Új privát üzeneted érkezett!

KVIKI!

Mi a véleményed a 3 havonta beadandó fog.gátló injekcióról??? Arról is megkérdezem majd a dokit. Tök kényelmesnek tűnik bár arról is írnak jót is rosszat is...Te tudsz v.mit róla??? :shock:


KIKOCSEN!

Már biztos babázol, túl vagy rajta de jó!!! :D
csézjang
 
 


KVIKI?

És a NOvaring hüvelygyűrűről mit hallottál?
Azt nagyon dicsérik a csajok a netes fórumokon , 3 hetente kell csak felrakni és nagyon minimális hormont tartalmaz.Na ezt is megkérdezem majd....
csézjang
 
 


KVIKI!

Úgy értem ezeket hogy persze szoptatás után....! :roll:
csézjang
 
 

 
 

Na jó most olvastam hogy mindkettő sz@r..... :(
csézjang
 
 


hát a hüvelygyűrűt semmiképp nem választanám, nagyon szar, meg azt érzed is magadban, barátnőnek volt. Inekción én is gondolkoztam, de utálnám 3 havonta megszuratni magam a sok hormonnal, sztem énmaradok a miréna mellett, hormonok méhnyálkahártyán belülmaradnak, kevesebb mensi, csak jót tudok róla, annyi h doki aztmondta kellemtlen a felhelyezés, de szülés után nem az.
bár még van 5 hetem átgondolni, doki támogatta, fel is írta, meglátom, h kiváltom-e.
kádban fürdésről, nemi életről, tornáról mondott neked vmit doki? mikortól lehet?
kiwi vagyok mi lesz nszokével? remélem neki is megfelel a doki.
szted amúgy hány éves?
kviki23
 
 


KVIKI!


Sztem kb: annyi idős mint én, de nem tudom pontosan.Van egy 3 és egy 5 éves kisfia.
tornán én is gondolkodtam, most vagyok lassan 7 hetes úgyhogy el kellene kezdenem.
Nemi életet még nem mertem próbálni... :oops:
Na meg időnk se lett volna, férjem éjjel nappal dolgozott én meg éjjel nappal hullafáradt vagyok....
Én is kíváncsi vagyok Nszoke-re! :)
csézjang
 
 


KÖSZI!KÖSZI!KÖSZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Imádlak titeket csajok! Életem DOKIJÁT találtam meg :lol: :lol: :lol:
Pont ahogy leírtátok, bár kicsit mereven, de gondolom első tali, meg ki tudja milyen napja volt...stb.stb.

Megyünk vacsi, fürdés, stb. jövök részletesen.

Mégegyszer Köszönöm nektek!!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Nszoke!

Ugye megmondtam??? :wink: Örülök hogy bevált!!! :D
csézjang
 
 


Nszoke!

Akkor már hárman imádjuk ebben a topicban !!! :lol:
csézjang
 
 


Jajj de jóó, akkor ezek szerint elvállalt! tökjó!
majd írd meg mi volt.
Táncra visszatérve, csak hobbi egyelőre, lányom nyúzott h tanítsam őket, meg az összes oviban, hosszútávon nem tudom mi lesz, lesz e kedvem visszatérni az eredeti állásomba, meglátjuk, most a baba a legfontosabb!
Sulik: fiatalon terhes lettem, és elhatároztam h nem áll a diploma útjába a baba, mivel augban született, tudtam folytatni megszakítás nélkül a fősulit, és Jázmin mellett lediplomáztam a Külkeren (export-importmenedzsment szakirányon.) Hát nem volt könnyű, pláne hogy kötelező szakmai gyakorlat volt, és akkor még győrben éltem, győrből jártam fel suliba, ill albérletben is voltunk pár hónapot h több órára be tudjak járni, majd a szakmai gyakorlat győrben volt az audi gyárban. Anyukám vigyázott a picire, majd bölcsibe adtam másfél évesen.. hál isten szerette nagyon, ezért lehet sokan elítélnek, de nem volt más választásom, és nagyon előnyére vált, iszonyat könyen illeszkedik be bárhová..
Aztán Pesten kaptam egy jó állást, ami messze jobban fizetett mint vidéken, így feköltöztünk, és anyukámnak megígértem, h egyetemi diplomám lesz, így jelentkeztem a BME kiegészítő egyetemi képzésére, és tavaly diplomáztam kontroling szakirányon. na ez még nehezebb volt, munka és Jázmin mellett, éjszaka tanultam, meg plussz műszakokat vállaltam melóhelyen akár hétvégén is, és bent tanultam, mert ott nem 'zavartak', hisz itthon Jázmin kötött le teljesen. Mivel anyukám kívánságát teljesítettem, így jött az én vágyam, a TÁNC, és beiratkoztam TFre,ahol tavaly októberben lett volna záróvizygám, minden más vizsgám megvan, de terhsen olyan szarul voltam, nem tudtam volna eltáncolni a 10 táncot egymás után, így toltam most nyárra. nagyjából ennyi a történet:)
na a kecses, szép nőtől messze vagyok... régi képek azok, meg most van rajtam vagy 10 kiló plussz Ricsi miatt, de majd szépen leadom. Szép tartást csinál a tánc,alakítja a testet, sztem mindenkire ráfér bármilyen korosztálynak, pl argentin tangózni a 80 éves bácsika is olyan lendülettel megy, eldobja a botot:)
namajd jövök még, kiváncsi vagyok mi volt veled Nszoke!!!
kviki23
 
 


KVIKI!


Én is irigyellek ám a tánc miatt! :wink:

Amúgy te is szarul voltál terhesen? Szerintem ebben én viszem a pálmát mert én 6 hónapig masszívan hánytam, konkrétan terhességi vészes hányásom volt ami miatt szinte ki se tudtam mozdulni a 25.hétig a lakásból csak az orvosig tudtam eljutni, még boltba se !!!!!
Nem kívánom senkinek, mert a 25 hét örökkévalóságnak tűnt, és ráadásul mindkét fiamnál volt, kórházba is kellett feküdnöm pár napot infúzióra mindkét terhességemnél.

Ez a durva hányás csak minden 200-adik nőnek van, ami azt jelenti hogy olyan rosszul vagy hogy szinte négykézláb mászol a lakásban, és legszívesebben elvetetnéd a babát csak már jobban legyél, annyira de annyira rosszul vagy és csak fekszel az ágyban fehéren sápadtan, mondhatom rémálom !!!!!
Képzelheted mennyire rosszul voltam ha már arra gondoltam hogy talán jobb lenne elvetetni mert én ezt már nem bírom ki!
Persze sose tettem volna hiszen őt akartuk másfél évig!

Olvastam hogy Amerikában komolyan foglalkoznak ezzel az állapottal mert azok a nők akiknek ilyen komoly vészes hányása van, olyan rosszul vannak hogy sokan inkább az abortuszt választják.Én maximálisan megértem őket, ezt csak az tudja aki átélte.
Én ráadásul mindkét terhességemnél küzdöttem vele, sugárban hánytam éjjel nappal, már epét hánytam mert már semmi nem jött belőlem csak folyt a könnyem az erőlködéstől... és csak a 7.hónapban lettem jobban, akkor kezdtem hízni, de akkor jól behoztam, 3450 grammal és 54 cm-vel született meg végül mindkét babám.Na a terhességnek ezt a részét szívesen elfelejteném.....
:(
csézjang
 
 


ez nagyon durva lehetett, fúú le a kalappal előtted, h átvészelted, de gondolom a baba mindent elfeledtet! Nem egyszerű a terhesség, én nem hánytam hálisten, csak hányinger gyötört, meg olyan alacsony volt a vérnyomásom folyzon aludtam volna, de ezt össze sem lehet hasonlítani a te eseteddel.már hallottam ilyenről, egyik ismerősömnek is ez volt, sehova se tudott menni, annyit hányt, buszon, utcán, bárhol...durva h még kórház is, infúzió, de hálisten túl vagy rajta, és 2 gyönyörű fiad van. Akkor gondolom te alig híztál a terhesség alatt, csak a baba súlyát .Ebből a szempontból jó, én most küzdhetek a fölös kilóimmal.
kviki23
 
 


Sziasztok!

Tegnap annyira fájt a fejem, hogy nem tudtam jönni, este lefeküdtem egy algopyrinnel :oops:

Szóval: kicsit előbb értem oda kb.negyed órával, doki bácsi rá pár percre, de azonnal hívott is be, leültünk elmondtam, hogy többen ajánlották, mostani paciensei, és eddig elutasítottak a dokik, mert ez és ez volt (előzményeket meséltem neki nagyvonalakban) közben nézte a papírjaimat, s mondta, hogy vállal, amennyiben kockáztatom, hogy ő aug.20án szabin van meg előtte pár napot. DE!!! Azt mondta, hogy egy nagy csoda lenne ha én addig húznám. Ebben mondtam hogy egyetértek, számomra is világos, hogy inkább minden egyes hét plusz öröm és boldogság, hogy még bent lehet. Ha júliusban szülök már az szuper lesz, 2-3héttel több lenne mint Zsebikém. És akkor elkezdett pörögni, hogy ezt meg ezt szedjem, hogy állok a cukros vérvétellel, jó azt is megcsináljuk, csinált uh-t, felpörgette az eseményeket. Írt homeopátiát TOXÉMIA MEGELŐZÉSÉRE!!! nem is tudtam, hogy ilyesmi létezik, toxémia megelőzése...még ha nem is 100%os,de reményt és esélyt ad...
Ja és mondta,hogy aki ajánlotta az most volt nála varratszedésen, mondtam igen fél12kor a Jánosba, mondta a neved, mondom igen ő is ajánlotta... úgy hogy mindenképp köszönöm a talaj előmelegítését, biztosan közrejátszott...
Mondta még hogy mostanában többször találkozunk, mert ellenőrizni kell, mivel állítólag az a hét a legkritikusabb amikor előzőleg szültem, tehát nálam 29+0nap. Jázmin pedig a vonalzómmal teljesen napra pontosan van a pocakban, így ma vagyok 22hét 2nap. Már nem sok van a 29.ig. :cry:
7-én mennem kell a Jánosba vérvétel, vizelet, előtte cukros témát meginni, de nagyon humánus a koktélkészítése. Itthoni cukorból 750gr. 2-3deci limonádéba, jó citromosan. Még fogalmam sincs mennyire cukros ez, de máris jobban hangzik,mint a patikai. II.em.uh előtt találkozunk.
Majd ezzel kapcsolatban még írok nektek egy privit.
(Mintha nem írtam volna bőven a dokiról eddig :oops: :lol: )

Terheshányás: ezt a terhességet észre sem vettem volna, ha nem marad el a mensesem, mármint így tünetileg...semmi bajom nem volt. Most az elmúlt 2hétben hánytam, de csak mert már 8-10féle gyógyszert szedek naponta 2hete a fülem miatt is. :(
Nem irigylem azokat akik hánynak, borzasztó, az első terhességem, állandó hányás, hányinger...minden. Azt hittem megdöglök, de nem vészes hányás, csak párszor, de nem kívánom senkinek. Úgyhogy megértelek csézjang.

Tánc: mi ovinkba is jöhetnél :wink: vagy hová irassam át a gyereket? :lol:
Viki a sulikkal pedig...ámulok és bámulok, én elkezdtem, de belefulladtam. Egyszerűen mint egy gyagyás nem tudok elvégezni egyetlen szakot sem :oops: nem tudom mi van velem. Bár sosem voltam kitűnő, de sz@rtam a tanulásra, mégis mindig tartottam magam. Most meg mikor érdekelne, mindig van fontosabb mint a tanulás. Pedig most tanulnék is. ÁÁÁ nem tudom. Ja meg a nyelv...hát azt aztán tényleg nem nekem találták ki. Már próbáltam mindenhol, mindenhogyan. Angolt, németet is, de nem akar menni. Iskolában, nyelviskolában, barátoktól, neten, autdidaktán...sehogy nem megy. :cry: pedig legalább angolul szívesen gagyognék, csak az alapokat, na meg hát diplomához középfokú kéne... :shock:

Nem tudom, mert így, meg mondjuk diplomával nyelvvel, túlképzetten se sok, de szerintem több esélyem lenne a munkába állásra... szeretnék majd olyan melóhelyet, ami mellett meg tudom oldani a két gyereket, családot, mindent, meg még keresek is vele, nem milliomos leszek ez világos, de normális fizu legyen.

Na de megyek, mert 10kor vár a védőnő ezzel a meddőségi jogszabályokkal, meg mit hol hogyan, meg amúgy se írjam már teli az oldalt :lol:

Bocs, de annyit tudok dumálni...elkezdem, s alig bírom abba hagyni :oops: :oops: :oops:

Puszi nektek. És csajok tényleg nem tudok nektek eleget hálálkodni!!!!!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ja!!! És mondta nem kell programozott császárnak lennie. DE!!! 10% esélyem van a sima szülésre, viszont ne éljem bele magam, mert ahhoz mindennek rendbe kell legyen. De mondtam neki, hogy nem érdekel hogy sima vagy császár, sőt már úgy állítottam be magamat is hogy császár. Úgyhogy nem leszek depressziós, vagy nem készülök ki "csak azért" mert nem szülhetek simán.
Szerintem amúgy ő is, eddigi dokik is, meg én tudjuk meg érezzük valahol, a dokik inkább tudják, tapasztalat, meg tudásból adódóan, hogy nekem megint sürgősségi császárom lesz. Csak gondolom nem akarnak engem ezzel sokkolni, meg lehet ha tényleg nem parázok ezen még jól is alakulhat, ugyhogy ha ők tudják is hogy sok jóra ne számítsak, de legalább nem csinálnak ki feleslegesen. Amúgy szept.8-at mondott szülésnek. Várható időpont.

Tényleg befejezem, indulok, meg készülök.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Kviki, gratulálok Nektek, ahogy olvaslak, pikk-pakk felépültél!!

Kikocsen, drukk-drukk!!

Ne haragudjatok ,h nemigen tudok jönni, már annyit sír a drágám, h ennyi sírás a világon nincs, totál kész vagyok.Tegnap voltnuk a neurológiai vizsgálaton és sajnos van vmi, de még nem mondtak korkrétumot, ami biztos, h el ne mszámolták a terhességi heteket és a lepény ép volt, nem volt fertőzés, jó volt az áramlás és mégis a születésekor végzett koponya és hasi uh szerint a doki véleménye, hogy MAX 34 hetes volt..pedig éppen ,h másnap töltöttem volna a 37-et..úgyhogy méhen belül sorvadt..(gyűlölöm a retardált szót..:( )
még igyekszem nem nagyon megijedni, viszem kontrollra hat hét múlva, aztán meglátjuk..
Nagyon el vagyok kenődve, h a kislányom elvesztése után most még aggódhatok tovább és tovább..

Örülök, h a Ti dolgaitok jól alakulnak.

Két hét múlva megyek szülészeti kontrollra, én se nagyon tudom, hogy legyen a védekezés, NSZOKE én nagyon is megértelek, nekem megcsinálta volna az elkötést a dokim, ha nem dumál bele a másik főorvos és a megbeszéltek szerinti császár lett volna.Nincs várakozási idő a meddővé tételre, ha van másik tervezett műtét, amivel elvégezhető és nem is kell fizetni érte, nem kell 3 gyerek ,emg nincs életkori határ.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


áhh, tiszta fáradt vagyok, bocs a sok elütésért...
tünci28
 
 
 


Tünci!

Ne keseredj el, biztos nem lesz semmi baj!
Az én első kisfiam éjjel nappal sírt, ezért én is egész nap bőgtem, idegileg már totál ki voltam készülve, még a védőnő is azt mondta hogy ilyen sírós babát még ő sohase látott/gondolhatod hogy megnyugtatott ezzel!!!!/
Nagyon nagyon nehéz volt vele, még éjjel se aludt szinte soha csak hajnalig sírt, ezt játszottuk kb: 1 éves koráig, utána elmúlt, de azt hozzáteszem hogy a mai napig nagyon érzékeny kisfiú, szerintem ilyen az idegrendszere, nagyon érzelmes és nagyon tud szeretni, de sírni is ha elkeseredik.
Egyszerűen vannak ilyen sírós gyerekek, és nem feltétlenül jelenti azt a sírás hogy beteg vagy baj van vele, ne félj!
Én is már azt hittem hogy sérült vagy ilyesmi de aztán rájöttem hogy csak ilyen sírós típusú a kisfiam és kész.Biztos nálatok is csak ennyi van, ne félj! A fiam ma már 5 éves és nagy kópé, de a kezdetek borzasztóak voltak, nem csinálnám újra, hálisten Balázska sokkal nyugodtabb természet már most 6 hetesen is! Sokat alszik és alig sír, Gergő ilyenkor egész nap ordított én meg bőgtem vele a tehetetlenségtől....rémálom volt de ma már csak emlék, hidd el neked ia az lesz pár év múlva!!!



:)
csézjang
 
 


Sziasztok!

Tünci szerintem se aggódj nem lesz semmi baj, jönnek mnnek a frontok is, kisfiúk hasfájósak is, én kisfiam is csak nyögdécselt ma délelőtt, alig bírtam elaltatni.Majd szépen lassan elmúlik ez az állapot, és el is felejted h ennyt sírt. Ne aggódj, mert nem teszel jót sem magadnak, sem a picinek, mert érzi rajtad. Tudom könyű mondani, próbálj picit pihenni amikor ő is alszik, és jobb lesz minden.
kviki23
 
 


csézjang Te mikor mész dokihoz 6 hetes kontrollra?
kviki23
 
 


KVIKI!


Elvileg 10-én megyek bár az már a 8.hét lesz, remélem nem fog lecseszni a doki.. :oops:

Most volt itt a védőnő/ minden héten jön én még ilyet nem láttam!!! :x /
Az első kisfiamnál 1 év alatt 3 szor látott védőnő, ez meg minden héten jön!!!!! Persze pont akkor amikor szalad a lakás, rendetlenség, stb... mivel pici baba mellett nem sok időm van rendrakásra, általában csak éjjel vagy amíg alszik, de akkor meg nem akarok zörögni nehogy felébresszem....
Amúgy rendes a védőnőm csak totál semmi értelme hogy hetente ide mászkál, mivel a baba általában alszik, és hetente túl sok minden kitárgyalni való dolog ugye nincs is....1 hét alatt nem sok minden történik se velem se a babával...na mindegy...

Hogy bírod az éjszakákat? Balázska éjjelente 2 szer kel fel, ez már annyira nem gáz, az elején kicsit durvább volt, 2 óránként kért enni, bár még így is nagyon fáradt vagyok jó lenne már átaludni egy éjszakát....

Hát képzeld tegnap megvolt az első szex :oops: de azt kell mondjam valahogy nem voltam ráhangolva/ nem a férjem tehet róla /mert szoptatós csöcsökkel folyó tejjel,még nagy hassal, és alvó gyerekekre figyelve fél füllel valahogy nem az igazi....ilyenkor sajnos minden idegszálával a babára van hangolva szülés után az anya és egyszerűen nem igazán tudtam magam szexuális hangulatba hozni, hát tényleg igaz amit az orvosok mondanak hogy amíg szoptatsz téli álmot alszanak a szexhormonok és csak a babára van ráállva a tested. Na mindegy azért jó volt, de éreztem hogy a vágyam a béka segge alatt van a hormonjaimtól....Valahol azt olvastam hogy ez az állapot a nőknél kb: 1 évig tart. Újra bele kell jönni!!! :oops: :lol:
csézjang
 
 


CSézjang, ez a prolaktin miatt van, a tejelválasztó hormon.csökkenti a nemi vágyat, mert a fajfenntartás jelenleg szünetel az utódgondozás miatt..tiszta kémia az egész.Egyébként mi is megpróbáltuk.khm, egy centiig jutottunk ,aztán mondtam ,h oda mostanában egy cérnaszál se férne be, hagyjuk..remélem a gátmetszés nem tett tönkre egy életre odalennt,pedig vágyommár egy kis gyengédségre, a teljes terhesség alatt tilos volt mindennemű éritkezés.mostmeg..áá, vacak heg.Mindenki azt mondta, az ismerőseim közül ,h hónapokig fáj, hát én úgy nem fogom csinálni ,h összeszorítom a fogam, az micsoda baromság lenne.
Én is 8 hétre megyek vissza a dokimhoz, két hét az előjegyzés nála, múlt héten meg még volt vérzésem, úgyh csak most kértem időpontot.

Nekem is jön hetente a védőnőm, azzal nincs is gondom, de én egyszerűen nem tudom megkedvelni, akárhogy igyekszem.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Szintus ,de aranyos vagy, h írtál amoda!!!
tünci28
 
 
 


Tünci!


Én most csaszis voltam így egyszerűbb a szex, de 5 évvel ezelőtt hüvelyi szülés után 8 !!!!! azaz nyolc !!!!! hónapig nem tudtunk szexelni úgy fájt a gátmetszés és varrás, gondolhatod!!!!! :?
csézjang
 
 


Sziasztok!

Tünci!
Én nagyon szorítok hogy Bátorbabának ne legyen semmi baja, de szerintem biztos csak egy kicsit túloznak a dokik, vagy legalábbis remélem. Azonkívűl hogy sír nincs baja? Eszik, alszik, pihen...stb? Mert akkor csak sírós, ahogy a többiek is írták. Szerintem, bár nekem nincs fiam, így nem tudom, de az én lányom rendkívűl hisztis-sírós. Ma megfogadta, hogy soha többet nem fog sírni :shock: :shock: :shock: Mondom mi van ezzel? Azóta már 2szer bőgött!!! :oops: :lol:

Védekezés: ma voltam a védőnőnél, aki nem is védőnő, hanem szociális családvédelmi tanácsadó vagy mi a kutyafüle...mindegy ilyen lelki segélyszerű. Lemásolta nekem a jogszabályt, meg vázoltam hogy miért is akarok végleg véget vetni a gyerekgyártásnak. Mondta igyekezzek, mert meg fogják változtani a törvényt miszerint sokakat felháborított, hogy se kor, se gyerekszám korlátozás se semmi nincs. A kórházak szabják az árakat, tehát lehet egyiknél 20e a másiknál 200e, na meg dokit kell találni aki megcsinálja, mert sokan ellenzik, mint pl.az abortuszt, de az én esetemben ne ellenezék!!! Nem kedvtelésből nem akarok 3.gyereket. Remélem ilyen esetben kivételt tesznek. 2szer 3hónapot kell várjak illetve ha császároznak, akkor valóban eltekintenek a kivárástól. Az én esetemben elvileg szakorvosi javaslatra ingyen megcsinálnák, a férjemnek meg 100ezertől kb. átlagosan. A nő úgy hallotta a Rókusba ingyen csinálják mindenkinek :shock: csak ugye nekem jó lenne császár közben hogy ne kelljen mégegyszer felvágni. Meg állítólag sok lazább doki bevállalja, minden hivatalos eljárás nélkül is. Csak találni kell ilyet. A férjemnek meg tuti fizetős mert ha nincs eü. ok a meddővétételségre, akkor tb nem finanszírozza. Nagyjából ennyi. Pénteken megyek a Jánosba akkor meg kell kérdezzem, vagy telefonon előtte a gazasági osztályt, hogy a kórházban csinálnak e, hogy s mint műkődik. Az oepes jogász szerint ki kellene legyen függesztve a kórházba is, kategórizálva a kis, közepes, nagy műtét, meg árai, ill. a honlapon is fent kéne legyen, csak arra még pár századot várni kell...na tényleg ennyi.

Tünci!
Visszatérve hozzád. Szex: bár én nem szültem simán, tehát nem tudom milyen lehet, de több ismerősőm is panaszkodott arra hogy fájt utána, volt akit szűkebbre varrtak, a férje azt mondta volna szűz, ha nem tudja hogy a saját neje...mindegy. Viszont mindenkinél bevállt, sőt kicsit újdonság és izgalmas lett a sikosító, van ehető, ízes, meleg...stb ezer féle pár száz ft. egy tubus. Max 1000-2000 de az már mindent tud. Próbáljátok ki ha gondolod, mindenképp újdonságot visz az életetekbe ha eddig nem probáltátok. Persze lehet nem kisbaba mellett a legjobb az alkalom az újdonságokra, de sosem késő elkezdeni...

Anno mi nagyon nem vártuk ki az időt, de mint egy darab fa olyan voltam közben, nem is nagyon élveztem, de utána hagytuk is egy ideig a szexet.
Meg nagyon feszült voltam, hogy a mellemből dőlt a tej...valahogy nem illettek az együttlétekbe.

Zsebinél tapasztalt, határozott, kerek perec jó középkorú, 3gyerekes védőnőm volt, de nem erőltetett semmit, a találkozást sem :wink: elmondta mi hogy van a nagykönyvben, de ha én eltértem tőle nem teremtett le... szerencsém volt vele, kedveltem.

Aki most van, mert pár utcával odébb lakunk, így más a védőnő őt pedig egyenesen imádom. A legjobb a földön. Most végzett 2éve az egyetemen, fiatal, sok okos dolgot tud mondani számomra is újdonságot, és nincs még gyereke. Sajnos nagyon sokan bántották eleinte, halk, kedves, de oda tudja mondani intelligensen amikor megbántják, hogy mi a szitu, szerencsére nem kell félteni, de sírt párszor a genyóbbak miatt.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
védőnő nálam is hetente jön, engem már a terhesség alatt felidegesített, szerinte nem a szüleim gyereke vagyok, mindezt a vércsoprtomból állapította meg, ill ellenanyag volt a véremben, és közölte h visszamaradott gyerekem lesz, nem fog kifejlődni, ill koraszülés, vércsere minden, aztán azzal jött h rákos vagyok, ezt a P2es citológiámból szűrte le, mert előtte P1 volt, stb...teljesen rámhozta a frászt, doki meg hülyének nézett, hogy miért hiszek neki, jól össze is vesztem védőnővel, azóta ismét jóba vagyunk,próbál kedveskedni:) és mondta hogy jön hetente, de ha úgy érzem zavar, szóljak, és csökkentjük a találkozások számát.. nagyon beleköt mindenbe, pl nem enged tölőkendőt használni, szaladgáljak minden kakinál popsit mosni át az egész lakáson.. hát nálunk majdnem minden pelusban kaki van.. szóval érdekes lenne, na minegy.. meg úgy meggyötörte szegényem köldökét..
viszont a doktornőnk egy tünemény, idős hölgy, nagyon tapasztalt, éjjel is hívhatom, inkább rá hallgatok mindenben.
nszoke : táncra visszatérve, lányom 2. kerületbe jár oviba, Bolyaiba, de ha nagyon belejövök, lehet tanítanom kéne valahol,meglátjuk, gondoltam a budai tánciskolára is,v Hölgyválasz, ott van piciknek balett, de ez még a jövő zenéje.. Ti merre laktok?
kviki23
 
 


KVIKI!


Ez a védőnő teljesen hülye már bocsi...a törlőkendő a legkényelmesebb a baba popsijára, persze ha összefosizza magát akkor jobb lezuhanyozni a popiját de egyébként hülyeség lemosni minden pelusnál, ez szerintem már túlzás....

Ja a P2- es citológia tökéletes, nekem is valamikor P1 valamikor P2.
Hát elég érdekes amiket leírtál a védőnőről... :?
csézjang
 
 


Sziasztok!

Nos a védőnő elég gáz lehet, az ilyet úgy kib@sznám a házamból hogy csak úgy pendülne. Kész vagyok az ilyenektől. De amúgy mindig rémeket hallottam a védőnőkről és azt hiszem szerencsém van, az előzővel, meg a mostanival is.

Mi a XXII.ben lakunk. Ide jár oviba is. Értelemszerűen.

A citológia mellettem van, de lusta vagyok előkutatni, na de mégis inkább...mostmár kiváncsi vagyok, bár nagyon nem értek hozzá.
Ahh. kint a mappám(terhescuccok benne), mégsincs nálam. De majd megnézem.

Annyira nem vagyok álmos...
Hogy van a sebetek? Ki hogy érzi magát? Én már nem nagyon emlékszem, hogy 7hét, meg 1hét után hogy éreztem...mármint ott a műtétnél.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


valahogy elviselem ezta védőnöt, egyik fülemen be másikon ki..
ha tejet akarok adni abban csak ő tud segíteni, márpedig az lesz, mert annyi van szétdurranok!
Seb nagyon szép, én megis lepődtem, most nekem másképp varrtdoki mint anno győrben, tényleg szép, doki is mondta h gyönyörűen gyógyul, bioptron lámpáztam, megaloéval fújom, il szedem rá hoeós bogyókat, és nem is fáj nagyon, néha köhögésnél, hafélrenyelek, v nevetésnél, de nem vészes, tegnap már babakocsit is lecipeltem a lépcsőn.
Jaj kimarad idén amájus elseje, pedig úgy imádom ilyenkor a kürtös kalácsot,kolbászt, kemencés lepénytbaconnel lilahagymával ááááááá, mi lesz velem:)
Ti mentek valamerre? Tünci, Bátor babával már sokat sétálsz? jókat alszik babakocsiban?
kviki23
 
 


Csajok egy dolgot elfelejtettem kérdezni Szuromival kapcsolatban. Hogy a táppénzentartáshoz kell mindig adnia ilyen "ajánlást" vagy mit a háziorvosnak aki táppénzen tart, ezt Szuromi fogja adni, vagy az sztk-s orvos, még akkor is ha nem hozzá járok terhesgondozásra? Meg gondolom jeleznem kell a terhesgondozóban, hogy köszi az eddigieket, de többé ne várjatok...???!!! :lol:

Mert a barátnőm az utolsó percben döntött a Szt.Imre mellett, s 33.héttől Szt.Imrés orvos nézegette, de ilyen papírért az sztkba kellett visszamenjen. Nos neki viszonylag simán ment, de nekem itt elég merev, nem is tudom hogy mondjam milyen a dokim, s szerintem nem fog adni papírt, ha nem hozzá járok, bár nem tudom mi erre a "szabály"!?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


NSZOKE!


Hát én a rendőrségen dolgozom hivatásosként és nekem havonta kellett a Teve utcai központba elfaxolni egy betegállományban tartásos papírt amit a Szuromival irattam havonta a magánjában.
De úgy tudom ez nálunk rendőröknél másképp van, nem tudom nálatok hogy megy, de lehet hogy ugyanígy.

KVIKI!


Hát én is csak itthon ülök a szobámban, a kicsi ordít a nagy meg szenved mert nem tudok így vele játszani....
:?
csézjang
 
 


sziasztok!

nekem is szuromi adta táppénzes ajánlást, egyszer kérte házidokim, és akkor épp mentem kórházba dokihoz, és ő írta meg ott. sztem így nem kellh terhesgondozásra járj, Szuromi gondozni fog maximálisan:)
én nagylányom is szenved, most férjemkivitte kertbe játszani, mi meg bent cici, kaki, alvás, meg próbálom utolérni magam, vasalás, főzés, mosas stb.. ez a sorsunk:)
de ma a pici is kint aludt, majdnem 2 órát, olyan jó volt kicsit kint lenni.
kviki23
 
 


Sziasztok!

Csézjang nagyjából tudom, de elmondanád nekem hogy mi a különbség a hivatásos és nem hivatásos között??? :oops: Végre hallhatnám egy olyan embertől aki tényleg benne van ebben.
Mit csinálsz a rendőrségen?
A papír nekem nem munkahelyre, hanem a háziorvosnak kell szintén kb.havonta.

Ma elmentem volna vásárolni, vagy csavarogni, mert ma már minden nyitva. De mostmeg itt szakad az eső. Tiszta gáz... így ma kedvem sincs sehova menni.

Többiek hol vagytok? Nem jöttök? Vagy csak a hétvége a családé? Mert már szinte csak 3-an vagyunk.

Puszi mindenkinek

És KEDVES ÉDESANYÁK!!! Boldog Édesanyák napját! Meg Apáknak is sok Boldogságot a családjukhoz!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Én úgy érzem sosem érem utol magam, olvaslak Titeket, csak mire írnék ordít a szentem..

nszoke:nekem rögtön a terhesség megállapításakor adott egy papírt a dokim,amit le kellett adnom a házio.-nak, mert nálunk az tart táppénzen,hogy:"kérem fennt nevezett gravida táppénzen tartását veszélyeztetettség ,terhelő szülészeti anamnézis miatt. "
Csak egyszer kellett vinnem, én már az 5.héttől táppénzen voltam, nekem idegbeteg munkám van, ráadásul 11 órás munkarend, úgyh nem volt kérdés.
Azért kell az igazolás ,mert a háziorvosok kapnak ellenőrzést havonta, h kit miért tartanak hosszabb táppénzen a táppénzcsalók miatt.
Itt FEhérváron is úgy van ,ha van magándokid, akkor nem kell az állami terhesgondozásra járni, a kötelező uh.vizsgálatokra meg behív a kórházba magához és soron kívül fogad.

Kviki, el vagyok ájulva Tőled,h már emelgeted a babakocsit, emg minden.Nagyon szépen javulsz, nekem ez olyan hihetetlen.Vajon ekkora különbség van, a régi és új típusú császár között??Jó tudom, h nekem vágtak izmot is, de akkor is, én még kb két hónappal később tudtam csak súlyt emelni.

A p2-es meg tökéletes eredméány, nekem sokszor volt régebben p3 és még az ios csak gyanú, h van vmi, nekem volt egy idült gyulladás, az okozta.a p4 a rákos állapot.
Nekem is néha mond olyanokat a védőnőm, h égnek áll a hajam.
pl:a gyerek nem bukik ám, az túl egyszerű szó,hanem:regurgitáció!!Meg nem ám éranyajegy van rajta, hanem:hemangióma!!!Úgy látszik el van ájulva attól ,h mennyi latin kifejezést tud ,aztán meg mindig elszomorodik ,h én meg tudom miket beszél. :lol: :lol:

Már sokat sétálunk, meg az udvarra is kiteszem ,ha nincs kedvem járni, v háztartásozok.Általában ,ha kitolom hamar elalszik(azért van kivétel) és van ,h ébredés nélkül alszik 3-4 órát, van, h felsír(a hülye bukás miatt) 10-20 percenként, akkor tömöm a cumit és visszaalszik.TEgnap órákat kinnt voltunk ,csak enni hoztam be, na akor aludt egész nap, amit meg éjjel megbántam..meg nagyon durván leégtem, a hátam pirospecsenye.

HIBERNIA,TE se tűnj el!

Szintus??

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok

de jó, hogy itt már ennyi babás anyuka van, tök jó olvasni! :)

én kicsit be vagyok ijedve, még van 3,5 hetem kb, de már tök stresszes vagyok, múlt hét szerda óta napi ctg-re járok, minden oké, de kicsit fárasztó, nem is tudom, miért kell... :roll: :roll:

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Tünci
Jó neked, hogy nálatok ez így működik, mármint hogy csak egyszer kell leadni a táppénzespapírt, nekem úgy kb.havonta kell vinni...
11órás munkarend? idegbeteg munka? Te szegény mit dolgoztál?
A bukás nálunk reflux volt :) csak sajnos súlyos...voltunk vele kórházban is, a gyomorszonda kitágította a gyomorszájat és nem zárt rendesen, ezért minden ami híg vagy hígabb volt az kijött egyben, nagyon nehéz volt, ezért kb.6hónaposan elkezdem hozzátáplálni szilárdat és kb.2hónap múlva leválasztottam a szoptatásról. Még szopott volna a kicsikém, de nem bírtam már a bukásait. Állandóan "hányni" borzasztó lehetett neki. Ahogy jött az alma, krupli, paradicsom...stb egyből abbamaradt. Előtte hiába volt minden gyógyszer, tápszer, ami sűrű elvileg...stb. nem segített.
A másik!!! Éranyajegy???? Hemangióma??? Hol, milyen, mekkora, mit csináltok vele, mit mondtak nektek róla??? Ne haragudj, de nekünk is van, s nagyon sokat szenvedünk vele...és nagyon nehezen találtam "hemangióma tesókat, társakat" Sőt eddig 1-et találtam, a többit az orvosnál.
Viszont a védőnő miatt részvétem :oops: :lol:

Kviki
Tüncinél olvasom régi és új típusú császár??? Miért milyen császárok vannak? Mi a különbség? Amúgy az hogy emelgeted a babakocsit szép teljesítmény,de nem túl korai? Nem nyíllik szét a seb, vagy valami gondot nem okoz?

Hibernia
Tudod hogy kisfiú vagy kislány? Neve? Hamar elszáll már ez a 3és fél hét és még egy babázó :D Neked első babád ugye és miért császár?

Amúgy a múltkor írtátok a P1P2..stb. mondtam én is megnézem, de hol? Nekem nincs ilyen papírom, meg semmin sem szerepel, vagy csak nem találom??? :oops: :?

Csézjang nagyon eltűntél! Pihi? Családi hétvége? :wink:

Puszi

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ja, pont most is olyan lelkiismeret furdalásom van. Zsebit sosem bántottuk, tehát fizikálisan, nem is fogjuk valószínűleg, pedig néha lecsapnám, de minek? Mit üssek egy gyereken? Engem sem vertek sosem...ezért ez nem divat nálunk. Viszont rajtam kívűl mindig mindenki megenged neki mindent, mindenkit bepaliz állandóan...néha engem is aztán végül tojik az egyeszségünkre. Mindegy az bánt nagyon, hogy legfőképp nagymuterom az aki pesztrálja a gyereket, meg lelkileg tönkreteszem...stb.stb. ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, akkor egyből hiszti, vergődés, de mostmár egyre súlyosabban én meg ráhagyom, nem foglalkozom vele. Nagyi meg kontrázik még erre, így a gyerek még jobban rázendít. Na ma fürdésnél is ez történt, nagymuter meg mint egy palotapincsi lesi a kívánságait. Aztán elvileg ami szobánkban szokott elaludni tvzés után. Ma meg hazazavartam a saját szobájába és megtiltottam neki, hogy bejöjjön hozzánk amíg hiszti, kiabálás és szófogadatlanság megy. Úgy bőgött mint egy árva,de csak 1percig, azóta ágyában van és nézi a minimaxot egy hang nélkül, 8kor tv kikapcs és alszik. De most ugy sajnálom. Szívem szerint visszahívnám hozzám... :cry: :cry: :cry: A mi ágyunkba összeszoktunk kb.10percre bújni, bohóckodni, szeretgetni egymást, ma ez elmarad, ccsak puszi lesz a balhé miatt, meg mert az ő ágyába nem férek be még én is, vagyis nem kényelmesen :oops:
Szóval nem tudom, hogy neveljem, kicsit elszaladt vele a ló. Legrosszabb tulajdonságai a hiszti, de minden szarért azonnal, a kiabálás, nagyon durván kiabál , szinte parancsol, meg ugye ha kérek vagy mondok valamit egyre inkább le vagyok ejtve, na meg a cumizás, főleg akkor bosszantó mikor napközben is nyomja, s még ugy is beszél.
Szerintetek velem van a baj, túl kemény vagyok a gyerekhez, vagy a többiek főképp nagymuter, meg apa túl engedékeny, bepalizható? Már néha kikészülök tőle. Nem hat amit mondok,mert megy nagyihoz és ő beveszi a további hisztit, amikor én már nem foglalkozom vele. Ha ketten vagyunk nincs problémám vele.
Félek,ha jön a kistesó még ennyire sem fogom nevelni, nehogy féltékeny legyen, de ha így fog viselkedni vagy én kötöm fel magam, vagy őt!!! :oops: :wink:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Nszoke!
A táppénzes p.,azt nekem is havonta kellett leadni,én az igazolásra értettem.
Ügyfélszolgálatos vagyok.voltam.remélem sose leszek többet. :lol:

A hagyomásnyos technika, gondolom a korasz.miatt neked is az volt, amikor hosszában vágják fel a hasat és a méhet is.nekem is az volt.

folyt köv, ordít a gyermek...

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok lányok!

Hát az én sebem már 7 hetes és az első volt a legkeményebb aztán rohamosan javult, de már 5 nappal császár után rohantam a fiam után az utcán a hasamat fogva, a szomszédok totál hülyének néznek vagy legalábbis mazochistának hiszen tudták hogy 5 napja császároztak....De a muszáj nagy úr és a kisfiam szaladgálni akart, amikor viszont jött egy-egy autó rohantam utána mint egy barom hogy nehogy baj legyen és elüssék vagy a kocsi elé szaladjon véletlen....Hát ha van már egy gyereked akkor nem tudsz műtét után pihizgetni az ágyadon hetekig, ez szép álom.Jó röhögtem is férjemmel a csaszi zárójelentésen amire az van írva hogy pihenés és kímélet javasolt...jó duma köszi....Csak azt nem írták oda hogyan kell ezt gyerek mellett megvalósítani!

NSZOKE!


Én 15 éve vagyok hivatásos rendőr/ vagyis nem közalkalmazott pl: mint a titkárnők/ hanem rendesen felszereltem, pisztoly, jelvény, eskü stb....amúgy nyomozó vagyok én is és férjem is.
csézjang
 
 


bocsi h eddig nem jöttem, de pihenőszéket vadászok a neten.
már kettőt elvittek előlem:(

Ez ahamangióma meg regurgitáció te jóég, le sem bírom írni..., akkor nem csak engem áldott meg az ég ilyen fantasztikus védőnővel:) amúgy ma itt volt védőnő, kedves volt, jól elbeszélgettünk, kiderült h nincs unoka, gyerekei nem akarnak babát.. lehet ez a baj
egy kérdés, nálatok gyerekorvos mikor kijött babához kért pénzt?
ill hányszor ment ki?
én gyerekorvosom nagyon durva, képzeljétek ő kiváltott mindent babánakmígén kórházban voltam:popsikenőcs, fürdető, alkohol, olaj, hintőpor minden ami kell, és hívta férjemet h ugorjon oda érte, és nem fogadott el érte semmit, pedig goondolom nem 2fillér. felhívott vagy 5ször mikor kijöttünk kórházból h minden rendben van-e, mennyit szopik, átjöjjön -e még aznap stb, nagyon édi volt, és aztán másnap jött, ki akartam fizetni baba cuccait, nem engedte, semmit nem fogadott el..emlékszem nekem győrben kisállási díjat is kért, valami 5000 Ft volt, pedig ismerős doki volt ott , ez a doktornő meg idegen, nem is hozzá tartozunk, csak Jázmin orvosa is ő, és kértem Ricsit is vállalja el, elég idős, nagyon szeretem, szerintetek ez normális igy, h nem fogad el semmit??
holnap is jön, megnézi hogy vagyunk, vettem neki egy csodaszép Jázmin cserepes virágot, mert ég a pofám már annyit segít, szerintetek????
Tünci ! az nagyon jó ilyen jókat alszik Bátor baba, ma én is kitettem Ricsit, szemerkélő eső után olyan jót aludt, egész délelőtt vergődött szegényem, gondolom hülye időjárás miatt. Bukás az nálunk is van, igaz nem sok, ez gondlom természetesen. Éjjelk hányszor kelsz fel hozzá? veled alszik, v kiságyban?
Hibernia! az a pár /hét úgy elszalad, észre sem veszed!! aztán mi is faggatunk a részetekről, és mesélsz nekünk a kis babucidról!
Csézjang jól eltűnt!
ma beszéltem dokinkkal, kérdeztem tőle kádban fürdést, tornát, táncot,mert készülnöm kéne táncvizsgámra, de mondta felejtsem el, mert simán felszakadhat, ebbe bele sem gondoltam, pedig elég bátran húzkodom babakocsit fel-le a lépcsőn, és sétálok nagyokat. az a baj h nem fáj, erősnek érzem magam, és olyanmintha mindent lehetne, vissza szeretném nyerni önmagam, de tudom ez nem megy azonnal.
nszoke, a hiszti kérdés nálunk ugyanez, mondjuk neked nehezebb mert nagyi ott van, én ezért kimondottan utálom ha Jázmin szüleimnél van, minden meg van neki engedve, és mikor hazajön kibírhatatlan, az a válasz: a mimi mama megengedte..meg a mimi azt mondta.. de könyörgöm, én vagyok az anyja, nekünk is volt egy-két durva lefekvés, amikor elmaradt mesélés, vagy puszi, mert úgy behisztizett, majd megszakadt a szívem, de ki kell bírni, mert nagyon ekszalad velük a ló. énkislányom többet nyávog mint a másfél hetes öccse, olyankor jól ráripakodok, nekem sem erősségem az ütlegelés, és mondom neki, h gondolkozzon el mit csinált, és vmi ellenpéldát mondok neki, h neki hogy esne ez meg ez.. na ha ezt megérti abbamarad a hiszti, egyébként baba körüli teendőkkel prímán le lehet kötni, Jázmin egy angyal mikor fürdetés jön, készülödik, törölgeti kisöccsét, mossa lábujjait, kis haját, kiválasztja pizsijét, segít teregetni, így elfelejt hisztizni, sztem nálatok is így lesz! Vond be majd mindenbe, és magyarázd el neki, hogy ő már nagylány, neki kell majd példát mutatni kishugának, és ha a huga is a hisztit látja az senkinek nem lesz jó. nálunk néha beválik:)) csak kitartás
na picit hosszú lettem, pusz mindenkinek!
kviki23
 
 


KVIKI!

Egyszerre írtunk most!!! ha-ha!!! :lol:
csézjang
 
 


KVIKI!

Nézd meg az előző hozzászólásomat és utána a tiedet mindkettő 20.09-kor volt !

Hát hiányoltál, itt is vagyok, csak hétvégén anyukáméknál voltunk a gyerekekkel és mivel velük kellett foglalkozni nem jutottam 5 percre sem a számítógéphez, de most már itthon vagyunk lefektettem őket és újra itt garázdálkodok! :wink:

Ja ugyanígy vagyok a kisfiammal én is pont ahogy te Jázminnal!
Van hogy tündér és van hogy fel tudnám pofozni olyan hisztigép, nem egyszerű eset ő sem, imádom őt de azért meg kell értenie hogy neki sem lehet mindig mindent.....egyébként máskor meg olyan édes kedves hogy megzabálom de ha rájön az idegbaj nem lehet leállítani..Még jó hogy imádja Balázskát, mindig jön fürdetni, simogatja puszilgatja pont mint neked Jázmin! :D

Na milyenek az éjszakáitok? Hányszor kelsz fel hozzá?
Én 2 szer minden éjjel ez elég tűrhető de azért mindig fáradt vagyok mert mégsem alszom végig az éjszakákat....De nem szólok egy szót sem mert a nagy fiamhoz egy éjszaka 6-8 szor keltem fel, konkrétan ájuldoztam 1 év után a fáradtságtól!!!!!! :?

Nem hasfájós a pindur? Nekem néha igen és akkor csak a babakocsi a parkban tologatva nyugtatja meg, madárcsicsergés meg virágillat meg tologatás...Hát igen ezt én is elviselném ha csak feküdnék és valaki tologatna engem hulla fáradtan!!! :lol:


Kikocsenről tudtok valamit?
csézjang
 
 


Tünci!

Mizujs a babáddal?
Nem hasfájós?
Mikor mentek vissza dokihoz?Éjjel hányszor kel???


NSZOKE!


Amit leírtál a kislányodról tisztára olyan mintha a tesóm írta volna, dettó ugyanez a helyzet náluk, csak sajna náluk nagyon eldurvult a helyzet amikor megszületett a kicsi, konkrétan üti veri a kistestvérét a 4 éves kislánya...az az igazság hogy tesóm rontotta el mert nem vonta be a tesó érkezésébe eléggé és úgy érzi hogy ő már nem fontos és tele van feszültséggel amit a kistesóján vezet le, tesóm meg teljesen ki van készülve, sokat sír, szóval ezért kell már pocakosan is mindent együtt csinálni és megbeszélni hogy mi lesz ha megjön a tesóka és mi hogy fog megváltozni az életünkben, de az nem fog megváltozni hogy őt ugyanúgy szeretjük majd, na ezt tesóm elmulasztotta és most issza a levét.... :?
csézjang
 
 


De durva, tényleg egyszerre írtunk! :) azt hittem elhagytál minket. jó hogy visszatértél!!!

először aludtatok máshol Balázskával? mi is tervezünk lemenni majd győrbe szüleimhez, de nem tudom hány hét múlva, ill mennyire viseli meg majd picurt..
háááát éjszaka azért én 3-4 szer fentvagyok , mondjuk tegnap éppen csak 2szer kelt fel, na jó 3szor ha hajnali 4est is hozzáadom:)
kertben tologatás nekünk is napi program, ha nagyon nem tud elaludni,( lehet fáj a pocak) akkor kiviszem, ma 3 órát aludt így, h toltam alatta a kocsit. pihenőszéket akarok neki venni, mert vannak időszakai, délelőtt délután mikor úgy elnézeget, olyankor jó lenne beletenni vmibe, én meg tudnék tevékenykedni.
Hason alszik a drágám sokszor, emlékszem lányomat az istenért nem tudtam hasra tenni.
aranyos lehet nagyfiad ahogy segít, akkor benne is megvan ez a kis gondoskodó ösztön, hogy rendezze kisöccsét, és majd mindenre megtanítsa, ez olyan jó dolog!
Vigyázz nagyon rájuk ! nem fura, hogy 2 gyermekes anyuci vagy? nekem nagyon az.. pláne hogy a korombelieknek még a gondolatukban sincs a gyerek.
Kikocsenről nem tudok semmit, ő dévainál szült asszem, és ő bizti 1 nappal tovább tartja bent kismamáit, így sztem ma mentek haza,fúú első este otthon, izgiiiiiiiii, holnap bizti jelentkezik!
na megyek aludni, ki tudja ma hányszor kelek fel
kviki23
 
 


folyt...

szóval a "bikinis" vágás kevesebb vérzéssel jár,nem vágnak át minden réteget,másképp is varrnak,szövetkímélő módszer.

hányszor kelünk:egyszer.2-4 között,attól függ,h hánykor evett este utoljára.ált 4-5 órát alszik egyhuzamban.én nem ébresztem éjjel,inkább nappal etetem gyakrabban.6 étkezés van,ennyivel is megeszi a napi 500 milit kb,ez a súlyához teljesen jó.

előfordul,h együtt alszunk,ha nem tudom elaltatni és már fáradt vagyok állni az ágya mellett.

hasfájás:változó,vannak napo mikor órákat sír,van,amikor szinte meg se nyikkan.

testvérdolog:ehhez sajnos nem tudok hozzászólni.

hemangióma:nagyon pici,az orrjárat bejáratánál,majdnem belül,kb 2 mm.én észre se vettem volna,nem áll ki,csak picit,bár tudom,h bármikor nőhet.páromnak derekán van egy nagyobb,bár azt tűzfoltnak hívják.

Hibernia:persze,h nyugtalan vagy,meg izgulsz,ez tök normális,hiszen mindjárt itt az időd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Én még nemigen mozdultam ki Bátorral,csak dokihoz.olyan picinek találom még,h hurcoljam.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Hibernia, tényleg Neked mit mondott a dokid, mért kell naponta járnod nst-re?A vérnyomás miatt?

És lenne még egy kérésem ,ha nem haragszol.Én kezdettől olvasom a májusi topikot, emrt volt vki, aki személyes jó ismerősöm,aztán ottragadtam.Olvasom, h Csöpplánynak a 36. héten kb 1900 grammos babája született.Megkérdeznéd tőle, h válthatnék -e vele pár privátot?Talán ugyanaz a probléma náluk is, h nem kapott elég tápanyagot a kisfia és ezért lett ilyen pici.Kiváncsi lennék, neki mit mondanak, h neki is az van e a zárón(majd ha lesz), h distrophiás, intrauterin retardált a baba.Szeretném ,ha volna vki, akivel beszélhetnék a tapasztalatokról, h mi a teendő a korházi elbocsájtás után.Minket emiatt riogatnak ,h baja van.

Előre is köszi.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


KVIKI, TÜNCI!


Igen most először 6 hetesen vittük el anyukámékhoz a gyerekeket és 1 éjszakát ott is aludtunk, féltem hogy lesz mert kevés szobájuk van és így egy szobában kellett aludniuk a gyerekeknek !!!Nálunk itthon külön szobában vannak úgyhogy mindegyik nyugodtan alszik, de hálisten ott is tök jól alakult, aludtak mint a bunda, és amikor éjjel felkelt enni Balázska nem is ébredt fel Gergő hanem aludt tovább, úgyhogy nem volt gond.
Anyukámék csak 20 percre laknak tőlünk, így nem féltem odavinni / meg hát anyukámat imádom/ de a férjem szülei Debreceniek már most fosok hogy oda is menni kell majd nyáron /kb: 3 havonta megyünk/hogy meg ne sértődjenek, de utálom a 4 órás utat , már régen is utáltam amikor még Gergő volt pici és 4 hónaposan vittük először, tök nyűgös volt, nagyon elfáradt és akkor még a nagyszülők is akarnak rajta élvezkedni a 4 órás út után na ezt utálom!!!
Alig vártam hogy kibírjam azt a 3 napot...Amúgy nem tehetnek róla hogy messze laknak, de én utálok más családhoz alkalmazkodni 3-4 napig és bőröndből öltözködni főleg pici gyerekkel, most meg majd már kettővel kell....Már most gyomorgörcsöm van, mert anyukámnak ugye simán megmondom ha valami nem tetszik, de anyósomékhoz muszáj valamilyen szintem alkalmazkodnom mert belepofázhatnék mindenbe de bunkó meg nem akarok lenni, olyan szar...A hazafelé úton már mindig alig várom hogy hazaérjek úgy elfáradok mentálisan... :cry: :evil:
csézjang
 
 


Sziasztok!

De jó alig győzök olvasni, na aztán meg írni... :lol: annyit írtatok.

Kviki a gyerekorvost tartsd meg :wink: :lol:
Minket átvett a területi orvostól, s közölte, hogy ok, de ő házhoz nem jár... :? na most a kisbaba esetében sem tudom hogy mi lesz majd...?! Nekem kell elvigyem az 1hetes gyereket a sok influenzás közé vagy mi a bánat???
Nem csodálom hogy a doki mondta felejtsd el a megerőltetést, meg kádban fürdést, miegymást...nagyon brutális vagy :)
Vagy inkább mazochista? :lol:

Hiszti akkor úgy nézem ez nem csak nálunk kérdéses. Én ennyire még sosem sértődtem meg és idáig még nem fajultak a dolgok. De reggel jött, hogy anya így szeretlek, úgy szeretlek én is mondtam neki és bocsánatot kértem az estéért, ő is tőlem, meg mondtam hogy "csak" az a baj, hogy kikészülök a hiszti, kiabálás, szófogadatlanságtól, megígérte, hogy igyekszik és nem lesz hisztis, a hiszti oviba induláskor meg is tört majdnem, mert nem találta az "alvókáját". Végül meglett, s minden rendben ment.
Reggel is egyedül öltözik, segítek megigazítom a ruháit rajta, meg a zoknit, vagy harisnyát még én adom rá, mert az nem megy, a cipő megy de csak nyivákolással, ma mint egy kisangyal, de mindig megkérdezi, hogy ez erre való? Biztos ami biztos kontrollálja, hogy jól veszi-e a cipőt, nagymuterom már szaladt és húzta rá, azt mondtam hagyja már a gyereket, mert nem fogjuk egész életében mi ráadni a cipőt...megsértődőtt, de már nem érdekel.
Az oviban március körül voltam 1fogadóórán, ahol elemezték a gyereket...legnagyobb kérésük a gyerek önállóbbátétele volt, hogy működjünk ebben együtt. NE etessük, öltöztessük, ne fogjuk állandóan a kezét, én tenném, mert tudom később a világban nagyon megszenvedi, ha állandóan burokban tartjuk, és lessük a kéréseit, de hogy magyarázzam ezt meg felnőtt embereknek??? Már többször több oldalról megtettem. A férjem együttműködő, de önmaga gyerektulajdonságaiból adódóan néha elfeletkezik arról hogy apa és gyereket nevel, nem pedig játszótárs. De ez a kisebb gond. Mindegy nem fárasztalak tovább a témával titeket. :oops: :?

JA Csézjang a tesódat nagyon sajnálom..ami vele történik kisebb tragédia lehet...de még most kell változtasson ezen amíg kicsik, mert utálni fogják egymást, ellenségekként tekintenek majd a másikra és mint anya sem lehet egyszerű az egyformaságot tartania. Értem itt az egyforma bánásmódot, jutalmazást...stb. Mert ugye egy anya is kit véd jobban a testvérek, gyermekei közül? Az elesettebet. Ki az elesettebb: a kicsi és a nagy ezt egy támadással fogja ismét reagálni...Szóval inkább próbálja meg összeszedni magát, ne azzal foglalkozzon, hogy ő ki van, meg elrontotta, hanem álljon a sarkára és csapjon a lovak közé, s próbálja kikapcsolni azt a pontot, hogy ő ki van, zavarja...stb.
Mert, ha nem is a gyerekek előtt sír, vagy borul ki, akkor is érzik és tudják, hogy az anyjuk "gyenge". Remélem sikerül neki. Drukkolok nagyon, hogy megoldja.

Táppénzes papírt nekem is havonta kell leadni, de nekem a háziorvos is havonta kér igazolást a táppénzentartáshoz...
Vágás: nekem olyan pici, a bikinivonal felett, de nem nagyon látszik, vagyis nehéz eldönteni, mert gyerekkoromban volt 2lágyéksérvem, megműtötték s annak is ott a helye, így nekem annyira egybefolyik... :oops:
Meg van egy marha nagy ér kinézetű, méregzöld, kb.8cm-es csík, a hasam alján, jobb oldalon, amit állandóan kérdeznek a dokik, most a nőgyógyok, hogy mi az beütöttem, vagy erőlkődés??? Hát fogalmam sincs, egy pár éve bújt elő, de hogy mi az vagy miért??? Nem tudom van e jelentősége szülésnél, ha meg nincs akkor miért fontos, hogy mi az? :oops: :)

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


folyt.

Azért küldöm 2részletben, ha hosszú, mert mire megírom, kidob a rendszer a babanetről, s elküld helyett kéri a jelszót, közben levélke meg eltűnik, bár ezért szoktam ctrl+c, ctrl+v-zni :lol:
No mindegy.

Ami még nem volt:

Hemangióma=tűzfolt=érdaganat=éranyajegy, elvileg nekem azt mondta a doki ez mind ugyanaz :shock: nekünk sajna, elég nagy, meg csúnya, a jobb comb belső felén. Kezdetekhez képest kb.nem tudom hányszor akkora lett, de 20ft-os nagyságú, 2cm-es kidomborodás, tűzpiros, vérrel telt. Mostanra (jártunk fagyasztani, most lézerezni) kezd összezuhanni, kivilágosodni. Sokan azt mondják 10éves korára tűnik el magától, ahol született ott azt mondták 1éves korára eltűnik. Az orvos szerint hagyjuk magától múlni, majd a bőrt, meg azt a területet egy korrekciós műtéttel helyrehozza, merthogy lány és esztétikus szempontból nem jó helyen van.

Csézjang: NYoMoZÓ??? ez nagyon kircsi! Már meg ne haragudj, de nekem akkora szakmák a mai napig a rendőr, orvos, pilóta, ügyvéd, meg az ilyesmi, imádom, mint a gyerekek olyan vagyok. Van egy pár rendőr, tűoltó meg kormányőr ismerősünk, de valahogy még sosem hallottam így tőlük, hogy felszereltek, eskü, jelvény...stb. ez tök jó. Mondjuk mert velük nem lehet erről dumálni, számukra, gondolom számodra sem olyan izgalmas ez. :oops: :lol: mint nekem.
Akkor rendőr szakközepet végeztél, vagy rendőrtisztit?? Akartam a rendőrtisztire jelentkezni, csak nem ment volna az alkalmassági, így sajna kilöve...
Ha összejön egy tali, amiről Kviki beszélt (ha jól emlékszem) akkor remélem mesélsz majd nekem erről sokat, mint a gyerekeknek... :lol:

Anyós téma: Anyósom nincs, 2006ban meghalt, Zsebi születése után 4 hónappal, 1szer látta. Viszont, kedves, vidéki asszony volt, sokat nem találkoztam vele...ugyhogy ez nem volt gond.
Férjem Borsodból egy pici faluból való (1500lélekszám) anyós nélkül csak a férje maradt a házban, aki az első 2évbe bedilizett anyós elvesztése miatt. Férjem Pesten, tesója Miskolcon a feleségével, másik tesó pedig eleinte apóssal, majd egy faluval odébb a párjával meg gyerekkel. Férjem sajnos havonta igényli a találkozást, nem 3havonta, neki a vér szerinti családja szerintem több, vagy fontosabb, mint mi, ezt nem tudom hogy mondjam, mert oda van értünk, de nekünk ez állandóan vitatéma. Csecsemőt utaztani, szintén 240km-re, meg szerintem ti csajok értitek hogy miről beszélek. A fürdőben meg az előszobában nincs fűtés. A lakás többi részén igen. De állandóan nyitva az ajtó télen-nyáron, akkor fürdés előtt jópofák mert egy szobát befűtenek 40fokra... és a rend, a piszok, a kupiról pedig gondolom nem kell beszéljek...
Amikor "haza"magyünk, mindig izzanak a vonalak, mindenki egyezteti óráit, a feleségek rajtam kívűl, a másik kettő már évek óta nem vesz részt ezeken a családi összejöveteleken, legfőképp mert az egyik sógornőm összeveszett a Miskolci családdal, de nagyon durván, viszont a 3testvér állandóan együtt akar ilyenkor lenni, dehát ez nem egyszerű. Jól berúgnak ilyenkor...mintha 16 évesek lennének, hozzák azt a vidéki sutyerák formájukat, a férjem pedig nem érti hogy mi a gondom. Ott egy 100nm-es ház a retek kellős közepén, amit nekem első 1-2nap ki kell takarítsak(attól függ mennyi idő alatt végzek vele) 1gyerek mellett sem volt könnyű, mert férj szomszdolt, haverok, pia, de hiába viszi a gyereket idegroncs leszek, szabadon a disznók, kutyák minden az én kölyköm meg nem tudja kezelni az ilyen helyzeteket. Szóval mire kitakarítok, s közben sütök főzök, mert enni kell adni a családnak (azoknak is akik jönnek, mert mi lent vagyunk, tehát 4férfi, asszonyok vagy igen vagy nem+gyerek+én) addigra szinte megyünk haza. Arról nem beszélve, hogy az út legjobb esetben is 20-25ezer ft kb, illetve 3-4napra illik menni, meg kell, hogy legalább élvezni tudjam 1napig ha már kitakarítottam erre az időre be kell vásárolni, de a liszttől kezdve mindent mert semmi!!! nincs, szalonnán és kenyéren na meg sör, röviden kívűl, ami kb 20-40ft és tisztítószer, felmosószett, szemeteszsák...miegymás, mert én nem bírom ki ha nem úgy érzem magam mint otthon. Nekem nincs aki belepofázik, hogy mit, hogy csinálok, csak senki nem egy egy ft-ot sem az egész kis kirándulásba, s férj ezt sem fogja fel... a másik két tesó nem takarít ki, de ha elmosogat vagy kimos, vagy bármi, azt is az általam vett dolgokból, csak veszek egy 3kilós mosóport, s mire legközelebb megyek, újra venni kell... de hát hova lesz???
Mindegy férjjel idén már volt két vitánk emiatt, meg még lesz is.
A gyereket állandóan vinni akarja, mondtam kizárt, mert nem tud rá vigyázni, berúgik és akkor magáról sem tudja hol van...erre nem vagyok kíváncsi. Nem alkoholista :lol: mert amúgy nem iszik sosem, de amikor haza kerül állattá válik, számomra legalábbis kiborító. Aztán mondtam, most hogy terhes vagyok tuti nem megyek, mert bármikor felvághatnak, nálam nem biztos az időpont, s nem szeretnék Miskolcon szülni egy koraszülött gyereket, mert jófejségből nem hozzák fel Pestre, meg kockázatos lenne...stb.stb.
A lábam gyakran duzzad, dagad, tényleg csak a legszükségesebb helyekre megyek amúgy csak itthon vagyok, illetve 10-20km-en belül.
Zsebinél is így volt Január 27re voltam kiírva, októberben azon vitáztunk, hogy ő azért nem mehet karácsonyozni, mert én terhes vagyok...mondtam menjen, de én maradok, mert 3-4héttel előbb simán lehet szülni, na hát nekünk nem pár hét, hanem 2és fél hónappal előbb kellett, így nem karácsonyoztunk vidéken :lol: :lol: :lol:
Ismét vitatéma lett február elején, hogy ki menjen, mi vagy a család hozzánk!!! Februárban a semmi közepébe, egy 2400grammos gyerekkel????
Mindegy szerintem ha a férjem néha megértené a nézeteimet, meg hogy nem csak a saját kényelmemről van szó, hanem leginkább a gyereke(i)met féltem akkor egy csomó hazaúttal kapcsolatos balhét megúsznánk.
Ismét sikerült valami momentumot kiszedni az életemből s titeket lefárasztani...szóljatok ám nyugodtan,mert néha szófosásom van.
De a legegyszerűbb, ha átugorjátok. :oops: :lol:
Szóval Csézjang, ha jól értem a te férjed nem igényli a negyedévnél gyakortább látogatást, meg gondolom egy húron pendültök...és az mindent megér... még ha táskából öltözöl is pár napig.
Na azt hiszem kimerítettem a gyomromat mára.

Puszi nektek

Bocsánat a hosszúságért, meg tényleg amiért órkat nyafogok.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok csajok!

Szerdán-2010.04.28-án megszületett Mátyás Attila-3200 gr. és 53 cm.Császárral és egy nappal hamarabb a vártnál ugy döntött,hogy elindul megnézi ezt a kinti világot.A lényeg,hogy minden rendben volt,a vágás az tényleg fáj de ez a kis drága minden elfelejtett.
Hát amikor megláttam elösször csak sirni tudtam...és még ma is ha eszembe jut.A császártol nagyon féltem de tényleg nem lehet semmit érezni csak a nagy félelem.És amikor megmutatják elösször,na annál nincs jobb a világon.Mindenki nagyon kedves volt bent.
Vasárnap értünk haza,szerencsésen és végre mert nem volt tul jo bent lenni,itthon pihentetöbb akárhogy is nézzük.
A tejem csak tegnap reggel indult be ,nagyon el voltam keseredve de ma már nyugottabb vagyok mert reggel jot evett és most szunyál a drága.
Megyek lassan mert ma jön a védönö is és kicsit összedobjuk a házat,mert káosz van.
Még jelentkezem ahogy tudok,mindenkinek kivánok minden jot és majd visszaolvasom ha lessz egy kis idöm,puszi mindenkinek addig is.
Kikocsen
kikocsen
 
 


KIKOCSEN!


Hatalmas gratula !!!!!!!


Majd még jövök csak sír a pindur pandur mennem kell.... :D
csézjang
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: