Új privát üzeneted érkezett!

Berni
A sógornőmnek azt hiszem olyan 5-6 hétig volt sárga a baba. De valahogy ő nem izgult emiatt. :roll:

Kristóf első hetekben 125 grammokat hízott, én is irigykedtem, bántott, hogy hol van ez a 200- hoz. Aztán elértük azt is, viszont a 350- et én sokallom, bár minden baba más.



Mamy
Gratulálok Gesztihez, valóban nagyon okos, de ez szerintem a te/ti érdemed/érdemetek, hiszen biztosan rengeteget foglalkoztok vele.
Hasfájással kapcsolatban összeteszem a két kezem, hogy nekünk Kristóf csak első néhány hétben volt az.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Berni
Azt mondja apa, hogy küldd el a kódokat amit kaptál, mert lehet, hogy hibás. Megnézzük a miénkbe próbaképpen.

Kép
Kép
susytunder
 
 


sziasztok!
Mamy:mindíg tudtuk,hogy Geszti okos kislány.Ezért lesz egy kicsit nehezebb vele a dackorszak..
de neked már nagyon jó...úgy lennék 2 évvel öregebb!
ha van időd egy kicsit részletesen mesélj a hasfájós sírós időszakotokról,mert én már annyira félek néha hogy valami baja van...
olyan szinten sír,szinte kifeszíti magát a kezünkből...
hol vettél szélcsövet?
olyan tehetetlenek és elkeseredettek vagyunk :(
Vendég
 

 
 

Sikerült!!!!!van vonalzóm :D

Kép
berni1
 
 


köszi Susy!
már kűldtem privit,de közben összejött.:)
meg a bíztatást is,első gyerkőcnél még olyan bizonytalan az emer,bár úgy gondolom,amíg szopi után elégedett és a pelusba is termel,addíg nincs gond :)
csütörtökön jön a védönő,majd rákérdezek a sáegaságra meg a dokinénit is megkérdezem.sajnos ilyen túlaggódós vagyok :oops:

Kép
berni1
 
 


Szia Bárány!
Ne keseredj el, tudom hogy baromi nehéz, teljes mértékben megértelek. Geszti dettó ugyanezt csinálta. Nem is tudom, hogy bírtam ki. Persze kibírtam... de nagyon nehéz volt. Én is folyamatosan aggódtam, hogy valami baja van, de az ominózus ügyeletre rohanáson kívül nem volt szükség dokira, szerencsére. Ott azt mondta az ügyeletes, hogy vannak ilyen babák, akik ennyire érzékenyek, és nehezen pukiznak, felfújódnak, főleg ha tápszert is kapnak kiegészítésként. Ahogy olvastam, te is adsz tápszert. Eleinte én is adtam Gesztinek, amikor nem volt elég a tejem, és ha jobban visszagondolok pont kb. 4-5 hós koráig adtam, a szopi mellett, és akkoriban volt nagyon hasfájós. Pedig HA tápszert kapott. Aztán amikor egy időben el tudtuk hagyni a tápszert, akkoriban szűnt meg a hasfájása is. Utána már Sinlac-ot kapott esténként, attól nem fájt a hasa.
De amikor sírt, akkor ő is ugyanezt csinálta, megfeszítette magát, kimerevedett mint egy szobor, és lila volt a teste, mindene, aztán dobálta magát, és teli torokból üvöltött, semmi sem volt jó. Nagyon-nagyon-nagyon nehéz volt...... nem elsősorban azért, mert fáradt voltam (persze az is iszonyatos volt) hanem mert aggódtam, hogy mi baja??? De a doki, védőnő és mindenki azt mondta hogy semmi baja, majd kinövi. Hálistennek így is lett.
Szerintem ne ess kétségbe, egy bizonyos szintig, most még nagyon pici Dávid. Ha viszont úgy érzed, attól megnyugodnál hogy elviszed dokihoz, akkor vidd el, bár én alapból kerülöm az orvosokat, tudom rossz szokás, de csak akkor megyek ha tényleg baj van. Mint pl. amikor az ügyeletre vittük. Akkor tényleg nagyon megijedtem, hogy mi a baja, mert annyira még nem sírt sosem. Akkor 2 hónapos volt. De amint kijöttek a pukik, azonnal megnyugodott és elaludt. Akkor javasolták hogy vegyek szélcsövet, ha ennyire felfújódós a pocija, az jól jöhet bármikor, és tényleg sokat segített. Gyógyszertárban vettem, egy pici puha, hajlékony gumi cső, egyik vége elvékonyodik és le van kerekítve, azt kell bedugni a popsijába, kb. 1 cm-re, és enyhén mozgatni, picit kihúzni-visszatolni, de nagyon finoman. Én általában esténként, hasmasszázs után csináltam amikor úgy éreztem, hogy kemény a pocakja. És nagyon sokszor jött is rendesen a puki, sőt néha még a kakit is megindította, és nem teli belekkel tettem le aludni. De sokszor nappal is szükség volt rá.
Hát kívánok neked nagyon sok erőt és kitartást Bárány, tényleg nem könnyű, de hidd el túl lesztek rajta, és elfelejtitek!
Puszi a gyönyörű szép arcocskájára Dávidnak!

Berni!
Neked is hasonlót tudok javasolni, ha ennyire sír Dorián akkor lehet, hogy emésztési gond van a háttérben, próbáld meg a masszázst és a szélcsövet. Sok sikert!

Kép
mamy
 
 


Mami,köszi hogy írtál,tényleg elkeserírő...tegnap is volt részünk az esti muriból :(
És ahogy mondod kimerevítí magát mint egy szobor és ezerrel sír!
Dávid szinte már csak tápszeres...tegnap váltottunk ha-ról nutrilin ar sűrűbb tápra,mert volt hogy kaja után órákkal még folyt a szájából a tápszer,na ettől ez nincs (kopp kopp)
Tegnap este lázmérővel megkakiltattam,rengeteg jött(pedig napközben is kakilt),utánna még egy fél órát sírt majd elaludt..olyan jó volt..
Szerintem veszek olyan szélcsövet,és az általad javasolt olajat...

Geszti megy bölcsibe?Vagy maradsz vele 3 évig?
Vendég
 


Berni

Nagyon ügyes vagy! És ráadásul milyen szép a vonalzód! :)

Lányok szörnyű lehet az a tehetetlenség, amin keresztül mentek/mentetek. Az ember alegjobbat szeretnéa babájának, erre itt ez a pocakfájás, ami mindenki számára nagyon rossz. Pedig biztos vagyok benne, hogy úgy, de úgy segítenétek rajta. :cry:
Kívánok nektek sok türelmet, kitartást.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy!
mi most vagyunk 5 hetesek,úgyh lassan túlteszünk sárgaságban a sogórnődön :( délután azért felhívoma dokinénit,h legalább megnyugodjak.

mamy!
egyetértek veled,ezen az időszakon túl kell lenni.és én méd nem is nagyon panaszkodhatok,mert napközben igazából nincs vele gond,most már csak hajnalban sír keservesen.múlt éjjel 10 pec után apa hasán kötött ki és ott aludt vissza.

Bárány!
kifejlesztettünk egy technikát,ami hat a hasfájásra.ráfektetjük a hasunkra,mellkasunkra.lába a hasunk alsó részén és a mellkasunkon van a feje.na ilyenkor még ordít,sír.aztán elkezdjük a combjánál,pelusánál fogva nagyon gyorsan tologatni fel-le a hasunkon.azaz rázzuk.de olyan ütemben ám,amitől te hánynál :D és így szép lassan elhallgat,nyögdös azaz tetszik neki,mivel pont a hasát nyomkodja.persze csak addíg kell gyors ütemben rázni,amíg le nem nyugszik.nálunk bevált,ha gondolod próbáld ki,bár gondolom +2 gyereknél ez nem lehet egyszerű,de hátha.tudom viccesnek tűnik,de én a babakocsiban is így szoktam elaltatni,mondjuk Dodó legjobban azt szereti,ha pl.macskakövön toljuk át :D

Kép
berni1
 
 


Berni
Olyan kis édes a képen a kisfiad. :) Olyan kis nyugodt, békés babának tűnik. Mit mondott a doktornéni? Egyébként nézik az értéket a vérében folyamatosan? Csökken azért?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Bárány!
Látod, lehet hogy segített a hőmérő is, de a legjobb erre a célra a szélcső. Mivel cső, ezért már közben is tud távozni a kaki-puki.
Hogyhogy már szinte csak tápszeres Dávid? Miért nem szoptatsz? Szerintem most még "ne add fel" azaz próbálj minél tovább szoptatni! Még akkor is, ha kevésnek ítéled a tejedet, mert nálunk is ugyanez volt, de én nem akartam abbahagyni, végül a tápszert hagytuk el egy ideig. Valami oka van, hogy nem szoptatsz már?
Igen, sajnos Geszti bölcsibe megy szeptembertől... nem nagyon örülök neki, mert én úgy szerettem volna ha velem van 3 éves koráig, csak hát a büdös anyagiak..... elég nehezen jövünk ki egy fizetésből + gyed, úgyhogy visszamegyek dolgozni. Itt van nekünk a lakáshitel is, szóval minden fillér fokozottan számít. Nagyon izgulok, hogy hogyan fogjuk bírni, (mármint a bölcsit), de szerintem engem jobban meg fog viselni, mint őt. Egyelőre elképzelni sem tudom, sőt a hideg kiráz a gondolattól, hogy vadidegenek között hagyjam... eddig a leghosszabb idő amit egymás nélkül töltöttünk kb. 2 óra amíg egyszer-egyszer elmegyek valahová és Geszti itthon marad Apával. Pl. fodrász stb. De akkor is folyamatosan rajta jár az eszem, és "rohanok" haza, persze mindig minden oké, de egy anya már csak ilyen. Hát az biztos, hogy baromi nehéz lesz, nem is tudom hogyan fogok tudni odafigyelni a melóra. Még az a jó, hogy csak novembertől dolgozom.

Berni!
Tényleg elég furán hangzik amit leírtál, hogy rázzátok a babát. Biztos, hogy "örömében" nyögdös?... :roll:
Egyébként szerintem minden kisbaba imádja ha zötyögtetik, most a babakocsira gondolok, Geszti is jókat aludt benne amikor sétáltunk és direkt áttoltam minden zökkenőn. :lol: Na meg az autóban, addig volt csönd, amíg mentünk. Ha piros lámpa miatt meg kellett állni, akkor azonnal kezdődött a nyöszögés és sírás. Amint elindultunk, rögtön csönd lett megint.

Kép
mamy
 
 


Ma megjártuk a madarász korházat dáviddal....mert egy pici piros darabka volt a kakiban ,de megnyugtattak,hogy elég gyakori ilyen pici babáknál...egyenlőre reflux miatt nem vizsgálják mert nem látják gyanúsnak de agyi és hasi ultrahang volt.
Abba maradtunk ha valami rosszabodna ezzel az órditásával kapcsolatban akkor bemegyünk...de a doki mindent renben talált.
Kkit majd kell küldeni 3x tenyésztésre...
A korházban viszont 4 órán keresztül egy hangja nem volt...még dicsérték is,hogy nyugodt baba :shock: ki érti ezt!!
de várom a csecsemő kor végét ,legyen már akkora mint Geszti!!!!!
Vendég
 


Berni kipróbáltam a rázós technikát,valamennyire bejött...de a babakocsit én itthon már rég egy durva szövésű rongyszőnyegen tolom,hogy eléggé rázzon
Vendég
 


mamy!
á,imádjuk kirázni belőle a kaját :D á,csak viccelek,bocsi csak thók jó kedvem van.szóval tényleg élvezi a rázást,csak kezd rászokni,h csak mozgatásra hajlandó elaludni a kis furfangos! :wink:

bárány!
sajnálom Dávidot meg titeket is,tudom,milyen az aggódás :( tuti,nem lesz semmi baj,nem úgy néz ki a kis krapek,mintha valami baja lenne.amúgy én is lapos küszöbön és a járólap illesztésein szoktam tologatni a babkocsit :D

és a jókedvem oka:ma elérte Dorián a 4kg-t.tudjátok az előzményeket tekintve meg,h még mindíg sárga,ez szuperszónikus :D ez azt jelenti,h heti 180gr-nál tartunk!haladunk :)

Kép
berni1
 
 


Kép

mai kép!
berni te is dobjál ok?
Vendég
 


pont ma csinált apa is.majd szólok neki,h töltse fel a gépre.és még te izgulsz???gyönyörű fiú ez a Dávid,annyira bájos :) gratulálok!

Kép
berni1
 
 


Bárány!
Teljes mértékben megértelek, de nem akarom azt írni, hogy "szegééény" mert az olyan izé, inkább csak annyit: nem lesz semmi baj Dáviddal hidd el, gyönyörű szép, pocakos, bájos baba, nem úgy néz ki, mint akivel bármi baj is van. Még csak 1 hónapos, és milyen értelmesen, érdeklődve néz rád! (vagy arra, aki fürdeti). Nagyon édes!!! A kis piros valami tényleg elég ijesztően hangzik, én is a kórházban kötöttem volna ki a helyetekben az tuti. Én nem vagyok doki, ezért nem akarok oltári baromságot írni, de lehet hogy csak most "érik" a kis bélrendszere, ezért is van az üvöltés. Sajnos vannak ilyen babák, akiknél ez így mutatkozik meg (mármint hogy nagyon sírósak). Nálunk piros valami nem volt, ezért tényleg nem tudok ehhez hozzászólni, de nyugodj meg ha a dokik ezt mondták, reméljük igazuk is van.

Kép
mamy
 
 


most volt itt nálunk a helyettes védőnő és ez végre hozzáértő is volt.
Bárány!
ő is azt mondta,mint a dokink,h ha a széklet nem zöldes vagy nyálkás,akkor ez nem igazi hasfájás,hanem alakul a bélrendszer.nálatok nem lehet,h szintén ez van?
adott pár ötletet,nem akarlak traktálni,ha érdekel,szólj,leírom.de csak,h nehogy félreértsd,amit írtam:amikor hason lötyögtetjük,akkor inkább hintáztatásról van szó,a védőnő is azt mondta ez oké,de ne rázzuk gyorsan,erősen,mert az agya hozzáütődik a koponyához és az nem jó.elfogadtam,bár dodót a gyors mozgatás nyugtatta lehát most majd csak lightosan "hintázunk" :) vagy majd szép sorban kipróbáljuk az új ötleteket.és mi is reménykedünk a gyors lefolyásban :)

Kép
berni1
 
 


Na, lányok kellett beszélnem arról, hogy nekünk nem fájt semmi, szerintem elértük a fogzós korszakot, 2-3 napja Kristóf kezelhetetlen, ma már vele sírtam én is. Adok neki homeost, és van dentinoxunk is, de semmi. :cry: Ránk jár a rúd. Holnap utaznánk haza a szüleimhez, de így nem tudom hogyan... :roll:

Bárány
Nagyon nagyon aranyos a " kis bárány" :)
Micsoda kis pocakja van, és az az érdeklődés az arcán. Csodaszép kisfiú. Még jó, hogy nem lányom van. :lol:

Berni
Ügyesek vagytok, csak így tovább. Örülök a jókedvednek, kívánom minden szépen alakuljon a továbbiakban is.

Kép
Kép
susytunder
 
 


A kaki eddig sárga olyan arany szerű sárga és elég híg...de majd meglátjuk a székletvizsgálat eredményét..gondolom az kimutatná ha valami gáz van..

Sajnos a sírás ma is ilyesztően sok...de már lassan beletörődök és pusztulok le agyilag,érzelmileg,testileg,mindenhogy...
Én amúgy is túlrettegek mindent a terhességet is,és azt hittem minden jó lesz ha megszületik...hát nem
Pedig olyan édes kis krapek...ma mosolygott is a lányomra..olyan igazi mosoly és már gőgicsél is...
mindjárt mutatom a mosolyt
Vendég
 


Kép

ritka pillanat
Vendég
 


bárány!
a kakit én is így írtam le a dokinéninek szó szerint,sőt mikor nála voltunk 1 hete,ízelítőt is mutattunk a pelusban :oops: ő lelkesen mondta,h na ez az,ilyennek kell lennie :D úgyh ne izgulj,nem lesz semmi gond.amúgy ma nálunk is tetőzik hasbaj,már aludni sem hajlandó 4 óra után.ez van,kezdünk összenőni :( imádom őt,de rendkívül fárasztó.most is épp itt nézi a tetőablakot miközben széttett lábakkal,elégedetten pöffeszkedik az ölemben.persze másfél órája kűzdünk.10perc nyugi,aztán 20perc nyűgi. :) hulla vagyok!!!!!!! :)

Kép
berni1
 
 


Berni tegnap este már megint azt hittem,hogy kocsiba ülünk és irány az orvos...mert megint nagy volt a balhé..annyira sajnáltam..ringattam kicsit csönd lett 5 perc múlva kezdődött újra..
Ez tartott majdnem 11-ig akkor adtam neki a kaját,felét megette,leálltam böfiztetni...szó szerint beájult és reggel 4-ig aludt,akkor evett és még 7-ig aludt,meg sem nyikkant...

Ma kipróbálom,hogy visszaálunk a 3 óránkénti evésre mert álltalában a kaja utáni 4. órában a leg gázosabb...lehet,hogy sok is neki a 4 óra..

Te lehet,hogy 1 hónapos kor körül tetőzik(hülye kifejezés de nem jut eszembe más),ez a hasfájás dolog?

De látod mamiéknál 5 hónapig tartott..úristen annyit nem is tudom,hogy bírtak ki
Vendég
 


Bárány
Kristóf 5 hónapos, de ő sem bír ki 4 órát két evés között. Csak akkor ha nem ébred fel időben, de ha felkel, már nyitja is a száját. :)
Nem akarok okoskodni, de szerintem 1 hónaposan 2-3 óra alatt újra megéheznek. :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Suzy:nem okoskodsz minden tapasztalat jól jön
Csak attól féltem,hogy a táp az ugye nem olyan jó mint az anyatej és esetleg megterheli a gyomrát :(
Vendég
 


Bárány
Azt tudod, hogy a tápszeres babák eleve hasfájósabbak? Nem tudom miért, tanácsadáson mondta a dokinénink az egyik anyukának. Megkérdezhetem melyiket eszitek? Volt, mikor mi is pótoltunk, a dobozon rajta van, hogy kb. hányszor kell ennie, nekünk akkor az bevált és abban az időben volt Kristóf hasfájósabb.

Kép
Kép
susytunder
 
 


a beba ha start aktívot eszi...kiprónáltuk a nutrion -t de tegnap visszaálltunk a bebára...ne kérdezd miért,én sem tudom,csak találgatok :?
Vendég
 


de ti anyatejesek vagytok ugye?
Vendég
 


Igen, mi tejcsizünk, bár már sokszor kap gyümit is. Délelőtt és délután szoktam neki adni.
A Bebat ismerem a hugom lánya azt kapta és nekik bevált.
Dokinénivel, védőnővel nem beszéltél?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Ó dehogynem még korházba is bevittem..agyi hasi ultrahangra,és lesz kaki tenyésztés is...
Ott a főorvossal órákig csak dumáltunk..ő azt mondta mind két álltalam próbált tápszer jó..tehát mindegy mit adok
Vendég
 


bárány!
vmi vam dunakeszi levegőjében,mert a tegnap esti ébrenlét után a 9 órás etetés után elaludt,legközelebb 2kor kelt megnegyed 5kor és kimaradt a hasfájós nyűgösködés,picit nyöszörgöt,de legközelebb negyed8kor kelt enni,utána kb.negyed órát nyűglődött,de nem vészesen,aztán beájult.na,aztán 11kor úgy kellett felverni,h egyen :D
viszont tegnap megint nem hízott egy grammot sem.én már nem értem.a férjem nyugtat,h majd ma duplaannyit fog,de én eléggé kételkedem.tényleg nem értem,mert tejem meg annyi van,h szopizás vége felé,ha megnyomom még spriccel belőle.eszik is rendesen,aztán hulla elégedett,nem is kell neki a cici.persze fejésre nem jön ki belőle semmi,csak ha ő megszívja még utána,akkor látom,h jön :twisted: én meg ettől vagyok kész!csak valaki magyarázná meg,h akkor miért nem hízott.

jaj,mielőtt elfelejtem.egy intim kérdés:
kicsit több,mint egy hónapja szültem és most megint elkezdtem vérezni.nem ijesztően,csak pont,mintha menstruálnék.ez az?vagy természetes?lassan felvásárlőja leszek a betéteknek :)

tegnap megnyugtatott a védőnő,h ő már nem is látja nagyon sárgának a gyereket és ha az értéke 200körül van,akkor csak jelzi,h kifele megy és semmi baja nem marad tőle.

Kép
berni1
 
 


Berni pontosan mennyivel is születet a kisfiad és mennyi most?
(bocsi ha már írtad)
Miért méred naponta?
Vendég
 


Berni
Én is minden nap többször mértem Kristófot, és teljesen depis voltam. Aztán ezt a szokásomat elhagytam, és megnyugodtam, mert egy héten csak egyszer mértem és láttam a szép eredményt. Vannak babák akik nem úgy gyarapodnak, mint a nagy könyvben meg van írva, ha a fejed tetejére állsz akkor sem. Lehet, hogy ő egy ilyen fajta.
A mellszívóval sokszor nekem sem jött semmi, mikor még fejtem sokat, de mégis mikor Kristóf cicil neki jön, ez azért van ,mert a babák tudják igazán hatékonyan szívni, a mellszívó meg sem közelíti, a kézi fejés meg még úgy sem. Ne aggódj annyit, magadat is kiakasztod, és Dorian is érzi a keserűséget és a csalódást rajtad. bízz benne, ebbe a melegbe egyébként sem esznek annyit.

Kép
Kép
susytunder
 
 


:D köszi lányok!tudom,h igazatok van és ma meg is nyugodtam,mert az előző 2 nullás nap után ma megint 80at hízott.úgyh be is fejeztem az aggódást,jó kis csapat leszünk mi így ketten :)
amúgy válaszolva a kérdésekre,a sárgaság miatt kell mérnünk még egy darabig.amúgy tényleg felesleges az aggódásom,mert 3050el jöttünk haza és ma 4080 volt Dorián,úgy h ígérem megpróbálok nem parázni :D
amúgy apa épp most próbálja altatni karban,nagyon vicces ahogy kűzd és a gyerek csak sír.már mindennel próbálkozik:szájában a gyerek cumija,miközben üvegből itatja.most épp felállt,hintáztatja,miközben tv-t néz. :shock: hát nem semmik a pasik,tényleg hiányzik belőlük az anyai ösztön :D tisztelet a kívételnek.

Kép
berni1
 
 


susy!
valamiért nekem nem megy előrébb a vonalzóm.nem tudod miért?megkérdeznéd a párod,h nincs-e ötlete?

Kép
berni1
 
 


ja,és lányok!
valakinek vélemény a menszeszről?hívjam a dokim vagy előfordulhat ilyen?

Kép
berni1
 
 


Berni ne haragudj de a súlyproblémádra nem mondok semmit mivel én az adatok függvényében azt látom,hogy semmi probléma nincs...nulla aggódni valód van e téren
Persze ha lenne valami gond szivesen beszélgetnék róla de így nincs miről...

na akkor menstruáció:én nem tudom,hogy megjött-e már mivel mióta megszültem egyfolytában vérzek,és még mindíg olyan mint egy menstruáció...már egy tonna betétet elhasználtam :twisted:
Vendég
 


Sziasztok!

Berni
Ne viccelj! Csodaszép a súlya Doriánnak, egy szót se többet. :) Mi nem 3670- nel születtünk, 3300- zal jöttünk haza, és 2 hónaposan volt annyi, mint a születési súlya. Aztán úgy beindult, hogy mostmár a védőnő cseszeget, hogy sok, de a dokinéni rászól, hogy legyen kussba, mert nem kövér a gyerek, szépen fejlődik. :)

Vérzéssel kapcsolatban én mire mentem a 6 hetes kontrollra, akkorra múlt el. Volt közben, hogy csökkent, vagy majdnem elmúlt, aztán újra. És sajna nekem 3 hónapos volt Kristóf mikor már rendesen megjött, pedig annyira nem hiányzott. :cry:
Szóval szerintem semmi gond.

Elaltatni nálunk sem tudja apa, sőt senki csak én. :roll: Még nekem is elég nehezen megy. Mostanában csak ölben hajlandó aludni, ringatva.

Megkérdem a vonalzót, ha apa felkelt, mert ő hétalvó. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Ja! Néha nekem sem számol, aztán egyszer csak elindul, de azért rákérdezek.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Bárány!
azért ne harapd le a fejem :D első gyereknél szerintem természetes,h olyanért is parázik az ember,amiért aztán rájön,h nem kellett volna.mindenkinek az adott problémája a legnagyobb,főleg,ha tapasztalatlan és a "hozzáértők"(pl.védőnőm)fárasztják elérendő elvárásokkal :(
de amúgy teljesen igazatok van,azért is írtam,h most,h már én is látom az előrelépéseket és egyre jobban sikerül kizárnom magamból a vészmadarakat(akikből adott rendesen az ég család formájában),már nem foglalkoztatnak apróságok :) nem is hinnétek,h 40 felett milyen irígyek lesznek a nők,amikor egy újszülöttet a karjukban tartva szembesülnek avval,h esetleg ők már nem élik át ezt újra.szerintem vinném a negatív beszólások,bíztatások terén a pálmát,ha elkezdeném sorolni :(

Susy!
így legalább Dorkó örökifjú marad :lol:
te még bírod karban hordozni,ringatni Kristófot?mennyi idő alatt alszik el?

Kép
berni1
 
 


Berni konkrétan van ilyen 40-es ismerősöd?
Nincs gyereke?
Én már szivesen lennék negyven...tök jó lenne már semmi gondom nem lenne a gyerekeimmel olyan nagyok lesznek :lol:
Eszem ágában nem lesz irígykedni azokra akiknek kis babájuk van...inkább sajnálni fogom őket,hasfájás,fogzás stb stb :lol:
Vendég
 


a sógórnőm. :( van két nagy lánya,de ha jól tudom egyszer terhes lett úgy 38 évesen,de már nem tartotta meg.azóta osztja a "jótanácsait",mióta terhes vagyok.pl.:éjjel is minden etetés előtt tisztába kell rakni,ezért folyton hulla fáradt leszek(a második rész igaz is,de nem e miatt) vagy a legdurvábbak a szoptatás alatt:ez genetika,anyukád sem tudott szoptatni,nem gáz,ha te sem fogsz. vagy:éhes a gyerek adjál neki még cumiból.(mindezt épp akkor,amikor elkezdett épp szopizni Dorián és túl voltunk egy másfél órás etetésen és még nem volt cumin k és épp szopizta az öklét.áááááááá,hihetetlen.mindíg azt várom,h ha egyszer azt mondom,már nincs elég tejem,ő azt mondja,én megmondtam.ott ül az arcán ez a mondta mindíg :( érted már miért van bennem ez az állandó para az evés-hízás körül? :) de már letojom.amúgy volt még kb.50 ilyen jópofa beszólása,csak együtt örülés és bíztatás nem

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!

Berni
Azt mondja apa, hogy várjunk még, mert ahogy mondtam, ő is azt mondja, hogy a szerveren lehet valami, nekünk is volt ilyen.

A sógornődre 2 szót mondanék, irigység és kárörvendés. :evil:
Van egy jó mondása anagymamámnak, ajánlom figyelmedbe: A jó isten azért adott nekünk két fület, hogy az egyiken bemenjen a másikon meg ki, amit mondanak. Nekem ez bevált. :)
De egyébként teljesen áttudom érezni a helyzeted, és baromira idegesítő lehet.

Bírom még Kristófot, néha nagyon fáj a hátam, de összeszedem magam. :) Változó, hogy mennyi idő alatt alszik el, van hogy 2 perc alatt, van hogy 1 órán keresztül járkálok vele. Valahogy le kellene erről szoktatnom, de azt se tudom, hogy kapott rá, mert nem így altattam sosem, de egyszercsak nem volt hajlandó másképp aludni. :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Berni a sógornődre azt tudom mondani,mint Suzy..kárörvend!
Én is utálom a hülye tanácsokat de nekem csak a védőnő ossza az észt...nincs nagy család kb 3 fő a szűk családon kívül,merta férjem részéről senmkivel nem beszélünk...szerncsére,mert az az idióta anyósomnak tuti lennének beszólásai...de így nem lesznek mert nem is látta még dávidot,majd akkor fogja ha véletlen összefutunk valahol :lol:
Vagy az iwiwen...tényleg jelöljük egymást?
Vendég
 


Susy én normálisnak tartom az ölben altatás!Bár tényleg nehéz,még dávidot is pedig ő picike még
Vendég
 


Sziasztok!

Berni1!

A menstruáció miatt ne aggódj, mert nekem is szülés után 4-5 héttel megjött, tartott kb 5-6 napot, aztán utána 9-10 hónapig nem volt semmi.
A fiad súlyamiatt ne aggódj. Olyan gyönyörűen fejlődik, szép, és elégedett baba, hogy nem kell aggódnod. Szerintem ezeket a méregetéseket valakik direkt a az első gyerekes frissen szült anyák bosszantására találják ki(legalábbis másra nem tudok gondolna, meg értelme sincs). A szakirodalom egyébként napi kötelező gyarapodásról sehol nem beszél, hiszen max. hetente kell mérni a gyerekeket és abból számolnak vissza egy napi átlagot, de egy gyerek sem gyarapodik egyformán minden nap, sőt még a heti gyarapodás sem lehet minden gyereknél egyforma. Azt javaslom, hogy ha ezt várják el tőled, akkor méregesd és rögzis nekik az aatokat, hogy megkapják, amit akarnak,de te ne foglalkozz vele. Addig amíg úgy érzed, hogy van elég tejed és a gyereked nem fogy fokozatosan, esetleg több napon át nincs miért aggódnod, mert még az is elfogadott, ha pár napig egyáltalán nem gyarapodik.
Az ilyen jóindulatú rokonoddal, mint a sogórnőd nem tehetsz mást, mint leállíod, hogy: ha szükséged lesz tanácsra mindenképp őt fogod kérdezni, vagy nem foglalkozól vele mit mondd (ez nekem nem ment). Egyébként, ha te mást tennél, mint amit ő mondd, akkor azt tedd, hiszen minden gyerek más és ki tudáa legjobban, hogy mi jó az ő gyerekének, ha nem a saját annya, aki éjel nappal vele van. A fiamat én mindig evés után pelenkáztam, mert evés közben többnyire mindig berottyantott, így nem sok értelme volt, hogy egy majdnem tiszta pelenkát levegyek róla.
A hasfájós korszak vége nálunk 2,5 hónaposan jött el, és utána 5 hónapos koráig szinte semmi gond nem volt vele.
Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült, remélem tudtam segíteni!

Mindenkinek jó babavárást és babázást,
Enikő

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Enikő ha van időd te is részleteznéd nekem ezt a bizonyos hasfájós korszakot?
Úgy mint Mami,hogy mennyire sokat sírt mennyire volt vígasztalhatatlan ilyesmi..
Mert én már nagyon el vagyok keseredve :(
A két nagy nekem soha nem sírt...csak a fiam 7 hónaposan amikor fogzott,de akkor nem féltem mert biztosra tudtam,hogy mi a baja de dávidtól már félek
Vendég
 


Sziasztok!

Nekünk kb 1 hetes volt, amikor kezdődött, de szerencsénk volt, mert az éjszakák nyugisak voltak, csak enni ébredt fel. Mi az infacolt használtuk ,minden étkezés előtt kapott belőle x cseppet, de napközben többnyire egész nap kézben volt, maszíroztuk a pociját, stb. Mi is elvittük párszor ügyeletre, mert nem hittük el, hogy semmi baja nincs és mégis így sír, de mindig minden renden volt és ma már csak egy rossz emlék a hasfájos kórszak. Nagyon rossz, hogy ennyire tehetelen az ember, de sajnos mindig van olyan, hogy bármit csinálsz úgyis csak sír és semmi nem segít. Azért amikor nagyon aggódsz inkább hívd fel az orvost, vagy vidd el (én is ezt tettem), mert az mindig jobb, ha megnyugszol, mintha azon aggódsz, hogy nincs-e valami baja.

Enikő

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Enikő nekünk az orvos(mert,hogy mi is elvittük2x ebből 1x kórházba),azt mondta,hogy ő így nem lát semmit,teljesen egészségesnek látja de biztosat,csak akkor tudna ha befeküdne 3-4 napraés ebből 24 órát gyomorszondával,ami mérné,hogy nincs e valami savas visszaáramlása ami felmarja a nyelőcsövét...egy sima álltalános vizsgálat szerintük semmit nem ér...szóval,mondta ,hogy ha legközelebb viszem megkapja a szondát...hát attól egyenlőre nagyon félek...azt akarom végső megoldásnak tartani
De olyan szinten vagyunk,hogy már szóbakerült itthon
Vendég
 


Bárány!

Mi korházig nem jutottunk el, csak ügyeleten voltunk. Remélem nálatok sincs semmi komolyabb baj és nem kell szegénykét szondázásnak kitenni. Egyébként nagyon édi, és egészséges kisfiunak látszik.
Kívánom nektek, hogy mielőbb véget érjen ez a hasfájós kórszak.

Üdv, Enikő

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: