Új privát üzeneted érkezett!

potykamanó írta:Orsi - jut eszembe! mi a másik fóbiád? Írtad hogy kettő van, de csak az egyiket árultad el. Vagy a másikat nem is szabad elmondani? Kíváncsi fáncsi vagyok tudom! :wink: De nem muszáj ám ha nem akarod! :lol: :roll:

:oops: :oops: :oops: az nem a gyerekkel kapcsolatos, vagyis csak áttétesen.
rettegek attól, hogy kocsival vízbe esek, és bár nagyon jó úszó vagyok nem tudom a gyerekeimet - vagy nem mindet - kihozni magammal... ezért pl. nem megyek Bpen a rakpartra, mert ott nagyon közel a Duna....
nah, mindent tudok rólam :wink: (ez egyébként rosszabb parám, mint a koraszülés, de tényleg fóbia, a szó szakmai értelmezése szerint is)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


napszemcsi írta:Orsi :) azt szertném kérdezni,hogy ha én a 28.héten szertnék 4D-re menni,akkor a babák külön, külön még láthatók lesznek az Uh-n,nem lesznek olyan nagyon nagyok,hogy egyátlán ne tudnánk mozizni egyet :roll: :?:

szerintem ikrekkel az már nagyon necces.
én voltam a 28on és akkor már kezek és lábak voltak mindenfelé.
szóval mozizni lehet de pl. nagy valószínűséggel valakinek valami "alkatrésze" a másik alca előtt lesz.
az uts. tényleg jól látható UHnk a 22. héten volt.
(voltunk utána 28 és 32 hetesen is - diagnosztika miatt)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anikó :D
akkor fogjunk kezet nekem is megint magas... szóval vissza a diétához.

Kiscsillag :D
lehet gyantáztatni.

Lola :D
Drukkolok nagyon! és figyelj!!! tuti később fogant ez a baba!!!! fel a fejjel.
gratula az új álláshoz!

Én 2 napot Pesten voltam, lemerült a notebookom és nem törtem magam, hogy elkérjem a párom töltőjét :D de most megint vagyok :D :D :D
vettem még 2 rózsaszín rucit :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Orsi

és meg is mutatod a rucikat? :D

Kép
zsuzsi73
 
 


:D majd csinálok képet :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Igen ma voltam kukucson. Ma már jobb volt az eredmény, a bal oldalon ismét 1 tüsző 16x16 a jobb oldalon 16x15 +14x14 +10x10 ha jól emlékszem, az adatokra + 9,5mm méhnyálkahártya.
Ma még vennem kellett egy 4. Gonal tollat mára és holnapra, szombaton 24.00-kor szúrom az Ovitrell-t, és hétfőn délelőtt megyek újra randira a mágushoz leszívásra.

Olyan jó olvasgatni titeket, minden nap olvasgatlak is.

Dkata
hát neked már nem sok van hátra, nemsokára randizol a babócáddal!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika! Jól van, ügyesen növesztgetsz! Hétfőig még jobban szorítok! :lol: (Igen, már hamarosan itt az idő, ma már volt kicsi fürdőszoba takarítás, elfáradok hamar, de tök jól érzem magam!)

Orsi! Jól belehúztál a rózsaszínekbe! :lol:

Zsuzsi! Írtam neked privit még a múltkorira!

dkata
 
 


Erika
Szépek a tüszőid, a méhnyálkahártya meg egyenesen tökéletes! :D

Lola
Gyere minél előbb, várjuk a híreket!

Fóbiákkal mindenki rendelkezik :) Én nehezen bírom a szűk bezárt helyeket, meg a tömeget. Nem vésze mértékű ez, de azért megvan.

Sokkal jobban vagyok, mint tegnap - legalábbis gyomorilag. A fejem 6. napja hasogat.
Vasárnap látjuk a kicsi drágaságot! Úúúúgy várom már!

Kép
Kép
emma1976
 
 


sziasztok!nagy szar a helyzet.petezsák megnyúlt.azt mondták,ez még 6. hétnek is kicsi lenne.semmi folyadékmozgás vagy mi sincs körülötte.
már az van írva diagnózisnak, hogy fenyegető vetélés.
már bennt akartak tartani,de úgyse engedtem volna még kb egy hétig.azért lett elhalasztva a műtét,mert első terhesség,és még adnak egy uccsó esélyt.
ez van jó nagy rakás szerencsétlenség vagyok.megyek vissza a másik topikba.
hétfőn kell menni újra.
a legszarabb a sok c betűs lány volt,az egyik ott ordított,hogy neki nem kell vizitdíjat fizteni,mert ő még kiskorú.na gondoltam,neked biztos szabályos a petezsákod!én meg jövő héten lola 30leszek és ott vagyok ahol a part szakad!

Kép


Sziasztok,

Lola,hár ezek nem igazán a legjobb hírek :? de bízzunk még abban az egyhétben,hátha mégis történik valami jó! :roll:


Emma,Neked meg jobbulást kívánok :wink: remélem beszámolsz az Uh-ról:)
Nagyon gondolkodom én is egy újabb 4D-s Uh-n.Mert szertném még Őket látni 4D-n.
Ahogy orsi írta,a 28.hét meg már nagyon necces,hogy nem látunk semmit a babák arcocsákjából :)

KépKép
napszemcsi
 
 


Lola!

Nem írom még azt,hogy sajnálom! Igaz jobb hírre számítottam,de azért én még reménykedek benne,hogy hétfőig jobb lesz a helyzet!!!

Kép
andrea23
 
 


Lola :(
Reméltem, hogy nem ilyen hírrel jössz :( Nem lehet iyenkor semmi okosat írni....
Csak annyit tudok, hogy én is átéltem a 30. szülinapon az iszonyatos babahiányt, aztán eltelt 3 hónap és nagyot fordult a világ.
Nagyon sok erőt most neked!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Lola :D
annyira drukkoltam Nektek :cry: kitartás, sajnos semmi okosat nem tudok írni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi - pedig nem jó a fóbiákat elviselni, de szerencsére Te azzal azért ritkábban találkozol össze! :wink: Én úgy vagyok, mint Emma, szűk bezárt helyek, brrr :shock: , még a liftbe sem szoktam beszállni, amióta egyszer bent is rekedtem, szerencsére nem hosszú időre! :roll: És még régebben amikor MRI vizsgálatra kellett mennem csak a 4. valeriána után mertem! De még úgy is borzasztó volt!

Lola - :cry: pedig annyira szurkoltam! De még azért ne add fel! Hátha jobb hírek jönnek a következő vizsgálat után! Csak Te is bízzál, és erősítsd magatokat! Én még szorítok értetek!

Kép
potykamanó
 
 


Lola!!!
Én sem irom azt hogy sajnálom,mert még nagyon reménykedem!!!!
Borzasztoan szoritok!!

Kérdeztétek a cukrommal mit kell csinálni?!
Szoval az éhgyomri az jo lett csak a 120 perces lett magas!
Diétázni kell csak nem tudom min változtassam mert 4kg-ot hiztam eddig mivel nem tudok fekve ugy enni nem kivánom és az édes iztöl undorodom amiota terhes lettem(pedig alapjáraton csokifüggö vagyok)!Igy a 32-ik héten ismételni kell! :evil:


Kata!
Már szuper idöben vagy!!!!! Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


lányok!
nagyon aranyosak vagytok,köszönöm a drukkokat!
már reggel röhögtünk a párommal, hogy egy fekete macska átszaladt előttünk.
most mesélte egy barátnőm, hogy egy ismijének a 12. hétem mondta a doki,el kell vetetni a gyereket.nem árulta el mit látott!
mitől vannak ezek?csernobil?
én azt mondom ha látnak valamit hétfőn az óz a csodák csodája lesz.

Kép


Sziasztok

Lola
én nagyon nagyon szorítok nektek hogy lássanak valamit!!!!!!!!!!!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztokn :)


Fúú, nagyon régen nem jártam itt, de mentségemre legyen mondva, semmire nem volt időm az elmúlt kb két hétben. Megpróbáltam visszaolvasni, látom volt kiért-miért izgulni és sajnos nem minde happy end egyelőre.

Lola :)
Drága, ne hagyjon el a remény. Tudom, hogy semmi sem csillapítja azt a fájdalmat, amit most érzel, de akár lola29, akár lola 30, vagy 31 leszel, meglátod, hogy sikerülni fog. Csak hit és kitartás kell hozzá, bármilyen nehéz pillanatokon megy is át az ember. Én sem hittem volna egy éve, hogy nemsokára szülni fogok és csak bólógattam, hogy "hát persze", amikor mondták, hogy nekem is lesz babám, de aztán mégis. Itt van és nemsokára megszületik.
És én még azért várom azt az Óz féle csodát. Ölellek.

Anikó :)
Gyönyörű a babád, nagyon jól sikerült a ti 4d-s UH felvételetek is.

Kata :)
Tök jó, hogy ilyen sokáig kihúztátok, mostmár bármikor kibújhat a kicsi, biztos, hogy nem lesz baja.

Melcsi :)
Gratulálok a fiúhoz :) Fantasztikus, hogy Pöri és Pötty már milyen jól egymásra vannak hangolva :)

Kovácsné Bea :)
Gratulálok a lányok megszületéséhez, jó egészséget kívánok mindannyiótoknak.

Kiscsillag :)
Gratulálok :) Remélem minden rendben lesz ma az UH-on.

Andrea :)
Gratulálok neked is :)

Manó:)
Nagyon cuki a baba, ahogy kikukucskál az odujából :)

Mi jól vagyunk. A nagy eltünésem oka, hogy nagy pakolásba és selejtezésben voltam, hogy legyen helye a gyereknek. Eddig mind a két hálószobánkat teljesen belaktuk és most az egyiket ugye ki kellett üríteni babaszobának. És hát akkor már a hlót is kipakoltuk, hogy ott is kifestessünk. Hát volt mitől megszabadulni. A héten voltak a festők, most szép tiszta minden és hétvégén fogunk visszapakolni. Amit mellesleg már nagyon várok, mert a nappali zsúfolásig tele van dobozokkal és bútorokkal, annyi hely van benne, hogy az ideglenesen oda betett franciaágat éppen körbe lehet tipegni. Szóval most vagy a konyhában ülök, vagy az ágyon fekszem. Pakolni meg nem tudok, amíg a bútorok nincsenek a helyükön, amit azért nem én fogok visszatologatni. De azért jó érzés, hogy lassan túl vagyunk rajta és jövő hétre a babaszoba is nagyjából be lesz rendezve.

Megpróbálok megint rendszeresen jönni, bár a jövő hetem még szerintem elég zsufi lesz.

Ja, képzeljétek lehet, hogy a Margitban bezárják a szülészetet (és a sebészetet) április 1-től. Így az április 10-i céldátumommal nagyon boldog vagyok. Persze biztosat még nem lehet tudni. Az első megrázküdtatáson túl mondjuk már nem izgatom magam, mert azon nem múlik úgysem a döntés, de örülnék azért, ha maradna mégis a szülészet.

A 31. héten voltunk a kórházban ultrahangon, akkor 2000 grammra becsülték a kislegényt. Kedvenc testhelyzete haránfekvésben felfészkelni magát szorosan a bordáim alá, hogy jól nyomjon. Ha már nagyon nyom akkor odébb masszírozom, amit ő jó játéknak tart és még szorosabban visszabújik :) Mindensetre elkeszedett valóban terhes lenni a terhesség :) Rosszabbul alszom és nagyon hamar elfáradok, de azért élvezem persze továbbra is. Próbálom rábeszélni, hogy lassan forduljon szépen fejjel lefelé, de nem nagyon hallgat rám, csak a harántfekvést és a farosat nyomja egyelőre.

Hol vannak Budapesten jó babaruhás turik?

Puszi mindenkinek

wish
 
 


Wish - de jó, hogy előkerültél! :lol: Éppen ma jutottál eszembe hogy milyen régen írtál aztán a rákérdezésem balga módon elmaradt!!! :P
Akkor jó nagy munkálatokba fogtatok! Mi előttünk is hasonló dolgok állnak, már előre félek. Dehát ugyebár az öt év várakozás alatt mi is szépen telepakoltuk a gyerekszobának tervezett helyiséget! :roll:

Kép
potykamanó
 
 


aniko24 írta:Kérdeztétek a cukrommal mit kell csinálni?!
Szoval az éhgyomri az jo lett csak a 120 perces lett magas!
Diétázni kell csak nem tudom min változtassam mert 4kg-ot hiztam eddig mivel nem tudok fekve ugy enni nem kivánom és az édes iztöl undorodom amiota terhes lettem(pedig alapjáraton csokifüggö vagyok)!Igy a 32-ik héten ismételni kell! :evil:

Anikó :D
mennyi az a magas érték?
mondták, hogy diétázz, de nem mondták, hogy mire kell figyelni?? :twisted: :twisted: ezen annyira kiakadok.
a hízássla nem függ össze, nem az a diéta lényege. Én a fiúkkal 2 kg-t híztam akkorig, amikor megcisnálták a terhelést ésdiétáznom kellett, most is ca. 2 kg-nál tartok és most is kelleni fog.

terhesség és cukor... írjam itt bővebben, vagy magánban? szívesen leírom, amit tudok ill. mit kell tenni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
Írd itt lsz!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Wish! De jó, hogy előkerültél! :lol: A kórház ügyet sajnálom... Én nem értem ezeket a döntéseket, pl. a Szabolcs utcát se. Biztos kicsi vagyok. A bébit meg biztasd, h forduljon, mert lassan már nem lesz helye! Nekem szerencsére szinta végig fejvégű volt, legalább ezzel nem idegesítettem magam.

Nem is tudtam, hogy Bea babái megszülettek! Ide nem írt senki! Részleteket nem tud valaki? A képeket megnéztem, édesek Lili és Kata. Ezúton is gratulálok nekik!

Lola! Én sem tudok okosat írni, csak azt, h a jó dolgokat nézd! A párodnak lesz munkája: ez is azt jelenti, h neked hamarosan más dolgod akadhat. Wish jól írta: mindegy mikor, előbb v utóbb de sikerül! Szorítok továbbra is!

Erika! Növesztgessél!!!

Anikó! A cukorterhelést mindenkinek ismételni kell a 32. héten! Szerintem nem függ össze, h mennyit híztál, v h mennyi cukrot eszel (közvetlenül) a terhességi cukorral. Én is édesszájú vagyok, de a terhesség alatt nem kívántam, nekem meg most az van előírva, hogy nyomassam befelé a szénhidrátot!
Köszi, ennyien még soha nem éjeneztek nekem!

Ma a férjem megkérdezte, mikor lesz gyerek. Mondtam neki, hogy már van. De mikor lesz kint, hogy érzem? Mert ő úgy tervezné a jövő hetet. Szerintetek?! :roll:

dkata
 
 


Wish :) Jaj, de nagyon örülök Neked!! Írtam a Margit kórházos topikba is Neked. Olvastad?? Én is a Margitban szeretnék szülni, de rettenetesen tanácstalan vagyok. Hu már 32.hétben vagy? Akkor nem csoda, hogy kezd terhes lenni, gondolom hatalmas a pocakod. Vigyázz magatokra!!! Pusszi :) Ja, Nekem holnap reggel lesz az UH. :)

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Sziasztok

Orsi
leírnád ide is a cukros dolgot!

Kata
:cry: sajnálom hogy ilyen a férjed :cry:
bocs hogy ezt kérdezem, de ő miért ilyen? a gyerek kérdésben?
bocs ha most bunkó leszek, de ő ezt a babát ugyanúgy akarta mint te?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok :)

Manó :)
Hát akkor nektek is lesz mit pakolni. Két javaslatom van, az egyik, hogy kemény szívvel kell selejtezni, fura módon a férjem jobban ragaszkodott most a kacatokhoz, mint én. A másik pedig, hogy minál elöbb kezdjetek neki, mert iígy 30+ héten nagyon fárasztó volt nekem a pakolás. Fél óra pakolás után fél órát pihentem (vagy többet), aztán jó kis lelkiismeretfurdalásom volt, hogy a kanapéról egrecíroztatom a férjemet :)

Anikó :)
Én sem kívántam az édességet. Mostanában kaptam rá megint, hogy jobban enném. Úgyhgy reggelire néha lekváros kalácsot eszem :) Szerencsére nekem nem volt gond a cukrommal, bár a viszonylag nagy baba láttán az UH-on mindig megkérdezték, hogy renben volt-e a cukorterhelésem.

Kata :)
Én is egy másik topikon olvastam, hogy Kovácsné megszült. Nagyon aranyosak a babák szerintem is.
A férjem nekem is szeretné, hogy ha előre lehetne tudni mikor lesz kinn a baba. Ez tipikus férfi gondolkodásmód :) De megbeszéltük, hogy amíg a kórházban vagyok, addig lezárja majd a függő ügyeit és utána egy hetet marad velünk otthon. Ha nem gázos éppen a munkája, akkor meg lehet hogy kettőt.

Kiscsillag :)
Most olvastam a Margitos topikot. Szerintem várj még pár hetet a dokiválasztással, addigra kiderül, hogy mi a helyzet, bezárják-e vagy sem. Én a 10. héten voltam elöször ott a dokimnál és az még teljesen időben volt. A dokiról írok oda neked.

Orsi :)
Akartam írni neked, hogy nem csodálom, hogy vásárolod a rózsaszín cuccokat. Amikor néztük a babaruhákat én is mondtam a férjemnek, hogy remélem majd egyszer kislányunk is lesz, mert a lányruhák is nagyon aranyosak, jó lenne azt is vásárolgatni egyszer :)

wish
 
 


Orsi! :D
Nagyon megköszönném ha leirnád ide a cukorral kapcsolatos dolgokat!
Az éhgyomri az 4 volt és a 120 perces a 9,4 volt!
De mindjárt elökeresem pontosan és a határértéket is megirom!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Akkor pontosan:
Glukoz-éhgyomri 3,9-5,8 4,2
Glukoz-120 3,7-6,6 9,4

Ez az eredményem!


Wish! :D
De örülök,hogy jelentkeztél!
Akkor nagy munkába vagytok!!!!
Ez szuper!!!Lassan készen áll minden a pindurka fogadásához!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Erika! Nem vagy bunkó - már én is feltettem neki ezt a kérdést... Én alapból is elég érzékeny vagyok (halak), most meg különösen. Nekünk a kapcsolatunk elején az ment, h neki is van egy gyereke, meg nekem is és ennyi, ő nem akar többet. Én meg mindig is akartam. És utána elkezdte mondogatni, h szeretne gyereket, meg házasodjunk össze. Utána meg nem sikerült, háromszor. És akkor már én mondtam, hogy nem akarom, mert nem merem. Akkor mentünk el a Kaáliba, és mindig jött velem, ő adta be a szurikat is. De most olyan fura... és rosszul esik. Tudom, h a férfiak ezt máshogy élik meg, de én meg arra vágyom, hogy ugyanúgy imádja, mint én. Bocs, ha hosszú voltam.

Wish, Orsi! Én is szeretnék rózsaszín cuccokat, meg fodros ruhákat is! :lol:

Kiscsillag! Holnapra szorítok, várjuk a híreket!

dkata
 
 


Anikó! Nekem azt mondta a védőnő, 7,8-ig el szokták fogadni a terheléses eredményt...

dkata
 
 


Sziasztok!
Szeretném meg kérdezni, hogy a 2006-os meddőségi eredményeimet elfogadják a Kaáliban???
Elképzelhető, hogy uj vizsgálatokat fog kérni az orvos??? :roll: :o

lusy
 
 


Anikó :D
a 9.4 az tényleg magas és tényleg a diétázni kell.

ok: a terhességre van aki úgy reagál, hogy kialakul egy átmeneti inzulinrezisztencia, vagyis a szervezet - átmenetileg a terhesség ideje alatt, de ez előjel lehet a diabéteszre is, ha pl. a családban van kórelőzmény - tehát a szervezet nem képes feldologozni a szénhidrátokat.
A gondot az jelenti, hogy a cukor az anyai véráramból mindenféle gát nélkül át tud menni az magzatba és ez nagyobb születési súlyt okoz ill. a születés után a magzatnál egy cukorproblémát, mert a szerevezte ugye megszokta a magasabb cukorszintet, így akkor pár napon belül cukros infúzióval kell a cukorszintjét beállítani.

technika: kő kemény számolgatás. Vagyis kell egy szénhidráttáblázat, és ki kell számolni, hogy amit eszel az ne legyen több (én azt mondom 1 terhességnyi tapasztalattal) 160 grammnál.
2 dologra kell odafigyelni:
1) szigorúan 3 óránként enni (vagyis napi 5szöri étkezés - esetleg ha későn fekvős vagy, akkor 5+1, vagyis egy nagyon lightos pótvacsi még belefér)
2) és a köv. megosztásban legyen a szénhidrát mennyiszége:
r: 25 gr, 10ó: 25 gr 13ó: 50gr 16ó: 20 gr 19ó: 30 gr 21/22ó: 10 gr.
ez a 160 grammos pótvacsorás. ha nem eszel pótvacsorát, akkor azt a 10 grammot eloszthatod a többi között.

azért kell a 3 óránkénti étkezés, hogy a vércukorszint lehtőleg állandó legyen, ne legyenek nagy kilengések (nem beszélve arról, hogy egy normál egészséges embernél is ez lenne az ideális, mert a szervezet számára ez a kívánatos).

itt van egy nagyon jó leírás róla:
http://www.babanet.hu/publ/cukor.htm

szénhidrátmennyiséget bármelyik kalóriatáblában találsz, ill. mindent nézzél meg amit veszel.
az, hogy valami lightos az ált. a zsírra vonatkozik, és a CH tartalma elég magas lehet, erre oda kell figyelni.

még 1 gondolat: van még a glikémiás index. ezt az érték arra utal, hogy az adott étel mennyire gyorsan és hirtelen emeli a vércukorszintet, minél alacsonyabb, annál jobb.
pl. a barnakenyéré alacsonyabb, mint a fehéré, a krumplié is magas, a rizsé viszonylag alacsonyabb.

ha érdekel ehhez és persze a kalória és ch értékekhez is vannak táblázataim.

és még 1 nagyon fontos. Tényleg nem könnyű, de 1 hét alatt bele lehet rázódni. és ne aggódj azon, hogy éhezik a babád, mert pont ezzel éred el, hogy normális mennyiségű cukrot kap, tehát ettől a diétától nem lesz kissúlyú.
és azért fontos, mert ez a terhelés romolhat a terhesség során, és ha romlik, akkor inzulinra is lehet, hogy rá kell állítani.
Ez egy jól betartott diétával elkerülhető.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


dkata írta:Ma a férjem megkérdezte, mikor lesz gyerek. Mondtam neki, hogy már van. De mikor lesz kint, hogy érzem? Mert ő úgy tervezné a jövő hetet. Szerintetek?! :roll:

tipikus pasi :wink:
persze érzékenyen biztos rosszul esik, de én már betudtam, hogy ilyenek :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Akkor azt mondod, nem egyedi eset?! (Mert azért sokat hallom a barátnőimtől, h minden pasi egyforma... csak hallottam már olyat, h vki látott már olyat, aki másmilyen... :lol: :lol: :lol: )

dkata
 
 


persze, tuti van másmilyen :D
de én azokról mindig csak hallok :lol: :lol:
enyimpasi is képes 1-2 meredeket mondani. :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lola!
Sajnos én sem tudok több okosságot, csk azt, hogy próbáld nem borulátóan várni a jövő hetet.
Egyébként igen, borzasztó belegondolni, hogy milyen igazságtalan az élet...
Wish!
De jó hogy megvagy! Ezek szerint lesz gyerekszobája a bébinek :lol:
Lányok, én se tudtam, hogy Bea babái már megvannak! De ezuton kivánok sok boldogságot Hozzájuk!
Kata!
Biztos belerázódik a párod az ujabb apaság helyzetébe. Neki azért nem olyan kézzel fogható dolog, hiába látja, de Te vagy az, aki érzed minden pillanatban.
Anikó!
Én is ugy tudom, hogy 7,4 vagy 7,8-ig elfogadható.
Megvettem a cukrot hozzá :? Jövő héten megyek. Emesével határértéken volt, oda kellett figyelni nekem is a CH-ra. Uram 19 éve cukros, ugyhogy én kivülről tudom a CH táblázatot :(
A 9,4 az tényleg magas. Cukorprofilt nem csinálnak Nálad?
Lusy!
Meg kell kérdezni, nem volt olyan rég, lehet hogy elfogadják.
Erika!
Lehet hogy még többet is fog találni a punkciónál. Nálam az szokott lenni, hogy annyira magasan voltak a petefészkeim, hogy volt amikor egyáltalán nem látta UH-n az egyiket, aztán lesziváskor mégis volt benne nem is 1.
Megy a drukk!!!

Nekem a 22. hét a fóbiám :cry: de szerencsére ezuttal is tuljutottam rajta :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


lányok,tényleg nem tudok mit mondani,nagyon aranyosak vagytok.este felhívtam a dokit,hogy használjam még az utrot?
azt mondta azonnal hagyjam abba,mert azért nem tud leválni,nekem az elmúlt év 5 beavatkozása alatt se jött meg soha az utrotol.azt mondta éjszakás,menjek be ha gondolom,és befejezi a műtétet,persze ha elfogadtam magamban.mondta nem tudom még elengedni,és várok hétfőig ha nincs vérzés.aztán ezen bőgtem fél órát.azt mondta ez is veszélyes.nem tudnám magamnak egy egész életen át megbocsátani, hogy nem vártam,pedig tudom nincs remény.
nem akarok belegondolni,mi vár még rám.anyukám azt mondta menjek,mert ne tegyem ki magam hétfőn a sok c betűs abortuszosnak,meg a doki se lesz,de azt mondta ha kell bejön.
szerintetek ha legközelebb spontán terhes lennék,megpróbálhatom utro nélkül?végülis nekem soha nem volt hormonális problémám!de ha most nem használtam volna, biztos azt mondtam volna,azért ment el...
most úgy beszéltük a férjemmel,kicsit pihenünk.márciusban mehetnénk lombikra,de ha most sikerül,hátha újra fog.
nem akarom,hogy az új munkahelyen hiányozzon!
végülis egy gonal f árából tök jó wellness hétvégét tölthetünk együtt!!!nem tudom még hogy lesz.elég szar.
tegnap meg a...ny..ó..om is adta az itinert,a görcsösen akarod azért nem sikerül stb,stb,meg lesz majd ha nem gondolsz rá,fogtok még védekezni,stb,stb, dumától a csempézett falra mászok.ilyemkor szuper okos mindenki!

Kép


bocsi,hogy ilyen hosszú lettem!nem sokára lekpok,és megyek vissza a páros topikba,őket fárasztani!!!

Kép


lola29 írta:szerintetek ha legközelebb spontán terhes lennék,megpróbálhatom utro nélkül?végülis nekem soha nem volt hormonális problémám!de ha most nem használtam volna, biztos azt mondtam volna,azért ment el...

tegnap meg a...ny..ó..om is adta az itinert,a görcsösen akarod azért nem sikerül stb,stb,meg lesz majd ha nem gondolsz rá,fogtok még védekezni,stb,stb, dumától a csempézett falra mászok.ilyemkor szuper okos mindenki!


Lola :D
szerintem az utronak semmihez semmi köze.

anyós meg roppant okos tud ám lenni :twisted: :twisted: :evil: próbáld meg elengedni a füled mellett, ha meg olyan típus vagy mondd meg neki kerek perec a magadét, hogy azért nem azon múlik...

viszont gondolkoztam valamin. Azt írtad, hogy neked már több ilyen nagyon korán elhalt terhességed is volt - ha jól értettem egyszer egy mondatod. Szerintem ennek kellene most nagyon utánajárni, mert a sorozatos korai vetélés 90%ban van oka.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Drága Lola!
Nem is tudom mit irjak. Valószinü igaza lesz a dokidnak :cry: Bár azt hiszem, tul sok veszélyt nem jelent hétfőig várni. Viszont valóban ki leszel téve a sok abortuszos nő látványának.
Ha ügyeletes, lehet hogy az lenne a jó megoldás, hogy nézzen meg ő is, és ha nem történt pozitiv irányba változás (mert 1 nap alatt is sok minden történhet), akkor fejezze be inkább ma, minthogy még 2 napig őröld Magad.
Talán kiderül a sikertelenség oka és legközelebb minden jól alakul.
Nagyon drukkolok Neked, bárhogyan döntesz is.
Majd átnézek a másikba, hogy alakul a sorsod.
Az anyósoknak mge nem kell mindig mindent rögtön megtudniuk... Mi pl. csak az UH után mondtuk meg.
Veled érzek.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


köszi lányok a gyors válaszokat!
Orsi!
mit érzel az alatt,hogy az utronak semmi köze semmihez?nem ezen múlik, ha legközelebb nem használom?most ebben az esetben jobb lett volna, ha jelentkezett volna vérzés.nem?
valamit lehet hogy nem egyértelműen írtam meg.nekem még nem volt vetélésem.volt egy méhenkívülim,+2 inszem+3 beülti.ezek tartoznak a repertoáromba!
melcsi!
neked is köszi!starjánban az a hülye szokás, hogy nem a doki van az uh-ba,hanem egy olyan aki egész nap csak ezt csinálja.tegnap is bementünk 7-re .ő szólt a csajnak,aztán vártunk rá egy órát,hogy jöjjön már.éppen ezért akarom megvárni a hétfőt,hogy nyugodtam beletörődvea mondhassak búcsút a babának.és én úgy vettem ki, hogy hétköznap van csak uh.na mindegy,én sok mindent nem értek.
ez a megmondás dolog,merg nekünk a családban nagyon nehéz.mi elég jó ,napi kapcsolatban vagyunkmindenkivel.még a 80 éves mammámmal is.2 évi hercehurca után nehéz titkolni dolgokat, ha minden nap beszélünk.de majd most lehet hogy másképp lesz.
amúgy nincs bajom a.ny.mmal tényleg nagyon rendes,meg a hétre is ő írt ki táppénzre,csak ez most nem úgy jött ki.

Kép


Drága Lola!
A körülményekhez képest, erős tudtál maradni, minden elimerésem!
Menjetek majd wellness-ezni, és adjon erőt a tudat, hogy képes vagy spontán is teherbe esni! Puszillak

Kép
Kép
emma1976
 
 


Lola!

Borzasztóan sajnálom!!! :cry: Nagyon igazságtalan az élet!!! Tudod mire gondoltam?! Nem lehet köze az elzáródott petevezetődhöz?

Kép
andrea23
 
 


Sziasztok!

Lányok! A terhessége idején kellett valakinek használni a gynoflor hüvelytblettát? Nekem ezt mondta az orvos, de a leírás nem túl megnyugtató. De ez csak egy lactobacillus acidophilus-t tartalmazó tabletta, akkor nem árthat már a 20. hét környékén, igaz? Szerintetek? Tudtok ebben segíteni?

Ez áll a papírján:

"Tájékoztatni kell kezelőorvosát, ha már terhes vagy a kezelés közben a teherbe esés lehetősége fennáll.
Minden esetben, különösen a terhesség első három hónapjában orvosa gondosan mérlegeli, hogy
az Ön, ill. magzata számára milyen előnyökkel ill. mekkora kockázattal jár, ha a készítményt alkalmazza."

Kép
potykamanó
 
 


Lola - :(

Kép
potykamanó
 
 


Wish - engem is borzalmasan tud zavarni, ha ugrálnak körülöttem én meg nem csinálhatok szinte semmit! Nagyon rossz érzés.
Azért nem tudjuk még kezdeni a pakolást, mert abból a szobából nem tudjuk hova tenni a bútort.
Így azt terveztük, hogy építünk még egy szobát a már meglévő folytatásába a nyáron, de amikor már meg van a baba. Erre most az engedélyt várjuk a tervezőtől!
Addig pedig a hálószobába tennénk a kiságyat az ágy mellé, a férjem pedig kint aludna a "gyerekszobának" tervezett helyiségben ami be van bútorozva.
Szóval jó bonyolult. Én féltem az építkezéstől egy kicsit, de mivel csak akkor kell majd egy ajtót vágni a régi szobán amikor az új helyiség már kész, így talán nem lesz nagyon zavaró hogy kint dolgoznak.
Viszont kell a plusz helyiség, mert így jelen állapotban a férjem nagy gyerekei és az én keresztlányaim sosem tudnának itt aludni, mert nincs hol. Szóval nem valmi egyszerű a helyzet. Dehát ez van egy váratlanul, ajándékba érkező kis csöppségnél aki 5 éve várat minket. :lol: De megoldunk mindent valahogy!!!! :wink:

Kép
potykamanó
 
 


Wish - engem is borzalmasan tud zavarni, ha ugrálnak körülöttem én meg nem csinálhatok szinte semmit! Nagyon rossz érzés.
Azért nem tudjuk még kezdeni a pakolást, mert abból a szobából nem tudjuk hova tenni a bútort.
Így azt terveztük, hogy építünk még egy szobát a már meglévő folytatásába a nyáron, de amikor már meg van a baba. Erre most az engedélyt várjuk a tervezőtől!
Addig pedig a hálószobába tennénk a kiságyat az ágy mellé, a férjem pedig kint aludna a "gyerekszobának" tervezett helyiségben ami be van bútorozva.
Szóval jó bonyolult. Én féltem az építkezéstől egy kicsit, de mivel csak akkor kell majd egy ajtót vágni a régi szobán amikor az új helyiség már kész, így talán nem lesz nagyon zavaró hogy kint dolgoznak.
Viszont kell a plusz helyiség, mert így jelen állapotban a férjem nagy gyerekei és az én keresztlányaim sosem tudnának itt aludni, mert nincs hol. Szóval nem valmi egyszerű a helyzet. Dehát ez van egy váratlanul, ajándékba érkező kis csöppségnél aki 5 éve várat minket. :lol: De megoldunk mindent valahogy!!!! :wink:

Kép
potykamanó
 
 


...bocsi a duplázásért, de elsőre mintha nem akarta volna elküldeni. :oops:

Kép
potykamanó
 
 


andi!nem hiszem hogy köze lenne a petevezetőmhöz.nem elzáródva van,hanem kioperálva belőlem.most a jó oldalon ért,mondta a dokinéni,logikus is,mert terhes lettem.hisz azon az oldalon volt petevezetőm.

Kép


Sziasztok

Lola
én még mindig nagyon szorítok hogy neked legyen igazad!!!!
szerintem sem a petevezető a hibás, mert nekem is az egyiket kivették, és a másikat megégették, vagyis olyan mintha az sem lenne ott.

Potykamanó
a gynoflór nem gombaölő golyó? mert tudtommal ha az orvos mondja akkor nyugodtan lehet használni, nekem volt egy kolléganőm akinek a húgának a terhesség előtt alatt és utána is voltak gombás fertőzései, és mindig kezelték, tudtommal a babának nem árt, hanem az a rosszabb ha ott volnának a gombák mikor születik (hüvelyi úton), mert akkor ő kapna el kitudja mit tőllük, fertőzéseket.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Lola! Miden hormonértéked rendben volt? Mert nekem pont ezért voltak a vetéléseim! Mikor kezdted az Utrot? Mert ha későn és sárgatesthormon hiányod volt, akkor ez simán okozhat vetélést, sikerült 3x átélnem - hol előbb, hol később. Mindhárom spontán terhesség volt, ebből kettőnél semmit nem csináltak, mert nem tudtuk az okot. A harmadiknál a pozitív teszt után utroztam - akkor sem ágyazódott be rendesen, viszont az utrotol nem vált le a nyálkahártya - velem is abbahagyatták. (Ha meg nem voltam terhes- mikor már a Kaáliba jártunk, akkor megjött utro mellett is.)

Orsi! Szerintem az Utronak ilyen esetekben fontos szerepe van! Ha nem kezded időben, nem fut le rendesen a ciklus 2. fele, és nem tud beágyazódni rendesen. Mi a 2 indukált ciklus között 1 hónapot kihagytunk, és akkor megkérdeztem Kovács Pétert, hogy a spontán ciklusban esetleg szedjem-e a Duphastont: IGEN volt a válasz!!! De azt hiszem nekem kellett a ciklus elején lévő támogatás is (Closti, Menopur), mert így 3 petesejt érett, és az is rásegített a progira.

Lola! Megjegyzem, kimutatható hormonproblémám nekem se volt, csak annyi, h kicsit nehezebben stimulálható vagyok ( ami fura, mert 3 tüszőm lett 4 db Menopur szuritól, és olvasom, h a kőkemény stimutól van akinek kevesebb érik...). Szóval az időben elkezdett progi szerintem nem árt, de én mindenképpen a Kaáliban kérdeznék erre rá. Csak azért, mert a mostani nőgyógyászom kivételével mind azt mondta, örüljek a vetélésnek, mert biztos genetikai rendellenesség miatt ment el a baba.

Tudom, h sokan unjátok már ezt a story-t, de ha segíthetek ezzel Lolának v bárkinek, ha kell, leírom még ezerszer.

dkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: