Új privát üzeneted érkezett!

Cseriani,
hát, lányom van, fiam lesz, a rózsaszín kiscuccokat eladogatom. Tényleg vannak nagyon szépek. Ha az oldalra belépsz, a fenti menüsorban "keresés" és ott kiválaszthatod hogy keresés eladó szerint, oda írd be hogy Nyina26 és kiad (ha jól emlékszem) 16 rózsaszín cuccocskát :D
Vendég
 


áfonyaaa megnéztem,tényleg édik...ki is néztem 3 darabot,ami tetszik..többet nem merek,ugye elég sok mindenünk megmaradt a kisfiamtól,meg én még mindig félek,hogyha mégsem kislány... :o
Kedden megyek megint uh-ra,kicsit izgulok már,főleg a neme miatt.

ja,a 3 kisruha:
Rugi kislányra,kb.62-es,700 ft,kód:27142386
Csíkos body,kb.68-as,300 ft,kód:27141936
Kislány rugi,74-es,600 ft,kód:27134778
Utaljam a pénzt és postán küldöd? Vagy hogy jobb neked?
Viszont utalni majd csak jövő héten tudok,holnap nem tudok már a bankba bemenni...
Vendég
 


Cseriani,
már le is szedtem őket nehogy rálicitáljon valaki mert akkor már nem tudom levenni. Priviben megadom a bankszámlám számát, akkor utalsz amikor tudsz, szerintem ennyire megbízhatunk egymásban több heti ismeretség után, nekem jó lesz jövő héten is. 1300+postaköltség lesz, add meg a címed kérlek priviben, holnap feladom, és akkor meg tudom mondani a postaköltség pontos összegét is. Tényleg szép állapotúak, hiszem hogy jól jártál! :)
Vendég
 

 
 

áfonyaaa írtam privit.
És köszönöm,nagyon rendes vagy.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Nem fogjátok elhinni mi történt velünk! Szerda hajnalban nekem kellett elvinnem a férjemet az ügyeletre, majd onnan (fél óra kocsikázással) a kórházba. Azzal ébresztett hajnali 4-kor, hogy iszonyúan fáj/görcsöl a hasa a jobb oldalon lent. Nagyon rosszul nézett ki tényleg.... Először irány az ügyelet, majd onnan továbbküldtek minket Szekszárdra a kórházba. Ott kiderítették, hogy veseköve van, és mindjárt bent is kellett maradnia megfigyelésen.... Ma reggel "megszülte" a követ, így délután jöhetett haza... :lol: Hát mit mondjak, nálunk mindig zajlik az élet! :lol:

Kép Kép
kismokus
 
 


Húú Mókus,
jobbulást a párodnak!!! :(
Vendég
 


Kismókus jobbulást a férjednek. Nem kis dolog,amin keresztülment,elhiszem,hogy rosszul nézett ki.
Robbantották neki? Vagy hogy tudta megszülni? Még jó,hogy nem kellett megműteni,az sem lett volna kellemes. Tudtátok,hogy van köve? Mostmár majdnem teljesen átérzi,milyen lesz majd neked a szülés :o
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Képzeljétek mit hallottam tegnap.

Az egyik ismerősöm barátnője a hétvégén szült Szekszárdon, és a választott orvosa (valami Kun nevezetű) nem volt hajlandó bemenni a pünkösdi hétvégén dolgozni, ja és rajta kívül még 2 lánynak az orvosai sem (nem ugyanarról az orvosról van szó) úgyhogy mind a hárman az ügyeletesnél szültek, habár volt választott orvosuk. Ennyit az orvosválasztásról. Akkor tényleg nincs értelme választani.

Mit szóltok hozzá?

kismókus!

Jobbulást a férjednek!

Kép
timesz
 
 


Timesz,
ez is elég elrettentő, én mégsem emiatt nem akarok választott orvosnál szülni. Van jelenleg orvosom, de a méltó és alapos terhesgondozásért, és azért hogy 4-6 hetente láthassam a babát a férjemmel együtt! Tehát a szülésre nem kérem fel, egyrészt nincs annyi pénzem amennyit a nőgyógyászokkal a szülésre ki szoktak alkudni, azt az 50ezer forint körüli összeget inkább költöm a babára (esetleg egy mosogatógépre :D ) másrészt ha van saját orvosod akkor az ügyeletes nem akar majd hozzád nyúlni, ha órákig nem érkezik meg a drága, akkor esetleg órákon át nem néz rád senki. Harmadrészt meg az én szülésemnél ne siessen haza senki, a választott ha úgy esik be mielőbb le akar tudni, és menni haza, az ügyeletes meg ráér, úgyis le kell dolgoznia a műszakját. Ez nekem az újabb császár elkerülése miatt volna fontos.
Bár az újabb császárral kapcsolatban Dr. W. eléggé elkeserített 4D UHon, gyakorlatilag tényként kezelte hogy ha már volt egy császárom akkor a második baba is császáros lesz, meg azt mondta a második baba nagyobb szokott lenni mint az első (Enikő lányom 4 kilóval született) és ha ez igaz biztos nem szülhetem meg simán. :(
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Köszi a jókívánságokat! :)

Cseriani! :)
Fogalmunk se volt, hogy van köve, eddig semmilyen panasza nem volt. :shock:
Most a kivizsgálás során kiderült, hogy van egy kicsi és egy nagyobb kő. A kicsi indult el, ez okozta most a galibát, de szerencsére kijött. :) A nagy még bent van a vesében, azt lehet, hogy robbantani fogják. (De ez sem egyszerű, mert van valami kis szűkölet is, és ha szétrobbantják, nem biztos, hogy ki tudnak jönni a darabok. Szóval lehet, hogy jobb, ha nem bántják, amíg nem okoz problémát...) Ja, azt nem is írtam, hogy 1 hónap múlva kell kontrollra mennie, hogy mi legyen ezzel a kővel.... az már tényleg érdekes lesz, ha akkor lesz valami beavatkozás :roll: :? :shock: . Persze, ha addig előjön valami, azonnal kórház.... :evil:

Timesz! :)
Én a saját dokimról nem tudom elképzelni, hogy nem jönne be. Egy ismerős csajt például azért "szidott le", hogy miért nem ő telefonált előre, miért csak a szülésznő hívta a kórházból...
Mondjuk én is egy kicsit parázok, mert erdán pont voltam a dokinál, és azt mondta, hogy fogalma sincs, hogy mikor megy szabira, ugyanis júl. 1.-tól (nem tuti, de asszem ezt mondta) új főnöke lesz, és még nem tudják, hogy az hogyan gondolja a szabadságokat... :? De azt mondta, hogy 2 hét múlva, ha megyek NST-re Szekszárdra, akkor Ő ott lesz, és kérdezzek rá, mert addigra már bemutatkozik az új főnök, és hátha kiderül, hogy mik a tervei... Szóval érdekes a helyzet...

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus,
tudom hogy az osztályvezető (Nagy doktor) nyugdíjba meg, gondolom erre a főnökre gondolt a dokid. De azt nem tudom ki lesz az utódja, pedig veszettül érdekelne! Ha esetleg szóba kerül, nem kérdeznél rá a dokidnál? Vagy ha hallasz valahol valamit... :) :wink:
Vendég
 


Áfonya! :)

Oké, megkérdezem a dokim! :)

Kép Kép
kismokus
 
 


hát,timesz,nem tudom...én is a Kunhoz járok,de nem így ismerem...
Veszett alapos,mindig mindent a fejében tart,rámnéz,tudja,hogy ki vagyok,hol tartok,mi van velem,mik az előzmények,mi volt az előző uh-n...és ráadásul nem pénzéhes,a vizsgálatért és uh-ért annyit adsz neki,amennyit gondolsz,és ha keveset is adsz,nem foglalkozik veled rosszabbul...
Valahogy ezt nem tudom elképzelni róla. Szerintem ott valami más is lehetett...
afonyaaa nekem a fiamnál is volt szülészorvosom,ráadásul ugye olyan,aki nem is a szd.i kórházban dolgozott akkor...,de megvizsgált az ügyeletes,rendesen foglalkoztak velem,míg be nem ért az orvosom.
Nem tudom lányok,lehet én vagyok túl optimista-pedig lenne miért pesszimistának lennem.
Én nem merek ügyeletesnél szülni,mert ha valamelyik ügyel azok közül,akik velem kitóltak a kisfiamnál-ugye meg akartak műteni,mert azt mondták,méhen kívüli-hát,én lehet visszatartanám a szülést :D
Vendég
 


lányok,ti hogy vagytok?Nekem két napja folyamatosan fáj a fejem. Nem vagytok nagyon érzékenyek a frontokra? Ráadásul néha ok nélkül olyan ideges vagyok,hogy robbanni tudnék...
Vendég
 


Cseriani,
én jól vagyok, köszönöm! Mindenki kérdezget a frontokról, én egyelőre nem érzem meg őket jobban mint eddig, de ami késik nem múlik!
Én a szekszárdi kórház bármely orvosáról el tudom képzelni hogy nem megy be pünkösdkor, karácsonykor, vízkeresztkor vagy a felesége szülinapján, és mivel sajnos bennem is láttak a nagy semmi helyén egy méhenkívülit (és kevés az esély hogy ugyanaz(ok) aki(k) téged elnéztek) így hiszem hogy az egész szakember gárda úgy ahogy van nem áll a helyzete magaslatán. Ennélfogva akár szülhetek is bármelyiknél, a gyerek benn úgyse marad, öreganyáink bábaasszonynál szültek akik az anyjuktól tanulták, 6-10 év egyetemmel tán a szekszárdiak is levezetnek egy szülést... :P
Vendég
 


szerintem még mindig a személyes tapasztalat a döntő...
a mostaniban eddig nem csalódtam. De inkább hiszek,mert ha mindenkiről rosszat feltételezek,akkor inkább itthon maradok szülni,pedig azt én teljes mértékben ellenzem... :)
Vendég
 


Cseriani,
az a lényeg hogy biztonságban érezd magad! Ha ezt a saját dokidtól kapod meg, akkor természetesen szíved joga választott orvosnál szülni. Szerintem itt egyik sem jobb a másiknál, és a vágyott háborítatlanságot az ügyeletestől kaphatom meg, nem gondolom hogy törné magát feleslegesen miattam, és én ezt nem is szeretném. Mindenkinek mások az igényei. Nekem pl semmi bajom az otthonszüléssel sem, ha bizonyos feltételek teljesülnek (közel a kórház, egészséges terhesség, nem volt előtte császár, nem túl nagy a baba, nincs egyedül a szülő nő, megfelelőek a higiénés viszonyok stb.) szerintem ésszerű határokon belül mindenki szüljön úgy ahogy neki jó, a stressznél jobban semmi nem hátráltatja a szülést, és van ki így, van ki úgy nyugodt.
Vendég
 


hát,ezt mondom én is. Ameddig te megbízol az orosodban,addig ok...,addig mondhat bárki bármit...
Persze,az ember meghallgatja a véleményeket,lehet kicsit el is gondolkodik rajta-vagy kicsit felidegesíti magát-de akkor is a személyes tapasztalat a fontos...
Ameddig én bármikor felhívom az orvosom,készségesen válaszol,tanácsot ad,megkereshetem,és nem mondja azt,hogy nem ér rá,stb...,addig nekem ő jó doki...
Aztán majd a szülésnél meglátjuk,mi lesz...
Vendég
 


Te úgyis előbb szülsz! :) Majd elmeséled! :wink:
Vendég
 


Cseriani! :)
Én a frontokból annyit érzek, hogy olyankor a Pocaklakóm nyüzsög sokkal-sokkal jobban. :) De így legalább érzem, hogy mozog, és ez megnyugtat. :lol:
Meg talán annyi, hogy ha meleg van, akkor nagyon hamar elfáradok, és délután már csak pihenek... :oops: :roll:

Kép Kép
kismokus
 
 


ma már én is jobban vagyok,kicsit csillapodott az allergiám,nem fáj a fejem sem :D
Nem tudom,mi volt velem az elmúlt 3 napban,de néha megijedtem... :cry:
kismókus,te már pihenj is,amennyit bírsz...bárcsak már ott tartanék,ahol te.
Mesélek majd áfonyaaa,az biztos. Amint hazaértem...
áfonyaaa holnap utalok!!!
Vendég
 


lányok,örülök,hogy mi ilyen jóban vagyunk...egy másik fórumon leírtam a témával kapcsolatos véleményem,és az egyik csaj úgy leszólt,hogy csak lestem...ha mi nem is értünk egyet,azért azt normálisan közöljük,meg akkor is meghallgatjuk-elolvassuk a másik véleményét... :wink:
hát,ilyen fórumok is vannak...
Vendég
 


Cseriani,
minél nagyobb egy topik, annál több a konfliktus, és ez természetes. Tudom, mert ahol "lakom" az egy igen nagy topik, és nem egyszer kerültem összetűzésbe emberekkel, egy bizonyos létszám felett ez szerintem normális. A mi topikunk nagyon kicsi, családias, könnyebb 4 ember véleményét tolerálni mint 14 vagy 24ét. Ezt most csak azért mondom hogy ne vedd magadra, ne bántson a dolog, így jött ki a lépés. :wink:
Vendég
 


áfonyaaa köszi a megnyugtatást,jól esik. Nekem az a legnagyobb bajom,hogy nagyon durván nyilvánította ki a véleményét az illető. Az egyértelmű,hogy nem értünk egyet..
A barátnőmnek megmondom a véleményem kertelés nélkül,de egy vadidegennek azért nem biztos...én legalábbis. vagy ha igen,azt elfogadható stílusban.
Ha megkérdezhetem,te hol vagy még őstopikos??
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Bocs,hogy ide pofátlankodok,én egy másik topikban írkálok(ott is szite barátnők vagyunk :lol: )csak annyit szeretnék üzenni
áfonyaaa-nak,hogy nekem ha a W.dokin múlik nincs ma két mese szép fiam(ez egy hosszú történet)lényeg,hogy egy barátnőm elcipelt a Bakó dr.-hoz és ő segített mint két fiam nála született a kicsi császárral.Szeretnénk majd harmadikat és a doki azt mondta semmi akadálya a sima szülésnek az ő felesége is igy szült!
Ne hagyd magad,ha kell VÁLTS ORVOST!!!!!

szilvi78
szilvi06
 
 


Szilvi,
pici félreértés: nem W az orvosom! Csak 4D UHon voltunk, és azt ő csinálta a medicentrumban, és megtudva hogy már volt egy császárom, eldöntött tényként kezelte hogy a mostani pocaklakó is császáros lesz. Ez esett cseppet rosszul. Illetve hát akkor leszek bajban ha ő vagy egy hasonló szemléletű doki lesz ügyeletben mikor rámtörnek a fájások... de nem adom én olyan könnyen a bőröm! :wink:
Cseriani,
én a fogamzás/hőmérőzés topikban vagyok ősbari ezen az oldalon, ott egy nagyon jó és népes baráti társaság van, igaz nem ritkák a nézeteltérések, de már találkozónk is volt, épp nálam egy 2 napos részben kötetlen bográcsozós dumálós hétvégén. És már szervezzük a következőt, nagyon várom, a lányok többsége nagyon kedves és segítőkész, igazi virtuális barátnő :)
Vendég
 


Ja, és Szilvi,
ha környékbeli vagy és vannak (lesznek) tapasztalataid a szekszárdi szülészetről várunk ám szeretettel!!! Kellenek a tapasztalt anyukák hogy tudjuk mi hogy van, kitől mit lehet várni, mire kell figyelni stb... :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Már nagyon régen jártam itt, de amikor tudom elolvasom topicokat.

Áfonya: Dr.W a 4DUH-on gondolom azért kedves volt. Én nála szültem és igazán meg voltam vele elégedve. Van még egy Dr.W aki Paksi nem? Még valami az első dr.úr itt szekszárdon van a szülészeten?
Már csak azért ha lenne egy kistesó legalább az orvosom ismerős legyen ha a hely nem lesz az. Persze a kistesó még csak fejben létezik és még csak gondolkodom rajta. Dr.W egy igazán jó orvos. Van olyan ismerősöm aki pl.Bakóhoz járt aki csak tömte gyógyszerekkel és nem esett teherbe. Elment Dr.W-hez aki műtétet javasolt és lám 2 hónap múlva már pocak lakója volt. Szintén Bakóhoz fűzödő ismerősöm nagyon régóta vágyott babára. Már lombikprogramon is volt és egyszer csak megmaradt a bébi, de az orvos hozzá állásának köszönhetően pár hónaposan elvetélt.
Szép történetek. Ugye? De gondolom mindenkinek más-más tapasztalata van.
Így vagy úgy de a babócák úgy is kijönnek. A legjobb lenne ha otthon szülhetnének az anyukák. Lehet nem is olyan sokára ezt is bevezetik. Már-már azt látni, hogy a szülést követő második nap hazamehetnek az anyukák.

Na, azért mindenkinek drukkolok. Ja! kiváncsi lennék én is hogy ki lesz az új főorvos itt Szekszárdon.

További szépnapot mindenkinek.

Kép



móni
bedmona
 
 


Mona,
2 Dr W. van? Akkor inkább kimondom mint valaki félreértse, én Wallner doktorról beszéltem. Nem tudok más W betűvel kezdődőt. Egyébként kedves volt, és meg is tett az UHon mindent hogy lássuk a baba arcát, harcolt keményen egy normális képért, nem az ő hibája hogy úgy jött össze ahogy :D Nekem ez volt az első tapasztalatom vele, nem tudom milyen, soha semmivel nem kezelt, de konkrétan kijelentette hogy ha az első császár volt a második is az lesz, és hogy a második gyerek nagyobb szokott lenni mint az első (nagylányom 38. héten 4 kilóval jött eme világra).
Az otthonszülés pedig létezik ma Magyarországon, úgy tudom egy tanfolyamot kell elvégezni hozzá, vannak akik kísérnek otthonszüléseket, bár tippem szerint főleg pesten. Az én álmom a "születésház" ami lehet akár a kórház közvetlen szomszédja is, családias szobákkal, felesleges vizsgálatok nélkül, de szakemberekkel, így ha baj van lehet akár a műtőbe is tolni a kismamát, de ha nincs baj akkor szülhet négykézláb vagy guggolva, mindenki halkan beszél, akkor nyom mikor neki jó, szülés után nem rohannak el a gyerekkel, és ha minden rendben és mindenki jól van, akkor 2-4 óra múlva a kis család boldogan távozhat. Hát nem lenne szép? :)
Vendég
 


Szia!

De igen gyönyörű lenne egy ilyen születésház. De nem hiszem hogy ez itt ilyen modban meg is fog valósulni Szekszárdon.
A dokira visszatérve a másik doki akiről én beszéltem Winkler doki. Sajna a Walner dokiról nem sok jót hallottam, de azt nem tudtam, hogy ő is a medicentrumban van.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok csajok!

Remélem jól vagytok ezen az esős délutánon.

áfonyaaa!

Én is azt hittem végig a Winkler dokiról van szó, ugyanis ő is dolgozik szekszárdon. én nála voltam a medicentrumban 4D UH-on. Emellett a bonyhádi szülészetnek volt az igazgatója, de most Szekszárdon a kórházban is dolgozik.

szerintem ez természetes, hogy esetleg ugyanarról a dokiról különböző véleményeket hallunk, hiszen nem biztos hogy mindenkivel egyformán viselkedik. ha belegondoltok nektek sem szimpatikus mindenki és avval már nem úgy beszélsz és foglalkozol vele. persze egy orvostól azért elvárná az ember hogy próbáljon egyformán bánni a betegeivel, ne kivételezzen, de ez sajnos a gyakorlatban nem így van.

Szerdán megyek erre a tanfolyamra a kórházba, már nagyon kíváncsi vagyok rá. Kell papucsot is vinni, mert bemehetünk a szülőszobába. majd mesélek mi volt.

Kép
timesz
 
 


JÚÚÚJJ de nagy bakot lőttem!!!
TÉVEDTEM!
Megnéztem a szekszárdi medicentrum honlapját, ott vannak képek az dolgozó nőgyógyászokról, és tényleg a Winkler volt! A Wallner nem is dolgozik ott! Bocsánatot kérem, nem is értem hogy kevertem össze őket, illetve miért gondoltam hogy akit látok az a Wallner doki. :oops: :oops: :oops: (Általában nem mondok ám hülyeségeket :roll: )

Timesz,
mindenképp gyere és mesélj, valamikor júliusban én is megyek a tanfolyamra... mennyi idővel előre kell jelentkezni?
Vendég
 


Lányok! :)

Meg kell, hogy védjem Bakó dokit!!! Én hozzá járok, maximálisan meg vagyok vele elégedve.
Mi úgy kerültünk hozzá, hogy már két éve próbálkoztunk, és nem jött a baba. Én akkor még másik orvoshoz jártam, aki engem tömött mindenféle gyógyszerrel, de semmi (illetve felszedtem pár kilót). Végül a férjemmel elmentünk Szekszárdon Bakó dokihoz andorológiára spermavizsgálatra, és hát nem lett túl fényes az eredmény.... SŐT! Bakó dr. nagyon normális volt, többször is visszahívott minket, hogy megnézze mi a helyzet (volt hogy vasárnap voltunk bent). Végül nem húztuk az időt, és egyből lombik programra küldött minket. Megadott mindenféle igazolást, adott nevet, hogy kit keressünk, és segített beszerezni a lombikhoz szükséges leleteket (ami nem kevés utánajárást jelent....).
Szerencsére elsőre sikerült a lombik, és ekkor döntöttem el, hogy orvost váltok. Felhívtam Bakó dr-t, aki szó szerint "megtiszteltetésnek vette", hogy őt választottuk. Sajnos a terhességem elején volt egy kis gond (6 hetesen elkezdtem vérezni), és tényleg nagyon odafigyelt rám. Azóta is mindig nagyon gondosan megnéz mindent, és mikor megyünk hozzá, látszik rajta, hogy tényleg örül, hogy lát.
Ezek az ÉN tapasztalataim... csak pozitívum!!!

Kép Kép
kismokus
 
 


Mókuska,
nem hiszem hogy bárki bántani akarta a Bakó dokit! :wink: Szilvi is dícsérte! :) (Én meg konkrétan nem tudom ki az, csak a hírét ismerem)
Vendég
 


Sziasztok!

Pörög ám a lap,ez nem semmi!Én is Wallner dokit mondtam,de pld a barátnőm meg isteníti ő nála szült(két császár (megbeszélve))hát tényleg mindenkinek más jön be!
Most nincs ídőm.de ha tényleg érdekel leírom a két csemetémmel való élményeket !
Szerintem tanulságos is lehet! :idea:

szilvi78
szilvi06
 
 


hú,de sok minden történt itt ma...a Wallnerról nekem is csak jó véleményem van,hozzá jártam a fiammal terhesgondozásra Paksra,majd nála szültem. Egyetlen negatívumot nem tudok róla mondani,csak jót...nekem ő az álomnőgyógyász-szülész,és most ne nevessetek... :oops:
A Bakóról inkább nem nyilatkozom,jót is meg rosszat is hallottam róla. Én őt más emberként ismertem meg,nem szülszként,így inkább nem nyilatkozom,mert csak dícsérném...
A Winklerrel egyszer találkoztam,nem biztos,hogy még egyszer szeretnék :?
áfonyaaa egy ilyen összejövős bulit én is el tudnék viselni :D
Mi itt babaklubba járunk,ami időnként nálunk van,szuper jó...
Nagyon jó lenne egy találkozás veletek :lol:
áfonyaaa megkaptam ma a csomagot,nagyon édesek a ruhák..majdnem elsírtam magam,mikor megnéztem :oops:
Délelőtt elutaltam a pénzt is,köszönöm mégegyszer. Ha lesz még valamid,szólj...
Vendég
 


Cserani,
a találka csak megbeszélés kérdése! Én is bldogan találkoznék veletek!
Nagyon nagyon örülök hogy tetszenek a kisruhák, remélem hogy a kislányod nagy egészséggel fogja őket hordani! Megnéztem a bankszámlám és rajta van a pénz, köszönöm!
Szilvi,
gyere csak ha van időd, mesélj! Ám a látszat csal, sokszor napokig egy hozzászólás sincs, ma tényleg nagyon felpörögtünk! :P
Vendég
 


ma tényleg zajlott az élet...máskor bekapcsolom napközben is a gépet,de ma nem igazán voltunk itthon,csak most este,így meglepődtem én is...
áfonyaaa még "beszéljünk" majd a találkáról,érdekel a dolog :D
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Tényleg sok hozzászólás volt ezekben a napokban.

Szilvi! Engem is érdekelne a sztorid, ha van időd írd meg légyszike.

Áfonyaaa! Ha a júliusi tanfolyamra szeretnél jelentkezni, szerintem június közepe fele odatelefonálhatsz, csak a nevet kell bemondani a létszám miatt. Ha nincs meg a számuk szívesen megadom.

Kép
timesz
 
 


hali lányok

Voltam megint uh-n,minden rendben,megfelelő nagyságú,súlyú(780g). És még mindig kislány :D Most nagyon szépen látszott,hogy mi van a kis lábai között :lol:
És nagyon édes a pofija,megpróbálok feltenni majd megint egy képet.
Szerencsére velem is minden rendben. Reggel megyek megint vérvételre,remélem ott is minden rendben lesz. Most néznek majd hosszú cukrot(hemoglobin a1c-t),remélem az is ok lesz...
Tehát megnyugodtam.
Amint látom,ma nem zajlott annyira itt az élet,mint tegnap... Kép
Vendég
 


Timesz,
ha megadnád a számukat megköszönném. Melyik nap és mikor lehet telefonálni?
Cseriani,
nagyon bájos kislányod van!!! :) Jólállnak majd neki a kisrucik :wink:
Vendég
 


cicabogár(Andi) mi lett veled? Nagyon eltüntél...
Vendég
 


na,lányok,voltam vérvételen,a doktornéni meghallotta a hangom,megnézte a torkom,és megint kaptam antibiptikumot... :? Most semicillint írt fel,a múltkoritól fájt a gyomrom..
Remélem tényleg semmi baj nem lesz ennyi gyógyszertől..kicsit azért izgulok. Még jó,hogy épp tegnap voltam uh-n,és ott minden megnyugtató volt...
Vendég
 


Cseriani,
én Enikővel szedtem Semicilint, nyugodtan lehet babásan, ne aggódj! Egy fertőzés pláne ha lázzal is jár sokkal nagyobb bajt okozhat mint az antibigyó. Nem lesz tőle semmi baja a kiscsajnak, nyugi! :wink:
Vendég
 


tudom,tudom,de szerintem néha már unatkoznék,ha nem izgulhatnék-idegeskedhetnék valamin... :?
A doktornő is mondta,hogy inkább kicsi gyógyszert kapjon a baba,mint fertőzést,gyulladást...
Nem is mondtam tegnap,már fejjel lefelé van a kiscsaj,állitólag már marad is,legalábbis a doki meg a védőnő szerint is ilyenkor már kicsi az esélye,hogy megforduljon..
És áfonyaaa,mint kiderült,most nekem is mellső fali lepényem van,mégsem hátsó fali,mint gondoltam...ennyire lehet elolvasni,amit néha írnak az orvosok :)
Vendég
 


Sziasztok!

Cseriani: Sajnálom, hogy antibikát kaptál,de igaza van a dokinénidnek. Jobbulást kívánok. Nagyon jó lett az UH-felvétel. Mi lesz a kislánykád neve?
Képzeld, mikor terhes voltam akkor hozták be ezt a 4D -s UH-t Szekszárdra. Én a Winklerhez jártam és még a Bébicenterben volt beállítva a gép. Én voltam az első akin próbálkoztak vagy is kipróbálták a gépet. SAjnos nem jött össze, mert valami beállítási gondok voltak a gépen és a babámat mint egy kockákból rakták volna ki úgy lehetett látni. Sajna így nem sikerült 4D videót készítenünk. Viszont a sima UH-on olyan szépen látszott mindig hogy még a pofiját is lehetett látni, ezt azért megörökítettük és képeket is kértünk minen UH-on.

Vissza térve az orvos témához. Nem akartam bántani senkit azzal amit leírtam. Igen, mindenkinek van jó és rossz véleménye egy orvosról. Lehet, hogy aki nekem jó volt az másnak nem lesz az. Úgy ahogy mi sem vagyunk egyformák. Tudom, amikor várandós valaki érdeklődik, hogy ki a legjobb de szerintem ilyen nincs.
Azért mindenkinek azt kívánom aki várandós, hogy legyen szép és gondtalan terhessége.

MOst mennem kell. Sziasztok. Szép napot!

Sajna esik. Látom.

Kép



móni
bedmona
 
 


JAAAJJ Cseriani,
ne mongyá' ilyet! :P Nekem még csücsül az ebadta kölke, hogy lesz nekem hüvelyi szülésem??? Nekem még muszály megfordulnia! :? Nincs aki nagy faros gyereket enged megszülni császár után... :shock:
Vendég
 


kedves bedmona

senkit nem bántottál meg szerintem,ezt már többször beszéltük is,hogy mennyire mások az elvárásaink,főleg az orvosokkal szemben...
Pl. a barátnőm isteníti azt,akit én ki nem állhatok...

Köszi,hogy megnyugtattok a gyógyszerek miatt. Szegény lánykám már több antibiotikumot kapott a terhességem 6 hónapja alatt,mint a kisfiam 2.5 év alatt.
Név témában még inkább nem nyilatkozom,először apukával kellene 100%-osan eldöntenünk,közös nevezőre jutnunk :D

Most voltam a kisfiammal orvosnál,ő is beteg :cry:
Vagyis inkább úgy mondom,hogy beteg volt egy hónapja,azóta folyamatosan köhög. Most valami mosdósi köptetőt írtak fel neki. Még nem is hallottam ilyent..
Szerencsére ő ritkán beteg,eddig összesen kétszer volt egy-két napig lázas,és csak 3-szor kapott antibiotikumot,utoljára egy éve..
Remélem ilyen lesz a kiscsaj is...
Vendég
 


Sziasztok lányok!

nemrég értem haza Szekszárdról a tanfolyamról, 2 és fél órát tartott. megnéztük a szülőszobát, körbevezettek az egészen, utána meg a klubteremben beszélgethettünk, kérdéseket tehettünk fel. Egy szülésznő és még egy nő tartotta. ők nagyon kedvesek és aranyosak voltak, minden kérdésre válaszoltak. kb. 15-en lehettünk, legtöbb olyan aki most szül először.

Hát elég rémes körülmények vannak ott, nem valami barátságos a hely, még talán az alternatív szoba néz ki valahogy (sarokkád, gumilabda, cd-k, bordásfal, kötél, masszírozó...) A sima szülőszoba olyan mint egy kínzókamra a középkorban pl. láncok lógnak le a plafonról.... nem túlzok.

Amíg várakoztunk a szülészeti osztályon, pont hozták a csecsemősök a babákat ki, gondolom szopi volt, de úgy bántak velük és úgy dobálták őket a pólyában, mintha krumpliszsákok lennének szegénykék. Nem volt valami szívderítő látvány. a szobákról nem is beszélve: picik, és zsúfoltak. A roomingba csak jövő héten megyünk, azokat most nem láttuk, s legközelebb lesz a fürdetés is.

A szülésznő elmondta, hogy először szülőknél minden esetben alkalmaznak gátmetszést, beöntést , borotválást, csak nagyon erős kérésre és indokra nem, de ezt külön kell kérni.

Engem az lepett meg még, hogy ha mondjuk bemész 38 hetesen jóslófájásokkal, mert esetleg azt hiszed hogy már igaziak, felvesznek az osztályra és haza addig nem engednek, míg meg nem szülsz, lehet az még 2-3 hét. Mint a börtön. Érdekes.

röviden és tömören ennyi, majd ha még eszembe jut valami megosztom veletek, vagy kérdezzetek, ha tudok válaszolok rá.

Áfonyaaa!
Minden hétköznap lehet oda telefonálni és jelentkezni a tanfolyamra 10-től 14 óráig ezen a számon: 74/ 501 - 543

Kép
timesz
 
 


Timesz,
én nem is tudom neeem akarooook itt szüülniiii... :(
Nem akarom hogy a gyerekem dobálják, nem krumpli!
Nem akarok benntölteni 2-3 hetet ha elvétem a szülés időpontját! (Miért tenném??? :shock: )
Engem a beöntés borotválás annyira nem zavar, de én még mindig félek hogy nem lesz hely a rooming inben, vagy egy császár miatt valamilyen mondvacsinált indokkal nem engednek oda... már azon gondolkodom hogy "véletlenül" Pécsen fognak rámtörni a fájások, és beesek az ottani kórházba (kocsival másfél óra alatt leérünk) de ki tudja ott mi hogy van... jaj nekem és szegény magzatomnak! :cry:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: