Új privát üzeneted érkezett!

Potykamanó! Én is gombával küzdök, de nem múlik el, csak néha tünetmentes leszek (a terhesség előtt nekem nem is volt ilyen). Nekem krémet meg kúpot is írtak (Pimafucin - ez nem kerül véráramba, Pimafucort - erre hasonló van írva, mint neked - én is megkérdeztem, mikor elolvastam - azt hittem, rosszat adtak a gyógyszertárban, de azt mondta a doki, h kell). Viszont a doki szerint ez a gomba már sajnos kitart a terhesség végéig (Cukrot meg finomlisztet nem kéne enni - de a méhlepény miatt meg kell -> ördögi kör.)

Anyukák! Megnéztem a Babavilágot: miben vigyük haza a babát. Hát a mi hordozónk nem dönthető, akkor most a kb. 10 perces útra ne tegyem bele a babát? Rendes sima hordozó, újszülött szűkítő van benne, de ennyi. :cry: Tudtok erre valami tapasztalatot? Orsi? Tudom, h Te hordozóbarát vagy (viszont én is direkt vízszintes mózeskosaras babakocsit vettem, a gerince miatt, de abban nem tudom bekötni).

dkata
 
 


Sziasztok Lányok!! :)
Megvolt a mai UH. Éééééééééééééééééés.....
Ikreket várunk!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Most már gyakrabban benézek hozzátok is ha nem gond!! :)

Pusszilok Mindenkit!!! :)

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


 
 

lola29 írta:köszi lányok a gyors válaszokat!
Orsi!
mit érzel az alatt,hogy az utronak semmi köze semmihez?nem ezen múlik, ha legközelebb nem használom?most ebben az esetben jobb lett volna, ha jelentkezett volna vérzés.nem?
valamit lehet hogy nem egyértelműen írtam meg.nekem még nem volt vetélésem.volt egy méhenkívülim,+2 inszem+3 beülti.ezek tartoznak a repertoáromba!

úgy értettem, hogy az utro biztosan nem okozza a sikertelenséget, csak segíteni tud.
nem biztos, hogy utro nélkül jelentkezett volna a vérzés, mivel a petezsák elég sokáig nőtt ill. valamiféle fejlődés elindult. szerintem max. most a végén tol még a cikluson.
ezek szerint én értettem félre valamit, elnézést. :oops:

potykamanó írta:Sziasztok!

Lányok! A terhessége idején kellett valakinek használni a gynoflor hüvelytblettát? Nekem ezt mondta az orvos, de a leírás nem túl megnyugtató. De ez csak egy lactobacillus acidophilus-t tartalmazó tabletta, akkor nem árthat már a 20. hét környékén, igaz? Szerintetek? Tudtok ebben segíteni?


nyugodtan használhatod, de minek kell?
megelőzésnek jó, de kezelni vele semmit sem lehet.

dkata írta:Anyukák! Megnéztem a Babavilágot: miben vigyük haza a babát. Hát a mi hordozónk nem dönthető, akkor most a kb. 10 perces útra ne tegyem bele a babát? Rendes sima hordozó, újszülött szűkítő van benne, de ennyi. :cry: Tudtok erre valami tapasztalatot? Orsi? Tudom, h Te hordozóbarát vagy (viszont én is direkt vízszintes mózeskosaras babakocsit vettem, a gerince miatt, de abban nem tudom bekötni).

összesen 1 típusú hordozó van a piacon, ami dönthető, annak meg olyan a töréstesztje, hogy én abba sajátomat nem tenném.
hordozó egyértelműen.
a műsort én nem láttam, de ha ennyire elgondolkodtatott, akkor tuti jó sok hülyeséget hordtak össze.
a hordozónak úgy van kiképezve a háta része, hogy az JÓ legyen a gyereknek. Ami szabály, hogy 1.5 óránál tovább nem túl szerencsés... de ha kell hát kell...

na letöltöm, hogy megnézzem milyen okosságokat mondtak :D :D

Kiscsillag :D
gratulálok!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


no, még nincs fenn a mai rész... majd holnap talán.
de tényleg kiváncsi vagyok :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

KISCSILLAG
Gratulálok, de jóóóó!

Én is néztem ezt a hülye műsort, hát végülis arra jutottak, hogy semmi se jó...Sokat segítettek! Bemutattak egy mózest, meg 2 hordozót. Azt ennyi, válassz! Mondjuk már múltkor se voltak szimpik a légzésfigyelőkkel. Három félét mutattak, 2 perc alatt, nagyon sok infót adtak!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


az a fő gond, hogy ha biztonsági szempontból nézzük, akkor a hordozó toronymagasan vezet.
(a dönthető a jane matrix, ami 1*-t kapott az adac tesztjén míg mondjuk a PP primo viaggio új és a BBC creatisa 4*os...)
az összes beköthető mózesnek rossz a tesztje. Azzal az a gond, hogy nagy a mozgási lehetősége a fejnek, és a test is csúszkálni tud.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


De akkor tényleg mi a megoldás? Csak egy-másfél órás utazás erejéig tegyük bele a bébit?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


szivvi írta:De akkor tényleg mi a megoldás? Csak egy-másfél órás utazás erejéig tegyük bele a bébit?

hordozó :lol:
de 1-1.5-2 óránál azért szerintem ritkán megy az ember egy akkora újszülöttel, akinek még semmi tartása nincs.

mert onnantól, hogy már használja az izmait, az ülés támasztó szerepe folyamatosan csökken.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Akkor mennyi idős korától? Bocs de tudatlan vagyok :oops:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


szivvi írta:Akkor mennyi idős korától? Bocs de tudatlan vagyok :oops:

de mit mennyi idős korától?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Mikortól lehet hosszabb útra menni?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi :D
de hova akarsz menni?
figyelj, ha menni kell, akkor onnantól, amikortól kell.

én azért itt is azt gondolom, hogy ez a hátdolgon ennyire nem kell aggódni. Mert a gyerek benne van ált. 2-3-4 naponta 1-2 órát. szóval ha százalékosan megnézed, akkor ez elenyésző.
Sokkal fontosabb hogy a babakocsija és az ágya jó legyen, hogy ott jó tartást kapjon a háta.

a hordozónál a biztonsági szempont is csak akkor jön ki, ha baj van, tehát ez olyan plusz amire ha minden jól megy sosincs szükség.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csak azért, mert az én nagyszüleim, meg a férjem rokonai is messze vannak. Ők nem nagyon tudnak jönni már sajna a koruk miatt. Úgy gondolom, hogy talán az első 2 hónapban nem nagyon mászkálunk.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Köszi Orsi! Akkor a 10 perces hazaútra beleteszem, utána úgyis pár hetesen szintén max. ennyi időt fogok vele autózni, a babakocsit meg viszem mózeskosarastól. Mikorra hosszabb utat tervezek, akkor már 5-6 hónapos lesz! :lol:

dkata
 
 


Nekünk, most úgy néz ki, hogy kapunk a barátnőmtől egy Inglesina mélykocsit, de ugye az batár még összecsukva is és nem fér be az autóba. Mi meg vettünk egy chicco trio sport+ hordozót.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi! Mindig csodáltam a gyerekkel utazgatókat... :oops: Én belehalok a csomagolásba, túl kényelmes vagyok, kicsi babával jobb itthon. Úgyhogy aki jön, jön, aki nem, az vár, amíg megnövünk kicsit. (Mondjuk nekem itt élnek a szüleim, de a párom szülei másfél órára, de tutira nem viszem el, mert nagyon béna utak vannak arra, teljesen megsüllyedve a kamionoktól.)

dkata
 
 


Nos csajok :D
azt, hogy mi hogy élünk a kispasikkal tudjátok - férjem elég sokat van távol, sokat vagyunk 3asban -. Tehát nekem MUSZÁJ lesz Lilit minden nap (ca. 2 héttől) bele tennem a hordozóba, mert a bölcsibe el kell vinnem a fiúkat és onnan haza is hoznom, ez ca. fél-fél óra naponta.
tehát erre mondom, hogy ami kell az kell.

saját tapasztalat alapján én olyan 2-3 hós koráig tuti nem fogok Lilivel hosszabb útra menni, mert bízom benne, hogy ő is csak szopizni fog, és akkor macerás megoldani, hogy a 3 órás 2 etetés közti időszakban el is induljunk meg meg is érkezzünk.

bevásárolni is el kell mennem és nekem a cég is itt van, ahova azért OK, hogy nem naponta, de heti 1-2 nap 1-2 órára be kell néznem.

nálunk anyósomék laknak messzebb 2ó45perc, de 3 hó környékén egészen biztos vagyok benne, hogy oda is el fogunk majd menni. A fiúk miatt úgyis este utazunk, addigra meg jó esetben Lili is elhagyja majd a 9 órás evést.

Anno mikor gyógytonára jártunk, mi egyes babakocsi + kenguruval mentünk, ráadásul az egyes babakocsi az hordozó+váz volt, mert a 2. emeletről le majd a 3. emeletre fel, csak így tudtam eljutni.
de erre mondta a gyógytornász, hogy bár sem a hordozó sem a kenguru nem a gyógytornászok álma... de ami muszáj az muszáj :lol: :lol:
és akkor Máté 2 hós korától heti ca. 2x1.5 órát fixen ült a hordozóban, Levi meg a kenguruban, mert oda-vissza 1.5 óra volt a út mindennel együtt.... és mi még így sétálni is mentünk :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szivvi! Én is olyat akartam, csak ahhoz nekem még kellett volna a mózes is, és a sportrész nem fordítható rajta - ez zavart a legjobban. De nagyon tetszett!

dkata
 
 


dkata írta:de tutira nem viszem el, mert nagyon béna utak vannak arra, teljesen megsüllyedve a kamionoktól.)

ez ismerős, párom szülei irányában van ilyen út... én mondtam, hogy még 1szer elmegyek kocsival a 25-26. hét környékén, de utána nem.
mert előtte van 2 óra 20perc amit autópálya + főút, no azon tizedannyira nem fájdul meg a hasam, mint az uts. 25 perces úton.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Én nem is voltam a párom szüleinél, mióta pocakom van! Megmondtam, h nem, és kész. Azóta már 2x voltak itt, előtte meg összesen 1x az eljegyzésünkön. :lol:

dkata
 
 


Kata :D Szivvi :D
én is néztem a chiccot. végülis a végén a PegPerego, a Chicco meg a BebeConfort volt ami bent maradt, mindhárom a teljesen moduláris rendszerével.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


dkata írta:Orsi! Én nem is voltam a párom szüleinél, mióta pocakom van! Megmondtam, h nem, és kész. Azóta már 2x voltak itt, előtte meg összesen 1x az eljegyzésünkön. :lol:

jah, hát csak én a 2 unoka miatt ezt nem tehetem meg, hogy nem megyünk.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata
Nekem a nagyszüleim 80 évesek, és hát szeretném, ha még sokszor láthatnák, kezükbe foghassák Maszatkát.
Anyum-apum itt lakik Fehérváron, anyósom meg 1200 km-re, na oda tuti nem megyünk :lol: .Férjem nagymamája, aki még messzebb van, meg idős. Hát majd meglátjuk.
A barátnőm Olaszo-ban él, talán másfél hós volt a fia, amikor először hazajöttek vele..Asszem PP ülésük volt.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi :D
ha meglesz a baba és 1-2 hét alatt kialakul valamiféle napirendetek (vagy behódoltok a káosznak :lol: -nálam utóbbi), akkor úgyis látod, hogy hova és mennyi időre tudtok majd menni.
Egyébként nincs annál könnyebb, mint 1-2-3 hós gyerekkel utazni :) mert végig alszik :D

nekem is csak azért gond a hosszabb út, mert a 2 nagyobb napközben halálra unná magát, éjjel meg ha a kicsi evése miatt meg kell állni, akkor ők is felébrednek, és akkor aztán ott vagyunk, ahol a part szakad :lol: :lol:

bár ahogy nőnek remélhetőleg ez is változni fog idővel, és nem éjszaka fogunk hosszabb útra menni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Én biztos nem megyek a gyerkőcces se túl hamar az anyósékhoz, ottalvósra meg főleg nem, de ennek már más oka van (az apósom :twisted: ). Nálunk utazás a férjem részéről lesz, aki majd megy a gyerekéért, meg vissza (az is 2x2 óra meg visszaút), de én nem szándékozom bébivel oda sem utazni, míg kicsi. Ha nagyobb lesz, akkor majd közös programok miatt igen, azt is úgy, h reggel megyünk, este jövünk.

dkata
 
 


a szomszéd kutyája már megint felugatta a fiúkat :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :shock:

Kata :D
nálunk ottalvós lehet csak az anyós/apóslátogatás, mert nagyon hosszú az út. ált. 3 napot szoktunk maradni.
(előtte és utána 1 hét a rápihenés... :D)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata!
köszi,hogy leírtad!az utrot a + teszttől használtam.
sok igazság van abban,,amit leírtál,de akkor úgy éljek,hogy minden hónapban a középidő után a tesztelésig utrozzak?nem tudom mikor következik be?
nekem az a megérzésem, ha meg akar születni a baba,utro nélkül is megfog.de hát ezt senki se tudhatja.
meg kéne hívni Nostredamust a fórumba!

Kép


Lola :D
de neked néztek 2. félidős hormonokat is, nem?
mert ha a progeszteronnal semmi gond, akkor az utro sem tud semmit segíteni a beágyazódásnál.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Nekem is néztek, és megállapították minden alkalommal (volt vagy 3 vérvételem), h volt peteérésem és minden oké! Akkor? Genetika, véralvadás, MINDEN jó volt!

Ha bevállalunk még egy babát, tuti h uígy, h megyünk a Kaáliba, és időzített együttléttel + progival. Nem mondom h spontán nem lehet, mert lehet, de én biztos nem próbálom meg 3 sikertelen után. Sőt azt is tudom, h védekezés nélkül szerelmeskedni se fogok, mert nem akarok még egy vetélést. (Az időzített együttlét meg egyébként elég gáz szerintem, mert bár a férjemnek tetszett, h még elő is van írva, h csinálni kell, én tiszta zombi voltam tőle.)
Ha a fagyis beültetés spontán ciklusban van, akkor is van progipótlás? Mert ha van, akkor mégiscsak lehet benne valami.

Én csak azt mondom Lolának, h kérdezzen rá, és a lombik előtt esetleg ezzel a "kímélőbb" módszerrel próbálkozzanak, hátha a jó oldalon (is) érik petesejt, és a progi is menjen időben. Ha összejött a spontán és nem genetika + a többi, akkor megoldás lehet.

(Nálunk pl. a spermaképet nem is nézték soha, a terhességek létrejötte miatt.) És nem inszem v lombik volt az első lépés.

dkata
 
 


Lola! Nem válaszoltam értelmesen, most h visszaolvastam: nem, én nem utroznék minden középidőtől a tesztig, hanem a Kaáliban rákérdeznék arra, h van-e nálad értelme az eredmények és a spontán miatt megpróbálni a ciklusmonitorozással egybekötött terminált együttlétet. És akkor ők megmondják, hogyan és mit. Lehet olyan ciklus, mikor megborul a hormonális egyensúly, ami egyébként tökéletes (lásd nálam). Erre nekem egy doki azt mondta, h még az is oké, ha 3 hóból 2x van peteérés. De ha 3 hóból 1x nem jó a horm. egyensúly, akkor vetélés a vége...
Én csak azért írtam le, h ezt is próbáld meg, ha van értelme, mert egyszerűbb mint a lombik.
Aztán meg ki tudja, mi lesz hétfőn? Csak pozitívan.

dkata
 
 


Kata :D
azt hittem, nálatok ismert volt az ok.

Fagyisnál is van progi, ez teljesen igaz, no, de az összes stimulált ciklusnál adják (inszem, terminált együttlét), szerintem ez itt a protokoll része, nem?

de hát én sem tudom.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kiscsillag! :D
IIIIIKREK!!!!!!!!!!!!!! Szuper! Gratulálok! :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


azon is filózom,egy éve ezeket a fórumokat olvasva, hogy nekem miért nem ültették be az elsőket.ez még győrben volt,és azt mondták hiperstimum van.áll.lag 30 ért.nekem semmilyen panaszom nem volt az égegyadta világon.és le kellett fagyasztani.most meg annyi lányról olvasok, hogy akkor tapadt meg,mikor hiperstimuja lett.hogy nekem miért nem engedték?
hallottatok már a parádi gyógyfürdőről?most hallottam nemrég,nekem nagyon ajánlják-3 hetes kúra,

Kép


Lola :D
ha nagyon erős a hiperstimu, akkor tényleg nem engedik a transzfert, nekem is van 1 ilyen ismerősöm, akinél az első lombiknál nem volt, hanem frigóba ment minden baba.
azt nem tudom, hogy Nálad mi volt a helyzet ill. mik voltak a tünetek, vagy mi alapján döntöttek emellett.
Hány tüsződ volt? Kaptál fehérjét infúzióban a punkció után?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


30 tüszőm ért állítólag.semmim nem fájt.semmilyen tünetem nem volt.
hogy mit raktak punkció után az infúzióba,azt nem tudom.
most a decemberi punkció után napokig nagyon fájt a hasam,akkor nem.
parádról még.állítólag nagyon sok nőn tudtak segíteni,akik sok próbálkozás után mentek el.hallott valaki róla?

Kép


Lola :D
a 30 az tuti hiperstimus, akkor biztosan emiatt.
Parádról én semmit sem tudok.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
rengeteg mindent néztek,de ez a legelső vizsgálat volt a szabolcs utcában.21. napi vérvétel.még a férjemnek is!
szerintem utána még a kaáliban is nézték.de nem biztos.
ja még azt mondta a kőrösi mert még a punkció napján is levették a vért, hogy sok az E2 azért maradt el a beülti.

Kép


Lola :D
igen, akkor ezek szerint nem merték megkockáztatni a transzfert és az esetleg rosszabbodó helyzetet, ha sikerül a program.
és akkor a stimu az utána sokkal kisebb hormonnal ment?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


igen,ue-t mondta a doki.igen,utána ezt figyelembe vették,és úgy kaptam a gonalt,vmivel kevesebbet.

Kép


Orsi! :D
Feltennéd nekem azt a táblázatot?
Lementeném magamnak!!!

Kiscsillag! :D
Gratulálok!!!
Ez szuper!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó :D
keresem.... addig is:

http://www.vitalitas.hu/konyvek/cu/cu5.htm
"Ez alatt az egyes szénhidráttartalmú élelmiszereknek és ételeknek a szőlőcukorhoz viszonyított vércukoremelő képességét értjük."
Néhány élelmiszer glikémiás indexe
90-100 % glikémiás index:
malátacukor, burgonyapürépor, főtt burgonya, méz, gabonapehely, kukoricapehely, rizspehely, (általában minden, pelyhesítéssel szétroncsolt sejtfalú, magas szénhidráttartalmú növényi termék), valamint minden cukros (üdítő)ital (amely nagyon gyorsan a bélbe jut és felszívódhat).
70-90 % glikémiás index: fehér és félbarna kenyér, zsemle, kifli, Abonett, ostya, kétszersült, sós sütemények, kekszek, édes müzli, pudingpor, tejberizs, fehér liszt, főtt tésztafélék (kivéve a spagettit és a makarónit), kalács, szőlő, (répa)cukor. (Utóbbi csak felerészben tartalmaz szőlőcukrot, másik fele a "diétás" gyümölcscukor.)
50-70 % glikémiás index: zabpehely, kukorica, főtt rizs, fekete kenyér, banán, natúr (cukrozatlan) gyümölcslé.
30-50 % glikémiás index: tej, joghurt, kefir, a legtöbb hazai gyümölcs, spagetti, makaróni (minden, durumbbúzából készült tészta), tejszínes fagylaltok (a magas zsírtartalom miatt lassan szívódik fel a cukor)
30 % alatti glikémiás index: fruktóz, szorbit, lencse, bab, borsó, szójabab, dió, mogyoró, korpás müzli, színesfőzelékek, saláták, cékla, retek, paprika, paradicsom.

kalória táblázat:
http://body.builder.hu/kaloriabase.htm4 --> itt tényleg szinte minden benne van.
http://www.medimix.hu/cikk.php?cid=34
http://adatbazis.transindex.ro/?adat=energia

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Erika? Kata, Orsi - a gynoflort a normál hüvelyflóra helyreállítására adják, nem gombaölő. Kaptam pimafucint gombára és azt mondta a dokibá, hogy utána ezt használjam el, hogy visszaálljon a normál hüvelyflóra. Gondolom, ezek szerint a pimafucin azt egy kissé "átállítja". Ez a gomba dolog egy kicsit egyébként elkeserítő, de remélem azért nem jön elő túl sűrűn.

Kiscsillag - nagy nagy gratula Nektek! :lol:

Kép
potykamanó
 
 


potykamanó írta:Erika? Kata, Orsi - a gynoflort a normál hüvelyflóra helyreállítására adják, nem gombaölő. Kaptam pimafucint gombára és azt mondta a dokibá, hogy utána ezt használjam el, hogy visszaálljon a normál hüvelyflóra. Gondolom, ezek szerint a pimafucin azt egy kissé "átállítja". Ez a gomba dolog egy kicsit egyébként elkeserítő, de remélem azért nem jön elő túl sűrűn.

ezt írtam én is :lol: hogy az nem kezelésre való.

A hüvelyflórát a gomba változtatja meg, a pimafucin kiöli a gombát, de a hüvelyflórát nem teszi helyre, ehhez kell a gynoflor.
Azért van lényege, hogy gombás (és bakteriális) fertőzés után a hüvelyflóra visszaálljon, mert a megváltozott PH érték kedvez a bacik elszaporodásának. A koraszülést ha fertőzés az oka, akkor 90%ban baktériumok okozza, nem a gomba, viszont a gomba tudja megnyitni az utat a bacik előtt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Potykamanó! Nekem soha nem szokott gombám lenni, de most kb. félidő óta van, és ha abbahagyom a kúpot, visszajön. Nagyon utálom, de valamiért nálam ez van. Heti 2 kúppal tünetmentes vagyok, de már folyamatosan is próbáltm, úgy se múlt el. Pedig krémet is használok, nem ültem még kádban sem... :cry: :cry: :cry: tiszta gáz.

Orsi! Nekem semmi okot nem mondtak a vetélésekre, én csak gondolom, h progihiány lehetett ill. hormonális, abból, h egy jól beállított ciklusban progival sikerült. De az értékek jók voltak, az FSH volt magasabb (féltem is, nehogy lombik legyen - és kevés tüsző).

Ma már mondtam a bébinek, h ha nem érzi jól magát odabent, ki szabad már jönni, de ha jól van, akkor még ne... de már tényleg semmit nem tudok csinálni, csak VÁROM, h megérkezzen.

dkata
 
 


Kata :D
nekem is sajnos van végig valami rémségem :( nekem a dokim írt fel kevert cuccot én is azt nyomom, 2 hetente 3 napig.

A terhesség önmagában hajlamosít a gombára, mert alapban megváltozik a hüvely ph értéke, ami kedvez amindenféle rémségeknek.

(az én FSHm magas :lol: :lol: 10 volt a fiúkkal és 12-13 Lilivel... asszem én vagyok a tankönyvi kivétel)

olyan jó már ez az uts. várakozás :D én a 3-sal kezdődő heteket szeretném elérni, és akkor megnyugszom, hogy már minden OK.
Pocakot 2 napja kicsit jobban érzem, mondjuk a fiúk is elég nyomik, lehet, hogy frontok jönnek, mennek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


A hidegfrontos éjszakákat rendszerint végigolvasom, mert felébredek a hasam keményedésere, és akkor lesem az órát, hány percesek. :oops: Azt hiszem, csütörtökre jön megint egy... addig is minnél később fekszem le, mert túl hosszúak az éjszakák. Tudom, hamarosan túl rövidek lesznek... de akkor már lehet majd hasra fordulni (ha a cicim engedi :lol: ).
Én is 13 körüli FSH-ra emlékszem, csodálkoztam is, h 4 szuritól mégis lett 3 tüsző.
Tényleg nyugisabb már lelkileg a vége, még ha nyomaszt is olykor a szülés meg az utána lévők, mindig arra gondolok, h a baba már érett, és mindent "megtettünk". A kis buksija feszít már rendesen, meg a medencém is érzem, de ez jó, mert szépen lassan tágul. :lol:

dkata
 
 


Orsi - tudom :lol: Te azt kérdezted:

nyugodtan használhatod, de minek kell?

Csak mivel mindhárman ebben a témában kérdeztetek és én lusti voltam :oops: , egyszerre írtam a választ amiben mindhármótoké bene volt! :lol:

Kata - olyan jó Neked! Nem sokára babázhatsz! Én is úgy vagyok mint Orsi: "a 3-sal kezdődő heteket szeretném elérni"... :roll: :lol:

Nem is meséltem:

Ma felmerészkedtünk a Brendonba. Most először voltam ilyen hosszabb kimozduláson. Egész jól bírtuk, és megérte mert egy egészen klassz babakocsit vettünk 28.000.-ért Én a százötvenezresektől hanyatt estem, na nem mintha sajnálnám a gyermekemtől a jó minőséget! Csak főképpen azok után, hogy egy barátnőm is büszkélkedett a klassz és drága babakocsival annak idején, aztán legközelebb meg azt panaszolta, hogy bekrepált és nem tudták többé összecsukni (chicco volt), ami csak azért volt gáz, mert Bécsben vették. Hát nem tudom a miénk (Retrus a márkája) majd meddig bírja, remélem sokáig! Majd teszek fel egy képet róla ha letöltjük a gépről! Úgy örülök neki! :lol:

Jó éjt Mindenkinek!

Kép
potykamanó
 
 


Potykamanó! Gratulálok a babakocsihoz! Olyan jó vásárolgatni a babának!
Én ma szeretnék eljutni a Brendonba, pici újszülött kesztyűt venni. :lol:

dkata
 
 


Orsi, Potykamanó! Náéam is így fokozatosa volt kitűzve a cél, csak persze nekem a legelejétől, mert nálam olyan is volt, h az 1. uh-n már gáz volt. Aztán a 12. hétig szó szerint rettegtem. Most már sokkal jobb, de a 32-33. héten még nagyon paráztam, mikor kiderült a méhlepény túlérettsége, meg amikor kórházba kerültem. Teljesen majd a babával a karomban nyugszom meg, de ez a 37 azért a kedvenc számom lett! Mindenkinek egy minimum 37 hetes terhességet kívánok! :lol:
Melcsi! Emlékszem, tavaly voltatok nyaralni vmi babás helyen, csak nem tudom, h hol. Megírnád? És h volt-e ott csúszda... mert régi ígéretemet kell betartanom a nyáron. Szívesen venném, ha írnátok olyan helyet, ahová érdemes elmenni babával, és vízicsúszdák is vannak!

dkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: