Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Van esetleg köztetek olyan,akinek Kári Magdi volt a szülésznője az istvánban? Kiváncsi lennék a véleményetekre.Ha minden igaz,és nem megy el pont akkor szabira,nála fogok szülni.Próbáltam kibogarászni,de iszonyat sokat írtatok már,így egyszerűbb.
Köszi előre is!!

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


Szia hasami és Eszterxx+többiek.Neharizzatok hogy nem válaszoltam azokra az üzikre(2db) amiket nekem írtatok.Nem voltam otthon 2 hétig.Most jutottam újra géphez.
A Várnai Doktor úrnál szülök.Az első kettőt is nála szültem.Valamelyikőtök császáros volt?
Várom válaszotokat és mostmár én is hamar válaszolok nektek.
Szió:Lívia2
lívia2
 
 


Sziasztok! Tudja v.ki hogy Petik Dóra doktornő mikortól dolgozik? Köszi

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 

 
 

Lívia!

Nekem nem egész 3 hónapja születtek az ikreim az Istvánban császárral, szóval viszonylag frissek a tapasztalataim :) Kérdezz bátran :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok Kismamik!

Csatlakozhatok még hozzátok? Most láttam csak, hogy van ez a topik is, és miután május végén, június elején fog megszületni első kicsi fiúnk az Istvánban, gondoltam, körülnézek Nálatok. Ahogy látom, már jó néhány élményt leírtatok... :) Remélem, hogy én is csak jókat tudok mondani majd a kórházról, bár az orvosomról semmi rosszat nem tudnék. Van vki, aki Horváth Tamásnál fog szülni, vagy szült már?
Nálunk valószínűleg nem császár lesz, mert Benito már befordult a helyére, de persze bmi közbejöhet, ami miatt császár kell. Viszont lombikbabánk van, ami csak a fogantatás módszerét jelenti, igazából sem a terhesgondozás, sem a várandósság menete nem volt másabb, mint rendesen lett volna. Viszont nagyon meg vagyok elégedve eddig a kórházzal és az orvosommal is. Rendkívül humánusan áll dolgokhoz, bmit meg tudok beszélni vele. Még az anyagiakat is, ha úgy adódik. Viszont azt mondta, szülésznőt nem kell választanom. Mi erről a véleményetek?

Évi
, gratulálok az ikrekhez! Már szép nagyok lehetnek 3 hónaposan! :):)

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Köszönöm szépen a gratut :) Tényleg szép nagyok már, de elég nagynak is születtek szerencsére.
A dokidat nem ismerem sajnos, és nem is hallottam véleményeket róla, de biztos jó fej.
Nagy gratula a babához. Meg szabad kérdezni, hogy hányadik lombik sikerült?
Szülésznő: szerintem válassz. Jól fog jönni a vajúdás óráiban egy ismerős arc.

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi, képzeld, nagy mázlim volt a lombiknál, mert az első sikerült úgy, hogy csak egyetlen petesejtet kaptam. :) Teljesen el voltam keseredve, miután kiderült, hogy két petesejtet tudtam csak produkálni a stimuláció után, és abból egy megtermékenyült másnapra. Szerencsére az orvos a Kaáliban megnyugtatott, hogy "igaz, hogy csak egy, de az világbajnok." :) Tényleg az volt... csodaszép 8 sejtes kis csíra volt, amikor beültették, két hét múlva volt egy pozitív tesztem, amit nem hittem el, így még a laborba is elmentem, hogy nézzék meg, tényleg várandós vagyok-e. :D Gondolhatod, hogy mosolyogtak rajtam a laboros csajok! :):)
Köszönöm a tanácsod, lehet, hogy megfogadom a szülésznővel kapcsolatban...

Dórid jár már oviba? Hogy fogadta a kistesókat?

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre. Zsombim szépen növöget,néha nyűgösebb, de imádjuk. Éjjel 1x kel, általában 6-7 órát alszik egyhuzamban! :D
Imádja az öklét, egyre többet nyáladzik.

szheni: gratulálok a babához. a dokidat én sem ismerem.

Kép

Kép emelem a fejem :)
miszkó
 
 


Heni!

Micsoda sikersztori a tietek! Ez igen! Ez a babácska nagyon akart jönni :) Pocid jó nagy már gondolom :)

Dóri nagyon szereti a kicsiket néha túlságosan is Nagyon nagy felelősségérzet van benne, és már most anyukás. Olyan édes...

Oviba még nem jár, itt nálunk jövő héten lesz a beiratkozás, de nem is nagyon biztatnak semmi jóval, mert akinek az anyukája otthon van kistesóval, azt a gyereket nemigen veszik fel oviba :( Azért mi persze megpróbáljuk, hátha... Nagyon vágyik a drágám gyerekek közé.

Miszkó!

Micsoda hajasbaba a kis Zsombi! Úgy látszik mi épp elkerültük egymást az Istvánban, mi jan. 21-én jöttünk haza :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Na, csókolom! Elég régen nem voltam, elnézést, de festettünk, rendbe kellett tenni Benito szobáját, mert most még volt hozzá kedvem. :):) Szegény párom sokat dolgozott vele...

Miszkó, nagyon édes Zsombi baba.:) És milyen kis ügyes már! :):) Épp ma 11 hetes! :):)

Évi, édes lehet Dórid is, ahogyan istápolgatja a tesókat... gondolom, hogy elég nagy probléma az óvoda. Nálunk is borzasztó a helyzet... csak nálunk épp a fordítottja van. Nálunk 4 ovi van a városban, és ezek közül kettőben annyira kevés a gyerek, hogy vissza kell tartani pár gyereket azért, hogy a létszámok megmaradhassanak.- Dehát gondolhatod, hogy egy jóérzésű szülő nem fogja olyan oviba íratni a gyereket, ami tele van a kisebbség gyerekeivel... merthogy általában inkább ők azok, akiket visszatarthatnak, hiszen köztük van több magatartászavaros. Nekem nincs semmi bajom velük, szerencsére aranyosak ezek a gyerekek, de tény, hogy a normálisan haladó gyerekekre nincs idejük az óvónőknek. Nekem is volt két-három tanítványom, akik a kisebbséghez tartoztak, imádtam őket, tisztelettudóbbak voltak, mint némely másik gyerek. De nem áldoznám fel a gyerekem fejlődését még akkor sem, ha édesek a csoporttársai. (Remélem, érted, hogy gondolom...) Így aztán nálunk is érdekes lesz az óvoda-téma... Addig meglátjuk még, hogy mi lesz a helyzet.
A pocim már alakul... :) 115 cm körben, viszont nem mondhatnám kimondottan nagynak. De állítólag az utsó hónapban még nőni fog. :) Nem az a klasszikus nagy pocak. Megmutatom, jó? :):) Ez volt 32 hetesen:
Kép Most 3 cm-vel nagyobb. :):):)
További szép napot Nektek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Én 3 éve szültem az Istvánban, nem tudom azóta mennyire változtak meg a dolgok?

Volna 1-2 kérdésem:
Mit adnak az osztályon? Anno kaptunk pelust, popsitörlőt, nagy betétet. Most is adnak?

Mit kell vinni a babának? Törölközőt, takarót kell?

köszi előre is a válaszokat:
Titati
titati
 
 


Titati, május elején megyek szülőszoba látogatásra, addig sajna nem tudok konkrétat. Én mindent bepakoltam a bébinek, mert nem tudom, mit adnak és mit nem, egyelőre az a biztos, hogy a cumi és a cumisüveg nem kell. Május 8-án megyek orvoshoz legközelebb, addigra meg tudom mondani, ha nem késő...

Heni

Kép
szheni
 
 


Titati,
én emlékszem Rád! Öcsi, vagy Hugi érkezik? :)
A szülőszobán adnak betétet, de az osztályon már nem!
Babának adnak pelenkát (napi 4-5db), popsikenőcsöt és a köldökcsonk ápoláshoz mindent. Popsitörlőt vigyél!
Babának minden kell, fürdéshez törölköző, igen és takaró is. Bár ha mostanában fogsz szülni, akkor lehet elég egy pelus is takarni???

Évi,
jó Rólatok itt is hallani. :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Heni:
Az már valószínüleg késő lesz... :-) Május 10-re vagyok kiírva, de mint 3. baba ki tudja mikor jön..pláne ez a sok front.
De azért köszi!!!
titati
 
 


Szia Ilba! :-)

2 csajszi után jön egy öcsi :-)
A betétet sajnálom, mert az nagyon jó volt!!! Akkor azt még gyorsan be kell szereznem valami beton biztosat :-)
titati
 
 


Ilba, köszi, tök jó, hogy ezt leírtad... :) Én május végére vagyok kiírva, de ezek az infók nekem is jól jönnek. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Jó rég jártam erre. :D

Kibújt már két fogacskánk. Elég nyűgös hónapokon vagyunk túl. Remélem most már jobb lesz kicsit. Már fordulunk ezerrel, tolatunk. Látjuk már hogy hamar kicsi lurkónk kúszni-mászni fog. Rág mindent és mindenkit. Rengeteget mosolyog, és sokat kacag.

Kép

Heni, jó ez a pocakos kép :lol:

Miszkó, Zsombi nagyon ügyes.

Kép
Kép
kri29
 
 


Szia!
Böszörményi Beát csak ajánlani tudom. Nagyon kedves és maximálisan segít.
gbkati77 írta:Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. 34 hetes vagyok, eddig Kmétre jártam dokihoz, de nem ott szeretnénk szülni, hanem az Istvánban.
Sokat olvastam már a kórházról és hallottam emberséges nézeteiről.
Szülésznőt tervezünk választani, a héten keztünk el felkészítőre járni, van is egy pár jelöltem.

Ők pedig: Józsa Andrea (ha vele találkoztunk a szülőszoba bejáratánál akkor 35-40 közötti, dundi és szimpatikus szülésznő, jól tippelem ?????)
Rákóczi Ági, Böszörményi Bea és Diószegi Éva ( korábbi vélemények alapján )

Viszont ajánlották még Bakóné Gottfried Anikót is.

Segítsetek légyszíves, hogy melyikük lenne a mi emberünk, aki nem sürgeti a dolgokat és nem siet, hogy essünk túl rajta. doki valószínű az ügyeletes lesz.

Még egy kérdés, hogy az miként műxik, hogy ha én már nem szeretnék a kméti dokimhoz járni, akkor fogadnak vizsgátra az Istvánban és hol ????

Várom a véleményeteiteket, ezer köszönet !!!!!!!!!!!!
amina27
 
 


Szia!
Bakóné Gottfried Anikó volt a szülésznőm az első fiam születésénél. Nagyon meg voltam vele elégedve.
vallics írta:Sziasztok!
Látom, itt sok tapasztalt, segítőkész emberke van, aki ismeri az Istvános szülésznőket, hadd kérjek én is segítséget: Nem tudja valaki, hogy hívják azt a szülésznőt, aki nagyon-nagyon fiatal, picike, csinos, fekete kb vállig érő hajú? A másik: Bakóné Gottfried AnikóBakóné Gottfried Anikóról van valakinek tapasztalata?
És hogy megy egyáltalán a szülésznő választás, ha nem ismerek senkit, csak ajánlás alapján: betelefonálok a szülészet számán, hogy adják meg nekem az ő elérhetőségét?
Köszi szépen a segítséget!
Vallics
amina27
 
 


Sziasztok!

Heni!

Gyönyörűűűűűűűű a pocid, nagyon csini kismama vagy :) Bírod még a kiképzést?

Ilba!

Hogy vagytok? Fiúk nőnek, mint a gomba? Régen priviztünk :)

Kri!

Te Zsombid is nagyon sármos :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok lányok!

Aranyosak vagytok, köszönöm a dicséreteket! :) Évi, gyönyörűek az ikrek... Jajj, már én is úgy megfognám Benit... :)
Köszönöm, bírom még a kiképzést, bár a java állítólag még csak most jön... az utsó hónap még hátravan. Május 8-án megyek orvoshoz megint, 13-án ha minden igaz, sikerül összehozni a szülőszoba látogatást, ami jó lesz, mert a 2009-es júniusi topikban felcsigázták az agyam a lányok a beöntéssel és a borotválással kapcsolatban, remélem, meg tudom majd kérdezni, hogy mi a menő a kórházban. :) (Na, nem kimondottan a fazonra gondolok). :):):)
Egyébként semmi bajom, az ismerősök azért látják, hogy kicsit pufibb vagyok, mint általában szoktam, bár eddig mindig az volt a bajuk, hogy nem igaz, hogy csak a hasam nő... :) Így aztán behoztam a lemaradást, mert mostmár a kezemen és a lábaimon is érzem a vizet, igaz, hogy csak nagyon picit. :):):)

Kri, nagyon édes Zsombi babád! És milyen nagy már... gondolom, hogy nem nagyon van mellette időd, ha már elkezdett mászni, forogni, tolatni... :):) Édesek lehetnek a fogacskái. :D

Heni

Kép
szheni
 
 


sziasztok !
jó pár hete még szülésznőt kerestem, és megis találtuk Pruha Kriszti személyében, akivel nagyon elégedettek voltunk.
2009. április 17-én 13.47-kor megszületett Gáspár Villő Lilla nevű kislányunk ( a 7 éves Roxi után ), 3560 gmal és 55cmvel, teljes gátvédelemmel.
Közreműködött még Dr. Pop Andrea aki másnap és 2 nap múlva is meglátogatott az osztályon, őt is ajánlanám bárkinek.

menses szerint április 10., 12 hetes uh szerint április 17. és 11-én voltam Ctg-n, a doki azt mondta, hogy az egy hét eltérés sok ezért lőjük be a 40. hete április 13-ra, és 20-a körül meglátjuk meddig várunk.De ere nem volt szükség.

A történet:
16-án este egyébként jött egy nagyon durva fájás este 9 körül, aztán 45 percenként fájt, és éjfélkor megittam a BÁBAKOKTÉLT, ami 3cl ricinusolaj, 1 dl, őszibaracklé és 3 cl pálinka. Ezt szülésindítónak is nevezik, van akinél indít, van aki hosszú idő után alszik tőle, van akinél semmit sem csinál.
Én bealudtam tőle hajnal 3-ig, majd pisilni kellett és itt az idő érzésem kezdett lenni olyan 4 óráig, majd meleg illetve forró zuhany a pocakomra, ami a jóslófájásoknál is bejött ( elmúltak tőle ).
1/4 5 körül ébresztettem apát, akkor már 10-15 perces erőssebb fájásokkal, hogy ébresztő, lassan induljunk.
Ugyanis 120km-re lakunk Bp-től, 5 kor indultunk és 1/2 7 előtt 6 perces fájásokkal a kórházban voltunk. Ott kiderült, hogy csak 2 centis a tágulás, mint 2 hete. Az előző lányom után volt egy méhszájseb műtétem lézerrel, valószínű abból maradt valami hegesedés, ezért nem tágultam.
Így vártunk és kicsit fájdalmas tágító vizsgálatokkal haladtunk előre, 11-kor burokrepesztés, és utána vízben vajúdás, majd még erősebb lett a fájás, 1/2 2 körül már nagyon erős volt, és végül mindenféle fájdalomcsillapító és oxitocin nélkül született meg a baba. Csak a homeos bogyókat kapkodtam befelé.
És a szülőszéken szerintem 10 perc sem kellett kibújt a baba.

Nagy élmény volt és nincs kizárva a harmadik baba.
gbkati77
 
 


Sziasztok!

Titati,
még egyben? :lol: Nekem mindkétszer a Tena vált be nagyon.

Heni,
nekem is van egy Benim. :wink:
Rossz hírem van :D az Istvánban nincsen se beöntés, se borotválás. :)

Kri,
Zsombi nagyon lazán nyomja. :lol:

Évi,
igen, rég, de Te vagy soron. :twisted: :wink:
Fiúk mondjuk jól, a nagy Húsvétkor eltörte a kulcscsontját, de már gyógyulóban, kicsi öregszik, 3 napja almázunk! No, a sikere egyenlőre elmarad. :twisted: :lol:
Szívesen vennék képeket, cserébe én is küldhetek. :D

Kati,
gratulálok a kislányodhoz! :)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Kati, nagyon ügyesek voltatok a kislányoddal együtt. Nagyon nagy gratula Nektek!!!! :D:D:D
Köszönöm, hogy megosztottad az élményedet velünk... :) Így legalább tudom, mire számíthatok néhány hét múlva. :) Nagyon jó, hogy ilyen pozitív élményeid voltak a szüléssel kapcsolatban. A bábakoktélba milyen pálinka kell? Mindegy? Mert sztem ha megiszom egy fél deci szabolcsi HP-t, attól is bealszom pár órára... :D:D De persze a ricinusolajat be kell szereznem még. A homeos bogyók közül a Caullophyllum nevezetű bogyót szedted? Én erre gondoltam, hogy vinni kellene, de ha tudsz jobbat, akkor kérlek, írd majd le.

Ilba, úgy látszik, ezek a Benik mindkettőnknek bejönnek. :) Nem látom a vonalzón a neveket, Neked is Benitod van? :)
A francba! :lol: Pedig elég ciki lesz beöntés nélkül szülni... vagy nem az? :?

És még egy kérdés: Kell a házassági anyakönyvi kivonatból 300 napnál nem régebbi példány?
Köszönöm a segítségeteket.

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Kati!

Gratula a szép szüléshez, és jó egészséget mindannyiótoknak!

Heni!

Tényleg nincs beöntés és borotválás az istvánban, előbbi még a császárosoknak se, szerencsére. Nem ciki úgy szülni, mert mire odáig eljutsz, már nemigen fog ilyesmi izgatni... Ha mégis ér egy kis baleset, egy diszkrét törléssel elintézik, és kész.
Házassági anyakönyvi kivonat kelleni fog.

Ilba!

Igenis értettem, kérek engedélyt apró ponttá zsugorodni :)
Lemaradás pótolva 8)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi, köszönöm a segítséget. Édes ez a dolog a "diszkrét töléssel..." Nem tudom elképzelni, hogy ne legyek zavarban... vagy annyira nem fogom érezni, hogy észre sem veszem majd? :oops: A házassági anyakönyvi kivonattal kapcsolatban igazából csak azt nem tudom, hogy kell-e kérnem olyat, ami 300 napnál nem régebbi, vagy elég az eredeti?

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni,
Én is homeóztam mindkétszer, ha érdekel, leírom. :wink:
Enyém Beni Benedek, a Benito nem becenév :?: Azt hittem. :oops:
Nyugodj meg, a tolófájások alatt másra fogsz koncentrálni. :D
Igen, kell 300 napnál nem régebbi.

Évi,
Kösziiiii! :D Válasz megy nemsoká. :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


sziasztok!

Szheni: én házi pálinkát ittam hozzá, de bármilyen jó hozzá szerintem.
A cimicifuga nevűt használtam még, mint homeopatás bogyót, azt is 15 percenként a vajúdás alatt, bár a vége felé az erős fájásoknál szerintem semmi nem használ........

Ja betétet adnak a szülőszobán, meg az újszülött osztáyon is, ha nagyon nincs, de jobb, ha van.
Napi 3 pelenkát adnak, de ha megy az ember és kér adnak, én a sajátot használtam, a kórházit meg hazahoztam, mert 2-es méretűt osztottak.
Adnak még reklámpapírokat, amit, ha kitöltesz akkor mamacsomagot adnak, nagyon jó dolgok vannak benne...

A kaja felejthető, de elég.
reggeli ill. vacsi 2 zsömle, felvágott vagy sajt, májkrém és hasonló.
az ebéd kevés leves, főzelék, husi, de szerintem elég. De jól esett az itthonról hozott.

Szerencsére én 3 ágyas szobába kerültem, amihez fürdőszoba is volt, ebből a szobából ha jól tudom 2 db van, és pont ablak mellé, ahol napoztattam a babát és nem is sárgultunk be. első éjjel 6-szor kakilt, a magzatszurok ürült rendesen.
Nemis fordult meg az egyágyas szoba akkor bennem, mert szerencsére jó szobatársaim voltak, így jobban telt az idő is.

A nővérek, némelyik nagyon aranyos, van egy fiatal szőke hajú, copfos, ő nagyon segítőkész, de van aki szóvátette, hogy nálam egyszerre 5-en voltak bent, és csak 2 lehetne, de nem a szomszéd utcából jöttek, és így felváltva voltak bent.

A BCG-t nem adattuk be utolsó nap, mert arra a betöltött 6 hét előtt van lehetőség, akár a védőnőnél is, mert 1 hónapos kor után a védekező rendszere jobb a babának. Nem is tetszett a dokinak ( egy idősebb barna, molett doki volt ).

Ha van még kérdésetek, szóljatok !
gbkati77
 
 


Oké, köszönöm szépen. :) Én ma a Caulophyllum nevezetű bogyót vettem, bár ezt csak az utolsó 2-3 hétben javasolják, illetve a vajúdás alatt. De honnan tudom, melyik az utolsó 2-3 hét, ha ilyen frontok vannak? :) Ez vicces... A Cimicifuga-t is ajánlották a patikában, de ugyanazt mondták, amit Te, Kati, hogy a vége felé már nem nagyon használ... pelust én is vettem egy csomaggal, már be van készítve a betéttel együtt. Tenát viszek, azt hiszem, Super, remélem, elég lesz. A babának kellett ruha vagy ilyesmi? Mondjuk azt is tettem be, mert ki tudja... vagy takaró... csak 13-án megyek szülőszoba látogatásra, azért nem tudok még semmit szinte... :oops: Elnézést, hogy így bombázlak a kérdésekkel...

Ilba, a Benito még egész lightos azokhoz a nevekhez képest, amiket Miki adni akart... :) A Thézeusznál még azt hittem, hülyéskedik, a Baltazárnál már megijedtem, és azt mondtam, én veszem kézbe az irányítást... de akármit mondtam, neki nem tetszett semmi. Aztán rájöttem, hogy igazából annyira nem is fontos, hogy mi lesz a neve. Hívja úgy, ahogyan akarja. Aztán valahogyan megegyeztünk a Benjáminban, és a végén Beniből Benito lett. Lehet így anyakönyveztetni, igaz, hogy nem sokan vannak anyakönyv szerint Benito-k. Itt a környékünkön senkit nem hívnak így, viszont Benjáminok sokan vannak.

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni !
A szülőszobán rögtön az otthoni ruciba öltöztetik, rugdalózó, body és kissapka kell, később jól jön a takaró és egy kis törülköző amire böfizik. Neked is saját ruha kell.

Szülőszobát minden szerdán a felkészítő után lehet látogatni ( érdekes résztvenni rajta, nagyon jó és hasznos dolgokat mondanak el ), mi két alkalommal elmentünk és akkor megfigyeltük a szülésznőket akik végigvezettek minket, és az egyik alkalom végén kerestük meg a szimpibb szülésznőt és megis beszéltük vele, hogy vállal-e és vállalt.
Egyébként szerintem fontosabb a szülésznő, mint a doki mert vizsgálni a szülésznő is vizsgálhat és a CTG-t is bírálhatja és anyagilag is olcsóbb, mint a doki. Ha fogadott dokid van, akkor is a szülésznők vannak veled többet, a doki csak tényleg a végére megy be. Ha lesz legközelebb akkor biztosan ugyanígy csináljuk.

Kérdezz nyugodtan !
gbkati77
 
 


lívia2 írta:Sziasztok!
Én indítottam ezt a topikot,de nagyon régen jártam erre.Azért jöttem újra mert harmadik babámat várom és megint az Istvánban fogok szülni.Császáros leszek.Lenne egy két kérdésem valakihez aki császárral szült.Segítetek?
Köszönöm:Lívia



Szia Lívia, én most januárban szültem programozott császárral az Istvánban. Ha van kérdésed, akkor szívesen válaszolok, ha tudok.

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


És természetesen gratulálok minden már gyakorló és leendő anyukának a bébikhez. :D :D :D

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


Jajj, Kati, Évi és Ilba, nem is tudom, mit kezdenék Nélkületek! :) Olyan édesek vagytok, hogy segítetek... Megyek, meg is nézem, hogy Beninek milyen cuccot tettem be a kórházi pakkba.
Kati, szülőszoba látogatásra sztem 13-án tudok csak menni, akkor lesz vmi előadás is, mint minden szerdán, annak nem tudom, mi lesz a címe, de csak akkorra tudtuk összehozni. Igazából mindegy, mert tuti érdemes elmenni, egy tapasztalatlan anyuka csak okosabb lehet, bmit mondanak neki. :) Képzeljétek, nem férek rendesen a klaviatúrához a hasamtól... nagyon kényelmetlen. :(

Aithra, Neked is gratulálok a bébihez. :) Nagyon édes a kép róla...

Heni

Kép
szheni
 
 


Kati, átnéztem a csomagomat... a Tena extra, nem super... nem tudom, melyik a nagyobb, de remélem, ez elég lesz. Betettem Beni takaróját is. Már csak kettő kérdésem maradt: krémek, ilyesmik mennyire kellettek? A babafürdetőre, popsikenőcsre, gondolok, és az alkoholra, amivel a köldökcsonkot kell kenegetni. Na, és a cumi. Az orvosom azt mondta, nem nagyon engednek cumit a kórházba... cumisüveget sem? Vagy ilyesmit ne is tegyek?

Heni

Kép
szheni
 
 


szheni,

a babaápoláshoz mindent adnak, pontosabban a köldökcsonkápoláshoz mindent, de pellust és popsitörlőt vigyél valamennyit, mert az pellusból napi hármat adnak, popsitörlőt meg egyáltalán nem, de amikor a babából kezdeti szurok ürül, akkor nekem jól jött, mert azzal jól és gyorsan le lehetett takarítani a popsiját.

Cumit én bevallom egyet betettem a táskámban, de nem fog kelleni az tuti, és cumisüveg meg egyáltalán nem vittem. EGyszer fejtem le tejet, azt a csecsemősök pohárból odaadták Áronnak.

Viszont mellszívót vigyél ha van, az nagy segítség.

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


Aithra, köszönöm Neked is a választ. :) Hű, lányok, már nagyon be vagyok sózva... :):) Beni bébi megint csuklik... :) Naponta 3-4x biztos. Most megyek, mert mindjárt itt vannak a vendégek, a husit meg sütni kellene... jók legyetek és vigyázzatok Magatokra!

Tehetnétek föl képeket a babákról...

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni,
Homeó/málnalevél tea: betöltött 36. hét után lehet elkezdeni. Akkor már tutira nem lesz baj belőle. :wink:
Ahogy Gabi is írta, babának ruhából MINDENT vigyél! Body, rugi, sapi, textil pelus, takaró. Bár a „kórházi nyári körülményekről” sokat nem tudok. :D
Fürdéshez Neked csak a kifogót kell vinni, a csecsemősök fürdetnek.
Cumit, cumisüveget ne vigyél és ne is említsd! Az Istiben erre ugranak. :D Nekem egyik fiamnak se volt egyik se, soha nem is volt itthon.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Boldog május 1-t :)

Heni!

Hú, a Benjámin név nekem nagy szerelmem, de apa vétózott. Sokáig úgy tűnt, hogy Ádámnak nm is lesz neve, kénytelenek leszünk Hegedűs Kisfiamnak anyakönyveztetni. Aztán nagy nehezen megállapodtunk :) Esztibébi neve hamar meglett. Dórikámat Hannának szerettem volna, apa itt is rádumált, mert szerinte olyan szépen lehet mondani úgy, hogy apapiciDórikája :) Dúl is a szerelem közük :)
Szerintem a Tena betét mellé csomagolj Tena rögzítőbugyit is, nagyon jó! Hálós és eldobható, de mosható is, ha úgy alakul. Meg ami nekem még jól jött, az a wc ülőke takaró papír. Cumi, cumisüveg nem kell, a csecsemősök a fejedet veszik érte :)
Elhiszem, hogy kényelmetlen már mindenhogy... Kitartás!

Aithra!

Gratula Áron babához :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi, köszönöm szépen!
Ahogy látom az ikrek nem sokkal Áron babó után jöttek a világra :lol:
Nagyon szépek a gyerekeid!

És íme a szerelmem:

Kép Kép

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


szheni, nem tudom, hogy a lányok előttem már leírták-e, mert még nem olvastam vissza teljesen, de bármi kérdésed van, tedd fel a csecsemősöknek és ne hagyd magad lerázni. Ha az egyik nem segít, akkor kérj meg mást.
Hajlamosak lerázni az embert, főleg délelőtt, amikor nagyüzemben küldik haza a kicsiket...mondván hogy sok a dolguk. DE délután mindig találsz valakit, aki segít a baba körüli kérdésekben.

Nekünk a szopi az elején nehezen ment, de nagyon kedves segítőkre is találtam a csecsemősök között és végül összeszoktunk Áronnal.
:)

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


Aithra, nagyon szép ez az Áron baba! És gondolom, már az ikrek is ilyen nagyok lehetnek, ha csak egy hét van köztük. :) Jajj, de irigy vagyok, hogy már Veletek vannak! :):)

Köszönöm a tanácsokat! Cumit én sem gondoltam, hogy viszek, de a cumisüvegben nagyon nem voltam biztos. Eddig csupa jót hallottam a kórházról, remélem, nem én leszek az első, akinek rossz élményei lesznek... :) És nem említem meg a cumit, nehogy utáljanak. :) Majd azt mondom, Ti mondtátok, hogy eszembe se jusson, így legalább Titeket is szeretni fognak... :)

Évi
, nálunk is hasonló volt a szitu, bár én Pocakmacinak gondoltam az anyakönyvezést. :) De nálunk a vezetéknév is elég szép hosszú, így kicsit hülyén hangzott volna, hogy Szantbauer Pocakmaci. :) Szerettem volna, ha a kisfiam az apja nevét kapja, de persze ő hallani sem akar erről... na nehogymá' Miklós legyen! Bepróbálkoztam a Miklós Márk-kal... gondolhatod a reakciót! :D Aztán nálam nagy gond, hogy tanítónéni vagyok, és hiába tetszik egy név, valahogy tudom gyerekekhez kötni... pl eldöntöttem, hogy nem lesz a gyerek Viktória, ha kislányunk lesz, mert ő mindig bepisilt. Aztán Olivér sem, mert ő nagyon rendetlen gyerek volt. Alexnak folyton lógott az orra, Patrikot imádtam, mert jó fej volt, Mikinek viszont nem tetszett a név. Az én nagy szerelmem a nevekben a Bálint. Hát, neki nem. :)

Na, megyek, mert lejárt a mosógép, teregetnem kell, aztán el kell mennem a pékségbe kenyérért.
Szép napot mindenkinek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Én is jó régen jártam már erre, pedig látom, megint beindult a topic :lol:
Áron és Zsombi is nagyon szép baba, milyen nagyok már!!!

Mi jól vagyunk, már 11 hónapos elmúlt Marci is. Fogak száma kétséges. Szerintem négy, doktornéni szerint 6... Én annak a kettőnek nem láttam még a csücskét, de azért picit hiszek neki :lol: Gyönyörűen jár már, már járunk sétálni babakocsi nélkül is. Duma nuku, össz-vissz az anya, meg a hagyjál megy... De majd jön a többi is :lol:

Heni, a Bálint nagyon szép név... Mondjuk nálunk is hosszú menet volt, mire apa elfogadta. És mire rábólintott, máris megváltoztattam a kedvenc nevemet :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Hékás,
ügyesek voltatok! :lol: :lol: :lol:
Gratula! :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


szheni írta:Sziasztok Kismamik!

Csatlakozhatok még hozzátok? Most láttam csak, hogy van ez a topik is, és miután május végén, június elején fog megszületni első kicsi fiúnk az Istvánban, gondoltam, körülnézek Nálatok. Ahogy látom, már jó néhány élményt leírtatok... :) Remélem, hogy én is csak jókat tudok mondani majd a kórházról, bár az orvosomról semmi rosszat nem tudnék. Van vki, aki Horváth Tamásnál fog szülni, vagy szült már?
Nálunk valószínűleg nem császár lesz, mert Benito már befordult a helyére, de persze bmi közbejöhet, ami miatt császár kell. Viszont lombikbabánk van, ami csak a fogantatás módszerét jelenti, igazából sem a terhesgondozás, sem a várandósság menete nem volt másabb, mint rendesen lett volna. Viszont nagyon meg vagyok elégedve eddig a kórházzal és az orvosommal is. Rendkívül humánusan áll dolgokhoz, bmit meg tudok beszélni vele. Még az anyagiakat is, ha úgy adódik. Viszont azt mondta, szülésznőt nem kell választanom. Mi erről a véleményetek?

Évi
, gratulálok az ikrekhez! Már szép nagyok lehetnek 3 hónaposan! :):)


Sziasztok!

Én is csatlakoznék: 2007 májusban szültem a lányomat Horváth Tamásnál, sajnos végül császárral, és S.Magdi volt a szülésznőm ... orvossal, szülésznővel maximálisnál is jobban meg voltam elégedve ... azonban a kórházi ápolással: nos, hááát, enyhén szólva nem ...

Most is itt tervezem a szülést, szeptember közepére vagyok kiírva: de csak H Tamás és S Magdi miatt szülök itt, mivel elköltöztünk, nekünk most Kistarcsa sokkal közelebb lenne !!! ... de mivel az első császár volt (160 cm magasságomhoz született egy 4 kg 58 cm babám, és ferdén illeszkedett be a szülőcsatornába, és beszorult) és valószínűleg ez a baba sem lesz kisebb, inkább nagyobb, így elég valószínű a császár újra, de az orvosom maximálisan amellett van, hogy ha minden rendben megy, megszülhetem, és nem kell vágni ... nekem ez nagyon fontos, hogy nem programozott császár, és van esély (még ha kicsi is ...) a szülésre.

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Hékás gratulálok :D :D :D

Mi is lassan hozzá fogunk kistesóhoz :lol: :lol:

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Kedves Aithra,

most csöppentem ide a topikba, és egy-két kérdésem lenne, ha nem zavarlak vele. A héten lesz programozott császárom, mert a baba farfekvésű és hát már rég elhagytuk a 3. kilót. Ezzel nincs is gond, túltettem magam rajta, pedig első hallásra nagy trauma volt.

A kérdésem a szoptatással kapcsolatos: a műtét után már hozzák a kicsit, vagy még várnod kell?? Azt tudom, hogy apuka elviszi fürdetni, felöltöztetni, de aztán hogyan tovább? Mivel gondolom az első nap még nehezen tudsz mozogni valakinek segítenie kell: apuka melletted lehet végig??
Nekem főleg az első órák, nap, ami teljesne fehér és bár a szülésznőm mindent elmondott, azért van egy-két fehér folt ezzel kapcsolatban.

Olvastam korábban, hogy egyáltalán ne vigyek cumit és cumisüveget. Akkor ezek szerint nem pótolják semmivel sem, ha épen nincs még tejem...

Köszi előre is, Zsuzs

Kép
kovzsuzska
 
 


Sziasztok!

Kovzsuzska!

Ha nem bánod, én válaszolok a csaszis kérdésedre.

Műtét után hamarosan kihozzák a babát (nem tudom pontosan, hogy mennyivel utána, mert engem altattak, és eléggé odalett az időérzékem egy darabig), de hamar. Pelenkára levetkőztetik, és a meztelen mellkasodra rakják. Jól betakarnak benneteket, és lehet kettesben romantikázni a csöppel. Ez iszonyú jó volt, szerintem rengeteget segített a tejelválasztás megindulásában. Nekem a csaszi után hamarabb belövellt a tejem, mint a sima szülésem után :shock:
Apa végig ott lehet a látogatási idő alatt, gondolom alapítványi szobában éjjel is akár.
Műtét után 6 órával segítenek felállni, és mehetsz zuhanyozni, persze segítenek benne. Első éjjel még a csecsemősöknél alszik a baba (talán második éjjel is), akkor még úgyis elég nehezen mozog az ember lánya.
Ha pótlás kell a babának pohárból adják nekik, enyémek is kaptak.

Ha bármiben tudok még segíteni kérdezz csak.

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok Lányok!

Hékás, nagyon ügyik voltatok! Ami azt illeti, jó sokáig elbújtál Marcival!:):):)

Bibi és Brumi anya! Gratulálok Brumihoz és Bibihez is, és köszönöm, hogy leírtad a véleményedet. Az orvossal eddig én is nagyon meg vagyok elégedve, szerencsém van, hogy hozzá kerültem annak idején. Pénteken megyek hozzá az első CTG-re és egy vizsgálatra, és el kell hoznom a laborbeutalót is a 36 hetesre. A legutóbbi vizsgálat egy hónapja volt, akkor azt mondta, 1800g körül van, de ne számítsak 3300 - 3600 grammnál nagyobb babára. :) Hát, kíváncsi leszek. Nem tudod, melyik szülésznő van a rendelőben? Legutóbb sokat beszélgettem vele, és akkor mondta, hogy ő is szülésznő a kórházban... nagyon szimpi, és nagyon segítőkész volt.

Kistarcsáról jut eszembe: van Kistarcsán egy tündéri ismerősöm, aki kb Veled egyidős várandós. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Kovzsuka, ne izgulj a császár miatt, minden rendben lesz!

Minden úgy van, ahogy Évi leírta. Engem spinális érzéstelenítéssel műtöttek. Ne félj, nem fogsz érezni semmit. Maga az érzéstelenítés sem fáj.
Ha érdekel az egész császár menete, akkor szívesen leírom. Voltak kellemetlen részek, de nem a fájdalom miatt, hanem mert én szemérmes vagyok és emiatt éreztem kellemetlennek a szitut. Persze a kórházi személyzet napi szinten csinál császárt, szóval csak én éreztem furcsán magam bizonyos szitukban.

Után ahogy kijöttem a műtőből, levittek az osztályra, és talán egy óra után hozták Áront. Az szuper volt. Egészen addig ott hagyják, amíg te bírod és szeretnéd. Nálam nagyon hosszan ott volt a kicsi. Teljesen összeizzadtunk a takaró alatt. :)

Utána, kb 6-7 óra elteltével, jött a zuhanyzás, na ez azért nem túl kellemes, de segítenek benne.
Az az igazság, hogy első éjjel beadhatod a csecsemősökhöz a kicsit, de én nem tettem, mert valahogy a fájdalmaktól is meg az egész helyzettől, úgysem tudtam aludni, így Áron innentől fogva velem volt. Mivel első éjjel nagyrészt alszanak, nem okozz nagy gondot, viszont sokat segített a felépülésemben, hogy ott szuszogott mellettem. :)

Én egy 3 ágyas szobában voltam, ott apuka nem maradhat este 9 után, de nekem szuper szobatársaim voltak szerencsére és kaptam segítséget ha kellett.

A tejbelövellés nálam is nagyon hamar megvolt. Ettől ne félj. Sokat tedd mellre a picit és akkor minden rendben lesz.
Ha segítségre van szükséged, akkor meg szólj, mert ha nem szólsz, alapból a 2.3.4 nap már általában nem segítenek a nővérek és a csecsemősök...

Lilypie Pregnancy tickers
aithra
 
 


Kedves Évi és Aithra, hálásan köszönöm a válaszokat, nagyon megnyugtattatok. Pontosan erre voltam kíváncsi, hogy mi van akkor, amikor felhoznak a műtőből...

Bár nagyon fontos lesz a férjem is mellettem, nem terveztük, hogy bent alszik velem, de legalább nappal jó lenne, ha együtt lennénk.

Szívesen olvasom a műtét leírását is, illetve, azokat a részeket is,a amelyek kellemetlenek voltak számodra Aithra, ha ez itt nem megy, akkor küldheted priviben is. Nem vagyok nagy fórumozós, és a szüléstörténeteket sem nagyon olvasom, eléggé meg tudok ijedni tőlük, de erre most kíváncsi vagyok, örülnék, ha megosztanád velem a tapasztalataid.

Az egész családom ijedezik a császármetszéstől, mindenféle riasztó történeteket hallottak, ezért próbálok minél több információt összegyűjteni, hogy nyugtassam magam és a családom is. Pl. tejbelövellés problémái stb.

Egyelőre több kérdés nem jut az eszembe, lehetséges, hogy majd egy-két nap múlva még beesik valami, de akkor jelentkezem :D

Ja, most mondja anyum, hogy ne nagyon mozgassam a fejem műtét után, mert hanem fejfájásom lesz... Ez tényleg lehetséges, vagy csak népi hiedelem? :wink:

Köszi még egyszer az infókat, Zsuzs

Kép
kovzsuzska
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: