Új privát üzeneted érkezett!

Benettke!

Köszönöm a válaszod, eddig még én is csak jót hallottam a dokimról. Ki a Vera? Hogy néz ki? Nem ilyen nagyobb darab nő? Elég magas és azt hiszem sötétbarna vagy fekete a haja? Ha igen, akkor már találkoztam vele ő vett tőlem először vért (16 hetes AFP). Most nem tudom, hogy mi lesz, zsömle vagy cukros lötty. Ilyen terheléses cukor vizsgálaton most veszek részt először. Kinek mi a tapasztalat?

Én szeretnék feltenni képet a babóról, de még a vonalzót sem tudom hogy kell.
Tudja valaki, hogy kell ide azt beszúrni? Ilyen linkem van :oops:
manati
 
 


Manati!

A Vera olyan igazi cicababa típus :lol: : hosszú szőke haj, műköröm... és iszonyat jó fej sztem :roll: Így gondolom nem vele találkoztál. Amúgy nagyon szeretem benne, hogy mindennel nagyon képben van a kórházat és a dokikat illetően, gondolom már elég rég dolgozik ott :wink: . Bármit kérdezhetek tőle, mindenre tud válaszolni!

Nekem a terhességem elején volt 1-szer zsömle+tej, aztán idén januárban volt a cukros lötty, most meg (holnap) újra zsömle+tej lesz :? A cukros löttyöst az Uzsokiban csinálták, nekem még ízlett is az a tömény limonádészerűség amit készítettek :P Gyorsan le is húztam (mondjuk jó éhes és szomjas is voltam) és nem volt tőle semmi bajom. Se hányinger, se émelygés, semmi. Pedig nem üldögéltem ott 2 órát, csak visszamentem a Violettához a megadott időre. Sztem neked is simán fog menni.
Holnap ismét a kórházba kell mennem. 7-kor kell megennem a zsömi+tejet, aztán 8-kor veszi le a vért a Violetta.

Vonalzógyártás: Ha rákattintasz bármelyikőnk vonalzójára bejön az az oldal, ahol tudod változtatni a hátteret, képeket... aztán ha megszerkesztetted a sajátodat kapsz egy html (ha jól emlékszem :roll: ) kódot, amit a profilodba kell bemásolnod. Ha sikerrel jársz a köv. hozzászólásodnál meg is jelenik a vonalzód :D

A képek felrakása nekem is gondot okoz, mivel már ott megakadok, hogy hogyan is tudom feltölteni a laptopomra a fényképezőgépről :oops: Ehhez mindig Uram segítsége kell...most is rá várok, hogy a friss pocakképet fel tudjam majd rakni, hátha akkor a többiek is kedvet kapnak :wink:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


babaruhamosás én 60fokon mosom a pelussal együtt, de a pelust havonta 1x kimosom 95fokban és a pelust mindíg vasalom, a ruhákat nem. Vanish coccolino sensitive és Ariel amit használok, mindenből kevés.

Kép
nyafi
 
 

 
 

Benettke!

Én nagyon béna vagyok a technikai dolgokhoz, de a laptopra a képeket úgy szoktam feltenni a fényképezőgépről, hogy a laptop elején vagy egy kis rés és oda bedugom a f.gépből a memóriakártyát. Majd mind két doksi között áthúzom a képeket. Ez a legegyszerűbb és nem kell összekötni a kábellel, ahhoz a verzióhoz nem értek :-))

Hát akkor nem találkoztam a Verával, sőőőt még egyetlen cicababa kinézetű ápolóval vagy szülésnővel sem :-)) De ami késik nem múlik :-)

A hát erre a hétfői terheléses cukor vérvételre kiváncsi leszek, aztán majd elmesélem. Nekem a terhességem elején nem volt zsömlés+tejes változat :shock:

A vonalzót megpróbálom feltenni, köszönöm a segítségedet, már készítettem egyet, egy katicásat :-)

Babaruha mosás:

Ilyen téren nem vagyok nagyon tapasztalt, de én sem mosnám extrábban mint ahogy Nyafi leírta :-)
manati
 
 


Anyjuk!

Sajnos könyvet ajánlani nem tudok neked, mert babaápolással kapcsolatban még nem szereztem be semmit sem.

Viszont olvastam, hogy szeretnél menni 4D-re de még picurkának tartod a babát. Ahogy láttam, mi egy idős kismamák vagyunk szerintem ne várj. Ha ajánlhatok neked egy helyet akkor az a Kárpát utca (állítólag egyedül nekik van olyan uh. gépük mo-on ahol már 12 hetes korban megmondják a baba nemét) ehhez sajnos én nem értek, mi ott voltun 22. hetes uh-n és gyönyörűen látszott a pici. Idáig több uh-n jártam Istenhegyi Géndiagnosztika, Uzsoki sehol sem látszott szépen a baba.

Manati
manati
 
 


Sziasztok,

Évi tényleg ezt a kompressziós harisnyát mondták na majd utána járok. Azt hiszem először csak a krémmel meg a harisnyával próbálkozom aztán jöhet a gyógyszer.

Én megvettem Dr. Spock könyvét anno de megmondom őszintén nem igazán használtam. Sokszor inkább az interneten kerestem meg a doktornő és a védőnőt kérdezgettem és a megérzésekre hallgattam.

Babaruhás mosással ugyanaz a helyzet, mint amit Nyafi leírt.

Most sem tudom felrakni a táblicskut majd még bőszen próbálkozom.

Kata
pocvarek
 
 


Sziasztok!

Én is vettem annak idején könyvet, de én sem
igen használtam.
A Lukács tényleg jó ultrahangos én most is
hozzá járok a Herminára. Csak a múltkor szabin
volt és akkor az Uzsokiba kellett mennem.

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak! :D
Anyjuk: pihenj sokat! A tónusosabb uterus szerintem azt jelenti,hogy keményedsz-keményedika méhed.A pipelphon jó lesz rá,nyugtatj a méhet.Neke is volt ilyen gondom,bár én elég erős nyugtatót kaptam rá sajna.De azóta jobban vagyok.A lényeg a myugalom és a sok pihenés!

Trimi: gratulálok a pici lánykátokhoz! Nagyon tündéri!

Tündi: mi volt az urológián?

Jó sok mindenórás kismamink van! A hétre végig frontokat mondtak...Kitartás lányok! :wink:

20,-án nem ön valaki a kórházba? Megyek 4D-re. :roll:
m.eri
 
 


Csütörötkön megyek a védőnőhöz és beugrok majd a gyógyzsertárba is.Akarok venni Tenna betétet,meg hálós bugyit-szülés utánra.
Szerintetek be tudok még szerezni valami onnan? Kell valami még?

Ja,és ki az a Vera,szülésznő? :roll:
Kép
m.eri
 
 


Kép
m.eri
 
 


Sikerűlt a pocis kép...
m.eri
 
 


manati a vonalzohoz nem a html formatumot kellatmasolni a profilod alairas rovataba hanem ami az alatt van azt hiszem a BBcvalami, es akkor elment, kiirja a profilod megvaltozott es elvileg ott is lesz a nevednel, ha irsz. Igazibol fogalmam sincs nekem hogy sikerult mert csomoszor megprobaltam mire latszik is az eredmenye:)

Koszonom a 4dre vontkozo tippet! Akkor a konyvajanlonak meg utana nezek mi a felhozatal. Ok, az internet, csak amikor azonnal kell elokapni valamit, jobb ha van konyv is.


m eri:koszonom, vegre valaki valamit tudott ra mondani. Igen ezt a pihenest "irjak fel" a 14.het ota:( Igyekszem en, de fekve a legrosszabb, akkor kemenyedik a legjobban a hasam. A pipolphen eddig jonak bizonyul foleg mert ugy alszom tole mint a bunda. Benacska volt nagyon az az ugyeletes doki- majd megaludt a tej a szajaban olyan lassu volt, nem is beszelve arrol, a computert nem tudta hasznalni- de legalabb felirta a gyogyszert. HAjdu nem akarta.
Megnyugodtam a pocidat latva, hogy nem is olyan kicsi az enyem. :)



Mindenkinek szep estet!
Jo ejt!
Vendég
 


könyvből én megvettem a suttogót, nekem sokminden bejött, az elején az altatás is, de utána már nem azt az altatást használtam. Sztem sok önbizalmat ad a könyv és a védőnőnél elvileg van rá kupon is....

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors pocakfotó erejéig jöttem:
ez a múlt héten készült Kép

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Jo reggelt mindenkinek!
Ma visszaallt a szokasos hetkor fenn vagyok, de nem is baj, vegre elmegyek a labrba, mert mar egy hete kaptam a beutalot vizeletvizsgalatra. Most csak az, es 3 het mulva a vervizsgalat is, cukor es ellenanyag. Azon izguolk, ra vagyok koncentralva, hogy jo legyen az ertek!:)

nyafi: most epp a suttogot olvasom, kolcsonkaptam egy baratnomtol. Erdekes, par dolgot kiirtam belole, ami tetszik, vagy tok uj.



Lehet tul intim a kerdes, de mit lehet tenni boseges folyas elen?
Tuom valamilyen szinten normalis, hogy tobb van, de engem neha idegesit. Multkor meg is akartam kerdezni Hajdut, de ugy penderitett ki a vizsgalobol, hogy levegot venni sem volt idom, nemhogy kerdezni. Ezert nem szeretem tobbek kozott. Bezzeg a maganrendelesen Erdelyinel minimum ketszer elhangzik a kerdes, van e valami kerdesem. Csak hat hozza lehet tobbet nem megyek anyagi okokbol:( Sajnos nem tudjuk az alkalmankenti 10ezret fizetni.
Sokszor orlodom e miatt, hogy en szeretnem a leheto legjobb orvosi ellatast, de tenyleg nincsenek "erre" ( sajna semmire)tizezreink.....
Bocs, nem akarok panaszkodni!


Sut a napocska, fo a vidamsag!
LEsz este eloadas? Ha valaki tudja, irja meg legyszi!
NEm szeretnek foloslegesen utazgatni!
JA es hog melyik is az epulet ahollesz. Mi mikor uhn voltunk probaltuk megtalalni de hat annyi fahaz van ott!

szep napot mindenkinek!
Vendég
 


épület? férjem azt mondta kövessem a pingvineket :lol: bevállt! :lol: én a Mecsér dokiban azt imádom, hogy ezt a kérdést nem mulasztotta el soha. Bár én mindíg adtam neki 5 e ft-ot. Te nem adsz Hajdúnak semmit? Tán érdemes megpróbálni. Én Csapóhoz jártam a 17. hétig ő 9 et kért, de aztán hál isten lepasszolt!!!!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok Jó reggelt :-)

M.eri, Benettke

Nagyon csini kismamák vagyok, gratula :D

Anyjuk

Ha nagyon erősnek tartod a folyásodat és a dokid nem vesz róla tudomást magától a havi vizsgálaton említsd meg és kérd meg, hogy írjon fel rá kúpot. Nekem ezt tette a Habermajer magától, én észre sem vettem, hogy túl kóros lenne :oops: Kb. 3-4 napig kell használni és utána szépen rendbehoz. Mindig este kell feltenni és utána már nem mozogni, ne hogy kifolyjon érdemes napközben eü.betét használni :roll:

Ja megpróbálkoztam a vonalzóval remélem sikerül :oops:
manati
 
 


Sziasztok!

Ma voltam CTG-n, egyelőre minden oké.
Ettől az időtől elképesztően álmos vagyok.

Könyv: a Suttogó szerintem is jó, mindenki leszűrheti belőle a számára szimpatikus dolgokat.
Nekem még nagyon tetszett az "Újszülött a fedélzeten" - amit egy doki írt nagyon laza, érthető stílusban.
Apukáknak pedig ajánlom a Szily László: Kitolás c. könyvét. Mi annak idején nagyon jókat nevettünk rajta.

Manati: te nem a Verát láttad, hanem a Violettát. Ő szokta venni a vért.

Babaruhamosás: azért nézzétek meg, sok ruhára rá van írva, hogy max 40 fokon mosható. Szerintem az is elegendő, főleg, ha utána még ki is vasalod. Én első körbe mindent kivasaltam, később meg majd már csak azokat, amikre időm lesz :roll:
Lényeg, hogy lehetőleg "Sensitiv" öblítőt használjatok és kevesebbet, mint normál esetben.

Anyjuk: folyás nekem is van, engem is idegesít néha, hol több, hol kevesebb. A dokim tejsavas golyókat szokott felírni rá, vagy egy Pimafucin nevű kúpot.
Szerintem is most érdemes menni 4D-re mert mostanában még jól látható az UH-n az egész baba. Később (pl. a 30. hét után) már csak egy-egy részlet látszik belőle a fotókon, olyan nagy lesz.

Na, azt hiszem alszom egyet...
Nemszeretem idő van :?

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Nyafi: te adtál a Mecsérnek pénzt? Én nem adok. Az
elejétől kezdve adtál neki?

Anyjuk1: Ha nem vagy megelégedve a Hajdúval járj a
Mecsérhez. Még szerintem nyugodtan válthatsz.
Én is azért nem járok már magánrendelésre, mert
nekünk is sok lenne havonta annyit kiadni. Ráadásul
én semmi különlegeset nem tapasztaltam a magánrendelésen.

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Hat ez az egesz ugy indult, hogy 13 hetes terhes voltsm mikor hazautaztam Irorszagbol latogatoba, meg uh-ra, mert kinn a 18ik hetig semmi nincs. Es mivel nem volt tb-m maganrendelobe mente. De amig videken voltam szuleimnel elkezdtem gorcsolni, igy maradtam idehaza, befizettem a tb-t s mentem sztkas rendelesre. amikor a 16.heten rettentoen fajt a hasam, elmentema terhesgondozasra az Orsre, epp Hajdu rendelt es mondta a noci, hogy jo akkor a Hajdu lesz a kezeloorvosom. Es azota egyszer voltam, es o vizsgalt. Nem adtam neki semmit. Mert nem erzem ugy kene adnom, a stilusa, a kapkodasa, hogy elore tudom mit fog mondani, stb..ezek alapjan en nem gondolom erdemel valamit is. Az meg hogy azert adjak, hatha mas lesz, kicsit visszas nekem.
Egyszeruen menjek akkor a gondozasra, amikor Mecser rendel? Mert ugye a nocihez mindig be kell menni, aki megmer, es mindig el van havazva:) egyszerubb lenne ha amikor dokihoz akarok menni, csak dokihoz kene mennem. Lehet megprobalom. Mondjuk most majd ha nincs semmi gond csak akkor kell mennem, ha megvan a vervetel eredmenye, az meg kb 3-4 het mulva lesz.
Lehet meglepem. Mert azert nem mindegy hogy beszelnek az emberrel, meg milyen stilusban vizsgal- istenemre mondom en amikor Hajdu vizsgalmajd kiugrok a szekbol a fajdalomtol: alairom hogy erzekenyebb ilyenkor a huvely, meg amugy sem egy kellemes , de az ERdelyi dokinal semmi fajdalmat nem ereztem.
Meglatom. HA ez nem gaz, hogy en mondom a neninek, hogy mostantol direktbe jovok akkor mikor a Mecser rendel.

Akkor ma delutan megeri elzarandokolnom az uzsokiig?
Ja es jar valaki valamilyen tornara, jogara, relaxaciora az Uzsokiba?
Vendég
 


Végre vannak képeink! Hála érte kissani férjének! Ezúton is köszönjük szépen a segítséget!:)

Kép Marci baba Kép Kép

Kép
makkmarci
 
 


Lányok!

Nagyon szépek a pocak fotóitok, de azért én már örülök, hogy ezen túl vagyunk! :)

Kép
makkmarci
 
 


Ajni!

Teljesen egyetértek veled, szerintem sincs semmi különleges vizsgálat a magánrendeléseken. Sőt nálunk még UH sincs.

De ez az egész magánrendeléses cécó arról szól szerintem, hogy minnél jobban megismerjen a válaszott orvosod, így a szülésnél képben lesz veled kapcsolatban. (Remélem :-)) Aztán ne kelljen rá órákat várni, időre mész ... stb. A magánrendelésén jobban van rád ideje. Én pl. ott szoktam mindent megbeszélni vele, legutóbb egy egész kis biológia órát tartott arról, hogy miért nem jó túl sok kilót felszedni. 10x megkérdezi, hogy van-e még kérdésem, mindent értettem, minden rendben van-e? Persze ezért havi 9.000 Ft-ot kell perkálnom, és én is úgy adom ki ezt a pénzt mintha a fogamat húznák :) Bele sem merek gondolni, hogy hány babaruhát tudnék ebből a pénzből venni :roll:
manati
 
 


Makkmarci!

Nagyon szép Marci baba, gratulálok!

Manati
manati
 
 


nagyon zsép Marci! gratulálok!
békésnek, nyugodt babának látszik.
manati: ki si a doki? mert engem mindig a kilók miatt csesztet. idáig 9et híztam (28.hétben vagyok),és már csak 3at engedélyezett. persze ezt tartani nem nagyon lehet. szerintem
.ivett
 
 


Szia Ivett

Nekem a Habermájer a dokim. Engem is piszkál, hogy ne hízzak, de én sem bírom tartani a Rubint Réka mércét :lol:
Egyébként rendes pasi a dokim, bírom. Nekem azt mondta, hogy a túlsúlyos kismamáknál rendszerint hamarabb kezd el öregedni a lepény és emiatt hamarabb is szülnek. De szerintem TE nem híztál sokat, arra számíts hogy a végén szinte duplán fognak jönni a kilók és ezért piszkálhat a dokid, hogy most míg lehet, ne hízz túl sokat. Igazából ha azt nézem, hogy most vagy 7 hónapos és csak 2 kilóval vagy több mint amit elvárnának :-) Nem sok ne aggódj! A legfontosabb, hogy egészségesek legyetek (Te és a baba) :!:

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

1 napig nem voltam és alig győzöm visszaolvasni! :-)

Makkmarci: gyönyörű Marci!

Anyjuk: szerintem az gáz, ha fájdalmasan vzsgál a doki. A helyedben simán leváltamám.

Na tegnap túléltem az urológust, igaz ráment szinte az egész délelőttöm. Csinált Uh-t, ez rendben volt, meg vizeletvizsgálatot, ahol minimális fehérjét talált, így 5 nap antibiotikum. De csak azért, mert pocakos vagyok. Ez van.

Csajok! Mi van akkor a GYÁS-al, GYED-el, ha kiveszem az eddig felhalmozódott szabimat? Tudja valaki?

Szép napot mindenkinek. És esőmenteset!

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


manati: egy a dokink :-)
minden eredményem jó, csak hát a terhességi kezdősúlyom nem kevés volt: 82. és ugyebár ez csak nőtt. ebben igazat adok neki,csak rosz,hogy mindig ezt mondja. eleinte nagyon a lelkemre vettem. de most már nem
.ivett
 
 


Makkmarci!

Nagyon gyönyörű ez a Marci baba! A második képen az a kéztartás valami tündéri :P mint egy felnőtt kicsiben!

Azt meg nem csodálom, hogy nem cserélnél velünk! Néha már én is szívesen babáznék, de nekem az álmom baba is és pocak is (na nem hájból ám :wink: )

Gabi!

Akkor lehet, hogy egyszerre voltunk a kh-ban? Én 8-9-ig voltam a Violettánál. Jövő hét szerdán viszont már én is megyek NST-re, meg UH-ra is a Csapóhoz! Akkor is jössz Te is?

Nyafi!

Hogy-hogy lepasszolt a Csapó :?: :?: :?:

Ivett, Manati!

Én most tartok 10 kilónál, és múlt héten azt mondta a Csapó, hogy valszeg megindult nálam a vizesedés :shock: Sztem nem, mert nem érzem semmi jelét (szerencsére), viszont akkor pedig ez zsír :shock: Csodálkoztam is azon, hogy nem cse..ett le :shock:

Manati!

Bocsi, de én a html kódra emlékeztem a vonalzónál :oops: De oly rég volt már, és nem is tudom hogy sikerült nekem elsőre ha ilyen béna vagyok :roll:

Ja, és az én laptopomon nincs olyan lyuk :shock: , de tegnap a Zuram kiokosított és most már simán megy a képfeltöltés is :wink: !

M.eri!

Milyen vékony vagy :shock: ! Én meg irigy, irigy :oops: :oops: :oops:

Anyjuk!

Nekem még sohasem fájt a vizsgálat :!:

Hát, úgy látom nem csináltunk nektek kedvet a pocakfotókhoz :( és a vonalzókhoz sem :cry:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Ja, Tündi!

Akkor a szabid lesz a tgyás alapja, de most ezt csak fejből mondom, amint tudom megkérdezem a TB-s barinőmet (most épp nem tudom elérni)

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


én mindíg adtam Mecsérnek pénzt szülésnél meg 50et. Azóta nem ,pedig már sokat voltam nála, és volt eü kaparásom is. És mondta is hogy reméli a köv is nála lesz. Sztem jó, ha adsz, mert pl nekem nem kellett kivárnom a sorom pl szülés után, mert hogy kicsi a baba, meg nagyon nagyon figyelmes volt, szülésnél ő volt az első doki benn, a többinek órák voltak mire bejött a saját privát dokija meg hívott szülés után is telefonon adta az instrukciókat, meg éjjel is rábízott a szülésznőkre meg ilyenek. Kép

Kép
nyafi
 
 


Ivett!

Nem szabad a lelkedre venni a piszkálódást :) Nekem 53 volt a kezdő súlyom, most vagyok 59. Legutóbbi vizsgálaton amikor nála jártam, tök boldogan mondtam, hogy 57,7 kiló. Erre azt mondta nekem, hogy erre azért ne legyek ilyen büszke :-) Szóval van amikor engem is lehervaszt :-) bár pont nem érdekel, mert most csak a baba számít! És ha jól esik valamit megenni akkor azt megfogom enni!

Tündi!

Én azt hiszem a GYED-et nem lehet megszakítani, hogy kivedd a szabaidat. Majd csak a GYED lejárta után ... De nem vagyok egy munkaügyben jártas, érdemes lenne felkeresni a munkahelyeden a munkaügyist, hogy mit ajánl. Vagy a index-en van egy GYÁS/GYED/GYES fórum én anno ott érdeklődtem meg, hogy mit csináljak ... mennyire legyek bejelentve, hogy jól jöjjek ki. Ott nagyon profi a csaj, szakbarbárnak hívják :lol:

Timi

Kép
manati
 
 


Nyafi!

Nagyon szép kisbaba Abigél, és milyen erős már, hogy így ki tudja magát nyomni :-)
Neked akkor jó dokid lehetett, hogy ilyen figyelmes volt még szülés után is. Remélem én sem fogok csalódni :roll:

Timi

Kép
manati
 
 


Manati!

Én is HR/munkaüggyel foglalkozom...ill. most már nem, mivel nem dolgozok :P
Meg lehet szakítani!

A Gyed és Tgyás kiszámítása viszont TB-s dolog, ezért is írtam a Tündinek, hogy arról inkább megtudom a biztosat a TB-s barinőmtől.

Az általad nevezett "profi csajjal" én vigyáznék. Hallottam róla furcsa dolgokat...nem ingyen ad -vagy éppen nem ad- tanácsot...

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Nyafi!

Én is pont azon csodálkoztam milyen erős Abigél baba :shock: És nagyon fotogén is ám :wink: !

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Benettke!

Húúú akkor visszaszívtam az ajánlatom a csajról :-) nekem a neten adott tanácsot, és nem kért tőlem pénzt, de ha van vele rossz tapasztalat akkor inkább felejtős a dolog. Azért jó, hogy gyes, gyed, tgyás ügyekben legalább te tudsz segíteni :D

Ja, összejött a vonalzó :D

Timi

Kép
manati
 
 


Manati!

Ha én nem is tudok minden ügyben kútfőből segíteni, a TB-s barinőmtől mindent meg tudok naprakészen, ha kell :wink:

Ügyi vagy :lol: ! Jó lett a vonalzód, én is szeretem a katicákat!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Szia Évi!

Reggel 8-kor voltam laboron, utána NST-n, és UH-n.
Szegény Luca nem akart felébredni, pedig össze-vissza piszkáltuk, így nem sok értelme volt az NST-nek. Csapó azt mondta, hogy jövő héten úgy menjek oda, hogy ébresszem fel a babát. Jó fej...

Jövő szerdán reggel 9-re megyek NST-re, akkor lehet, hogy összefutunk.
vikcsi74
 
 


Sziasztok!

Benettke De jó, hogy te is jössz :D Majd megisemrjük egymást a nagy pocakunkról :D előtte majd beszélünk itt :D

Visszér: nekem fáj is a lábam néha, pláne ha nem vagyok kipihenve. még jó, hogy van ez a szpois párna, mert este elalvásnál felpakolom a lábaimat rá, nincs magasan és olyan jól elalszom így :)

Lányok úgy mocorog a pocakomba valaki, hihetetlen :D Nem gondoltam, hogy így ficánkol majd. Annyira jó érzés! Meg pláne az, hogy ilyenkor legalább tudod, hogy ébren van :-)
andaka
 
 


Sziasztok!

Makkmarci, örülök sikerült feltenni a képeket! :D

Ti szoktatok a Violettánál időpontot kérni, ha vérvételre mentek?
Ma egyszerűen másfél órán át nem tudtam senkit elérni.
Nem tudom, hogy gond lenne-e, ha holnap csak úgy odamennék?
A ctg-t sem sikerült elérnem, úgyhogy még mindig nem tudom, hogy hányra kell mennem..

Nyafi, nagyon szép Abigél. És milyen gyorsan nől :roll:

Benettke, egy kicsit összetettebb problémáról én is kérdezhetnék?
Jelenleg Gyed, ápr. 30-tól megszűnik a munkaviszonyom, mert végleg megszűnik az intézmény. Gondolom a 83 nap bennlévő szabim nem tudom kikérni és nem is akarom, fizessék csak ki. Ehhez jön még időarányosan is ezévi? (Nekem 24 napom szokott lenni)
Tudok én Tgyás-ra menni ill van értelme?
Én remélhetőleg egy héten belül megszülök, úgyhogy akkor még lesz munkahelyem.
Igényeljek egyből az új gyerek után Gyed-et?
Szóval csak ennyi, ha tudsz légyszi szólj hozzá. Köszi.

Én is láttam a kiírást az ingyen 4D UH-ról a folyosón,szerintem, aki teheti menjel el, csak nem emlékszem, hogy hányadik hétig vállalják.

Szorítsatok nekem légyszi, már nagyon kivagyok a terhességemmel a két gyerek mellett, hétvégén szeretnék megszülni.(akkor tud a férjem velem lenni és a dokim is ügyel).

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Anyjuk: Szerintem nyugodtan menjél a Mecsérhez. Mondd meg
a védőnőknek, hogy te szeretnél cserélni.
Egyébként a Mecsérnél nekem sem fáj a vizsgálat.
Viszont az első terhességemnél a fogadott doktornőmnél
bizony nekem is fájt. És én nem éreztem azt hogy jobban
figyelne rám. Állandóan azt kérdezte, hogy hol dolgozik a férjem,
hol lakunk, meg ilyenek. Mit érdekli az őt. Amúgy a szülésnél jó
volt. De hát addig eltelt kilenc hónap. Biztos valakinek
bejön a nő, nekem nem jött be. A Mecsérrel meg vagyok elégedve.
Bár én még nem fizettem neki.

A pocakos képek nagyon jók. Én fel sem teszem az enyémet,
mert nekem a hasammal együtt a hátsóm is jól megnőtt.

A babák nagyon aranyosak. Jó őket nézni.

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Benettke: előre is köszi :-) Egyébként én HR-s vagyok (voltam), csak fejlesztés, azaz oktatás.

Kilók: én Lucával kb. 14-15 kilót híztam, de egyszer sem kaptam letolást Csapótól. Ja és egy deka felesleg nem maradt rajtam. :-)Szóval szerintem nem kell annyira aggódni a kilók miatt.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


hihi tegnap voltam vizsgázni, 3. éves vagyok a Szie-n HR szakos. Csapó nem tom miért passzolt le, az aszisztense hívott fel, hogy nem akar tovább vállalni. Akkoriban kicsit megzakkantam emiatt, de jobb lett így. Itt a neten ajánlották Mecsért és nagyon jól jártam vele.
Köszi a dícséreteket! :lol:

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Anyjuk: szerintem egyáltalán nem "természetes" hogy fájjon, amikor vizsgál. Én 4 éve járok az én dokimhoz, de még egyszer sem vizsgált úgy, hogy fájt volna (pedig ez a második terhességem).

Ivett: nekem is a 6-7. hónap volt a vízválasztó, ugyanis akkor jött föl a kilók nagy része. Aztán megállt a dolog, úgyhogy szerintem ne aggódj. Most kb. 11 kilónál tartok.

Benettke: lehetséges, hogy épp egyszerre voltunk ott. (Csak ugye a vérvétel az egyik végén van, a CTG meg a másikon.) Én legközelebb jövő hét szerdán megyek, ha addig nem történik semmi...

Nyafi: én azt hallottam, hogy mostmár annyi betege van, hogy nem tud mindenkit elvállalni, ezért adja át másnak őket.

Lányok: tegnap jó rosszul voltam, hasmenés, keményedés, fájdogálás. Aztán lefeküdtem aludni és jobb lett - pedig azt hittem, hogy éjjel megyünk szülni. Ja, és persze Bence is belázasodott, úgyhogy teljes a káosz. Reménykedem, hogy én nem kapom el.

GAbi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok,

túl vagyok a diabetóloguson. Tegnap már egész flottul ment az étel összeállítás. Első nap kopogott a szemem az éhségtől, éjjel fél 3-kor arra ébredtem, hogy éhes vagyok és most aztán tényleg ennem kell valamit, nagy tanakodás után, hogy miben nincs szénhidrát, maradt egy szelet felvágott sajttal. A gyümölcsöket keveslem kicsit, mert ahogy lemérem mennyit ehetek, én ennél sokkal többet szoktam... Szorgalmasan jegyzetelnem kell, hogy mit ettem és minden héten kiértékeljük a diabetológussal. Minden hét vérvétel. Brr... Ezt utálom a legjobban, már úgy örültem, hogy már csak egyszer kell mennem vérvételre, erre tessék mostantól minden héten vérvétel.
Elég karcsú a reggeli és vacsora, de kitaláltam tegnap, hogy egy kicsit felturbózom a szokásos felvágott sajtot egy kis főtt tojás, körözött stb... Hétfőn kiderül, hogy jó lesz-e így....

Nagyon szépek a babák és a pocakok!!! Már én is úgy várom, hogy itt legyen velünk a mi kis manónk! :D

Engem is nagyon összeszidott a doki amikor 10 kg-t híztam, azt mondta, mostmár semmit sem hízhatnék elméletileg, akkor kezdtem el a diétát, aztán utána jött a cukorvizsgálat és mostmár tényleg szigorú diéta.... :cry:

Valamelyikötök kérdezte múltkor, hogy milyen könyvet vegyen, én ezeket rendeltem:
A BABA FEJLŐDÉSE - LÉPÉSRŐL LÉPÉSRE COOPER, CAROL
ANYA, TANÍTS ENGEM! DEÁKNÉ B. KATALIN
KISMAMÁK NAGYKÖNYVE FENWICK, ELIZABETH
SZOPTATÁS GUÓTH-GUMBERGER, MÁRTA; HORMANN, ELIZABETH
A suttogó I II III

Mindegyikkel meg vagyok elégedve, hasznos tanácsok vannak benne, és főleg képek, ami szerintem első gyerekes mamának nagy segítség, én vizuális típus vagyok. Bár az is lehet, hogy jön az majd magától, hogyan iss lássuk el a csöppséget.

[url=http://babafalva.hu]Kép[/ur
kismó
 
 


Jo reggelt mindenkinek!

Volt valaki tegnap eloadason?
Egesz jo volt, szerintem, bar tenyleg olyan ize, hogy ezer meg ezer kerdese van az embernek, es amikor ott a lehetoseg egy sem jut eszebe. A szuleszno igen jo fej volt, olyan termeszetes, szokimondo, nem laca facazo.
Hat a szuloszoba latoagatas mar nem tett ram ekkora hatast. Oszinten nem annyira gaz, mint hittem a korhaz regi epuletet latva, de hat nem lettem nyugodtabb.

Ami nagyon nem tetszett az elmondottak alapjan, hogy az elso nap csak szopizni hozzak ki a babakat, kiveve ha az anyuka annyira erosnek erzi magat, es mar megmutattak neki az alapellatast, hogy az apuka is csak folyoson lathat minket- kiveve a fuzetos szobaban- na meg en nem igen ertettem, hogy azt mondta a noci az anti D-t csak akkor kapom mag 72 oran belul, ha a baba pozitiv. En azt olvastam minden esetben kapni kell, mert akkor a kesobbi terhessegek soran kisebb esellyel lesz baj. ennek most utana kell jarnom. Mert az egy dolog, hogy talan most nem lesz bajom, de jobb hosszu tavon gondolkodni.

No meg amin jot derultemmagamban, hogy amikor beer az ember a korhazba 30-40 perc csak a papirmunka. Eljen e papirok orszaga!!!!
Eleg nehezen kepzelem el, hogy fogok tudni arra koncentralni epp mit tesznek elem alairni, mikor kisebb nagyobb megszakitasokkal jonnek a fajasok- mindezt apuka nelkul.....
Bar tudom, ez nem a korhaz hibaja.


Fontolora veszem ezt az orvos dolgot. Mert tenyleg elgondolkodtato, kell e ezm eg nekem 18 heten at, hogy csak ugy kilodit a vizsgalobol, amikor kavarog a fejem a kerdesektol, na meg ugy nyul hozzam, mint egy guminohoz....:) Csak en azt a terhesgondozos not sem birom, elotted bubaj, de ha kerdezel, a valasz: beszelje meg a doktorral, aha ha a doktor hajlando lenne velem beszelni! Na szoval batorsagot gyujtok es legkozelebb 26-28 het ugy megyek mikor Mecser rendel.

Mindenkinek szep napot!
MA fogorvoshoz kene mennem, aaaaaaaaaaa! Utalom

Ja jovo heten is lesz eloadas, dentalhigienes szakemberrel-az en temama:(, annyi rossz fogam van, es ugy utalom a fogorvosokat....
Vendég
 


Lányok!

Én azt mondom nektek, ne foglalkozzatok a kilókkal. Én nem tudom, hogy a végére mennyit híztam, de az utcsó mérés a szülés előtt 2 héttel +21kg-t mutatott. Igaz, nagyon nagy volt a hasam és a baba is, és nagyon vizes is voltam, de a dokim egy szót nem szólt a súlyom miatt.
Most vasárnap lesz 3 hete, hogy szültem, de sokan már nem mondanák meg rólam, mert alig van hasam. Kilóban fogalmam nincs mennyi ment le rólam.

Kép
makkmarci
 
 


Anyjuk: köszi a beszámolót az előadásról!
Nekem is azt mondta a doki, hogy csak akkor kapok anti-d-t, ha pozitív lesz a baba! (Nekem már volt egy vetélésem, akkor a műtét után automatikusan kaptam, gondolom ott nincs lehetőség vércsoport meghatározásra)

Kitartást a fogorvoshoz!

Almadi: remélem már jobban vagy!

Makkmarci: egyébként én is azon a véleményen voltam, hogy engem nem érdekel hány kilót hízok, bár az is igaz, hogy nagyon rossz amikor a doki leszid érte. De nekem most ez a cukor megoldotta. Egyébként ma már tényleg nem is voltam éhes, az előbb kellett tízóraiznom, de nem az éhség miatt ettem. Brr ezek a diétás gyümölcsös joghurtok, olyan édesek! Azt hiszem jobb lesz nekem a natúr!

Majd teszek fel én is pocakos képet, csak előbb idevarázsolom erre a gépre!

Kismó
kismó
 
 


Kismó!

Hát, a diétád tényleg megoldja a dolgot!
nekem az volt a baj, hogy teljesen mindegy volt, hogy ettem vagy nem ettem, híztam. Volt hogy 2 hét alatt 5 kg-t. Erre a doki is csak annyit mondott, hogy ez tuti víz.
Szóval, én nem izgattam magam, bár mindig rettegtem a mérlegeléstől, hogy megszólnak.

Kép
makkmarci
 
 


SZiasztok!

Kismó: Kitartás a diétához. Hát nem irigyellek.

AZ első terhességemnél nekem is szóltak a kilók miatt.
Azt mondta a dokinő, hogy diétázzak, akkor jót nevettem
rajta. Soha nem diétáztam még életemben. Biztos nem
a terhességem alatt fogom elkezdeni.
De most valahogy jobban izgatnak a kilók. :)

Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?