Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Icsilya
szerintem próbáld meg az algopyrint - azt lehet terhesség alatt és szoptatás alatt is szedni - de lehet hogy azóta már nem is fáj a fejed.

Szép álmokat Mindenkinek Kicsiknek és Nagyoknak is

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


13. nap este mennyire megbízható a teszt?ti szoktatok este,vagy csak reggel?
lola29
 
 


teszttől függ, és szervezettől, hogy mennyi HCGt választ ki.
a reggel talán biztosabb.

de a vérvétel a tuti :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Sziasztok

Lola
miért nem mész be a Kaáliba holnap reggel egy kis vérvételre, az tutira megmondja az igazat
remélem nagyon hogy ++++++++++++++++++
drukkolok ezerrel

Szia

Szép álmokat mindenkinek

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Huhh én most azon agyalok, hogy majd csak 14. napon megyek vérvételre :D az már tuti nem mutat ki biokémiait :D

no, olyan vad ötletem is volt, hogy nem tesztelek, csak várok :D ha 5. hétig nem jön meg, akkor sikerült :D :D

hülye vagyok, mi? :roll:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Fejed elmúlt már remélem.
Nem vagy hülye én is védtem magam a felesleges csalódástól. És ha túl korán tesztelünk (mondom én aki az utolsónál a 11. napon bevállaltam előtte soha) akkor ugye mindig marad egy kérdés ha pozitív akkor nem-e biokém ha nemgatív akkor meg hogy korai-e. Szóval várd ki legalább a 13. napot és akkor irány a vérvétel.

Holnap gondoljatok rám megyek a genetikai uh-ra és az AFP eredményemért, ebben biztos vagyok hogy rossz lesz. :(

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :)
a fejem vegyes... érzem, hogy van.

ne aggódj már előre az AFPn :D ha meg xar lesz, akkor se foglalkozz vele, ikreket vársz :D :D
az UH a fontos :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah :D én a 9. napnál sosem bírtam tovább a nem tesztelést :D
de most erős leszek :D megvárom az UH-t :D :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok lányok! Kép

Orsi! :D
Remélem a fejed jobb!
Szerintem most még bármit bevehetsz ha ilyen baj van!

Zsebike! :D
Az afp-vel ne foglalkozz mert ikreid lesznek és ehhez még nem elég fejlett ez a vizsgálat!Az ultrahangon meg minden oké lesz!

Andi! :D
Reméljük a kis "also" is feljebb kuszik!

Katyerina! :D
Nagyon drukkolok! Kép

Anna! :D
Én szerdán megyek ultrahangra legközelebb!
Félek is meg várom is szoval ha tul leszek rajta biztos kicsit felengedem!

Ma voltam a strummatologián mert a gyogyszereimet be kell állitani és olyan jo érzés volt hallani mikor mondták hogy 7 hetes kismama jövöhét szerda értékelés!!!!Csak ugy kalapált a szivem!!!!
:D :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Olvaslak ám Benneteket, boldog kismamik!
A teszteléshez szeretném mondani, hogy én mindig megvárom a doki által javasolt napot (mikor nem sikerült, meg is jött előbb), és vérvételen még nem voltam sose... Bizom a tesztben.
Puszi Nektek!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Zsebi!
Ne keseredj el,a 3. baba egyszer úgyis visszatalál hozzátok,amikor majd nem is számítasz rá!Drukkolok mára!
Mi 2 emeletes társasházban lakunk az elsőn.A lakásunk 74m2-es,3 és fél szobás,a fél szoba a háló,ahol csak a franciaágy fér el.Úgyhogy szerencsére lesz helyünk!De minden álmunk egy családiház!
A kicsiknek még mindig nem vettünk semmit sem,bár 1 db mindenből van,amiket 3 éve vettünk.Akkor berendeztük a gyerekszobát is,amit most én használok,mert már külön alszunk és egyenlőre itt van a sz.gép is.Ma délután megyünk el a volt kolléganőmékhez,ahol 7 hónaposak a 3-as ikrek!Tőle szeretnék mini ruhákat átvenni,de félek az előre vásárlástól.
Egymás mögötti babakocsit már nézegetek.Ti milyet vesztek majd?Egymás mellettit vagy mögöttit?Babahordozó van a családban,arra nem kell költenünk.Ti hogy álltok a vásárlással?
Vasárnap voltunk a Skodánál nyílt hétvégén,a befutó az Octavia Combi lett.Ennél van a legnagyobb hely hátul.Biztos hülyének néztek minket,mert a férjem minden autót lemért hátul centivel.A Roomster sem rossz,majd meglátjuk.Legkésőbb tavasszal le kell cserélni a Cordobát nagyobbra.

Orsi!
Sajnálom a fejfájást!Én Saridont szoktam bevenni,amikor már nem bírom,abba nincs beleírva hogy terhesek nem szedhetik.Hányadik napon vagy?Kb.mikor lesz a petesejtleszívás?

Sithonia!
Sajnálom a veled történteket és köszönöm,hogy őszinte voltál.Szegény unokatesóméknál 2 hete ugyanez történt.Pedig azt hittem,hogy családon belül csak 1x fordul elő ez a tragédia.

Katyerina!
4 embrike az szuper!Holnap sokat fogok rád gondolni!

Anna!
A 10.héten tudtuk meg a választott dokitól,hogy megvan mind3 baba,úgyhogy gondolhatod mi volt ott!Az orvossal 2x is megnézettem és vissza is kérdeztem,hogy biztos-ez?Egyik szemünk sírt,a másik nevetett.
Szerintem nekünk a 9.heti Uh-t a 3 bébi miatt javasolták.A 6.hetin a Boga csak a redukcióról beszélt,választott orvosról nem.A Kaáliban még mindig 2 babáról tudnak,majd szülés után közlöm velük a tévedést.
A gatyák engem is szorítottak,úgyhogy elég hamar kismamagatyót hordtam.

Lola!
Szerintem a 13.napi teszteredmény már tuti,de nekem akkor csak halvány volt a csík,utána erősödött meg.

puszi:

Andi
Kép
aanda
 
 


Lola!

A vérvétel valóban jobb ötlet mint a teszt.

Icsilya!

Csodállak, hogy birsz várni a tesztelésig. Én csak az elsőnél birtam. Bár a mostaninál is megfogadtam, hogy nem csinálok, de persze nem birtam megállni.

Zsebi!
Ne aggódj az AFP miatt, miért lenne rossz??

Kismama ruha. Mivel nálam az Et után 1 héttel jelentkeztek a hyperstimulációs tünetek, ennek következtében hatalmas a hasam. Kb mint egy 4 hónapos terhesé. Igy egyetlen nadrágom jön rám, a szabadidőn kivül. A doki szerint még jó pár hétig eltart mire elmúlik.
sithonia
 
 


Sithonia :)
azért várjuk ki ezt a bírok várni dolgot :D még nemt artok ott, hogy várni kellene :D :D :D

Andi :)
holnap UH, szerintem hétfő-szerda magasságában lesz a punkció.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi! :D
Ma többször benéztem hogy irtál e!
Várom mi volt az ultrahangon!Látták hogy "milyük"van?
Annyira izgatott vagyok!!!

Orsi! :D
Drukkolok holnapra!Hogy szép tüszöid legyenek! :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Andi!
Akkor szerncsétek van nekünk még a két babát is gondos méricskélés után tudjuk csak elhelyezni, de megoldjuk. Sok jó ember kis helyen is. Nekünk is az álmunk egy kertes ház talán egyszer meg is valósul.
Mi még nem vettünk semmit sok mindent kinéztem már a neten keresztül, de venni csak november körül fogunk.
Tesóméktól ha kislány lesz sok ruhát tudunk örökölni, de van közöttük uniszex, illetve Orsi is mondta hogy szíesen kölcsönajda a ruhákat.
Babakocsiba én mindenképp egymás mellettit szeretnék. Nekem az egymás mögöttivel az a bajom hogy túl hosszúnak tűnik és hogy a hátsó baba nem lát semmit had nézelődjön mindkettő. :)

Rólunk:
Zürös egy napom volt reggel elindultam 11 helyett csak 12-kor hívtak be mert valakinek valami baj volt a babájával és nagyon sokáig bent volt kisírt szemmel jött ki. :(
Aztán a dokira is várni kellett mert épp szülésre hívták. Szóval 1 óra volt mire eljöttem be kellett menni a munkahelyemre és délután értem haza amikor is holyan fáradt voltam hogy mentem aludni egyet. Nem vagyok én hozzászokva ehhez.

De a lényeg. Az AFP érték természetesen totál rossz MOM 5,6 ng/ml AFP 241 ng/ml, WAFP 222,6 ng/ml. De az uh-n mindent a legnagyobb rendben találtak. :) :)
Az A baba méretei: fej 4,32 cm combcsont hossza 2,58 cm, haskörfogat 13,57, A B baba méretei fej: 4,05 cm, combcsont hossza 2,48, haskörfogat 13,68 cm. Szóval szeritnem egyben az egész baba olyan 20 cm körül van. :)

Délután határozottan érzetem hogy megmozdultak vagy ha most is csak becsapnak akkor már tényleg nem tudom mi van.
Nem látták egyiket sem hogy mit takargatnak a lábuk között. :)

De boldog vagyok hogy minden rendben van. Még vettek ma is vért és annak az eredménye jövő hét szerdán lesz meg azt még megvárjuk, de a doki azt mondta hogy ő már most ki meri jelenteni hogy makk egészséges mindkettő. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi!
Örülök, hogy minden ok, már mindhárom Kaális topikot végigböngésztem utánatok :)
Kár hogy ilyen kis titokzatosak a babók, kivácsi lettem volna, hogy milyen a leosztás, fiús v. lányos anyuka leszel :lol: :lol:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Zsebike!
Szuper hirek! Szépen növekednek, fej-fej mellett! Nem baj ha szégyenlősek, lehet hogy fiuk lesznek :D Az én fiam se mutatta Magát ,bezzeg a lánykám :oops:
Orsi!
A másikra elfelejtettem irni, hogy jobbulást! Látom hamarosan punkció lesz! Csuri megy!
Zsebike!
Babakocsiról még annyit, hogy az egymás melletti ugyan nagyon jó, de azzal közlekedni nem fogsz tudni! Üzletekben az ajtóba se fér át, a gondolák között pláne, rágd ezt át még1x. Orsi, Neked milyen van?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziaszto

Zseboroszlán
gratula a jó eredményekhez, és egyáltalán tudni akarjátok, hogy fiuk v. lányok. Mi meghagytuk meglepinek, és a párom álma teljesült. De az biztos, hogy a vegyes páros lenne szerintem a legjobb, mert akkor jut mindkettőtöknek, és az arányok is megmaradnak. De persze nem ez a lényeg, hanem az hogy egészségesek legyenek. Képet adtak róluk?
Nem létezik ilyan ikres babakocsi amelyikben egymással szemben vannak a babák hogy esetleg komunikálni tudjanak? Lehet hogy ez hülye kérdésvolt. De a minap is láttam egymás mögötti babakocsit, és hát szegány aki hátul ült, tényleg semmit sem látott. Ezt az én kicsi fiam nagyon utálná - hogy nem lát semmit, ő bizti hogy végig ordítaná az utat.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Zsebi!
Nagyon örülök a jó hírnek és hogy már érzed a mocorgásukat.
Milyen vérvétel volt?Mit néznek?

Mi azért szeretnénk egymás mögötti kocsit,mert azzal tudnánk közlekedni és az erkélyre is ki tudnám tolni őket levegőztetni.Sajnos az egymás mellettivel még a lakásba sem tudnánk bejönni.Amúgy van olyan kocsi is,aminek az üléseit egymással szembe lehet fordítani,pl.Peg Perego és Inglesina márkában.

pá,

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsebike! :D
Nagyon örülök,hogy minden rendben! :D
De kár hogy nem mutatták meg a kis "micsodájukat"!
Én már annyira kiváncsi vagyok!!!
Na de akkor még várunk! :D

Orsi! :D
Mi volt ma az ultrahangon?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
tudnál nekem segíteni?
csináltam a babafalva.hu-n is 1 vonalzót, be is tudtam másolni, de miért nem mutatja rendesen azt is, miért csak a kódot?

Segítséged előre is köszi

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Orsi!
Örülten izgatott vagyok hogy mi van veled tessék jelentkezni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Louislane!
Aranyos vagy. Nagyon szeretném ha már te is ide tudnál költzöni.
Drukkolok nagyon végülis akár mi is lehet még spontán is beköltözhet az a kicsi manó.

Melcsi!
Amilyen babakocsit kinéztem csak 78 cm széles szóval azzal lehet közlekedni, de nem szimpizek az egymás mögöttivel. Szembe sem igazán jó a tesóm kislányán látom hogy már nem szeret háttal ülni a menetiránynak mert úgy nincs mit nézni, szóval ilyen okokból is szeretném az egymás mellettit.

Erika, Melcsi!
Mi is meglepinek szerettük volna a nemüket de elég sok mindent felkínáltak (tesómék, Orsiék) és hát ha két kisfiú a tesóméktól minimális ruha jöhet át mert lánya van viszont Orsinak két kisfia szóval vannak lehetőségek. Meglátjuk anyai szívem vegyes párost érezd, de meglátjuk bármilyen neműek is lesznek én nagyon örülni fogok.

Andi!
A csináltatott a dokim négy qvarteres (vagy hogy kell írni) genetikai vérételt ehhez a 12. és a 18. héten kell vért venni és azalapján is lehet nézni genetikát. Ő mondta hogy megcsináljuk és akkor öt adatból ha csak az AFP rossz akkor nincs miről beszélni. Eddig csak az volt rossz, szóval szerinte makk egészségesek a kicsik hát én bízom is ebben.

Ha hárman lennének azt hiszem minden fenti elvem ellenére én is a hármas egymás elöttit választanám. Téyneg mennyibe kerül egy olyan babakocsi? Újszülött kortól lehet használni?

Erika!
Nem tudom mi lehet a baj néha meghülyül és nem teszi be, lehet hogy akettő együtt már túl sok , ert maximálva van a karakter. Esetleg Anikó tud segíteni hisz őneki kettő van.
Vagy próbáld meg nem a babafalvást betenni hanem ugyan azt mint a kisfiadé, úgy menni fog szerintem.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Lányok!
Magyar Nemzete nincs valakinek otthon? Abba van állítólag valami szó hogy hogy lesz ezentúl a lombik támogatása nem tudná valaki megnézni. A neten még nincs fennt a mai szám, de érdekelne.

Orsi!
Ezt most jól olvasom????
"Gyermeknevelési segély (GYES)
Összege azonos az öregségi nyugdíj legkisebb összegével, amelyből levonásra kerül 8,5% nyugdíjjárulék. ez havi 25800 Ft-ot, ikergyermek esetén 51600 Ft-ot jelent. A GYED lejárta után, vagy ha arra nem jogosult, akkor a szülés napjától igényelhető a gyermek 3 éves koráig, illetve tartóswan beteg, vagy súlyosan fogyatékos gyermek esetén a gyermek 10 éves koráig. A szülő a gyermek 1 éves koráig kereső tevékenységet nem folytathat, utána napi 8 órában is dolgozhat. A gyermek 1 éves kora utáni időbeli korlátozás nélkül elhelyezhető a gyermek napközbeni ellátását biztosító intézményben, amennyiben a nagyszülő részére kerül kifizetésre, akkor napi 5 órában helyezhető el intézményben."

Magyarul akkor 2 éves koruktól havi 51600 forintot fogok kapni? Ez nagyon feldobna ha igaz! De már kérdezek inkább mert a múltkor is elértelmeztem valamit.

Andi!
Mikor mentek 4D-re? Mi októberben mindenképp és akkor már a zebrát is lecserélem a táblában. Ugyanis nekem nincs olyan képem amin a két törpe van együtt. :(

Ja és azt mondom lássunk egy új táblát:

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zseboroszlán!

Magtaláltam a cikket, mellékelem.



Még több fogászati kezelésért kell majd fizetni
2006. szeptember 29. 17:03


MNO
Az egészségügyi tárcának néhány napon belül el kell készítenie javaslatát, hogy a jövő évtől milyen ellátások járnak mindenkinek automatikusan, melyek illetik meg a járulékfizetőket, és miért kell még nekik is fizetniük. A Magyar Hírlap úgy tudja, a fogászati kezeléseknek a mostaninál nagyobb köre lesz fizetős, nem mindenkinek járna tb-támogatás a csontritkulás elleni gyógyszerhez és a kormány csökkentené a tb által támogatott lombikbébi-kezelések számát is.

Napokon belül el kell készíteni az egészségügyi tárcának azt a szakmai javaslatot, hogy milyen ellátások járnak mindenkinek automatikusan, melyek illetik meg csak a járulékfizetőket, és miért kell még nekik is külön fizetni.

A Magyar Hírlap értesülései szerint a minisztérium azt a megoldást választotta, hogy olyan listát állít össze, miért kell fizetni, és mi jár állampolgári jogon. A napilap szerint még több fogászati kezelés válik pénzdíjassá, mert szűkül a tb-által támogatott szolgáltatások köre. Ezt ugyanis a kormány az EU-nak korábban már megígérte.

Azt is tudni vélik, hogy az egészségügyi tárcánál sokallják az öt, a társadalombiztosító által támogatott lombikbébi-program ingyenességét a meddő páraknál. Várhatóan ez a szám is csökken majd. Egyes javaslatok szerint nem mindenkinek járna tb-támogatással a csontritkulás elleni gyógyszer, és a prevenciós csontritkulás-mérés.

Egy szakértő elmondása szerint nem valószínű, hogy a minisztérium újabb konfrontációt vállal azzal, hogy széles tömegeket érintő ellátásokat helyezne át másik csomagba. Ezt erősítette meg a tárca részéről név nélkül nyilatkozó illetékese, aki szerint 95 százalékban minden marad a régiben.

(Forrás: Magyar Hírlap)
sithonia
 
 


Sithonia!
Köszönöm. Azért komolyan felháborító ez az egész nem?
Öt ingyenes könyörgöm így is volt akinek kefés az öt lehetőség illetve aki még ezt sem bírta kifizetni a nagy ingyenességben. Na jó nem morgom, de dühit!!!

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hát remélhetőleg, csak terv marad, és nem kerül megvalósitásra.

Én elhiszem, hogy ez sokba kerül az államnak, de sokan még igy sem tudják megfizetni.
sithonia
 
 


Sziasztok

hát én is nagyon remélem, hogy csak terv marad az egész
bocs ha valakit megbántok de tisztelet a kivételnek, így megint kik fognak szaporodni? Úgylátszik, hogy az állam elintézi amit a tavasszal rádióban v. tv-ben hallottam, hogy 2050-re a fehérek lesznek kisebbségben az országban.
Nagyon remélem, hogy nem bántottam meg senkit.
Egyébként nem vagyok fajgyűlőlő.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Hali csajok :D
bocs, hogy csak most, de egész nap mindenfelé furkároztam :D

szóval eddig minden úgy alakul, mint 2.5 éve a kispasikkal. Képzeljétek pont ugyanannnyi és ugyanakkora tüszőm van, mint anno volt. 3+3 db, 11-12 mm-esek. Ezért aztán abban maradtunk, hogy mindent csinálunk ugyanúgy, vagyis még 3 nap stimu, szerdán punkció és pénteken vagy szombaton transzfer, ha minden jól alakul :D
jah :D és utrot fogok kapni :D


minnyá visszaolvasok, csak gyorsan el akartam mondani :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi :)
wazz... küldtem sms-t, nem kaptad meg? vagy valamit félreütöttem amikor telefoncserém volt, és nem a Te számodra ment??
még 11 körül elküldtem :D

GYES: az új szabályok szerint, ha dolgozol is jár (akár 8 órás meló mellett is). Ikrekre dupla és tanköteles koruk eléréséig.
szóval jól olvastad.

Szonya nem járt erre? összefutottunk a kaáliban Harcimókusnak hála :D de nem lövöm le a híreket!!!!! :D :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah és elmesélem a mai mallőröm... annyira ázba jöttem a jó hírektől, hogy elfelejtettem a gyógyszertárba elmenni és kiváltani a többi gyógyszerem.
úgyhogy szegény párom most jön épp haza Pestről a déli gyógyszertárból, mert itt a környéken sem volt gonalf.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Szuper! Akkor jó felé mennek a drukkjaim. Csak így tovább. jó Krizsának megmondom hogy minden lehet úgy mint a múltkor de most két puncist hozzon össze. :) :) :)
Nem nem kaptam meg az SMS-t, már rád is csörögtem este de nem vetted fel hogy mi van már mert lerágtam a körmömet érted. Kép

Szegény párod, de mindent a leendő gyerekekért. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi!
Szuper! Akkor jó felé mennek a drukkjaim. Csak így tovább. jó Krizsának megmondom hogy minden lehet úgy mint a múltkor de most két puncist hozzon össze. :) :) :)
Nem nem kaptam meg az SMS-t, már rád is csörögtem este de nem vetted fel hogy mi van már mert lerágtam a körmömet érted. Kép

Szegény párod, de mindent a leendő gyerekekért. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Erika!
Szivemből szóltál :!: Csak én fajgyülölök! talán nem is kell 2050-ig várniuk...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Lányok!
Tegnap hallottam a hírekben hogy a tervben az szerepel hogy csak négyet támogasson a tb. Részletek nem mondtak hogy aki épp ott tart azzal mi a helyzet. Illetve hogy 40 év felett egyáltalán ne támogassa a tb.
Gusztustalannak tartom az egész intézkedést. Fogy a népesség és még így sem adnak lehetőséget a szülöknek hogy szülőkké válhassanak. Pedig így sem két forintba kerül az ember lányának egy-egy kezelés.

A fogászati részről ne is beszéljünk. Arra nem gondolnak hogy így is a béka segge alatt volt a lakosság fogászati helyzete most még annyian se fognak elmeni, hogy még több mindenért kell fizetni.

Egyszerűen hova lesz ez az ország nem tudom, de jóra nem vezetnek.

Én nem azt mondom hogy ne legyen megszorítás, de azért úgy gondolom ezek tulzások.

bocsánat hogy kiakadtam de nagyon felháborít hisz ha elvennék a lehetőségeket nekem sem lehetne itt a babám én szerencsés vagyok mert negyedikre sikerült, de sajnos azt is meg kéne nézni hogy hány embernek csak az ötödik hozza meg a sikert és ha azt elveszik mennyivel kevesebb baba születik.

Na ez volt az én véleményem. Mégegyszer bocsánat, de felháborít.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Zsebi!
Még nem kértünk időpontot 4D-re,mert még egy kicsit várunk,hogy ne csak Kittit lássuk.Mondtam neki,hogy szóljon a tesóinak hogy forduljanak meg.
Azért megnyugtató,hogy a dokid megcsinálta ezt a vérvételt!Mikor lesz meg az eredmény?

A tegnapi hír engem is fejbevágott,hát aki ezt kitalálta,annak tiszta szívemből kívánom,hogy a gyereke kerüljön olyan helyzetbe,mint Mi,lombikosok!!!
Van egy barátnőm,-akivel 4 éve találkoztam a Kaáliban-nekik van egy 1 éves öribabájuk és pénzhiány miatt nem tudnak visszamenni a Kaáliba tesóért.És még hány ilyen család lehet!

Orsi
Ezek szuper hírek!Így tovább!

Nviki!
Mi van veled?Olyan ritkán jelentkezel!

Szép hétvégét kívánok mindenkinek!

Andi
Kép
aanda
 
 


Katyerina!
Most olvastalak a másikon,nagyon sok sikert kívánok!Nehéz 2 hét áll előtted,de kitartás és nyugi!Pihenj sokat és gondolkozz pozitívan!
Puszi:

Andi
Kép
aanda
 
 


Orsi :lol:
Frankó, ha ez tényleg úgy van, hogy a GYES meló mellett is jár iskolás korukig! /én nem így értelmeztem/
Ja, drukkolok Neked ám!

Andi :lol:
Szóval, jól vagyok köszi. :D Szoktam írni, csak a BMC-s babás topikra, mert "odavalósi" vagyok. :lol:
Hasam nő ezerrel. Párom azt mondja, hogy napról-napra egyre nagyobb. Okt.11-én megyek vércukorterheléses vizsgálatra, remélem UH-t is csinálnak, mert már nagyon régen láttam őket.
4d -re is kéne lassan menni, mert /ahogy azt Orsi is írta/ később már nem nagyon lehet kivenni, hogy melyik, a kinek, a keze a lába, a milye? érted???? Múlt héten megrendeltük a bútorokat úgy, hogy okt. végére megérkeznek erre tegnap hívtak, hogy lehet érte menni.
Úgyhogy, lassan már minden meg lesz. Kb. okt. végére a babaszobát is megcsináljuk /festés,tapétázás,berendezés/ Utána már jöhet hó, tél meg fagy már nem érdekel. :lol:
/Elefáni-ban /Bocskai út/ élből 10% kedvezmény jár ikreseknek!/

És ti jól vagytok? Mikor fogtok elkezdeni vásárolni?
Vagy már vettetek valamiket?

Hali

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Viki :)
a szabályozás GYES ügyben most jan.1-gyel változott. Addig nem járt munka mellett, de azóta jár.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok lányok! Kép

Andi! :D
Hol fogtok babakocsit nézni?
És végül melyik variáciot szeretnétek?

Viki! :D
A 4d-re nagyon kiváncsi lennék nálad!
Már jo sok mindent lehetne látni!!!!

Zsebike! :D
Én is hallottam! :(
Felháborito! :evil:

Orsi! :D
Nagyon örülök,hogy ilyen jol alakulnak a dolgok!
És akkor most lányra drukkolunk!!!! Kép

Melcsi! :D
Akkor decemberi lezdés lesz?!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok Lányok ezt találtam a BMC-s oldalon

Ekkora konfliktust nem vállalnak?
„Előkészítés alatt áll a fogászati ellátás tb-támogatásának csökkentése” – olvasható a Brüsszel által a héten jóváhagyott konvergencia-programban. Lapunk által megkérdezett szakértők szerint ez nem jelent mást, minthogy bizonyos fogászati ellátások átkerülhetnek az extra fizetős szolgáltatások közé.
A tárca azt is fontolgatja, hogy kevesebb lombikbébi-próbálkozást fizessen, úgy tudjuk, ebből a szempontból a brit példát favorizálják, ahol az állam mindössze egyetlen próbát fizet.
Egy lapunk által megszólaltatott szakértő szerint viszont elképzelhetetlen, hogy ekkora konfliktust vállaljon a minisztérium,az ő véleménye szerint „három alá biztosan nem mennek”.
Jelenleg a társadalombiztosítás a kapcsolatban élőknek támogatja az asszisztált, úgynevezett reprodukciós beavatkozásokat, de nem a végtelenségig. Az inszeminációért (a nő testén belüli mesterséges megtermékenyítésért) nem kell fizetni, de lombikbébi-próbálkozásból (amikor a megtermékenyítés testen kívül történik, és a petesejtet visszaültetik a nő méhébe) csak ötöt támogat az egészségbiztosító.
A nemrégiben hozott rendelettel ez érvényes a meddő egyedülállókra is, de azoknak, akik csak a korukra hivatkozva szállnak be, fizetniük kell. Ez beavatkozásonként 300-400 ezer forintba kerül. E mellé jönnek még az elengedhetetlen gyógyszerek, amelyek – azon túl, hogy sokszor csak külföldről beszerezhetők – igencsak drágák. Bár ezeket a tb 50 százalékban támogatja, próbálkozásonként még így is 50-200 ezer forintot kóstálnak. Mindent egybevetve nagyjából fél millió forintjába kerül egyetlen próbálkozás az egészségbiztosítónak.
Demográfiai mélypont
Megkerestük az egyik lombikbébi-klinika vezetőjét, aki szerint vállalhatatlan következményekkel járhat, ha próbálkozásonként fél millió forintot kellene előteremtenie azoknak a pároknak, akiknek természetes úton nem lehet babája.
„A Ratkó-korszak unokái vannak most szülő korban, és ez még tíz évig marad így. Utána olyan súlyos demográfiai mélypontra kerül az ország, ami
– ha nem teszünk ellene – megfordíthatatlanná válik.”
A klinika vezetője azt mondja, a tervezhető beavatkozásoknál már jó ideje várólista van, így ha valaki ma bejelentkezik hozzájuk, március közepére tudnak neki legközelebb időpontot adni. „Ezzel a lépéssel a várólista lerövidíthető lesz két hónapra, de szignifikánsabban kevesebb próbálkozásból kevesebb gyerek születik.”
Azt mondja, átlagosan öt próbából tudják vállalni a sikert, így minden egyes próba elvétele húsz százalékkal rontja az esélyeket. „Nem véletlenül alakult ki, hogy öt próbálkozás legalább kell. Ez olyan, mint egy öt menetes boxmeccs: az első menet az ismerkedésé, majd fokozatosan tapasztaljuk ki a másikat.”
Jelenleg évente mintegy 2500-3000 baba születik lombikkezelések hatására.
2006. szeptember 29. 09:32
Szomorú hogy így kell takarékoskodni az államnak

hát tényleg nagyon szomorú

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika! :D
Köszi szépen!Ari vagy hogy idemásoltad!
Ez borzaszto! :evil:
Belekezdtek a kisteso projektbe végül?
Hogy van a pici fiad?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Orsi :)
Csatlakozom Zsebihez, mehet minden ugyanúgy mint az elsőnél, és a végén két kiscsaj :) Kivéve ha ti mást szeretnétek.
Fejed még szokott fájni? Én jegesmedve oljat használok. Gyógysztárba lehet kapni és nem jegesmedvéből van, hanem gyógynövényekből. Van hozzá leírás is, hogy hol kell bekenni vele fejfájás esetén. Nekem szokott használni.

Zsebi :)
Én is kerestelek, lehet hogy sztrájkoltak az SMS postások :)
Örülök, hogy a babákkal minden rendben van.

Ez a lombikos hír elég szomorú. Mondjuk nekünk már mindegy, de akinek sikerült a második-harmadik és menne kistesóért pár év múlva azzal nagyon nagy kitolás.

wish
 
 


Wish!
Tényleg nem kaptam meg az SMS-edet. :(
Veletek mi volt a dokinál? Minden rendben van remélem.
Szuper a vonalzód ilyet még nem is láttam senkinél.

Én még azt mondom hagyján a kistesós lombik, de akinek nem sikerül az első x akkor azzal mi lesz?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hajni!
Mindjárt itt a hétfő és megtudjuk hányan is vagytok.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :)
Jól vagyunk. Voltunk az Istenhegyi klinikán is megcsinálni a kombinált tesztet. Amit utólag pénzkidobásnak értékeltem.
A vérteszt eredmények nem lettek jók. A 12. héten két markert néznek és az egyik MOM-ja duplája lett a normálisnak a másiknak meg a fele. Az UH-on viszont minden rendben volt, tarkóredő 1,1 mm, orcsont megvan és minden méret a korának megfelelő.
Így összeségében a Down kór valószínűsége 1:1800 lett, ami szerintük nem ad okot aggodalomra (de javasolják persze a négymarkeres tesztet is a 16. héten). A cvs-t, vagy az amniot nem javasolják egyelőre, szerintük 1:150-nél van télnyleges kockázat.
Persze ezek csak valószínűségek, de tudom, hogy másnoknak sokkal kisebb valószínűség szokott kijönni, akár 1:20000 is. Ennek ellenére jobban bízom az UH-ban, mint a vérmarkerekben, pláne hogy azóta utánnaolvastam. Mindenestre most megvárjuk a 16. hetet aztán majd meglátjuk ott milyen lesz az AFP és a genetikai UH. Utólag azt gondolom felesleges volt elmenni.

A baba meg UH közben végig csuklott szegény :)

Most meg szép lassan megőrülök, mert egész délután ment fölöttünk a centrifuga. Lassan már elkezdek remegni én is :)

wish
 
 


Hát csajok :D
köszi a kedves szavakat.

én tényleg csak a min.1-es létszámra hajtok, és a nem meg annyira mind1 :D
jah, persze a 2 kislány tényleg jó móka lenne, és vicces történet, de ennek látom a legkisebb esélyét... azért nézzük meg, hogy ikrekre lombiknál is csak 7% az esély... szóval 2szer ezt meglőni??? :D :D :D

no, mind1. a lényeg, hogy jól sikerüljön a punkció, legyen 3 szépen osztódó visszaültethető... és maradjon legalább 1 velünk... már az is maga a csoda :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :lol:
Hát, öröm téged olvasni. Írjál csak még ilyen jó híreket! :lol:

Wish :lol:
Látom már túl vagy a 12.héten gratula :lol: és a vonalzót is feltetted. Tényleg tök jó. :lol:
A 16.hetire már mi sem mentünk vissza, mert jó lett az AFP meg amúgy sem engedtem volna a hasba szurkálást.

Zsebi :lol:
Nálatok tudni már a nemeket?

Anikó :lol:
Majd igyekszem felrakni képeket róluk. Remélem eléggé fotogének lesznek. Bár a fene tudja én utálom, ha fényképeznek a párom meg különösen kedveli. :lol:

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Anikó
igen még 1X megpróbáljuk (anyagiak miatt csak 1X) a kistesó projektet, persze csak ha odafenn a nagy okosok hagyják. Egyébként köszi szépen kérdésed a pici fiam nagyon jól van, enni továbbra is csak gyümi és tejbepapi, rendes kaja ----------- néha már akkor sem ha gyümit rakok bele, azt mondják rá hogy milyen nagy, hát nemtudom, mert sokszor itt és máshol is olyanokat olvasok, hogy már 6 hónaposan kb. 8-8,5 kg., míg ő 8hónaposan is kb. 7,5 kg., bár nem csontkollekció de nem is duci, hát ez van.

Wis
nagyon vigyázz magatokra
egyébként mi a neve annak az olajnak?

Orsi
az egyik ismerősöm lányának a barátnőjének is lombikbabái vannak és 2X is ikrei lettek, úgy hogy szerintem van rá esélyed

Sziasztok

Mindenkinek szép álmokat

Sziasztok

Kép

Kép
erika13
 
 


Viki :)
Még lehet, hogy visszamegyönk a 16. heti vérvételre, de ezt még van időm eldönteni.
Az amniot nagyon-nagyon nem szeretném én sem, ha ikreim lennének, akkor tuti nem is hagynám semmiképpen.

Erika :)
Polar Bear oil. Itt láthatod a dobozát, de ha a gyógyszertárban jegesmedve olajat kérsz fogják tudni, hogy mire gondolsz.
http://www.drchenpatika.com/4-polarbear.htm
Én egy kis üveget használok kb. három éve és még félig van. Megfázáskor is nagyon jó.

wish
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: