Új privát üzeneted érkezett!

Rozianyu: el kell keserítselek, egy hete, amikor voltunk vérvételen még kinn volt a látogatási tilalom tábla, és akkor is a várakozók között tolták a babókat, mert akkor is sokan voltak a szülészeten.
Kitartás, hátha megúszod a dömpinget :)

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Aztaa:)
Március 15ei anyuka...az szép:)

Rozianyu! Te aztán nem kapkodod el :)én már 2 hete összepakoltam, nagyjából... :lol:

biztos az évek, meg a rutin :)

én is voltam nstn hétfőn, nem mondtak semmit, így valószínű nincs semmi nálam sem. :)
már várom a 7főt, akkor megyek a dokihoz, és ránéz a Bébire merre jár.
Azt mondják, amikor beilleszkedik, már nem mozog annyit. Hát ez a mi kis virgonckánkra nem vonatkozik. Ma is pont mutattam a páromnak, hogy tili-tolizza a popóját :lol: a hasam meg mint a kocsonya deformálódik :)

Ma is tettem egy jó nagy sétakört, hátha segít a gravitáció :)
bár nem mintha sietnék valahova... :lol:

Izgi lehet úgy szülni, hogy szinte szülőszoba sincs szabad...ilyenkor vajon mit csinálnak? Csoportos szülést rendeznek? :lol:

Rozianyu, nem emlékszem, hogy Kislányotok, vagy Kisfiatok lesz?
Jó, hogy a streptód negatív lett!
drukkolok, hogy kapjál szabad szobát, én biztos nem fogom előled elcsenni :wink:


jóéjt Nektek !
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Hemzsu, nem esek kétségbe ha nem jut külön szoba :D Elég nagy a folyosó :D Azért ez elég szomorú... Dehát itt a front meg a bánat tudja mi készteti előbb ki a bébiket.

Kisfiúnk lesz-mint az orgonasíp. Fiú-lány-fiú (és ennyi :P)
De Ő is úgy jön megy, mintha nem is tudom hol lenne. Őt sem érdekli a szűkös hely meg a sok okosság. Úgy látszik a márciusiak már csak ilyenek :)

Na, rám a gravitáció soha semmilyen hatással nem volt-azaz a bébikre.... Reméljük Neked bejön.

Szami, csak furcsállom-ott tologatják őket a sok krihácsolós között. Tény, ha nincs hely nem tudnak mit tenni.
Én is láttam a táblát :)

Úgy vagyok vele, mindegy mi lesz--így úgysem maradunk :D
Mostmár várom a végét, bár mostanában annyi minden történt, hogy azt mondom, húzzuk ki még azt a 2 hetet-mert most "nem lenne időm" szülni :P Meg kórházba "pihengetni".


Na, a rutiról még eszembe jutott-azt sem tudtam mit tegyek össze :D Tettem ezt, tettem azt-aztán kivettem.. A hazajövős is kb. így volt. Mind két gyerekem nyári, valószínű nem is tettem most elég ruhát... Még kiokoskodom.

Na, megyek-odaég a palacsinta.

Szép napot Nektek!
Itt esik a hó :S
rozianyu
 
 

 
 

Sziasztok!

Ez most komoly, hogy ilyen sokan szülnek? Hogy tudják megoldani? Nem tudjátok, átlagban hány baba születik egy nap?
Ha fizetős szobát akarok, szerintetek mikor kell szólni? Vagy csak akkor, ha megyünk szülni, szólunk, hogy van-e szabad fizus szoba? Fura. Nem is tudtam, hogy ilyen telített ez a kori.
Meddig lesz látogatási tilalom? Remélem, húsvétra feloldják. Nem is tudom, szegény anyukák hogy oldják meg, hogy nem mehetnek be hozzájuk a rokonok. Elvégre ők hozzák a kaját. (A kórházi koszt csak amolyan "legyen valami".) Mindenesetre a büfésnek jól mehet.
Nem beszélve arról, hogy apuka is szívesen megnézné a babát, meg azért a nagytesóknak is jó látni legalább egy kicsit anyát.

Amúgy a szülőszobákat meg lehet nézni bármikor, amikor arra jár az ember? Jó lenne bekukkantani. Én a második babámat úgy szültem, egy háromágyas szülőszobában, hogy a másik ágyon volt egy anyuka, és nagyon rossz volt átélni, hogy ő tök jól haladt, hamar megszült, én meg ott kínlódtam egy függöny mögött, volt is nagy bőgés, amikor meghallottam, hogy neki bezzeg már felsírt a babája, én meg még sehol se vagyok. Az nagy előny, hogy itt csak egyágyasok vannak. De ha ilyen sokan vannak, szerintem a nagyobb szülőszobába benyomnak egy másik ágyat is, és akkor mehet szimultánban. Ajjaj.
csigard
 
 


Rengetegen szülnek mostanság és nagyon sok a 36-38 hetes kismama.
Múlt héten v. 6-an voltak bent míg én nst-tem... Nem unatkoznak az tuti.

Hát gondolom ha ilyen sokan szülnek akkor bizony "grupen szülés" van :S Aztán, hogy az, hogy zajlik ezekben az aránylag kicsi szobákban - főleg ha apuka is ott van- nem tudom.

Szülésnél bent lehet apa, és látogathat is-a folyosó végén (tehát kaja, tisztaruha mindig lesz. Márha visz :D)

A szobát akkor kell "kérvényezni" mikor megszültél-v. jut v. nem. De ha mondjuk másnap kiürül és előre jelezed (és mázlista vagy) akkor áttesznek.
Nekem párom ragaszkodik nagyon hozzá-több okból....

Bár bevallom, 3 éve a 2 ágyas fizetősbe voltam. A másik csaj kisfia egész éjjel sírt (szegénynek fájt a hasa), 2 éjjel volt bent. Szóval a pihenés így is elég necces volt-a lányom tök csöndben volt, csak néha nyekkent ha éhes lett. A 3. éjjel -hajnalban-meg bevágta egy számomra ismeretlen szülésznő az ajtót és betolt egy friss császáros kismamát-úgy felijedtünk a gyerekkel azt hittem becsinálok (ezért fizettem????)
Onnan azért nem tudtam aludni mert szóval tartott-alig vártam hazajöhessek. Mondjuk aznap este bőgtem-mert olyan magányosnak éreztem magam.. Már megszoktam a társaimat :D

Én nem tudom, hogy lesz-de lehet be se hozatom a lányomat. Lehet annál nehezebb lenne neki, magamról nem beszélve. A fiam megérti már.
3 éve is csak a párom volt bent velem, meg 1x jött be a barátnőm pár percre. De más nem-nem is vágytam másra.
rozianyu
 
 


Rozianyu, neked mekkorák a gyerkőceid?
Nekem a legnagyobb 7 lesz, kisfiú, a leendő középső 4 lesz, kisfiú, és a leendő legkisebb is kisfiú lesz. :-)
Amikor a legnagyobbat szültem, háromágyasban voltam a Schöpfiben, engem zavartak a szobatársak, meg, az is zavart, hogy én zavarom-e őket, egy szó, mint száz, jobb lett volna egyedül, vagyis kettesben.
A babát mindenképpen magam mellett akarom tudni, attól kaptam mindig idegbajt, hogy kinn tologatták a huzatos folyosón a sok picurit, azok meg kánonban hapciztak. Amikor meg sapkát merészkedtem adni rá, akkor meg elmondtak mindennek, hogy a szobában meleg van, nem kell az, stb.
Másodjára kétágyasban voltam egyedül, nagyon jó volt, igaz akkor kihalt volt az egész kori már, akkor vonták meg az állami támogatást, és tényleg csak az maradt, és fizetett, mint a meszes, aki nem akart szülés előtt dokit, és kórházat váltani. Szóval nyugis volt nagyon, alig voltak. Jó lenne most is egyágyasban lenni, dehát az anyagilag már tényleg húzós, így marad a kétágyas, de én sem szeretnék közös zuhanyzós rendszerben lenni, ha nem muszáj. Egyáltalán hány fürdő van a nem fizetős szobákhoz? Én állandóan zuhanyoztam, szüléseim után, naponta háromszor biztos, egyrészt jól is esett, másrészt sokkal hamarabb gyógyult a sebem is. Ilyen dömpingben be se lehet jutni zuhanyozni? Hát, most kicsit el vagyok keseredve. Kellett azt a jó kis Schöpfit bezárni. A kutya fáját.
csigard
 
 


Zuhanyzóról nem tudok nyilatkozni, 1x láttam kívülről-azaz belestem az ajtón.

4 privát szoba van-mintha így rémlene- 2 1 ágyas és 2 2 ágyas (mondta a szülésznő most is...-de pont erre nem figyeltem, csak azon agyaltam leszek e annyira mázlista, hogy "időben szülök" :P )

Van még állítólag 2 ágyas nem fizetős is-nem tudom ezt sem pontosan, csak olvasgattam más fórumot és ott mintha láttam volna.


A fiam 11 éves, a lányom 3 lesz májusban.

Akkor nálatok nagyon beerősítettek a fiúk :D Mondjuk itt is ők lesznek többségben, bár a lányom lerendezi a 11 évest is, úgyhogy gond egy szál sem. Igazi amazont szültem :D

Kriszti
rozianyu
 
 


Egyébként lehet, hogy most a Schöpf..ben is ilyen dömping lenne.
Sosem lehet tudni, bár nem tudom mekkora. De hallottam más kórházakról is ahol még a nőgyógyon is babás mamák voltak.

Ja, a másik-húsvétra tuti nem lesz már ilyen zárlat sem. Sztem. márc. közepére feloldják, de végére tuti. A húsvét meg még odébb attól.

Kriszti
rozianyu
 
 


Akkor ezen lehet parázni, mármint, hogy bejutsz e a szobába. Addig se a szüléssel vagy elfoglalva. :-)
Elkeserítő.
Neked még két hét van?
Schöpfiben, amikor még rendesen működött, 2004-ben szültem az elsőt, akkor aznap 8 baba született, az soknak számított, mi voltunk az utolsók este hétkor. :-) De ott volt bőven fizetős szoba, háromágyas, kétágyas, egyágyas is. A nem fizetősek 8 ágyasak voltak, az már tényleg tömegszállás volt.
Másodjára 2007-ben aznap hárman születtek, szintén mi voltunk az utolsók, akkor már az is soknak számított, általában napi egy szülés volt már csak.
Szóval amilyen "szerencsés" vagyok, akkor fogok szülni, amikor nagy forgalom lesz itt is.
:-(
csigard
 
 


Szerintem most a hülye idő miatt van ilyen felhajtás. Egyik héten tavasz van, másik héten tél...szegény babók meg megzavardonak...aztán már bújnak is ki...

amikor egyszer be kellett mennem 34 hetesen, mert úgy éreztem görcsölök(1 hónapja volt) csend és nyugalom honolt a szülőszobán...úgyhogy sztem nem kell izgulni emiatt.

A nyolcágyas szoba, az tényleg durva...csak, ha belegondolok abba, hogy nyolc anyuka, nyolc babó, és nyolc apuka...az már egy egész hadsereg... :)
csak hát, aki meg nem tudja kifizetni a privát szobát, az kénytelen...
Mondjuk, még jó, hogy a Bajcsyban nincs ilyen tömegszállás...

szerintem, ha marad a hideg, akkor feloldják a zárlatot hamarosan. Március végével biztos...hidegben nem terjed az influenza. Bár nem tudom mennyire van járvány, mert nem nagyon fújja fel a média, úgy mint tavaly. Tavaly még a csapból is a járvány folyt...Reménykedjünk!
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Hemzsu, neked akkor már nem sok van hátra. Hányadik baba lesz?
Az a gond, hogy mostanában mindig ezt csinálja az időjárás, egyik héten tavasz, másik héten tél. Aztán az ember győzzön alkalmazkodni. Mondjuk én túlhordtam mindkettő fiamat, szerintem most se sieti el a dolgot őfelsége. Lehet, hogy még májusra is átcsúszunk.
(((Sajnos a nyolcágyas szobákat azok vették leginkább igénybe (tisztelet a kivételnek), akiket sem a baba, sem a papa nem nagyon érdekelt, annál inkább a cigi és a kávéautomata. És sajnos a higiénia sem, így mindenki, aki jót akart magának, ment a fizetősbe. Hát ez van. )))
Amúgy én nem érzékelem, hogy járvány volna, mindkét fiam ovis, a kicsi ráadásul kiscsoportos, de náluk sincs most semmi vészes kórság. Pedig az ovik azok aztán tényleg élen járnak a járványcsinálásban. Mindenesetre örülök neki, hogy most nincs ilyen. De akkor minek a zárlat?
csigard
 
 


Hát igen, már nincs sok...
Első babánk lesz, ezért már dupla izgalom van bennem...Kiváncsi vagyok nagyon, de egyben kicsit aggaszt, hogy nem tudom, mit, hogyan kell csinálni...:)
Mondjuk, azt mondják, az anyai ösztön sokat segít :) remélem
Holnap doki, kiváncsi leszek mit mond.
Remélem lassan érkezik az ifjú úr, mert már nagyon nehezen alszom éjszaka...
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Hemzsu!
Nagyon drukkolok. Szerintem mindenki így van vele, első babánál, hogy nem tudja, mi hogyan lesz, de szerintem menni fog az magától. Elvégre ez egy természetes folyamat. Én is sokat készültem az első babánknál, eljártam tanfolyamra, tornára, mindent elolvastam, minden nap gyakoroltam a légzést, aztán, a szüléskor teljesen máshogy, ösztönből ment minden. Mondjuk minden ember más, nálam így volt. Van aki nagyon szépen be tudja tartani, amit eltervezett.
Az sokat számít szerintem, ha papás szülés van, hogy az apuka is képben legyen, mikor minek van itt a sora, és tudja, hogy mikor mit kell mondani, akár előre meg is beszélhetitek, hogy szóljon rád, ha nagyon máshogy csinálod a dolgokat. Ő jobban észnél van, és tud irányítani. De ez csak az én tapasztalatom. Én még most harmadjára is újabb és újabb tanácsokkal látom el a párom, hogy ha ezt mondom majd, akkor mondja nekem azt, hogy .... Mert most még józanul végig tudom gondolni a dolgokat, de tudom, hogy ott tök máshogy fogok viselkedni.
Nem lesz gond, aztán meg majd az lesz a furi, hogy nincs már a pocakodban. Használd ki még ezt a pár napot, amíg egyben vagytok.
csigard
 
 


Sziasztok!

Nekem is mindkét szülésem más volt...
De bevallom én félek most is :S - már csak ilyen vagyok :) Talán pont azért mert annyira más volt mind a kettő és fogalmam sincs mire készüljek.
És hát igazság szerint iszonyatosan fáradt vagyok, nagyon sok problémánk volt szeptember óta, évek óta nem alszom 3-4 óránál többet éjszakánként :(:( -- nagyon félek a fáradtságtól is.

De majd alakul :)

Én hol szeretnék rajta túl lenni, hol nem :) Tiszta határozott lettem az elmúlt időben :P

Nálunk elvileg most is ott lesz apa, dehát ezzel is úgy vagyok, hogy nem tudom jó e :D v. akarom e egyáltalán.



Elég sok márciusra kiírt ismerősöm szült a napokban, hetekben.
A frontok igen, igen bezavartak.
Mondjuk engem nem érint, úgy tűnik.

Keményedésem már nagyon rég óta van... bőven a 30 hét előtt kezdődtek elég kitartóan. De az nst semmi olyat nem mutatott ami "aggodalomra" adna okot. Holnap meg már 38 hetes leszek :)

Ma neki kezdtem nagytakarítani :D, de rájöttem, ez már nem igazán fog menni :S Még az ablakpucolással megpróbálkozom-aztán v. sikerül v. nem.

Kriszti
rozianyu
 
 


Rozianyu!

Ne moss ablakot!!!Nem teszel jót se Magadnak, se a Babócádnak vele!
Megvár az, és ki tudja még milyen idő lesz!
Nálunk a szeptemberi ablakcsere óta vár az ablak, hogy lemossam/lemossuk, de "megmondtam neki", hogy egy darabig még várnia kell. :)

Próbálj meg relaxálni, ha már aludni nem tudsz, hátha az enyhíti a feszültséget!

Ma egész nap olyan voltam, mintha kimostak volna, de reméljük nem lesz tartós az állapot.
Holnap megyünk Dokibá'hoz, aztán majd értesítelek Titeket, hol jár a Babám!

Aludjatok jól,
és Csigárd: köszi a bíztató szavakat :)
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Hemzsu, hajrá az orvosnál :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Hemzsu, jöttem kíváncsiskodni :D :P



Nem lesz ablakpuceva :P , már tegnap eldöntöttem. Kb. 3-4x másztam fel - le a székre szekrény pucolás céljából és már nem megy.
Majd máskor :)

Kicsit kitakarítottam a fürdőt... meg egy kicsit rendbe tettem a konyhát, de ennyire futja már-ez is olyan tempóban :D:D

Én holnap megyek este nst-re. Megkapom a laboreredményemet is-kíváncsi vagyok.
Aztán pénteken doki du.

Kriszti
rozianyu
 
 


Rozianyu, ne aggódj, én is tartok a szüléstől, de ez normális szerintem, végülis ki vágyik jószántából egy egész napos kínlódásra? Legalábbis nálunk egész napos volt mindkettő. De ennek legalább megvan az eredménye, nem igaz? Akkor meg el is felejted az előtte megélt napokat.
Én mindig azzal vígasztalom magam, hogy valahogy majdcsak lesz, bennem nem fog maradni, valahogy meg csak ki kell bújnia. :-)
Nálam egy hete indult be az őrült fészekrakó ösztönöm, mint egy mérgezett egér fordítom ki a sarkaiból a házat, már a hálót átrendeztem, kitakarítottam, elkezdtem elővenni a babacuccokat, kiskád, hordozó, babakocsi huzat, stb, stb, stb. Nem lehet lelőni, pedig úgy elfáradok, mint a kutya egy fél nap alatt. Azt nem tudom, mit fogok még csinálni 8 hétig, ha ilyen tempóban haladok??? :D
Mondjuk az ablakokat kihagyom, egy az egyben, amúgy is utálok ablakot mosni, meg karácsonykor áttörölgettem, jól ellesz az nyáron is. :-) Majd karácsonykor megmosom. :-)
36 hetesen van az utolsó labor? Az még 3 hét. Azzal is ráérek még.
Én ma lustára vettem a figurát, ebéd volt még tegnapról, délelőtt lesétáltam a fiaimmal a könyvtárba, ott ejtőztünk egy órát, aztán haza. Elég későn sikeredett lerakni őket, így még csend és nyugalom van. Viszont szomorúan vettem tudomásul, hogy egyre messzebb van a könyvtár, a gerincem meg úgy kattog, hogy az hihetetlen. Nem fog kikopni a csigolyám? Recseg, ropog. De legalább nem fáj.
Hemzsu, hogy van a picúr?
csigard
 
 


Sziasztok!

A Kis Csibész éli világát bent :)
Most olyan 3300ra saccolta a doki. A méhszájam teljesen zárva van, viszont kevés a magzatvíz, ami az ő elmondása alapján arra utal, hogy lassan szülünk. :)
Kezdem felfogni...vagyis, még nem tudom felfogni...nagyon fura érzés.
És kezdek izgulni.
Igazából úgy megszoktam már ezt az állapotot, hogy elképzelhetetlen, hogy nemsoká már külön leszünk...
Hát ilyen érzések kavarognak bennem...

legyetek jók ;-)

Ja és Rozianyu! Ma kitakarítottam a fürdőt, kádat, meg ilyenek, úgyhogy jó, hogy okoskodtam Neked... :lol:
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Hemzsu, húúú akkor már kezd izgi lenni a dolog.
Nem lesz kis babus :P Kis gyömöszölni való husika :)

Én is kádat, budit... takarítottam :D

Én is ilyen olyan érzésekkel vagyok megáldva-hol így, hol úgy...

Örülök, hogy minden rendben van, nagyon kíváncsi vagyok mikor lesz a nagy napotok :)

Csigard tök igazad van, erre senki nem vágyik-bár bevallom hallottam olyat aki szeret szülni :S Nehezen tudom elképzelni, dehát mások vagyunk.

Én is mindig azt mondom, kijön-bent nem maradhat. A doki is ezzel "biztatott" v. így v. úgy de kint lesz.
Hát bevallom, így harmadikra valami kevésbé fájdalmas... szülés mellett voksolnék :D

Jó éjt!

Kriszti
rozianyu
 
 


Hemzsu, nem semmi, lassan, sőőőtm, bármelyik pillanatban eljön a nagy napotok :) Örülök szívből, hogy minden rendben Veletek, az már biztos, hogy pici nem lesz a baba, teljesen normál súllyal fog születni, mégha esetleg a tippelés kicsit téved is. :)

Mi a következő programod?

Mi holnap megyünk dokihoz, nagyon várom, mindig szeretek a helyzetről beszélni, tudni, jól van-e a méhszájam.... :) Tegnap a kislányunk hihetetlen volt, egész nap boxolt, és meg is állapítottam, hogy sokkal erősebb már. Sokkal masszívabb az egész ficánkolása, ütögetése... Nagyon élvezem.

Ami tegnap fura volt, az a hasam lent. Kicsit előrehajolva maradtam (a kocsiban pakoltam a kabátokat, a vizet nyitottam meg a kádba) és lent "begörcsölt" a hasam, összegörnyedve volt jó, majd elengedett és újra semmi baj nem volt... Már a múltkor is kérdezte a védőnő, hogy keményedek-e, de mondtam, hogy nem, azt sem tudom mit kell érezni. Viszont passz...Szerintetek ez lehetett keményedés? A hasam nem fájt, csak lent, mintha a petefészkeim fájnának, mintha mensi előtt lennék..... Nem tudom.......

Szép napot, gyertek beszélgetni!!! :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Hemzsu, ügyesek vagytok. Én az elsőt 3300-al szültem 41 hétre. De ez nem jelent semmit. A végén meg már ő sem hízik annyira. Szerintem is pont ideális súllyal fog születni.
Na, ha már mindenki budit takarít, akkor ma én is nekiesek.

Rozianyu, Hemzsu, én is egyre jobban össze vagyok zavarodva, lelkileg, annyi minden kavarog a fejemben, hogy miket kell megcsinálni még, hogy lesz a szülés, és legfőképpen, hogy hogy lesz utána, a hétköznapok. Én is leginkább a fáradtságtól félek, hogy az első két hétben semmi alvás nem lesz, és a két nagyot is el kell majd valahogy látni, meg meg kell magyarázni nekik az új helyzetet. Nem könnyű, az biztos, sokat beszélgetek velük, hogy mi lesz, hogy lesz, meg, hogy bizony háttérbe fognak egy kicsit kerülni, hát ennyit tudunk tenni, a többi meg majd alakul.
Biztos a hormonjaink tréfálkoznak velünk, egyik percben sírhatnékom van, másik percben meg szeretetroham jön rám, és megyek puszilgatni a fiaimat. Bolondok háza. Szegények, mit gondolhatnak rólam!? Anya megbuggyant.

Nyuszika 85! Bár nekem nem volt se keményedésem, se jóslófájásom egyszer se, szerintem ez nem az lehet. Még korai lenne. Inkább kicsit megerőltetted magad, az izmok meg a szalagok, lehet, hogy kezdenek átalakulni. Nekem sokszor van olyan, hogy felállok a fotelból, és kicsit görnyedve kell maradnom, mert a hasam még nem követte le a mozgást. Aztán helyreállunk, csak kell egy kis idő, mire összerázódunk. Meg, ha sokat ugrálok, akkor egy idő után nekem is itt fáj, ott fáj van, de aztán a pihenés segít. Mindenesetre pihenj amennyit tudsz egy fél napot, az csak jót tesz.
csigard
 
 


Sziasztok! Van egy budim, ha már ennyire belejöttetek :) Persze csak viccelek. :)
Hú csajok, akkor nektek már nagyon kezd derengeni a fény az alagút végén. Szép nagy babók leszenek itt az olvasottak szerint. :)

Nyuszika: nekem is volt tegnap valami hasonló görcsös jellegű fájásom. Mivel mi egyidősek vagyunk, és valahol azt olvastam, hogy ebben a hónapban nagyot nőnek még a babák, lehet, hogy ezt érezzük. Én pénteken voltam dokinál, mindent rendben talált. Úgyhogy szerintem növünk. :)
Viszont elküldött diabetológiára. Újat nem tudtak mondani, sőt inkább összezavartak. A legrosszabb, hogy most egy ideig mehetek hetente vérvételre. Pedig én határértékes vagyok. Mi lett volna, ha még rossz is az eredményem....:( Belegondolni sem merek.

Jó takarítást mindenkinek, aki meg még dolgozik, mint én, jó munkát :)

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Lányok, köszönöm. Holnap a dokit is megkérdezem, de egyeztetve a leendő nagymamival is, Ő sem hiszi, hogy ez keményedés, inkább már elszoktam a kezdeni alhasi fájdalmaktól.. Amikor még nőtt a méh és ott éreztük. És Szami, tuti, hogy a baba nő, olyan ereje lett egy hét alatt, hogy .... :oops: Mi lesz később, ugye Hemzsu, Rozianyu, Csigard ?!?!?! :lol:

Szami, volt UH? Láttad a kisembert? Mit mondott, mekkora? Engem most ez izgat, hogy mekkora lehet a súlya kb. :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Takarítást vállalok:)
Mára a konyhát tűztem ki :)

szeretném, ha megmaradna Kisfiunk ebben a súlycsoportban:)

A hormonok biztos dúlnak, sokszor nem ismerek magamra. Síró görcs egy rossz szótól, nevetőgörcs egy jótól...közben meg a hárpia és a kis angyal váltakozik bennem :lol:
remélem hamarosan ez az állapot is elmúlik, mert néha megrémülök magamtól... :lol:

Rozianyu, Csigard: kitartást, gondolom baromi nehéz két kinti, és egy benti gyerkővel...nem is tudom, hogy lehet ezt összeegyeztetni :) pedig én is hármat szeretnék :)
de ez még a jövő zenéje :) először Marcikánk bújjon ki, aztán meglátjuk.
Tegnap éjszaka elég fura dolgot produkált :) olyan érzésem volt, mintha karmolná a húgyhólyagom...amikor meg feküdtem, mintha futkározott volna...így nem volt túl pihentető az alvásom :)

Nyuszika!
sztem csak nő a bébid, bár én is mindig megrémültem, amikor valami ilyen volt, nehogy kibújjon idő előtt:)

még szerencse, hogy mindig van min parázni... :lol:

Szami! Mit csinálnak a diabetológián Veled?
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Nyuszika, a keményedés elég fura érzés.
Olyan mintha egy nagy kő lenne a hasadban, húz, feszít... Nekem rengetegszer van. Kb. a 20. hét után kezdődött--Mikivel ilyen korán. Rozival nem emlékszem.
Nekem olyankor légszomjam is lesz :S Elég ramaty érzés.

Tegnap nekem is fura érzéseim voltak, zsibbadt és fáradt volt mindkét lábam, nyomott a derekam... És olyan car kedvem volt :S Mondjuk ma sem vagyok jobban, iszonyatos fáradtság van rajtam.

Látom elkapott mindenkit a takarítási láz :P
Nálunk már meg sem látszik :D , pont a két kintlévő miatt :D:D (de leginkább Rozi lányom amortizálja a kéglit).

Hemzsu, sztem. már nem fog sokat hízni :) Azt mondják (ha jól rémlik) általában +/- 500 g :D

Nekem Rozit a szülés előtt 1 héttel 2800-ra saccolta a doki. Mikor kijött 3550 volt :O (csak nézett, meg mondogatta, hogy ennyit nem hízhatott :D Hát mondom akkor valószínű el lett számolva valami).

Ó, én is buggyant vagyok--szerintem ez tök "normális" állapot.
Mondjuk most nem sírok annyit-vagyis nem olyan dolgokon mint azelőtt. Pl. babás reklám, meg ilyesmik-ezek most nem hatnak meg.

Csigard, lehet, hogy jobb is ha most csinálod a dolgok oroszlán részét. Ki tudja, az utolsó 2-3 hét már elég fáradt leszel...
Én is sokat gondolok arra, hogy, hogyan lesz a nagyokkal--nagyok? Rozim még 3 sincs. Márkot megviselte Rozi születése, pedig Ő akkor már 9 volt-és nem is egyből jött ki.
Nehéz, az tuti-még mostanában is mondja, hogy olyan jó lenne ha annyi időm jutna rá mint régen :( Próbálom megmagyarázni, hogy már nem megy-sajnos. Ő meg próbálja megérteni. Nehéz.

Kriszti
rozianyu
 
 


Nyuszika: volt uh :) bár nagyon szégyenlős a kiscsaj, mert nem nagyon mutogatta magát. Bár azt láttuk megint, hogy a lába között nincs semmi :) kb 600 gr, és azt mondta, hogy olyan 30 cm körül lehet.
Hemzsu: vettek vért. Aztán felvették az adataimat, majd volt diétás oktatás. De kb az, amit megtalálsz a neten is, ha ilyen témában keresgélsz. Megmondták, hogy mennyit ehetek, és mikor kell megenni. Meg hogy menjek vissza egy hét múlva.
Önszorgalomból írom az étrendet, meg vettünk vércukormérőt, és mérni fogom a cukrom.
Hogy őszinte legyek, nem sok értelme volt menni, de ha kell, akkor megyek. :) Bármit megteszek, csak Luca babának ne legyen baja. :)

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Megjártam a kórházat, volt nst-de minek?! :O
Mehetek vissza pénteken, mert csak így írta alá a doki-aludt a gyerek :D

A szülésznőm olyan beteg, megkért, hogy péntek előtt ne szüljek--megígértem :D
Fájást úgy sem mutatott a masina--nem tudom mondjuk akkor mutat e ha a gyerek meg sem mozdul.

Ja, és egyszercsak eltűnt a szívhang (mondjuk úgy kezdődött, hogy meg sem találták), meg 60-80 volt, na mondom apának valami baj van, lehet már nem mehetek veletek haza... Aztán kiderült a kis zsivány tök csöndben átcuccolt a másik oldalra :D


Szami, hát nem irigyellek :( a diéta miatt. Mondjuk biztos be lehet tartani-de azért mégiscsak jobb lenne ha nem lenne ilyenre szükség.

Na, megyek mert nem rég értünk haza-ettünk, alvás.
Ha ma tudok :)

Jó éjt!

Kriszti
rozianyu
 
 


Jajj! Elszállt, amit írtam! grrrrr :x

Rozianyu! Én is pénteken megyek nstre :D 7re.
Amúgy elég rémisztő lehetett, amikor nem volt szívhang. A Kis Csibész!
Amúgy szerintem azért kúsznak el egyik helyről a másikra, mert megijednek a saját szívhangjuktól.
Amikor a védőnővel az elején néztük a szívhangot, volt, hogy felugrott 120 ról 145re a bébi pulzusa...szegény szerintem a frászt kapta. Attól kezdve nem is kértem, hogy nézzük/hallgassuk. Elég nekem, hogy érzem, hogy mocorog :) nem akartam még külön stresszelni...

Szami! Kitartást a diétához! Ügyes vagy nagyon!
Ha nekünk lányunk lett volna, nagyon szerettem volna neki a Luca nevet adni :) nagyon tetszik! na majd legközelebb :lol:

Nálunk néma csend :) pedig tegnap már szőlőcukrot, és csokit is vettem, hátha menni kell éjszaka :lol:

Amúgy nagyon vicces, hogy, amikor az ember pocakos, mindenki szóba akar vele állni...Legutóbb a pénztáros mesélte el nekem azt a mende-mondát, miszerint, ha valaki szülés közben lekakilja(bocs) a babáját, az az életben szerencsés lesz...
:shock:

Már csak ezért is jó lenne szétválni, hogy ne kelljen ilyen badarságokat hallgatni, és szépen mosolyogni hozzá... :lol:

Na legyetek jók :wink:

Zsuzsi
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!
Nekem nem volt rózsás a tegnapi napom. Még a budit se takarítottam ki. :-)
Minden élőbe belekötöttem, őrület, már magamon akadtam ki. Este még a férjuramat is elmondtam mindennek, de teljes pókerarccal végighallgatta. Szerintem már van tapasztalata, így harmadjára, hogy "jóvan, megint biztos nőtt a gyerek".
A picuri fiam olyan boxmeccset nyomott le délután, hogy csak lestem. Közben meg a levegőt kapkodva olvasnom kellett a mesekönyvet, nem kímélnek. Háááát, kisssssé intoleráns hangulatomban voltam.
Estére a sírás és az ordíthatnék közt ingadoztam. Még jó, hogy tudtam aludni. Nem tudom, valahogy az eddigi terhességeim nem viseltek meg ennyire lelkileg, inkább fizikailag.
Szami! A diéta végülis hasznodra válik, legalább nem lesz nagy súlynövekedésed a terhesség alatt. Ha le vagy tiltva a sok hízlalóról, így legalább nem csábulsz el.
Hemzsu! Hajrá, visszaszámlálás. Már csak egy front kell. Mondjuk az mindig van.
Azt sose értettem, miért kell ordíttatni az nst-t. A szomszéd épület is attól zeng. A Schöpfi-ben is hangos volt, de ami itt van, a vérvételes kis "szobában", az brutál hangos. Meg valahogy ezzel elvész a dolog intimitása is. Cukorterheléses vérvétel után ott ücsörögtem két órát, ment a kuruttyolás max. hangerőn. Nem csoda, ha a babák frászt kapnak. Még én is. Nekem is mindig elmászkáltak jusztis az nst alatt, aztán menni kellett utánuk a fejjel, mert nem volt meg a szívhang. :-) Bár az enyéim az ultrahangon is ezt csinálják. Kikérik maguknak, hogy matatják őket, jól meg is rugdosták az uh fejet is. Meg elfordulgattak. A harmadik is hasonló jellemmel van megáldva. :-)
Hemzsu! Ezt a lekakilós sztorit még nem is hallottam. Eszméletlen!!! Mondjuk annyi igazság van benne, hogy anyuka biztos szerencsés, mert olyan gyors szülése van, ahol nincs idő a beöntésre. :-)
Mondjuk még ez a jobbik fajtából van, azok a legjobbak, akik totál tapintatlanul a rémtörténeteiket kezdik mesélni, hogy ki hogy járt "pórul".
Rozianyu, nekem akkor se mutatott ki fájást a gép a másodiknál, amikor bementünk szülni, és fix öt percenként kis fájásaim voltak. 41-ik héten. Nem hitték el. Hiába mondtam, hogy órák óta gyenge fájásaim vannak ötpercenként, és nem fog elmúlni, ha a gép nem mutatja ki, akkor nincs is. Szerencsére megjött a dokim, és leállította az okosokat. Szóval ez a vizsgálat is rettentő hasznos.
Hát ma sem vagyok lepkefogdosós jókedvemben, úgy látom.
Remélem, ti jobban érzitek magatokat. :-)
csigard
 
 


Sziasztok!
Én csak álmos vagyok, de az mindig...Ez az egy, ami végig kísér.......... Hiába alszok nagyokat, a hátamon feküdve nem olyan jó, oldalt zsibbadok.... És napközben alig bírok fent maradni és figyelni a munkahelyemen... De már csak 7 munkanap, aztán akkor alszok, amikor jólesik :)

Ma voltam dokinál, minden ok, a hasamra azt mondta, ha nem tudná, hogy 25 hetesek vagyunk, 28 hetesnek mondaná a pocakom... Gyorsan nő. Gyerkődöt megkukkoltuk, aludt, de az Ő méretei megfelelnek a korának, így csak több helye van, még.. :) Méhszáj rendben, súly........................ Kaptam egy karikát a kiskönyvbe és legközelebb a 30. héten találkozunk, addig 2 kg-t engedélyezett. De repülnek fel a kilók, hiába eszek okosan, szénhidrátmentesen. Mondta a dokim is, hogy ez lehet már nálam alkati kérdés is, mert rám néz és nem látja a súlygyarapodást, de persze igyak sok vizet, ne nasizzak és ha emelett reppennek a kilók, akkor ez van. Ráadásul még mozgok is amennyit bírok (álmosság mellett). Azt hiszem most törődtem bele, hogy nem fogok 10 kg plusszal szülni menni. Most az új cél, hogy a tempót lassítsam, ha már megállítani nem tudom! A lényeg, hogy Dóri baba egészséges legyen és maradjon még bent úgy 15 hétre :)

Szép, idegeskedésmentes estét kívánok Mindenkinek :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


masszív hótakaró...
mingyá fogom magam, és elmegyek sielni... :lol:
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Itt is annyi hó esett :shock: , de már olvadófélben-azaz már alig van belőle.

Én is álmos vagyok mindig--betudom a sok (v. inkább szinte semmi) alvásnak. Néha azt hiszem tök jól hozzászoktam, ill. hogy nekem nincs is szükségem alvásra :o
Ma sem aludtunk, lányom éjjel rosszul volt.... Volt ott minden, majd takarítás, ágyneműhúzás még mindig megy a mosás :(

Kriszti
rozianyu
 
 


Nyuszik, örülök, hogy a babussal minden rendben :) - az a lényeg (az is a lényeg).

Na, a hízás... :oops: :P Legutóbb "tornáztam fel magam" a vizsgálóra, megkérdezte a doki mennyit híztam :oops:
Hát mondtam mennyit, mondta - ó, jó az, magas vagyok, eloszlik. Akkor ott jóvá hagytam, de aztán itthon agyaltam, azért csak feltűnt neki a mamut testem hamár szóvá tette :roll: 8) (mit ne mondjak a combjaimon és a hátsómon meglátszik rendesen-legalábbis magamhoz képest. V. is én úgy látom.)

Zsuzsi, én kettő körül megyek nst-re, mert 4-re jelenésem van a dokinál. Csodás lesz, utálok így menni... az én hülyeségem--de csak "frissen elkészülve" szeretek???? :roll: hozzá járni.

Ezt a "hüleséget" még én sem hallottam - mondjuk sehol nincs előírva, hogy nekem mindent tudnom kell.
Viszont mikor a fiam megszületett, 2x letojt :wink: Azért a szerencsémet számon kérem rajta, ezek után-simán :D
(mondjuk szerencsésnek mondhatom magam...-szóval, lehet csak úgy gondolta. Nem mondhassam, hogy le sem car :D)


Az nstre visszatérve, iszonyat, a hangja is....
Mikor kedden voltam a másik szobában volt egy kismama-neki olyan hangosan ment, hogy szerintem még Kínában is hallották. Azon mosolyogtunk apával, hogy olyan volt a hangja mintha a gyerek rendezné át a kéglit-konkrétan mintha parkettán bútort tologatna. Mondtam tuti rossz helyen van az ágya, asztala... aztán rendezkedik.

Én tök feleslegesnek tartom-de senki nem kérdezi a véleményem :?

Nekem is rángatta a szül.nő a hasam... (nem Magdi volt, mert nagyon lebetegedett. Mónit küldte maga helyett).
Amikor nem volt szívhang láttam apa szeme is kerekedik, betojt sztem. egy pár pillanatra, aztán akkor mikor mondta a Móni, hogyha nem mozdul a gyerek itt tölthetjük az éjszakát.
Na erre apa, hogy próbáljam meg felébreszteni (a lányom meg kijelentette a maga 2,5 évével - "nem baj, hoztunk reggelit" :D ) --mégis hogy?! Majd vitustáncot járok... A fenéket, de. mozgott.. Egyébként ahogy beültem a kocsiba rugdalta a bordáimat....

Kriszti
rozianyu
 
 


Csigard, nekem is szoktak ilyen rózsás napjaim lenni :twisted:
Konkrétan ez már a 3. ilyen. Megpróbálok jóképet vágni a dolgokhoz, de elég nehezen megy. Lehet már tényleg a végét érzem...
A bánat tudja.

Remélem mára már jobb kedved lett :)

Kriszti
rozianyu
 
 


Szemtelen lenne a kérdést feltenni, ki mennyit hízott? :oops:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


sziasztok!

A pénztáros csaj arra utalt, ha lekakilod a gyereket, akkor a gyerek lesz szerencsés...igaziból, szerintem meg csak kakis lesz...na mindegy, nem elemezgetek :)

Kriszti!
Ezzel nem csak Te vagy így, hogy "szeretsz" makulátlanul a dokihoz menni. Én általában otthon fürdés, és a dokinál(már a mosdóban)intim kendő...mondjuk nem mintha annyira közel hajolna általában... :lol:
De így is mindig annyira zavarban vagyok, hogy a normál 116/76 körüli vérnyomásom múltkor 143/76 ra rúgott...ettől mégjobban égett a fejem...hát ez van, én már csak ilyen pironkodós típus vagyok. :oops:
Ha itthon mérem, akkor mindig teljesen normál, ha a védőnő méri: normál, háziorvos méri: normál... 8)

Én az nstben csak azt hiányolom, hogy általában nem mondják el, hogy mi hogy van. De nekem is volt olyan, hogy nem mérte a gép a szívhangot, így rá kellett szorítanom az egyik vizsgálófejet a hasamra...amikor már annyira szorítottam, hogy zsibbadt az ujjam, akkor kicsit engedtem a szorításon, így nem érzékelte szívhangot :) korszerű gépek ezek...

Milyen édes a Kislányod, hogy rögtön azon gondolkodik, hogy lesz e mit enni Anyának...

Az alvással kapcsolatban nekem egyik nap megy, másik nap nem. Ma éjszaka folyamatos bugi volt, sztem szegénykém már nem fér el, és szinte az orrlyukamon dugta ki a lábát :)
így óránként fent voltam, majd háromnegyed hatkor felkeltem Apával, és azóta sem sikerült egy jóízűt durmolni.

Én konkrétan nem híztam sokat szerencsére, pedig nem vagyok az a nemhízós alkat, és enni is meglehetősen szeretek...de azt mondják, van aki a szoptatástól hízik meg. Nekem eddig 10 kg jött fel, de sokszor így is bálnának érzem magam, amikor fel ill le kell mászni a vizsgálóasztalkára/székre...
Meg az elején jógáztam, csak itt a végén nem mozogtam már semmit.

Ma, lehet a nemalvástól, teljesen furán érzem magam. Tegnap megint takarítottam, vasaltam, ma meg megfőzni alig volt erőm. Émelygéses levertség jellemez.Lehet, hogy indul valami? Végtére is ma vagyok 39 hetes... :D
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Hát, én már egy ideje nem mértem a testem :D
Olyan 14-15 kilót.

Kriszti
rozianyu
 
 


Ügyesek vagytok, szerintem ez szép szám. Én nem merek belegondolni mi lesz a vége.... Most tartok8 kg-nál, holott próbálok ésszel enni, mozogni.....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


sziasztok!

volta ma nstn, nem mutatott semmit...néha már az az érzésem, hogy a Kiskrapek már nem is akar kibújni, jól elvan odabent...
Lehet, hogy eljutottam a türelmetlen vagyok fázisba? :)
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is megjártam az nst-t.
Megint szórakozott a bébi :P úgy látszik ez már csak így megy... De már Magdi volt, utána meg mentem a dokihoz-azt mondta jó lesz ez :P

3300 g a bébi, kicsit több a magzatvíz (aztán gondolkodtam lehet összefüggésben van azzal, hogy dagad a lábam is napok óta-csak elfelejtettem mondani, mert párommal tök jól elcseverésztek :D) , és könnyen kimozdítható a helyéről-egy ideig még nincs szülés. Ha nem jön magától 20-a körül indítják.

Látom Zsuzsi mi maradunk ilyen öröké terhesek :D
Mondtam is a dokinak-így maradok, nem baj, elvagyok :P

Jó éjt.

Kriszti
rozianyu
 
 


Ja, kedden megyek újra.

Míg ültem ott megszült egy anyuka. 3800-al.
Délbe ment be és fél4-re megvolt a bébi :O - mázlista :)

Kriszti
rozianyu
 
 


Kriszti!

Nekem 16án indítják, ha nem bújna addig. Lehet pont el fogjuk kerülni egymást :)
Nálunk kevesebb a magzatvíz...bár így is 20 perceket csuklik a gyerek...
És olyanokat mozog, hogy sztem még ő sem ékelődött be...
Csak nehogy megigya az összes magzatvizet...

Ja, és ha örök terhesek maradunk, akkor benne leszünk a töri könyvekben...:lol:
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Na, akkor szépen vagyunk-lehet Ti otthon lesztek mire nekem indítják.
18-ra rendelt magához a doki (azt mondja azért mert mostanában aki visszarendel még megszül a találka előtt), azt mondta 5-6 napra a kiírt dátumra indít (nem értem egyébként ha semmi gond miért nem várják meg a 42. hetet), nekem ez ugye 14-e, azt mondta nem tudja az utána lévő beosztását, de akkor befektet. Azaz nem, mert nem akarja, hogy sokat legyek távol itthonról (a gyerekek miatt)-az első ügyeleti napján indítana :S
Bevallom, az indított szüléstől nagyon tartok....
Rozival is így voltam, 14-re voltam kiírva, 17-én született. Hát, reménykedem..

Lehet én is elkezdem gyorsan a málnalevél teát-bár nem hiszek benne és a gyógyteáktól kiver a víz :roll:

Hát, szorítok Neked (is), hogy ne kelljen indítani---akarjon jönni a bébi, magától, ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Egy szép márc. 15-ei együtt szülés :D Ez olyan kompromisszumos megoldás-Neked is, nekem is :P

Kriszti
rozianyu
 
 


Kriszti!

Már iszogatom a teát, naponta egy bögrével. Olvastam egy könyvben, hogy 38. hét után már négy bögrével kell inni naponta...
:shock:

Úgyhogy ehhez tartsd Magad! :lol: :wink:

Nekem 6 napot vár a doki, és azt mondta, ha addig nem találkozunk, akkor 16án reggel nyolc...ez elég furcsán hangzik, mintha meg lehetne rendelni a gyereket...
annyiból lenne csak jó, hogy napközben szülnénk nem éjszaka... :)

De nem akarom az első babát indítva szülni, úgyhogy szugeráljuk egymás pocakját, hátha az segít. (ha már a frontok, a takarítás és a többi nem segített... 8)
A barátnőmnek sem indult kiírt időpontra.Ő azt olvasta(ha már a praktikáknál tartunk :lol: ), hogy tonikot kell inni. Azt mondta, hogy annyi tonikot megivott, hogy már dülledt a szeme...aztán a kisfiú az indítás előtti napon kibújt...Úgyhogy tudják ők, mi a dörgés :lol:

Ha meg 15 én szülünk együtt, akkor nemzeti lelkületű fiaink lesznek :wink:

Jó teázást :wink:
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Egyszer már jártam itt, most újra jelentkezek. Ma voltunk az első nst vizsgálaton, minden rendben van a pocaklakómmal.
A jövő héten kell mennem az utolsó labor vizsgálatra a Bajcsyba. Eddig nem oda jártam, így nem tudom, hogyan mennek ott a dolgok. Lüke voltam, és nem kérdeztem meg, hogy éhgyomorra kell-e menni. Látom, ti már túl vagytok ezen, sőt közel a nagy nap. Megtudnátok mondani, ehetek-e előtte? Pontosan hol van a nőgyógyászati labor, (bár ezt biztos megmondják a recepción is), és hány órára érdemes menni?
Köszönöm, ha válaszoltok.
Anikó
ancsa06
 
 


Szia Anikó!

Nekem az utolsó vért a választott szülésznőm vette le, de szerintem a harmadikon, a lépcsőfordulónál, ahol a terhelésest veszik le, ott veszik le ezt a vért is.
Én nem éhgyomorra mentem, mert nekem azt mondták nem kell...aztán asszem a védőnő kérdezett rá, hogy néztek e vércukrot, aztán mondtam, hogy nem éhgyomorra mentem. Úgyhogy nem mernék rá megesküdni, hogy ehetsz előtte.
Szerintem telefonálj be, és kérdezz rá, biztos segítenek!
Én pénteken 7 re mentem nstre, akkor már ott volt a hölgy, aki veszi a vért.

Remélem tudtam segíteni!

Üdv
hemzsu
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Szia Anikó!

Igen, a harmadikon veszik le.
Érdemes korán menni mert a múltkor közelharcot vívtak a kismamák, hogy ki volt ott meg "én már itt vagyok...."

Nem kell éhgyomorra menni, legalábbis nekem nem kellett-nekem is a szülésznő vette le, így nem kellett várnom... De mondta, hogy fél 9-ig érjek oda mert aztán viszik el az anyagot.

Dehát míg ott ültem nst-n, addig még sokan jelentkeztek laborra.
Mindegy, ha odamész 7 körül tuti nem maradsz le semmiről (már ha meg tudod oldani). És ne felejts el lent bejelentkezni, mert akkor hiába vársz és mehetsz újra le... :S Ilyen is volt-szegény.


Fél 4 óta ébren vagyok :S 5 percenként keményedtem, járkáltam a wc-re, hányingerem van.
Kitakarítottam a fürdőt, budit, felsöpörtem, szétválogattam a ruhákat, ültem a kádban...
Most úgy tűnik elmúlt, a hányinger megmaradt.
Beindítottam a mosást :D

Olyan fáradt vagyok, majd leesek a székről.

Zsu, szugeráltam, szugeráltam.... Van valami?-esetleg? :P
Valami frontot emlegettek mára, azt hittem az ért utol engem is---de úgy tűnik v. a vacsi v. a bánat tudja :)

Kriszti
rozianyu
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: