Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mese, már azt hittem elvesztélKép Az esküvõ miatt ne aggódj, aki egyszer bejelentkezik, az máskor is képes ilyesmireKép Mi egyébként meg sem tettük, na jó, beszéltünk róla, de végül egyelõre megúszta a párom, akinek egyébként az a legnagyobb problémája az egésszel, hogy nem tud táncolni. De egyáltalán nem, és ezt olyan jól titkolta, hogy nekem is hosszú idõ kellett, hogy feltárjam ezt a parájátKép

Lányok, akik nem elsõ babát vártok! Az rendben van, hogy Vízipók szinte mindig a jobb oldalon vagy középen mocorog, a balon sosem? Azt mondjuk tudom, hogy a legutóbbi uh-n a balon a feje volt. De egész fordulatokat nem tesz mondjuk? Lehet, hogy hülye kérdések, de a párom nem tud rájuk válaszolniKép
És szerintetek mikor kapálózik akkorát, hogy már õ is érezheti kívülrõl? Már úgy szeretném, ha õ is bekapcsolódhatna egy kicsit!

szirom
21+2

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

szirom,
így utólag visszagondolva, igazad lehet, hogy a bal oldalon tényleg nem sokat mocorgott, illetve akkor, mikor már nagyobb, és nyújtózkodik majd, és jön a keze Kép Meg, hát amikor már tényleg olyan nagy, akkor érezhetõ, ahogy megfordul, néha nem kis kellemetlenségek árán (pl, bordanyomás, tüdõszúrás stb.), de azért korántsem fájdalmas Kép
Hát, hogy a párod mikor fogja érezni, ez jó kérdés...én úgy emlékszem, hogy mikor már olyan nagy, hogy kitölti teljesen a méhedet, dehát ez ugye személyfüggõ, mert mindenkinek más méretû a méhe, meg a babója is. De annál tényleg nincs nagyobb élmény, mikor kinyúlik egy kis ököl vagy láb, és szinte kivehetõ a formája Kép Meg amikor hullámzik a poci.
Amikor már olyan nagy volt Regi, akkor esténként teljesen csöndben apa hallotta a hasamon keresztül a szívét, mindig ez volt az ellenõrzés Kép Neki meg nagy élmény!

Egyébként a párom is attól volt beparázva, hogy mi lesz az esküvõn, mert õ se tud, és nem is szeret táncolni. Na, most ez jól megoldódott, mert kb 10 percünk nem volt táncikolni, mert ugye a násznéppel beszélgetni is kell....Úgyhogy, ha táncolni is kellett, mivel illik azért felkérni néhány nõnemû családtagot, akkor fõleg lassúzott, az meg nem nehéz Kép

Csajok, ti voltatok már fogászaton? Csak azért, mert már múltkor mondta Hami, hogy majd menjek, de egyelõre azért némi hányingerem akad, és nem hiszem, hogy örülne a fogdoki, ha -már bocsánat- lehánynám, ahogy turizik a számban....Kép

Kriszta
13+2
Krisztocs
 


Sziasztok!

Látom, zajlik az élet Kép Én ma jól bevásároltam ruhákból - vettem ezt-azt magamnak, mely már igencsak kismamás Kép Kép Kép Utána persze szívtam a fogam - de egyszer élünk (nem buddhista felfogás szerint ;-)).

Kriszti!
Természtesen a telken Kép Aztán meg a bátyáméknál a grill, ami ugyebár kb. 500 m-re van egymástól :D Holnap reggel megyek AFP-re, meg aztán terhesgondozásra - jó pár dolgot meg kell kérdeznem, kérnem. És persze azért jó lenne egy ellenõrzés... Ha jó fogorvos kell esetleg, akkor szólj. Akihez én járok, korunkbeli és szuper szakember és ember.

Esküvõig nekünk is csak 3 hét Kép Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz. Bár a szülõk sokat segítettek, segítenek, azért a rokonság macerája néha az agyamra megy Kép

Erõsen gondolkodom az orvosváltáson, egyre jobban. Lehet, hogy a genetikai UH után (jún 13) megesik.. bár elõbb tán a dokival kéne konzultálni (mármint Hamival), hogy vállalna-e. Ui. nem vagyok problémamentes eset - sajnos Kép

Hanzi
16+4

Kép
hanzika
 
 

 
 

Hanzi!

Milyen rucikat vettél és hol? Mesééééélj!! SZTK-ba mész reggel? Lehet, hogy talizunk, bár mi ugye a szülõotthonba megyünk uh-ra, de ki tudja? ;o)
Elvileg én jövõ héten megyek Hamihoz, megkérdezem, hogy elvállal-e, csak csörizz rám, hogy nagyjából mit mondjak neki! (de szerintem tuti elvállal!)

Kriszta
Krisztocs
 


Szia Kriszta!

A rucikat ott vettem, ahol Andinak is a nadrágot, azaz Gyöngyösi és Forgách között, abban a kismamaboltban, ami a Váci útra nyílik (ahol az Obi, Kaisers van). Vettem egy nadrágot, egy együttest és egy kantáros farmert. Elirigyeltem tőled Kép

Holnap nem SZTK-ba megyek, hanem a SOTÉ-ra, ott lesz a vérvétel, meg a többi.

Mikor mész a dokihoz? Mert esetleg csatlakozom, ha du és nem 4,5,6, mivel akkor évzáró van Tihanyban...

Hanzi

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Kriszta, köszi a kimerítõ magyarázatot a baba mozgásárólKép Fogorvosnál már voltam valamikor a 10. hét körül, mert a doki annyit nyúzott vele, a párom pedig pont ment az övéhez, így ez kapóra jött. Rögtön talált is egy pici lyukat, jól be is tömte érzéstelenítõ nélkül. Azt mondta, 2 félét lehet használni, az egyi eleve kizárt, ha babát vársz. A másik meg szerinte szar, úgyse ér semmit. Megígérte, hogy nem fog fájni, és tényleg nem is fájtKép A hányinger miatt én is aggódtam kicsit, de mondtam, neki, hogy mi a helyzet, és óvatos volt. És közölte, hogy az õ lánya 7 hónapig nem tudott fogat mosni, mert hányt a fogkefétõlKép
Ja igen, és azt kérte, hogy a 6.-7. hónap táján nézzek vissza hozzá, mert általában érdemes...

Lányok, mi van Katival?

szirom
21+3

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Na, megjöttünk az uh-ról...Persze mondanom se kell, hogy kinél van tömeg, ha nem nálam? Már odamentünk háromnegyed nyolcra, és én voltam a hatodik. Mondanom se kell, hogy az ötödik után el kellett rohannia Haminak egy kis mûtétre, szóval még azt is végigvártuk...De persze a látvány kárpótolt mindenért! Úgy éreztem, hogy majd bepisilek, ehhez képest mondta a doki, hogy nincs tele a hólyag, úgyhogy szemcsés lesz a kép...De a lényeg, hogy nem ikrek, és megvan mindene, és iszonyat izgága! Regi hozzá képest egy szobor volt. Egyfolytában kalimpált a lábaival, hadonászott a kezeivel, és amikor a szívhangot akarta hallgatni a doki, "rohant" arrébb. Remélem, kint nem lesz ilyen aktív.....
A nemét sajna nem lehetett látni, de majd talán legközelebb! Jövõ héten megyek a rendelõbe, nem jön akkor senki?

Szirom,
Katival nem tudom, mi lehet, de a férje a férjem kollegája, és ma taliznak, úgyhogy biztos meglesz az "élménycsere".
Hát nem túl bíztató ez az érzéstelenítés, mert nekem is van egy lukas fogam, igaz gyökérkezelt, de azért most beparáztam....

Hanzi,
És milyen árak vannak abban a boltban? Dokinál reggel voltam, de mondom, jövõ héten megyek rendelõbe, szólj, ha esetleg jönnél!!!

Kriszta
13+3
Krisztocs
 


Kriszta, és mekkora a pici? A miénk is ilyen "szaladgálós" volt, a párom akkor nevezte el VízipóknakKép (úgyis MagzatvízipókKép) De most a legutóbbi uh-n már azért nem volt akkora területe, úgyhogy könnyebb volt levadászniKép

Azt az indiai boltot nem néztétek meg, amit ajánlottam? Hanzi, a Brendon melletti üzletben voltál ugye? Az érdekes hely, mert vannak viszonylag jó árú holmik is, de láttam éktelenül drágákat is. Még vettem is egy ilyen utóbbitKép De nekem végül az indiai bolt jobban bejött.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
szerintem Hanzi nem arra gondolt, hanem ott az utcafronton is van egy kismamabolt, legalábbis úgy rémlik...
Óriásbébink a fejétõl a popójáig 6 cm, szóval az egész kb 7.5 lehet, gondolom...A fejátmérõje meg keményen 23 mm! Micsoda méretek....

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Tegnap voltam csapoláson - mármint vércsapoláson, ami az AFP-t és a toxoplazmát érinti. Ui. van egy macskánk, amit sikerült nem sokkal a teherbeesésem után beszerezni Kép Szerencsére fajmacska tenyésztõtõl, úgyhogy annyira nem aggódok... de a toxo eremény jobban érdekel majd, mint az AFP - egyelõre. Aztán meg a dokinál, nem csináltatott UH-t, csak jól megvizsgált és mondta, hogy szerinte minden OK. Hát, remélem. 13.án megyek majd UH-ra.

Szirom,
Igen, arra gondoltam, ami az utcafronton van és nem csak kismamaruhákat árulnak. Az árak nem oly vészesek, pl egy nadrág szuper anyagból és elegáns 5e Ft volt.

Kriszta,
Akkor ahogy tegnap megbeszéltük, majd csörizek, jó?

Hanzi
16+4 (tegnapi orvosi számítások szerint)

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Most panaszkodni fogokKép Olyan rosszul alszom mostanában, hogy csak na, és úgy kelek fel, mint ha agyoncsaptak volna. Tegnap éjjel már a párom is szót, hogy annyit mocorgok, hogy õt sem hagyom aludni. Megértõen szólt, nem bántóan, de azért ez nem jó így. És visszajöttek az össze-vissza álmaim, ma éjjelrõl is legalább 3 történetet fel tudok idézni. Pedig már legalább 2 hónapja, nagyjából az émelygésemmel együtt elhagytak a buta álmok is. És nálunk még olyan nagyon meleg sincs, szóval nem az a baj. Ti tudtok aludni?

És lett egy csíkom is a hasamon, pedig már jó ideje kenem magam babaolajjal és a Milupa krémmel felváltva, és eddig olyan jól elkerült ez a dolog... Hát ilyenek vannak.

Most kitalálok valami jót, mert ilyen rossz hangulatban nem maradhatok.Kép

szirom
21+4

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
okés, akkor majd csörizz! Azt a boltot meg én is meglátogatom, nagy a választék? Úgy értem, hogy inkább "dolgozós" rucik vannak, vagy egyszerûek is?

Szirom,
Én mostanában minden éjjel rosszul alszom, mert kislányom nem bírja a meleget, és óránként kér inni...lehet, hogy a természet most "tréningel" majd az éjszakázásra Kép De a viccet félretéve, nekem is sok álmom volt, fõleg babás, kíváncsi vagyok, most mikor jön el...A csíkokhoz csak annyit tudok hozzáfûzni, hogy sajna én is aktívan kenegettem, de így is maradt egy-kettõ, ami azért nem látszik messzirõl, mert idõvel halványul. Persze, azért nagyon jó hogy kened, mert lehet, hogy még több lenne, csak azért írom, hogy ne keseregj emiatt, ez teljesen nem megelõzhetõ Kép Vagy alkat kérdése....Amúgy valaki ajánlott nekem Ilcsi néni kozmetikumából, kifejezetten terheseknek pocira krémet, kérdezz rá egy kozminál!

Szóval, jövõ héten senki nem jön a rendelõjébe dokibácsinak? Kép

Kriszta
13+4
Krisztocs
 


Sziasztok!

Kriszta, mi majd csak az utána következõ héten vagyunk esedékesek a rendelõben. Az Ilcsi néni féle krémet lehet, hogy megnézem, mert jók a kencéi, és úgyis olyan kozmetikába szoktam menni, köszi!

Képzeljétek, a párom teljesen egyedül bejelentkezett jövõ szerdára 3D-re, úgyhogy megyünk!Kép Már alig várom, és nagyon kíváncsi vagyok, meg mindenKép

Hát ennyi, máris jobb a kedvemKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Ma voltam körzetis doktor néninél, jövõ héttõl vissza a mókuskerékbe Kép Rákérdeztem nála a Szülõotthonra, hogy mi a véleménye, és mikor a Hamira terelõdött a szó, az asszisztense nyakra-fõre dícsérte, hogy csupa jót hallott róla, meg hogy a csecsemõosztály vezetõje is volt stb. A dokinõ is azt mondta, hogy ha UH után nincs gond, akkor szerinte nem lényeges a Klinikán maradni. Csak hogy fogok majd átjönni, ha Hami elvállal... kissé ciki. Volt valaki hasonló helyzetben - mármint orvosváltás?

Szirom,
Hová jelentkeztetek be 3D-s UH-ra? Egyébként mostanában én is rosszul alszom, csomó álmom van, általában rosszak Kép Pl. a kedd éjjel azt álmondtam, hogy elment a baba Kép Vagy hogy a nagynéném felhívott, hogy tényleg terhes vagyok-e és elkeztem vele veszekedni.. szóval ilyenek Kép

Én még ritkán kenegetem a pocakom, lehet, hogy ideje lenne elkezdeni? Egyébként babaolajat meg Nivea testápolót vettem rá...

Tényleg, és háziállattal van valakinek tapasztalata terhesség alatt?

Hanzi
16+4

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Szirom,
úgy irigyellek, már én is úgy mennék 3D-re! Van egy ilyen topik itt a babaneten, és mindenki a Hattyúházasat dícséri, a Mammutot nagyon lehúzzák...Ti hova mentek?

Hanzi,
szerintem nyugodtan elkezdheted kenegetni a pocit, én is kenem, ártani nem árt!
Nekünk "csak" nyulunk meg halunk van, ebbõl ugye a nyúl a problémás...Totál szarul vagyok a szagától, meg, hogy vedlik most tavasszal. Úgyhogy meg is akarunk szabadulni tõle, persze azért nem oroszlánkajának adni, hanem ismerõshöz vinni...

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Hanzi, a Praxisba megyünk a Bartók Béla útra, mert a párom egyik kollégája is ott volt annak idején, és baromira elégedettek voltak. Meg is mutogatta a felvételeket, azért kíváncsi lettem volna, ahogyan a munkahelyi számítógépen a két fiú uh-felvételeket nézeget. Aranyosak lehettekKép

Kenegetni már szerintem kell a pocakot, én is azt gondoltam, hogy korai, de azért nagyjából 1,5 hónapja elkezdtem, és látod mégis... Mondjuk lehet, hogy anélkül már 5 csíkom lenne. Én a reggeli zuhany után szoktam vizes bõrre azt a zselészerû babaolajat, este pedig a Milupát, merthogy azt is sokan dícsérték. Mondjuk érdekes, hogy most csíkos lettem, mert régebben én elég gyakran fogytam vagy híztam, nem is keveset, és sosem látszott a bõrömön. Ezért reméltem, hogy most se fog...

Az állatokról meg annyi, hogy nekem van egy öreg macskám, a Béla. Voltam toxoplazmán, kiderült, hogy 2 évnél régebben kaptam meg a fertõzést, úgyhogy ok minden, védett vagyok. De azért most valahogy nincs kedvem annyit hancúrozni vele, a párom most többet foglalkozik vele.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

És mikor is mentek? Kép Kíváncsi leszekKép

Akkor viszont én is intenzívebben fogom kenegetni a pocimat most, hogy mindketten javasoltátok. A sógornõm kérdezte elõször, hogy kenegetem-e.. nem is gondoltam rá, hogy gond lehet (persze a terhességi csíkokról már hallottam és mégis..).

Szóval neked is van cicád... én is sokat voltam cicával, fõleg a telken, gyermekkorom óta, meg aztán ott kertészkedtem is sokszor, úgyhogy remélem, hogy én is túlestem rajta és nem most jött ki ezzel a csokifazonnal (ez a macsKép). Nálunk is a párom látja el õt (kaja, víz, almozás fõként), de a macs ragaszkodik hozzám, mivel Ádámtól fél valamiért. Kis félõs egyébként is... de nem olyan, aki nagyon hízelegne.. bár mostanában az ágyba is feljár Kép

Kriszta,
Nem is tudtam, hogy ilyen állatsereglettel vagytok körbevéve Kép A nyúl már majdnem macska :D Én is leginkább a macskakajától, meg az alomtól voltam rosszul... néha csak elég volt rágondolni Kép Most már "csak" a Fa kézmosó szappan illata maradt meg.. azt szerintem életemben mindig utálni fogom. MOstanság elég, ha csak a reklámot meglátom, ami a Fa deoról szól Kép

Hanzi

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Szirom,
és melyik nap is mentek pontosan?

Hanzi,
tuti, hogy egy életen át utálni fogod! Sajnos...én Reginél a mézes/mandulás tusfürdõk szagától voltam rosszul, és ha most eszembe jut, rohannék a wc-re...Most meg szegény Regikém kakiját nem igazán bírom, bár azt alapállapotban is nehéz...;o)
Na, meg Robi parfümjét, amit imádtam, most felfordul tõle a gyomrom....
Visszatérve a dokicserére, nem azért váltanál, mert hogy a Csapó már nem vállalt szülést, és az új meg nagyon új? Végülis ezt a dokit õ ajánlotta, nem? Akkor meg kell mondani, hogy idõközben viszont ráakadtál olyanra, aki közelebb van, mind kórházilag, mind rendelésileg....

Kriszta
Krisztocs
 


Kriszta,

Ez igaz, hogy Csapó nem vállal szülést és õ ajánlotta, de ez a doki is olyan "nagyüzemi". Tehát kismamák jönnek-mennek, nem igazán teszi fel pl azt a kérdést, hogy van-e amit tudni szeretnék, tán a hogy vant is csak rutinból. Pl. most úgy kellett nekem szólni, hogy még kérdezni, kérni szeretnék... Tudom, hogy egy klinika nem kisebb kórház, de mégis. Már az is eszembe jutott, hogy tán az a gond, hogy nem fizettem még neki? ;-(

Hanzi

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Bocs, Kriszta, elkerülték egymást a válaszok, de azóta már gondolom biztosan te is láttad,hogy a Praxisba megyünk. Jövõ szerdán délre, és már úúúúúgy váromKép Biztos az is tök jó, én optimista vagyokKép

Az illatoktól való irtózás jó része nekem már elmúlt, csak a sör szagát nem bírom továbbra sem. Mondjuk néhány hónapja ki kellett szedni az összes illatosítót a konnektorokból, meg félretettem a vadonatúj parfümömet, amit kispapától kaptam nem sokkal azelõtt, mert a falnak mentem tõlük. És a konyhában pl. a szemetes szagától voltam rosszul.

Most biztos hülyeséget fogok kérdezni, de most már megkérdezem.) Az elején ugye a hasi uh-nál mindig hangsúlyozta a doki, hogy teli hólyaggal menjek, igyak meg mondjuk 1 litert elõtte. Ez mostanra, vagy késõbb sem változik? Amikor ilyen nagy már a babó, akkor is szükség van arra, hogy teli hólyaggal vacakoljon az ember? Ha sorba kell állni, akkor ez nagyon kellemetlen tud lenniKép Én különben is borzasztóan sokat járok vécére... Köszi a választ!

szirom
21+5

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Állat téma: Nekem egy kutyám van és 3 tengerimalacom. Mikor Emmát vártuk is megvoltak, és azóta is megvennak. A család agyon szekált, hogy íg ybaja lesz a babának meg úgy, és ajándékozzam el õket. Hát nem adtam. Az orvosommal beszéltem, õ még a toxoplazma vizsgálatot se csináltatta meg, az volt a véleménye, hogy ha megkaptam, akkor az az elsõ harmadban vetélést okozott volna, tehát késõbb már semmi értelme, és egyébként se tartotta ezt olyan súlyos és gyakori problémának, csak most valahogy felkapott téma lett, emrt az újságokban megjelent pár cikk a toxoplazmózisról. És megszületett Emma, és imádja az össze állatkát, már most 8 hónaposan, a kutyának tud a legnagyobbakat nevetni.Kép Azt azért hozzátenném, hogy úgy tudom a macska azért veszélyesebb, de ha figyeltek hogy ne nyúljatok az orrotokhoz, szátokhoz macskázás, alomtakarítás után, akkor semmi gond sem lehet. eyébként kertészkedés is ugyanolyan veszélye, mert nem lehet tudni milyen kóbor macsek járt a földön elõtte!

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kriszta!

El tudom képzelni a nyulatok szgát, sajnos a tengerimalók is írtó büdik, a férjem nagyon útálja õket. Be kell vallanom, hogy most mrá nincs szívem ket elajándékozni, de ha egyszer befejezi a pályafutásukat (2,5;2,5; és 3 évesek) én se veszek többet rágcsálótKép Legfeljebb ha kertünk lesz valaha és külön tudjuk õket tartani. Pedig úgy tetszenek a tündéri lógó fülû nyulak is.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Képzeljétek, séta közben felfedeztem, hogy az egyik házban van egy kiskecskeKép Hát valami tündér, hófehér, 1 centis szarvacskákkal, nem ér a térdemig, és olyan halkan mekeg, hogy úgy kell fülelniKép Mondtam a páromnak, hogy kutya helyett szerezzünk be mi is egyet, de az okosok lebeszéltek, hogy tövig rágja a füvet és nagyon büdös lesz felnõtt korára. És még támadhat is állítólag! Kutyát pedig muszáj lesz tartanunk, mert idegen macskák járnak ide és 2 kandúr mostanában rendszeresen megjelöli a teraszunkat, hát az valami irtózatosan büdös. A pofátlanabbik pedig lepisilte a kiteregetett ágynemût is...Kép Lehet, hogy kegeytelenül hangzik, de én nem szeretném a kutyát beengedni a lakásba, fõleg nem télen. Úgyhogy most egy pulin gondolkodunk, de a párom mindenféle kutyától ódzkodik, merthogy sokszor utazunk el, és nem tudunk róla rendesen gondoskodni, meg szétássa a kertet stb. Õ viszont sokszor éjszakás és engem megnyugtatna egy rendes kutya...

Hát ez elég hosszú eszmefuttatás volt...Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Eltuntem, mert rengeteg dolog tortent velem a mult heten, amit meg kellett emesztenem es tul kellett elnem. Gondolkoztam, hogy irjak-e meg egyaltalan, de latom nem felejtettetek el, igy leirom ami tortent, es megprobalok nem megijeszteni senkit.

Egyszoval. Olvastatok mar, hogy a 16. heten levett AFP mintam eltunt, ez a 18-19 hetes kontrollon derult ki szamomra, es akkor levettek egy ujabb mintat. A mult heten (22+4)elmentem a szokasos kontrollra, jokedvuen, azert gondoltam rakerdezek az AFP-re. A doktor ur hosszas keresgeles utan megtalalta, azt mondta kicsit hatarertekes, de ne torodjek vele. Majd elementunk UH-ra (ez is ott van a klinikan). Az UH kozben bejott a doktor ur, es kerte, nezzek be hozza, mielott elmennek. Bementem hozza, es kozolte, hogy az AFP miatt megis jobb lenne, ha kicsit tovabb vizsgalodnank, es elmennek a genetikai tanacsadasra a Schopf-Merei korhazba. A terhessegem elorehaladott volta miatt megbeszelte, hogy meg aznap, azonnal fogadjanak. Ekkor mar bogtem, de meg csak a kezdet volt. A genetikan fogadtak, kicsit elcsodalkoztak a leleten, mert ok valamilyen mas szamrol tudtak a doktor urtol a telefonban. A biztonsag kedveert most mar kikertem a laborlelet eredetijet, valoban a jobbik verzio volt az igaz, de igy is mindket ertek a hataron (0.7 AFP ill. 2.6 BHCG), a kalkulacio szerint 1:670-hez az eselye, hogy vmi baj van (a normal ertek 1:1000). Az amniot ilyen esetben nem ajanljak, mivel a vetelesi kockazat joval magasabb. Azert tovabb a genetikai UH-ra. Ott a foorvos ur megvizsgalt, mindent rendben talalt, szerinte az amnio az esetemben "orvosilag nem indokolt". De azert...ha gondolom elvegzik, de mivel mar ilyen koru terhes vagyok, csak masnapra vallal be, ha ugy dontok, hogy megcsinaltatom, akkor faradjak be a korhazba este 6-ra. Mindosszesen igy 3 oram maradt a dontesre.
Kozben megneztem a leletet, amirol kiderult, hogy mar aprilis 28-an megvolt. Azota azon gondolkozom, hogy akkor ezt nekem miert csak maj. 22-en kellett megtudnom...Akkor, amikor mar mindenrol lekestem (negy komponesu vervizsgalat, stb), egy elo, mozgo baba van bennem, es amikor a torvenyben engedelyezett esetleges terhessegmegszakitashoz 1 hetem maradt. Oszinten, EZ AZ, amit en a magam reszerol soha nem bocsatok meg a Doktor Urnak. Ugy gondolom, hogy egy elveszett minta utan jobban kellett volna figyelnie, hogy mikor erkezik meg a megismetelt eredmeny, es ha valoban valami bajt lat, idoben kellett volna engem ertesiteni. Es nem olyan helyzetbe hozni, hogy 3 ora alatt kelljen dontest hoznom egy vizsgalatrol, mikozben a lelet hetek ota keszen van...

A sztori vege: a vizsgalatot a csalad es orvos ismerosok javaslatara NEM csinaltattuk meg. Elmentunk egy magzati sziv-UH specialistahoz -mivel a kromoszoma rendellenessegak altalaban sziv fejlodesi rendellenesseggel jarnak egyutt-, (egy nagyon kedves egyetemi docens a SOTE I.-es klinikan, meg a hetvegen fogadott), aki tetotol talpig a legprofibb geppel es meglehetos szakertelemmel atvizsgalta a babat, a lelete szerint "kromoszoma rendellenessegre utalo tunet nincs", a baba teljesen egeszseges. Meg annyit tett hozza, hogy ilyenkor az AFP eredmenyt akar el is felejthetjuk. Azota ezen probalkozom.

A sztori tehat vasarnap ezzel lezarult. Senkinek, az ellensegemnek nem kivanom ezeket a napokat atelni. A baba is megerezte, alig mert megmoccanni a kis orokmozgo...
Most nagyon erosen hiszem, hogy tenyleg nem lesz semmi baj, es en is egy vagyok a rengeteg alpozitiv eredmeny kozott. Mindenesetre annyit elertek ezzel a torturaval, hogy az eddigi boldog, kiegyensulyozott terhessegem aggodassal legyen teli a kov. 4 honapra. Persze, mindenki nyugtat, de a bogarat csak beleultettek a fulembe.

Mivel a bizalmam eroteljesen megrendult, ugy dontottunk atjelentkezunk egy masik orvoshoz, es a Margitban fogok szulni. A hab a tortan: voltam az uj dokinal vizsgalaton, megallapitotta, hogy a kulso mehszajam 1 cm-re nyitva van, a mehnyak pedig lerovidult. Ez nem olyan nagy gaz, csak pihengetnem kell, es rendszeresen ellenorzik. Allitom, hogy ez az idegeskedes miatt tortent meg, a harom hettel ezelotti vizsgalaton meg minden rendben volt.

Tenyleg nem akartam senki kedvet elrontani, a Doktor Ur valszeg egy nagyon jo orvos, es lehet, hogy nalam csak rossz napja volt, vagy akarmi. De a figyelmetlenseget, a nemtorodomseget nem tudom elfelejteni, nem tudom megbocsatani. Es mar nem tudnek bizni benne, hinni neki, en ezert dontottem a valtas mellett. Hangsulyozom, hogy ez az en esetem, es az en erzeseim, ettol Ti mindannyian meg elegedettek lesztek vele.

Egyebkent abszolut jol vagyunk, a pocim szepen no, en is bevasaroltam kismamaruhakat, a baba is megnyugodott es most mar boldogan rugdossa a vesemet. Nagyon szeretem Ot, es csak pozitiv dolgokat akarok fele sugarozni, mar tobbszor elnezest kertem tole az atelt dolgok miatt.

Ne haragudjatok, hogy ennyire eltuntem, de nem konnyu errol az egeszrol irni, kicsit ujra atelem, amit szeretnek elfelejteni.

Puszi Mindenkinek, (Kriszta, koszonom az erdeklodest, vegulis emiatt irtam)

Kati
23+3
Névtelen
 


Sziasztok!

Kati,
teljesen meg tudlak érteni, és azt hiszem, jól tetted, hogy a magad megnyugtatása végett dokit váltottál! Az a legfontosabb, hogy bízni tudjunk az orvosunkban, különben semmit nem ér az egész.
Viszont amit nem értek -Medicoverre vonatkozólag-, hogy ott hogy mennek a dolgok a vérvételt illetõen? Csak mert nálunk úgy volt, hogy a terhesgondozóban levették, és oda is kellett csörizni az eredményért. Majd elküldték a védõnõnek és a dokinak is...tehát 3 helyen volt meg. A Mediben csak a dokinál van?
De a lényeg, hogy már megnyugodtál, és minden rendben van!!! Azért, remélem, jelentkezel még ebben a topikban!!!

Szirom,
szerintem, ha már nagy a baba, nem muszáj teleinnod magad, legalábbis nekem most magyarázta uh-n, hogy azért kell telelennie a hólyagnak, mert összenyomja valamennyire a méhet, és akkor jobban látszik a pici. De mivel egyre nagyobb, ezért egyre jobban látszik...
Egyébként szerdán teljesen úgy éreztem, hogy mindjárt bepisilek, fõleg, hogy rányomja azt a hideg zselét, meg még forgatja a gépet is, és azt mondta, hogy alig van valami a hólyagban.....Pedig ittam elõtte rendesen...na jó, csak fél litert...;o)

Manó,
nekünk olyan lógófülû muszink van, és hát télleg büdike...volt nekem is régen tengerimalacom, hát kb kétszer olyan büdös....:o(

Kriszta
13+5
Krisztocs
 


Kriszta!

2x? Jézusom, én épp most takírítottam ki este 1/2 10-kor az egyik terráriumot (mert kettõ vanKép), merta keresztanyukám itt van és túl büdinek találta. Fõleg így nyáron büdösödik be még jobban.

Kati!Kép

Az a legfontosabb hogy bízz az orvosodban, ezért úgy gondolom jól tetted hogy váltottál. DE: Szerintem olyan doki nincs aki nem hibázik, vagy akirõl mindenkinek jó a véleménye. Az én dokimról pl az egyik kolléganõm megtudta hogy nála fogok szülni, teljesen rémülten mesélte, hogy jól gondoljam meg, mert õneki ez az orvos nem vett észre egy 5 hetes terhességet és utána el is vetélt és hogy a másik doki szerint az 5 hetes terhességet már látni kellet volna. És hogy õ sose menne hozzá. Hát, nekem 5 hets terhességet kézi vizsgálattal simán megállapított, és a továbbiakban se volt semmi gond, nagyon meg voltam elégedve.
Tehát ahány terhesség, ahány szülés, annyi élmény, annyi vélemény, kinek ilyen típusú doki jön be, kinek az olyan, de találni kell egy olyat akinél ha eljön az idõ maximálisan biztonságban érzed magad, ez a lényeg!
Egyébként az AFP eredményem nekem is a dokimhoz érkezett, nema védõnõhöz, de én telefonon felhívtam, hogy megvan e már és így hamar megtudhattam.Kép És õ sem felejthette elKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok

Kati,
Te is a Medicoverbe jartal? Bocs a suletlen kerdesert, csak nem vilagos egeszen es nem volt idom utanaolvasni. Egy picit megijesztett, mert nekem nagyon szimpi mar a Hami, de eleinte en is ugy gondoltam, hogy nem nagyon figyel oda az emberre. Egy baratnom mashoz jar, minden alkalommal majd egy orat ott van mindent elmond neki a doki ellenben nekem ha kerdezek valaszol de amugy nem sok mindent mond. Meg ami furcsa, az utolso harom alkalommal ultrahang volt, nogyogyaszati vizsgalat nem. Masoknak ugy tudom mindig volt. De lehet hogy ez is normalis. De azt hiszem, ertheto hogy aggodik az ember. Nemigen erzem meg a babat, szerencsere az egegy vilagon semmi bajom nincs, mar a hangulatom is a regi es nagyon szeretnem tudni hogy minden rendben van-e. Ami nagyon tetszik, hogy bejohet a parom , meg felveszi mindig videokazire az ultrahangot, otthon is lehet gyonyorkodniKép
Kati, ne aggodj, ha rossz lett volna, biztos szol rogton. En mar sok ilyen hatarertekes AFP-t hallottam, nem volt meg sehol gond. Meg ha a genetikan sem lattak semmit a masik doki sem , biztos nincsen semmi gondKép

Krisztocs
Nekem minden vizsgalatot a Medicover csinal, ott kinyomtatjak es en viszem el a terhesgondozoban. De lehet hogy csak azert mert dunaujvarosi vagyok.

nagyon vigyazzatok magatokra es talizzunk mar lanyok
Mese
 


Sziasztok!

Nagyon sajnálom Kati, hogy ennyi aggódáson kellett átmenned. Ha úgy érzed, hogy jobb a másik kórház egy másik orvossal, akkor a legjobb döntés volt, amit hozhattál. De ide azért tessék járniKép Egyébként az AFP-leletem nekem is még aznap elkészült, amikor beérkezett a vérminta, hát elég érdekes, hogy 2 hetet kellett rá várni. Kb. délben kapták meg a vért a lelet tanúsága szerint, és du. 5-kor már ráütötték a dátumot. Egyetlen indok lehetett a késõbbi postázásra, hogy együtt küldték a hepaptitissal és az 5 nap alatt lett kész. De errõl nem a doki bácsi tehet, ezt a Rókus küldte a védõnõmnek. Na mindegy, én könnyen vontam meg a vállam, mert nekem jó lett.

Mese, szerintem attól, hogy Katinak voltak rossz tapasztalatai, ne kezdj el hibát keresni az orvosban, mert senki sem tökéletes, vannak jobb és rosszabb napjai. Nekem mindig mindent elmesél, de láttam már fáradtabbnak is, amikor nem volt annyira lendületben. Különben pedig mielõtt megtaláltam ezt az orvost, hát többnél is voltam, és ég és föld... A nõgyógyászati vizsgálatról én úgy tudom, hogy az elején nem nagyon forszírozzák. Nekem akkoriban csinált, amikor a 18. hét környékén voltam nála, és azt mondta, hogy a 30. körül lesz újra.

Kriszta! Már tényleg nem kell teleinnom magam, megerõsítette doki bácsi isKép Szombaton voltunk megnézni a kórházat, és ha már ott voltunk, csinált uh-t is. Sõt, még a videokazi miatt is szólt, úgyhogy a párom elugrott venni egyet, így rögzítettük isKép A kórház nekem kifejezetten tetszik, kis családias, tiszta, a fürdõszobák pedig aranyat érnek szerintem. Láttam babákat is, annyira nagyon-nagyon picinek tûntek, hogy jaaajKép Kriszta, Manó, ti már mindketten tapasztaltak vagytok Újpesten! Ha a babák nappal fenn vannak a mamákkal, látogató fel nem mehet, én pedig hiába jöhetek le, mert nem hagyhatom ott a babát, nem? Az kiderült, hogy a vizit alatt lenn vannak a picik a földszinten. Szóval hogyan látogatott meg benneteket a család úgy,hogy a babát is lássák? Vannak jól bevált idõpontok erre? KösziKép

szirom
22+1

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Mese!
Szerintem se aggódj Hami miatt, õ is ember, vannak rosszabb és jobb napjai, sokszor elgondolkodom, hogyha nekem rossz napom van, milyen undok tudok lenni...A nõgyógyis vizsgálatok miatt se aggódj, nekem se csinált a 6. hét óta, és ha jól emlékszem, jó ha kétszer tette ezt az elsõ terhességnél is.

Szirom,
Ugye, hogy olyan kis családias? Én imádom! Amikor eljöttem a babóval 8 nap után, kicsit megszakadt a szívem, mert tényleg nagyon jól éreztem magam! Köszönhetõ ez a kedves embereknek, meg a "jól kifogott" szobatársaknak is...Na, meg hát nem utolsósorban Reginek Kép
Ha napközben jön látogató, nyugodtan otthagyhatod a babát, mert úgyis egész nap alszanak. Mi úgy csináltuk, hogy ha jött valakihez valaki, akkor megkértük a szobatársakat, hogy addig figyeljenek rá. De, ha ne adj isten huzamosabb ideig sír egy pici, akkor az ügyeletes csecsemõsök is bemennek hozzá, és legfeljebb addig elviszik. Amúgy nem tudom, mennyi minden változott a szigorításon, de hozzánk azért simán feljártak még a látogatók, csak akkor rövid ideig maradtak. Persze a babát nem láthatják, csak a tv-n keresztük asszem öttõl fél hatig. Ha esetleg megoldható, hgoy felmenjen egy-egy látogató, és a csecsemõs nem figyelt, én az ajtóig kivittem megmutatni titokban Kép
Bár ahogy a múltkori uh-n voltunk, láttam, hogy mindenki ott lent fogadta a látogatókat, úgyhogy tényleg lehet, hogy szigorítottak azóta Kép

Kriszta
14+1
Krisztocs
 


Kriszta!

Azt mondta doki bácsi, hogy nem lehet felmenniük a látogatóknak, a kiskapukat még nem ismerhetemKép Annyi viszont biztos, hogy rossz a tévé, és üvegen kereszül mutatják meg a babákat. Ehhez azonban épp lent kell lenniük, ugye?

Még azt felejtettem el megkérdezni, hogy a szülés utáni 2 órát hol tölti az ember?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Mese!

Nekem minden 2. hónapban csinált a doki kézi vizsgálatot. Sûrûbben felesleges ha nincs panasz.

Szirom!

A babákat látogatási idõben leviszik, épp zért hogy te nyugodtan fogadhasd a látogatókat. Napközben ha fent vana baba az ágy végi kis kosarában nyugodtan ott hagyhatod, mi pl simán lementünk ebédelni, a csecsemõsök ilyenkor figyelnek rájuk. de Emma általában fel sem ébredt. meg fürödni is elmentem úgy hogy ott volt. Sajnos a látogatók csak üvegen keresztül láthatják a babát, de azt az 5 napot ki lehet bírni a baba érdekében. Neki így jobb szerintem.
Látogatni tapasztalatom szerint legjobb látogatási idõben! Kép De most komolyan.
Amúgy tényleg aranyat érnek a fürdõszobák, az egy szuper dolog.
A babák iszonyú picikKép Emma nagy babának számított a többiekhez képest, és még így is alig mertem megfogni. 2 napig én nem is emeltem fel, csak letették mellém az ágyba és ott feküdtünk. Aztán megkértem az egyik csecsemõst hogy mutassa meg hogy kell felemelni. És még utána is annyit bénáztam, mire belevarászoltam a kis kosárba, meg ki onnan.
De rég is volt.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szirom!

A szülés utáni 2 órát én a szülõszobán töltöttem, de hozzátartozik, hogy nem volt nagyüzem épp. Én az állítható szülõágyon szültem, és én szültem akkor egyedül. Aztán épphogy megszületett Emma megérkezett a következõ vajúdó lány, de õt bevezényelték a régi szülõszobára a míg nekem le nem telet a 2 óra hosszám. aztán engem felvittek, és utána jöhetett õ át a modernebb szobába. És velem ott volt az Emma is a 2 órában meg a férjem is. De ez állítólag nagyon ritka, a szobatársaim babáit mind elvitték, csak 10/10-es apgarú nagyon jó állapotú babákat hagynak ott. De az a 2 óra nagyon jó volt, beszégettünk, a férjem videózott, telefonáltunk a nagyszülõknek.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ami a kiskapukat illeti, amikor megszültél az elsõ nap felengedik a éátogatókat látogatási idõben, hogy nem kelljen lemenned megh akkor az ebéded is felhozzák. A második naptól viszont már járkálnos kell. Én úgy tapasztaltam, hogy látogatási idõben nem nagyon szólnak ha feljöna látogató, hiszen ilyenkor nincs ott baba. Viszont amikor a babaák kint vannak akkor max fél percre be tudnak lógni hozzád, de tovább nem nagyon, szerintem ezért nem érdemes. Arról nem beszélve hogy lehet hogy én finnyás vagyok, de negem, zavart mikor a szobatársam férje belógott, én meg épp szoptatni próbáltam volna.

manó
manó
 


Köszi Manó!

Én csak amiatt aggódom egy kicsit, hogy akkor ezek szerint az apukája alig fogja majd látni abban az 5 napban, amíg a kórházban leszünk. A család megnézi üvegen keresztül, ok, azzal nincs semmi baj. De a párom szerintem minél többször szeretné majd látni, minél közelebbrõl, és közben meg jól diétára fogják ebbõl a szempontból... No, de csak pár nap.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok

Koszonom a nyugtatast, igazabol bajom az semmi nincsen vele es tenyleg nagyon rendi, igazatok van, aggodas funkcio kikapcsolvaKép
Ezt nagyon sajnalom, hogy nem johet fel senki. A baratnom most szult ket honapja a Semmelweisben es az apuka egesz nap bennt lehetett a babavalKép A parom meg nem lehet ott? Ezt azert en meg megkerdezem, hogy van-e valami utja modja, hogy legalabb o tobbet lassa. Szerintem nagyon fontos lelkileg mindannyiunknak ez az elso ido, de aztan lehet hogy csak en gondolom igy, elso baba lesz, nagy az izgalomKép

Na es mikor talizunk lanyok?
Krisztocs, veled lehet hogy a szuloszobabanKép de a tobbiek?
Es most vegre nem felejtem el odairni a vegere hogy

Mese
13+3
Mese
 


Mese!

Teljesen igazad van, hogy rossz, hogy apuci nem jöhet be, de higiéniai okokból rá fogsz jönni -ha már meglesz a baba-, hogy sokkal jobb így! Ahogy fentebb írta Manó, én is utáltam, ha egy apuka beszaladt valamiért a szobába, miközben épp szoptattam, vagy ne adj isten vonszoltam magam a fürdõ felé betéttel a kezemben...Ráadásul akkor tél volt, na most a sáros cipõk, ruhák, nem igazán tesznek jót a tisztaságnak...Hidd el, kibírható az a pár nap! Megmondom õszintén, nekem nagyon jól esett, hogy meghatározott idõben jöhettek látogatni, mert akkor valamennyire összeszedtem a fejemet is, és jól esett csak úgy egyedül a babával összebújni ;o)

Azért jó lenne még szülés elõtt összefutni Kép Már csak azért is, mert én valószínûleg ismét csaszival fogok szülni, mint elõször, és akkor sokáig nem leszek a szülõszobán...

Holnap senki nem jön rendelõbe Hamihoz?

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Én tulajdonképpen ráérek szinte bármikor a talira, hiszen már nem dolgozom. Illetve helyesbítek: a munkahelyemen nem dolgozom, a maszekjaimat azért megtartottam, de az itthonról is mûködik interneten keresztül, és nagyjából én oszthatom be az idõmet. Szóval én alkalmazkodom hozzátok, ha kitaláltok valami idõpontot.

Kriszta!

Mi majd jövõ héten megyünk a rendelõbe, valahogy mindig el vagyunk csúszva, sosem egyszerre látogatjuk a doki bácsitKép

Tényleg! A saját cuccaimon kívül a babának mit kell vinni a kórházba? Régebben egyszer valaki írta, hogy takarót, ha jól emlékszem. Azon kívül?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

Hát akkor megint nem talizunk Kép Ami a baba cuccait illeti, télleg csak takaró kell, mert pelust is adnak, krémeket is, ruhát is. Amikor mi voltunk, akkor a Kenguru támogatta a kórházat, tehát cuki rucikban voltak Kép

A talihoz én alkalmazkodok, ha tudok, mert hát Regitõl függ, de szívesen résztvennék rajta Kép

Kriszta
Krisztocs
 


Hát megmondom õszintén én nagyon örültem hogy nem törtek rám váratlan látogatók, mikor jött a látogatási idõ akkor fél órával elõbb elvitték babaákat, így volt idõnk lefürödni, tiszat betét, tiszta pizsi, így viszonylag jó állapotban tudtuk fogadnia látogatókat. Nem tudom ki hogy éli át, de én az elsõ héten egyfolytában nagyon koszsosnak éreztem magam amiatt a gyermekágyi folyás miatt, kivéve fürdés után kb 1 órát. Így tuti nem mentem volna ki a látogatókhoz fürdés nélkül. Persze a császárnál más a helyzet.
Az 5 napot Emma végigaludta, így ha az apja ott is lett volna max nézi a kiságyban.Kép Én nagyon komolyan mondom hogy nem éreztem hiányát hogy nem jöhetett be amikor a baba ott volt.Szülés után az õ kezébe adták elõször, õ elõbb fogta mint én, úgyhogy azért nem 5 naposan találkoztak elõször.

Én vittem mindent Emmának de tényleg egyedül a takarót használtam, minden más volt. De azért biztonságból biztos hogy most is vinnék.Kép
És még mindíg rugiban vannak, nem pólyában. Pedig pólyában sokkal egyszerûbb lenne fogni õket kezdõ anyukáknak.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,

Csaszi után ugyanúgy van gyermekágyi folyás Kép, szóval ugyanolyan "koszosnak" éreztem magam én is Kép
Azért írtam pont, hogy jó volt a fix idõ, mert összeszedted magad egy pöttyet...már amennyire lehet ilyenkor...

Szirom,
Eszembe jutott, hogy én pelust vittem neki biztos, ami biztos, de hamar rájöttem, hogy nem kell ezt reklámozni, mert akkor nem adnak Kép Arról nem is beszélve, hogy a mini pelusban eltûnt a lányom, így arra volt jó, amit bevittem, hogy született egy "óriás" bébi, és neki az újszülött volt kicsi, így nagylelkûen odaadtam a minit neki Kép

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Olvasom, hogy mi a véleményetek a kórházról. Én a SOTÉ-ra járok, és hát a mi ott megy, az nem más, mint átjáróház! Bárki bemehet, a terhes mamák a terhesgondozó és a szülõszoba mellett vannak, tehát aki akar, bemehet. Ami lehet, hogy férj szempontjából jó, de ha már 4-5-en vannak egy szobában! És hallottam olyat is, hogy idegenek mentek be és loptak! Szóval ezért is morfondírozok a váltáson...

Meg aztán ott tudtommal MINDENT neked kell vinni. Nem adnak sem pelust, vagy keveset vagy nem idõben, jóformán semmit...

Hanzi

Kép
hanzika
 
 


Szep jo reggeltKép

Na szoval akkor mikor lesz a tali? En meg dolgozom ( de mar nagyon nem szeretnek ) de delutan 5 korul mar vegzem. Juni.16-ig nem erek ra, mert megyek allamvizsgazni, aztan meg egy hetig hetente ketszer intimtorna de egyebkent nekem barmi joKép))

Kriszta, szerintem hozd Regit is nem? Legalabb babazunk.

Hat en azert sajnalom, hogy apuka nem johet beKép De ez van elfogadom.

Es meg egy kerdes: Szules felkeszito tanfolyamrol ti tudtok valamit, hogy ott van-e, mikor van? En azert szeretnek elmenneni ra a parommal.

Szirom, ha szabad kivancsiskodni, te mit dolgozol otthonrol, neten? En is nagyon szeretnek valamit kezdeni amig otthon vagyok es nincs baba, ugyis most szeretnenk lakast cserelni, kellene ra gyujtogetni.

Sziasztok
Mese
13+4
Mese
 


Sziasztok!

Mese, akkor veled nem is könnyû talizniKép Látod éppen ezért írtam, hogy én tényleg alkalmazkodom, mert ennél nekem azért könnyebb dolgom van. Csak a kompmenetrend számítKép

Az itthoni munkáim nem új szerzemények, hanem ezek évek óta megvannak nekem, csak eddig a rendes munkahelyem mellett csináltam õket. 3 lapnak vagyok az olvasószerkesztõje, ezekkel bíbelõdöm, de ez nem olyan nagy fáradság. 2 havilap, meg egy 2 hetente megjelenõ újság a penzum. Most mondjuk összecsúszott éppen kettõ, ilyenkor kicsit rosszabb. Ami a felkészítõt illeti, pont ma beszéltem a fõnõvérrel emiatt: szeptember elsején indul egy tanfolyam, oda írt be. Ha még lesz idõm elvégezni október 5-igKép Minden hétfõn fél 4-kor kezdõdik, 4 alkalom, vinni kell a tb-kártyát (a párodét is). Én elmegyek, mert minden információ jól jöhet, a párom viszont nem annyira lelkes, de addig még ez úgyis változikKép

Ma különben olyan rossz napom van, tiszta feszült vagyok, pedig szerintem ez már hónapok óta nem fordult elõ. Vízipók pedig alig mocorog, szerintetek õ is érzi, és azért?

szirom
22+2

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Merre kószál mindenki, hová tûntetek? Voltunk 3D-n a Praxisban, és megerõsítették, hogy Vízipók kisfiúKép Késõbb ha befejeztem a munkát, megpróbálok egy fotót felügyeskedni a profilomba, hátha sikerül, bár még sosem csináltamKép Profilból készült képek vannak csak, mert sztrájkolt a gyermek és nem volt hajlandó szembe fordulni, de így is gyönyörûKép Tiszta boldogság az egész, noKép

szirom
22+3

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


SziasztokKép

Nekem bennt sok a melom, naaaaagyon szeretnek otthonrol dolgozni, de egyszercsak megvalositom majd magam es sikerulni fog. Irigyellek erte Szirom, hogy te mar tudod a baba nemet. Olyan joo lehet. En is alig varom mar.
De most munka ezerrel meg egyebkent sem tortent velem semmi.

Mese
13+5
Mese
 


Sziasztok!

Mivel foglalkozol Mese? Abba tudod majd hagyni idõben? Szerintem kezdj el megszabadulni egy-egy feladattól, ha ez nálatok lehetséges...

Különben tényleg jó, hogy tudjuk a baba nemétKép De az utóbbi idõben olyan sok jó történt, nekem a kórházlátogatás valahogy varázslatos volt, meg a 3D is teljesen feldobottKép Már jól vissza is néztem a filmet néhányszor, és a képeket is kinyomtattamKép És sikerült képet feltennem, úgyhogy ha kíváncsiak vagytok Vízipókra, akkor megnézhetitekKép

Kriszta, Manó, Hanzika, Évica, minden ok?

szirom
22+4

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Az elmúlt két napban kb háromszor álltam neki írni, de valami mindig közbejött...De most csak azért is! Kép

Szirom,
láttam ám Vizipókot! És azt is sikerült kivennem, hogy fiú Kép Én is akarok már ilyen képet! Akkor ezek szerint 22 hetesen már érdemes, mert látvány is van. Mesélj, milyen volt a Praxisban, meddig néztétek, mit kaptatok, mennyi volt stb.

Kedden voltam a rendelõben, most nem volt "mozizás", majd legközelebb lesz méhszáj vizsgálat is, meg hát AFP után uh. De minden oké, annyira, hogy egy kg-t fogytam is Kép
Viszont az AFP elég szerencsétlenül jön ki, mert pont mikor 5 napig nyaralni leszünk, akkor kéne mennem. Abban maradtunk, hogy ahogy hazajöttünk elmegyek, és ha picit magasabb lesz, ennek tudja majd be a doki...Hát remélem, nem lesz gáz...

Képzeljétek, tegnap meg beirattam "nagylányomat" oviba Kép És már szülõin is voltunk, hihetetlen, hogy már ekkora...most született. Õ még csak februárban lesz 3 éves, de azt mondták, hogy novembertõl vigyem nyugodtan, nekem is könnyebb lesz, mivel dec elején jön ugye a tesó...Úgyhogy most nagyon boldog vagyok, mert így apának még szabit se kell kivennie, hogy itthon legyen vele, amíg kórházban leszek, arról nem is beszélve, hogy mire jön a tesó, már beszokik.

Ja, ma elõször görcsölt egyet a lábam, vettem MagneB6-ot, bár még közel se fájt annyira, mint amennyire késõbb fog..Kép

Hát velünk ennyi történt, remélem, mindenki jól van!!!

Kriszta
14+4
Krisztocs
 


Szirom!

nagyon szép a kisfiad!Kép Az én Emmámról is kb ilyen képet csináltak 25 hete terhes koromban, és õt is csak oldalról lehetett fényképezni. De már ott látszotta kis csücsöri szája, és tényleg olyan "csókos" szája is lett mikor megszületett (a felsõ ajka kijebb áll mint az alsóKép)

Kriszta!

Szerintem ez így tök jó lesz, a lányod nem úgy fogja érezni hogy a baba miatt megy oviba. Emma jövõ szeptembertõl fog menni bölcsibe, terveim szerint, akkor majdnem 2 éves lesz. Ott nincs olyan játszó csoprt ahová már behordhatnád (nálunka bölcsiben van, mi jövõ tavasztól járunk majd oda)? Csak mert az egyetlen negatívum az ilyen ovi kezdéssel kapcsolatban hogy állítólag eleinte sokat betegeskednek, tehát ha novemberben kezd járni nehogy épp decemberben vigyen haza valamit mikor megszületika pici.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,

van lehetõség, hogy bejárjunk már szeptembertõl napi egy-két órára bármikor, úgyhogy biztos elkap majd ezt-azt, de azt mondta az ovónõ, hogy mindenki számítson rá, hogy õsszel és tavasszal mindegyik beteg lesz így vagy úgy...hát ez van...de remélem, hogy a kicsit védeni fogja még az anyatej, meg hát ha muszáj, essen túl rajta, legalább immunisabb lesz késõbb :o)))

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Jó, hogy elõkerültetekKép
Köszi mindenkinek a dicséretet, én is nagyon szépnek látomKép A Praxis szerintem korrekt volt, bár én valamiért arra számítottam, hogy csak kismamák lesznek, vagy esetleg nem is nagyon lesznek, mert idõpontot adnak. Ehhez képest vagy 6-an vártak, mint kiderült, másféle uh-k is vannak ott. Kellett várnunk egy negyed órát, végül láttam, hogy két kismami volt bent egyszerre. Gyõrffy Mátyás volt a doki, nagyon kulturált, kedves pasi. Elõször csinált 2D-t, mindent rendben talált és nagyon összecsengtek a mérései az én doki bácsiémmal, pedig neki jobb a gépe. Õ is azt mondta, amit Hami, hogy kb. egy héttel kisebb Vízipók, mint a kiírás, de csuda egészségesKép Utána jött a színes, és az ha lehet még szebb, mint a 2D! Vízipók eddig minden egyes uh-t végigszökdécselt, hát most viszont nem akaródzott neki, pedig csak egy kis fordulatot kellett volna tennie, de nem bajKép A doki ha látott egy-egy szebb pillanatot, azt kimentette állóképbe. Elég sokáig kereste a megfelelõ szöget, meg várta, hátha megfordul a pici. Megkaptuk az egész videót, az szerintem olyan 15-20 perc lehet, bár nem mértem le. A fotókat csak CD-n kértük, mert itthon a párom munkája miatt profi színes nyomtatónk van. Ez volt 9 ezer Ft. Nem regisztráltam itt a babaneten, mert bonyolította volna a dolgot, és a párom intézte az egészetKép Szóval nagy élmény volt, és szerintem már nagyon szépen lehetett látni a kissrácot, bár a doki nagyon mondogatta, hogy a 30. hét után még látványosabb a dolog. Dehát neki meg ez a dolga, õ ebbõl élKép

Kriszta, merre mentek nyaralni? Nem tudsz visszaugrani az AFP miatt Pestre, persze csak ha nem mentek messze? Vagy esetleg ott levetetni? Lehet, hogy hülyeség, el is dugulokKép

Sziasztok!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: