Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ritus,örülök,hogy "látunk"..nem valami jó hírekkel tértél vissza,de ahogy kivettem a szavaidból,már kifelé lábaltok a nyavalyából....:)
Köszönöm az EDA-s sorokat,átolvastam alaposan,és nagyon köszönöm,még mindig egyben...holnap nst,és addig el nem jövök még ránk nem néz az ügyeletes doki,mert már a 40. hetünket kezdtük és még mindig semmi a sok-sok jóslón kívűl...azt sem tudom,hogy mi a helyzet a magzatvizemmel, annyiból sejtem,hogy viszonylag rendben lehet,mert Fanni sokszor úgy rodeózik,hogy csak nézek:)
Nagyon jó szórakázást az Avatarhoz,tipikusan moziban nézhető film!!!:)Ott tuti az élvezet!!:)
Crissy,öröm olvasni az uszis sztorikat, nem tudom,hogy mennyire helyfüggő,hogy melyik uszoda milyen,mennyibe kerül és mennyire klassz...mennyi idős kortól és milyen gyakran szokták oda vinni a csöppeket???
A 2200ft egy alkalmat takart meghat. időre????Hová jártok helyileg???

Remélem egészségileg Mindenki jól van!!!!!!!!!Ha még megleszünk holnap,jelentkezem!!!!!!
bentley86
 
 


Rita jobbulást nektek, mi ugyan ezen estünk át karácsony előtt. Nóra is nagyon beteg volt. Igen Nóra holnap lesz 7 hónapos ennek örömére tegnap előtt felállt. És van 2 fogacskánk is, de most is készülődik a felső kettő. Kép Kép Kép Kép

Ja és már a gyors kúszásból elkezdet mászni is, igaz az még lassan megy, de halad azért. Tegnap meg a papájának integetett, ha nem látom el sem hiszem. Kár hogy nem tudtam lefotózni.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Rita,Gabi: örülök hogy hallunk felőletek.

Gabi: milyen nagy már Nóra,gratula a fogacskákhoz álláshoz és a mászáshoz.

Rita:sajnálom a betegséget,,remélem már minden rendben.fogacskák miatt ne aggódj,én is azt hittem,hogy már siha nem lesz foga hannának ,aztán hirtelen kijött négy egy hét alatt,minden babának máskor jön ki,nem tudom mi befolyásolhatja őket.ő is milyen kis ügyes,ahogy írtad,jó lenen talizni,jöttök 3.án diához?

crissy: hát egy gyönyörűség ez a kis csaj,amikor nálam voltatok is oda voltam érte,de most látva is imádnivaló,ő is ügyeskedik látom.sajnálom,hogy nem tudtok jönni a talira.

marcsi: hol vagy? már aggódóm érted.

Hát marha hideg van ma is,így nem viszem ki hannát,ne hogy bekapjon valamit,pedig jó lenne már sétálni
nagy gengszter az én lányom,most is itt az asztalon,amíg én írok és pakol,ez nagyon megy neki,olyan kis okoska,jó gyerek,csak az éjszakák förtelmesek,de már beletörödtem,nem lehet minden hibátlan.

na mentem

pusz minden

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 

 
 

Sziasztok!!

Hát én is átestem egy jó kis tüszős mandulagyulladáson, de szerencsére Bulcsú nem kapta el, gondolom még az anyatejnek köszönhetően. Egyébként mostanság nagyon nyűgös, nem tudom hogy a foga miatt e, vagy csak úgy szimplán esetleg idő stb., de kenem neki dologéllel, még osanitot nem adtam neki mert annyira nem vészes a dolog. Bár az éjszakák elég nehézkesek, most össze-vissza alszik, felborult teljesen a napirendje.... napközben tök sokat alszik, és hát éjszaka akar bandázni állandóan :(

Dia,
Sajnos én sem tudok menni a találkára, mert apum aki a múltkor elvitt jelenleg külföldön dolgozik...nem tud elvinni.

Mi is akartunk ma menni sétálni, de olyan hideg van hogy lehet a bébike nem fázna ha úgy bebugyolálom, de én ketté fagynék az tuti.

Rita, Crissy, Gabi nagyon ügyik a gyerkőcök!! Bulcsú is már kezdi próbálgatni magát, lassan már mászik... :)

Bentley, jelentkezz mindenképp!!!

Ja és képzeljétek nagy nehézkesen most már kezdi enni a zöldségeket, főziket, de nagyon küzdünk vele, nem ízlik neki.... :) A gyümiket már csak úgy zabizza, de hát a zöldségek :D

tücsi85
 
 
 


sziasztok!
Rita! jobbulást! de még mindig vigyázzatok, nehogy visszaessetek!
Gabi! sztem tök sokat nőtt Nóri, tök jó, h már áll!! :D
Crissy! én is sajnálom, h nem láthatom Emmát :( ti hol laktok?
Bentley! nekem Hunor még a vajúdásom alatt is mocorgott... szóval nem olyan bizti, h nem akar már kibújni! :) Jelentkezz minden nap, h tudjuk mi van veletek!
Lajtalány! ti hogy vagytok? rég nem írtál, de ez érthető... :)

Marcsit már én is nagyon hiányolom!

Mi voltunk szombaton kirándulni Nagymaroson. Cél a Juliánus torony volt, de hát nem bírtam a seggemet oda felcipelni :( viszont láttunk vaddisznókat! Apára volt kötve Hunor, aki végigaludta a kirándulást. Jövő héten egész hétvégén Mátrafüreden leszünk! Már alig várom! De legalább már látom a korlátaimat.. :cry:

Hunor elaludt, megyek gyorsan enni! nehogy kimaradjon az ebéd...

Kép
Kép
nikilány
 
 


Kép Kirándul a család :)

Kép
Kép
nikilány
 
 


Hello,

Bentley még egyben???

ja, ma még mis sem megyünk ki, nálunk -8 van most, az meg nem hiányzik h visszaessen Luca, még én is taknyos vagyok 1 kicsit, de már sokkal jobban vagyok. ma még lesz egy uccsó kontroll Lucának, aztán remélem h jó hosszú időre elkerüljük az orvosi rendelőt.
Luca tegnap volt 7 hós, ma lemázsálom és megmérem a hosszát, tök kiváncsi vagyok mekkora lehet. De nem kicsi, mert a nacikból már elkezdtük hordani a 74-est, a felsőkből már dec. közepe óta 68-as megy.

A szombat éjszakánk HORROR volt, legalábbis nekem, mert akkor még javában fulladoztam a köhögéstől, ahogy vízszintbe tettem magam majd kiköptem a belem. Aztán Luca először felkelt f11-kor, 20 p után visszaaludt, de aztán felébredt éjjel f3 felé, na akkor azt hittem h agyvérzést kapok, ugyanis előtte pár perccel tudtam elaludni. F4 volt mire visszaaludt, én már tök kivoltam. Reggel 9-ig aludtunk mindannyian, de mikor magamhoz tértem annyira szarul voltam, aszittem kitaccsolok, annyira fáradt voltam. De azért nagy nehezen elvonszoltam magam moziba, Lucát leadtuk nagymaminál, és megnéztük az AVATART, hát valóban megérte, még életemben nem láttam ilyen látványos filmet.

Nóri nagyon cuki, menő a szerelése, és bazi sokat nőtt meg változott! Gabi, a múlt héten a férjem is esküdözött h visszaintett neki Luca egy "pá"-t, nem igazán hittem el neki mert pont nem figyeltem, de az apja újjongott, akkor lehet mégis igaz??? :lol:
És nálunk meg az van, hogy Luca ül az ölemben, megkapaszkodik a vállamban vagy a nyakamban és feláll. Lehet hogyha beraknám végre a járókájába (amit már jó lenne összeszerelni) akkor ő is felállna??? ma egy csomót állt az ölemben, tök ügyes, és alig kell őt tartani.

Tücsi, ne izgulj, Luca uncsitesója kislány, 6 hónapos, de egyszerűen nem hajlandó zöldeket enni, csak gyümiket és azokat is nagyon édesen. Luca imádja a zöldeket, eddig nagyon nagy mákom van vele kajálás ügyben (is), de lehet h változni fog, ki tudja...

Crissy, megrendelem ezt a csoda Osanitot még ma. Hány darabot érdemes rendelni? Egy ampulla golyócska mennyi ideig elég, hogy van az adagolás???

Kép
szolnoki rita
 
 


Niki te meg küldj olyan képet is ahol Hunor látszik, már megnézném!

Más: nem akarok bulit robbantani, de nem kéne más időpontban tartani? Csomóan nem tudnak eljönni. Vagy ne várjuk ki a március elejét amikor már sokkal jobb idő van?

Kép
szolnoki rita
 
 


Kép Karácsonykor Kép Hunor Kép elkaplak és összenyálazlak!

Kép
Kép
nikilány
 
 


én megtartom a bulit, ha más nem, leszünk 3+3-an :lol: , viszont ettől szerintem semmi akadálya, hogy márciusban is legye valakinél. nem?

Kép
Kép
tengdi
 
 


Trinky hol vagy????????

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok

nagyon nagyon rég jártam Nálatok!

Most éppen van időm így bekukkantottam.

Örülök hogy ennyire jól fut ez a fórum és így összetartotok.
Csuda édesek a babák!
Hunor és Nóri nagyon édesek.

Hát cseperednek a kis apróságok.
Jó látni őket, hogy mennyit fejlődtek. Sajnos csak őket láttam mert nem tudtam még visszanézni csak az uccsó, aktuális oldalt. :-)
Remélem meggyógyultok hamarosan!

Tücsi

hannus szintén nem ugrált a zöldségért annó, így egy kis fondorlattal kellett élnem és gyümit tettem a kajájába és úgy megette. Azóta is néha teszek mellé, bár most nagyon nyügi az utóbbi időben és nem eszik anynira jól(jön a sokadik fogunk, már számolni sem tudom, az tuti hogy 12 kint van és hamarosan kint lesz még 2, de életveszélyes a szájába nézni, nyúlni mert leharapja az ujjam---nem beszélve a fogmosás gyötreméről, ami nekem gyötrelem, mert ő élvezi csak rá-rá harap az ujjamra) , bár nem aggódom, nem erőltetem mert akkor csak utálni fogja a kajázást. Amíg eszik és élvezi addig etetem.

Amúgy már elég sok mindent megeszik, bár hát lassan egy évesek leszünk, így nem is csoda. És még cicizünk ezerrel napjába legalább 5ször.
A banánt nagyon imádja, olyan mint egy kis majom. De eszi az almát és a körtét is (sajna jelenleg más gyümit nem nagyon lehet találni, csak fagyasztva de az ordenálé drága), már simán csak darabolva, bár az almát alkalmanként kiköpi. de azt is játszuk hogy ő eteti meg velem így végül is elfogy. Legalább én is sok sok egészséges étket "nyomok" magamba: :lol: Vagyis Hannus. :lol:

Már szaladunk utána állandóan, mert meg sem lehet állítani. annyira gyorsan fejlődik. Szinte csak kapkodom a fejem.
pár nap és már magától fog menni az tuti, mert azt is nagyon próbálja már, tett is egy két lépést de azért még nem 100as a dolog.

tehát fejlődünk. Már egy ideje az éjszakát is átalussza kelés nélkül, pl ma is 7 után kicsivel nekem kellett kelteni hogy ne boruljon a napi rendünk, mert akkor nem alszik napközben este meg még nehezebb altatni. Így is este 21kor elalszik és 6-7 között kel amikor még cicizik és alszik kicsit majd apjával együtt aki dolgozni megy, kelünk mi is 7:20kor. tehát nagyon jól aszik már. Le is kopogtam.

Készülünk a keresztelőjére is amit a szülinapján tervezünk tartani. Már beszéltünk is a diakónussal és várunk egy felkészítő csoport összejövetelre ami feltétele (nekünk szülőknek) a keresztelőnek. remélem meglesz a szülinapjáig mert a családot és mindenkit 13-ra izzítottunk. Borzasztó nehéz egyébként téli keresztelő ruhát találni. bababoltban is csak ruhácska van amibe összefagyhat míg oda jutunk illetve a templomok sem a szauna hatásukról híresek. ez nyáron külön élvezet. :oops:
No de azt is megszereztük édes is benne, bár még teljesen nem adtuk rá, de biztos tündéri lesz.

Igyekszem a szülinapi tortájával is kísérletezni mert azt én akarom csinálni, bár édesanyám felvetette hogy rendel neki arcképeset....hát először is ki enné meg azt az édes Hanna arcocskát másodszor, emg annyi cukorral és tojással készülnek ezek a torták hogy menten kórházba is kötnénk ki e jeles nap alkalmából. NEM adok neki cukis tortát.
Esetleg akinek van jó bababarát receptje első tortának azt szívesen veszem.

Kép
Kép
Kép
Kép

Egyébként itt Veresegyházán is gyilkos idő van, de muszály kivinnem naponta Hannát mert ha nem teszem azt ő nagyon is észreveszi, sokkal kezelhetetlenebb, nyűgösebb. Bár uyge ő már egy éves lesz, és amúgy is varrtam neki egy olyan vastag téli takarót hogy ha bebugyolálom őt akkor a - fokokat simán elviseli. A hóesést egyenesen imádja.
:lol:

No megyek mert kel Hannus

Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bekukkantottam.

Rita, még nem tudok sok mindent a bogyóról, szombaton kapom meg, anyumnál van még. De ha nincs külön adagolás mellékelve, akkor úgy kell adni mint a chamomillát, abból 5 golyócskát feloldok egy kiskanál vízben és azt lenyeletem Emmával. De majd meglátom hogyan adták oda anyumnak, ha másként kell majd írok. Jobbulást nektek!

Nikilány, eszméletlen aranyos Hunor! :lol: Én is sajnálom, hogy nem tudok menni, de 6-án tartjuk a férjem szülinapi buliját és már akkor is el kellett cserélnie a műszakját, úgyhogy semmiképp nem tudjuk megoldani. Remélem, azért legközelebb el tudunk menni. Mi egyébként a 18. ker.-ben lakunk, Pestimrén.

Viccvucc, örülök, hogy jelentkeztél! Nem semmi, hogy már egy éves lesz Hanna! Emlékszem, pont akkor kezdtem el olvasni a fórumot, mikor Hanna született, már akkor is ismeretlenül drukkoltam nektek! :lol: Nagyon aranyos, már kész nagylány. :lol:

Tücsi, miket adsz enni Bulcsúnak? Mert a sütőtök, cékla, cukkíni, brokkoli elég édeskések. Én mindegyiket krumplival turmixolom össze, Emma nagyon szereti. Ha úgy adódik, még tápszert is keverek bele, esetleg próbáld meg egy kis anyatejjel, hátha az ismerős íz miatt megeszi, vagy gyümivel ahogy Viccvucc írta. Azt is több helyről hallottam már.

Bentley, mi újság????

Trinky, Marcsi merre vagytok?????

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Csajok az Osanit adagolása:

Ha az orvos másképp nem írja elő, akkor minden fél órában nyolc golyócska adható a fogzási időszakban lévő gyerekeknek. Ha a fájdalmak kimondottan erősek, akkor a szer gyakrabban is használható, és minden negyed órában adható az előbbi mennyiség. Ha a fájdalom csökken, akkor ezzel arányosan csökkenthető az adagolás. A túladagolásnak nincs káros hatása.

Az Osanit nem alkalmazható, ha a gyermek allergiás az összetevők valamelyikére. A kezelés kezdetén átmenetileg rosszabbodhat a baba állapota, de homeopátiás szerek esetében ez természetes folyamat. Ha a kezdeti rosszabbodás elhúzódik, vagy ha tartós fájdalmak lépnek fel, a hasmenés pedig erősödik, akkor mindenképpen forduljon orvoshoz!

Ma megette tök jól a brokkolit, úgyhogy lehet hogy nyerő vagyok, csak kitartónak kellett legyek, de majd azért ha gázos, kipróbálom amiket mondtatok!

tücsi85
 
 
 


Tücsi, előre is köszi az osanit adagolását. Majd biztos mondja szombaton anyukám is, legalább addigra már tudom.

Örülök, hogy jól evett Bulcsú! :D

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Tücsi

Tényleg nagy türelem és játszadozás kell az új ízek bevezetésénél. Ma nem eszi meg de lehet hogy holnap már igen! Erre kell gondolni és ismét megkínálni az adott étellel hátha!
Múltkor én a máj bevezetésénél voltam így Hannusssal, húúúúú hát nagyon fintorgott, tekerte a kis nyakát..hogy neki az nem kell!!!
Betettem a fagyasztóba az elkészített kaját zöldségkörettel. Pont egy hétre rá vettem elő és kínáltam neki. Nagyon bejött akkor neki!
úgyhogy türelem és kitartás.!!!!!!

Crissy

köszönöm a kedvességed. Jó hogy ha emlékeznek az ember lányára. :oops:

Tényleg Marcsiék merre vannak??? Tőle semmi hsz-t nem olvastam mostanság.

Tényeg voltatok már úgy hogy megálmodtátok hogy mit kellene vagy kívánnátok enni. Én ma reggel úgy keltem fel hogy álmomban kalácsot ettem, de nem volt az igazi viszont nagyon akartam azt enni és felkeltem éás ahogy kipattantam az ágyból a kalács járt a fejemben teavajjal kakaóval. a férjemmel üzleteltünk is hogy ő kiugrik a boltba kocsival ha én elkészítem a munkaebéd csomagját. Jó üzlet volt! Mindenki jól járt. :lol:
Megyek is mert már egy órája halogatom :lol:

No megyek is

Legyetek jók és pussz a picuroknak

Éva

Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok!
Szia Éva! tök nagy már Hannus! de az arca még mindig olyan, mint babakorában, legalábbis tökre hasonlít még a babaarcára.
... hát ez most átolvasva tök hülyén hangzik, de arra gondolok, hogy vannak olyan gyerekek, akiknek tök nagyot változik az arcuk formája is, és már nem ismerem fel őket. De Hannára emlékszem! Örülök nektek! Aztán jöhetnél még gyakrabban ide!
Arra viszont már nem emlékszem, hogy veresre költöztetek. Mi szoktunk a veresi piacra menni, és a múltkor vettem ott vácrátóti gyümiitalt és volt nekik tök sok lekvárjuk, csinálnak sütőtökpürét is csak cukorral. A

Kép
Kép
nikilány
 
 


ezt még nem akartam elküdni...
szóval ez a honlapjuk: www.hazilekvar.hu
Esetleg ismered őket? vagy veszel tőlük? írtam nekik, hogy cukor nélkül tök jó lenne a sütőtökpöré, és válaszoltak, hogy ha rendelek, akkor előre csinálnak nekem pár üveggel akármiből cukor nélkül.

Crissy! akkor te most a soroksári úthoz közelebb laktok, mint a BAjcsióyhoz? gondoltam hátha tudnálak furikázni benneteket... mert most Fruzsáék nem jönnek.

Tücsi! kitartást a zöldségekkel! tudod! ő pasi, és hát a pasik és a zöldségek nem mindig jönnek ki egymással! :) pl az én páromnak azt kell mondani, hogy már kivettem belőle a vitamint :lol:

Andy! meg aki még járt babauszira!
akkor az úszópelenkára kell még ráadni az úszóbugyit, vagy hogy megy? kell még vmi extrát vinni?
segítsetek! ma este megyünk 18tól!

Bently merre vagytok???

Kép
Kép
nikilány
 
 


Nikilány, nagyon kedves vagy, de valóban elég messze lakom a Bajcsy-tól. :? Egész pontosan a 18. ker.-ben, ha térképen néznéd ott még nincs rajta a címünk, mert egy tök friss lakópark, de a Dózsa Gy. útról kell ráfordulni a Szélső utcára és ott vagyunk. Szóval eléggé kiesünk. :( A múltkor már Rita is mondta, hogy elvinne, de neki is írtam, hogy ez a 10 meg a 17 ker.-től elég nagy kerülő lenne. De nagyon jól esik a kedvességetek. :lol:

A babauszira nem kell semmi különös. Én ott vettem "úszónadrágot" Emmának azoktól akik tartják az uszit. Tök ari és nem kell alá-fölé már semmi. Gumis a dereka meg a lábánál és annyira húzod meg amennyire kell és elméletileg a kakit bennt tartja. A pisit tuti nem, ezt Emma letesztelte. :oops: :lol: Mindjárt keresek egy uszis képet, hátha kivehető lesz nagyjából. :D

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Hát sajna, olyat nem találtam amin jól látszik a gatyó, azért teszek fel. :?


Kép

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Szia Crissy!
Köszi a képet. Aranyosak vagytok!
Akkor nem kell alá az úszópelenka sem??? én azt hittem az azért kell...
A babát átöltöztetni hol lehet? Mármint a női öltözőbe, külön az apáktól, vagy van vmi közös babaöltöző? Lefürdetni utána lehet?

utána valóban be lehet menni a szaunába? Mármint babástúl? neki valóban jó a szauna? ez nekem új....

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy aggódtok értünk! (már aki ;) )
Minden rendben velünk, csak mostanában ritkábban ülök a gép elé.
El kéne adnom az Újpalotai lakásomat, ez ügyben sokat mászkálok, aztán hetente 2x tornázni is járok. (párom ezen a két napon fél8-ra haza ér, így ekkor el tudok rohanni ugrabugrálni egy kicsit)
Bogival továbbra is járunk Ringató-ra, jövő héten pedig megnézzük a baba-mama tornát is.
Szóval zajlik az élet. :)
Talira most nem tudunk menni, de a következőn remélem már ott leszünk! Aztán, ha bejön a jó idő tarhatjuk a kertünkben is a talit.

Picurik nagyon aranyosak! Gratula!
Betegeknek jobbulást, nyügiknek nyugodt éjszakákat kívánok!

Mindenkit puszilunk
Boglárka és

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Nikilány

Köszönöm a lekváros tippet, rögtön meg is néztem mert engem is érdekelt. A piacra nagyon ritkán járok, főleg ha a férjem is itthon van, mert olyan sokan vannak hogy múltkor is nagy havas-esős nyálkás időben Hannussal voltunk és egy nem éppen türelmes nő ránk ripakodott hogy lassan haladunk és elfoglaljuk a járdát így neki a pocsolyába kell mennie. Pedig éppen csak összefutottam egy ismerőssel köszönésre (tényleg csak egy pillanatra). mondtam is neki hogy ne bosszankodjon már, hisz karácsony van..... De forrt bennem az indulat, mert a gyereke is ot volt mellette és arra tudtam csak gondolni hogy ha ezt látja a gyereke akkor könnyen ő is ilyen türelmetlen másokat alig vagy semennyire nem tisztelő felnőtté fog válni. De hogy még Hannával legyek mikor így "kikezdenek"!:-)))) Na nem megyek bele morális doglokba. hát ezért inkább apai "felügyelettel" megyünk csak ki nagy ritkán, de meg fogom kereseni a lekváros embert. A mézeset ismered? Az a kereszteződésnél szokott lenni mindne nap a tejes mellett. Hát ott isteni különleges mézeket lehet ám kapni. Múltkor selyemfű mézet vettünk, hát még a férjem is két pofára ette, pedig nem egy mézes fickó ám!:-))) csak ajánlani tudom én is.
amúgy éppen a héten beszéltük anyósommal hogy valóban nem változtak sokat Hannus arcvonásai. olyan mint picinek csak kicsit "kikerekedett":-))) valóban babaarcú és elfogultság vagy sem de GYÖNYÖRŰSÉGES. Kitölti az életünket. Imádok vele minden percet, imádom ahogy társalog velünk, ahogy szólít minket, ahogy puszit ad ha kérjük ahogy totyog mellettünk, ahogy bújócskázik. Imádom úgy ahogy van!!! Szerelmes vagyok a lányomba:-))))


Crissy

annyira édesek vagytok és Emma gyönyörűséges a nagy és igéző szemeivel. Mi sajna nem voltunk végül babauszin. nagyjából ebből álla az életünk...én mondom apjának hogy mi kellene, hova kellene..na ő meg finoman szólva elfelejti.

Én meg nem vagyon mobilis, még vezetni sem tudok, a távolsági buszokat meg nagyon nem szeretem, még sajna a munkahelyemre sem jutok be Hannussal pedig már egyszer el is indultunk de az ajtónál feladtuk szó szerint. Túl sok cuccunk volt meg amúgy nagyon hózott is és Pestre a 13kerbe kellett volna eljutnom HAnnussal.

Na mindegy.

Marcsi
Örülök hogy jól vagytok! Jó hallani felőletek!
Mi éppen zenebölcsibe készültünk a héten hétfőn is(férjem itthon volt) de végül nem jutottunk be:-(((( Sajna csak hétfő és csütörtökön van 9:30kor. Ráadásul messzebb van tőlük(ez a "vidék" átka, főleg ha nem vezetsz) így odaérni is legalább 45(vasúti síneken túl:-)))) )perc meg a foglalkozás is egy óra meg hazajutni 45 perc és így nem vágok bele egyedül.
D megyünk majd mindenképpen, mert szeretném ha Hannus gyerekekkel lenne.

na megyek is

Legyetek jók

Még valami. Nem tud valaki abban tanácsot adni hogy Hannusnak a felső ajakfék nagyon a két felső középső foga közül ered és ez esetleg későbbi fogszabályozási problémákhoz vezethet merthogy van egy nagy rés a fogai között, ami persze még változhat, de félek nem fog rendesen egymás mellé illeszkedni meg ott a ből nyúlvány ami megakadályozza. Esetleg ha valaki tud vami okosat mondani, hogy ilyenkor mit kell tenni, hova kell vinni, vagy sürgős lenne e dokihoz vinni...na nem sorolom, várok tanácsot esetleg tőletek, de közben én is utána kukk.

Éva

Kép
viccvucc
 
 


viccvucc,marcsi: örülök,hogy jelentkeztetek és hogy minden rendben van.

ezek szerint a hannák vonzák a mulatságos fogakat,én lányomnak is van egy jó nagy rés,de állítólag majd a többi összenyomja,vagy majd a csontfog szép lesz,szerintem nem lehet semmit ellene tenni.

teszek fel képet,íme Kép

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Itt vagyok,Niki!Még mindig egyben,és nagyon-nagyon nagy eséllyel túlhordást jósolnak:(Febr.9. lett a hivatalos dátumunk, a jósló fájások is szinte teljesen elmúltak,úgyhogy úgydöntöttem,hogy májusig nem szülök :lol: 3400g a kiscsaj,úgyhogy simán súlyánál van,és az uh is 39. hetesnek állapította meg...Holnap megint nst,bár hétfőn már voltunk,aztán kedden legközelebb és 8-án újra doki.Remélem addigra már alakulok valamit odalent is...az utsó hétfői vizsgálat minden volt,csak nem kellemes:(

Látom Mindenkinél zajlik az élet..mi más is történne,ennyi szépség mellett:)Figyelgetlek Titeket,de legtöbbször a Hoxán szoktam megfordulni...

Apropó,volt már Valakinek dolga dr. Nagy-gyal???Nagy László,azt hiszem...Kedden a Nyitray dr. vizsgált,elég jó fejnek tűnt...kiváncsi vagyok,hogy melyik dokit fogom ki ügyeletben...????

Egy elég ellenszenves dokit láttam, a Gyopár Ernőt..elég nagyképűnek tűnt,valaki erősítsen meg vagy cáfoljon!!!:)

Kellemes időtöltést!!!:))))
bentley86
 
 


Sziasztok!

Örömmel látom az új képeket a babákról, olyan nagyot nőnek hirtelen. Örülők, hogy többen jelentkeztetek, akikkel e-mail-ben vagy egyéb utakon nem futok össze. :-)
Mi is megvagyunk. Hétfőn voltunk fül-orr-gégésznél, mert nagyon sokat piszkálta a fülét mióta volt az a köhögéssel járó torokgyulladása, de nem volt semmi komoly. Valószínűleg csak a víz, vagy most találta meg a fülét...:-)

De képzeljétek, végre eszi az almát, eddig ugye se víz, se tea, se semmi a tejen kívül. Most elfogadja az almát. Pont a fél szülinapjától, aznap kínáltam először almával (előtte csak barack)..nagyon precízen kivárta a fél évet. Még csak 30 mili pépet eszik meg de már ez is valami nála.

Viszont nagyon beindult, még továbbra is csak forog, és kúszik..de azt nagyon. Ma alig tudtam főzni. Állandóan máshol kötött ki, sajnos még nem csináltuk meg a szobákat gyerekbiztosra, kábelek stb. úgyhogy figyelni kell rá. Néha a textilpelust maga alá gyűri és síel, mert a laminált padló csúszik, mint állat. :D
Viszont kapott egy járókát, hálósat, mert állandóan beverte a kiságyba a fejét, tiszta piros volt, itt viszont élvezi hogy nekifeszülhet a hálónak, és puha minden. Nekem nagy segítség, ha akár 20 percet elvan benne, addig is berakok egy mosást, teregetek, nem kell úgy figyelnem rá.
A földön meg kezdi szokni hogy bizony nem minden puha alatta, sokkal kifinomultabb a forgása, nem csak hanyatt vágja magát, figyel magára, nehogy megüsse magát. Nagyon szeret sikoltozni, és újabban karmolni, az arcot is, puszilgat, eszi az arcom, bizonyára ki akarja fejezni a szeretetét, csak még nem érti hogy bizony néha fáj, ha a karmát belém mélyeszti.

Évi!

Igyekszem még recepteket küldeni priviben, de még nem jutottam odáig, ma is tiszta dili volt a nap.

Felteszek néhány képet!

Kép

Kép

Kép

Kép


Szép napokat!

Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok

Jaj de édes Hanna és Beni baba! Hatalmas szemeik vannak. Itt csodaszép babák vannak. öröm Őket és persze Titeket is látni.

Hanna nagyon sokat nőtt és milyen édesen pózol a kamerának.
Beni is csuda klassz kis fickó! És azok az igéző sötétbarna szemek. Még engem is elvarázsolt nemhogy a kaorabéli kiscsajokat!


:lol: :lol:

Szegény barátnőm szombaton jöttek volna lakás és babanézőbe hozzánk, de a kis Rolcsi 39,2fokos lázzal szenved hajnali 3 óta. valami vírusos nyavaját kapott el. A dokinőt felhívta barinőm hogy jöjjön már ki (ez volt reggel 7:15kor) a doki elösszőr azt mondta hogy menjen be!!!! a lázas gyerekkel 12-re a rendelésre! Na persze nem ment bele, erre a dokinő: akkor rendelés előtt kimegy. Hát 12után felhívta hogy hol van(Rolcsinak a láza 3 kúptól sem ment le addigra sem és szegény nagyon nagyon rosszul volt) ja hát ő nem ér rá mert a rendelés meg....erre a barinőm hogy ha fizetni kell akkor is jöjjön ki. Na 15:30re ért ki a doki!!!! :twisted:
Ez hihetetlen!!!! Szerintem.
Szegény kicsi (9hós)mennyit szenved, hisz ilyen magas láz még minket is nagyon megvisel. El sme tudom képzelni hogy én mit csinálnék ilyen helyzetbe. Beleőrülnék és mint egy fúria szedném le a lábáról a dokit.
Hála Hannusnak eddig semmi baja nem volt. remélem ez marad is így 60 éves koráig és az után is. :lol:

No megyek mert főzök közben.

csak bekukk.

most igyekszem többször benézni hozzátok!

Legyetek jók

Éva és Hannus

Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok!!

Örülök hogy végre kicsit megint felpörgött a fórum!!!!

Mi is jól vagyunk, és már megeszi Bulcsú a zöldségeket, úgy néz ki, elég volt a kitartásom :)

Bentley, hát Gyopár Ernőről semmi jót nem hallottam, nem volt hozzá szerencsém, de jókat nem hallottam róla :(

És képzeljétek mi meg ma előszőr négykézlábra álltunk és hintáztunk!! Úgy örültem neki mint majom a farkának :) Le is fotóztam! 8)

Kép Kép

tücsi85
 
 
 



Hello,

nagyon szépek a kisfiúk, egytől egyig!!! Akárcsak a csajok!!!

Tücsi+Crissy, bocs ha baromságokat kérdezek, de akkor abból az OSANITból elég ha 1 ampullát rendelek vagy a biztonság kedvéért kettőt? Ti mennyit vettetek?
Ugyan nálunk még híre-hamva sincs fogaknak, de jobb ha előre felkészülök.

Luca 7,1 kg, és kb. 72 centi, már 74-es nacikat hord. :lol:

Kivagyok ettől a rohadt kidegtől, mi konkrétan 2.5 hete nem mentünk sétálni, egyrészt a betegség miatt, aztán most meg a dübörgő mínuszok miatt. Nem tartom magam parás anyukának, de nem akarom Lucát a -8 fokban tologatni, egy 10 napos nátha után. Pláne hogy ma reggel megint le kellett szívni az orrát, mert szörcsögve ébredt fel, hát elég sok trutyi jött ki az orrából.
Egyébként kutya baja, tök jól eszik megint, de az orra még nem az igazi, reggelre felgyűlik a takony. Marha jó lenne ha végre ez is elmúlna!!!

Viccvucc, én ezzel a szülinapi torta dologgal úgy vagyok, h egyen a gyerek vmi tortaszerűt, hisz mégiscsak 1. szülinapja van! A cukrászdai torta sztem sem jó, agyon van cukrozva, de egy gyümitortát, egy joghurttortát, vagy túrótortát simán megehetnek.

Nekem megvan a Kismama babakonyhája c. könyv, abban van vagy 5-6 tortarecept, és nem ezek az ízetlen szar sütőtöktorták, hanem igazi TORTÁK amiket már 1 éves gyerek is megehet.

Még tavaly voltunk egy ismerős kislány 1 éves szülinapján, botrányosan szar "tortát" csinált az anyukája, sütőtökből. Kb. 10 centi átmérője volt, se íze-se bűze, az állaga meg leginkább egy gumilabdáéra hasonlitott, de anyuka szerint baromi egészséges volt!!!!
Sztem egy 1 éves gyerek már nyugodtan ehet - pláne a szülinapján- vmi finomat. Ja, és Luca ha épp azt akarja, bele is fejelhet majd a tortájába, elvégre egyszer 1 éves az ember lánya! :)

Kép
szolnoki rita
 
 


Rita,

Mi 6 db-ot vettünk belőle, de nekünk a keresztgyerkőcnél is most jön a fog így együtt rendeltünk :) Tegnap nagyon nyügős volt, valószínű a fog kezdeménye volt az... este 11 kor még fent szenvedezett.... nem bírtam sehogy elaltatni, na mondom akkor bevetem ezt az osanitot.... és 15 perc múlva aludtunk is :)

tücsi85
 
 
 


Viccvucc!
Teljesen átérzem amit írtál. (hogy nem vagy mobil)
Nekem sincs kocsim, sőt vezetni sem tudok. :( Így nekünk is elég macerás bárhová is eljutni. (áldott BKV ;) ) Főleg ebben a zimankóban tré! Rajtam is és Bogin is egy csomó cucc, kenguru a hasamon, kistáska a vizével, pelus, takaró (a tornához). szóval olyan vagyok mint egy málhás ló. :D
El is döntöttem, hogy nekiveselkedek a jogsi megszerzésének. Még is csak könnyebb lesz foglalkozásokra, talikra :) , és majd oviba vinni a kisasszonyt!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Húúú, de nagyon felpörögtünk! Tök jó! :lol:

Rita, én 3 db-ot rendeltem belőle, mert a chamomilla is nagyon fogyott nálunk és az Osanit csak pár grammal több mint az viszont többet kell belőle adni egy alkalommal, úgyhogy valszeg ebből is nagyon fog fogyni. Sétálni mi sem megyünk, nem voltunk már tök rég mióta ilyen hidegek vannak, csak akkor megyek ha már nagyon muszáj vásárolni.

Bentley, én félig-meddig "ismerem" Gyopár Ernőt. Pont akkor szült egy kismamája mikor én is. Vele nagyon kedves volt, rengeteget segített neki és utánna is sokszor meglátogatta, megvizsgálta, érdeklődött felőlük míg haza nem mentek. Persze ez lehet, hogy csak azért volt így mert neki ő volt a fogadott orvosa, hozzá járt első perctől kezdve és gondolom fizetett is neki. :? :roll:

Viccvucc, köszi a dícséreteket. Egyébként mi is ugyanígy vagyunk. Én sem tudok vezetni és még ráadásul félek is a kocsiban, annyi hülye van az úton. BKV-ra meg nem nagyon tudok felszállni babakocsival, úgyhogy a férjemtől függünk. :?

Egytől-egyig édesek a babók, jó lenne élőben is látni mindenkit, így a képeken annyira más! :D

Marcsi, örülök, hogy jöttél! :lol:

Nikilány, tegnap már nem tudtam jönni miután írtál. Minden rendben volt az uszin? Hunornak hogy tetszett?

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Crissy,nagyon köszönöm!!!Már ez is valami:)
Mindig,mindenhol azt hallom ( a környezetemben is),hogy Isten ments,hogy valaki válasszon orvost...nos,igen,sokszor kedvesebb egy ügyeletes doki,és rengetegszer hallani olyat,hogy kifizet vki egy vagon pénzt a dokinak és sz...rik rá:(
Sógornőm járt egy ideig a Gyopárhoz,és semmi jót nem hallottam Róla,de az az igazság,hogy azért hoztam fel az Ő nevét is,mert vmelyik nap láttam a khz-ban és nem tűnt szimpinek:(Ráadásul sógornőm is csak ismerni kell,az összes hisztijével együtt...nem igazán adnék ilyen nő véleményére...

Sokan dícsérik a Bajcsys dokikat,ahogy nézegettem a Nagy dr.,Nyitray dr.,Sulyok dr.,Toldi és Polgár dr. sokat vannak bent,többet,mint az átlag:)

Pl. Polgárról sem hallottam jókat,de azt is csak másodkézből...

Nos lányok,érdekes lehet ilyen "problémákról" olvasnotok,mikor már mindenki lassan fél éve túl van a szülésen:)

Szép Napot Nektek mára...még jövök nst előtt:)
bentley86
 
 


Bentley, hát igen, sajna nem lehet előre kiszámítani milyen lesz az orvos. Én "fogadtam" dokit és maximálisan meg voltam elégedve vele! Kedves is volt meg a dolgát is értette. De pl. egy másik szobatársamnak meg olyan fogadott dokija volt, hogy szülésnél csak addigra ment oda mire már megszületett a baba, tehát tulajdonképpen ügyeletes dokinál szült és utánna is lesz@arta, hogy mi van vele. De persze a terhesgondozás alatt végig súlyos pénzeket fizettek neki. :?

Nyitray, Sulyok, Toldi nagyon kedvesek, az én dokim Palczert volt, ő is nagyon kedves. Polgárhoz még egyszer régen az Egészségházban volt szerencsém, de nem mondhatom, hogy szép emlékeim vannak róla. Még a Mosonyira mondják, hogy nagyon jó doki, de annó nála is voltam, nekem nem jött be. :roll:

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok

Épp csak bekukk mert lassan altatom el Hannust! :lol:

Ma itthon van az URAM! Bár még sem mert elment számítógépet javítani fusiba. :?
De legalább nem este 8kor jön haza.

Rita.

Én is azt szeretném hogy Hannus kiélhesse "kreatív"hajlamát a tortával. Széttrancsírozni meg ilyesmi, bár nálunk nagyjából a kajázások is ilyenek mert van neki is egy kanala amivel"ehet" de persze az nem úgy van ahogy én remélném. Mindenhová jut így mindig takarítok utánunk. :lol: De hát úgyis csak így fog megtanulni enni saját maga.
Tehát nem vagyok ez ellen. Csak megterhelni sem szeretném a szervezetét rögtön az egy éves szülinapján hirtelen sok-sok cucccal. fruzsa már küldött pár receptet így kísérletezem hogy a nagy napra már flottul menjen minden és valóban ne vmi mócsing váljék belőle. Fincsit és szépet ez a mottó, de ne legyen egészségtelen sem. Tojás is bátran teszek ha olyan a recept bele(ugye fehérjét nem lehet nekik adni egyenlőre), csak ahogy utána néztem szalmonella ellen kezeltet kell venni. Bár jóval drágább de egyszer ha az kell bele. Már nagyon izgulok. Ma pl egy csokitortát próbálok ki aminek a receptjét frusza küldte el.

Amúgy meg eszik a kiscsaj cukros kaját,mert legtöbb dologban van, meg nem vagyunk glutén mentesek sem. Mindent eszünk csak módjával, az arányokat az ő életkorára hatványozva

:lol:

majd beszámolok milyen lett.

ja és amúgy amit ő eszik az tuti fincsi mert ha hagy én eszem meg de néha elenném előle mert annyira jó :oops:

Marcsi
A vezetői vizsgán én is gondolkodtam de ahogy említette vki olyan sok a bolond vezető hogy inkább lennék egy hisztis őrült sofőr ha nem megfelelően mennek előttem vagy vmi hasonló hogy maradok valszeg a hátsó ülésen utas Hannus mellett mint az elsőn egy stressze vezető! Így is néha vagy berosálok a hirtelen bolondoktól, vagy majd kiugranék hogy kirángassam a másik sofőrt. :oops: :oops:
Azt hiszem nem nekem való a vezetés ezen a téren..., de csak ezen :lol: :lol:

Tücsi

Hunor is nagyon helyes legényke. Jaj a csajoknak :lol:
Tényleg annyira jó látni őket ahogy fejlődnek mint mozgásban mind értelemben.

Ők a mi boldogságunk, nemde-bár???

Tényleg olvastátok ezt a kutatásos felhívást amit a MTA csinál? Vki megy. Én gondolkodom bár...
No megyek mert a bekukkból ittragadás lett :roll:

Szép napot

Éva és HAnnus

Kép
viccvucc
 
 


Ja bentley!

Ez lemaradt

Toldi dokival ha őt fogod ki biztos jól jársz ha fogadott ha nem. Bár elfogult vagyok felé!
A többi doikt nem ismerem, de egész jó gárda van a kórházban ugyhogy bizzunk benne hogy minden téren pozitív élményt éltek meg a kis csöpp születése alatt. Perzse a legnagyobb dolog ha már őt a karjaidba tarthatod!

Micsoda közhelyek, de való igaz hogy a közhely valósággá válik ahogy valóban átéli az ember az anyaság miszériumát!

na megincs csak csacsogok..


:oops:

Kép
viccvucc
 
 


Viccvucc!
Nagyon köszönöm,én vagyis mi is ebben bízunk:)A férjem bent lesz erősítésnek:)Polgár dokit nem igazán szeretném kifogni,bár van aki kifejezetten Rá esküszik...gondolom,hogy az a típusú ember,akinél abszolút a szimpátia dominál:(

Crissy!
Én már 4 éve Palczerthez járok,már van magánrendelője is,az utóbbi pár alkalommal már oda mentünk,de nem fogadtuk meg,ugyanis az általa megállapított összeg kissé meglepő volt. A terhességem elején 2hetente visszarendelgetett,elég súlyos pénzeket hagytunk Nála:(
Rádásul a szülésem várható idejét uh alapján állapította meg,és simán beírta a kiskönyve azt a menstruációs dátumot,ami soha nem volt igaz.Közölte,hogy Ő nem írja át..ez van...
Mindig is azt hittük a férjemmel,hogy milyen jó "lóra" tettünk,mert mindig nagy bizalommal mentem hozzá,de kissé másképp kezdett viselkedni,mikor már terhesgondozásra jártam Hozzá.
Ehét hétfőn is Ő vizsgált meg,de egyelőre nem bánjuk,hogy nem fogadtuk meg:(
bentley86
 
 


Tücsi!

Tündééééééééééééééééri a kisfiad:)!!!!!!!
bentley86
 
 


Bentley

Szorítok értetek!


AN megyek is most tényleg csak felugrottam de adom is át a gépet azuramnak! :lol:

Jó hétvégét mindenkinek!!!

Éva és HAnnus

Kép
viccvucc
 
 


Bentley, sajnálom, hogy így alakult Palczerttel. :( Írtam privit!

Tücsi, reggel mikor nézegettem a képeket Bulcsúról Emma az ölemben ült és eszméletlenül tetszett neki! Olyan édes volt, többször is akkorákat vigyorgott rá meg nevetett neki. Azt hittem megzabálom. Korán kezd pasizni! :lol: :lol: :lol:

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Crissy,

Látod tekintettel van Rátok Emma, olyan pasit választ aki a közelben van :D Jobb időben, tavasszal már össze tudunk simán futni.... :wink:

Bentley, Évi köszi Nektek is, bár Évi kicsit gondolom megkavarodtál, mert nekem címeztél de Hunort írtál :D

Bulcsú egy angyal, megette tegnap a finomfőzeléket is!!! Egy szavam nem lehet, csak idő kellett neki hogy megszokja :wink: És a kaki is beállt neki teljesen... két naponta jön nem is kicsi adag :D
És most rákapott erre a négykézláb állok és ringatózok, olyan édi hogy szanaszét tudnám zabálni :D

tücsi85
 
 
 


Tücsi

Tényleg! Bocsánat, valóban a nevet összekevertem! Bulcsút akartam írni! :oops:

Hát nem tudom pesten mi a helyzet de itt veresen iszonyú havazásra ébredtünk. Már 3szor vakarjuk ki magunkat a hó alól!
Reggel kimentünk szánkózni mert bár nagy a hó még sincsenek eget verő mínuszok. Hannus nagyon élvezte! Felhajtotta a kis fejét és várta a hópelyheket a szájába. nagyon édes volt. Mintha inni akarta volna. Még jó hogy itt nem szmogos hó esik. :lol:
Aztán most délután is kimentünk mert madáretetőt akartunk csinálni az urammal. vittük Hannust is bár most a téli kocsijába hogy ne ázzon át megint(bár reggel sem ázott át, hozzáteszem nagyon nagyon rétegesen öltöztettem fel, úgy nézett ki mint egy mishlen gumiemberke :shock: ). Én lapátoltam a havat Tomi meg Hannusozott, persze közben nem felejtett el megdobálni egy két hógolyóval...na több sem kellett. kapott ő is. na mire a végére(nem teljesen mert Hannus már nyügőske volt) jutottam visszafelé is megint kellett lapátolni mert megint belepte a hó az udvart!Na erre mondják hogy sziszifuszi munka! majd 5kor megint megyünk szánkózunk és lapátolunk. :lol: :lol: :lol: :lol:

de azért gyönyörű a táj!!!!

No ennyi is mostanra mert készítem Hannus kajáját.

legyetek jók!

Éva és Hannus

Kép
viccvucc
 
 


Mi is voltunk szánkózni, és hát meg kell mondjam itt már megint szakad a hó :) én örülök neki... férjem már kevésbé :lol:

Huh ezek mellett szörnyű esténk, éjszakánk volt, estére kijött a migrénem, hát enyhén szólva halálomon voltam, és hát valószínű átment a ciciben valami belőle, mert el sem akart aludni, aztán meg nagy nehezen elaludt, de 2 óra múlva kelt, megszoptattam, és utána egy órán keresztül üvöltött mint a sakál:(valószínű megfájdult a hasa a jó kis migrénes tejcitől vagy nem tudom mi lelte.

tücsi85
 
 
 


Sziasztok!
tök király hétvégénk volt! na jó, azért nem volt teljesen felhőtlen...
Mátrafüreden voltunk egy tök ari szállodában. párom ment a Téli Mátra teljesítménytúrán szombaton, és hogy mi ne maradjunk itthon Hunorral, lefoglaltunk szobát.
A péntek tök király volt, Hunor tök élvezte, hogy velünk volt, sétáltunk estefele még Mátrafüreden, de olyan kib@szott hideg volt, mint állat. Aztán az este Hunor szinte semmit se aludt, mi se sokat :x Gondoltuk új hely, baromi meleg miatt..., de hát reggel kinéztünk az ablakon! :) párom lezsibbadt, térdig érő hóban jó kemény túrát nyomott szegénykém, de legalább megvolt az oka Hunor nemalvásának :) Kimentem vele délelőtt sétizni, végigaludta :) még jó, mert annyira szakadt, hogy alig láttam vmit :) Aztán délután is mentem a párom elé a turistaúton, és mindenki megbámult :) Együtt mentünk be a célba, döbbenet volt a legtöbb ember arcán :) de azért bevallottuk, hogy á, még Hunor nem túrázik, majd ha már a saját lábán tud menni! Vasárnap pihi volt, meg egy laza séta a környéken. Most már el is pakoltunk, de úgy visszamennék! Igazi téli kirándulás volt, ami úgy hiányzott! igazi TÉL volt 50 centis hóval, hideggel. Úgyhogy már jöhet a nyár, megkaptam amire vártam :)
Egyébként azért izgultunk, hogy Hunort hogy fogja érinteni a környezetváltozás... voltak nehéz pillanatai, konkrétan ordított, de a cicimen mindig megnyugodott, és utána egyből vigyori lett :) Kajálás alatt is egy ideig türelmesen várt az autós hordozóban, de még a desszert előtt mindig ki kellett venni az ölünkbe... majd még lesz időnk hozzászoktatni a nyugodtan ülléshez, míg mi eszünk... pár évre saccolom... :lol:

mennem kell tejcicizni
még jövök, mert még végig sem olvastalak benneteket!
Bentley egyben van még???

Niki

Kép
Kép
nikilány
 
 


aki jön szerdán, kérem jelezze priviben, hogy egyeztessünk...

puszi

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!
hogy pörgött idáig a fórum!

Évi! én is vagyok a piaccal kapcsolatban, megértelek. egyszerre nem is jártam még be, csak mindig egy részét, mert a tülekedéstől elment a kedvem.
Kérdés, mert még nem eszünk semmit Hunorral a tejcicin kívül. Nem tudsz úgy főzni Hannának, hogy az legyen az alapja a ti vacsitoknak? Pl. én úgy gondoltam, amikor majd csinálok neki vmi főzifélét, pl. főzök krumplit, az övét anyatejjel csinálom, nekünk meg lesz krumplifőzi. Ilyen párosításokra gondolok... Tücsi, de hogy oldod meg? Látom már megy a zöldség is! Gratula! Az anyai kitartás! Bulcsú viszont tök nagyot változott, az arca, már igazi gyerekfiús!

Fruzsa! Gratula az almához! végre vmit elfogadott, azért most már megkönnyebbültél kicsit :)

Hanna fogai tünemények! Igazi fogtündérke! bár tudom, hogy ezt másra mondják...

Bentley! szerintem Toldi király doki! ha őt fogod ki, akkor nagyon jó kezekben leszel! és jó hallani "ilyenekről" :) talán pont azért mert már nem ezen jár az eszünk, de a legjobb dolog a szülésünkre visszaemlékezni :)

Crissy, Marcsi! hát, mi is meglennénk lőve autó nélkül... Mikor annak idején eldöntöttük, hogy babát szeretnék, akkor a második az volt, hogy autó is kéne. Így először autóra gyűjtöttünk. és muszáj, mert különben nem mennénk sehova. Én Hunorral nem bkv-znék még jó pár évig, és tuti itthon ülnénk vele, még a bevásárlás is kész horror lenne, nemhogy Mátrafüredre menni! vagy akár haza, párom szüleihez... Viszont ha nem lenne már gyakorlatom a vezetésben, akkor tuti nem babástul kezdeném el, mert tényleg kész horror ami manapság az utakon megy! Örültek az emberek!

A babauszival még tartozom. Tök jó volt. bár ezt Hunor még nem mondta volna... elsőre nemigazán jött be neki. nagyon új volt neki, és úgy vettem észre előszőr mindent megnézni szeret, és csak azután tapasztalná meg ő is. Mi meg persze mondtuk neki és nem hirtelen, de neki mégis túl gyorsan mentünk a vízbe, és az első lubickolás után már sírósra vette... még szoktatni kell. De azt fogjuk csinálni, hogy a szélére vonulunk, és ott játszogatunk vele, míg magát a közeget meg nem szokja, aztán majd jöhetnek a feladatok.

na jó sok voltam, bocsi!

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok

Ma voltunk a védőnőnél. Hannus 79 cm és 11,4 kg!

Éppen a határérték alatt van súlyban:-))).

Kérdeztem is hogy mi van ha felette vagyunk, tán fogyókúráznia kell Hannusnak???? Pedig nem etetem tápszerrel meg cukros dolgokkal, egyszerűen csak az anyjától örökölte a kis kerekségét!:-)))))

Ja meg a bőre(mivel világos bőrű és kék szemű-ez még nem változott át barnássá, remélem nem is fog már)az arcán kicsit valami dermatitiszes fene betegsége lehet. December óta kenem a pospsikrémmel mert azt hittem a hidegtől van, akkor még a védőnő is azt mondta, de nem múlt és szerinte a tejcukorra lehet érzékeny(nem allergiás csak érzékeny) mert minden nap adok neki túrót meg joghurtot és az sok neki. úgyhogy csak keveset szabad neki adnom, viszont sok husikát.
Ja és már szabad rántással csinálnom a főzelékeket, így ma ugyanazt ettük (borsófőzelék) amit nem is pürésítettem le mert kíváncsi voltam hogy megeszi a a borsót gömbölyűen is és nem e fullad meg tőle???:-) Hála ette mint a cukrot(teljes kiőrlésű lisztel csináltam még anno, mert már pár napos volt és a maradékot ettük meg. Viszont még a hajlam miatt nem adhatunk majd neki azt amit mi eszünk, úgyhogy lecsúszik a milánói spagettiről:-))))
Ja holnap megyünk vissza egy éves státuszvizsgálatra a dokihoz 12:15re. a szájával kapcsolatos (mondtam már? nem emlékszem) probléma miatt. A felső ajakfék nagyon le van nővel, a két felső metszőfog közül ered. Lehet fel kell vágni ha a doki azt mondja mert későbbi fogszabályozási és beszédfejlődési problémákhoz vezethet. remélem nem kell bántani az én kicsikémet! Tomi nagyon be is borult. Szerintem tiszta stresszeb van, mert telefonon beszéltünk erről, ő dolgozik.

Ja és a védőnő azt mondta hogy (én amúgy is így csinálom, vagyis hagyom) engedni kell Hannát a kajánál a tányérba nyúlni kézzel trancsírozni meg adni kell kanalat neki hiába csak kalimpál vele. ugyanis így tanulja meg az ételeket letapogatva trancsírozva. Hát hogy a borsó után ma is hogy nézett ki!!!! Nagyon édes volt. Ez persze mindennapi takarítást igényel a konyhába, de ez van.
ja és pohárból kell itatni (nem csőrös), műanyagból. Ma ki is próbáltuk. Először én itattam egy két kortynyi ment mellé de ügyes volt amúgy. Aztán odaadtam a poharat neki hogy ismerkedjenek, de ebből csak baleset lett (IKEA-s pohár) mert van az alján egy levehető talp rész amin résbe a kis ajka ahogy meg akarta rágni bent beragadt és lett nagy sírás hirtelen, nem is értettem mi van. aztán láttam hogy vérzik az alsó ajka. Beborult az agyam hogy milyen balesetveszélyes, bár azóta ebcsont szinten beforrt a dolog, de mégis...leszedtem az a sz@rt róla. Tudom hogy a pohár nem játék de a gyerekek azért mégis mindent megrágnak és szerintem ez így nagyon nem jó a gyereknek ha ennyire veszélyes és becsípheti a kis száját.:-(((((


No lépek is mert lassan du-i tenti van.:-))))

Ha holnap a doki az ajkára csúnyaságot mond akkor visítva rohanok szélnek Hannussal.

Éva és Hannus

Kép
viccvucc
 
 


Évi,

Nekünk Bulcsúnak fel kellett vágni a nyelvét, és hát én sem hittem el hogy ez nem fáj nekik... de valóban nem volt vészes... persze sírt de azért mert le kellett ugye fogni... de ahogy felvettem egyből abba is hagyta, szóval biztos hogy nem fájt neki...
Persze Hanna már most ugye elég nagy hogy kicsit már felfogja a dolgokat... így azért már nehezebb tészta lesz... de ha ez megnyugtat Téged tényleg nem fájdalmas, szóval inkább az ijedség lesz a sírás tárgya :)
Remélem kicsit azért megnyugtattalak... :)

tücsi85
 
 
 


Tücsi

Bulcsúnak mikor vágták fel a nyelvét? Lehet Ábelnek is kell, eddig vártunk, mert Máténál is azt mondták, aztán ahogy nőtt, mégsem lett rá szükség, úgyhogy kéár lett volna tortúráztatni, mégiscsak egy vágás egy elég vérzékeny testrészen.
De Ábelnél nem úgy tűnik, hogy javul.

Kép
Kép
tengdi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: