Új privát üzeneted érkezett!

Rita,
én szeretném a málna fagyit, ha kevesebb lenne benne a mesterséges színezék és nem lenne benne mag. ;o)
solya
 
 


Nem hiszem, hogy etikus lenne az anyákra ráterhelni ezt a ,,születési lelki trauma" súlyt.
Mindenki szép szülést szeretne, könnyűt, nyugalmasat. És ha nem úgy jön össze, nem hiszem, hogy célra vezető lenne bárkit (önmagunkat, orvost, szülésznőt, holdállást) okolni.

Sosem fogom megtudni, miért indult útnak 2 gyerekem is korábban a vártnál. Nem iszom, nem dohányzom (a közvetlen környezetem sem), nem erőltettem túl magam, törekszem az egészséges életmódra (pedig nem vagyok otthonszülés-párti :wink: ).

Ugyanakkor elfogadom, hogy így történt, nem boncolgatom, mert sehová sem vezetne.

Előre kell nézni, nem vissza.
jamina
 
 


Jamina,
nem is célom az önmarcangolás, 6 hónapra rá pont ezért lettem terhes, tudatosan a nagyobbik fiammal, most pedig ugyanott, ugyanazzal az orvossal, de választott szülésznővel gyönyörű szülés-születésélményünk volt.
De tény, hogy az a szülés okozott egyfajta lelki sérülést bennem, amit aztán kivetítettem a babára. Viszont felismertem és tettem ellene.
A kis kukac, a milettvolnaha, azonban néha motoszkál, de történelmietlen bármit is gondolni/mondani róla. Így történt és kész, a többinél már tettem érte, hogy ne így legyen.
solya
 
 

 
 

[quote="solya"]m írta:solyaost pedig ugyanott, ugyanazzal az orvossal, de választott szülésznővel gyönyörű szülés-születésélményünk volt.


Solya, tényleg végül ugyanott??? Pedig másra készültél, nem? Bocsánat, OFF.
klara
 
 


Jaj, valamit akkor talán roszul írtam, illetve úgy írtam, hogy félreérthető voltam.
Mindenféle lenyomatokat viszünk magunkkal az életünk során, pl. a születésünkét is. Nem feltétlen traumaként, de eseményként, amiben ott voltunk. Testileg is, lelkileg is. Csak ennyit akartam mondani ezzel, és anyaként tudom, hogy a szülésünk élményét is visszük magunkkal, nemcsak a születésünkét és ez sokszor a gyerekkel való kapcsolatunkban, a férjünkkel való kapcsolatunkban vagy a saját magunkat elfogadni tudásban megnyilvánulhat.
Csomó érzésünk van, jók és rosszak. Ezekkel kezdeni kell valamit, átélni, megérteni stb. és előrelépni általuk.
Bocs, nem az önmarcangra gondoltam, találkozom sokszor olyan kismamákkal, akik az előző szülésük élményét, nem feltétlen a rossz élményt, hanem egyáltalán az emocionális megrázkódtatást nehezebben dolgozzák fel. Tulképpen erről beszéltem, vagy próbáltam meg.
Ezek a gondolataim összecsengenek otthonszülősök és kórháziak előzőekben leírt gondolataival. Ez jó .
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Most képzeljétek el,az az anyuka milyen "élményt" cipel magával,akinek baj történt a gyerekével,mert otthon nem voltak meg a feltételek az azonnali segítségnyújtáshoz!Engem egy kicsit bosszant,hogy itt lelkizünk a szülésen,otthon szülünk és ez nagyon idilli,de közben veszélyeztetjük a gyerekünk életét.Miközben ott van pl.egy Szt.Imre v.Szt.István kórház,ahol mint írtam már a kecske is jóllakhat meg a káposzta is megmaradhat.
Vendég
 


Solya,

tetszik a málnafagyis hasonlatod. :wink: Én mindig szerettem a málnafagyit, aztán egyszer elkészítettem otthon, magam, friss málnából, vaníliával......mmmm....azóta nem ízlik semilyen, cukrászdában készült málnafagyi sem, csak azt vagyok hajlandó megenni, amit én készítek, otthon.
:wink: :lol:
sz_kata
 
 


Sziasztok!
Csak pár mondatban szólnék a témához ha szabad.Szóval én nem vagyok érintett mert császáros voltam és leszek is a 3.-al.
Én ellenzem az otthon szülést a kockázati tényezők miatt,de ezt nem is akarom hosszasan boncolgatni,mert már sokan írtatok erről.
Viszont ezen kívűl egyszerüen nem tudom elképzelni,hogy nagy hassal vajúdva járkálnék a lakásban,a gyerekeim értetlenül néznének,a család körül állna,miközben idétlen pózokban szenvedek,húú de morbid,és végül a kanapén vagy a franciaágyon megszülni,bocsi mindenkitől lehet,hogy teljesen nem így van de elképzelve nagyon gáz...
Vendég
 


Csatlakozom Mmzso hozzászólásához. Rendeteg alternatív lehetőség van már kórházon belül is és rengeteg homeopátiát előtérbe helyező orvos és szülésznő is.
Nem kell már hátonfekve, megaláztatva ,üvöltözö orvosok között szülnünk. Akkor mért veszélyeztetjük gyermekünket kérdem én?

Bárány szerintem igy van ahogy te ezt leirtad de van akinek ez tetszik :shock: :shock: :roll:

Lini

Kép
lini
 
 


ja és azt sem értem, hogy a születésház amit ugye támogatnak az miért más mint egy kórház. Az sem az otthonuk. Az is gondolom ugy van berendezve ahogy van de a lényeg hogy nem az otthon. Akkor miért más mint egy kórház?

Kép
lini
 
 


Figyeljetek "kórházas" lányok! Hát oly jó lenne, ha megértenétek, hogy te ezt szereted, te meg azt. Azon még egyetlenegy topic népe sem próbálja meggyőzni a másikat, hogy a szex miért jó így és miért nem úgy. Uramisten ugye? Milyen eretnek gondolatok! Sőt, esetleg pfúj! Dehát ugyanazok a hormonok játszanak mindkét eseményben. Ugyanazok a szervek vannak érintve. Ugyanaz a megváltozott tudatállapot.
És mégsem akarja meggyőzni a másikatz senki, hogy az egyik embert/lásd az egyik Woodí Allen film/ még nem zavarja a nyilvánosság, a másik miért fagy le a nyílt természetben összebújás gondolatától is.
Bár a málnafagyis hasonlatom nem látszik célt érni, vagy legalábbis zökken, hát ezt a hasonlatot hozom, ami teljesen szoros kapcsolatban van a szüléssel/otthonszüléssel és az intimitással.
A kórházban járkálnak a folyosón, nem hangszigetelt a szülőszoba. Egyik sem az idézett szt. Imrében és szt. Istvánban sem. Beszélgetnek, a falon ott a szívó, az oxigén, ott vannak az eszközök,, steril tálcák, szülőágyak, az alternatív szülőszoba is szülőszobának néz ki. Hatalmas mindkettő kórházban. Én nem érzetem ott jól magam a hely mérete miatt. Nincs olyan kuckós hely, mint esetleg otthon. stb. Nem folytatom. Csak tényleg megértést kérek a megrögzött kórháziaktól. Ők sem gyerekgyilkosok! Ugyanakkor a kórháziak sem magukat a rendszernek átadó megalkuvók. Az istenért! Megértést!
szeretettel
nováky_rita
 
 


Sziasztok!
Én is csak a véleményemet írtam le.Nekem nem rémisztő a korház a STERIL cucokkal és az oxigénnel,gondolom mindezeknek funkciója van,nem azért vannak ,hogy az anyukák rosszul érezzék magukat.Korházba sokszor kerülünk életünkben,ezen a pár napon szerintem semmi nem múlik.
Már komolyan azt várom amikor a császárosok kezdenek majd a jogaikért pattogni,és megmüttetik magukat a konyhaasztalon :D
Vendég
 


Koszi, Rita!
Bennem mar elegge hatalmasodik el a szkepszis ennyi empatia hiany miatt. En se akarok senkit arrol gyozkodni, h miert felelotlenseg korhazban szulni, meg milyen szovodmenyei lehetnek egy korhazi szulesnek stb. Nem tudom, h esne, ha ilyeneket vagnek azoknak a fejehez, akik korhazban szultek. (A magamehoz is, mivel en is szultem ott.) En csak azt szeretnem, h ott szulhessek, ahol nekunk jo. Nincs is mar ertelme leirni. Rita, koszi, h veszed a faradsagot es megerted...

Nem pozoltam a lakasban, nem orditottam, nem "szenvedtem". (De ha vki azt is teszi...) A nagyobbik gyerekem tolem 2 meterre aludt, nem ebredt fel az egesz vajudas alatt. De azt hiszem, felesleges leirni, aki akarja erti, aki meg nem akarja, sosem fogja megerteni, csak az ures frazisok csengenek vissza ujra es ujra. Mar nem erdekel. Csak elszomorit. Nagyon nagyon elszomorit ez az egesz. De gondolom, ez se erdekel...
Basszus, mennyibol tartana megerteni, h aki otthon akar szulni, es korhazba kenyszeritenek, ugyanazt eli at, mint aki korhazban akarna szulni, de arra kenyszeritenek, h otthon szuljon...
biobaba
 
 


Kedves mmzsó,

Most képzeld el,az az anyuka milyen "élményt" cipel magával,akinek baj történt a gyerekével,mert a kórházban indok nélkül beleavatkoztak szülése menetébe, s mindez komplikációkat okozott.... Mert a doktor szerepe fontosabb volt mindennél. Mert... és lehetne sorolni sokáig. :cry: Ő - akaratán és tudtán kívül - azzal veszélyeztett gyermeke életét, hogy kórházban szülte.
Ilyen is van, nem egy.

Kedves bárány,

amiről te azt írod, neked gáz, az nekem életem leggyönyörűbb napja volt.
Nem vagyunk egyformák, ízlések éspofonok....

Kedves lini,

sajnos még mindig nagyon sok helyütt kell hátonfekve, megaláztatva ,üvöltözö orvosok között szülni. Ezáltal is veszélyeztetve vannak gyerekek, nem is kevesen. Az én vidéki kisvárosomban pl. még ez megy sajnos. Nem mindenki tudja meglelni a "fantasztikus" kórházakat, ha túl messze lakik....

Kedves Rita,

én is csak köszönni tudom! Tisztelem a korrektségedet!

Kedves biobaba,

sajnálom én is :cry:
Az utolsó mondatoddal mélyen egyetértek.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


[quote="dodÓ"]K írta:dodÓedves mmzsó,

Most képzeld el,az az anyuka milyen "élményt" cipel magával,akinek baj történt a gyerekével,mert a kórházban indok nélkül beleavatkoztak szülése menetébe, s mindez komplikációkat okozott.... Mert a doktor szerepe fontosabb volt mindennél. Mert... és lehetne sorolni sokáig. :cry: Ő - akaratán és tudtán kívül - azzal veszélyeztett gyermeke életét, hogy kórházban szülte.
Ilyen is van, nem egy.



én pl. ezt próbáltam megosztani veletek.
solya
 
 


Rita,
a málnafagyis válaszom pedig arra irányult, hogy én szerettem volna otthoni körülmények között, mégis intézményesítve szülni. Mert egyszer - akárki hibája miatt - majdnem megütöttem a bokámat. Viszont feleslegesnek és sokszor károsnak gondolom a beavatkozásokat, amivel gyorsítják a vajúdást.
Remélem, tudnak majd közeledni az álláspontok a minisztérium szintjén is, mert a kecskés hasonlattal élve, nem minden kecske szereti a kelkáposztát attól, hogy megeszi.
solya
 
 


Dodó,


Aki messze lakik a "fantasztikus kórházaktól" az otthon meg meri szülni? Komplikáció esetén is messze lesz a kórház.

Tényleg, ez a szabályozás tervezet erről rendelkezik egyátalán? Kórház távolsága ilyesmik? (amit átfutotttam híreket, abban nem rémlik)
Vendég
 


Kedves Rita, és érzékeny otthonszülők!

Könyörgöm, ebbe a topicba lettünk száműzve (és itt most nem idéznék a privát üzenetekből, amiket kaptunk ezzel kapcsolatban a megértést váró, galamblelkű otthonszülőktől :wink:), hogy ha vitatkozni van kedvünk, itt tegyük és ne romboljuk a hangulatot a másik topicon. Megtettük. Ki indulatosabban, ki kevésbé, de itt kifejtheti a véleményét. Az a címe a topicnak (bár nem én hoztam létre, de -hogy úgy mondjam- én inspiráltam ;)), hogy otthon szültünk és szívesen vitatkozunk. Hát akkor meg hadd vitatkozzunk őszintén! Ne kelljen már itt is százszor újrafogalmazni minden gondolatot, hátha azzal megsértek valakit.

Biobaba, még a másik topicban kérdeztem, h lehet-e olvasni valahol a szülésedről, hogy miért érezted annyira iszonyúnak a kórházat. Nem titok?
Vendég
 


Panni,
félreértettél. A kórház közelsége feltétele otthonszülésnek, de az még nem jelenti azt, hogy éppenséggel jó kórház közelében laksz.

A "szenteket" messze nem lehet egy alapon venni pl. egyes vidéki kis kórházakkal. Ég és föld.

Más: indulatok, érzések, .... Nincs ezzel semmi baj, amíg egy bizonyos stílushatáron belül vannak megfogalmazva. De, ha átlépik ezt a határt, pártállástól függetlenül minősítik az íróját. Szerintem.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Panni: sztem itt arról van szó, hogy Bp csak egy város. Egy egri kismama miért ne szülhetne otthon? Onnan nem reális alternatívák az árpádházi szentek, de kórház azért van. Csak meglehetősen konzervatív.

Egyébiránt vicces ez a tervezet. Eszerint én pl. egy gyerekem veszélyeztető anya vagyok, mert olyan kórházban szültem, ahol nincs éjjel neonatológus? A szülésemnél meg egyszer se volt jelen...
(Ellenben a középső gyerkő születését egy bazi nagy döglégy támogató részvétele is kisérte... Khm, ezt ellenőrzi majd, netán elő is írja az ÁNTSZ??? :twisted: :twisted: )

Szvsz messzemenően az orvostudomány tisztelete az az álláspont, hogy fölösleges orvost csődíteni egy rendben zajló szülés mellé.
Ez az emberi erőforrások olyan szintű pocsékolása, amit nálunk gazdagabb országok se engedhetnek meg maguknak.

Amit még nem értek: milyen feltételek nincsenek meg a háttérkórházsághoz?? Mert szvsz technika nem hiányzik, csak pozitív hozzáállás - az meg aligha pénzkérdés.

Én legalábbis bőszen remélem, hogy azok a kórházak, ahol van szülészet, fel vannak készülve a nap 24 órájában random módon beeső szülő nők fogadására.
Telefon is van már minden kórházunkban, ha jól tudom. Tehát: megindul egy otthonszülés. A bába erről tájékoztatja a kórházat. Majd az esetek kb. 80 százalékában arról, hoy a baba megvan.
A fennmaradó esetekben meg arról, hogy indulnak be, ezért meg azért. Ezekután a kórháziaknak van egy fél órájuk felkészülni - és összeállt műtős stábbal, vagy éppen előkészített szülőszobával várják a mamát - ezek szintén rendelkezésre kell álljanak amúgy is, mert szükségesek lehetnek sima kórházi szülésnél is.
Mi kell még? Külön mentős protokoll arra, hogy mit kell tenni, ha tervezett otthonszüléshez van riasztás - pl. ha kihívják vállelakasdáshoz, ne legyen kötelességük végigzongorázni mindama dolgokat, amiket a bába már amúgy is végigzongorázott.

És a legnehezebb: elfogadni a bába kompetenciáját.

Valahol azt kellene helyre tenni: a szülés alapesetben egy élettani folyamat, nem orvosi vészhelyzet. Ezért a bába hatásköre - és szvsz a problémamentes várandósság végigkisérése is az.

Ne kössünk már le orvoskapacitást vérnyomásméréssel!
A pocakosodással kapcsolatos tünetek átbeszélése meg pláne eléggé bajos olyasvalakivel, aki csak a terhespatológia könyvéből ismeri azokat.

Orvos akkor kell, ha kilépünk a normál, élettani várandósság témaköréből - és akkor az orvos valóban a tudása legjavát tudja nyújtani.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


[quote="dodÓ"]N írta:dodÓem mindenki tudja meglelni a "fantasztikus" kórházakat, ha túl messze lakik....


De utazhat 240 km-t "otthon"szülni...

Ildi
pildi
 
 


Azért arra kíváncsi leszek, ha egyszer szabályozva lesz az egész otthonszülés téma, akkor mekkora hangja lesz. Mert ma kampány megy, ami szerintetek azért megy, hogy lehessen. Én meg attól félek, túl megy rajta a kampály, belerángatva sok olyan embert, akinek nem biztos, hogy bele kéne vágnia az otthonszülésbe. Így pedig biztos káros is. Olyan fura, van érte ilyen olyan megmozdulás, (lásd a császárvárosok menet is, ami erősen otthonszülés kampány volt a neve -és álcája- ellenére, mintha a császárnak az otthonszülés lenne az alternatívája), milyen fura lenne, ha kimennének az emberek az utcára és előadásokat tartanának a kórházi szülésről, vagy az indokolt császármetszésekről. Hm.

Ildi
pildi
 
 


[quote="borsts"]
írta:
borstsÉn legalábbis bőszen remélem, hogy azok a kórházak, ahol van szülészet, fel vannak készülve a nap 24 órájában random módon beeső szülő nők fogadására.
...
Ezekután a kórháziaknak van egy fél órájuk felkészülni - és összeállt műtős stábbal, vagy éppen előkészített szülőszobával várják a mamát - ezek szintén rendelkezésre kell álljanak amúgy is, mert szükségesek lehetnek sima kórházi szülésnél is.


Sajnos tudtommal nincs. Pontosabban nem minden esetre, úgy értem a relative sima szülésekre igen, de bonyolultabb esetekre már nem feltétlen. (hogy mondjak egy egyszerű példát, iker szüléshez jobb esetben két újszülőttgyógyász kell, hogyha neadjisten mindkét babával foglalkozni kéne. Ez pl simán nem adott a nap 24 órájában egy mezei szülészeten.) Ráadásul az a félóra az rengeteg idő. Már abból a szempontból, hogy ha baj lesz, akkor annyi idő alatt már biza baj van.

Ildi
pildi
 
 


Rita, nem is tudom hogyan koszonjem meg, amit leirtal, a szivembol beszeltel, melyen egyetertek.

Panni, Lini, tobbiek. itt szerintem sokan csak azt akarjak nektek elmondani, hogy probaljatok mar egy kicsit megerteni, hogy az otthonszulok, miert dontenek igy !
Kezdettol fogva ugyanazokkal az ervekkel jottok, mindig csak a visszautasitas, semmi tolerancia vagy megertes. :( Kis tulzassal kvazi azt mondjatok, hogy otthonszulo = felelotlen gyerekgyilkos. Melyik anya akarna meggyilkolni a gyermeket?
Szerintem a legtobb otthonszulo pont a gyereke biztonsaga erdekeben dont igy, nem azert, mert egy misztikus vagy mittudomenmilyen elmenyre vagyik. Misztikus elmenyekre vannak mas lehetosegek, mint a szules.

Sajnalom, hogy nem veszitek a faradsagot es nem olvastok el semmilyen konyvet a temarol. Nagyon kar :(
saara
 
 


Kedves mindenki

Ebben a topicban mindenkinek van helye aki írni szeretne.
Itt lehet támogatni az otthon szülést és lehet elenezni is. Mint Panni említette ide lettünk száműzve a másik topikból, úgyhogy ide mindenki jöhet ,és akár 500-szor is leírhatja ha értetlenül áll az otthonszüléssel szemben.


Lini

Még mindig nem kaptam választ hogy a születés ház miért jobb mint a kórház.Az ott olyan mint bárkinek az otthona :?: :?:

L

Kép
lini
 
 


Kicsit értetlenül olvasom,Solya,hogy fölöslegesnek ítéled a vizsgálatokat vagy a beavatkozásokat,melyeket rajtatok végeztek.Ne haragudj,de mi alapján?Az az orvos 6+2+mittudoménhány évet tanult azért a szülészorvosi szakvizsgáért,és mi,laikusok,csak úgy minősítjük a munkáját?Mert arról beszélhetünk,hogy kedves volt vagy modortalan,de,hogy szakmailag korrekt-e amit csinál,szerintem aligha tudjuk megítélni.
A másik kérdésem,Saara,azt mondod,van,aki azért szül otthon,mert nem akarja veszélyeztetni a babáját,de kérdem én,mi a veszély forrása egy jól felszerelt,szakemberekkel teli kórházban?
Ami a műszerek látványát illeti,szülőszobán sajnos még nem voltam,de én is elborzadtam már párszor a műszerek látványától.De mindig győz a józan belátás,hogy azokat a kínzóeszközöket szükség esetén az én érdekemben fogják használni.
Hidd el,Rita,én is szeretettel írom,amit írok,senkit sem akarok megbántani,de itt nem olyan horderejű dolgokról van szó,hogy kinek hogy jó a szex,ahogy írtad.Itt életbevágó kérdésekről van szó.Arról,hogy a gyerekemet kölcsönbe kapom a Jóistentől,rámbízza és majd el kell számolnom az életével.
Vendég
 


Hát, szerintem az otthonszülők és az ellenzők egyaránt ugyanazt hajtogatják, egyik oldal semmivel sem kevésbé, mint a másik. :? Mindenki leírja más-más szavakkal ugyanazt sokadszor, és az álláspontok nem igazán közelednek.
Ráadásul vannak az ellenzésben is fokozatok: van, aki ab ovo elveti az egész otthonszülést mint ötletet, van, aki csak jelen körülmények között tartja veszélyesnek sok esetben.
De ha ez vitatopik, akkor az olyasfajta "érvekkel" nem megyünk sokra, mint hogy "értsétek már meg"... Én például nagyon szeretném megérteni, és sok mindent azt hiszem, értek is mindkét oldal mondandójából, csak egy valamit nem értek: hogy ezt a kétféle nézőpontot hogyan lehetne összhangba hozni, miképp lehetne olyan szabályozást alkotni, ami elfogadható innen is, onnan is. (Szerencsére nem is feladatom ezt megoldani, de tényleg érdekelne).
klara
 
 


mmzsó: azért ez nem ilyen egyszerű. Az én dokim, aki egyébként az egyik legalternatívabb (az egyik Bálint doki a Szent Imréből) meg minden, de mégiscsak férfi! Én 3-szor szültem, ő egyszersem, szóval a tényleges testi folyamatokról neki csak képzeletei lehetnek. És igen, ő nem nyúlt bele a vajúdásba, pedig a harmadiknál jócskán lehetett volna, de ő már a terhesség alatt is elismeri, hogy ő nem tesz többet, minthogy közvetít az asszonyok között úgy, hogy összegyűjti a tapasztalatokat. Csak sejti, milyen egy keményedés, milyen érzés mikor rugdos a baba...
Ha jól értem (de majd kijavítanak, ha nem) a kórházzal az a baj, hogy nagyon sokszor rutinból avatkoznak bele egy teljesen normálisan zajló szülésbe pusztán azért, mert "szokás" vagy "így gyorsabb lesz"..., és minden beavatkozásnak kockázata van. Én kevés konkrét példát tudok, de az egy klasszikus: nő bemegy a kórházba fájásokkal, doki burkot repeszt, de a baba feje még nem ékelődött be, köldökzsinór előreesik, rohamcsászár, és a doki tetszeleg az életmentő képében, pedig hát a vészhelyzetet is ő okozta.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Még valami: egy ismerősöm nem túl régen végzett az orvosin, valamelyik sote klinikán volt gyakorlaton, és megdöbbent, hogy nekem 3-ból 2 gyerekem infúzió nélkül született, mert ő olyan szülést még nem látott.
cory
Budapest
 
 


Szaisztok!
Megpróbálok nagyon szépen fogalmazni :D
Szerintem a hasonlat a szexel nagyon rossz volt,hiszen attól senkinek semmi baja nem lehet, ugyebár akár milyen pózban is csinálja,tényleg magánügy..Egy újszülött veszélyeztetése az már nem magánügy...kicsit nehezemre esik ezen a szintem megmagyarázni ilyen evidenciákat de mindegy...
Kedves Dodó,a gyermeke születése minden anyának élete legszebb napja,korházban is...És a babának nagyon mindegy hogy hol van,ő még nem fogja föl neki az a fontos ,ha baj van 1 percen belül el tudják látni...az meg hogy az anyuka lelkének mi a jó ebben az esetben mellékes.Tehát bírja ki a korházat.
Ezen kivűl az új szabályozás szerint tudtommal 2
orvos lesz jelen ,otthonszülésnél is,és mivel nem fognak máshogy itélni mint tennék ezt a korházban,hiszen ugyan azok az orvosok...
Ezért elég sokan fognak szirénázó mentővel a korházban kikötni,és akkor is oda az idill...
Vendég
 


Panni, nekem nem a vitaval van gondom. De nemelyik vita nem vita, hanem ertekitelet/minosites, azzal pedig nem lehet mit kezdeni. Ha azt mondja ram valaki, h undorito, ahogy szulhettem, mert igazabol o nem tudom, mi alapjan kepzeli el, h en h szulhettem, mikor ott se volt, eleteben nem latott meg ilyet, azzal nem lehet mit kezdeni. Olyan, mintha vki az utcan radnez, es mondjuk, lekop, holott azt se tudja, ki vagy, csak mert mondjuk, nem tetszik neki, h pirosabb az arcod a kelletenel.
Muszaki egyetemen tanitanak ervelestechnikat. Szerintem be lehet ulni az eloadasokra tanulni egy kicsit...

Tudom, h kerdezted amott a szulestortenetemet (a korhazit), amennyit akartam belole, leirtam amott. A tobbit nem akarom leirni. Annyit h a korhazi rutin miatt igenis lett baja a gyerekemnek, es nekem is. Nemcsak affele "jaj, a lelkembe gyalaztak", hanem testi is, ha csak ez szamit. (Egyebkent ez a "lelek nem szamit, nincs is", olyan rendszervaltas elotti szemlelet...Panni, ez nem szemely szerint neked szol, de most nincs idom visszakeresni, kinek cimezzem) Mellesleg a mai napig nem kaptam meg a korhazi zarojelentest, pedig anno "csak" 3x mentem vissza erte. Es meg csak nem is egy kis videki korhazrol van szo.

Minden egyetemen csak azt lehet megtanulni, amit tanitanak. Csak azert egyaltalan nem tisztelek valakit, mert orvosit vegzett. Es? Mas egyetemeken is legalabb annyit kell tanulni. Akinek van feneke a magolashoz, siman elvegzi akarmelyiket. Es meg akkor is csak azt tudja, amit tanitottak neki. Hacsak nem volt tobbre kivancsi. Es ha kikerul az egyetemrol, akkor sem fog tobbet tudni, amig nem probal mast. Ha csak azt csinalja a gyakorlatban, amit ott megtanult, akkor nem fog tudni mast, csak azt. Nem a "szaktudast" akarom lehuzni, csak ezt a naivitast kene kicsit jobban atgondolni, h vki elvegez egy egyetemet, akkor mindent tud. Nem igaz. Meg ha olvas is a legujabb kutatasokrol, akkor se biztos, h alkalmazza oket. Az orvostudomany is olyan dolog, h valtozik, ha hajlandoak ra a benne levo szemelyek. Csak egy kisse lassan mozog. V azert mert mondjuk szakmai feltekenysegbol elhallgatnak egymas elol dolgokat, v azert mert a megszokottol nem hajlandoak elterni, v az idosebbek nem engedik a fiatalabbakat ervenyesulni... Az orvosok is emberek. Szerintem ebben az orszagban sem artana bevezetni, amit az angolok fognak, leszedik az orvosokrol a feher kopenyt, es kek kopenyt kell majd hordaniuk... Vannak jo orvosok, most nemcsak a szuleszetrol beszelek. De azert eleg sok olyan van, akivel jobban jart volna a vilag, ha mas szakmat valaszt. Ez megint csak igaz altalanossagban is, akarmilyen mas szakmara is.
Emlekeim szerint a szuleszet tankonyvet meg epp az irta, aki mefogalmazta a szakmai kollegium otthonszules ellenes szoveget. Mi mast is irhatott volna? Mi mast is tudhatnanak az orvostanhallgatok... Megint csak nem az orvostanhallgatokat akarom leirni, ez az oktatasi rendszer. Megtanulsz valamit, elmegy belole vizsgazni. Neha szigorlatozgatsz is veszesen, ejszakakon at fonnmaradsz, h bemagolj valamit, amit ott kernek, aztan eleg rendesen el is felejted, ha nem hasznalod azt az "anyagot". Es lehet, h nagy eretneksegnek tunik nemelyeknek, de pl az egyetemi funkcionalis anatomia konyvet meg egy 14 eves gyerek is betanulja, ha van ra eleg ideje es erdekli, pedig az szep vaskos olvasmany. No, nem ragozom tovabb, szerintem, aki akarja, erti, amit leirtam.

Az meg az ertekek pazarlasa, ha egy jo orvost odarancigalnak, ahol nincs is ra szukseg, mig mashol, ahol szukseg volna ra, nem tud jelen lenni.

Biobaba
biobaba
 
 


[quote]E írta:z az emberi erőforrások olyan szintű pocsékolása, amit nálunk gazdagabb országok se engedhetnek meg maguknak.
Borcsa, nagyon jó az egész hsz-ed, mély igazságokat tartalmaz. Szerintem is túlzás az egész tervezet, nem életszerű, nem megvalósítható, erősen túlzó.
Egész mellesleg: lehetséges, hogy az esztergomi szülészetet be fogják zárni, mert megszüntették a hiheteltlenül értelmes eü-reform folytán a gyerekosztályt; kvázi nincs 24 órában gyerekorvos. Nem neonatológus, hanem gyerekorvos. Neonatológus tán sose volt :roll:
jamina
 
 


[quote]O írta:lyan fura, van érte ilyen olyan megmozdulás, (lásd a császárvárosok menet is, ami erősen otthonszülés kampány volt a neve -és álcája- ellenére, mintha a császárnak az otthonszülés lenne az alternatívája), milyen fura lenne, ha kimennének az emberek az utcára és előadásokat tartanának a kórházi szülésről, vagy az indokolt császármetszésekről. Hm.
Na, akkor nem csak én láttam ,,elvakultan", hogy a császárvárosos tüntetés tkp. nem volt más, mint otthonszüléses demonstráció :roll: érdekes, hogy több OSZ-s is kint volt a babanetes topikból, míg azt nem olvstam, hogy császárosok mentek volna ki -bár biztos volt olyan is. Igaz, miért tüntetnénk az ellen, ami nekünk a nagyobb esélyt jelentette :wink:
jamina
 
 


[quote="saara"]R írta:saaraita, nem is tudom hogyan koszonjem meg, amit leirtal, a szivembol beszeltel, melyen egyetertek.

Panni, Lini, tobbiek. itt szerintem sokan csak azt akarjak nektek elmondani, hogy probaljatok mar egy kicsit megerteni, hogy az otthonszulok, miert dontenek igy !
Kezdettol fogva ugyanazokkal az ervekkel jottok, mindig csak a visszautasitas, semmi tolerancia vagy megertes. :( Kis tulzassal kvazi azt mondjatok, hogy otthonszulo = felelotlen gyerekgyilkos. Melyik anya akarna meggyilkolni a gyermeket?
Szerintem a legtobb otthonszulo pont a gyereke biztonsaga erdekeben dont igy, nem azert, mert egy misztikus vagy mittudomenmilyen elmenyre vagyik. Misztikus elmenyekre vannak mas lehetosegek, mint a szules.

Sajnalom, hogy nem veszitek a faradsagot es nem olvastok el semmilyen konyvet a temarol. Nagyon kar :(
Tudod, marha idegesítő, amikor többiek vagy. Amikor mindenki egy kalap alatt van. Nem Ildi, Jamina, Panni, hanem minden OSZ-ellenző egy. Nem oly rég pl. egy OSz-társatok mindeki ,,bűnét" rám zúdította, minden OSZ-ellenes megnyilvánulást az én számlámra írt :? Nem vagyunk egyformák, ahogy Ti sem. Van, akit kedvelek közületek, mert szépen, értelmesen ír, nem hadakozik, nem néz le másokat; míg vannak olyanok, akik toleranciát hirdetnek, ugyanakkor ők maguk nem ismerik a szót.
Félreértés ne essék: én nem vagyok toleráns, de sem magamat, sem másokat nem ámítok azzal, hogy az vagyok :twisted:

Amúgy meg nem tudnál nekem olyan könyvet mutatni, aminek olvastán azt mondanám: igen, tényleg az otthonszülés a biztonságosabb! az olyan könyvekről nem is beszélve, amik mélyen lehúzzák a császárral született gyerekek jövőjét
jamina
 
 


[quote]& írta:quot;És a babának nagyon mindegy hogy hol van,ő még nem fogja föl"


Barany,
errol talan a babat kene megkerdezni, szerintem igenis felfogja, es vannak olyan orvosok is, akik szerint felfogja. Amelyik azt mondja, h nem fogja fel a baba, h mi tortenik vele, azzal az orvossal en meg egy hiperszuperul felszerelt akarmiben sem szulnek.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!
Biobaba,szerinted felfogja,szerintem nem.
Vendég
 


Barany, epp erre akarok utalni, h akkor meg miert nem lehet elfogadni, h en nem azert akarok itthon szulni, mert nekem rossz, hanem azert, mert a gyerekemnek akarok jot. Igy nincs osszefugges abban, amit leirtal.
[quote]& írta:quot;az meg hogy az anyuka lelkének mi a jó ebben az esetben mellékes.Tehát bírja ki a korházat".

Mert anyuka nem azert nem birja ki a korhazat, mert az o lelkenek rossz, en aztan kibirnam a korhazat, ha a gyerekemnek jo lenne.

Egyebkent ha meg mar tudomanyra hivatkozunk, utana lehet nezni, h mi mindenre rajottek mar, h miket erez egy ujszulott. Na mindegy, de hatha: pl a Csodalatos ujszuott c konyvben lehet ilyesmiket olvasni.
biobaba
 
 


Hopp kimaradt egy betu:
A csodalatos ujszulott a cime.

Par szo az ujszulottekrol pl. nem vakok. Nem suketek. Van szaglasuk, anyjuk melltartojat is kivalasztjak a szaga alapjan. Nincs lelkuk? Mikor lesz?

Biobaba
biobaba
 
 


Annyiszor van olyan, hogy egy szülés nem halad valami miatt. Természetesen a saját módunkon - a kórházi protokoll- beavatkozunk/segítünk és akkor a végén derül ki, hogy ilyen vagy olyan félelme volt az anyának, és emiatt állt le a dolog, vagy a kitolásnál áll be a zökkenő, mert nem tudja az anya elengedni magát, nem tudja kinyitni a kaput. Valami miatt ezért hoztam fel a szexet példának. Egyébként az anya és a magzata olyan szimbiotikus kapcsolatban vannak, hogy ha az anya jól érzi magát, akkor nagy valószínűséggel a magzata is.
A gyerekek veszélyeztetettségéről nyithatnánk egy új topicot, az én kölykeimet nem látta gyerekorvos évszámra, mert minden lázas betegséget, nyavalyát, hányás-hasmenést a saját módomon megoldottam. Gyógynövénnyel, kivárással, teákkal homeopátiával. Antibiotikumot nem is tudom mikor kaptak. Tehát akkor beszélhetnénk arról is, hogy a továbbiakban hogyan veszélyezteted a gyereked egészségét. Milyen iskolába íratod, hogy aztán a hülye tantó nénitől mennyire neurotizálódik a gyereked, miért lewsz állandóan beteg stb.
A gyerekek minket választottak, hozzánk akartak jönni, mondhatjuk úgy is, hogy a Jóisten ide adta nekünk. Értem, de ha a Jóistent citálod ehhez, akkor azt is tudod, hogy ő az, aki gondoskodik a jóllétedről, a döntéseidban is benne van.
Bocs, megint messzebbre mentem, sajátosan gondolkozva, megint.
Azt hiszem, megint takarodót fújok, mert állni látszik a dolog igazán.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


kezd meddővé válni a dolog :(
A baba -mama szobában egyébként 24-ből24-et lehetsz a kölköddel,ahogyan te fogalmaztál :D
AZ orvoslás és az antibiotikum már szerintem egy következő topik témája lehetne...
Egy kérdésem még lenne,nem olvastam utalást erre vonatkozóan,de valahogy úgy érzem ti vagytok azok az anyukák akik a kötelező oltásokat sem adatjátok be..BOCSI ha nem így van ez csak egy érzés...
Vendég
 


Pildi,

igen, ano én is képes voltam nagyon sokat utazni Érdre a megfelelő szaksegítséghez. :D
Mint ahogy sokan felutaznak Pestre szülni, mert ők ott érzik magukat biztonságban.
Ez ennyire egyszerű.

Lini,

a születésház annak jobb, aki otthonszülést tervez, de valami ok van arra, hogy a bába ne hozzá menjen ki a lakásra, hanem ő menjen a bábához. Pl. a lakása közelében nincs elég közel kórház, ahova esetlegesen be lehetne szállítani.
Ugyan a születésház ténylegesen nem az otthonod, mégis, az ottani szülés körülményei teljesen megfelelnek annak, mintha otthon szülnél. Kivéve azt, hogy onnan is hazamész. :wink: Általában még aznap.

Mmzsó,

mi a kórházi veszély? Kiindulópontként mindaz az ellenérzés az anyában, amit az ottani műszerezettség okoz. Ha meg emiatt az anya feszélyezett, az igenis gátolja a szülés normális lefolyását. A szülés egyáltalán nem kizárólagosan fizikai folyamat! A lelki tényezőket nem szabad elfelejteni, hiszen azok nagy mértékben befolyásolják a szülés menetét.
Másrészt veszély az, amikor a doktor képtelen kísérni a szülést (hogy miért, azt már leírták előttem: mert arra senki se tanította meg), mindenáron irányítani, vezetni akarja. Emiatt csinál olyan kisebb-nagyobb dolgokat, amik felborítják a természetes folyamat menetét. Komplikációk sorozata indulhat el (s gyakorta szokott is sajnos), amiket jobb esetben megoldanak, majd még azt is elvárják, hogy legyünk hálásak is nekik. :(

Bárány,

nem, nem feltétlen a legszebb nap gyermeked születése. :( Az én első gyerekem születése örök emlék, de nem pozitív értelemben. :( A gyermekemnek iszonyatosan örültem, pláne azért, mert örülhettem, hogy megúsztam annyival, amennyivel. Csakhogy nem kellett volna így lennie.... Nem tőlem és a babámtól függött, hanem a "drága" doktor úr konzervatív szüléslevezetése okozta műhibáktól. Ezt a Pető Intézettől kezdve pszichiátereken, pszichológusokon át sok szakember elismerte, sőt ők mondták ki. :cry:
Tudod, én ezek után többet nem kértem a kórházból. Mert a gyerekeimnek tényleg nem mindegy, milyen körülmények között születnek, tényleg nagyon nem mindegy, hol és hogyan jöhet nyugodtan, békében, szabadon, s nem utokló sorban öntörvényűen a világra!!! S ellent kell neked mondjak: felfogja, nagyon is felfogja egy újszülött, hogy mikor mi történik vele!!! Én nem azt akartam, hogy kibírja, túlélje, hanem azt, hogy neki a lehető legjobb legyen a születése, s ne egy horrorisztikus élmény, még akkor se, ha az csak a tudatlattiban marad meg. Mert megmarad.... A születésünk élményét hordozzuk magunkban.

Indokolt esetben minden további nélkül kibírtam volna még azt a kórházat is, ahol a fiam született. De a további szüléseimnél semmi, de semmi nem indokolta, hogy kórházba menjek, se előtte, se utána. Összehasonlíthatatlanul más volt az a két szülésem: gyönyörű emlékek. De nem csak nekem, a lányaimnak is, s számomra is ez a lényeg!!!!

A mostani szabályozás-tervezet szerint sajnos tényleg az a felállás, amit írsz, jól látod.
[quote]E írta:zen kivűl az új szabályozás szerint tudtommal 2
orvos lesz jelen ,otthonszülésnél is,és mivel nem fognak máshogy itélni mint tennék ezt a korházban,hiszen ugyan azok az orvosok...


Ez a lehető legnagyobb baj, ez a lehető legnagyobb veszélyforrás!!!!! Mert az otthonszülés lényegileg különbözik a kórházitól.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


mmzsó,
ott kezdődött, hogy úgy vizsgált meg, hogy beindulhassanak a fájások. Ami, ha nem igazán sikerül, mert még nincs felkészülve a méh a szülésre - ezt egy szülésznő mesélte nekem később - akkor bizony császárhoz vezethet. Nekem fájásgyengeségem lett. Méhtevékenységem volt, de nem elég erős, nem tágultam. Biztosan belejátszott az is, hogy a 3 ágyas szülőszobán egy lepedő volt az ajtó és minden kihallatszott, amikor felvettek a szülőszobára egy éppen szülő nő azt üvöltözte, hogy meg fog halni. És én nem tágultam.
És ezért mondtam, hogy mi lett volna ha, mert ha nem piszkál meg, lehet, hogymagától beindul és tényleg fáj, és akkor nem kell az oxytocin infúzió, meg a kézzel tágítás, és nem kell rettegnem a császártól (én alapból rettegek a műtétektől) és nem lett volna vácuum a vége, és nem pattan el egy ér, és nem hagynak egyedül éjszaka, és nem vérzek annyit, és nem kellett volna vért kapnom és nem kell felvágni a hüvelyem és fel tudtam volna kelni már szülés után, nem negyednapon. Hát ezért. Persze onnantól kezdve, hogy bent voltam a szülőszobán és fájásgyengeségem volt, megtett a doki mindent, sőt még annál is többet. De elkerülhető lett volna, hogy ezt a mindent meg kelljen tennie?!

És a babának nem mindegy, hogy hol van. Ha neki mindegy is lenne, nekem nem az, hogy egész éjjel alig egyméterre a frissen születettektől megy a tévé és azt nézik az éjszakások. Vagy az sem volt mindegy, hogy két órán át üvöltetik őket a "kenyereskocsin" mert valami oknál fogva egyszerre kell nekik 4o babát begyűjteni a fürdetéshez, a feladathoz viszont nem nőttek fel.

Az a bajom a kórházakkal, hogy nem emberarcúak.
A mostani szülésemnél pl. a gyerekágyon mindenki tündér volt, a szülés is gyönyörű volt, nem vettem észre, hogy klinikán vagyok, de volt 2db csecsemős, aki viszont nagyon megnehezítette az amúgy is instabil napokat és minősíthetetlenül viselkedett. Személyes sértésnek vette a kéréseimet, amik nem voltak veszettek ám, mert annyit kértem, hogy legalább 3 óránként szoptathassak, ha már elvették tőlem, és ha már mindenáron cukrosvizet akarnak neki adni, akkor azt ne a kh-i lócumival tegyék, hanem azzal, amit én hoztam.
solya
 
 


Saara írta:

[quote]P írta:anni, Lini, tobbiek. itt szerintem sokan csak azt akarjak nektek elmondani, hogy probaljatok mar egy kicsit megerteni, hogy az otthonszulok, miert dontenek igy !
Kezdettol fogva ugyanazokkal az ervekkel jottok, mindig csak a visszautasitas, semmi tolerancia vagy megertes.


Nos, erre idemásolnám az egyik első hsz-met:

[quote]N írta:yilván engem is az otthonszülés ellenségének gondoltok, pedig egy csomó dologgal egyetértek, hogy miért akartok otthon szülni - illetve kórházban miért nem. Pitiánernek tartom azt az adminisztratív szemétkedést, amit az otthon született babákkal tesznek, szerintem sincs szükség egyből az infúzióra, ha valaki bemegy szülni a kórházba, nyilván sok a gyorsított szülés, mert a doki addig ér rá stb. Ezzel egyetértek, és szerintem sokan a kórházi-táborból.


Csatlakozom Jaminához, ronda dolog ez az összemosás, hogy mi, akik ellenezzük az otthonszülést, nincs bennünk semmi megértés. Van akiben van, van akiben nincs, de hát hallgattassék meg mindenki pro és kontra.

Elolvasva egy-két kórházi rémtörténetet, megértem, hogy ezt el akarjátok kerülni. Egyetértek azzal is, hogy az újszülöttnek is van lelke, és érzi ami vele történik. És elhiszem, hogy ideális esetben sokkal szebb élmény (anyának, babának) egy háborítatlan szülés, mint a kórházi műszerek között szülni. Valószínűleg én is - mint mindenki csak a saját példámból tudok kiindulni. Megéri- e mindez a kockázatot, ami ha minimális is, de mindenkinél fennáll.
[quote]a írta: kórháziaknak van egy fél órájuk felkészülni
- a mi esetünkben fél óra végzetesen hosszú lett volna.

És bár szeretném, hogy olyan helyzetben legyen az ország és benne az eü, hogy tényleg minden otthon szülőnek legyen mentő a háza előtt, komolyan. De egyelőre az a cudar helyzet, hogy a legtöbb kórházban, ahogy Jamina is írja, nemhogy neonatológus, de még gyerekorvos sincs 24 órában. Először inkább ezen kellene változtatni, de itt sem jó irányba megyünk, inkább ezeket bezárják.

A mostani szabályozásnak nem örülnék, ha otthon akarnék szülni. Gyakorlailag nem lesz más, mint egy kihelyezett szülőszoba, ugyanazokkal a műszerekkel, orvosokkal aztán még egy csomó költséget is a családra fognak hárítani. (csak egy zárójeles felvetés, lehet, h durvának fog hatni: Most, hogy G.Á-t 3 évre eltiltották a szülész szakma gyakorlásától, gyorsan kijönnek ezzel a szabályozással. Jelen állás szerint ő nem vezethet majd otthonszüléseket egy ideig. Pont az első időszakban, amikor kialakulnak a dolgok nem lehet ott. Gyakorlatilag teljesen kihagyják a (hivatalos) indulásból Mi lesz a születésházzal?)
Vendég
 


Offf: ((Még egy dolog, ami eszembe jutott a Jóisten kapcsán (bár ez megint egy külön topic témája lehetne): Bár más témában, egyszer megkérdeztük a ref. lelkészt, hogy mi a egyházi álláspont a mesterséges megtermékenyítésekkel kapcsolatban. Nem ellenkezik-e ez Isten akaratával, hogy olyanoknak is szülessen gyermekük, akiknek egyébként nem lehetne, nem avatkozik-e itt be a tudomány Isten dolgába? Mire kb. ezt a válszta kaptuk: Miért, mit gondoltok, a tudomány fejlődése kinek köszönhető? Miért kellene elutasítanunk azt amit Ő hozott létre a mi érdekünkben? - jójó, tudom erről ahány vallás(egyház) annyiféleképpen gondolkodik, csak úgy eszembe jutott))
Vendég
 


Panni, igazad van a tudomannyal kapcsolatban. De a tudomany is csak mertekkel jo, ami ma a tudomanyos allaspont, lehet, h kesobb mar megvaltozik. V amit tudtak regen, es bevalt, ma nem tudjak, mert elfejeltettek. Tudomany nemcsak a 21. szazadban letezik. Es nem minden idejet mult, es nem minden korszeru igazan tudomany... Pont azert, mert nem tudunk annyit, amennyit... Es azt is tudjuk, h nem "csak" a tudas befolyasol sok dontest. Es amit fentebb mar irtam, most kicsit atfogalmazva: a lusta orvos csak azt tudja, amit megtanitottak neki. De nem biztos, h az a tudomany... Ez az egesz mar a filozofia targykorebe tartozik. Nem a filozofalgatasra gondolok, hanem a filozofiara, mint tudomanyra.:)
Gondoljunk csak arra, h nem is olyan regen azt tanitottak, h az ujszulott suket, vak stb. Pedig sokkal korabban tudtak, h mindez nem igaz az ujszulottekre. Ld. Bibliaban nehany utalas az ujszulottekre, magzatokra. Es most ujra felfedeztek, h az ujszulottek nem vakok, nem suketek stb.

Biobaba
biobaba
 
 


Jamina, elnezest kerek a tobbiekért, ne haragudj, valoban nem volt szerencses. tegnap este faradt voltam es nem akartam mar mindenkinek a nevet kikeresni, akirol eddig ugy ereztem, hogy nem nagyon alakul a velemenye. A nevmemoriam remes, ezert elnezest kerek (nem eloszor kerulok hulye helyzetbe emiatt).

Lini, lehet felreertettel, nem szamuzni akartalak a hozzaszollasommal :) . Csak ugy erzem, hogy nem haladunk semerre.
Ez valoban nem vita, mindenki mindig ugyanazt mondja.

Es Jamina, en nem otthon szultem, hanem korhazban, szep emlekeim vannak a szulesemrol. Utolag ugy erzem, lehetett volna jobb is, de osszesegeben szep elmenykent marad meg bennem. Most varom a masodikat, szeretnem, ha a kisbabam olyan nyugodt korulmenyek kozott szulethetne, mint otthon, de ettol meg nem tartom magam elszant otthonszules tamogatonak. Rendszeresen jarok korhazi orvoshoz jarok, van fogadott szulesnom.


Annyi van csak, h regebben nem ertettem, h valaki miert akar otthon szulni. Olvastam ezt-azt, teljesen ledobbentem attol, amit irtak ezek a konyvek es mostmar ertem, h valaki pl. miert gondolja azt, h jot tesz a gyermekevel, ha otthon hozza vilagra. megvaltozott a velemenyem.

Mondok egy hulye peldat: regen hasznaltam oblitot, mikor ruhakat mostam, ugy tudtam, h hasznalni kell, ettol lesznek puhak es joillatuak a ruhak. Aztan egyszer a kezembe kerult egy konyvecske, amiben szamomra teljesen uj dolgok szerepeltek (allergeneket tartalmaz, kornyezetszennyezo, stb.) es akkor ugy dontottem, h tobbe nem hasznalok oblitot. Ha ezt nem olvastam volna el, lehet most is hasznalnek.

Nem akarom, h Te holnap azt mondd, hogy "na lanyok, mostmar mindent ertek, korhazban szulni remes, csak otthon jo es biztonsagos". Nem errol van szo. Csupan ugy erzem, hogy csak a dolog egyik oldalat ismered es a vita jobb lenne, ha a masik oldalt is megismerned egy kicsit jobban.

Ezt akartam mondani tegnap.

Es egyetlen egy olyan konyvet nem ajanlottam, ami "lehuzna a csaszarral szuletett gyermekek jovojet", nem nezem le azokat a noket, akik csaszarral szultek a legjobb baratnom csaszarral szulte mind3 gyermeket, remek anyanak tartom, mindig a peldakemnek emlitem.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Solya, amiket írtál az mind igaz, bizonyos értelemben.

De nem lehet, hogy manapság már azért van ez az iszony a kórházaktól, és azért görcsölnek ott az anyák gyenge fájásokkal, mert előzőleg megrémítették őket, hogy ott mennyi műhiba lehet?

Akkor, amikor még szó sem esett otthonszülésről, és csakis a kórház volt a lehetőség, sőt csakis az konzervatív szemlélet, valahogy nem emlékszem arra, hogy annyi műhiba lett volna és annyi császár. Ha jól emlékszem, az én időmben a császár aránya 5-10 % volt a többi szüléshez képest, ma meg már több mint kérszerannyi..

De akkoriban mindenki bízott a kórházakban és úgy ment be, hogy ott lesz a nagy találkozása az ujszülöttel. Én konzervatív módon szültem, de nem kaptam oxítocint (faros szülésnél ezt nem is volt szabadott), igaz, a másodiknál 4 ujjnyi méhszáj után már kézzel tágitottak, mert 20 órája vajúdtam és mind az orvos, mind az én véleményem az volt, hogy nem tesz jót az ujszülöttnek, ha túl sokáig van oxygénhiányos állapotban (ugyanis minden fájás alatt - állitólag - oxygénhiányt is érez a magzat), nem mondom, hogy kellemes volt, de normál módon megszületett épen és egészségesen. Lehet, hogy ha hagytak volna, akkor még vajódok vagy 6 órát, és az eredmény ugynaz lett volna, nem tudom.

Valahogy inkább a kórházi szemléletnek kellene közelíteni az otthonszülés felé inkább. A szabályozás tervezetét konkrétan marhaságnak tartom, ez nem otthonszülés, hanem kórházi szülés otthon.

Én úgy módosítanám, hogy az ántsz max. azt írja elő, hogy a lakásban legyen hideg-meleg folyóvíz, fürdőszoba, fűtés, legalább két szoba, az útviszonyok megfelelőek legyenek a kórházba szállításho, a szüléshez csak a bába kelljen, de egy közelben lakó, vagy közelben tartózkodó szülészorvos legyen 5 percen belül elérhető, és az ujszülöttet 12 órán belül meg kell vizsgálnia egy erre szakosodott gyerekorvosnak. Valamint kötelező legyen pl a felső légutak leszívása, és a vajúdási idő is azért maximálva legyen, mert egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy szabad e engedni egy nőt 40 órán keresztül vajúdni, mint ahogyan az egyik irásban olvastam a szülés.hu-n

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


[quote]N írta:em errol van szo. Csupan ugy erzem, hogy csak a dolog egyik oldalat ismered es a vita jobb lenne, ha a masik oldalt is megismerned egy kicsit jobban.

.......

Es egyetlen egy olyan konyvet nem ajanlottam, ami "lehuzna a csaszarral szuletett gyermekek jovojet", nem nezem le azokat a noket, akik csaszarral szultek a legjobb baratnom csaszarral szulte mind3 gyermeket, remek anyanak tartom, mindig a peldakemnek emlitem.

A dolog másik oldalát is ismerem, tényleg. Nem itt és most hallottam először az otthonszülésről, IRL és virtuálisan is ismerek OSZ nőket, beszélgettem velük erről, olvastam a szüléstörténetüket, a kálváriájukat az anyakönyveztetéssel stb. És mégis, mégse.
A császáros, apróbetűs rész persze nem konkrétan Hozzád szólt (ezért volt apró :wink: ), de a ,,másik" topikon volt ilyen, azért írtam.
jamina
 
 


[quote]D írta:e nem lehet, hogy manapság már azért van ez az iszony a kórházaktól, és azért görcsölnek ott az anyák gyenge fájásokkal, mert előzőleg megrémítették őket, hogy ott mennyi műhiba lehet? [img]milyen%20igaz...[/img]
jamina
 
 


Szóval milyen igaz... (utálom, hogy nem lehet utólag szerkeszteni :twisted: )
jamina
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?