Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok :)

Andrea,gratulálok a babához,növeszgesd szépen!!! :P :P :P :P


örülök, hogy az UHn minden ok volt. és ugye min. 36 hetet akartál írni??? Shocked

Igen Orsi,36 hetet szerettem volna írni :oops: :D

Tegnap óvodai farsangon voltam,4 éveseknél :D nagyon édesek voltak,ahogy verset mondtak,énekeltek :)
Babák is a pocakban úgy mocorograk,hogy öröm volt érezni :) :) lehet,hogy már érzik a gyerekek közelségét???
Gondoltam,majd ha mi is ennyi idősek leszünk,akkor apa gondolkodhat mindenféle jelmezen :) amit maguk a szülők csináltak nagyon ötletesek voltak :wink:
Nekem az Űrhajós jelmez tetszett a legjobban :wink:

KépKép
napszemcsi
 
 


Andrea :D
Szívből gratulálok! Ezt sose lehet elfelejteni, mikor először megpillantuttuk ŐT/ŐKET!

Ma reggel 8ra mentem az Istenhegyi-be vérvételre. Mondta a csaj, hogy pénteken eredmény, jöjjek dél körül. Mondtam, inkább hétfőn reggel. Erre ő, nem baj, majd telefonálnak. Na, én elmeséltem neki, hogy a múltkori eredmény után 3 napig nem aludtam + a nővéremnek is mindig rossz lett, és ne haragudjon, de egyáltalán nem szeretnék a mhelyen egy ilyen telefonhívást kapni. Várják meg, míg a férjemmel megtámogatva, személyesen bejövünk az eredményért. :) Aztán gyorsan bocsánatot kértem, hogy már előre is hisztizek, csak most már felkészülök mindenfélére, mert a múltkor túl váratlanul értek a dolgok. Hát annyira édes volt a csajszi!!!!!!!!!! Csak mosolygott, felírta az óhajaimat a papíromra, és nem kezelt hülyének :) Ja, és félárom megcsinálták ezt azért, mert a kombin már voltunk :) Úgy örülök, mert így előbb eljutok a Praxisba (vasánap), mint hogy ezt meghalljam.
Na, nem voltam rövid :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


andi!
gratulálok!nagyon ügyes vagy!biztos jó lehetett!

Kép

 
 

csajok!
én ma tiszta para vagyok.ülök a gép előtt és bőgök.szerintem nagy lehet a baj.most andi hozzászólást olvasva,nekem is kellett volna mutatni a szívhangot!ma van a napja, hogy a 2.mensim kimaradt.
nagyon félek.még attól is hogy meghalok.félek az esetleges görcsöktől,félek,a vérzéstől,attól,amit esetleg látni fogok.elvesztettem a reményem.lehet hogy csak az utro akadályozza a leválást.
hajnalban alig merek kimenni pisilni,álmomban figyelem,nem fáj e a hasam.borzasztó.ha sokáig nem írok,belehaltam!
miért vagyok én ilyen szerencsétlen?én mindig a rossz statisztikába esem bele?100 terhességből 1 méhenkívüli,az az enyém,1 lombikból x nem sikerül,közte vagyok,inszem uaúgy,vetélés nem tudom hány %,abból is kijut?mekkora az a súly,amit ép ésszel ember még el tud viselni?

Kép


Sziasztok!

Andrea - gratulálok a babócához és boldog babavárást kívánok!

Orsi, Zsuzsi - nem vagyok táppénzen, vállalkozóként dolgozom és ennek bár van hátránya is de nagy előnye, hogy gond nélkül haza tudom hozni a melót és apránként meg tudtam csinálni. Nem is tudom, hogy a vállalkozónál, hogy van a táppénz vagy van-e egyáltalán, akiket kérdeztem eddig senki nem tudott biztosat mondani. Pedig jó lenne ha legalább a járulékokat nem kellene fizetni, mintha azt hallottam volna hogy a vállalkozónak azt nem kell ha táppénzes. De nem tudom mi az igazság!?
Köszönöm a Tgyás-os infókat!

Kata - Neked is köszönöm a linket!

Emma - ne izgulj már előre, főleg akkor ne ha az eredmények előtt a praxisban úgyis megnyugtatnak. Így lesz, nyugika!

Melcsi - 1,6 MOM lett az AFP! Azt mondták teljesen jó! De végül is rajta van a papírkán, hogy 0,5 és 2,5 között normál! :lol:
De már nem is lepődtem volna meg ha nekem ez sem normál! Persze így sokkal jobban érzem most magam! :wink:

Kép
potykamanó
 
 


Orsi - jut eszembe! mi a másik fóbiád? Írtad hogy kettő van, de csak az egyiket árultad el. Vagy a másikat nem is szabad elmondani? Kíváncsi fáncsi vagyok tudom! :wink: De nem muszáj ám ha nem akarod! :lol: :roll:

Kép
potykamanó
 
 


Lolaaaaaa! - ne csináld ezt! Tessék megnyugodni, nem lesz semmi baj!!!! Tessék egy picit relaxálni, pozitív dolgokat küldeni az agyacskádnak!!! Olvass valami pozitív könyvet, vagy hallgass lágy zenét, süssél sütit vagy főzd meg a kedvenc kajcsidat, vagy hívd el egy barátnődet, menj ki a napra (legalábbis kecskeméten most 100 ágra süt) sétálgass. Türelem!!!! Hétfőn megnyugodhatsz, csak addig legyél pozitívabb egy kicsit, mert ez a sok negatív érzés sem tesz jót! Ne sirdogálj!!!!

Kép
potykamanó
 
 


Mano

EV-nak az első naptól jár a táppénz (nincs ugye a 15 nap betegszabi, mint az alkalmazottaknál), de akkor természetesen nem folytathatod a vállalkozói tevékenységet.

Lola

nem szabadna feladnod, amíg csak egy halvány remény van, remélni kell!!!!

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Köszönöm szépen a gratulációkat!!!

Lola! tudod ám miért vannak ilyen gondolataid??? Azért mert tuti terhes vagy!!! :lol: :wink: Nyugodj meg!!! minden rendben lesz.Én is csak arra tudok gondolni,amit már írtak a lányok,hogy Neked nem tudni mikor ágyazódott be.biztosan csak később és azért nem volt még szívhang. Hétfőn figyeld meg már lesz!!!

Kép
andrea23
 
 


Lola :(
Jaj, neked ennyi minden rosszban volt részed? Nagyon klassz csajszi vagy, hogy mindezt kibírtad! Drukkolok, hogy vége legyen most már a szenvedésnek és csupa jó történjen végre!

Manó :D
Tök jó ez az eredmény! :D
(lehet, hogy ez végre nekem is bejön? tudod hasonlított az előző vérvételünk)

De ez az 0,5- 2,5 nekem tök új!!! Én 0,7 -2 között hallottam, hogy OK! Csajok, ki-mit tud erről?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsuzsi - köszi.
de akkor természetesen nem folytathatod a vállalkozói tevékenységet.
- de ez nem azt jelenti, hogy szüneteltetni kell?!?! Ha pl. nálam a Bátyám alkalmazottként van bejelentve, attól Ő maradhat és elvégezheti a munkát, nem?

Emma- nekem ez van az AFP-s leletemen az eredmény mellé írva normál értéknek! (0,5-2,5) :shock:

Lola - remélem jobban van már a kis lelked :!: :!: :!:

Kép
potykamanó
 
 


Lányok,itt van Hajdu doktornőnek egy leírása,amit már korábban bemásoltam ide,de a linket most nem találom,csak a korábban bemásolt írást.
Az is számít a védőnő szerint,hogy milyen eszközöket használnak,honnan szerzik be a hozzávaló szereket.
Pl.az I.nőin biztosan más cuccot használnak,mert ott az alsó határérték 0,9. :shock:

Itt az írás,jó olvasgatást :wink: Hajdu Kriszta

Elküldve 2002 Április 11 csütörtök - 20h 21: Szerkesztés
Most már úgy érzem, muszáj írnom. Kedves kismamák:
ÖNMAGÁBAN AZ ALACSONY AFP SEMMIFÉLE FOKOZOTT RIZIKÓT NEM JELENT A TERHESSÉG GENETIKAI KOCKÁZATÁBAN!!!!Ennyit tömören. Kissé jobban kifejtve:
1. Minden második terhesnek 1,0 MoM alatt van az AFP-je (ez ugyanis az adott labor átlagértéke)
2. Kétségtelen, hogy a Downos terhességek esetén az AFP alacsonyabb (az egészséges terhességek 0,7-0,8 MoM-jánál van), ez azonban NEM JELENTI AZT, hogy a Down-syndroma esélye számottevõen emelkedne, ha valakinek 1 alatt van az AFP-je. Az meg végképp hibás, hogy minél alacsonyabb, annál nagyobb az esély. Akármennyire is szerencsétlen ország vagyunk, annyira nem, hogy minden második terhesnek fokozott rizikója lenne a Down-syndromára.
3. Nem létezik olyan szûrõvizsgálat, amelyik akkor is kóros, ha alacsony, és akkor is, ha magas (amúgy az AFP eredetileg erre lett kitalálva). Így eljutunk egy olyan pontra, amikor lassan mindenki kóros eredményt kap, ez pedig nem hatékony szûrés.
4. Az AFP mellett vizsgálva a HCG-t, és optimális esetben még más biokémiai paramétereket is, valóban közelebb lehet jutni ahhoz, hogy megállapítsuk, hogy egy adott terhesnek mekkora az ESÉLYE arra nézve, hogy Down-syndromás a magzata. Hangsúlyozom, hogy ezek szûrõvizsgálatok, nem ténymegállapító, diagnosztikus vizsgálatok. A szûrésekbõl még 40 ezer forintért sem kap senki olyan leletet, hogy NEM DOWNOS, vagy, hogy DOWNOS a magzata, csak egy rizikót, például, hogy az esély 1:94-hez (ez magasnak számít), vagy 1:12345-höz (ez alacsonynak számit, de 12344 egészséges gyermek mellett 1 asszony ilyen lelet mellett is szül egy Down-os újszülöttet). Ha magas a valószínûség, javasolt a kromoszómavizsgálat, hiszen csak ez mutatja ki egyértelmûen a betegséget, vagy zárja ki.
5. Tehát a következõ szûrések vannak a DOWN-ra vonatkozóan:
- Ultrahangszûrés a 11-13. héten: a magzat tarkóvastagságát mérjük: ha a folyadékréteg az átlagosnál vastagabb, a kockázat 8-20%. Alkalmas a Downosok 80-90%-ának kiszûrésére.
- 3-as, vagy 4-es biokémiai teszt: (AFP+HCG+oestriol+inhibin) 0.5-10%-os esélyt ad eredménytõl függõen, kb. 60-80%-ban mutatja ki a Downos magzatokat, ami azt jelenti, hogy a Downosok ennyi százalékában ad 0.5% feletti rizikót, ami kb.egyenlõ egy 35 éves nõével, de ilyenkor minden esetben kromoszómavizsgálatot ajánlunk, ez nem azt jelenti, hogy a magzat valóban beteg.
- Az AFP+HCG közel sem ilyen biztos, a Downosok kevesebb arányában mutat gyanút, viszont több egészséges terhes esik bele a kóros tartományba. Kb. a terhesek 4%-a kóros eredményt kap, közöttük a Down gyakorisága 1-2 % csak!!
- AZ AFP ÖNMAGÁBAN NEM ALKALMAS A DOWN-SY. SZÛRÉSÉRE. Ha valakinek 1.0 MoM alatt van az AFP-je, semmi mást nem jelent, mint, hogy a terheseknek nem a másik felébe tartozik, hanem az egyikbe.
Még egy apró megjegyzés a topicban elhangzottakhoz, önmagunk védelmében: A frekventált helyen dolgozó ultrahangosokra, genetikai tanácsadókra óriási beteganyag (illetve terhesanyag, hiszen Önök nem betegek) zúdul. Pontosan a terhesek aggodalmai miatt, a terhességi kor fontossága miatt, az idõigényes vizsgálatok (egy kromoszómavizsgálat 1-3 hét) miatt itt nincs mód hoszzú elõjegyzési rendszerek bevezetésére. Én a magam részérõl mindent elkövetek, hogy a 64. terhes vizsgálatakor se hunyoritsak az ultrahangvizsgálat során, mert fáradt a szemem, nehogy megijedjen, hogy valami szörnyûséget látok, vagy, hogy türelmesen válaszoljak minden kérdésére, vagy ne tegyek megjegyzést az orvosára, vagy védõnõjére, aki feleslegesen megijesztette. Igyekszem, hogy a legjobb szakmai tudásom szerint lássak el minden terhest, és minél kevesebbet tévedjek. Hiszen mindannyian tévedünk sajnos. És fáradunk. Bocs, hogy belelocsogotman, de szeretném, ha nem aggódnának többet, mint amennyit egy terhesnek kötelessége:

Lola,nyugi :wink: :wink: :wink:

KépKép
napszemcsi
 
 


lányok,csak ti tartjátok bennem a lelket

Kép


Mano

természetesen nem kell szüneteltetned a tevékenységet. a bátyád elvégezheti a munkát, s maradhat alkalmazott.
neked nem érte volna meg már rögtön az elején táppénzre menni, hogy ne kelljen magad után a járulékokat fizetni?

Lola

mi nagyon szurkolunk neked, s azzal, ha kikészíted magad, a tényeken nem fogsz változtatni. tehát csak pozitívan gondolkozz!!!
amikor 2 hete elöntött a vér és kórházba kerültem, nekem meg se fordult a fejemben, hogy a picivel valami baj lehet! tessék így gondolkodni!

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Lola drága! Nyugodj meg! Tudom, h könnyű mondani, és nehéz betartani, de tényleg a jó dolgokra koncentrálj! Egy kis napfény a szívednek is jót tesz, és csak ezzel a pozitív hozzáállással segítesz! (És nekem az utro mellett is megjött, mikor nem sikerült!) Arra gondolj, ha ott a baba, segítened kell neki, h jól érezze magát. Ha te jól érzed magad, ő is! Semmi rossz gondolat!!! Mosolyogj! :lol: :lol: :lol:

Orsi! Köszi, megnézem a linket (van egy csomó könyvem, csak épp 2001-2004-es, jó lenne 1 friss.)

Melcsi! Köszi neked is, gondolom, h nem sok mindent lehet szoptatás alatt csinálni a szemölcsökkel is, de ahogy Orsi is írta, legalább tudjam mi ez, és h vírusos-e vis átvihető-e tényleg.

Andrea! Nagyon-nagyon gratulálok!

Potykamanó! De jó, h az AFP jó lett! A link amit feltettem az OEP oldalán a táppénz szabályok is ott vannak (Mo-i ellátások), de tényleg nem dolgozhatsz (pl. nem is írhatsz alá meg ilyesmi- szerintem), csak majd a gyes alatt.

Bálint nap van, Bálint nap van!!! :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Kata

Írtam neked privit.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 



Orsi :) azt szertném kérdezni,hogy ha én a 28.héten szertnék 4D-re menni,akkor a babák külön, külön még láthatók lesznek az Uh-n,nem lesznek olyan nagyon nagyok,hogy egyátlán ne tudnánk mozizni egyet :roll: :?:

KépKép
napszemcsi
 
 


Manóés a többiek
Bocs', tudom, hogy már túlléptetek, de nem megy ki ez a 0,5-2,5 a fejemből! Emlékeztem Melcsi is hogy megijedt a 0,6-tól?
Mert 0,7-ig szokták mondani, nem? Vagy ez is mindenhol máshogy van? Fura ez a magyar eü... Ahogy doki, annyi szokás...

Kép
Kép
emma1976
 
 


csajok arik vagytok.
jobban vagyok.férjem valentin napi ajándéka!van munkahelye!
3 hónap idegőrlés után,ez elég jól hangzik.ma ment állásinterjúra,és jövőhéttől felvették!
egy gond kipipálva.
felhívtam a dokimat,azt mondta sokat gondol rám,és már nem mer hívni,tegnap ő érdeklődött,megbeszéltük a pénteket.megnéz.ha már nőtt a petezsák,az jó. azt mondja még nem tudja hogy lesz a vizitdíjjal???hallottátok hogy a kaáliban is kell fizetni?
még azért is reménykedem mert őrült szentimentális is vagyok,régi fotókat nézegettem ma,azon is bőgtem.és az álomszuszékság még mindig tombol rajtam!
köszi minednkinek a biztatást!

Kép


Zsuzsi - hááát, jó kérdés, nem foglalkoztunk vele, mert nem volt sürgető a dolog és annyi minden más is közrejátszott: a fekvés, a dolgok, az elfoglaltság, szóval a körülmények miatt. A férjem rengeteget dolgozik én meg ki sem tudtam mozdulni sokáig. :oops: Na de mostmár majd utánajárok...

Kata - köszi-köszi, még nem olvastam végig csak átfutottam és kimásoltam a linket meg azt az oldalt ami megnyílt, de estefelé lesz végre időm és végigolvasgatom! :lol:

Emma - hááát, nem tudom, létezhet hogy itt Kecskeméten más a normál érték? Mert ahogy Napszemcsi is írta:
Az is számít a védőnő szerint,hogy milyen eszközöket használnak,honnan szerzik be a hozzávaló szereket.
Pl.az I.nőin biztosan más cuccot használnak,mert ott az alsó határérték 0,9.
Ezek szerint helyenként eltérhet.

Lola - örülök, hogy jobban vagy!!! :lol: És hogy jó dolgok történtek, vagyis: gratu a Férjednek a munkahelyhez!! Minden rendben lesz, nyugika!!![/b]

Kép
potykamanó
 
 


Sziasztok lányok! :D

Lola! :D
Feltétlenül szeretném neked leirni a saját történetem!
A kisfiammal spontán estem teherbe!28 napos ciklusnál a 33-ik napon alig mutatott egy halvány csikot a teszt!Most elökerestem a régi kiskönyvem és a leleteim!A 6 hetes ultrahangon csak megvastagodott nyálkahártyát láttak,semmi mást!7+4 hetesen voltam a második ultrahangon ahol szabályos petezsák láthato de szivhang nem!Mivel nem lehet tudni mikor fogant a baba ugy mint egy stimunál!A következö ultrahang 9+5 naposan volt ahol már volt szivhang is!!Semmi esetre se szomorkodj,neked spontán babád van ami teljesen másképp számolando és közelitendö meg!
Minden rendben lesz,és a gondolatok ugy is jönnek ez teljesen érthetö!!!!!


Rolunk!
Voltunk tegnep terheléses cukron és magas lett a második eredményem!Kicsit elszomorodtam de sajnos ez van!
Ma volt vizsgálat méhszéjnézés és egy kis ultrahang!De már a baba nem fért bele a gépbe!Igy csak a kis szivverését tudtuk kivenni belöle!
És kébzeljétek mit csináltam ma magammal??!!
Megborotválkoztam,hogy megyek az orvoshoz még se mehetek "bundába"!!!!Van alul egy szép kis szemölcsöm és elvágtam!!!De nem vettem észre!Mielött elindultunk még elszaladtam pisilni és tiszta vér volt a betétem!Majdnem elájultam!Kezem lábam remegett!!Hogy most mi ez??!!!Mire rájöttem már alig láttam ugy bögtem!Le betadinozta az orvos is!Jobban kell vigyáznom mert a következönél infarktust fogok kapni!

Andrea! :D
Gratulálok a picikéhez!!!


Kata! :D
Holnap már 37 hét betöltve!!!!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó! Hogy Te micsoda horrorokat tudsz produkálni magadnak, még ha nincs is baj!!! (Mintha magamat látnám. :D )
Milyen figyelmes vagy! Hát ez az, amit nagyon vártam! A bővös 37. hét! És ma megkezdtem az utólsó doboz magne b6-ot. (Persze az SZTK szerint én még holnap 36 hetes leszek... de se a dokim, se a védőnő nem foglalkozik vele, a kiskönyvembe se azt írták már legutóbb, így engem se érdekel. :lol: )

dkata
 
 


Sziasztok!

Megpróbálom feltenni a 12. heti manófotót. Nem tudom sikerül -e minőség szempotjából, mert úgy lett beszkennelve és nagyon nagy méretből próbáltam kicsinyíteni. Ha nem sikerül akkor bocsi előre is.

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1171483441.31.jpg[/img]

Kép
potykamanó
 
 


Manó!
Járjál csak hamar utána a táppénz dolognak, mert nem mindegy, hogy Te fizetsz vagy Neked fizetnek ebben a gaazdasági kizsákmányolásban, amit itt a vállalkozókkal müvelnek!
Én első perctől tp-en voltam, férjem alkalmazottja volnék egyébként. A járulékokat nem, viszont "táppénz hozzájárulást" jekkett fizetnie. Most jön a szemétség: én megkaptam a táppénzt nettóabn, adó meg mittudoménmicsoda levonva előre. A férjemmel viszont a bruttó táppénz 33 %-át fizettették ki! A röhej: a határozatra rá volt irva, hogy fellebbezéssel élhet 15 napon belül. De a könyvelő azt mondta, ne is próbáljuk feszegetni, meg mentességet kérni, ha nem akarunk magunknak bajt!
De még ha befizeted azt a hozzájárulást is, valszeg jobban jársza táppénzzel.
A Gyed pedig ugyis maximalizálva van, most nem tudom mennyi, de hiáb kerestél többet, csak a maximumot kaphatod.
A Te AFP-d a biztonságos kategóriába tartozik :D
Nekem az van a papiromon, hogy 0,7-2,5-ig jó a tartomány. Én ezért lettem ideges a 0,6-tól.
Milyen formás kis babád volt már akkor is! Micsoda vállacska!
Anikó!
Formára szoktál borotválkozni? Talán ezentul hanyagold, szerintem anatómiailag most ez nehezitve van :shock:
Cukor :cry: Mit mondtak, sima diéta vagy valami komolyabb?
Én is a jövő héten megyek :shock: Remélem rendben lesz.
Andrea!
Nagyon jó! Gratulálok!
Lola!
Nem fogsz meghalni. A nők sokáig élnek és mindent kibirnak. A babád is sokmindent kibir, de nyugodt, optimista mamára van szüksége! Egyelőre semmi biztos negativum nem ismert, tehát nyugodj meg (ha lehet) és mondd meg a babának, hogy nagyon szeretnéd, hogy szépen növekedjen. Hétfő mindjárt itt lesz, és akkor meg fogsz nyugodni. Lásd Anikó irását.
Emma!
Biztos jó hireket kapsz az Istenheygin! Drukkolok!
[/i]

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Potykamanó!
Milyen édes a bébid! Mintha kukucskálna!

Anikó! A cukorra mit mondtak? Mennyire lett magas? Diéta?

Emma! Előre ne idegeskedj az eredmények miatt!

Lányok! Ma vagyok 37. hetes!!! Annyira vártam! És tegnap volt az én kicsikém névnapja, fel is köszöntöttem, ettem finom csokikrémet! :lol:

dkata
 
 


És a vonalzóm is azt írja, hogy "már kész vagyok a kijövetelre", de a kis agya és tüdeje még nődögél... :lol:

dkata
 
 


Sziasztok Lánykák :)

Kata,nagyszerű,hogy megvan a 37.hét.
Még egy picit várjon a Drágád,és akkor igazán értett lesz erre a világra :wink:

Potykamanó,nagyon édes a babád :D :D :D :D

Anikó,vigyázz azokra szemólcsökre :shock: én is szoktam igzagatni a dolgokat odalenn :oops: de a borotvát elhagytam,mert már nem látok semmit odalent :P így apa szakállnyíróját használom,amivel nem tudom megvágni magam :P
Diétát nekem is kell tartani,de mostanában olyan éhség rohamok törnek rám :roll: :roll: :roll: :roll: hogy az csak na!
Próbálj meg napi 5x 3 óránként enni,tízóraira és uzsira vagy gyümölcsöt vagy joghurtot egyél.
Szénhidrátokból próbálj leferagni,teljeskiörésű kenyeret vegyél,mert az eltömítí a pocakot,nem leszel olyan éhes,és nem okoz olyan hirtelen vércukorszint ugrást:)

Pomi,Katyerina,Orsi,merre vagytok???
Remélem nem vagytok betegek??
:roll:

Zsebike ,Te és a babák hogy vannak? :wink: :D

KépKép
napszemcsi
 
 


sziasztok!
mindenki nagyon aranyos,hogy biztat és gondol rám!!!
egyenlőre nincs semmi panaszom,és remélem nem is lesz.végülis holnapra kialkudtam egy uh-ot,kaptam is a testvéremtől!hogy miért nem bírok várni.5 nap elteltével már csak lesz valami növekedés a babót illetően.reggel 7-re megyünk!soron kívül,csak még nem tudjuk,ez hogy lehetséges a vizitdíjnál.nem bírom ki a hétvégét!reggel ma is émelyegtem.
Borotválkozás!hát ez nekem is örök dilemma.sajna én is egy eléggé erős szőrű lány vagyok.doki előtt megy egy kis fazon,lábra meg egy tubus borotvakrém,utána jó férfiszagom van!de valahogy az olyan ciki, hogy a dokinak csinálom, de ha meg nem mint jeti ősasszony menjek?nővérem ebből nem csinál gondot,simán leborotvál mindent,de nekem az túl ciki.azt mondja látott már a doki ilyet!

Kép


ja még azért is kaptam hogy nem árt ez a sok uh?erről mi a véleményetek?

Kép


Lola

nekem eddig 7 UH-m volt és még csak a 13 héten járok. A bevérzések miatt muszáj volt mindig UH-val nézni.

Anikó

feküdnöd kell még mindig? hát azt elhiszem, hogy szívinfarktust kaptál.
Írjátok már meg lányok, akinek volt cukorterhelése, hogy a 2 vérvétel között mennyi idő telik el?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!

Melcsi - köszi a vállalkozós infókat, egyelőre a neten az este még próbáltam utánakeresgélni, nem kell járulékot fizetni, ha jól értettem minimálbér esetén. Hát én azon vagyok így bénabakterek vagyunk, hogy már nem intéztük korábban, főleg, hogy nagyon is indokolt volt, de mostmár mindegy, majd ezután. A táppénz hozzájárulásról nem írt a fáma. Az a 33% azért durva amit írtál. Úgyis van még egy-két dolog ami nem tiszta majd alaposabban utánakérdezek a könyvelőtől is.
Egyből a háziorvoshoz lehet menni a táppénz ügyében vagy a nőgyógyásztól is kell ehhez valami javaslat vagy igazolás?

Köszönöm a babám nevében is a dícséretet! :lol:

Kata, Napszemcsi - Nektek is köszönöm! Hát ezen a fotón még egy kicsit furin néz ki, de annyira imádtam. Teljesen összehúzta a vállát és elkezdett biciklizni, rugkapálni, mert a drbácsi ütögette a hasam, mert nem akart a Manócska szembe fordulni, és ez nagyon nem tetszett neki nagyon tiltakozott. De olyan édes volt!

Kata - hadd nőjjön csak még az a picúr amíg akar! Úgy látom jól érzi Ő még magát odabent! :lol:

Anikó - Jujj! nagyon durva volt a az a borotválkozós sztori! Így megijeszteni saját Magad!?

Lola - az uh nem árt! Engem is sűrűn küldtek, voltak ismétlések is, és én is rákérdeztem. Attól nem kell tartani, hogy az ártana!

Kép
potykamanó
 
 


Sziasztok!

Dkata! Gratulálok a 37. hetedhez !!! Nagyon ügyik vagytok! Már nincs sok hátra!

Lola! Na tessék! ezt az egy napot már féllábbal is kibírod!!! :wink:

Éjjel óta picit elkezdtem érezni az alhasam.Nem fájás csak néha-néha bizsereg egy picit.mi lehet ez?

Kép
andrea23
 
 


Zsuzsi - Neked már volt vércukor vizsgálat? Mert volt valami panaszod, vagy miért? Azt nem csak a 26. héten nézik?

Kép
potykamanó
 
 


Zsuzsi,a cukorterhelést álzalában 2 órás elfoglaltság :shock: úgyhohy vigyél magaddal valamilyen olvasmányt :wink:
A cukros lotty előtt is vesznek vért,aztá megkell inni azt a förtelmet(vigyél magaddal egy 1/2citromot,mert úgy elviselhető,olyan,mint egy cukros limcsi.
És az a fontos,hogy nem szabad közben járkálni,max.WC-re,de hosszab sétákat nem szabad megtenni. :wink:
Én úgy tudom,hogy máseredmény jön akkor ki,mert a szervezet égetni kezdi az anyagokat.

Lola,az Uh az é olvasmányai szerint,bizonyítottan nem bátja a magzatokat :wink: azttán ki tudja,hogy mi az igaz.Egyetlen egy dolog ami visszatart a havi Uh-tól,mert állandóan nézegetném a szépségeimet :) hogy már hallanak.
Valahol azt olvastam,hogy olyan zaj éri Őket Uh közben,mitha amikor egy metrószerelvény érkezik az állomásra. :? :? :? :? :? ezért irják azt az Uh-s oldalk,hogy általába akkora igazítsuk a mozizást,amikorra esedékesek a nagyobb UH.vizsgálatok.
Nálunk Barnuska kimondottan utálja az Uh-t.
Gyorsabban ver a szivecskéje,össze vissza mocorog. :shock: :?
Nórika,meg színésznő lesz :D :D :D már 12 hetesen produkálta magát :D :D :D :D

KépKép
napszemcsi
 
 


Melcsi

szerintem nem az a legnagyobb igazságtalanság, hgoy a bruttonak kell az 1/3-t befizetnie a munkáltatónak a táppénzhozzájárulásként, hanem az, hogy egy munkáltató nyakán évekig maradhat egy munkavállaló, ha hosszú ideig táppénzen van, s ez nem kevés pénzbe kerül. amúg nálunk is ugyanez a felállás, mint nálatok, családon belül vagyok alkalmazott.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Napszemcsi

köszi az infót. miért nem szabad közben járkálni?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Lányok, ha már a borotvánál tartunk szeretném megkérdezni tőletek, hogy a gyantázás ilyenkor megengedett? Én ugyanis gyantáztatni szoktam (láb), de nemtudom, hogy most lehet -e? Van valakinek infója erről? Lehet, nem lehet, hányadik héttől igen vagy hányadiktól már nem?? S.O.S!! :)

Nagyon izgulok holnap után első UH!!!!

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Potykamanó,nekem is volt már cukorterhelésem :? a PCOS miatt.
16.héten csináltatta a diabetológus doktornő.
Az akkori eredményeim nagyon jók lettek :)
De majd most a márc.5-én megyek,nagyon kiváncsi leszek,mert ahogyan írtam állandóan éhes vagyok :shock: próbálom tartani a diétát5x 3 óránként enni,és a megfelelő szénhidrátot,de nem mindíg sikerül a 3 órát betartani :shock: :roll:


Andi,nekem a 8.hét körül kezdett sűrűödni ez a szurkálos,bizsergős dolog 8)
Említettem Krizsa doktornak:)Ő azt mondta,hogy ne csodálkozzak,mert a nő a méhem,és ez ezzel jár :D úgyhogy nyugi,minden OK. odabenn,csak változik a tested:)

KépKép
napszemcsi
 
 


Manó :D
Kismanó nagyon édes!

Lola :D
Látod van itt pozitív példa!

ANikó :D
És mit mondtak a cukorra? Diéta?

Szőrtelenítés
hát én egyszer próbáltam a full borotválást, 1 hétig járni-ülni semmit nem bírtam utána! állítólag a következők már jobbak, de nem próbáltam ki mégegyszer, marad a fazonigazítás :D

Képzeljétek nem úsztam meg, bekaptam vmi vírust. Fáj a fejem meg a gyomrom, 1 órája hánytam is egy nagyot. Na mondtam is, terhességem sose okozott ilyet, most meg tessék :?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsuszi,azért nem szabad járkálni,mert a szervezeted elkezdi égetni a a bevitt löttyöt,és nem kapsz megfelelő eredményt!
Legalábbis én ezt így tudom :wink:
Kibírható az a 2 órácska,olvasgatással :) :) :) :)

KépKép
napszemcsi
 
 


Köszi Napszemcsi! akkor nem hívom fel ezért! :)

Kép
andrea23
 
 


Csillag
Szerintem lábgyanta nyugodtan mehet

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsuzsi! A cukorterhelés nálam így ment:
1. Vérvétel, amikorra mész.
2. Megvárod az eredményt, mert eleve magas cukorra nem terhelnek rá.
3. Ha nem magas alapból a cukrod, akkor megiszod az oldatot (vinni kell 75g szőlőcukrot, kb. 2 dl vízbe teszik - érdemes citromot vinni, nekem nem volt rossz).
4. Innen számítva 2 óra múlva kell visszamenni, akkor veszik le a 2. vért.
Az 1. cukorterhelés a 24-28. hét között (ezt mi rugalmasan kezeltük, mert épp gyökérkezelték a fogam, de egyébként is lehet), a második a 32-en van, én a 32 hetes uh-val kötöttem össze, ne menjek 2x.

Potykamanó! A háziorvos vesz táppénzre, de őket cseszteti a tb, ezért a háziorvos "kedvében" jársz, ha viszel neki a nőgyógyásztól igazolást, h indokolt a tp.

Lola! Nagy kalappal holnapra, nagyon várjuk az eredményt!

Wish! Te merre kóborolsz? Vásárolsz a bébinek? :lol:

dkata
 
 


Emma,vigyázz magadra :wink: :wink: pihenj sokat!

Én tegnap vettem savanyúkáposztát és abból főztem székelykáposzta szerűséget,meg facsarom a citromokat és iszom a levét+ narancs.
Eddig nincs baj(kopp-kopp)remélem nem is lesz :wink: :wink: :wink:

KépKép
napszemcsi
 
 


Erika! Mi volt a tüsszencsnézőben? Hányan vannak? Izgulok érted!

dkata
 
 


Hali

Én csak egyelőre olvasó üzemmódban vagyok, remélem a kistsó projekt miatt hamarosan csatlakozhatunk!

Borotva/gyanta:azért gondolj bele, mindenkin ugyanazzal a patronnal mennek végig a fazonnál!! Ha lehet cukorgyantát használjanak a kozmetikában!Nem bizots, hogy minden csajszinál megvan a napi higénia!
A borotvaához, meg ugye akrobatának kell lenni (ugye Aniko?), vagy apa segít? :oops: :oops:
szép napokat!

Kép
anid
 
 


Sajnos mennem kell dolgozni!

Így elköszönök!!! Este még lehet benézek.

Kép
andrea23
 
 


Sziasztok lányok!
Jó régen nem jártam itt, sajnos volt pár rossz esemény a családomban :oops: :( :cry:

lusy
 
 


Zsuzsi!
Hát bizony, az alkalmazott táppénze elég sarkalatos kib@szás! Plusz, még utána 30 napig védve van, és van olyan, aki ezt notóriusan megcsinálja. Pl. nekünk tavaly volt 1 srác, aki a munka dandárjában hagyott itt minket, ám közben kiderült a hamisság! Mikor a férjem elbocsátotta, és kellett az előző munkahelyekről az a kilépő papir vagy micsoda, hát láttuk ám, hogy mi már a 3. munkahelye voltunk, ami táppénzes balhé után szünt meg! Aztán már rég nem nálunk dolgozott, mire persze megjött még az a rohadt 33%-os határozat! :cry:
Kata!
A 37.hét betöltve :D Akkor már nincs szükség a koraszülött-ellátásra :D Minden nap ajándék mostmár! Aztán nehogy a végén tulhordd azt a gyermeket :wink:
Lola!
Emesémet kb. 2 hetente nézegették UH-n. Nem látom semmi jelét, hogy bármilyen bajt okozott volna, és Krizsa szerint sem lesz semmi bajuk.
Holnapra lesz szivhang, és akkor a paramami megnyugodhat :D
Erika!
Ma nézték a tüszőidet?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: