Új privát üzeneted érkezett!

Henikém: de jó hallani felőled, főleg ilyen jó híreket!
Laptetű majd szerencsét hoz, meglásd! Nagyon ügyes vagy a diétával, aztán minél hamarabb gyere hozzánk, de tényleg!!!! Már nagyon várunk itt! :lol:

Ditus: teljesen igazad van a szülés utáni dologról, de most még most van 8) , legalább addig is dumcsizzunk sokat, amennyit csak lehet! :wink:

pussz

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


TRIX
Bizony most még most van! :D Azért szeretném ha már karomba foghatnám Bogyit, de a terhességnek is megvannak a szép oldalai.

Nálatok is szar az idő? Itt reggel óta esik!

Bakker most telefonált a párom hogy mindjárt itt a gyerek ne menjek sehová! Nem hiszem el, szerdán ment haza! :twisted: :roll:

Csak ennek a nyári szünetnek vége lenne má! :? :? :?

dita75
 
 


TRIX
Ti hol fogjátok tárolni a babakocsit? A lakásban -pl előszoba- van annyi hely? Én egyelőre még nem tudom hogy be merjem-e tenni a garázsba. Pedig most lett felújítva, és nem tud bemenni oda macska vagy más állat sem, de jobb szeretném ha a lakásban lenne.

dita75
 
 

 
 

Dita: én is szeretném már ringatni a kis pelusosokat!!! :wink: de addig is marad a várakozás, készülődés és a fórum 8) :lol:
Nálunk is szar idő van, egész nap be van borulva. de az eső nem esik szerencsére, egyelőre :roll: .
Hát, kitartást a fiúcskához! :wink: :lol:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Sajna, se garázsunk, se sufnink nincs, úgyhogy marad a lakás. 8) Mosókonyha talán, bár sok hely ott sincs. Ez jó kérdés, még nekünk is. :wink: ráadásul dupla szélesség :roll:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Egyébként, ha lenne garázsunk, szerintem én oda tenném....

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Dita: Igazából mostanában csak a barátnőm szült és megpróbálok tőle érdeklődni dolgokról. Neki ha jól tudom nem volt ilyen mellszívója, bár mindig azt mondta, hogy úgy szív Áron, hogy belyukad a háta. Ez a has-simi szerintem akkor is egy baromság. Itt a kolléganőimtől kérdeztem és mind azt mondta, hogy még sosem hallottak róla és hogy az ő gyerekük sem születhetett volna meg. A múltkor néztem az Élet az anyaméhben-t és a nő ott is simogatta a hasát. Szerintem ez is olyan lehet, mint a ne vegyél be gyógyszert. A neten nem találtam erről semmiféle tanulmányt vagy ajánlást. Szerintem a közvetlen kapcsolat fontosabb, mint az hogy 1.000.000:1 nőnél nem tudják megindokolni, hogy miért válik le a méhlepény és ráfogják az ingerekre. Szerintem…3D-s uh: most néztem vissza a barátnőmék uh-ján készült videót. Ő 20. héten volt és tök egyértelműen látszott hogy fiú. Még a 3D-t nem is kapcsolta be a doki és már a simán meg lett a kukker. Szerintem neked lányod lehet, már csak látszott volna a kukac.

Trix: Barátnőm fia utálta a cumit és én is szeretném hanyagolni, mert én nagyon nehezen szoktam le róla. Meg egyébként sem kell azért mindennek teljesen sterilnek lennie. Húgomnál még elég volt a forró víz. Védőnő: nekem már a vérképes vv-re és a többire a kiskönyvvel kellett mennem. Aki később megy védőnőhöz, az hogy oldja meg ezeket? Nekem már a 12. hétre be kell íratnom egy belgyógyászati kivizsgálást, a vv-t, egy ekg-t és lehetőleg egy fogorvosi ellenőrzést. Most akkor nem igazán értem.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


TRIX
Hát lehet hogy akkor én is ott fogom tárolni mert idegesít ha valamit a lakásban kerülgetni kell. Apci meg kimondottan rühelli ha valami feleslegesen foglalja a helyet.

VICKY
Szerintem ezek a kérdések úgyis majd akkor fognak eldőlni amikor már megszületnek a babáink, mert minden babának és mamának mások az igényei. Végülis utána is meg lehet venni ami még szükséges, nem kell előre mindent beszerezni ami nem életbevágóan fontos.

Én is már a 8. héten mentem a védőnőhöz ugyanis itt nálunk ő állítja ki a beutalókat a doki csak aláírja őket.

dita75
 
 


Vicky: nekem a 12. hetes vérvételre nem kellett kiskönyv, a nőgyógyász küldött oda. Én EKG-n is múlt héten voltam, senki nem cseszegetett még vele és a háziorvosom is csak most pecsételt a kiskönyvbe, mint belgyógyász szakorvos. Szerintem nem kell mindennek a nagykönyv szerinti sorrendben történnie. Szerintem ez is hely ill. védőnő - orvos függő.

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Vicky: nekem a 12. hetes vérvételre nem kellett kiskönyv, a nőgyógyász küldött oda. Én EKG-n is múlt héten voltam, senki nem cseszegetett még vele és a háziorvosom is csak most pecsételt a kiskönyvbe, mint belgyógyász szakorvos. Szerintem nem kell mindennek a nagykönyv szerinti sorrendben történnie. Szerintem ez is hely ill. védőnő - orvos függő.

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Tigriske, gratulálok és üdv köztünk. Nem semmi 3 baba, azt hiszem feladják majd a leckét, pihenj sokat.

Én napközben hébe-hóba benézek, s olvasgatok. Van hogy két varráspróba közt is benézek, de napközben még mászkálok. Most még lehet, jövő héten ha kánikula lesz ki se mozdulok.

Én a mellszívóból az aventet hallottam jónak, majd kiderül. Én is gondolkozom vegyek, vagy béreljek, mert ki tudja eddig azt hallottam jó, ha van.

Dita elhiszem hogy tudni szeretnéd Bogyó nemét, én drukkolok, hogy lányod legyen. Én már teljesen megszoktam, hogy kisfiú, s most már neve is van: Ádám.

remény73
 
 


Szia Remény jó hogy csatlakozol te is a traccs-partyhoz! :lol:

dita75
 
 


Én is a babakocsit az étkezőbe teszem, de oda kerül majd a járóka is, tehát azt hiszem elég zsufi lesz a lakás. Se tároló, se garázs, kicsi lakás, de majd elférünk.

Én is összeszedem mi kell, s ha valami kimaradna majd összeírom, s apa megveszi, megmondom hogy hol és mit, s nem lesz gond vele. Szeptember elejéig várok kapok-e valamit, ha nem beszerzem amiket elterveztem. Addig spórolok, már amennyire a tp-ből lehet.

Szép Dita a babakocsi, nekem tetszik. Mutattam már a mienket? Ha nem íme egy kép róla: Kép

remény73
 
 


ja, bizony ám! :wink:

Remény: szép nevet adtok a Babának. Barátnőm kisfiát is Ádámnak hívják.
Állítólag jövőhéten tényleg kánikula lesz megint. :roll:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


REMÉNY
Jó a járgány, nem sok különbség van a kettő között.
A tiéd hány kiló nem tudod?

TRIX
Ne is mond, pedig egy csomó dolgom lenne a nagyfaluba jövő héten.
Remélem nem fogok ott is ájuldozni. :roll:

dita75
 
 


Én ma voltam megint egy csajszinál, s elbeszélgettünk. Én műanyag járókát akarok, mondta csakis nagyobbat vegyek, a téglalap alakúban nem tud kényelmesen aludni a baba, ha arra kerülne sor. Hát megfontolom, de a fa nem férne el, mert nem összecsukható, fixnek meg ott a kiságy.

Kérdeztem a mosásról és folttisztításról is, általában a sensitív öblítőt javasolják.

Próbálok informálódni én is, s tervezem hogy öltöztetem a babát, mert azt is hallottam más kell az alváshoz, és egyebekhez, hogy tudatosítsuk bennük mikor mi következik. Egyfajta rendszeresség.
Így most próbálom tervezgetni, mert a ruhákat már szétszedtem a mosás szerint.
remény73
 
 


Nem tudom a súlyát, de úgy 15-18 kilót írtak azt hiszem cakk-pakk.
A mózesét én 6 hóig gondoltam, de 3 hónapig javasolja a net mindenképpen. Hogy vélekedtek a kengurúról? Mikortól érdemes? Párom 6 hüsig hallani sem akar róla...

remény73
 
 


REMÉNY
Te már nagyon készülődsz! :lol:
Nekünk fa járóka lesz, bár én nem szeretném igazán rácsok mögé dugni szegény párát, de hát nem valami biztonságos a lakásunk egy kicsi számára így lehet hogy néha muszáj lesz használni. :roll:
Még nem tudom hogy hová fogom majd tenni, lehet hogy a konyha és a nappali közé, de viszont akkor kevesebb lesz a helyünk az étkezésre. Na majd meglátom hogy férünk el. Egyelőre még nem is tudom hogy milyen állapotban van a járóka, lehet hogy nincs is meg minden eleme, mert ezt is csak úgy felhányták a tesómék a padlásra.

Csajok most magatokra hagylak titeket mert a párom fia tutira itt lesz mindjárt és le merem fogadni hogy hót éhesen. Úgyhogy állhatok neki a kajának! :twisted: További jó dumcsizást!

dita75
 
 


Remény: nekem is nagyon tetszik a babakocsi. :lol:
A mózeskosarat kb. tényleg 6 hónapig tudjuk használni. Szerintem én nem sűrűn fogok tudni használni kengurut, még nem tudom lesz-e nekünk egyáltalán, két Babóval lavírozni. :roll: Bár Norbival együtt fejenként egy-egy Babával :wink: :lol:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


REMÉNY
A mei-tai kendőt újszülötteknél is lehet használni.
Több variációban magadra tudod kötni a kicsit, nekem is olyan lesz!

majd jövök, mentem főzni! csövi

dita75
 
 


Dita: jó főzést! :wink:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Dita nem irigyellek a párod fia miatt, nem semmi az anyja, ha ennyit van nálatok.

Már én is várom, hogy eljöjjön az október vége, s lehet félni fogok, de nagyon várom majd a fiam, hogy láthassam. Tudom nem kis feladat lesz, hiszen első baba nulla tapasztalat, de akkor is a vágy megvan bennem. Nem is tudtam, hogy ne simizzem a hasim, én néha szoktam mikor megdicsérem, s mikor ki akarom fejezni neki mennyire boldog vagyok, hogy itt van :)

remény73
 
 


Picit én is lelépek pihizni, zenét hallgatni, délelőtt a városban voltam, kicsit elfáradtam. Már nem bírom úgy, mint korábban, könnyebben fáradok...

remény73
 
 


Oksi, úgy is az én párom is nemsokára hazaér a melóból és akkor vele kell foglalkoznom :wink: :lol:

Jó pihit és jó hétvégét mindenkinek!

pusssz

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a dokibácsimtól! Széles mosollyal gratulált legalább ötször! :)
Még vicceskedett is, mert azért egy potya UH megint belefért: nézegeti, nézegeti, aztán vigyorogva azt mondja: nahát, megvan mind a két fiú! :lol: Erre én is el kezdtem nevetni. Mondtam neki, hogy az elég érdekes lenne, ha két nap alatt ennyit változik a kép odabent! :lol:
A lényeg: bár a méretei alapján 8 hetes és 5 napos, valójában ugye tudjuk az inszemináció napját, tehát az a mérvadó. Február 17-ét lőtte be céldátumnak („ha az anyukának is megfelel” :D). Láttam a poronty mindkét kezét lábát s hallottam dobogni a kicsi szívét is! :) Sírni tudnék a boldogságtól! :D
Azért egy óvatos rákszűrést is megejtett, aztán megbeszéltük az anyagiakat. 7000 Ft a vizit/alkalom, a szülésre meg azt mondta, hogy általában úgy 70-100ezret szoktak kapni, de ez mindkét irányba változhat. Ő nem szab fix árat, amit tudok és gondolok, azt adok.

Amúgy nekem is azt mondta a dokim, hogy a 12. heti találkozónkon (pont 4 hét múlva) már úgy kell megjelennem, hogy voltam laborban, házidokinál (EKG-n), és fogászaton is. Szóval muszáj „korán” mennem. :?
Ez a pocaksimi-megvonás nekem is kicsit falsul hangzik. Gondoljatok csak bele: egy várandós kismaminak az a legtermészetesebb mozdulatok egyike, mikor (akár boltba, akár otthon, bárhol) simogatja a pocakon keresztül a babát.

Ami a kengurut illeti: ezt nem nagyon propagálják sehol (mert rontja az üzletet), én is az iskolai tanulmányaim alatt tanultam: a babákat csak akkor lehet (hagyományos) kenguruba tenni, ha már biztonságosan és önállóan tud ülni, különben könnyen gerincferdülést okoz a babának.. Épp csak akkor már nincs sok értelme, mert elég nagy a baba és nehéz. Szóval nem sokáig lehetne hivatalosan használni.

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Olyan sokat írtatok délután, hogy alig győztem olvasni.

Én már évekkel ezelőtt hallottam arról, hogy nem szabad sokat simizni a pocit. Állítólag megkeméyedik a méh, és összehúzódásokat okoz. De szerintem sokkal veszélyesebb a terhesség közben a szexuális élet, mert az még ráadásul vérbőségel is jár. Arra meg azt mondják, hogy szabad. Én nem tartom igazi veszélynek a simizést. Nekem eleve hátsó falon van a méhlepényem, így nem akkora a veszély.
De ha mentek az utcán és láttok egy kismamát, mit csinál?
Általában a fogja vagy simizi a pociját.

Egyébként nem gondolom, hogy egy krémezéstől, ami kb. 1 perc bármi baj lehet a babával. Viszont ha nem krémezem, akkor olyan lesz mint egy zebra. Már így is van 1-2 csíkom a hirtelen hízástól a kezelések miatt.
Egyébként a hétfői uhu előtt kb. 10 db "nagyon terhes" (7-9 hónapos) kismamával ültem a váróban, és mind a pocakját simizte. Senki nem mondta, hogy ne csinálják.
Szerintem, ha igaz lenne, akkor nagyon sok vetélés lenne.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Sziasztok!

Köszön szépen a kedves fogadtatást.

Trix írtam privit a doki miatt, köszi a segítséget. Még átgondolom.

Dita! Nem irigyelek terhesen a párod fiával foglalkozni, főzőcskézni.

Ti meddig dolgoztatok? Hányadik hétig?

Kép
tigriske1978
 
 


Én karácsonyig terveztem a munkát, ha bírom.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni Hozzátok, ha van még hely...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


BRIGI
Naná hogy van hely! :) Sőt még egy földid is nemsokára jön közénk úgyhogy akár még babakocsi tologató társat is találsz! :wink: :lol:

Mit lehet rólad tudni???

KAKTI
Jópofa a doki, örülök hogy babócával minden oké!

TIGRISKE
Én egy percet nem dolgoztam. Még a szurik alatt tp-re iratkoztam és Szűcs doki azt mondta hogy maradjak is azon!

VEKIKK
Én is azt gondoltam hogy mekkora baromság ez .......míg többen is mondták hogy igaz, de majd ha megyek dokihoz őt is meg fogom kérdezni hogy mi erről a véleménye :roll: :roll: :roll:

dita75
 
 


Örülök!

Már régóta Veletek vagyok a háttérből, és drukkolok Nektek.
16. hétben vagyok, a BMC-ben "készült" a babónk a Koncz_kanyó páros segítségével.
Már a lombikos fórumon is követtelek Titeket, és most is nézegetem a még ott lévőket.
Lombikos a mi bébink is. 1-re sikerült szerencsére. Inszem. és más egyéb "nyalánkság" nem volt a párom "szupi" eredményeinek köszönhetően.
Talán jobb is így....(Így utólag.)
Van már egy nagy lányom (még az előző házasságomból),12 éves lesz okt.-ben.
12.24-re vagyok kiírva :D ...
Hú...más nem is jut eszembe...kérdezzetek!!!!!!!!!!
Ja! Dita! Az én férjemnek is van egy előző köri gyereke. (lány) Ő csak a nagyihoz jár, ide nem....Részvétem...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Igen Csézjang is itt lakik. Én is "lakóparki" vagyok. Lehet, hogy naponta járunk el egymás mellett. Szoktam is nézegetni az anyukákat, ki lehet....Dehát vagyunk itt páran.
Remélem, utolér itt, aztán tényleg tologathatjuk a bébiket együtt. Itt úgysincs senki ismerős....

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Látom, mindenki nyugovóra tért, vagy nézi a "barátokat". Én is megyek. Jó éjszakát mindenkinek!!!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


BRIGI
Mekkora mákod van sorstárs! :wink:
A te gyerekeddel kijön a párod?

Én is akkor születtem. Szenteste ment be velem anya és hajnali 3-ra lettem meg! :) Örültem volna egy bak gyereknek, így meg esélyes lesz hogy skorpiónak születik. Kiráz a skorpióktól a hideg. Expasim, férjem fia. A sors fintora! :)

Gratulálok a bébihez, tudni már hogy mi lesz?

Tök jó hogy Csézjanggal közel laktok, nekem is van egy kismami társam egy házzal odébb. Nagyon örültem neki! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dita75 2009.07.10 19:59-kor.

dita75
 
 


Ha mindenki tévézik én is megyek, mindig szoktam nézni a Barátokat de fél szemmel a neten vagyok, viszont most hogy van a Berényi Attila.................. :lol: :lol: :lol: Jóóóóóóóóóóóóóó pali! :wink: :lol: :lol: :lol:

BRIGI
Most nézem te is 33 vagy?
Sztem Csézjang hamarosan jön majd csak most még ők sem fogják fel hogy mi történt. Pár hónap lesz köztetek, de köztem meg a szomszéd kismami között is 10 hét van. Legfeljebb te előbb tologatsz! :lol:

Ennyire leromlott az évek során a férjed anyaga?
Milyen fura hisz mindkettőtöknek spontán született gyereke évekkel ezelőtt (gondolom) most meg lombikozni kellett. Bár ha azt veszem én is voltam már spontán terhes tíz éve. :roll:

Jobb hogy belevágtatok a lecsóba én már nagyon fáradt és csalódott voltam mire lombikra került a sor. Kicsit elegem volt már a gyógyszerekből, dokikból, műtétből, inszemből meg úgy mindenből.

dita75
 
 


Visszajöttem, hátha...
Berényike tényleg jó...Nekem a Miki is tetszik...
33 múltam jan.-ban....
Várom én is a "tolgatást", szerintem dec.-jan.-ban úgysem lesz még rá jó idő. Akkor Csézjang utolér...
Igen, a férjem eredményei ramatyok voltak. Ez már kiderült az elején. SOTE II-n kezdtük 4 éve, de aztán kihagytunk 1 évet, hátha...meg költöztünk is. De perrsze semmi nem lett. Aztán férjem szedett antibiotikumot, meg mindenféle "csodabogyót" is megvettünk, de a végeredmény ugyanaz lett: nem mozogtak a kisfiúk rendesen, csak "szédelegtek".
Azt mondta Kanyó néni, hogy valami immunológiai dolog.
Én meg mondtam, hogy, ha nem muszáj (5% esélyt adtak), nem kérném az inszemet. Pont az Általad említett okok miatt.
Így aztán lombik lett. Leszívás után azt mondtam, hogy köszi...Ebből se szeretnék többet. Perzse, ha nem sikerült volna, biztosan megyünk tovább. Maradt még 3 fagyibébink: 2-1 "csomagolásban". Nem tudom...Várunk 5 évet, azalatt eldől, akarom-e még valamelyiküket...
Egyelőre a mostanira koncentrálok.
Egyébként a nagylányom meg "hamarabb" jött, mint terveztem, csak 21 éves voltam. Persze, nem gondolkodtam akkor sem rajta, hogy kell-e...Aztán, hogy ilyen fuera helyzetbe kerültem, hogy nem jött össze a bébi a 2. körben , már arra gondoltam, hogy milyen jó, hogy ő van, mert lehet, hogy többet nem is lesz...
A lombik alatt végig azon gondolkodtam, meg mondogattam, hogy legalább azt tudnánk (aki ilyen helyzetben van), hogy egyszer sikerül...Ez a legrosszabb az egészben, hogy bizonytalan. Ha tudná az ember, hogyx egyszer majd sikerül, szerintem 20-szor is nekifutna...
Bocsi, kicsit hosszú lettem...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi!

Üdv köztünk!
Nem csinálsz vonalzót? Akkor nekünk is könnyű követni, hogy hol tartasz!

Dita!

Lehet, hogy hétfőn én is megkérdem a dokit a simiről.

Jó éjszakát mindenkinek! Én már nagyon álmi vagyok.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Jó reggelt mindenki!!!
Látom én vagyok az első....
Vevikk!
De, szeretnék, meg avatart is, de bénáztam tegnap egész este, nem sikerült!Majd segítsetek, légyszi. Előbb azért még próbálkozom...

Dita!
Nem válaszoltam tegnap:
Párom nagyjából kijön a lányommal. Azt nem írnám, hogy tökéletes a dolog, de elmegy...Az apja sem jobb. Igaz, más téren: ő meg nem nagyon nevelte.
A mostani férjem tipikus szigorú apa.El is kel a szigor időnként. Olyan hamar serdülnek ma a csajok, hogy néha én magam is meglepődök dolgokon. Még nincs 12 éves, de akkora darab a lányom, hogy röhejes az egész, amikor meg akarom legyinteni néha. Nem vagyok ám egy verekedős, csak néha elszakad a cérna. Aztán az egész átmegy valami röhejes kergetőzésbe, meg védekezés-támadásba...
Különben, nincs okom panaszra: kitűnő tanuló a gyerek, 5.-es volt. Csakhát: rendetlen, nagy a szája, meg időnként olyn "majmos", ami nekem marha fura, mert én alapban nem ilyen vagyok....
Ezek miatt néha elkél a szigor. Persze, csak szóban.Aztán meg volt olyan, hogy ment a párom engesztelni a gyereket, mert túl szigorú volt, és nem bírt elaludni a lelkiismerete miatt :lol:

Na, erre fel: LÁNYT SZERETNÉK MOST IS!!!!
Nem tudjuk még a nemét. Szerdán voltunk UH-n. (Jánosban maradtam, Koncék ajánlottak egy dokit, aki tök szimpi), nézte-nézte a doki, kértem, hogy nézze meg, hátha...De nem sikerült kideríteni.Én nem voltam szívbajos, mint te, Dita....Mondtam neki, hogy nagyon szeretném tudni a nemét. Hát, talán majd aug. 5-én. Akkor megyek újra.
Párom is ott volt. Most láttuk először egyértelműen az UH-n a kezecskéket, meg mindenféle ugrabugrálást....Eddig csak néztem a monitort az UH-kon, aztán bólogattam, hogy : ja, látom, csak azt nem tudom, mit....
Egyébként a férjem az első házasságában kimaradt ezekből, mert a csajszinak csak gyerek kellett, ő nem. Ígyhát kemény fél évig éltek együtt, ami arra elég volt, hogy összehozzák a gyereket, a szülést már nem "várta meg"...A gyereknevelésből meg teljesen kimaradt. Vagyis: heti 2x2 órát volt a lányával eleinte...Hát szerintem az távol van a neveléstől.
A kapcsolatuk amúgy laza, felszínes...Semmilyen leginkább. 10 éves lesz a lánya. Az enyémmel egyébként jól megvannak, ha találkoznak...
Fentiek miatt a férjemnek szerintem olyan ez az egész gyerek-téma, mintha új lenne...
Én is már kijöttem a gyakorlatból kicsit az eltelt évek alatt....

Lány-téma: Kicsit azért szoktatom magam a fiú gondolatához is, hátha...Tudatosan a kék rucikat nézegetem, ne csalódjak túl nagyot...A tesómnak egyébként van egy 2 éves fiacskája, aki nagyon helyes. Ruha-öröklés szempontjából is "praktikusabb" lenne a fiú, de én inkább ráadom a kék gatyát a lányra.... :oops:
Lányomnál fiút szerettem volna, és a 16. héten már tudtam, hogy lány. Komolyan: csalódtam, amikor kiderült...Most meg...

Na, befejezem a mesét. Jön a férjem hamarosan haza, éjszakás volt.

Üdv mindenkinek! Jó hétvégét! Szerencsére az idő jobb (itt legalábbis)

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


SIKERÜLT!!!!!!!!!!!!

(Részben :roll: ...az avatarral még szenvedek...)

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!!!!

Tigriske78 GRATULA A BABOKÁKHOZ VIGYÁZZ RÁJUK NAGYON!!
Brigi33 üdvözölek itt köztünk. Én is januárban múltam 33.
Tegnap el kezdett mocorogni a babócánk és apa sokat simogatta és élvezte ahogy mocorgot. Mi baj lehet ebből nem értem???
Na mindegy. Hétfőn megyek a 18.heti ulrahangra és csak sajnos pénteken derül az AFP végeredménye. Azon beszélgetünk tegnap apával a nagy pocaksimi közben,hogy valahogy ki kéne sporolni a 4 D ultrahangra a pénzecskét mert az mégis csak egy örök emlék.
Még mindig semmit nem vettünk és nem is tudom mikor fogjuk elkezdeni ja és miből???
Heni végre rólad is hallani jó hireket.
Remény73 jövöhéten jó lett volna találkozni de sajnos úgy hallottam,hogy 35 fok lesz amikor nem várom el töled,hogy kimozdulj. Pedig már nagyon jó lenne valakivel dumálni egy jót a babavárásról.


Kellemes hétvégét mindenkinek!!


Puszi

Zsú

Kép
Kép
colin
 
 


Sziasztok!

A hétvégén nem leszek. Megyek anyuhoz vidékre egy kis jólevegőért.
Remélem azért utól tudlak titeket olvasni majd hétfőn.
Jó hétvégét mindenkinek! Reméljük most nem lesz olyan meleg.
Itt most szupi idő van!

Kép

Kép
vevikk
 
 


Brigi, tudom, hogy nehéz lesz újra beleszokni a kicsi baba gondozásába, de van egy előnyöd, egyet már eljuttatál iskolába, és szépek az eredményei. Tudni fogod mit kell, mert elő fognak jönni szerintem. Egy kis helyzetelőnyben is vagy, hiszen a lányod elég nagy ahhoz, hogy segíteni tudjon.
Karácsonyotok nagyon szép lesz, beszéld meg a babával délelőtt jöjjön, vagy ha ő lesz az ajándék este. :)
Remélem teljesül a vágyad, s fiad lesz. Itt a legtöbbünknek fia lesz, tehát az esély nagy :)

Dita, én is bak vagyok, csak én majdnem szilveszterkor születtem, csak valamiért pár nappal előbb jöttem, mert rám volt csavarodva a köldökzsinór és nem tudtam nagyon nőni, így pici súllyal születtem koraszülöttként. Nekem is skorpióm lesz, (anyukám is az) hacsak nem jön előbb a méhem helyhiánya miatt. Én folyamatosan kérem őt okt. 20-a után szülessen, remélem sikerül, hiszen akkor már nem lesz koraszülött.
Volt UH mikor anyukám születésnapjára esett a szülés időpontja :)

Kakti gratula, hogy ketten vannak...s minden rendben.

remény73
 
 


Colin, max a késő délutáni órában megvalósítható, mikor már nincs az a nagy hőguta. Majd meglátjuk hogy alakul. Én hétfőn a nagy hőgutában megyek pajzsmirigy vérvételre, csütörtökön meg házidokihoz, de szerencsére kezdésre, így aránylag korán. Majd meglátjuk hogy alakul, s talán kiderül nálad is a neme, s akkor többet tudunk beszélgetni.
Ha van skype-od vagy msn-es, akkor esténként azon is csetelhetünk.

Tigriske, én is a pozitív teszt óta nem dolgozom, vissza akartam menni, csak vetélés kockázata állt fent a 10-14. hétig, és utána mindenki lebeszélt, hogy visszamenjek.

remény73
 
 


Sziasztok!

Nekem is ellenérzéseim vannak ezzel a pocisimivel kapcsolatosan, de hát annyira mondták hogy most már én is úgy kenegetem esténként a hasamat hogy legalább ne kőrkörös legyen. Apci nem az a simis forma vele nem lesz gond. :roll:

BRIGI
Jól tettétek hogy inkább a sűrűjét választottátok, felesleges lett volna inszemezni ilyen rossz eredménnyel.
A leszívás nekem sem volt egy leányálom de éltem már át rosszabbat is. Volt előtte laparom, hysterom.... na azok durvábbak voltak.

Nekünk is 3 jégovisunk van! :) Sztem nem lesznek felhasználva, de persze lehet hogy ez még változik.

Nem baj hogy szigorú a párod a mai világban kell hogy legyen egy ilyen apamodell egy családban, nagyon el vannak kanászodva a gyerekek. Pl. tegnap kérdezte az apja a gyereket hogy segít-e neki ma a garázsban és azt mondta hogy csak pénzért! :shock: 8) Én az apja helyében nem hogy nem mennék ilyenbe bele, hanem jól leszídtam volna a gyereket. Persze a párom semmiért nem szól neki. Nálunk én vagyok a szigorú és Bogyóval is így lesz, mert nem szeretném ha a fejemre nőne. Én is szófogadó kislány voltam, anya mai napig ódákat zeng rólam. :)
Attól még ugyanúgy lehet szeretetet adni hogy nem engedünk meg minden szart a gyereknek.

Szóval akkor te is lány-párti vagy. :)
Kiváncsi vagyok hogy teljesül - e a vágyad.

Aranyos a vonalzó. Avatart csak nagyon kis felbontásút tudsz feltenni, és bizony elég nehéz ilyen képet találni, de ha nem boldogulsz csak szólj. Van valami elképzelésed?

Én imádom a Banyámat nem fogom lecserélni max csak akkor ha megszületik Bogyó.

COLIN
Az elején én is lelki beteg voltam hogy miből fogjuk majd megvenni azt a sok cuccot mivel elég kevés tp-t kapok és lényegében amit kapunk mind elmegy a rezsire és a megélhetésre. De szerencsére elég sok mindent kaptunk és ahol tudok spórolok hogy minden hónapban tudjak venni egy-két dolgot, hogy ne egyszerre legyen olyan nagy kiadás. A nagyiktól is kapunk pénzt meg az anyasági támogatás is jól fog jönni. Javaslom hogy kezdjétek el most a beszerzést, mert így nem annyira megterhelő.

VEKIKK
Érezzétek jól magatokat!

REMÉNY
Sejtettem hogy bak vagy, mert hasonlít a természetünk és a gondolkodásunk!

:wink:

dita75
 
 


remény: Megkérdezhetem, hogy mi volt a vetélési kockázat oka? Biztos írtad, csak már nem emlékszem rá. Alig várom, hogy 12 hetesen túl legyek, de ezek szerint nálad még ment egy darabig az idegeskedés. A méhedre mondta a doki, hogy kicsi? Mert nekem még régebben egy doki azt mondta, hogy elég kicsi a méhem, de nem igazán tudom, hogy mekkorának kéne lennie és hogy mekkora az enyém. Most az uh-n a dokim semmi ilyet nem említett, majd lehet hogy legközelebb rákérdezek.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


VICKY
Reménynek a barnázással is meggyűlt a baja és ha jól emlékszem osztott a méhe.

dita75
 
 


Így már értem. Azért én is majd rákérdezek erre a kis méhre, bár az egyik kolléganőm volt úgy, hogy mondta a doki neki, hogy sosem lehet gyereke, mert olyan kicsi a méhe. ez már a harmadik gyerek után volt. Nem hittek neki. :D Szóval annyira azért nem parázok.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

A múltkoriban mikor még hirdettem az ikres légzésfigyelőnket valaki írt privit, hogy érdekelné. Véletlenül kitöröltem a nevét, írj megint! A légzésfigyelő eladó 1 év garanciával!

Ill. a 74-es csomagról is volt érdeklődő, de mivel egy másik lány majdnem megvette, így visszautasítottam. Írj megint, mégis aktuális!

Ja és bárki, akit érdekel babaholmi, tudok képet és leírást küldeni!

Jó babásodást!
Üdv: Kata
torolve_20130114141731
 
 


Vicky, Dita jól írta, vérzés és barnázás miatt volt vetélési kockázat hematómák miatt, és osztott a méhem, ami azt jelenti van valahol bent egy sövény. Mondjuk a picit mindig a mióma miatti vágásnál érzem igazán.

remény73
 
 


Sziasztok Kismamik!Biztos eszrevettetek,hogy nem irok gyakran,de mindennap olvaslak titeket,meg mindig nem hiszem el,hogy igazi kismami vagyok!!!!Amugy en is nagyon varom mar,hogy a 12.heten tul legyek,azt gondolom,akkor azert megkonnyebbulok!!!Tigriske,Csezjang...hatalmas gratula!!!Jok,a babakocsi kepek is!!azegyik ismerosom februarban szult(elso gondolatra fogant a baby,szerencsejukre)es vettek egy draga 180000 ft-os babakocsit,es most vett egy hasznaltat 30000-ert,mert a baboca kezdte kinoni a mozes reszet,meg nincs nagy napernyo resze,ugyhogy alig hasznaltak ki.A baby egyebkent 3.60-al szuletett,es most 5 honaposan 8,50 kg!!!csak anyatejet nyakal,de szinte folyamatosan!!!Szoval,eleg erdekes,hogy iszonyu dragat vettek,de nem is igazan jo.A pocaksimirol,meg annyit,hogy az gondolom nem art,ha parszor megsimized,itt inkabb ,ha valaki folyamatosan,masszazs szeruen simizi,akkor lehet mehosszehuzodas,meg ilyenek.megirna valamelyikotok,hogy lombikkal,az utro abbahagyasa pontosan hogy is van?!? Mert kicsit lehet,hogy megkavarodtam,amikor utoljara voltam a bmc-ben.Szoval 3*3 van naponta,es a 12.het utan,4 napig 3*2,utana 3 napig 3*1,es vege!!!Szoval azt nem tudom pontosan,hogy a 12.heten,vagy a betoltott 12.het utani heten van a csokkentes,abbahagyas!!!Annyira fogyi vagyok,nem tudom.A nogyogyaszom,meg azt mondta,inkabb kerdezzem meg,aki a lombikot csinallta,az a biztos.Ha Dita,vagy valaki emlekszik,legyszi irjatok mar meg!!!Koszike!!!Szep vasarnapot Mindenkinek!!!
zoe33
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?