Új privát üzeneted érkezett!

röpcsi
Igen már mindenem megvan.hsg hormonok ekg hiv
rubeola stb....MInden jó.Akkor kezdhetünk ha ez
is jó lesz meg az ultrajóhang is?De nem tudod ha
minden jó akkor mikor van kezdés?
Persze tudom ha nem jó valami akkor nem kezdhetünk.
De ha igen akkor mi a menet?

Senki sem tudja?
krisztike54
 
 


igen röpcsike 1 éven belüliek az eredményeink.
Májusban kezdtünk el a klinikára járni.
krisztike54
 
 


Krisztike látod csak segitettek a bogyók,boldog vagyok,sokat gondoltam Rád!Tudtam nekem bevált muszáj hogy nálad is ugy legyen!!!A lombikot menses 20. napján kezdik ha minden ok!Szerintem az lesz!!!Drukkolok!
Röpcsinek is drukk. végre elkezdődjenek a dolgok és beültessék a kiscsillagot :)))))
Mmzsó!Örülök a hirnek hogy megkezdtétek a kezelést :lol:
Twist,drága kismamánk,köszönöm a dicséretet és hogy azt irtad kincs vagyok nektek :lol:
Lányok Ditkéről ki tud valamit???
Vagy én vagyok a figyelmetlen?Nem látom hogy irt volna???
Na várjatok visszaolvasok!
Adrnak örülök hogy túl van a műtéten.
Babaimádó is kis hősnő!
Vendég
 

 
 

Nem a Ditke nem irt?Tud róla valaki valamit???
Puszi nektek!!!
Abbahagytam a Norcolutot,most én várom a mensimet a változatosság kedvéért és nem Krisztike!Ő már "pirul":)
Várok egy pár napot és ha nem jön a piri bevettem a csodabogyóimat :wink:
Kicsit segitek rajta,adunk neki egy kis löketet.ha kell :wink:
Vendég
 


Krisz, a long protokollt én nem tudom, de az bizti,hogy a 20. napon kezdik.

Keress rá a neten, én is azt próbáltam.
http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=5112&p4=1

"minden intezet mas protolokolt hasznal, atalaban hosszu (long) protkollal kezdenek, mert nem tudjak felmerni mennyire reagalsz a hormonokra
eloszor olyan injekciokat kapsz amiktol sok petesejted lesz es kozben olyat is ami meggatolja oket az ido elotti repedestol, punkcio elott(leszivas) altalaban 24 oraval elotte egy tuszoerlelot kapsz, hogy a leszivott tuszokben levo petesejtek beerjenek
majd ezeke megtermenykenyitik, vay siman, hogy raengedik a spermiumokat, vagy pedig ICSI-vel, tehat belefecskendezika spermiumot
hatchinget is lehet kerni, vagy szoktak foleg 35 ev felett, ilyenkor megvagjak a petesejt burkat, hogy az ki tudjon szabadulni konnyebben majd. .
leszivas utan 3-5 napra visszarakjak a petesejteket es akkor 14 nap utan megtudod terhes vagy e."
Vendég
 


dászi
Ténleg köszönöm,a segítségedet.Örök hálám.
De hogy kezdik a lombikot a 20-adik napon?
Már a 20-adik naptól kezdve injekció?És utána
mennyi ideig szuri?Mikor leszívás?Írdd le légyszi
mert nagyon kíváncsi vagyok.
krisztike54
 
 


Dászi, én sem hallottam Ditkéről, nem tudom mi lehet vele! Hol lehet, mi lehet...
Ditke, jó lenne ha írnál!!

Dászi, nem az volt, hogy véreztél és a HCG alacsony, jól emlékszem? Aztán elmúlt a vérzésed és nem akar rendesen megjönni? JÓ, hogy értesz hozzá, mit kell ilyenkor bevenni, jó szakmád van, hasznos:)
Vendég
 


Mmzsó
Én se magamnak!:oops:Nem tudom, már megint mi van!!! :( :oops: :evil:
Köszi, Neked is, hogy az endometriózist leírtad!:D :wink:

Nagyon örülök, hogy elkezdtétek a kezelést :!: :!: :!: :D 8) De jóóó, tökjóóó :!: :!: :!: :wink: Nagyon nagy kapalappal kívánok neked hozzá sok-sok szerencsét, babát/babákat eredményező kezelést :!: :D :wink: Jó Closti szedést és Fostimon szurizást! :D Igaz még csak 1 szemet vettél be, de máris elkezdtek nőni azok a tüszők és meg sem állnak addig, amíg meg nem repesztik őket :!: :D Ügyi vagy, hogy megpróbálod magadnak beadni. :wink: A Katiékat egyébként, ha megkéred őket, mármint a Katit, akkor Ő szívesen megmutatja Neked/Nektek, hogyhogy kell beadni! :D :wink: Remélem, a vizsgálatokkal gyorsan végzel majd és időben vagy csak 1,2 perces késéssel odaérsz majd a próbára :!: :D
Szívesen felajánlanám művészi tehetségemet, de én zongorázni tanultam! :D :oops: :lol:

Az onkológusodnál, remélem sikerrel jársz és ha kell (mert nem biztos, hogy kell, lehet, hogy 1 hónap múlva már kis mmzsók tulajdonosa leszel Kép) megírja a lombikprogramhoz való hozzájárulását! :D :wink:

Holnap felhívom a dokit, mert péntek délutánig v.-em volt, utána meg, most meg egy kisbarna f.-om van+fáj balra lent és a hőm, most, hogy mértem 37,2 volt. :oops:
Vendég
 


Hát igen, sok injekció van a long protokollnál.Úgy tudom, hogy talán leállítják a petefészket először, aztán mensizned kell és aszem utána indul a petesejt érlelő sorozat injekció, közben UH-gal néznek, hogy ne legyen túl sok tüsződ (túlstimulációnak hívják és kerülendő).
Vendég
 


köszi twist a választ.Én arra vagyok nagyon kíváncsi,hogy
itt a klinikán hogy működik.De akkor gondolom
nem mindenütt egyforma.Nem?Mert hallottam olyat is
hogy fogamzásgátlót kellett szedni.
krisztike54
 
 


Twist, holnapután terhesgondozás! :D Nahát, hogy röpül az idő!!! :D

Dászi, remélem megjön, szurkolok :!: Mi is várjuk már a kiscsillagot! :D
Vendég
 


Igen, mindenhol már a kezelés menete. És tényleg nem tom, hogy a SOTE-n hogy megy. Sorry :oops: :oops:

Amikor leállítják a petefészked, az fogigátlóval megy. Csak nem tudom, hogy gyógyszert adnak, vagy injekciókat. Ja tényleg, az Babaneten a Fogamzás menüpont alattt az I. inszemre készülünk babásai topicba írjál, ők elmondják neked. Csak nem tudom, hogy SOTE-s van-e ott, aki lombikozott. Aszem nincs...
Vendég
 


Senki nem lombikozott a Sotén?Vagy ismerős akinek
ott sikerült,csinálták?
krisztike54
 
 


Röpcsi: 1/2 5-től hívogttam a dokim, mert mondta, hogy este menjek mert akkor ügyel. Ki volt kapcsolva. 6 után bementünk és 9-ig nem is láttuk, mert a műtőben volt szegény. Utána tudta kivenni.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Twist,köztes vérzés volt 3 napig tartott de nem mensi volt , a mensimnek csak holnap vagy holnapután kell megjönnie.Norcolut sem kellene mert tuti megjönne anélkül is mert eddig még olyan nem volt hogy nem jött meg,csak vastag volt a múlt heti uh. a méhnyálkahártyám(azért is volt köztes vérzés)és hogy az egész egyben leváljon kiürüljön ezért kellett a tabletta,turbózás céljából :wink:
Krisztike én egyfajta protokollt ismerek,
ciklus 20. napjától 8 -10 napi adnod kell magadnak Decapeptyl injekciót amivel leállitják a petefészek mükődést nullára,amitől el is kezdessz majd vérezni a szokott időben amikor megjönne,majd a mensi alatt már megkezdik a tüsszők hirtelen stimulálását (Menopurral Fostimonnal)amit a továbbiakban általában együtt adnak a Decapeptylel,ha jó a petefészek reakciója a tüsszőérlelőkre akkor feleslegessé válhat a Decapeptyl,de ha picit lustább akkor szükséges a Decapeptyl is,az orvos dönti el.A stimulálás eltarthat 5-10 napig attól függ ki hogy reagál,és amikor már gyönyörűségesek akkor a leszivás időpontját meghatározzák és előtte 36 órával adják a tüsszőrepesztőt Choragon,Ovitrelle,Pregnyl kinek melyiket!
Ezzel érik el a tüsszők maximális érettségét,hogy hány ampulla kell a repesztőből azt az szabja meg hány tüssződ lett ha 3 nál több általában 2 ampulla szükséges.
A leszivás után 2. vagy 3. napon helyezik fel őket!
Hát ennyi,én igy tudom:)
Vendég
 


Kriszti nekem is a ciklusom elején kell vérvétel vizsgálatra mennem, aztán a 20. napon konzi+uh vizsgálat és ha minden ok, akkor az naptól már kezdhetünk is. :D
Nekem vannak lombikos, SOTE-s barátnőim megkérdezem tőlük, hogy nekik, hogy ment! :idea:
Vendég
 


Kriszti, én többféle protokollt is ismerek (sajnos), de én kaálisakat és a Sote nem biztos, hogy ugyanazt alkalmazza.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hú dászi akkor nekem elvileg mikor lehet beülti?
Idén még lehet szerinted?
Köszönöm a válaszokat.Ténleg egy kincs vagy nekünk. :D
krisztike54
 
 


röpcsi
és hogy ment?
krisztike54
 
 


babaimado
értem.A kaáliban olyan sokféle van?
krisztike54
 
 


Dászi, Te egy igazi prof.nő vagy :!: :!: :!: :D
Köszönjük, én is valahogy így emlékeztem!:wink:

Ha, már itt tartok, Doktornő!
Erre milyen diagnózis állítanál fel?
"Múlthéten kedden volt hiszteroszkópia, aznap 37,7 majd 38 volt a hőm. Csütörtökre ez rendeződött, egy,kétszer még volt hőemelkedésem, pici barna vérzésem és az alhasam nagyon érzékeny volt. Péntek délutánig tartott a bari v.-em majd onnantól az alhasam baloldalánál olyan érzésem van, mintha lángolna, fáj, hol nagyon erősen, hol meg közepesen és egy kisbarna f.-om van. A hőmet mértem most egy félórája 37,2 volt. :oops:
Vendég
 


Adrinak írtam, most írt vissza, hogy jól van, eddig minden rendben van, holnap hazamehet! :D
Vendég
 


Bocs, a lassúságomért, RÖpcsike, igen, mehetek terhesgondozásra. Kíváncsi vagyok, hogy mit mond a cukromra. És a H1N1-et akarom megkérdezni, hogy oltassam-e magam. Már addig bizonytalankodom, hogy a végén már úgyis mindegy, mert megszülök.)

Röpcsi, a cukrosoknak lehet valamilyen tésztát enniük? Sajnos ettem ma (megkívántam) és felszaladt a cukrom. tehát biztos nem szabad. Én eddig nagyon tésztás voltam, imádom. Van CH mentes tészta vagy ilyesmi?

De jó, hogy Adri jól van, szuper! Remélem, hogy tud aludni, nincsenek sokan a szobában.
Vendég
 


Lányok,sürgős kérdés!!!!

Ti a Fostimonhoz kaptatok fecskendőt meg tűt a gyógyszertárban?Mert és megnéztem és csak az ampulla mg a por van a dobozban,így nem tudom magamnak beadni!
Vidéken leszek hétvégén szüleimnél,majd ott valaki...
Vendég
 


Mmzsó, nem adnak fecskendőt, neked kell venni. Én olyanokat vettem, hogy a tű csak rövid volt, mert aszem az volt ráírva, hogy elég bőr alá adni, nem kell mélyen az izomba szerencsére.
Ja és nekem adták hasba is, nem fájt. Karba jobban fájt:) Érdekes.
Vendég
 


Krisztike, idén még bebabásodsz.
Kérdésedre visszatérve:többféle protokollt kipróbáltunk az orvosommal, mivel 4 stimu, 5 ET volt eddig.
Leginkább a long jött be:
21. naptól (ha jól emlékszem) Suprefact, majd Supref.mellett mensi, ciklus elejétől (doki határozza meg, kb.2-3.nap) Gonal-F. Ovitrellon a repesztő. Punkció. Doxic., Metypred.Utána volt, hogy Utrogestan hüvelytbl., de a legutóbbi 2-nél Progesteron injekció izomba és Aspirin protect.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Twist:ch mentes tészta nincs!
Részesítsd előnyben a teljeskiőrlésű ételeket, rozsos kenyereket, korpát. Tönkölycuccokat.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Twist,
köszi!!!akkor én is veszek!
A hasba azért fáj kevésbé,mert ott majdnem mindenkinek van 1 kis zsírszövetecske :wink: a karodban nem nagyon.

Mit mondtak az oltásról,majd írd meg!(én nem adatnám be)
Vendég
 


babimado
köszi a választ.Nagyon örülnék ha már idén babás lehetnék. :D
Remélem az is leszek.Te a Kaáliba jártál ugye?Jól emlékszem?
Azt írtad?
twist
Én sem adatnám be semmiképpen az oltást.De ebbe nem
lehet beleszólni,csak tanácsot adni,mert ez a te döntésed.
De én tuti nem adatnám be.
mmzsó
Nekem akkor egyáltalán nem fog fájni a szuri hasba,
mert van bőven zsírszövetecske :D :D :D :D :D :D :D
krisztike54
 
 


Lányok ma reggel megjött a mensim,gyönyörűen vérzek,halleluja!Holnap Urbihoz megyek eldönti lombik vagy mégegy inszem.Meglátjuk :roll: Én már ugy vagyok vele,nem sürgetek semmit mert annál rosszabb :(
Ha inszem akkor Murberhez megyek át!
Babaimádó protokollja tipikusan magánklinikai,még pedig azért mert csupa olyan gyógyszereket irt le amik államilag nem támogatottak és az ilyeneket általában a magánok irnak mivel az oep támogatott hormokat Ők nem hanem csak és kizárólag tb.finanszirozott klinika irhatja mint a SOTE is!Ezért is sokkal drágábbak ott a kezelések.Viszont ez visszafelé nem igy van,az államilag támogatott intézmény mint a SOTE is viszont mindkét támogatottságú gyógyszert irhatja!
Krisztikének üzenem ha ebben a ciklusban megkezdik a lombikot akkor 100% még ebben az évben beülti :lol:
Röpcsikém drágám nem tudok válaszolni a kérdésedre de maga a beavatkozás is okozhat ilyen tüneteket elvégre csak egy oda nem való eszközzel hatoltak be abba a kis zárt elizolált közegbe.Szerintem semmi komoly,el fog múlni van aki érzékenyebben reagál!De ha napok múlva továbbra is panaszolod a tüneteket egy vérkép+vérsüllyedés vérvételre elmehetsz.Képet nyerhetsz van e valami kis gyulladás!De mindenképpen várjál még!Puszi lányok!
Vendég
 


dászi
jaj de jó.Örülök hogy megjött.Én is holnap megyek vérvételre
meg beszélni A Katival.Akkor találkozunk? :D
Mitől függ milyen gyógyszert adnak a lombiknál.
Ami olcsóbb az nem biztos,hogy olyan jó attól ami fizetős?
Szóval azt akarom kérdezni,hogy a drágább gyógyszer injekció
jobb?Nagyobb az esély hogy babád legyen?
krisztike54
 
 


Nem Krisztike semmi köze nincs hozzá alapáruk egy és ugyanaz csak az OEP az egyikre ad támogatást a másikra nem,hogy milyen meggondolás alapján azt senki sem tudja talán hogy melyik gyógyszercéggel tud jobban megegyezni,ez befolyásolhatja de az hogy a drága jobb a támogatott rosszabb ez nem igaz!!!!!!!!!!Olyan már volt hogy a támogatottra valaki nem úgy reagált mint ahogy kell,persze ilyenkor megpróbálják a nem támogatottat de ez egy véletlen amire az emberek szeretik azt kitalálni hogy a drágább jobban bevált.Ez hülyeség!Hatáserősség szerint nincs különbség csak mindenki máshogy reagál.Mindeesetre én ugy látom a SOTE-n beváltak a támogatottak mert 10 nőből 9 azt kapja (Menopur,Fostimon)A lombiknál ezekből egy porampulla kb. 1500-2000 ft (kevesebbe kerül mint az inszemnél mert ott még nem kapja meg azt a nagy támogatást mint már a lombiknál)a nem támogatottból 5000 ft. körül van 1 porampulla.
Egy szónak is száz a vége a drágább nem jobb ez bizton állithatom!!!Hatásában nincs külömbség csak hatásmechanizmusában van hormon és hormon között!Azt meg az egyén szervezete szabja meg melyik a kedvezőbb!!!Például stimulálhatsz egy petefészket közvetlenül magát a szervet de végezheted közvetve egy másik szerv által, az agyalapi mirigy által kinek melyik jó azt a szervezet reakciója dönti el a lényeg hogy jó szép nagy tüsszők termelődjenek!
Én 11.re megyek az osztályra ha látsz egy szőke nőcit egy kamasz kisfiúval na az én leszek a gyerkőcömmel :wink: Puszi
Vendég
 


dászi
Akkor már nem talákozunk.Sajnálom.Én korán megyek
vérvételre.és aztán sietek mert kettőre megyek dolgozni.
Pedig olyan jó lett volna!!!!!!!! :(
Igen egyébként szerintem is egyénfüggő a hormon dolog.
Hogy reagál a szervezeted.Olyan jó el tudod magyarázni
a dolgokat.
krisztike54
 
 


Dászi, Te ezeket honnét tudod?
Volt olyan is, hogy Menopurt és Cetrotide-t kaptam. A végén még azt hiszem rá kellett segíteni Gonallal is. Hát az volt a legdrágább stimum a C. miatt, de a legrosszabb minőségű embriók is akkor lettek.
Volt olyan stimum is, amikor Marvelont (fogigátló) szedtem, majd Suprefact+Gonal jött.
Legutóbb próbálkoztunk Aspirin protecttel is punkció után, de abbe kelelt hagyni, mert barnázni kezdtem a 9. nap körül, progiszuri (2 ampulla) mellett és fel is emelték 3-ra.

Ha esetleg a Sote-n szeretnék inszemezn, annak mi a menete? Kit kell keresni? Hogyan? Stb?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szia babaimádó!Gyógyszertanból is diplomáztam,imádom a szakmámat és az orvostudományt.A mai napig továbbképzésekre járok fejlesztem a tudásomat.A meddőségi problémák kezeléseivel akkor kezdtem el részletesebben foglalkozni,tanulmányozni amikor kiderült 2 éve mégsem esek hipp-hopp teherbe mint anno.
De hidd el jobb volna laikusnak lenni és nem "mindent tudni",könnyebb lenn.Mindent tudományában akarok megérteni és tudom hogy ez is hátráztatja a teherbeesésemet,mindig kutatok-keresek és okokat akarok feltárni,nem szerencsés.
Más szakterületen nem is tudnám magamat elképzelni,de meg is van a keresztem,hipohonder vagyok állandóan vizsgálom a testemet és azt is buzgón megakarom tudni mi az oka a terméketlenségemnek,annak ellenére hogy nincs oka,az orvosom megmondta!
Hát ennyit magamról.
De viszont amikor segithetek másoknak ezen a területen,akkor boldog vagyok mert úgy érzem megéri ezzel ennyit foglalkozni,és elárulok valamit,valahol feladatomnak is érzem hogy aki nem olyan járatos ebben a dologban annak szakmai felvilágositást adjak tudásom határain belül.Ugyhogy bárkinek bármilyen egészségügyi kérdése van irjon,szivesen válaszolok ha tudok :wink:
Vendég
 


Babaimado átment a privim, mert kikapcsolt közbe a gépem? :!: :evil:
Vendég
 


Röpcsi:sajnos nem jött privi. Átküldöd?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, az inszeminél jelentkezel az ARO-n, aztán Murber dokihoz mész, aki megnézi milyen leleted hiányzik, mit kell ismételni. Ha kész vagy mindennel, akkor indulhat is a kezelés. Szerencsére itt ingyenes:)
Egy baj van csak, hogy mindig 3 havi gyógyszert írnak fel, nem tudom miért.
Mmzsó, éppen most esik át a protokollon, ő mindent elmond neked. Szóval
1) mensi első napján telefonálsz, kapsz időpontot a 3-5. nap valamelyikére UH_ra.
2) UHra mész mensi alatt (ez nagyon fura), ekkor írják fel a bogyókat, injekciókat
3) 5. naptól 5 napon át Closty
4.) Fostimon injekció closty után doki által felírt napon át, napi 1
5) 11. nap körül újabb UH, hogy minden okés-e odabenn, jó oldalon érik-e a tüsző és mekkora, kell-e még ráküldeni szurit
6) UH-on megmondják, hgoy mikor lesz az inszemi, hányra jöjjön a férjed, hányra te
7) tüszőrepi injekció inszemi előtt 36 órával
8) inszemi, utána 10-15 perc fekvés
9) tesztelés 14 nap múlva és reménykedés, aztán lehet, hogy baba.))
Vendég
 


Adri otthon vagy már???
Remélem a záródat gyorsan kiadták ma! :D :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Hazaértem olyan jót aludtam ithon.....
Röpcsi,olyan jó volt hogy bejöttél hozzám...jólesett.. :lol: mégegyszer köszönöm :lol: :lol: :oops:
A többieknek is köszönöm a drukkolást :!: :lol: :lol: :oops:
Hát igen endom-volt de Bokor doki aztmondta,hogy mind a kettő vezetékem mostmár átjárható...és a méhem is szép és egézséges :!: :lol: Most 4 hétig pihi és uttánna remélem spontán sikerűl mert más akadály nincs :!: :lol: )
Voltam az ARO-n is(köntösbe mendtem és soron kívűl bementem...persze direkt :D :D ) leadtam a Katiéknak a papírokat..azt mondta,hogy meg ell várni a következő mesit és akkor jelentkezek be Urbancsekhez és ő elmondja mi lesz... :?: :roll: :wink:
Majd írok még csak nem bírok sokat ülni.....
puszi

Kép
Adri
badró1
 
 


Szia Adri
Jaj nagyon örülök a hírnek.Akkor mostmár jöhet a baba!!!! :D
Pihenjél sokat és gyógyulgassál.Nagyon drukkoltunk neked.
De akkor megérte. :D

puszi
krisztike54
 
 


Adri!Örülök,mostmár tényleg semmi akadálya nem lehet a teherbeesésnek:)Hajrá,szoritunk neked!
Vendég
 


Andi, szuper hírek.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


dászi
nem tudsz egy nagyon jó immunerősítőt ajánlani?
Páromnak kellene mert állandóan beteg.
Köszi
Puszi
krisztike54
 
 


Szia Adri!!! Kép
Szívesen! :D Én is örülök, hogy betudtam hozzád menni :!: :D Jó volt látni, megint talizni! Remélhetőleg nemsokára kisajándék csomaggal megyek majd be hozzád, a pici/picik megszületése végett! Kép Kép Tegnap este bement hozzád aztán Bokor doki? Vagy ma tudtál vele beszélni? A postához mit szólt? :lol:
Örülök, hogy nálad kiderült, hogy miért nem a kisAdri :!: :D
Ha megjött, akkor mikor kell időpontot kérned Urbancsek prof.-hoz?
Remélem, most, hogy kiderült valami babásodást gátoló probléma, amit most Bokor doki ügyesen meg is gyógyított, hamarosan jönnek majd a Kép :!: :!: :!: :D
Vendég
 


Írok a mikulásnak babaügyben, nem szeretnék a listáról lemaradni! :D Elsőre lombikprogramkezdést kérek, mert ha ez megvan akkor én már nagyon boldog vagyok! :D
Vendég
 


Hova lett a kép??? :evil: Kép
Arról volt szó, a miki felvesz a listára! :lol:
Vendég
 


Na, azért ám! :wink: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Kriszti írtam privit! :D
Vendég
 


röpcsi
írtam választ a privire.
krisztike54
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?