is hanyagold a cumisüveget, mert akkor sosem fog rendesen szopizni, ha megkönnyíted a dolgát!

Tengdi! Orsi nem csak szopizik, naponta kap kb. 200 ml tápszert és már eszik almát, krumplit, öszibarackot és sütőtököt. Igaz nem nagy mennyiségeket, mert mindíg szopi után kapja, egyenlőre csak a tápszert szeretném kiváltani. Kb. 60-80 ml eszik ezekből ebédre.
Ábel még csak szopizik, ugye?

Kép

Kép
esztke
 
 


Csuti! Veletek mi újság? Hogy van Zsóka baba?

Kép

Kép
esztke
 
 


Bentley!
- nekem azt mondta a védőnő, hogy ne mérjem a babát evés előtt-után, mert csak feleslegesen idegeskednék, hogy mikor, mennyit eszik. A doktornéni pedig igény szerinti szoptatást javasolt. Úgyhogy fogalmam sincs hányszor és mennyit eszik egy nap. (Lehet hogy 2,5 hónaposan már kéne valami rendszer?! :D)
- ja és Zsókának pont az édesköménytől fáj jobban a hasa, ami a tejszaporító és a mecsek baby teában is van. És mikor leálltam a tejszaporító tea ivásáról, akkor csökkent a hasfájása. Mostanában már alig fáj szerencsére.
- azt sajnos nem tudom lehet-e váltani védőnőt, de próbáld meg közölni vele, hogy hagyjon békén a hülyeségeivel. Nekem szerencsére nem nézték meg hogyan szoptatok.

Köszi Esztke! Jól vagyunk. Zsóka már elhagyta a 6 kilót. Picit pufi a drága. :) Este 9-től reggel 7-ig alszik már 1 hónapja, úgyhogy kényeztet minket. Remélem ezt a jó szokását sokáig megőrzi! :)
Járok vele ide-oda, vásárolni, tornára, más kismamákhoz itt Fóton. Sajnos babakocsizni most nem tudunk, mert merő víz-sár-hó-jég az utcánk, így csak kendőben viszem ki picit. Jöhetne a tavasz!
Rakok fel róla képet:
Kép
Kép

Érdekes, megváltozott a vonalzóm...

Kép
Kép
csuti25
 
 


Csuti! Zsóka eszméletlenül ééééédes!!!!! :lol: Nekem is megváltozott a vonalzóm! Nem tudom, mi lehet? :shock:

Bentley, nem én balhéztam össze a védőnőmmel, hanem Rita. Nálunk alig-alig jött, pedig mégcsak bajom sem volt vele. Igazából néha hiányzott is, mert tényleg jól kifogtuk, nagyon kedves és nem traktált hülyeségekkel. Esetleg nem tudod úgy kivédeni, hogy egyszerűen nem engeded be?! Mintha valaki csinálta volna ezt itt a fórumon??? :roll:
Én is teáztattam Emmát, de csak azért mert ő tápszeres volt és javasolták, hogy akkor kell plusz folyadék. A hasfájására mi kb. 2 hónapos koráig majdnem minden kajájába tettünk espumisan cseppet és tök jól volt. Szerintem felesleges olyan sűrűn mérned, főleg ha TE úgy látod, hogy Fannival minden ok! Én minden héten egyszer mértem. A védőnő meg bekaphatja! :wink:

Nagyon várjuk a beszámolót és a képeket!!!!

Andy, gratula a járáshoz! Nagyon édi lehet már a kiscsaj!

Most rohanok, majd visszaolvasgatok!

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Utánanéztem, mától megszűntek a régi nagyonbabás vonalzók, ezentúl csak egyedi, fényképeseket csinálnak.
Gyorsan regisztráltam az anyucin és csináltam újat. Bocs, ha valakinek pont ilyen van!

Crissy köszi! :)

Kép
Kép
csuti25
 
 


nikilány: örülök,hogy Hunor élvezi az úszást.és szépen fejlődik,köszi a képeket.

csuti: tündéri a kis Zsóka.irigyellek,hogy ilyen jól alszik.

Hát csajok tényleg kevés időm van most így,hogy hanna megy,vettem egy mei-tai.t,hogy ha nagyon nincs el felkötöm,remélem el lesz bent,hétvégi suli leszívott rendesen,szombat 8-20,30 ig,kész voltam.ja és elkapott valami izom nyavaja,fáj minden végtagom,de nem gyengén,holnap lesz doki elmegyek,mert fájdalomcsillapító nélkül elviselhetetlen,mi franc lehet.alig bírom hannát emelgetni.

képzeljétek,talán megtörik a kaja ellenessége,evett már virslit,csirke husit,sajtot a napokba.csak meg jön a kis esze.cicizése is kevesebb.

remélem hamarosan jó idő lesz és szervezhetünk talit,már nagyon várom.

mindnekinek pusz

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Andy, köszi és jobbulást a végtagjaidnak! :) Csak ámulok, hogy hogy bírod ezt a suli dolgot pici baba mellett. Kitartás!

Bentley! Mizujs? Fanni jó kislány?

Kép
Kép
csuti25
 
 


Sziasztok Lányok!!

Igyekeztem képeket feltölteni,de túl nagy méretben vannak és Fannus nemsoká ébred,így most nincs időm átformázni:(Köszönöm szépen az ötleteket,hétfőn már mi vittük mérésre,újra egy hét múlva kell és ha tartja a súlygyarapodást (20dkg-ot hízott),akkor csak két hét múlva kell Vele járogatni.Elvileg a dr.nő jön még ki a héten,de eddig még nem jelentkezett be...csöngőnk meg ugye nincsen:)
Mióta nem írtam,történt "némi" változás..igencsak megnőtt a picim étvágya,100 ml alá nemigen adja,tegnap este egész 170-ig tornázta fel és még kért volna...addig agyaltunk az Apjával,hogy rájöttünk,hogy egyáltalán nem zsíros a tejem,a hűtőből kivéve nézegettük és nyílván ez lehet a gond,mert be kellett pótolni már 4 alkalommal tápszerrel és abból mikor nagyon éhes volt,akkor is max 90 ml-t evett.Még elég hullámzó az étvágya,de éjjel 6 és fél órát végig aludt a 170 ml után...az Infacol úgy néz ki,hogy bevált,nem igazán küszködik pocival :lol: Lehetséges,hogy az növelte volna még pluszba az étvágyát??
Szopizni nagyon szépen tud,de nem tart ki addig a lelkesedése,amíg az étvágya...ezért szoktam "utólag" üvegből pótolni...az az igazság(nem tudom,hogy ki fejte folyamatosan a cicijét),de alkalmanként lejön 120 ml is a cicimből (ha nem evett belőle előtte),a másikból viszont max 75 ml...azt mondták,hogy teljesen normális,hogy az egyik "termelékenyebb"...1,5 óra kihagyással szoktam egymás után fejni és igysem győzöm tejcivel...szóval nem volt más megoldás,mint a pótlás...
Ha hétfőn megint súlygyarapodást tapasztalunk,akkor valószínű,hogy jól csináljuk a dolgot,bár mki azt mondja,hogy tejjel nem tudom túletetni...2. napja iszom a Mecsek tejszaporító teát,mintha kezdene használni,gondoltam a homeos bogyók előtt,megpróbálkozom ezzel...a Mecsek babytől ment Fanni hasa,úgyhogy 2 alkalommal kapott és félre is tettem...hátha később beválik még nem dobtam ki.

Csuti,édes a babócád,látom Ti is hinta pártiak vagytok:)Mi sk oldottuk meg (igaz még "félig"),de ugyan ilyen elven működő hintát:)

Nikilány,abszolút igazad van,kicsit határozottabb stílust vettem fel,bár már attól is kibuktam,hogy levittük hétfőn Fannit és előttünk bement egy anyuka a pár hónapos kisfiával és 3/4 órát hallgattuk,hogy milyen táplálkozási tanácsokkal traktálja szegény anyukát, a gyerek meg már picit kezdett hisztis lenni az ölemben,mert mi meg csak egy 3 perces mérésre mentünk:(Muszály túlélni a "jótanácsokat",de igyekszem hamar leszerelni a drága VÉDŐNÉNIT:(
Esztke,Tücsi,Crissy,igyekszem "rendszeresen" jelentkezni,de még nagyon ismerkedünk és nincs napirendünk sem,egy dologban vagyok biztos,valóban mérhetetlen boldogság anyának lenni,köszönöm,hogy vagytok !!:))[/img]
bentley86
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: