Új privát üzeneted érkezett!

susy!
én is jelöltelek :) mamy!nem csatlakozol az iwiwen?többiek?

Kép
berni1
 
 


Berni elfogadtam a jelölést, köszi.
Megkaptam kristófról a képeket, amit a bátyus csinált, teszek fel párat.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
susytunder
 
 


[quote="bárány"]Sziasztok!
Én még nem próbáltam azt a vizet...igazából azt sem tudom mi az :oops: De most utánna olvasok mindjárt...
Sokan dicsérik azt tudom!
quote]

Sziasztok, én is császárral szültem,véletlenül találtam rátok:)

Bárány, alie vera activátor!
Napi 2 kiskanál és összeöntöd a gripewaterral amiből szinten napi 2 kiskanál (ez minimum adag, lehet több is mindkettőből), használ plusz masszír!!!

És nehogy azt hidd hogy azon anyukák akik topikokba írnak, 100%-ig tökéltes, nemsíró gyerekük van, hülyeség, szerintem nem fárasztod azzal az anuykákat ha panaszkodsz, ha azt látod hogy ezt unják, már rég baj...a topikok azért vannak hogy segítsük egymást, ha valakinek teher a mások problémája, már rég rossz!

Korábban írtál nekem püket pontosabban akkor más nevem volt kötött bébicuccok miatt, anyukád megcsinálta őket vágül?
Vendég
 

 
 

na de béna vagyok :oops: aloe vera activator
Vendég
 


Először is nagyon szép a kis Kristóf!

Hunci szia!
Igen megkötötte anyu a rugit majd mutatok képet :lol:

Amúgy senki nem mondta konkrétan,hogy fárazstó vagyok ,és kedvelek ott mindenkit...de tény és való,hogy én nyavajgok állandóan...és ha nektek nem terhes a dolog akkor itt teszem :lol:

miért változtattál nevet?????
A másik neved nem ugrik be de valami Lafi vagy ilyesmi
Vendég
 


Lafi igen, lafead pontosabban....hát sok oka volt, leginkább ügyfelek ismertek fel, meg elegem lett egy topikból és "új életet" akartam ketdeni.
Kicsit visszaolvastam...ti táposak vagyok, a fiam is az volt egy ml anyatejem sem volt, hosszú történet (korababa...).
Szóval táposoknál kevésbé jjellemző a hasfájás, az anytejeseknél van, DE a fiam nem evett tápszert mert utálta, rosszul volt, stb és mi az összes tápot kipróbáltuk míg végre elérte azt a kort hogy hozzá tudtam táplálni...azóta nics baj. Lehet nalatok is ez van hogy nem jó a táp, mi beba ha start aktívval indítottunk, aztán milupa, milumil me gmittom én típust kipróbáltunk és üvöltésbe torkollott, kaki volt de üvölött, a 4 óra amúgy sok, 3 óránlként etesd, 4 óráta fiam 3 hósan érte la csak, na szóval kipróbáltunk mindent míg szépen lassan leállt a tápról mert anormál kaják amiket főztem neki jobbak voltak, viszont öröm az ürömben hogy amióta a 6 hósoknak való tápot veszem ami nem ha-s azt zabálja már és smemi baja sincs.

A dokim szt az lehetett a baj hogy vannak akik a ha-s termékre "rosszul" reagálnak...amint nem ha-st kapott, minden frankó lett na meg a hozzátápi is sopkat dobott rajta :lol:

Mást nem tudok mondani csak hogy kitartás!Esetleg próbálgassatok más tápot, ez a beba vaéahogy nálunk nem jött be, lehet bálatok sem...
Vendég
 


szis mi is ha tápot eszünk...én utálom büdös és méreg drága

na ma még jövök mert rajtam a gyerek,igy nem tudok írni :lol:
Vendég
 


Kép

itt a kötött rugi... :lol:
Vendég
 


susy!
kristóf milyen kis szépfiú,reméljük ilyen jó is lesz :)

és bárány!hát Dávidnak ez a szájtartása annyira zabálnivaló :D

hunci!
üdv itt!a szabályozott etetéssel nem értek veled egyet,az én kisfiam majdnem egyidős Dáviddal és azt mondta a dokinénink,h max.4 óránál többet ne nagyon aludjon,de ha ő igényli,akkor teljesen oké a négy óra is.hisz ez jelenti az igény szerinti etetést.pedíg nálunk ez nagy szó,mert eddíg sárga volt a gyerek.ha meg Dávid így igényli és sűrűbben fog kapni enni,akkor azért fog fájni a hasa.gondolj bele,ha mi felnőttek is sűrűbben eszünk,mennyire megterhelő,főleg tápszernél,ami lassabban emésztődik.
nektek bevált az aloe?nekünk nem :( ugyanúgy fájt a hasa.azért adjuk még néha,valamire csak jó :)

Kép
berni1
 
 


Bari, nagyon jó a rugi!Dávid nagyon édes benne!

Berni, nem igazán értem, amit írtál. Szóval szted elég 4 óránként etetni a tápos babákat?
Nem tudom, de szerintem addig nem bírják ki...az én gyerekem 3 óránként evett, percre pontosa, 3 hós korában igénylet a 4 óránkénti etetést, most meg 4-5 óránként eszik kb, bár már hozzátápival ezt nehéz belőni mert máshogy van neki mint kicsiként.
Meh én nem igény szt adtam neki enni hanem 3 óránként keltettem, bár nem is kellett kelteni, mert a koraszülött osztályon eleve hozzászokott a 3 órás kajához, én csak csináltam tovább amit ott "beleneveltek".
Vendég
 


és az eloe vera acitvátort használtátok vagy más aloes terméket?mert én aloe vera activátort adok neki, 4 hósig pedig kevertem azt gripe waterral.Így nem volt hasfájós (más miatt, a táp miatt sírt...bocs üvöltött)
Vendég
 


Nálunk Kristóf még mindíg 3- 3 és fél óránként eszik. Mikor kisebb volt 2 és fél órától továb sosem bírta. Egy pici babának sok a 4 óra szerintem.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Ja és köszönöm a dicséreteket Kristóf nevében is.

Kép
Kép
susytunder
 
 


mi 3 ,3,5 óránkénti evésre álltunk rá...eleinte 4-et próbáltam de rájöttem,hogy az sok..valamiért azt hittem úgy kell.De tényleg sok volt neki.Viszont sűrűbben sem szabad szerintem akkor tényleg megülné a gyomrát(persze az anyatej az más)
Vendég
 


félreértettetek(hunci,susy)...szerintem attól ígény szerinti,h ha ő jelez 3 óránként,akkor megetetem,de miért ne lehetne olyan,h csak 4 óra múlva éhes?miért kell felkelteni,ha amúgy is jelez?szerintem ha éhes egy gyerek és egészséges,akkor jelez.én csak akkor keltem fel Doriánt,ha már 3-3,5órája nem evett.de már előfordult az is,h simán aludt 4 órát,én is vele,így nem ébresztettem.nem volt semmi baja.jóízűen bekajált.szerintem ezt ők nagyon jól érzik.nekem is csak annyit mondott a dokinéni,h 4 óránál többet azért nem kell hagyni aludni,de nem is szokott(tisztelet a kivételnek)
hunci!
te éjszaka is keltetted?

Kép
berni1
 
 


Berni éjszaka nem keltettem neki a koraszülöttesek elég szép napirendet alakítottak ki és csak tartani kellett:3 óránként kaja, keltettem is mert ott is keltették, éjjel evett éjfélkor majd 4-kor, aztán az éjfél elmaradt 2 hósan, majd a 4 kitolódott 6-ra és most fél8-nál tartunk, így este 9-kor vacsi, reggel f8 reggeli.

amúgy Bari még az jutott eszembe, hogy a nyügi akkor is csökkent amikor kapott borostyánnyakláncot, most vagy az segített vagy a hozzátplálás nem tudom, de tény, kevesebb let a nyügi idővel és nem mellesleg a fogzást sem érzi meg.

elméletileg fogzásra van a borostyánlánc, de nyügi ellen is jó.

Huni, kutya és nyakában a lánc:
Kép

jó éjt nektek!
Vendég
 


Pont tegnap hallottam erről a fogzás láncról, ami borostyánkőből van. Hát nekem kicsit hókuszpókusznak tűnik.

Berni,
Bocsi, igazad van teljes mértékben. Nekem volt olyan is, hogy Kristóf 5 és fél órát aludt. Én sem költöttem soha, amikor kelt akkor evett. És az is igaz, hogy az anyatej más.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Hunci nagyon jópofa kutyád van :lol:
Az én gyerekeim is kutyákkal nőttek föl...
Vendég
 


Hááát lehetek őszinte?
A borostyánkőben nem hiszek :oops:
Vendég
 


Látod itt a lányom volt kicsi és ez a kuty még él!!
Kép
Kép
Vendég
 


bárány!
szuperek a képek.látom a lányod is kutya lett egy picit ropievésben :D viszont amit most leírok,ne olvasd el:eddígi legdurvább éjszakánk van mögöttünk.4kor evett,aztán aludt 1 órát majd tombolt 9ig.először a hasa görcsölt kegyetlenül(hiába adtam a gripet),aztán telerakta a pelust,csak lassan jöttünk rá,na meg közben éhes is lett és persze a végére teljesen bepörögte magát :( így is csak a hasamon aludt el fél11ig.de legalább vele alhattam 1 órát :? most épp beájult a mellemen evés közben.úgy látszik ez egy ilyen nap lesz,csak az a gáz,h ma van a bababuli és kaja még az ablakban :)

Kép
berni1
 
 


Berni a nyáriban már olvastam :( Remélem csak a kaki miatt volt...
És akarom,hogy hasson a gripe :x :x :x :x

Milyen a buli?
Vendég
 


Dodó éjszakai mulatozása miatt eltoltuk 4re a bulit.most épp itt szopizik,kaja kész,már csak nekem kell kikupálódnom.na az lesz a neheze :lol:
amúgy én is akarom,h hasson és szerintem,ha nem kapná,sokkal durvább lenne.az előtt 1,5óránként keltett minket.
a nyáriba miért nem írsz?ott thök aktív a csapat :)

Kép
berni1
 
 


nem is tudom miért nem írok,valahogy olyan kívülállónak érzem magam...a júniusiba írok,azért az is megy valamennyire
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap este ügyeleten voltunk, Kristóf délután többször hányt, kiderült, hogy piros a torka. :(
Úgyhogy most kicsit betegeskedünk.

Kép
Kép
susytunder
 
 


susy!
jobbulást Kristófnak,puszi a talpára :)

tegnap megvolt a bababuli.elég jól sikerült,4re összeállt minden,úgyh elkápráztattuk a vendégeket :) Dodó végigaludta,csak az evés előtti morcos Doriánt mutatta be,aztán a végén a fürdetéskor minden érdeklődőt elkápráztatott,h milyen "tündér ez a gyerek"! :) amúgy valóban,ha van itt nálunk valaki,akkor végigmosolyogja a fürdetést,bezzeg,ha csak ketten fürdetjük...
kezdek rájönni,h reggel 7 körül miért nyűgösködik és miért nem akar visszaaludni.UNATKOZIK.nézelődni akar és a hálóban sötét van.ma is 7től sírt,nyűglődött az ágyban,majd elvittem peluscserére és a pelenkázón hangosan nevetgélt,mosolygott mindenre,amit látott.betettem a saját ágyába és elnézegette a belógatott dolgokat nagy nyugalomban :D visszavittem a hálóba,mert én nem éppen voltam topon,ott megint kezdte a sírást :) azért karban végül elaludt,így még szundíthattam egy órát.háááát,lassan át kell szoktatnunk a szobájába,hisz ott van,mit nézelődni :( pedíg imádom a kis testét magam mellett tudni.

Kép
berni1
 
 


Berni én tegnap este azt hittem föladom...becsukom magam mögött az ajtót és világgá megyek!
6-10 üvöltés rekedségig,semmit nem tudtunk vele csinálni,kifeszítette magát c betű alakban,és órditott ami a torkán kifér...aztán elaludt és hajnali 4-ig meg sem mozdult!

Kristófnak jobbulást,nem csodálnám ha mi is betegek lennén,mert ma az "egészséges"rendelésre egy olyan beteg köhögő gyereket hoztak..jól kiosztottam az anyját de hiába,nem ment el inkább elmagyarázta,hogy ha az én nagy gyerekeim lesznek betegek akkor is elfogja kapni a kicsi,úgyhogy nem mindeggy hogy az ő gyerekétől kapjuk el..
Na ezt sem hagytam szó nélkül de nem mesélem el mert nyomdafestéket nem tűrő kis szópárbaj lett belőle

Dávid 5116 gr..hááát nem hízott úgy mint eddig.Meg is jegyezték a váróban,hogy deee kiiicsii :twisted: :twisted:
Vele egyidős baba6500gr volt!
Na mára is kiidegeltem magam :twisted:
Vendég
 


Köszi, Bárány, szerintem tőlem kapta el, mert nemrég mandulagyulladásom volt. Látom akkor nektek is jól kezdődött a hét. 6 kilós gyerek ,azért nem semmi...

Kép
Kép
susytunder
 
 


bárány!
Dorián 4300gr.akkor én mit mondjak?ti mennyivel is születtetek?a sírás nálunk is állandósult hajnalban,de szerencsére a férjem olyankor magára veszi,viszont ha reggel sír az gázos,mer olyankor én még hulla vagyok és nincs energiám türelmesnek lenni,úgyh nem vagy egyedül-olyankor én is ki szoktam menni a szobából 5 percre. :(

Kép
berni1
 
 


mi 3750-el születtünk 55 cm
ez ahoz képest jó súly de kinézetre olyan kis sovi :(
és az első hetekben többet gyarapodott :(
Dorián mennyivel is született?tudom már kérdeztem de lusta vagyok visszakeresni :oops:
Vendég
 


Bárány,
Kristóf 3670- nel és 55 cm- rel született. Én is azon gondolkodtam folyton, hogy hol van ezen a gyereken majd' 4 kg. Aztán 1 hónaposok letünk mire elértük a születési súlyt, és hetente nagyon boldog voltam, ha 15 dekát hízott. Ő ilyen baba, lehet, hogy a kis bárány is erős csontozatú, és nem egy hízékony baba. Emiatt ne keseregj.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Dorián olyan,mint Kristóf,ezt már susyval kielemeztük még anno,mikor paráztam az evése miatt.ő 3450-el született,de 3050el jöttünk haza.átlag heti 18dekákat hízik és most már ezt is két mellből szedi össze.amíg ez így elég neki,addíg oké,ha nem,nekünk is elő kell vennünk a fagyasztott tejcsit.
susy!mennyi idős kortól lehet majd kezdeni a pépeket?

Kép
berni1
 
 


Nincs bajom csak rossz volt látni,hogy a gyerekek többsége csupa hurka...komolyan mondom Berni majd elszaladok kocsival megmutatom dávid milyen kis pindúrka,semmi hurkája nincs :(
Vendég
 


Bárány,
Ha otthon leszek teszek fel neked képet Kristófról, hogy lásd milyen kis csoffadt volt. :wink:

Berni,
Milyen pépre gondolsz? Tejpép? Vagy gyümipépet, amit te turmixolsz, ill. veszel?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Bari, ne aggódj jól álltok!

Huni most 7900 gramm és majd 8 hós...tök vékony és akkor most mi van? semmi...ha jókedvű (leszámítva amikor sír :cry: ) és szépen fejlődik, semmi baja sincsen!

tejpép, gyümik 3,5 - 4 hóstól ha tápot is kap anyatej mellé vagy csak tápos, melleslg nem lehet ezt konkretizálni, gyerekfüggő nagyon...mint írtam én korán kezstem, hogy nem ette a tápot, kellett a plusz kaja neki hogy ne éhezzen, és ette is, más gyerek nem is akar még kanalazni, csak hetekkel később...
Vendég
 


Hunci nekem majd azt írd le mennyivel született és mennyi volt 6 hetesen...úgy tudok viszonyítani,mert így a 8 kiló bazi soknak tünik

És majd azt is írd le pontosan,hogy kezdted a kajákat..mikor és mivel?

Suzi te?
Vendég
 


bárány!
egyeztetünk és lecsekkoljuk egymás gyerekét :) hidd már el,h Dodó is vékony,egyedül csak tokája van és ha ez megnyugtat,a tegnapi 100gr hízás után ma fogyott.tegnap előtt szintén fogyott 20akat.úgyh lassan ezért is pótolnom kell majd a szopihoz,mert már hiába eszik két mellből,mindíg sír a végén,tuti éhes.csak aztán lenyugszik valahogy,gondolom elfárad a közel 1 órás szopizásban. :( pedíg reménykedtem,h legalább hat hósig fogom tudni szoptatni.ezért is kérdeztem,h mikortól lehet hozzáetetni,mert egy kis időre van még fagyasztott tejem,de az nem sokáig elég,a táp meg iszonyat drága.tényleg,te nagyon jó tanácsokat adtál szoptatásra meg tartottad bennem a lelket,hogyhogy ti tápszereztek?vagy így döntöttél?én még addíg megpróbálom tartani magam,amíg a heti minimum hízás megvan,bár nem könnyű,mikor csalódottan nyomkodja két kézzel a mellem szopi közben és elkeseredetten felsír.ez nagyon megvisel lelkileg :( de még tartom magam

Kép
berni1
 
 


Berni, Bárány
Ismerek olyat, aki már 2 hónaposan őszibarackot adott a babájának, és semmi baja nem lett. Anya mesélte, hogy én is 2- 2 és fél hósan ettem őszit. Én megvártam a 4 hót aztán kapott gyümit. Azt mondják a tápszeres babáknak edzettebbek a beleik és a gyomrocskájuk, ezért 4 hónaposan simán el lehet kezdeni adni a barackor, almát, meggyet stb. Lányok még nem késő, gyorsan irány a piac, felvásárlás és gyümölcsöket zacskózni, dobozolni a fagyasztóba. Nagyon jól fog jönni, mikor annyi idősek lesztek, mert akkor már nem lesz és ezek a jó kis nyári gyümölcsök tele vannak vitaminnal. Én már vettem a hétvégén jó nyári almát is.
Van a Milupának egy hipoallergén gabonapépje, vaníliás ízesítéssel. Kristóf imádja. Ezt doktornéni írja fel, gyógyszertárba lehet kapni, esetleg ezt ajánlanám, tényleg jó.
Legelőször a barackot én úgy csináltam, hogy meghámoztam, és almareszelőn lereszeltem. 2- t evett meg belőle elsőre. Aztán ebbe az említett gabonapépbe turmixoltam meggyet, az is bejött. Érdekes, azt gondoltam volna, hogy majd a meggyet nem eszi meg, de nagyon is, hogy megette. A gyümik után jöhet a répa és a krumpli. Egyébként, ha bármit sűríteni akartok, azt krumplival tegyétek. Na ez jó hosszúra sikeredett, de nem tudom mindent leírtam e, ha valami még kimaradt kérdezzetek.


Berni,
Még neked akarom írni, ill. mindenkit, akit érint. Ma a neten találtam egy nagyon hasznos oldalt. Ha még nem akarod feladni a szopit, van egy két tipp itt, nézz szét. Mindjárt bemásolom.

http://babakaja.gportal.hu/gindex.php?pg=16719462
Na lányok, kitartás!
Mindenkinek nyugodalmas, sírás, és hasfájás nélküli éjszakát. :wink:

Kép
Kép
susytunder
 
 


köszi susy!

Kép
berni1
 
 


Bárány, Huni súlya kicsi a többihez képest, nem is nagyon lehet viszonyítani, mivel korababa.
2480 gramm és 49 cm volt és most 7900 körül és 70 cm körül van.
De más ennyi idősek vagy 1 hóval fiatalabbak jóval nagyobbak mint ő. De engem ez nem izgatott sohasem, a lényeg hogy látom hogy minden okés és minden héten hízik min 100 grammot.

amúgy én 2.5-3 hósan kezdtem neki nagyjából a hozzátápit. Mivel nem ette a ha-s tápot, így a dokim azt mondta kezdjem el, meg is történt...
2-3 naponta újítottam, mára mindent eszik tojásfehérje, tej (túrót és joghurtot eszik csak tejet egy az egyben nem), eredeti eper és málna kivételével (tejpépként és kecskeméti kajaként kapja, sak eredetben nem)

alma, banán, meggy, öszi, sárgabarack, aztán jöttek a főzik úgy 3.5-4 hósan , alma, sárgarépa, spenót, sóska, sütötök és így tovább. Amőgy magam főztem, főzök, mert csak gyümit fogad el konzerveset, kecskemétit, többit magam csinálom, de mindig nézem, mit enged a kecskeméti abban a korban és megcsinálom.

Kezdetben sűríteni csicsókával sűrítettem mert az ifinbb mint a krumpli, most már liszttel.Most már eszik húst is egy ideje. Meg glutént is.

Van a dm-ben tejpép, azt is adom, neki délutánonként vag y/ és vacsira és imádja, azt is korának megfelelően vettem, bár a 4 hósnak valót elkezdtem 3.5 hósan. Nagyon fini a dm-es tejpép és olcsó is.

Nagyjából ennyi.

A gyümit almareszelővel csináltam amíg kis tétel volt, azóta turmixolom alanatúr kapja, míg a főzit megfözöm pici sós vízban majd turmixolom még mindig.Majd kezdetben a megfözött csicsókával / krumpival összeöntöttem.
Csicsóka azért jobb mert eleve sós és így nem kellett semmi sót raknom a kajába, azóta sózom amióta nincs csicsóka-idény.
Vendég
 


Hunci,
Én nem akarok okoskodni, mindenki másképp csinálja, persze baba is válogatja, de vannak dolgok, amiket 1 éves koráig nem igazán ehet a baba. Most még nincs belőle baj, de később allergiát okozhat. Persze az sem jó, ha gyufás skatujába tesszük a gyereket, de én nem vagyok ilyen bátor. Te tudod nektek mi a legjobb, és nem akarok beleszólni, csak véleményt mondtam. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


persze, és igazad is van, megnéztem, mik az allergének, azkat nem is adom, de pl ha a túróra vagy joghurtra gondolsz, akkor ezt a doki mondta, én is néztem nagyokat, ha meg a málnára vagy eperre, akkor meg eredetben nem is merem neki adni, de sztem ha adják 4 hós gyereknek bébiételben akkor az ott nem allergén, ezt nem tudtam kideríteni, mivel jobb vagy nem jobb a bébiételben a málna vagy tejpépben, de gondolom van ok arra hogy abban lehet 4 hóstól adni, de eredetben tiltják másfél éves korig...Tejet meg nem is adok neki, próbálok nem is adni mert már a látványától rosszul vagyok, remélem ő is utálni fogja a tejet mint én mert akkor nem lesz itthon sohasem tej :lol: ( ha ebédre kell a tej, férjem bontja, önti és keveri, én meg elvonulok...)
Vendég
 


bárány!
most láttam egy babakocsis képet Dávidról egy másik topicban.hát mindent mondanék rá,csak azt nem,h vékony.szerintem túl maximalista vagy.mit szeretnél egy kis hóembert? :D olyan hurkái vannak,h Dodónak meg sem mutatom a képet.

Kép
berni1
 
 


SziasztokŰ!
Köszi lányok a kajával kapcsolatos infókat!!
Én már elfelejtettem...és amire emlékszem az sem jó túlzottan mert én 1-2 hetes koruktól mindent adtam a nagyoknak :oops:
De most én is okosan akarom etetni a gyerekemet...ezért kértem az infókat..

Berni azon a képen valahogy nagyobbnak látszik Dávid mint a valóság..azért raktam föl :lol:
Vendég
 


SDzép reggelt mindenkinek!
Remélem jól aludtatok, mi most keltünk negyed 8- kor, azért jobban hangzik, mint 5 óra. :)

Hunci,
Ismerek olyan anyukát és babáját, aki nem tudta, hogy az aprómagvas gyümölcs allergiát okozhat, és lett is belőle gond, tiszta kiütés lett a gyerek. Én ettem epret Májusban és leordították a hajam, hogy mit képzelek átmegy a gyerekbe a tejcsin keresztül, le is álltam vele, de szerencsére nem volt gond. Lehet Kristóf egy olyan baba, aki nem is érzékeny rá. Másik topicban egy anyuka mesélte, hogy neki szülés után a kapott sütibe volt eper beleturmixolva és tiszta kiütés volt a babája.
Érdekes ez a túró dolog is, tőlem a védőnő kérdezte meg, hogy mennyi túrórudit adok a gyereknek, én meg csak pislogtam rá, gondoltam ez hülye. :)
Egyébként tényleg fura, amit írsz, hogy a 4 hós bébiételbe benne van a málnás kajcsi is. Nem hiszem, hogy bármi változott volna ezzel kapcsolatban, csupán csak a szemlélet.
Én a gluténtól félek kicsit és az édes dolgoktól. Teát nem tudom ti adtok e a gyereknek, ha igen megkérdezhetem, hogy milyet?

Bárány
Mindjárt megyek haza, dobok képet majd Kristófról. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Berni neked elfelejtettem válaszolni:szóval kb napi 50-60 gr tejem volt a többi tápszer...ennyi miatt már nem érdemes szoptatni...semmire nem jó :( És a tápszernek tényleg horror ára van
Jól rászoktatták már a koriba a hipoallergénre!!
Sajnos ezt szereti...de ha most kezdeném a tápszerezést úgy mint te SOHA NEM A HIPOALLERGÉNT VENNÉM 4x-es áron!!
Nagy humbuk ...valaki oltári nagy biznisze!!!
Vendég
 


Susy,a túrónál és a petit danone vagy danone aktiviánál én is nagyokat néztem...nem értettem, ha tej nem, azok miért igen...doki azt mondta, más, oké...így adok neki fépléves korától.
málna, eper bizony mindenféle bébiételben van 4 hós kortól!!!!végülis nem lett kiütéses...ez a lényeg.
gluténtól én nem féltem, túrótól inkább.

tea:én csak vizet adok neki, semmi édes ízre nem akarom rászoktatni, de ha ünnep van, akkor gyümilevet kap vagy rooibosz teát.így tudja, vannak "más" napok...

rooibosz tea:gyümiízű, fini, nem kell ízesíteni és nincs benne koffein.
Vendég
 


Ismerem a Rooibos-t, vörös tes és nagyon jó hatású. Mi azt isszuk, de csak a sima natúrt, amit teaházban vettem. Illetve van egy tea receptem, amit édesgyökér, citromfű, ánizsmag és szárított almából áll, ezt forrázom le. Egyik sem édes, természetes ízű, de a vizecskét is szeretjük.

Joghurotot azért ehet a baba hamarább, mert savanyított tejtermék.

Kép
Kép
susytunder
 
 


A málnának és az epernek csak az apró magvaival van a probléma..ha úgy gyártják a bébiételt,hogy nem kerül bele az apró mag akkor nincs benne semmi amit a gyerek egy éves korig ne ehetne..sőt ha az epret késsel meghámozod,és levágod a magokat akkor nyugodt szivvel adhatod neki
Vendég
 


A fiam 6 hetes korától fele joghur fele tápszer ezt ette!
Naponta elfogyott egy fél literes joghurt
A sima tápot utálta
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: