Új privát üzeneted érkezett!

Keny,
szuper hírek, tuti súly :lol:
na még szűk két és fél óra, és egy álmod valóra vált :D

Twist,
hinta-palinta :lol: ügyes Dorci!
most nem bírtam ki, visszanéztem :oops: Diána is kb ilyentájt csinálta, persze korrigáltan :wink:

kóla-, kávéivás hogy áll? :roll: :wink:

Bols,
nahát, akkor ez is szép kis történet a szemeddel! :)
ja, a szemüveg öltöztet! 8)

drukk még egy kis 2in1-hoz, bár Péter már tovább bírta odabent, mint te, vagy én, vagy Makilányom :roll: :wink:

Tobi drága,
:wink: :wink: :lol:

angel37
 
 


Bols++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Keny:+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Többeik: jó reggelt!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Bols, azért drukk, hogy még ne jöjjön a baba. Ráér még simán. Látod, Keny is milyen szépen kihúzta!

Keny, boldog 36. hetet!!!!!+++++++++++++++++++++++

Baba, boldog 35. hetet!!!!

Hogy aludtatok, kismamik?

skrisz72
 
 

 
 

Bolsi!
Ááá, ez nem jelent ám semmit, attól mert rövidül kissé, még simán kihúzhatjátok végig, én ennyi idősen már kívül nyitva voltam, 34.-ik héten meg kívül-belül, és mégis 40.-ik hétig húztuk, és akkor is úgy indukálták.
Nekem is a vodka ugrik be mindig...hiába no, egykori szivacs énem visszaköszön :mrgreen:

Twist!
Vanish mosószappan :arrow: nekem indig mindent kihozott...lesznek az almánál makacsabb foltok is, pl. tök, répa, nekem azt is megoldotta.
Hintázás :D

Bella!

Seholse, vagyis itt nálam megtekinthető :wink:

Tobikám!

Lányokat csekkoltam iwiwen, valami nagyon gyönyörűek :D
Tali :arrow: nekem mindegy hogy hol lesz csak legyen végre :lol:

Keny!
Óriási nagy pasid van...mondom a végén majd úgy kell kifüstölni :wink:

Nikó!
Nálunk a szúnyogháló elegendő, mondjuk sárkány vagyok, ha egy másodpercnél tovább van nyitva, már kiabálok... :roll:
De most nagy irtás volt, szerintem lassan eltűnnek itt.

Rani!

És megpucoltam kézzel :roll: Állítólag nagyon tud fájni tőle a pocak :?

Skrisz!
Szerintem Zének a nyál teszik a legjobban Pizsiben :roll:

Sannah!
Igen csak az odavissza postázgatás sokszor többe van, mint maga a cucc. Engem felháborít az, hogy küldenek valami tök mást, mint a mit rendeltem, vagy ugyanazt csak más színben, méretben, és akkor még én fizessem a postát.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Ah... a lényeget elfelejtettem :arrow: Lois párás tekintettel jelenti be, hogy önállóan járó babája van :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, ez fantasztikus!!! Ügyes kisZé. Megtartjuk udvarlónak úgyis olyan szép csábos szemi vannak :lol: :lol:

Az augusztusi babavárók közt az egyik csaj 35 hetesen ma reggel megszült. 2920g és 49cm a baba. Keny, kukkantsd meg, mert a te Kornélkád is akkor bent. Hát erről reggel rögtön az jutott eszembe, hogy mostmár bármikor meglephetnek bennünket a kicsikéink azzal, hogy elindulnak. (Bár szerintem az enyém még vár, hisz csont zárt vagyok.)

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois!
Sétáló Zének gratula!!

Baba!
Zé kegyeiért kegyeskedjél sorszámot húzni. :lol: :lol: :lol: Hosszú a sor. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
vovanda
 
 


Kép 35+0 Kép Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Vanda, nekem anno fel lett ajánlva, amikor kiderül bébikém neme. :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Keny,
ez a nap is eljött :lol: :lol:
akkor most cél 38? :wink:

Baba,
köszönjük a 35 hetes pocakos divatbemutatót! :wink: :lol:

Lois,
ügyes önjáró Z! :D
meg se várta ez egy évet :)


fogalmam sincs Diána mikor óhajt járni :roll:
áhh, olyan csámpás is még mindig szegénykém :?
mostanában megint nem vagyok top vele kapcsolatban, csak a kérdések gyűlnek :(

angel37
 
 


Angel, milyen kérdések? Boldog évfordulót!

Lois, gratula a "Johnny Walker"-hez! Akkor most minden percben sasolod, hogy hova huppan le? :wink:

Baba, a szűk topokban nagyon szép a pocid. Csini vagy nagyon.

Én nem is tudom, melyik fiúcska tetszik a legjobban: Olivér, Marci vagy Zétény... :roll: Egyik szebb, mint a másik. Én is már mindenhol téptem sorszámot! 8)

skrisz72
 
 


Köszönöm a pocidícséretet. Mondtam, hogy ahány ruci, annyifélének látszik a pocakom.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Megnézem skype-on Kenyt, mert nagyon hallgat..

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!


Baba:

Jók a poci fotók. :D


Lois:

Gratulálunk Zé.nek az önálló sétához. Szűnyoghálló nálunk is van, mégis bejönnek ezek a dögök. Vette, vape herbált.

Bols:

Szuper, hogy minden ok.


Gréti jobban van de 5 napig nem mehetünk strandolni. Fogalmam sincs mit csináljunk ebbe a melegbe.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Keny sehol.

Holnap Kornélka névnapja lesz.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


SZiasztok!
Baba, nagyon szép a Fanni-kastély!:))

Sannah, hm, köszi a tippet, kipróbálom a Tesco mosogélt. Tök jó, hogy milyen erős folteltávolító hatása van:) Ez tecc!
A Vanish mosószappan is érdekes, az van is itthon, ki is prószálom, úgyis most készítem be a rucikat mosásra.

Nikó, de jó, hogy jobban van Gréti! És mondjuk, ha nedves ruhával borogatnád a karjait? Az is hűti a babát.

Éljen a sétáló KisZé!!!!! Hurrá! Akkor mondom is a címünket, hogy sétáljon ide udvarolni Dorkának:))))))

Angel, jó ez a hintázás dolog, azóta állandóan csak ezt csinálja Dorci. És Dióka utána kezdett hamarosan mászni? Mi következik ezután, mire számítsak?
Vendég
 


Sziasztok!

Baba, nagyon szép Fanni-lak!!! :wink:

Keny-t én is hiányolom! Csak nem :?: :roll:

Most jutottam csak ide, még 2in1-ben hazautaztunk Anyuhoz. Vasárnapig itt leszünk. Anya (kis aggódós) már megemlítette, reméli nem kell itt nála Vácott rohanni a kórházba. :?
Megnyugtattam, h a legkisebb unokája jól érzi magát ott, ahol van.

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Keny,
:?: csak nem...

Twist,
hogyne, minden újat rogyásig kell csinálni :roll: :wink:
kb 3 hónap múlva mászott!
előtte még megtanul oldalra kiülni.

Krisz,
szeme, füle, lába (egész+lábfej is), nem rág, nem eszik kézből... + tétlen sz@rnak érzem magam, hogy épp nem járunk sehova rendszeresen.

köszi az évfordulót, tényleg szedem is le a vonalzót!

angel37
 
 


Lányoklányok...nyugi Zém kegyeiből jut mindenkinek :wink:

Twist!
Kiskutyázás után a mászás még sokkalsokkal odébb volt nálunk. Előbb kúszás volt, de az is később.
Vanish-t valamivel mosás előtt dörgöld be. Azért az a legszerencsésebb, ha nem kövül bele teljesen a cucc.

Baba!
Bezony, már indul lassan a véghajrá, ilyenkor már minden lehet, akár zártból is :D
Nagyon csini vagy, a mell alatt szabott adja ki legszebben a pocakot. Én azokat szerettem.

Angel!

Mi a gond?? :) Aggaszt valami??

Skrisz!
Te kis telhetetlen, nem lehet ám mindenhol sorban állni :wink:
Tegnap újra próbáltuk a csokis pépet, jelentem szuper éjszaka volt, szóval nem az a ludas :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok Csajok!

Mindenkinek köszönöm a kedves szavakat, ne aggódjatok még egyben :P
Igen Boldog vagyok, hogy idáig jutottam Kornéllal a sok álmatlan aggódós 3 hónap után, rettegve mikor bújik ki az én kismajmom.De azt hiszem picit megnyugodhatok :wink:
A következő állomás a 38.hét :!: telhetetlen vagyok mi???? :lol:
Amúgy már itthon, csak össze vissza mászkáltam, kozmetikus, közös ebéd ismerősökkel, aztán mikor haza értem kidőltem mint egy zsák 2 órát aludtam.Azóta meg megy a mosógép, kimostam a baba ágyneműjét.Hétfőn megyek vissza a kórházba, akkor már lesz a dokim, és megbeszéljük a további menetrendet, de én már nem akarok ott maradni, 1 percet sem!!!!

Lois!
Nagy gratula Zé-nek járáshoz!

Baba!
Húúúú neked is nagy ám a pocid, de nyugi Fanni nem fog még megszületni :wink:

Bols!
Te meg még pláne ne készülj semmire, odébb van az a szülés!Jó pihit anyuéknál!

Angel!
Dióka majd szép lassan lefaragja a lemaradást, hiszen Ő csodababa!

KépKép

Kép
keny
 
 


vovanda írta:Icsilya!
Az ember képzett szemész-fejlődésneurológus és gyerekorvos lesz 1-2 korababa mellett. :D

ahhh ne is mondd... de Lilin én sem találok kivetnivalót :D :D
(OK, még mindig feszes a karja, de ezzel egyszerűen nem tudok már mit kezdeni :? )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


angel37 írta:Orsi,
nahát ez sem egy egyszerű történet!
ez a hirtelen romlás is ijesztő :? ez az, hogy ha már ilyen hamar rossz a kis szem, akkor mi lesz még :roll:
azért jó, hogy rendben van most Máté szeme! :D
a köv. kontrollon majd okosabbak leszünk - talán...

jajjj ne butáskodj már!
erre a romlásra még Sényi drnő se tudta a magyarázatot, pedig mutathatok képeket, 1 évesen _semmi_ baj nem volt a szemével, 2 évesen meg úgy keresztbe állt, mint a fene, és senki sem tudja, hogy mitől.
És hidd el, nem annyira vészes ám a tiétek, a korafórum tele 8-7 dioptriás babákkal, tudom, ez nem vigasztal, de tényleg nem annyira rossz eredmény ez.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Most néztem meg Lili képeit, igyekszem felkanalazni az államat, gyönyörű nagylányod van :D :D :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Keny!
Zizegj csak, rád fér :wink: Remélem lesz még 1-2 közös hetetek, amikor kicsit kiélvezheted még az otthoni pocakosságot, mert az is jó ám :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Csajoook!!!!
Nyertünk foci vb-s labdát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Angel!
Minden oké lesz Diókával. És nem vagy tétlen szar. Tudod, hogy kell mindenféle szüneteket hagyni!!! Rendben lesz vele minden!!!!

Skrisz!
Na tessék. Danim már nem is udvarolhat a lányodnak. Biztos nem elég jóképű. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vovanda
 
 


Sziasztok!

Keny: drukk a 38. héthez, meg lesz az is, ne aggódj, nem vagy telhetetlen!!!!!!!! Nagyon jó hétvégét Nektek!!!!!!

Bols: Ti is maradtok még egyben!!!!!

Angel: ne, már, nem vagy Te ilyen kámpicsipi@a, minden okés Makicsajjal és az is lesz, miért is kell aggódnod??? :wink:

Hunci: remélem ma is jó napotok volt és Baba jól van!!!!!

Twist: tényleg jó.

Lois: hát, remélem, hogy nem fogok bukni. Gratu Zének a járáshoz!!!!

Én ma beszabadultam a Brendonba, ohh, mennyi szépséget találtam, költöttem is bőven, de apa azt mondta most lehet :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!


Keny:

Nem is vagy telhetetlen, drukk a 38. héthez a végén lehet úgy kell ki könyörögni Kornélt a pocidbol.

Angel:


Nem vagy tétlen sz@r!!!! Igen is nagyon ügyes Dióka és azért ilyen ügyes mert egy nagyon ügyes anyukája van, a környezetembe hasonló időre született baba van és ő sokkal inkább le van maradva tőletek. Ő már 4 éves kb. de mindent sokkal később csinált mint ti pl.: 8 hónapos kora végén fordult csak elöszőr hasra.
Minden rendben lesz!
Gréti sem rág csak a pépeset eszi ahogy darabos kaja kerül a szájába jön az öklenedezés majd a hányás. Pedig már 4 foga van.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Jó reggelt!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Vanda, hirtelen csak Balu ugrott be, mikor írtam a hozzászólást, őt meg "öregnek" találtam Esztihez. :lol: :lol: Biztos kihagytam még egy-két kölköt a tiéden kívül is. :wink:

Angel, ne izélj már! Mit akarsz még tenni? Eddig is nagyon lelkiismeretesen hordtad mindenhova, ahová kellett. Most hagyj egy kis időt a gyereknek, hogy ő is korrigáljon. A dolgok maguktól is javulnak. Szemecske nem olyan gáz, a főnököm lányainak sokkal rosszabb a szemük, pedig nem is voltak korababák. Genetika. Anyu párjának az unokái meg olyan allergiásak és betegesek, hogy alig tudnak oviba, bölcsibe járni, mert minden héten van valami bajuk. Állandóan gyógyszert szednek, taknyuk-nyáluk folyik állandóan. Ehhez képest Dióka egy életerős, vidám kiscsaj. Nyugi, ne emészd magad!!

Sannah, és miket vettél? Muti meg!

skrisz72
 
 


Vanda, hurrá, nyertetek!:)))) Milyen, hogy néz ki? De szupi, hogy nyertetek, az olyan jó érzés:)))

Hát, akkor én is bevallom :oops: , hogy Dorci nyert egy profi fotósorozatot egy pályázaton megint:) Szeptemberben megyünk fotóztatni, legalább lesz róla néhány király műtermi fotó:))) Sőt modellszerződést is felajánlottak neki, de szerintem nem hangzik jól, mert még nekünk kéna fizetni :?
Sőt egy állatkerti játszóházba szóló belépőt is nyert, csak még nem tudjuk felhasználni, mivel picúrka. De majd egy rokon gyerkőcnek odaadom, örülni fog.
Most nyaralásra hajtok, azt is kéne nyerni:) Tök telhetetlen vagyok!!!! :wink:


Keny, hál Istennek, hogy jól vagy és csak buliztál az ismerősökkel.)
Vendég
 


Twist!
A vb hivatalos labdája, állítólag 30ezer Ft. Még nem kaptuk meg, csak az e-mailt, hogy nyertünk.
vovanda
 
 


Vandus, hát ez valami szuper!!!!!!!!!!!!!!!!
És hogy nyertétek? Tök jó, hogy ilyen sokat ér! Tegyétek félre, később még többet ér majd, ha el szeretnétek adni és majd dől a lé:) :wink:
Vendég
 


Vanda!
De király, ettől az én Drágám is lefosta volna a bokáját....bár bocsi :roll:
Akkor nálatok is focidömping van épp?? 8)
Nekem tecc a fiaid nagyon, enyémgyerekformák :roll: Ha majd lesz lányom is... na majd akkor mazsolázok :wink:

Twist!
Ügyesek vagytok :D

Sannah!
Na muti gyorsan a szerzeményeket!! :D

Nikó!

Sajnálom az öklendezést.... miért van ez?? Ennyire erős a garatreflex? És mit lehet csinálni?? Lehet ezt edzeni??

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Vanda!
Fúúúúú ez tök jó, és legalább Te is nézed a focit?

Twist!
Dorcikád, sztár lesz a végén, így én már ki is állok a sorból, látom sokan hajtanak rá, Kornélhoz úgy is "idős", most Fannira fogunk hajtani :wink: , hallod Baba???

Angel!
Ne legyél már elkenődve, nincs aki többet tett/tesz a gyereke fejlődéséért, és meg is lesz a jutalmatok, csak kicsit később.

Sannah!
Mi szépeket vettél lássuk-lássuk!!!

Nikó!
Nem fogjuk végig húzni érzem...

Itthon minden okés, most keltem fel:), délelött megyünk bababoltba Kornélnak megvenni az ucsó hiányzó apróságokat.

Baba!
Megnéztem tegnap a kisbabát akit említettél hihetetlen, hogy az én kisfiam is ekkora lehet :shock:
Amúgy mizu, tudsz aludni?Én még mindig csak 1x pisilek :lol:

KépKép

Kép
keny
 
 


Sziasztok!


Lois:

Azt mondta az orvos teljesen normális reakció, még nem tudja hogyan kell rágni. Probálgatni lehet de egyenlőre ne erőltessem.

Keny:

Jó vásárlást.

Vanda:
De ügyik vagytok!

Sannah:

Muti a szerzeményeket. :)

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Keny, ugyanmár, egy idősebb nőtől sokat lehet tanulni :wink: :wink: :-))))))))))
Szerencsés vagy, hogy csak egyszer jársz ki éjszaka, én anno vagy 4-5-ször jártam és alig bírtam aludni. Azóta már nincs ilyen, szerencsére. Még inkontinencia is volt picit, akkora pocim volt, nyomta a hólyagomat. Remélem, neked nincs ilyesmi.

Sannah, megy majd a mail. A szerzemények engem is érdekelnek, tessék feltenni!:)

Na, megyünk piacozni, az a kedvenc bulim.
Vendég
 


Twist!
Ja úgyis a csajok választanak majd :wink:
A pisis dolog nekem is szokott kellemetlen lenni, mikor jön még egy csepp :shock:

itt a 36+1 hetes bödön :P

Kép

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny, szuper csini vagy!!!

Jó, hogy vannak fogaink, legalább van mit letörni... :cry: Esztinek sikerült addig kommandózni tegnap, míg letört a csücske az egyik felső lapátfogának. Kellett nekem a teraszon pancsoltatni. :cry: :cry:

skrisz72
 
 


Focilabda: pasim játszik több helyen, ezt a dehir.hu-ról nyerte, csak az én nevemmel is játszott. :D Focit muszájból kezdtem el nézni, pasi nagy Milan drukker, úgyhogy az olasz bajnokság napirenden van. Mert ugye egyik szobában lakik Balu, a mi hajdani hálószobánkban az ikrek, mi meg jobb híján a nappaliban, a TV pedig ott van. Szóval ha akarom, ha nem... A Milanon jókat szórakozom, jó fej emberek játszanak benne, de maga a játék egyáltalán nem érdekel.

És itten néhány fotó:


Infantilis apuka 1.0:

[törölt kép]

Kukucs:

[törölt kép]

Infantilis apuka 2.0:

[törölt kép]

5 évesem:

[törölt kép]

Infanitlis apuka 3.0:

[törölt kép]

Lánykám és tesóm: új szerelem :-)

[törölt kép]
vovanda
 
 


Vanda, a kukucsos kép nagyon helyes. :D Asszem kérek sorszámot!!! Lécci, lécci!!! :wink:
Apa jól bírja a gyűrődést. Tesóddal nagyon bájos a leányzó.

skrisz72
 
 


Vandus, gyönyörűek a gyerkőcök! Apának nagy türelme van, ez a jó! Édes pici kislányod nagyon céééép! És a kis szemcsis fiacskád is nagyon helyes az okkuláréval, jól áll neki és ügyes, hogy hordja!

Krisz, backer, sajnálom Eszti fogacskáját. Szerencse, hogy ez csak tejfog. A véglegesre majd fogvédő köll!:)

Keny, szuper csini vagy! Kornélka-lak már igen szépen fejlett, gratula!!!:)
Az jó, hogyha hétfőn csak villámlátogatásra mész a kórházba (vagy vasárnap este?, nem is tudom). Aztán tipli! Most már szabadon engednek, igaz? :wink:
Vendég
 


Keny :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Keny: most 2x voltam kint éjjel. Változó teljesen. Tegnap volt egy Auchan/Tesco bevásárló kör. Azt hittem, sosem érünk haza, olyan hosszú volt. Iszonyat sokan voltak és majd leszakadt a hasam, szúrt is, meg a derekam fájt piszkosul. Vettem 2 papucsot is, emrt a dagadt lábaimra nem ment fel semmi. 500 és 1490 volt. Utóbbi a Deichmannben. Itt Apa is kapott egy 50%-kal leárazott papucsot.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


VAnda, de édesek. A kislányodtól az utolsó képen el lehet olvadni.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Twist: gratulálok!

Angel, ne beszélj már butaságot! Igazuk van a többieknek.

Lois?Pancsiztok?

Skrisz: hogy történt? (((Esztike)))

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, blogomban leírtam. :oops:

skrisz72
 
 


Még nem volt ma időm rá, de akkor most kukk.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Köszi mindenkinek a bókot. Szerintem is cukik. Réka amúgy a kész átverés kategória, iszonyúan huncut, megtévesztő az ártatlan pofi. Tesómnak meg szerintem simán kéne még egy gyerek, babázik ezerrel, ha az ikrekkel van. :D

Skrisz!
Természetesen kapsz sorszámot.
vovanda
 
 


sziasztok!
Gratula a nyereményeseknek!!!!! :)
Ügyesek és szerencsések vagytok!

Baba, ma láttalak a piacnál a parkolóban. Mi is vásároltunk ott.

Keny, szép hétvégét, grat a mérethez/hetek betöltéséhez!

Megvolt a 12. heti genetikai uh+vv.
Kicsikém egy nagy ugrifüles, folyamatosan mozgott, bukfencezett és egyéb akrobatikát nyomott le, nagyon örültem amit láthattam az uh-n. Egyfolytában csak mosolyogni tudtam, annyira jó volt látni őt.Nemét még titkolja, egyébként mindene tökéletes, rendben vagyunk! Hála a Jó Istennek! ( down 1:4000-hez, a többi rendellenesség is kizárható,ezekről nem írok, úgyis tudjátok miféléket néznek ilyenkor))
6 centis már a Kisember.
Miomám megvan, nőtt is, most 4,5 centi, a méh bal oldalán van, a lepény pedig hátsó fali. Szóval jó ez így.
Mioma miatt nem parázom, minden 4-5. nőnek van, más is szült miomával.
Juli végén kell a sima nődokimhoz menni, már megvan az időpontom hozzá.
Néha érzem már a méhem, de semmi rossz tünetem továbbra sincs, jól vagyok.

puszillak benneteket!
nani72
 
 


Hunci, sokat gondoltam rátok, örülök, hogy H. már rosszalkodik. :)
Akkor nincs baj!
Te meg pihenj kicsit, ha tudsz!
nani72
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: