Új privát üzeneted érkezett!

Dorrri!
Mi már kétszer voltunk, nagyon sok újdonságot mondanak! Érdemes ám elhozni a párodat is vagy barátnőt, mert minél többen halljátok, annál jobb!
Kellemes hétvégét!
pilis
 
 


Sziasztok!
Gondoltam itt is elujsagolom, hogy megszuletett a kisfiam majus 21-en,36+6 hetre, 2200 g, 48 cm, Hunor-Solyom-kent.
Csutortokon jottunk haza a Rokusbol csupa negativ elmenyekkel.
Nem akarok itt nyilvanosan panaszkodni, remelem masnak sokkal tobb sikere lesz mint nekem.
Minden jot kivanok minden leendo anyukanak!

Udv,
Malika
malika
 
 


Szia Malika!

Gratulálok, és remélem, hogy így, a kórház után már sokkal több kellemes élmény ér! Jó babázást kívánok! Kép

Bóbita
bobita
 
 

 
 

Szia Malika!

Gratulálok én is Hunor-Sólyomhoz, szép és különleges nevű kisfiadhoz! Szeretném tudni, hogy miért ért sok negatív élmény, ha van kedved és időd, légyszi' írd meg e-mailben. Nekem még odébb van a szülés, a 19. hétben vagyok, de én is a Rókusban fogok szülni és érdekelnének a benyomásaid.

Dóri

Üdv,

Dóri
dorrri
 
 


Szia Mindenkinek!

Kedves Tüni, Mmeli, Pszilvi és Kcsilla!

Elsősorban Benneteket szeretnélek megkérdezni. Most írok ide először, a 25. hétben vagyunk és nekem nagy dilemma volt eldönteni, hogy dr. H. és Rókus vagy valaki ismeretlen és a MÁV. Nagyon tartottam (tartok?) a Rókustól, pláne mivel évek óta járok a dokihoz és már rákészültem a MÁV-ra. Végülis úgy döntöttem, hogy maradok vele és megyek a Rókusba (remélem, nem bánom meg:-)), legfeljebb, ha nagyon nem tetszik, a következőnél váltok.

Gratulálok a babákhoz; aki közületek már megszült kérem írja meg tapasztalait. (Ha gondolja, priviben, az emilem ronizoli@axelero.hu).

Előre is köszönöm!
norik
 
 


Szia Norik és Mindenki!

Két hete megszületett a kisfiam a Rókusban, így friss élményeim talán segítenek.

Az én tapasztalatom, hogy a Rókus nem is olyan rémes, mint ahogy híresztelik.
A szülésnél semmi hátrányát nem éreztem annak, hogy nem a MÁV-ban vagyok, mert tényleg a személyzet a fontos, azok akik veled vannak. (Feltéve, ha nem alternatív módon szeretne valaki szülni, mert ugye arra itt nincs lehetőség. A körülményekhez képest viszont nyitottak az újra, pl.ha viszel labdát használhatod.)
Én fogadtam szülésznőt is, és nagyon jól tettem, mert nagyon rendes volt.

Nekem személy szerint a nővérekkel sem volt problémám. Igyekeznek rugalmasak lenni, figyeltek ránk. És segítettek mindenben. A gyerekek sokat kinn vannak, és nem is volt olyan rossz, hogy estére elvitték :-) Ez azt jelentette, hogy este kb. 11-től reggel fél hatig nincs veled a babád. És meg lehetett kérni őket, hogy szóljanak, ha sír a pici. Hogy mindig szóltak-e, azt ugye nem tudhatom.

Maga a kórház azért gázos, mert a vizesblokkok borzalmasak, a mi szobánkban szerintem penész volt a csempe alatt végig a csővezeték mentén. No, meg a bejáró látogatók azért elég zavaróak. Én ilyenkor betoltam a kicsit, aztán mikor elment a sok ember szellőzettünk és visszahoztuk a babákat. Van babamutató szoba, ahova bemehetsz a látogatóiddal és nem kell a szobában zavarni egymást. Én ezt választottam, szerintem elég nekik egy kis mozi, nem kell egy újszülöttet annyi embernek 'körbelihegni'.

A belvárosban viszont borzalmas autózaj van éjszaka is, hétvégén meg a jókedvű alkalmi utcai énekesek is rátesznek egy lapáttal.

A szobák a MÁV-ban sem voltak jobbak, újabbak, sőt, itt a Rókusban mi új ágyas szobát fogtunk ki, amiben az ágy sokkal kényelmesebb volt, mit a MÁV-ban két évvel ezelőtt.

Viszont az első gyerkőcnél jó volt, hogy a férjem is benn volt velünk, sokkal könnyebben megbarátkozott a kislánnyal és nem maradt le semmiről. Bár elég húzós ára volt annak az öt napnak, de nagyon megérte. A Rókusban nem tudok ilyen lehetőségről.

Hát hirtelen, így az éjszaka közepén ennyi jutott eszembe.
Remélem segítettem, és a végszó: nem bántam meg, hogy a dokihoz voltam hű. :-)

Üdv! Szilvi
pszilvi
 
 


Sziasztok,

Én múlt év szeptemberében szültem a Rókusban. Csak pozitív tapasztalataim vannak. Hát igen a vizesblokkok nem túl modernek, de naponta 2-szer takarítanak, minden csillogvillog. Még a takarítónők is kedvesek. A nővérek túlterheltek, de ha gond van, vagy vigasztalásra szorul valaki mindig van idejük.
A csecsemősosztály és a gyermekorvosok lelekiismeretesek, és rögtön tájékoztattak mindenről. Mindenkinek segítettek a szoptatásnál, elmagyarázták a pelenkázást, köldökkezelést. Az ortopédiai szűrést is megcsinálják, és körzettől függetlenül oda rendelnek vissza kontrollra( nem kell bejelentkezni és rengeteget várni).

A szülőszoba kényelmes, jól felszerelt. Nekem nem volt választott szülésznőm, ennek ellenére nagyon rendesek voltak( hosszú vajúdás volt, többen váltották egymást). Az epidurált rögtön adták, amint kértem. Papás szülés volt, mi külön szülőszobában voltunk. a tágulás alatt nem zavartak feleslegesen, de ha szóltam rögtön jöttek.

A babák napközben szinte végig velünk voltak, de bármikor be lehetett őket vinni asz osztályra. Jó volt, hogy éjszaka a babák nélkül tudtunk pihenni( be lehetett menni szoptatni, aki akart).

Van papás szobs (fizetős) 2 darab, amit a szüléskor kell lefoglalni.

Részemről mindenkinek csak ajánlani tudom a Rókust.
Üdv;
Vera

hvera
 
 


Sziasztok!

Most vagyok itt először, a Rókusban fogom szülni második babánkat januárban. A kisfiamat nem ebben a kórházban szültem, és nem is a kórház, mint inkább az orvosom miatt váltottam, aki nem váltotta be hozzá fűzött reményeimet. Én azon a véleményen vagyok, hogy a legfontosabb az orvos személye, a kórház másodlagos. Most egy nagyon jó dokim van, és remélem, a második babával már leszek ahhoz elég rutinos, hogy a kórházban töltendő napokat jókedvűen éljem meg.
Mindenkinek boldog terhességet, jó szülést és babázást kívánok!

Pusz
Ruszalka
ruszalka
 
 


Szia Ruszalka!

Kinel fogsz szulni?

udv,
Malika
malika
 
 


PSzilvi, Malika!
Gratulálok a babákhoz! Nagyon irigyellek benneteket, jó lenne már, ha velünk is itt lenne a pici. Én még csak a 32. héten vagyok... Bár van egy olyan érzésem, hogy a kánikulában nem fogjuk megvárni a 40. hetet.
Én nagyon kíváncsi vagyok a negatív tapasztalatokra is. Megtennétek? (kruppeva@freemail.hu)

Fog még valaki szülni Mihályinál?

Mindenkinek további kellemes babavárást és babázást kívánok!
pilis
 
 


Sziasztok!

Pilis, nem sok van mar hatra;))) Elvezd ki ezt a keves idot;)))
En rosszat csak a koraszulott csecsemos noverekrol tudok mondani, igy inkabb nem is mondok semmit, mert ugye ez a ritkabb esett.

Viszont halaval es koszonettel tartozom Eszternek, aki a szulesznom volt, nem volt fogadott szulesznom, csak tortenetesen O volt bent, de nagy szerencsem volt vele, valamint Orsinak, aki csecsemosnover a koraszulott osztalyon, es egy tunderi lanyka.
En is a dokim miatt szultem a Rokusba, vele teljes mertekben megvoltam elegedve, de a szemelyzetet nem minositem inkabb.
ket hetet kellett korhazban toltenem a 26-28-ik hetig, ekkora a nogyogyaszaton fekudtem, es egyszeruen elveztem a bentletet annyira kedves es aranyos volt mindenki. Ezzel ellentetben egy emelettel lennebb, meg nem mondhato el ugyanezz. Pedig csak egy emelettel van lennebb....

Minden jot MIndenkinek!

Malika
malika
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
moflymaci
 
 


Roxmort!
Júliusban biztosan nem lesz hideg Kép Amúgy van légkondi? Mert azért a meleg sem túl jó. Bár mindegy, jobb, ha hozzászokunk, itthon úgyis nagy lesz a meleg.

Malika!
Neked is köszi az infokat. Igyekszem most sokat pihenni és szépen lassan mindent kivasalni Kép

Mindenkinek jó babázást, ill. babavárást kívánok.

Szerdán lesz az előadás, remélem, hasznos lesz!
pilis
 
 


Kedves Pszilvi!

Gratulálok a kisfiadhoz és köszönöm szépen az infókat (most tudtam csak felnézni a netre), kicsit megnyugodtam.

Jó babázását! Norik
norik
 
 


Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Ugyan még csak 6 hetes terhes vagyok, de már a szülés körül forognak a gondolataim. A Harsányi dr-ról szeretnék információt megtudni, milyen a híre...Gondolom az arhívban biztos van kielégítő válasz a kérdésemre, de nem nagyon van időm átböngészni, ha esetleg valaki röviden írna nekem a Rókus szülőszobájáról, milyenek a körülmények, szülésznői hozzáállás stb... azt nagyon megköszönném. Üdvözlettel:Dafi
dafi
 
 


Szia Judit!
Köszönöm a válaszodat! A H-t még a MÁV-ból ismerem, nála szültem a kislányomat. Ha még most is ott dolgozna nem lenne számomra kérdés a mellette való döntés. A MÁV szülőszoba tényleg nagyon jó, ott mind egy személyes és ultra modern, patika tisztaság-viszont nem szívesen mennék ott más orvoshoz. A Rókust viszont egyáltalán nem ismerem. Nem tudom, hogy amikor váltott az orvos mennyire volt kényszerpályán és mennyire volt saját választása a kórház. Amit az emberi háttérről írsz nagyon bíztató, hiszen lehet bármilyen csiribiri a környezet, ha az ott dolgozók hanyagok... Ami a tisztaságra vonatkozik, az a szülőszobára is áll vagy "csak" az osztályra? A kórtermek hány ágyasak? Bent van-e a szobában a mosdó-wc? A látogatókat beengedik a szobákba?
A további segítséget előre is köszönöm: Dafi
dafi
 
 


Szia Judit!
Nem vagyok elég okos. Talán el kellene menni és megnézni a Rókust, talán a személyes benyomás segít...(?) A MÁV/Harsányi párosítás nekem tökéletes volt, de nem tudom mi a fontosabb, kihez ragaszkodjak orvoshoz, kórházhoz vagy éppen egyikhez se.... (???)
A távozás körülményeiről én nem hallottam igazán semmit. Mailben írnál erről nekem mit tudsz a moncsur@freemail.hu -ra?
Köszi előre is: Dafi
dafi
 
 


Sziasztok Dafi és Roxmort,

Nem akarok beleszólni a beszélgetésekbe, mert én még nem szültem (a 20. hétben vagyok), de pont most szerdán volt szülésfelkészítő tanfolyam, ami után körbevezettek minket az újszülött osztályon, a szülőszobát is láthattuk, valamint az egyik kórterembe is betekinthettünk.

Mivel én is a Rókusban fogok szülni, engem is érdekelt, hogy "milyenek az állapotok". A csecsemősnővérek és a szülésznő is nagyon rendesek voltak és elmondták, hogy a szülőszobán nagyon szigorú a higiénia, viszont a kórtermek ajtaján hiába van kint a felirat, hogy látogatók ne menjenek be, mégis tapintatlanul és meggondolatlanul csörtetnek be a rokonok/barátok. A nővérek mondták, hogy mindig szólnak emiatt és felhívják a látogatók figyelmét, hogy ezt ne tegyék, egy külön helységben fertőtlenítés után és köpenyt, lábzsákot viselve meg lehet nézni/fogni az újszülöttet. Szerintem ez minden új anyuka feladata, hogy tisztázza a családjával, hogy a baba érdekében, a fertőzések elkerülése végett és a többi anyuka iránti tapintatból a külön szobában csodálják meg a kicsit. Én nem a nővéreket hibáztatnám ezért. Az első napokban annyira kiszolgáltatott az újszülött a baktériumoknak és vírusoknak, hogy aki ezt nem látja be, az elég szomorú.

Dóri

Üdv,

Dóri
dorrri
 
 


Szia Dóri!
Igazad van, de szerintem ez megoldhatatlan, pont az emberi fegyelmezetlenség miatt...:-(
Ha most voltál szülés felkészítőn biztosan hallottál arról, hogy mik az apás szülés lehetőségei. Itt arra gondolok, hogy Judit azt írta van egy egy személyes és a 4 paravános. A paravános helységre is vonatkozik, ha többen szülnek egyszerre, hogy lehet apás a szülés? Vagy többes szülés esetén az apukák kizárva? (ami érthető is lenne) Dafi
dafi
 
 


Szia Dafi!

A szülőszobában 3 ágy van egymás mellett, függönnyel elválasztva és a külön szoba ami tágasabb. Mindegyik ágynál ott lehet az apuka ( vagy 1 másik kísérőszemély) a szülés alatt. Minket próbált nyugtatni a szülésznő, hogy nem szokott "csúcsforgalom" lenni. Én is remélem a legjobbakat :-) !

Dóri

Üdv,

Dóri
dorrri
 
 


Szia!
Hát ez az... Én az első szülésemet a Leboyer féle könyv alapján próbáltam kivitelezni, amihez teljesen partner volt a környezet. Ha viszont egy helységben többen vagyunk ez már szerintem kivitelezhetetlen...:-(
Nem igazán tudom mi tévő legyek...
De köszi az infót! Dafi
dafi
 
 


Szia Judit!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy ilyen gyorsan próbáltok segítségemre lenni! Amit írsz a teltházról bizony eléggé elgondolkodtató, ugyan én hang nélkül csendben voltam mindvégig, de gondolom ahányan annyi félén megy ez a dolog. És hát megvalósítani a csendet úgy, hogy esetleg kint hárman életük legnagyobb eseményében vannak az bizony elég nehéz...
Az viszont jó, hogy az egy légterű szülőszoba nem akadály az apás szüléskor. Legalább ez már nem kérdéses...
A látogatók ellen éppen azért van kifogásom, mert, ha minden jól megy febr. 2 körül lenne a nagy nap... (nátha, influenza, köhögés...)
Várom mailben a H-ról hallottakat!
Köszönöm mindkettőtöknek, üdvözlettel: Dafi
dafi
 
 


Judit,

Ha lesz időd, akkor légyszi' írj majd bővebben (kd79@freemail.hu)! Előre is köszi.

Nem mondták, hogy mi alapján osztanak be a kórtermekbe. Csak 1 szobába lestünk be messziről, mert ott éppen csak egy anyuka volt bent és persze nála is ott ültek bent a szülei minden elvárt védőöltözet nélkül...

Dafi, talán februárban szigorítanak a látogatáson. Az tényleg még kényesebb időpont. Én okt. 31-re vagyok kiírva, nov-ben már én is tudok saját tapasztalatokról írni. Addig is szép babavárási időszakot kívánok :-) !

Üdv,

Dóri
dorrri
 
 


Dorri!

Minden új infót örömmel várok! :-)
További jó pocakosodást: Dafi
dafi
 
 


Sziasztok!

Én 5 hete szültem a második babám a Rókusban Harsáni dokinál. Az elsőt meg a MÁV-ban.
Én is tartottam a kapcsolatot előttem szült anyukákkal és nem hallottam olyanról aki nem a külön szobában szült. Nekem nem voltak kölönleges igényeim szülés terén. a MÁV-ban a labda jól bevált, most hoztam és most nem használtam, mert elmúltak rajta a fájásaim. Szóval nagyjából hagyományos szülés esetén az én tapasztalatom az, hogy nem a környezet, inkább a személyzet számít. Én is végighallgattam egy anyukát, aki iszonyú hangos volt, de inkább együtt éreztem vele, nem volt zavaró. Meg irigyeltem mikor már túl volt a szülésen :-) Fogadtam szülésznőt is, akit H. doki ajánlott és jó páros voltak, semmivel sem éreztem rosszabbnak a szülsét, mint a MÁV-ban.

A szobák kissé gázosabbak, mint a MÁV-ban. Az ágyakról hallottam több panaszt. De én pl. olyan szobába kerültem, ahol új ágyak vannak és sokkal kényelmesebbek voltak, mint a MÁV-ban a süppedős ágyam.
Két klassz szobatársam volt, akikhez viszont sokszor jöttek. Mindig reggel megbeszéltük, ki mikor vár látogatót. Én ilyenkor bevittem a picit az osztályra. Aztán mikor elmentek a látogatók, kiszellőztettünk és visszahoztam a picit. Így oldottam meg a problémát.

Utolsó: úgy tudom, ősszel felújítják a szülészetet a Rókusban, sőt már voltak is példát venni a MÁV-ban, hogy milyenek legyenek.

Remélem segítettem egy kicsit.

Szilvi
pszilvi
 
 


Szia Szilvi!

Nagyon örülök, hogy jó tapasztalataid voltak és remélem, hogy a babád is egészséges. Én is bízom benne, hogy meg lehet beszélni a szobatársakkal, hogy a látogatásokat hogy oldjuk meg, hiszen mindenki a legjobbat akarja a saját kicsijének. Mivel én okt. 31-re vagyok kiírva, még van időm, de egyre jobban foglalkoztat a szüléssel kapcsolatos összes dolog. Ha nem vagyok indiszkrét, a fogadott szülésznőnek ti hogyan honoráltátok a segítségét? A dokimtól majd én is szeretném megkérdezni, hogy melyik szülésznővel dolgozik legszívesebben és én őt szeretném majd felfogadni.

Köszi előre is,
Dóri

Üdv,

Dóri
dorrri
 
 


sziasztok!
én is a Harsányi dokinál szültem a rókusban.nem bántam meg,hogy eljöttem vele a Máv-ból.nagyon jól éreztem magam a rókusban,igaz nem olyan modern a szülőszobája,mint a mávnak,de sokkal kedvesebbek és tapasztaltabbak a dolgozók.Választottam szülésznőt Miklósiné Vikit.nagyon jó volt minden,Viki nagyon tündéri,kedves és remek szülésznő.mindenkinek csak ajánlani tudom.Szilvi,neked ki volt a választott szülésznőd,mert nem írtad meg.írd meg kérlek.igaz nincs a rókuban alternatív lehetőség,de egy jó szülésznővel és orvossal ez kiküszöbölhető.ha valaki nem tud dönteni,hogy rókus vagy máv,akkor én a rókust ajánlom és a harsányi dr-t.szülésznőnek pedig vikit ajánlom mindenkinek.haq van kérdésetek írjátok meg,megpróbálok rá válaszolni.kriszti
krisztilina
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
A matrica, tea, kiskanál stb. is ide tartozik, ja és melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy időt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


Sziasztok!
Nagyon örültem a fentebbi soroknak! Nem volt könnyű meghozni a döntést, de én is megyek a Harsányi után a Rókusba.
Ahogy írtatok azt hiszem én is fel fogom kérni a Viki szülésznőt.
Sokat segített mindenki, nagyon köszönöm: Dafi
dafi
 
 


Sziasztok!

Januárban szültem a Rókusban(csak az orvosom miatt mentem oda), de nem bántam meg igaz a szoba katasztrófális! a mosdó szörnyű volt a fűtés pedig hol volt hol nem volt. De mindenki nagyon redes volt szülésznő, nővérek, csecsemősők(persze itt is volt egy kakukktojás) a szülőszobán állítólag légkondi is van. Roxton mikor szültél januárban? lehet, hogy egyszerre voltunk ott? Ha valakinek van kérdése és tudok segíteni akkor nagyon szívesen válaszolok. Mail:as12as@freemail.hu
jó babázást, és szülést mindenkinek
chiara
 
 


Szia!

Én is pont abban a szobában voltamKép 18 hajnalban kerültem le a szobába. Nem az ajtó melletti ágyon feküdtél?
chiara
 
 


Szia!

Köszi jól vagyunk. Patrik tud már forogni, sikongat és mondja hogy maaaa- maaa. 6kg és 72cm. Most kezdjük tanulgatni a hozzátáplálást.Ti, hogy vagytok és hogy álltok a hozzátáplálással? Megpróbálok feltenni egy képet is. Amikor hazajöttünk akkor az a lány még bent volt mert egyszerűen nem tudták eldönteni, hogy mi baja van. Nagyon ki volt akadva szegény és már én is keztem tőle kicsit depi lenni. A 3. napon már haza is mentünk. A nővér megkérdezte mikor szeretnék hazamenni mire én: hát ma! A csecsemősök picit nehezen engedték el mert 4nap kell, de a végén meggyőztem őket. Az igaz, hogy nem vették észre, hogy besárgult hiába szóltam nekik csak azt mondták, hogy anyukához képest van jó színe. Szóval sárgán jöttünk haza, de a gyerekorvosunk nagyon rendes és ő segített. Veletek mi újság? Van a babaszoba.hu-n a csevegő azon belül a csecsemő és ott van egy januári babák topic ha van kedved nézz be elég sokan összejöttünk és tapasztalatokat cserélünk. A kép mégsem jön össze mert azt írja ki, hogy meghaladja a 600*600-atKép de a babaszobán kitty23 néven vagyok ott van sok kép is mert ott nagyon egyszerű feltenni.
Kriszti
chiara
 
 


Nagyon aranyos a kisfiad!!!Kép Azok a pici fogakKép eszméletlen. Mi két hónapos kora óta szenvedünk a fogakkal de csak nem akar kibújni a hegye mindig kijön és utána visszahúzódik rá az ínye. Néha olyan mintha tegnap lett volna január. Nagyon nagyot nőttek a fiúk. Bence hány kg, cm? Sajnos nekem muszáj kezdeni a hozzátáplálást mert lehet hogy gyógyszert kell szednem a pajzsmirigyemre és akkor nem hirtelen szeretném elválasztani.
chiara
 
 


Bocsi lehet, hogy a Te kisfiad Benedek mert a másik baba akivel egy szobában voltunk ő Bence. Ha így van akkor bocsi a névkeverésért
chiara
 
 


Szia Dóri!

A dokimat kérdeztem meg szülésznő ügyben, mert az a jó, ha szeretnek, tudnak együtt dolgozni a szülésznő és a doki. így Miklósiné Vikivel szültem és .. a többit inkább e-mail-ben írnám, ha megadod a címed!

Üdv! Szilvi
pszilvi
 
 


Sziasztok!

Sajna nem tudtam bele olvasni a fórumba, de nagyon örülnék ha tudnátok pár kérdésemre válaszolni!
Először is milyen tapasztalataitok voltak a Rókusba, milyen a szülőszoba, és a kórtermek, van-e PIC és éjjel nappal velünk lehet-e a pici!
De végül is minden érdekel, kérlek írjatok!

Első babámat a Szt Imrében szültem, most újra babát várok csak sajnos közben diabéteszes lettem és a Rókus kórházba írányítottak!
Virág
arivirág
 
 


Szia Roxmort! Nagyon örülnék ha írnál a Rókusról nekem, MINDEN érdekel a kórházzal kapcsolatban!!!

bodzavirag23@freemail.hu

Köszi!
arivirág
 
 


Szia Arivirág! Tudtommal a Rókusban nincs PIC.
Én csak a Shöpff -Méreiről és a SOTE-ról tudom, hogy ott van.
Hogyhogy átküldtek? egy ismerősöm annó terhességi cukorbeteg lett, mégis maradt a Szt Imrében :-O
kenuzsu
 
 


Sziasztok!
Kérlek Benneteket, hogy segítsetek! Úgy néz ki, hogy nem jön a babánk az orvosom szabadsága előtt, ezért ő átadott Harsányi doktornak. Ezzel nincs is semmi baj, mert már februárban megbeszéltük, hogy ő szabin lesz augusztusban. De most minél több infót szeretnék begyűjteni Dr. Harsányi Lehelről. Kérlek Benneteket, hogy írjatok Róla! kruppeva@freemail.hu
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
pilis
 
 


Szia Kenuzsu!

Első terhességemnél nekem is úgy mint a barátnődnek 'csak' terhességi diabéteszem volt ezért szülhettem a Szt Imrébe, mert ott csak olyanokat vállalnak el akinek terhességi cukruk van, de nekem szülés után egy évvel ki alakult az 1-es típusú diabétesz és ezzel már nem szülhetek ott!
arivirág
 
 


Szia Virág!

Értem :-// sajnos ezt hallottam, hogy akinél kijön a terhesség alatt, annak nagy esélye van egy későbbi cukorbetegségre :-/ sajnálom.
Van már választott dokid?
Én is a Rókusban szültem, s most is oda készülök Kép
A dokik és a nővérek felkészültek és jó fejek, a csecsemősökkel meg szokott gyűlni az ember baja, főleg az a baj, hogy nincs egy kidolgozott koncepciójuk: van, aki szoptatás barát, a másik meg tömné teával vagy tápszerrel a gyereket, csak ne kelljen éjjel kicsoszognia szólni, hogy felkelt a baba....
kenuzsu
 
 


Sziasztok Lanyok!

Uj vagyok a forumon es szinten a Rokusban szulok, ha minden jol megy.
Dr. Demeternel fogom megszulni az ikreimet es lenne egy par kerdesem:
- Szult valaki a Demeternel? Mik a tapasztalatok vele kapcsolatban?
- Csaszaros szulesnel is kell szuleszno?
- Az ikerterhesseg miatt a 30. hettol be kell fekudnom a nogyogyaszatra megfigyelesre. (Bar lehet, hogy ebbol le tudok alkudni valamennyit.) Van valakinek hasonlo tapasztalata? Mi var ram a remes koszton kivul?

Elore is koszi a segitseget,
Heszter

KépKép
heszter
 
 


Szia Heszter!

Mikor szülsz? Én is a Demeternél szülök, január legvégére vagyok kiírva. Csak jót hallottam róla, úgy ajánlották nekem. És a nővérek is hallgatnak rá, a barátnőm nála szült császárral, és még aznap kihozták neki, mert a Demeter szólt, hogy a kispapa is ott van és az anyuka is nagyon ragaszkodik hozzá, hogy vele legyen a gyerek. Szóval elintézte. Kép
Üdv,
Ruszalka
ruszalka
 
 


Ruszlaka,
En november kozepere vagyok kiirva csaszarra. Ez persze siman valtozhat, ha a maszatkaim elobb akarnak jonni - ami ikreknel azert nem szokatlan. Koszi amit irtal, nagyon jol hangzik. Megnyugtato.

Roxmort,
Ha gondolod, akkor irj erre a cimre: eszontagh@yahoo.com

Ha van olyan, akit hosszabb idore befektettek a szules elott, azzal mindenkeppen szeretnek beszelni. Itt a forumon vagy akar priviben is.

Udv,
Heszter

KépKép
heszter
 
 


Sziasztok, már régen jártam erre. Az októberi szüléselőkészítő témájáról tudtok vmit?

Üdv,

Dóri
dorrri
 
 


Mivel lassan közeledik a szülés időpontja (36. hetet kezdem), érdekelne a tapasztalatotok: a vajúdás/szülés időszakára is vinni kell saját hálóinget, vagy a kórház ad vmit?

Üdv,

Dóri
dorrri
 
 


Szia Dorrri!
En vittem, es amikor megerkeztunk at is oltoztem a sajat cuccaimba. A korhaz olyan sotetkek koppeny felet ad csak, en ajanlom, hogy vigyel magaddal sajat haloinget es kontost, mert en pl. baromira faztam, igaz 13 orat vajudtam, de a vegen mar semmi nem volt eleg olyan huvos volt es mindez majusba.
Kivanok Neked minden jot es konnyu szulestKép)
malika
 
 


Szia Malika!

Köszönöm a jótanácsot, viszek hálóinget és köntöst is!

Ha van időd és kedved, akkor szívesen venném, ha megírnád a kórházban szerzett tapasztalaidról.
A címem: keresztesdora@gmail.com

Minden jót Neked és a babádnak is!

Üdv,

Dóri
dorrri
 
 


Szia Roxmort és szia Chiara!!!Õrülök hogy rátok találtam ugy néz ki én ís ott voltam veletek januárba 11-én mentem be és 14-én reggel szültem és 19-én jőttem haza!A szobaszámot sajnos már nem tudom de a nővérpulttol balra a második szoba!És valoban nem müködött a fütés már 17-étöl akadozott a dolog söt nálunk nem volt hidegviz a fürdöbe ugy kellett elugrálni a zuhany alol olyan forro volt a viz.Amugy császáros voltam a Mihályi dr.-nál szültem egy őrdőgőt.Írjatok ha olvassátok biztos találkoztunk legalább a folyoson!!!!puszi nektek
Vendég
 


Szia!Igen fiam van Mironnak hivják egy kis ördög!
9 honapos kora ellenére már 8 foga van minden honapba nővesztünk eggyet,már mászkál mindenhova de még kapaszkodnia kell csak ritkán engedi el magát legtőbbször négykézláb teker.Imádja a virágfőldet enni na meg szekrényt pakolni ís érdekes dolog.küldjél már egy képet ha tudsz magadrol mert sejtem ki lehetsz és zavar hogy nem tudom biztosra.Lányod van és császáros voltál?Idöközbe kideritettem hogy én a 204-es szobába voltam!Majd én is küldők képet!Szia!!!
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: