Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Erre a kis rövid verse nem rég bukkantam, gondoltam megosztom veletek, remélem jól tettemKép)



Van-e élet a születés után?


Egy várandós anya két gyermeket hord a méhében.
Az egyik egy "kis hívo", a másik egy "kis szkeptikus".

A szkeptikus azt kérdezi: Te hiszel a születés utáni
életben?

Hát persze. - mondja a kis hívo. Az itteni életünk
arra való, hogy
felkészüljünk a születés utáni életre, hogy elég
erosekké váljunk
arra, ami ott kint vár bennünket!

Hülyeség! - mondja a szkeptikus. - Ez nem igaz!
Hogyan nézhet ki a kinti, külső élet?

Pillanatnyilag még nem tudom,- mondja a kis hívo -
de biztos sokkal világosabb, mint itt bent! Talán, lehet, hogy a
szánkkal fogunk enni és a lábunkkal fogunk menni!

Nonszensz, lehetetlen! - mondja a szkeptikus. - Megyünk a lábunkkal
és eszünk a szánkkal!? Micsoda hülyeség! Ez egy fura ötlet, hogyan is
működhetne! Itt van a köldökzsinór, ami biztosítja a
táplálékot. Nem lehetséges élet a születés után, hiszen ez a zsinór már
így is túl rövid!

Hát persze, hogy működni fog, csak minden egy kicsit másként fog
kinézni. -mondja a kis hívo.

Soha sem fog működni! - véli a kis szkeptikus. - Még soha senki nem
tért vissza a születés után! Születés után vége az egésznek!
Az élet nem más, mint egy nagy sötét tortúra!

Még ha nem is tudom pontosan, milyen lesz a születés utáni élet, -
mondja a kis hívo - de azt tudom, hogy találkozni fogunk az
édesanyánkkal, és ő nagyon vigyáz majd ránk!

Anya!? Te hiszel egy anyában? Hol van? - kérdezi a
kis szkeptikus..

Itt van körülöttünk, mi benne vagyunk, és általa létezünk, nélküle
nem létezhetnénk! - válaszolja a kis hívo.

Mire a kis szkeptikus: Soha nem láttam még semmilyen anyát! Nincs is
lyen!

A kis hívo elgondolkozik egy pillanatra. - Néha, amikor nagyon
csendben vagyunk, hallhatod, ahogy énekel, vagy érezheted, amikor
megsimogatja világunkat! - mondja aztán halkan - Mindenesetre én
hiszem, hogy az igazi életünk a születés után kezdődik!

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!Kép

Fcs: gratulálok a sétákhoz! Kép

Csilla: én is kíváncsi lennék a levélre. Majd elküldöd? Nagyon örülök, hogy Kriszti már otthon van, és nem volt semmi baj! Kép

ÁgibosziKép Köszi a verset! remélem, most már tényleg végeztetek a fészekrakással! KépKép Már az olvasásba is belefáradtam!

Kata: szerintem sem olyan könnyű feldobni a pacskert, úgyhogy nyugi! Jó kezekben leszel, és közel sem tuti a császármetszés! Kép

AnnamariKép) Tényleg szuperek a képek! Kép Ha lesz egy kis időm , felhívlak! Kép

SzalmonellaKép Én a Túró Ruditól kaptam el egyszer, és azóta apiros pöttyöket is nehezen viselem! A reklámot rögtön elkapcsolom, pedig évekkel ezelőtt volt. Szvsz én vagyok az országban az egyetlen, aki utálja a TR-t. Kép

Jelentem: betöltöttema 12 hetet! Kép Ja, és végre abbahagytam az utrot (igaz, most azon parázok, nehogy baj legyen)! De ennek a gyógyszernek még a szagától is hánytam! Kép De most már vége! KépKépKép
Lányok, tényleg nem lehet videókazit vinni a genetikai uh-ra?????, Ez olyan nagy kár! Kép (Már, ha így van) És mindenkinek van genetikai uh, vagy csak, ha rossz az AFP?

Mindenkinek szép napot! Fcs-nek külön jó időt a sétához! (Annamarinak meg a bicajozáshoz!)
shine
shine
 
 


SziasztokKép

Shine, hol fogják csinálni a genetikait neked? persze ha csinálnak. Nekem az I nőin csinálták, igaz a dokim javaslatára a koromra tekintettel csináltattunk amniócentézist, és azt megelőzte a genetikai ultrahang. Az I nőin nekem felvették, igaz kétezer forintba került, de nem bánom, mert ez a lett a legjobb felvételünk, azóta se csináltak olyan jót, a vaskos anyai hasfalra hivatkozvaKépKép

Ha nem jó az AFP akkor alapból rögtön csinálnak szerintem, amugy meg a többi körülményen múlik. Hogy a II. nőin felveszik e azt nem tudom, de ha jóban vagy a dokiddal lehet hogy eltudja intézni, ha mégis ugy lenne hogy nem veszik fel, de ez csak az én szerényvéleményemKépKép tapasztalat nélkülKép

Amugy jelentem fészekrakás kész, most már csak a fészeklakó hiányzikKép Dokikám tegnap mondta, hogy nem kell izgulni, jó uton haladunk a céligKépJövőhét vasárnapra vagyok kiirva, valahogy egyre jobban izgulok vagy mit tom én mit csinálok, de egyik pillanatban vánszorognak a percek, másik pillanatban meg repülnek a napok, az isten sem igazodik ki már rajtamKépKép

Legyen szép napotok, megyek bepotolom az éjszakát, mert nem sokat tudtam aludni a gyomorsav miatt.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 

 
 

Sziasztok!

Úgy látszik, megint félrebeszéltem.
Nem a császártól félek, hogy feldobom a pacskert (bár az altatástól még vagy fél évig halálfélelmes-álmaim voltak), hanem épp ellenkezőleg. A sérv miatt, és a méhemen a seb miatt parázok, mi van, ha "kiszakad " a seb, és én belül elvérzek???? Mert azt mondják, (nem a dokim, olvastam),hogy azért nem kaphatok császár után rendes szülésnél semmiféle fájdalomcsillapítót, hogy érezzem, ha túlzottan fáj, mert akkor elrepedhetett a méh a heg mentén...
Na ettől parázok, hogy rajtam múlik? Mivel igazán nem fájtam, amikor először "szültem" nem tudom, milyen, ha jobban fáj mint kéne???? És ha nem veszem észre??????
Na ilyenektől parázok pillanatnyilag.

puszaa: KAta
LadányiKata
 


Kata, szerintem, ha te nem veszed észre, hogy jobban fáj mint kéne, amit azért kétlek egy szülésnél, akkor is megnyugodhatsz, szerintem a szülőszobán látni fogják rajtad, ha vmi nincs rendben. Az ismerőseim közül eddig akinek jobban fájt, mint ahogy szerinte kellett volna és végül császár lett, ott mindig volt vmi apró malőr, amiről utólag kiderült, hogy a probléma nem engedte a babát megszületni. (Na ezt szépen mondtam. Kép) És ők először szültek, tehát nem tudhatták, mi az, hogy jobban fáj. Bár tökéletesen megértem a parádat e téren, én is féltem ettől, meg attól is, hogy nem fogom észrevenni, mikor kell elindulni. KépKépKép Utólag már könnyű röhögni magamon. Kép
Te, ez milyen sérv? És mitől lett?
solya
 
 


Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hol lehet diavetítőt kapni? Azt a régit, ami gyerekkorunkban is volt? Ha láttok valahol, légyszí' szóljatok, hátha még idejében elkapnám a Jézuskát! Kép
Köszi
Solya
solya
 
 


Sziasztok!
Rég jártam erre, hál isten archiválták az oldalakat, nekem nagyon lassan jött le, így nem sok kedvem volt kinyitni.
Emlékszem a klinikán a gyermekágyas osztályon ki volt téve elől egy un. betegjogi képviselő neve, elérhetőségei, mivel mi mostanában nem járunk arra (Óbudától messze van), ha valaki arra jár, elküldené nekem ezt az infot, akár a tutuja@hotmail.com-ra, akár ide. A panaszlevelemre nem kaptam választ, bár gondoltam hogy így lesz, de azért mégis.
Minden jót nektek,
sziasztok
Tutuja
Tutuja
 


Sziasztok!

Voltunk ma védőnőnél! Balázs 12,8 kiló, 88 cm és dokinéni szerint csak 16 foga van, igaz, ő csak azokat nézte, amik teljesen kint vannak. Balázs nagyot alakított: szó nélkül hagyta, hogy mellkasát, hátát meghallgatózzák, majd dokinéni kicsit félve mondta, hogy meg kéne számolni a fogait, mert ez mindig az üvöltős rész szokott lenni. Nade most! Dokinéni mondta: ÁÁ, erre Balázs szép nagyra kinyitotta a száját. Dokinéni: namégegyszer ÁÁ, Balázs mégegyszer mondott egy ÁÁ-t. Teljesen le voltak döbbenve, hogy húde szófogadó kisfiú Kép Igazából én is csodálkoztam, de aztán rájöttem, hogy a fogmosásnál mindig mondom Neki, hogy ÁÁ és így tanulhatta meg Kép
Viszont van egy kis szívzöreje, de emiatt nem vagyok különösebben kétségbe esve, mert ilyenem nekem is van és semmit nem érzek, semmi gondot nem okoz.

Reggelire mézes kiflit kapott, képzeljétek, betette az első falatot a szájába, felragyogtak a szemei, majd röhögve közölte, hogy nyamm-nyamm-nyamm-nyahahamm. Asszem, ízlett Neki KépKépKép
Délután hiszti volt az elalvásnál, de aztán megvigasztalódott a kutyájával KépKép

Csilla!
Köszi szépen, amit a nyelv felvágásáról beírtál! Látod, itt ilyenről nem is hallottam! Csak arról, hogy gond lehet a szopi és a beszéd. Szopni tudott Balázs rendesen, bár nehezen tanulta meg.
Küldöm aképeket mélben!

Kata!
Igen, valami lila vagy zöld vagy milyen bölcsibe fog Balázs járni. Még nem lakunk ott, majd márciusban költözünk, de Balázs már februártól oda fog járni. 5-én megyünk megnézni a lakásunkat, állítólag a földszinti lakásokat már burkolják, úgyhogy nagyon jól haladnak, szerintem idén sorra kerül a mi emeletünk is!
A sebed méretét (hegvastagság) a vége felé nézni fogják UH-on, ha pedig szülés közben neadj Isten megrepedne a méhed, azt észrevennéd!!! De hallod, Téged tényleg el kéne tiltani a netezéstől! Ennyit aggódni! KépKép

Shine!
Ugyan miért ne lehetne kazit vinni a genetikai UH-ra??? Mi vittünk és minden további nélkül felvették! Ez vagy nagyon új dolog, vagy valami hülye pletyka Kép
Várom a hívásodat!

Picus!
Jelentem, a Határ úti autóbusz-végállomáson lehet bebújós sapkát kapni! Fiús és lányos színekben, 1100,- Ft! Jó drágán mérik, én 600-ért vettem, igaz, ez a Határ úti valahogy bonyolultabb Kép

Annamari
muter
 
 


Csilla!

Visszajött a levél a hotmailről, van másik működő címed?

Annamari
muter
 
 


Sziasztok! Természetesen a tegnap egész napi alvást ma egész napi nem alvás követte... Volt hasfájás, meg sok-sok nyűglődés... Szerencsére Apa itthon volt, tehát váltogattuk egymást, amikor már nagyon elfáradt a karom a fenékrázásban, pocisimogatásban, akkor kimehettem kicsit mosogatniKép.
De az éjszakát legalább garantáltan végigalussza, olyan fáradt... Valahogy mégis jobban szeretem az ilyen napokat, mint amikor éppencsak szopizni ébred fel, szeretem a karomban tartani, meg énekelniKép.

Solya! Új diavetítőt nem tudom, hol lehet kapni, de Apa szerint a körúton van egy régiségbolt-szerűség valahol a Művész-mozi közelében, ahol régi darabok kaphatóak... De a neten biztosan utána lehet nézni. Nekünk még megvan a gyerekkoriKép. (Meg jó kis filmek is hozzá!)

Képzeljétek, ma mégiscsak kijött a védőnő! Jó fáradtnak tűnt, de nagyon aranyos volt. Apa mérges lett rá, mert cipővel bejött a szobába, és hangosan beszélt, amitől az éppenhogy elszunnyadt Szabolcs jól felébredt. Én örültem, hogy egyáltalán kijött. Azt mondta, jön jövő héten is.

Jó éjt!

Fcs.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Ma voltunk Krisztivel vizsgálaton, egy magyar konduktorcsajszinak mutattuk meg.Szerencsére nem talált semmi eltéröt a mozgásában. Mondtam, hogy majd fél év múlva ismét hozzuk. Jó kis kirándulás volt, mert tölünk 300 km-re vannak.

Shine!
Levél ment, bocs, hogy csak most, de nem voltunk itthon ma.

Kata!
Amit a császárról írtál, arról én is olvastam.Itt azt mondják, hogy százból egynek repedhet szét a méhe. De fájdalomcsillapítót kaphat az ember. Legalábbis itt. Eltérések lehetnek, mert pl itt AFP vizsgálatot sem csinálnak. Azt mondták, hogy nem pontos. Helyette a 10-11. héten uh vizsgálják meg a gyerek fejét, tarkóját és abból sok mindent kiszürnek. Elhiszem, hogy parázol, én is olyan vagyok. A dokiddal beszélgess el erröl. Ha megbizonyosodsz róla, hogy jó kezekben leszel, akkor megnyugszol.

Solya!
A Soroksári út száztizen... valahányban van egy nagy babaáruház. Van több üzlet az épületben, ha bemész a bejárattól balra van egy játéküzlet, én ott vettem diafilmeket két éve és ott volt diavetítö is. Olyan régi, ami nekem is van a gyerekkoromból.

Annamari!
A postaládám tele volt nagyon, lehet azért nem fogadta el vagy pedig sokat küldtél egyszerre. Majd próbáld újra.

Jó éjt!
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!
Kata!
Írtam a dokimnak is a csaszival kapcsolatban, még az éjjel. Éjjel ügyelt, így rögtön válaszolt. Ö azt írta, hogy ezt a dokiddal kell megbeszélned, aki az elsö császárt csinálta, mert mindenki egyedi eset, általánosítani nem lehet.

De ha egy kicsit általánosítani akarunk akkor az elsö császár után lehet norm. úton szülni, de 2-3 császár után, már itt, újból császárt javasolnak, mert a méh heges.

Azt csak a dokid tudja eldönteni, hogy az elsö császár után, hogy néz ki a méhed. Ezt, itt már, az elsö csaszi után meg is mondják, hogy a következö szülést milyen úton javasolják, mert a doki tudja, hogy milyen vágást végzett a méhen, és az milyen állapotban van.

Puszi
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Csilla!

Én is írtam Neked, azt megkaptad? Most gondolkodom, hogy Annamari írta, hogy az övé visszajött... Apával szoktam megnézetni a leveleimet, lehet, hogy automatikusan kitörölte az üzenetet. Sajna én meg azt a levelet töröltem ki véletlenül, amit neked írtam... Majd megpróbálom újra összeszedni a gondolataimat, de az azonnali reakció volt akkor a levél olvastán...

Ma is jó idő volt! Alig várom, hogy Kiscsacsi is élvezze a sétákat ébren, ne csak én...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Hűű szegény dokim megint biztosan fogja a fejét, ha ezeket olvassaKépKép

Abszolút megbízom benne, akkor lennék igazán para, ha előtte hétel eltörné a lábát pl. Remélem, utánna megy síelni.

Ez csak a szokásos nem-vagyok-normális időszakom. De nagyon nagyon rendik vagytok, hogy még így is hogy ennyire nyilvánvalóan vagyok hülye, vigasztaltokKép

Tudtam, hogy addig kutatok a kis fejemben, amíg találok parázni - valót, hiszen erre az időszakra már más nincs (12. hét betöltése, nyaki redő, AFP, megmozdulás...) ezeket mind végig izgultam. Hát most kellett valami.
Amilyen lökött vagyok, azon is parázok, hogy amikor rókázom, a gyerek "nem esik-e ki"....na???? Ennél nagyobb marhaságot????

Szóval félreértés ne essék, én a dokimban igen, magamban nem vagyok biztos..... Állandóan azon jár a fejem, Peti is amikor született, bementünk az első fájásnál szinte (pedig itthon akartam a vajúdás nagyobb részét tölteni, de ott nagyobb biztonságba éreztem magam-és milyen jól tettem), és itthon ugye senki se veszi észre, ha leesik a szívhang. Elgondolom, hogy az eredeti terv szerint éjfélig mondjuk itthon videózunk, füdőzöm, masszíroztatom magam, meg hasonlók, és amire bemegyünk a gyerek már nem él....ez is az én felelősségem lett volna.....

Annamari! A Gergely u-i lakóparkba költöztök?? HihiKép ott laktam a Gergely u. 116-ban. a Lakótelep elején az első és egyetlen 4 sszintes szalag-garzonház. Az öregek otthonával szemben.
Most itt laktok kispesten?
Ja egyébként ezeket a parákat kivételesen a saját okos kis fejemből vettem, nem a netőlKép

A sérv-szerűség (nem tudom végül micsoda, doki látta, de nem mondta 100%-ra hogy az) a szeméremdombom bal odalán jött ki. Reggel felkeléskor egy 1/4 órát élesen fáj, (mindkét oldal) meg este ha elfáradok, de akkor tompán, "nyomósan" fáj... Hát, hogy mitől jött ki.....a sok legó szanaszét,....Peti 14-15 kg....stb stbKépKépKép Este 11-kor még a konyhábn mosogatok, pakolok a két pasi után....
Valahogy nem értem én ezt. Amire apa hazajön, elmosogatok, összepakolok. Amire a gyerek leffekszik, még nagyobb kupi van. Lehet, hogy az apja csinálja?????

Na pusz, mert elaludt, menek én is. Reggel laborban voltam aKlinikánKép Jó sokan voltak + kiutáltakKép a laborosok, mert ott beszélgettem, és nagyon vígan volt (és hangosan) a környezetem. - Már megintKép

Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!
Kata!
Én eléggé kétségbeesettnek találtam a leveled, föleg, hogy még Vojör segítségét is remélted "Drága Vojör!". De így most már jó, hogy tudom, hogy a dokidban megbízol. Ezeket vele tudod csak igazán megbeszélni és csak töle kaphatsz reális választ. Fel a fejjel! Válaszolt Vojör? Privátban?
Annamari!
Levél nem jött töled. Várom.
Fülescsacsi!
Az utóbbi két napban nem jött levél.


Na, most megyek Dankával kacsákat, kecskéket, tyúkokat etetni a parkba.

Puszi
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Új kép az Andiról a profilomban.
picus
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Elküldöm akkor mégegyszer!

Kata!
Én nagyvécékor gondolkoztam azon mindig, hogy Balázst nem nyomom-e ki Kép
Nem a Gergely u-ban, hanem a Kőrösi Cs. úton fogunk lakni.

Fcsacsi!
Mikor lesznek képek Szabolcsról???

Picus!
Gyönyörű!

Lányok (esetleg Vojőr?), mi az a ganglion???

Puszi:
Annamari
muter
 
 


Csilla!

Egyszerűen nem megy át KépKép

Még próbálkozom!
Annamari
muter
 
 


Annamari!
Pontosan címzed? csillah@hotmail.com
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!

Annamari!

Itt a cím ahonnan nagyjából átfordítottam a gangliont. Ez egy kórház oldala, és azoknak ad tanácsot akik ganglion op. elött állnak.

http://www.nll.se/ib/op/kiursy/_inf_mtrl/Kir/Patientinfo/Ganglion.htm

Panasz: Egy teljesen veszélytelen folyadékkal teli csomó ami leginkább az ínszalagon, izületen helyezkedik el.

Operáció:A bört a csomó felett felvágják, a mütét kb 20 perces

Komplikáció:Ritkán fordul elö. Ha a ganglion egy ideg közelében van, akkor ez az ideg megsérülhet és ezért érzéskimaradások lehetnek az érintett területen. A seb elfertözödhet, de ez minden más mütét alkalmával is elöfordulhat.

Érzéstelenítés: Az egész kart érzéstelenítik.

Fájdalom:Mikor az érzéstelenítés hatása elmúlik, fájdalom léphet fel, de erösebb fájdalomcsillapítót nem igényel, elég a recept nélkül kapható.

Hazautazás: Operáció után, aznap haza lehet menni, ha a sebésszeddel beszéltél.

Kötözés: A nyomókötést egy napig rajta kell hagyni. Utána az levehetö. Az alatta levö kötést a varratok eltávolításáig rajta kell hagyni.

Ellenörzés: Kórházi ellenörzést nem igényel. A lakhelyedhez tartozó ápolónö veszi ki a varratokat kb 7 nap után.

Betegállomány: Munkától függ, általában 1-2 hét.

Tanács: Elsö nap a kart és a kezet lehetöleg magasan kell tartani. Fontos követni a gyógytornász által elöírt gyakorlatokat, hogy a csukló visszanyerje a mozgását. Ha jobban bepirul vagy feldagad, hívd fel a sebészetet.

Na, ennyi volt.

Puszi

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Annamari!

Itt egy magyar oldal is, ha még nem találtad volna meg.

http://www.arsmedica.hu/cgi-bin/index.pl?tar=ganglion_mutet.html

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Csilla...Kép

Te nagyon profi vagyKép (mármint olyan hamar találsz mindenre választ, most pl: ganglionKép

Azért tűnhettem kétségbeesettnek, mert a párocskám szokás szerint akkor megint felülmúlta magát. : "Jaaaa..nem, nem pelenkáztam át....kellett vona enni adnom? Ja, azért kiabálja hogy inni mert szomjas????"-
ezek persze sarkított, és eltúlzott dolgok, de csak így tudom szemléltetni, milyen "önálló" néha. Kétségbeestem, mi lesz ha.....pláne egy picivel, mert Peti már lassan kiszolgálja magátKép

Persze nem ilyen gáz a helzet, ma is takarított velem 6-tól 10-ig most este. Szavam nemlehet. De ezek a hormonok néha elkeserítő hangulatba ejtenekKép

Pusz: Kata

Annamari: Kinek, hol van ganglionja?
LadányiKata
 


SziasztokKép

Fcsacsi!

Létezik a cég amit reggel kérdeztem, valóban beváltanak minden valutát, a kivontakat is. Tichi kft, Bp. Bajcsy Zs. u. 63.
Sőt ami még fontos, az aprót is, vagyis a fémpénzeket is.

Nah, majd este jövök még, csak most elmegyek anyumékkal kicist mászkálni mégKép) Kihasználom az utolsó napokatKép

Puszi

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Annamari! Fotók: össze kellene szedni magam. Még lógok a szüléssztorival is... Éppenhogy arra van időm, hogy válaszoljak a leveleimre. Ráadásul Apa küzd pár vírussal, meg a folyton megnyíló gusztustalan oldalakkal, mire rendben lenne a gép, installálhatjuk újra az egészet... Hja, a net hátrányai...

Kata! Ne izgulj, Apa nálunk is ilyen... De közben nagyon büszke vagyok rá, mert rettentően megférfiasodott, amióta Szabolcs megérkezett.
Hormonok: én rosszabb voltam szerintem az utolsó időkben. (Mentségemre szolgál, hogy első baba...) Olyan sírógörcseim voltak, amiket elképzelni sem tudtam azelőtt. Olyanokon paráztam, amik így utólag nevetségesnek tűnnek. (Pl: mi van, ha haragszik rám az orvosom, és ezért nem fog bejönni hozzám, amikor szülök, és Apát sem engedik el a munkahelyéről, én meg egy csomó vadidegen között leszek végig egyedül...Kép, a baba egészségi állapota állandó téma volt, főleg, hogy akkor bukkantam erre az oldalra, s éppen akkor írta le Csilla a történetüket, de volt még pár méghülyébb parámKép). Utólag jól kinevettem magam. Bár a gyerekágyon is volt egy szörnyű napom, mert a császár miatt mi egy hétig voltunk bent, és a szobánkba én kerültem legelőször, és mellőlem elment egy nappal hamarabb a lány , aki egy nappal később jött. A többiek meg, akik két nappal utánam szültek, aznap mentek haza, mint én. Amikor hazament a lány mellőlem, totál kiakadtam, egész nap sírtam mindenen, ráadásul éppen aznap egyetlen látogatóm sem volt, és Apa is csak reggel szaladt be, mert egész nap rohangált az Önkormányzatban, meg takarított otthon... A dokim se jött fel egész nap, mert teljesen be volt havazva, én meg ott sírdogáltam. Szabolcs egész nap aludt, csak enni kelt fel, úgyhogy le sem foglalt. Aztán másnap hazamentünk és elfújták az egész rosszkedvetKép.

Ági! Köszi! Átadom Apának! (Tényleg használd ki az utolsó napokat, de pihenj is!!! És szoktasd magad, hogy egy darabig nem nagyon fogsz mászkálni. Bár nektek legalább van autótok...)

Fcs.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Csilla!
Nagyon köszi az infokat! Hmm, műtét? Nekem azt mondták, borogassam...
Végre átmentek a képek, igaz, több adagban!

Kata!
Nekem van és a hüvelykujjamon. Érdekes, hogy ahogy olvastam, általában megerőltetéstől jön ki, térd alatt vagy csuklóban és fájdalmatlan, ehhez képest nekem ütéstől jött ki, ujjamon és fáj Kép

Fcsacsi!
Hát nem ártana összerittyenteni már egy szüléstörténetet, lassan Ágibosziét olvassuk! Kép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok! Új kép a profilban a fiaimrólKép.

Fcs.
Fulescsacsi
 


Sziasztok Lányok!

Újra itt vagyok én is. 4 keserves hónap után ismét van netünk, de csak félig-meddig legálisan. A Vivendi csak 3 év múlva hajlandó telefonvonalat biztosítani.
Zsombi már 10 hónapos nagylegény. Rakok majd új képeket róla az albumába és megnézhetitek.
Szépen elkezdett gyarapodni és nőni, már feláll és a bútorokba kapaszkodva lépeget.
Az új ház nagyon szuper, jó itt lakni, nyugi van, jó levegő. Szerintem Zsombi is élvezi.
Meséljetek ti is Magatokról, de ahog időm engedi vissza fogok olvasni.
Puszi: Pirus
pirus
 
 


Sziasztok!
Tettem fel pár képet! Szabolcs címen a Fotóalbumban megtalálhatóak. Holnap jönnek anyósomék látogatni... Örülök!!! (Kép)

Annamari! Biztos, hogy akkor az az? Látta már orvos?

Szia Pirus! Hol van Zsombi albuma?

Fcs.
Fulescsacsi
 


Szia Fcs!

Gratula a kis Szabolcshoz!Kép
Zsombi képei Pirus Zsombi babája címmel található meg a Fotóalbumban.

Annamari és a többiek! Hol vagytok? Mi van Shine-al???

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Jó estét!

Pirus SZIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Végre Kép Most olvastam, hogy az Invitel megvette a Vivendit Kép
Shine jól van, túl van a bűvös 12. héten, él és virul, megyünk valamikor pizzázni Kép

Fcsacsi!
Rohanok képet nézni!
Persze, hogy látta orvos, ő mondta (sebész, aztán ortopéd doki), hogy ganglion. Mondjuk kellemesen csalódtam, mert érzésre és látványra is olyan, mintha lepattant volna a csontból egy darab, de szerencsére nem.

Csilla!
Megkaptad a képeket?

Picus!
Édes a kiscsaj!!! Kép

Annamari
muter
 
 


Jó estét!

Pirus SZIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Végre Kép Most olvastam, hogy az Invitel megvette a Vivendit Kép
Shine jól van, túl van a bűvös 12. héten, él és virul, megyünk valamikor pizzázni Kép

Fcsacsi!
Rohanok képet nézni!
Persze, hogy látta orvos, ő mondta (sebész, aztán ortopéd doki), hogy ganglion. Mondjuk kellemesen csalódtam, mert érzésre és látványra is olyan, mintha lepattant volna a csontból egy darab, de szerencsére nem.

Csilla!
Megkaptad a képeket?

Picus!
Édes a kiscsaj!!! Kép

Annamari
muter
 
 


Szia Annamari!

Na ja, Invitel. Egyik kutya, másik eb. Mi már az Invitellel pereskedtünk, de jól kiszúrtak velünk. Állítólag mi beleesünk abba a 2 %-ba, akikkel nem kötelesek foglalkozni. Az igéretük szerint 2006. nov 31-re lesz telefonvonalunk és ADSL-ünk. Jó vicc. Még szerencse, hogy Veresegyház is halad az EU-ba.Kép
No mindegy, a lényeg, hogy szuperszámítógépzseni férjem ügyeskedésével már itt lehetek.
Balázs jól van? És te? Kistesóprojekt?
Öeülök, hogy babás lett Shine és jól van. Nyami, egy pizzát most én is szívesen betolnék!
Raktam fel kemény 5 db új képet az albumba.
Ha van valami, amiről feltétlenül tudnom kell és lemaradtam róla, kérlek tájékoztass!
Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Hú szegények! Mi anno nagyon megjártuk a Vivendivel.
Köszi, jól vagyunk, Balázs úgy néz ki, egész télen taknyos lesz, egy-egy durvább takonykórral megspékelve (pont ma kezdődött egy ilyen). Tavasszal megy bölcsibe, én meg vissza dolgozni, pont a kistesó-projekt miatt Kép
Szerintem olvass vissza, ha időd engedi, sok érdekes dolog történt nyár óta Kép
Pizzába beveszünk szívesen! Mikor jó Neked? Shine ugye dolgozik, így valami esti időpontot kell találni.
Nagyon édes Zsombi! A profilodban a képet nem aktualizálod? Vagy lemaradtam valamiről? KépKép (Bár a Palika nagyon helyes a tévében Kép)

Ágiboszi nagyon csendben van!!! Csak nem??

Fcsacsi, gyönyörű Szabolcsotok van!!!
muter
 
 


Sziasztok lányokKép

Még nem mentünk szülni, csak millió dolgom akadt igy hétvégére, és párom is végre szabadnapot kapott. Kihasználtuk, vásárolni mentünk meg egy csomó dolgot elintéztünk, hogy nyugodtan várjuk DanitKép

Rettenetesen bedagadt estére a bokámKép( ez is már a végét jelziKép

Nah megyek mert már leragad a szemem. Igérem bármi fejlemény lesz párom jelentkezni fogKép

sok puszi nektek

Ágiboszi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Raktam én is fel egy új képet a profilomba. Daniella ma látott mühavat az egyik üzlet kirakatán, és vettünk mi is. Befújtuk a szobája ablakát. De az nem volt elég, úgy hogy a ház összes ablakát be kellett fújni. Gondolom, majd megemlegetem a mai akciónkat ablakpucolásnál...

Annamari!
Tegnap megkaptam a képeket. Köszi. Aranyos Balázs. Milyen jót aludhatott az ülésben! Fáj még a kezed?

Fülescsacsi!
Szabolcs is nagyon aranyos. A szájpenész múlóban van?

Ágiboszi!
Mikor Daniellát vártam, az utolsó pár napban nekem is bedagadt a bokám. Már nem lehet messze... Drukk!

Jó éjt!
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!
Húúú, de sok minden történt, amióta nem jártam erre!

Lányok!
Meg tudná írni valaki, hogy Bánhídi dr. hol és mikor rendel? És hogy milyen tel.számon lehet bejelentkezni hozzá?

1000 köszönet a válaszért.

Lisa
lisa
 
 


Szia Lisa!

A magánrendelése a Nyugati téren van, csütörtökön 13-17-ig, de fél füllel valami hétfőt is emlegettek ott, de lehet, hogy ezt csak félrehallottam.
Bejelentkezni a 320-4216-os számon lehet.

Puszi: Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!

Annamari, az a kép már igencsak aktualitását vesztette, de még a pocakösszehasonlítás alkalmával raktam bele. Majd kicserélem a pocaktulajdonos egyik frissebb képére.
Sajnos este mi nem nagyon tudunk elmenni pizzázni, mert hazafele a Vácin hatalmas a forgalom egészen Fótig. De egy hétvégi pizzafalásban én is benne lennék.
Miért viszed bölcsibe Balázst? Mi lett a mini-ovitokkal? Miért kell visszamenned dolgozni? Anélkül nem kapnál újra GYED-et?

Azért, ahogy látom van új kismamánk is. Ágiboszi, mikorra várod a babádat? Ki a dokid? Mericli még mindig senkinek nem a dokija?

Tényleg milyen az új szülőszoba? Benő már ott szült, ha jól tudom. Valahol megvan a szülitörije?

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


SziasztokKép


Pirus, december 7re vagyok kiirva, vagyis jövőhét vasárnapra, már nem sok van hátraKép
A dokim Dr. Matányi Sándor.
Az új szülőszobát még csak látogatás szintjén láttam, de nagyon jól néztek ki, végre valahol valami európai szinvonalú a kórházban, de nagyon jó a kontrakszt a pince (ultrahang) és a szülőszobai emelet között, hol tartunk még és hova szeretnénk végre eljutniKép

Megyek csinálok valami ebédet, mert pocaklakó is éhes már, a papájáról ne is beszéljünkKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Szia Ági!

Nahát, akkor már bármelyik pillanatban megérkezhet a kis trónörökös. Bizti teljesen izgatott lehetsz. Nekem Zsombi 2 héttel előbb érkezett, kicsit váratlanul is ért, de jó volt így. Én még a régi szülőszobában szültem, de egyedül voltam akkor szülő nő. Végülis tök mindegy volt, mert rossz tapasztalatom nem volt. Azért már én is szeretném kipróbálni az új szülőszobát. Hát igen az alagsor nagyon durva, de a CTG-s szárny kifejezetten kellemes.
A dokid neve nem ismerős. Elégedett vagy vele? Választottál szülésznőt?
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Ágiboszi!
Mennek a drukkok, de ne siess még azzal a szüléssel! Kép Nekem mikor bedagadt a bokám, még 4 hetem volt a szülésig, ebből 3-at ki is húztam egyben Kép

Csilla!
Örülök, hogy tetszettek a képek!
A vágás már teljesen begyógyult, nem fáj egyáltalán.

Pirus!
Részemről oké a hétvégi pizza-falás! Akár Veresen is, ha van helyben valami jó kis pizzéria! Úgyis bicajozásra lettem fogva és már minden útvonalat unok, oda legalább újdonság kikerekezni Kép
Azért megy Balázs bölcsibe, mert ha csak a mostani melóhelyre vesznek vissza (brrrrrrrrrrrr...), akkor is sokkal többet kapnék fizuban, mint most a GYED és a mellékesek, ráadásul az egész papíron, ami szülés, betegácsi szempontjából nagyon jó és nekem amúgy is nagy parám, hogy be legyek jelentve teljes fizura. De remélem, találok másik munkahelyet tavaszig és akkor itt kifizetik az eddig felgyűlt szabadságokat is! Jól jönne költözéskor!
Benő még nem írt szüléstörténetet, olyan elvetemült, de majd be lesz neki szólva! Kép

Solya és Angi hova tűnt?

Annamari
muter
 
 


SziasztokKép

Pirus
A dokim elég régi butordarab már a kórházban, egyetemi docens. A barátnőm javasolta, meg vagyok vele elégedve, kedves, rendes és nagyon jó doki.
Szülésznőt is választottam, Etát, számomra nagyon megnyugtató ember, igazi anyukás tipusKép)

Annamari
Én már nem szeretném még három hétig huzni a dolgot, szerintem amugy a dokim sem engedné, mert akkor már jócskán túlhordanám Danit. Sokat keményedek már és a pocim és elég szépen elindult lefelé. A bokadagadást majd holnap egy egész napos pihivel megprobálom kezelniKép
Mostmár csak tényleg babuci érkezésével kell törödnünk, a lakásban amit kellett ma végre szinte mindent megcsináltunk, furtunk, faragtunk, csavaroztunk, de annyira jó volt a végén, hogy végre befejeztük a költözködés romjainak végleges eltakaritásátKép

Nah megyek alukálni, mert kifáradtam egy kicsit és végre álmos vagyok, hátha most sikerül végig aludnom az éjszakátKép

Jó éjt

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


PIRUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KépKépKépKép

Itt vagyok! Hali! Kép

NA hallod, Benőnek alig van mit írnia! Kép Pillanatok alatt meglett Nándi! Kép De tényleg: ejnye-bejnye drágám, merre jársz?!

Lányok, szigorú netelvonáson vagyok, hétvégén tilos és hétköznap is alig jövök. Sajnos, vagy szerencsére? Sokkal több időre van szükségem a Karácsony miatt is, nekem kell bevásárolni az ajándékokat, stb.

Annamari,
szerinted vegyek Sárának meleg síanorákot, vagy elég lesz az a Tchibos? Mert amit itt lehet kapni anorákot, annak nincs polár bélése. És úgy érzem, nem lenne melegebb. Szerinted? SOS. Én most emiatt kiakadtam, mert lassan itt a hó, Sárám meg anorák nélkül...

Ági,
én dec.4-re voltam kiírva. Még a Mikulás sem hozott babát. Kép A bokáim pedig dagadtak voltak. Igaz a cirka 3o kg többlet is segített. KépKépKép

Kata,
mi ez a hétfő??? Kiszámoltam, hogy az ünnepek miatt sok magánrendelése kiesik. Lehet, hogy azt pótlandó, ideiglenesen? Na járj utána kérlek! Te olyan ügyes csajszi vagy! Kép

dugulok:
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Ágiboszi!
Akkor mindent bele, tessék bevetni minden babacsalogató házi praktikát! Kép

Solya!
Na, akkor megcsináltátok a nettelenséget? Helyes-helyes KépKép
Én most fulltime netes vagyok, mert a Párom megint Frankfurtban van. Ráadásul a tévénk is elromlott, úgyhogy nem engedtem, hogy elvigye a laptopját, azon olyan jó kis filmek vannak Kép
Anorák: én nem vennék. Nem tudom, hogy Ravensburg mennyire fekszik magasan, de ha emlékeim nem csalnak, akkor nem túlságosan, tehát nem lesz sokkal hidegebb, mint nálunk pl az Északi-Kh-ben. Mi megoldjuk vastag harisnya+melegítő+Tchibo-naci kombinációjával, de ehhez már farkasordító hidegnek kell lenni KépKép

Annamari
muter
 
 


Annamari,
kösziKép
Nem csináltunk nettelenséget. Szimplán visszatartom magam. Néha ugyan oda kell kötözni a konyhába...
KépKépKép
solya
 
 


Sziasztok!

Solya!

Én overall párti vagyok. A profilomban Daniellán az van. A külseje erös nylon, amiröl lepereg a víz, bírja a strapát, a derekat védi, könnyen mozog benne, béléses. Ha 0 fok körüli az idö elég egy hosszúújjú poló alá, ha hidegebb, plussz még egy vékonyabb pulcsi.

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Szia Kata!

Ezer köszönet a válaszért. Nem lenne baj, ha privátban kérdeznék egy-két dolgot Bánhídi dr.-ról?

Lisa
lisa
 
 


Sziasztok Csajok!

Annamari, ezt nem mondod komolyan, hogy kitekernél ide, gondolom Balázzsal a fedélzeten, a világ végére. De ha ehhez van kedved mi várunk szeretettel, de akkor jöhettek hétköznap is és majd ide rendeljük a pizzát, mert itt olyan is vanKép
Apu már megint Frankfurtban van? Mikor ment ki és meddig marad?
Tényleg jobban járnál, ha visszamennél dolgozni. De nem fognak frászt kapni, ha újra bejelented, hogy babát vársz? Én is gondolkodom nagyon egy 6 óráson, márciustól lenne is rá lehetőség, de nincs Veresen bölcsi, a gödöllőiben és a mogyoródiban pedig teltház van és a helyieket részesítik előnyben. Magánbölcsi sincs, csak ovi, oda pedig másfél éves kortól járhat a gyerkőc és csak akkor, ha már csak 1x, délután alszik. Bébiszitterre pedig rámenne a fizum. Tehát, hacsak nem nyitnak egy bölcsit itt Veresen, de sürgősen, akkor itthon fogok dekkolni és max. magánórákat adok.

Én át tudom érezni Benő helyzetét, kb. 4 hónapomba telt míg megszültem a szülitörit. Azért valamit csak mondhatnátok az új szülőszobáról.

Ági, elhiszem, hogy tűkön ülsz már. Nekem Margit volt a szülésznőm, Etáról még nem is hallottam, csak Annáról.

Solya, hát igen, újra itt. Nekünk csak most lett netünk, úgyhogy kiélem magam, pedig nekem is lenne dolgom vagy ezer. A KArácsonyi készülődéssel még sehogy nem állok. Jövő hétvégén indulunk ajándékbeszerző körútra. Gyerkőcök jól vannak? Mikor jöttök újra Mo-ra?
Overallban nincs nagy tapasztalatom. Mi vettünk Zsombinak egyet még Bécsben, de mivel itt olyan enyhe az idő, hogy még nem is adtam rá. Majd ha fagy..Kép Egyébként nekem tetszik, kivül vizlepergetős, belül polárbéléses. Gondolom csak szánkózásra és levegőzésre használjuk majd, mert autóban nem valami praktikus. Ott inkább a réteges öltözködés jön be. És mivel mi sokat kocsizunk, mert a semmi közepén lakunk, ezért nem is veszek több overallt. Ezzel kihúzzunk a telet.
Aúúúúúúúú!
ZSombi legújabb szokása, hogy harapdálja a lábujjaimat. Mind a 8 fogával. És közben úgy néz rám, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. A másik az, hogy nem hajlandó megtűrni a cipőt a lábán. Kinek volt még ilyen problémája? Mit lehetne tenni?

Na most már eldugulok és reggelizek valamit!

Sziasztok: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Lisa,
akár tőlem is kérdezhetsz! Kép

Csilla,
nekünk hasonló van, csak kertésznaci+dzseki. Kívül pvc szerű műanyag, ami garantáltan vízálló, belülről pedig polárbéléses. Majd kicserélem a profilom, és teszek be oda egy fotót.

Pirus,
majd ötletelek, de most nincs időm, mert indulnunk kell a városba. Az utolsó karácsonyi ajándék Máténak még hátravan. Kép

Sziasztok!
Solya
solya
 
 


Csilla,
betettem a képet.

Egyébként nagyon morcos vagyok, mert tavaly úgy vettünk neki overállt, hogy majd Máténak is jó lesz. K. drága volt, és most vettem észre, hogy a dzsekin a zipzár 3 foga kitörött. Nem lehet teljesen felhúzni! Kép Nem tudtok véletlenül egy helyet, ahol kicseréltethetem a zippzárt?

pussz
Solya
solya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?