Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Aztom ma sem tudok majd aludni, megint kezdek rosszul lenni, úgy tűnik ez a betegség főleg éjjel a legrosszabb, szegény picim is annyit mocorog.

Viccvucc!

Március 11-re vagyok kiírva és a dokim Nagy László, a szülésznőm pedig Bányai Nóri, nagyon aranyosak.
A kisbabád éjszakájáról: szerintem gabinak igaza van, mert nekem is azt hajtogatják, hogy ha sír a pici akkor vagy éhes vagy peluscsere vagy fáj a pocija, esetleg csak hiányzik neki a figyelem, de 3-at elég könnyű kizárni.
A cicire meg nekem is azt a kenőcsöt javasolták, meg az anyatejet.
Tényleg csajok, mi a helyzet a kórházi és otthoni fejésről.
Annyira tudatlan avgyok ezen a téren, nem is értem, hogy miért van rá mindenképp szükség. Mondjuk megkérdeztem a szülésznőm, hogy nem baj-e hogy nem vettünk mellszívót és nem viszek a kórházba. Mondta, hogy van benn is és ha majd bizti kelleni fog akkor majd veszünk egyet.
Véleméynek?
Kicsit idegenkedek a fejéstől? Mindenkinél szükségszerű?
[/url]
anikusz
 
 


Sziasztok

Gabi

Lehet hogy a has fáj, ma meg sem ittam a laktoherb teát és a férjemmel végre hozattam homobogyót a tejelválasztásra. A cicit egyébként kenni szoktam tejcivel meg aventes mellápolóval, de ennek ellenére is szétszedi a kis szivattyú. :shock:
Ennek ellenére kitartok, most azt csinálom hogy az egyik a fejős cici a másika szopós cici így az egyik mindig tud pihenni, vagy legalábbis nem megy tönkre és mikor a másik már teljesen tropa akkor váltunk. A mellszívó mégis csak kíméletesebb! :lol:
Köszönöm a gratulációt ez aranyos mert te aztán már többedszer át is élted! én is akarom még.


MArcsi

Az én szakmámban (szociális munkás vagyok) azt szokták mondani hogy egy jó szociális munkás ott segít ahol tud. Amennyiben még bármilyen infóra szükség lenne én szívesen segítek, mert kikapcsolódni amúgy is egyenlőre így tudok veletek, mert Hannával be vagyunk egy darabig zárva a lakásba

Bár holnap már az ablakba "levegőzhetünk" védőnői útmutatás alapján. Szinte kitárul majd a világ is. :lol:

Legenyb!

Ezek a férjek már csak ilyenek, mert az én drága jó uracskám is valami hasonlót mondott tegnap mikor ő is átolvasta. Köszönöm. Ha tetszett és képet kaphattatok a választott orvosotokat illetően az már megérte mert vele csak jól jár egy szülő nő. Nem hiába, neki is vak két apró csemetéje.
Ígérem mindent igyekszem majd megírni a fejlődésről vagy a mostani időszakról bármit amint Hannuska hosszabb időre "lengedi" anyácskáját!

:lol:

Mindenkinek szép estét és szép álmokat.
Remélem ma este mi is alszunk, persze csak Ha Hanna baba engedi!

Vigyázzatok magatokra
viccvucc
 
 


Sziasztok

Fejés az első napokban azért szükséges mert megindul a termelés, ilyenkor még nincs meg a kereslet és kínálat, hanem jóval több mennyiség van, ha ezt a baba nem szívja ki, már pedig az elején nem fogja az egészet, és nincs kifejve, hanem benne marad a ciciben akkor egyrészt a mell begyulladhat, ami borzalmasan tud fájni, lázas is lehetsz, a másik pedig hogy ez apasztja a tejet.
Tehát első napokban minden etetés után célszerű kifejni. Aztán pár hét után már beindul a kereslet kínálat, és akkor már nem fog kelleni állandóan fejni. De azért nem árt ha a fagyasztóban van tejcsi mert sosem lehet tudni hova kell elmenni hirtelen ahova a picit nem viszed magaddal és akkor van aki meg etesse, később pedig jó lesz a főzelékekbe.
Nem kell idegenkedni a fejéstől egyáltalán nem olyan nagy ördöngösség, és nincs benne semmi rossz.

Viccvucc igen többször átéltem, talán pont ezért is érzékenyültem el ennyire, mert tudom milyen nagyszerű érzés amikor a nagy fájdalom után a karodban tarthatod. Ráadásul az én első szülésem is eszembe jutott ami kb olyan volt mint a tiéd, csak nekem 6,5 óra, és voltak egyebek is. És szinte átéltem újra. Akkor én is azt mondtam hogy az életben többször nem fogok szülni. De elmondhatom hogy a második és a harmadik szülésem még csodálatosabb érzés volt. És hát majd meglátjuk milyen lesz a negyedik. Dokim szerint ő már kipottyan, hát úgy legyen.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 

 
 

Köszi gabi!
Akkor szerinted vegyek mellszívót?
Nézegettem őket, de annyira drágák (nem állunk most túl jól) és félek, hogy mi lesz ha nem fog kelleni.
anikusz
 
 


Anikusz

Mi a neten vettünk használtat (mellszívót aventeset, kézit és 3700ft-ba került) az eredeti ár töredékéért és működik. Sterilizálni meg amúgy is kell mindent. A kórházi mellszívó medela gépi és egyébként nagyon jó, csak cupp a cicire és már szívja is, persze előtte nem árt kicsit azt a cicit kézzel masszírozgatni. És egyébként a nap 24 órájában bármikor lehet menni fejni a csecsemőosztályra, még éjszaka is.
A fejéssel kapcsolatban meg egyt tudok érteni Gabival. Szopi mellett én is fejek hogy ha más nem akkor tartalékot képezzenek a fagyasztóba.

Gabi

Mindhárom eddig megszületett gyermekedet ugyan annál az orvosnál szülted? Hány évesek? Egyébként én már most szeretnék egy újabb babát Hanna mellé.Ezért is van hogy irigyellek titeket a pocakos állapototok miatt.
:lol:


Most megyek alszok azt hiszem Hannával.
:lol:

Sziasztok
viccvucc
 
 


Sziasztok!:-)

Viccvucc írtam neked egy privát levelet, ha tudod, légyszíves olvasd el.
Előre is köszi
boris13
 
 


Anikusz hát én ha használtat is de mindenképpen vennék, nekem medela elektromos van, még az első gyereknél vettem 10 éve, aztán használtam a másik kettőnél is, és egy jó pár ismerősömnek kölcsön volt adva. Úgy hogy kb 6- 8 gyereknél kiszolgált, és még minidig nincs semmi baja, most megint én fogom használni, bár én nagyon sokat fejtem a saját kezemmel is, ha megtanulod hogy hogy kell a kezeddel fejni, akkor az is jó.

Viccvucc hát inkább úgy mondanám hogy 3 gyerekem van mindegyikkel ugyan ahhoz a dokihoz jártam, de sajnos csak kettőt szültem nála.
Az elsőnél úgy alakult hogy amikor én bementem szülni, akkor őt hazaküldték influenzával. (december 27.-én) azóta is emlegeti. Így őt az ügyeletesnél szülte. polgár és a Farkas volt bent. De sajnos a Farkashoz kerültem. Na ez a szülésem nem valami kellemes emlék, ha kíváncsiak vagytok rá akkor leírom.
A másodikat és a harmadikat már a dokimnál szültem. És tényleg nagyon jó élményben volt részem

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok

BORIS

Elolvastam és vissza is írtam neked priviben. Hát mit ne mondjak... Mindenesetre nagyon várom mit írsz vissza!

Gabi

Én kérném mindenképpen hogy írd meg persze mindhárom történetedet, csakhogy a különbségeket is lássuk a fogadott és az éppen ügyeletes orvosnál való szülések között.

Most megyek vasalok és majd alkalmasint jövök vissza

Sziasztok
viccvucc
 
 


Viccvucc!

Sajnos, nem kaptam levelet:-(
Esetleg próbáld meg még egyszer!
Köszönöm.
boris13
 
 


Boris

Írtam újre, remélem megkapod!

Várom válaszod

Amúgy mindenkinek SZIASZTOK
viccvucc
 
 


Szülésem története.
A 9 hónap rendben eltelt, 14 kg-t híztam, nagyon jól bírtam a terhességet, semmi bajom nem volt. Eljártam minden hónapban a fogadott orvosomhoz. Aki Dr. Kardos Gábor nagyon rendes, lelkiismeretes orvos, nagyon örülök neki hogy megismertem annak idején az egészségügyi iskolában ahol tanultam, mint tanáromat, illetve édesanyám és nővérem is hozzá jártak/járnak. 1998. Január 4.-re voltam kiírva. Orvosommal megbeszéltük hogy mivel nagyon keskeny a csípőm, majd amikor megindul a szülés akkor fog eldőlni hogy az én drágám kifér e vagy császározni kell. Persze én ettől nagyon féltem, de hát ha muszáj akkor muszáj. Én 154 cm vagyok, és akkoriban 48 kg voltam, a terhesség alatt 14 kg-t híztam.
December 26-án hajnal arra ébredtem hogy pisilnem kell, amikor elmentem a wc-re akkor vettem észre hogy elment a nyák dugom, nagyon örültem, hogy végre útnak indul a kicsikénk, de nem szóltam az orvosnak akkor, gondoltam majd reggel felhívom. Így is tettem, így amikor felkeltünk, karácsony másnapja volt,anyuékhoz mentünk át ebédelni, de már délelőtt a cuccommal együtt mentünk, hátha szükség lesz rá. Felhívtam a dokimat, és mondtam neki hogy elment a nyákdugó, fájásaim nincsenek, inkább csak keményedések de azok úgy 10 percenként. Végül délután 2-körül bementünk a kh-ba, ahol mondták hogy az ügyletből haza kellett küldeniük az orvosomat mert kitört rajta az influenza, és úgy nem lehet szülést levezetni. Fel hívtam, azt mondta hogy mindenképpen beszél az ügyeletes orvossal, hogy a Polgárhoz kerüljek, a másik orvos a Farkas doktor volt. Illetve hogy figyeljen rám, mert szűk a medencém és esetleg gond lehet szülésnél. De sajnos a Polgár nem jött oda hozzám egyszer sem. Fájásaim továbbra sem voltak, csináltak nst-t az se nagyon mutatott fájást. Megvizsgált és közölte hogy ebből ma nem lesz szülés, 1 ujjnyira voltam nyitva. Majd a nőgyógyászaton lefektettek. Magdika volt akkor ügyeletben. Este 6 körül adtak egy injekciót azzal a jelszóval hogy ez vagy megindítja vagy teljesen elmúlik, és nem fog történni semmi. Na végül elszundikáltam a kórteremben, párom haza ment. Este 9-kor arra ébredtem, hogy jön egy erős fájás,majd egy nagy pukkanás, és elfolyt a magzatvíz. Utána már rögtön rendszeres fájások jöttek úgy 10 percenként. De még tűrhetőek voltak. Irány a szülőszoba, páromnak telefonáltam hogy jöjjön vissza, mert már nincs vissza út megindult eme világra a kislányunk akit már nagyon vártunk. Ott megvizsgáltak, továbbra is 1 ujjnyinál tartottam, leborotváltak, kaptam beöntést, nst, ami már szépen mutatta a fájásokat. És éreztem is, hogy ez már nem olyan vicces. Mászkáltam, járkáltam, majd le kellett feküdnöm, olyan 11 körül már 2 perces fájásaim voltak, a falat kapartam, apa ujját szorongattam. Egyik oldalról a másikra fordítgattak. Persze orvosom folyamatosan tartotta a kapcsolatot velünk is és a dokival is, kérte hogy a Polgárhoz kerüljek, de ő sajnos továbbra sem jött. Nagy néha láttam a Farkas doktort, megvizsgált egy párszor, ami baromira fájt. Szülésznő Magdika volt aki nagyon aranyos, kedves volt, de őt is elég ritkán láttam,magink voltunk apával. Aztán utána már 1 perces fájásaim voltak, már szinte önkívületi állapotban voltam, sok minden re nem is emlékszem, volt hogy a két 1 perces fájás között elaludtam, vagy nem voltam magamnál nem tudom. A szülésznő mondta hogy éjfélre meglesz a baba, nagyon örültem neki hogy már nem sok van hátra, egyszer csak éreztem hogy nyomnom kell. Szóltam is a szülésznőnek, aki hívta a dokit, nagyon örültem hogy már nincs sok hátra, de erőm az már nem ok volt, apa kezét teljesen lilára markoltam. És nyomtam, és nyomtam, ki tudja hányszor, a doki az ágy szélén ült fejét a paplanra tette és aludt. Szó szerint aludt. Miközben én az őrület határán volt, ő aludt. Majd egyszer csak felugrott, megunta az én szenvedésemet. Megjegyzem ezt a fájdalmat fájdalom csillapító nélkül tűrtem és hangom sem volt. Ő még is ideges volt hogy mi lesz már. Ez olyan 1 óra körül volt, vagy fél kettő már pontosan nem emlékszem. Amikor gondolta egyet fel térdelt az ágy szélére a doktor, majd elkezdte tiszta erejéből nyomni a hasam, azt hittem kiszakad a helyéről. ( erről beszélt a dokim, hogy vigyázni kell,mert a csípőm keskeny és nem biztos hogy betud rendesen ékelődni a baba feje, és nem biztos hogy kitud bújni) na de a Farkas doktor csak nyomta csak nyomta, baromira fájt, mire egyszer csak hajnali 2:50 perckor szó szerint kinyomta belőlem a gyereket, baromi nagy fájdalmat éreztem. Mikor kibújt egy hosszú csúcsos fejű baba érkezett a világra. A fájások elmúltak, de alul borzalmas fájdalmat éreztem. Ellátták a kicsimet, aki 3350 g és 52 cm volt, alig volt egy kevés haja, és hangja is alig volt. Ezután következett az összevarrás, ugráltam az ágyon annyira fájt, mire egyszer csak a szülésznő megszólalt, hogy na most már kezd emberi módon kinézni. Hát megtudtam hogy kívül és belül teljesen szétrepedtem, mivel a kicsike nem tudott beilleszkedni, és csak kinyomta belőlem a kicsimet. Belül is és kívül is 17 varratom lett. Utána soha többet nem láttam, az 5 nap alatt, egyszer sem jött oda hozzám megnézni, doktorom még mindig nem jöhetett be hozzám, csak telefonon beszéltünk. Mikor mentünk haza és a zárót vártam, úgy kellett szólni neki hogy írja már meg ugyan mert nála szültem, és nem emlékezett rám, azt sem tudta hogy ki vagyok. És még csak el sem köszönt. Akkor én azt mondtam hogy soha többet nem fogok szülni, mert olyan rossz élményként volt bennem az egész szülés, hogy azt mondtam nekem nem kell több gyerek. Mikor mentem vissza a 6 hetes kontrollra akkora dokim a vizsgálatnál csak annyit mondott hogy úristen, többet nem tudott mondani. Majd még utána annyit mondott hogy ha majd legközelebb szülök, akkor ezt a gátat helyre kell hozni, mert ez így nem maradhat. Szegény orvosom azóta is emlegeti ezt a szülést. És még annyit mondott hogy muszáj még egyet szülnöm, hogy megismerjem az igazi szülés élményét. Persze 1-2 hónap után már én is azt éreztem hogy fogok n még szülni, de ülni kb olyan 3-4 hónapig nem tudtam rendesen annyira fájt kívül is és belül is. És a mai napig érzékeny az időjárás változásra.
Aztán úgy döntöttünk hogy jöhet a tesó, 7 hónap után sikerült újra terhes lennem. Aminek nagyon örültünk. Ez a terhességem nem volt éppen zökkenő mentes, először azért mert a lepény félig fedte a méhszájat, emiatt veszélyeztetett terhes voltam, azután meg a 30. héttől sokat görcsöltem, és 1 ujjnyira nyitva voltam. Tudatosan készültem a szülésre , és agykontrollt használtam, egyfolytában azt mondogattam magamnak és a fiamnak hogy gyors szülésünk lesz, és nagyon ügyes lesz. 2001. Május 4-re voltam kiírva. A 39. héten elmentünk egy virág kiállításra, nagyon meleg volt, sokat gyalogoltunk, majd haza mentünk, és éreztem hogy valami történni fog. Április 30.-án hajnalban fájásokra ébredtem, ami rendszeres volt úgy 10 percenként jött, és ereje is volt, de nem annyira vészesen erős. Fel hívtam az orvosomat hogy megindult a szülés. Ez kb hajnali 3 óra volt. Bementünk a kórházba, ott felvették az adatokat, kaptam beöntést, leborotváltak. megvizsgált az ügyeletes orvos Nagy doktor, és 2 ujjnyira voltam nyitva. Kb 5 perces fájások voltak, mire megérkezett a dokim. Végig sétáltam, teljesen átadtam magam a fájásoknak, és minden fájásnál előre hajoltam, illetve elengedtem magam Éreztem ahogy csúszik le a baba a hasamban, és minden fájásnál egyre lejjebb megy. Sipos Erzsi volt akkor ügyeletben. Orvosom végig ott volt velem, beszélgettünk, egyáltalán nem voltam önkívületi állapotban. Persze itt is markolásztam párom kezét, de sokkal nagyobb élményben volt részem, majd 6 óra körül éreztem hogy jön a toló fájás, megvizsgáltak, és mondták hogy eltűnt a méhszáj, nyomhatok, kb 4-5 nyomásra megszületett Norbert fiam aki 3600 g volt 53 cm. És a nyakára volt tekeredve a zsinór. Volt gátmetszés ahogy a z orvosom megígérte, hogy helyre teszi a gátamat. Egyáltalán nem fájt, 4 öltésem volt. És utána simán tudtam ülni, menni. Semmi bajom nem volt. Tényleg igaza volt az orvosomnak hogy sokkal szebb élmény is tud lenni a szülés. És már rögtön mondtam utána hogy jöhet a 3. baba. 4 napig voltunk bent a kórházban. Szépen megindult a tejem is.
Aztán eltelt 2 év és azt mondtuk hogy most már jöhet a harmadik baba, 6 hónapot váratott magára, nagy volt az öröm, mikor a teszt két csíkos lett. A 30. héti tejesen rendben ment minden, amikor szintén elkezdtem görcsölni, így innentől kezdve nem lehetett emelni, pihenni kellett, és no sex. Már nagyon vártuk hogy kibújjon a kislányunk, és a mért adatok alapján elég nagynak bizonyult, mondta is a dokim hogy jó lenne ha 4 kg-nál azért megállna. Mert azt még biztonságosan megtudom szülni. A BPD 99 mm volt, tehát határ eset.
Végül sikerült túl hordanom 5 nappal. Nagyon féltem attól hogy meg kell indítani szülést, ezt semmiképpen nem akartam, így folyamatosan beszéltem hozzá, hogy gondolja meg magát, és bújjon ki. A végén már 2 naponta jártam nst-re, mindig voltak jóslóim, de mikor az nst-t csinálták semmit nem mutatott. Ennél a terhességnél megfogadtam szülésznőmnek a fiamnál ügyeletben lévő Sipos Erzsit, akit nagyon megkedveltem akkor. 2004. március 10-re voltam kiírva. 14.-én voltam este nst-n, dokim megvizsgált, zárt méhszáj, nst semmit nem mutatott. Így dokim azt mondta hogy másnap reggel irány a kórház indításra. Haza mentem és el voltam keseredve, hogy én ezt nem akarom. Egyfolytában beszéltem a a babámhoz induljon meg éjszaka. Persze az egész terhességem alatt szintén az agykontrollt folytattam, és mondogattam hogy gyors könnyű szülés lesz, hogy nagyon ügyes lesz, hamar kibújik. Egyáltalán nem féltem, tudtam mire számíthatok, és biztos voltam benne hogy ő is hamar megfog születni. Ekkor már az új szülészet volt a kórházban. Lefeküdtünk aludni este, gyerekeket harisnyában altattam, hogy ha megindul a szülés akkor csak a nadrágot kelljen rájuk adni és már mehessünk is. Hajnali 4-kor(március 15-én) fájásokra ébredtem, de mint annyiszor most is azt hittem megint csak jósló, elmentem wc-re, és aztán vissza feküdtem, de rá 10 percre újra éreztem a fájást, akkor már tudtam biztosra hogy ez bizony szülés. Keltettem apát, gyereket öltöztettük, és hívtam a dokimat, hogy megyünk. Meg a szülésznőmet is, ő volt ügyeletben. Fél 5-re értünk be. És mint ugye estemegvizsgált a dokim akkor zárva voltam teljesen, mire beértünk a kórházba megvizsgált az ügyeletes doki Partzel doktor úr, és közölte hogy bő 3 ujjnyi, és lehet a dokim be sem fog érni. Na akkor nagyon megijedtem én nem akartam megint ügyeletesnél szülni, akkor egy kicsit leálltak a fájások, mintha a z én drágám tudta volna hogy most várni kell. A franciaágyast szobát választottam. Halk zene szólt, kipróbáltam a bordás falat. É a labdát is. Meg érkezett az orvosom is úgy kb fél 6 felé, ő is megvizsgált, és mondta hogy majd nem 4 ujjnyi. Masszírozta a derekamat felváltva párommal, miközben én a labdán ültem, sétáltam. A kádat nem tudtam kipróbálni mert arra már nem volt időm. Beöntés, és borotválás nem volt. Erős toló fájásokat éreztem, szóltam az orvosomnak, megvizsgált, és mondta hogy kitágultam teljesen, de a magzatvíz még nem folyt el, így burkot repesztett. Ezután egy kicsit leálltak a fájások, így kaptam oxitocin infúziót, ekkor volt 7 óra. Majd újra jöttek a toló fájások, majd 7:15-re 3 -4 nyomásra megérkezett Réka gátvédelemmel. Ez a szülésem volt a legkönnyebb, a fájások sem voltak annyira erősek. Most is köszönöm orvosomnak, hogy végig ott volt velem, egy percre nem mozdult mellőlem, és tartotta bennem ő is lelket. És szülésznőmnek, aki szintén nagyon rendes, és tündéri.
Nagyon megvoltam elégedve az orvosommal,, aki az összes terhességem alatt, minden hülyeségemre szívesen válaszolt, türelmes, kedves volt. És végig kísérte a terhességeimet.
Most pedig újra babát várok, aki szintén nagyon nehezen jött össze, egy vetélés előzte meg, melyet művi befejezés követett. Így sajnos erről az oldalról is meg ismertem orvosomat, akiről szintén csak jó véleménnyel tudok lenni. Nagyon együtt érző volt velem, és utána is mikor újra próbálkozhattunk, öntötte belém a lelket, mert nagyon magam alatt voltam. Végül a vetélés után 8 hónapra sikerült újra pocakos lenni. Az elején nagyon féltem, hogy megint baj lesz, és ő ezt is tolerálta, és volt hogy este 9 –kor csinált nekem uh-ot a kórházban ügyeletben, mert én épp azon paráztam hogy van e szívhang vagy nincs.
És ő egy fillért sem fogadott el. Most a 22. héten tartok, és eddig minden rendben van. A továbbiakat majd a szülés után elmondom, de azt hiszem most sem fogok csalódni benne. Szülésznőm megint Sipos Erzsi. Akinek már most köszön hogy az eddigi vérvételeket megcsinálta nekem, és ha kellett bent maradt nekem éjszakai műszak után csak hogy az én vérvételem meglegyen. Örök hálám neki.
A csecsemősökről nincs rossz véleményem, vannak morcosabbak, vannak olyanok akik közvetlenebbek, de alapjába véve sokat segítenek, főleg ha kéri az ember.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


kedves gabi!
hát eddig is el voltam ájulva,hogy 4 gyermeket vállaltatok,de igy leirva még meghatóbb,pláne hogy ennyit "szenvedtél".köszi,hogy megirtad. :D
egyébként nócika volt a palczer dokinál?szimpi volt neki?

kedves mindenki!
nem tudok hozzászólni a ciciszivóhoz,csak ámulok bámulok,hogy mennyi mindent kell majd megtanulnom?!biztos képes vagyok én erre?
:?

sziasztok

cukorka,ancsuti jól vagytok?

B.B.
legenyb
 
 


Kedves Viccvucc!

Válaszoltam, bízom benne, hogy megkapod.

Jó éjszakát mindenkinek!
boris13
 
 


Azta Gabi, te aztán ízig vérig NŐ (ANYA)vagy, minden elismerésem.
Most még a beszámolód hatása alatt vagyok, kösz hogy leírtad.
Megyek is.
Jó éjt mindenkinek
anikusz
 
 


legenyb köszi :) Nócika nem volt még a Palczernél, Monoron volt az ottani dokinál akit ajánlottak neki, az szimpi volt neki, de mondtam neki hogy érdemes még elmenni mielőtt dönt a Palczerhez is, hogy legyen összehasonlítási alapja. Még gondolkozik.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia Gabi1!
Másodjára olvasom a rémtörténeted, egy másik topikban is leírtad már.
Néhány dolgot nem értek....
1. Amikor egy megkért orvos ( nem fogadott, mert orvost nem szokás megfogadni, hiszen nem csicskás vagy ilyesmi :oops: ) nem tudott jelen lenni a szüléseden, akkor miért nem beszélte meg a Polgár dr-ral? Ugyanis ha vele megbeszélte volna, akkor biztosan levezette volna a szülésedet. Csak úgy nem lehet az orvosokat utasítgatni, hiszen rajtad kívül volt ott más beteg, szülőnő is, azokat is el kellett látni. Valszeg Kardos nem beszélt a Polgárral valamilyen okból kifolyólag. Ismerem a Polgárt, akit nagyon türelmes, rendes, jó orvosnak tartok, nem hiszem, hogy lehetetlen lett volna a Kardosnak megbeszélni a dolgot vele...
2. Farkasról pedig annyit, hogy már nincs a Bajcsyban, tavaly április óta külföldön dolgozik. A XVII. kerülti szakrendelőben (nőgyógyászaton) rengetegen jártak hozzá, szültek nála, és nekik az ellenkezője a véleményük róla.
Bár én mint azt már szintén 1X írtam, mindkettő (Kardos, Farkas) emberileg előttem egy kalap nulla, akárhogyan is hízelegjenek a hálapénz reményében.
pueritia
 
 


szia Pueritia!

én nem ismerem egyik orvost sem,sőt a Gabit is csak innen,nehány levélváltás erejéig.szóval azt hiszem pártatlan vagyok,de úgy érzem,hogy mintha neheztelnél a Gabira,amiért leirta az élményeit,és megirta a véleményét.(de ha rosszul értelmezem,akkor bocsánat)ez a fórum azt hiszem azért is van,vagy nem?
a másik ami furi nekem,hogy a leveled elején azt irod,hogy azért nem olyan rossz ez a két doki,majd a végén pedig,hogy emberileg 1 kalap nullák?akkor hogy van ez?

üdv:B.B.

B.B.
legenyb
 
 


Kedves legenyb!

Nem haragszom, azonban vannak dolgok, amikkel nem nagyon értek egyet, ezért mint ahogyan azt te is írtad, én is leírtam a saját véleményemet.
Van szerencsém említett orvosokat testközelből ismerni. Melyik milyen orvos szakmailag az egy dolog, de milyen ember is az az orvos akinél szülök, az már elgondolkodtató. Nem tudom neked mi a véleményed arról, szívesen szülnél-e egy olyan orvosnál, aki a saját gyerekét évek óta nem látta, nem törődik vele, és ennél tudok súlyosabb dolgokat mindkettővel kapcsolatban, csak azt nem írom le ide. Szerinted a hálapénzen kívül igazán érdekli majd, hogy te boldog anyuka lettél?
pueritia
 
 


pueritia tévedésben vagy, mert a dokim előttem beszélt a Polgárral úgy hogy a Polgár ott volt mellettem, vele beszélt, és utána a szülésznő többször is mondta hogy nem érti miért nem jön oda a Polgár amikor a dokim már többször hívta telefonon. Nem az a lényeg hogy te nem hiszed, én voltam ott, én éltem át. Azóta is voltam a Polgárnál uh-on mert a nagy uh-ot is ő csinálta, én nem őt szapulom, mert róla sok jót hallottam, hanem a Farkast akiről viszont nem.

Elhiheted hogy én is ismerem a dokimat elég közelről ahhoz hogy megbízzam benne, és mivel még sosem volt rossz tapasztalatom vele, sőt emberileg nagyon is egy jó orvos, aki törődik a betegeivel, akinek nem kell magyarázkodnom minden alkalommal hogy ki vagyok, mert töviről hegyire ismer, az egész családomat, múltomat, betegségeket mindent. Aki mindent megtett annak érdekében hogy legyen negyedik gyerekem és ne adjam fel. Az nem lehet rossz orvos. Azzal megaztán egyáltalán nem értek egyet hogy egy pénzéhes, mert én jártam hozzá úgy hogy még nem volt vállalkozó, és úgy is hogy már vállalkozó. Amikor még alkalmazott volt, sosem egy büdös fillért sem fogadott el tőlem. Most pedig a rendelőjében még jó hogy kell fizetni mikor neki ez a jövedelme. Kérdezem én melyik orvos az aki ad számlát, vagy egészségpénztárral lehet fizetni miközben feketén fix tarifával zsebre teszi a pénzt? Egyik sem. Nála viszont ezek meg vannak. Adózik becsülettel. És ha netán valamiért mennem kelle a kórházba mert ott vizsgál meg sosem fogad el most sem egy fillért sem. Ennyire pénz éhes. De hiába az irigység az nagy úr. És bizony nem egy kollégától hallottam már hogy azokra a dolgozókra akik külsősként dolgoznak neheztelnek, és irigykednek, csak mert ők meg merték tenni.

De mindegy is nem magyarázkodom, én voltam ott a szülésemnél, és én éltem át, nem te.
A másik pedig hogy egyes emberek a magán életükben milyenek az a magánügyük, semmi közünk nincs hozzá. Nekem aza fontos hogy velem tisztességesen bánjon, emberségesen, a terhességet végig vigye úgy ahogyan azt kell, megismerjen, kedves legyen. A szülésnél ott legyen, és normálisan levezesse azt, majd pedig utána is megismerjen. Ha ezt megkapom akkor onnantól kezdve hogy a családjában mi folyik nem érdekel, mert közöm sincsen hozzá.

Részemről ennyi.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi1 kezdem érteni. Akkor valszeg Polgárnak más dolga akadt akkor éjjel, valami fontosabb és azzal volt elfoglalva.
Ki miért is lett külsős, az pedig megint egy dolog.
Továbbra is fenntartom a véleményemet, nekem senki ne alakoskodjon pénz reményében, ha egyébként nála ez nem természetes.
Farkasnak amúgy ehhez a stílushoz (behízelgés) nem volt érzéke, megélni pedig az orvosi fizetéséből nem tudott. Ezért ment külföldre, ott nincs hálapénz, alapból megfizetik. Ja, és ott nem szokás kismamáknak orvost fogadni (jajjj de nem szeretem ezt a kifejezést :!: ) ott bábák vezetik a szülést, orvos csak probléma esetén avatkozik közbe.
pueritia
 
 


pueritia nem tudom hogy volt e más dolga, vagy miért nem jött és ezt már nem is fogom megtudni, de mindegy is. Más szülés aznap éjjel nem volt, én voltam egyedül. Műtét sem volt. Valami más miatt nem jött. De mindegy is most már.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Kedves gabi1, a másik amire elébb nem reagáltam, te itt megosztottad a fórumozókkal az élményeidet, erre pedig vannak reakciók. Vannak kételkedők is olyanok mint én, meg olyanok is akik mindent elhisznek és szörnyülködnek, ezért aztán elképzelhető felesleges félelmet is vált ki bennük a történeted.
Aztán van egy olyan mondás is, hogy előbb hallgasd meg a másik oldalt....mielőtt bármiről is határozott véleményt alkotsz.
Amúgy meg a leírtak alapján semmi problémád nem volt egyik szülésednél sem, ennek inkább örülj. :)
pueritia
 
 


puireita ők kérték hogy írjam le, ezért tettem, nem az volt a cél hogy féljenek. Nem az a baj hogy más a vélemény, nekem is van olyan hogy nem értek egyet másokkal, de ezt kulturáltan nem letámadva is ellehet mondani. Nem-nem volt probléma, de az elsőnél akár lehetett is volna. Nem hinném hogy az normális hogy valaki szana szét szakad és kívül belül 17 varrata van, majd utána hónapokig nem tud ülni, és menni is nehézkesen. Mikor tudom hogy ez lehet másképp is, csak egy kis oda figyelés kell. Én most is 10 év után is azt mondom, hogy csak csoda volt, hogy ezt így megúsztuk a gyermekemmel. Másnap a folyosón is megállított egy műtősnő és mondta nekem, hogy mennyire nehéz szülés volt, és sajnálja hogy így alakult, és csak gratulálni tud hogy így sikerült megszülnöm.

De szerencsére tényleg ha ezt leszámítjuk akkor végül is semmi probléma nem volt.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


szia Pueritia!

pont azt akartam irni,amit a gabi is,hogy nem az a baj,hogy Te is véleményt nyilvánitottál,hanem a hogyan.nem akarlak bántani tényleg,de túlreagáltad kicsit.(bocsi,bocsi)bár abból amit irtál,hogy tudsz közelebbi nem túl emberi dolgaikról is,lehet,hogy én is túlreagáltam volna,nem tudom.biztos,hogy nem tudnék olyannál szülni,aki elhagyta a gyerekeit,(már ha tudnám róla)uis az én faterom is letojta a fejemet,ugyhogy ez a téma érzékenyen érint. :?
befejeztem a témát,csók mindenkinek :D

HOL VAGYTOK TÖBBIEK? :shock:

B.B.
legenyb
 
 


gabi1, nem gondolom letámadtalak volna, azonban ha úgy érzed igen, természetesen elnézést kérek érte.
Azonban én úgy gondolom saját tapasztalatodat másképp is elmesélhetted volna, mondjuk úgy, hogy ezért meg ezért nem vagyok evvel meg avval megelégedve, de nem írok ilyet, hogy ne is lássam többé stb... Mi van ha a az orvos gyerekei ilyeneket olvasnak az apjukról? Szerinted mit éreznek közben?
Gondolod neked van ehhez vagy bárkinek joga ilyen stílusban fogalmazni?
Aztán meg szerintem kicsit eltúlzod a dolgokat.
Nekem is volt első szülésem, nem Farkassal, nem Kardossal, mégis össze nem lehet hasonlítani akár a másodikkal is. Én is szétrepedtem, nekem 6 héttel később szedtek ki a friss gátból varratokat, mert nem szívódtak fel, hanem ilyan vadhús nőtte be,m ami iszonyatosan fájdalmas volt. Főleg mikor ezekt egyenként felnyitották, potyogtak a könnyeim. Nekem is rettenetes fájdalmas fájásaim voltak, de ez természetes, pedig én hajnal 2h-tól délután 5h-ig vajúdtam, sőt a szülés után borzasztóan véreztem , valami nem volt ok, így 2 hetet töltöttünk a kórházban. Nálad ilyen nem történt. Második gyermekem szép nagy darab volt, őt pedig az aneszteziológus nyomta ki a hasamból pontosan úgy, ahogyan a Farkas tette nálad az elsőnél, és én nem tarotm ezért egyáltalán pancsernek. Nem volt más választásunk. Ő nyomta a hasam, a szülész meg próbálta kirángatni belőlem, akkorát vágtak, hogy azt hittem soha többé nem fogok tudni leülni a fenekemre, de nem érdekelt, mert boldog anya voltam, és ez számított.
pueritia
 
 


pueritia nem hinném hogy eltúlzom, mert férjem végig mellettem volt, és ő is éppúgy emlékszik mindenre mint én. De nem is értem miért magyarázkodom, én így érzem, így éreztem akkor is. És igen most is azt mondom, hogy nem szeretnék még egyszer az ő kezei között szülni. Persze erre nem is lesz mód mert nincs ott) Lehet hogy mással rendes volt, velem nem. És nálam ez számít.

És mint ápolónő és mint végzős hallgató az eü főiskolán, így tudom, hogy ezt másképp is meglehetett volna oldani, mert nem az volt hogy a gond hogy nem tágultam, hanem hogy keskeny csípő mellett nem tudott beilleszkedni a feje, vissza csúszott. És azzal hogy teljes erővel kinyomta belőlem, ez okozhatott volna egyéb gondot is a gyerekben. És mi van ha beszorul úgy hogy nem tud kijönni, de már császárra sincs lehetőség, mert a szülőcsatornában van? Itt csak ennyi volt a lényeg hogy erre figyeljen, de nem. Inkább a rosszabb de kényelmesebb utat választotta. (de kinek is volt kényelmesebb?)
Hidd el én is nagyon boldog voltam mikor megszületett, de sokkal jobban aggódtam azért hogy ép és egészséges e.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Egyébként az hogy valaki többször nősül az egy dolog, ez másnál is előfordul. Tudtommal a mostani felesége igen régóta vele van. A gyerekei meg már nagyok. Felnőttek. amikor beszéltünk erről nem úgy tűnt mint aki ezer éve nem látta a gyerekeit. De mint mondtam ez nem is ránk tartozik.
És továbbra is azt mondom hogy ha valaki pénz éhes az nem olyan mint ő. De És egyik orvos sem szent, mindenkinek vannak hibái, de ha ez a magán életében van ahhoz senkinek semmi köze sincs.

De megint csak eszembe jutott valami, hogy ha ennyire embertelen lenne, akkor hogy van az hogy az összes gyerekemnek tudja a nevét, mikor született. Tudja ki az anyám, ki a testvérem, hány gyereke van és milyen műtéteket végzett. Ha ezekre emlékszik akkor nyílván nem lehet egy olyan ember aki nem törődik senkivel.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


gabi, eüben dolgozóktól nem illik pénzt elfogani. Azért gondolom fizettél a szülésekért neki nem? Valamit elfogadott már tőled vagy tévedek?
Amúgy meg nehéz lenne téged elfelejteni, hiszen ahogyan olvasgattam a blogodat, elég gyakran fordulsz hozzá évek óta :D Ennyire már csak nem lhet rossza a memóriája nem?
Én továbbra is amodó vagyok, hogy csak olyan ember tud jó munkát végezni, akinek a magánélete is rendben van. Akinek nincs, annak más sincs rendben. Mivel van olyan orvos a Bajcsyban akinél ez nem kérdés, és szakmailag is jobb nála, ezért én inkább azt válsztom. Konkrétan Szécsényi, Polgár, Knerczer. Aztán van most ott gy fiatal orvos is, aki nem régen került oda, és mindenki dícséri, sajna nem jut most eszembe a neve.
pueritia
 
 


Válszd nyugodtan nekem megfelel ő is. Mert eddig rossz tapasztalatom nincs vele.
Elég sok embert vittem már hozzá, és nekik ugyan ez a tapasztalata mint nekem.
Pénzt fogadott e el? Nem az első kettőnél még alkalmazott volt nem fogadott el pénzt. Anyutól sem szokott még amikor én gyerek voltam akkor sem. És nővéremtől sem, én akkor még szintén gyerek voltam.
Csak akkor kell fizetnem amikor a magán rendelőbe megyek, és nyílván úgy a szülés is pénzbe kerül.
Ez az első kettőnél nem volt kérdés mert alkalmazott volt. Szécsényit is ismerem és volt szerencsém hozzá, és tudom hogy nagyon jó orvos.
De mondom, mindenkinek más orvos az aki szimpatikus, ezzel nincs is gond.
És ezzel nincs is bajom. Inkább a letámadással volt. De szerintem fejezzük be.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok lányok!

Remélem mindenki jól van és kellemesen telik a hétvégétek!?!
Gabi1!
Én köszönöm, hogy megosztottad velünk a szüléseid történetét! (amihez szerintem az érzéseid, véleményed szorosan hozzátartozik!)
A vitához nem tudok(nem ismerem egyik orvost sem) és igazából nem is akarok hozzászólni! :?
Csak annyit, hogy szerintem az orvosok magánélete NEM RÁNK TARTOZIK! Ha én szakmailag és emberileg meg vagyok elégedve az orvosommal, nem igazán érdekel, hogy otthon mit csinál/vagy mit nem! Ez persze csak az én véleményem!
Gabi, kérlek továbbra is oszd meg velünk a véleményed, gondolataid!
Hiszen ezért van a fórum!! (és én igen is kíváncsi vagyok a véleményedre!)
legenyb!
Ne aggódj, biztos mindent meg fogsz tanulni amit kell! Ha pedig valamivel elakadnál segít a védőnőd, vagy itt a csajok!
Hú, de lazaaaa vagyok!
:) pedig én is parázok néha! :oops:
További szép hétvégét mindenkinek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Marcsi én is pont így gondolom, ha az az orvos jó akkor nem keveri össze a magán életét a munkájával és akkor eltudja végezni rendesen.
És azt meg pontosan én is tudom hogy nem mindenkinek ugyan az az orvos a szimpatikus hisz akkor elég lenne egy orvos is.
De ha valaki olyan rossz orvos akkor annak nincs is annyi betege.
De tényleg nekem nem ezzel van a bajom, hanem azzal hogy hogy meri megkérdő jelezni másnak a szülését.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Eléggé ledöbbentem hogy micsoda nézetütköztetés folyt itt az elmúlt órákban.
Sajnos nagyon azt érzem hogy mindenki védi az igazát és ne ad alább csakhogy pueritia kezdeti hangvétele már igen bántó volt. nincs két egyforma vélemény de hogy ilyen feneketlen vita alakuljon ki. Szerintem ha mindenki tiszteletben tartja a másik véleményét abból sosincs semmi gond, persze lehet máshogy gondolkodni, de ezt a másik tudomására hozni megfelelően, az kíván bizonyos érettséget!

Gabi
Én köszönöm hogy megosztottad a történetet, s vallom hogy vagyok annyira érett hogy meg fogom tudni különböztetni a jó orvost a rossz orvostól a jövőben is saját magam tapasztalata által. Így "ne aggódj" hogy az új fórumozónak lenne igaza, hogy majd ezáltal alkotunk az adott orvokról jó vagy véleményt

Pueritia
aki most került oda január végén az a Toldi doki. Esetleg...? de azt mondják sok új doki van most a Bajcsyba. Ja és a pénzt amit az ember lánya az orvosának ad a szülése végén az megítélésem szerint nem azért ad mert "jár" hanem mert az a fajta odafigyelés amit a terhesgondozás során felé irányult és magán a szülés alatt is az megér annyit amennyit maga gondol. Én nem szégyellem hogy (bár ezt az orvosom nem várta el!) adtam, bár nem sokat, mert hálás vagyok a támogatásáért amiről mai napig biztosított és hát a szülés alatt is szuper volt. Egyébként az orvosnak ha éppen nem ügyel nem kötelessége bemenni szülésre hacsak nem fogadott és azt pedig meg kell fizetni, mert hát ugye mi sem megyünk be pluszba dolgozni a munkahelyünkre igyé!!!!!

Marcsi

Ne aggódj mert az minden esetben csak árthat neked és a növekvő babának is!

Még majd jövök csak Hannácska anyácskát akarja

:lol:
viccvucc
 
 


gabi, azért merem megkérdőjelezni, mert a végeredmény nincs egálban a leírtakkal. Ezért nem tartom hihetőnek én. Ez az én véleményem, és mert nem gondolom felesleges félelemmel kellene szülni mennie az anyáknak ezek után.
Tovább megyek, ennyi erővel neked sem volt jogod ilyen hangnemben írnod bárkiről is. Sem a Farkasról, sem pedig a Polgárról. Te milyen alapon kérdőjelezed meg pld. a Polgár hozzáállását a dologhoz?
pueritia
 
 


"Kedves" pueritia!

Nem akartam beleszólni, DE!
Itt eddig mindíg barátságos hangnemben társalogtunk és társalgunk is! Vitatkozni is lehet kulturáltan! És természetesen a Te véleményedet is meghallgatjuk, hiszen neked is lehet igazad! De ez a támadó hangnem nem ide való!
Az hogy Gabi nem tud az első szülésénél történtekről érzelemmentesen beszélni szerintem teljesen természetes! A hangnemmel sem volt semmi baj!! (Gabiéval!)
Neki is van egy véleménye az orvosról és neked is, ENNYI!
Köszönjük, hogy elmondtad a véleményed, de azt hiszem most már elég a vitából!
Szép estét mindenkinek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


szasztok csajok!
jó "kis" parázs vita,de én már kiszálltam ezügyben!

marcsi :D
köszi,az tuti,hogy megőrültök tőlem majd ha szülök,meg addig is.ezt birom,hogy mindannyian nyugtatgatjuk egymást,majd kiderül,hogy mindenki nyúúúúlacska! :D :D
igy most már én is laza vagyok,a következő parás kérdésemig.hi-hi
most pedig lazán megeszem a fél hűtőszekrényt,mert MÁR MEGINT éhes vagyok,ez nem igaz.a fél napomat evéssel töltöm.

viccvucc
remélem hanna szája rendbejött,vagy ez hosszadalmas?levegőztetek az ablakban?mit szólt hozzá?

pá,kellemes pihit mindannyiunknak :lol:

B.B.
legenyb
 
 


Sziasztok csajok!
Látom aktívak vagytok ma is :-)

Nem akarok belefolyni a vitába, nem is tudok érdemben hozzászólni, de azért azt furcsának tartom, ha valki megkérdőjelezi mások élményeit, emlékeit, benyomásait.
Ez a fórum, mint minden másik, azért van, hogy a véleményünket megosszuk másokkal, ha ez valakinek nem tetszik, akkor az inkább ne jöjjön ide.
Gabi én szívesen várom a beszámolóidat, tapasztalataidat, segítségedet és mint első babás, és hamarosan szülő kijelenthetem, hogy egyátalán nem ijedtem meg a történetedtől, sőt.... Nem csak az élménybeszámolók és a pozitív dolgok érdekelnek, mindenre fel szeretnék készülni, erre jók a fórumok és a véleméynek, beszámolók.
Nem értem, hogy aki nem ezért jön ide, az mit keres itt?

Most megyek, mert még mindig nem érzem túl jól magam, egész nap görcsölgetek, és olyan kemény a hasam mint a kő.
Lehet mégis előbb kibújik ez a Bab?
Jó éjt nektek!
anikusz
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok a fórumhoz? Nagyon jó kis csapat van itt, már pár napja olvasgatlak Titeket.

Sajnos nem a Bajcsy-ban szültem, bárcsak úgy lett volna.:-)
A Dokim, aki Viccvucc dokija is, Dr. Toldi László februártól dolgozik itt.
Én is csak a legjobbakat mondhatom róla. Akinek nincs dokija, szívből ajánlom.
A kisfiam 2008. novemberében született, az elejétől Ő kísérte a terhességemet. Nagyon gondos, alapos. Szuper doki!

Sziasztok!
Jó éjszakát!
boris13
 
 


üdv Boris13!

Húú,nem tudsz aludni,jó későn irtál!?
szeretettel köszöntlek,e viharosnak tűnő nap után.hát van ilyen.
én is a Toldi dokihoz járok Viccvucc ajánlására(csókoltatom!!! :D ),és szerintem is egy "édes",és mostmár kettőtök véleménye is az,hogy orvosként is megállja a helyét.miért irod,hogy SAJNOS,nem a bajcsyban szültél?

szió:B.B.

B.B.
legenyb
 
 


Sziasztok

Azt hiszem (remélem) lezártnak tekinthetjük a tegnapi vitát.
Gabi
Hogy vagy mindezek után? Remélem azért nem adtad fel a vélemény és tapasztalatmegosztás lehetőségét ezek után.

Anikusz!
Ma hogy van a pocaklakó odabent? remélem elmúltak a keményedések, bár azt mondják hogy a 37 hét után igazából kicsusszanhat a kisember mert már mindene fejlett, életre képes! Tehát ha jönni akar akkor úgyis "eltűnsz" egy pár napra a fórumról (minden szülő kismamával így történt eddig itt a fórumon) aztán bábástul élményestül térsz vissza!
Egyik sem rossz lehetőség
:lol:

Boris4

Örülök ha csatlakozol. A képet csodásak. Szép fiatok született. A levélre nem tudom most hogy hol írjak vissza így várok hogy ezt te döntsd el (itt vagy emailben). Te mit szeretnél? És tényleg mit csináltál olyan hajnalban? Az álmatlanság nem jó tanácsadó, vagy Zsombit etetted?


Legenyb!
Hát a picur szája még ne m teljesen jött rendbe pedig egy hete "kínom" naponta 3szor evés után! Tegnap vettem észre hogy a nyelvén is kezd újra kijönni, de annyira hatul hogy nem vettük észre. Azért bizakodom, mert már attól félek hogy a cicizéshez mint egy Pavlov-i reflexet, társítani fogja a neki rosszul eső kezelést és majd nem akar cicizni.
:(
viccvucc
 
 


sziasztok lányok!
Szép napot mindenkinek!
boris13!
Üdvözöllek közöttünk!
gabi!
Kérlek továbbra is oszd meg velünk a tapasztalataidat és véleményedet! Én igenis kíváncsi vagyok rá!
Most rohanok, sok a dolgom. Később még benézek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!
Jelentem még egyben vagyunk, igaz picurka ma már nem olyan aktív, bár vasárnap van. Lehet vicces de vasárnaponként sosem mozog annyit :-)
Keményedésem megvan még, pedig egész terhességem alatt nem keményedtem soha, eddig nem is tudtam mi az.
Jóslóim is maradtak, meg már olyan erős szurkálást érzek odabenn, gondolom nyílik a méhszájam, legalábbis remélem.
Sajnos a megfázással még mindig küzdök, semmi sem használ.
Már nem tudok mit kitalálni.

Na majd holnap megkérdem a dokit.
Tényleg jön valaki holnap a felkészítőre? Ha odaérünk lehet mi is beugrunk.

Tényleg a Bajcsyban a kajáról mi a véleményetek?
Ha esetleg szülés előtt befektetnek akkor még kimehetek a büfébe?
Két büfé van?
Jaj tiszta hülyeségeken aggódok.

Viccvucc bízom benne, hogy kislányodnál tényleg nem társul a félelem a szopizáshoz, de bízz benne, hogy az éhség nagyúr és kelleni fog neki a cici.
Gondolom nehéz most nektek, de kitartást!

Ja és igen, ha eltűnnék akkor már benn vagyok, de majd jelentkezem :-)
Sziasztok
anikusz
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a kellemes fogadtatást. :D

Bizony, nem alszom túl jól, sajnos, de ébren sem valami jó. Próbálom összeszedni magam, mert kicsit (nagyon) magam alatt vagyok.
Nekem óriási szerencsém van, mert a Kis fickóm már átalussza az éjszakát, kb. 2 hónapos kora óta. Mielőtt megkérditek, semmi különlegeset nem tettem vele, csak valószínűleg rám hasonlít. Ha nincs bánatom, én is úgy alszom, mint a bunda, bárhol, bármikor és bármennyit.

Kedves Viccvucc!

Mindegy, hogy hova írsz nekem, én csak a fotók miatt küldtem a levelet az e-mail címedre.
Viszont az én mail-emre Te is tudsz küldeni képet a Kislányodról, persze csak, ha gondolod. Szívesen megnézném. :)

Kedves Legenyb!

Miért SAJNOS?
Mert a kedvenc dokink előző mhelye, mint utóbb kiderült, nem volt méltó a bizalmamra, és így még nagyon finoman fogalmaztam.
:cry:

Sziasztok!

Kép
boris13
 
 


Bocsi!

Valaki tud segíteni, hogy miért nem működik a vonalzóm? :cry:
boris13
 
 


Szia boris13!
Próbáld meg a másik kódot bemásolni!
És ha lehet mi is kérünk fotókat! (persze csak ha publikus!)
viccvucc!
Ez rátok is vonatkozik! :)
Gabi1!
Hol vagy??

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Mi (párom és én) ott leszünk az előkészítőn. Ki jön?
Gabi!
Remélem minden ok, csak kihasználtátok a jó időt !?!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Próba:)

Kép
boris13
 
 


Szia Marcsi68!

Megpróbáltam, így sem ment , de azért köszönöm a tippet!
Képfeltöltéssel is van még egy kis problémám, de nem adom fel!
boris13
 
 


16:30kor kezdődik az előadás?
Hol lesz, mert azt persze már elfeljtettem, ja és mennyi ideig szokott tartani?
Köszi a választ!
anikusz
 
 


kedves boris!

nem a jó kódot irtad be másodszor sem :D :D
A PHPBB kódot kell.
sok sikert!
húú,"felizgattál" ezzel a nem volt méltó dologgal!nem publikus?
és miért vagy magad alatt?nem tudunk kicsit lelkesiteni?



marcsi!
az előkészitőn a szüléselőkészitőt értitek?mikortól ajánlott az?és mikor van?irsz róla egy kicsit,hogy mi történik ott? köszi
:D

anikusz!
sok sikert,ha bemennétek,mikorra kéne jönnie a kicsinek?jobbulást!

szép estét :lol:

B.B.
legenyb
 
 


anikusz!
16:30-kor kezdődik és az étteremben lesz! Nem tudom meddig szokott tartani. Én eddig egyszer voltam, akkor a szülőszobát is megnéztük előadás után, így kb.1/2 8-kor jöttem el!
legenyb!
Igen, a szüléselőkészítőre gondolok. 2 hetente hétfőn vannak az előadások, mindíg más. Úgy tudom ennek az előadássorozatnak május közepén? van vége, szerintem utána megint kezdik előről!
A bajcsyszul.hu oldalon, az elérhetőségek címszó alatt meg tudod nézni az előadások témáját, dátumát és, hogy ki tartja. Ott azt írják, hogy bármikor lehet/érdemes csatlakozni! Szerintem, ha valamelyik téma érdekel addig gyere amíg könnyebben tudsz mozogni!
Én az előző sorozat utolsó előadásán voltam, mert mire az kerül megint sorra már nem biztos, hogy el tudok menni! :)
Sok hasznos infóhoz jutottam, nekem nagyon tetszett!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: