Új privát üzeneted érkezett!

Babarozsa! Mamacka!


Nem akarok mamackával se vitatkozni de azért szerintem semmivel sem természetesebb az István kórház mint más, talán csak annyiban hogy nem adnak sem cukrosvizet sem tápszert a babának a szülés utáni napokban.

De nekem ugyanúgy megindították a szülést az István kórházban mint máshol csak azért mert akkor volt ügyeletes az orvos / jó, mi ?????!!!!!/ pedig a szülésznő a szülőszobában halkan megsúgta nekem hogy ez a baba még simán 1 hétig de legalábbis pár napig bent akarna maradni, ő még nem szülesztené meg szegényt, de az orvos dönt erről ő nem akar beleszólni....
Hát ez nem esett jól, meg az sem hogy a doki / akit egyébként nagyon szerettem és nem is akarom bántani / úgy gondolta reggel hogy / gondolom ezért / mivel ő ügyeletes ezért burkot repeszt, majd órát várunk és ha nem indul a szülés ettől akkor oxitocin...Persze nem indult meg a szülés a burokrepesztéstől gondolom azért mert a baba még egyáltalán nem akart megszületni, ezért elkezdték nyomatni az oxit vénásan amitől azt hittem meghalok olyan borzalmas fájásaim lettek. Na szóval ennyit az Istvánban a természetes szülésről.

Mamacka!
Azért remélem ezt te is így gondolod hogy ez nem természetes szülés, amúgy nem akarom bántani a kórházat / téged meg pláne nem/ mert szép emlék maradt a szülés, de semmivel sem volt természetesebb mint más nőknek más kórházakban !!!!!! Ettől függetlenül szeretettel gondolok vissza az orvosomra és a szülésznőmre is.
csézjang
 
 


Csézjang
Ezért írtam, hogy az orvos szemlélete is fontos, nem csak a kórházé, de az orvos hiába természetes szülés párti ha ezt a kórház nem teszi lehetővé, viszont jó kórházakban is vannak rossz orvosok. Én is hallottam pár hajmeresztő sztorit az Istvánban szült anyukáktól is. Sajnos.
Mégis úgy gondolom, hogy az István az a kórház ahol leginkább óvják a szülés természetes voltát, és a legkevesebbszer avatkoznak be.

A te esetedben a doki volt a hibás! Én ezek után nem biztos, hogy szeretettel gondolnék rá. :(

Aki beindítja a szülést csak azért mert épp ügyeletes számomra ki van zárva...
Nem mondtad neki, hogy te ezt nem szeretnéd? Szeretnéd ha magától indulna, hiszen semmi sürgető jel nem volt.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Babarózsa
Nem akarom ismételni magam szerintem érthetően fogalmaztam. A kórház önmagában nem minden, de ha már eleve a kórháznak nem jó a szemlélete akkor lőttek az egésznek.

Az én szülésem egész máshogy alakult mint Csézjanggé. Olvasd el azt is.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

 
 

És szerintem nem csak a végeredmény, tehát az egészséges gyerek a lényeg (persze ez a legfontosabb és minden ennek van alárendelve)... hanem maga a szülés élménye is fontos! Hiszen ez kihat az anya lelki egészségére!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


csézjang írta:Babarozsa! Mamacka!


De nekem ugyanúgy megindították a szülést az István kórházban mint máshol csak azért mert akkor volt ügyeletes az orvos / jó, mi ?????!!!!!/ pedig a szülésznő a szülőszobában halkan megsúgta nekem hogy ez a baba még simán 1 hétig de legalábbis pár napig bent akarna maradni, ő még nem szülesztené meg szegényt, de az orvos dönt erről ő nem akar beleszólni....


áruld el nekem légyszi (akár privát is) hogy ki volt az orvosod! Hasznos lehet így orvoskeresésnél :) Mert én nagyon szeretnék olyat, akinél ilyesmi fel sem merül, hanem inkább békénhagyós fajta.

Újvári Attila oldala szimpatikus, köszi a tippet, szerintem meg fogom nézni magamnak, a rendelője is jó helyen van. Kérdés, hogy nem lesz-e ő is szabin.

Egyébként felhívtam egy szülésznőt is, akit ott ajánlottak, és érdekes dolgot mondott az Istvánról: hogy ott igazából nem is botlanék nagyon az ügyeletesbe (ha nincs orvosom,) mert ott a szülésznők vesznek fel, ők vizsgálnak, ők döntenek, hogy odahívnak-e dokit bármi miatt, ők szólnak az eda miatt az anesztesnek, ha kell, és a doki csak a kitolásra jön oda, ha minden oké. Tehát azt sugalmazta, hogy ha van fogadott szülésznőm, lehet hogy nem is olyan lényeges a fogadott orvos. Mit gondoltok?
(Az ügyeletes gondolatától azért ódzkodtam eddig, mert az első szülésemnél nagyon rossz élmény volt, hogy azonnal nekem ugrott, hogy oxitocin és gyorsítsunk, és amikor tiltakoztam, hogy szeirntem várjunk már egy kicst, mert ki fog ez jönni, akkor tök arrogánsan izélgetett, hogy felelőtlen vagyok, stb, aztán végül a főorvos volt,a ki azt mondta, hogy igazam van, mert lehet várni 24 órát az indítással szivárgó víz mellett, ha amúgy az égvilágon semmi baj nincs. Én azért akarok most is orvost, hogy ne legyek egy ilyen ügyeletes felelősségére bízva, mert akkor úgyis azt kell tennem, amit mond, mert ő felel értem, míg így esetleg azt mondja, hogy jó, úgyse az én betegem.)
pacsuli
 
 


hat akkor szerintem ott is orvos fuggo a dolog, hogy ki mit enged...meg mennyire termeszetes


nekem is azt mondta a szulesznom, hogy O lesz velem, es ugyeletes orvos sem jon
es a valasztott orvos is csak, ha muszaj, meg a vegen

nekem a szulesznom ajanlotta az orvost, es nem forditva
de vele meg nem is beszelgettem a szulesrol magarol, de szerintem nem lesz gond

kerdeztem egy dulat, aki volt mar bent szulest kiserni, hogy a sima szuloszobaban van-e matrac pl-
mert anelkul nehezen jon ossze mondjuk a szabadon valasztott testhelyzetes szules
de vajudni se tudsz akkor csak korlatozottan

ezeket majd megbeszelem a szulesznommel, hogy milyen felszerelest vigyek:)
jo lesz, annyi erovel itthon is kihuzhatom az utolso pillanatig

Kép
babarozsa
 
 


szerintem is fontos, hogy milyen elmeny volt a szules...
nekem is meghatarozo volt, es masodszorra maskepp szeretnem

Kép
babarozsa
 
 


Szia pacsuli !

Én az Istvánban szültem tavaly áprilisban. Nekem fogadott szülésznőm volt PRUHA KRISzTINA, akit a 35 héten kértünk fel, és egy szülésfelkészítő után tartott szülőszobai vizit alkalmával tartottunk szimpatikusnak.
A doki csak a kitolásra jött be és leült mellém, és asszisztált a szülésznőnek.
Bár korábban többször megkérdezte, hogy akarunk-e dokit választani, úgy voltam vele, hogy a jóü szülésznő fontosabb, mint az orvos.
Bár burkot kellett repeszteni, és kézzel tágítani ( így legalább a császárt megúsztam ), és burokrepesztés után 3 órán belül megszületett Villő.
Azonkívül oxitocin és bármilyen fájdalomcsillapító, illetve gátmetszés és varrás mentes szülésem volt.
Ha mégegyszer szülünk - a 3.dik lenne - akkor is az Istvánba megyek, de ott is kezdem , és Kecskemétet messze elkerülöm.

A szülésznővel amit megbeszéltünk úgy volt, és ráadásul mikor szülni mentünk akkor telt le a műszaka, és plusz 8 órát húzott még rá..... De ez nekik benne van a pakliban.

Ha van még kérdésed, írj.
gbkati77
 
 


szia! Akkor eszerint a burokrepesztést meg a kézzel tágítást is a szülésznő csinálta? Vajúdni ugye az elejétől lehet a szülőszobán apával, nem kell közös helyiségben másokkal együtt nyögni meg szenvedni?
pacsuli
 
 


Pacsuli
Jó esetben persze...

Egy nagy hátránya van az Istvánnak, hogy néha nagy a tömegnyomor. Ilyenkor olyan is van, hogy végig a folyosón vajúdhatsz és csak a kitolásra jut szülőszoba! :( :( :(

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Linus
Nagyon aranyosak a kölkecek!

Már nekünk is csak négy hét van hátra!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


hát azt nagyon jó lenne azért megúszni :shock: de második szülés, hopp kipottyan majd és punktum :))))

a csecsemős részről is tudnátok írni? pl. mennyit van veled a baba, mennyire szűkösek a szobák, van-e normális tisztálkodási lehetőség, van-e fizetős szoba? Most nem tudom, itt olvastam-e vagy máshol, de valaki azt írta, hogy egy ágyban vannak a babák az anyákkal? :o azért ugye adnak nekik is valami kiságyat vagy mit? (a péterfyben olyan bevásárlókocsiszerű tilitolik voltak.) A látogatók szabadon járnak ki-be, vagy üveglap mögé tolt babákat néznek és ki kell hozzájuk menni egy társalgóba?
köszi! :)
pacsuli
 
 


Sziasztok!

Pacsuli! Én az Istvánban szültem 2009 júliusában. Csak jókat tudok mondani róla. A szülésznőm Kári Magdi volt,aki nyugodt szívvel tudok neked ajánlani,nagyon kedves,aranyos és tudja a dolgát.Első gyerekemet szültem,gátvédelemmel 3 óra alatt.
A baba,ha akarod végig veled van,de érdemes átvinni egy kis időre a csecsemősöknek,hogy tudjál pihenni. Látogatók akkor jönnek,amikor akarnak,bemehetnek a kórterembe is.
Ha valami még érdekel,írj pü-t,szívesen válaszolok!

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


Sziasztok!
Tudnatok segiteni? Kellene egy uj nogyogyasz, aki az istvanban dolgozik... Kezeljen nokent, emberkent, kismamakent. Jo lenne ha sztk-s lenne, de mar fizetni is hajlando lennek. sajnos nagyon nayon rossz elmenyem volt az eddigi dokimmal...:cry: Vissza fogom olvasni a topicot :) de hatha valaki annyira elegedett a dokijaval, hogy meri ajanlani :oops:
sarasvati
 
 


Engem az átalakítások érdekelnének... mert rendben van, hogy minden szoba háromágyas lett és kapott fürdőt, de lettek új szobák is? Mert ha nem hova teszik azt a rengeteg kismamát? Első alkalommal az 5 ágyast 7-re pótágyazták.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Pacsuli
Rooming in van. Végig veled a baba. Az ágy végében van neki egy kis ketrec de szinte mindenki a saját ágyában alszik vele.
Nem nagyon szeretik ha le akarod adni.


A látogatók reggeltől estig bejöhetnek a szobába.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Közben megkérdeztem az átalakítás dolgot.

Több szoba nem lett. Így mondjuk azt nem értem, hogy hova teszik azt a rengeteg kismamát. Az első szülésemnél 5 ágyasba kerültem ami hétre be lett pótágyazva.

Így meg ugye most még kevesebb lett az ágy.

Remélem nem lesz babadömping mikor nekünk kell menni.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szia Mamac!
Húú Neked már nem sok van hátra,drukkolok! :wink:
Légyszi majd írd meg milyen volt,mik voltak a tapasztalatok!
Én már nagyon parázok és rémálmaim vannak,hogy milyen lesz a kórházban.Érdekes módon Dominál nem voltak ilyen érzéseim. :roll:

KépKép
Kép
mucus75
 
 


De ez gyakorlatilag akkor ágyszámcsökkentést jelent, ha jól értem? Egy súlyponti kórházban? Ez elég érdekes :o

Voltam az Újvári doktornál, köszi az ajánlást, Mamacka, abszolút bejött nekem! Örök hála! Nagyon emberi volt, nagyon szimpatikus, alapos, teljesen lejött a természetes hozzáállása, de az is, hogy azt nem fanatikusként nyomatja, szóval nagyon jó választásnak látszik, aztán remélem, majd szülés közben is úgy fogom gondolni :)))
Drukkolok nektek, aztán majd írj, mi volt! :))
pacsuli
 
 


Pacsuli
Örülök, hogy szimpatikus!

A kórházi ágyakról még annyit mondtak, hogy van a nőgyógyászaton is.. no de az azért mégsem ugyanaz...


Nagyon remélem nem lesz babadömping.



Szerintem nem húzzuk ki végig!
14.-én CTG utána 16.-án dokinál jelenés....

Apa itt lesz ezekben a napokban ebből a szempontból jó is lenne már szülni, de azért nem szeretném siettetni!

Olyan csodálatos ez az időszak!



Szia Mucus!
Új nicneved van?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamac!
Az új nevem a picuros topiknál van.De a régi is él. :wink:

Jól látom,hogy még nem tudod,hogy fiú e vagy lány?
kívánom,hogy két pasi mellé már egy kis csajt hozzon a gólya! :D

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Eléggé lányka! Meglepődnénk ha fiú lenne csak lusta voltam vonalzót változtatni! :)

Íme a nunci:
Kép

Amúgy én el sem tudtam képzelni két fiú után lányt nagyon elégedett lettem volna egy Ambrussal, de mivel elég régen mondták már, hogy puncisnak néz ki, így volt időm átállni. Most már az lenne a fura ha mégis kukacos lenne! No meg persze jó, hogy ezt is kipróbálhatjuk! Nagyon örülünk neki! Az a legjobb aki épp jönni készül közénk!

A Kolos szép név! :)

Már neked sincs túl sok! Olyan gyorsan peregnek a hetek!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!

Szia! Ma jöttünk haza a kórházból mert 2010.03.10-én megszületett a 39.héten 3450 grammal és 54 cm-vel a kisfiam Balázs, a szülés a Jánosban volt és bár császár de hihetetlen élmény volt az orvosok és az asszisztencia kedvessége és profizmusa miatt!!!
Ha lesz időm leírom, kívánok neked is szép szülést és sok boldogságot!!! :D
csézjang
 
 


Mamac!
Most olvastam a nagy hírt a kacajon....
Gratulálok,Isten hozott Rebeka! :D :D

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Gratulálok Rebekához!!!!!!!!
Írj le mindent, milyen volt a szülés, és milyen a kislányod!!!és persze tegyél fel képet!

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok ma jöttünk haza!
A fiúk szétcincálják Rebit.

Majd írok részletesebben is! Gondviselés szerű volt az egész! :)


Kép

Kép


Kép

Teltház van a kórházban. Mikor eljöttünk 11 szülés volt folyamatban.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Jaj de jó, gratulálok!!!! gyönyörűséges :))))

Tyű, azért az nem semmi, ennyien szülnek egyszerre :OOO És az ügyeletes doki, szülésznő futkos ide-oda?
pacsuli
 
 


Sziasztok ! Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy milyen az István kórház szülészete ? Hallottam, hogy nagyon lepukkant volt de egy újságban olvastam, hogy felújították, talán tavaly (?) és 3 ágyasak a szobák, valamint minden szobához tartozik fürdőszoba.
Kérdésem, hogy ez tényleg így van ? Én eddig csak a nőgyógyászatán jártam a kórháznak, az mondjuk szerintem top gáz, mármint pl. a fürdője és a közös vécéje, a szoba még nagyjából okés volt, ahhoz képest ha jól tudom egy emelettel van feljebb a nőgyógyászat. Jobb állapotban van a szülészet mint a nőgyógyászati osztály? Nagyon köszönöm előre is, ha valaki megosztja velem a tapasztalatait!
pagi77
 
 


Sziasztok!

Az átalakítás témához: a barátnőm tegnap szült az Istvánban, 5 ágyasban van - vagyis bizti nem alakították át az összeset 3 ágyassá. Én három, és egy éve szültem itt, és ahhoz az állapothoz képest nem látok sajnos sok változást, bár most persze lényegesen kevesebbet láttam a kórházból, mint anyukaként. Egyébként most nincs tömeg, az alternatív szoba is szabad volt, ott szült, úgyhogy aki teheti most menjen :-)!
MIndenkinek egészséges babát, szép szülést, Jetta
Vendég
 


Sziasztok,

én is néhány héten belül készülök szülni az Istvánban, pont ezt akartam firtatni, hogy most akkor mi van ezekkel az szülészeti átalakításokkal, léteznek-e még a hatágyas szobák vagy sem?
mert hol ezt hallom, hol azt.
három éve itt szültem az első gyermekemet is, a szülés maga nem volt rossz élmény, de az utána következő néhány naptól én is teljesen kiborultam... mondjuk remélem rutinosabb anyukaként talán most jobban bírom, bár a hormonok is bele tudnak játszani rendesen.

más. nemrégiben lett az orvosom Radnai Katalin, és a szülési tarifáiról nem nagyon tudok semmit. Megköszönném, ha valaki tudna írni némi hozzávetőlegest, ha csak priviben is.
köszi
aprilis4
 
 


Szia Pagi,

Magával a szülészettel nincs gond, szerintem nagyon szépek a szülőszobák, mindent lehet, sok alternatíva van. Persze, szerencse kell hozzá, hogy ne legyen tömegszülés és tényleg bekerülhess oda vajúdni.

Amikor onnan kikerülsz, onnantól ultragáz, legalábbis szerintem. Látogatási idő reggel 7-től este 9-ig, olyan nincs, hogy valakinél ne legyenek benn épp látogatók. Bababarátnak hívják, mert a gyerek végig veled van, de nem biztos, hogy egy nap vajúdás után friss császárral pont arra vágysz, hogy egyedül ellásd a gyereket és magadat. De alternatíva nincs, a csecsemősök utálják, ha leadnád a gyereket és pihennél. Ha nem indul be a tej, az pech, mert semmi pótlást nem kap a gyerek, mi kóma közeli állapotban jutottunk ki a 4 nap után (cukros voltam, fontos lett volna, hogy a gyerek egyen valamit) . 4. nap kiderült, hogyha adsz pénzt a csecsemősöknek, akkor mégis kaphat pótlást. No, mindegy.

A lényeg, hogyha semmi bajod sem neked, sem a gyereknek és nem zavar, hogy adott esetben kb. 40 ember előtt szoptatsz, akkor tök jó hely, mert nem szólnak bele semmibe. Ha problémád van, akkor magadnak kell megoldani, senkire nem számíthatsz.

A fürdőszoba pedig úgy van, hogy a 3 ágyashoz van külön fürdő, de addig sem tudod hova tenni a gyereket, a több ágyasnál nincs, csak a folyosón közös. hááááát, az olyan, mint a nőgyógyászati osztályon.

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Sziasztok!

Kicsit általánosan, nem személy szerint valakinek címezve!

Szóval azért senki ne válassza az István kórházat, mert "népszerű", "bababarát", esetleg "közel van" ...
Ma már rengeteg fórum van, ahol érdeklődni lehet hogy ez konkrétan mit is jelent és többnyire választ is kap az ember ...
Az, hogy nem adnak pótlást, az, hogy a baba végig veled van, az, hogy a látogatók reggeltől estig bemehetnek a szobába, az ne lepjen már meg senkit. Mert az István kórházban ez így van. Mindezek a honlapon fehéren-feketén leírva.
Akinek ez nem tetszik, az ne panaszkodjon rácsodálkozva utána - mert mondjuk mindezek ellenére az alternatív szülési lehetőségek, netántán az orvosa miatt mégis ezt a szülészetet válassza - vagy ne szüljön az István kórházban!
Mindenki más, van akinek ez jön be, van akinek az. A szülészetek között is van amelyik ilyen, van amelyik olyan.
Válasszunk kórházat aszerint, hogy a mi elképzeléseinkhez melyik szemlélete áll a legközelebb, vagy ha már van orvosunk, akkor mérlegeljünk, hogy oké, maradok a dokimnál, de akkor elfogadom az adott körülményeket, vagy Isten ments a kórháztól, inkább egy új doki. :)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba, ez magyarán azt jelenti, hogy ide csak az irhat, aki jót tud, a valóságról szó sem lehet?

Nem, nem hangsúlyozza ki a kórház, hogy édes angyalom, beteszünk egy 7 ágyas szobába és reggeltől estig jönnek korlátozás nélkül a látogatók, te pedig csinálj, amit bírsz.

Azt sem írják, hogy amennyiben nincs tejed, a gyereked éhes is pusztulhat, akkor sem adunk semmit. Folyamatosan mérték a vércukorszintjét, mert egyre lejjebb és lejjebb esett. 2x volt olyan, hogy a doktornő szídta le a csecsemősöket, hogy nem látják, hogy a gyerek a kóma határán van, most már tényleg adjanak valamit!!!! Ezt sem propagálják valahogy.

És igen, én is egy doktornő miatt mentem az Istvánba. Aki aztán 8 óra vajúdás alatt sem bírt bejönni, az ügyeletes doki csinálta meg a császárt. De pénzt kérni oda bírt jönni. De ezt nem tartom a kórház hibájának.

Viszont ha anno valóságot is olvashatok, másképp döntök. És azt hiszem, a net szabadsága arról szól, hogyha neked nem tetszik, akkor is megírhatom a véleményemet, nem? Mit tudsz ellenem tenni?

Én már több kálváriát biztos nem fogok végigjárni az Istvánban, de miután ez az elfogultak topicja, ezért sajnos én is tévesen döntöttem.

Úgy gondolom, valóságot írtam le, ha kell, papírokkal és tanúkkal bizonyítom neked. Akkor miért is nem lehet szerinted hangot adni? Mert nem minden rózsaszín?

nem, sajnos az egészségügyben nem minden rózsaszín, ez így van. Kevés a nővér, mindenki tudja, sok a beteg.....erről sem írunk?

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


És amúgy próbáld már ki császár sebbel, hogy milyen is, amikor odateszik rád a babát, majd próbálsz vele felkelni és megbüfiztetni, amikor még neked magadnak sem megy a mozgás. De a szobámban pl. a szomszéd lány konkrétan rosszul volt, egyfolytában szédült és vérzett. Ha felkelt, összeesett. Neki sem voltak hajlandók befogadni a babáját a csecsemőszobába, mi láttuk el, a többiek. Ezt is propagálják a honlapon vagy csak az apró betűs részen van és én nem olvastam?

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Sziasztok!
Eszter, szerintem ha az ember gyerekéről és szüléséről van szó, nem nagyon van olyan, hogy "elfogultak topicja".Ha valakivel nem jól bánnak, pláne a gyerekével, az tuti nem fog olyanokat írni, hogy hú de szuper volt az Istvánban. Nem bántásból mondom, csak valószínűleg az itt szültek többségének bejött, ezért van zömmel jó vélemény. Nem azt vitatom, hogy úgy jártál, ahogy, de nekem mások a tapasztalataim: két császárom volt az Istvánban, és szeretném előrebocsátani, hogy nem voltam csókos beteg,sem valakinek a valakije, de a szobatársaim sem, sőt nem is fizettem senkinek, egyszerűen mert a kórházban nem is tartottam magamnál pénzt, a csecsemős és szülészetis nővéreknek adtam egy - egy ajándékcsomagot a TÁVOZÁSOM NAPJÁN, vagyis nem előre: mégis mindenki rendes volt: a csecsemősök két óránként jöttek, kérdezték, kinek mire van szüksége. Én se voltam a császár után különösképp virgonc, de a gyerekeimet el tudtam látni. Fürdetni megfürdették őket a nővérek, a többit meg miért is kéne másnak: szoptatni, tisztába tenni? Az meg a halálom, hogy sokan arra hivatkoznak, hogy nem vették be a gyereket, pedig anyuka fáradt volt: hát kérem az anyaság arról szól, hogy az ember kb. tíz évig többet lesz fáradt, mint nem, otthon sem lehet senkinek beadni....Nem gondolom, hogy negyven-hatvan, akárhány gyereket két nővérnek kéne egész nap tisztába tenni és böfiztetni. Amúgy az első éjszakán maguktól elvitték tőlünk, még attól is, aki természetesen szült. EGy napig volt velünk egy anyuka, aki állandóan panaszkodott, hogy hogy fáj a sebe, és miért nem veszik be a gyereket: két óránként kijárt a wc-be cigizni, majd megfulladtunk tőle, de ehhez úgy látszik nem volt fáradt, csak csodálkozott, hogy nem akarják a babát bevenni két óránként a csecsemősök. Vajon miért nem akarták? A pótlásról: az sem általános, amit írtál, nem tudom, Nektek miért nem adtak, de nekem az elsővel nem indult be a tejem, és a szemem láttára kapott pótlást, még csak nem is én kértem, fizetni meg végképp nem fizettem érte senkinek. A barátnőmnek meg aki a Rókusban szült anno, pont az volt a baja, hogy állandóan teletömték a gyerekét cukros vízzel hogy csönd legyen, nem volt rooming in, és mire megkapta a babát, sose szopott, mert nem volt addigra éhes. Neki a másodiknál pont az jött be az Istvánban, hogy nem etették-itatták rutinból a babát. Egyébként amikor negyven fok volt nyáron, akkor még az Istvánban is adtak vizet az újszülötteknek (tesóm szült akkor). Amúgy szerintem nagyjából fenn van minden a honlapon, meg a fórumokon, olyan nagy meglepetés tényleg nem érhet senkit a rendszer szempontjából ( dokiba csalódni szerintem más lapra tartozik, de ezt Te is írtad) és van akinek bejön, van akinek nem. Másrészt aki a negatívumot akarja meglátni, azt fogja, aki a pozitívumot, az pedig azt.
EGy negatívumot azért írnék, és erre figyeljen mindenki, aki szülés előtt áll (bár nem tudom, hogy lehet kivédeni ): tavaly, mikor a lányom született, adtak a nővérek egy papírt: töltsem ki, ha kész, kapok ajándékcsomagot. Nem töltöttem ki, mert nem akartam az adataimat megadni, ergo csomagot sem kaptam. Két hónap múlva mégis csörög a mobilom, egy nő közli, hogy a házunk előtt áll, és a babacsomag miatt jött - gőzöm nem volt, mit akar. Na lerövidítve: valaki a nevemben kitölthette, gondolom nővér, vagy az anyakönyvvezető, vagy akárki, és idebolondította a szerencsétlent. Nem lett belőle semmi, mondtam neki, hogy sajnálom hogy idefáradt, de nem én hívtam és nem tudok vele foglalkozni, és azzal beszélje meg a dolgot, akitől a címemet kapta.

Április4!
Az én dokim is ő volt, de akkor még a kórházban rendelt - azóta kiment a Váci útra. Van külön topicja egyébként, vagy húsz sorral felejebb, ott valaki már le is írta a tarifáit, meg a rendeléssel kapcsolatos infokat, nincs még sok hozzászólás, szerintem nézd meg ott is!
sziasztok, Jetta
Vendég
 


Bocsánat, ha félreérthető voltam és bocsánat a kirohanásért. Úgy gondolom, a negatív dolgok is ugyanúgy hozzá tartoznak a valós képhez, mint a pozitívak. És nekem az felfoghatatlan, hogy miért nem lehet leírni mindkét oldalt, miért csak az egyiket?

Nem keltem tovább a feszültséget, viszont mivel mindenkit meg szeretnék kimélni attól a csalódástól és attól a kíntól, amit én átéltem ott, illetve megadni a valódi választás lehetőségét, ezért kb. félévente, ha valaki kérdezi, úgyis megírom a véleményem. Mert sok-sok oldalt lehetetlen visszaolvasni, mindannyian tudjuk, viszont valahol meg kell találni a "másik" oldalt is.

nem akarok ellenfórumot nyitni, minek......nem szídom a nővéreket, tudom, milyen kevesen vannak és milyen keveset keresnek. De az emberi bánásmódba szerintem sok minden beletartozik, sokszor csak egy-egy jó szó hiányzott volna, amikor már kb. 30. órája sírt a gyerek. Ehelyett a leszídást kaptuk, hogy miért zavarunk nővérváltás 1.5 órájában, valamint miért nem indult már be a tejünk.

Mindegy. Van, akinek jó volt, van, akinek nem. Az én gyerekem speciel majdnem ott maradt a Szent István kórház mérhetetlen jóindulata miatt, szülés közben 3 órát voltam én is eszméletlen és a gyerek is, mire észrevették. Gondolom, ez is a természetes szülés része.Végülis, oda kell a halandóság is, az is hozzá tartozik a természethez, mint tudjuk. De ha választani lehet, nem én szeretnék lenne az a %, akinél ez megtörténik.

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Hm... hát én erről azt gondolom, hogy lehet, hogy az emberek egy része tiszta lappal választ vadiúj kórházat (másodjára így jutottam ide), viszont elsőnél igen sokan vagyunk úgy, hogy évek óta van egy nőgyógyászunk, soha meg sem kérdeztük, melyik kórházhoz tartozik, aztán a terhességnél automatikus, hogy ő lesz az orvos. Fogalmunk sincs az első legalább négy-öt hónapban, hogy maga a szülés egyáltalán hogy zajlik, úgy értem, miben lehetnek eltérők a kórházak, mit kell megkérdezni konkrétan, mire kellene odafigyelni. Mikor a végén a szülésfelkészítők és az egyre több történet, fórumozás hatására az embernek leesik, hogy milyen különbségek lehetnek, már túl későnek érzi, hogy azért váltson, és kezdjen el kórházakat és orvosokat szondázni, mert teszem azt itt automatikusan kikaparnak a szülés után múszerrel (péterfy.) Innentől kezdve ez igenis a negatívum-lajstromon fog szerepelni, de hogy most miért nem váltottunk, mikor megtudtuk ezt vagy azt, az azért szerintem nem állja meg a helyét!

Tökéletes hely nincsen, legfeljebb azért választ az ember valamit, mert előzetesen úgy tűnik, több az előnye, mint a hátránya. aztán ha a konkrét tapasztalatok ezt nem igazolják, szerintem el kell mondani, mások okulására, hogy mire figyeljünk oda, mit tisztázzunk előre, ha ott akarunk szülni.

Azt el tudom képzelni, mennyire idegesítő lehet, amikor egy sokágyas szobában egyfolytában van valaki idegen. A Péterfyben is ez volt a rendszer, viszont privát szobám volt, így személy szerint nekem jó volt, hogy akkor jöttek be hozzám, amikor akartam, ellenben ha többen lettünk volna, akkor nyilván nem ez lett volna a helyzet! Esetleg meg lehet próbálni egyeztetni a szobatársakkal, hátha pont belátó emberek, elvégre ez az ő érdekük is visszafelé. Mindenesetre ez is olyan dolog, hogy most emiatt ki fog váltani, ha ezt megtudja? Marad az orvosánál, de közben meg morogni miért ne szabadna :)
pacsuli
 
 


Sziasztok, szia Eszter!

Lehet, hogy én is félreérthető voltam, de nem azt akartam mondani, hogy a negtívumot ne írjuk le, sőt. Csak azt, bár ez tényleg kimaradt hosszúra nyúlt hozzászólásomból, hogy azért ne olyasmit szidjunk már elsősorban, ami egyrészt előre tudható, másrészt a kórház szemléletéhez annyira hozzátartozik, hogy én magam is százszor hallottam csak a terhesgondozáson - az Istvánnál konkrétan a rooming in, az hogy nem szívesen pótolnak tejet (mi a 4. napon kaptunk, mert a kisfiam még akkor is fogyott), a hosszú látogatási idő, meg császárnál a korai mobilizáció. Szóval ezekre azért nagyjából fel lehet készülni, és ez alapján választani. Nekem volt egy ismerősöm, aki szülész volt az I. Nőin, és szívem szerint mentem volna hozzá, de a klinikáról hallottak és olvasottak alapján, mikor terhes lettem, be sem tettem oda a lábam. Azt tényleg sajnálom, hogy ennyire rossz élmény maradt Neked az Istvánban a szülés, remélem most szerencsésebb leszel. Nem lehet, hogy nálad az nyomta rá a bélyegét az egészre, hogy a dokid cserben hagyott? Azért az durva, hogy valakiben bízunk 9 hónapig, aztán mikor eljön a nagy nap, nem lehet rá számítani. Egyébként a látogatásról: mi a szobatársakkal mindig megkérdeztük egymást: figyeljetek, most jöttek hozzám, zavar titeket, vagy kimenjünk inkább a folyosóra? Még meg sem beszéltük előre, valaki elkezdte, és utána a többiek is automatikusan mindig megkérdezték.
Jetta
Vendég
 


Sziasztok !

Köszönöm a válaszokat, én személy szerint örülök, hogy kétféle megközelítésben is megismerhettem a véleményeket !
Az olvasottak alapján el is bizonytalanodtam, mert az orvosom ebben a kórházban dolgozik - már 10 éve járok hozzá, de az olvasottak alapján azt hiszem nekem ez a baba-mama barát kórház nem biztos, hogy bejönne... A lecke fel van adva ! :-)

Köszi mégegyszer !!!
pagi77
 
 


Sziasztok!

jetta75 írta:Lehet, hogy én is félreérthető voltam, de nem azt akartam mondani, hogy a negtívumot ne írjuk le, sőt. Csak azt, bár ez tényleg kimaradt hosszúra nyúlt hozzászólásomból, hogy azért ne olyasmit szidjunk már elsősorban, ami egyrészt előre tudható, másrészt a kórház szemléletéhez annyira hozzátartozik, hogy én magam is százszor hallottam csak a terhesgondozáson - az Istvánnál konkrétan a rooming in, az hogy nem szívesen pótolnak tejet (mi a 4. napon kaptunk, mert a kisfiam még akkor is fogyott), a hosszú látogatási idő, meg császárnál a korai mobilizáció. Szóval ezekre azért nagyjából fel lehet készülni, és ez alapján választani.


Teljesen így gondoltam én is és pont azért írtam le, mert általánosságban a legtöbb kritika a kórházat ezek miatt éri és ezek tényleg köztudottak. És dehogynem lehet a negatív tapasztalatokat leírni, sőt!, de az ne legyen már negatív tapasztalat, hogy végig veled van a baba, vagy hogy nem adnak pótlást. Többek között ezért bababarát a kórház!

És hogy most esetleg Pagi elgondolkodott, hogy lehet ez nem jönne be neki? Na ezt pont így kell csinálni! Itt a dokim, de a szemlélet nem szimpi, mi tévő legyek? De ha mégis az Istvánt válassza, akkor nem fogja váratlanul érni a dolog.
Pagi! Jó döntést Neked! :wink:

Eszter,
én nagyon sajnálom, hogy Neked ilyen rossz tapasztalataid vannak és igenis ezeket le kell írni, kívánom, hogy másodjára olyan szülésed legyen, amilyet szeretnél!

Egyébként én is úgy gondolom - annak ellenére, hogy nekem elsőre sem volt semmi problémám - hogy az István főleg a határozott, nem biztos, hogy elsőbabás, szoptatáspárti, problémamentesen szülő anyukáknak jön be elsősorban.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Pagi!
Ha nem vagy nagyon finisben és úgy látod, nem jön be a kórház szemlélete, talán jobb lenne váltani! Jó szülészt azért minden kórházban lehet találni, de egy osztály mentalitása azért nagyban meghatározza az indulást a picivel, az első napokat! Én az első terhességemet a Sz. Imrében kezdtem, de olyan hatalmasat csalódtam az akkori nőgyógyászomban, hogy 12 hetesen váltottam kórházat és orvost, és Radnai doktornőnek köszönhetem, hogy végül nem lett nagyobb baj, és utána problémamentes volt a várandósságom. Szóval szerintem nem gáz már terhesen váltani, ha az ember bizonytalan. Sok sikert, Jetta
Vendég
 


Természetesen a negatív tapasztalatokat is le lehet írni senki nem állította az ellenkezőjét. Borzasztó nagy sértettséget veszek ki Eszter a szavaidból. Sajnálom a rossz tapasztalataidat, de a látogatási rend és a szoptatáshoz való szigorú hozzáállásukról lehet időben informálódni. Sőt sok más egyébről is... pl nincs beöntés borotválás... van akiket ez is zavar. Az orvosodról meg nem a kórház tehet.

A pihenéssel kapcsolatban pedig osztom Jetta véleményét. Az első napok különösen fontosak, hogy anya és baba együtt legyen, ismerkedjen. A tej szempontjából is ezért sem szeretik bevenni a babákat. Azért ha csak rövid időről van szó be lehet tenni a babát de én megértem az álláspontjukat. ...és részemről alig várom, hogy kihozzák, onnantól kezdve meg nem szívesen adom ki a kezemből....
Most például mikor éjjel kint sétálgattam a babóval, hogy ne zavarjuk a többieket a szobában, meglátott egy csecsemős és kedvesen behívott a csecsemőosztályra, hogy nézzük meg miért sír a babó, megmasszírozta, segített neki, közben beszélgettünk.
Volt egy morcosabb csecsemős is de ő is nagyon segítőkész volt, engem ő tanított meg még az első gyerekkel a mellretételre.

Mikor most négy naposan Rebekám elkékült felhívtam őket, visszamentünk és újból megvizsgálta a doktornő. Én valóban csupa jót tudok a kórházról írni de én az igényeim alapján választottam ezért nem is csalódtam. Én a sotén megőrültem volna.


Szerintem is tiszta lapokkal játszanak mindent lehet előre tudni.
Én elsőre kórházat választottam és csak utána orvost. Számomra fontos ennek a kórháznak a szemlélete pl az is, hogy nem adnak semmit csak a szoptatást szorgalmazzák, de pl ha valakinek nincs teje (mostani ágyszomszédnak valóban nem volt) akkor anyatejjel és nem tápszerrel pótolják!

Én a kórház oldalán írtak után, több évre visszamenőleg elolvastam anyák hozzászólásait is több kórház fórumán. Így maradt bent a szt Imre és az István a rostán. Végül pont a látogatási rend és a szoptatáshoz való hozzáállásuk miatt választottam az Istvánt. Nekem fontos, hogy bejöhessenek látogatók! Különösen a férjem és a gyerekeim. Számomra borzasztó lenne ha üvegfalon keresztül láthatnám csak őket vagy a huzatos folyosóra kellene kihurcolni. Így sokkal családiasabb nyugodtabb, otthonosabb a bentlét.


A csecsemősök velem már három alkalommal is nagyon kedvesek voltak, nem hiszem, hogy háromszor is csak azt a pár csecsemőst sikerült kifognom aki normális!

Így harmadjára már úgy éreztem magam mint aki hazamegy. Ismerős helyzet, ismerős arcok. Nekem ez nagy nyugalmat ad. Tulajdonképpen én még maradtam volna, nekem kicsit korai, hogy haárom nap után menesztik az embert, de megértem mert nincs hely. De most pl ha bent maradhattunk volna akkor lehet nem kellene most külön köröket futni Rebeka elkékülése miatt.



Amúgy fel lettek újítva a szobák! Most már mindegyikben van fürdőszoba. Én úgy tudtam négyágyas a legnagyobb de ezek szerint lehet ötágyas, de az biztos, hogy mindben van fürdő. Legalábbis nekem ezt mondta az egyik szülésznő. A miénkben volt. Első két alkalommal ötágyasba kerültem, ott a folyosóra kellett kijárni. Túléltem azt is, bár így most valóban kényelmesebb volt. Annyi időre amíg fürdeni megy valaki az ágyszomszédok is rá tudnak nézni a kicsire. Elszaladni nem fog.



Pagi77
Szerintem első körben tisztázd magadban, hogy melyek azok a szempontok körülmények amik neked fontosak. És utána érdemes elolvasni esetleg másik kórház fórumain is, hogy itt-ott amott mire lehet számítani így magabiztosabban tudsz majd dönteni. Ha a természetes, háborítatlan szülés, a szoptatás fontos számodra akkor mindenképpen ezt a kórházat tudom ajánlani.


Amúgy engem nem zavar, hogy nem mindenkinek jön be ez a kórház! Jól néznénk ki ha mindenki itt akarna szülni. Már így is túl nagy a tömegnyomor.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Ez nekem olyan furcsa....Nekem egyértelmű volt, hogy a doktornőmet választom, és "hozzá jár" egy kórház.Amikor kislányommal várandós lettem, először másik dokit választottam a Szt. Imrében, mert úgy tudtam, a dokinénim még GYES-en van.De ahogy megtudtam, hogy visszament dolgozni, és vállal szülést, nem volt kérdés, hogy "visszamegyek" hozzá, így a kórházba is.Pedig nekem is voltak kellemetlen élményeim az Istvánban, úgy gondolom ezek a hatások túl sok mindentől függnek, minthogy bekategorizálhatnánk a kórházakat.Igenis tájékozódni kell előre, de mindent nem lehet előre bebiztosítani.Nem beszélve a saját lelkiállapotunkról.Én pl. az első szülésemnél teljesen ráparáztam, hogy nem kapok beöntést, és jaj mi lesz, ha...A vajúdás első óráiban minden kijött belőlem "magától", megnyugodtam.Kislányomnál nem így történt, kértem beöntést, de kiderült, hogy ha akarna se tudna adni a szülésznő.A szülésnél bizony jött ki belőlem a dolog....És?Kit érdekelt??Engem egyáltalán nem-pedig előtte nagyon zavart-, mert így is gyönyörű volt az egész!!!És ezt a dolgot szinte észre sem vettem.
Bocsánat, hogy ilyen naturálisan írtam erről, csak érzékeltetni szerettem volna, hogy azért a dolgok nem fehérek, feketék, a mi hozzáállásunk is változik az élményektől, a pillanatnyi "hormonállapottól " :wink: stb. Nagyon jó, hogy Eszter leírta az élményeit, rendkívül tanúságos meg minden(és abszolút joga van ide leírni!), de ezt annyira inkorrektnek érzem, hogy másokat szinte elrettent a szülés, meg az anyaság szépségeitől.Szomorú, hogy ilyen élménye volt, de nem kellene riogatni egy elsőbabás (jól értelmeztem Pagi?)kismamát.
Nem mondom, hogy az István jó, és szép.Sőt.Nekem is voltak nagyon rossz élményeim: a vérvételek még várandósan, a fizetett szülésznőm egyáltalán nem volt mellettem (az első szülésemnél), a csecsemősök fele undok volt, le se tojtak, és húzták a szájukat, ha kérdeztem/kértem valamit, a mellettem fekvő taknyos-köhögős anyukához szintén taknyos-köhögős látogató jött stb.DE:a vérvételeket a lakhelyemen vetettem le, a kislányomnál más szülésznőm volt, aki tünemény volt, a csecsemősök másik fele kedves, segítőkész, jóindulatú, a látogatók másik fele figyelmes volt, és a folyosón maradt(pedig karácsony volt, így rengeteg látogató volt a nap alatt az osztályon).
A roomingról:ezt aztán mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mit választ: mivel akarja tölteni az első napokat...pihenés, feltöltődés, magába figyelés , vagy100 %-ban a babával levést.Én úgy éreztem, rettenetesen fáraszt a kisfiam ellátása, főleg, hogy nála még nagyon tapasztalatlan voltam, de egy percre se bírtam volna otthagyni a csecsemősöknél, mert elveszettnek éreztem volna őt, és ezt nem akartam vele megtenni.És a tejci szempontjából nekem igenis jó volt, hogy akár fél óránként cicire tehettem, és nem adtak neki semmi mást.Mindkét gyerekemnél időben beindult a tejci.Nem mondom, hogy nem aggódtam, de utólag átgondolva, ez így volt a lehető legjobb.

Bocsánat, ha hosszúra sikerült...

Mamacka!Mitől kékült be Rebeka?

Kép

Kép
linus
 
 


Remélem érthető voltam, most visszaolvasva elég zavart a megfogalmazás... :oops: Bocsánat, rettentő fáradt vagyok...megyek is aluni :wink:

Kép

Kép
linus
 
 


mamacka írta:Mikor most négy naposan Rebekám elkékült


Mamacka, mit mondott végül a doki? Nem volt több kékülés, ugye? nagyok mit szóltak csodaszép Rebekához?
Képzeld, nálunk meg olyan durván adta be a nővér az antibogyót, hogy attól kékült el Minka. és amikor szóltam neki, azt mondta, nem is kék. :evil:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Ez a 100% rooming in hogy néz ki a gyakorlatban? Ha az ember zuhanyozni akar, beviszi magával a gyereket, vagy mi? Olyankor sem lehet leadni a csecsemősöknek, tehát negyed órára sem? Mert otthon oké, nyitott ajtó, meghallom, meg van segítség, meg akár a nagyvécénél is beviszem a szerencsétlent a bűzbe (bocsi :)), na de természetesen jó lenne, ha legalább azt a nyomorult negyed órát mégiscsak segítenének, hogy magamra szánjam. Ezt lehet?

A szülés utáni pihenésről: én nem osztom azt, hogy de otthon sem arról szól a gyereknevelés, hogy pihensz. Az általános az, hogy azért az embernek a hozzátartozói segítenek néha szusszanni! Persze nem mindenki olyan szerencsés, de azért sokaknak az anyja, férje, anyósa hajlandó legalább egy fél órát megpróbálni visszaaltatni a gyereket, ha az anya a végkimerülés határán áll az óránkénti ébredéssel, vagy ez ennyire gáz? Most nem azt mondom, hogy a csecsemősöknek ez a dolga, hanem azt, hogy ha valakinek esetleg olyan szülése volt, hogy igenis indokolt lenne, hogy legalább az első éjjel ne félóránként ébredjen fel, hanem aludjon már összefüggően pár órát, akkor azoknál az anyáknál én teljesen normálisnak tartanám, ha bevennék a babát az első éjjel, ha az anya kéri, és akkor hoznák be, ha nem bírnak vele.
A gyakorlatban: az én szülésem két átvirrasztott éjszakába került, a harmadik éjszaka kezdetére (az első éjszaka anyaként) majdnem hatvan órája nem aludtam. (a lelki kimerülésről nem beszélek, mert az mindenkinél megvan.) Hihetetlen segítség volt, hogy az első éjszakára be tudtam adni a gyereket azzal, hogy szoptatni hozzák ki, és ne adjanak neki mást! Kétszer hozták ki éjjel, egyébként ha felébredt, a csecsemős ringatta, nyugtatta, és akkor hozta oda csak, ha nem hagyta abba az ordítást. Így én nem félóránként keltem fel a nyüszögésre, hanem aludtam nyolc órát két ébredéssel, most ez szerintetek extra igény egy hosszú szülés után? A csecsemősöknek ez nem fér bele annál a pár anyánál (miután ugye az általános mégis az lesz, hogy nincsenek bent a babák a csecsemősöknél, tehát nem húsz gyerekre vigyáznának éjjel, hanem háromra?) A második éjszakától már természtes volt, hogy mellettem a gyerek, de az elsőnél az is biztos, hogy ha hullaként állok neki az egész anyásdinak, talán még szoptatni sem sikerütl volna jól, türelmem se lett volna, már csak a megváltó alvásért könyörögtem volna a nagy éteri mosoly helyett...
Szóval ebből csak azt akartam kihozni, hogy ez nem olyan fekete-fehér ám szerintem.
pacsuli
 
 


Szia Pacsuli!

Amikor én szültem/császároztak , mindkétszer az első éjszakára maguktól bevették. Illetve a csecsemősök mondták, hogy nem hozzák ki, csak egyszer , hogy próbáljam meg megetetni. Olyan kettő körül ki is hozták egy fél órára, aztán jött érte a nővérke, és reggel nyolckor kaptam meg a picit legközelebb, utána már végig velem volt. Volt természetes úton szült szobatársam, neki sem adták még oda első éjjel, bár ezt asszem írtam egy korábbi hozzászólásban.
Zuhany téma: mi anno nem is próbáltuk beadni, mert rendes szobatársak voltak, és eleve akkor tusoltunk, mikor aludt a baba, és figyeltünk annak a picijére aki épp a fürdőben volt. Bár így utólag azt gondolom, nekem nagy mázlim volt a szobatársaimmal, egy kivételével, de ő csak egy napig volt velünk. De lehet hogy egyébként beveszik, nem tudom. Én egyszer kértem meg őket,hogy vegyék be, mikor le kellett mennem uh-ra, akkor szó nélkül megtették. MOndjuk akkor épp az egyik legrendesebb csecsemős volt szolgálatban, azt hiszem Móninak hívják. Vagy esetleg lehet akkor is tusolni, mikor látogatóban van mondjuk apuka, vagy nagymama, ha épp nincs hely a csecsemőn.
Amúgy az otthoni témát lehet,hogy azért látom úgy, ahogy látom, mert nekem sajna nem él anyukám, sem anyósom, apukám már nagyon beteg, a barátoknak ott a saját családjuk, tesóm meg messze. Amikor a kislányomat vártam, vittem a fiamat még a terhesgondozásra is , most meg már kettőt viszek mindenhova :-). Nem panaszkodni akarok hiszen én vállaltam, csak indoklásként írtam. Örülök, ha másnak van segítsége. Persze ha vannak nagyszülők, akkor klassz, és biztos rengeteget tudnak segíteni, meg hát nekem is jól jött volna, ezt nem is akarom szépíteni. De így sem olyan nehéz, bár néha hulla vagyok, de aztán valahogy mindig kialakul.
Egyébként arra kíváncsi vagyok, más kórházak szülészetén hogy működik ez: most már szinte mindenütt rooming in van, és talán máshol sem veszik be a babákat bármikor. Egyedül az I. nőiről hallottam első kézből infot, de ott állítólag ultra-bunkók a csecsemősök.
Jó éjt, Jetta
Vendég
 


Mondjuk azt mondom, hogy az azért tényleg a legkevesebb, hogy ha vizsgálatra kell menned, akkor bevegyék a gyereket! Hát egyébkétn mi a búbánat választásod van? Magaddal nyilván nem viheted, egyedül nem hagyhatod, nem hiszem, hogy az az elvárás, hogy a vadidegen szobatársaknak kell esetleg félórákra a más gyerekével foglalkozniuk. Ha valamelyik még ilyenért is a száját húzná, nem is tudom, mit csinálnék. (elsősorban sírva fakadnék :))
Meg egyébként a "figyelünk egymás babájára" a gyakorlatban nekem valahogy elképzelhetetlen! Úgy értem, nem biztos, hogy örülnék, ha a pár órája megismert szobatárs kikapkodná az újszülött gyerekemet az ágyból, vagy valami. VAgy csak én vagyok háklis? :) Mert azon kívül max annyit tud tenni, hogy beordít a zuhanyzóba, hogy sír a gyereked, nem?
Sajnálom, hogy a nagymamák már nem élnek, Jetta :( De azért biztos előfordult, hogy a párod levitte a gyereket babakocsizni, hogy aludj egy órát, vagy ilyesmi. Szerintem már az is felér egy megváltással pár átordított éjszaka után :)
A Péterfyben bevették a babákat, ha kértük, legalábbis az enyémet mikor bármiért vittem be (leginkább szoptatási segítséget kérve) mindig voltak bent babák. De nem mind, szeirntem ott fakultatív volt, hogy állandóan magadnál akarod-e tartani, vagy néha beadod. Egyébként nekem ez szimpatikus megoldás, hogy eldönthessem!
pacsuli
 
 


Furi, én meg pont úgy voltam vele, hogy a szobatársak iránt, akiket 1-2, akárhány napja folyamatosan látok,hogy hogyan bánnak a gyermekeikkel, beszélgetünk a szoptatásról, pelenkázásról, kínálgatjuk egymást a sütijenkkel nagyobb bizalmat éreztem, mint a nővérke iránt, aki két óránként bekukkant. Plusz amíg elvánszorgok a folyosó másik végén levő csecsemő-osztályig, meg vissza, megint oda, esetleg az ide-oda rakosgatástól fel is ébred a baba, stb, addig kb. le is tusolok. És sanszos, hogy a nővérke sem fogja felvenni, ha sírni kezd. Sír egyszerre öt, melyiket ringassa? És legalább csak egy ajtó választ el a gyerekemtől (háromágyasban voltam, és volt saját fürdője). Oké, ha a szoptatós szobában látott 18 körüli kínai anyuka a szobatársam, aki kb. két szót beszélt a nyelvünk, nem hagyom rá ott, de hál'Istennek nem ő volt. Tökmindegy, mindenki máshogy gondolkozik, nekünk ez bevált. Egyébként nem tudom azt mondani, hogy nem veszik be, amíg tusolsz, lévén hogy meg sem próbáltam ilyenkor beadni, remélem, más is ír majd erről, hogy akkor hogy is van ez. Nekem spec. még az első éjjel is rossz érzés volt, hogy nincs ott velem a pici, fáradt voltam, de akkor is. Amikor aludt a baba, aludtam mellette én is. Sokkal jobban zavart a pihenésben az a béna nylon, amit a lepedő alá raktak, na attól majd megőrültem. Második éjszaka ott tartottam, ha ez még egyet zörren, széttépem :D. Összességében amúgy csak jót tudok mondani a csecsemősökről, bármivel fordultam hozzájuk, maximálisan segítőkészek voltak. Pl. a mai napig nagyon hálás vagyok annak a nővérnek, aki egyik éjjel kettőkor kb. egy órán át kínlódott velünk, mert nem ment a szoptatás. Pedig egy elég mufurc nőnek látszott, amikor megláttam kis híján visszafordultam, úgy nézett rám, hogy a vér megfagyott az ereimben :D. És utána abszolút segítőkész volt mégis.
Na mindegy, senkit nem akarok rádumálni, hogy a szobatársaira bízza a gyerekét, vagy bármi, csak leírtam, hogy pl. így is lehet.
Vendég
 


Sziasztok!

Én mindkettőt délelőtt szültem és ahogy megkaptam az ágyam, első utam a csecsemősökhöz vezetett. Ki nem adtam a kezemből utána egyiket se.

Én sem tudom sajnos, hogy zuhanyzásnál beveszik-e, nekem eszembe se jutott, hogy beadjam. Nekem is szerencsém volt a szobatársakkal, simán figyeltük egymás babáit, de hát sok dolog ilyenkor nem történhet. Én még a "bevásárló kocsiba" se tettem be, simán az ágyam közepén hagytam. És ugye nem akkor megy senki fürdeni mikor ordít, így azért még elég nagy az esélye, hogy a pár napos újszülöttünk átalussza azt az 5 percet.
Aki fél otthagyni, akkor tényleg jó ötlet, hogy akkor menjen, mikor látogatói vannak.

Csecsemősök: összességében szerintem teljesen rendben vannak, két szélsőséges eset volt, mindkétszer ugyanaz a kettő, az egyik iszonyat kedves, a másik meg kissé rideg, de például ez a rideg volt az, aki egyszer éjjel 3 óránként jött és segített a nagyfiamnál mellre tenni a gyereket, mert le volt nőve a nyelve (fel is vágták aztán neki).
Meg sokszor volt olyan, hogy kimentem kérdezni, de elhajtottak, hogy most ne, majd jönnek és hozzám ha nem is rögtön, de tényleg mindig bejöttek.

Persze ki hogy éli meg, kiben hogy dolgoznak a hormonok. :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: