Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Katidoktornéni kedvéért megvágva a privát üzenet, amit neki küldtem:

Mivel kevés a tejmirigyem, elég korlátozott mennyiséget tudok előállítani. Nagyon szerettem volna kizárólag szoptatni, ezért eléggé sokkolt, hogy nem fog menni. Iszonyú rosszul esik, hogy mindenhol csak a szoptatást nyomják, és így az, akinek bármilyen okból nem jön össze, rögtön rossz anya mindenki más szemében. Felháborítónak tartom, hogy a védőnői tanácsadó füzetkében (Felicitas-os) 10 oldalt írnak a szoptatásról, és egy sort se a tápiról. Tök szakszerütlenül megbízhatatlan helyekről kell összeollózni az infókat, mintha valami tiltott dolgot művelnék. Ilyen egyszerű kérdések, mint meddig állhat a bekészített tápi, baj-e ha kis fehér pöttyök vannak a kakiban, hányszor kell kakilnia tápszer mellett és hasonló ügyekben sem kapunk egyértelmű választ olyantól, aki szakmailag felelősséget vállalna érte.
A meglévő pici tejet csak és kizárólag Szaffi kitartása miatt tudom megtartani szerintem. Bárki bármit mond, amíg ő lelkesen és kitartóan szopizik, addig lesz tej, utána meg csinálhatok, amit akarok. Ha nagyon éhes, képes véresre karmolni szopi közben, meg sírni, míg a cici a szájában van, mert nem jön elég tejcsi. Már a szülőszobán is nagyon ügyesen szopizott, ezzel sose volt gond. Most napi 6-8 alkalommal van cicin, ha türelmes akár fél-fél órán át, ha nem, akkor csak arra az 5-5 percre, amíg bizti kiüríti őket.

Írtad privátban, hogy tápisoknak kell adni vizet :shock: Nekünk ezt senki nem mondta :twisted: Látod, pont az ilyenekre mondtam, h egy tápszer dobozáról szerzem a legtöbb infót, és engem ez igenis zavar! Már egyszer próbáltunk adni neki vizet még kiskorában, de kiköpte, és azzal az "anya, te hülye vagy?" nézéssel nézett rám, ami után többet nem próbáltam meg :D Mi a helyzet a baba-teákkal? Persze minden ízesítő nélkül gondoltam. Azokat lehet már ilyen piciknek adni? (még nincs 7 hetes). Felteszem ugyanezt a kérdést a "tápszeres trükkök" topikban, létszi oda is válaszold meg! Nem sokan nézik, de hátha más is szenved hasonló tanácstalanságban, mint én :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

 
 

Érdekelne, hogy van-e olyan nő orvos, aki a császár utáni hüvelyi szülést képes háborítatlanul elképzelni. Még nem aktuális a téma, de szeretnék találni jó orvost, aki az én elképzeléseimet osztja. Az előző dokimtól azért voltam kénytelen elbúcsúzni, mert ő a császár utáni hüvelyi szülést csak beavatkozásokkal hajlandó vállalni. Férfi jelöltem van már, de ha lenne nő, az még jobb lenne.
(Azt tudom, hogy az István a VBAC fellegvára, de nekem nem mindegy, hogy milyen körülményeket biztosítanak hozzá.)

Kép
hellot
 
 


Hellot, Nekem a második gyerekemnél Pop Andrea volt az orvosom. Az első császárral született farfekvése miatt, a második születhetett volna természetesen úton, megfordult. Az orvos a ctg eredményéhez és a szülés megfelelő haladásához kötötte volna a hüvelyi szülés feltételeit. Mivel véreztem, ezért császár lett a második is. Az első császár nagyon megviselt, a második nem. Sem testileg, sem lelkileg. Elfogadtam, hogy így alakult. Tehát nála lehet természetes úton szülni császár után, persze nála is vannak feltételek, de azt hiszem ezek a nő és a baba érdekeit szolgálják.
se1
 
 


Köszi, Pop Andreáról már hallottam. De úgy tudom, amióta újból vállal vbac-t, azóta bizonyos dolgokban lazább, bizonyos dolgokban szigorúbb, mint régebben volt. Félek, keveset várna, hogy természetes úton menjenek a dolgok, hamar döntene a műtét mellett. (Persze, hogy mi a "hamar", az tök relatív, de én kitartó dokit keresek.)
Te mikor szültél nála?

Kép
hellot
 
 


Kedves Rekuja!

Nagyon sajnálom, hogy nem tudod kizárólagosan szoptatni Szaffit. Ez azt jelenti, hogy neked sokkal nehezebb dolgod van, mint azoknak, akiknek szerencsésebbek az adottságaik. Ismerek néhány olyan édesanyát, akik csak nagy nehézségek árán tudták szoptatni a kisbabájukat, mert pl. - hozzád hasonlóan - kevés a tejmirigyük, vagy nem sikerült megoldani a szopási sztrájkot és hónapokon (néha egy éven át) fejtek a kisbabájuknak. Mindig nagy tisztelettel gondolok rájuk, mert tudom, hogy sokkal többet tettek, mint én, akinek nem álltak ilyen súlyos akadályok az útjában.

Nagyon meglepett, hogy ennyire kevés az információ a tápszerekkel kapcsolatban. Hiszen a cégek annyi tájékoztató füzettel, anyaggal és szórólappal látják el az édesanyákat, hogy az ember azt gondolná, azokban minden benne van. De ezek szerint mégiscsak hiányzik az objektív, gyakorlati infó. Remélem, ebben hamarosan lesz változás.

A pótlást miből kapja Szaffi? Próbáltad már "szoptanítot"?

rekuja írta:Katidoktornéni kedvéért megvágva a privát üzenet, amit neki küldtem:

Mivel kevés a tejmirigyem, elég korlátozott mennyiséget tudok előállítani. Nagyon szerettem volna kizárólag szoptatni, ezért eléggé sokkolt, hogy nem fog menni. Iszonyú rosszul esik, hogy mindenhol csak a szoptatást nyomják, és így az, akinek bármilyen okból nem jön össze, rögtön rossz anya mindenki más szemében. Felháborítónak tartom, hogy a védőnői tanácsadó füzetkében (Felicitas-os) 10 oldalt írnak a szoptatásról, és egy sort se a tápiról. Tök szakszerütlenül megbízhatatlan helyekről kell összeollózni az infókat, mintha valami tiltott dolgot művelnék. Ilyen egyszerű kérdések, mint meddig állhat a bekészített tápi, baj-e ha kis fehér pöttyök vannak a kakiban, hányszor kell kakilnia tápszer mellett és hasonló ügyekben sem kapunk egyértelmű választ olyantól, aki szakmailag felelősséget vállalna érte.
A meglévő pici tejet csak és kizárólag Szaffi kitartása miatt tudom megtartani szerintem. Bárki bármit mond, amíg ő lelkesen és kitartóan szopizik, addig lesz tej, utána meg csinálhatok, amit akarok. Ha nagyon éhes, képes véresre karmolni szopi közben, meg sírni, míg a cici a szájában van, mert nem jön elég tejcsi. Már a szülőszobán is nagyon ügyesen szopizott, ezzel sose volt gond. Most napi 6-8 alkalommal van cicin, ha türelmes akár fél-fél órán át, ha nem, akkor csak arra az 5-5 percre, amíg bizti kiüríti őket.

Írtad privátban, hogy tápisoknak kell adni vizet :shock: Nekünk ezt senki nem mondta :twisted: Látod, pont az ilyenekre mondtam, h egy tápszer dobozáról szerzem a legtöbb infót, és engem ez igenis zavar! Már egyszer próbáltunk adni neki vizet még kiskorában, de kiköpte, és azzal az "anya, te hülye vagy?" nézéssel nézett rám, ami után többet nem próbáltam meg :D Mi a helyzet a baba-teákkal? Persze minden ízesítő nélkül gondoltam. Azokat lehet már ilyen piciknek adni? (még nincs 7 hetes). Felteszem ugyanezt a kérdést a "tápszeres trükkök" topikban, létszi oda is válaszold meg! Nem sokan nézik, de hátha más is szenved hasonló tanácstalanságban, mint én :oops:
ditla
 
 


ditla
Próbáltam szoptanítozni, de inkább csak a lelkem nyugtattam meg, hogy én mindent megtettem :D Tényleg több tejet csinált, bár az én esetemben ez 10 helyett 15 ml-t jelent, most meg 150-et eszik :) Viszont a legnagyobb csövön át is olyan kevés jött csak, hogy minden erőlködése ellenére is egy óra alatt csak 60 körül ivott meg, és ha a kényelmi szempontokat félreteszem, akkor is muszáj utána üvegből a maradék 90-et is odaadni, így az egész olyan veszett balta nyele akció volt. Ráadásul cirka egy hét alatt rájött, hogy amit meghagy, azt megkapja a végén üvegből, akkor meg minek próbálkozzon? Ez volt az a pillanat, amikor úgy döntöttem, az ő érdekei már nem szolgálják ezt, csak az én lelkem miatt csinálom, ez pedig önzőség a részemről. Szóval visszaálltunk, minden szopi elött kap pár kortyot ciciről is, amíg még van. Néha aktívabb, akkor a következő szopira több termelődik, néha lusta, akkor kihagyunk egy szopit, legközelebb több lesz és akkor megint aktív. Most 2,5 hónapos és még kap pár korty anyatejet is.

A tápszergyátók csak olyan reklámokat adnak/adhatnak, amiben 6 hónapnál idősebbeknek való tápikat írnak le. Sajnos van egy törvény az anyatej védelmében, ami gátolja a szabad információáramlást. Így páldául, tudom, hogy van többféle tápszer, de fogalmam sincs, melyikben mi van, nincs lehetőségem összehasonlítani őket stb. Marad, amit a doki felír, és reménykedem, hogy pár hét múlva nem lesz benne a hiradóban, mint a múltkor valamelyik.
Megértem én, hogy védeni kell az anyatejet, de sokan sokat vesztünk emiatt.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


10 oldalt írnak a szoptatásról, és egy sort se a tápiról. Tök szakszerütlenül megbízhatatlan helyekről kell összeollózni az infókat, mintha valami tiltott dolgot művelnék. Ilyen egyszerű kérdések, mint meddig állhat a bekészített tápi,

Írtad privátban, hogy tápisoknak kell adni vizet :shock:

Szia Rékuja!

Az én fiam is tápszeres volt sajna (össz-vissz 2 hónapig volt tejem, én is próbáltam mindent, szoptatási tanácsadó, homeopátia, gyógytea, stb.... és semmi :()
Amire tudok, szeretnék válaszolni, hátha segít, de lehet, hogy már tudod, akkor bocs: a bekészített táp 24 órát állhat hűtőben, steril tárolóban. Ha elmentünk, és sosem mertem készet vinni, hanem a steril cumisüvegbe mértem ki a port, és vittem babavizet, és ahol voltunk, ott melegítettem meg, és kutyultam össze, hogy nehogy megromoljon ha túl meleg van.
Víz: nekem azt mondta a gyerekdoki, hogy egy éves korukig nem kell adni pluszban vizet, kizárólag ha lázas, vagy ha extrém meleg van (nyáron, 30 fok feletti hőmérséklet).
A másik: mindenképp HA jelzésű tápszert érdemes használni, megelőzendő a tejallergiát,. Ha sokat fáj a picid hasa, nehezen kakil, akkor érdemes váltani (mi Milupaval kezdtünk, de az nem vált be, és a Beba HA -ra váltottunk, az egy éves korig ment). Ha sokat bukna a babát, vannak spec. anti-reflux tápok (ehhez is volt szerencsénk), ezek AR jelzésűek.
A babavíz elég borsos áron megy, ezért a védőnőm ajánlotta, hogy adhatok helyette mentes szentkirályit is, mert annak az összetétele nagyon hasonlít a babavizekére.
Hát most hirtelen ennyi jut eszembe, de ha valamiben tudnék tanácsot adni, szívesen elmondom, mi hogy csináltuk anno, hátha segít.
Sok sikert, Zsó
emzsó
 
 


Zsó!

Csak a kizárólagosan és igény szerint szoptatott babákat nem kell megkinálni vizzel, mert ők nem csak az éhségérzetüket csillapitják a szopival, hanem sokszor ha szomjasak akkor is szopiznak extra egyet, amikor azt gondolná az ember, hogy most "evett" egy nagyot nem kérheti újra. Vizzel tanácsos itatni a babákat, nekik nincs igényük változatos/új izekre az innivalójukban és nagyon hamar az az érzése az embernek, hogy édesiteni is kell a teákat, innen meg már egyenes út vezet a bébi italokhoz, amik köztudottan magas cukor tartalmúak.

Visszatérve a tápszerre, aki nem tudja szoptatni a babáját bizzon meg a gyerekorvosban, az első 6 hónapban a közösen megtalált megfelelő tápszert fogyasszák ás ne kisérletezzenek. A hozzátáp-lálást is a védőnővel és a gyermekorvossal tanácsos megbeszélni.

Azért nem haragszotok meg úgye, hogy továbbra is a "6 hónapos korig a kizárólagos szoptatás"t tartjuk kivánotosnak!
És akinek nem sikerült "elsőre", próbálja neg a másodiinal újra, még több ismerettel felvértezve, szükség esetén kérjen segitséget. :D

Üdv: Katidoktornéni
katidoktorneni
 
 


Kedves Katidoktornéni!



Köszi a választ! Amit Rékujának írtam, természetesen nem a saját kis laikus agyammal találtam ki :). Az én elsőszülöttem nem igazán fogadta el a vizet, és mikor említettem a gyerekorvosnak, ő mondta, hogy egy éves korig ne aggódjak miatta, függetlenül attól hogy tápos, ahogy a tápszerváltást is ő javasolta, a panaszokra hivatkozva, nem én mentem a tescoba és emeltem le találomra a lila dobozos helyett a zöldet, szóval nem kezdtem "kísérletezgetni" a pár hetes gyerekem rovására. Ezért írtam, hogy HA jelű tápszerről van szó, mert aki használja, úgyis tudja, hogy az vényköteles, és a gyerekorvos fogja felírni.

"Azért nem haragszotok meg úgye, hogy továbbra is a "6 hónapos korig a kizárólagos szoptatás"t tartjuk kivánotosnak! "

Ezzel szerintem senkinek nincs gondja, de azt pedig Te, Ti fogadjátok el, hogy van akinek nem megy, minden igyekezete ellenére, és baromi rossz mondjuk 40 perc szoptatás után görcsben álló gyomorral megmérni a babát, és konstatálni, hogy sikerült 5, azaz öt grammot szopnia, majd ezek után összevakarod magad, és le bírsz fejni össz-vissz további 10 ml tejet. És sajna tapasztaltam , amit Rékuja írt, hogy sokak éreztetik veled, hogy "ment volna az, csak béna voltál" - mikor az embernek amúgy is lelkiismeretfurdalása van, hogy nem adott meg valami alapvető dolgot a gyerekének. Szerintem nem is tudják, milyen mázlisták azok, akik csak ráteszik a gyereket a cickóra, és eszik, mint a kisangyal.
Megjegyzem, a második gyermekemet sikerült fél évig csak anyatejesen táplálni, és valóban fantasztikus érzés, de azt sem kaptuk könnyen! Nagyban segített, hogy addigra már hallottam a Dévény-masszázsról, és hetente hordtam, plusz szoptatási csodaszerek garmadáját nyakaltam be. MIndegy, megérte, mert tényleg jó volt szoptatni.
Az első hozzászólásodra még annyit szeretnék írni, hogy az Istvánban nekem nagyon sokat segítettek a csecsemős nővérkék, a szoptatási techninkák, és minden más tekintetében is, azóta is csak jó szívvel tudok rájuk gondolni, kérés nélkül jöttek, és nem létezett számukra hülye kérdés, mindenben rendelkezésre álltak.
Zsó
emzsó
 
 


Kedves Hellot!
Újvári Attila drúr és Bábinszi Ágota drnő is válalnak VBAC-ot. És ők nem azok a beavatkozósak :wink:
Én januárban szültem a második lányom Dr Újvárinál (VBAC) a betöltött 41. héten, 4020gr és 60 cm lett a lányom, gátvédelemmel. Pedig ott többen is császárt jósoltak. Egy szobában voltam még két velem egy cipőben járó anyukával,...az egyik orvosa Bábinszki drnő volt. A másikét sajnos nem tudom :roll:

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Bocsi, az a január tavaly január volt, de gondolom a VBAC-ot válaló dokik nem változtak :lol:

N:

Kép Kép
natasa1975
 
 


Sziasztok!

Én az István Kórházban szültem 3 éve, de elég nagy volt a nyüzsi. :cry: Hat ágyasban voltunk, egy asztalon kellett tisztába tenni Rékát. Balról egy kínai, jobbról egy roma, nem mintha bajom lenne a romákkal meg a kínaiakkal, csak sokan jöttek látogatni, egész nap zaj volt. Szóval épp csak a kutya meg macska nem volt. Át akartunk menni fizetősbe, de foglaltak voltak. A nővérek nagyon rendesek voltak, egyet kivéve, aki nem akart segíteni, de a többi eléggé ott volt. Réka nem akart szopni, feszítette magát, bömbölt, meg minden, de segítettek fejni, megetették vele a tejemet. Sajnos velem is volt egy kis komplikáció, ezért nem tudtunk hazamenni, csak két hét múlva, de addigra már nagyon profik voltunk cicizésben. :D Már a végén az újaknak is én magyaráztam, hogy hogyan hogyan kell pelenkázni, meg hogy fogják a babát.
A második babát is tervezzük, de igazából nem nagyon szeretnék újra abba a hatágyas kórterembe kerülni. A szülésszel nagyon meg voltam elégedve, Boros doktornőnél szültem, és nem szívesen mennék máshoz, de egy kicsit zavarnak a tábori körülmények.
Az nem tetszett még, hogy az egyik orvos nagyon rám szólt, hogy ne adjak a gyereknek cumit. A sógornőm hozta ajándékba, és nagyon szép pillangó volt rajta, Rékának is nagyon tetszett. Aztán mondták, hogy ez milyen rossz, mert akkor nem fog szopni. Réka két évig szopott, a cumit is akkor vettem el tőle, hát szerintem ez akkora hülyeség. Ott tejet is pohárból adták a babáknak, amivel szintén nem értek egyet, mert ezt egy anyuka nem tudja megcsinálni otthon. Volt egy szobatársam, akinek sárga volt a babája, és azt is pohárból etették, de aztán találkoztunk a védőnőnél, és mondta, hogy otthon úgy félrenyelt, hogy mehettek a Heim Pál Kórházba. szerencsére nem lett baja, de aztán nem merte poharazni.
csacskamacs
Gátér
 
 


emzso
Köszi a tippeket! Annyira ráismertem a saját szorongásaimra a leírásodból... és bizti, még rengetegen vagyunk így, hogy "béna vagy, csak akarnod kellett volna..." Olvastam egy cikket egy kevés tejmirigyes csajról, aki fel tudta húzni napi 300ml-re a tejét. Azóta azon stresszelek, hogy nekem is lehetne 60nál több, ha e köré építeném fel az életemet...
Bepa Ha-sok vagyunk, már a kórházban is ezt írták fel. Most megint Szoptanítozunk, ugyanis a kisasszony cumisüveg-sztrájkot tart egy hete, és inkább éhezik, de nyomja ki a kis nyelvével és üvölt, aztán ciciről megeszi a 150-et.
Vizet továbbra is hülyeségként éli meg és kiköpi. Babateát ugyanígy bár nem csodálom, azt én se innám meg :D
Tök jó, hogy a másodiknál ment a szopi! Mérésekkel ugyan így voltam, nálunk sokszor nem kimutatható a mennyiség, mert a mérleg csak 10-vel mér... Szóval én a szopit 0-nak veszem, inkább csak játéknak van.

Persze, hogy fontos a 6 hóig kizárólag szoptatás! Sőt, ha lenne tejem, én késöbb is nagyon szívesen csinálnám. Most is mindent megteszek, hogy ez a pár kis kortyunk mennél tovább megmaradjon, ha megy, akár 1 éves korig is. De nem hiszem, hogy a hivatalos csatornákon tápszeres infók közlése ellentmond a kizárólag szoptatás elvének. Az is biztos, hogy egyszerűbb szoptatni, mint tápizni. Az mindig veled van, mindig iható hőmérsékletű, mindig steril. Ha meg valaki nagyon el akar menni a baba nélkül otthonról, lehet fejni és apa etet.
De a tápinak is vannak előnyei. Nálunk apa igényli, hogy etessen, ha itthon van miután leveszem a ciciről a csajt, apa már jön is a cumisüveggel és veszi ki a kezemből :) Ez egy olyan kapcsolat köztük, ami csak így alakulhatott ki, és szerintem előnyére válik a picinek, ha mindkettőnkhöz erősen kötődik, és apa nem csak a csörgő mögötti gügyögő arc.

Katidoktornéninek nagyon igaza van abban, hogy segíteni kell, ha másért nem, hogy a másodiknál menjen. Én is sokat tanultam, a következőnél már bizti korábban kezdem a szoptanítot, hátha cseppel több tejem lesz úgy. De azt is megtanultam, hogy a picinek sem érdeke egy stresszes, szorongó, kudarcélményes anya, mert ennyit egyszerűen nem ér neki se a kizárólag szoptatás.

Pohárból sztem teljesen jól lehet itatni, nálunk apa is, én is csináltuk kb 2 hétig, de ahogy nőtt a mennyiség, úgy egyre több levegőt nyelt és sokat bukott vissza. De annyi idő alatt a szopinak már stabilnak kell lennie. Szóval én nagyon hálás vagyok az Istvános nővéreknek, hogy ők poharaztak, meg megtanítottak minket is rá.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Natasa, köszi :) Már azt hittem, hogy a vbac-ról ismert Istvánból nem jár erre senki, akinek személyesen sikerült.
A férfi jelöltem Ujvári volt, Bábinszki doktornőről egyelőre semmit nem tudok, de akkor neki is utánanézek.
Igazából egyre inkább hajlok rá, hogy nem érdekel, férfi-e vagy, nő, Ujváriról annyi jót hallottam ebben a témában, hogy őt választom. (Ő az, akinél meg lehet szülni betöltött 41. hét után is a 4 kiló feletti babákat, vagy két császár után, meg úgy általában, ő egy csomó mindenben rugalmas, ha az ember lánya vbac-re készül.) Most nekem tényleg az a fontos, hogy hagyjanak békén, ne várják el, hogy a gyerekem stopperórával a kezében szülessen...

Kép
hellot
 
 


Csacskamacs (jó a nicked)

várunk a második babáddal is nagy szeretettel, isten útjai kifürkészhetetlenek, nem lehet tudni kivel kerülsz egy szobába :lol:.
Folyamatosan újítják fel a gyerekágyas szobákat, de az anyatársakat nem lehet garantálni. Nagyon ügyes vagy, hogy a kezdeti nehézségek ellenére, úgy mentél haza, hogy ment a szopi, és utána még két évig :wink:. Csak elismeréssel tudok adózni, bár legyünk öszinték szerencséd is volt, hogy nem találkoztál a "cumizavarral", pont emiatt szólt a gyermekorvos is. A baba-barát kórházakban nem használnak cumit/cumisüveget ezért, hogy ne zavarja meg a babák szopási technikáját.

Rekuja!

Tudom, hogy a "bababarátság" nem azonos a "mamabarátsággal"! Igen, sokszor nagyon megterhelő a kizárólagos szoptatás elérése, de most ezen dolgozunk, hogy az anyukáknak még több támogatást tudjunk nyújtani, hogy maguk rájöjjenek a célravezető útra. Te már tudsz valamit, már több eszköz van a kezedben és ha még nyitott vagy, vannak még lehetőségek :lol:. Akinek elsőre megy minden, ahogy a nagykönyvben meg van írva, ott nem kell a mi segítségünk/támogatásunk, a többieket kell megtalálnunk, akik várnak segítséget és vevők is rá.
Persze nem vagyunk feljogosítva, nem is szabad hogy úgy tegyünk, hogy megítéljük/elítéljük azt, akinek nem megy valamiért a szopi, de azért az elszántságban, meggyöződésben, kitartásban is nagy különbségek vannak. Tehát, KÉRDEZZETEK!

Üdv: Kati
katidoktorneni
 
 


Katidoktornéni, köszi a dicséretet! Szerintem ez azért nagyrészt szerencse kérdése másnál is,nem?
Hát nem tudom, miért van ez a mizéria a cumi körül, sok családot ismerek, ahol ez megy együtt is, akinek meg nem megy, annak olyan mindegy. Nem a pohártól lesz több. A mi korosztályunk is cumival a szájában nőtt fel. A cumi is olyan alakú, mint a mell, szerintem pont a pohár sokkal másabb.
:roll:
csacskamacs
Gátér
 
 


Kedves Katidoktornéni!

Évek óta olvasgatom az István kórház topicját, de nem vagyok nagy fórumozó (bizonytja ezt friss regisztrációm), de volt két megjegyzésed, amelyre valamiért muszáj reagálnom.
Az egyik az "ugye nem haragszotok, ha mi továbbra is a kizárólagos szoptatást tartjuk kívánatosnak, - számomra ez kissé gúnyorosan hangzik. A másik az "elszántságban, kitartásban vannak különbségek" - ez pedig elmarasztaló, ítélkezõ. Ne érts félre, nem megsérteni akarlak, csak nem értem, miért írtad.
Nekem sajnos nem volt elég tejem, totális kudarcként éltem meg, bár utólag már jobban fúrdal azért a lelkiismeret, mert annyit foglalkoztam a kérdéssel, ami már-már a kicsim rovására ment. Amikor segítséget kértem, kaptam ilyen jellegû választ, mint a fenti mondataid. Én is kívánatosnak tartottam volna a kizárólagos szoptatást, még szép! Elég baj az, hogy nem sikerült..... Kitartás....napjaink a következõképp néztek ki: szoptatás-mérés-fejés-itatás-tápszerkeverés-tápszeres pótlás - szoptatós tea fõzés-mellborogatás-cumisüveg sterilizálás (poharazás nem ment, rendre visszajött plusz sok mellément) - szoptatás......Nem feltételezem, hogy rossz szándékkal írtad, csak érteni sem igazán értem, miért kellett ez a két mondat ide. Aki tudott szoptatni, annak mindegy, más mennyire elszánt, aki nem volt elszánt, jó eséllyel úgysem veszi magára, aki pedig nem tudott, de akart, annak maximum rosszul esik.
Anna
schreider
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Én decemberben szültem az Istvánban. A szoptatás sajna nekünk sem megy :(
Nálam az volt a gond, hogy nagyon csúnyán kisebesedett a mellbimbóm, a szoptatás iszonyat fájdalommal járt. Rettegtem, hogy a gyerek megint éhes lesz és megint fog összeszoritva kell megetetnem őt. Persze én is nagyon rosszul éreztem magam ez miatt, jött az önvád, meg hogy én milyen béna vagyok, a tej fogyott, szükség volt pótlásra.
Végül a bőrgyógyász segitségével 2,5 hónap után gyógyult be a mellem teljesen, azaz 3,5 hónapos volt a gyerekem. 1 hónapig birtam a szoptatást, azóta fejek éjjel-nappal és üvegből kapja meg a lányom a tejcsit. Próbáltam őt visszaszoktatni a cicire, de ebben tényleg nem voltam elég kitartó, lehet hamar feladtam, de úgy voltam vele inkább legyen egy kiegyensúlyozott anyukája a kicsimnek és kapjon üvegből.

Most ott tartok, hogy még sok is a tejem, de ha lecsökkentem a fejések számát akkor viszont rohamosan elkezd csökkenni a mennyiség is. :(

Nagyon bizom benne, hogy a kistesónál már fog menni a dolog és ügyesebbek leszünk, én is átélhetem a szoptatás csodálatos élményét!

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


Anna!

Természetesen nem az igazat megmondani jöttem és végképp nem itélkezni :( ! Igy, az eredeti szövegkörnyezetből kiragadva, persze másképp hangzanak ezek a mondatok, de gondolhatod hogy nem azért vagyok teljes névvel itt, hogy bárkit is személy szerint megbántsak, általánositani meg nem lehet! Viszont az tény, hogy sokfélék vagyunk és mindenki másképp csinálja (ahogy tudja)! Van akinek úgy sikerül ahogy elképzelte, van akinek nem és van akinek segitséggel sikerül (esetleg nagysokára) és ott van a mi sikerélményünk/örömünk is. Nem a kudarcoknál, ahol akár hiszitek akár nem, én is rossz érzéssel tudom csak azt mondani, hogy sajnos nem tudok/tam segiteni :cry:. Minden elveszitett szoptatásélményt sajnálok és arra törekszem, hogy két sikeres támogatással/segitéssel pótolhassak. Nem kell úgy tekintenetek ránk, mint gonosz mostohára, aki dörzsöli a markát és vihorog, ha valami jó kis kudarcot sejt. Nekünk is megvan a feladatunk és tovább kell még fejlődnünk (várandós oktatás, anyacsoport, személyes tanácsadás), hogy azt mondhassuk, mi mindent megtettünk, nem rajtunk mulott.

Továbbra is KÉRDEZZETEK és KÉRJETEK SEGITSÉGET, ha ott az idő!


Kati
katidoktorneni
 
 


Sziasztok !
Én a második babám szültem az Istvánban, a nyáron a harmadikat is itt fogom.
A szülés után a szoptatás beindult, de a cicim is kisebesedett kicsit, de a védőnőnknek hála jó krémekkel kezeltem és hamar helyre is jött.
Fejtem is sokat, hogy még több tejcsi legyen, volt is 14 hónapig.
A cumit nem bánom, hogy nem szeretik az Istvánban, és az is jó, hogy anyatejjel való táplálást erőltetik, mert rögtön tápszerezni van akinek egyszerűbb, de akkor tényleg nem fog beindulni, ha az egyszerűbb utat választjuk.

Villő 4 hónapos volt amikor apukám hirtelen meghalt és majdnem elment a tejem, de még többet próbáltam fejni, homeós bogyókat ettem, és a Laktoherb teát. Alkoholmentes sör nálam nem vált be. Szerencsére kitartó munkával visszajött és volt is utána sok tejcsi.

Ismerek pár anyukát akik pár nap után megunták ezt az állandóan éhes a baba szindrómát és a legkönnyeb, hogy 3 óránként megtömjük tápszerrel és mi is nyugodtan alhatunk. hát ez nem jó szerintem.
Van akinél csak 1-2 hét után indul be az aktív tejtermelés, mert ebben is különbözünk.
gbkati77
 
 


Sziasztok!

Tudna valaki nekem ajánlani egy jó szülésznőt az Istvánban?

Az orvosom-Ujvári Attila Izsákné Nikolettet ajánlotta, de ő már nem vállal több szülést, illetve Gottfried Anikót, de ő csak augusztustól vállalna szüléseket én viszont június közepére vagyok kiírva...

Előre is köszönöm!!!!

Kép
nikka
 
 


Szia Nikka!

Nekem az Istvánban a szülésznőm Lomen Marika volt. Én nagyon meg voltam vele elégedve, nagyon kedves, türelmes én csak jót tudok róla mondani.
Én is megint az Istvánban szeretnék szülni van már egy kisfiam 22 hónapos. De sajnos akihez eddig jártam doki nem tud vállalni, mert nyugdijba megy, viszont az Ujvári Attilát ajánlották nekem.
Tudnál irni róla valamit, hogy milyen orvos? És milyen tarifával dolgozik?
Köszi
praszlera
Etyek
 
 


Szia Rékuja!

Hát, igen, ez a méricskélés elég idegörlő.......Nekünk momert mérlegünk volt, már nem tudom, az milyen nagyságrendig mért, de az 5 g-t kórházban mértem (nem az újszülött osztályon, hanem később bekerültünk a H.P.-be, mert nem múlt a sárgaság, de ez egy külön történet), azért emlékszem rá ilyen pontosan. Szerintem másodszorra sokkal könnyebb, mert az ember egy csomó dolog ellen fel van vértezve, lelkileg is, ami az elsőnél kudarcot okozott, és ha minden nem is küszöbölhető ki, de a kevesebb para nagyban lendít a dolgon. Másodjára sem volt őrült sok tejem, pl. fejni már sosem tudtam emlékeim szerinte, de legalább ment. Bár a mi családunkban valahogy senki nem tudott sokáig szoptatni (másodjára a 11 hónappal rekordernek számítok egyenlőre, bár az sem sok a mai 3 évig is szoptató anyukákhoz képest), gondolom, genetika is van a dologban.
Tök jó, hogy a tápozásnak a pozitív oldalát is nézed, pl. hogy Apa is meg tudja etetni a picit!
Hellot!
Nem vagyok VBAC kérdésben érintett, de egy barátnőm ezügyben megkereste Pop doktornőt, (mert ő is csaszi után szeretne egy lehetőleg háborítatlan szülést)aki dr. Kassai Enikőt ajánlotta maga helyett, aki állítólag egy császár után három gyerkőcöt szült természetes úton. Még nem szült, de egyenlőre jók a tapasztalatai, ha érdekel, elkérem a számát!
emzsó
 
 


Nikka !

Nekem Pruha Krisztina volt a szülésznőm két éve és most is őt tervezem megfogadni július végére. Remélem nem lesz szabin.
jókat hallottam még Hajdú Barbaráról is.
Úgy tudom Gottfried Anikó szült és majd jön vissza valamikor.

Orvosom az ügyeletes volt ( Dr. Pop Andrea ), és most is úgy lesz, hogy az ügyeletest hívjuk be. Szerintem egy jó szülésznő a lényeg, ezt a harmadik várásánál is úgy gomdolom.
gbkati77
 
 


Emzsó
Picivel még kórházban is voltatok? :( nem lehetett könnyű! ilyen körülmények között az lett volna a csoda, ha megy a szopi, szerintem.
Nálunk is családi vonás, hogy nem jön össze, bár én vagyok az első, akinek erre "fizikai kifogása" is van... hurá :( Mondjuk anyáinknak nem csoda, hogy nem ment az éjszakai cukros víz mellett... Aztán próbált volna ellentmondani a kórháznak olyan fiatalon, tapasztalatlanul 0 infóval a kezében... Ők is csak a legjobbat akarták nekünk, ahogy mi is a babáinknak!

Nikka
Én Böszörményi Beáról tudnék áradozni oldalakat, de ahogy a készülő listát nézem, az ügyeletessel is jól jársz, hiszen lassan minden szülésznőt felsoroltunk :D Nekem sem volt fogadott, gondoltam az ügyeletes is lelkiismeretes lesz, és így is volt. mindenesetre velem a délutánosok undokok voltak, nem emléxem a nevükre, mert bár 5 perces fájásaim voltak, a ctg-n is látszottak, mégis haza akartak küldeni, mert nem tágulok, és ebből ma nem lesz gyerek. Nem is lett, mert 0:23kor csúszott ki a picike :D De lehet, hogy ez egy bevett rutin, hogy ha felidegesítenek, beindul a szülés? hmmm... minden esetre sztem Bea indította meg a szülést a következők valamelyikével: Rádumált, adott homeos bogyókat, bekötött egy fizsós infúziót (úgyis folyamatosan ctg-n kellett lennem a zöld magzatvíz miatt), adott egy méhlazító injekciót. És nagyon jól esett, hogy hihetően győzködött arról, hogy nem mindannyian viseljük ugyanúgy a fájdalmat, és ettől még nem vagyok egy hisztis liba :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nikka!

Én Hajdú Barbival szültem, csak jót tudok Róla mondani! :D

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


Emzsó, köszi, majd szólok, ha kell a szám :)

Kép
hellot
 
 


Kedves Hellot, ha figyelmesen olvastad a hsz-om, akkor láthattad, hogy pont betöltött 41. hét, óriási bébi,...VBAC.
(Azért két csaszi után már rizikósabb mint azt a nemzetközi statisztikák is mutatják. VBAC után viszont egy újabb hüvelyi már nem is számít kihívásnak)
Spiesz Anna volt a szülésznő,..mondhatni, hogy nála szültem, a köldökzsinórvért is ő vette le. Doki a lábam fogta az apukával :lol:
(Amennyiben érdekelne a részletek a blogomban VBAC címszó alatt olvashatod.)

Sztem szoptatásban a kitartás és az elszántság döntő! (nem tagadom, hogy más is szerepet játszhat)
Első lányom 22 hós koráig szopizott. Az első 6 hónapban kizárólag anyatejen élt és cumisüveget azóta rág, hogy kisbabát játszik, mert tesója született. Pedig pont az Istvánból küldtek el anno úgy, hogy "anyuka, ezekkel a mellekkel nehéz lesz szoptatni". Első gyerek, császár, semmi tejem nem volt + mint kiderült lapos a mellbimbóm és a gyerek is besárgult, folyton aludt. Kapott pótlást is,...aztán itthon ébresztgetés szoptatás. 2-3 óránként. Mega időket, mert nálam a tejleadó reflex nem indult be az első füttyre. 45 perceket is szopizott a drága. Volt, hogy nem mentünk sétálni, mert szó szerint egész nap a cicin lógott (nővekedési ugrásoknál, mint a nagykönyvben). Fejni semmit sem tudtam,...pár nap után, már nem is akartam. Soha nem mértem se gyereket (OK, az első hónapban hetente kölcsönmérlegen) se időt mikor már nem aludt folyton. És igen! Aztán ment az igény szerinti evészet.
Senki nem mondta, hogy könnyű lesz, de azt sem, hogy nehéz.
Volt vízhólyag meg vérhólyag,....mondhattam volna, hogy ácsi, de akkor már dacból sem. A "nem lesz könnyű...." megjegyzés nekem erőt adott 8)

A kicsi meg egy évesen magától abbahagyta. Igaz nála a hozzátápi is előbb kezdődött meg cumisüveg is volt,....mert hagytam magam rábeszélni. Mert hülye voltam :( Egyetlen elnye, hogy így apa is kivehette részét az etetésben :)


Melós dolog a szoptatás. Főleg az elején míg tanul anya és baba. Míg a mellbimbó megszokja a nyüstölést. Ezt valahogy elfelejtik mondani és mire a világ legegyszerűbb dolga lenne, addig egy csomó anya inkább feladja :(

(Bár ez minden anya saját döntése.)

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Köszönöm mindenkinek a segítséget a szülésznővel kapcsolatban!

Kép
nikka
 
 


Natasa, persze, hogy részletesen olvastam, azért is írtam, hogy pont UA az, akiről ilyesmiket tudok. :) (Bocs, ha félreérthetően fogalmaztam.)

Kép
hellot
 
 


http://hangtar.radio.hu/kossuth#!#2011-04-13 Vendég a háznál
Hallgassátok meg egy apa(!) szoptatással kapcsolatos véleményét, igy is lehet élni és gondolkodni és biztos más támogatást kap az anyuka is, irigylésreméltó!
katidoktorneni
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek valamilyen tapasztalata dr. Horányi Dániellel kapcsolatban?

Előre is köszönöm!
praszlera
Etyek
 
 


Sziasztok!

Én már 2x szültem az Istvánban először Gasztonyi dr-úrnál ikreket, majd Gajdos dr-nél a harmadik kislányomat most ismét ikreket várok ha minden igaz Máj. 13-án lesz programozott császár, mert eddig mindkettő szülésem császár volt. Érdeklődni szeretnék, hogy mit tudtok az alapítványi külön szobáról illetve, hogy mennyibe kerül...és megéri e??Mielőbbi válaszotokat várom, mert keddig el kéne döntenünk..


Köszönöm: Dóri

Lilypie Second Birthday tickers
ndora77
 
 


Szija Dóri!

Jaj de irigykedek, mennyi babád van, tök jó! Bár gondolom munka is van velük bőven :) Én is Gasztonyinál szültem, te mért mentél máshoz másodikra?

Alapítványi szobára sajna szinte mindig várni kell :( ha szólsz, hogy azt szeretnél, akkor felírnak a listára, és mikor sorra kerülsz áttesznek oda onnan ahol vagy. A listán a kórházba érkezés időpontja alapján rangsorolnak be. Mi pl. pénteken koradélután értünk be, szombat hajnalban bújt ki a csaj és hétfő este kerültünk be az alapítványiba, szóval 1 éjjel a szülőszobán, kettő háromágyasban 2 alapítványiban telt el. 10000 Ft/éj az alapítványi, két szobához van egy zuhanyzó-wc, a szobából nyílik. Sztem megéri, nálunk apa bent aludt, nálatok meg így könnyebb lenne a nagyobbak látogatását megoldani.
A recepciónál levő egyik nővér, aki jó fej volt, mesélte, hogy bizonyos orvosok agresszíven és erkölcstelenül berakják a betegeiket a sor elejére. Szerencsére senki sem került elém. Neked a programozott császárnál lehet, hogy van lehetőséged előre foglalni, próbálj meg utána járni!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

rekuja: köszönöm a gyors infót nekem most a Siklós Pál az orvosom és mivel programozott lesz ezért kérdezte lefoglalja-e nekem 13-tól ezért is kell keddre választ adni...sajnos nekem a Gasztonyi dr-al kapcsolatban nem voltak jó tapasztalataim ezért mentem át a Gajdos drnőhöz aki viszont egy tündér csak sajna(nekem)ő is szült és ezért bár már dolgozik kismamákat még nem vállal, ezért nem tudok most nála szülni. Ő a Radnai dr-nőt ajánlotta voltam is nála párszor majd közölte, hogy túl bonyolult vagyok neki(2császár, 2.iker)és nem mer vállalni így kerültem a Siklós főorvoshoz bár nem nagyon vagyok kibékülve a ffi nőgyógyászokkal, de most nem az a fontos, hanem hogy minden oké legyen és ne essen baja egyikünknek se...
A Gasztonyi dr...hm nekem 40. héten repesztett burkot az ikrekkel reggel 7-kor aztán este fél 8-kor úgy hívták fel a kórházból, hogy nem lenne baj ha megcsászározna...és akkor befáradt és megcsinálta egész nap felém sem nézett. Gajdos dr-nő volt az ügyeletes végig ő "fogta a kezem" akkor döntöttem el, hogy a 6 hetes kontrolltól kezdve ő lesz a nőgyógyászom....

hát dióhéjban bocsánat ha hosszúra nyúltam volna...

mégegyszer köszi az infót Dóri

Lilypie Second Birthday tickers
ndora77
 
 


Köszi a leírást Dóri :) Gasztonyiról mástól is hallottam, hogy "nem kötődik túlságosan" a betegeihez, de ez nekem akkor is, meg a te esetedben is hihetetlen, mert velem/velünk nagyon közvetlen és személyes volt. pl szombat délelött bejött szülés után megnézni, hogy vagyok, pedig totál problémamentesen szültem, majd két nap múlva, mikor ügyeletes volt, megint, a 6 hetesen vagy 20 percig trécselt, gondolom felmérte, nincs-e depim. Ezért is kérdeztem rá, de mondom, más is mondott hasonlót róla. Fura... de nekünk szerencsénk volt, ott volt, mikor kellett :wink:

még egy szó az alapítványi mellett: közvetlen a csecsemős osztálynál van, ahol az iker babákat az inkubátorban tartják, mert őket általában csak egyesével adják ki, hogy pihenjen az anya (bár ebben neked bizti nagyobb tapasztalatod van :) )

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Úgy látszik szerencsétek volt..lehet, hogy nem voltunk szimpatikusak neki aztán kész. Engem pénteken császározott aztán kedden reggel mentünk haza hétfő este 10 körül nézett be hozzám a műtét után először és utoljára, hogy egyáltalán élek-e még...szóval nem aggódta halálra magát miattam. Mondjuk nem is nagyon hiányzott, mert se nekem sem a babáknak nem volt semmi gondjuk hál'istennek. Nem is voltak inkubátorban csak pár órát a szülés után, mert szép nagyok voltak(3250g, 3480g)remélem most is sikerül legalább ekkorára növesztenem őket..akkor még mindkettőt odaadták egyszerre az azért császár után elég durva volt..de azért ki lehetett bírni:)

még 1x köszi Dóri

Lilypie Second Birthday tickers
ndora77
 
 


Szia Dóri!

Szép Nagycsalád lesztek, biztos sok örömötök lesz (és rengeteg dolog) :lol:!!! A szopi ment az ikreknél? Volt/van segitséged az első időkre vagy esetleg későbbre is? Mennyi idősek a tesók?
A kórházban ma is úgy van, mint "régen", 24 órás rooming-in, persze, ha az anyukának "sok", bármikor be lehet hozni az újszülöttre a babá(ka)t, mig a mama egy kis erőt gyűjt :wink: . Nem a mama "kinzása" a cél, hanem hogy összeszokjanak/összecsiszolódjanak a szopi terén. Segitséget kérni kell és kérdezni. Menni fog, láttunk már sikereket (is) :D !!!

Még kis kitartást és csak ügyesen: Kati
katidoktorneni
 
 


Kedves Kati!

Igen szerencsére rengeteg tejem volt mindig az ikreket egy éves korukig szoptattam és mellette még fagyasztottam is a főzelékekhez, szóval nem volt gond a harmadik kislányom is szopizott sokat. Mondjuk nekem az egyszerre szoptatás nem ment annyira zavart, hogy nem tudtam rendesen figyelni egyikükre sem így inkább váltva etettem őket először az egyik szopizott a másik cumisüvegből kapta apától amit lefejtem aztán cseréltünk...egyáltalán nem zavarta őket meg a cumisüveg.. a nagylányok(Luca, Sarolta januárban voltak 10 évesek a "kicsi" Zsófi Júliusban lesz 9). Segítségként leginkább rájuk számítok és persze apára. Sajnos más nem nagyon van a családban, de szerintem minden rendben lesz. Remélem ők is szép súllyal születnek majd mint a tesóik és akkor már nagy baj nem lehet..már nagyon várjuk őket..


Köszönöm az érdeklődést: Dóri

Lilypie Second Birthday tickers
ndora77
 
 


Dóri!

Te milyen szerencsés vagy :wink:! Adatik Neked még egy lehetőség, hogy mindazt kipróbáld, amit eddig nem tudtál, vagy máshogy alakult, mint ahogy tervezted. Ma már azt mondják, hogy páratlan lehetőség az ikreket egyszerre szoptatni, sok mindent máshogy ajánlunk ma, mint 10 évvel ezelött :lol:. A csecsemős nővérek sokat tudnak segiteni, próbáld meg, rengeteg időt spórolhatnál meg és még több tej is termelődik. A megszületés után (császár után is), amint lehet korai börkontaktus lesz, már a szobában. Ott is ügyesen a két babával egyszerre ismerkedtek hármasban (négyesben apával), meg lehet próbálni a szopit is, itt is segitünk, ha szükséges, de mindig háttérben maradunk. KÉRDEZZ ÉS KÉRJ SEGITSÉGET!

Várunk szeretettel, csodás a természet, hogy igy ki tudod hordani az ikreket is, nagyon ügyes vagy!

Üdv: Kati
katidoktorneni
 
 


Sziasztok, látom, sokan választják Újvári doktort, nagyon örülök neki! :) Én is nála szültem tavaly augusztusban, és csak ajánlani tudom. Van egyébként itt egy külön topikja is, bár szerintem még csak páran írtunk bele.
Szülésznőnek Rákóczi Ágit tudom nagyon ajánlani, ő mondjuk nem olcsó, viszont nagyon-nagyon emberi és nagyon profi! A magánrendelésére járás benne van a tarifájában, egy órát szán az emberre ahányszor akarod, és ebben benne van a lelki masszázs :) a specialitása a császár utáni természetes szülés, a császár feldolgozása, ilyesmi. Nagyon jó volt vele szülni, sokat segített!
pacsuli
 
 


Sziasztok!

2011.03.21-én szültem az Istvánban. Olyan sokan voltak, hogy a nőgyógyin voltunk végig Kamillával. Kicsit villám volt a dolog, még jó hogy bent maradtam különben itthon szülök, vagy a városhatárban a kocsiban. A lényeg az,hogy Kami 40 perc alatt megszületett, duplán volt a nyakán a zsinór, úgyhogy elmaradt az a jó kis fekszik rajtad a babád a zsinórral együtt dolog ami a kezdése a kapcsolatotoknak, ezt nagyon hiányoltam, a kisfiammal így volt. Szóval levágták, rögtön kivitték, mert nem sírt fel azonnal. Szerencsére nem történt baj, de azért ránkijesztett picit. Ezzel együtt minden rendben volt, a csecsemősnővérek legtöbbje 1 kivétellel nagyon aranyos segítőkész, mi bentlétünk nagy részét ott töltöttük. Itt térnék rá a szoptatásra. Kamilla nem szopik. Nem azért mert én nem akartam, vagy mert nem lett volna tejem, hanem mert a kis cseresznye szájacskájában még a nyelvét is felcsapta a felső szájpadlására, innentől kezdve a mellemet még véletlenül sem lehetett a szájába tenni. 5 napon keresztül naponta legalább 2 nővérke próbálkozott vele, volt hogy egy órát szórakoztunk ezzel, addig amíg a picur végleg be nem hergelte magát. Úgyhogy szegénykém 4 napig éhezett, mert pótlást csak úgy nem adnak, mi egyszer kaptunk egy nap. 40 dkg-t lefogyott, besárgult, ezután persze rögtön nagylaborhoz vérvétel (2x, mert az elsőt eltolta a labor, remek volt), és a 4. nap végre kimondta a doktornő az ítéletet aki megvizsgálta, hogy hát ezt a gyereket etetni kell!!! Ezt én addig is tudtam, de én nem követelhettem ezt. Hozzáteszem első kérdés rögtön, hogy anyuka miért nem szoptatja a babát? A szerencse az volt, hogy a nővér aki ott volt rögtön szólt, hogy mi újság, persze addigra már zokogtam, hogy én vagyok a hibás...
Másnapra a fénytől jobban lett, még hízott is egy picit így kiengedtek. 3 napig csak evett aludt a picur, amennyi lejött tej annyit+tápi. Sajnos a fejés ellenére a tejem így nem tudott beindulni rendesen, a 3. hétre nyom nélkül elapadt.
A kitartásról: amikor van otthon egy 4,5 éves akinek még el kell fogadnia a tesót és amúgy is több törödést igényel, sajnos nem engedheti meg magának az ember hogy csak a pici dolgaival törődjön, így én nem fejhettem állandó jelleggel, ráadásul a mellbimbóm töve mindkét oldalon körberepedt sebesre véresre az állandó nyüstöléstől, mert hiába mondják a gép nem olyan mint mikor a gyerek szopik. Úgyhogy mi tápizunk, de sajni még azt sem nagyon mert utálja, bukik tőle, most már AR van, azt sem szereti, ezért nem eszik belőle csak kb 70-80-at, aztán persze 1 óra múlva enne, de azt meg a tápival nem lehet úgy mint az anyatejcivel. Mi most taktikáztunk, 150 tápiban van 30 bio sárgarépalé pl. Így hajlandó megenni, estére meg egy kis HA tejpéppel felesben adom, az is aránylag bejön, de nem tudom meddig marad így, próbáljuk minél jobban kitolni a hozzátáplálást.
Nekünk bejött az élet, ezek után remélem senki nem gondolná, hogy direkt nem szoptattam!!!

ginipepe
ginipepe
 
 


Sziasztok!
Új kismama vagyok az első gyermekemet várom és annyi kérdés csapong a fejemben,de nincs kinek feltennem,hátha itt tudtok segíteni nekem. Még csak nézelődöm a kórházak között nőgyógyászom sincs,csak a kispesti körzetihez járok.Jövő héten kell mennem az első terhesgondozásra,de olyan mogorva a főorvos úr velem mindig,hogy nem is merek kérdezni tőle semmit.Szóval a legfontosabb kérdésem,hogy mi a teendő ha kiválasztottam a kórházat? Ha már tudom,hogy az Istvánban szeretnék szülni akkor oda is kell járnom nőgyógyászhoz? Hogy működik ez? Nem gond ha már kispesten felvettek terhesgondozásba? Saját orvosra sajna nem telik.Kérlek segítsetek!
pil29
Budapest XIX. kerület
 
 


Pil
Gratula a picikéhez! Problémamentes babavárást :) Januári/februári lesz?
Az Istvánban a földszinten vannak az orvosok rendelői. Elmész, megnézed ki-mikor rendel, választasz egy szimpatikus nevet, bejelentkezel és hozzá jársz (az előző oldalaokn sok nevet ajánlanak) Ha a szülést is nála szeretnéd, az "nem hivatalosan pénzes". Ha jó neked az ügyeletes, akkor ingyenes :) Szerintem érthető, ha az éjszaka közepén mondjuk a kisfia szülinapi partyjáról (vagy épp szenteste, mint barátnőm) elrángatod a dokid, akkor az plusz szollgáltatás :) Költségtakarékosságból viszont azt is lehet, szülésznőt választasz, annak fizetsz és a doki meg az épp ügyeletes. Nem a dokid fogja majd a kezedet :) nekem mondjuk pont hogy ügyeletes szülésznő volt, és csak jót tudok mondani róla :)

Kispest nem az Istvánhoz tartozik amúgy is? Vagy az a Délpesti körzete? Én amúgy a Délpestihez "tartozom", mégis az Istvánban szültem, és nem küldtek el mikor bementünk 5perces fájásokkal :) Nekem magándokim volt, így én nem a kórházba jártam terhesgondozásra :roll:

Minden nődoki mogorvának tűnik egy felelőtlenül boldog kismamához képest :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja!
Köszönöm a gyors választ! A főorvos úr sajnos tényleg mogorva no meg lusta is,mert vizsgálni még nem vizsgált meg, de elmondhatom hogy ez sajnos igaz az összes nőgyógyászra akivel eddig találkoztam a kispesti egészségügyi intézetben. Nem is lusta csak olyan nemtörődöm és látszik hogy bele van fásulva már. No mindegy..ez van..csak olyan jó lenne már egy olyan dokihoz járni aki tényleg normális! :P No igen a picur január végi lesz de lehet átcsúszhat februárra is..érdekes egy terhesség,mondhatni kutya bajom,semmi tünet az égegyadta világon,sőt,mondhatni aktívabbá tett én aki életemben még a suliba járáshoz sem tudtam felkelni időben,most minden reggel fél 6-6 körül kelek fel. Ennyi. Éhség nuku,fáradtság szintén, se hányinger, se émelygés mintha nem is lennék terhes. És igen kispest az Istvánhoz tartozik szerencsére, de én még ott sosem voltam. Édesanyám révén az Áek-ben többet voltam,de mégiscsak ez van közelebb ha eljön a nagy nap. Már alig várom!! :D Sokáig próbálkoztunk és már le is mondtunk róla amikor megfogant..hihetetlen volt. Szóval igen most a fellegekben járok! :lol:
pil29
Budapest XIX. kerület
 
 


Szia pil29 !

Én aztán totál nem az Istvánhoz, de még egyetlen fővárosi intézményhez sem tartozom, mégis a 2. babát ott szültem, és egy hónap múlva is ott fogom.
Bp-től 120 km-re lakom, körzetileg Kiskunhalashoz tartozom, de nálunk a legtöbben Kecskeméten, Kalocsán és Szegeden szülnek.
Miért mentem az Istvánba ? Ha lehet háborítatlan és emberséges körülményeket, és nem pénz éhességet akartunk.
Szülésznőnk van, volt, és a doki az ügyeletes volt 2 éves és most az lesz.
Terhesgondozásra az előzővel Kecskemétre jártam a 38. hétig, de addigra már az Istvánban szülésznőt fogadtunk és tartottuk vele a kapcsolatot, a dokinak meg nem mondtam, hogy nem Kméten szülök.
Most Kiskunhalasra járok/ jártam dokihoz, de ő már szülést nem vállal, de nem volt gond, hogy az Istvánban szülök.
Szóval elég bonyolult a sztorink, de még így is jobban járunk, anyagilag is, meg testileg is, hogy az Istvánt választottuk.
Nincs kötelező oxitocin, meg gátmetszés, csak, ha a szülésznő úgy látja!!!! Na, ez vidéken nem így van!!!!!
A szülésznő van veled, vagyis félóránként rád néz, ő vizsgál, doki nálunk csak a kitolásra jött be és leült mellém.
A mi szülésznőnk Pruha Krisztina, de ha végig nézed az oldalakat mindenkinek más és más.

Ha van kérdés, írj.
Üdv. Kati
gbkati77
 
 


Én pár hét múlva megyek az istvánba uh-ra oda utalt be a doki,meg még egy csomó más vizsgálatra is. Tegnap kérdeztem tőle nem-e gond hogy nekem semmi tünetem nincs csak hogy extrémen korán kelek minden reggel,de közölte velem,hogy a terhességi teszt pozitív volt úgyhogy terhesnek kell lennem. Mondhatni logikus..:D Milyen a te szülésznőd? Mesélnél egy picit róla? Nem eszem egy picivel sem többet mégis megnőtt a hasam pedig még csak 8-9 hetes vagyok..pedig ilyenkor még nem kéne anyum ezt mondta.
pil29
Budapest XIX. kerület
 
 


Szia pil29 !

A szülésznőmmel 2 éve találkoztam legutóbb, jövő héten megyek hozzá újra, vizsgálat, ctg, beszélgetés. Majd írok akkor többet.

Az, hogy a dokid az Istvánba utalt vizsgálatokira, az csak jó, mert szokod a helyet, meg az embereket.
A szülésfelkészítőt ajánlom, nagyon sok érdekes infót mondanak, és sok hasznosat is. Meg van szülőszobalátogatás is és ott a szülésznők vezetik körbe a népet.
Hízás, nem lényeg, kinél ilyen - kinél olyan.
gbkati77
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: