Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! :)
Nemrégiben szültem az Istvánban, a szülésznőmre szeretném felhívni a figyelmet. Valaki kérdezett is róla. Gottfrid Anikó a neve.

Nem volt választott szülésznőm, éppen Ő volt bent éjjel. Hihetetlen nyugalommal és szakértelemmel tette a dolgát, semmit sem siettetett. Kedves volt, mosolygós, nem kapkodott.

A szülés óta már hallottam róla mástól is,( bevallom, érdeklődtem ) az előző munkahelye kapcsán is,örülök, hogy másképpen áll a dolgokhoz, közel áll hozzá a dúlaság is. ( Ilyen emberekkel kéne tele lennie a szülészeteknek. )

Tervezünk harmadik gyermeket is, remélem, ott lesz még a kórházban.

Nagyon megköszönöm neki, hogy általa az általam másodszor is annyira félt szülés csodálatos élménnyé vált.
kismaszatocska
 
 


Sziasztok!

Bocs, kérlek nézzétek el nekem hogy ide írok – kezdő lévén nem boldogulok egyik aukciós oldallal sem egyenlőre.

Egy többfunkciós újdonságot, az 5 az 1-ben formapárnát szeretném a figyelmetekbe ajánlani!
1. a párna pocak alá- és derék megtámasztására
2. szülés után ezen ülve a seb nem nyomódik
3. szopiztatni a Babucit
4. hasaltatni a Babucit, amikor még nem tudja tartani rendesen a fejét (utána is-amikor már tudja)
5. amikor már majdnem ül a baba, a közepébe ültetve megtámasztja őt.

A párna levehető, húzózáras huzattal készül. A szivaccsal töltött párna „baleset” esetén forgódobos mosógépben mosható. Tartalékhuzat választott anyagból rendelhető.

A képen látható párna „M” méretű, „XL” változatban is készül.

Készülőben a „csúcs” párna, amelyet ikrek szopiztatásához ajánlok.

További termékek:
- kiságy-garnitúra: lepedő körben gumis, hogy ráfeszüljön a matracra, takaró – 3 réteg téli vagy/és nyári, 2 db fej alá való „párnácska”, 2 db zsebes(!) fejvédő a rácsra, amely körbe éri a (120x60) kiságyat.
- nyálfogó kendő nyakba „szerelhető”– kialakítása folytán tovább bírja, mint egy partedli. Ez is újdonság!
- pelenkatartó – felakasztható - újdonság
- egyéb párnák – méret, szín, forma megrendelés szerint
- zsebes falvédő rendelésre – választott anyagból
-alul (is) nyitható meleg hálózsák

Ha van valami varrható „cucc”, amit kerestek és nem leltek, hiányzik a palettáról kérlek, jelezzétek felém. Én igyekszem pótolni a hiányt.

E-mail: marikogold@citromail.hu

Kép

Kép

MarikoGold
marikogold
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Dr Radnai Katalin rendelése érdekelne és a tarifák

Köszönöm a válaszokat!
nituska
 
 

 
 

De aranyosak vagytok! Köszönöm a kedves szavakat!

Jó érzés ha az emberrel együtt örülnek! :)

Semi
Köszönöm, rá is kérdezek Attilánál!

Írnál a szülésről a szülésznő választás szempontjai szerint részletesebben privátban?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szia Mamac, ismét nagyon szépek a választott nevek... :wink:

Szervusztok Istvános anyukák, én régebben rendszeresen látogattam ezt a topikot, most információ reményében tértem vissza egy rövid kérdésre: az alagsori ctg (az ún. "terhesambulancián") idén milyen rendszerben működik? 2006ban még 8-f12közt lehetett menni, bejelentkezés nélkül. A mostanság szült anyukák hogy tudják, változott ebben valami?

Ha esetleg tudjátok a választ, privátban megírnátok? Előre is köszönöm.

Kép Kép
coolasa
 
 


Istvános (leendő) anyukák,
közben sikerült elérnem a kórházat, így én adok infót:
ctg az István alagsori "terhesambulancia"-ján továbbra is elérhető.
Kedvező fejlemények: bármely hétköznap lehet menni, és du 13.00ig rendelnek, tehát elég fél1re odaérni (a kezdő időpontot meg se hallottam, mivel nem szenvedek álmatlanságban az utóbbi hónapokban, khm). Bejelentkezni nem kell.

Kép Kép
coolasa
 
 


Sziasztok Lányok!
Engedjétek meg, hogy ajánljam nektek kedves barátnőm kismama jógáját!Ajánlom jó szívvel, mert én is járok hozzá (csak Szentendrén), és eszméletlen jót tesz mind fizikailag, mind a lelkemnek (pedig én soha nem voltam "jóga-rajongó").Szóval a részletek:

Kismama jóga a Kék Lótusz Életmódközpontban (1085 Budapest, Stáhly u. 13. A Blaha Lujza térnél, a Corvin Áruház mögött. www.keklotusz.hu)
Hétfőn: 16.30-18-ig

A kismam jóga a foglalkozások során a következőkben nyújt segítséget:
- érzelmi ráhangolódás a várandóságra
- a babával való kapcsolat elmélyítése
- helyes légzés
- helyes testtartás
- a gerinc terheltségének csökkentése
- a test finom átmozgatása
- a gát izmainak előkészítése
- lazító testhelyzetek
- praktikus tanácsok

Az órák látogatása nem igényel korábbi jóga ismereteket, és a mamára és a babára is jótékony hatással bír.


Kellemes mozgást, relaxálást!!!
Lina

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!

Tudna nekem konkrét adatokkal szolgálni valaki Csűrös Erzsi szülésznőről? Mennyit kér vagy adtatok neki. Miután én is szülésznőként dolgoztam, de sosem fogadtam el parát fogalmam sincs mennyit illik adni. De sajnos az előző két szülésemnél csúnyán ráfáztam arra, hogy elég csak kollégának lenni, így FIZETNI AKAROK!!! Csak legyen már egy szép szülésem.

Szóval érdekelne, hogy kell-e fizetős ctg re járni vagy elég csak a szüléskor adni annyit amennyit. És mennyi az annyi?

Köszi!!!!

UI: persze priviben gondoltam! :) :)

KépKépKép
bogyra
 
 


Kedves Kismamák és Anyukák!

20 hetes kismama vagyok, egy csodszép Barnabás lakik a hasamban és az István kórházban fogok szülni.

A kérdésem az lenne -azon túl, hogy minden tapasztalat érdekel-, hogy Kruppáné Kovács Zsuzsa szülésznőről hallottatok-e, illetve mi a véleményetek róla.

Nagy segítség lenne.

Köszönöm,

Drami
drami
 
 


Évi79, én a héten kedden jöttem haza az istvánból egy többletcsaládtaggal.

A szokásos listákon túl hogy mire lehet szükség, az istvánban adnak napi 3 pelust gyermeknek, toaletpapírt és tenát viszont magadnak kell beszerezned.

Van 3db fizetős szoba, ún. "alapítványi", ahol apuka is benn tartózkodhat teljes kórházi léted ideje alatt, mivel ezek családi szobák. A 3 közül a 2 olcsóbb, közös fürdőszobás ára 10e/éj (de a túljelentkezés miatt nem könnyű ezeket kifogni).

Már nincs olyan szabály, hogy x időn belüli ház any könyv kiv kellene, bemész az okmányirodába, és amit adnak, azt kell a kórházban bemutatni az 1. nap odalátogató anyakönyvi hivatalos személynek.

Ha még segíthetek, boldogan, priviben elérhető vagyok.

Kép Kép
coolasa
 
 


Kedves Coolasa!
Sok boldogságot kívánok nektek az új jövevényhez!!:-)
Én 2007-ben szültem az Istvánban, 2010 januárjában fogok ismét.Azt hallottam, hogy a szobákat átalakították.Igaz ez?Akkor 5 ágyasba voltam, de volt 6 ágyas is.Most tényleg 3 ágyas a maximum?Külön fürdőszobával?Erről különböző infót hallottam.

Évi: Amikor én szültem a kórházban, csak egyik nap adtak pelust, és mást nem. De lehet, hogy a karácsony miatt volt.Szerintem mindent vigyél, az a legbiztosabb.A köldökápoláshoz adnak hintőport, gézlapot.A fürdetést ők csinálják. A babának vigyél mindent: ruha, sapka, pléd, fürdőkendő.Most ennyi jutott az eszembe...jaj, de rég volt....

Kép

Kép
linus
 
 


Kedves Linus, köszönöm a jókívánságokat, és biztosítlak sajátjaimról.
A szülészetes "normál" szobákról nem rendelkezem infóval, mert akkora teltház volt, mikor mi mentünk, hogy engem császárosként a nőgyógyászaton tudtak ott-tartózkodásunk első 6 órájában csak elhelyezni, ott 4 ágyasba kerültem, 1 óra múlva hoztak egy szintén császárost. Ennek a szobának külön fürdője volt, és más szobákból is hallottam az emeleten kiszűrődni újszülött hangokat, így szerintem előttem többen is hasonlóképp jártak. A nőgyógyászat a magasföldszinten van, tehát 1 emelettel lejjebb, mint a szülészet, de még oda is lejöttek a csecsemősök (bár ez tényleg csak néhány órányi tapasztalatom), és még ott is kiutaltak mindenkinek 3 pelenkát/nap.

Az biztos, hogy az az alapítványi szoba, ahol mi voltunk, az érintetlen maradt 3 év alatt, ezt le tudtuk ellenőrizni, mert most is abban helyeztek el minket, ahol anno.

Kép Kép
coolasa
 
 


Coolasa:Köszönöm szépen az infót! Úgy látszik, nagyon foglalkoztatja a dolog a tudatalattimat, mert az éjszaka azt álmodtam, hogy mentem szülni, és rengetegen voltak a vajúdóban (ami inkább egy orvosi rendelő várójára hasonlított), és senki az ég világon nem foglalkozott velem.Két fiatal doki volt, akik ide-oda mentek, röhögcséltek, lazán...Úgy könyörögtem az egyiknek, hogy legalább vizsgáljon már meg, hogy állok???!!! :oops: Vajon mit jelenthet ez az álom??? :roll:

Kép

Kép
linus
 
 


linus írta:Vajon mit jelenthet ez az álom??? :roll:


csupán annyit, hogy intelligens, olvasott ember vagy, aki előtt ismertek a magyar eü sztenderdek.
:wink:

Kép Kép
coolasa
 
 


Sziasztok!

32 hetes kismama vagyok, az Istvánban szeretnék szülni, de sajnos nem engedhetjük meg magunknak a fogadott orvost, ezért úgy döntöttünk, csak szülésznőt fogadunk, úgyis ő van bent többet a szülésnél.
Hajdú Barbara szülésznőről olvastam eddig jókat, róla érdekelne néhány konkrét információ: elérhetőség, tarifák ill. tapasztalatok.
De mivel túl sok információval róla sem rendelkezem, és az idő már elég szűkös, esetleg érdekelne más szülésznő is. Ami fontos számomra: gátvédelem, és az, hogy szülés után egyből megkaphassam a babámat (fiamnál a MÁV kórházban ez sajnos nem így volt). De úgy tudom az Istvánban szinte mindenki lehetővé teszi ezeket.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Bea
beubaba
 
 


Sziasztok!

Én 2008. december 6.-án szültem az Istvánban és jövő tavasszal megyek ismét. :D
Én akkor 5ágyasban voltam, de én úgy tudom ezenkívül már csak 3ágyasok vannak.
Nálam tavaly fél évnél nem régebbi anyakönyvikivonat kellet,más nem, mindent ők intéztek. Én viszont javasolnék mindenkinek még Domestos kendőt, mert sajna a higiénia nem a legjobb. Főleg a közös WC-kben. Úgy tudom a 2ágyasokhoz van és az 1ágyasokhoz külön fürdő, WC. Én sajna nem jutottam be az alapítványiba, de remélem idén sikerül vmelyik ismerősömet kifognom, mert egy időben szülünk néhányan. :D :D :D :D

Beubaba: nekem volt fogadott dokim, Ő ajánlotta a szülésznőm. Nekem gátvédelmem volt, de nálam mindketten ilyen természetes pártik voltak. Ha kell az én szülésznőmről infó priviben szívesen megadok róla bmit. Sajna Hajdú Barbarát nem ismerem, de ha fölfogadod bmelyik szülésznőt, simán megtudod velük beszálni, hogy mit szeretnél. :D :D :D

Jó babavárást mindenkinek, akinek meg megszületett nagy gratula és kellemes babázást!

Eszti
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsánat a betolakodásért, de, ha valaki ismeri Vécsei doktornőt, nagyon hálás lennék róla minden infóért! Mennyire tapasztalt, milyen a szülésnél, hol, mikor rendel és hát a tariák...? Nyugodtan jöhet priviben is, előre is köszi!

Márti
borossné becz márta
 
 


beubaba!!

Nem vagy még elkésve! Idén áprilisba szültem és Kecskemétet hagytam ott, mert annyi jót hallottam az Istvánról, hát megérte !!!
Én 34 hetesen kezdtem járni szülésfelkészítőre az Istvánba. Minden alkalommal utána mentünk szülőszobát látogatni és a 37. héten véglegesítettük Pruha Krisztinával, hogy megfogadtuk szülésznőnknek. Amit nem bántunk meg. Semmit nem siettettett, bár pont a műszakának vége felé értünk be és tényleg végig ott volt, amikor kellett. Mi sem akartunk orvost fogadni, az ügyeletes doki a kitolásra jött be és asszisztált Krisztinek.
Teljes gátvédelemmel szültem és a következőt is, ha lesz 3. akkor vele ugyanígy tervezzük. Az alternatív szobát is ajánlom a szülőszékkel együtt.
A baba végig velünk volt, a születés után apa vitte a vízbe mártani.

Ha van kérdésed!Írj: Kati
gbkati77
 
 


Én sem jártam erre.
Sziasztok,
Kisfiam már bölcsis, amikor ugyan nem beteg:-)
Most éppen kötő hártya gyulladása van és tüszős mandula gyulladása, ilyen kis pöttyökkel....
Persze az utolsó 4 foga is most jön...
Mondjam még ??

Kép
fridus
 
 


Én 6 ágyasban voltam tavaly.
És ahogy körülnéztem, minden ugyanaz, mint 2005-ben volt. A szobákat és az ágyszámokat tekintve legalábbis. 3, 5 és 6 ágyasak vegyesen. Plusz a fizetős 1 ágyas.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


sziasztok,

október elején szültem az Istvánban.
Aki szülésznőt szeretne fogadni, annak meleg szívvel tudom ajánlani Bakóné Gottfried Anikót.

A szakértelme mellett végig teljes biztonságban éreztük magunkat, emberi, tüneményes teremtés.

Bár a szülésem nem tartozott a könnyű kategóriába, neki köszönhetően mégis szép emlék maradt.

Áldom a napot, amikor felkértem :lol:
Nem is gondolok bele, h mi lett volna velünk nélküle.....

Kép
screen
 
 


Sziasztok!

Tavasszal voltam egyszer Radnai doktornőnél, és most megint menni akartam hozzá, de kiderült, hogy már nem rendel a kórházban, a magánrendelője valahol a 13. kerületben van. Nekem az egyik fontos szempontom az, hogy ne kelljen keresztülutaznom a várost. Az istvános dokikról általában jókat hallok, szóval az egyéb szempontjaim valszeg úgyis teljesülnek. Tudtok ajánlani olyan dokit, aki Kispesthez aránylag közel rendel? Mondjuk max fél óra?

Kép
hellot
 
 


Screen,
a Teo minek a rövidítése? Nagyon tetszik!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


ilba,

Teodor :lol:

Kép
screen
 
 


Sziasztok!

Az előbb írtam, de eltűnt!
Szóval jó rég jártam errefelé.

Kri: Boldog 1. születésnapot kívánok Zsombinak! Torta? Ajándék? Mesélj, hogy vagytok!?

Minden pocakosnak boldog babavárást, akik pedig nemrég szültek jó egészséget,sok tejcsit.

Velünk minden ok, Zsombi 9 hónapos és 1 hetes, két foggal rendelkezik, most jön a 3. eléggé taknyos, szenvedős napok vannak mostanában.
miszkó
 
 


Lányok, nem akartok feldobni képet a picikről? Olyan régen láttuk őket, szinte csak a születésükkor :wink:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Screen,
köszi! :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Kedves "friss élményekkel" gazdag istvánosok!
Meg tudnátok mondani, mi a a napszak, amikor az UH-osok hajlandóak felvenni a telefont, hogy időpontot kérhessek UH-ra?Már elfelejtettem, hogy ez a telefonálgatósdi külön program sz Istvánnál... :evil:
Köszönöm!

Kép

Kép
linus
 
 


Továbbra is áll a kérdésem: melyik doki rendel XIX. ker-hez közel? Van egyáltalán ilyen?

Kép
hellot
 
 


Meg tudja adni valaki Hajdú barbara szülésznő elérhetőségét?

Kép

Kép
linus
 
 


hellot,

XVII. kerületben tudok, megírtam priviben.

hoa
hoa
 
 


Sziasztok!

Nagyon megköszönném, ha írnátok nekem Varsányi Hajnalka doktornőről! Minden érdekel, amit fontosnak tartotok róla elmondani! Jöhetnek az infók priviben is! Pozitív, negatív élmények, rendelés, elérhetőség, árak , szóval bármi, ami eszetekbe jut!

Előre is köszi!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Márti!

Ő az a magas, kicsit idősebb doktornő?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Márti,
szakemberként nem ismerem, de 1 éve a mellettem fekvő lánynak ő volt az orvosa, naponta látogatta és nagyon szimpi volt.

Linus,
a szülőszobán szerintem eléred. :roll:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Köszönöm, már beszéltem is vele!

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!

Linus! Mi újság? Mi van veled? Nem válaszoltál.

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a bepofátlankodásért csak van egy barinőm aki sazeretne az istvánban szülni! Csak közben hallott egy rémhirt nem tudom iga e? Tudtok arról valamit, hogy bezárják az Istvánt december végén??? Vagy a szülészet megmarad??? Mit tudtok erről???
Köszi elöre is

Üdv Nóci

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Na, ez elég érdekes lenne...Nekem a nőgyógyászom, és a szülésznő se szólt..... :wink:

Kép

Kép
linus
 
 


Linus, kell még UHs elérhetőség?
Én dr Kodajhoz jártam, az asszisztense száma megvan nekem, nála mobilon minden napszakban be lehetett jelentkezni. (a fizetős uh-s rendelésére, a kórházba mármint). Ha kéred a számot, írj privit, ide ritkán látogatok.

Kép Kép
coolasa
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
 
 


Sziasztok!

Jó rég jártam erre.

Miszkó, köszi a köszöntést :). Zsombor hogy van , miket csinál már?

Hékás, gratulálok a kis tesóhoz látom kislány lesz :D:D:D
Kép az én kis drágámról:
Kép
Már csajozik :)
Kép
A kis huncut :D
Kép
Na ki porszívózzon....
Kép

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Sziasztok, már régen jártam erre, eltűnt a vonalzóm is:-(
Látom, van akinek már a második babája is érkezik, Gratula linus:-)

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!

Én sem tegnap jártam itt utoljára!

Kri: köszi, hogy tettél fel képet! Zsombid nagyon szép kislegény! Enyém gyerkőc már feltérdel, feláll kapaszkodva, 3 foggal rendelkezik.

Én is teszek fel pár képet. Mindenkinek szép hétvégét!

Kép

Kép
miszkó
 
 


Na, jelenleg a következő listából szeretnék választani:

Radnai Katalin
Boros Judit
Németh Miklós
Mészáros László

Pontos infókat kérnék: hol, mikor rendel, hogy lehet bejelentkezni?
A héten dönteni akarok.
Ha bármelyikükről írna bárki, nagyon megköszönném.

Kép
hellot
 
 


Ha a Németh doki az, akire gondolok, akkor jól néz ki nagyon. :D Sokat segítettem, mi? :lol:
B.J-ról meg nagyon megoszlanak a vélemények, de én inkább negatívokat hallottam. Túlvállalja magát nagyon. (Érdemes a topikjába beleolvasni ...)
Személyes tapasztalatom egyik dokival sincsen.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Nos, a Németh dokiról még csak fórumokon olvastam. De az alapján valami Adonisz kategória lehet - mit gondolsz, miért szerepel a listámon? :P
BJ-ről olvastam a legtöbb negatívot. Viszont ő az egyetlen doki, akiről egy ismerősöm is mesélt, ő pedig jókat. Igaz, szerinte is túlvállalja magát, viszont császár után szült nála hüvelyi úton, és ő pont jó véleménnyel van róla. Na, most legyek okos! :roll:
Radnai Katalinnál már voltam egyszer, de azóta áthelyezte a rendelőjét a 13. ker-be, és elkavartam a számot, ahol be lehet jelentkezni hozzá.
A Mészáros dokit meg épp most ajánlotta valaki, mint Kispesthez közeli orvost.

Kép
hellot
 
 


Hát nem könnyű a döntés ... :roll:
Radnainál szült több ismerősöm, elégedettek voltak.
A Mészároshoz is járt ismerősöm, de a szabadsága alatt másnál szült meg.
Ha kell a Radnai száma, meg tudom szerezni. :wink:
Még csak tervben tesó, vagy útban? :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ugye ez a decemberi bezárás csak valami rossz tréfa? Én még komoly helyről nem hallottam! 9.-én megkérdezem a dokimat.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamac,
nyugi, rémhír. :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba, köszi, Csuri beelőzött téged! :D Megvan Radnai száma, tegnap már be is jelentkeztem hozzá. Kistesó sajna nagyon nem akar jönni. :( Most amiatt megyek, mert egy ideje fáj a hasam, és ideje utánanézni, hogy mitől.

Kép
hellot
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: