Új privát üzeneted érkezett!

Szóval próbáljak megnyugodni, mi? És tényleg csak a legszükségesebbeket végeztessük el. És reménykedjünk persze, hogy egészségessen bújik majd ki belőlünk. Ha ez olyan könnyű lenne... Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi!
Nyugodj meg,nem azért írtam,hogy így pocakosan idegeskedjetek,csak a pontosság végett.Egyébként a te korodban minden esélyed megvan egy gyönyörű,egészséges babára.Nagyon kis százaléknál fordul csak elő probléma.
Érdekes ez az amniocentézis kérdés.Persze ha nem akarja a kismama,nem végzik el,ez az ő döntése.Csak arra utaltam,hogy 35 év felett fizeti a tb és csinálják meg.Én 30 évesen szültem a kisfiamat,és most pont azon filózok,hogy már kivárom a 35.évemet(idén leszek 33),és akkor már biztonsággal,nem rettegve szülöm a második babát.Mert hát ugye a 33 az már majdnem 35..
Az amnio.vetélési kockázata egyébként 1%,ami nagyon alacsony.Állítólag egyáltalán nem fáj,plusz uh mellett csinálják,tehát nagyon figyelnek a babára.
Mindenkinek nyugodt babavárást kívánok!
almavirág
 
 


Sziasztok!

Nem rég értünk haza a doktornőtől. Minden oké. Holnap ígérem részletesen leírok mindent, de most iszonyúan keményedek és nagyon fáradt vagyok. Puszi: Patrik, Mocorgó és Martina
multivitamin
 
 

 
 

Szia Multi,
várjuk a beszámolót! Kép

Én most voltam a dokinőnél, mert Candida gyanúm volt, és bejött, úgyhogy írt fel nekem kúpot, meg krémet.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Pruntyi
Es ha kiderul az elvegzett 1500 vizsgalatbol, hogy teszem azt van egy nagy valoszinuseggel gyogyithato akarmilyen betegsege, baja, akkor elveteted? Ez is eleg erdekes hozzaallas! Merthogy nem vagyunk istenek, az orvosok sem azok, es szerintem azert ilyen szinten nincs jogunk donteni egy eletrol, mint ahogy te gondolod! Es igen, remenykedjunk, hogy egeszseges lesz! Es aztan vigyazzunk ra, hogy az is maradjon!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Kedves Zsuzsi!
Teljesen egyetértek veled és nagyon örülök, hogy nem vagyok már egyedül ezzel a gondolattalKép)
monny
 
 


Nyilvánvaló, hogy gyógyítható betegség esetén nem vetetném el!!! De a szűrések amikről korábban beszélgettünk, mint pl. Down-kór, vagy velőcsont záródási rendellenességek, vagy amik az orvoslás jelen állása szerint nem gyógyítható rendellenesség derülne ki igen elvetetném! És van jogunk dönteni! Mi van a fordított verzióval, ahol a gyerek elmegy az első 7-8 héten, ha "szerencséje" van hagyják elmenni magától, mert nyilván nagy százalékban életképtelen a magzat! Azt van joguk egyeseknek megcsinálni, hogy hormonokkal bombázzák az anyát, csak hogy ne menjen el, az esetleg beteg baba???

Nagyon sok megromlott életet és családot láttam tönkremenni ilyen rendellenességgel született gyerek mellett, és a gyereknek csak az intézet jut végül, jobb esetben csak akkor, ha a szülei már nem élnek!

Mindegy ebbe annyira nem óhajtok bele menni!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szerintem is hagyjuk!
Nem vagyunk egyformák.
monny
 
 


Pruntyi,
Mindenki egeszseges gyereket szeretne, kivetel nelkul! De nem mindenki kap, es nem tudhatjuk az okat, mi miert tortenik!
A Down-kor ugyan nem gyogyithato, de a gyerek fejlesztheto! Talakoztal mar downos kisgyerekkel? Ha tudnad, hogy autista, cukorbeteg, vesebeteg, sulyosan rovidlato, dongalabu, farkastorku, santa, vagy mittomenmilyen lesz az utodod, akkor inkabb mesz abortuszra? "Sajnalom kicsim, de ilyen fogyatekossaggal nem vagy kivanatos a csaladunkban!" Nem harcolsz erte? Inkabb az orvosok velemenyeben bizol, mint a termeszet, es a szeretet erejeben?
Ismerek olyan csaladot, ahol az osszes vizsgalati eredmeny rossz lett, az amnio eredmeny meg ertekelhetetlen volt- es egeszseges gyerekuk szuletett.
http://www.down-syndrom.ch/Fabio_d.htm
Itt meg van nehany Down-os info, tobbek kozt nehany downos gyerek sajat weboldala. Egy dolgot azert elismerek: a magasabb GDP-ju orszagokban egy beteg gyerek felnevelesenek a hattere is mas, es amig Mo. nincs azon a szinten, mint ok, addig valoban nem lehet szamonkerni "pozitiv hozzaallast" ezen a teren.
De kulonben...

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

20 hetes terhes vagyok és a terhességem elejétől olvasgatom a különböző fórumokat, köztük ezt a fórumot is. Nagyon köszönöm a sok hasznos információt és tanácsot, amit akaratlanul is megosztottatok velem, mint „néma” olvasóval, beírni ugyanis sosem írtam - mindezidáig. Most azzal a céllal írok, hogy segítsek azoknak, akik orvost keresnek. Ugyanis én is nagyrészt a fórumok hozzászólásai alapján döntöttem a Boros doktornő mellett. Terhességem elején orvoskeresőben voltam, végül a 11. héten mentem el a doktornő magánrendelőjébe. Itt kell megjegyeznem, hogy sajnos a 2. hónaptól kezdve folyton véreztem (természetesen ezzel voltam orvosnál), de nem tudták, hogy miért, ezért nagy várakozásokkal és reményekkel néztem elébe a találkozásnak. Kb. egy órát vártam a magánrendelőjében, amíg sorra kerültem, ez nem volt sok. Mikor bementem, sietve felvette az adataimat, és mondta, hogy most meg fog vizsgálni, de nincs sok ideje, mert egy szüléshez siet. Ekkor én mondtam, hogy sajnos van panaszom, meghallgatta, aztán megvizsgált és azt mondta, hogy van egy csúnya méhszájsebem, az vérzik, ami annyira igaz volt, hogy csak az ecseteléstől elkezdett folyni belőlem a vér, a vizsgálat után ő segített megtörölközni és a padlót is feltörölni. Én persze megkönnyebbültem, hogy nem belülről jön a vér, azonban semmit nem tudtam megbeszélni vele azzal kapcsolatban, hogy most ez mit jelent, mire számíthatok, mi a teendő, stb, ugyanis alighogy fölöltöztem, beírt a kiskönyvembe és közölte, hogy x ezer Ft és kész vagyunk. Csörgött is a telefonja és jó 5 percet beszélt magánügyben (a vizsgálat alatt ezen kívül kétszer telefonált, ebből egyszer ismét magánügyben), míg én továbbra is ott ültem, mert még azt sem mondta, hogy mikor kell hozzá visszamennem, ha nem javul, vagy ha javul. Végül egy recepttel a kezemben és némi csalódással távoztam, teljes bizonytalanságban és alulinformáltan. Sajnos a tüneteim nem múltak, csak időlegesen, ezért 2-3 héttel később hívtam telefonon újabb időpontot kérve. (Közben sajnos más tüneteim is lettek: görcsölés, keményedés, erős fejfájás.) A kórházba hívott be, mert azon a héten pont nem rendelt. Mentem is a megbeszélt napon, aznap pont nem véreztem. Az alagsori ambuláns rendelőben tudott fogadni (a labor melletti szobában). Egy mondatban meghallgatott, majd azt mondta, hogy most csak a méhszájsebet fogja vizsgálni, másra nincs ideje. A vizsgálat után közölte, hogy nincs méhszájseb. Ezt én értetlenül fogadtam, mivel pár napja még véreztem. Erre azt válaszolta, hogy itt nem olyanok a körülmények és ebből a vizsgálatból ő nem tudja pontosan megmondani, hogy mi a helyzet. Azért fölírt egy újabb kúpot és miután a vizsgálat alatt 3x (!!!) kérdezte meg, hogy adott-e 16 hetes beutalókat, azokat gyorsan kitöltötte és közölte, hogy a többit majd megbeszéljük a következő alkalommal, neki most mennie kell és majd ezt a vizsgálatot legközelebb a magánrendelőjében „rendezzem”. Még a kiskönyvembe sem írt bele! Ezzel elsietett. Természetesen a többi panaszomról szó sem esett, ilyesmi, hogy vérnyomás- és súlymérés, méh megtapintása, stb. nevetséges elvárás lett volna ebben a helyzetben. (Ezek egyébként az első alkalommal is elmaradtak.) Ezért is tartom felháborítónak, hogy ezért a vizsgálatnak és terhes gondozásnak nem nevezhető 3 percért pénzt volt képes kérni, arról nem is beszélve, hogy nem csak úgy beugrottam egy vizitre, hanem komoly panasszal mentem, érvényes taj kártyával, és még ambuláns betegellátási lapot is adott, tehát felkerült a vizsgálat a kartonomra…
Ezután már komolyan gondolkodóba estem, de még mindig nem döntöttem el, hogy más orvost keresek. Viszont amikor hétvégén megint jött belőlem vér, elhatározásra jutottam. Váltottam. Továbbra is fontosnak tartottam a természetes szülést, de azt is, hogy odáig eljussak valahogy. Lassan 4 hónapos terhes voltam és gyakorlatilag semmit nem tudtam a problémámról, vele semmit nem tudtam megbeszélni, mert mindig sietett és nem figyelt rám. Természetesen megértem, hogy siet, ha dolga van, de nekem ugyanolyan jogom van a figyelemre, mert én is a betege vagyok, én ugyanannyit fizettem, mint más és az én terhességem ugyanolyan fontos, mint másé. Lehet, hogy peches voltam mindkét alkalommal, de mi lett volna, ha végig ilyen peches maradok?
Nekem az a véleményem, hogy a doktornő túl sok beteget vállal, és ennyit nem lehet tisztességesen ellátni. Az ő felelőssége, hogy megállapítsa, hány beteget tud vállalni úgy, hogy mindegyikre jusson ideje, energiája és figyelme. Talán ha egy „normál” terhességem lenne, mindez nem számítana, de így azt gondolom, én lettem volna felelőtlen, ha továbbra is nála maradok. Nem akartam további „villámvizsgálatokat” kockáztatni és ezzel heteket veszíteni ilyen egészségügyi problémákkal. Ettől függetlenül őszintén sajnálom a dolgot, mert még így is szimpatikusnak találtam és szerettem volna vele szülni. (A vérzésem szerencsére azóta elmúlt, talán ezt neki köszönhetem.)
Mindebből mindenki leszűrheti a tanulságot. Remélem tudtam segíteni árnyaltabb képet alkotni a doktornőről. Ha esetleg valakinek további kérdései lennének, ezen a címen lehet elérni: davidne@index.hu.
dsaci
 
 


Dsaci!
Írtan neked mailt.

Zsuzsi!
Én teljesen egyetértek veledKép
A doktornővel szülted a gyönyörű fiúkat?
monny
 
 


Monny,
Nem, csak kivancsi voltam es bekukkantottam, mit irnak rola! Kép
Volt egy Schöpf-Mereis, egy francio.-i korhazi, es egy nemeto.-i tervezett otthonszulesem. ;)

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi
Nahát, akkor neked biztosan jó sok tapasztalatod van! Tudom, hogy sok mindentől függ, de hol jobb: otthon vagy kh-ban?
monny
 
 


Monny,
Ez kerdes? OTTHON!!!!!!! Na de mondjuk kell hozza jo szuleszno is! Az nekem volt, nagyon jo!!! Nem is csak az, hogy hol es hogy bujik ki a baba...hanem egy odafigyelo, lelki kerdesekre, gondolatokra, erzelmekre, felelmekre, kivansagokra kiterjedo terhesgondozas, es egy nehezsegeken atsegito, tamogato, igazan mindenben profi gyermekagyas gondozas a lenyege az otthonszulesnek!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, nem szültem meg, csak tegnap annyi vendégünk volt, hogy nem tudtam géphez ülni. Anyukám és Apukám + az unokahúgom volt itt. :-)) Szoval a doktornőnél minden rendben volt. Úgy tűnik, még nem szülünk. :-(( Az NST-n produkáltunk egy nagyon magas és nagyon hosszú fájásgörbét, még a doktornő is elhült a papíron. :-) Ezt mondta: "Ez igen!" :-)

Dsaci: Sajnálom, hogy ilyen peched volt. Ez az "otthagyom a betegemet mert mennem kell" viselkedés nem jellemző rá. Az igaz, hogy mindig rengeteg dolga van és rengeteg betege, mellesleg szerintem a 2 összefüögg, de engem még soha nem hagyott ott. Mindig szakított rám időt, vagy előtte szólt, hogy mennie kell, és akkor én is jobban igyekeztem, rövidre fogtam a válaszokat és engedtem, hagy menjen. :-)

Na, megyek. Puszi Minden kismamának és nem kismamának, egyszóval mindenkinek! :-)
multivitamin
 
 


Sziasztok,

Én az első gyerekemet szültem a doktornőnél és elmondtam neki, hogy mennyire félek és szeretnék erről beszélni vele. Ez nem sikerült, mert a magánrendelőjében kevés ideje volt rám illetve sérelmezte, hogy a férjem nem kíván részt venni az eseményen. Illetve készitettem tervet is de időhiányban nem tudtuk megbeszélni a magánrendelésen. Végig hozzá jártam gondozásra, bár néha úgy éreztem nem vagyok neki szimpatikus - a terhesség végén kinyilt a méhszájam mondta, hogy szigorú ágynyugalom kellene, még utcára sem mehetek ki, ettől függetlenül a másfél órámat én is megvártam a rendelőben.
A szülés úgy zajlott, hogy bementem a kórházba vizsgálatra, ő meg mondta, hogy mivel ügyeletes és 4 ujjnyira ki vagyok nyílva, most szülök. Megrepesztette a burkot és közölte, hogy ő fáradt elmegy aludni mert 48 órája benn van. 10 órás (úgy, hogy 4 ujjról indultam) szülésem alatt 2-szer rámnézett, a tényleges születés több mint félóra volt, ekkor benn volt. A végén közölte, hogy ugye nem is volt rossz. Szépen ellátott, majd mondta, hogy végzett az ügyelettel és hazamegy a 4. napon meglátogat. Közben láttam a folyósón mert más is szült nála a következő napokban de nem jött be hozzám.
A 6 hetes kontrollon megkérdezte, hogy miért vagyok ott, milyen nemű a gyerekem és hogyan is zajlott a szülés. Nem akartam mondani, hogy ezen nem csodálkozom, hogy nem emlkészik.
A legjobban az fáj, hogy teljesen megbíztam benne, súlyos ezreket otthagytam neki a terhesgondozásért - az utolsó 2 hónapban 10 naponta jártam és fizettem - a nagy semmiért.

Ez egy 2 éves történet. Márciusra várom a 2. babámat, a Klinkán fogok szülni, mert olyat kerestem, ahol az orvosnak nem kötelező fizetni a terhesgondozásért és ettől függetlenül emberszámba vesz - nekem a doktornővel való szülés után ez a legfontosabb - nem várok semmit, csak túl legyek rajta. Ennyit a természetes és boldog szülésről.

Azt ajánlom mindenkinek, hogy ha az első apró jelnél megfordul a fejében, hogy nem szimpatikus a doktornőnek azonnal váltson, akármekkora terhes!!!

Elnézést a bőséges írásért, csak a sérelmeimet már 2 éve hordozom és most vettem csak erőt arra, hogy le is írjam a tapasztalataimat.
nyulandi
 
 


Szia Nyulandi!

Hát, sajnálom, ami veled történt. Főleg, hogy én nem tapasztaltam ilyet Vele. Holnap leszek 38 hetes. 36 hete ismerem és éppen 36 hete mentem el hozzá először és nagyon rendes volt. Olvasva Téged, olyan érzésem volt, mintha nem is egy emberről beszélnénk. Sajnálom, de én úgy érzem, hogy bízom Benne és még nem élt vissza vele, tehát maradok Nála. Üdv: Multi és Mocorgó
multivitamin
 
 


Sziasztok!

Szia Prüntyi!

Én ma orvoshoz megyek, de még előtte elvisszük anyósomékat a Terror Házába. Mindenáron be akarnak menni. Tegnap elsétáltunk, de ki volt írva, hogy HÉTFŐ SZÜNNAP! Hát, mi ezt nem tudtuk. :-((((
Na, mindegy. Este írok. Hogy vagy?
Puszi: Multi és Mocorgó
multivitamin
 
 


Hát, a terror háza elég borzasztó, nagyon szomorú és lehangoló, bizti erre van most szükséged? Nem tudsz kibújni alóla?

Te nem időpontra jössz? Vagy most hogy van ez? Megkérdezzem a dokinőt a szülés költségéről?

Tényleg Mocorgó kisfiú vagy kislány?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok
Mindketten mentek ma a doktornőhöz?
Én is Kép)
monny
 
 


Igen, én 18.40 re, de lehet hogy este 8 ra sorra kerülök Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Én 16:40-re megyek és elég valószínűnek tartom, hogy még akkor is ott leszek amikor jössz.

Hány hetesek vagytok most?
monny
 
 


Hivatalos számolás szerint 12. hét az utolsó UH szerint 13. szóval valahol a kettó közt?!

És Te?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Ez a 15. hét, ha lehet hinni az UH-nak Kép

Megkaptad már a vérvétel eredményeit?
monny
 
 


Igen kaptam már eredményeket, de nem tudom, hogy konkrétan gondolsz e valamilyen eredményre?

Most még csak az általános vérkép, vércsoport, ellenanyag és toxoplazma volt.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Csak azt szeretném megkérdezni, hogy a kh-ba kellett menned az eredményekért vagy a doktornő adta oda a rendelőjében?
monny
 
 


A doktornő kapta meg az eredményeket, és Ő adta oda.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Köszi.
Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi lesz ma.
monny
 
 


Sziasztok!

Prüntyi!

Én 15:30-ra jöttem és még itt ülök a magánban. 1 kismami van előttem. :-) Én is megkérdem a tarifát, ha el nem felejtem. Olyan hülye vagyok. A listámat is otthon hagytam, amit írtam, a kérdésekkel. De Te is kérdezdd meg. A Terror Házát megnéztük. Semmi gond nem volt. Mocorgóról nem tudjuk, hogy mi lesz. Már csak 6 nap, és ha minden jól megy, megtudjuk. :-)Na, dumálok inkább a férjemmel, mert féltékeny lesz a telefonomra. :-)) Puszi: Multi és a kis csapat.
multivitamin
 
 


Na akkor te kimaradtál a jóból...iszonyatos csúszás volt du (2-3 órás), és persze pont ma a férjem is velem volt és mondanom sem kell nem könyítette meg a helyzetem. Még az aszisztensnőnek is szóvátette, hogy ezt azért nem volna szabad csinálniuk. De mindegy túl vagyunk rajta, csak én pityogtam hazafelé, hogy most hova keressek másikat, és mi a garancia hogy ott nincs ugyan ez, és pláne hogy szimpatikus lesz-e. Na mindegy. Rendben vagyunk szerencsére. Majd ápr.12. én megyek megint legközelebb, az AFP és a köv. UH után.

Na most lefekszem, mert kicsit karikásak a szemeim...

Sziasztok

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi!

Örülök, hogy minden oké! Nálunk is. Szerencse, hogy kimaradtunk a csúszásból. Mit szólt az asszisztens nő és a doktornő a férjed beszólására? Általában én sem szoktam megúszni pedig a csúszást. Az én férjem viszonylag nyugis. Általában beszélgetünk, vagy tanulunk a váróban. Ő ma például anyukájával és apukájával beszélgetett.
Amúgy 16:30 körül mentünk be, és 17:00 körül jöttünk ki. Tehát 1 órát mi is vártunk. :-) Az előttem lévő hölgy nagyon gyors volt, de az, Ő előtte lévő. :-(((( Legalább 50 percig bent volt. Nem baj. Gondolom onnan indult a csúszás, és minden további beteg, halmozta. :-( Ez van. Ha az embernek jó, és közkedvelt orvosa van, az bizony vár a magánban. :-( Mondd meg a férjednek, hogy együttérzek Vele. :-)

Majd írok mailt. Oké?

Puszi: Mocorgó és Multi
multivitamin
 
 


Szerintem mindketten hallották, mert (bár az előjegyzés alapján még 3 ebmer volt előttem, és mi már el akartunk jönni) de véletlen épp én következtem! Kép Hát így oldották meg a dolgot. Bár én úgy hallottam, hogy a csúszás azért történt főleg, mert a doktornő és az asszisztens pár időpontra párhuzamossan is beírtak beteget. Alapból a férjem is nyugodt, csak azon kapta fel magában először a vizet, hogy mi lesz így a szülésnél?
Mondjuk azon én is gondolkodtam, hogy mi van olyankor, ha pont kedd du szül valaki? Hogy időzíti át a többi kismamát, akik ugye kötelező vizitekre és vizsgálatokra hivatalossak!?

Mindegy, én nem izgatom magam, így is örülhetek, hogy eddig teljessen rendben zajlik a terhességem!!!

Tegnap hivatalossn is betöltöttem a 13.hetet! Kép

Tényleg, a babótok nem akarta mutatni magát, vagy ti nem akarjátok tudni?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok

Én sem úsztam meg várakozás nélkül. Kb márfél órával később kerültem sorra.

Prüntyi!
mikor kell AFP-re menned?

Multi!
lehet, hogy találkoztunk? Kb 16:20-ra érten idaKép
monny
 
 


Sziasztok!

Monny, válaszoltam a leveledre. Megkaptad?

Nektek is leírom, hogy ha akartok menni 4D-s ultrahangra, akkor regisztráljatok itt a babaneten és kaptok 1000 Ft kedvezményt. Ez csak a Praxis rendelőre vonatkozik! Itt a link:

http://www.babanet.hu/ultrahang/regisztracio.php

További szép napot!
dsaci
 
 


Dsaci

Igen megkaptam a leveled, köszi szépen.

Üdv
monny
 
 


Monny, én a 16. héten, a márc. 22.-ei héten megyek AFP-re. Szerintem mi találkoztunk, csak ott a rendelőben olyan sokan voltunk, nem akartam ott hangoskodni! Én ültem az ablaknán zöld kardigánban, néha a férjem is bent volt.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Én március 17-én fogok menni Kép
Mikor jöttetek ott volt még a két kisgyerekes család?
Sikerült megkérdezni a "tarifát"?
monny
 
 


Sziasztok!

Prüntyi: Akkor lehet, mert a doktornőnél is lehet jelentkezni, meg a magánban az asszisztens nőnél is. Szerintem ezt be kéne szüntetni. Vagy egyiknél vagy másiknál lenne jobb, mert így ez valóban nem kis összevisszaságot eredményez. A doktornő a szülésnél nagyon pontos. Ezt más már szült kismamáktól tudom. Ha kedd délután szül valaki, akkor lemondja az összes betegét aki aznap ment volna. Előfordult már. 12 hetes voltam. A szülés lényegesebb. Mocorgó a 32. hétig nem mutatta meg magát, a 32. héten megmutatta, de akkor meg már úgy döntöttünk, hogy kibírjuk szülésig. Úgyis sárga, fehér és zöld rugikat vettünk. :-)

Monny: Lehet! :-) Mi voltunk, akik 5 körül kirohantunk a rendelőből. :-)))

Lányok: Ma voltam NST-n és Mocorgó végigaludta az egészet. Megpróbáltuk felébreszteni, de össz annyit csinált, hogy belerúgott a gyomromba, és szunyált tovább. :-) Én már csak szülni megyek!:-) Azt mondta a doktornő, hogy minden rendben és szóljak, ha valami a megszokottól eltérőt érzek, vagy folyik a magzatvizem esetleg 5 perces fájásaim vannak. Én már nagyon izgatott vagyok. :-)


Puszi: Mocorgó és Multi
multivitamin
 
 


Multi ez annyira izgi!
Mindenképpen írd majd meg nekünk, hogy milyen volt a szülés. Nagyon-nagyon drukkolok Nektek!
monny
 
 


Igen Monny, még ott voltak.

Te nem véletlen a szemüveges, vöröses melíros hajú, leánka vagy?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Igen, Multi, valahogy a férjem is ezt kívánta kifejezni, csak kicsit ,másképp tette. Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi
Ezek szerint Te ültél le a helyemre Kép
Piros kardi volt rajtam és állva vártam míg ki nem jött a kétgyerekes anyuka.
Én azért nem kínoznám a gyerekeimet egy zsúfolt váróban...
monny
 
 


Hát, hogy a helyedre ültem-e vagy sem arra nem emlékszem, de volt mikor álltál, én az ablak mellé ültem le. Zöld kardigánban voltam és rövid hajam van.

Igen az engem is meglepett ,hogy minek hozta el a két gyereket, ha a férj tudott volna rá vigyázni...? Nyugodtan lefejhetett volna egy adagot amíg elvan, de mindegy túléltük.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Örülök, hogy megismertelek Kép
Mivel ilyen "közel vagyunk" valószínű, hogy fogunk még találkozni Kép
Szegény gyerekek, a végére már nagyon sajnáltam őket. A nagyobbik koszos újságokkal játszott egy felnőtt váróban. Azért ez szörnyű...
monny
 
 


Sziasztok!

És nem vitték be a gyerekeket a rendelőbe? Kint hagyták őket a váróban?
multivitamin
 
 


A mama bement és szegény apa kint marad két aprósággal a nagy tömegben. Persze a pici elkezdett nyafogni a nagyobbik meg jobb híjján a koszos újságokat rendezgette.
monny
 
 


:-((

Miért nem vitte be őket? A doktornő szereti a gyerekeket. A szomszédasszonyom 3 gyerekét vitte el, a legkisebb 1,5 éves, és be is vitte őket. Sebike felmászott a doktornő székére és ugrált az íróasztalán. De a doktornő csak attól félt, nehogy leessen. :-( De amúgy nem szólt érte. :-) A szomszédasszonyom meg elmesélte és még akkor is mérges volt. :-((
multivitamin
 
 


Multi,
Választottál szülésznőt?
monny
 
 


Monny!

Nem. Mindegyik olyan aranyos, hogy nem tudok választani. :-) Majd meglátjuk. Puszi!
multivitamin
 
 


Szerinted mikortól érdemes eljárni a szülésfelkészítőre? Ti voltatok?
monny
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: