Új privát üzeneted érkezett!

Hűűű, már kezdtem irigykedni... :D

Nálunk semmi, pedig tegnap sétáltunk 2 órát a Kopaszi Gáton a napsütésben, de azon kívül, hogy izomlázam van, és hogy Marcika futóversenyt rendezett megint kora hajnalban, és nem hagyott aludni, semmi...
bár egy pár napja én is érzek hányingert, de azon kívül semmi...
gondoltam ha már ilyen "jól" kipihentem magam, nekiállok ebédet főzni, meg összepakolni a konyhában...Végülis a vasárnap délelőtt mire is való...úgy érzem pihenésre semmiképp...

Úgy tűnik a pénztárosok engem mindig megtalálnak...: tegnap az egyik boltban rám néz a nő, mondja: mikorra van kiírva?
Mondom, már csak pár nap.
Erre ő: "BOOOOOOOOOOOORRRZZZZZZZZASZTÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓANNNNN lent van a hasa...biztos kibújik előbb..."
Erre a Párom mondja neki, hogy ez legyen a legborzasztóbb dolog az életünkben...:)
Komolyan már hiányozni fog, hogy nem beszélgetnek velem úton-útfélen.
Amúgy meg nekem is eszembe jutott, hogy viharos szelet, meg hidegfrontot ígértek az okosok, ahhoz képest, ahogy nyitottam az ablakot nem vitt ki a szél :)
De lehet már csak azért, mert bukóra nyitottam az ablakot, és nem férek ki :D

Kriszti! Kitartást!
Úgy látszik tréfálkozik Veled a Bébi, de aztán az is lehet, Ti még hamarabb megszültök :-)
Drukkolok! :wink:
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Szami, Nyuszika, Csigard!

De eltűntetek!

Várjuk a helyzetjelentéseket!
Ne csak a mi szónoklatainktól legyen hangos az oldal! :lol:
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Rozianyu, Hemzsu, köszönöm, hogy válaszoltatok.

Azt hiszem, igyekszünk akkor 7 körül odaérni. Kicsi fiamnak nem lesz kellemes, de ez az utolsó. Vidéken lakunk, így apának kell bevinnie. Van ugyan jogsim, de nem szívesen vezetnék a városban, na meg Apa már nem is nagyon enged volán mögé a nagy pocakom miatt. Lehet, igaza is van.
ancsa06
 
 

 
 

Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem, de olyan ramaty kedvem volt, nem akartam rátok zúdítani. Amúgy semmi gond nincs, csak úgy kritikán aluli kedvem volt. Ma kicsit jobb.
Voltam dokinál pénteken, nagyon jól vagyunk, két kilós a kiskrapek, és tökjól érzi magát. :-) Mondjuk fizikailag én is.
Nyuszika, azt hiszem, te kérdezted a hízást. Én a nem kis súlyomra, 70-80 közt mozgok alapból, és nem vagyok egy égimeszelő sem (161), szóval nem vagyok a nádszál alkat, mindkét terhességemnél 23 kilót sikerült felszednem, úgy, hogy nem voltam kívánós sem, és nem is zabáltam agyba főbe. Tök átlagosan ettem, mint előtte. Szóval nekem két gyerek közt fogyókúra van, sajnos. Most nagyon meghúzom a dolgokat, sokkal de sokkal szigorúbb vagyok magammal, azért persze vannak kilengések, dehát emberek vagyunk, meg kell a lelkünknek néha egy kis kényeztetés, így eddig 10-11 kilónál vagyok. Még van 7 hetem, remélem, nem lesz ebből már 23 kiló. Sajnos ez van, szerintem nálam alkati dolog, mindig is a húsosabb fajta voltam, terhesen meg hát ha jön föl, akkor jön. Majd utána lemegy. Azért éhezni nem lehet.
Most szinte semmi kenyeret nem eszem, reggel csak egy kis natúr műzli sima tejbe, cukrot semmibe se rakok, tésztát, rizst, egyéb köretet féladagokat eszek, vagy még annyit se. Hát ha ezek mellett az ember hízik, akkor nincs mit tenni. Mozgok is rengeteget a két nagyfiammal.
Ancsa, én éhgyomorra mennék vérvételre, ha nem tudod elérni őket, az a biztos.
Rozianyi, Hemzsu, ma délután érkezik az erős hidegfront, úgyhogy drukkolok! Már fúj is a szél, jó hideget mondanak.
Rozianyu, a frontoktól nekem is hányingerem szokott lenni, mióta terhes vagyok. Lehet, hogy csak az okozza.
Hemzsu, nekem egyik gyerek se volt lent, talán a szülőszobán látszott már, hogy lent lenne. Pedig túlhordtam őket.
Az indított szülésnek én sem vagyok a híve, én kikönyörögtem mindig egy napot még a dokimtól, bár indítani nem akart, csak, hogy feküdjek be. De mindig mondtam, hogy jó, még egy napot hadd menjek haza. Ezt 3-4-szer eljátszottam. :-) Aztán az első szülésemnél már amikor nagyon elég volt, átrendeztük a szobát, és hajnalban éreztem is, hogy itt az idő végre. A második szülésnél, a drága rokonokkal volt egy
kisebb konfliktus, és egész nap azon idegeltem magam, éjjel el is folyt a magzatvíz. :-)
Még mindig nem tudom, hogy válasszak-e szülésznőt. Aki választ közületek, az miért választ? A dokim privát nekem is, ő is kérdezte, hogy akarok-e szülésznőt választani. Jó lenne, de nem tudom, hogy mi az, amiben többet nyújtana. Pl ott van velem végig? Bejön már akkor, amikor felvesznek a koriba? Mindent ő csinál a doki érkezéséig? Ti miket beszéltetek meg vele? És kit ajánlottak? Mert én senkit se ismerek itt ebben a kórházban, vaktában meg minek válasszak, annak semmi értelme. Kb mennyit kóstálnak? Már szülés előtti hetekben is őhozzá kell menni nst-re, stb?
Előre is köszi a milliónyi választ a milliónyi kérdésemre. Ha még azóta nem a szülőszobán vagytok és tudtok nekem válaszolni. :-)
Ja, még valami. A fizetős szobák miben különböznek a nem fizetőstől? Gondolom, van saját fürdőszobájuk, ami igen-igen nagy előny. Ezen kívül mi van még? Pl babamérleg, pelenkázó, tv, hűtő esetleg? Hááát, ennyi pénzért egy jó kis wellness szálló is lehetne. A sima szobáknál hány szobára, illetve hány emberre jut egy tusoló?
Jajjj, de sok lett a kérdésem.
csigard
 
 


Sziasztok!

Van valaki rajtam kívül aki a Mosonyi dokihoz jár magánrendelésre?
mert lenne egy kérdésem!
sziszi24
 
 


Sziasztok Lányok! Már régóta olvasom a topicot, gondoltam most már regisztrálok itt a finis előtt 2 héttel:-) Szóval én is a Bajcsyban fogok szülni március 16. környékén Szécsényi dokinál. Azt mondta 26.-ig meg kell szülni, mert uténa elmegy, de addigra már t9bb mint 10 napja hordanám túl, úgyhogy ha nem jön Kamilla baba, akkor pár napra rá megindítja. Ezelőtt pár héttel azt mondogattam, hogy a 38. heti UH-ra már nem is lesz szükség, mert addigra tuti megszületik, de úgy látszik mégsem vágyik még ki:-) Pedig valószínű nagy babánk lesz, a 38. héten a combcsont hosszából azt mondták már akkora, mint egy 40. hetes babó. Mondjuk a férjnem 206 cm én meg 170, így készülünk a hosszú babára. Súlya hétfőn még 3320 g volt.
Nekem is mondta szerdán doki, hogy jön a nagy szél, meg a hideg front, de nem tartja valószínűnek, hogy szülünk.
Tegnap eléggé lebetegedtem, pénteken éjszaka végig hánytam, szombat reggelre hasmars:-( Olyan szinten elfáradtam, hogy a szombatot végig aludtam szegény kislányom is csak vegetált egész nap, alig mozgott, úgy kellett koncentrálnom, hogy érezzem a mocorgását. Mondjuk ma sem túl aktív és a hasam is elég kemény már napok óta. Szerintetek ez mit jelent? Normáklis, hogy már ennyire bekeményedik folyamatosan?
csomix
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziszi, én oda járok.

Kriszti
rozianyu
 
 


Csigard, akkor az elején :)

Szülésznő.
Nekem spec. biztonságot adott. A fiamat amikor szültem se dokim, se szül.nőm nem volt. Teljes kiszolgáltatottság (persze függ az adott kórház személyzetétől is.. Na, ez spec. vidéken volt :S ), 9 évig nem mertem babát vállalni :twisted:
Én is gondolkodtam ám rajta sokat, merthát pénz meg mittudomén. De végül így döntöttem, nem bántam meg.

A 36 héttől hozzá jársz, Ő veszi le az utolsó labort, nst-re pl. nem kell sorban állni :P Láttad volna rám hogy néztek pénteken, bemehettem a szülőszobára :P apával!!! Vérvételre is csak behívott, elmond mindent, van ideje rád-ami nagyon fontos. Nekem nagyon rendes Magdi, Ő ha kell inkább bejön műszakon kívüli napon is. Meg nyaggathatom, most, hogy beteg volt is hívogattam-a hüle nst miatt, szegény, már én sajnáltam Őt.
És bevallom, hogy mindig jókedvű nekem nagyon sokat számít.

Rozinál 10-kor hívtam (este) mert 10 percesek voltak akkor már 2 napja, mondta még maradjak.... fél 1-kor elfolyt a niagara, hívtam, mire beértem Ő is. És végig velem volt, csinált vizet, jött utánam.. De tudta mikor kell békén hagyni. Ő volt velem végig, a doki csak valamikor 4 körül jött be. És még szülés után is jött be a szobába....

A "tarifát" már említettem valahol--doki fele, v. rákérdezel v. adsz amennyit gondolsz (nekem Magdi utóbbit mondta).

Én 2 ágyas fizetősben voltam, tv, külön fürdő, kulcs az ajtóhoz, van bent kád is--azt hiszem ha kéred fürdetheted ott a babát, de ebben nem vagyok biztos. A hűtőre nem emlékszem-de mintha lett volna.
Tiszta!!!!! a fürdő is. És nem jön megy mindenki mint a "hajnali szél".
Az egyágyasról nem tudok nyilatkozni-én most azon vagyok. Sajnos semmi idegem társasághoz. Nagyon sok minden (főleg rossz) történ velünk mostanság--szeretnék magányomban lenni.....

A közös fürdő állítólag -az igyekezet ellenére is- igen koszos, és azt hiszem egy van a folyosó végén. De erre nem esküszöm.

Na, most ennyi-főzöm a derelyét a fiamnak.

Keményedek, rovom a budi köröket :S Hogy ez mi a bánat.

Kriszti
rozianyu
 
 


Szia Csomix!

Én hajnali fél4 óta keményedem, 6-ig 5 percenként, fürdés stb. ellenére... aztán takarítottam és elmúlt.. Most megint kezdi, megint jön a hányinger, klotyókörök....


Ki tudja, lehet a front van rád ilyen hatással v. még az is lehet-jön a bébi lassan :)

Kriszti
rozianyu
 
 


Zsuzsi :D:D Lökött :)
Elkaptak volna a kórháznál mi?! :P

Azért ez borzasztóóóóóóóóóóóóóóóóóó, hogy mást ne mondjak :wink:

Majd én beszélgetek--mindig megkérdezem mennyi van még?! Ha ettől jobban érzed magad. Egyébként egy örökké terhestől ez a legkevesebb. Szóval, rám számíthatsz 8)


Na, de komolyra.
A hányingert én is pár napja érzem ám. Mondtam is apának, szép lesz visszajön a kezdetek kezdete :cry: De nem olyan erős, csak olyan rossz.

Zsuzsi, szülünk--előbb v. utóbb, de tuti!!! :shock:

Kriszti
rozianyu
 
 


Szerintem is a frontot érzik a babák. Alul egész puha a pocakom, de felül kemény, aztán lehet már én beszélem be magamnak és csak akkora már a babó, hogy így kitülti a helyet és nem is tud puha lenni a hasfalam. A következő napokban elég brutál időjárás lesz, lehet baby boom lesz:-)
Tudom, hogy már írtátok valahol, de mennyibe is kerül az alapítványi 2 ágyas szoba? Hétfőn mikor voltam UH-on meg laboron volt egy csomó olyan ember, akivel nem nagyon szeretnék egy szobába lenni :-S Egy másik kismamával nem tudtuk eldönteni, hogy az anyja vagy a lánya fog szülni, de mellette még ott volt vagy 3 férfi is, mind más korosztály. Gondolom sejtitek melyik népcsoporthoz tartoznak.... Ezt szeretném elkerülni, hogy egy egész regimentnyi látogató járjon-keljen az érintetthez, aki spéci velem egy szobában fog feküdni esetleg.
Mi nem fogadtunk szülésznőt, kérdeztem a dokit, hogy mit ajánl érdemes e, erre azt mondta, hogy ő mindenkivel remekül együtt tud dolgozni, mindenki nagyon ügyes de ha szeretnék, akkor ismerkedjek meg velük és döntsek, de ha nagyon nem megy, akkor segít. Végül nem fogadtunk, remélem nem bánom meg:-)
csomix
Budapest XVII. kerület
 
 


Csomix!

Nekem azt mondta egyszer a Toldi doki a Bajcsyból(bementünk a 34.héten a kórházba, mert úgy éreztem keményedek), hogy akinek vékony a hasfala, az többször érzi úgy, hogy keményedik. De ez valójában a babócza miatt van.

Ma kifejezetten szarul voltam. Mind testileg, mind lelkileg...Front, vagy kezdek meghülyülni...ez a két variáció van.
Ja még egy harmadik is lehet: nemsokára szülünk? :)

Egész nap émelyegtem. A gyerekem meg pörög ezerrel...Már Apát kérem, tegye a hasamra a kezét, mert már fáj, ahogy nyomkorássza magát. A sarkát az oldalamban tartja, sztem már nem fér el rendesen.
Mondtam Neki jöjjön kifelé, így mindenkinek jobb lenne! :)

Kriszti!
Neked ma egész nap 5 perces fájásaid voltak?
Az nem semmi, akkor lehet, hogy tényleg megelőzöl! Bár nem mintha verseny lenne... :)
És a hasmars ill.hányinger már jelzés? Mert nekem ma mindkettő volt.
Na elköszönök, most nem jut eszembe semmi vicces...valószínű a remek lelkiállapotom miatt... :(
Holnap jövök
jóéjt!
Kriszti! Ha szülsz, mindent bele!! ;-)
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Hemzsu,
A hasmars azt olvastam jele, hogy itt az idő. Teljesen természetes. A szervezet megtisztítja magát a szülés előtt, így megúszhatod a beöntést:-)
Nekem alig mozog a napokba, mondjuk biztos a gyomorrontásnak is köszönhető. Tegnap nem ettem szinte semmit, meg fel sem keltem. Ma már kicsit aktívabb, de már nem bicajozik úgy odabent, mint mondjuk egy hete.
Te is valahogy 15. körül vagy kiírva, ugye?
csomix
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok, bocsi, hétvégére eltüntem, de ma mindent bepótoltam és látom, nem unatkoztatok. :)
Nekem nem volt happy a hétvége, mert pénteken annyira fájt a hasam lent, csak lent, derék nem, hogy hazamentem a melóból, feküdtem, aludtam... Nem tudom mitől volt, de csak akkor volt jó, ha stabilan egy helyben maradtam mozdulatlanul. Pl. feküdtem, aludtam, majd amikor felkeltem, semmi bajom nem volt, de amint átfordultam a túloldalamra...Azalatt végig nyögtem hangosan és minden éles, szúra alhasi fájdalom jelentkezett.... Este a dokimmal is beszéltem, míg végül tegnap bementem a Bajcsyba, mert bár sokkal, de sokkal jobban voltam, szerettem volna ha megnéz. Megnézett, zárt a méhszáj, UH-zott. Elméletileg azt mondta, mindenhol minden rendben. Persze két dolog nem hagy nyugodni: a koromhoz képest jó pár héttel nagyobb a hasam (28-30 hetesnek néz...), ezen kívül a gyerek méretei összevisszák (fej kb. 27 hetes, pocak 24+2, lába 26+1). Nem értem mi ez az egyenletlenség... :shock: :shock: :shock: És persze sírba viszem a családom, férjem, paramami vagyok ezerrel.... Én már olyat is olvastam, hogy a gyorsabb pocaknövekedés kromoszómarendellenesség miatt is lehet. Na meg ikerterhesség... Persze ez kizárt....... Szóval nem vagyok toppon.............. :cry: :cry: :cry: Már már utálom az UH-kat is......

Szülésznő kapcsán: én szeretnék fogadni, dokim szerint a tarifa kb. 40 ezer. Nálam vagy Babika, vagy Nóri lesz a befutó, Nórival találkoztam futólag, szimpi, Babikával még nem, Vele mostanság tervezem. Ugyanis ez az utolsó munkahetem :lol: Március 16-tól vége, otthon vagyok :)

Többiek, hogy vagytok?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Csomix!

Március 10re vagyok kiírva. Ha nem jön addig 16án indítják. Remélem nem! Még van 3 napja a Lurkónak...:)
Nekem amúgy nem lassult még le...pedig azt mondják, ha készül születni, akkor már nem mozog annyit...nem tudom, remélem vannak kivételek :)

Nyuszi!

nekem is volt, hogy a doki uhozott, és mondta, hogy a feje alapján február 22, a combcsontja alapján március 14. :shock: így néztem.
Aztán mondta, hogy akkor kb a kettő között lesz. Mostanra beérte a lába a fejét...:)és sztem nem a feje ment össze :D
Úgyhogy ne izgulj! biztos beérik egymást a szervek.

A pocak mérete meg annyira nem meghatározó sztem, mert az egyik barátnőmnek akkora volt a hasa, hogy én ilyet még nem láttam. Aztán a Kisfia 3500 grammal 40 hét 1 naposan született teljesen egészségesen!

Sztem Rozianyunk meg már szül :), olyan csend van onnan...:)
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Reggelt!

Nincs szülés, mintha elvágták volna :?
Sztem. ezt a szelet érezte-kész vagyok. Még este is a budin ültem, ma meg semmi. Már porszívóztam, a szobai ablakot minnyá lemosom (azért na :P) , meg pókhálókat kergettünk Rozival :D

De lehet ma engem visz ki ez a szél az ablakon-mert tombol.

Zsuzsi, keményedtem-ezek nem fájások voltak. Bár marha kellemetlen, mert aludni sem tudtam miattuk és néha néha úgy éreztem becsinálok :P De tudtam, hogy ez vagy folytatódik és rosszabb lesz v. abbamarad. Hát a másodikat választotta.

De a hányingerem ugyan úgy megvan-már arra is gondoltam lehet bekaptam valami nyavalyát?! :shock:

Egyébként végig keményedés alatt nekem is úgy jött ment a gyerek, hol itt-hol ott dugott ki valamijét. Hát, minden voltam csak éppen hálás nem :roll: Na, jó, nem mondtam neki, hogy azonnali hatállyal felmondom az albérletet :lol: - de azért sziszegtem.



Nekem is volt-még most is ilyen aránytalanság- igaz már csak pár nap. Azon nevettem.
14-re vagyok kiírva, a hasa alapján majd 15-én, a súlya alapján majd 20-án.... :D Válogathat.

Holnap én is megyek egy után a kórházba, megint nst :D Megint dél körül :P Hát viszek egy szekérderék csokit v. nem tudom. Megeszem a kocsiban.

Apánk mostmár elég ideges - nem mondja, de látom rajta.
Azt mondja nekem tegnap, szerdáig még sok dolgom van, utána szülhetsz :D Meg, már számolgatja mennyit tudna bent lenni velem... Ill. ha megint magzatvíz folyással kezdődik mennyit várunk itthon (mindkettővel úgy kezdődött--jó lenne ha csak fájásaim lennének... Itthon szeretnék vajúdni-ha lehetne már egyszer az életben. Úgyis ez az utolsó).


Na, megyek-hív a vasút, vár az ablak. Majd jövök :) Azt hiszem, ma sem leszünk nagycsalád.

Pápá, legyetek jókedvűek :P Süt a nap:)

Kriszti
rozianyu
 
 


Kár...:)pedig drukkoltam :)

ez meg a tapasztalatlanság, hogy nem tudom mi a különbség a keményedés és fájás között... :oops:

Kiszámoltuk, ha holnap szülnék, akkor tudna Apa a legtöbb időt velünk tölteni. A hosszú hétvégével, szabival együtt.

Engem csak csütörtökre rendelt be a doki nstre, vizsgálatra a rendelőjébe. Aztán mondta, utána két naponta megyek majd nstre.

Kriszti vigyázz az ablakkal, mert a kórháznál ütközünk ;-)

én ma sütést terveztem...már lassan nekiállok kifestem a lakást :)
na de nem panaszkodom, majd csak kibújik valmikor. Lehet a párom névnapjára tervezi az érkezést(márc.12) :) jó kis ajándék lenne!

Kedv mutató:jobb
Közérztet mutató: jobb

megállapítás: éreztem a frontot :)
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Rozianyu!
csak azt akartam kérdezni,hogy a rendelőben láttam nst-t,az nem azért van ott,hogy ne keljen bejárni a kórházba hetente? vagy csak dísznek van? mert nekünk közelebb van a magánrendelés mint a kórház.
sziszi24
 
 


Zsuzsi, bevallom először én is agyaltam, főleg mikor ültem a kádban és nem múlt :?:
Mindkettő máshogy indult.
Szépen elfantáziálgattam magamban, hogy ez ilyen könnyű szülés lesz, nem lesz fájás csak keményedés meg egy kicsit nyom a derekam és ennyi (merthogy hallottam ám már ilyet). Dehát nem jött be :oops:


A szél nem vitt ki, bár még van ablak-csak közben ettünk 1-2 falatot
Mert én meg zabálok, mint akinek holnap nem lesz mit :?

Örülök a mutatóknak, ma nekem is jobb kedvem van :) Nem tudom meddig tart-azért is álltam neki a munkának, mert mondom ha ilyen energikus vagyok, ne vesszen már kárba.

Nevetni fogsz, én pár hete ki akartam festeni a szobát--de apa azt mondta minek?! (férfi). Hát így maradt. De még jó is, mert a lányom kijelentette, hogy az lesz az Ő szobája :P Így nyáron lesz csak festés.


Sziszi, van-mi is néztük, és mégsem.
Pénteken tanakodtunk apával, hogy lehet a másik dokié. Nem tudom.
Előtte a beszélgettünk a dokival, és mondom neki, hogy a kórházba menjek? (hozzá vizsgálatra, de félreértett és rákérdezett, hogy nst-re ide akarok járni? Úgy meglepődött.. De mondtam neeeem, a randira...).
Szóval, nem csinál.
Pedig bevallom, én is megörültem az elején.

Kriszti
rozianyu
 
 


Rozianyu pénteken én is voltam nála,olyan rendes doki.
De majd ha én is ott tartok azért rákérdezek nst-re.



Kép

Kép
sziszi24
 
 


Sziasztok Csajok, akkor még mindenki egyben van!!!! Nagyon sokat gondolok Rátok!!!!
Én megnyugodtam, kértem lelki fröccsöt leendő nagyitól, szokásos fenékbe billentés megvolt, így lapoztam és készülök lélekben a márcisu végi festésre, bútor beszerzésre.... És nagytakarításra. :)

Érdekes ez az NST, akkor majd kiderül mikor indul a buli. Érdekes a zötyögés :) Mondjuk feltehetőleg én nem a kórházba fogok járni, hanem a dokim magánrendelésére. Ott is van gép, oda hívja a kismamáit. Nekem mindegy, mind a kettő messzebb van a lakhelytől.

Súly kapcsán köszönöm a válaszokat, én eddig 7-8 kg-nál tartok, változó. Most már arra leszek kíváncsi, mi lesz a szülés után, hoigy megy le, vagy lemegy-e. :roll: Muszáj lemennie, hogy Apa újra visszakapja a régi asszonykáját, régi libidóval.... :oops:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Ma is sokat keményedett a pocim, mondjuk volt ma sterssz bőven sajnos:-( hál'istennek nem a babával.
Most meg beszakad a hátam. Éjszaka 2-3 órát aludtam, már annyira fáj a fenekem oldala a folyamatos oldalt alvástól, hogy éjszaka is fel kell kelnem, hogy kiengedjen a görcs....háton meg elkézelhetetlen, mert akkor meg bepisilek.
A múltkor anyira nem tudtam aludni, hogy éjszaka összeszedtem a megszáradt ruhát, összehajtogattam, elpakoltam, majd elmosogattam a konyhában:-))
Örülök, hogy rátok találtam, jó a megereősítés, hogy ezek normális dolgok:-))
csomix
Budapest XVII. kerület
 
 


Én megint ébren :shock:
Ugrottam ki az ágyból egy nagyobb keményedésre, azóta remegek, szakad a tenyeremről a víz :?
Azt hittem wc-nem kell, de nem. Aztán megijedtem, megszülök ott :lol: Az sem, hála égnek.

Hát most itt ülök mint aki karót nyelt-és jár kezem lábam mint a nyárfalevél :roll: és keményedget a pocim.

Kriszti
rozianyu
 
 


Csomix, sajnálom a rossz napodat :( , reméljük a mai jobb lesz.
És azt is, hogy tudsz pihenni.

Én aludnék, de ezek az éjszakai "akciók"nem hagynak.
Esküszöm az jutott eszembe jobb lenne bent lennék a kórházban (komolyan megijedtem, hogy mi a bánat van), mert ott legalább kéznél van valami illetékes.

Ismerős ez az éjszaka takarít :lol:
Ha nem lenne sötét és hideg kint kimennék a kertbe és csinálnám amit elterveztem 8)

Lehet nem kellett volna nagytakarítanom, v. apával szeretnünk egymást :P :oops:


Sziszi, kedves igen--csak néha olyan fura érzésem van vele kapcsolatban :P Nem tudom megmagyarázni, mintha ott sem lenne v. nem tudom...

Zsu, szorítok 12-re-úgy legyen, legyen Ő a legszebb névnapi ajándék.

Én is azon agyaltam, a hosszú hétvégén már itthon is lehetnénk.
Aztán meg azon, még mindig zárlat van a kórházban, inkább mégse... :D Annyira optimista lettem, hogy képes vagyok azt képzelni, hogy feloldják jövőhétre :D

Komolyan nézem az időt, és mindig elfelejtem hány perce volt az utolsó :shock: Azt hiszem kicsit betojtam :?

Kriszti
rozianyu
 
 


Na, ültem a kádban, hesegetem a rókát :? Agyamra megyek.

Zsuzsi, most nézem-le Zsuztalak :P Bocsi :)
Tudd be kérlek a hirtelen rozzant idegállapotomnak.

Komolyan, éjjel milyen lassan megy az idő. Elképesztő.

Azt hiszem jó lenne aludni-talán mostmár abbamarad a dolog.

Kriszti
rozianyu
 
 


Itten, még egyben-nagyon nyomi vagyok, kikészít ez az éjszakázás :S

Lassan megyek az nstre.

Kriszti
rozianyu
 
 


Kriszti!

Szegény...szörnyű, amikor éjszaka virrasztás van, főleg, hogy nem tudod mi a fene...
Nekem hosszú idő óta az első nyugodt éjszakám volt ma! Juhéjjjjj!!!
Már este sem volt biciklizés a pocimban, és nem voltam fent 45 percenkét, csak négyszer az éjszaka, amikor meg kellett fordulni, mert már zsibbadt az oldalam :)
Lehet, hogy készül a béjbi...remélem.
Bár ezen kívül néma csend továbbra is... 8)

Semmi baj a 'Zsu' miatt, szoktak így hívni :)

És látom Ti is mindent megtesztek, hogy lehessen menni szülni... ;)

Amúgy amikor megyünk a kórházba, mindig szugerálom messziről a papírt, hogy ne legyen ott! De mindig kint van. :(
Az egyik kolléganőm a Bajcsyban is dolgozik, és ő mondta, hogy igazából baromi sokat ellenőriz mostanság az ÁNTSZ, és vszínű azért van még mindig zárlat.

Kriszti! Mindent bele az nstn, aztán hazagyere ám, mert várjuk a helyzetjelentést! Nem ám itt sunyiban megszülsz. :P
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


rozianyu, hemzsu, hajrá, hajrá.
Nekem most semmi extra mondandóm nincs, elvagyok, mint a befőtt, le is nyugodtam szerencsére.
Csak látom, hogy már nagyon tűkön ültök, gondoltam, küldök egy kis pozitív energiát nektek.
Gondoljatok bele, pár nap, és megfordul a világ nektek! Ott lesz az a drága pici, selyembőrű, jóillatú, kis puha miniatűr emberke, akinek a kisujja körme még alig látszik, de azért ott van az is. :-))) És akkor még nem is beszéltem a kislábujjának a körméről, hogy az milyen picurika. Na és milyen jó belepuszilni a kis nyakába a szöszös tarkójánál!!!
Ne is magatokra koncentráljatok, hanem beszéljétek meg a kicsivel, hogy hogyan is kell ezt a szülés dolgot csinálni, hogy mikor hova kell fordítani azt a kis okos buksiját, hogy könnyen kibújjon. Aztán meg lehet hallgatni a kis brekegést! Szuper lesz!!!
A többi meg le van tojva, nem is fogtok emlékezni rá, hogy milyen nehéz volt a vége.
Rozianyu, szerintem már a stressztől keményedik a hasad, nem? Próbálj meg valami jól bevált nyugtató dolgot csinálni. Elvonulni, zenét hallgatni, álmodozni, stb. Mindenkinek más jön be. A neten is van sok ilyen meditációs zene. Talán ez segít.
csigard
 
 


Na, megjöttünk :)

Megvolt az nst, feküdtem egy órát a szülőszobán--annyira car lett a vérképem, hogy kaptam kanült és kapom vénásan a vasat.
Most csütörtökig -elvileg- nem szülhetek, mert még legalább 1 kellene :)
Csütörtökön megyek újra, reggelre. Dokival is összefutok, megint fekszek ott egy keveset.

Mutatott fájást is a masina--kettő igen igen az égben volt :) Dehát tudjuk ez nem mérvadó.

Zsuzsi, képzeld-FELOLDOTTÁK A ZÁRLATOT!!!!! Hurrá. Sehol nincs papír, de mondom azért rákérdezek-és nincs :D


Csigard, tuti, hogy már a stressz is közre játszik. Tuti, hogy azért remegtem mint a kocsonya 1 órán keresztül. És hát szégyen v. sem-elkapott a pánik.

Olyan szép idő van kint-ettől azért 1000x jobb kedvem van.

Na, megyek--még elszaladunk ide oda.
Reggel elvileg apasági intézése-még nincs meg :shock:

Remélem mindenki jól van!

Kriszti
rozianyu
 
 


Sziasztok!

Csupa jó hír!

Bár az nem annyira, hogy nem lett jó a vérképed Kriszti, de majd megoldják!
a méhszájat most nem nézték?
És ezekre a "rosszullétekre" nem mondott semmit a doki?

Ezek szerint sikerült leszugerálnunk a papírokat! :)
Ügyik vagyunk :)

Csigard! Nagyon kedves, amit írtál.
Igen, én már türelmetlen vagyok. Valószínű, mert első baba, aztán nem tudom, mi hogy lesz. Anyukám fogalmazta meg egyszer, hogy olyan érzés lehet ez, mint amikor vonattal mész valahova, még van kb fél óra a célig, de te már rögvest ott lennél.
Mindamellett iszonyúan várom már hogy érezhessem magamon a cuki szuszogását:)puszilgathassam a talpát:)és, hogy meglássam milyen. Egyszerűen fura érzés, hogy nem tudom magam elé képzelni.
De lehet most a jó hírek hallatán óramű pontossággal fog kiszáguldozni holnapután :) végül is ma már sokkal kevesebbet mozog, mint a napokban. mindenesetre, amikor Róla van szó, mindig megmozdul :)))
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Kriszti,
Erre a jó hírre, hogy feloldották a zárlatot felkiabáltam. Nagyon köszönöm, hogy ezt megosztottad, most már mehetünk szülni! :-))
A vérképed biztos javulni fog hamarosan. Nekem a vizelet nem volt tökéletes, de a doki szerint semmi extra nincs vele, egyszerűen azon a héten amikor csinálták ez már teljesen normális.
Ma volt nálam a védőnő, ő is megvizsgálta a vizeletem, minden rendben.
Csajok lassan szimatolhatjuk a kicsiket, már kezdem elhinni:-))
Hétvégén jön a jó idő, minden szuper.
csomix
Budapest XVII. kerület
 
 


Csajok,
most távozott a nyákdugó......áááááá mennyi időm van még???
csomix
Budapest XVII. kerület
 
 


Váááá, ne idegelj :? :shock:

Hát, lehet 1-2 óra - és elindulnak a fájások, de van akinek még 1-2 hét is (nekem mindkétszer szülés előtt ment el). Húúú, megelőzöl? Nem baj :D

Komolyan elkezdett izzadni a tenyerem.

Mikorra vagy kiírva pontosan--néztem előbb is, csak nincs idegem visszakeresni?

Kriszti
rozianyu
 
 


De hüle vagyok-2 heted van még.

Húhhh, nagyon szorítok Neked!!!
Fájásod? v. valami ahhoz közeli érzés?

Hogy fogjuk megtudni a nagy hírt?! :shock:

Kriszti
rozianyu
 
 


Nem érzek semmi különöset, a hasam sincs lent.
Csak jött egy éles fájdalom a hólyagomban hogy mindjárt bepisilek és a WC papíron maradt a nyák. Március 16-ra vagyok kiírva hivatalosan, de nem volt rendszeres a mensim, május 14. én jött meg utoljára, de az UH szerint június 10. -től számoljuk a heteket. Szóval egy mensi kimaradt, vagyis annak idején estem teherbe.
Tökre izgulok:-))
Ha bármi lesz a férjem majd jön és a nevemben beszámol Nektek:-)
Csak kivártuk az infulenza zárlat végét:-))
Most olvastam utána nincs rá szabály, akár még ma éjszaka, akár 1 hét múlva is szülhetek. Ha beindul még jövök és mesélek:-))
csomix
Budapest XVII. kerület
 
 


Szorítok mindenesetre :)
Igen, én is így tudom-órák v. akár hetek lehetnek még.

De a jóhírnek örült a bébid is-ezek szerint :P

Izgi :P

Kriszti
rozianyu
 
 


Drukkolunk Csomix!

Ezt aztán kiszámoltátok rendesen, biztos fülelt a bébi bentről, mi a helyzet. Meghallotta a jó hírt, aztán már löki is magát! :lol:

Mindent bele :D
Lassan Te is szagolgathatsz... :wink:
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Köszi Lányok:-) Most kicsit izgatott lettem, de tudom akár még 2 hét is lehet, de akkor is:-)
csomix
Budapest XVII. kerület
 
 


Az egyik barátunknak elment a nyákdugó napközben, éjszaka megjöttek a fájásai, másnapra meglett a baba!

DRUKKOLUNK! :)
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Köszi, aranyosak vagytok! :-)
Anyukám elutazik a hétvégén, jó lenne ha Kamilla megvárná amíg az anyu hétfőn hazajön:-) Ne kelljen megszakítaniuk a pihenést. El sem mondom neki, hogy elment a nyákdugó, hogy ne idegeskedjen. Mondjuk "csak" Debrecenbe mennek, de akkor is. Hétfőn este már szülhetünk:-))
csomix
Budapest XVII. kerület
 
 


Húúúú Lányok, érik a bababumm!!! Szurkolok Mindenkinek. :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Reggelt :)

Látom, csöndes volt az éjszaka :)

Na, majd jövök - nézelődök :P

Kriszti
rozianyu
 
 


Lányok, mik nem történnek itt, ha pár napig nem jut időm olvasni, írni.... :D Persze drukkolok, hogy mindenkinek a neki megfelelő időpontban jöjjön a babóca...már ha még nem vagytok túl rajta :D
Én tegnap voltam kontrollon a diabetológián. Szerencsére minden rendben van, és elég egyenlőre két hetente mennem. :)

Szóval hajrá mindenkinek, és várjuk a beszámolókat....

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Szami, ez jó hír, azért vigyázz Magatokra!!!

Lányok, gyertek, mert ha nem jöttök, egyből arra gondolunk, hogy éppen szültök!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nálatok már bármi lehet!!!!!!!! :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


sziasztok!

nálunk semmi, azon kívül, hogy reggel óta bőgök...
nem tudom mi van velem :cry: ,na mindegy is.

majd, ha jobb kedvre derülök, jelzek, de addig inkább visszavonulok, mert nem akarlak Titeket is lehangolni.
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Szami, örülök a hírnek-szuper :) Legalább egy kis nyugi van.

Zsuzsi, ne csináld-gyere csak.
Tegnap én is olyan ideges/feszült voltam (olyan mikor azt érzi az ember, hogy valami rossz fog történni), sírhatnékom volt, főleg du.

Megvan az apasági. De hogy-mikor már mindennel kész voltunk vettem észre, hogy lejárt a személyim :oops: :twisted: (a nőben is csak akkor tudatosult mikor szóltam, hogy sztem. az nem jó).
Rohanhattunk ideiglenes személyit intézni :?
De megvan.

Olyan szép idő van kint, ennek nagyon örülök. Ki kéne mennem elültetni v. is átültetni 1-2 kis palántát... meg átmelegednék a napon. Lopok egy kis energiát a naptól :)

Fájdogál a derekam, mint mielőtt megjön.... De aztán lehet, hogy azért mert megint találtak bacit a vizeletemben-komolyan nem én lennék nem így lenne :roll:

Vajon mi lehet Csomixal?! - annyit gondolok rá :)

Kriszti
rozianyu
 
 


Sziasztok!

Háááát, mééég neeem szültöööööök??? :-)
Ilyen szép napon öröm megszületni, komolyan. De az elkövetkezendő napokra is úgy láttam, sok napsütést mondanak.
Rozianyu, Hemzsu, szerintem a derékfájás, sírás, depi mind mind annak a jele, hogy nagyon közel vagytok a szüléshez. Végülis, mégsem maradhattok örökké terhesek, nem igaz?
A sírás egyértelműen a hormonok hirtelen esése miatt van, ami ugye biztos azért van, mert a szülést is azok indítják be. Én mielőtt megjön, is mindig depis vagyok, meg idegbeteg előtte lévő nap.
Mindenesetre ha pár napig nem hallunk rólatok, biztosak leszünk benne, hogy sétálgattok a kórház folyosóján a kis bevásárló kocsitokkal. :-) Benne a legszebb áruval!!!
Nekem ez a lurkó tegnap megint erőfitogtatást tartott, ma meg délelőtt éreztem, hogy kicsit oldalt csuklik. Na, kérem, ilyet már nem lehet csinálni. Nekem már ki ne tegye azt az okos buksiját oldalra, tessék szépen lent maradni. Ki látott már ilyet!!! Megbeszéltem vele, szerencsére most már megint lent érzem a csuklásait.
Tisztára ugyanolyan ez a gyerek is, mint a tesói, kis energiabomba.
csigard
 
 


sziasztok!

Köszi a biztatást Csigard, tuti a hormonjaim szórakoznak velem :mrgreen: , meg a fáradtság, mert megint zűrös éjszakám volt.

ma lesz egy kis séta Apával, megígérte,amikor látta mennyire el vagyok kámpicsorodva. Hátha a jó levegő kifújja belőlem a könnyeket.
:)

Sztem Csomix már szimatolgatja a kis Kamilla babát, azért nem jelentkezik.
én is sokszor gondolok rájuk!

Kriszti! Ültettél palántát? Hogy csinálod a pocakoddal? lecsatolod közben? 8)

Én ma mosogatás után úgy nekimentem a konyhapult szélének, hogy egy jó kis vörös csík éktelenkedik a pocakomon...:(
Már nem tudom a határaimat, mindennek nekimegyek :)
De mostanra összekaptam magam, belőttem a hajamat, kicsit sminkeltem, és mosolyogva várom haza Apát.
Szegénynek ne legyen az az érzése, hogy valaki mást vett feleségül... :lol:
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok Lányok:-)
Még egyben. Most értem haza a dokitól. A külső méhszáj kicsit nyitva, a belső teljesen zárva, baba feje még nagyon magasan van, szóval egyelőre tuti nem szülünk.
Aranyosak vagytok, hogy így gondoltatok rám.:-))
Kamilla ma egész nap úgy érezte ő pedig kijön, de nem lent, hanem a hasfalamon keresztül. Ilyen bunyót még soha nem rendezett, ráadásul megállás nélkül, egész nap nyomatja!!
Ma voltam a babyoutletben, mert még hiányzott 1-2 dolog. Na ott olyan fájásaim voltak, hogy kicsit be is ijedtem, mert egyedül voltam kocsival Soroksáron......azon agyaltam kit hívjak, hogy jöjjön értem mert én mindjárt megszülök. Aztán gyorsan fizettem, beültem a kocsiba és abbamaradt a fájás.
Hemzsu remélem már jobb a kedved:-)
Kriszti tudtál aludni éjszaka, vagy hajnalban megint pancsiztál?
Én most egész jól aludtam, de már szokom, hogy egyik nap alszom, másik nap meg nem:-S
Szóval még nem előztelek meg Benneteket:-) Szerdán újra mennem kell a Szécsényihez, elvileg szerdára vagyok kiírva, dehát ez ugye semmit nem jelent:-)
Móni
csomix
Budapest XVII. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?