Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi: Gratulálok Anna babádhoz! Nagyon szép kislány! Jó egészséget, sok boldogságot és tejecskét kívánok!

Kri: Ja! :shock: Én miért láttam azt a kettőt 4-nek??? Lehet dupla látásom van. Adtál valamit Zsombi fogára, amikor nyűgös volt?

Babé sampont használunk, ugyan már tényleg szebb a buksija, főleg a búbján, mert ott ritkább a haja, de elől még nagyon csúnya. :cry:

aithra: mi ma 1,5 órát sétáltunk, Zsombi aludt, majd kb. a 2/3-nál felébredt, de csak félkómán nézelődött, már amennyire fekve kilát a kocsiból. a szomszéd anyukával és 1 éves fiával mentünk sétálni, marha melegünk volt.
miszkó
 
 


Köszönöm a bókokat és a jókívánságokat!! Persze minden szülő elfogult a gyerekével, de annyira édes tud néha lenni, hogy meg tudnánk enni a kis drágát :roll:

Aithra, levetkőztetve elég jól bírta a vasárnapi nagy meleget, de fogalmam nincs mi lesz majd nyáron... A kis lakásunk egyébként is nagyon fogja a meleget, légkondit meg ugye gondolni sem lehet... Sétálni már nagyon vágynék, de az orvos néni legalább egy hónapot még bent tartana :shock: Szerintem ez azért sok!! Hétvégén egy picurkát biztosan kiviszem majd!! Az orvos néni még azt mondta, hogy a gyerekek jobban bírják a meleget, mint a felnőttek... Hát remélem, mert én egyáltalán nem bírom, ha a gyerek helyébe lennék szerintem folyamatosan visítanék :evil: Remélem a kis Annácskánk nem ezt fogja tenni :wink:

Kép
kovzsuzska
 
 


Miszkó, Dentinox n gélt, és Viburcol kúpot használtunk a fogzásra. Az utóbbi homeopátiás kúp. Mindkettő recept nélkül kiváltható. Ezen kívűl még vannak homeos bogyók amit lehet nekik fogzásra adni, csak azzal az volt a bajom hogy nem mindegy melyiket kapja, mert tünet függő.

Próbáld meg a koszmóra, hogy egy kis napraforgó olajjal bekened a buksiját fürdés előtt egy órával (húzz addig sapit rá, hogy ne legyen minden olajos). Így fellazítja a lerakódást, majd fürdés után mikor megtörölted a buksiját hátrafelé fésüld a haját, majd előre és így is sok koszmótól meg lehet szabadulni. Igaz most meleg van nem biztos, hogy jól fogja tűrni a sapit a fején.
Én egyébként szoktam pár csepp olajat cseppenteni a fürdővízébe, mert nekünk volt bőrproblémánk a kemény víz miatt és lehet hogy az is segített a koszmó fellazulásában, mert minden alkalommal ugye így is érintkezett a fejbőre az olajos vízzel.

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsuzska, de gyönyörű Anna, gratulálok! Hogy bírod? Nem vagy hulla fáradt? Milyenek az éjszakáitok?

koszmó nálunk anno pár nap alatt eltűnt. Egyszerűen babaolajat kellett a fejére kenni, hagyni fél órát hatni, aztán fésűvel kifésülni.

A klímát pedig kérdezd meg a dokitól, ha van Nektek. Nekem Marci kb 3 hetes volt, amikor jött doktornéni, hogy baromi meleg van nálunk, és melege van a gyereknek. Mondtam, hogy van klíma, de nem mertem bekapcsolni. Be lehet kapcsolni, de úgy kell beállítani, hogy ne érje a gyereket, csak a levegőbe fújjon. Tegyél egy szélforgót oda, ahol aludni szokott, és úgy be tudod lőni a klímát. Mi is használtuk, különben megdöglöttünk volna.

Marci nekem hétfőn született, és következő hét csütörtökön kivittem levegőzni. Az első séta csak pár perces volt, de mondjuk én engedélyt kértem rá a védőnőtől.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok,

Hékás, kissé nehézkesek az éjszakák, de szerencsére anyukám velünk lesz a következő hetekben, így nappal foglalkozik a gyerekkel, így tudok egy kicsit aludni, pihenni. Három óránként kelünk, az éjjel egy órán keresztül ringattam, mert nem akart elaludni, szerencsére nem sírt, csak nézelődött. Egy idő után majd leestem a lábamról, de reggel jó nagyot tudtam aludni.

Nekem a doktornő a koszmóra azt mondta, hogy súrolgassuk meg nyugodtan a fejtetőt, finoman hátrafele, azzal megelőzhetjük a kialakulását, arról még nem volt szó, hogy mi van akkor, ha már kialakult.

A hétvégén mi is ki szeretnénk vinni egyet sétálni, ma volt a teraszon egyet szellőzni, lassan hozzászoktatjuk a friss levegőhöz, aztán jöhet a séta.

Lányok, szeretnék kérdezni a sebről, a műtét után. Nekem még mindig van egy kötés rajta, nem merem levenni... Ti mikortól kezdtétek el szabadon hagyni és úgy járkálni vele? Még soha nem volt műtétem, így azt sem tudom, hogy egy ilyen seb hogyan forr be, mennyire lehet terhelni stb.

Zsu

Kép
kovzsuzska
 
 


Sziasztok!

Zsu,
Gratulálok Annához, gyönyörű hajasbaba! :D Nekem a 2 fiamnak összesen nincsen ennyi haja. :lol:
Én az október végi gyermekem simán vittem ki 5 naposan, úgyhogy szerintem hajrá séta! :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok :)

Picit visszaolvastam, és én is ajánlani szeretnék szülésznőt azoknak, akik nem tudnak dönteni a kérdésben. Méghozzá Bakóné Gottfried Anikót. Ha szeretnétek, hogy a szülésetek élmény legyen, nyugodtan válasszátok Őt. Nyugodt, nem sietteti a dolgokat, figyelmével jelen van, de nem tolakodóan, nem arra törekszik, hogy ledarálja a történetet és menjen mindenki saját útjára. Megnyugtató szavai, egyáltalán a hozzáállása kitűnő szakemberre vall. :) Nekem rengeteget számított, hogy a szülés végén beszélgethettem arról, "mi történt velünk " gyermekem születése alatt. :)
cinna
 
 


Évi, már csak 10 nap. :lol: :lol: Remélem...

Heni

Kép
szheni
 
 


Zsuzska!

Nekem kb. 8-9 nappal műtét után félig lejött a kötés, a többit meg lesegítettem magamról. A varrataimtól 10 naposan szabadítottak meg, onnantól kaptam szabad utat az óvatos terheléshez, pl. házimunka. Innentől már a nagylányomat is fel mertem emelni néha. Tornázni (ha akarsz egyáltalán) szerintem 6-8 hét előtt ne nagyon, de addig úgyis kell még kontrollra menned az orvosodhoz, ő megmondja a tutit.
Éjszakázáshoz kitartást, gyötrelmes tud lenni néha, de egyszer csak vége lesz az ébredéseknek. Az jó, ha van segítséged :)
Az én védőnőm azt mondta, hogy hat hetes kora előtt ne vigyem levegőre a gyerekeket. Ekkora emeletes ökörséget még nem hallottam, így téli dedek lévén is elkezdtük 3 hetesen a levegőzést. Szerintem nyugodtan mehettek!

Heni, hű, az már tényleg nem sok! Mindent sikerült összepakolni?

Ilba, nagyfiad válla rendben van?

Enyémek is újabban megint kelnek hajnalban tankolni, pedig már úgy megszoktam a nagy alvásokat :) Van 4 hósan is növekedési ugrás, vagy ez most valami más?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


No vettem a bátorságot, a védőnő és a ti ajánlásaitok alapján a tegnap kivittük babócánkat. Szegénykém annyira meg volt zavarodva: nem tudta mi van a fején (már legalább egy hete nem volt sapka rajta) és hát nehéz volt megszokni a babakocsit. De jól vette az akadályokat, egy idő után belealudt a ringatózásba. Ma is kivisszük, nekem is jól esik a mozgás, bár tegnap estére hulla fáradt voltam.

Ilba, a szüleim azt mondták, hogy nekem még nagyobb hajam volt, aztán lassan elkopott, sajnos a hosszúsága, sűrűsége nem jelezte előre a hajam minőségét, mostanra már gyenge vékony hajam lett. Anyukámnak göndör haja van, és nagyon vágytam volna rá, hogy nekem vagy legalább egyik gyerekemnek hasonló legyen... Remélem Annácskánknak még begöndörödik :D

Kép
kovzsuzska
 
 


Évi,
köszi kérdésed, meggyógyult. :D

Zsuzska,
jájjj nekem göndör, illetve pont a göndör és sima közti szalma átmenet, nem vagyok oda érte. :lol:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok Lányok!

Egyszer már írtam ide,de akkor úgy tűnt,hogy meghalni készül ez a topic,de most örömmel látom,hogy nem. Meg is ragadom az alkalmat,hogy kérdezősködjek,akinek van friss tapasztalata,várok minden hasznos infót!!
32 hetes vagyok,Gasztonyi Zoltánnál fogok szülni és Kári Magdi lesz a szülésznőm. Kérdésem az lenne többek között,hogy milyenek a szobák? Van-e külön wc és fürdőszoba hozzájuk,vagy ki kell menni a folyosóra? Hány ágyasak általában ezek a szobák?
A babát elviszik éjszakára vagy ha akarod,akkor veled maradhat? Saját ruhájában lehet bent vagy adnak neki? Hirtelenjében ennyit juott eszembe,de még biztos menet közben jönnek majd a kérdések.
Köszi előre is!!

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


Nyuszi,
a szobák többsége azt hiszem 5 (6?) ágyas, wc, zuhany a folyosón. Van 3 ágyas is, itt bent van. Az alapítványi szobák kb. 12ezer/nap árban vannak, ha van éppen szabad.

Baba végig Veled van, be lehet adni éjszakára, de nem jellemző.

Te is és a baba is saját ruhában van végig, már a szülőszobában is!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba!

Köszi az infót,sokat segítettél. Nem tudom,hogy mit csináljak,mert kicsit tartok tőle,hogy olyan szobatársakat fogok ki,akiknek a népes családja egész nap ott lesz és mondjuk ha szoptatok,nem lesznek tekintettel a másikra. Az alapítványi szobától meg azért ódzkodom,mert ott teljesen egyedül vagyok,nem tudom,hogy a nővérek mennyire segítőkészek pl.
Te kinél szültél?

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


Nyuszi,
Igen, ez benne van a pakliban, mármint a kevésbé kellemes szobatársak ... nekem mindkétszer szerencsém volt, semmi gondom nem volt velük.
Szoptatni meg simán fogsz bárki előtt szerintem, ez lesz a természetes, akit zavar kimegy, hisz egy csecsemőosztályról beszélünk. :)
Az elsőt a Gajdos-Schlenker, a másodikat a Gajdos-Hajdu kettősnél. :)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


nyuszi

a szobatársak miatt nekem is voltak fenntartásaim, de nagyon szerencsés szobatársakat kaptam. Egy háromágyasba kerültem (108-asba), ahol velem együtt volt még egy császáros anyuka meg egy természetes szüléses mama. A nem császáros anyuka nagyon sokat segített nekünk, és szerencsére egyikünkhöz sem jártak be sokan, de én úgy tudom, hogy egyszerre amúgy is csak max 2 ember lehet az ágyaknál.

Hozzám több ember jött, de persze nem egyszerre...és rövid ideig voltak. Aztán cserélődött a két ágy,de alapvetően velük sem volt baj, de hozzájuk már nagyobb család jött...viszont azt meg kell jegyeznem, hogy életemben ennyien nem látták a cickómat...mivel az Istvánban mindig lehet látogatni menni, szóval ennek megfelelően jönnek mennek az emberek rendesen...talán csak éjjel tudtam úgy szopiztatni, hogy idegen emberek ne legyenek a szobában...ez az 5 ágyasnál még gázosabb lehet...

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


az osztályos nővérek kedvesek alapvetően, de a csecsemősök között voltak érdekes fazonok...a lényeg, hogy mindent meg kell kérdezni, amit csak tudni szeretnél, és nem szabad szégyenlősködni...

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


Köszi Aithra az infókat! Még az lenne a kérdésem,hogy ehhez a három ágyas szobához van külön wc,fürdő vagy ki kell menni a folyosóra? Igen,én is ettől tartok,hogy nem hiszem,hogy bárki is figyelelbe fogja venni a látogatók közül,hogy valaki szoptat éppen... Nem vagyok szégyenlős egyáltalán,de olyan furi.

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


Nyuszi!
Én 2008 júniusában szültem a kisfiam, háromágyas szobában voltam. Ott egyhelységben van a WC és a zuhanyzó. A szopi miatt ne aggódj, ha akarsz éjjel-nappal tudsz majd szoptatni, hiszen más látogatói nem rád lesznek kíváncsiak, hanem a saját hozzátartozójukra. És különben meg nekem úgy tűnt inkább a látogatók voltak zavarban, ha éppen szoptatott valaki a szobában. De ez tiszta hülyeség én már szoptattam autóban, utcán padon ülve, sőt még az Árkádban is. Ha másnak lehet a gyerekemnek miért ne? Úgyis a gyereked lesz az első, és nem az, hogy ki hogy foglalkozik veletek!
se1
 
 


Se1! Köszi,talán igazad van. Akkor lehet,hogy megfontolom a 3 ágyas szobát. Ebből hány van az osztályon?
Igazából szivesebben lennék társaságban,mint egyedül,mivel első baba,valószínűleg nem fogom tudni,hogy mi merre hány méter és hátha valaki olyannal kerülök össze,akinek már nem az első szülése és tud majd segíteni. Te kinél szültél? Én a Gasztonyinál fogok és elvileg a Kári Magdi lesz a szülésznőm. Van valakinek valamelyikkel bármilyen tapasztalata?

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


nyuszi

Azt is csinálhatod, hogy feliratkozol az alapítványi szobára, mert amúgy sem 100%- hogy amikor a kislányod világra akar jönni, aznap lesz szabad szoba, de ha igényt tartasz rá, akkor már a szülőszobán szólni kell és felírnak, hogy ha felszabadul az egyik, akkor a feliratkozási sorrendben felajánlják, hogy kéred-e a szobát vagy sem.
Ha amúgy is jó kis csapatba kerültél, akkor max nem kéred. Azt hiszem ezt így lehet csinálni, de azért kérdezd meg a dokidat vagy a szülésznődet, de nálunk a természetes szüléses anyukának utolsó éjjelre felajánlották és ő nem kérte. Maradt közöttünk. :)

A 3 ágyasnál tényleg bent van a WC és a fürdő, bár nagyon picike kis valami...de szuper, hogy nem kell kimenni, így hallod a kisbabát is bármi van vele. Meg szerintem azért is jó, mert én sok bátorítást és segítséget kaptam a szobatársaimtól, ami nem lett volna, ha egyedül vagyok...Meg éjjel, amikor a kismanóm nem hagyott aludni, ők jó társaság voltak :lol: :lol: :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


Nekem eredetileg nem volt orvosom, csak szülésznőm, de mivel a 38. héten kiderült, hogy tuti császár lesz a dolog, akkor a szülésznőm segítségével Varsányi doktornővel vettem fel a kapcsolatot. Szóval nekem ő, meg Schlenker Éva szülésznő volt a segítő páros. :) A többieket én sajnos nem ismerem...

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


Nyuszi
Én Gajdos Editnél szültem, császárral, mert farfekvésű volt a babám. Szülésznőm nem volt. Azt hiszem, ha van hely, akkor a császáros mamákat a 3 ágyas szobákba próbálják tenni. Tőlem is kérdezték, hogy akarok-e alapítványi szobába menni, mert hogy lett üres hely, de mondtam, hogy köszönöm nem szeretnék. Jó szobatársaim voltak, és tényleg nem volt zavaró, ha jöttek látogatók hozzájuk. Sokat segítettünk egymásnak, még úgyis, hogy mindegyikünk első babája volt. És szerintem jól jön a társaság, amikor az ember belecsöppen a mamalétbe! Akkor amúgy az alapítványi szobában rossz volt a fürdő, így az ott lévő anyukának máshova kellett fürdenie menni, bár gondolom azóta sikerült megoldaniuk a problémát:)
se1
 
 


Köszi lányok az infókat! Mostmár nagyon kiváncsi vagyok rá élőben is,hogy milyenek ezek a szobák. Elvileg 3 hét múlva kell csak keresnem a szülésznőt,azt mondta,hogy akkor megbeszélünk egy NST időpontot és akkor remélem körbevisz minket és akkor majd eldöntöm,hogy mit választok - már ha lehet éppen,amikor jön Lili.

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


Sziasztok!
bocsi,csak azt szeretném kérdezni,hogy szerintetek ki lehet az a fiatal,30-as,szőke doktornő(7 éves kislánya van),aki engem tegnap HSG-re vitt ?Irtó aranyos volt,olyan "csajosan" elbeszélgettünk,nagyon jó fej!Vajon ő a Gajdos Edit?
Csak úgy érdekelne...
Vendég
 


Mmzsó,
Gajdosnak tudtommal nincsen még gyereke ...

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok :)

Aithra!

Én is a 108-asban laktam az ikrekkel :)

Nyuszi!

Én ismerem Gasztonyi dokit, de csak meddőségi dokiként, és őszintén szólva nem lett a szívem csücske... Viszont a szakmai hozzáértése vitathatatlan. Hgy szülészként milyen lehet, azt nem tudom.
Dórival 5 ágyas szobában voltam, kibírható volt az is. A 3 ágyas azért lényegesen jobb.

Heni!

Hogy vagy?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Melyik a 108as? Mert ha az a 3 ágyas, ami a csecsemősökhöz a legközelebb van, akkor én is mindkétszer ott. :lol:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


én is a 108-as szobában voltam
se1
 
 


ilba: igen az a 108-as...utána a 109-es már az egyágyas szoba :lol: :lol: :lol:

Akkor szinte mindegyikünk a 108-asban volt? :lol: :lol: :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


én a középső ágyat kaptam :)

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


Nagyfiammal középső ágy, a kicsivel az ajtó mellettit választottam. :)

Legközelebb majd bele kell vésni az ágyakba, mint régen a táborokban, hogy itt töltöttük el első közös napjainkat ... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Én az ablak melletti ágyat kaptam :) Nekem volt a legnagyobb helyem és legszélesebb ágyam. És közös "talicskában" voltak a babáim.

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Még egyben... holnap doki, aztán meglátjuk... jelentkezem majd!

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!
Nagyon szorítok értetek. Ez már nagyon izgi! :)

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


Sziasztok Lányok!

Csatlakozni szeretnék Nyuszihoz a kérdéseimmel. Próbálok mindenfelől infókhoz jutni az Istvános szokásokról, de lassan megy. Itt is jó sokat visszaolvastam még akkor, mikor kiderült a terhességem, így lehet, hogy azóta ezekről már tájékoztattatok is másokat. Engem az érdekelne nagyon, hogy milyenek a szülésznők. Érdemes választani valakit, vagy alapvetően mindenki segítőkész, kedves, odafigyelő? Úgy tudom, hogy a kórházban alapvetően csak akkor van gátmetszés, ha már elkerülhetetlen. Ezek szerint minden szülésznő odafigyel a gátvédelemre? Láttam, hogy vannak alternatív szülési lehetőség. Ti melyiket használtátok, mi segített a legtöbbet? Tudom, ez egyénfüggő, de mégis érdekelne, a szülés, és a fájdalmak mely szakaszában mi az ami a legjobban alkalmas az adott fájdalomszint enyhítésére. Habár a csendes születésről még csak most olvastam, közületek szült úgy valaki, van rá lehetőség a kórházban? És tényleg jónak találjátok? Bocsi, hogy így elárasztalak benneteket ezzel a kérdésözönnel, de olyan jó lene, ha ezekről is lene végre több infóm.
Esetleg születéstörténeteket írtatok valahol? Köszi előre is az infókat!
Vendég
 


Heni!

Na mi volt a dokinál?

O'hara!

Szerintem érdemes szülésznőt választani, főként azért, mert ő lesz melletted a legnehezebb pillanatkoban (órákban :twisted: ), és jól fog esni egy ismerős arc látványa.
A nagylányom születésénél kipróbálhattam a vajúdókádat, hát az valami fantasztikus, hogy mennyit segít a fájdalom elviselésében. Ültem a jó kis forró vízben, apacska zuhanyozta közben a pocit szintén meleg vízzel. Egész tűrhetőek lettek a fájások, pedig már épp halni készültem :wink: Pl. ezt is a szülésznőm intézte nekem.

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Szia o'hara!

Először is gratulálok a kisbabádhoz és nagyon szép babavárási időszakot kívánok neked!

Nyugodtan kérdezzél, ha tudunk válaszolunk rá. :)

Én eredetileg úgy terveztem, hogy szülésznőt választok, és nem lesz választott orvosom, aztán az élet máshogy hozta. Én is úgy gondolom, hogy a szülésznő a fontosabb, mert ő végig veled van, tudja, hogy mikor mi történik, hogy tud neked segíteni, ápolja a lelkedet...míg az orvosok általában csak rád-rád néznek, hogy hol tartasz és a legvégén lesznek veled...
Én tudom magamról, hogy nekem, ha nem császárral szülök, kellett volna a segítség végig.

Hogy hogyan válassz szülésznőt ennek számtalan módja van, de túl korán nem érdemes, és nagyon a végére se hagyd. (Na ezzel most sokat segítettem :) )
Kérdezősködj itt, hogy ki kis ajánl, de úgy is lehet, hogy bemész a szülőszobára, amikor a kórházban jársz és aki szimpatikus számodra, őt megkérdezed.

Ajánlani tudom neked a kórház által szervezett szülésfelkészítő programot, ami azt hiszem 6 alkalmon és ott nagyon sok fontos információt lemondanak neked. Egyrészt a szülésről, a lehetőségekről, a babaápolásról, van lehetőség szervezetten szülőszobát látogatni és nem utolsó sorban lehet kérdezni.

Hirtelen nem emlékszem, hogy mikor volt, de azt hiszem szerdánként van a felkészítő az ebédlőben 15 órától. Lányok erősítsetek meg, hogy jól tudom-e. 6 alkalom, 6 témakörrel és vetésforgóban újra és újra indul.

Nagyon sokféle szülésre van lehetőség a kórházban, de azt elmondják az egyik alkalommal, hogy ha úgy látják, hogy a baba és mama érdeke úgy kívánja, akkor beavatkoznak és átveszik az irányítást. Érdemes felkészültnek lenni, hogy mit akarsz, de nem szabad a végtelenségig ragaszkodni ehhez, mert nem mindig ez a jó.

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


O'hara,
én is ajánlanám, hogy válassz szülésznőt, és szerintem is a legjobb, ha bemész és aki szimpi megszólítod. :lol: Itt eddig mindenki csak dicsérte a sajátját, azzal nem sokra mész, illetve de, mert ezek szerint bárkit is választasz, jó lesz. :wink:

Én is sokat gondolkodtam, hogy hogyan és miként fogok szülni, aztán nekem semmi nem jött be. Szerencsésnek mondhatom magam, mert egyik szülésem sem volt hosszú, először 2 és fél óra volt, és legjobban a félig fekvő pozícióban való szenvedés jött be, egy kis bordásfal támasztással felváltva. :D Másodszor háromnegyed óra volt, itt fellélegezni nem volt időm. :D
Az jó, ha van egy elképzelésed, de görcsösen ragaszkodni nem jó hozzá, majd sodródsz az eseményekkel. :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok! Köszi a válaszokat! Én is úgy gondoltam, hogy jobb a sját szülésznő, aki már tudja mitől félek, mit szeretnék...
Így eldőlt! köszi! :D
Vendég
 


Ezt véletlen most láttam meg, Heni írta másfél órája:
"Lányok, megyek a kórházba... most beszéltem az orvossal, már nagyon erősek a fájások 3-5 percenként jönnek."

:lol: :lol: :lol:
+++

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ezt véletlen most láttam meg, Heni írta másfél órája:
"Lányok, megyek a kórházba... most beszéltem az orvossal, már nagyon erősek a fájások 3-5 percenként jönnek."

:lol: :lol: :lol:
+++

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Benito 18 óra 5 perckor megszületett, 3800 g és 58 centi!
Gratulálok! :)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Heni! Gratulálok Benitóhoz! Jó nagy legény! Jó egészséget és sok boldogságot!

Lányok! Én is a 108-asban voltam! :lol: Na jó, csak 3. naptól, mert az elején nem volt ágy fent, így a nőgyógyon voltam, aztán felkértem magam, mert Zsombival állandóan a csecsemősökhöz jártam szoptatni, és éjjel a hideg folyósó + lift elég gázos menet volt, így meg volt zuhanyzó a szobában és egy köpésre voltak a csecsemősök. :wink:
Ja, és az ajtó melletti volt az ágyam.

Ohara: én is gratulálok a babához!
miszkó
 
 


Sziasztok!

Heni, millió gratula Benito babához, szép nagyra nőtt legényke :) Gyere hamar a képekkel :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Szia Heni anyu!
Nagyon nagyon gratulálok a kisbabádhoz!
Ahogy Évi is írta, nagyon várjuk a fotókat! :)

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


Sziasztok!

Kb. 4 éve írtam ide utoljára, azóta megszülettek a gyerekeim, és nem volt időm...
Most dolgozom, és van egy kis lazítás, ezért rátok találtam.
Fiam 4 éves lesz július 10-én, Levente. Lányom 2 és fél éves, Melinda, Ő december 18-án született 2006-ban.
Az Istvánban szültem mind a kétszer Fenyőházinál. Olyan sok kérdést tettetek fel, és mindegyikre válaszolni akartam, ezért leírom az én tapasztalataimat:
Egyszer vasárnap, egyszer hétfő hajnalban szültem, és mind a kétszer azonnal jött a dokim. Szülésznőt nem választottam, mert előre tudtuk, hogy csak császárral szülehetek (vérképzési problémák miatt). Mind a kétszer a 108-asban feküdtem a babákkal, egyszer az ajtónál, egyszer az ablaknál. Én úgy tudom, hogy alapvetően ez császáros szoba, csak akkor tesznek ide másokat, ha a többi szoba teli van.
Teljesen meg voltam elégedve a csecsemős nővérekkel, első éjjel beadtam a babákat, hagy pihenjek, még mozogni sem bírtam (epidurál miatt).
A szoptatással nem volt gond, mert a szobatársaim nagyon figyelmesek voltak, és kimentek a vendégeikkel, ha valaki más szoptatott. Én is így tettem.
A kórházról és a dokimról csak jót tudok mondani! Sosem felejtem el azokat a napokat, amiket ott töltöttem, és jó visszaemlékezni!

Egy jó tanács azoknak, akik még csak most fognak szülni: élvezd ki azt a pár napot a kórházban, amíg kettesben vagy a babáddal és semmi más dolgod nincs, csak őt nézni. Sosem lesz többet ilyen!

Üdv: Nata
nata
 
 


Bocsi, lehet, hogy nem a 108-as szoba volt....
A 3 ágyas, amiben van fürdőszoba és WC. Ha megyünk a folyosón a bejárat felől, akkor jobbra az első szoba. Lehet, hogy az a 103-as?
A lényeg, hogy 3 ágyas volt, és nagyon jó. Pont megfelelt a létszám, és jó volt, hogy nem kellett kimennem fürödni. Bár a másik két lakótárs mindig figyelt az én babámra is, ha mégis ki kellett mennem a szobából.
nata
 
 


Sziasztok!

Megtudja nekem valaki mondani,hogy hány 3 ágyas és hány alapítványi szoba van az Istvánban,mert ezt még nem sikerült kideríeni? Köszi előre is!

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


Nyuszi!
Két alapítványi van, de azt nem tudom, hogy hány 3 ágyas.
se1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: