Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok:

Skrisz:
A gumi nem vágja hátul a sarkát a babának?

Angel:

Köszi!
Nálunk is előkerült megint az utazó ágy, ha valamit csinálok bebörtönzöm Grétit, persze lázad nem is kicsit de ez van. :D

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Baba,
igen, gyalog is max. 10perc :)

Nikó,
na a járókánk kicsit olyasmi, mint egy utazóágy, csak négyzet alakú.
itt se mindig osztatlan siker, ha belerakom :roll: :lol:

angel37
 
 


ilyen babacipő nekünk is volt, mind3 gyereknek, én nagyon szerettem.
Lilinek most is van, bent is kint is hordja.

járókám Lilivel már nem volt, én nem láttam értelmét, 2 gyerekkel sem használtam sokat, de ott azért volt 1-2 olyan helyzet, amikor jól jött, Lilivel nem hiányzott.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Keny!
Normaflore?

Jelentem enyém gyerek is áll és lépeget, valamint mászik is kb. egyszerre. Ja és rájött hogy kell bekapcsolni a porszívót. Ez ma a nagy kunsztok napja volt. És hízott egy hét alatt negyed kilót :shock:

Angel!
Angelcare szett, egyszer már nézegettem, hogy kell akkor dugdosni, ha csak bébiőr kell, csak már lefelejtettem. Most lenne igazából aktuális, eddig nem kellett, csak most hogy már jó az idő, és többet vagyok kinn.
Hálózsákot el is vetettem, nem veszek vékonyat, megoldom máshogy, ősszel majd próbálom újra a meleget, ha nem tudom rárimánkodni, hát így jártam :roll:

Rani!
Ha van lépcső benn, az más tészta, onnan azért jó nagyot lehet tanyázni. Egy fokot Zé már simán leküzd, tesómáknál van egy foknyi szintkülönbség konyha és nappali között, az már simán megy oda-vissza :D

Én is nézegettem már a Hannáék cipőit, most jól be is lelkesedtem rá, és holnap rendelek egy focisat. csak még le kell mérnem a mackótalpat.
Rendeltem egy babaerszényt is, nagyon kíváncsi vagyok, mennyire fog tetszeni :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, KiZé is nagyon ügyes. Lassan NagyZének is hívhatjuk :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois, gratula, ügyes KisZé-d van!:))) Most akkor futkoshatsz utána:)

Keny, Lili, hogy vagytok?

Nálunk vihar volt éjjel, mennydörgés, villámlás, eső. Dorka ezért nem nagyon aludt semmit és engem is keltegetett. Most itt ülünk fáradtan, gyufaszálakkal kitámasztott szemekkel és kornyadozunk :roll:
Vendég
 


Köszi Lányok a tanácsokat. Védőnéni is a szpotanitot ajánlotta, habár ezt pont a másik problémára találták ki.
Azért adok pótlást, mert ha 40-50-60akat cicizik az nagyon kevésnek tűnik és az egész ház zeng attól ahogyan az öklét szopizza.
Súlyuk nem csökken, híznak szépen. (600-800 mili között esznek naponta)
Este elfogadta a cumisüvegből a tejcsit.
Akkora nagy franci mindkét csajszi, h csak na :P

Pocakok nagyon csinik és szépségesek! :)

Gyerkőcök is tündériek! :D

KépKép
tobi
 
 


Rani!
Lépcsőre rács nem lenne megoldás? Nem vagyok túlzottan járóka-párti, soha nem volt, szerintem nagyon sok helyet foglal.

Lois!
Ha torkos Zé lábfeje, nem vennék cipőt próba nélkül, csak ha tuti cserélik is.

Tobi!
Az öklét nem csak éhségből rágja. Hanem mert finom. :D Ha jól hízik, nem ordít az éhségtől, akkor szerintem nem kell pótolni.
vovanda
 
 


Nekünk sem volt járókánk, igaz, amikor észbe kaptam, már nem tudtam volna beleszoktatni őket. Most meg már rajtam lógnak, jönnek utánam mosogatni, fürdeni, wc-re.

Tegnap és ma 7.15-kor keltek :shock: :shock: :shock: Juhéjjjj!

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


:cry: :cry: :cry: :cry:

TSH 0.208 mIU/l * (ref.:0.270 - 4.200)
Glucose terhelés 0 perc 4.27 mmol/l (ref.:4.10 - 6.00)
Glucose terhelés 60 perc 6.52 mmol/l

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois,
most éjjel próbáltuk a vékony hálózsákot, nem nagyon tetszik :roll: éjjeli műsor is volt, lehet, hogy ez is belejátszott, belakadt a lába :?
mi az a babaerszény?
cipőrendeléssel sztem is csak óvatosan, én se mernék lábirapróba nélkül, főleg, hogy mackós :wink:

Twist,
éjszaka :roll:
itt is vmi hasonló :wink:

Tobi,
szépen gyarapodnak! :D nagy gond nem lehet! :wink:

ja ökölszájbatömésrágás az csak úúúgy, mert jóóó :lol:

Baba,
nem vágom annyira az értékeket, de úgy látom a sírós fejekből, hogy ez nem vmi jó :(
még szigorúbb diéta? :roll:

angel37
 
 


Válaszoltam, de nincs sehol.
Szóval, átküldik a leletet, majd beszélnek a dokival és megmondják vagy megírják, mit mond a doki. Félek...Mégiscsak szigorúan be kellett volna tartanom a diétát. Angel, arra nem válaszoltál, hogy a Minimanó közelében laktok-e?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, ez megint csak sima kajás volt?mert ha igen, akkor hát ja, necces, de azért félni nem kell :wink: Másnak, aki nem veszi ennyire komolyan a dolgokat, azt mondják, a lelet tökéletes. Ha most te nem tudnád, hogy mi az az ir, akkor kb le sem szarnák ezt az eredményt.Ez van.Kissé emelkedett, de azért nem vészes.VEnnék egy vc mértőt és szabályoznám magam a dolgokat, nem kell a diétán szigorítani, amennyiben betartod a játékszabályokat és szépen méred a vc értékeket.
nem mellesleg az alacsony tsh is okozhatja ezeket az értékeket.

()megj a tesónál szedd a metet végig.

Járóka nekünk volt, tök jónak tartottam.nagymérteű és hálós volt.

Lois, azért nem vagy te nagydarab, nem tudom, miről bszélsz, komolyan.Meg hát ne irigykedj a kitartásomért, egy lusta dög vagyok.ha sportolnék, akkor gyorsabban fogynék, így a lassúbb utat járom be....

légzésfigyelő:én 1 éves kor után vettem el, akkor amikor nagy ágyba tettem, de a bébiőr funkciót 2 éves korig használtuk.

Amúgy 2 hétig otthon voltam, gyerek tüszős mandulás volt, aztán neki 1 hét bölcsi, én elkaptam, most szombaton meg gyerek 40 fokkal a hűtőfürdőben kötött ki, én is visszaestem, csak én már dolgozom :x , babácskára anyum vigyáz most.elegem van a betegségekből.
Vendég
 


Hunci, köszi. Nem tartottam be úgy a diétát, hisz emlékszel...szánom-bánom..

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba,
:? reméljük a legjobbakat, mostantól tartsd be, bár tudom, nehéz...

de válaszoltam, tegnap 20:12-kor :wink:

angel37
 
 


Angel, frankó, már vak is vagyok, nem csak hülye. Írok privit.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Baba az értékekhez én se nagyon értek , de remélem nincs akkora baj! :roll:

Lois Angel, igen a lépcső el lesz kerítve de talán biztonságosabbnak érzem a lakás bizonyos területei miatt a járókát.
Persze tök igazatok van azokba amiket írtatok!

Kérdésem lenne:
Tegnap óta Milán hangossan cuppog és a felső ajkát szívogatja be és nyalogatja.
(nagyon édi de ez normális?)

A másik kérdésem az lenne hogy a MaiTai alvócsukján található két
kanócot hova kell kötni? :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Angel, akkor egy követ fújtunk éjjel úgymond. Most szépen alszik a kiscsajom, én nem tudok, mert várnom kell a szippantós autót (vidéki feeling:)))). (Pesten ilyen élmények nem értek sosem:)))

Baba, határértéken belül vagy a terhelésessel, szerintem tök okés!
Az nem árt, ha betartod a diétát, nem nő tovább az érték. Mikor lesz újabb terhelés?

Rani, én sajna alvócsuklyát nem kaptam hozzá, így nem tudok segíteni. A felső ajak dolog szerintem olyasmi lehet, mint az ökök szopizás, megnyugtatja. Szerintem normális. Dorci az ujjait eszi és az öklét, néha mindkét öklét megpróbálja benyomni a szájába. Van, hogy a cici mellé is benyomja az öklét a szájába, kicsit túlzsufit okoz:))
Vendég
 


Na, hívtak!
Azt üzente az orvos, hogy még elfogadja az értéket, tartsam a diétát és 4 hét múlva ellenőrizni kell!!
Ismét oda fogok figyelni és szerintem a kenyé sem jó, amit veszünk, mert egyre kevesebb benne a rozsliszt, mert egyre fehérebb.
Hunci, te hol és milyne kenyeret veszel, írd már meg légyszi priviben.Köszi.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


BAba, a kenyér nem azon múlik, hogy fehér-e vagy sem, hanem azon, hogy tolerálja a szervezeted.
pl a kh-ban 6 hétig nekem szaros barna kenyeret adtak, és nem értettem, miért nyomja fel 6ig a cukromat.áttértem az egyszerű fehér kenyérre és csak 5ig ment fel a cukrom.
azért írtam, vegyél mérőt és TE tapasztald ki melyik kenyér jó, melyik nem.
az sem mindegy pl hogy az egyikből csak egy szeletet ehetsz, a másikból meg kettőt.
Vendég
 


Angel!
Hálózsák nálunk is mumus, mióta tudnak fordulni, nem lehet belerakni őket, pedig a takarót mindig maguk alá gyűrik... :D

Baba!
Cukorhoz nem értek.

Rani!
Normális, persze. Majd eljön pár hónap múlva az is, hogy a lábát fogja a szájába gyömni.
Alvócsuklyát nem tudom, miénken nincs.
vovanda
 
 


Baba,
:lol: (bocs)
cukkerra: hu, ez akkor még tartható :wink:

Baba, Hunci,
hallottam, hogy vmelyik barnakenyér azért sötétebb, emrt tesznek bele vmi színező szart :?

Hunci,
szegényeim ezzel a mandulával, 40 fok is durva :(
nemcsoda, hogy eleged van :?
végre vki hasonlót ír a járókáról :wink: ehh meg a lustadögségről :oops:

Twist,
előbb Diána is kidőlt :D kíváncsi vagyok meddig, mostanában kissé kiszámíthatatlan a napközbeni alvóka...
szippantós jaj :roll:

na a cicimellé ujjbedugdosást Makilány is csinálta, nagyon hülye ötlet volt tőle :roll: . vákum nuku, tej mellément, szájába nem, mindenki csak nyűgös lett tőle.

Rani,
normál :lol:
nálunk mostanában is megy ez.
ezt így csak fogak nélkül tudják :wink:

angel37
 
 


Sziasztok!

Lois!
Ügyes KsZé, mindent egyszerre csinál :lol:

Twist!
Cici mellé, hogy fér be Dorka keze :shock: ?

Baba!
Én nem ástam bele magam annyira a cuki témába, de nekem
0 perc:4,9, 60 perc:6,5 volt, és nem mondták, hogy rossz lenne :roll:

Itt semmi küli, még egy nap....

KépKép

Kép
keny
 
 


Hunci, épp mondtam apának, hogy kellene venni egy vc.mérőt. Megmérem evés előtt és 60 perccel utána, az jó, ugye?

Angel, jah, malátával színezik.Tök ideges szoktam lenni, ha észreveszem. Annyira nem korrekt egyébként, amiket árulnak.

Keny, kitartás, minden nappal egyre előrébb vagyunk!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Végeztem a CTG-vel. Minden rendben. :lol: Védőnő kiakadt, hogy már 11. napja, hogy nincs se nyákdugó, se gyerek. :shock: Hát ez van. Holnap megyek dokihoz, majd mond valamit. Jövő hét péntek már gyorsan itt van. :wink: Viszont apa programját áttették jövő hét szerda, csüt. péntekre. Irtóra örülök neki :twisted: Most már nem tudom, hogy mit szeretnék :roll: Jöjjön előbb Domi vagy várjuk meg a jövő hét szombatot. Szerintem az utóbbi lenne a legjobb megoldás.

Keny,
Sütit most én is ennék. Lehet, hogy hozatok apával. :) Sajna csípőfájás nekem is van és kb ennyi idős lehettem mint te.

Lois,
nagyon ügyes KisZé!!! :lol: :lol:

Baba,
én nem értek a cukorhoz, de örülök, hogy a doki elfogadta az eredményedet. :) Egy kis vétkezés belefér. :wink:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


a dchont a legjobb vc mérő.
úgy kell hogy reggel éhomi, kaja, 60 perc. ha ez 7 v afölött, akkor rá 30 perccel is mérni, annak 6.8 alatt kell lennie.éhominak nem szabad 4.5 max 5 fölött lennie, de inkább 4.5 alatt legyen.
ezt minden egyes étkezés előtt és után 60 és esetleg 90 perccel nézni amíg rá nem jössz, mit ehetsz, mit nem.
amikor rájössz, mit ehetsz, nem kell mérni, hisz tudod, mi a jó.
azonban minden 2-4. nap a reggeli éhomit és 60 esetleg 90 percet nézni kell, mert reggel rossz a vc nem napközben. a napközbeni mérést amennyiben elhagyod, akkor is heti 1x meg kell ejteni, azonban nem egész napos mérés kell, hanem egyik nap 10 órai, másik nap ebéd stb.ezt heti 1x kell amennyiben már elhagyod az egész napos mérést.
figyelj nagyon, reggel rossz a vc!!!!!
amennyiben elhagytad a napi mérést, de van új kaja, megint mérni kell!
Vendég
 


Az elfelejtettem írni, hogy jövő hét szombat vasárnap viszont a dokim nem lesz. :twisted: Azt hiszem ma lenne a legjobb szülni. :lol: Mikor lesz egy jó kis front???

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Lili még egyben?
Ha holnap mész dokihoz és esetleg megvizsgál ki tudja miket indít be. :roll:
Nálam igaz már vajúdás közbe az első vizsgálatnál helo nyákdugó a másodiknál meg helo magzatvíz!(egyik se ment el magától)
Nagyon mennek ám a drukkok a gyors és könnyű szülésért!

keny még egy nap ahogy írtad semmi extra de ez a jóóóóóóóó! :wink:

Köszi a szájszopi hozzászólásokat!
Olyan édes és olyan nagyokat cuppog vele, meg ahogy kidúgja a nyelvét hozzá!! :lol:

Vanda akkor még jó hogy jön a nyár szabadon lesznek a lábikók! :D

Twist Dorka nem lehet semmi cicizés közbe az öklétis benyomja! :lol:

Baba örülök, hogy a dokid még elfogadja a cukrot!
Hajjjrááá diéta!

Kép

Kép
raniko
 
 


Nikó, nem nyomja a lábacskát a cipő sehol. Nagyon kényelmesek. Rendelj nyugodtan.

Baba, szegénykém. Most megint "koplalhatsz". :?

skrisz72
 
 


Lili!
Kicsi lépcsőzéshez hogy viszonyulsz? Vagy kapd el az uradat. :oops:

Süti: ne is emlegessétek csajok, annyi édességet gyömtem magamba mostanában, hogy az már horror. Hízni nem híztam tőle, de bűntudatom van, nem hiszem, hogy nagyon jót tesz...
vovanda
 
 


Sziasztok!

Egy gyors kérdés, Gréti ült és játék közbe hanyat dölt és pont ráesett egy műanyag játékra, hátul ütötte be a fejét. Lett rajta egy széppiros folt ez délbe történt. Aludt egyet és mióta felkelt sokat sír szinte mindenért. Lehet azért mert beütötte a fejét? Megnézessem a dr.-nénivel? Vagy csak rossz a délutánja? Aggódom.....

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Vanda,
az utóbbi kellemesebb, de lehet még így is, hogy nincs nyákdugó és ennyire kitágult a méhszáj? Egész nap keményedek. :?

Nikó,
én lehet, hogy megnézetném, de én nagyon parás vagyok.

Rani,
remélem holnap engem is jól megvizsgál a doki. Apának szép szülinapi ajándék lenne. :lol: :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Lili!
Szerintem baj ilyenkor már nem lehet belőle...

Pocisok!
Legalább az egyik mei-taiunk eladó (a másikra még várom, hogy kell -e a barátnőmnak). Érdekel valakit? Lilliputi, fekete-fehér kockás.
vovanda
 
 


Nikó, az én gyerekem is pont így esett el a múlt héten, csak álló helyzetből. Akkorát koppant, mint az állat. Rettentően sírt, megijedt és fájt is neki, mert egy kemény műanyag játékra esett fejjel. Nem lett semmi baja.

skrisz72
 
 


Nikó,
Makilányom is veregeti a buksiját rendesen, vmi mindig van rajta, néha 2 dudorka is :roll: semmi baja, nagyobbat szól, mint ami baj mögötte van :wink: legtöbbször csak megijednek. bummm, vihar előtti csönd, bömbi (az se mindig), ah felveszem egy kicsit még ráhúz, aztán már vigyorog is.

szerintem az, hogy Gréti nyűgi, nem emiatt volt.

Vanda,
Makicsajomnak jó lenne még az a mei-tai?
gondolkodom rajta!

Lili,
jön holmi lehűlés :wink:

Keny,
most ez a semmiküli a jó hír! :roll: :wink:

angel37
 
 


Hunci, köszi szépen a segítséget.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nikó, remélem, siekrült megnyugodni.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jó reggelt!

Lili, Keny, +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Jaj, úgy izgulok, hogy eggyel többen legyünk itt a babavárósban. Minden nap lesem a másik topikot! :lol:

skrisz72
 
 


Sziasztok!

Lili!
Ma van egy kis lehülés :wink: hátha beindulsz :!:

Lois!
Tolom a Lactívot az jobb is mint a Normaflor, de ma már nincs antibio.

Gyerkőcöknek puszi a púpjaikra, nem lesz semmi bajuk.Tesóm 2 évese múltkor nekirohant a radiátor élének 2 hatalmas púpja lett, le akartuk nyomni jéggel de nem volt csak egy üveg Jagermaister a fagyasztóban az is megtette :lol:

Nálam helyzet változatlan, jót aludtam 22-7-ig :P .Tegnap megnézett a dokim, de nem vizsgált meg mert az se tesz jót, és utána fáj is a hasam.Szombat vasárnap is kapok 2 tüdőérlelőt.

KépKép

Kép
keny
 
 


Sziasztok!

Angel, Skrisz:

Akkor ne parázom tul a dolgokat. :D

Baba:
Igen sokkal jobb, köszi. Te jól vagy? Mit mondtak a cukor terhelésre? Lehet írtad csak nem olvastam még vissza, gyors főzök míg Grétus alszik.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok!

Még mindig egyben. :? Ma megyek ismét CTG-re és a dokihoz. Görcsölgetések, keményedések vannak, de semmi különös. Így a végén is nagyon jól viselem, csak ez a bizonytalanság idegesít. A front jól jönne. :lol:

Skrisz,
szerintem már nem soká bővül a csapat.
:wink: :lol: én is követem az eseményeket. :lol:

Nikó,
látod én mondtam, hogy nagyon parás vagyok. :?

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Nikó! Sebész doki azt mondta, ha esés után rögtön felsír, nincs hányás, eszméletvesztés, akkor nincs gond. Bár mi már 2X voltunk koponyaröntgenen, állandóan aggódunk a férjemmel.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Képzeljétek, tegnap este megálltunk tankolni egy benzinkútnál, nézek ki fáradtan, nyűgösen a fejemből. Nagy tömegben akar mindneki épp tankolni... Nézek előre, egy csaj már jó ideje tankol előttünk, mire tudatosul bennem, hogy LEO:-). Micsoda véletlenek:)))

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nikó:diétára figyelni és 4 hét múlva kontroll.

Hunci, bánom, hogy eddig nem vettünk vc.mérőt. Egyébként az néztük ki, amit írtál és az egyik kollega cukorbeteg kisfia is azt használja és nekik is bevált. Azt hiszem, megrendeljük.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!
Én szívesen kölcsönadom neked az enyémet, erre a kicsire ami vissza van :wink: már felesleges venni :)

Jövök majd bővebben is, de a kis csimpánzom itt lóg rajtam állandóan :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Angel!
Elvileg 15 kilóig terhelhető, hátadra is tudod kötni, szóval ha Dió megmarad benne, akkor tudod használni. Enyémek kiugranak még a babakocsiból is egy idő után, merthogy sétálni óhajtanak. :D

Pocisoknak megy a drukk, bocsánat, többre nem futja belőlem, most ültem le ma először.

Illetve esésekhez: kedvenc sógorom azt mondja (tudjátok, neki elhiszem :wink: ), hogy egy gyerek sokkal nagyobb eséseket kibír komolyabb sérülés nélkül, mint egy felnőtt. Balu egyébként nekem is szaladt úgy neki a bejaárati ajtónak, hogy nekem fájt. Ő meg nézett egyet, és ment tovább.
vovanda
 
 


Vanda, elképzeltem :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


EnyémZé is borult tegnap akkorát.... fürdőben voltam, de ott is hallottam :? C. vigasztalta, aztán kicsit én is.... és már kotort is tovább :)
Rájöttem hogy én ilyen szempontból nem vagyok paraanyu (bár a'szem másból sem :oops: )

Konzultáltam Leoval, azt mondta mackólábra is jó a kis cipő, rendeltem egy cukiságot :)

Angel!
Babaerszénytől sokat várok, nekem nagyon tetszik, rövidtávokra csípőn-hordozásra szánom. A gmail-en Viktunak van fenn egy erszényes képe Marcival.

Rani!
Alvó csuklyának van fülecske mindkét oldalon nálam.

Na úgy fest ez az altatás nem sikerült... :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Az én kiscsajom esés szempontjából elég nyámnyila. Minden pici ütésnél sírvafakad. Jó, nem tart csak egy percig, de kíváncsi leszek, ha úgy nekirohan majd az ajtónak, mint Balu, akkor mit fog csinálni... :roll:
Szerintetek az normális, hogy rángatózik? Üldögél, és időnként felrántja a vállát. Olyan fura néha. Főleg akkor csinálja, ha nyűgösebb. Mint pl. ma is.

skrisz72
 
 


Skrisz:passz. De a puzsim repül neki, hogy ne legyen nyűgös.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: