Új privát üzeneted érkezett!

barbi: a méhnyakdugó :lol: csak a szülés elött pár nappal jön ki állítólag, ezt olyan ismerősök mondták nekem,akik már szültek.szóval az még várhat kicsit.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Barbi!
Úgy van, ahogy Brinza írja, általában pár nappal szülés előtt távozik a nyákdugó, de nálam nem is távozott, csak sztem vmikor a vajúdás közben.

Brinza!
Örülök, hogy rendben a vérnyomásod :)

Orsica!
Mi is éppen így voltunk az első babánál, a konyhabútor még a kiírt időpontnál sehol, így jól jött a 10 napos túlhordás és plusz egy hét kórház szülés után, addig a férjem mindennel készen lett :)

Most is hasonló a helyzet azzal a különbséggel, hogy még van egy hónapom :)

Mi jól vagyunk, imádom ezt a hűvösebb időt :)

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Csaju: Most ott tartok, hogy ha nagyon bumburnyák valamelyik, akkor majd én is az leszek! Persze csak diplomatikusan küldöm el az illetőt. :) Kezdek agresszív kismalac lenni, a főnökeimen gyakorolom! :lol:

Brinza: Nekem sem sűrűn keményedik a hasam... Tényleg az lenne a méhösszehúzódás? Akkor már valóban a finis jön! :) A CTG miatt meg ne izgulj... Ha rendesen mozog a baba, akkor nem lehet gond, hogy a 37. hétre húzódott.

Barbi: Én azt vettem észre, hogy a kismamák pocakjáról mindenkinek van elmélete. Nekem is hol azt mondják, hogy nagyon nagy, hol azt, hogy nem is látszik, hogy a 9. hónapban vagyunk. És persze a poci alakjáról is mindenki meg tudja mondani, hogy fiú lesz-e vagy lány. Nos nekem eddig mindenki lányra tippelt, tegnap volt az első, aki fiút mondott! :)
Írj majd, mi volt uh-n. Ha nincs semmi extra dolog, és még nem érzed, hogy közeleg a szülés ideje, akkor nem hiszem, hogy bent fognak.
Egyébként az én babám is ugyanannyit mozog. Sőt. Esténként még talán többet is, főleg, ha nem tetszik neki valami! :lol:

Orsi: Üdv a fórumon! Izgalmas lehet ez az időszak! Már én is alig várom! :) Kitartás!

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 

 
 

jó reggelt!

Képzeljétek, most már reggel is felfigyeltem erre a haskeményedésre, de nem izgatom magam, egyre gyakoribb a dolog. Végül is holnaptól már nem számítana koraszülöttnek a Rebeka,ha ki szeretne jönni. Kíváncsi vagyok, ki meddig húzza még a kis bentlakóval :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


jajj, még valamit mesélek nektek,elég vicces volt: szóval kb egy hónapja probálom megvenni ezt a hülye tena-eldobható bugyit.de sosincs a méretemben (szerintem M-es kéne nekem)mert kicsit megnőtt a hátsóm mostanában :lol: szóval bemegyek megint egy 4. patikába, és mondom: szeretnék eldobható-tena-s bugyit venni. 5 db gyógyszertáros volt bent, és rajtam kívül sehol senki, erre nagynehezen megszólal az egyik: az meg micsoda? hát mondom,az amit a kórházba kell vinni a szülés utánra...azt mondja: annak nem az a neve. mondom : nekem tök mindegy csak adjon egyet, egyébként pedig minden kismama így hívja,de bocs. erre kiderül,hogy csak S-s van meg L-s, persze,miért is lenne pont a méretemben. jó mondom ,akkor egy S.s adjon.kb negyedóra-20percet vártam,mire kivonszolta vele a nagyseggét...az volt ráírva: tena-rögzítőnadrág. megköszöntem és mondtam neki, hogy amikor majd visszajövök az M-sért,met ez tuti kicsi lesz,akkor így kérem majd: Tena-rögzítőnadrágot szeretnék :lol: hogy milyen hülyék tudnak lenni egyesek.
na puszi

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok csajok!
Hu milyen aktívak voltatok tegnap! Ahogy olvasom a soraitokat, az ugrott be, hogy ti mind egyszerre fogtok szülni, még egy kórteremben is lesztek, az tuti! :D Én meg majd itt kuksolok a fórumon egyedül 1-2 hétig, és nem fogom tudni mi van.

Ez a haskeményedôs dolog, nektek csak mostanság van? Nekem már a terhesség elejétôl fogva volt-van kis területen, rövid ideig... vagy lehet, hogy az nem is az? Eddig még nehezen tudtam különbséget tenni a méhem és egyéb szerveim között, lévén még olyan mini volt.
Igaz az elmúlt 2 hétben komoly gömbölyödésnek indultam :D :D
Tegnap este olyan ôrült ugrlásába kezdett a kisbabám, hogy szabályosan megijedtem, még a kezemmel is éreztem kívülrôl egy-egy ütését. Nektek is volt ilyen a 19.hétben, vagy csak én hordok ilyen kis bolondbékát a hasamban?

Kép
Kép
tusimi
 
 


szia tusimi

az én mukim is eléggé ugrálós, már az elején is az volt,amikor még volt helye rá. mondjuk, én akkor még nem éreztem haskeményedést, majd kérdezd meg a dokidat, hogy már kell érezned ilyet.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!
Ha lehet, csatlakoznék, bár még igen fiatalkának vagyok mondható a 16 + 3 napommal. :D
Én is itt fogok szülni, Dr. Sztakó Péternél.
Mostanában eléggé fájogat a hasam, ti emlékeztek időnként jelentkező, nem görcsös, de görcs szerű fájdalmakra. Néha csak feszit, máskor szinte fáj.

Köszi
vankó mónika
 
 


Szia Móni!
egyidősek vagyunk és én is ott fogok majd szülni! :D De jó, végre valakivel egy időben fogok járni terhestornára, meg szülésfelkészítésre. Nekem nem fáj a pocim inkább feszíteni szokott. Sajnos passzolom, hogy mitől.
Nyafi

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Tekiroll!
Jól teszed, ha beszólsz a bumburnyákoknak :wink: :lol:

Brinza!
Én ezért szeretek ide a közeli gyógyszertárba járni, itt ismerem mindegyik gyógyszerészt, sajnos én is megjártam már néhánnyal... de persze lehet, én sem kapok itt Tena rögzítőnadrágot :lol:

Mónika!
Én is annál a dokinál fogok szülni, immár a másodikat :) Nyugi, nekem a 22. hétig volt minden bajom, fájt a hasam, a szeméremcsontom, mindenem ott alul, azóta pedig szinte tünetmentes vagyok :wink:

Holnap megyek a dokimhoz, remélem mindent rendben talál, mert utána festés!

Üdv
Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Hello kismamák!

Titeket hogy becéz a párotok így növekvő pocakkal?? :)

Nekem elkezdte mondogatni hogy "Döbrögi".
Na mondtam is neki, hogy legyen szíves ezt elfelejteni, Döbrögi amúgy is férfi!!
Na erre áttért a "poci, hasi" becenevekre.

Csak rajtam ne ragadjon!!!

Kép
metrum
 
 


sziasztok

Olyan érdekeseket írtok, ebből is látszik,hogy minden terhesség más...nekem nem fájt semmim még a 4. hónap körül, csak mostanában a szeméremcsontom. Mondjuk az igaz, hogy a 4.5.6.hónapban pedig inkább emésztési gondjaim voltak.Lehet,hogy azért fáj a hasad,mert valamidet nyomja a pici.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy egyre többen vagyunk! :)

Brinza: Ez a patikás dolog annyira megjátszós! Nem hiszem el, hogy nem tudták, miről van szó... Egyébként mázlista vagyok, van egy nagyon pici patika tőlünk 1 percre. Ismernek, és ha hülyeségeket kérdezek, arra is szívesen válaszolnak! És mondták, hogyha valamit nem tudok, akkor csak szóljak. Szerintem még át is jönnének segíteni. :D

Móni, Nyafi: Nekem volt feszülés, és ha nem tudtam lepihenni, akkor utána elég rendesen elkezdett fájni. Akkor kaptam magnéziumot, ami enyhített a dolgon. Bár a feszülés megmaradt, de jóval enyhébb, és már nem ment át fájdalomba. Állítólag a méh növekedésétől volt, ami nem csoda, mert a 16. hétig semmi nem látszott rajtam, aztán hirtelen kikerekedtem.

Metrum: Páromnak nagyon tetszett a leleteken a gravida szó, úgyhogy "kis gravidám" vagyok. :lol:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Nálunk minden okés, úgy látom nagyjából nálatok is. Haskeményedésre tényleg jó a magnézium, azt az én dokim is ajánlotta egyszer, bár nem nagyon volt eddig ilyen gondom.

Kiscsaj keresztbe fexik, miért is ne? Ha naccccságának úgy kényelmes ugye? :wink: :D

A ctg-n nagyon aranyos nővért fogtam ki, rövid vöröses a haja, fiatal, kedves volt velem nagyon. :D

Az undok banya is bent volt, valamilyen Irénnek hívják, annyit le tudtam olvasni a névtáblájáról. Szétégett szőke haja van, kb. vállig ér. Betegekkel és a nővérekkel is olyan stílusban beszélt, ahogy velem múltkor, egyedül a dokikkal szemben fogja vissza magát. Volt időm ott megfigyelni, míg vártam a soromat. :wink:

Én semmi jelét nem érzem, hogy szülnöm kéne......egy hétig még mindenképp jó lenne, ha bent maradna a kiscsajszi :)

Nektek van pelenkázó szekrényetek? Hogy praktikus belepakolni? Nálam van 4 fiók meg egy polcos rész. Pelenkát odaraktam.....de olykor csak állok az egész előtt, hogy is csináljam. Tudom, hogy majd belejövök, de jó lenne ha már az elején kéznél lennének a fontos dolgok :)

Holnap meleget jósolnak, vigyázzatok magatokra, pusza: Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Én a 31-ik hétben vagyok jelenleg, s Mecsér doktor úrnál fogok szülni.
Jár valamelyikőtök hozzá? HA igen, mi a véleménye róla?

Továbbá egy kérdésem lenne: van választott szülésznőtök? Úgy tudom, az Uzsokiban nem lehet választani, de a valós gyakorlatra lennék kiváncsi... sokatok már nagyon a végén van a várandósságának, valószínű jobban "kitapostátok" már az utat. Ha van infótok, köszönettel venném.

Amúgy meg mindenkinek csodálatos várandós napokat kívánok..., számomra ez életem legcsodásabb időszaka (az összes komoly/komolytalan problémámmal együtt), gondolom, Ti is így vagytok ezzel.

Andrea

Kép
andalka
 
 


Kedves Tekiroll és Barbara! köszi a választ, ma elkezdtem szedni a magnéziumot, remélem bejön.
Andalka! Én sajnos csak a Csapót ismerem, ő egy kicsit olyan, mint a Doktor House, :? remélem olyan hozzáértő is. Ketten azt mondták itt a babaneten, hogy jó orvos.

Kép
nyafi
 
 


Nos csak még egy rövid hír Csapó doki azt mondta most a telefonba, mármint a titkárnője, hogy sajnos nem tud tovább vállalni. Valaki tud egy jó dokit?

Kép
nyafi
 
 


NYafi,
Én is pontosan így kötöttem ki a Mecsér dokinál, mert a Csapó nem vállalt (nagyon sok szülése van, talán ez is bizonyítja a hozzáértését). Amúgy a Mecsér doki számát a Csapótól kaptam... s ez elég meggyőző, talán orvos csak olyan orvost ajánl, akit szakmailag elismer.
Viszont azt gondolom, nem véletlenül kerültem a Mecsérhez, ugyanis nekem csak pozitív benyomásaim és élményeim vannak vele kapcsolatban. Ő az az orvos, akitől bármennyit kérdezhetsz, mindig válaszol, nem ráz le, s tényleg odafigyel Rád. Nálam egy-egy találkozó időtartama 10-25 perc között szokott lenni átlagosan, ami szerintem nem megszokott.
Azért kérdeztem Rá itt a fórumon, hogy megerősítést nyerjek, jó dokihoz sodort az élet. :-)

Kép
andalka
 
 


Sziasztok!

Barbi: Nekünk kombiágy van, a pelenkázósrésze viszont nem fiókos, hanem sima szekrény. Én is "szenvedek" a cuccok rámolásával. Szerintem még párszor átpakolom, mire véglegesen kialakul, hogy miként is praktikus, kényelmes. Még abban bízom, hogy anyukám jön fel Pestre jövő hétvégén, és lesz használható ötlete. Persze ha addig még egyben leszünk. :)

Andrea: én rákérdeztem a szülésznőtől, aki körbevezetett minket a szülőszobán, és azt a választ kaptam, hogy nem lehet választani, de minden szülésznő kedves, aranyos, fiatalos. Úgy legyen! :)

Nyafi: Mi történt, hogy nem tud tovább vállalni? Én dr. Halász Domonkoshoz járok, és abszolút meg vagyok vele elégedve. Persze még a szülés hátravan, hogy teljes legyen a kép, de azt mondják, ott is nagyon emberi és lelkiismeretes. Egyébként fiatal, épp most született kislánya, és az Újpesti Szülőotthonban dolgozott eddig. http://www.noiegeszseg.atw.hu/ Itt megtalálod a fotóját. Magánrendelése nincs jelenleg, a 4. kerületi Szakorvosi Rendelőben rendel. Nos ennyi, ami hirtelen eszembejut róla, és fontos lehet a választásnál. :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Kedves Dolli!
akkor hol fogsz szülni? igazából fogalmam sincs miért adott le, de legalább nem az uccsó pillanatban

Kép
nyafi
 
 


sziasztok!

Barbi: én sem érzem még, hogy szülni fogok, csak a haskeményedéseket. Voltam ma a dokimnál, és azt mondta, hogy még fönt van a picike és látszólag nagyon jól érzi magát,nem sieti el a dolgokat.
A pelenkázószekrény nekem egy komód féle, és én teli raktam babaruhával, lehet,hogy hülyeség volt...de nem gondolkoztam ezen nagyon,majdcsak kialakul.

Andrea: az uzsokiban tényleg nem lehet szülésznőt választani, de majd megírjuk neked,ha túlleszünk rajta ,hogy milyenek,és gondolom azért valamennyi pénzt illik adni neki,majd azt is megírom, hogy én adtam e és mennyit...már nem kell soká várnod :lol:

nyafi: az én dokim nemrég ment át az uzsokiba,a kórházátalakítások miatt, én már 5-6 éve járok hozzá, és nagyon birom, elég laza stílusú: Baksay László a neve. magánrendelésre járok hozzá.

képzeljétek most szerdán megyek én is ctg-re, reggel 7:45 re az uzsokiba, elég sokáig húzódott, hogy végre eljussak, mopst megyek elöször, pedig már a 37. hetet is elhagytam.már várom, izgi lesz.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Szia Nyafi! Uzsokiban szülök, oda ment a dokim, miután az újpesti szülészet megszűnt.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szia Nyafi!

Fura, hogy leadott a dokid, nem indokolta semmivel, hogy miért? Azért is furcsa, mert, ha sok betege van, eleve miért vállalt el...?

Én is Halász Domonkoshoz járok, mint Tekiroll, és nagyon jó szívvel ajánlhatom. Én magamtól váltottam dokit a 14 hét környékén, mert elégedetlen voltam a régivel, és anyagilag sem bírtam a magánrendelésre járást. Számomra Domonkos mind emberileg, mind szakmailag nagyon megfelel, türelmes, hozzáértô és nem pénzéhes. Alaposan "leinformáltam" szegényt mielôtt ôt választottam, így közvetetten tudtam beszélni régebbi kollégáival, betegeivel akik nagyon elismerôen nyilatkoztak róla, mind szakmai hozzáértése, mind pedig a hozzáállása miatt. Magánrendelése nincs, Újpesten rendel, de én úgy tudom Zuglóban a Hermina úti rendelôben is szokott. Én személy szerint az Uzsokiba járok hozzá, amikor éppen ügyel, elôtte telefonon szoktunk egyeztetni, hogy mikor mehetek. Nekem ez nagyon jó, mert három sarokra lekom onnan.
Egyébként nagyon örülök neked itt a fórumon, te végre hasonló idôs terhes vagy mint én! :)

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok,
Nagyon köszönöm a szülésznőkkel kapcsolatos megerősítést, s természetesen, minden "élménybeszámolót" örömmel fogadok, hiszen te azért 4-6 héttel előrébb jártok, mint én. :)
(Amúgy én is azt az infót kaptam - a dokimtól is -, hogy minden szülésznő nagyon érti a dolgát, és nagyon kedvesek, nyugodtan rájuk bízhatja az ember magát. Csak én azért aggódom, hogyha pl. frontkor szülnék, akkor ugye egy ügyeletes szülésznőre rengeteg szülő nő jut aznap, nem pedig csak egyetlen egy veled foglalkozó, választott szülésznő.)

BKriszti, Dolli,
Ti hogy bírjátok az utolsó heteket? Már nem sok van hátra... mennyire lett nehezebb viselni a pocakot, mint pl. 4 héttel korábban?
S megkérdezhetem, nektek hogy alakult a súlyotok?
Nekem az elejétől fogva nagyon szigorú súlykontrollt írtak elő (problémák miatt: görcsök, myoma, placenta preavia...), így viszonylag sokáig reálisnak tűnt az előirányzott 10 kg-os hízás, de most úgy látom, hogy legjobb esetben is 12 kg-nál fogok megállni.

Még egy dolog: tudtok segíteni ebben a baba-vonalzóban? Szeretnék csinálni egyet, de nem tudom, hogyan álljak neki...

Andrea

Kép
andalka
 
 


Tusimi!

Szia, csatlakozom a "korosztályodhoz", én most léptem a 21-ik hétbe :) Nov. 25-re vagyok kiírva, de császáros szülésem lesz, és hacsak a Tücsköm közbe nem szól, nem várjuk ki a 25-ét. Te mikorra vagy kiírva?

Üdv:
Berni
luckó
 
 


Kedves Tekiroll és Tusimi!
Megtennétek, hogy megadjátok a Halász telefonszámát, hogy felhívjam? Szeretnék vele is egy időpontot egyeztetni. Azt hiszem a Mecsér doktorhoz megyek, de azért előtte megnézem még őt is, hátha jó orvos, aztán utána fogok csak dönteni, ha már mind a kettőt láttam.
Előre is köszi
Viki

Kép
nyafi
 
 


Szia Luckó!
Jaj de jó! :lol:
Én november 26-ra vagyok kíírva, úgyhogy 1 nap híján tök egyidôsek vagyunk. Viszont ez még csak a 20. hetünk, valamit elszámoltál nem...? Miért lesz császáros szülésed? Nem az elsô baba?

Nyafi! A doki telszámát privát üzenetben küldöm neked.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Szia Tusimi!
Hoppá, egy kis elírás az irodai ügyintézés közben. ez vban a 20-ik hét.
Első baba lesz (3 éve volt már sajnos egy vetélésem), 15 éve megműtöttek a szememmel, és az akkori technikának hála tele van a szemem műtéti hegekkel.ezért nem javasolják a természetes szülést, mert leszakadhat az erőlködéstől a szaruhátyám. Persze itt is eltérőek a vélemények a szülészek részéről, a szemészek inkább császárpártiak, én meg csak azt szeretném, ha minden rendben lenne :)
Te is a kórházba jársz vérvételre?
luckó
 
 


Sziasztok!

Andrea: A vonalzót, látom, sikeresen megoldottad! :)
Tavaly júli végére volt kiírva egy barátnőm, ő is várta a frontokat, és valahogy egyik front sem tette meg a hatását, abszolút frontmentes időben született a lánya. Úgyhogy bízni kell a legjobbakban. :)
Még egész jól viselem a pocakot, bár nehezebb, mint korábban, de nem vészes. Szerintem szépen hozzászokik az ember. Ha nincs kánikula, akkor meg mintha nem is lenne. Picit hamarabb fárad az ember lánya, az pedig belefér. :)
Én 13 kilónál tartok, remélem, már nem is lesz nagyon több, az utóbbi 5 hétben szerencsére csak 2 jött rám. Nem is baj, mert túlsúllyal kezdtem. :(

Viki: Látom, Tusimi már küldte a számot. Egyébként még a héten papaszabin van a Halász. De jó neki! :D

Luckó: Megkérdezhetem, hogy milyen technikával műtötték a szemed? Csak mert az enyém is műtött, bár az csak 6 éve volt.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Tekirollhoz hasonlóan rám is 13 kg jött fel, a doki 12-t szeretett volna, de egyenlőre így alakult, nem kaptam ki érte :lol:
Már gondolkodtatok, milyen ruhába hozzátok haza a babát? Hosszú ujjú rugiba, rövid ujjúba, milyen body lesz rajta ilyesmi? Én kicsit gondban vagyok, mit is kéne majd ráadni.....persze az is kérdés, milyen idő lesz, bár egy takaróval mindent meg lehet oldani, míg a kocsiba betesszük.....

Barbi :)

Kép
barbara_75
 
 


sziasztok

Én már 15 kg-ot híztam, de mondjuk én nagyon sovány voltam, és sokat voltam rosszul az elején.Amúgy is vékony testalkatú vagyok, szóval nem lettem miatta leszídva.Nekem sokkal nehezebb mostmár a pocim, mint 4 héttel ezelött, már kezdem nehezen viselni a dolgot.A cinege lábaim nem nagyon bírják a súlyt. :lol:
Én szerintem kell többféle ruhácska a kórházba a bébinek a hazahozatalhoz: egy lengébb rugi, és kiskabát is,hátha rossz idő lesz, meg cérnasapka, és kiszokni, nem?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


SZiasztok!

Még engem sem szúrt le a doki a súly miatt, igaz, nem is nagyon mondta, hogy mennyi lehet a vége. Egyszer szólt, hogy 4 hét 4 kiló sok lesz, de azt ők rontották el a kiskönyvben, mert 7 hét alatt történt, és előtte meg semmi. :)
Igazából magamnak irányoztam elő a max 15-öt. Azt eddig tartom, de mi van, ha bent marad a Pocak a 41. hétig? :oops:

Barbi: Épp hétvégén agyaltam, mit készítsek elő a páromnak, de igazából fogalmam sincs. Talán a legpraktikusabb elrakni egy rövid és egy hosszú ujjú bodyt, egy rövides rugit (passz, melyik méretet), kardigán, sapi, kistakaró (bár ha takaró van, akkor a kardigán nem nagyon fog kelleni azt hiszem). Ezzel nem nagyon lehet mellényúlni.

Cérnasapit hol találtatok valami értelmeset? Igaz, Nektek lányotok lesz... fiúnak valót abszolút nem találtam. Van egy, de az lányos sapesz. Ha nem muszáj, nem adnám rá. :oops: :)

Ma reggel fájt mindenem derékvonalban körbe, azt hittem, kettészakadok. Görnyedtem mindenfelé, hátha valami jót tesz, aztán a séta segített. Szegény párom alig mert elindulni dolgozni, hiába magyaráztam, hogy még nem szülünk. :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szia Tekiroll!

A szememet a "gyémántkéses" technikával műtötték, nem lézerrel. A szemészek véleménye is eltér a szülés kérdésben ezzel a módszerrel kapcsolatban, megvizsgálják, hogy mennyire van "összevagdosva" a szeme az embernek. Hát nekem nagyon :( . Jobb lenne természetes módon szülni, de ki tudta a műtét idején, hogy ilyen vonzata is lesz? Elfelejtették közölni....
Gondolom te lézeres vagy...

L.
luckó
 
 


Sziasztok!
Én most vagyok 0 kilón, azaz éppen annyi vagyok, mint, amikor terhes lettem. Az elsô 4-5 hétben nagyon rossz volt a gyomrom, nulla étvágy csak émelygés és undor, így lefolyt rólam 2-3 kg, aztán meg stagnált, valahogy nem jött vissza :D, pedig chips-eztem is ... :oops: az olyan jó volt! A pici lemozogta helyettem, annyira ugra-bugra volt az UH-k szerint, komolyan gondolom! Meg volt egy kis vérzéses problémám is, nyilván amiatt is :( . Azt mondjuk kiahagytam volna... Kb. 2 hete, tehát a 18. hét óta kezd a husi visszajönni rám, ahogy számolgatom heti fél kiló, szóval mostmár észnél kell lenni. De örülök nagyon, hogy így alakul, mert eleve 2-3 kg plusszal indultam, így jól jött a kezdeti fogyás, és így remélem tudom tartani a max. 8-10kg-t, én ezt irányoztam elô magamnak. Nálatok hogy volt ez? Kb. mennyit híztatok félidô óta?

Luckó! Ez a szemösszevagdosás elég rémesen hangzik... milyen problémák lehetnek a szülésnél ebbôl?
Vérvétel: eddig csak az AFP-t vették le az Uzsokiban, miért?
Tekiroll! Nem is tudtam, hogy a dokinknak most született babája, neked mondta? Nem tudod - fiú -lány?
Látom, hogy a 38. hétbe lépsz, úgyhogy bármikor szülhetsz. :lol: Remélem minden simán zajlik majd. Ugye nem feledkezel meg rólunk utána, és ha lesz rá ki energiád, leírod majd milyen volt Domonkosnál ill. az Uzsokiban szülni ? Meg úgy egyébként, hogy milyen volt.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Szia Tusimi!

Sikerült úgy elbénázni az előbbi üzenetet, hogy az is lehet, hogy a végén mégis felkerült a topikba. megpróbálom újra írni.
A szemösszevagdosás tényleg vacakul hangzik, de akkor még ez volt "a módszer".
bármilyen fajta erőlködéstől leválhat a szaruhártya (ha telis tele van műtéti hegekkel). Persze ez sem előírás, de létezik egyfajta rizikófaktor. Van olyan orvos aki azt mondta, hogy ha a szülés közben csukva van a szem, nem történhet semmi. Az én esetem nagyobb rizikófaktort hordoz, ezért nem érdemes kockáztatni.
A vérvételt azért kérdeztem, mert én is oda járok, és nem az Örs Vezér téri rendelőbe, lehet majd összefutunk. Legközelebb a 25.-26.-ik hét környékén megyek a Violához.
luckó
 
 


Halihó!

Luckó: Nálam valóban már lézeres volt, de azért még egy szemészeti kontrollt azt hiszem, csináltatok a jövő héten. Bár doki szerint nincs rizikó, de azt tudom, hogy vékony a szaruhártyám, ezért max még egyszer tudnak korrigálni rajta, ha szükséges. Egyenlőre szerencsére nem az! :)
A gyémántkésesről is hallottam... az ijesztőnek tűnik. Pofátlanságnak tartom, hogy ilyen "apróságokat" nem közölnek az emberrel. :x

Tusimi: Nekem az CTG-n mondta az asszisztens, mert UH is esedékes lett volna múlt héten. Kislány, ha jól emlékszem Kamilla, és 4400 grammal jött világra! :D
Természetesen nem feledkezem meg Rólatok... Már nagyon izgulok. :D Remélem, hogy legalább annyira komplikációmentes lesz, mint az egész babavárás. Bízom a szervezetemben, meg abban, hogy erős csajszi vagyok! :) Persze azért néha elbizonytalanodom! :oops:
Súlyról még annyit, hogy félidő óta jött fel durván 8-9 kilo, úgyhogy azt hiszem, reális lesz nálad is az előirányzott 8-10. Én nem voltam gyomorforgós (nem bánom, hogy kihagytam... inkább a plusz kilók :oops: ), egyedül a tojással lehetett kikergetni a világból, pedig korábban imádtam!

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Tekiroll, nem tudod ez az elsô babája? Csakhogy, amikor majd gratulálok neki, hogy apa lett, nehogy beégjek... :o
A gyomorforgós-vérezgetôs idôszakban én is mondtam, hogy inkább a kilók jöjjenek, mint ez, de most hogy már túl vagyok az egész tortúrán, már nem bánom annyira. De a következô terhességnél inkább a kilók!
Luckó, miért kell menni a 25-26 héten? Én úgy tudtam, most, hogy túl vagyunk az AFP-n, meg a 18hetes UH-n jó idôre békén hagynak minket... vagy nem? Nem szeretem ezeket a vizsgálatokat ...de persze azért megnyugtató, amikor többedjére is kiderül, hogy minden rendben van odabent. :D

Kép
Kép
tusimi
 
 


Hali, Tusimi!

Én a múlt héten voltam ultrahangon, hétvégén meg a doktornőnél, és ő mondta, hogy a köv. labor másfél hónap múlva esedékes. Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mikor lesz ultrahang legközelebb(az össz.vizsgálat közül ez az egy kárpótol az összes többi maceráért és aggódásért), meg vasat is elfelejtettem iratni vele... tiszta zizi vagyok. Megmoccant már a babád? Megmutatta már hogy fiú lesz-e vagy kislány?

Mikor érdemes 4D-s uh-ra menni, és főleg hova?

Köszi bárkinek az infót.

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
luckó
 
 


Most nézem csak milyen balul sikerült a vonalzóm. Ezt még gyakorolnom kell :lol:

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
luckó
 
 


Igen érzem ôt. kb. 2 hete. Ma például ôrület, amit muvel a kis tündérem, most is rezeg a hasam :lol: :lol: Olyan, mintha egy kisegeret dugtam volna a nadrágomba, aki szabadulni akar onnan. Szerintem ô is edz a Balaton-átúszásra mint az apukája :wink: Imádom, hogy érzem, az elmúlt napokban nyugis volt, de ma mindenért kárpótol.
A múlt heti UH szerint kislány lesz :D, nagyon örülünk neki, de én szeretném, ha még egyszer megerôsítenék ezt. Nálatok mi a helyzet?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Az első megmozdulása nálam is kb. 2 hete volt, egy határozott rúgás vagy öklözés volt. Aztán pár napig semmi, de mostanában gyakran érzem őt, tényleg olyan egeres érzés, vagy mintha nagy buborékok szállnának fel vagy éppen le a hasamban. Esténként aktivizálja magát leginkább, napközben nem bugizik annyit :D

Nekem azt mondták, hogy határozottan fiú. Bevallom, én még most sem ismerem fel a UH-os felvételen a fütyijét. Ciki????? :oops:

A megerősítésben van valami, az unokatesóm mesélte, hogy neki volt a kórházban egy kismama társa, aki végig biztosítva lett arról, hogy kislánya lesz, elkészült a habos-fodros-lányos szoba, és amikor a pici előbújt, kiderült, hogy fiú.

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
luckó
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat a súlygyarapodással kapcsolatban, ahogy látom, mindannyian nagyon klasszul nézhettek ki, egyáltalán nincs túlkapás, ahogy néhány esetben 20-30 kg-t is hall ember lánya. :-) Szépek lehettek. :-)

Luckó: 4D UH-ra a 24-25. hétnél előbb nem érdemes menni, s a legjobb (szerintem) a Királyhágó u.-i gerincklinika, mert ott 8000 Ft-ért csinálják meg, képpel és CD-vel együtt, orvos felügyelete mellett, s nem kell hetekkel előre bejelentkezni. A többi helyen átlag 12-15e Ft között van a vizsgálat, ahogy én láttam... de lehet, hogy mások mást tudnak. Mindenestre megadom a telefonszámukat, kérdezz utána Te is: 061-224-0893.

Hazahozatal témaköre: bár még nálam nem aktuális, de lassan én is gondolkodni kezdek rajta... mindenféleképpen kétféle cuccot viszek, rövid és hosszú kivitelben, 56-os és 62-es méretben (bár az utóbbit a 32. heti UH-nál nagyjából lehet tudni, hogy normál méretű, vagy nagy babája van az embernek). S amit biztosan viszek: kókuszpólya. Valahogy szeretem a hagyományokat, ezért mindenféleképpen pólyát akartam, igazi hófehér, hímzett habos-babost, de megláttam a kókuszpólyát, s a közgazdász praktikusságom felülemelkedett rajtam... Ismeritek? Nektek van olyan? (Aki esetleg nem ismerné, a www.brendon.hu oldalon rákereshet. Életben sokkal praktikusabb, pláne, hogy utána takarónak és/vagy játszószőnyegnek is használhatja az ember.)

Kép
andalka
 
 


sziasztok

Ma voltam CTG-n, hát az első nem volt valami nagy élmény :lol: jó korán kelletrt mennem, ott meg kapkodtak,siettettek, és ezért szegény gyerek teljesen lefagyott,meg sem mozdult. Szóval elzavartak csokit enni, sétálni, utánna megint probálkoztam,akkor már jobb lett, és kaptunk néhány mozdulatot tőle.Mindenesetre jól felhúztam magam, szerintem ezt nem lehet ilyen futószalagon csinálni: én megértem ,hogy sokat vannak,de hát ehhez türelem kell.Ráadásul az én babám mindig ezt csinálja, ha kell neki valamit csinálni muszájból,akkor tuti nem csinálja.Jövőhéten megint megyek, már előre idegeskedek,hogy menni fog e a rugdalózás.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Köszi az infókat Tusimi és Tekiroll!!!!!!! :D :D :D :D :D :D

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Tusimi: Valószínűleg második gyerkőc... A babaszoba csevegőjében van egy Újpesti Szülőotthonos topic, onnan gondolom, hogy van már egy lánya. :)
De hétfőn -remélem- találkozom vele, és akkor elmondom, hogy mi az ábra! :)
24-26. héten cukorterhelést végeznek, gondolom azért kell majd mennetek laborba.

Luckó: Végre egy fiús anyuka! :D
4D-n voltam 19 és 29 hetesen. A korábbi azért, mert a 18 hetes UH valahogy nem győzött meg, hogy minden rendben van. Akkor a Kleopátra házban voltunk a Lehel térnél, nagyon szakszerű, megnyugtató vizsgálat volt. A másodikat a Brendonban csináltattuk, az tényleg inkább babamozi... nem volt rossz, de örültem, hogy elsőre egy profibbat sikerült kifogni.
Viszont Andalka ajánlata határozottan jobb anyagilag, mert valóban mindenhol 12 -15 körül mozognak az árak.
Az orvosi UH-n még nekem is nehéz felfedezni a fütyköst, de persze amikor a doki mutatja, akkor jön az AHA-élmény! :D A 4D-n tuti magad is ráismersz. :)

Andalka: barátnőm szedett fel huszonvalamennyit, de olyan simán lepergett róla, hogy öröm nézni... Most meg lelkendezik, ha sikerül híznia fél kilót. :)

Brinza: Öntudatos a kislány. :) Előzd meg az idegeskedést. Egyél vizsgálat előtt csokit. Az a te boldogsághormonjaidnak is jót tesz, meg a baba is felélénkül. :D
Én tegnap voltam CTG-n, Pocak úgy döntött, hogy kimászik az érzékelők alól... asszisztens meg rögtön azt gondolta, hogy én vagyok olyan béna, hogy elmozgattam. Csak amikor ő sem találta, akkor jött rá, hogy a baba nem szereti, ha sokat vizsgálgatják. Szégyenlős a drágám. :D

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Lanyok,

Ti hova jartok CTG-re? S mikor kell eloszor menni? A 36. heten?

Kép
andalka
 
 


andalka: Ctg-re oda kell menned ,ahol szülni is fogsz, és a 36. héttől, nekem mondjuk kitolódott az lső a 37.hétre

dolli: szerinted a ctg-ből is olyasmit érzékel,mint az ultrahangból? ez zavarja? az én babám nagyon meg volt szeppenve. :cry:

barbi: mi van veled? csak nem szülsz? vagy csak nyaralsz?
ugye majd jelezzük egymásnak a fórumon,ha szülni megyünk? :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Andalka: Én az Újpesti Szakorvosiba járok egyenlőre, ami jó is, mert gyalog is ott vagyok 10 perc alatt. De szerintem előbb-utóbb átküldenek az Uzsokiba.

Brinza: Szerintem tuti érzékeli a ctg-t is. Nekem az elején szokott 2-3 mozgást végezni, hogy szó ne érje a ház elejét, aztán vagy elmászik alóla, vagy elalszik. :) Bízz benne, hogy a következő jobban sikerül. Lehet, hogy csak így elsőre ijedt meg az ismeretlentől. Jövő héten mikor mész?
Kb 12 hetes lehettem... vagy annyi sem, amikor veseuh-on mondta a doki, hogy nem szereti a babánk ezt a felhajtást. És valóban. Minden uh-on gyorsan megmutatta mindenét, aztán alvás, vagy simán begubózás.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy beledumálok a beszélgetésbe, csak luckónak mondanék valamit. Nekem 14 éve műtötték mindkét szememet a késes módszerrel, az egyik szememen 10, a másikon 12 heg van, van olyan is, aminek be van kicsit szakadva a széle. Ennyi az előzmény... Az első gyerekem születése előtt elmentem optometrikushoz, ő jó alaposan végignézte a szememet és azt mondta, szerinte nyugodtan szülhetek rendes úton. A nőgyógyászom nem foglalt állást, azt mondta, ezt döntse el az az orvos, akinek ez a szakmája. Vagyis szakvéleményt kért. A végén mind a két gyerekem természetes úton született, jó kis erőlködős szülések voltak, a szülések eredményeképpen az egyik szememen semmi változás nem történt, a másikon a cilinder lett minden szüléssel egy kicsit erősebb, dehát ez benne volt a pakliban. Szaruhártya OK. Ja, és úgyse hagynak nyitott szemmel szülni, mert bevérezhet a szemed az erőlködéstől...
Mellesleg én megbántam ezt a műtétet alaposan, mert a szemem visszaromlott annyira (még korábban, nem a szülések után), hogy szemüvegre legyen szükségem, a hegek miatt egyetlen kontaktlencsét sem bír el a szemem, pedig kipróbáltuk a piacon fellelhető összeg gyártmányt, és ezt a lézeres sem tudja teljesen rendbehozni.
Szóval a hegek miatt egyáltalán nem muszáj császárral szülni, hacsak nem barmolta össze az orosz szemészet gyöngyszeme annyira a szemedet, hogy egyébként is hatalmas problémák vannak vele. Bocsánat a cinizmusért, csak az elmúlt évek során tudomásomra jutott néhány olyan info erről a módszerről és a művelőjéről, hogy ma, ha bottal kergetnének, se feküdnék a keze alá... Dehát most már mindegy.
Ja, egyébként Persela voltam az egykori, mára elvándorolt 2006-os uzsokis babásoktól:-)

Kitartást mindenkinek, a hamarosan babázóknak sok boldogságot, a többieknek nyugodt pocaknövesztést!

Üdv!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


dolli: én szerdán megyek megint, 9:45-re z uzsokiba, most előre készülök valami édességgel, mert azt nagyon szereti a picurka. :lol:
te nem vagy már türelmetlen? én már nagyon várom a szülést.

bkriszti
Kép
brinza
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: