Új privát üzeneted érkezett!

Dormira, igen, úgy tudom, ingyenes (ha az István kh-ba jársz, ottani a dokid). Időpontot kellett egyeztetnem telefonon a 12 hetes UH-ra a kórházba (sokadjára vették csak föl, napokig próbálkoztam), és ott kérdeztem, mikor lesz a hozzá tartozó vérvétel. Az UH után, aznap veszik le a vért, nem kell éhgyomorra menni. Szóval a betöltött 12. héten, amikor mész UH-ra, szólj, hogy szeretnél kombinált tesztet is. Külön beutaló tudtommal nem kell hozzá. Az eredményt emailben küldik majd.
miette
 
 


Köszönöm az infót miette! :)

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


sziasztok, régen jártam erre, gyors helyzetjelentés. jövő keddre, azaz június 1-re vagyok kiírva, a gyerek nagy (bár pontos adatot nem tudok) a méhnyak elsimult, 1 ujjnyira vagyok kitágulva de fájások csak jóslók vannak, vagy igazából most még azok se, a múlt héten voltak, nyilván akkor alakultak így a dolgok a méhnyakam körül ki, suttyomban... nagyon készülök a természetes szülésre lélekben, remélem a testem is úgy tudja, hogy nem szeretnék császárt :))) na meg a kicsi fiam is :) az orvosom és a szülésznőm nem látja per pillanat semmi akadályát, ráadásul a szülésznőm a napokban két VBAC-t is sikeresen levezényelt... szóval reményteli a helyzet, csak már türelmetlen vagyok kicsit :)))
muzsa
 
 

 
 

Muzsa,
drukk, hogy minden úgy alakuljon, ahogyan Te szeretnéd! :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


szia, majusban kezdodott az uj sorozat, es minden honap elso szerdajan elmarad!!!
tehat juniusban meg lesz 3 eloadas, aztan nyari szunet valamikor

az elso a korhaz szemlete volt, a tobbin nem voltam, de elmondtak, 2. realxacio, legzes
a tobbire nem eemlekszem mar, hogy mi lesz, de asszem csecsemogondozas benne van az utolso 3 ban

pacsuli írta:mamacka, szorítok nektek, majd mesélj, mi volt!

muzsa, jesszus, nem tudtam, hogy ilyen kálváriátok volt :(((( és igazad van, tényleg még szerencse, hogy nem vették észre azt a rendellenességet, és maradhatott a fiatalúr :)

egyébként nekem is mikor a genetikai uh-t csinálták a helyi sztk-ban, az kb öt perc volt, ráadásul egyrészt nem láttam a monitorból semmit, mert ott erre nem adnak, másrészt mikor kérdeztem a nemét, azt mondták, hogy á, azt még ilyenkor nem szokták látni. 18 hetesen. én inkább azt gondolom, hogy konkrétan azzal a géppel nem szokták látni, mert pl. a fiammal bőven látszott már ilyenkor. ez viszont nem túl bíztató az eredmények tekintetében.
aztán elmentem az Újvári doktorhoz, akit mamacka ajánlott, és ő csinált egy legalább negyed órás genetikai ultrahangot, végigmutogatta a szerveket meg mindent, az nagyon megnyugtató volt!

hú, Boros Juditról én is azt hallottam, hogy nagyon profi, de állatira túlvállalja magát, és ide-oda rohangál a betegek meg a rendelések között, nehéz elérni. de egy barátnőm nagyon szeretett vele szülni.

járt valaki mostanában szülésfelkészítőn a kórházban? (én lehet hogy hülye vagyok, de nem találtam meg a kórház honlapját, meg tudná adni valaki? egy dúla összehasonlító honlapjáról tudtam meg, hogy a szülésfelkészítők szerdánként vannak, és hat alkalmasak, aztán kezdődnek újra elölről, de jó lenne akkor tudni, hogy most pontosan hol tartanak a ciklusok, mert mindegyik előadásra nem mennék el.)
jetta: azért nincs gumicső, mert a természet általában elvégzi addigra? :O ez tetszik, általában az összes létező felszerelés megvan mindenhol olyan felkiáltással, hogy a természet sokszor elrontja a dolgát, és épp az a baj, hogy ezeket imádják használni is :)))

Kép
babarozsa
 
 


Sziasztok!

Ha esetleg valaki jár erre-felé...

Csütörtökön megyek 12 hetes genetikai uh-ra az Istvánba és az lenne a kérdésem, hogy ez hasi vagy még hüvelyi uh általában?

Továbbá, talán Lázár doktorhoz megyek, vele kapcsolatban valakinek van tapasztalata?

Elóre is köszi!

Üdv:

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


Szia Dormira!

A 12 hetes már mindig hasi uh!
Vendég
 


Köszönöm jetta! :)

Kiváncsi vagyok milyen lesz!

Remélem minden rendben lesz!

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


en mar elbizonytalanodtam, hogy hasi-e, de valoszinu, ilyenkor meg tele holyaggal kell azt hiszem menni, nem?

valaki szul juliusban?

en julius 12. elvileg

Kép
babarozsa
 
 


epp nezegettem a Szuloszoba videokat, es azt hiszem pont Boros Judittal volt egy allvaszules, de az a Peterfyben

az osszes tobbi haton fekve, vezenyles, erolkodes, nyomas

ez az allvaszules teljesen mas volt

Kép
babarozsa
 
 


kar, hogy nem jar erre senki...

Kép
babarozsa
 
 


szia :) de én járok :) köszi a tanfolyamos infokat. voltam is már egyszer, rémisztően sokan voltak a teremben, de tényleg ijesztő volt ennyi nagypocakost látni, akik mind az Istvánra pályáznak. remélem, nem a folyosón fogunk szülni.
szüléses videókat soha nem bírtam nézni, a saját szülésem óta sem, úgyhogy ezt kihagyom :) de én sem szeretnék most majd háton fekve szülni - aztán majd a pillanat eldönti, mire leszek képes :)
pacsuli
 
 


igen, en is amikor voltam rengetegen voltak, persze eltero honapokra kiirva azert, de akkor is rengeteg, megha levonjuk a papakat, akkor is:)

lehet, hogy elotte betelefonalok, hogy van-e hely, vagy inkabb maradjak otthon amig lehet

en jol birom a videokat, valahogy ezzel keszulok lelkileg

Kép
babarozsa
 
 


Sziasztok!

Jó volt az infó, hasi a 12 hetes uh :D

Kimondhatatlanul jó volt látni a babócánkat :D

Én decemberben fogok elvileg szülni, még jó messze van...

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


en az elozo szulesemnel labdan ultem vegig, mert nekem foleg a keresztcsontom fajt, es haton fekve borzalmas volt, kemeny is volt az agy, ulve sokkal jobb volt, illetve allva

sokat nem mozoghattam, mert infuzio volt bekotve, es nem allvanyos, hanem az agyhoz kotve

a vegen mar meg nem tudtam/ akartam vitatkozni, hogy hogy szuljek, mert kivoltam, de nehez volt felhuzni a labakat, mindkettot tartani kellett valakinek
ezert gondolom, hogy mashogy jobb lenne

ez mondjuk nem az Istvanban volt

a bababarat dolgok amugy megvalosultak kb., de ez azert volt, mert elore megbeszeltem, es a szulesznom partner volt ebben, es a csecsemosok is
es volt meg egy "szovetseges" szuleszno is, ugyhogy szerencsem volt


Dormira,
kitartast addig, es majd beszamolunk, hogy mi volt :)

Kép
babarozsa
 
 


Sziasztok!

Babarozsa!
Nekem a fekve szüléssel nem volt problémám, bár ahogy most említetted a láb fogását, beugrott, hogy azt tényleg nehéz volt tartani :roll: :? .
Szerencsére másodjára negyed óra alatt kint volt a baba, de attól még nehéz volt..... :oops:

Csuri
Kép
Kép
Kép
irusc
 
 


akkor ott en mar nem tudtam mi van, csak nyomtam, de annyira nem ereztem az ingert se, csak azt tudom, hogy egyszer visszacsuszott, de hogy mennyi ido volt a kitolas arra mar nem emlekszem...

nem tul sok azt hiszem

azt nem tudom milyen, ha fel kell tenned ilyen kengyelbe...

de elotte alltam, szerintem ugy siman kijott volna:)

Kép
babarozsa
 
 


babarozsa!

Én a kislányomat négykézláb, gátvédelemmel szültem, az alternatív szülőszobában.Sokkal, sokkal könnyebb, és jobb érzés volt, mint háton fekve.Kisfiamnál rossz élményeim voltak a háton fekvéssel.Rosszul nyomtam, rosszul vettem a levegőt.Ki is szederjesedett az arcom.Kislányom születése előtt jártam kismamajógára.Ott tanultunk vajúdási, meg szülési pózokat. Mondjuk nem gondoltam volna,de az adott pillanatban annyira jólesett a négykézlábon vajúdás, hogy úgy döntöttem, maradok ebben a pózban :lol:

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!

Dr. Bábinszki Ágota magánrendelésének címét és telefonszámát szeretném megtudni.

Tud valaki ebben segíteni?

Muzsa kérdésére válaszolva: Varsányi doktornőt teljes szívemből tudom ajánlani, mindkét gyeremekemet nála szültem.

Üdv.: Judit

Judit
">
judit1974
 
 


linus,
hova jartal kismama jogara?

Kép
babarozsa
 
 


en is jarok egy helyre, de ott most nem lesz szulesfelkeszito

Kép
babarozsa
 
 


Szentendrén, a barátnőmhöz.Rettentően lelkiismeretes, és szerintem jóval több dolgot mutatott, meg hívta fel a figyelmünket, mint máshol(pl.másik barátnőm Bp-en, a 11.kerületben járt, de nem "tanultak" ennyi mindent.)Mindent tudtam hasznosítani, amit ő tanított.Nagyon hálás voltam neki.Most rajta a sor, augusztusban szüli a második babáját :lol:

Kép

Kép
linus
 
 


az egy kicsit messze lenne most:(

Kép
babarozsa
 
 


esetleg, ha nem nagy keres a legfontosabbakat megosztanad velunk?

Kép
babarozsa
 
 


Sziasztok!
Én végzos pszichológushallgató vagyok a Pázmányon, a babanetes Flór Ferenc Kórház topikba írok rendszeresen, és most készítem a szakdolgozatomat, amihez olyan kismamákat keresek, akik 2-7 hónapja szülték elso gyermeküket.
Egy kérdoív kitöltésére szeretnélek kérni Benneteket, hozzávetolegesen 15-25 percet vesz igénybe.
Nagyon nagy segítség lenne számomra, és az érdeklodokkel szívesen megosztanám az összesített eredményeket, amennyiben ezt jelzi nekem.

A kérdoív az alábbi linkre kattintva letöltheto:
http://www.mediafire.com/?mgwq3omordj
És erre az e-mail címre lehet visszaküldeni: szantai.reka@gmail.com

Hálás köszönet!

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


sehol senki erdemben?

most szerdan lesz az utolso eloadas, de a torna folytatodik!

a multkor kicsit arviz volt a tornateremben, de azert jol szorakoztunk:)
fogok jarni szulesig azt hiszem

gyertek beszelgetni lanyok!

Kép
babarozsa
 
 


Én május 3.án szültem az Istvánba a második fiamat de még csak most értem ide,hogy megköszönjem a csecsemős nővérkéknek a segítséget,az orvosomnak,hogy nagyon emberséges volt,Anna szülésznőnek(nem fogadott)a kedvességét.
Szóval KÖSZÖNÖM! :D
Kép
Már ekkorák vagyunk. :lol:

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Ja az orvosom Mészáros László...köszönöm. :D

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Sziasztok! Sos!

Mit tudtok Ujvári doktor Úrról?

Tényleg 95000 egy szülés nála?
Írjatok....nagyon fontos!
Köszönöm!
napsugár01
 
 


Sziasztok!

Én 4 hét múlva szülök az István kórházban, szeretnék érdeklődni, hogy volt akit elöbb elengedtek szülés után mint 3 nap? Nekem két gyermekem van és örülnék, ha hamar hazajöhetnék hozzájuk.

Mamacka vizsgáim voltak, rengeteg ezért nem tudtam írni ne haragudj kérlek:-) Hogy vagytok? Gyerekek?

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Szia Brik!

Én pont 1 éve szültem az Istvánban, és a szülés után kevesebb, mint 48 órával "kidobtak". Csak azért kellett megvárni a 48 órát, hogy az első oltását megkaphassa a kislányom. (Egyébként teltház volt, a nőgyógyászatra kerültünk, egy 5 ágyas kórteremben 7 ágyon, és én délelőtt szültem.)
Remélem, hasznos infókkal szolgáltam.
Sok sikert a 3. szülésedhez!

Kép

Kép
hmbori
 
 


Brikancs!
Írtam privit :) !

Csuri
Kép
Kép
Kép
irusc
 
 


Sziasztok!

Szült valaki Fedina Lauránál? Szeretnék több infót megtudni!

Köszi!
amila
 
 


brikancs írta:Sziasztok!

Én 4 hét múlva szülök az István kórházban, szeretnék érdeklődni, hogy volt akit elöbb elengedtek szülés után mint 3 nap? Nekem két gyermekem van és örülnék, ha hamar hazajöhetnék hozzájuk.

Mamacka vizsgáim voltak, rengeteg ezért nem tudtam írni ne haragudj kérlek:-) Hogy vagytok? Gyerekek?

Brik


szia, én is kb akkor :) a szülésfelkészítőn azt mondták, az oep csak akkor fizet a kórháznak, ha a bekerüléstől számított három egész napot kitöltöd. (nem szüléstől, hanem bekerüléstől, tehát beszámítva az eseetleg egy napos vajúdást. csak hogy még értelmesebb legyen a szabály.) ez szerintem annyit jelent, hogy randán fognak ránk nézni, ha előbb el akarunk jönni, ellenben nyilván nem kötözhetnek az ágyhoz. saját felelősségre szerintem bárki bárhonnan hazajöhet, amikor akar. teltház esetén meg persze, hogy nem foglaltatják majd a helyet azzal, aki már menne haza.
pacsuli
 
 


napsugár01 írta:Sziasztok! Sos!

Mit tudtok Ujvári doktor Úrról?

Tényleg 95000 egy szülés nála?
Írjatok....nagyon fontos!
Köszönöm!



igen, annyi, (mondjuk én 90-et tudok) fix tarifa, számlás, egészségpénztárra is mehet. úgymond magánban dolgozik az istvánban, azért ennyi. de benne van, hogy minden alkalommal csinál genetikai uh-t, meg amit akarsz, szóval nem kell berohangásznod legalább ezért a kórházba vagy sztk-ba. én nála fogok szülni, majd mesélek :)

muucs: gyönyörű :)) gratula!
pacsuli
 
 


Sziasztok!

István Kórházban szültem első gyermekemet és elég pozitív élmény volt, legalábbis ami a kórházat illeti. Igaz tettünk is érte.

Alapítványi szobát kértem, amint beértünk, 17 óra vajúdás után nem volt hely, így még egy éjszakát sokágyas szobában töltöttem, nem volt sok nyugtunk a babámmal...

Aki megteheti, hogy alapítványi szobát választ, javaslom tegye. Az a nyugalom, és béke, amit első napokban ezzel kapsz felbecsülhetetlen, és azt hiszem alapvető, hogy egymásra hangolódj a babáddal és rendben elindulhasson a szoptatás. A csecsemős nővérek szerencsére ebben partnerek voltak.

közös szobára visszatérve... az első nappalon az egyik szobatárs nagycsaládja berobogott nagyhanggal nagypofával... persze épp szoptattam (nem csak én a szobából mondjuk)..
Legalább lett volna bennük (pasik) annyi, hogy nem stírölnek... Különszoba ajtó zárható, aminek nagy hasznát is láttam, mikor egy roma pasi bekopogott, hogy (állítólag) a párját keresi.. de tolakodott volna be eközben.. na mert persze a párját kereste

:roll:

Most várom a második babámat, és szeretnék újra az Istvánba menni. Olvasgattam az alapítvány honlapját és bár tudom lassú a fejlődés, remélem tovább alakult mióta ott voltam, és újra pozitív tapasztalatom lesz.
laliyah
 
 


Sziasztok!

Kérlek Benneteket az alábbi linken szavazzatok a kisfiamra,Zsoltra.Ma éjfélig lehet még.Köszönjük!

http://liberoarcai.liberoklub.hu/kepek/?pid=2008122744
nituska
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok infót:-)) Egy kérdés az alapítványi szoba mennyibe kerül?

Milyenek a szülőszobák? Volt aki a Leboyer szobában szült? A köldökzsinórt rögtön elvágják?

Bocs a sok kérdésért:-)

Csuri holnap válaszolok privit, annyira zsúfolt heteim voltak, majd megírom miért. Nagyon köszönöm, hogy írtál:-))

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok,
tudok valami infót mondani Kassai Enikő doktornőről? Az István kórhában szeretnék szülni és ő az, akinek a magánrendelője nem a város másik végén van. Viszont semmi információm nincs róla...
Köszönöm szépen,
Melinda
szucsi4
 
 


Sziasztok,

Meg tudná valaki adni Pruha Krisztina elérhetőségét?
+ Nagyon érdekelnek a vele kapcsolatos tapasztalatok is.

Előre is köszönöm!
ldaertz
 
 


Melinda én Kassai dr-nőhöz járok, egy tünemény. Pár hét és nála fogok szülni, már alig várom:-)) Szerintem 2 hét múlva:-))


Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Most megyek vásárolni, de később leszek.:-)

Sziasztok!

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


szucsi4, nekem ő a háziorvosom is, így kerültem hozzá. Nagyon pozitívak a tapasztalataim vele, tudjátok hogy 4 gyereke van? :D
brikancs: én még csak most kezdem a pocakosdit, tudnál segíteni hogy hogy megí nála ez a szülés dolog? Mennyit kell fizetni ha nála akarok szülni? vagy egyáltalán hogy megy ez?

Vicus

Kép
vicababa
 
 


Brikancs!

Én eddig 2 szülőszobát "próbáltam", de nem volt egyikkel sem problémám. Bár nekem nem voltak sem elképzeléseim, sem különös igényeim a szüléseimmel kapcsolatban.
Mindhárom szülésem háton fekve, térd felhúzós "pózban" zajlott.
A babákat rögtön az anyuka hasára teszik, majd amíg lüktet a köldökzsinórban a vér, addig várnak. Aztán elvágják, de a baba még marad.
Aztán elviszik fürdetni és felöltöztetni, és utána jön vissza szopni.
Mi legutoljára több, mint 2 órát voltunk így a szülőszobán :) !

Csuri
Kép
Kép
Kép
irusc
 
 


Vicus írtam privit.

Csuri írtam privit:-)
Csuri, de jó ez a vágyam, hogy így történjen:-)) Hogy lüktetés vége után vágják el vagy a párom vágja el. Már csak 2,5 hét és olyan kiváncsi vagyok hogy milyen lesz. Én kiváncsi vagyok hogy milyen lehet szülőszéken szülni:-))

Brik

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
epike
 
 


Sziasztok!

Idaertz: Pruha Krisztina telefonszáma: 30/347-1654, nála szültem tavaly áprilisban és maximálisan ajánlom őt, minden téren. Szakmailag is jót hallottam mástól is róla.
Gátvédelemmel szültem most isés nem sitettete a dolgokat.
Ha érdekel írj, többet is írok róla.

Brikancs: ajánlom a szülőszéket és az alternatív szobát, nekem nagyon bejött, és apucinak is, akit mögém ültettek az ágyra, így tökéltesen szültük meg Villőt.

Üdv. Kati
gbkati77
 
 


sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni:
15 hetes vagyok. A héten közölte a doki, akihez járok (ő mondjuk Péterfys), hogy szeptejmberben külföldre megy dolgozni. Amúgy is nagy csalódás volt, mert nem küldött semmilyen vizsgálatra, ő sem csinált semmit, csak azt 5.héten egy hüvely UHt...nem volt meg a 12 hetes UHom sem. Most jelentkeztem be saját szakállamra a Kárpát utcai 4D UHra, hogy legyen legalább most egy genetikai szűrés...
Azt mondta, hogy szerinte a Szent Istvánban keressek valakit.
Ajánlottak onnan dokikat, de nem tudom , hogy hogyan válasszak :(
(Dr Pop Andrea, Gajdos Egit, Kassai Enikő, Kovács Zoltán)

Tudom, hogy talán hülyeség, de nekem sokat számít, ha jóval a szülés előtt ismerem az orvost és a szülésznőt, a szülés számomra egy nagyon intim dolog. Teljesen idegen emberek előtt nem tudok megnyílni kisebb volumenű helyzetekben sem, nemhogy szülésnél, ahol a dolog kimenetele múlhat azon, hogy mennyire tudok megbízni az engem körülvevőkben. Segítsetek légyszi!!! Nyilván az egyéni szimpátia is számít...
Látogassam végig őket, hogy ki a szimpi?? :(
Fontos , hogy ismerjem, megbízzak benne, tudjam, hogy amit szülés előtt megígér, azt be is tartsa... ott legyen a szüléskor - legalábbis nagyon nagy eséllyel .
Nekem az számít, hogy ne vezesse a szülést, hanem segítse, tanácsoljon és ne parancsoljon, legyen EMBER. Ne érezzem, hogy csak egy tárgy vagyok a futószalagján.

Előre is köszönöm!!!!
Vera
:(
békalencse
 
 


sziasztok!

Az előbb kihagytam, hogy a dokim ajánlott 4 orvost, hogy válasszak közülük, nézzek utánuk interneten... ezt a hülyeséget, nem is értem. Bár a nemtörődömsége után nem tudom, hogy bízzak-e benne... szóval : Dr Horány Dániel, Dr Lengyel Mária, Dr Radnai Katalin, Dr Petik Dóra

Közülük egyedül csak a Radnai Katalinról találtam bármit is
8 ember :cry:
Hogyan csináljam tovább?
Az hülyén néz ki, ha csak arra kérek időpontot, hogy beszélgessek vele? Nyilván nem ingyen... Konzultáció vagy ilyenek
Segítség!
vera
békalencse
 
 


Szia Vera!

Nagyon sajnálom, ami történt! De az Istvánban jó kezekbe kerülsz!!! :)
Én Gajdos Editnél szültem a fiúkat, de ő most babázik. :D
Petik Dóra szintén szült, de ő már lehet dolgozik, nem tudom, őt ismerem, nagyon szimpi, a kórházban lehet meg tudják mondani, hogy visszajött-e a szülési szabadságból.
Radnai Katalinról és Pop Andreáról ismerősöktől, akik szültek náluk, hozzájuk járnak, csupa-csupa jót hallottam.
A többieket nem ismerem.
Talán egy kiindulási pont lehet, hogy nőnél, vagy férfinál szeretnél szülni? Akikről most itt írtam, ők mind nők :lol: és fiatalok. :wink:
Írd majd meg, ha sikerült dönteni!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: