Új privát üzeneted érkezett!

miért, mi érdekel?
Névtelen
 


Sziasztok!
Én arra lennék kíváncsi, hogy a hosszú vajúdás idején lehet-e ételt, italt fogyasztani?
Van-e a szülésnek olyan szakasza, amikor hanyatt kell feküdnöm és elõfordulhat-e, hogy leszíjazzák a lábamat, valamint a "kengyel" tartozéka-e a szülõágynak és kell-e ezt használnom.
A többi kérdésemre a korábbi írásaitokban választ kaptam.
Esetleg az érdekelne még, hogy Kanizsai doktornõnél milyen a szülés.

Elõre is köszi: Anett
Névtelen
 


Szia, Anett!
Az én élményeim viszonylag régiek (2002. május).
Én vajúdás alatt ültem CTG-vel a hasamon (EDÁs volt), vizsgálathoz le kellett feküdni, és mivel nem szóltam, a kitoláshoz nem ültem vissza, de lehetett volna. A kengyelt csak varrásnál teszik fel - kellet is, mert az érzéstelenítéstõl rajtam volt a "vitustánc".
Amennyire tudom, enni-inni lehetett volna, de én délben még itthon ebédeltem, és este 7:20-kor már kibújt Luca. Még a fantasztikus kórházi vacsi se hiányzott.

Viszont én azt javaslom, hogy írd össze a kívánságaidat, egyeztesd a drnõvel, a végleges listát bizd a Kispapára, vagy arra, aki bemegy veled. Ugyanis korántsem biztos, hogy két fájás közt bármi eszedbe fog jutni.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 

 
 

Szia Anett! Kanizsai dr-no egyszer felpofozott egy szulo not. Ugyhogy ha hisztis vagy, akkor nem ajanlom ot...
Névtelen
 


Hali, már rég voltam itt, a Szabolcs ultrahangján tényleg nem lehet képet csinálni, vagy csak lusták? Csak videó megy? Miért nem lehet hallani a szívhangot? A videóért kell fizetni??
Névtelen
 


Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, hogy a HIETE-n van-e, illetve terveznek-e fizetõs szobákat, és ha igen, akkor hogy lehet rá igényt tartani, meg hasonlók.

Elõre is köszi,

Kata
kata
 


Szia Kata, én úgy tudom, hogy nincs fizetõs szoba, tehát nem lehet olyat, hogy egy szobában csak te vagy a babáddal.

FKata
Katalin (fkata)
 


Borcsa! Köszi az infot.Még az jutott eszembe, hogy fényképezni is szeretnénk, de a gépem vaku nélkül nem dolgozik. Lehet ezt használni? Nem árt az újszülött szemének a villanófény?

Köszi!

Anett
anett
 


Névtelen!
Ez inszinuáció /ha érted ez mit jelent/ Kanizsai Bea soha sem pofozott fel szülõnõt (senkit).

Ujszülött szemébe vakuzni veszélyes.
dr.Csákány
 


A Kanizsai dr-nõ soha senkit nem bántott. Ha ismernéd a dr nõt elszégyelnéd magad, hogy valótlant állítottál. Én köszönöm neki, hogy életem legszebb eseményénél átsegített a nehézségeken.
Névtelen
 


akkor most megnyugodtam Kép

amugy ismerem a dr-not
Névtelen
 


Kedves Doktor Úr és Mindenki!

Köszönöm a megnyugtató híreket és a vakuval kapcsolatos információt.

Lenne még egy kérdésem: A méh keményedése, jelzi-e a szülés közeledtét? (két napja tart, rendszertelen idõközökben, 5 perc, 20 perc, néha sokkal több, vagy kevesebb, visszatér, majd kb. 1 perc múlva ellazul; ilyenkor a baba mocorog rendesen, de mégis kevésbé, mint az elmúlt hetekben)

Elõre is köszönöm és várom a választ!
Anett (38. hét)
Anett
 


Lemaradt a kérdésembõl, hogy egyéb tünet (görcs stb.) nem jelentkezett.

Anett
Anett
 


Miért veszélyes a vaku?
k
 


Üdvözlök mindenkit!
2001-ben szültem a Kanizsai doktornõnél és Évi volt a szülésznõm! A kisfiam idõ elõtt született igy viszonylag könnyû szülést tudhatok magam mögött! A doktornõ végig türelmes és segítõkész volt.Maximálisan meg voltam elégedve vele. A terhesgondozás alatt is meg tudtam vele mindent beszélni készségesen válaszolt a kérdéseimre!
Az evésrõl annyit,hogy a fájások alatt eszemben sem volt hogy talán enni kéne!Pedig reggel 6-tól délután fél 6-ig tartott a szülés.
A kórházról annyit ,hogy igen csak modernizálásra szorul,de gondolom nincs rá pénz!!!
Nem tudom a csecsemõsöket miért bántják?! Abba nem gondolnak bele ,hogy egyre jut akár 15 gyerek is és elég ha csak egy babával vannak problémák és 5 prcenként hívja az anya a nõvért! Õk látják el az újszülötteket a szülõszobán és a mûtõben is!Ezért megérthetnénk azt hogy elõfordul az hogy csak 5 perc után vagy késõbb jön segíteni!Sõt láttam hogy olyan anyák keresték meg õket akiknek a korán volt a gyerekük és fejéshez kértek segitséget!Biztosan van rossz tulajdonságuk is de szerencsére én nem találkoztam ilyenekkel!
Minden kismamának ajánlom a Kanizsai doktornõt , biztos hogy a másodikat is nála fogom szülni!
Nika
 


Szia Nika!

Most kicsit el is szégyeltem magam, hogy az evésen jár az eszem....

Örülök, hogy Neked is jó tapasztalataid voltak.

Anett
Anett
 


k!
Szakértõk szerint, mivel az újszülött nincs éles fényhez szokva árthat a retinájának (ideghártya) a hirtelen igen erõs fény.
csmgy
Névtelen
 


Kedves leendõ anyukák, és kismamák!

Én is szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat, én 2002. júniusban szültem a Klinikán, de mivel többször is be kellett feküdnöm megfigyelésre, így elég közelrõl tanulmányozhattam a viszonyokat.
Terhespatológia: egy szóval iszonyatos. Borzalmas körülmények, lerobbant fürdõ és WC. Azt hiszem, ezt amúgy is tudjátok. Nõvérek közül Ilidkó nagyon aranyos, a többi szóra sem érdemes. Jobb, ha ide nem kerültök.
Szülés felkészítõ tanfolyam van, én is voltam, de inkább adminisztrációs teendõkkel tömik a kismamák fejét (milyen papírok kellenek, ill. mi legyen nálad, amikor bemész szülni). Azt is közlik elõre, hogy a babákat nem lehet ám látogatni, csak az anyák vehetik kézbe õket. Ezt egyébként meg lehet érteni, és el lehet fogadni,hiszen a picik szervezete még törékeny, de ahol az apuka is ragaszkodik ahhoz hogy kézbe vehesse a gyermekét, ott biztosan konfliktusok lesznek. Idetartozik még, hogy a látogatás nagyon szigorú idõrendben megy, ha 1 perccel hamarabb érkezel, vagy késõbb mennél, akkor keményen letolnak. Az én családomban többen is megjárták így.
A szülés maga hagyományos keretek közt megy, én láttam egy patkó alakú szülõszéket, de a szülésznõm a kérdésemre nyíltan megmondta, hogy az orvosok "nem preferálják" a szék használatát, mivel nekik nem kéynelmes (!!!). Semmilyen alternatív eszköz és mód sincs.
Én éjjel szültem, nagyon nyugis volt, és igazán a választott szülésznõmnek köszönhetem a legtöbbet, akirõl annyit tudok mondani tömören, hogy egy tündér! Mindenkinek ajánlom õt, õ a vezetõ szülésznõ és Bruckner Ilonának hívják. Engem õ mentett meg a császártól, mivel az orvosom már vitt volna a mûtõbe, mert nehezen ment a kitolás. De Ica néni meggyõzte, és végül sikerült is!
Az jó volt, hogy rögtön mellre tehettem a picit, és ott is hagyták nálam hosszú ideig, a szülésznõm mutatta mega helyes mellrehelyezést.
Szülés közben apuka is jelen volt, adott inni nekem, de enni úgy tudom, nem lehet. Amúgy nekem eszembe sem jutott volna. De különben sem tanácsos, mert ha netántán mûtétre kerülne sor, akkor inkább legyen üres a gyomrod,ha altatni kell.
Nekem nem adtak beöntést, és nem is borotváltak, azt én otthon elvégeztem magamnak. Vajúdhattam járkálva, zuhanyozhattam.
A szülészeti osztályon, mint már sokan elmonták elõttem, nincs fizetõs szoba, 2 vagy 3 kétágyas szoba van saját fürdõvel, én ilyenbe kértem magam jobb híján. Ezért elõre szólni kell, különben automatikusan a nagy kórterembe helyeznek, ahol a babákat csak szoptatásra hozzák! Mi nappali rooming-inben voltunk, mindig velünk volt a baba, kivéve látogatási idõben. Éjszakára bevitték õket a csecsemõ osztályra, ahol aztán kérve-kéretlenül teáztatták õket. Ha anyuka kérte, akkor kaphatott éjszaka a baba saját anyatejet, már ha anyukának volt. Nekünk nagyon propagálták a teáztatást, de fogjuk arra hogy iszonyú hõség volt. Bár az általam olvasottak szerint ilyenkor sincs szükség plusz folyadékra.
Csecsemõs nõvérekrõl nekem személy szerint elég semleges a véleményem, egy nõvér volt nagyon kedves és segítõkész,a többi inkább rideg. A szülészeti osztály nõvérei pedig egyenesen borzasztóak! Legalábbis akkor, azóta már lehet, hoyg mások vannak. Többszöri csengetésre sem jelentek meg, ingerült és idegesítõ hangot ütöttek meg, és hangos megjegyzéseket tettek többször is a kezdõ, friss gátsebbel küszködõ anyukákra. Semmi elõzzékenység, segítõkészség. Sajnos ez van. Tudom, hogy kevés a fizetésük, és neincsenek megbecsülve, de azért ez szerintem nem lehet magyarázat a hangnem használatra és az emberiesség hiányára.
Amúgy az egyik gyerekorvosnõnek (úgy nézett ki mint egy igazi, mesebeli boszorkány! és úgy is beszélt) és a nõvéreknek is az volt a legfontosabb gondjuk, hogy "legyen már rend a szobában, mert mindjárt jön a vizit", és akkor irgumburgum, mit fognak szólni az orvosok! A szobában, ahol még egy szekrény sem volt, ahová a ruháinkat és egyéb tárgyainkat helyezhettük volna. Csak az éjjeli szekrény, ami, mint tudjuk, nem túl nagy.
Hát ezek az én tapasztalataim, ha vaalkinek még tudok segíteni, szívesen teszem.
Erika
 


eddig sem akartam itt szulni, de ezek utan... Kép

Megkerdezhetem, te miert mentel ide?
idike
 


Kedves Erika!

Mint ahogy írtad, nincs mód alternatív szülésre a kórházban. Aki bordásfalon, labdán vagy medencében akar vajúdni az tényleg ne ide menjen. Azt nem értem ha te ezt tudtad (márpedig gondolom azértelõre tájékozódtál) akkor miért választottad mégis ezt a kórházat, és miért nem mentél olyan helyre ahol ezek a lehetõségek adottak?
Látogatásról annyi, hogy amikor én voltam bent (2002. dec)akkor a szobatársnõmhöz jötettek látogatási idõ elõtt vagy után és nem szóltak érte, bár megmondom õszintén nekem szimpatikus, hogy van egy látogatási idõ és nincs egész nap átjáróház.
Ha nem akarsz beöntész és borotválást meg lehet beszélni, én sem kaptam.
Lehet, hogy nem a legkonfortosabb, legszebb kórház és nem mindegyik nõvér szimpatikus, de az orvosok nagyon jók és ha bármi gond van a babával (pl. koraszülött stb) egybõl el tudják látni, nem kell átvinni másik kórházba. Szerintem az a fontos, hogy a baba jó helyen van, és a te kényelmed már csak másodlagos(bár nem elhanyagolandó).
A szobákban tényleg lehetne szekrény, de úgy tudom, hogy a folyosón van és lehet kérni, bár ez tényleg nem olyan mintha a szobában lenne.
Ica nénit én is csak ajánlani tudom. Aranyat ér!
Én nem bántam meg, hogy mind a kétszer itt szültem.
Kata
Katalin (fkata)
 


Kedves Kata!

Azért szültem itt, mert az orvosomhoz ragaszkodtam, akihez már jártam egy ideje (meddõségi kezelés, több erõt próbáló vizsgálat), és úgy éreztem, egy kicsit neki is köszönhettem azt, hogy összejött a baba. Láttam elõre a kórházi állapotokat, és én is hallottam, hogy milyen jók az orvosok, ezért maradtam. Ráadásul cukorbeteg is lettem közben, és mivel ennek kezelésében is nagyon jók, már adta magát a dolog. Hát ezért.
De ha valaki teljesen egészségesen csinálja végig a terhességet, valamint fontosak a körülmények neki, akkor nem ajánlanám a helyet.
Ennek ellenére, mivel a második leendõ babánál sajnos fokozottan megvan az esélyem, hogy cukor gondokkal küzdjek, nem vetem el a lehetõséget, hogy ismét itt szüljek. Mert nekem is nagyon fontos, hogy a babám (és én) értõ kezek között legyünk.
Mindazonáltal azt gondolom, a tényekhez nagyon is hozzátartoznak azok az állapotok, amiket fentebb leírtam.
Egyetértesz?

Erika
Erika
 


Erika!

Szerintem ma Mo-on minden kórházban lenne mit (min) javítani. Gondolom, hogy a fürdõk felújítása pénz kérdés, de viszont a nõvérek hozzáállása viszont nem, ezen csak õk tudnának változtatni. Bár a közöns zuhanyzó fel lett újítva én úgy tudom. Gondolom ha lesz rá pénz a többit is megcsinálják.
Azt a néhány napot úgy gondolom ki lehet bírni, bár akinek több idõt kell bent tölteni annak könnyebben telnének a napjai ha ezek a dolgok jobbak lennének.
Bár én a körülmények ellenére nagyobb biztonságban tudtam magam és a babát, mint egy ragyógó, gyönyörû kórházban ahol kedvesebbek a nõvérek, de viszont ha vmi gond van nem tudnak úgy segíteni.
Sajnos nem lehet minden tökéletes (messze vagyunk még attól).
Egyébként gratulálok a babádhoz, és a második bébihez is kitartást és egészséget kívánok.
Kata
Katalin (fkata)
 


lányok, segítsetek. elmúltam 36 éves, és most estem át egy vetélésen (6 hetes terhes voltam). A kórházban derült ki, hogy van egy miómám is, valószínûleg a sok okban, hogy majd egy évig nem estem teherbe, ez is közrejátszott. Nagyon szeretnék még egy gyereket, és nem tudom, kihez forduljak a HIETÉ-n, ha alaposan ki akarom vizsgáltatni magam. Lenne ötletetek? elle
elle
 


jav:
Török, Szepesi, Kanizsai, Hajdu, Egyed

egy volt HIETés
Névtelen
 


A Hajdu dr. nõnél szült egy ismerõsöm ismerõse, (40 éves elsõ gyerek) õ állítólag jó az ilyen genetikai stb vizsgálatokban.
Névtelen
 


kösz! elle
elle
 


Sziasztok!
Az egyik baratnöm mesélte, hogy itt a hieten volt hormonvizsgálaton. Minden hormont megnéztek, csak a progesteront nem. Pedig az állitolag fontos, erröl mit tudtok?
köszi:Terka
Terka
 


Dr Hajdú Krisztinát én is csak ajánlani tudom, ugyan nem õ az orvosom, de genetikai vizsgálaton találkoztam vele, nagyon alapos, nagyon türelmes, segítõkész. Ha nem lennék nyuszi szivesen szülnék nála.
Kriszta
Névtelen
 


Sziasztok. Most találkoztam elöszõr a topikkal
Én 20002-ben szültem a HIETE-n.
A körülmények nem a legmegfelelõbbek, de nem csak ezzel a korházzal van ez igy. Én csak a babával voltam elfoglalva igy azokat a dolgokat amiket leirtatok én nem észleltem.
A nõvérek munkája megfelelt, különösen sok segítséget kaptam egy csecsemõsnõvértõl, akit ha jól emlékszem Hajni nõvérnek hívták. Lehet, hogy már nincs ott, de ha igen õt tudom ajánlani.
Akik az életük legszebb eseménye elött állnak, sok sikert és jó egészséget kívánok.
K-né.
Névtelen
 


Sziasztok!

Én 25 hetes vagyok, s a Szigetvári doktorhoz járok. Van valakinek tapasztalata róla?
Névtelen
 


Sziasztok!
A kisfiam 2001-ben szültem a Szabolcsban Dr. Kovács Péternél. Most a 17. hétben vagyok, és ezt a babát is ott fogom megszülni ugyancsak a Kovács dokinál. Mivel születésem óta csak a szüléskor voltam kórházban összehasonlítási alapom nincs más kórházakkal, de az intézménnyel és az orvossal is teljesen elégedett vagyok. (Amúgy a dokihoz kb.5 éve járok, a kórház meg ugye hozzá "jár".) Tudom, hogy sokan választanak alternatív szülést is lehetõvé tevõ kh-t, de nekem elég volt az, hogy tudtam, hogy a baba - és én is - a lehetõ legnagyobb biztonságban van, EDA-ra éjjel is van lehetõség, és az anyuka - ha olyan nyuszi, mint én és fél a tûtõl és az egyéb sok buta infotól - akár az utolsó pillanatban is igényelheti elõzetes egyeztetés nélkül is. Hát jó hosszúra sikeredtem. Mindenkinek jó egészséget kívánok.
Kriszta
Kriszta 77
 


Sziasztok!

Úgy látszik, hogy mostanában csak én fogok itt szülni.
Ma voltam az AFP utáni UH-n, és az orvos közölte, hogy szerinte kislány van a pocakban.

A kisfiam után annyira örülök, hogy egy lányt is kapok az élettõl.

Lehet, hogy ez nem ide tart., de olyan boldog vagyok, hogy mindenkivel meg kell osztanom.


Kriszta
Kriszta 77
 


Sziasztok!

Én is már alig várom, hogy megtudjam milyen nemû a pocaklakóm. Remélem nekem is ilyen hamar megmutatja magátKép

Tikva
tikva (tikva)
 


Szia Tikva!

Hány hetes a pocaklakód? És kinél fogsz szülni?
Nekem külön öröm, hogy ez ilyen korán történt, mert elsõszülöttem a 28. héten tárta elénk a férfiasságát, és én már a két csíkos talinál szerettem volna tudni, hogy mi a helyzet, a család nemkülönben.


Gratula a pocaklakódhoz!KépKépKép


Kriszta
Kriszta 77
 


Szia Kriszta!

Még csak 7 hetes terhes vagyok, úgyhogy még van idõ...
Az orvosomat Dr. Török Miklósnak hívják.

Pár napot töltöttem múlt héten a kórházban és nagyon pozitív tapasztalataim vannak. A nõvérek nagyon kedvesek és segítõkészek voltak. Pénteken egy néni feküdt be egy kis mûtétre és el se akarta hinni, hogy van ilyen kórház ahol ilyen kedves nõvérek vannak.

Tikva
tikva (tikva)
 


Szia Tikva!

A Török dr-nál nagyon jó kezekben vagyKép.
A nõvérek velem is nagyon rendesek voltak. Az egyik csecsemõs leült az ágy szélére, megmutatta, hogy szoptassak, és addig nem mozdult, míg a gyerek "rá nem harapott" Kép.

Remélem semmi komoly, és már jobban vagy.

Az elsõ babád várod?

Kriszta
Kriszta 77
 


Szia Kriszta!

Már van egy három éves kislányom, õt is ott szültem. Akkor sajnos a kórházban voltak rossz tapasztalataim, de bizakodom, hogy most jobb lesz. A második gyerekkel már tapasztaltabb az ember.

Tikva
tikva (tikva)
 


Szia Tikva!

Gratula a lányodhozKép !

Biztos jobb leszKép most a kórházi lét.
Baba-mama szobában voltál?

Még egy dolog. A Babaponton van egy kínai táblázat, ami - azt hiszem 99%-ra van belõve - megmutatja, hogy milyen nemû baba várható (állítólag!).

Mondjuk nekem a Petinél bejött, a hugi és az én "nemem" is stimmel, sõt a pocaklakót is lánynak "jósolja". Ráadásul a környezetemben is mindenkinek bejött Kép !

Ha gondolod nézd meg (és légyszí tudasd, én is nagyon kíváncsi vagyokKép ), ha szerinted hülyeség, akkor bocs, hogy említettem.

A kislányodat hogy hívják?


Kriszta
Kriszta 77
 


Szia Kriszta!

A lányomat Johannának hívják és Hanninak becézzük. Nem volt könnyû a névválasztás, de végül szerintem jól sikerültKép. Fiú nevet nem is nagyon kerestünk, mivel lányt mutatott az UH. Szülés elõtt jöttünk rá, hogy azért kellene egy fiú név is, mert mi van ha rosszul látták... De nem lett rá szükség.

Én nem igazán hiszek az ilyen keleti dolgokban, de nem baj hogy említetted.

Tikva
tikva (tikva)
 


Szia Tikva!

Gyönyörû nevet találtatok a leányzónakKép .
Én anno biztos voltam abban, hogy lányom születik - mert ezt egy anya ugye megérzi - és miután kiderült, hogy fiú, akkor kezdtünk fiú nevet keresni.

Szerdán voltam a dokinál, és reméltem, hogy lesz UH, de mivel elõtte való héten voltam, és amúgy minden rendben van, elmaradt. Jó lett volna, ha megerõsíti a baba nemét.
De ha kisfiú, akkor is találtunk neki nevet Kép.

Hanni mit szól a kistestvérhez?

Kriszta
Kriszta 77
 


Szia Kriszta!

Õ nagyon örül neki, bár azt reklamálja, hogy miért nem az õ pocakjában van. Minden nap mutatja, hogy már mekkora az õ babája. Persze szerinte csak kislány lehet, mert ha fiú lesz, akkor az nem az õ testvére lesz, hanem az enyémKép.

Neked hány éves a kisfiad?

Tikva
tikva (tikva)
 


Szia Tikva!

Az én kisfiam 19 hónapos, még nem beszél, úgyhogy egyenlõre nem érti (vagy igen), hogy a pocakban hugica van. De ha a pólóm felhúzom, és simogatom a hasam, akkor úgy vigyorog, hogy csak na Kép. Néha még meg is paskolja, és "dumál" a pocihoz. Annyira bírom...Kép.

Bocs, hogy csak most tudtam írni, de a párom ezen a héten itthon dolgozott, és a gép - ilyenkor - "csakazövééssenkimásé".

Tegnap este gondoltam bele, hogy szombaton betöltjük a félidõtKép, és 20 hét múlva szülök. Úristen!!!

Rohan az idõ, és már most kezdek azon filózni, hogy mit fog szólni a Peti, hogy ha a hugi sír, nekem rohanni kell hozzá, stb...

Remélem, nem lesz - nagyon - féltékeny a kistesóra.
Az az igazság, hogy õ egy nagyon öntörvényû, akaratos kis hapsika, de kb. 2 hónapja nagyon anyás lett.
(Egyszer odabújt hozzám, és addig fészkelõdött, amíg el nem aludt a pocakomon. Talán érzi Kép )

Te nem félsz a testvérféltékenységtõl? Bár ha örül neki a Hanni, akkor nagy baj nem lehet Kép.

Kriszta
Kriszta 77
 


Sziasztok!

De jó, hogy van ez a topicKép
Én is itt fogok szülni. Az én orvosom DR. Vajda Miklós és 100%-osan megvagyok elégedve vele. Ismeri Õt valaki? Esetleg szült már nála valaki? Nekem õ már 4 éve az orvosom (meddõségi részlegen).
Már 2x mûtött is. Volt már egy 17. hetes vetélésem isKép
A szülõszobát ismerem és elég jó. A szülésznõk is nagyon rendesek. Én az Éva szülésznõnél szültem a babácskát.
Most megint a 17. hetet töltöttem be és eléggé bevagyok tojizva, de csak átvészelem és nem lesz semmi baj. Optimistán állok a dolog elébe, remélem igazam leszKép)))))))
Névtelen
 


Szia Kriszta!

Szerintem a testvér féltékenységet nem lehet kikerülni. Én úgy tervezem, hogy szülés elõtt már lelkiekben próbálom õt felkészíteni, hogy milyen jó, amikor valakinek testvére születik. Õ lesz a nagyobb( erre mindig büszke) és sokat fog nekem segíteni. Aztán majd meglátjuk, hogy sikerül. Az ovinál ez nagyon bejött. Több hónappal az ovi elõtt elkezdtük neki mondani, hogy az oviba csak azok járhatnak, akik már nagyok és ügyesek. Így alig várta, hogy járhasson oviba, és egyszer sem sírt!

Névtelennek meg sok sikert!

Tikva
tikva (tikva)
 


Sziasztok
Egy darabig írtam ebbe a topicba, de már nem ide tartozom. Sokféle info kering sokféle dokiról, mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mit hisz el, de nem érdemes másokra hallgatni. Én pl Dr Kovács Péterrõl csak rosszat tudnék mondani, annak ellenére, hogy hozzá jártam 14 évig, és mégis 30 hetesen elmenekültem tõle, de van aki bízik benne, és jó tapasztalata van vele. Csak arra figyeljetek, hogy ti hogyan vagytok megelégedve az orvosotokkal
Kriszta2
Névtelen
 


Szia Tikva!

Köszönöm az ötletet, ki fogom próbálni! Kép Remélem addigra elkezd majd beszélni, talán könnyebb lesz mindkettõnknek.
Érdekes, amikor a Petit vártam, az volt a legfontosabb, hogy az apja mit szól majd hozzá, most pedig az, hogy a Peti mit szól majd a hugicához.
Azért edzem a tökit, minden reggel az RTL-en babákat nézünk, és csak vigyorog amikor újszülöttsírást hallKép.

Szia Névtelen!

Ne aggódj, semmi gond nem leszKép!!!!! Az optimista hozzáállás már fél sikerKép! Remélem még sokat hallunk felõled, és még 23 hét pocakosodást kívánunkKép!!!

Szia Kriszta2!

Tökéletesen igazad van, mindenkinek magának kell dönteni a sajánt tapasztalatai alapján (ha vannak).
Amikor vmi apróbb probléma miatt elmentem az SZTK-ba pont Dr. Kovács Péter ügyelt, így hozzá kerültem. Ennek 5 éve, és el sem tudnám képzelni, hogy ne nála szüljem meg a 2. babámat is. Én teljesen elégedett vagyok vele, nekem nagyon "bejön" a stílusa, de pl. az egyik ismerõsömnek rossz tapasztalatai vannak vele kapcsolatban, viszont az õ orvosától engem vert ki a víz. Ez így mûködik, és ezzel semmi gond nincs, kinek a pap, kinek a papné Kép.

Kriszta
Kriszta 77
 


Sziasztok!

Kriszta77: már nem vagyok névtelen, csak amikor az akkor hozzászólást írtam elfelejtettem a jelszavamatKép
De már tudomKép)))))))

Én is bízom benne, hogy velem marad még jó pár hétigKép)))))
Szombaton megyünk 4D-re, remélem megmutatja, hogy milye is van nekiKép))))))))
paracsimpo
 
 


Szaisztok! Esetleg van valakinek tapasztalata Dancsó Jánosról aki szintén a Szabolcs utcai kórházban van? Eddig csak háromszor jártam nála (meddõség ügyben), de nem tudtam eldönteni, hogy szülnék-e nála. Csinált egy petevezeték átjárhatósági vizsgálatot, és kicsit zavart, hogy bizonyos dolgokat nem mondott el errõl elõtte, és csak ott derült ki pl., hogy altatni is fognak. Elõre is köszönök róla bármi véleményt!!! ritah
Névtelen
 


Kedves FTJ!

Örülök, hogy van "neved" Kép

Remélem tudod már, hogy milyen nemû a pocaklakód Kép
(Nekem az elsõ a 28. hétig titkolta, most a 17. hét végén tudtam meg, remélem nem nézte félre a dokiKép )

Hogy fogják hívni a babócát?

További jó pocakosodást kívánok Kép


Kedves Névtelen!

Nem tudom mikor lenne aktuális a szülésed, de ha lehet még néhány alkalommal látogasd meg az orvost. Ha kételyeid vannak vele kapcsolatban, akkor a poz. vélemények sem segítenek.

Szerintem CSAK TE döntheted el, hogy elégedett vagy vele vagy sem.


Kriszta
Kriszta 77
 


Szia Ritah,

En is Dancso Janoshoz jarok, nala fogok szulni oktoberben. A sogornom is nala szult, o ajanlotta es en is meg vagyok vele elegedve. Tapasztalataim szerint nagyon turelmes ember, mindent elmagyaraz, igyekszik megnyugtatni az embert. Nem egy kapkodos fajta, igen korultekinto, megfontolt. En eddig akarmit kerdeztem tole, mindent elmagyarazott. Egyszer meg a huvelykenetemet is megmutatta a nagyito alatt!
Szerintem barmi van, merjel kerdezni, tudod, milyenek az orvosok, maguktol nemigen mondanak semmit, tehat kerdezni kell.
Szoval Dancsot en csak ajanlani tudom, ezzel egyutt, Krisztaval egyetertve, ha te ugy erzed, nem bizol benne, valassz mast, mert mindenkinek mas jon be, mindenkinek mas a rokonszenves.

Alma
Alma
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: