Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Fridus

Véletlenül tévedtem erre és látom milyen gondod van. Van egy topik, az a címe, hogy !!Segítségnyújtás az újszülött ellátásában, vagy valami hasonló. Ott egy volt Máv kórházos csecsemős ad tanácsokat, bátran lehet kérdezni tőle, mindenben segít. Remélem segítségedre lesz.

mroni
mroni
 
 


Sziasztok! 5 évvel ezelőtt szültem az István kórházban Dr. Surtya Zsuzsanna és Csűrösné Erzsike segítségével. Csak pozitív véleményt tudok mondani a kórházról, a doktornőről, a szülésznőről és a kórházi dolgozókról. Mindenki nagyon kedves és segítőkész volt. A szülőszoba és a kórterem (3 ágyasban voltam) nagyon barátságos. Mindenkinek csak ajánlani tudom!
namuba
 
 


Szerintem a tapasztalatokból lehet többet tanulni. Aki őket akarja meghallgatni, az elmegy a tanfolyamra, amit az étteremben tartanak. Én itt is kérdezősködtem és meghallgattam az előadásukat is.

KépKép
becka
 
 

 
 

Sziasztok!
Szerintem az előkészítőre mindenképp menjen el, aki az Istvánban akar szülni!Nekem nagyon-nagyon jó volt, hogy pl. a szülésnél tudtam előre, mi lesz a következő lépés (pl.születés, apa fürdet, 2 órát együtt leszünk...)Persze van, ami nem jött be: én elhatároztam, hogy ülve fogok szülni, meg kipróbálom a kádat, labdát stb.Hát az alternatívba nem mehettem (pedig szerintem nem volt senki ott), a labda egyenesen idegesített :D , a tolásnál pedig az ágyon átfordulni egyik oldalamról a másikra, már az is nehézségbe ütközött, nemhogy felállni :( És bárhogy lobbiztam, csak nem a 3 ágyasba, hanem ötösbe kerültem...no mindegy, már a múlté.

Kép

Kép
linus
 
 


Általában olvasó üzemmódban működöm itt, de most muszáj hozzászólnom...

Becka, nagyon köszi a szüléstörténetedet, tanulságos volt. Olyan, amitől én is nagyon tartok, mióta sikerült a nagyon bababarát kórházat kiakasztanom a felkészitőn. Olyan bigottan ragaszkodnak az elképzeléseikhez, hogy csak na, nálam azon akadtak ki, hogy mi az, hogy én úgy gondolom, jó lenne, ha legalább a lehetőség meglenne, hogy esetleg pár napi vajúdás után pihenjen az ember pár órát és addig valaki vigyázna a gyerekre.

Meg nekem elképzelhetetlen, hogy hogy lehet egy 5-6 ágyas szobában, ahová beengedik a láogatókat is szoptatni, meghitt közelséget kialakitani a gyerekkel, regenerálódni...

Ha valakinek van esetleg ilyen tapasztalata, megoszthatná, mert nekem tényleg ez a legnagyobb félelmem, mit csinálok, amikor ott van egyszerre 20-25 másik ember én meg kinlodnék a szoptatással (állitolag nem egy leányálom az elején, de persze ezt is csa hallottam, saját tapasztalat 0)

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Linus: így van, én is végighallgattam, csupa szép és jó hangzott el az előadáson. Viszont a választott szülésznőnk már mondta egyből, hogy nem szeretik az alternatív szobát, mert nem férnek a kismamához sem a kádban, sem a franciaágyon. Csak legutolsó esetben raktnak oda valakit. (De mutogatni és elmondani jó, hogy ilyen is van.)

A választott orvosom pedig csak a 3 ágyas, zuhanyozós szobát mutatta meg, azt hittem mindegyik ilyen. Közben ez a "kiváltságos" szoba, mert az 5 ágyasokban nincs zuhanyzó. A császár miatt én a 3 ágyasban voltam.

Eszerxx: szoptatni tényleg nincs módod nyugodt körülmények között, mert tiszta átjáróház a kórház. Minden látogató akkor jön-megy amikor akar. Én szerencsére rendes szobatársakat kaptam, mindig figyeltünk egymásra, hogyha valaki szoptat, addig a többiek kinnt beszélgetnek a férjjel, rokonnal. Viszont volt az egyik lánynak egy eleven 2 éves kisfia, aki minden nap jött a papával és kiabált, csörgött-zörgött, tologatta az ágynak a bevásárlókocsit (amiben alszanak a babák). Ennek sem örülnek az újszülőtt babák.

Az a gáz, ahogy én láttam, hogyha roma kerül be veled a kórterembe. Őket egész nap "őrzi" a rokonság, reggeltől estig bennt az egész família, a kisgyerektől a nagypapáig. Még az este 10 órás fürdetéskor is ők ott voltak. Emiatt voltam ideges, nehogy ilyet kifogjak, de ezt az egyet megúsztam. Az a baj, hogy nem tudsz akkor gyorsan kérni egy egyágyast, hogy elszigetelődj, mert folyton foglaltak azok is. Sőt, hogyha nagyon "fontos" ember szül, akkor kirakják a kevésbé fontosat az egyágyasból, láttam ilyet is, hogy kis ferdeszemű lányt kipaterolták. Ennyit erről.

KépKép
becka
 
 


eszterxx, én imádtam az istvánt. másodikom ott született. Engem egyáltalán nem izgattak a látogatók, egy baba születése nagy dolog, örüljön hát mindenki, járjanak csodájára. Nem én érdekeltem őket, hanem a saját kicsi csakládtagjuk, én meg mosolyogtam rájuk, babámra, mell elő, cici egész nap. Én az elsőt nem kaptam meg azonnal, ami nagyon fáj azóta is. Az istvánban egész nap kezemben volt a pici, le se vettem róla a szemem, tényleg nem izgatott más, csak mi voltunk ketten, akárhányan is legyenek volt a szobában. Szerintem ez hozzáállás kérdése is. De ha valakit ez zavar, hát valóban nem ez a legjobb hely az elvonulásra :)
banya
 
 


Szoptatás:
szerintem is hozzáállás kérdése. Engem sem zavartak a látogatók, szerencsére normális szobatársaim voltak. Amúgy a csecsemősök szóltak is, ha valakinél egyszerre több, mint 2 látogató volt.
Én a fiammal foglalkoztam, akit meg zavar, hogy egy szülészeten a mellem nézze, az ne nézzen oda, vagy ne is jöjjön újszülöttet látogatni.
Igaz én bárhol, bármikor megszoptattam a 20 hónap alatt, de tudom, hogy vannak olyanok, akik ezt nem így gondolják, érzik, nekik lehet nem a legszerencsésebb a látogatási rend.

Én mindig azt mondom, hogy mindenkinek van egy elképzelése, hogy mit szeretne és ehhez meg kell találni a megfelelő kórházat.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!
Újra itt! Bocsi, hogy ritkán jelentkezem, de Apát foci baleset érte (izom szakadás vagy micsoda), így itthon nyomja az ágyat. Most már tudom milyen ha v.kinek 3 gyereke van. :lol: :lol: :lol: Reggeltől estig v.melyik kinlódik, Apánkkal az élen.
A többiekhez hozzászólva a szoptatás engem sem zavart/zavar, ha v. ki látja, igaz mi 3 ágyasban voltunk, sima szüléssel, ezekszerint nagyon kivételezettek voltunk.
Viszont ez az alternatív szülőszoba dolog amit Becka írt igaz lehet, én reggel 6tól este 8-ig vajúdtam, nem hiszem , hogy nem szabadult fel menet közben, egy kicsit. Sőtt, biztos is, hogy szabad volt, mert engem nem azzal utasítottak el, hogy foglalt, hanem, hogy ctg, ni kell (de miért), elfolyt a magzatvíz(más is ült így bele), nincs vizes ctg (pedig ezt is mindenhol reklámozzák, hogy csak náluk és sehol máshol).
Összeségében szép volt, jó volt minden. Ahogy Linus írta, szerettel övezett, DE ÚGY SZERETTEM VOLNA KIPRÓBÁLNI A KÁDAT!!!! :cry: :cry: :cry:
(Dokinénim, Andika és Évi ha olvassák a harmadiknál próbáljuk ki a kádat!!!!!! Légyszi! Légyszi! Légysziiiiiiii!!!!!:P :P :P )

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


[quote="eszterxx"]M írta:eszterxxeg nekem elképzelhetetlen, hogy hogy lehet egy 5-6 ágyas szobában, ahová beengedik a láogatókat is szoptatni, meghitt közelséget kialakitani a gyerekkel, regenerálódni...


Nekem sikerült. :wink:
Ki kell fogni normális látogatókat. Akik halkan beszélnek, esetleg ki is mennek inkább a folyosóra, ha látják, hogy épp nem alkalmas a jelenlétük.
5 ágyasban voltam, sosem volt olyan, hogy mindenkinél egyszerre lettek volna látogatók, így sosem volt "tömeg". 25-en meg végképp nem. Meg annyira el voltam varázsolódva agyilag, hogy a gyereken kívül nem nagyon vettem észre senkit. Persze a fal felé fordulva szoptattam mindig, de pár látogató jelenléte nem zavart.
Sajnos előfordul, hogy hirtelen sokan összeszaladnak látogatók, meg az is, hogy a pereputty kaszinónak nézi a kórtermet, de sztem ez azért ritka.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Hát, én 5 ágyasban voltam, de szoptatást mindig úgy oldottam meg, hogy addig a másik irányba fordultam, ha lehetett. Egyébként már a 2.,3. nap nem is érdekelt ki van ott , vagy ki nem, csak menne a dolog.
Volt egy kis kínai csaj a szobában, hát ahhoz népes rokonok jöttek, és olyan büdös volt a kajától a kórterem, mintha kínait nyitottunk volna. Még jó, hogy jó idő volt,lehetett szellőztetni.
Aztán bizony, amikor mindenkihez jött 2-3 ember elég zsúfolt volt az a kis kórterem...
És nem minden látogató érezte úgy, hogy neki ki kell menni-e, mikor más szoptat. Ezt saját rokonra is mondanám, az ember először nem mutogatja a mellét saját apósának....
Szóval kicsit fel voltam háborodva, de gondoltam van az embereknek annyi gógyijuk, hogy ez nem annyira természetes dolog, főleg, ha valaki szégyenlős. :-)

Kép
fridus
 
 


sziasztok lányok boldog újévet kívánok mindenkinek! Már igencsak régen voltam itt!De olvasni azért szoktam amit írtok ! Az alvás témához szolnék hozzá ha még lehetséges!
Az én tökim is nyugtalankodik 2 napja éjszaka!
A szájába van állandóan a mancsa ?De nemjön még a foga !
Én azt figyeltem meg hogy akkor nyügössebb ha valami változást észlel legyen az akármi és akármilyen apró!Pl: Valaki meglátogat:
Én ugy tudom hogy a babák vissza álmodják azt ami a nap folyamán velük történt! Ha nyügös volt a napja akármi miatt is ő nyugtalan lessz éjjel.
Nálunk is ugy van éjjel hogy felsír, cickó a szájba és alszik tovább!
Becka nemmondod hogy már ki is bújt Levi foga ?!
Amugy töki szépen gyarapszik már 7 kg on is túl van! gagyarászik ,átfordul oldalra.Olyan a fejlett mint egy 4-5 hós baba.
Én még most se vagyok igazán jól! A varrataim 1 hete mentek mégcsak el.De kitartok mert megérte.
Nagyon szépek a babáitok.

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


Sziasztok!

Tényleg azon múlik ez a szoptatás kérdése, hogy ki mennyire szégyenlős mások előtt. Én nem szeretem elővenni a mellemet, nekem ez nem annyira természetes. Itthon, nyugiban, csak négy-hatszemközt teljesen más érzés.

Ami még tetszett, esténként a csecsemős osztályon ülve szoptattam (mert nekem minden szopi előtt, után mérték Levust, hogy tényleg nem indult a tejcsim), ott van egy szoptatós, fejős szoba, viszont a fürdető helyiségtől csak egy üvegfal választja el. Az apukák, akik "elvileg" a fürdőző bébijüket jönnek oda nézegetni, persze, hogy inkább átleskelődnek a falon és a szoptató mamákat figyelik. Erre még Sarlai doktornő is mérges lett és mondta, hogy valami függönyt fognak feltenni.

KépKép
becka
 
 


Kép Így ülünk a fotelben

KépKép
becka
 
 


Becka,
ez a gyerek gyönyörű! :)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nagyon mutatós kispasi! :wink:

A szoptatás nem egyenlő azzal, hogy látják a mellünket. :wink:

Az, hogy engem nem zavartak a látogatók a szoptatásban nem azt jelenti, hogy kitettem a mellemet. Nem látszott ki a hálóingből semmi, ami meg igen, az a gyerek szájában volt, azért nem lehetett látni. Szerencsémre leskelődő apukákat sem vettem észre.
Elég hihetetlen nekem, hogy egy apuka, akinek épp megszületett a babája és a fürdetésénél "asszisztál", egy vadidegen szoptató anyukát stíről, hátha lát valamit. Sztem ezt inkább bebeszéli magának valaki, hogy jaj, most épp erre állt a feje annak az embernek, akkor biztos leskelődik.
Aki meg mégis, azt azonnal arcon kel suhintani. :twisted:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Köszi Ilba, engem levesz a lábamról, folyamatosan. Kicsit sincs kényeztetve, ááááá. :D

KépKép
becka
 
 


Köszi Gabus a dícséretet. Nem nekem van "üldözési mániám", vagy bebeszéltem magamnak, mert a csecsemős doktornő háborodott jobban fel ezen. (Lehet, hogy nem apuka, mert egy roma családnál ugye ott az egész pereputty) De tényleg így volt, ha fura, ha nem. Nekem elől gombolós az összes szopis hálóingem, hogyha így szoptatok, akkor látszódik minden, szerintem..
De ebből nem akarok vitát nyitni. Én ilyen vagyok, más pedig másmilyen.

KépKép
becka
 
 


Hahó, tegnap vettünk fogzásra kenőcsöt, és kaptam egy lánytól itt homeopátiás bogyeszt is, de olyan nyámnyogva szopja, hogy ezt érdemes lenne lefotózni, de ezek a képek most nem jöttek eddig össze. :-)
Nekem is volt elől gombolós hállóingem, és pizsim is, végig ki kellett gomboljam, hogy a gyerek tudjon szopni, tehát igazat adok a bekának. Nem elég a felső 3-4-et kigombolni.
Egyébként tény, hogy rossz az az üvegfal.

Kép
fridus
 
 


Fridus, a homeós bogyeszt mi feloldjuk egy kiskanálnyi vízben és úgy megissza simán Levus. Esetleg próbáljátok ki. :wink:

KépKép
becka
 
 


Kép
Na, átmentem ahhoz a topikhoz is, ahol a csecsemős válaszol.Köszi mroni !!
Szóval fel lehet ezt a bogyeszt vízben is olvasztani, csak nem fémkanálban. Egyébként sem adok fémkanalat a szájába, van neki saját kis hőmérős kanala:-)
Nézzétek, hogy olvasgatunk :-)

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!
Legyetek szívesek segítsetek! Ha tudja vki, küldje el nekem annak a szülész-nőgyógyinak nevét és elérhetőségét, aki az Istvánba dolgozik és a XVIII., ker. Bókay gyógyszertár (Bartók Lajos, v. Margó Tivadar u.) épületében, az emeleten van a privát rendelése! Az is segítség lenne, ha tudnátok ajánlani olyan, szintén Istvános dokit, akihez már ma is elmehetnék.
S.O.S. az esetem, 7hetes terhes vagyok, vérzésem van, vetélés gyanú. Kútvölgyis voltam idáig, de ott teljesen megszűntették a nőgyógyászatot(kipakolták a műtőt), tehát ha baj van, nincs hova mennem. Hiába szuper a szülészete, váltanom kell.:( Egyik este bementünk a legközelebbi, délpesti kórházba az ügyeletre, de mint a vágóhídon, szőrnyű volt és egyfolytában a Kútvölgyivel cseszegettek, amire most egyáltalán nincsen szükségem.
Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni!
Üdv,
Era
era8
 
 


Szia Era!
A Dr. Petik Dóra a dokim a telefonja:06-20-954-5545, ha ő nem is, de biztos tud mondani v.kit a segíthet.
Üdv.:

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Köszönöm Csilla!

Üdv,
Era
era8
 
 


szia Era!

A XVIII.ban gyógyszertár felett rendelő doki neve: Dr. Mészáros László 0620-958-0-958

Üdv
antoanette
 
 


Szia antoanette!

Köszönöm, sikerült vele beszélnem!

Üdv,
Era
era8
 
 


Sziasztok!

Régen voltam nálatok. Még nem született meg Mátéka, de hamarosan eljön az ő ideje is.
Látom zajlanak az események. Én pont ettől tartok , hog ymilyen szobatársakat fogok majd ki. Remélem szerencsém lesz.
Ez az alternatív szoba szerintem a magzatvízelfolyósoknál nem működik csak, mert ugye akkor nem nagyon lehet már ficánkolni. De az is lehet, hogy kamuka az egész. Nem tudom majd meglátom nekem mi lesz. Az egyik ismerősöm mindent kipróbálhatott. Sőt a franciágyon szült.Szóval ez nem tudom mitől függ.

Azt szeretném kérdezni, hogy be vagyok pakolva de nem tudom, hogy a babának kell- popsikrémet, köldökápolószereket vinni .Valamint egyáltalán nem tudom , hogy mit hagytam ki de remélem minden meglesz.
Felsorolom okés? És ha valami nincs akkor azt kiegészítenétek? Előre is köszönöm.

hintőpor, alkohol,
libero new born egy csomag
popsitörlőkendő,
kifogópelus 1db,
simapelus 3db,
body 6db,
rugi 6db,
zokni 4db,
kiskesztyű 3db,
kispléd 1db,
kis hálózsák 1db,
eldobható alátét 2db,
picicumi1db
kis sapka 3db
Szülőszobára: 1pelus, 1rugi+1body, a kis sapi+1 textilpelus

Meg azt szeretném még kérdezni, hogy mellszívót, mellbimbóvédőt vigyek-e, mert azt hallottam, hogy nem szeretik a csecsemősök.

Elóre is köszönöm a segítséget.

Becka,

nagyon szép a kisfiad.

Fridus ,

egyre nagyobb ez a kispasi.

Én úgy fogom ezt a szopikérdést megpróbálni, hogy egy pelust vagy törcsit felteszek a vállamra és alá teszem a babát. Sóginőmtől láttam ezt a technikát.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Vikci,
- hintőpor, alkohol nem kell :arrow: adnak.
- kesztyű: én tuti nem tennék semmit a kezére
- cumit NE, hacsak nem akarsz a csecsemősök "kedvence" lenni :lol:

Bimbóvédőt én az utolsó utáni esélyként használnék csak, inkább járj a csecsemősök nyakára, hogy segítsenek helyesen mellretenni a babát. A mellszívót szerintem ráér a párod bevinni, ha szükség van rá.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,


A kesztyű az az újszülöttes van nekem. Majd meglátom mekkora lesz a körme.
És akkor babapopsikrém viszont kell ugye?
köszike. Igen gondoltam, hogy a cumival mit tudnék kiváltani. És a bimbóvédőt is csak végszükség esetlre gondoltam használni. Amikor kinyitja a baba a száját nagyra állítólag akkor kell rátenni a mellre, hogy az egész udvart bekapja és nem lesz sebes. :-)

Mégegyszer köszönöm.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Vicki79: Szerintem elég sok mindent felsoroltál, de tényleg nem kell hintőpor, meg alkohol, az az egy, ami van.
Adnak pelust is,1-2 napra elég. Popsikenőcsöt is adnak, mi csak törlőt használtuk a sajátunkat. Bár azt hiszem, az is volt, csak hát azt 5 kismama hamar elhasználja.
Cumit én sem vittem be,folyton a cicire való szoktatást mondják, hát már tudhatnád :-)))
A kesztyű annyiban jó, hogy nem marja ki az arcocskáját, de olyan kis puha körme van, mikor megszületik, meg olyan édes az egész :-)
Na, mi már kérem szépen hetente vágjuk a baba körmét, 4 hónapos korban vágtam viszont először a lábán a körmöt, de nem mindet, csak ami nagyobb volt. Ma meg megpróbálom az összeset, persze, ha elalszik, mert a múltkor rugdosott, nem volt egyszerű :-)
A pelust a válom böfizésre használd, persze... Mi már nem használjuk, mert böfögünk, de már nem jön ki tejcsike.
Képzeljétek, eszünk 4-5 kanálka almát és banánt is. De a legjobban az alma levét szereti.
Úgyhogy próbálom az almát a lehető legjobban kisajtolni :-)

Kép
fridus
 
 


Vikci, szia! Köszi a bókot, Levi nevében. :) Teljesen jó a felsorolásod, popsikrém nem kellett, és alkohol hintőpor sem. Minden más viszont kell, ősszel nekünk egy napra 3 pelust adtak, mellé 1 vagy 2 sajátot használtam el. Törlőkendőt mi nem kaptunk, de még a sajátom sem volt jó! Az első, fekete, ragacsos bébiszurok ami kijön belőlük, háááát. Levinek vagy 4 pelusa volt tele vele és CSAK melegvizes gézlapokkal tudtam lemosni a fenekét, úgy ráragadt. :shock:

Saját holmit se felejtsd el összepakolni! 3-4 hálóing, vastag és még vastagabb Tena betétek, köntös, tisztálkodószerek, papucsok (2 pár). evőeszköz, pohár. (Rokonok gondoskodjanak a napi kajádról, mert amit adnak... borzasztó)....stb. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

KépKép
becka
 
 


Én is vettem és vittem bébikesztyűt, de egyszer sem volt Levi kezén. Sőt, van 3 kis cérnasapkám is. Sosem használtuk!

Mellszívót ne vigyél be, hogyha szeretnél fejni, akkor a csecsemősöknél van gép, Medela nagyon jó minőségű, sterilizálnak folyamatosan, ott lehet náluk használni. (Én vittem a sajátomat, de jobb minőségű volt nekik, ezért azt használtam.) De később is be tudja a párod vinni, ha szükséged lesz rá, szerintem.

Fridus: már Levi is kóstolgatja a banánt és az almát. A banán tetszett jobban neki. Én is pár hete vágtam a lábán először a körmeit, nagyon csodálkoztam, hogy a kezén majdnem hetente kell vágni, 1 hónapos korától, viszont hogyhogy nem nőtt eddig a lábán?! Furi nagyon.

KépKép
becka
 
 


Na de Beka, ha belegondolsz, akkor nálunk is úgy van, hogy hamarabb vágjuk le az ujjainkon a körmöt, mint a lábujjakon. :-)
Azok hálistennek lassabban nőnek, bár nekem szülés előtt 2 hetente kellett vágni, és le sem bírtam hajolni, mindig anyukám vágta. Meg voltam pedikűrösnél is. :-) Ő aztán jól átdöngölte a csülkeimet, úgyhogy nagyon jól esett.
Sütőtököt kéne megkóstoltatni vele, már a krumplit répával is ettük... Hát, szép lassan szeretném bevonni az etetésbe, meg tejcsit is kap, mert félek, hogy mi lesz, ha nem lesz tejem.
Ez a fránya fogacska csak nem jött még ki, de elég rücskös az ínye, vettem neki már fogkefét is, azt nagyon szereti, ha használjuk.

Kép
fridus
 
 


[quote="fridus"]H írta:fridusát, szép lassan szeretném bevonni az etetésbe, meg tejcsit is kap, mert félek, hogy mi lesz, ha nem lesz tejem.


:?: :?: :?:
Milyen tejet adsz neki 4 hónaposan? :shock:
Ha nem lesz tejed, akkor ott a tápszer.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


De ha most van még elég tejed, akkor a hozzátápi is ráér még szerintem. Az anyatejnél úgysem tudsz neki megfelelőbb táplálékot adni!!!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


A tápszert nem fogadja már el :-)
De ne is tegye.

Kép
fridus
 
 


Jó, hogy mondatonként küldöm el. :oops:
Az én fiam 1 éves koráig szinte kizárólag anyatejet kapott, mert minden mástól öklendezet, és 15 hónaposan kezdett el "adagokat" enni szilárd ételből, mégsem volt semmi baj. :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


[quote="fridus"]A írta:fridus tápszert nem fogadja már el :-)
De ne is tegye.


Hát ha van anyatej, akkor egyetértek! :wink:
De a tehéntejet iszonyatosan korainak tartom!!!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!
Ilbával egyeteértek!!!!!!
Fridus nagyon vigyázz a tehéntejjel, nagyon sok problémát okozhat a korai adása, ami nem biztos, hogy most fog kijönni, de kisgyerekkorban erős allergiát és asztmát is okozhat.
Most az emésztésébe csinálhat galibát, pocifájás, nyugtalanság , hasmenés stb.
Január elején azért nem aludt Noémi és folyton ment a hasa, mert én sok tejet ittam és az átment a cicibe, így az ő szervezetébe. Erre majdnem 2 hét kellett, mire rájöttünk a dokikkal, meg a védőnőkkel.
Most osztottam az észt, pedig hogy utálom ezt és bocsi is érte.

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Hahóka, én sem iszom tejet,meg a gyerek sem kap azt!!!
Én csak azt írtam, mi lesz, ha nem lesz tejem, és a tápszert sem fogja elfogadni...
:-) Na, oké ? :-)

Kép
fridus
 
 


Bocsika!!!!!!!!!!!!!
De én megint félre értettem v.mit!!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops:


(tudod karácsony fánk=karácsonyi fánk)!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Bocsika!!!!!!!!!!!!!
De én megint félre értettem v.mit!!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops:


(tudod karácsony fánk=karácsonyi fánk)!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Ezek szerint én is ... :roll: :oops:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Legközelebb cicitejet írok :-)

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!
Kedves tapasztalt anyukák!Az újszülötteknél a 6.heti hasi és fej UH kötelező, vagy ajánlott, vagy ez is csak egy trend?????Nekm sem a védőnő,sem a gyerekdoki nem mondta, hogy vinni kellene Kristófot UH-ra.Most én vagyok hülye, vagy itt , Szentendrén nehézkes az infóáramlás???
köszi a válaszokat!Fontos és sürgős ..
Lina

Kép

Kép
linus
 
 


Vikci!
Azt hiszem, én vagyok itt a "legfrisebb" istvános anyuka...
A pelusozáshoz csak törlőkendőt kell vinned, mert elvileg pelenkát adnak.Hát nekem csak egyik nap adtak a háromból, úgyhogy vigyél egy csomaggal!A többit (hintőpor, alkohol stb. tényleg adnak)És vigyél és igyál (legalábbis szerintem)rögtön az első nap Laktoherb teát!Valóban utálják a csecsemősök a bimbóvédőt, meg ilyesmi kütyüket.Nekem kisebesedett a mellbimbóm (véresre), de kb.az első hét végére meggyógyult.NEM kentem krémmel, csak anyatejjel.Igen, vigyél sok-sok Tena betétet, és neccbugyit! :D És vékony hálóinget vigyél, mert dögmeleg van a kórházban.Komolyan, úgy izzadtam, mint még nyáron se :? Szoptatásos "szégyellősködéshez": hidd el, senki nem fogja nézni a cicidet!Minden látogató kizárólag a "saját" babócájával lesz elfoglalva...(Az én tapasztalatom szerint)

Kép

Kép
linus
 
 


Linus,
csak a 6 hetes csípőszűrés kötelező, a hasi és fej UH dokifüggő. Mi sem voltunk (III.ker.), nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy ha csak valami gond van.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba, Linus, nekem 6 hetes csípőszűrésünk sem volt , mert doki szerint olyan szép a baba, hogy ilyet ritkán láttak...Se hasi, sem agyi UH-on nem voltunk, mint már azt korábban írtam is, és kitárgyaltuk, hogy jó-e ez így...
Tényleg dög meleg van a kórteremben, viszont a folyosón nagyon hideg ven, szeles, cugos. :-)

Kép
fridus
 
 


Köszönöm lányok!Reggel beszéltem a gyerekorvossal és mondta, hogy ő amellett van, csak ha indokolt.MIndenesetre holnap elmegyünk hozzá, hogy megvizsgálja Pockot.Nem akarok aggódós anyuka lenni, de gondolom azért ennyit meg kell tennem, nem?Ettől függetlenül akkor sem értem, ezekről miért nem tájékoztat senki (védőnő, doki).A hazajövetel után megvizsgálták, és annyit mondtak, két hónaposan vigyem majd oltásra.Hát most már tudom, hogy ezentúl mindennek utána kell járnom...És az is furcsa, hogy különböző szokások alakultak ki, pl.e téren: van olyan kórház, amelyik visszahívja erre az UH-ra a babát, az István ugye nem.

Na jó, megnyugodtam.
Fridus!El is hiszem, hogy a te Balu kapitányod ilyen egészséges:aki így és ennyit tud nevetni.....

Vikci kérdéseit olvasva: annnnnnyira jó, hogy túl vagyok már a szülésen :)
Szép napot mindenkinek!
Lina

Kép

Kép
linus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?